mate-applets 1.25.3 - en to mn translation catalogue (218 entries)

en: A set of eyeballs for your panel
mn: Самбар дээр "Нүдүүд" байрлуулах

en: A system load indicator
mn: Индикатор систем ачаалж байна.

en: A_ddress:
mn: Х_аяг:

en: AccessX Status
mn: AccessX Статус

en: AccessX Status Applet Factory
mn: AccessX статус Апплет байгуулагч

en: Add Palette
mn: Палет нэмэх

en: Add button
mn: Нэмэх товчлуур

en: Address Entry
mn: Хаяг оруулах

en: Appearance
mn: Гаднах байдал

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
mn: Блоктын нэрүүдийг үүсгэх ба устгахад зориулагдсан апплет.

en: Applet refresh rate in milliseconds
mn: Аплетийн сэргээх хугацаа миллисекундээр

en: Available palettes
mn: Боломжтой палетууд

en: Battery Charge Monitor
mn: Цэнэглэж буй зайн хэмжээ

en: Battery Charge Monitor Preferences
mn: Цэнэглэж буй зайн хэмжээн тохиргоо

en: Battery Status Utility
mn: Зайн төлөвийн хэрэгсэл

en: Battery fully re-charged
mn: Зай дахин бүрэн цэнэглэгдлээ!

en: Battery power low
mn: Зай цэнэг хэт бага байна

en: Battstat Factory
mn: Зайг үйлдвэрлэсэн үйлдвэр

en: Beep for warnings
mn: Анхааруулах Бүрээ

en: Behavior
mn: Байдал

en: CPU Load
mn: Процессор ачаалж байна

en: CPU graph background color
mn: Төв процессорын графикийн арын өнгө

en: Cach_ed
mn: _Кешлэгдсэн

en: Character Palette
mn: Тэмдэгтийн цуглуулагч

en: Character Palette Preferences
mn: Тэмдэгт цуглуулагчийн тохиргоо

en: Characters shown on applet startup
mn: Тэмдэгтүүд аплет эхлэхэд үзүүлэгдэнэ

en: Charpicker Applet Factory
mn: Тэмдэгт сонгогч апплетыг үндсэлэгч

en: Choose a base color to use for all sticky notes
mn: Бүх Наалттай тэмдэглэгээнд хэрэглэх үндсэн өнгө сонгох

en: Choose a color for the note
mn: Тэмдэглэгээний өнгө сонгох

en: Choose a font for the note
mn: Тэмдэглэгээний фонт сонгох

en: Choose a font to use for all sticky notes
mn: Бүх наалттай тэмдэглэгээнд хэрэглэх фонт сонгох

en: Choose if the default style is forced on all notes
mn: Бүх тэмдэглэгээнд үндсэн загварыг хүчээр сонгох

en: City:
mn: Хот:

en: Click to Enter Weather.com
mn: Weather.com дээр дарж ор

en: Click to add a new palette
mn: Шинэ загварыг нэмэхээр дарах

en: Click to delete the selected palette
mn: Сонгогдсон загварыг устгахаар дарах

en: Click to edit the selected palette
mn: Сонгогдсон загварыг өөрчлөхөөр дарах

en: Colors
mn: Өнгөнүүд

en: Command
mn: Тушаал

en: Conditions:
mn: Нөхцөл:

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
mn: Дэлгэцэн дэхь наалттай тэмдэглэгээг үүсгэх, харах, зохицуулах

en: Current Conditions
mn: Одоогийн нөхцөл

en: Default color for new notes
mn: Тэмдэгтүүдийн анхдагч жагсаалт

en: Default font for new notes
mn: Тэмдэгтүүдийн анхдагч жагсаалт

en: Default height for new sticky notes in pixels.
mn: Тэмдэгтүүдийн анхдагч жагсаалт

en: Default width for new notes
mn: Тэмдэгтүүдийн анхдагч жагсаалт

en: Default width for new sticky notes in pixels.
mn: Тэмдэгтүүдийн анхдагч жагсаалт

en: Delete button
mn: Устгах товчлуур

en: Details
mn: Нарийвчлал

en: Dew point:
mn: Шийдвэрийн заагч:

en: Directory in which the theme is located
mn: Гадаргуун Арьс байрласан хавтас

en: Disk Mounter
mn: Диск үүсгэгч

en: Display
mn: Дэлгэц

en: Displays current state of keyboard accessibility features
mn: Гарны тохируулгын идэвхтэй байгаа статусыг харуулах

en: Drive Mount Applet Factory
mn: Диск үүсгэгч апплетийн үндэслэгч

en: Edit Palette
mn: Дүрслэлийн засах зам

en: Edit button
mn: Дүрслэлийн засах зам

en: Enable CPU load graph
mn: Төв процессорын ачаалалтын графикийг идэвхижүүлэх

en: Enable _radar map
mn: Радар зүргийг идвэхзүүлэх

en: Enable load average graph
mn: Дундаж ачаалалтын графикийг идэвхижүүлэх

en: Enable memory load graph
mn: Санах ойн ачаалалтын графикийг идэвхижүүлэх

en: Enable network load graph
mn: Сүлжээ ачаалалтын графикийг идэвхижүүлэх

en: Enable swap load graph
mn: Суап ачаалалтын графикийг идэвхижүүлэх

en: Enter the URL
mn: URL оруул

en: F_ree
mn: Чөлөөт

en: Factory for creating the weather applet.
mn: "Цаг агаар" апплетийг үдсэлэгч.

en: Factory for drive mount applet
mn: Диск үүсгэгч апплет зориулагдсан үйлдвэр

en: Find _Next
mn: Дараагийхыг ол

en: Force _default color and font on notes
mn: Тэмдэглэгээнд үндсэн фонт ба өнгийг шу_уд хийх

en: Forecast
mn: Таамаглал

en: Forecast Report
mn: Урьдчилсан мэдээ

en: From:
mn: Хэнээс:

en: Full Battery Notification
mn: Зай бүрэн гэсэн Тэмдэглэгээ

en: General
mn: Ерөнхий

en: Graph color for buffer memory
mn: Графикийн Буффер санах ойн өнгө

en: Graph color for cached memory
mn: Графикийн Кешлэгдсэн санах ойн өнгө

en: Graph color for load average
mn: Графикийн дундаж Ачаалалтын өнгө

en: Graph color for nice-related CPU activity
mn: Графикийн нямбайгаас хамаарсан Төв Процессорын идэвхийн өнгө

en: Graph color for shared memory
mn: Графикийн дундаа ашиглаж буй санах ойн өнгө

en: Graph color for system-related CPU activity
mn: Графикийн системээс хамаарсан Төв Процессорын идэвхийн өнгө

en: Graph color for user-related CPU activity
mn: Графикийн хэрэглэгчээс хамаарсан Төв Процессорын идэвхийн өнгө

en: Graph color for user-related memory usage
mn: Графикийн хэрэглэгчээс хамаарсан санах ойн хэрэглээний өнгө

en: Graph color for user-related swap usage
mn: Графикийн хэрэглэгчээс хамаарсан суап хэрэглээний өнгө

en: Graph size
mn: Графикийн хэмжээ

en: H_eight:
mn: Өн_дөр

en: Help
mn: Тусламж

en: I_dle
mn: Энгийн

en: Insert characters
mn: Тэмдэгтийг оруулах

en: Keyboard Accessibility Status
mn: Гар орлуулагчийн Статус

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
mn: Гар Орлуулагчийн Статус Аплет Байгуулагч

en: List of available palettes
mn: Боломжтой палетуудын жагсаалт

en: Load
mn: Процессор ачаалж байна

en: Load Average
mn: Дундаж ачаалах

en: Load graph background color
mn: Ачаалалтын графикийн арын өнгө

en: Location
mn: Байрлал

en: Location view
mn: Байрлалыг үзэх

en: Lock/Unlock note
mn: Тэмдэглэгээг түгжих/тайлах

en: Low Battery Notification
mn: Зай хоосорсон гэсэн Тэмдэглэгээ

en: MATE Weather
mn: MATE Цаг агаар

en: Memory
mn: Санах ой

en: Memory Load
mn: Санах ой ачаалж байна

en: Memory graph background color
mn: Санах ойн графикийн арын өнгө

en: Monitor a laptop's remaining power
mn: Лаптопын зайн үлдсэн цэнэгийн хэмжээ

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
mn: Одоогын Цаг агаар болон таамаглалыг харах

en: Monitored Resources
mn: Ресурсыг хэмжигдлээ

en: Mount local disks and devices
mn: Өөрийн дискүүд болон төхөөрөмүүдийн үүсгэх

en: N/A
mn: Н/Д

en: N_ice
mn: Хандалт

en: Net Load
mn: Сүлжээ ачаалж байна

en: Network
mn: Сүлжээ

en: Network graph background color
mn: Сүлжээний графикийн арын өнгө

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Palette entry
mn: Загварын бичиглэл

en: Palettes list
mn: Заримдаа манантай.

en: Pick a color for the sticky note
mn: Наалттай тэмдэглэгээнд өнгө хийх

en: Pick a default sticky note color
mn: Наалттай тэмдэглэгээнд үндсэн өнгө хийх

en: Pick a default sticky note font
mn: Наалттай тэмдэглэгээнд үндсэн фонт хийх

en: Pick a font for the sticky note
mn: Наалттай тэмдэглэгээнд фонт хийх

en: Pressure:
mn: Агаарын даралт:

en: Processor
mn: Процессор

en: Properties
mn: Шинж чанар

en: Radar Map
mn: Радар зураг

en: Red value level
mn: Улаан түвшин

en: Resize note
mn: Тэмдэглэгээний хэмжээг өөрчлөх

en: S_wap Space
mn: Файл соли_х

en: S_ystem
mn: Систем

en: See the ForeCast Details
mn: Дэлгэрэнгүй цаг агаарын мэдээ

en: Select Location from the list
mn: Байрлалыг жагсаалтаас сонго

en: Sh_ared
mn: Нийтийн

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
mn: AccessX статусыг цоожлогдсон бүрдүүлэмжтэйгээр харуулах

en: Shows the status of keyboard accessibility features
mn: Гар орлуулагчийн тохиргооны статусыг харуулах

en: Sky:
mn: Тэнгэр:

en: Specify a title for the note
mn: Шинэ тэмдэглэгээний гарчигийг тогтоох

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
mn: Шинэ тэмдэглэгээний үндсэн уртыг (цэгээр) тогтоох

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
mn: Шинэ тэмдэглэгээний үндсэн өргөнийг (цэгээр) тогтоох

en: Spinbutton for updating
mn: Шинэчлэгч товч

en: Sticky Note
mn: Наалттай Тэмдэглэгээ

en: Sticky Note Properties
mn: Наалттай Тэмдэглэгээний тохиргоо

en: Sticky Notes
mn: Наалттай тэмдэглэгээ

en: Sticky Notes Applet Factory
mn: Наалттай тэмдэглэгээний апплетийг үндэслэгч

en: Sticky Notes Preferences
mn: Наалттай Тэмдэглэгээ Харагдац

en: Sticky notes' locked state
mn: Ноорог тэмдэглэгээ түгжигдсэн төлөвт байна

en: Sticky notes' workspace stickyness
mn: Ноорог тэмдэглэгээ Ажлын талбар

en: Swap Load
mn: Сольж ачаалах

en: Swap Space
mn: Суап хийх зай

en: Swap graph background color
mn: Суап графикийн арын өнгө

en: System Monitor
mn: Системийн монитор

en: System Monitor Preferences
mn: Систем хэмжигчийн тохиргоо

en: System is running on AC power
mn: Систем тэжээлээр ажиллаж байна

en: System is running on battery power
mn: Систем зайгаар ажиллаж байна

en: Temperature:
mn: Хэм:

en: Text
mn: Бичвэр

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
mn: Нүднүүд хулганы заагчийг харж байна

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
mn: Хэрэглэгчийн хамгийн сүүлд аплетийг ашиглахдаа сонгосон мөр. Энэ нь хэрэглэгч аплетийг эхлүүлэх үед үзүүлэгдэнэ.

en: Themes
mn: Гадаргуун Арьс

en: There was an error displaying help: %s
mn: Тусламж үзүүлэх үед алдаа гарлаа: %s

en: There was an error executing '%s': %s
mn: %s: %s ажиллуулахад алдаатай байна

en: This utility shows the status of your laptop battery.
mn: Энэ хэрэгсэл нь таны лаптопын зайн цэнэгийн хэмжээг үзүүлнэ.

en: Trash
mn: Хогийн сав

en: Unknown error
mn: Тодорхойгүй алдаа

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: Update spin button
mn: Шинэчлэл нэгтгэх товч

en: Updating...
mn: Шинэчлэл...

en: Use co_lor from the system theme
mn: Системийн Гадаргуун арьснаас _өнгө ашиглах

en: Use default co_lor
mn: Анхдагч ө_нгийг ашиглах

en: Use default fo_nt
mn: Анхдагч утгыг аш_иглах

en: Use fo_nt from the system theme
mn: Системийн Гадаргуун арьснаас _фонт ашиглах

en: Visibility:
mn: Харагдалт:

en: Weather Preferences
mn:  "Цаг агаар" тохиргоо

en: Weather Report
mn: Цаг агаарийн мэдээлэл

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
mn: Тэмдэглэгээг устгахад зөвшөөрсөн эсэхийг асуух

en: Whether to force the default color and font on all notes
mn: Үндсэн системийн фонт болон өнгийг бүх тэмдэглэгээнд ашиглах эсэх

en: Whether to use the default system color
mn: Үндсэн системийн өнгийг ашиглах эсэх

en: Whether to use the default system font
mn: Үндсэн системийн фонтийг ашиглах эсэх

en: Wind:
mn: Салхи:

en: _About
mn: _Тухай

en: _Average
mn: Дундаж ачаала_х

en: _Background
mn: Ар

en: _Buffers
mn: Буфер

en: _Cancel
mn: _Буцах

en: _Close
mn: _Хаах

en: _Delete
mn: _Устгах

en: _Details
mn: _Дэлгэрэнгүй

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: _Font:
mn: _Фонт:

en: _Free
mn: Чөлөөт

en: _Help
mn: _Тусламж

en: _Keyboard Accessibility Preferences
mn: Гар орлуулагчийн тохиргоо

en: _Load
mn: _Ачаалах

en: _Lock Notes
mn: Харилцах цонхуу_дыг үзүүлэх

en: _Memory
mn: Санах ой

en: _Name:
mn: _Нэр:

en: _Network
mn: Сүлжээ

en: _New Note
mn: _Шинэ тэмдэглэгээ

en: _Open System Monitor
mn: Систем хэмжигчийг _нээх

en: _Palette:
mn: Загвар:

en: _Preferences
mn: _Тохиргоо

en: _Processor
mn: Процессор

en: _Put notes on all workspaces
mn: Бүх ажлын зайд тэмдэглэгээг _оруулах

en: _Read
mn: _Унших

en: _Select a location:
mn: _Байрлал сонго:

en: _Select a theme:
mn: Гадаргуун Арьсыг _сонгох

en: _Title:
mn: _Гарчиг:

en: _Update
mn: Шинэчлэх

en: _Used
mn: Ашиглагдсан

en: _User
mn: Хэрэглэгч

en: _Visit Weather.com
mn: Weather.com- д зочил

en: _Width:
mn: _Өргөн:

en: _Write
mn: _Бичих

en: a
mn: а

en: inHg
mn: ямх

en: knots
mn: холболт (1.87 км/ч)

en: miles
mn: миль

en: milliseconds
mn: миллисекунд

en: minutes
mn: Минут

en: none
mn: байхгүй

en: pixels
mn: цэгүүд

en: unknown
mn: Нэрлэгдээгүй
