caja 1.25.3 - en to mg translation catalogue (738 entries)

en:  (another copy)
mg: (dika mitovy iray)

en:  (copy)
mg: (dika mitovy)

en:  (invalid Unicode)
mg: (fango diso)

en: "%s" is an executable text file.
mg: Raki-tsoratra azo alefa ny "%s".

en: "%s" selected
mg: "%s" no voafidy

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
mg: Hadika ny "%s" raha toa ka ekenao ny baiko Apetao

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
mg: Hifindra toerana ny "%s" raha toa ka ekenao ny baiko Apetao

en: %s (another copy)%s
mg: %s (dika mitovy iray)%s

en: %s (copy)%s
mg: %s (dika mitovy)%s

en: %s - File Browser
mg: %s - Mpizaha rakitra

en: %s Properties
mg: Toetoetran'ny %s

en: %s Visible Columns
mg: Fariana %s no tazana

en: %s's Home
mg: Fandraisana %.0s

en: %s, Free space: %s
mg: %s, toerana malalaka: %s

en: (Empty)
mg: (Foana)

en: (some contents unreadable)
mg: (tsy hay vakiana ny sasany amin'ny  mpiaty)

en: 00/00/00, 00:00 PM
mg: 00/00/00, 00:00

en: ? bytes
mg: zavatra ?

en: ? items
mg: zavatra ?

en: Access was denied.
mg: Tsy nekena ny fidirana.

en: Accessed:
mg: Nosokafana ny:

en: Add Emblems...
mg: Hanampy famantarana...

en: Add a bookmark for the current location to this menu
mg: Manisy rohy ho an'io toerana io anatin'ity karazan-tsafidy ity

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
mg: Ireo rakitra azo alefa rehetra anatin'ity laha-tahiry ity dia hiseho anatin'ny karazan-tsafidin'ny baiki soratra.

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
mg: Ny fidiran'ilay toerana foana no ampiasaina fa tsy ny tsipiky ny sori-dàlana

en: An invalid drag type was used.
mg: Fomba fandraisana tsy nety no natao.

en: Any
mg: Izay misy

en: Aperture Value
mg: Sandan'ny fisokafana

en: Apparition
mg: Fisehoana

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
mg: Tianao foanana tokoa ve ny lisitr'ireo toerana nalehanao?

en: Are you sure you want to open all files?
mg: Tianao sokafana tokoa ve ireo rakitra rehetra ireo?

en: Arran_ge Items
mg: Han_damina ireo zavatra

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
mg: Manontania alohan'ny hanafoanana ny daba na alohan'ny hamafana rakitra

en: Azul
mg: Azur

en: Back history
mg: Diarin'ny fihemorana

en: Background
mg: Afara

en: Backgrounds and Emblems
mg: Afara sy famantarana

en: Basic
mg: Fototra

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
mg: Mamorona ity laha-tahiry ity na amboary ireo fahazoan-dàlana alohan'ny adefasana ny Caja, amin'izay voaforony ilay izy.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
mg: Forony ireo laha-tahiry ireo na amboaro ny fahazoan-dàlana alohan'ny andefasana ny Caja, amin'izay voaforony izy ireo.

en: Behavior
mg: Fiasa

en: Black
mg: Mainty

en: Blue Ridge
mg: Soritsoritra loko manga

en: Blue Rough
mg: Manga maraorao

en: Blue Type
mg: Type bleu

en: Bookmark for Nonexistent Location
mg: Rohy mitondra mankany amin'ny toerana tsy misy

en: Bookmarks
mg: Tobin-drohy

en: Browse the file system with the file manager
mg: Zahavo amin'ny alalan'ny mpandrindra rakitra ny rafitry ny rakitra

en: Brushed Metal
mg: Vy voakosoka

en: Burlap
mg: Toile de jute

en: By Emblems
mg: Araka ny famantarana

en: By Modification Date
mg: Araka ny daty nanaovana fanovana

en: By Modification _Date
mg: Araka ny _Daty nanaovana fanovana

en: By Name
mg: Araka ny anarana

en: By Size
mg: Araka ny habe

en: By Type
mg: Araka ny karazana

en: By _Emblems
mg: Araka ny _Famantarana

en: By _Name
mg: Araka ny _Anarana

en: By _Size
mg: Araka ny _Habe

en: By _Type
mg: Araka ny _Karazana

en: C_ancel Remove
mg: _Foano ny fanesorana

en: C_olors
mg: L_oko

en: C_onnect
mg: _Hifandray

en: Caja could not create the following required folders: %s.
mg: Tsy nahaforona ireto laha-tahiry ilaina ireto ny Caja: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
mg: Tsy nahaforona ilay laha-tahiry ilaina "%s"  ny Caja.

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
mg: Tsy manana mpaneho voapetraka afaka maneho ity laha-tahiry ity ny Caja.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
mg: Ny laha-tahiry fandraisan'ny mpampiasa no ataon'ny Caja sehatr'asa

en: Camera Brand
mg: Marik'ilay fakantsary

en: Camera Model
mg: Modelin'ilay fakantsary

en: Cancel
mg: Ajanony

en: Cancel Group Change?
mg: Foanana ny fanovana vondrona?

en: Cancel Owner Change?
mg: Foanana ny fanovana tompo?

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
mg: Tsy mety afindra mankany anaty daba ilay rakitra. Tianao fafàna tanteraka?

en: Chalk
mg: Tsaoka

en: Change Desktop _Background
mg: Hanova ny _afaran'ny sehatr'asa

en: Change the visibility of this window's location bar
mg: Manova ny fahamoram-pahitan'ny tsipiky ny toeran'ity fikandrana ity

en: Change the visibility of this window's main toolbar
mg: Manova ny fahamoram-pahitan'ny tsipiky ny fitaovana fototr'ity fikandrana ity

en: Change the visibility of this window's statusbar
mg: Manova ny fahamoram-pahitan'ny tsipiky ny fivoaran'ity fikandrana ity

en: Charcoal
mg: Arina

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
mg: Amarino tsara izay voasoratra ary jereo raha marina ireo datan'ny proxy nosoratanao.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
mg: Jereo raha manana alalana hamafa ilay famantarana ianao.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
mg: Jereo raha manana alalana hamafa ilay soratra ianao.

en: Choose a program with which to open the selected item
mg: Misafidiana rindran'asa hanokafana ilay zavatra voafaritra

en: Choose another application with which to open the selected item
mg: Misafidy rindran'asa hafa hanokafana ilay zavatra voafaritra

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
mg: Safidio ny filaharan'ireo zavatra voalaza eo ambanin'ny anaran'ny kisary. Hihamaro ny zavatra voalaza hiseho rehefa jerena akaiky ilay kisary.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
mg: Safidio ny filaharan'ny zavatra  voalaza anatin'ny sehon'ny lisitra.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
mg: Ny fisafidianana teny baiko ho an'ny karazan-tsafidy dia handefa izany teny baiko izany miaraka amin'izay zavatra voafaritra ho toy ny input.

en: Clea_r History
mg: _Fafao ny zavatra anatin'ny diary

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
mg: Fafao ny mpiatin'ny karazan-tsafidin'ny Alefa sy ny mpiatin'ny lisitry ny Miverina/Miroso

en: Click on a color to remove it
mg: Mikitia loko iray raha hanesotra azy

en: Click on a pattern to remove it
mg: Mikitia soratra iray raha hanesotra azy

en: Click on an emblem to remove it
mg: Mikitia famantarana iray raha hanesotra azy

en: Clos_e All Folders
mg: Hidi_o ny laha-tahiry rehetra

en: Close P_arent Folders
mg: Hidio ireo laha-tahiry _reny

en: Close _All Windows
mg: Hidio ny fikandrana _rehetra

en: Close all Navigation windows
mg: Manidy ny fikandrana fizahana rehetra

en: Close all folder windows
mg: Manidy ny fikandran'ny laha-tahiry misokatra rehetra

en: Close tab
mg: Hidio ny vakizoro

en: Close the side pane
mg: Hidio ilay takela an-tsisiny

en: Close this folder
mg: Hidio ity laha-tahiry ity

en: Close this folder's parents
mg: Manidy ireo laha-tahiry renin'ity laha-tahiry iray ity

en: Color _name:
mg: _Anaran'ilay loko:

en: Color _value:
mg: _Sandan'ilay loko:

en: Colors:
mg: Loko:

en: Command
mg: Baiko

en: Comment
mg: Filazalazana

en: Compact _Layout
mg: _Fandaminana mifaneritery

en: Computer
mg: solosaina

en: Computer icon visible on desktop
mg: Ny kisarin'ny solosaina hita eo amin'ny sehatr'asa

en: Concrete
mg: Béton

en: Connect To This Server
mg: Hifandray amin'ity mpizara ity

en: Connect to Server
mg: Hifandray amin'ny mpizara

en: Connect to Server %s
mg: Hifandray amin'ny mpizara %s

en: Connect to _Server...
mg: Hifandray amin'ny _Mpizara...

en: Content View
mg: Sehon'ny mpiaty

en: Contents:
mg: Mpiaty:

en: Copy the selected text to the clipboard
mg: Mandika ny andian-tsoratra voafaritra anatin'ny fanindri-taratasy

en: Cork
mg: Bosoa

en: Count _number of items:
mg: _Isan-javatra:

en: Create Document from template "%s"
mg: Hamorona Tahirin-kevitra avy amin'ny fakantahaka "%s"

en: Create L_auncher...
mg: Hamorona m_pandefa...

en: Create _Document
mg: Hamorona _tahirin-kevitra

en: Create _Folder
mg: Hamorona _lahatahiry

en: Create a New Color:
mg: Hamorona loko vaovao:

en: Create a New Emblem
mg: Hamorona famantarana vaovao

en: Create a new empty file inside this folder
mg: Mamorona rakitra foana vaovao anatin'ity laha-tahiry

en: Create a new empty folder inside this folder
mg: Mamorona laha-tahiry foana vaovao anatin'ity laha-tahiry iray ity

en: Create a new launcher
mg: Hamorona mpampandeha vaovao

en: Create a symbolic link for each selected item
mg: Mamorona rohy misolotena ho an'ny zavatra voafaritra

en: Create the initial window with the given geometry.
mg: Forony avy amin'ny rafitsary voalaza ny fikandrana voalohany.

en: Creating Properties window.
mg: Mamorona fikandran'ny toetoetra.

en: Cu_t
mg: _Esory

en: Custom Side Pane Background Set
mg: Andian'afara manara-tsafidy ho an'ny takela an-tsisiny

en: Cut the selected text to the clipboard
mg: Manesotra ny andian-tsoratra voafaritra mankany amin'ny fanindri-taratasy

en: D_uplicate
mg: Anaovy _dika mitovy

en: Dark Cork
mg: Bosoa matroka loko

en: Date Accessed
mg: Daty nizahana

en: Date Format
mg: Lamin'ny daty

en: Date Modified
mg: Datin'ny fanovana

en: Date Taken
mg: Daty nangalana sary

en: Deep Teal
mg: Teal lalina

en: Default
mg: Tsotra

en: Default Background Color
mg: Ny loko afara tsotra

en: Default Background Filename
mg: Anaran'ny rakitry ny afara tsotra

en: Default Side Pane Background Color
mg: Lokotsotran'ny afara ho an'ny takela an-tsisiny

en: Default Side Pane Background Filename
mg: Anarantsotran'ny rakitry ny afara ho an'ny takela an-tsisiny

en: Default _zoom level:
mg: Mariky ny _zòma tsotra:

en: Default column order in the list view
mg: Laharantsotran'ny fariana ao amin'ny fijerena ny lisitra

en: Default column order in the list view.
mg: Laharantsotran'ny fariana ao amin'ny fijerena ny lisitra

en: Default folder viewer
mg: Ny mpizaha laha-tahiry fampiasa

en: Default icon zoom level
mg: Ny haben'ny kisarin'ny zòma

en: Default list of columns visible in the list view
mg: Lisitra tsotran'ireo fariana hita ao amin'ny fijerena ny lisitra

en: Default list of columns visible in the list view.
mg: Lisitra tsotran'ireo fariana hita ao amin'ny fijerena ny lisitra.

en: Default list zoom level
mg: Ny haben'ny zòman'ny lisitra

en: Default sort order
mg: Fomba fanavahana tsotra

en: Default zoom level used by the icon view.
mg: Ny habe tsotran'ny zòma ampiasain'ny fijerena kisary.

en: Default zoom level used by the list view.
mg: Habe tsotran'ny zòma ampiasain'ny fijerena lisitra.

en: Delete all items in the Trash
mg: Mamafa ny zavatra rehetra ao anatin'ny daba

en: Delete all selected items permanently
mg: Fafao tanteraka ireo zavatra voafaritra rehetra

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
mg: Mamafa ny zavatra voafaritra, nefa tsy mandefa izany any anaty daba

en: Delete the open folder permanently
mg: Mamafa tanteraka ilay laha-tahiry misokatra

en: Delete this folder, without moving to the Trash
mg: Mamafa ity laha-tahiry ity, nefa tsy madefa azy any anaty daba

en: Deleting files
mg: Hamafa ireo rakitra

en: Description
mg: Fanoritsoritana

en: Desktop
mg: Sehatr'asa

en: Desktop computer icon name
mg: Ny anaran'ny kisarin'ny solosaina desktop

en: Desktop font
mg: Endri-tsoratry ny sehatr'asa

en: Desktop home icon name
mg: Ny anaran'ny kisarin'ny fandraisan'ny sehatr'asa

en: Desktop trash icon name
mg: Anaran'ny kisarin'ny daba eo amin'ny sehatr'asa

en: Details:
mg: Antsipiriany:

en: Disable connection to session manager
mg: Manatsahatra ny fifandraisana amin'ny mpandrindra session

en: Display
mg: Seho

en: Display Caja help
mg: Asehoy toro-làlan'ny Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
mg: Mampiseho fikandrana iray ahafahana manamboatra ny tobin-drohy anatin'ity karazan-tsafidy ity

en: Display credits for the creators of Caja
mg: Asehoy ny teny fankasitrahana ireo mpamorona ny Caja

en: Display icons in the opposite order
mg: Mampiseho ny kisary manaraka filharana mivadika

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
mg: Asehoy ireo soratra, loko, ary famantarana izay azo ampiasaina hanamboarana ny endrika

en: Display this location with the icon view.
mg: Asehoy miaraka amin'ny mpaneho kisary ity toerana ity.

en: Display this location with the list view.
mg: Asehoy miaraka amin'ny sehon'ny lisitra ity toerana ity.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
mg: Aza arindra ny sehatr'asa (aza raharahaina ireo safidy nofaritana tanatin'ny takelaka kelin'ny safidy manokana).

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
mg: Tianao esorina tao anatin'ny lisitrao ve izay rohy mitondra any amin'ny toerana tsy misy?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
mg: Tianao alefa ve "%s" sa tianao aseho ny mpiatiny?

en: Documents
mg: Tahirin-kevitra

en: Dots
mg: Teboka maro

en: Download location?
mg: Aidina io toerana io?

en: Drag a color to an object to change it to that color
mg: Ento eo ambony zavatra iray ny loko iray hiovany manaraka io loko io

en: Drag a pattern tile to an object to change it
mg: Ento eo ambonin'ny zavatra iray ny soratra iray hanovana azy manaraka iny

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
mg: Ento eo ambonin'ny zavatra iray ny famantarana iray hipetrahany eo

en: Drag and drop is not supported.
mg: Tsy mety raisina sy afindra.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
mg: Ireo rafi-drakitry ny solosaina ihany no azo raisina sy afindra.

en: Duplicate each selected item
mg: Manao dika mitovy ny zavatra voafaritra

en: E_mpty Trash
mg: Daba _foana

en: E_xecute
mg: Fand_efasana

en: Edit
mg: Fanovana

en: Edit Bookmarks
mg: Hanova ny tobin-drohy

en: Edit Caja preferences
mg: Hanova ny safidy manokan'ny Caja

en: Edit the saved search
mg: Hanova ilay karoka voatana

en: Eject the selected volume
mg: Manatsoaka ilay kapila voafaritra

en: Emblems
mg: Famantarana

en: Emblems:
mg: Famantarana:

en: Empty Trash
mg: Daba foana

en: Empty _Trash
mg: Daba _foana

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
mg: Ampiharo ny fomba fiasa mahazatra ny Caja, izany hoe ny fikandrana rehetra dia mpizaha daholo

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
mg: Manorata anarana manoritsoritra iray eo akaikin'ny famantarana tsirairay. Io anarana io dia entina amantarana ilay famantarana any an-toeran-kafa.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
mg: Manorata anarana manoritsoritra eo akaikin'ilay famantarana. Io anarana io dia entina amantarana ilay famantarana any an-toeran-kafa.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
mg: Manorata anarana vaovao omena ny famantarana miseho:

en: Envy
mg: Envie

en: Error while copying.
mg: Nisy olana teo am-pandikana.

en: Error while deleting.
mg: Nisy olana teo am-pamafana.

en: Error while moving.
mg: Nisy olana teo am-pamindrana.

en: Exposure Program
mg: Fandrindrana ny fampidiran-taratra

en: Exposure Time
mg: Fotoana fampidiran-taratra

en: FILE
mg: RAKITRA

en: FTP (with login)
mg: FTP (mila teny fanalahidy)

en: Failed to load image information
mg: Tsy azo ny mombamomba ilay sary

en: Fibers
mg: Fibres

en: File Browser
mg: Mpizaha rakitra

en: File Management
mg: Fandrindrana rakitra

en: File Management Preferences
mg: Safidy manokan'ny fandrindrana rakitra

en: File Manager
mg: Mpandrindra rakitra

en: File System
mg: Rafi-drakitra

en: File Type
mg: Karazan'ny rakitra

en: File is not a valid .desktop file
mg: Rakitra tsy mety ho .desktop rakitra

en: File not found
mg: Tsy hita ilay rakitra

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
mg: Anaran-drakitra ho an'ny afara tsotran'ny takela an-tsisiny. Tsy ampiasaina raha tsy marina ny side_pane_background_set.

en: Fire Engine
mg: Pompe à incendie

en: Flash Fired
mg: Misy jiro-tselatra

en: Fleur De Lis
mg: Fleur de Lys

en: Focal Length
mg: Zevan-daka

en: Folder:
mg: Laha-tahiry:

en: Format the selected volume
mg: Mampanaraka format ilay kapila voafaritra

en: Forward history
mg: Diarin'ny firosoana

en: Fossil
mg: Fossile

en: Free space:
mg: Toerana malalaka:

en: GEOMETRY
mg: RAFITSARY

en: Go
mg: Alefa

en: Go To:
mg: Handeha ho any amin'ny:

en: Go to the location specified by this bookmark
mg: Ho any amin'ilay toerana voafaritr'ity rohy ity

en: Go to the next visited location
mg: Miroso mankany amin'ireo toerana efa naleha taty afara

en: Go to the previous visited location
mg: Ho any amin'ny toerana nozahana taloha

en: Granite
mg: Vatomainty

en: Grapefruit
mg: Voahangibe

en: Green Weave
mg: Armure verte

en: Group
mg: Vondrona

en: Group:
mg: Vondrony:

en: History
mg: Diary

en: Home Folder
mg: Laha-tahirin'ny fandraisana

en: Home icon visible on desktop
mg: Kisarin'ny fandraisana hita eo amin'ny sehatr'asa

en: ISO Speed Rating
mg: Hafaiganana ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
mg: As_io baiko Fafao izay mihodidina ny daba

en: Ice
mg: Ranomandry

en: Icon
mg: Kisary

en: Icon View
mg: Fijerin'ny kisary

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
mg: Raha toa ka atao hoe marina, dia ny laha-tahiry ihany no hasehon'ny Caja eo amin'ny takela an-tsisiny. Raha tsy izany dia hasehony daholo ny laha-tahiry sy ny rakitra.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho hita eo amin'ny fikandrana vao nosokafana ny tsipiky ny toerana.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho hita eo amin'ny fikandrana vao nosokafana ny takela an-tsisiny.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho hita eo amin'ny fikandrana vao nosokafana ny tsipiky ny fivoarana.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ho hita eo amin'ny fikandrana vao nosokafana ny tsipiky ny fitaovana.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia eo amin'ny tsipiky ny toerana foana no anisian'ny fikandrana fizahan'ny Caja fidirana an-tsoratra, fa tsy eo amin'ny tsipiky ny sori-dàlana.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ny laha-tahiry no asehon'ny Caja alohan'ny rakitra ao amin'ny fijerena kisary sy lisitra.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hisy safidy ahafahanao mamafa rakitra eo no eo ny Caja, ka tsy mila mandefa izany any anaty daba intsony ianao. Mety hitera-doza anefa io safidy io, noho izany mitandrema ihany.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia ny laha-tahirin'ny fandraisana an'ny mpampiasa no hataon'ny Caja sehatr'asa. Raha toa atao diso kosa, dia ~/Desktop no ataon'ny Caja sehatr'asa.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mampifandray amin'ny Mpizara Tambajotra eo amin'ny sehatr'asa.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mitondra mankany amin'ny toeran'ny poste de travail eo amin'ny sehatr'asa.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mitondra mankany amin'ny laha-tahirin'ny fandraisana eo amin'ny sehatr'asa.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mitondra mankany anatin'ny daba eo amin'ny sehatr'asa.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
mg: Raha toa atao hoe marina, dia hasiana kisary mitondra mankany amin'ireo kapila voakatra eo amin'ny sehatr'asa.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
mg: Raha toa ka marina, dia halahatra mifotitra ireo rakitra anaty fikandrana vaovao, izany hoe, raha alahatra araka ny anarany ireo rakitra ireo, dia hilahatra manomboka amin'ny "z" hatramin'ny "a" izy ireo fa tsy manomboka amin'ny "a" hatramin'ny "z" intsony; raha alahatra araka ny habeny, dia hilahatra manaraka habe miiba izy ireo fa tsy manaraka habe miabo.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
mg: Raha toa ka marina, dia halahatra mifaneritery kokoa ireo kisary (izay no endriny tsotra) amin'ny fikandrana vaovao.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
mg: Raha toa ka marina, dia hatao eo akaikin'ny kisary ny mari-tsoratra famantarana fa tsy tsy eo ambaniny.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
mg: Raha fafànao ny zavatra iray, dia ho voafafa tanteraka izany.

en: Illustration
mg: Sary ravaka

en: Image
mg: Sary

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
mg: Ny sary mihoatra ity habe ity dia tsy hanaovana sary madinika. Ity kirakira ity dia natao hialana amin'ny olana mety ateraky ny sary izay ela be vao voaseho na mibahana arika be.

en: Information
mg: Fampahalalana

en: Justification
mg: Fandaharana

en: Keep icons lined up on a grid
mg: Mandahatra ireo kisary mahitsy manaraka efamira-tsoramiafina

en: Keep icons sorted by emblems in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny famantarana

en: Keep icons sorted by modification date in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny daty nanaovana fanovana

en: Keep icons sorted by name in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny anarany

en: Keep icons sorted by size in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny habeny

en: Keep icons sorted by type in rows
mg: Mandahatra ny kisary araka ny karazany

en: Last changed:
mg: Novaina farany ny:

en: Leaf
mg: Ravina

en: Leave icons wherever they are dropped
mg: Mamela ny kisary amin'ny toerana izay ametrahana azy

en: Lemon
mg: Voasarimakirana

en: Link _name:
mg: _Anaran'ny rohy:

en: Link target:
mg: Tanjon'ny rohy:

en: List Columns
mg: Farian'ny lisitra

en: List View
mg: Sehon'ny lisitra

en: List files only
mg: Rakitra ihany no asehoy

en: List of possible captions on icons
mg: Lisitr'ireo maribolana mety atao amin'ny kisary

en: Loading...
mg: Mangala...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
mg: Hitady tahirin-kevitra sy laha-tahiry araka ny anarany na ny mpiatiny anatin'ity solosaina ity

en: Location
mg: Toerana

en: Location _Bar
mg: _Tsipiky ny toerana

en: Location:
mg: Toerana:

en: MIME Type
mg: Karazana MIME

en: Make a _Link
mg: Hamorona _rohy

en: Make a permanent connection to this server
mg: Mampisy fifandraisana mitoetra amin'io mpizara io

en: Mango
mg: Manga

en: Manila Paper
mg: Taratasy Manila

en: Maximum image size for thumbnailing
mg: Haben-tsary azo anaovana sary madinika ambony indrindra

en: Metering Mode
mg: Fomba fandrefesana

en: Mo_ve to Trash
mg: _Alefaso anaty daba

en: Modified:
mg: Novaina ny:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
mg: Alat, faha 00 Okt  0000, amin'ny 00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
mg: Alat, faha 00 Okt 0000, amin'ny 00:00:00

en: Moss Ridge
mg: Savorinala misoritra

en: Mount the selected volume
mg: Mampakatra ilay kapila voafaritra

en: Move Dow_n
mg: A_idino

en: Move _Up
mg: _Akaro

en: Move each selected item to the Trash
mg: Mandefa ny zavatra voafaritra any anaty daba

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
mg: Mamindra na mandika ireo rakitra voafaritra teo aloha amin'ny alalan'ny baiko Esory na Adikao

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
mg: Mamindra na mandika rakitra voafaritra teo aloha ao anatin'ilay laha-tahiry voafaritra amin'ny alalan'ny baiko Esory na Adikao

en: Move the open folder to the Trash
mg: Alefaso any anaty daba ny laha-tahiry misokatra

en: Move this folder to the Trash
mg: Mandefa ity laha-tahiry ity any anaty daba

en: Move to _Trash
mg: Alefaso any anaty _daba

en: Mud
mg: Fotaka

en: Music
mg: Hira

en: Name
mg: Anarana

en: Network
mg: Rezo

en: Network Servers
mg: Mpizara tambajotra

en: Network Servers icon visible on the desktop
mg: Hita eo amin'ny sehatr'asa ny kisarin'ny Mpizara Tambajotra

en: Network servers icon name
mg: Anaran'ny kisarin'ny mpizara tambajotra.

en: Never
mg: Na oviana na oviana

en: No bookmarks defined
mg: Tsy misy tobin-drohy voafaritra

en: None
mg: Tsy misy

en: None of the files could be added as emblems.
mg: Tsy nisy nety natao famantarana ireo rakitra ireo.

en: Normal Si_ze
mg: Habe _tokony ho izy

en: Not a launchable item
mg: Tsy fandefa ilay zavatra tanatin'ny karazan-tsafidy

en: Notes
mg: Sora-pitadidiana

en: Numbers
mg: Isa

en: Ocean Strips
mg: Fehin'onja

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
mg: 00 Okt 0000, amin'ny 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
mg: 00 Okt 0000, amin'ny 00:00

en: Octal Permissions
mg: Alalana ara-octet

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
mg: URI voafaritra mazava tsara ihany no amorony fikandrana.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
mg: Tsy nety ny fanokafana. Hisafidy asa atao hafa ianao?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
mg: Tsy nety ny fanokafana. Hisafidy rindran'asa hafa ianao?

en: Open File and Close window
mg: Manokatra ilay rakitra ary hidio ny fikandrana

en: Open Folder
mg: Sokafy ny lahatahiry

en: Open Location
mg: Sokafy io toerana io

en: Open Wit_h
mg: Sokafy amin'ny A_lalan'ny

en: Open With
mg: Sokafy amin'ny alalan'ny

en: Open _Location...
mg: Hanokatra _toerana...

en: Open _Parent
mg: Sokafy ny laha-tahiry _reny

en: Open another Caja window for the displayed location
mg: Hanokatra fikandrana Caja iray hafa ho an'ny toerana miseho

en: Open each selected item in a navigation window
mg: Sokafy anatin'ny fikandrana mpitety ny rakitra voafaritra tsirairay

en: Open in Navigation Window
mg: Sokafy anatin'ny fikandrana mpitety

en: Open the parent folder
mg: Manokatra ilay laha-tahiry reny

en: Open the selected item in this window
mg: Manokatra ny rakitra voafaritra anatin'ity fiikandrana ity

en: Open this folder in a navigation window
mg: Sokafy anaty fikandrana mpizaha ity laha-tahiry ity

en: Opening "%s".
mg: Manokatra ny "%s".

en: Orange
mg: Volomboahangy

en: Other Type...
mg: Karazany hafa...

en: Others:
mg: Hafa:

en: Owner
mg: Tompony

en: Owner:
mg: Tompony:

en: Pale Blue
mg: Manga matsatso

en: Password:
mg: Teny fanalahidy:

en: Paste the text stored on the clipboard
mg: Mametaka ilay andian-tsoratra notanana tanatin'ny fanindri-taratasy

en: Patterns:
mg: Soratra:

en: Perform a quick set of self-check tests.
mg: Manaova fitsapana fanamarinana vetivety.

en: Perform or update the search
mg: Hanatanteraka na hanova ilay karoka

en: Permissions
mg: Alalana

en: Picture
mg: Sary

en: Places
mg: Toerana

en: Please check the spelling and try again.
mg: Amarino izay voasoratra dia mamerena miditra indray avy eo azafady.

en: Please choose a different emblem name.
mg: Misafidiana anaram-pamantarana hafa.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
mg: Mandraisa sary iray fotsiny hatao kisary safidy.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
mg:  "single" no sanda mety ampiasaina handefasana rakitra amin'ny alalan'ny tsindry indray mandeha; "double" kosa raha handefa rakitra amin'ny alalan'ny tsindry indroa.

en: Prefere_nces
mg: Safidy manokana

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
mg: Manomana ireo rakitra voafaritra hadika amin'ny alalan'ny baiko Apetao

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
mg: Manomana ireo rakitra voafaritra hafindra amin'ny alalan'ny baiko Apetao

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
mg: Manomana ny fandikana ity laha-tahiry amin'ny alalan'ny baiko Apetao

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
mg: Manomana ny famindrana ity laha-tahiry ity amin'ny alalan'ny baiko Apetao

en: Presentation
mg: Fampisehoana

en: Preview
mg: Topimaso

en: Preview _sound files:
mg: Hitopy maso _raki-peo:

en: Properties
mg: Toetoetra

en: Public FTP
mg: FTP ho an'ny besinimaro

en: Purple Marble
mg: Marbre volomparasy

en: Put labels beside icons
mg: Ataovy eo akaikin'ny kisary ny mari-tsoratra

en: Quit Caja.
mg: Ajanony Caja.

en: Re_versed Order
mg: Filaharana mi_vadika

en: Read-only
mg: Mamaky fotsiny

en: Redo the last undone action
mg: Mamerina ny asa nofoanana farany

en: Reload
mg: Avereno aseho

en: Remove
mg: Esory

en: Rename
mg: Ovay anarana

en: Rename Emblem
mg: Ovay ny anaran'ilay famantarana

en: Rename selected item
mg: Manova anarana ny zavatra voafaritra

en: Rename...
mg: Ovay anarana...

en: Renaming "%s" to "%s".
mg: Manova ny anaran'ny "%s" ho "%s".

en: Replace
mg: Soloy

en: Replace _All
mg: Soloy izy _rehetra

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
mg: Manamboatra ny toeran'ireo  kisary mba ho tafiditra tsara ao anatin'ny fikandrana ary mba tsy hifanitsaka

en: Reset
mg: Avereno

en: Reset View to _Defaults
mg: Avereno amin'ny endriny _tsotra ny efijery

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
mg: Ny Reset dia sary manokana tsy mety fafàna.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
mg: Avereno amin'ny tokony ho izy ny fomba fandaharana sy ny mariky ny zòma mba hifanarahan'ny safidy manokana mikasika ity efijery ity

en: Restore Icon's Original Si_ze
mg: Avareno amin'ny _habeny teo aloha ny kisary

en: Restore Icons' Original Si_zes
mg: Avereno amin'ny _habeny teo aloha ny kisary

en: Restore each selected icon to its original size
mg: Mamerina ny kisary voafarina amin'ny habeny teo aloha

en: Reverse sort order in new windows
mg: Avadiho ny filaharan'ny rakitra anatin'ny fikandrana vaovao

en: Ridged Paper
mg: Taratasy feno soritra

en: Rough Paper
mg: Taratasy maraorao

en: Run "%s" on any selected items
mg: "%s" alefa hanokafana izay zavatra voafaritra

en: Run in _Terminal
mg: Alefaso amin'ny alalan'ny _Terminal

en: Run or manage scripts from %s
mg: Mandefa na mandrindra ireo baiko soratra avy amin'ny %s

en: SELinux Context
mg: SELinux Seha-kevitra

en: S_kip All
mg: Din_gano izy rehetra

en: Sa_ve Search
mg: _Raiketo ny karoka

en: Sa_ve Search As...
mg: _Raiketo toy izao ilay karoka...

en: Save Search as
mg: Raiketo toy izao ny karoka

en: Save the current search as a file
mg: Mandraikitra io karoka io anaty rakitra

en: Save the edited search
mg: Mandraikitra ilay karoka novaina

en: Saved search
mg: Karoka voaraikitra

en: Sea Foam
mg: Roa-dranomasina

en: Search
mg: Karohy

en: Search _name:
mg: _Anaran'ny karoka:

en: Search for "%s"
mg: Karohy ny "%s"

en: Search results
mg: Valin'ny karoka

en: Secure WebDAV (HTTPS)
mg: WebDAV (HTTPS) azo antoka

en: Select Custom Icon
mg: Hamaritra kisary safidy

en: Select Folder to Save Search In
mg: Safidio ny laha-tahiry andraiketana ilay karoka

en: Select _All
mg: Farito izy _rehetra

en: Select a Category:
mg: Misafidiana sokajy iray:

en: Select a Color to Add
mg: Misafidiana loko ampiasaina

en: Select all items in this window
mg: Farito daholo ireo zavatra anatin'ity fikandrana ity

en: Select all the text in a text field
mg: Farito izay laha-tsoratra anatin'ny fari-tsoratra

en: Select an Image File for the New Emblem
mg: Misafidiana sary iray ho an'ilay famantarana

en: Select an Image File to Add as a Pattern
mg: Misafidiana raki-tsary atao soratra

en: Select an application to view its description.
mg: Misafidiana rindran'asa iray hijerena ny mombamomba azy.

en: Select items in this window matching a given pattern
mg: Mamaritra ireo zavatra anatin'ity fikandrana ity araka ny rafi-pamaritana iray

en: Select the columns visible in this folder
mg: Mamaritra ireo fariana hita anatin'ity laha-tahiry ity

en: Select type
mg: Safidio ny karazany

en: Set _user ID
mg: Farito ny ID'ny _mpampiasa

en: Set as _Background
mg: Ataovy _afara

en: Set as background for _all folders
mg: Ataovy afaran'ny laha-tahiry _rehetra

en: Set as background for _this folder
mg: Ataovy afaran'_ity laha-tahiry ity

en: Set gro_up ID
mg: Farito ny ID'ny _vondrona

en: Set the zoom level of the current view
mg: Farito ny mariky ny zòman'izao seho izao

en: Shale
mg: Vatosolaitra

en: Show Emblems
mg: Asehoy ireo famantarana

en: Show History
mg: Asehoy ny diary

en: Show Information
mg: Asehoy ny mombamomba ilay sary

en: Show Notes
mg: Asehoy ireo sora-pitadidiana

en: Show Places
mg: Asehoy ireo toerana

en: Show Tree
mg: Asehoy ny hazo

en: Show _Hidden Files
mg: Asehoy ireo rakitra _miafina

en: Show _only folders
mg: Ireo laha-tahiry _fotsiny aseho

en: Show _thumbnails:
mg: Asehoy ny _sary madinika:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
mg: Mampiseho fikandrana izay ahafahanao mamaritra ny soratra sy ny lokon'ny afaran'ny desktop

en: Show folders first in windows
mg: Ireo laha-tahiry no asehoy aloha anatin'ny fikandrana

en: Show location bar in new windows
mg: Asehoy anatin'ny fikandrana vaovao ny tsipiky ny toerana

en: Show more _details
mg: Asehoy amin'ny _antsipiriany

en: Show mounted volumes on the desktop
mg: Asehoy eo amin'ny sehatr'asa ireo kapila voakatra

en: Show session management options
mg: Maneho ny safidin'ny fandrindrana session

en: Show side pane in new windows
mg: Asio takela an-tsisiny anatin'ny fikandrana vaovao

en: Show status bar in new windows
mg: Asehoy anatin'ny fikandrana vaovao ny tsipiky ny fivoarana

en: Show te_xt in icons:
mg: Asehoy amin'ny kisary ny so_ratra:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
mg: Mampiseho ny laha-tahiry misy ireo baiko soratra hita anatin'ity karazan-tsafidy ity

en: Show toolbar in new windows
mg: Asehoy anatin'ny fikandrana vaovao ny tsipiky ny fitaovana

en: Side pane view
mg: Ny hita eo amin'ny takela an-tsisiny

en: Silver
mg: volafotsy

en: Size
mg: Habe

en: Size:
mg: Habe:

en: Sky
mg: Lanitra

en: Sky Ridge
mg: Lanitra misoritsoritra

en: Snow Ridge
mg: Oram-panala misoritsoritra

en: Software
mg: Rindran'asa

en: Some of the files could not be added as emblems.
mg: Tsy mety atao famantarana ny sasany amin'ilay rakitra.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
mg: Miala tsiny saingy tsy raki-tsary azo ampiasaina ny "%s".

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
mg: Miala tsiny! Tsy azo asiana afa-tsy litera, elanelana, ary isa anatin'ny teny fahatry ny famantarana.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
mg: Miala tsiny! Efa misy famantarana iray mitondra ny anarana "%s".

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
mg: Miala tsiny! Tsy maintsy manome teny fahatra feno ho an'ilay famantarana vaovao ianao.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
mg: Miala tsiny saingy tsy maintsy manome anarana feno ho an'ilay loko vaovao ianao.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
mg: Miala tsiny saingy tsy maintsy loko tsy mbola misy mampiasa no faritanao ho loko vaovao.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
mg: Miala tsiny! Tsy voaraikitra ilay anaram-pamantarana nosafidiana.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
mg: Miala tsiny! Tsy voaraikitra ilay famantarana nosafidiana.

en: Sort _folders before files
mg: Ny _laha-tahiry aloha alahatra vao ny rakitra

en: Special flags:
mg: Saina manokana:

en: Specify a location to open
mg: Mamaritra toerana ho sokafana iray

en: Specify session management ID
mg: Mamaritra ny IDn'ny fandrindrana session

en: Spreadsheet
mg: Takela-kajy

en: St_atusbar
mg: _Tsipiky ny fivoarana

en: Starting %s
mg: Mandefa %s

en: Stucco
mg: Ankoso-batovandana

en: T_emplates
mg: _Fakantahaka

en: Tags
mg: Tag

en: Tangerine
mg: Voasary mandarina

en: Terracotta
mg: Tanimangampoza

en: Text
mg: Soratra

en: Text File
mg: Raki-tsoratra

en: Text view:
mg: Sehon'ny soratra:

en: The Link "%s" is Broken.
mg: Simba ny rohy "%s".

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
mg: Simba ny rohy "%s". Alefa any anaty daba?

en: The color cannot be installed.
mg: Tsy mety apetraka ilay loko.

en: The date the file was accessed.
mg: Ny daty nizahana ilay rakitra.

en: The date the file was modified.
mg: Ny daty nanovana ilay rakitra.

en: The default width of the side pane in new windows.
mg: Ny habe tsotra arahin'ny takela an-tsisiny anatin'ny fikandrana vaovao.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
mg: Tojo olana teo am-piantombohana ny mpaneho sehatr'asa.

en: The desktop view encountered an error.
mg: Tojo olana ny mpaneho sehatr'asa.

en: The destination folder is inside the source folder.
mg: Ao anatin'ilay laha-tahiry iaingana ihany no misy ilay laha-tahiry andefasana.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
mg: Toa tsy sary azo ampiasaina io rakitra nafindra io.

en: The emblem cannot be added.
mg: Tsy vita ilay famantarana.

en: The emblem cannot be installed.
mg: Tsy voapetraka ilay famantarana.

en: The emblems do not appear to be valid images.
mg: Toa tsy azo ampiasaina ny sarin'ireo famantarana ireo.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
mg: Toa tsy sary azo ampiasaina ny rakitra '%s'.

en: The file is not an image.
mg: Tsy sary ilay rakitra.

en: The file that you dropped is not an image.
mg: Tsy sary ilay rakitra nalatsakao.

en: The file that you dropped is not local.
mg: Tsy rakitry ny solosaina ilay rakitra nalatsakao.

en: The folder contents could not be displayed.
mg: Tsy mety aseho ny mpiatin'ilay laha-tahiry.

en: The font description used for the icons on the desktop.
mg: Famaritana ny endri-tsoratra ampiasaina amin'ireo kisary eo amin'ny sehatr'asa.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
mg: Ny lamin'ny datin'ny rakitra.  "locale", "iso", ary "informal" no sanda azo ampiasaina.

en: The group could not be changed.
mg: Tsy mety ovaina ilay vondrona.

en: The group of the file.
mg: Ny vondrona misy ilay rakitra.

en: The history location doesn't exist.
mg: Tsy misy ny toeran'ny diary.

en: The icon view encountered an error while starting up.
mg: Tojo olana ny mpaneho kisary raha mbola niantomboka.

en: The icon view encountered an error.
mg: Tojo olana ny mpaneho kisary.

en: The item could not be renamed.
mg: Tsy mety ovaina ny anaran'ilay zavatra.

en: The list view encountered an error while starting up.
mg: Tojo olana ity sehon'ny lisitra ity teo am-piantombohana.

en: The list view encountered an error.
mg: Tojo olana ny sehon'ny lisitra.

en: The location "%s" does not exist.
mg: Tsy misy ny toerana "%s".

en: The location cannot be displayed with this viewer.
mg: Tsy mety aseho amin'ny alalan'ity mpaneho ity ilay toerana.

en: The location is not a folder.
mg: Tsy laha-tahiry io toerana io.

en: The mime type of the file.
mg: Ny karazana mime an'ilay rakitra.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
mg: Efa misy manana ny anarana "%s" ao anatin'ity laha-tahiry ity. Mampiasà anarana hafa azafady.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
mg: Tsy mety io anarana "%s" io satria misy ny marika "/". Mampiasà anarana hafa azafady.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
mg: Tsy mety ny anarana "%s". Mampiasà anarana azafady.

en: The name and icon of the file.
mg: Ny anarana sy ny kisarin'ilay rakitra.

en: The owner could not be changed.
mg: Tsy mety ovaina ny tompon'ny "%s".

en: The owner of the file.
mg: Ny tompon'ilay rakitra.

en: The permissions could not be changed.
mg: Tsy mety ovaina ilay fahazoan-dàlana.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
mg: Tsy fantatra ny fahazoan-dàlan'ny "%s".

en: The permissions of the file, in octal notation.
mg: Ny alalana mikasika ilay rakitra, aseho amin'ny endrika octet.

en: The permissions of the file.
mg: Alalana mikasika ilay rakitra

en: The permissions of the selected file could not be determined.
mg: Tsy fantatra ny fahazoan-dàlan'ny rakitra voafaritra.

en: The selection rectangle
mg: Ny mahitsizoron'ny famaritana

en: The side pane view to show in newly opened windows.
mg: Ny efijerin'ny takela an-tsisiny izay aseho anatin'ny fikandrana vaovao.

en: The size of the file.
mg: Ny haben'ilay rakitra.

en: The type of the file.
mg: Ny karazan'ilay rakitra.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
mg: Tsy misy izany "%s" izany anatin'ity laha-tahiry ity. Mety vao nafindra na nofafana angamba izy io.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
mg: Tsy misy zavatra hapetaka avy ao anaty fanindri-taratasy.

en: There was an error displaying help.
mg: Nisy olana teo am-panehoana ireo toro-làlana.

en: There was an error displaying help: 
    %s
mg: Nisy olana teo am-panehoana ny toro-làlana:
    %s

en: There was an error launching the application.
mg: Nisy olana teo am-pandefasana ilay rindran'asa.

en: This drop target only supports local files.
mg: Ireo rakitra anatin'ny solosaina ihany no azo alatsaka.

en: This is disabled due to security considerations.
mg: Natsahatra io noho ny antony ara-piarovana.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
mg: Mety famantarana mitoetra angamba io, ary famantarana izay tsy nofaritanao.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
mg: Azo ovaina ity anarana ity raha toa ka te hisafidy anarana omena ny kisarin'ny solosaina eo amin'ny sehatr'asa ianao.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
mg: Azo ovaina ity anarana ity raha toa ka te hisafidy anarana omena ny kisarin'ny fandraisana eo amin'ny sehatr'asa ianao.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
mg: Azo ovaina ity anarana ity raha toa ka te hisafidy anarana omena ny kisarin'ny daba eo amin'ny sehatr'asa ianao.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
mg: Raha hanokatra rakitra ivelany, dia adikao anatin'ny laha-tahiry anatin'ny solosaina ilay izy ary avereno alatsaka indray.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
mg: Raha hanokatra rakitra ivelany, dia adikao anati'n'ny laha-tahiry anatin'ny solosaina ilay izy ary avereno alatsaka indray. Efa voasokatra ireo rakitra nalatsakao.

en: Toggle the display of hidden files in the current window
mg: Mampiseho na tsy mampiseho anatin'ity fikandrana ity ireo rakitra miafina

en: Toggle using a tighter layout scheme
mg: Ahafahana manao fandaminana mifaneritery

en: Trash
mg: Daba

en: Trash icon visible on desktop
mg: Hita eo amin'ny sehatr'asa ny kisarin'ny daba

en: Tree
mg: Hazo

en: Type
mg: Karazana

en: Type of click used to launch/open files
mg: Karazan-tsindry handefasana/hanokafana rakitra

en: Type:
mg: Karazana:

en: Undo
mg: Foano

en: Undo the last action
mg: Manafoana ny asa natao farany

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Unknown error
mg: Olana tsy fantatra

en: Unmount the selected volume
mg: Mandatsaka ilay kapila voafaritra

en: Use De_fault
mg: Ny tso_tra ampiasaina

en: Use _Default Background
mg: Mampiasà afara _tsotra

en: Use tighter layout in new windows
mg: Layout mifaneritery kokoa ampiasaina anatin'ny fikandrana vaovao

en: Video
mg: Vidéo

en: View _new folders using:
mg: Asehoy amin'ny alalan'ity ireo laha-tahiry vaovao:

en: View of the current folder
mg: Sehon'ity laha-tahiry ity

en: View or modify the properties of each selected item
mg: Hijery na hanova ny toetoetry ny zavatra voafaritra tsirairay

en: View or modify the properties of the open folder
mg: Hijery na hanova ny toetoetry ny laha-tahiry misokatra

en: Views
mg: Seho

en: Visible _Columns...
mg: _Fariana tazana...

en: Volume:
mg: Hadiry:

en: Wavy White
mg: Fotsy mivalombalona

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
mg: Alarobia, faha 00 Septambra 0000, amin'ny 00:00:00

en: What to do with executable text files when activated
mg: Atao ahoana ireo raki-tsoratra azo alefa rehefa nampandehanina

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
mg: Atao inona ireo raki-tsoratra azo alefa rehefa nampandehanina (tamin'ny tsindry indray na indroa). Ireto no sanda azo ampiasaina: "launch" raha handefa azy ireo toy ny rindran'asa, "ask" raha hanontany izay atao amin'ny alalan'ny takelaka kely, ary "display" raha haneho azy ireo toy ny raki-tsoratra.

en: When to show number of items in a folder
mg: Rahoviana no aseho ny isan'ny zavatra anatin'ny laha-tahiry iray

en: When to show preview text in icons
mg: Rahoviana no anehoana ampahan-draki-tsoratra eo amin'ny kisary

en: When to show thumbnails of image files
mg: Rahoviana no anehoana sary madinika ho an'ny raki-tsary

en: Whether a custom default folder background has been set.
mg: Milaza raha efa nisy afaran-daha-tahiry tsotra voafaritra.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
mg: Milaza raha efa misy afaran-takela an-tsisiny tsotra efa voafaritra.

en: Whether to enable immediate deletion
mg: Milaza raha ekena ny famafana tsy misy atak'andro

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
mg: Milaza raha handefa feo amin'ny ampahany rehefa atao eo ambonin'ny kisary ny tondron'ny totozy

en: Whether to show backup files
mg: Milaza raha aseho ireo rakitra tahiry

en: Whether to show hidden files
mg: Milaza raha aseho ireo rakitra miafina

en: White
mg: Fotsy

en: Width of the side pane
mg: Sakan'ny takela an-tsisiny

en: Windows share
mg: Fifampizarana amin'ny Windows

en: You can choose another view or go to a different location.
mg: Afaka misafidy seho hafa na mandeha any amin'ny toerana hafa ianao.

en: You can download it or make a link to it.
mg: Azonao aidina io na amoronanao rohy.

en: You can only use images as custom icons.
mg: Sary ihany no azonao atao kisary safidy.

en: You can only use local images as custom icons.
mg: Sary anatin'ny solosaina ihany no azonao atao kisary safidy.

en: You cannot copy a file over itself.
mg: Tsy azonao atao ny mandika rakitra iray eo amin'ny tenany ihany.

en: You cannot copy a folder into itself.
mg: Tsy azonao atao ny mandika laha-tahiry mankeo amin'ny tenany ihany.

en: You cannot move a folder into itself.
mg: Tsy azonao atao ny mamindra laha-tahiry mankeo amin'ny tenany ihany.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina ahafahana manova ny vondron'ny "%s" ianao.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina ahafahana manova ny anaran'ny "%s" ianao.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
mg: Tsy manana ny fahazoan-dàlana ilaina ahafahana mijery ny mpiatin'ny  "%s" ianao.

en: Zoom
mg: Zòma

en: Zoom In
mg: Manalehibe

en: Zoom Out
mg: Manakely

en: Zoom _In
mg: Zòma mana_lehibe

en: Zoom _Out
mg: Zòma _manakely

en: Zoom to Default
mg: Zòma tsotra

en: _About
mg: _Mombamomba

en: _Add
mg: _Ampidiro

en: _Add Bookmark
mg: _Hampiditra rohy

en: _Add a New Color...
mg: _Hanampy loko vaovao...

en: _Add a New Emblem...
mg: _Hanampy famantarana vaovao...

en: _Add a New Pattern...
mg: _Hanampy soratra vaovao...

en: _Arrange items:
mg: _Alamino ireto zavatra ireto:

en: _Ask each time
mg: _Manontania foana

en: _Back
mg: _Mihemotra

en: _Backgrounds and Emblems...
mg: _Afara sy famantarana...

en: _Bookmarks
mg: _Tobin-drohy

en: _Browse...
mg: _Zahavo...

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: _Close
mg: _hidio

en: _Computer
mg: _Solosaina

en: _Connect
mg: _Atomboy

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: _Copy
mg: _Adikao

en: _Copy Here
mg: _Adikao eto

en: _Default zoom level:
mg: Mariky ny zòma _tsotra:

en: _Delete
mg: _Fafao

en: _Disconnect
mg: _Atsaharo

en: _Display
mg: _Asehoy

en: _Download
mg: _Aidina

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _Eject
mg: _Tsoahy

en: _Emblems
mg: _Famantarana

en: _Empty File
mg: _Rakitra foana

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Folder:
mg: _Laha-tahiry:

en: _Format
mg: Ampanarao _format

en: _Format:
mg: _Andrefy:

en: _Forward
mg: _Miroso

en: _Go
mg: _Alefa

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Home
mg: _Fandraisana

en: _Image:
mg: _Sary:

en: _Keep Aligned
mg: _Ataovy mifanitsy foana

en: _Keyword:
mg: _Teny fahatra:

en: _Link Here
mg: _Amorony rohy eto

en: _Location...
mg: _Toerana...

en: _Location:
mg: _Toerana:

en: _Main Toolbar
mg: Tsipiky ny fitaovana _fototra

en: _Manually
mg: _Ataon-tànana

en: _Move Here
mg: _Afindrao eto

en: _Network
mg: _Rezo

en: _Next Tab
mg: _Vakizoro eo ankavanana

en: _Only for files smaller than:
mg: Ho an'ny rakitra latsak'ity habe ity _ihany:

en: _Open
mg: _Sokafy

en: _Open Scripts Folder
mg: _Sokafy ny laha-tahirin'ny baiko soratra

en: _Paste
mg: _Apetao

en: _Paste Into Folder
mg: _Apetao ao anatin'ilay laha-tahiry

en: _Pattern:
mg: _Firafitra:

en: _Patterns
mg: _Soratra

en: _Places
mg: _Toerana

en: _Port:
mg: _Irika:

en: _Previous Tab
mg: _Vakizoro eo ankavia

en: _Properties
mg: _Toetoetra

en: _Read
mg: _Mamaky

en: _Redo
mg: _Avereno

en: _Reload
mg: _Avereno aseho

en: _Remove a Color...
mg: _Hanesotra loko iray...

en: _Remove a Pattern...
mg: _Hanesotra soratra iray...

en: _Remove an Emblem...
mg: _Hanesotra famantarana iray...

en: _Remove...
mg: _Esory...

en: _Rename...
mg: _Hanova anarana...

en: _Retry
mg: _Andramo indray

en: _Revert
mg: _Ahemory

en: _Run
mg: _Alefaso

en: _Save
mg: _Raiketo

en: _Scripts
mg: _Baiko soratra

en: _Search
mg: _Karoy

en: _Search for:
mg: _Karohy:

en: _Server:
mg: _Mpizara:

en: _Side Pane
mg: Takela an-t_sisiny

en: _Skip
mg: _Dingano

en: _Sticky
mg: _Mety mipetaka

en: _Stop
mg: _Ajanony

en: _Text beside icons
mg: _Soratra eo akaikin'ny kisary

en: _Trash
mg: _Daba

en: _Type:
mg: _Karazana:

en: _Undo
mg: _Foano

en: _Up
mg: _Ambony

en: _Use compact layout
mg: _Manaova fandaminana mifaneritery

en: _View
mg: _Seho

en: _Write
mg: _Manoratra

en: by Modification _Date
mg: araka ny _Daty nanaovana fanovana

en: by _Emblems
mg: araka ny _Famantarana

en: by _Name
mg: araka ny _anarana

en: by _Size
mg: araka ny _habe

en: by _Type
mg: araka ny _Karazana

en: create/delete
mg: mamorona/fafao

en: link
mg: rohy

en: link (broken)
mg: rohy (simba)

en: loading...
mg: Mangala...

en: nd copy)
mg: x dika mitovy)

en: new file
mg: Rakitra vaovao

en: no
mg: tsia

en: nothing
mg: Tsy misy na inona na inona

en: on the desktop
mg: eo amin'ny sehatr'asa

en: pointing at "%s"
mg: Manondro ny "%s"

en: program
mg: rindran'asa

en: rd copy)
mg: x dika mitovy)

en: st copy)
mg: x dika mitovy)

en: th copy)
mg: x dika mitovy)

en: today
mg: Androany

en: today at %-I:%M %p
mg: androany at %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
mg: androany amin'ny %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
mg: androany amin'ny 00:00

en: today at 00:00:00 PM
mg: Androany amin'ny 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
mg: androany, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
mg: androany, 00:00 PM

en: unknown
mg: tsy fantatra

en: unknown MIME type
mg: karazana MIME tsy fantatra

en: unknown type
mg: karazana tsy fantatra

en: unreadable
mg: tsy hay vakiana

en: untitled folder
mg: tsy misy anarana

en: used
mg: nampiasaina

en: yesterday
mg: Omaly

en: yesterday at %-I:%M %p
mg: omaly at %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
mg: omaly tamin'ny %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
mg: omaly tamin'ny 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
mg: omaly tamin'ny 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
mg: omaly, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
mg: omaly tamin'ny, 00:00
