eom 1.25.0 - en to ms translation catalogue (322 entries)

en:  (invalid Unicode)
ms:  (Unikod tidak sah)

en: %.1f (35mm film)
ms: %.1f (filem 35mm)

en: <b>%f:</b> original filename
ms: <b>%f:</b> nama fail asal

en: <b>%n:</b> counter
ms: <b>%n:</b> pengira

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
ms: Tong sampah bagi "%s" tidak dapat dijumpai. Anda mahu buangkan imej secara kekal?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
ms: Nilai lebih besar dari 0 menentukan saat bagi imej kekal pada skrin sehingga yangg berikutnya dipaparkan secara automatik. Sifar lumpuhkan pelayaran automatik.

en: About Eye of MATE
ms: Perihal Eye of MATE

en: About this application
ms: Perihal aplikasi ini

en: Active plugins
ms: Palam aktif

en: All Files
ms: Semu Fail

en: All Images
ms: Semua Imej

en: Allow zoom greater than 100% initially
ms: Izinkan zum lebih besar drpd 100% pada permulaan

en: Aperture
ms: Bukaan

en: Aperture Value:
ms: Nilai Bukaan:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
ms: Anda pasti mahu mengalih
    "%s" ke tong sampah?

en: As _background
ms: Sebagai latar _belakang

en: As check _pattern
ms: Sebagai corak _tanda

en: As custom c_olor:
ms: Sebagai _warna suai:

en: As custom color:
ms: Sebagai warna suai:

en: At least two file names are equal.
ms: Sekurang-kurangnya dua nama fail adalah sama.

en: Author:
ms: Pengarang:

en: Automatic orientation
ms: Orientasi automatik

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: Both
ms: Kedua-duanya

en: Browse and rotate images
ms: Lungsur dan putar imej

en: Bytes:
ms: Bait:

en: C_enter:
ms: Ten_gah:

en: Camera
ms: Kamera

en: Camera Model:
ms: Model Kamera:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
ms: Menurar ketampakan anak tetingkap koleksi imej pada tetingkap semasa

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
ms: Menukar ketampakan anak tetingkap sisi pada tetingkap semasa

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ms: Menukar ketampakan palang status pada tetingkap semasa

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ms: Menukar ketampakan palang alat pada tetingkap semasa

en: Choose a folder
ms: Pilih satu folder

en: Close _without Saving
ms: Tutup t_anpa Menyimpan

en: Close main window without asking to save changes.
ms: Tutup tetingkap utama tanpa menanya jika simpan perubahan.

en: Close window
ms: Tutup tetingkap

en: Collection
ms: Koleksi

en: Color for Transparent Areas
ms: Warna bagi Kawasan Lutsinar

en: Copy the selected image to the clipboard
ms: Salin imej terpilih ke papan keratan

en: Copyright © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2000-2010 Free Software Foundation, Inc.
    Hak Cipta © 2011 Perberos
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Copyright:
ms: Hakcipta:

en: Could not display help for Eye of MATE
ms: Tidak dapat papar bantuan bagi Eye of MATE

en: Could not load image '%s'.
ms: Tidak dapat memuatkan imej '%s'.

en: Couldn't access trash.
ms: Tidak dapat capai tong sampah.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ms: Tidak dapat peruntukkan ingatan untuk memuatkan fail JPEG

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ms: Tidak dapat cipta fail sementara untuk menyimpan: %s

en: Couldn't delete file
ms: Tidak dapat padam fail

en: Date
ms: Tarikh

en: Date in statusbar
ms: Tarikh pada palang status

en: Date/Time:
ms: Tarikh/Masa:

en: Delay in seconds until showing the next image
ms: Lengahan dalam saat sehingga menunjukkan imej berikutnya

en: Description:
ms: Keterangan:

en: Destination folder:
ms: Folder destinasi:

en: Details
ms: Perincian

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
ms: Tentukan bagaimana kelutsinaran ditunjukkan. Nilai sah ditanda, warna dan tiada. Jika warna dipilih, maka kunci warna-trans tentukan nilai warna yang digunakan.

en: Disable image collection
ms: Lumpuhkan koleksi imej

en: EXIF not supported for this file format.
ms: EXIF tidak menyokong format fail ini.

en: E_xpand images to fit screen
ms: Ke_mbangkan imej untuk penuhi skrin

en: East
ms: Timur

en: Edit Image
ms: Sunting Imej

en: Edit the application toolbar
ms: Sunting palang alat aplikasi

en: Edit the current image using %s
ms: Sunting imej semasa menggunakan %s

en: Enlarge the image
ms: Besarkan imej

en: Error launching appearance preferences dialog:
ms: Ralat melancarkan dialog keutamaan penampilan:

en: Error on deleting image %s
ms: Ralat memadam imej %s

en: Error printing file:
    %s
ms: Ralat mencetak fail:
    %s

en: Exposure
ms: Dedahan

en: Exposure Time:
ms: Masa Dedahan:

en: External program to use for editing images
ms: Program luar yang diguna untu menyunting imej

en: Extrapolate Image
ms: Ekstrapolasi Imej

en: Eye of MATE Image Viewer
ms: Pelihat Imej Eye of MATE

en: Eye of MATE Preferences
ms: Keutamaan Eye of Mate

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
ms: Eye of MATE tidak dapat menentukan sokongan boleh tulis format fail berdasarkan nama fail.

en: Eye of MATE is a simple graphics viewer for the MATE Desktop Environment.
ms: Eye of MATE ialah sebuah pelihat grafik ringkas untuk Persekitaran Atas Meja MATE.

en: Eye of MATE is a simple viewer for browsing images on your computer. Once an image is loaded, you can zoom and rotate the image, and also view subsequent images in the directory the image was loaded from.
ms: Eye of MATE merupakan pelihat ringkas untuk melayari imej dalam komputer anda. Bila imehj dimuatkan, anda boleh zum dan putar imej, dan juga dapat melihat imej berikutnya di dalam direktori imej yang dimuatkan.

en: File Name Preview
ms: Pratonton Nama Fail

en: File Path Specifications
ms: Spesifikasi Laluan Fail

en: File Size
ms: Saiz Fail

en: File format is unknown or unsupported
ms: Format fail tidak diketahui atau tidak disokong

en: Filename format:
ms: Format nama fail:

en: Fit
ms: Suai Muat

en: Fit the image to the window
ms: Muat imej ke tetingkap

en: Flash:
ms: Denyar:

en: Flip _Horizontal
ms: Kalih _Mengufuk

en: Flip _Vertical
ms: Kalih Me_negak

en: Focal Length
ms: Panjang Fokus

en: Focal Length:
ms: Jarak Fokus:

en: Fullscreen with double-click
ms: Skrin penuh dengan dwi-klik

en: GPS Data
ms: Data GPS

en: General
ms: Am

en: Go to a random image of the collection
ms: Pergi ke koleksi imej rawak

en: Go to the first image of the collection
ms: Pergi ke imej pertama dalam koleksi

en: Go to the last image of the collection
ms: Pergi ke imej terakhir dalam koleksi

en: Go to the next image of the collection
ms: Pergi ke imej berikutnya dalam koleksi

en: Go to the previous image of the collection
ms: Pergi ke imej terdahulu dalam koleksi

en: Height:
ms: Tinggi:

en: Help on this application
ms: Bantuan bagi aplikasi ini

en: Horizontal
ms: Mengufuk

en: ISO Speed Rating:
ms: Penarafan Kelajuan ISO:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
ms: Jika diaktifkan dan imej tidak dimuatkan dalam tetingkap aktif, pemilih fail akan memaparkan folder gambar pengguna menggunakan direktori XDG pengguna yang khas. Jika dinyahaktifkan atau folder gambar belum ditetapkan, ia akan menunjukkan direktori bekerja semasa.

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
ms: Jika diaktifkan, Eye of MATE tidak akan meminta pengesahan apabila imej dihantar ke tong sampah. Ia masih akan meminta jika mana-mana fail tersebut tidak boleh dipindahkan ke tong sampah dan akan dipaddam sebaliknya.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
ms: Jika diaktifkan, senarai data meta terperinci dalam dialog sifat akan dialih ke lamannya sendiri dalam dialog. Ini akan menjadikan dialog lebih mudah untuk digunakan pada skrin yang lebih kecil, contohnya seperti yang digunakan oleh netbook. Jika dilumpuhkan, widget akan terbenam pada halaman "Metadata".

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
ms: Jika kunci lutsinar mempunyai nilai COLOR, kemudian kunci ini menentukan warna yang digunakan untuk menunjukkan kelutsinaran.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
ms: Jika ini diaktifkan, warna yang ditetapkan oleh kunci latar belakang warna akan digunakan untuk mengisi kawasan di sebalik imej. Jika ia tidak ditetapkan, tema semasa GTK+ akan menentukan warna isian.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
ms: Jika ditetapkan ke PALSU imej kecil tidak akan diregangkan supaya muat pada skrin pada permulaan.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
ms: Jika anda tidak simpan, semua perubahan anda akan hilang.

en: If you don't save, your changes will be lost.
ms: Jika anda tidak simpan, perubahan anda buat akan hilang.

en: Image
ms: Imej

en: Image Data
ms: Data Imej

en: Image Enhancements
ms: Peningkatan Imej

en: Image Properties
ms: Sifat Imej

en: Image Settings
ms: Tetapan Imej

en: Image Taking Conditions
ms: Keadaan imej diambil

en: Image View
ms: Paparan Imej

en: Image Zoom
ms: Zum imej

en: Image collection pane position.
ms: Kedudukan anak tetingkap koleksi imej.

en: Image loading failed.
ms: Gagal memuatkan imej.

en: In
ms: Masuk

en: Inches
ms: Inci

en: Interpolate Image
ms: Interpolasi Imej

en: Keywords:
ms: Kata Kunci:

en: Leave Fullscreen
ms: Tinggalkan Skrin Penuh

en: Left
ms: Kiri

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ms: Senarai palam aktif. Ia tidak mengandungi "Lokasi" bagi palam aktif. Lihat fail .oem-plugin untuk mendapatkan "Lokasi" palam yang diberikan.

en: Location:
ms: Lokasi:

en: Loop through the image sequence
ms: Gelung menerusi jujukan imej

en: Maker Note
ms: Nota Pembuat

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
ms: S_embunyi

en: Metadata
ms: Data Meta

en: Metering
ms: Pemeteran

en: Metering Mode:
ms: Mod Permeteran:

en: Millimeters
ms: Milimeter

en: Mirror the image horizontally
ms: Cerminkan imej secara mengufuk

en: Mirror the image vertically
ms: Cerminkan imej secara menegak

en: Move the selected image to the trash folder
ms: Alih imej pilihan ke folder tong sampah

en: Move the selected item on the toolbar
ms: Pindah item terpilih ke palang alat

en: Move to _Trash
ms: Alih ke dalam _Tong Sampah

en: Name:
ms: Nama:

en: No image loaded.
ms: Tiada imej dimuatkan.

en: No images found in '%s'.
ms: Tiada imej ditemui dalam '%s'.

en: None
ms: Tiada

en: Normal
ms: Biasa

en: North
ms: Utara

en: Open Containing _Folder
ms: Buka _Folder Yang Dikandungi

en: Open Folder
ms: Buka Folder

en: Open Image
ms: Buka Imej

en: Open _with
ms: Buka _dengan

en: Open a file
ms: Buka fail

en: Open in fullscreen mode
ms: Buka dalam mod skrin penuh

en: Open in slideshow mode
ms: Buka dalam mod paparan slaid

en: Open the selected image with a different application
ms: Buka imej terpilih menggunakan aplikasi yang lain

en: Opening image "%s"
ms: Membuka imej "%s"

en: Options
ms: Pilihan

en: Other
ms: Lain-lain

en: Out
ms: Keluar

en: Page Setup
ms: Persediaan Halaman

en: Pause Slideshow
ms: Jeda Paparan Slaid

en: Pause or resume the slideshow
ms: Jeda atau sambung semula paparan slaid

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ms: Sila cuba sambungan fail lain seperti .png atau .jpg.

en: Plugins
ms: Palam

en: Position
ms: Kedudukan

en: Prefere_nces
ms: _Keutamaan

en: Preferences for Eye of MATE
ms: Keutamaan bagi Eye of MATE

en: Preview
ms: Pratonton

en: Print the selected image
ms: Cetak imej terpilih

en: Prope_rties
ms: Si_fat

en: Properties
ms: Sifat

en: Question
ms: Soalan

en: Randomize the image sequence
ms: Rawakkan jujukan imej

en: Reload Image
ms: Muat Semula Imej

en: Reload current image
ms: Muatkan semula imej semasa

en: Remove the selected item from the toolbar
ms: Buang item terpilih dari palang alat

en: Remove the selected toolbar
ms: Buang palang alat terpilih

en: Rename from:
ms: Nama semula dari:

en: Replace spaces with underscores
ms: Ganti jarak dengan garis bawah

en: Right
ms: Kanan

en: Rotate Counterc_lockwise
ms: Putar _Lawan Jam

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ms: Putar imej 90 darjah ke kiri

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ms: Putar imej 90 darjah ke kanan

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ms: Jalankan '%s --help' untuk lihat senarai penuh baris perintah yang tersedia.

en: S_elect the images you want to save:
ms: P_ilih imej yang anda ingin simpan:

en: S_lideshow
ms: Paparan S_laid

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Save Image
ms: Simpan Imej

en: Save _As
ms: Simp_an Sebagai

en: Save _As…
ms: Simp_an Sebagai…

en: Save changes in currently selected images
ms: Simpan perubahan imej terpilih semasa

en: Save changes to image "%s" before closing?
ms: Simpan perubahan ke imej "%s" sebelum ditutup?

en: Save the selected images with a different name
ms: Simpan imej terpilih menggunakan nama lain

en: Saving image "%s" (%u/%u)
ms: Menyimpan imej "%s" (%u/%u)

en: Saving image locally…
ms: Simpan imej setempat…

en: Scroll wheel zoom
ms: Zum roda tatal

en: Separator
ms: Pemisah

en: Sequence
ms: Jujukan

en: Set as _Desktop Background
ms: Tetapkan sebagai Latar belakang Desktop

en: Set the selected image as the desktop background
ms: Tetapkan imej terpilih sebagai latar belakang desktop

en: Show the application's version
ms: Tunjuk versi aplikasi

en: Show the current image in fullscreen mode
ms: Tunjuk imej semasa dalam mod skrin penuh

en: Show the folder which contains this file in the file manager
ms: Tunjuk folder yang mengandungi fail ini dalam pengurus fail

en: Show the image at its normal size
ms: Papar imej ke saiz biasa

en: Show the properties and metadata of the selected image
ms: Papar sifat dan data meta imej terpilih

en: Show “_%s”
ms: Tunjuk “_%s”

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
ms: Tunjuk/Sembunyi butang tatal anak tetingkap koleksi imej.

en: Show/Hide the image collection pane.
ms: Tunjuk/Sembunyi anak tetingkap koleksi imej.

en: Show/Hide the window side pane.
ms: Tunjuk/Sembunyi anak tetingkap sisi tetingkap.

en: Show/Hide the window statusbar.
ms: Tunjuk/Sembunyi palang status tetingkap.

en: Show/Hide the window toolbar.
ms: Tunjuk/Sembunyi palang alat tetingkap.

en: Shrink the image
ms: Kecilkan imej

en: Side _Pane
ms: _Anak Tetingkap Sisi

en: Simple image viewer
ms: Pelihat imej ringkas

en: Size
ms: Saiz

en: Slideshow
ms: Paparan Slaid

en: Smooth images when zoomed-_in
ms: Imej lancar ketika zum _masuk

en: Smooth images when zoomed-_out
ms: Imej lancar ketika zum _keluar

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
ms: Sebahagian imej pilihan tidak boleh dialih ke tong sampah dan ia akan dibuang secara kekal. Anda pasti hendak teruskan?

en: South
ms: Selatan

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
ms: Mulakan kejadian baru selain dari guna semula sedia ada

en: Start a slideshow view of the images
ms: Mulakan paparan slaid imej

en: Start counter at:
ms: Mula kiraan pada:

en: T_oolbar
ms: Palang a_lat

en: Taken on
ms: Diambil pada

en: Temporary file creation failed.
ms: Penciptaan fail sementara gagal.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
ms: Warna yang digunakan untuk mengisi kawasan di belakang imej. Jika kunci use-background-color tidak ditetapkan, warna ditentukan oleh tema aktif GTK+ sebaliknya.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
ms: Nama fail desktop (termasuklah ".desktop") aplikasi yang digunakan untuk menyunting imej (bila butang palang alat "Sunting Imej" diklik). Tetapkan untuk kosongkan rentetan untuk melumpuhkan fitur ini.

en: The given locations contain no images.
ms: Lokasi yang diberi tidak mengandungi imej.

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
ms: Imej "%s" telah diubahsuai oleh aplikasi luar.
    Anda mahu muatkannya semula?

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
ms: Imej "%s" telah ditetapkan sebagai Latar Belakang Desktop.
    Anda ingin untuk mengubah suai penampilannya?

en: The image whose printing properties will be set up
ms: Imej yang mana sifat percetakan yang akan ditetapkan

en: The information for the page where the image will be printed
ms: Maklumat halaman di mana imej akan dicetak

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
ms: Penggandaan yang diguna pakai apabila menggunakan roda skrol tetikus untuk zum. Nilai ini mentakrifkan langkah zum yang digunakan untuk setiap tindakan skrol. Sebagai contoh, 0.05 menyebabkan pertambahan zum 5% bagi setiap tindakan skrol dan 1.00 mengakibatkan pertambahan zoom 100%.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ms: Program ini diedarkan dengan harapan ia akan menjadi berguna, tetapi TANPA SEBARANG WARANTI; tanpa jaminan yang tersirat KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN UNTUK TUJUAN TERTENTU.  Lihat Lesen Awam Am GNU untuk maklumat lanjut.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ms: Program ini adalah perisian bebas; anda boleh mengedarkannya semula dan/ataumengubah suai di bawah syarat-syarat GNU General Public License seperti yang diterbitkan oleh Free Software Foundation; sama ada Lesen versi 2 atau (atas pilihan anda) mana-mana versi selepas ini.

en: Time
ms: Masa

en: To:
ms: Ke:

en: Toolbar Editor
ms: Penyunting Palang Alat

en: Transformation failed.
ms: Transfomasi gagal.

en: Transformation on unloaded image.
ms: Perubahan pada imej tidak dimuatkan.

en: Transparency color
ms: Warna Lutsinar

en: Transparency indicator
ms: Penunjuk Kelutsinaran

en: Transparent Parts
ms: Bahagian Lutsinar

en: Trash images without asking
ms: Buang imej tanpa bertanya

en: Type
ms: Jenis

en: Type:
ms: Jenis:

en: Undo the last change in the image
ms: Buat asal perubahan terakhir pada imej

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Use "%s" to open the selected image
ms: Guna "%s" untuk membuka imej terpilih

en: Use a custom background color
ms: Guna warna latar belakang suai

en: Value
ms: Nilai

en: Vertical
ms: Menegak

en: Viewing a slideshow
ms: Melihat paparan slaid

en: West
ms: Barat

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
ms: Sama ada pemilih fail menunjukkan folder gambar pengguna jika tiada imej dimuatkan.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
ms: Sama ada anak tetingkap koleksi imej boleh saiz semula.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
ms: Sama ada imej perlu diekstrapolasi pada zum masuk. Ini membawa kepada kualiti kabur dan agak perlahan berbanding imej tidak diekstrapolasi.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
ms: Sama ada imej perlu diekstrapolasi pada zum keluar. Ini membawa kepada kualiti lebih baik dan agak perlahan berbanding imej tidak diekstrapolasi.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
ms: Sama ada imej perlu diputarkan automatik berasaskan orientasi EXIF.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
ms: Sama ada senarai data meta dalam dialog sifat patut mempunyai halamannya sendiri.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
ms: Sama ada roda tatal perlu digunakan untuk zum.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
ms: Sama ada turutan imej patut dipaparkan dalam pusingan selamanya.

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
ms: Sama ada jujukan imej seharusnya ditunjukkan dalam gelung rawak.

en: Width:
ms: Lebar:

en: XMP Other
ms: XMP Lain-lain

en: XMP Rights Management
ms: XMP Pengurusan Hak

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ms: Anda seharusnya menerima salinan Lesen Awam Am GNU bersama-sama perisian ini; jika tiada, laporkan ke Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

en: Zoom multiplier
ms: Pendarab zum

en: [FILE…]
ms: [FAIL…]

en: _About
ms: Perih_al

en: _Automatic orientation
ms: Orientasi _automatik

en: _Best Fit
ms: S_uai Muat

en: _Bottom:
ms: _Bawah:

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Copy
ms: _Salin

en: _Delete Toolbar
ms: Pa_dam Palang Alat

en: _Do not ask again during this session
ms: _Jangan tanya lagi didalam sesi ini

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _First Image
ms: _Imej Pertama

en: _Fullscreen
ms: Skrin _Penuh

en: _Go
ms: _Pergi

en: _Height:
ms: _Tinggi:

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Image
ms: _Imej

en: _Image Collection
ms: Koleksi _Imej

en: _Last Image
ms: _Imej Terakhir

en: _Left:
ms: Ki_ri:

en: _Loop sequence
ms: _Jujukan gelung

en: _Move on Toolbar
ms: _Alih ke Palang Alat

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: _Next Image
ms: Imej Berikutnya

en: _Normal Size
ms: Saiz _Biasa

en: _Open Background Preferences
ms: _Buka Keutamaan Latar Belakang

en: _Open…
ms: _Buka…

en: _Previous
ms: _Terdahulu

en: _Previous Image
ms: _Imej Terdahulu

en: _Print…
ms: C_etak…

en: _Random Image
ms: _Imej Rawak

en: _Random sequence
ms: _Jujukan rawak

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: _Remove from Toolbar
ms: Buang da_ri Palang Alat

en: _Reset to Default
ms: T_etap Semula ke Lalai

en: _Retry
ms: _Cuba lagi

en: _Right:
ms: K_anan:

en: _Rotate Clockwise
ms: Putar _Ikut Jam

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Scaling:
ms: Penskalaan:

en: _Statusbar
ms: Palang _status

en: _Switch image after:
ms: Tukar imej _selepas:

en: _Toolbar
ms: Palang ala_tan

en: _Tools
ms: _Alatan

en: _Top:
ms: _Atas:

en: _Undo
ms: B_uat asal

en: _View
ms: _Lihat

en: _Width:
ms: _Lebar:

en: _Zoom In
ms: Zum _Masuk

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ms: Tong Sampah

en: as is
ms: sebagai

en: image;viewer;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;photos;browse;thumbnails;rotate;
ms: Imej;pelihat;JPEG;PNG;TIFF;SVG;MATE;foto;layar;lakaran kenit;putar;

en: seconds
ms: saat
