mate-terminal 1.25.0 - en to mn translation catalogue (298 entries)

en: "%s" option given twice for the same window
mn: "%s" сонголт ижил цонхонд олон удаа өгөгдөнө

en: <b>Command</b>
mn: <b>Тушаал</b>

en: <b>Palette</b>
mn: <b>Өнгөний хавтгай</b>

en: <b>Title</b>
mn: <b>Гарчиг</b>

en: <small><i>Maximum</i></small>
mn: <small><i>Максимум</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
mn: <small><i>Байхгүй</i></small>

en: A_vailable encodings:
mn: _Байгаа тэмдэгт кодчилолууд:

en: Add or Remove Terminal Encodings
mn: Терминалын тэмдэгт кодчилол нэмэх эсвэл устгах

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
mn: Панго бичгийн хэвийн нэр. Жишээлбэл: "Sans 12" эсвэл "Monospace Bold 14".

en: Arabic
mn: Араб

en: Armenian
mn: Армени

en: Background
mn: Дэвсгэр

en: Background image
mn: Дэвсгэр зураг

en: Background image _scrolls
mn: Дэвсгэр зураг _дэлгэх

en: Background type
mn: Дэвсгэрийн төрөл

en: Baltic
mn: Балт

en: Black on light yellow
mn: Цайвар шар дээр хар

en: Black on white
mn: Цагаан дээр хар

en: Built-in _schemes:
mn: Байгуулах _схем:

en: C_lose Tab
mn: _ТАБ хаах

en: C_reate
mn: Үү_сгэх

en: Celtic
mn: Келти

en: Central European
mn: Дундад европ

en: Change _Profile
mn: _Профил өөрчилөх

en: Characters that are considered "part of a word"
mn: "үгийн хэсэг" болох тэмдэгтүүд

en: Chinese Simplified
mn: Хятад (энгийн)

en: Chinese Traditional
mn: Хятад (үндэсний)

en: Choose base profile
mn: Үндсэн профилыг сонгох

en: Click button to choose profile
mn: Профил сонгохдоо та энд товшино уу.

en: Close Tab
mn: ТАВ-г хаах

en: Close Window
mn: Цонх хаах

en: Colors
mn: Өнгөнүүд

en: Compatibility
mn: Тохиромж

en: Contents
mn: Агуулга

en: Control-H
mn: Удирдлага-H

en: Copy
mn: Хуулах

en: Croatian
mn: Кроати

en: Current Locale
mn: Идэвхитэй байрлалыг тохируулга

en: Custom
mn: Хэрэглэгч тод.

en: Custom co_mmand:
mn: Хэрэглэгчийн тодорхойлсон  _тушаал:

en: Custom command to use instead of the shell
mn: Хэрэглэгчийн тодорхойлсон тушаалыг тушаалын мөрийн оронд хэрэглэх

en: Cyrillic
mn: Кирилл

en: Cyrillic/Russian
mn: Крилл/Орос

en: Cyrillic/Ukrainian
mn: Крилл/Украйн

en: DIRNAME
mn: ЛАВЛАХЫННЭР

en: Default color of terminal background
mn: Терминалын дэвсгэрийн стандарт өнгө

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
mn: Терминалын дэвсгэрийн стандарт өнгө, өнгө тодорхойлогчоор (HTML -д хэрэглэдэг 16-тийн тоон эсвэл "red" гэх мэт өнгөний нэр байж болно).

en: Default color of text in the terminal
mn: Терминалын бичгийн стандарт өнгө

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
mn: Терминалын дэвсгэрийн стандарт өнгө, өнгө тодорхойлогчоор (HTML -д хэрэглэдэг 16-тийн тоон эсвэл "red" гэх мэт өнгөний нэр байж болно).

en: Delete Profile
mn: Профил устгах

en: Disable connection to session manager
mn: Сэшн менежерт холбогдох боломжгүй болгох

en: Disabled
mn: Хаагдсан

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
mn: Нэр идэвхижүүлэгч серверт үл бүртгүүлэх. Идэвхитэй терминал дахин бүү хэрэглэ

en: E_ncodings shown in menu:
mn: _Цэсэнд тэмдэгт кодчилолуулыг харуулах:

en: Edit
mn: Засварлах

en: Effect of the Backspace key
mn: Backspace товчилуурын нөлөө

en: Effect of the Delete key
mn: Delete товчилуурын нөлөө

en: Escape sequence
mn: Escape-дараалал

en: Exit the terminal
mn: Терминалаас гарах

en: FILE
mn: ФАЙЛ

en: File
mn: Файл

en: Filename of a background image.
mn: Дэвсгэр зурагийн файлын нэр.

en: Find
mn: Ол

en: Find Ne_xt
mn: Дараагийнхыг хайж олох

en: Find Pre_vious
mn: Өмнөхийг хайж олох

en: Font
mn: Шрифт

en: Full Screen
mn: Дэлгэц дүүрэн горим

en: GEOMETRY
mn: ГЕОМЕТР

en: General
mn: Ерөнхий

en: Georgian
mn: Гүрж

en: Go to _Line...
mn: _Мөр рүү очих...

en: Gray on black
mn: Хар дээр саарал

en: Greek
mn: Грек

en: Green on black
mn: Хар дээр ногоон

en: Gujarati
mn: Гүярат

en: Gurmukhi
mn: Гүрмүхи

en: Hebrew
mn: Эртний еврей

en: Hebrew Visual
mn: Еврей (visual)

en: Help
mn: Тусламж

en: Hide and Show menubar
mn: Цэс самбар харуулах ба далдлах

en: Hindi
mn: Хинди

en: Hold the terminal open
mn: Терминалыг нээлттэй барих

en: How much to darken the background image
mn: Дэвсгэр зурагийг хэр харлуулах эсэх

en: Human-readable name of the profile
mn: Профилын хүнд уншигдахуйц нэр

en: Human-readable name of the profile.
mn: Профилын хүнд уншигдахуйц нэр.

en: ID
mn: Дугаар

en: Icelandic
mn: Исланд

en: Icon for terminal window
mn: Терминал цонхны эмблем

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
mn: Энэ профилын ТАВ/Цонхонд хэрэглэх эмблем.

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
mn: Үнэн бол терминал доторхи програмуудын бичиг бүдүүн болохыг зөвшөөрнө.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
mn: Хэрэв үнэн бол ямар нэг товч дарахад гүйлгүүр ёроол руу үсрэнэ.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
mn: Хэрэв үнэн бол, шинэ гаралт гарах бүр терминал доош гүйнэ.

en: Image _file:
mn: _Зургийн файл:

en: Images
mn: Зургууд

en: Initial _title:
mn: _Гарчиг:

en: Invalid geometry string "%s"
mn: Хүчингүй геометр стринг »%s«

en: Japanese
mn: Япон

en: Keyboard Shortcuts
mn: Гарын шорткат

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Профил үүсгэх диалогийг нааш авчирах товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Дэд цонх (тав) хаах товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Цонх хаах товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тэмдэглэсэн бичгийг клипборд руу хуулах товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тусламж үзүүлэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Бичгийн хэвийг томсгох товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Бичгийн хэвийг жижигсгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Бичгийн хэвийг энгийн хэмжээнд аваачих товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Шинэ дэд цонх (тав) нээх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Шинэ цонх нээх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 1 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 10 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 11 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 12 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 2 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 3 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 4 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 5 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 6 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 7 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 8 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Тав 9 рүү сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Дэлгэц дүүргэх/болих товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр"идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Терминал цэвэрлээд дахин эхлүүлэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Терминалыг дахин эхлүүлэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Терминалын гарчиг өгөх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Дараагийн тав руу сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Өмнөх тав руу сэлгэх товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
mn: Цэс самбар харуулах/далдлах товчилуурын хослол. GTK+ нөөц файлуудад мөн ижил тэмдэгт мөрөөр илэрхийлэгдэнэ. Хэрвээ та сонголтыг тусгай тэмдэгт мөр "идэвхгүйжүүлэх"-р авсан бол энэ үйлдэлд товчилуурын хослол байхгүй.

en: Keyboard shortcut to close a tab
mn: Дэд цонх хаах товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to close a window
mn: Цонх хаах товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to copy text
mn: Бичиг хуулах товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to create a new profile
mn: Шинэ профил үүсгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to launch help
mn: Тусламж үзүүлэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to make font larger
mn: Бичиг томруулах товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
mn: Бичгийг энгийн хэжээнд оруулах товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to make font smaller
mn: Бичиг жижигсгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to open a new tab
mn: Шинэ ТАВ нээх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to open a new window
mn: Шинэ цонх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to paste text
mn: Бичиг буулгах товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
mn: Терминалыг цэвэрлэж дахин эхлүүлэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
mn: Терминал шинээр эхлүүлэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
mn: Терминалд гарчиг өгөх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
mn: Тав 1 рүү сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
mn: Тав 10 руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
mn: Тав 11 рүү сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
mn: Тав 12 руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
mn: Тав 2 руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
mn: Тав 3 руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
mn: Тав 4 рүү сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
mn: Тав 5 руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
mn: Тав 6 руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
mn: Тав 7 руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
mn: Тав 8 руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
mn: Тав 9 рүү сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
mn: Дараагийн Тав руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
mn: Өмнөх Тав руу сэлгэх товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
mn: Дэлгэцэнд дүүргэх/болих товчилуурын хослол

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
mn: Цэс самбар харуулах/далдлах товчилуурын хослол

en: Korean
mn: Солонгос

en: Linux console
mn: Linux-консол

en: List of available encodings
mn: Боломжит тэмдэгт кодчилолууд:

en: List of profiles
mn: Профилын жагсаалт

en: MATE Terminal
mn: ГНОМЕ Терминал

en: Match _entire word only
mn: Зөвхөн _бүтэн үгсийг харгалзана

en: New Profile
mn: Шинэ профил

en: New Tab
mn: Шинэ ТАВ

en: New Window
mn: Шинэ цонх

en: Nordic
mn: Хойд

en: Normal Size
mn: Энгийн хэмжээ

en: Number of lines to keep in scrollback
mn: Гүйлгэгч доторхи мөрийн тоо

en: On the left side
mn: Зүүн талд

en: On the right side
mn: Баруун талд

en: Open Ta_b
mn: _ТАВ нээх

en: Open _Terminal
mn: _Терминал нээх

en: Palette for terminal applications
mn: Терминал програмын нийлүүр

en: Paste
mn: Буулгах

en: Persian
mn: Перс

en: Position of the scrollbar
mn: Гүйлгэгч самбарын байрлал

en: Profile Editor
mn: Профил-боловсруулагч

en: Profile _name:
mn: Профилын _нэр:

en: Profile list
mn: профилын жагсаалт

en: Profile to use for new terminals
mn: Шинэ терминалд _хэрэглэх профил:

en: Profiles
mn: Профилууд

en: ROLE
mn: АЖИЛЛАГАА

en: Reset
mn: Суллах

en: Reset and C_lear
mn: Суллаад _цэвэрлэх

en: Reset and Clear
mn: Суллах ба устгах

en: Restart the command
mn: Тушаал шинээр биелүүлэх

en: Romanian
mn: Роман

en: Ru_n a custom command instead of my shell
mn: Хэ_рэглэгчийн тодорхойлсон тушаалыг миний бүрхүүлийг оронд эхлүүлэх

en: S_hade transparent or image background:
mn: _Тунгалаг эсвэл дэвсгэр зурагийг сүүдэрлүүлэх:

en: Scroll on _keystroke
mn: _товчилуурын даралтаар гүйлгэх

en: Scrolling
mn: Гүйлгэх

en: Search
mn: Хайх

en: Search _backwards
mn: _Гэдрэг хайх

en: Select All
mn: Бүгдийг сонгох

en: Select _All
mn: Бүгдийг_сонгох

en: Select-by-_word characters:
mn: Ү_гийн тэмдэгтүүдээр сонгох:

en: Session management options:
mn: Сэшн менежментийн сонголтууд:

en: Set Title
mn: Гарчиг тогтоох

en: Set _Character Encoding
mn: _Тэмдэгт кодчилол тогтоох

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
mn: Терминалын томруулагч факторыг тогтоох (1.0 = Энгийн хэмжээтэй)

en: Shortcut _Key
mn: Хослол _товч

en: Show _Menubar
mn: _Цэс самбарыг харуулах

en: Show _menubar by default in new terminals
mn: _Цэс самбарыг стандартаар шинэ терминалд харуулах

en: Show session management options
mn: Сэшн менежментийн сонголтуудыг харуулах

en: South European
mn: Өмнөд европ

en: Specify file containing saved configuration
mn: Тохиргоо сануулсан файлыг ялган харуулах

en: Specify session management ID
mn: Сэшн менежментийн ID-г ялган харуулах

en: Switch to Next Tab
mn: Дараах ТАБ руу шилжих

en: Switch to Previous Tab
mn: Өмнөх ТАБ руу шилжих

en: Switch to Tab 1
mn: ТАБ 1 рүү шилжих

en: Switch to Tab 10
mn: ТАБ 10 рүү шилжих

en: Switch to Tab 11
mn: ТАБ 11 рүү шилжих

en: Switch to Tab 12
mn: ТАБ 12 рүү шилжих

en: Switch to Tab 2
mn: ТАБ 2 рүү шилжих

en: Switch to Tab 3
mn: ТАБ 3 рүү шилжих

en: Switch to Tab 4
mn: ТАБ 4 рүү шилжих

en: Switch to Tab 5
mn: ТАБ 5 рүү шилжих

en: Switch to Tab 6
mn: ТАБ 6 рүү шилжих

en: Switch to Tab 7
mn: ТАБ 7 рүү шилжих

en: Switch to Tab 8
mn: ТАБ 8 рүү шилжих

en: Switch to Tab 9
mn: ТАБ 9 рүү шилжих

en: TITLE
mn: НЭР

en: Ta_bs
mn: Та_вууд

en: Terminal
mn: Терминал

en: Terminal _bell
mn: Терминалын _хонх

en: Thai
mn: Тай

en: There was an error creating the child process for this terminal
mn: Энэ терминалын хүү процессыг үүсгэж байхад алдаа гарлаа

en: There was an error displaying help
mn: Тусламж хүссэн алдаа гарсан байна

en: Title and Command
mn: Гарчиг ба тушаал

en: Title for terminal
mn: Терминалын гарчиг

en: Turkish
mn: Турк

en: Underline
mn: Доод шугам

en: Unicode
mn: Юникод

en: Use the command line
mn: Тушаалын мөр хэрэглэ

en: User Defined
mn: Хэрэглэгчийн тодорхойлсон

en: Vietnamese
mn: Ветьнам

en: View
mn: Харах

en: Western
mn: Баруун европ

en: When command _exits:
mn: Тушаал _дуусч байхад:

en: Whether to allow bold text
mn: Бүдүүн текст зөвшөөрөх эсэх

en: Whether to blink the cursor
mn: Түүчээ анивчих эсэх

en: Whether to run a custom command instead of the shell
mn: Хэрэглэгчийн тодорхойлсон тушаалыг тушаалын мөрийн оронд эхлүүлэх

en: Whether to scroll background image
mn: Дэвсгэр зурагийг гүйлгэх эсэх

en: Whether to use the system font
mn: Системийн бичгийн хэв хэрэглэх эсэх

en: White on black
mn: Хар дээр цагаан

en: Zoom In
mn: Зургийг томруулах

en: Zoom Out
mn: Зургийг жижигрүүлэх

en: Zoom _In
mn: Татаж ой_ртуулах

en: Zoom _Out
mn: Агшаах

en: Zoom factor "%g" is too large, using %g
mn: »%g« томруулах фактор хэт том, »%g« хэрэглэж буй

en: Zoom factor "%g" is too small, using %g
mn: »%g« томруулах фактор хэт жижиг, »%g« хэрэглэж буй

en: _About
mn: _Тухай

en: _Action
mn: _Үйлдэл

en: _Allow bold text
mn: Бүдүүн текст _зөвшөөрөх

en: _Background color:
mn: _Дэвсгэр өнгө:

en: _Backspace key generates:
mn: _Backspace-товчилуур үүсгэв:

en: _Base on:
mn: Дээр _суурилсан:

en: _Cancel
mn: _Буцах

en: _Close
mn: _Хаах

en: _Close Window
mn: Цонх _хаах

en: _Contents
mn: _Агуулагдхуун

en: _Copy
mn: _Хуулах

en: _Copy Link Address
mn: _Холбоосын хаягийг хуулах

en: _Delete
mn: _Устгах

en: _Delete key generates:
mn: _Устгах товчилуур үүсгэв:

en: _Description
mn: _Тодорхойлолт

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: _Encoding
mn: Тэмдэгт _кодчилол

en: _File
mn: _Файл

en: _Find...
mn: _Хайх...

en: _Font:
mn: _Фонт:

en: _Full Screen
mn: _Дэлгэц дүүрэн

en: _Help
mn: _Тусламж

en: _Input Methods
mn: _Оролтын аргууд

en: _Match case
mn: _Том/Жижиг бичэлт харгалзана

en: _New
mn: _Шинэ

en: _Next Tab
mn: _Дараах ТАБ

en: _Normal Size
mn: _Энгийн хэмжээ

en: _Open Link
mn: _Холбоосыг нээх

en: _Password:
mn: _Нууц үг:

en: _Paste
mn: _Буулгах

en: _Previous Tab
mn: Ө_мнөх ТАБ

en: _Profile name:
mn: _Профилын нэр:

en: _Reset
mn: _Суллах

en: _Run command as a login shell
mn: Тушаалыг Login-Shell-р _эхлүүлэх

en: _Scrollbar is:
mn: _Эргэлдэгч:

en: _Search
mn: _Хай

en: _Search for:
mn: _Ийг хайх:

en: _Terminal
mn: _Терминал

en: _Text color:
mn: _Текстийн өнгө:

en: _Title:
mn: _Гарчиг:

en: _Transparent background
mn: _Тунгалаг дэвсгэр

en: _View
mn: _Харах

en: _Wrap around
mn: _Мөр таслах

en: columns
mn: баганууд

en: lines
mn: Мөрүүд

en: rows
mn: мөрүүд
