gnumeric 1.12.36 - en to nb translation catalogue (3175 entries)

en: 
    	<i>F4 to complete</i>
nb: 
    	<i>F4 for å fullføre</i>

en: 
    	<i>⇧F4 to select</i>
nb: 
    	<i>⇧F4 for å velge</i>

en: 
    
    <i>Ctrl-F4 to close tooltip</i>
nb: 
    
    <i>Ctrl-F4 for å lukke verktøytips</i>

en: 
    Do you want to activate this plugin together with its dependencies?
nb: 
    Vil du aktivere dette tillegget sammen med dets avhengigheter?

en: "Lower" 0%
nb: «Nedre» 0%

en: "Upper" 0%
nb: «Øvre» 0%

en: "above" * General
nb: «over» * General

en: "from" * General
nb: «fra» * General

en: # Input variables
nb: # Inndatavariabler

en: # Output variables
nb: # utdatavariabler

en: #UNKNOWN!
nb: #UKJENT!

en: $A$1 (first cell of this worksheet)
nb: $A$1 (første cellen i denne arbeidsboken)

en: % of normal size
nb: % av normal størrelse

en: %.0f mm wide by %.0f mm tall
nb: %.0f mm bred og %.0f mm høy

en: %.0f pixels wide by %.0f pixels tall
nb: %.0f piksler bred og %.0f piksler høy

en: %.0f points wide by %.0f points tall
nb: %.0f punkter bred og %.0f punkter høy

en: %.1f in wide by %.1f in tall
nb: %.1f tomme bred og %.1f tomme høy

en: %.1f wide by %.1f tall
nb: %.1f bred og %.1f høy

en: %.1f x %.1f pts
    %d x %d pixels
nb: %.1f x %.1f pkt
    %d x %d piksler

en: %.2f pts
nb: %.2f pkt

en: %H:%M
nb: %H.%M

en: %d col | %d cols
nb[0]: %d kolonne
nb[1]: %d kolonner

en: %d function in category "%s" | Group of %d functions in category "%s"
nb[0]: %d funksjon i kategori «%s»
nb[1]: Gruppe med %d funksjoner i kategori «%s»

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: %d of %d line to import | %d of %d lines to import
nb[0]: %d av %d linje å importere
nb[1]: %d av %d linjer å importere

en: %d row | %d rows
nb[0]: %d rad
nb[1]: %d rader

en: %d row matches | %d rows match
nb[0]: %d rad har treff
nb[1]: %d rader har treff

en: %d row of %d matches | %d rows of %d match
nb[0]: %d rad av %d har treff
nb[1]: %d rader av %d har treff

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

en: %d. field specification ended unexpectedly.
nb: %d. Uventet slutt på feltspesifikasjon.

en: %d. field specification misses type.
nb: %d. Feltspesifikasjon mangler type.

en: %d. field type '%c' is unknown.
nb: %d Felttype «%c» er ukjent.

en: %d.00 pt
nb: %d.00 pkt

en: %d.00 pts
nb: %d.00 pkt

en: %i fields are not part of the merge zone!
nb: %i felter er ikke del av flettesonen!

en: %l:%M %P
nb: %l.%M %P

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nb: %s
    Kjør «%s --help for å se en full liste med tilgjengelige kommandolinjeflagg.

en: %s %%s Report
nb: %s %%s rapport

en: %s does not contain the new value.
nb: %s inneholder ikke den nye verdien.

en: %s does not support multiple ranges
nb: %s støtter ikke flere områder

en: %s evaluates to %s.
nb: %s evaluerer til %s.

en: %s is encrypted
nb: %s er kryptert

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
nb: %s er låst. Fjern beskyttelse av arket for å muliggjøre redigering.

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
nb: %s er låst. Fjern beskyttelse av arbeidsboken for å muliggjøre redigering.

en: %s is not true.
nb: %s er ikke sann.

en: %s is out of permitted range
nb: %s kan ikke utenfor lovlig område

en: %s takes no arguments
nb: %s tar ingen argumenter

en: %s to %s
nb: %s til %s

en: %s version %s
nb: %s versjon %s

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
nb: %s!%s : kan ikke lese «%s»
         %s

en: %s!%s is locked
nb: %s!%s er låst

en: %s: Cannot read %s: %s
nb: %s: Kan ikke lese %s: %s

en: %s: Failed to create output file: %s
nb: %s: Klarte ikke å lage fil for utdata: %s

en: %s: Failed to read %s: %s
nb: %s: Klarte ikke å lese %s: %s

en: %s: Missing pattern
nb: %s: Mangler mønster

en: &[DATE]
nb: &[DATO]

en: '%s' cannot be used as a name
nb: «%s» kan ikke brukes som et navn

en: '%s' has a circular reference
nb: «%s» har en sirkulær referanse

en: '%s' is already defined in sheet
nb: «%s»  er allerede definert i arket

en: '%s' is already defined in workbook
nb: «%s» er allerede definert i arbeidsboken

en: '%s' is corrupt!
nb: «%s» er korrupt!

en: '%s' is not a valid date
nb: «%s» er ikke en gyldig dato

en: '%s' is not allowed as defined name.
nb: «%s» er ikke tillatt som et definert navn.

en: '%s' is not an integer
nb: «%s» er ikke et heltall

en: (%d pixel) | (%d pixels)
nb[0]: (%d piksel)
nb[1]: (%d piksler)

en: () is an invalid expression
nb: () er et ugyldig uttrykk

en: (1 - _alpha):
nb: (1 - alpha):

en: (All)
nb: (Alle)

en: (Blanks...)
nb: (Tomme …)

en: (Custom...)
nb: (Egendefinert …)

en: (Input)
nb: (Inndata)

en: (Ma_ximum):
nb: (Ma_ksimum):

en: (Non Blanks...)
nb: (Ikke tomme …)

en: (Top 10...)
nb: (Topp 10 …)

en: (defined)
nb: (definert)

en: (empty)
nb: (tom)

en: (undefined)
nb: (udefinert)

en: *** Interpreter: %s
nb: *** Fortolker: %s

en: /%%%s%%%% CI for the Mean from/to
nb: /%%%s%%%% CI for middelverdien fra/til

en: /ANOVA/Source of Variation/Between Groups/Within Groups/Total
nb: /ANOVA/Variasjonskilde/Mellom grupper/Innenfor grupper/Total

en: /Count/Sum/Average/Variance
nb: /Antall/Sum/Gjennomsnitt/Varians

en: /Groups/Count/Sum/Average/Variance
nb: /Grupper/Antall/Sum/Gjennomsnitt/Varians

en: /SS/df/MS/F/P-value/F critical
nb: /SS/df/MS/F/P-verdi/F-kritisk

en: /Source of Variation/Rows/Columns/Error/Total
nb: /Variasjonskilde/Rader/Kolonner/Feil/Total

en: /Summary/Count/Sum/Average/Variance
nb: /Sammendrag/Antall/Sum/Gjennomsnitt/Varians

en: /df/SS/MS/F/Significance of F
nb: /df/SS/MS/F/Signifikans av F

en: 12.5% Grey
nb: 12.5% grå

en: 25% Grey
nb: 25% grå

en: 50% Grey
nb: 50% grå

en: 6.25% Grey
nb: 6.25% grå

en: 75% Grey
nb: 75% grå

en: 8.5 in wide by 11.0 in high
nb: 8.5 " bred ganger 11.0 " høy

en: <Blank>
nb: <Tom>

en: <b>%s</b>
    <small>Location: %s</small>
nb: <b>%s</b>
    <small>Lokasjon: %s</small>

en: <b>Background</b>
nb: <b>Bakgrunn</b>

en: <b>Cell operation</b>
nb: <b>Operasjon på celle</b>

en: <b>Center on page:</b>
nb: <b>Midtstill på siden:</b>

en: <b>Control</b>
nb: <b>Kontroll</b>

en: <b>Created:</b>
nb: <b>Opprettet:</b>

en: <b>Error alerts</b>
nb: <b>Feilmeldinger</b>

en: <b>Group:</b>
nb: <b>Gruppe:</b>

en: <b>Horizontal alignment</b>
nb: <b>Horisontal justering</b>

en: <b>Information</b>
nb: <b>Informasjon</b>

en: <b>Last Accessed:</b>
nb: <b>Sist aksessert:</b>

en: <b>Last Modified:</b>
nb: <b>Sist endret:</b>

en: <b>Line</b>
nb: <b>Linje</b>

en: <b>Location:</b>
nb: <b>Lokasjon:</b>

en: <b>Location</b>
nb: <b>Lokasjon</b>

en: <b>Name:</b>
nb: <b>Navn:</b>

en: <b>New Author:</b>
nb: <b>Ny forfatter:</b>

en: <b>Note:</b> A sheet name change is pending.
nb: <b>Merk:</b>Endring av navn på ark er utestående.

en: <b>Number of cells:</b>
nb: <b>Antall celler:</b>

en: <b>Number of pages:</b>
nb: <b>Antall sider:</b>

en: <b>Number of sheets:</b>
nb: <b>Antall ark:</b>

en: <b>O_rientation:</b>
nb: <b>O_rientering:</b>

en: <b>Old Author:</b>
nb: <b>Gammel forfatter:</b>

en: <b>Other:</b>
nb: <b>Annet:</b>

en: <b>Output Formatting</b>
nb: <b>Formattering av utdata</b>

en: <b>Output Placement</b>
nb: <b>Plassering av utdata</b>

en: <b>Owner:</b>
nb: <b>Eier:</b>

en: <b>Page Order</b>
nb: <b>Siderekkefølge</b>

en: <b>Paper:</b>
nb: <b>Papir:</b>

en: <b>Paste type</b>
nb: <b>Type innliming</b>

en: <b>Pattern</b>
nb: <b>Mønster</b>

en: <b>Permissions</b>
nb: <b>Rettigheter</b>

en: <b>Print</b>
nb: <b>Skriv ut</b>

en: <b>Read</b>
nb: <b>Lese</b>

en: <b>Region operation</b>
nb: <b>Operasjon på region</b>

en: <b>Sample</b>
nb: <b>Eksempel</b>

en: <b>Scale</b>
nb: <b>Skaler</b>

en: <b>Select a date format:</b>
nb: <b>Velg et datoformat:</b>

en: <b>Simulation summary:</b>
nb: <b>Sammendrag av simulering:</b>

en: <b>Summary of results:</b>
nb: <b>Resultatsammendrag:</b>

en: <b>Titles To Print</b>
nb: <b>Titler som skal skrives ut</b>

en: <b>Vertical alignment</b>
nb: <b>Vertikal justering</b>

en: <b>Write</b>
nb: <b>Skrive</b>

en: <cells>
nb: <celler>

en: <new name>
nb: <nytt navn>

en: <pages>
nb: <sider>

en: <sheets>
nb: <ark>

en: <span weight="bold">Change Cells Containing</span>
nb: <span weight="bold">Endre celler som inneholder</span>

en: <span weight="bold">Changing Cells</span>
nb: <span weight="bold">Endrer celler</span>

en: <span weight="bold">Comment</span>
nb: <span weight="bold">Kommentar</span>

en: <span weight="bold">Criteria</span>
nb: <span weight="bold">Kriterier</span>

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
nb: <span weight="bold">Slettemetode</span>

en: <span weight="bold">Goal</span>
nb: <span weight="bold">Mål</span>

en: <span weight="bold">Insert Method</span>
nb: <span weight="bold">Sett inn metode</span>

en: <span weight="bold">Last Result</span>
nb: <span weight="bold">Siste resultat</span>

en: <span weight="bold">Limits</span>
nb: <span weight="bold">Grenser</span>

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
nb: <span weight="bold">Forskjellig</span>

en: <span weight="bold">Reporting</span>
nb: <span weight="bold">Rapportering</span>

en: <span weight="bold">Rounds</span>
nb: <span weight="bold">Runder</span>

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
nb: <span weight="bold">Scenario</span>

en: <span weight="bold">Search Text Type</span>
nb: <span weight="bold">Type søketekst</span>

en: <span weight="bold">Sort Options</span>
nb: <span weight="bold">Alternativer for sortering</span>

en: <span weight="bold">Sort Specification</span>
nb: <span weight="bold">Spesifikasjon for sortering</span>

en: A 3D list template
nb: En mal for en 3D liste

en: A High-Precision Spreadsheet Program
nb: Et regnearkprogram med høy nøyaktighet

en: A banana coloured template
nb: Bananfarget mal

en: A basic formal style
nb: En grunnleggende formell stil

en: A basic list
nb: En enkel liste

en: A button like template
nb: En knappelignende mal

en: A classical yet colorful template
nb: En klassisk men fargerik mal

en: A colourful template with mainly blue and teal colours
nb: En fargerik mal med hovedsaklig blått og grønt

en: A fully empty template
nb: En helt tom mal

en: A green list template
nb: En grønn listemal

en: A maximum of %d column can be imported. | A maximum of %d columns can be imported.
nb[0]: Maksimalt %d kolonne kan importeres.
nb[1]: Maksimalt %d kolonner kan importeres.

en: A maximum of %d columns can be imported.
nb: Maksimalt %d kolonner kan importeres.

en: A proof of concept external data source
nb: En konseptuell ekstern datakilde

en: A short description of the template
nb: En kort beskrivelse av malen

en: A simple list template
nb: Mal for en enkel liste

en: A simple template with classical look and feel
nb: En enkel mal med klassisk utseende

en: A single selection is required.
nb: Ett enkelt utvalg kreves.

en: A workbook cannot have two sheets with the same name.
nb: En arbeidsbok kan ikke ha to ark med samme navn.

en: A, Level %i
nb: A, nivå %i

en: A1 (first cell of the page area)
nb: $A (første celle på sideområdet)

en: ANOVA - Single Factor
nb: ANOVA - Enkeltfaktor

en: ANOVA - Two-Factor
nb: ANOVA - tofaktor

en: ANOVA: Two-Factor Without Replication
nb: ANOVA: Tofaktor uten replisering

en: AVERAGE
nb: GJENNOMSNITT

en: A_ctive workbook sheet
nb: A_ktivt ark i arbeidsboken

en: A_dd
nb: _Legg til

en: A_ll Filtered Rows
nb: A_lle filtrerte rader

en: A_ppend
nb: _Legg til

en: A_uto Complete Text in Cells
nb: A_utomatisk komplettering av tekst i celler

en: A_utofit columns
nb: Til_pass kolonner automatisk

en: A_utomatic
nb: A_utomatisk

en: About Gnumeric
nb: Om Gnumeric

en: About this application
nb: Om denne applikasjonen

en: Absolute size and position
nb: Absolutt størrelse og posisjon

en: Ac_tion:
nb: Handl_ing:

en: Accept change
nb: Godta endring

en: Accept change in multiple cells
nb: Godta endring i flere celler

en: Access previously used file
nb: Åpne tidligere brukt fil

en: Accounting
nb: Regnskap

en: Activate New Plugins
nb: Aktiver nye tillegg

en: Activate _new plugins by default
nb: Aktiver _nye tillegg som standard

en: Active
nb: Aktiv

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
nb: Prosessering vil begynne på denne linjen. Alle tidligere linjer vil bli ignorert.

en: Adar I
nb: Adar

en: Add
nb: Legg til

en: Add Autofilter to %s
nb: Legg til automatisk filter til %s

en: Add Borders
nb: Legg til kanter

en: Add Column Page Break
nb: Legg til sideskift for kolonne

en: Add Filter
nb: Legg til filter

en: Add Hyperlink
nb: Legg til hyperlenke

en: Add Row Page Break
nb: Legg til sideskift for rad

en: Add Scenario
nb: Legg til scenario

en: Add _Auto Filter
nb: Legg til _AutoFilter

en: Add _Comment...
nb: Legg til _kommentar …

en: Add _Data Slicer
nb: Legg til datakutter

en: Add _Hyperlink...
nb: Legg til _hyperlenke …

en: Add a border around the selection
nb: Legg til en kant rundt utvalget

en: Add a filter
nb: Legg til et filter

en: Add a new scenario
nb: Legg til en nytt scenario

en: Add an outline group
nb: Legg til en disposisjonsgruppe

en: Add or remove a filter
nb: Legg til eller fjern et filter

en: Add scenario
nb: Legg til scenario

en: AddBorders
nb: Legg til kanter

en: Adding sheet | Adding %d sheets
nb[0]: Legger til ark
nb[1]: Legger til %d ark

en: Address
nb: Adresse

en: Adjust a data slicer
nb: Juster en datakutter

en: Adjust the root data directory
nb: Juster rotkatalog for data

en: Adjustment Properties
nb: Egenskaper for justering

en: Advanc_ed
nb: Avans_ert

en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Filter
nb: Avansert filter

en: Advanced Filter (%s)
nb: Avansert filter (%s)

en: Advanced _Filter...
nb: Avansert _filter …

en: Align Bottom
nb: Juster nederst

en: Align Top
nb: Juster øverst

en: Align _Bottom
nb: Juster _nederst

en: Align _Top
nb: Jus_ter øverst

en: Align bottom
nb: Juster nederst

en: Align distributed
nb: Juster distribuert

en: Align left
nb: Juster til venstre

en: Align numbers right, and text left
nb: Juster tall til høyre og tekst til venstre

en: Align right
nb: Juster til høyre

en: Align top
nb: Juster øverst

en: Alignment
nb: Justering

en: All Borders
nb: Alle kanter

en: All Files
nb: Alle filer

en: All Functions
nb: Alle funksjoner

en: All entries in the set must be references
nb: Alle oppføringer i settet må være referanser

en: Allo_w:
nb: Till_at:

en: Allocate memory for column name.
nb: Alloker minne for kolonnenavn.

en: Allocate memory for field definitions.
nb: Tilegne minne til feltdefinisjoner.

en: Allocate memory for record data.
nb: Alloker minne for postdata.

en: Allow Unfocused Range Selections
nb: Tillat områdevalg uten fokus

en: Also print _hidden sheets
nb: Skriv ut sk_julte ark

en: Always
nb: Alltid

en: An advanced colorless template
nb: En avansert fargeløs mal

en: An empty string is not allowed as defined name.
nb: En tom streng er ikke tillatt som et definert navn.

en: An error occurred while reading the category list
nb: En feil oppstod under lesing av kategorilisten

en: An unexpected error has occurred.
nb: En uventet feil har oppstått.

en: An unexpected error has occurred: %d.
nb: En uventet feil har oppstått: %d.

en: An unexplained error happened while opening %s
nb: En uforklart feil oppsto ved åpning av «%s»

en: An unexplained error happened while saving.
nb: En uforklart feil oppsto under lagring.

en: Analytics
nb: Analyse

en: Anderson-Darling Test
nb: Anderson-Darling test

en: Another view is already managing sheets
nb: En annen visning håndterer ark allerede

en: Anova: Single Factor
nb: Anova: Enkeltfaktor

en: Any
nb: Enhver

en: Any Value     (no validation)
nb: Enhver verdi (ingen validering)

en: Append
nb: Legg til

en: Append a new sheet
nb: Legg til et nytt ark

en: Applicable Style Components:
nb: Brukbare stilkomponenter:

en: Apply _Alignment
nb: Påfør _justering

en: Apply _Borders
nb: _Påfør kanter

en: Apply _Fonts
nb: Påfør skri_fter

en: Apply _Name Changes
nb: Påfør _navneendringer

en: Apply _Number Formats
nb: Påfør _tallformater

en: Apply _Patterns
nb: Påfør _mønstre

en: Apply _to:
nb: Bruk _på:

en: Apply change to all sheets
nb: Bruk endring på alle ark

en: Apply print-setup to all sheets
nb: Bruk på skriveroppsett på alle ark

en: Apply to all sheets of this _workbook.
nb: Bruk på alle ark i denne ar_beidsboken.

en: Are you sure that you want to hide all columns? If you do so you can unhide them with the 'Format→Column→Unhide' menu item.
nb: Er du sikker på at du vil skjule alle kolonner? Hvis du gjør dette kan du ta dem frem igjen med menyoppføringen «Format→Kolonne→Ta frem».

en: Are you sure that you want to hide all rows? If you do so you can unhide them with the 'Format→Row→Unhide' menu item.
nb: Er du sikker på at du vil skjule alle rader? Hvis du gjør dette kan du ta dem frem igjen med menyoppføringen «Format→Rad→Ta frem».

en: Area
nb: Område

en: Area %d
nb: Område %d

en: Area %i
nb: Område %i

en: Arguments:
nb: Argumenter:

en: Arrow
nb: Pil

en: Art
nb: Bilder

en: As _Value
nb: Som _verdi

en: As index
nb: Som indeks

en: As value
nb: Som verdi

en: Ask before each change
nb: Spør før hver endring

en: Assume _Integer (Discrete)
nb: Anta _heltall (diskret)

en: At least one sheet must remain visible!
nb: Minst ett ark må være synlig!

en: At limit
nb: Ved grense

en: Attempt to preserve case of text when replacing
nb: Prøv å beholde store/små bokstaver i teksten ved erstatning

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
nb: Forsøk å gjenkjenne kolonner i teksten automatisk.

en: Attribute '%s' has the unsupported value '%s'.
nb: Attributt «%s» har verdi «%s» som ikke er støttet.

en: Author:
nb: Programmerer:

en: Auto
nb: Automatisk

en: Auto Completion
nb: Automatisk fullføring

en: Auto Correct
nb: Autokorriger

en: Auto Expression
nb: Automatisk uttrykk

en: Auto Expression (%s)
nb: Automatisk uttrykk (%s)

en: Auto Filter blocked by %s
nb: Automatisk filter blokkert av %s

en: Auto Fit _Height
nb: Tilpass _høyde automatisk

en: Auto Fit _Width
nb: Tilpass _bredde automatisk

en: Auto Save
nb: Autolagre

en: Auto _Correct...
nb: Auto_korriger …

en: Auto fit
nb: Tilpass automatisk

en: AutoFilter
nb: Autofilter

en: Auto_fill
nb: Auto_fyll

en: Autocomplete
nb: Autofullfør

en: Autocorrect first letter
nb: Autokorriger første bokstav

en: Autocorrect initial caps
nb: Autokorriger storbokstav i begynnelsen av ord

en: Autocorrect names of days
nb: Autokorriger dagnavn

en: Autocorrect replace
nb: Autokorriger erstatt

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
nb: Autogjenkjenning fant ikke noen kolonner i teksten. Forsøk manuelt?

en: Autofill
nb: Autofyll

en: Autofilling %s
nb: Autofyller %s

en: Autofitting column %s
nb: Tilpasser kolonne %s automatisk

en: Autofitting columns %s
nb: Tilpasser kolonner %s automatisk

en: Autofitting height of %s
nb: Tilpasser høyde for %s automatisk

en: Autofitting row %s
nb: Tilpasser rad %s automatisk

en: Autofitting rows %s
nb: Tilpasser rader %s automatisk

en: Autofitting width of %s
nb: Tilpasser bredde for %s automatisk

en: Autoformatting %s
nb: Autoformaterer %s

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatic (puts quotes where needed)
nb: Automatisk (plasserer sitattegn der det er nødvendig)

en: Automatic Categories
nb: Automatiske kategorier

en: Automatic _Scaling
nb: Automatisk _skalering

en: Automatically detected
nb: Automatisk detektert

en: Automatically fill the current selection
nb: Fyll ut aktivt utvalg automatisk

en: Automatically perform simple spell checking
nb: Utfør enkel stavekontroll automatisk

en: Automatically save the current document at regular intervals
nb: Automatisk lagring av aktivt dokument med jevne mellomrom

en: Autosave frequency
nb: Frekvens for automatisk lagring

en: Average
nb: Gjennomsnitt

en: B, Level %i
nb: B, nivå %i

en: B_y Changing Cells:
nb: Ve_d å endre cellene:

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Banana
nb: Banan

en: Bang (!)
nb: Pang (!)

en: Bar chart
nb: Søylediagram

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Between
nb: Mellom

en: Binomial
nb: Binominal

en: Bitwise Operations
nb: Bitvise operasjoner

en: Black
nb: Sort

en: Blue
nb: Blå

en: Bold
nb: Uthevet

en: Book%d.%s
nb: Bok%d.%s

en: Bool
nb: Boolsk verdi

en: Boolean
nb: Boolsk

en: Border
nb: Kant

en: Borders
nb: Kanter

en: Both sides
nb: Begge sider

en: Bottom
nb: Nederst

en: Bottom margin:
nb: Bunnmarg:

en: Bricks
nb: Murstein

en: Broken function
nb: Feil med funksjon

en: Browse to Gnumeric's website
nb: Se på Gnumeric's nettside

en: Browse to the specified URL
nb: Se på spesifisert URL

en: Button
nb: Knapp

en: Button Properties
nb: Egenskaper for knapp

en: By
nb: Av

en: By Value
nb: Etter verdi

en: By default, mark cells with spreadsheet functions
nb: Merk celler med regnearkfunksjoner som forvalg

en: By default, mark cells with truncated content
nb: Merk celler med avkortet innhold som forvalg

en: CELL
nb: CELLE

en: COUNT
nb: ANTALL

en: C_ancel
nb: _Avbryt

en: C_ategories
nb: K_ategorier

en: C_ategory:
nb: K_ategori:

en: C_ells...
nb: C_eller …

en: C_enter
nb: Se_ntrer

en: C_hart...
nb: _Diagram …

en: C_lear
nb: T_øm

en: C_lear output range
nb: _Tøm utdataområde

en: C_olon (:)
nb: K_olon (:)

en: C_olor:
nb: _Farge:

en: C_olumn
nb: K_olonne

en: C_olumn major
nb: K_olonne først

en: C_ommand:
nb: K_ommando:

en: C_onditional Formatting...
nb: Betinget f_ormatering …

en: C_opy labels
nb: K_opier etiketter

en: C_umulative answers
nb: K_umulative svar

en: C_ustom
nb: E_gendefinert

en: Calculation
nb: Beregning

en: Calculation, Analysis, and Visualization of Information
nb: Kalkulering, analyse og visualisering av informasjon

en: Can't obtain data
nb: Kan ikke hente data

en: Can't open '%s' for writing
nb: Kan ikke åpne «%s» for skriving

en: Can't open '%s' for writing: %s
nb: Kan ikke åpne «%s» for skriving: %s

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel change
nb: Avbryt endring

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Cannot allocate memory for field definitions.
nb: Kunne ikke allokere minne for feltdefinisjoner.

en: Cannot convert 3D cell range to XLOPER.
nb: Kan ikke konvertere 3D celleområde til XLOPER.

en: Cannot create file %s
nb: Kan ikke opprette fil %s

en: Cannot create new Python interpreter.
nb: Kan ikke opprette ny Python-fortolker.

en: Cannot get default sheet.
nb: Kan ikke finne forvalgt ark.

en: Cannot jump to an invisible sheet
nb: Kan ikke hoppe til et usynlig ark

en: Cannot parse export options.
nb: Kan ikke lese alternativer for eksport.

en: Cannot read UI description from %s: %s
nb: Kan ikke lese brukergrensesnittbeskrivelse fra %s: %s

en: Capitalize _first letter of sentence
nb: Stor bokstav på _første bokstav i en setning

en: Capitalize _names of days
nb: Store bokstaver på dag_navn

en: Case Sensitive
nb: Skill mellom små-/store bokstaver

en: Category _range:
nb: Kategoriom_råde:

en: Category:
nb: Kategori:

en: Ce_nter
nb: Se_ntrer

en: Cell
nb: Celle

en: Cell %s added.
nb: Celle %s lagt til.

en: Cell %s changed.
nb: Celle %s endret.

en: Cell %s is not permitted to be blank
nb: Celle %s kan ikke være tom

en: Cell %s is not permitted to contain error values
nb: Celle %s kan ikke inneholde feilverdier

en: Cell %s is not permitted to contain strings
nb: Celle %s kan ikke inneholde strenger

en: Cell %s removed.
nb: Celle %s fjernet.

en: Cell Comment
nb: Cellekommentar

en: Cell Markers
nb: Cellemarkører

en: Cell Range
nb: Celleoråde

en: Cell contains an error value.
nb: Cellen inneholder en feilverdi.

en: Cell contains the string x.
nb: Cellen inneholder strengen x.

en: Cell contains whitespace.
nb: Cellen inneholder mellomrom.

en: Cell does not contain an error value.
nb: Cellen inneholder ikke den en feilverdi.

en: Cell does not contain the string x.
nb: Cellen inneholder ikke strengen x.

en: Cell does not contain whitespace.
nb: Cellen inneholder ikke mellomrom.

en: Cell value begins with the string x.
nb: Celleverdien starter med strengen x.

en: Cell value does not begin with the string x.
nb: Celleverdien starter ikke med strengen x.

en: Cell value does not end with the string x.
nb: Celleverdien slutter ikke med strengen x.

en: Cell value ends with the string x.
nb: Celleverdien slutter med strengen x.

en: Cell value is < x.
nb: Celleverdien er < x.

en: Cell value is = x.
nb: Celleverdien er = X.

en: Cell value is > x.
nb: Celleverdien er > x.

en: Cell value is between x and y (incl.).
nb: Celleverdien er mellom x og y (inkl.).

en: Cell value is not between x and y (incl.).
nb: Celleverdien er ikke mellom x og y (inkl.).

en: Cell value is ≠ x.
nb: Celleverdien er ≠ x.

en: Cell value is ≦ x.
nb: Celleverdien er ≦ x.

en: Cell value is ≧ x.
nb: Celleverdien er ≧ x.

en: Censor co_lumn:
nb: Sensurko_lonne:

en: Center across _selection
nb: Sentrer over _utvalget

en: Center horizontally
nb: Sentrer horisontalt

en: Center horizontally across the selection
nb: Sentrer horisontalt over utvalget

en: Center vertically
nb: Sentrert vertikalt

en: Central moving average
nb: Sentralt bevegelig gjennomsnitt

en: Change Gnumeric Preferences
nb: Endre brukervalg for Gnumeric

en: Change Paper Type
nb: Endre papirtype

en: Change Scope of Name
nb: Endre omfang for navn

en: Change Scope of Name %s
nb: Endrer omfang for navn %s

en: Change filter condition for %s
nb: Endre filterbetingelse for %s

en: Change font
nb: Bytt skrift

en: Change height of the selected rows
nb: Endre høyde for valgte rader

en: Change the default column width
nb: Endre forvalgt kolonnenebredde

en: Change the default row height
nb: Endre forvalgt radhøyde

en: Change the size of the current sheet
nb: Endre størrelse på aktivt ark

en: Change widget
nb: Endre komponent

en: Change width of the selected columns
nb: Endre bredde for valgte kolonner

en: Changing Cells:
nb: Endre cellene:

en: Changing Format
nb: Endrer format

en: Changing Hyperlink
nb: Endrer hyperlenke

en: Changing cells should be on the current sheet only.
nb: Endring av alle celler kan kun utføres i aktivt ark.

en: Changing format of %s
nb: Endrer format for %s

en: Changing hyperlink of %s
nb: Endrer hyperlenke for %s

en: Changing sheet order
nb: Endrer rekkefølge på ark

en: Changing sheet properties
nb: Endrer egenskaper for ark

en: Changing sheet tab colors
nb: Endrer farge på arkfaner

en: Changing solver parameters
nb: Endrer parametere for problemløser

en: Changing workbook properties
nb: Endrer egenskaper for ark

en: Character _encoding:
nb: T_egnkoding:

en: Chart%d
nb: Plott%d

en: Check this to apply the new size to all sheets in the workbook
nb: Kryss av her for å bruke den nye størrelsen på alle ark i arbeidsboken

en: CheckBox %d
nb: Avkrysningsboks %d

en: Checkbox
nb: Avkrysningsboks

en: Checkbox Properties
nb: Egenskaper for avkrysningsboks

en: Chisq
nb: Kjikv

en: Choose export formatting:
nb: Velg formatering for eksport:

en: Choose object file
nb: Velg objektfil

en: Choose sheets to export and determine export ordering of the sheets:
nb: Velg ark som skal eksporterers og bestem rekkefølge for eksport av arkene:

en: Christian Date Functions
nb: Kristne datofunksjoner

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear All Page Breaks
nb: Fjern alle sideskift

en: Clear Background
nb: Tøm bakgrunn

en: Clear Borders
nb: Nullstill kanter

en: Clear Co_ntents
nb: Tøm i_nnhold

en: Clear Print Area
nb: Tøm utskriftsområde

en: Clear all fields from the sort specification
nb: Fjern alle felt fra sorteringsspesifikasjonen

en: Clear conditional formatting
nb: Tøm betinget formattering

en: Clear list of columns
nb: Tøm listen med kolonner

en: Clear the border around the selection
nb: Fjern kanten rundt utvalget

en: Clear the list of source areas
nb: Tøm listen med kildeområder

en: Clear the selected cells' contents
nb: Fjern valgte celles innhold

en: Clear the selected cells' contents in the filtered rows
nb: Tøm valgte celles innhold i filtrerte rader

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks
nb: Tøm valgte cellers formatering og hyperlenker

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks in the filtered rows
nb: Tøm valgte cellers formatering og hyperlenker i filtrerte rader

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
nb: Fjern valgte cellers formatering, kommentarer og innhold

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents in the filtered rows
nb: Tøm valgte cellers formatering, kommentarer og innhold i filtrerte rader

en: ClearBorders
nb: Nullstill kanter

en: Clearing %s in %s
nb: Fjerner %s i %s

en: Clearing comment of %s
nb: Tømmer innhold i %s

en: Clicking checkbox
nb: Klikker i avkrysningsboks

en: Clicking in list
nb: Klikk i listen

en: Clicking radiobutton
nb: Klikk på radioknapp

en: Close the current file
nb: Lukk aktiv fil

en: Co_lumn Input:
nb: Inndata for ko_lonne:

en: Co_mment...
nb: Ko_mmentar …

en: Co_mments
nb: Ko_mmentarer

en: Co_mments:
nb: Ko_mmentarer:

en: Co_variance Matrix
nb: Ko_varians-matrise

en: Co_variance...
nb: Ko_varians …

en: Collapse an outline group
nb: Slå sammen en disposisjonsgruppe

en: Collapse columns
nb: Slå sammen kolonnene

en: Collapse rows
nb: Slå sammen rader

en: Colon (:)
nb: Kolon (:)

en: Column
nb: Kolonne

en: Column %d
nb: Kolonne %d

en: Column %i
nb: Kolonne %i

en: Column %s
nb: Kolonne %s

en: Column %s ("%s")
nb: Kolonne %s («%s»)

en: Column Width
nb: Kolonnebredde

en: Column chart
nb: Kolonnediagram

en: Column format %i is undefined.
nb: Kolonneformat %i er udefinert.

en: Column width in points:
nb: Kolonnebredde i punkter:

en: Columns:
nb: Kolonner

en: Combo Box
nb: Komboboks

en: Comma (,)
nb: Komma (,)

en: Comma or tab separated values (CSV/TSV)
nb: Komma- eller tabulatorseparerte verdier (CSV/TSV)

en: Comma separated values (CSV)
nb: Kommaseparerte verdier (CSV/TSV)

en: Comme_nts in Filtered Rows
nb: Komme_ntarer i filtrerte rader

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment in cell %s!%s
nb: Kommentar i celle %s!%s

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Comments:
nb: Kommentarer:

en: Company:
nb: Firma:

en: Comparing two population variances
nb: Sammenligner varians for to populasjoner

en: Complex
nb: Kompleks

en: Complex Functions
nb: Komplekse funksjoner

en: Con_dition:
nb: Betin_gelse:

en: Condition
nb: Betingelse

en: Condition:
nb: Betingelse:

en: Conditional Cell Formatting
nb: Betinget celleformatering

en: Confidence (95%)
nb: Konfidensnivå (95%)

en: Confidence Interval for the _Mean
nb: Konfidensintervall for _middelverdien

en: Confidence level:
nb: Konfidensnivå:

en: Configure
nb: Konfigurer

en: Configure Adjustment
nb: Konfigurer justering

en: Configure Button
nb: Konfigurer knapp

en: Configure Checkbox
nb: Konfigurer avkryssingsbox

en: Configure List
nb: Konfigurer liste

en: Configure Radio Button
nb: Konfigurer radioknapp

en: Configure Scrollbar
nb: Konfigurer rullefelt

en: Configure Slider
nb: Konfigurer rullefelt

en: Configure Spinbutton
nb: Konfigurer knappehjul

en: Consolidate regions using a function
nb: Slå sammen regioner ved bruk av en funksjon

en: Consolidating to (%s)
nb: Konsoliderer til (%s)

en: Consolidation and Structured Text importer
nb: Konsolidering og strukturert tekstimport

en: Constant
nb: Konstant

en: Constraint
nb: Begrensning

en: Constraints
nb: Begrensninger

en: Constructed ranges use simple references
nb: Opprettede områder bruker enkle referanser

en: Cont_ent
nb: I_nnhold

en: Content
nb: Innhold

en: Content of %s
nb: Innholdet av %s

en: Content past the maximum number of rows (%i) supported.
nb: Innhold utover maksimalt antall rader (%i) støttes.

en: Content_s of Filtered Rows
nb: Inn_hold i filtrerte rader

en: Contents can only be pasted by value or by link.
nb: Innhold kan kun limes inn etter verdi eller via lenke.

en: Contingency Table Analysis
nb: Analyse av kontingenstabell

en: Control whether the grid is shown.
nb: Kontroller om rutenettet vises.

en: Control whether zeros are shown are blanked out.
nb: Kontroller om nuller vises eller ikke.

en: Cool
nb: Kul

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy _Formats
nb: Kopier _formater

en: Copy _Values
nb: Kopier _verdier

en: Copy and Paste
nb: Kopier og lim inn

en: Copy down
nb: Kopier ned

en: Copy format to right
nb: Kopier format til høyre

en: Copy right
nb: Kopier til høyre

en: Copy the content from the left column to the cells on the right
nb: Kopier innhold fra venstre kolonne til cellene til høyre

en: Copy the content from the top row to the cells below
nb: Kopier innhold fra øverste rad til cellene under

en: Copy the selection
nb: Kopier utvalget

en: Copy to New Graph S_heet
nb: Kopier til nytt _grafark

en: Copyright © 1998-2017
nb: Opphavsrett © 1998-2017

en: Core
nb: Kjerne

en: Core charting engine.
nb: Motor for plott.

en: Correct _TWo INitial CApitals
nb: Korriger _to store bokstaver i starten

en: Correlated Random Numbers
nb: Korrelerte tilfeldige tall

en: Correlated Random Numbers (%s)
nb: Korrelerte tilfeldige tall (%s)

en: Correlated Random Variables
nb: Korrelerte tilfeldige variabler

en: Correlation
nb: Korrelasjon

en: Correlation (%s)
nb: Korrelasjon (%s)

en: Correlations
nb: Korrelasjoner

en: Corrupt file: Second child element in custom property encountered.
nb: Korrupt fil: Andre underelement i egendefinert egenskap funnet.

en: Corrupted file: invalid number format condition [%s].
nb: Korrupt fil: ugyldig betingelse for tallformat [%s].

en: Corrupted file: unnamed number style ignored.
nb: Korrupt fil: tallstil uten navn ignorert.

en: Could not allocate memory for %d. field name.
nb: Kunne ikke allokere minne for %d. feltnavn.

en: Could not allocate memory for record data.
nb: Kunne ikke allokere minne for postdata.

en: Could not allocate memory for record.
nb: Kunne ikke allokere minne for post.

en: Could not create output file.
nb: Kunne ikke lage fil for utdata.

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for ANOVA-verktøy (enkelt faktor).

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for ANOVA verktøy (to-faktor).

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen «Avansert filter».

en: Could not create the Chi Squared Tests tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for Chi opphøyet tester.

en: Could not create the Consolidate dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for konsolidering.

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for korrelasjonsverktøy.

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for kovariansverktøy.

en: Could not create the Data Shuffling dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for dataskyfling.

en: Could not create the Data Table definition dialog.
nb: Kunne ikke opprette definisjonsdialog for datatabell.

en: Could not create the Delete Cell dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for sletting av celle.

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen Verktøy for beskrivende statistikk.

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for verktøy for eksponentiell utjevning.

en: Could not create the FTest Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for FTest-verktøy.

en: Could not create the Fill Series dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for fyll-rekker.

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for verktøy for Fourier-analyse.

en: Could not create the Frequency Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for Frekvens-verktøy.

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen målsøk.

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for histogramverktøy.

en: Could not create the Insert Cell dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for insetting av celle.

en: Could not create the Kaplan Meier Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for Kaplan Meier verktøy.

en: Could not create the List Property dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for egenskaper for liste.

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for test av median.

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for verktøy for bevegelig gjennomsnitt.

en: Could not create the Name Guru.
nb: Kunne ikke opprette navn-veiviseren.

en: Could not create the Normality Test Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for Normalitetstest-verktøy.

en: Could not create the Principal Components Analysis Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for Principal Components Analysis verktøy.

en: Could not create the Properties dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for egenskaper.

en: Could not create the Random Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for tilfeldighetsverktøy.

en: Could not create the Rank and Percentile Tools dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for grad og prosentil.

en: Could not create the Regression Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for regresjonsverktøy.

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for utvalgsverktøy.

en: Could not create the Scenario Add dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for å legge til scenario.

en: Could not create the Scenarios dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for scenario.

en: Could not create the Simulation dialog.
nb: Kunne ikke opprette simuleringsdialogen.

en: Could not create the Solver dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for problemløser.

en: Could not create the Student-t Test Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for Student-t test verktøy.

en: Could not create the Wilcoxon-Mann-Whitney Analysis Tool dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialogen for verktøy for Wilcoxon-Whitney-analyse.

en: Could not create the autosave dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for autolagring.

en: Could not create the formula guru.
nb: Kunne ikke opprette formelveiviseren.

en: Could not create the goto dialog.
nb: Kunne ikke opprette gå til-dialogen.

en: Could not create the hyperlink dialog.
nb: Kunne ikke opprette dialog for hyperlenke.

en: Could not find matching closing parenthesis
nb: Kunne ikke finne slutt-parantes

en: Could not find matching closing quote
nb: Kunne ikke finne avsluttende sitattegn

en: Could not find matching opening parenthesis
nb: Kunne ikke finne startparantes

en: Could not run GNOME database configuration tool ('%s')
nb: Kunne ikke kjøre GNOME databasekonfigurasjonsverktøy («%s»)

en: Could not write record number %d.
nb: Kunne ikke skrive post nummer %d.

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
nb: Kan ikke åpne strøm «Bok» for skriving

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
nb: Kan ikke åpne strøm «Arbeidsbok» for skriving

en: Count
nb: Teller

en: Count numbers only
nb: Tell kun tall

en: Count or percentage:
nb: Antall eller prosent:

en: Count:
nb: Teller:

en: Covariance
nb: Kovarians

en: Covariance (%s)
nb: Kovarians (%s)

en: Covariances
nb: Kovarianser

en: Cramér-von Mises Test
nb: Cramér-von Mises test

en: Create =ERROR("...")
nb: Opprett =FEIL("...")

en: Create =ERROR(&quot;...&quot;)
nb: Opprett =FEIL(&quot;...&quot;)

en: Create Data Table
nb: Lag en datatabell

en: Create New View
nb: Lag ny visning

en: Create Normal Probability Plot
nb: Lag normalt sannsynlighetsplott

en: Create _Data Slicer
nb: Lag en _datakutter

en: Create _Report
nb: Opprett _rapport

en: Create a Data Slicer
nb: Lag en datakutter

en: Create a Data Table to evaluate a function with multiple inputs
nb: Lag en datatabell for å evaluere en funksjon med flere inndata

en: Create a button
nb: Lag en knapp

en: Create a checkbox
nb: Lag en avkrysningsboks

en: Create a combo box
nb: Lag en komboboks

en: Create a data slicer
nb: Lag en datakutter

en: Create a frame
nb: Lag en ramme

en: Create a line object
nb: Lag et linjeobjekt

en: Create a list
nb: Lag en liste

en: Create a new view of the workbook
nb: Lag en ny visning av arbeidsboken

en: Create a new workbook
nb: Lag en ny arbeidsbok

en: Create a radio button
nb: Lag en radioknapp

en: Create a rectangle object
nb: Lag et rektangelobjekt

en: Create a scrollbar
nb: Lag et rullefelt

en: Create a slider
nb: Lag et rullefelt

en: Create an arrow object
nb: Lag et pilobjekt

en: Create an ellipse object
nb: Lag et elipseobjekt

en: Created on
nb: Opprettet

en: Creating a Data Table in %s
nb: Lager en datatabell i %s

en: Creating preview of page %3d
nb: Lager forhåndsvisning av side %3d

en: Creating preview of page %3d of %3d page | Creating preview of page %3d of %3d pages
nb[0]: Lager forhåndsvisning av side %3d av %3d side
nb[1]: Lager forhåndsvisning av side %3d av %3d sider

en: Criteria
nb: Kriterie

en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: Cumulative moving average
nb: Kumulativt bevegelig gjennomsnitt

en: Currency
nb: Valuta

en: Current D_ate and Time
nb: Nåværende d_ato og tid

en: Current Name
nb: Nåværende navn

en: Current Value:
nb: Nåværende verdi:

en: Current Values
nb: Nåværende verdier

en: Current _Date
nb: Nåværende _dato

en: Current _Time
nb: Nåværende _tid

en: Current _selection only
nb: Kun aktivt _utvalg

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Custom UI tools
nb: Tilpassede grafiske verktøy

en: Custom date format
nb: Egendefinert datoformat

en: Custom footer configuration
nb: Egendefinert konfigurasjon av bunntekst

en: Custom header configuration
nb: Egendefinert konfigurasjon av topptekst

en: Custom separator, this can be any character.
nb: Egendefinert skilletegn, dette kan være hvilket som helst tegn.

en: Custom time format
nb: Egendefinert tidformat

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Cut Object
nb: Klipp ut objekt

en: Cut of %s
nb: Utklipp av %s

en: Cut the selection
nb: Klipp ut utvalget

en: DATE
nb: DATO

en: DDE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
nb: DDE-lenker er ikke støttet ennå.
    Navn «%s» vil gå tapt.

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
nb: DIF-filen har flere enn maksimalt antall kolonner %d. Ignorerer gjenstående kolonner.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
nb: DIF-filen har flere enn maksimalt antall rader %d. Ignorerer gjenstående rader.

en: DIR
nb: KAT

en: D_ay
nb: D_ag

en: D_istributed
nb: D_istribuert

en: D_ivide
nb: D_ivider

en: D_o not change formulæ
nb: Ikke endre f_ormel

en: Data (from %s)
nb: Data (fra %s)

en: Data Bases...
nb: Databaser …

en: Data Consolidation
nb: Konsolidering av data

en: Data Files
nb: Datafiler

en: Data Interchange Format (DIF) module
nb: Data Interchange Format (DIF) modul

en: Data S_licer
nb: _Datakutter

en: Data Shuffling
nb: Dataskyfling

en: Data Table
nb: Datatabell

en: DataSlicer Guru : Gnumeric
nb: Veiviser for datakutting : Gnumeric

en: Database Connection
nb: Databasetilkobling

en: Database Functions
nb: Databasefunksjoner

en: Database UI services plugin
nb: Tillegg for brukergrensesnitt for database

en: Database functions for retrieval of data from a database.
nb: Databasefunksjoner som lar deg hente data fra en database.

en: Date
nb: Dato

en: Date & Time
nb: Dato og klokkeslett

en: Date and Time Functions
nb: Dato- og tidsfunksjoner

en: Date format selection
nb: Valg av datoformat

en: Date unit:
nb: Datoenhet:

en: Date/Time
nb: Dato/Klokkeslett

en: Debian packaging.
nb: Pakking for Debian.

en: Decimal Number
nb: Desimaltall

en: Decrease Indent
nb: Mindre innrykk

en: Decrease Precision
nb: Mindre presisjon

en: Decrease precision
nb: Mindre presisjon

en: Decrease the number of decimals displayed
nb: Sett antall desimaler som vises lavere

en: Decrease the zoom to make things smaller
nb: Zoom ut for å gjøre ting mindre

en: Default
nb: Forvalg

en: Default Black and White Printing
nb: Forvalgt sort/hvit utskrift

en: Default Bottom Margin
nb: Forvalgt bunnmarg

en: Default Bottom Outside Margin
nb: Forvalgt bunn utenfor margen

en: Default Compression Level For Gnumeric Files
nb: Forvalgt kompresjonsnivå for Gnumeric-filer

en: Default Font Size
nb: Forvalgt skriftstørrelse

en: Default Grid Line Printing
nb: Forvalgt utskrift av rutenett

en: Default Header/Footer Font Size
nb: Forvalgt skriftstørrelse for topp-/bunntekst

en: Default Horizontal Centering
nb: Forvalgt horisontal sentrering

en: Default Horizontal Window Size
nb: Forvalgt horisontal størrelse for vindu

en: Default Left Margin
nb: Forvalgt venstremarg

en: Default Number of Columns in a Sheet
nb: Forvalgt antall kolonner i et ark

en: Default Number of Rows in a Sheet
nb: Forvalgt antall rader i et ark

en: Default Number of Sheets
nb: Forvalgt antall ark

en: Default Number of columns in a sheet
nb: Forvalgt antall kolonner i et ark

en: Default Number of rows in a sheet
nb: Forvalgt antall rader i et ark

en: Default Print Direction
nb: Forvalgt utskriftsretning

en: Default Scale Percentage
nb: Forvalgt prosent for skalering

en: Default Scale Type
nb: Forvalgt type skalering

en: Default Scaling Height
nb: Forvalgt skaleringshøyde

en: Default Scaling Width
nb: Forvalgt skaleringsbredde

en: Default Title Printing
nb: Forvalgt tittel for utskrift

en: Default To Overwriting Files
nb: Overskriv filer som forvalg

en: Default Top Margin
nb: Forvalgt toppmarg

en: Default Top Outside Margin
nb: Forvalgt topp utenfor margen

en: Default Vertical Centering
nb: Forvalgt vertikal sentrering

en: Default Vertical Window Size
nb: Forvalgt vertikal vindusstørrelse

en: Default Zoom Factor
nb: Forvalgt zoom-faktor

en: Default autosave frequency in seconds
nb: Forvalgt frekvens for automatisk lagring

en: Default date format
nb: Forvalgt datoformat

en: Default file saver is not available.
nb: Forvalgt fillagrer ikke tilgjengelig.

en: Default font name
nb: Forvalgt skriftnavn

en: Default header/footer font name
nb: Forvalgt skriftnavn for topp-/bunntekst

en: Default interpreter
nb: Forvalgt fortolker

en: Default time format
nb: Forvalgt tidformat

en: Define Name
nb: Definer navn

en: Define Name %s
nb: Definer navn %s

en: Define Names
nb: Definer navn

en: Define _multiple groups
nb: Definer _flere grupper

en: Define the width of each column manually.
nb: Definer bredde for hver kolonne manuelt.

en: Defined Name
nb: Definert navn

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Columns
nb: Slett kolonner

en: Delete Field
nb: Slett felt

en: Delete Object
nb: Slett objekt

en: Delete Rows
nb: Slett rader

en: Delete _column(s)
nb: Slett _kolonn(er)

en: Delete _row(s)
nb: Slett _rad(er)

en: Delete cells
nb: Slett celler

en: Delete the column(s) containing the selected cells
nb: Slett kolonnen(e) som inneholder valgte celler

en: Delete the currently selected source area
nb: Slett valgt kildeområde

en: Delete the row(s) containing the selected cells
nb: Slett raden(e) som inneholder valgte celler

en: Delete the selected cells' comments
nb: Slett valgte cellers kommentarer

en: Delete the selected cells' comments in the filtered rows
nb: Slett valgte cellers kommentarer i filtrerte rader

en: Delete the selected cells' hyperlinks
nb: Slett valgte cellers hyperlenker

en: Delete the selected cells, shifting others into their place
nb: Fjern valgte celler, og flytt andre til sin plass

en: Delete the selected fields and text
nb: Slett valgte felt og tekst

en: Deleted
nb: Slettet

en: Deleting column %s
nb: Sletter kolonne %s

en: Deleting columns %s
nb: Sletter kolonner %s

en: Deleting row %s
nb: Sletter rad %s

en: Deleting rows %s
nb: Sletter rader %s

en: Deleting sheet | Deleting %d sheets
nb[0]: Sletter ark
nb[1]: Sletter %d ark

en: Denominator:
nb: Nevner:

en: Dependency cells
nb: Avhengighetsceller

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Descriptive Statistics
nb: Beskrivende statistikk

en: Descriptive Statistics (%s)
nb: Beskrivende statistikk (%s)

en: Deselect all sheets for export.
nb: Velg bort alle ark for eksport.

en: Desert
nb: Ørken

en: Desert colored financial template
nb: Ørkenfarget finansiell mal

en: Detailed instructions for the chosen exporter
nb: Detaljerte instruksjoner for valgt eksport

en: Diagonal Crosshatch
nb: Diagonal krysslinje

en: Diagonal Stripe
nb: Diagonal stripe

en: Dialog Type
nb: Type dialog

en: Differences for sheet %s:
nb: Forskjeller for ark %s:

en: Dir
nb: Retn

en: Direction
nb: Retning

en: Direction:
nb: Retning:

en: Directories
nb: Kataloger

en: Directory
nb: Katalog

en: Disable Extension Check for Configurable Text Exporter
nb: Slå av utvidelsessjekk for konfigurerbar teksteksport

en: Discard
nb: Forkast

en: Discard changes in all files
nb: Forkast endringer i alle filer

en: Discrete
nb: Diskret

en: Dismiss search center
nb: Ta bort søkesenter

en: Display "%s" could not be opened.
nb: Skjerm «%s» kunne ikke åpnes.

en: Display Gnumeric's version
nb: Vis Gnumerics versjonsinfo

en: Display Grid
nb: Vis rutenett

en: Display Zeros
nb: Vis nuller

en: Display _Formulæ
nb: Vis _formler

en: Display _Outlines
nb: Vis _omriss

en: Display above sheets
nb: Vis over ark

en: Display addresses as R1C1 or A1
nb: Vis adresser som R1C1 eller A1

en: Display program version
nb: Vis programversjon

en: Display the value of a formula or the formula itself
nb: Vis verdien av en formel eller selve formelen

en: Display to the left of sheets
nb: Vis til venstre for ark

en: Display to the right of sheets
nb: Vis til høyre for ark

en: Distributed
nb: Distribuert

en: Do _not activate this plugin next time I start Gnumeric
nb: _Ikke aktiver dette tillegget neste gang Gnumeric starter

en: Do _not capitalize after:
nb: Ikke bruk _stor bokstav etter:

en: Do _not correct:
nb: Ikke k_orriger:

en: Do not consider matches in the middle of words
nb: Ikke regn med treff midt i ord

en: Do not perform this replacement
nb: Ikke utfør denne erstatningen

en: Do not print
nb: Ikke skriv ut

en: Do not print the filename for each match
nb: Ikke skriv ut filnavn for hvert treff

en: Do not print with all sheets
nb: Ikke skriv ut med alle ark

en: Do you really want to paste %s copies?
nb: Vil du virkelig lime inn %s kopier?

en: Do you want to export the <b>current sheet</b> of this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
nb: Vil du eksportere <b>aktivt ark</b> i denne arbeidsboken til lokasjonen «<b>%s</b> med ekportfunksjon «<b>%s</b>»?

en: Do you want to export this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
nb: Vil du eksportere denne arbeidsboken til lokasjonen «<b>%s</b>» med eksportfunksjon «<b>%s</b>»?

en: Do you want to save the workbook %s?
nb: Vil du lagre arbeidsboken %s?

en: Document
nb: Dokument

en: Document Proper_ties...
nb: Egenskaper for dokumen_t …

en: Document Properties
nb: Egenskaper for dokument

en: Documentation
nb: Dokumentasjon

en: Don't Quit
nb: Ikke avslutt

en: Don't close
nb: Ikke lukk

en: Don't display warning dialogs when importing
nb: Ikke vis varseldialoger ved import

en: Don't show splash screen
nb: Ikke vis oppstartsskjerm

en: Done
nb: Ferdig

en: Double
nb: Dobbel

en: Double Bottom
nb: Dobbel bunn

en: Double Low Underline
nb: Dobbel lav understreking

en: Double Underline
nb: Dobbel understreking

en: Double _Low Underline
nb: Dobbel _lav understreking

en: Down
nb: Ned

en: Drag to autofill
nb: Dra for å fylle automatisk

en: Drag to move
nb: Dra for å flytte

en: Dropping missing object
nb: Utelater manglende objekt

en: Dropping object with incomplete anchor %2x
nb: Utelater objekt med ufullstendig anker %2x

en: Du_plicate
nb: Du_pliser

en: Dumps the function definitions
nb: Dumper funksjonsdefinisjonene

en: Dumps web page for function help
nb: Dumper nettside for hjelp om funksjoner

en: Duplicate
nb: Dupliser

en: Duplicate %d Object | Duplicate %d Objects
nb[0]: Dupliser %d objekt
nb[1]: Dupliser %d objekter

en: Duplicate objective row
nb: Duplisert objektrad

en: Duplicate rows name %s
nb: Duplisert navn for rad %s

en: Dynamic module loading is not supported on this system.
nb: Dynamisk lasting av moduler er ikke støttet på dette systemet.

en: ECMA 376 / Office Open XML [MS Excel&#8482; 2007/2010] (*.xlsx)
nb: ECMA 376 / Office Open XML [MS Excel&#8482; 2007/2010 (*.xlsx)

en: ECMA 376 1st edition (2006); [MS Excel&#8482; 2007]
nb: ECMA 376 første utgave (2006); [MS Excel&#8482; 2007]

en: ENCODING
nb: KODING

en: END
nb: SLUTT

en: E_qual
nb: _Lik

en: E_xecute in:
nb: K_jør i:

en: E_xpand
nb: Ut_vid

en: E_xport Data
nb: E_ksporter data

en: E_xport into Other Format...
nb: E_ksporter til et annet format …

en: Each column in the text is separated by a &apos;separation&apos; character, e.g. a semicolon.
nb: Hver kolonne i teksten er adskilt av et &apos;skille&apos;tegn, for eksempel et semikolon.

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
nb: Hver kolonne i teksten er adskilt av et skilletegn, for eksempel et semikolon.

en: Edit Cell Comment (%s)
nb: Rediger cellekommentar (%s)

en: Edit Co_mment...
nb: Rediger ko_mmentar …

en: Edit Hyperlink
nb: Rediger hyperlenke

en: Edit _Hyperlink...
nb: Rediger _hyperlenke …

en: Edit a function in the current cell
nb: Rediger en funksjon i aktiv celle

en: Edit defined names for expressions
nb: Rediger definerte  navn for uttrykk

en: Edit document properties
nb: Rediger Egenskaper for dokument

en: Edit the selected cell's comment
nb: Rediger valgt celles kommentar

en: Edit the selected cell's hyperlink
nb: Rediger valgt celles hyperlenke

en: Editing conditional formatting:
nb: Redigerer betinget formatering:

en: Editing style of %s
nb: Redigerer stil for %s

en: Elapsed Time:
nb: Medgått tid:

en: Ellipse
nb: Elipse

en: Email Link
nb: E-post-lenke

en: Email _Address:
nb: E-post_adresse:

en: Empty
nb: Tom

en: Encoding:
nb: Koding:

en: Encountered both the  "refreshedDate" and the "refreshedDateIso" attributes!
nb: Fant både «refreshedDate» og «refreshedDateIso» attributtene!

en: Encrypted files require a password
    before they can be opened.
nb: Krypterte filer krever et passord
    før de kan åpnes.

en: Engineering
nb: Teknisk

en: Engineering Functions
nb: Tekniske funksjoner

en: Ensure columns are just wide enough to display content of selection
nb: Forsikre at kolonner er akkurat brede nok til å vise innholdet i utvalget

en: Ensure columns are just wide enough to display their content
nb: Forsikre at kolonner er akkurat brede nok til å vise innholdet

en: Ensure rows are just tall enough to display content of selection
nb: Forsikre at rader er akkurat høye nok til å vise innholdet i utvalget

en: Ensure rows are just tall enough to display their content
nb: Forsikre at rader er akkurat høye nok til å vise innholdet

en: Enter Direction
nb: Oppgi retning

en: Enter _Moves Selection
nb: Linjeskift _flytter utvalget

en: Enter formula...
nb: Oppgi formel …

en: Enter in current cell
nb: Skriv inn i aktiv celle

en: Enter in current cell without autocorrection
nb: Skriv inn i aktiv celle uten automatisk korrigering

en: Enter in current range merged
nb: Skriv inn i aktivt sammenføyd område

en: Enter in selected ranges
nb: Skriv inn i valgte områder

en: Enter the format string for each section:
nb: Skriv inn formatstreng for hver del:

en: Equal
nb: Lik

en: Erase the search entry.
nb: Slett søkeoppføringen.

en: Erlang Functions
nb: Erlang-funksjoner

en: Error
nb: Feil

en: Error Behaviour
nb: Oppførsel ved feil

en: Error parsing line
nb: Feil under lesing av linje

en: Error while activating plugin "%s".
nb: Feil under aktivisering av tillegg «%s».

en: Error while deactivating plugin "%s".
nb: Feil under deaktivering av tilegg «%s».

en: Error while opening Paradox file.
nb: Feil under åpning av Paradox-fil.

en: Error while opening autoformat template
nb: Feil under åpning av mal for autoformat

en: Error while opening file "%s" for reading.
nb: Feil under åpning av filen «%s» for lesing.

en: Error while opening file "%s" for writing.
nb: Feil under åpning av filen «%s» for skriving.

en: Error while opening xbase file.
nb: Feil under åpning av xbase-fil.

en: Error while parsing Psion file.
nb: Feil under tolking av Psion-fil.

en: Error while reading DIF file.
nb: Feil under lesing av DIF-fil.

en: Error while reading MPS file.
nb: Feil under lesing av MPS-fil.

en: Error while reading lotus workbook.
nb: Feil under lesing av lotus-arbeidsbok.

en: Error while reading psiconv file.
nb: Feil under lesing av psiconv-fil.

en: Error while saving DIF file.
nb: Feil under lagring av DIF-fil.

en: Error while trying to export file as text
nb: Feil under forsøk på å eksportere fil som tekst

en: Error while trying to parse data into sheet
nb: Feil under forsøk på å lese data inn i arket

en: Error while trying to read file
nb: Feil ved forsøk på å lese fil

en: Error while trying to write CSV file
nb: Feil under forsøk på å skrive CSV-fil

en: Error: could not open connection to %s
nb: Feil: kunne ikke åpne tilkobling til %s

en: Errors while activating plugins
nb: Feil under aktivering av tillegg

en: Even one cell is too large for this page.
nb: Selv en celle er for mye for denne siden.

en: Examples:
nb: Eksempel:

en: Excel plugins
nb: Excel-tillegg

en: Execution of module "%s" failed.
nb: Kjøring av modul «%s» feilet.

en: Existing only
nb: Kun eksisterende

en: Exit immediately after loading the selected books
nb: Avslutt med én gang etter å ha åpnet de valgte arbeidsbøkene

en: Expand columns
nb: Utvid kolonner

en: Expand conditional formatting
nb: Utvid betinget formattering

en: Expand rows
nb: Utvid rader

en: Expecting a single range
nb: Forventer et enkelt område

en: Exponential
nb: Eksponentiell

en: Exponential Power
nb: Eksponentiell kraft

en: Exponential Smoothing
nb: Eksponentiell utjevning

en: Exponential Smoothing (%s)
nb: Eksponensiell utjevning (%s)

en: Exponential smoothing...
nb: Eksponentiell utjevning …

en: Export
nb: Eksporter

en: Export as Text
nb: Eksporter som tekst

en: Export as _CSV File...
nb: Eksporter som _CSV-fil …

en: Export as _Text File...
nb: Eksporter som _tekstfil …

en: Export the current sheet as a csv file
nb: Eksporter aktivt ark som en csv-fil

en: Export the current sheet as a text file
nb: Eksporter aktivt ark som en tekstfil

en: Export the current workbook or sheet
nb: Eksporter aktiv arbeidsbok eller ark

en: Export the current workbook or sheet to
nb: Eksporter aktiv arbeidsbok eller ark til

en: Expression
nb: Uttrykk

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
nb: Uttrykket «%s» starter ikke med et gjenkjent tegn

en: Expression '%s' has unknown namespace
nb: Uttrykk «%s» har ukjent navneområde

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
nb: Uttrykket startet ikke med «=» ? «%s»

en: Expression x evaluates to TRUE.
nb: Uttrykk x evaluerer til TRUE.

en: Extend Autofilter to %s
nb: Utvid automatisk filter til %s

en: Extend _Auto Filter to %s
nb: Utvid _automatisk filter til %s

en: Extend the existing filter.
nb: Utvid eksisterende filter.

en: External Link
nb: Ekstern lenke

en: Extra formula for validation
nb: Ekstra formel for validering

en: F-Test
nb: F-test

en: F-Test (%s)
nb: F-test (%s)

en: FALSE
nb: USANN

en: FILE
nb: FIL

en: F_ill
nb: F_yll ut

en: F_inish
nb: F_ullfør

en: F_orecast
nb: F_orhåndsmelding

en: F_ormats & Hyperlinks in Filtered Rows
nb: F_ormater & hyperlenker i filtrerte rader

en: F_ull Screen
nb: F_ull skjerm

en: Fail without any changes actually being done to any cell
nb: Feil uten at noen endringer blir utført på noen celler

en: Failed to create file for linear program
nb: Klarte ikke å opprette fil for lineært program

en: Failed to create file for sensitivity report
nb: Klarte ikke å lage fil for sentitivitetsrapport

en: Failed to create file for solution
nb: Klarte ikke å lage fil for løsning

en: Failed to create solver
nb: Klarte ikke å lage problemløser

en: Failed to create temporary file for printing: %s
nb: Kunne ikke opprette midlertidig fil for utskrift: %s

en: Failed to define name: %s
nb: Klarte ikke å definere navn: %s

en: Failed to find function "%s" in XLL/DLL/SO %s .
nb: Klarte ikke å finne funksjon «%s» i XLL/DLL/SO %s .

en: Failed to read DBF header.
nb: Klarte ikke å lese DBF-header.

en: Failed to save linear program
nb: Klarte ikke å lagre lineært program

en: Failure parsing name '%s'
nb: Feil under lesing av navn «%s»

en: Feasible
nb: Oppnåelig

en: Feasible solution created by solver.
nb: Oppnåelig løsning funnet av problemløseren.

en: Features
nb: Funksjonalitet

en: Fi_rst page number:
nb: Fø_rste sidenummer:

en: Fi_xed width
nb: Fas_t bredde

en: Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d character. | Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d characters.
nb[0]: Felt %d i linje %d har muligvis blitt kuttet av. Data har %d tegn.
nb[1]: Felt %d i linje %d har muligvis blitt kuttet av. Data har %d tegn.

en: Field %d in row %d could not be written.
nb: Felt %d i rad %d kunne ikke skrives.

en: Field specification misses the column size.
nb: Feltspesifikasjon mangler kolonnestørrelse.

en: Field specification must be a comma separated value (Name,Type,Size,Prec).
nb: Feltspesifikasjon må være en kommaseparert verdi (Navn,Type,Størrelse,Presisjon).

en: Field type %d is not supported.
nb: Felttype %d er ikke støttet.

en: File
nb: Fil

en: File Name
nb: Filnavn

en: File _type:
nb: Fil_type:

en: File doesn't contain "%s" array.
nb: Filen inneholder ikke «%s»-tabell.

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
nb: Filen inneholder ikke «%s»-ordboken.

en: File doesn't contain "%s" function.
nb: Filen inneholder ikke «%s»-funksjonen.

en: File has inconsistent SheetNameIndex element.
nb: Filen har inkonsistent SheetNameIndex-element.

en: File is most likely corrupted.
nb: Filen er sannsynligvis korrupt.

en: Files
nb: Filer

en: Fill Downwards
nb: Fyll ut nedover

en: Fill Series
nb: Fyllrekker

en: Fill Series (%s)
nb: Fyllrekker (%s)

en: Fill according to a linear or exponential series
nb: Fyll ut i henhold til en lineær eller eksponensiell rekke

en: Fill horizontally
nb: Fyll ut horisontalt

en: Fill to Right
nb: Fyll ut til høyde

en: Filled Object Properties
nb: Egenskaper for fylte objekter

en: Filter _in-place
nb: F_iltrer på-plass

en: Filter data with given criteria
nb: Filtrer data etter gitte kriterier

en: Filtered
nb: Filtrert

en: Final
    Value
nb: Endelig
    verdi

en: Finance
nb: Finans

en: Financial Derivatives
nb: Finansielle derivater

en: Financial Functions
nb: Finansfuksjoner

en: Financial style with cold border color
nb: Finansiell stil med kald kantfarge

en: Financial template with purple borders
nb: Finansiell mal med lilla kanter

en: Find Max.
nb: Finn maksimum.

en: Find Min.
nb: Finn minimum.

en: Find text within cell comments
nb: Finn tekst i cellekommentarene

en: Find text within expressions
nb: Finn tekst i uttrykk

en: Find text within non-string values
nb: Finn tekst i ikke-streng verdier

en: Find text within string values
nb: Finn tekst i strengverdier

en: Find text within the calculated values of expressions
nb: Finn tekst i de kalkulerte verdiene av uttrykk

en: First Letter
nb: Første bokstav

en: First Printed Cell Of The Page
nb: Første cellen som blir skrevet ut på siden

en: First line of sheet must contain database specification.
nb: Første linje i arket må inneholde databasespesifikasjon.

en: First round #:
nb: Første runde #:

en: Fit
nb: Tilpass

en: Fit Height
nb: Tilpass til høyde

en: Fit Width
nb: Tilpass til bredde

en: Fixed
nb: Fast

en: Fli_p Vertically
nb: Ven_d vertikalt

en: Flip Hori_zontally
nb: Vend hori_sontalt

en: Font
nb: Skrift

en: Font name
nb: Skriftnavn

en: Footer:
nb: Bunntekst:

en: Foreground
nb: Forgrunn

en: Foreground Solid
nb: Helfylt forgrunn

en: Format Cells
nb: Formater celler

en: Format Object
nb: Formater objekt

en: Format Selector
nb: Formatvelger

en: Format Toolbar
nb: Verktøylinje for formattering

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
nb: Formater et celleområde i tråd med en forhåndsdefinert mal

en: Format as Accounting
nb: Formater som regnskap

en: Format as Currency
nb: Formater som valuta

en: Format as Date
nb: Formater som dato

en: Format as General
nb: Formater som generell

en: Format as Number
nb: Formater som tall

en: Format as Percentage
nb: Formater som prosent

en: Format as Time
nb: Formater som tid

en: Format the selection as General
nb: Formater utvalget som Generell

en: Format the selection as accounting
nb: Formater utvalget som regnskap

en: Format the selection as currency
nb: Formater utvalget som valuta

en: Format the selection as date
nb: Formater utvalget som dato

en: Format the selection as numbers
nb: Formater utvalget som tall

en: Format the selection as percentage
nb: Formater utvalget som prosent

en: Format the selection as scientific
nb: Formater utvalget som vitenskaplig

en: Format the selection as time
nb: Formater utvalget som tid

en: Format toolbar visible
nb: Synlighet for verktøylinje for formattering

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
nb: Format: execSQL(dsn,bruker,passord,sql)

en: Format: readDBTable(dsn,user,password,table)
nb: Format: readDBTable(dsn,bruker,passord,tabell)

en: FormatToolbar
nb: Verktøylinje for formattering

en: Formula Guru
nb: Formelguru

en: Formulæ
nb: Formler

en: Fourier Analysis
nb: Fourier analyse

en: Fourier Series
nb: Fourierrekker

en: Fourier Series (%s)
nb: Fourierrekker (%s)

en: Fourier Transform
nb: Fouriertransformasjon

en: Fr_om line:
nb: Fr_a linje:

en: Frame
nb: Ramme

en: Frame Properties
nb: Egenskaper for ramme

en: Fre_quency Tables
nb: Fre_kvenstabeller

en: Fre_quency Tables...
nb: Fre_kvenstabeller …

en: Free, Fast, Accurate - Pick Any Three!
nb: Fri, rask, nøyaktig - velg alle tre!

en: Freeze the top left of the sheet
nb: Frys øverste venstre del av arket

en: Frequency Table
nb: Frekvenstabell

en: Frequency Table (%s)
nb: Frekvenstabell (%s)

en: Frequency Tables
nb: Frekvenstabeller

en: Frequency tables for non-numeric data
nb: Frekvenstabeller for ikke-numeriske data

en: From
nb: Fra

en: Full _History...
nb: Full _historikk …

en: Func_tion Wrapper
nb: Funks_jonsomformer

en: Function Selector
nb: Funksjonsvelger

en: Function group is empty.
nb: Funksjonsgruppen er tom.

en: Function implementation not available.
nb: Funksjonsimplementasjon ikke tilgjengelig.

en: Function/Argument
nb: Funksjon/argument

en: Functions and X-Base importing.
nb: Funksjoner og X-Base import.

en: Functions for complex numbers
nb: Funksjoner for komplekse tall

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
nb: Funksjoner for komplekse tall, basekonvertering og mer

en: Functions for generating random numbers
nb: Funksjoner for generering av tilfeldige tall

en: Functions for inspecting values, cells, and more
nb: Funksjoner for inspeksjon av verdier, celler og mer

en: Functions for looking up values in ranges
nb: Funksjoner for å slå opp verdier i områder

en: Functions for manipulating strings
nb: Funksjoner for manipulasjon av strenger

en: Functions for manipulating truth values
nb: Funksjoner for manipulering av sannhetsverdier

en: Functions help
nb: Hjelp for funksjoner

en: Functions looking up values in databases
nb: Funksjoner for å slå opp verdier i databaser

en: Functions manipulating Hebrew dates
nb: Funksjoner for manipulering av hebraiske datoer

en: Functions manipulating dates and time
nb: Funksjoner for manipulering av dato og klokkeslett

en: Functions manipulating dates of the Christian liturgical calendar
nb: Funksjoner for manipulering av dato og klokkeslett i henhold til den kristne liturgiske kalenderen

en: Functions related to financial derivatives
nb: Funksjoner relatert til finansielle derivater

en: Functions to help Erlang Analysis
nb: Funksjoner til hjelp ved Erlang-analyse

en: Further information:
nb: Videre informasjon:

en: GLPK Linear Program Solver
nb: GLPK lineært program problemløser

en: GNUMERIC_VERSION returns the version of gnumeric as a string.
nb: GNUMERIC_VERSION returnerer versjonen av Gnumeric som en streng.

en: GNUMERIC_VERSION:the current version of Gnumeric
nb: GNUMERIC_VERSION:versjonen av Gnumeric

en: Gaussian Tail
nb: Gaussisk hale

en: General
nb: Generelt

en: General ODF error
nb: Generell ODF-feil

en: General SC import error
nb: Generell feil med import fra Star Calc

en: Generate new help and po files
nb: Generer nye hjelp og po-filer

en: Generate random numbers of a selection of distributions
nb: Generer tildelfige tall fra et utvalg av distribusjoner

en: Generating Random Numbers...
nb: Genererer tilfeldige tall …

en: Geometric
nb: Geometrisk

en: Gnome Glossary
nb: GNOME ordbok

en: Gnome Glossary PO file format
nb: GNOME ordliste i PO-filformat

en: Gnumeric : AutoFilter
nb: Gnumeric : Autofilter

en: Gnumeric Function Help Browser
nb: Hjelpleser for funksjoner i Gnumeric

en: Gnumeric Options
nb: Flagg for Gnumeric

en: Gnumeric Preferences
nb: Gnumeric brukervalg

en: Gnumeric Print Range
nb: Gnumeric utskriftsområde

en: Gnumeric Python console
nb: Gnumeric Python-konsoll

en: Gnumeric Spreadsheet
nb: Gnumeric regneark

en: Gnumeric Team
nb: Gnumeric utviklere

en: Gnumeric XML uncompressed (*.xml)
nb: Gnumeric ikke komprimert XML (*.xml)

en: Gnumeric aims to provide high-accuracy computations, expressive graphs, and a wide selection of statistical analysis tools. Gnumeric can share files with Microsoft Excel and programs supporting the ODS standard.
nb: Gnumeric sikter mot beregninger med høy nøyaktighet, uttrykksfulle grafer og et bredt utvalg av verktøy for statistisk analyse. Gnumeric kan dele filer med Microsoft Excel og programmer som støtter ODS-standarden.

en: Gnumeric files only
nb: Kun Gnumeric-filer

en: Gnumeric is a spreadsheet application for interactive manipulation of data.
nb: Gnumeric er et regnearkprogram for interaktiv manipulasjon av data.

en: Gnumeric is the result of
nb: Gnumeric er resultatet av

en: Gnumeric on the _Web
nb: Gnumeric på _nett

en: Gnumeric's sheet object lines do not support attached text. The text "%s" has been dropped.
nb: Gnumeric støtter ikke vedlagt tekst i objektlinjer for ark. Teksten «%s» ble ikke tatt med.

en: Gnumeric: Validation
nb: Gnumeric: validering

en: Go To...
nb: Gå til …

en: Go to Bottom
nb: Gå til bunn

en: Go to Cell...
nb: Gå til celle …

en: Go to First
nb: Gå til første

en: Go to Last
nb: Gå til siste

en: Go to Top
nb: Gå til toppen

en: Go to the bottom of the data
nb: Gå til slutt av data

en: Go to the first data cell
nb: Gå til første datacelle

en: Go to the last data cell
nb: Gå til siste datacelle

en: Go to the top of the data
nb: Gå til start av data

en: Goal Seek (%s)
nb: Målsøk (%s)

en: Goal seek areas
nb: Områder for målsøk

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
nb: Målsøking med celle %s fant ikke en løsning.

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
nb: Målsøking med celle %s fant en løsning.

en: GoalSeek
nb: Målsøk

en: Gradient fill without gradient name encountered!
nb: Gradientfyll uten gradientnavn funnet!

en: Gradient order:
nb: Gradientrekkefølge:

en: Grandma Chema Celorio
nb: Bestemor Chema Celorio

en: Graph
nb: Graf

en: Greater Than
nb: Større enn

en: Greater than or Equal
nb: Større enn eller lik

en: Green
nb: Grønn

en: Group
nb: Grupper

en: Group %d
nb: Gruppe %d

en: Group columns %s
nb: Grupper kolonner %s

en: Group rows %d:%d
nb: Grupper rader %d:%d

en: Group/Ungroup
nb: Grupper/Løs opp gruppering

en: Grouped by:
nb: Gruppert etter:

en: Groups column:
nb: Gruppekolonne:

en: Growth damping factor (γ):
nb: Dempefaktor for vekst (γ):

en: Guile support
nb: Guile-støtte

en: Gumbel (Type I)
nb: Gumbel (type I)

en: Gumbel (Type II)
nb: Gumbel (type II)

en: HTML, troff, LaTeX exporters
nb: HTML-, troff- og LaTeX-eksport

en: H_eight...
nb: Høyd_e …

en: Head
nb: Krone

en: Header
nb: Topptekst

en: Header/Footer
nb: Topp- og bunntekst

en: Header:
nb: Topptekst:

en: Headers and Footers
nb: Topp- og bunntekst

en: Heavy
nb: Tung

en: Hebrew Date Functions
nb: Hebraiske datofunksjoner

en: Hei_ght...
nb: Høyd_e …

en: Height
nb: Høyde

en: Height in points:
nb: Høyde i punkter:

en: Hello World plugin using ui service
nb: Hallo verden-tillegg med bruk av tjeneste for brukergrensesnitt

en: Hi_de
nb: _Skjul

en: Hide
nb: Skjul

en: Hide Detail
nb: Skjul detaljer

en: Hide _Column Headers
nb: Vis _kolonnetopptekst

en: Hide _Gridlines
nb: Skjul _linjer for rutenett

en: Hide _Row Headers
nb: Skjul _radtopptekst

en: Hide columns
nb: Skjul kolonner

en: Hide rows
nb: Skjul rader

en: Hide the selected columns
nb: Skjul valgte kolonner

en: Hide the selected rows
nb: Skjul valgte rader

en: Histogram chart
nb: Histogramdiagram

en: Horizontal Alignment
nb: Horisontal justering

en: Horizontal DPI
nb: Horisontal DPI

en: Horizontal Stripe
nb: Horisontal stripe

en: HyperLink
nb: Hyperlenke

en: Hyper_link...
nb: Hyper_lenke …

en: Hyphen (-)
nb: Bindestrek (-)

en: Hypothesized _difference of medians:
nb: Hypotetisk _differanse mellom middelverdier:

en: Hypothesized mean _difference:
nb: Hypotetisk _differanse mellom middelverdier:

en: IF:conditional expression
nb: OM:betinget uttrykk

en: INFILE [OUTFILE]
nb: INNDATAFIL [UTDATAFIL]

en: INFILE...
nb: INNFIL …

en: INitial CApitals
nb: Store bokstaver i starten

en: ISO/IEC 29500:2008 &amp; ECMA 376 2nd edition (2008); [MS Excel&#8482; 2010]
nb: ISO/IEC 29500:2008 &amp; ECMA 376 andre utgave (2008); [MS Excel&#8482; 2010]

en: I_n-cell dropdown
nb: _Nedtrekk i celle

en: Ice
nb: Is

en: Icons and Images
nb: Ikoner og bilder

en: If all cells are empty, the result will be 0.
nb: Hvis alle cellene er tomme vil resultatet bli 0.

en: If this checkbox is selected, column %i will be imported into Gnumeric.
nb: Hvis denne boksen er krysset av vil kolonne %i bli importert til Gnumeric.

en: If this checkbox is selected, the width of the column will be adjusted to the longest entry.
nb: Hvis denne boksen er krysset av vil bredden på kolonnen bli justert til den lengste oppføringen.

en: If you close without saving, changes will be discarded.
nb: Hvis du lukker uten å lagre vil endringene forkastes.

en: Ignore _blank cells
nb: _Overse tomme celler

en: Ignore all _manual page breaks
nb: Overse alle _manuelle sideskift

en: Ignore all columns on left
nb: Ignorer alle kolonner til venstre

en: Ignore all columns on right
nb: Ignorer alle kolonner til høyre

en: Ignore any separators at the beginning of lines
nb: Ignorer skilletegn i starten av liner

en: Ignore differences in letter case
nb: Overse forskjeller mellom små og store bokstaver

en: Ignoring a sheet without a name
nb: Ignorerer et ark uten navn

en: Ignoring column information beyond column %i
nb: Ignorerer kolonneinformasjon utover kolonne %i

en: Ignoring column information that does not specify first or last.
nb: Ignorerer kolonneinformasjon som ikke spesifiserer føst eller sist.

en: Ignoring invalid data validation because : %s
nb: Ignorerer ugyldig datavalidering pga: %s

en: Ignoring reference to unknown external workbook '%s'
nb: Ignorerer referanse til ukjent ekstern arbeidsbok «%s»

en: Ignoring unhandled conditional format of type '%s'
nb: Ignorerer ikke-håndtert betingelseformat av type «%s»

en: Image fill style '%s' has no attached image.
nb: Fyllstil «%s» for bilde har ingen bilder lagt ved.

en: Image fill without image name encountered!
nb: Bildefyll uten bildenavn funnet!

en: Import Data File
nb: Importer datafil

en: Import Export
nb: Import, eksport

en: Import _Data
nb: Importer _data

en: Import _Other File...
nb: Importer _annen fil …

en: Import _Text File...
nb: Importer _tekstfil …

en: Import all columns on left
nb: Importer alle kolonner til venstre

en: Import all columns on right
nb: Importer alle kolonner til høyre

en: Import data from a file
nb: Importer data fra en fil

en: Import data from a text file
nb: Importer data fra en tekstfil

en: Import/Export for MultiPlan (SYLK) files
nb: Import/eksport av MultiPlan (SYLK) filer

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
nb: Import/eksport av HTML, TeX, DVI og roff

en: Importing %i columns and ignoring %i.
nb: Importerer %i kolonner og ignorerer %i.

en: Importing %i columns and ignoring none.
nb: Importerer %i kolonner. Ignorerer ingen.

en: Imports GNU Oleo documents
nb: Importerer GNU Oleo dokumenter

en: Imports Lotus 123 files
nb: Importerer Lotus 123-filer

en: Imports Paradox files
nb: Importerer Paradox-filer

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
nb: Importerer Plan Perfect formaterte dokumenter

en: Imports Psion 5 series Sheet files
nb: Importerer Psion 5 ark

en: Imports Quattro Pro (tm) files
nb: Importerer Quattro Pro (tm) filer

en: Imports SC/XSpread files
nb: Importerer SC/XSpread filer

en: Imports XBase files
nb: Importerer XBase-filer

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
nb: Importerer versjon 4.[234] regneark

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
nb: Importerer/eksporterer MS Excel (tm) filer

en: Improperly formatted error token
nb: Feiltegn med feil format

en: In Use
nb: I bruk

en: In a list
nb: I en liste

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
nb: I celle %s ville innholdet
    \t%s
    ha blitt erstattet med
    \t%s
    hvilket er ugyldig
    
    Erstatingen er avbrutt og ingenting er endret.

en: In the `%s' menu, the key `%s' is used for both `%s' and `%s'.
nb: I menyen «%s» brukes tasten «%s» for både «%s» og «%s».

en: Include chart
nb: Ta med diagram

en: Incorrect expression for name '%s': content will be lost.
nb: Ugyldig uttrykk for navn «%s»: innholdet vil gå tapt.

en: Increase Indent
nb: Øk innrykk

en: Increase Precision
nb: Øk presisjonen

en: Increase precision
nb: Høyere presisjon

en: Increase the number of decimals displayed
nb: Øk antall desimaler som vises

en: Increase the zoom to make things larger
nb: Zoom inn for å gjøre ting større

en: Increment:
nb: Økning:

en: Index the given files
nb: Indekser gitte filer

en: Infeasible
nb: Ikke oppnåelig

en: Information
nb: Informasjon

en: Information (allow invalid input)
nb: Informasjon (tillat ugyldige inndata)

en: Information Functions
nb: Informasjonsfunksjoner

en: Initial XML support
nb: Initiell XML støtte.

en: Initial work on OLE2 for libgsf
nb: Første arbeid på OLE2 for libgsf

en: Input
nb: Inndata

en: Input Data
nb: Inndata

en: Input Message
nb: Inndatamelding

en: Input Range:
nb: Inndataområde:

en: Input _range:
nb: Inndataom_råde:

en: Input variables:
nb: Inndatavariabler:

en: Ins/Del Column/Row
nb: Ins/Del kolonne/rad

en: Insert
nb: Sett inn

en: Insert %d Object | Insert %d Objects
nb[0]: Sett inn %d objekt
nb[1]: Sett inn %d objekter

en: Insert Columns
nb: Sett inn kolonner

en: Insert Formula Below
nb: Sett inn formel under.

en: Insert Formula to Side
nb: Sett inn formel på siden.

en: Insert Rows
nb: Sett inn rader

en: Insert _row(s)
nb: Sett inn _rad(er)

en: Insert a Chart
nb: Sett inn et diagram

en: Insert a Hyperlink
nb: Sett inn en hyperlenke

en: Insert a comment
nb: Sett inn en kommentar

en: Insert a defined name
nb: Sett inn et definert navn

en: Insert a new Goffice component object
nb: Sett inn et nytt Goffice komponentobjekt

en: Insert a new Goffice component object from a file
nb: Sett inn et nytt Goffice komponentobjekt fra en fil

en: Insert a new sheet
nb: Sett inn et nytt ark

en: Insert a spreadsheet cell
nb: Sett inn en ny celle i regnearket

en: Insert an image
nb: Sett inn et bilde

en: Insert cells
nb: Sett inn celler

en: Insert columns
nb: Sett inn kolonner

en: Insert new cells
nb: Sett inn nye celler

en: Insert new columns
nb: Sett inn nye kolonner

en: Insert new rows
nb: Sett inn nye rader

en: Insert rows
nb: Sett inn rader

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
nb: Sett inn nåværende dato og tid i valgt(e) celle(r)

en: Insert the current date into the selected cell(s)
nb: Sett nåværende dato inn i valgt(e) celle(r)

en: Insert the current time into the selected cell(s)
nb: Sett inn nåværende tid i valgt(e) celle(r)

en: Insert the date of printing
nb: Sett inn dato for utskrift

en: Insert the name of the current sheet
nb: Sett inn navn på aktivt ark

en: Insert the name of the file
nb: Sett inn navnet på filen

en: Insert the page number
nb: Sett inn sidenummer

en: Insert the path to the file
nb: Sett inn stien til filen

en: Insert the time of printing
nb: Sett inn tidspunkt for utskrift

en: Insert the total number of pages
nb: Sett inn totalt antall sider

en: Inserting %d column before %s | Inserting %d columns before %s
nb[0]: Setter inn %d kolonne før %s
nb[1]: Setter inn %d kolonner før %s

en: Inserting %d row before %s | Inserting %d rows before %s
nb[0]: Setter inn %d rad før %s
nb[1]: Setter inn %d rader før %s

en: Inserting array expression in %s
nb: Setter inn matriseuttrykk i %s

en: Inserting expression in %s
nb: Setter inn uttrykk i %s

en: Inserting sheet | Inserting %d sheets
nb[0]: Setter inn ark
nb[1]: Setter inn %d ark

en: Inserting these cells would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
nb: Hvis du setter inn disse cellene vil data bli dyttet utenfor arket. Vennligst gjør arket større først.

en: Inside
nb: Innvendig

en: Inside Horizontal
nb: Innvendig horisontal

en: Inside Vertical
nb: Innvendig vertikal

en: Int
nb: Heltall

en: Integer
nb: Heltall

en: Integer '%s' is out of range, for attribute %s
nb: Heltall «%s» er utenfor gyldig område for attributt %s

en: Interest rate calculations
nb: Rentekalkulering

en: Internal Link
nb: Intern lenke

en: Internal type error
nb: Intern typefeil

en: Invalid DB range '%s'
nb: Ugyldig DB-område «%s»

en: Invalid RRGGBB color '%s' for attribute %s
nb: Ugyldig RRGGBB-farge «%s» for attributt %s

en: Invalid absolute file specification '%s' encountered.
nb: Ugyldig absolutt filspesifikasjon «%s» funnet.

en: Invalid attribute '%s', expected angle, received '%s'
nb: Ugyldig attributt «%s», forventet vinkel, fikk «%s»

en: Invalid attribute '%s', expected color, received '%s'
nb: Ugyldig attributt «%s», forventet farge, fikk «%s»

en: Invalid attribute '%s', expected distance, received '%s'
nb: Ugyldig attributt «%s», forventet avstand, fikk «%s»

en: Invalid attribute '%s', expected number, received '%s'
nb: Ugyldig attributt «%s», forventet tall, fikk «%s»

en: Invalid attribute '%s', expected percentage, received '%s'
nb: Ugyldig attributt «%s», forventet prosent, fikk «%s»

en: Invalid attribute '%s', unknown enum value '%s'
nb: Ugyldig attributt «%s», ukjent enum-verdi «%s»

en: Invalid attribute '%s', unknown unit '%s'
nb: Ugyldig attributt «%s». Ukjent enhet «%s»

en: Invalid attribute 'form:value', expected number, received '%s'
nb: Ugyldig attributt «skjema:verdi», forventet tall, fikk «%s»

en: Invalid bounds type %s
nb: Ugyldig grensetype %s

en: Invalid cell %s
nb: Ugyldig celle %s

en: Invalid cell position '%s' for attribute %s
nb: Ugyldig celleposisjon «%s» for attributt %s

en: Invalid changing cells
nb: Ugyldig endring av celler

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
nb: Ugyldige tegn for koding «%c%c»

en: Invalid color '%s' for attribute rgb
nb: Ugyldig farge «%s» for attributt rgb

en: Invalid column name, %s, in bounds
nb: Ugyldig kolonnenavn, %s, i grenser

en: Invalid content of ss:data element, expected number, received '%s'
nb: Ugyldig innhold i ss:data-element, forventet tall, fikk «%s»

en: Invalid content of ss:data element, received '%s'
nb: Ugyldig innhold i ss:data-element, fikk «%s»

en: Invalid expression
nb: Ugyldig uttrykk

en: Invalid filter, missing Area
nb: Ugyldig filter. Mangler område

en: Invalid format
nb: Ugyldig format

en: Invalid integer '%s' for attribute %s
nb: Ugyldig heltall «%s» for attributt %s

en: Invalid integer '%s', for '%s'
nb: Ugyldig heltall «%s» for «%s»

en: Invalid line in ROWS section
nb: Ugyldig linje i RADER-seksjon

en: Invalid marker
nb: Ugyldig markør

en: Invalid metadata '%s'
nb: Ugyldig metadatafil «%s»

en: Invalid number '%s' for attribute %s
nb: Ugyldig tall «%s» for attributt %s

en: Invalid number '%s' for node %s
nb: Ugyldig tall «%s» for node %s

en: Invalid number of arguments
nb: Ugyldig antall argumenter

en: Invalid option for pdf exporter
nb: Ugyldig flagg for pdf-eksport

en: Invalid option for stf exporter
nb: Ugyldig flagg for stf-eksport

en: Invalid range '%s' for attribute %s
nb: Ugyldig område «%s» for attributt %s

en: Invalid record %d of length %hd
nb: Ugyldig post %d med lengde %hd

en: Invalid row name, %s, in columns
nb: Ugyldig radnavn, %s, i kolonner

en: Invalid row name, %s, in rhs/ranges section
nb: Ugyldig radnavn, %s, i rhs/område-seksjon

en: Invalid row type %s
nb: Ugyldig radtype %s

en: Invalid scenario name
nb: Ugyldig navn på scenario

en: Invalid solver model type.
nb: Ugyldig modelltype for problemløser.

en: Invalid solver target
nb: Ugyldig mål for problemløser

en: Invalid sst ref '%s'
nb: Ugyldig sst-referanse %s

en: Invalid template file: %s
nb: Ugyldig malfil: %s

en: Invalid value for option %s: "%s"
nb: Ugyldig verdi for flagg %s: «%s»

en: Invalid variable range was given
nb: Ugyldig variabelområde ble oppgitt

en: Invalid zoom %hd %%
nb: Ugyldig zoom %hd %%

en: Irrevocably remove an entire sheet
nb: Fjern et helt ark, uten muligheter for å hente det tilbake

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
nb: Gir støtte for å lagre GNOME's ordbok som en PO-fil.

en: Italic
nb: Kursiv

en: Items
nb: Oppføringer

en: Iterations
nb: Gjennomganger

en: Iterations:
nb: Gjennomganger:

en: Iteratively recalculate to find a target value
nb: Interaktiv rekalkulasjon for å finne en målverdi

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
nb: Interaktiv rekalkulasjon med begrensninger for å nærme seg en målverdi

en: J.H.M. Dassen (Ray)
nb: J.H.M Dassen (Ray)

en: J_ustify
nb: J_uster

en: Jump to a specified cell
nb: Gå til spesifisert celle

en: Jump to specific cells or named range in the current workbook
nb: Hopp til spesifikke celler eller navngitt område i aktiv arbeidsbok

en: Justify
nb: Juster

en: Justify horizontally
nb: Juster horisontalt

en: K must be a positive integer.
nb: K må være et positivt heltall.

en: Kaplan Meier Estimates
nb: Kaplan Meier-estimater

en: Kaplan-Meier Estimates
nb: Kaplan-Meier-estimater

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Kth _Largest
nb: Kte s_tørste

en: Kth _Smallest
nb: Kte min_ste

en: Kurtosis
nb: Kurtose

en: LP-solve
nb: LP-løsning

en: LPSolve Linear Program Solver
nb: LPsolve lineær program problemløser

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment
nb: LaTeX 2e (*.tex) tabelldel

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment of visible rows
nb: LaTeX 2e (*.tex) tabelldel av synlige rader

en: Label:
nb: Etikett:

en: Labels in _left column
nb: Etiketter i _venstre kolonne

en: Labels in _top row
nb: Etiketter på øvers_te rad

en: Landscape
nb: Landskap

en: Large Circles
nb: Store sirkler

en: Largest (%d)
nb: Største (%d)

en: Last Used
nb: Sist brukt

en: Last round #:
nb: Siste runde #:

en: Left
nb: Venstre

en: Left click once to follow this link.
    Middle click once to select this cell
nb: Venstreklikk en gang for å følge lenken.
    Midtklikk en gang for å velge denne cellen

en: Left margin:
nb: Venstre marg:

en: Left to Right
nb: Venstre til høyre

en: Length of Undo Descriptors
nb: Lengde på angrebeskrivelser

en: Less Than
nb: Mindre enn

en: Less than or Equal
nb: Mindre enn eller lik

en: Light
nb: Lett

en: Lila
nb: Lilla

en: Lila list template
nb: Lilla mal for liste

en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
nb: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) test

en: Limit
nb: Grense

en: Line
nb: Linje

en: Line _termination:
nb: Linje_terminering:

en: Line breaks:
nb: Linjebryting:

en: Line/Arrow Properties
nb: Egenskaper for linje/pil

en: Linear and integer program (*.mps) file format
nb: Filformat for lineær- og heltall program (*.mps)

en: Linear and integer program expression format (MPS) module
nb: Modul for format for lineær- og heltalls programuttrykk (MPS)

en: Lines to import
nb: Linjer som skal importeres

en: Link target
nb: Lenkemål

en: Link to:
nb: Lenke til:

en: Linked To
nb: Lenket til

en: List
nb: Liste

en: List Properties
nb: Egenskaper for liste

en: List of Active Plugins.
nb: Liste over aktive tillegg.

en: List of Extra Autoformat Directories.
nb: Liste med ekstra autoformatkataloger.

en: List of Extra Plugin Directories.
nb: Liste med ekstra tilleggskataloger.

en: List of Known Plugins.
nb: Liste med kjente tillegg.

en: List of Plugin File States.
nb: Liste med filtilstand for tillegg.

en: List of initial caps exceptions
nb: Liste med unntak for stor forbokstav

en: List of recently used functions.
nb: Liste med nylig brukte funksjoner.

en: List the available exporters
nb: Vis tilgjengelige eksporter

en: List the available importers
nb: Vis tilgjengelige importer

en: Loaded %lu function from XLL/DLL/SO %s. | Loaded %lu functions from XLL/DLL/SO %s.
nb[0]: Lastet %lu funksjon fra XLL/DLL/SO %s.
nb[1]: Lastet %lu funksjoner fra XLL/DLL/SO %s.

en: Loading %s failed
nb: Lasting av %s feilet

en: Localization.
nb: Lokalisering.

en: Locate the %s program
nb: Finn programmet %s

en: Location
nb: Plassering

en: Lock
nb: Lås

en: Locking cells or hiding formulæ only affects protected worksheets.
nb: Låsing av celler eller skjuling av formler påvirker bare beskyttede ark.

en: Logarithmic
nb: Logaritmisk

en: Logic
nb: Logisk

en: Logic Functions
nb: Logiske funksjoner

en: Logistic
nb: Logistisk

en: Looking for a subject for your thesis? Maybe you would like to write a solver for Gnumeric?
nb: Ser du etter et emne for din hovedoppgave? Kanskje du vil prøve å skrive en problemløser for Gnumeric?

en: Lookup
nb: Oppslag

en: Lookup Functions
nb: Oppslagsfunksjoner

en: Low Single
nb: Lav enkel

en: Lower
nb: Nedre

en: Lower
    Limit
nb: Nedre
    grense

en: Lower Limit (95%)
nb: Nedre grense (95%)

en: MAX
nb: MAKS

en: MS Excel&#8482; (*.xls) requiring encoding specification
nb: MS Excel&#8482; (*.xls) krever spesifikasjon for koding

en: M_ultiply
nb: M_ultipliser

en: Ma_tch whole words only
nb: _Treff kun på hele ord

en: Macintosh before OS X (carriage return)
nb: Macintosh før OS X (retur)

en: Macro%d
nb: Makro%d

en: Magnification
nb: Forstørrelse

en: Main
nb: Hoved

en: Make _error expression
nb: Lag f_eiluttrykk

en: Make _string value
nb: Lag _strengverdi

en: Make a copy of the current sheet
nb: Lag en kopi av aktivt ark

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
nb: Lag en tabell av en celles verdi som en funksjon av andre celler

en: Make any hidden columns in the selection visible
nb: Gjør alle skjulte kolonner i utvalget synlige

en: Make any hidden rows in the selection visible
nb: Gjør alle skjulte rader i utvalget synlig

en: Make one long list of coordinates and values
nb: Lag en lang liste over koordinater og verdier

en: Manage Sheets
nb: Håndter ark

en: Manage Sheets...
nb: Håndter ark …

en: Manage available plugin modules
nb: Håndter tilgjengelige tilleggsmoduler

en: Manage the sheets in this workbook
nb: Håndter arkene i denne arbeidsboken

en: Manager:
nb: Leder:

en: Manual
nb: Manuell

en: Many plot types for charting engine.
nb: Mange typer plott for motor for områdeplott

en: Master page style without name encountered!
nb: Hovedsidestil uten navn funnet!

en: Master page style without page layout encountered!
nb: Hovedsidestil uten sideoppsett funnet!

en: Match _whole words only
nb: Treff kun på _hele ord

en: Match only whole words
nb: Treff kun på hele ord

en: Matches
nb: Treff

en: Math Functions
nb: Matematiske funksjoner

en: Mathematical Functions
nb: Matematiske funksjoner

en: Mathematics
nb: Matematikk

en: Max
nb: Maks

en: Max _Iterations:
nb: Maksimalt antall _gjennomganger:

en: Max _Time (sec.):
nb: Maksimal _tid (sek.):

en: Max time:
nb: Maks tid:

en: Max:
nb: Maks:

en: Maximal Undo Size
nb: Maksimal angrestørrelse

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Maximum
nb: Maksimum

en: Maximum Length of Recently Used Functions List
nb: Maksimal lengde på liste over nylig brukte funksjoner

en: Maximum c_hange:
nb: Maksimal _endring:

en: Maximum it_erations:
nb: Maksimalt antall gjennomganger:

en: Maximum time exceeded. Simulation was not completed.
nb: Maksimal tid oversteget. Simuleringen ble ikke fullført.

en: Mean
nb: Gjennomsnitt

en: Medium
nb: Middels

en: Merge
nb: Slå sammen

en: Merge Field
nb: Flett felt

en: Merge _Range:
nb: Flett om_råde:

en: Merge a range of cells
nb: Slå sammen et celleområde

en: Merge and Center %s
nb: Slå sammen og sentrer %s

en: Merge with column on _left
nb: Flett med kolonnen til _venstre

en: Merge with column on _right
nb: Slå sammen med kolonnen til høy_re

en: Merge...
nb: Flett …

en: Merging %s
nb: Slår sammen %s

en: Merging data into %s
nb: Fletter data inn i %s

en: Minimize
nb: Minimer

en: Minimum Number of Characters for Autocompletion
nb: Minste antall tegn for autmatisk fullføring

en: Miscellaneous
nb: Forskjellig

en: Missing characters for character encoding
nb: Mangler tegn for tegnkoding

en: Missing closing 'E'
nb: Mangler avsluttende «E»

en: Missing expression
nb: Manglende uttrykk

en: Missing fields in plugin file
nb: Mangler felt i tilleggsfilen

en: Missing file name.
nb: Mangler filnavn.

en: Missing filter type
nb: Mangler filtertype.

en: Missing formula for validation
nb: Mangler formel for validering

en: Missing function category name.
nb: Mangler kategorinavn for funksjon.

en: Missing objective row
nb: Objektrad mangler

en: Missing page layout identifier
nb: Mangler identifikator for sideoppsett

en: Missing part-id for sheet '%s'
nb: Mangler del-ID for ark «%s»

en: Mode
nb: Modus

en: Model
nb: Modell

en: Modern
nb: Moderne

en: Modern style with financial formatting
nb: Moderne stil med finansiell formatering

en: Modify the conditional formatting of the selected cells
nb: Endre betinget formatering for valgte celler

en: Modify the formatting of the selected cells
nb: Modifiser formateringen til valgte celler

en: Modify the view properties
nb: Endre egenskaper for visning

en: Module "%s" doesn't contain ("register_actual_excel4v" symbol).
nb: Modul «%s» inneholder ikke symbolet («register_actual_excel4v»).

en: Module "%s" doesn't exist.
nb: Modul «%s» eksisterer ikke.

en: Module file "%s" has invalid format.
nb: Modulfil «%s» har ugyldig format.

en: Module name not given.
nb: Modulnavn ikke oppgitt.

en: Module%d
nb: Modul%d

en: More than one statement in SQL string
nb: Mer enn ett uttrykk i SQL-streng

en: Move %d Object | Move %d Objects
nb[0]: Flytt %d objekt
nb[1]: Flytt %d objekter

en: Move Object
nb: Flytt objekt

en: Move and resize with cells
nb: Flytt og endre størrelse med celler

en: Move selected field up in the sort order
nb: Flytt valgt felt opp i sorteringsrekkefølgen

en: Move the selected field down in the sort order
nb: Flytt valgt felt ned i sorteringsrekkefølgen

en: Move with cells
nb: Flytt med celler

en: Moving %s
nb: Flytter %s

en: Moving Average
nb: Bevegelig gjennomsnitt

en: Moving Average (%s)
nb: Bevegelig gjennomsnitt (%s)

en: Moving average...
nb: Bevegelig gjennomsnitt …

en: Multiple errors
nb: Flere feil

en: Multiple expressions are not supported in this context
nb: Flere uttrykk er ikke støttet i denne konteksten

en: Multiple expressions in the same cell
nb: Flere uttrykk i samme celle

en: Multiple values in the same cell
nb: Flere verdier i samme celle

en: Multiple version specifications.  Assuming %d
nb: Flere versjoner oppgitt. Antar %d

en: N_umber of Failures
nb: Antall fe_il

en: N_umber of Trials:
nb: Antall fors_øk:

en: N_umber of samples:
nb: Antall _datapunkter:

en: Name
nb: Navn

en: Name '%s' does not exist
nb: Navnet «%s» eksisterer ikke

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
nb: Navnet «%s» eksisterer ikke i ark «%s»

en: Name '%s' does not exist in workbook
nb: Navnet «%s» eksisterer ikke i arbeidsboken

en: Name of template
nb: Navn på malen

en: Name:
nb: Navn:

en: Name:
nb: Navn:

en: Negative Binomial
nb: Negativ binominal

en: Neither side
nb: Ingen av sidene

en: Never
nb: Aldri

en: New Cell Comment (%s)
nb: Ny cellekommentar (%s)

en: New Document Property:
nb: Ny egenskap for dokument:

en: New From Template
nb: Ny fra mal

en: New Name
nb: Nytt navn

en: New Name:
nb: Nytt navn:

en: New Sheet
nb: Nytt ark

en: New Workbook
nb: Ny arbeidsbok

en: New _sheet
nb: Nytt _ark

en: New _workbook
nb: Ny ar_beidsbok

en: New graph sheet
nb: Nytt ark med graf

en: New view will be opened on specified screen
nb: Ny visning vil åpnes på oppgitt skjerm

en: Next Sim.
nb: Neste simulering.

en: Next _Object
nb: Neste _objekt

en: No Workbook or Book streams found.
nb: Ingen arbeidsbok eller arbeidsbokdata funnet.

en: No chart
nb: Ingen diagram

en: No constraints
nb: Ingen begrensninger

en: No func_desc_load method.
nb: Metoden func_desc_load mangler.

en: No loadable worksheet functions found in XLL/DLL/SO file %s.
nb: Ingen lastbare arbeidsbokfunksjoner funnet i XLL/DLL/SO-fil %s.

en: No matching records were found.
nb: Fant ingen poster med treff.

en: No password supplied
nb: Ingen passord oppgitt

en: No statistics are selected.
nb: Ingen statistikk valgt.

en: No stream named content.xml found.
nb: Ingen strøm med navn content.xml funnet.

en: No stream named styles.xml found.
nb: Ingen strøm med navn styles.xml funnet.

en: No workbook stream found.
nb: Ingen arbeidsbok funnet.

en: None
nb: Ingen

en: None          (silently accept invalid input)
nb: Ingen         (aksepter ugyldige inndata uten å gi beskjed)

en: None of the values in the value range may be empty!
nb: Ingen av verdiene i verdiområdet kan være tomme!

en: Normality Test
nb: Normalitetstest

en: Normality Test (%s)
nb: Normalitetstest (%s)

en: Normality Tests
nb: Normalitetstester

en: North
nb: Nord

en: Not Equal
nb: Ikke lik

en: Not a range or name
nb: Ikke et område eller navn

en: Not a valid function for action: %s
nb: Ikke en gyldig funksjon for handling: %s

en: Not normal
nb: Ikke normal

en: Not_Between
nb: Ikke mellom

en: Note:
nb: Merknad:

en: Notebook _Tabs for Sheets
nb: No_tisbokfaner for ark

en: Number
nb: Tall

en: Number Format
nb: Tallformat

en: Number Theory
nb: Tallteori

en: Number of Automatic Clauses
nb: Antall automatiske klausuler

en: Number of Undo Items
nb: Antall angreoppføringer

en: Number of _random numbers:
nb: Antall _tilfeldige tall:

en: Number of lines to import
nb: Antall linjer som skal importeres

en: Numbers
nb: Tall

en: ODF 1.2 extended conformance (*.ods)
nb: ODF 1.2 utvidet etterfølgelse (*.ods)

en: ODF 1.2 strict conformance (*.ods)
nb: ODF 1.2 streng etterfølgelse (*.ods)

en: OLE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
nb: OLE-lenker er ikke støttet ennå.
    Navn «%s» vil gå tapt.

en: OLE2 support.
nb: OLE2-støtte.

en: O_ptions
nb: A_lternativer

en: Object "%s" is not a dictionary.
nb: Objektet «%s» er ikke en ordbok.

en: Object Toolbar
nb: Verktøylinje for objekter

en: Object position relative to its current position:
nb: Objektposisjon relativ til nåværende posisjon:

en: Object toolbar visible
nb: Objektverktøylinjen synlig

en: ObjectToolbar
nb: Verktøylinje for objekter

en: Objective Value:
nb: Objektiv verdi:

en: Objective function
nb: Objektiv funksjon

en: Offset:
nb: Avstand:

en: Old Name:
nb: Gammelt navn:

en: On left side only
nb: Kun på venstre side

en: On right side only
nb: Kun på høyre side

en: On worksheet %s:
nb: I arbeidsbok %s:

en: One Factor Analysis of Variance...
nb: Enfaktor analyse av varians …

en: One field is not part of the merge zone!
nb: Ett felt er ikke en del av flettesonen!

en: One of the original core contributors
nb: En av de opprinnelige bidragsyterene

en: Only one column of input data can be parsed at a time
nb: Kan kun lese en kolonne med inndata om gangen

en: Open %s
nb: Åpne %s

en: Open Document Format
nb: Open Document-format

en: Open Document Format (*.sxc, *.ods)
nb: Open Document-format (*.sxc, *.ods)

en: Open Document Format as used by OpenOffice, Lotus Symphony, etc.
nb: Open Document-format som brukes av OpenOffice, Lotus Symphony, etc.

en: Open Spreadsheet File
nb: Åpne regnearkfil

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: Open a viewer for Gnumeric's documentation
nb: Åpne en hjelpleser for Gnumeric's dokumentasjon

en: Open an external file with the specified name
nb: Åpne en ekstern fil med spesifisert navn

en: Open document
nb: Åpne dokument

en: Open in _New Window
nb: Åpne i _nytt vindu

en: Optimal solution created by solver.
nb: Optimal løsning funnet av problemløseren.

en: Options
nb: Alternativer

en: Options pricers
nb: Prising av alternativer

en: Orange
nb: Appelsin

en: Orange template
nb: Oransje mal

en: Original data type:
nb: Original datatype:

en: Original plugin engine.
nb: Opprinnelig motor for plott

en: Other offset
nb: Annen avstand

en: Other value
nb: Annen verdi

en: Outline
nb: Disposisjon

en: Outlines _Below
nb: Disponer _under

en: Outlines _Right
nb: Disponer til høy_re

en: Output
nb: Utdata

en: Output _range:
nb: Utdataom_råde:

en: Output in xml format
nb: Utdata i XML-format

en: Output variables:
nb: Utdatavariabler:

en: Outside Borders
nb: Utenfor kanter

en: Outside bounds
nb: Utenfor grensene

en: Overriding function %s from XLL/DLL/SO file %s with function of the same name from XLL/DLL/SO file %s.
nb: Overstyrer funksjon %s fra XLL/DLL/SO-fil %s med funksjon med samme navn fra XLL/DLL/SO-fil %s.

en: PAGE
nb: SIDE

en: PAGES
nb: SIDER

en: PATH
nb: STI

en: PATTERN INFILE...
nb: MØNSTER INNFIL …

en: PDF export
nb: PDF-eksport

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
nb: PLN: Regnearket er passordkryptert

en: PRODUCT
nb: PRODUKT

en: PRODUCT:product of the given values
nb: PRODUKT:produktet av de gitte verdiene

en: P_aste Special...
nb: Lim inn spesi_al …

en: Pa_ssword:
nb: Pa_ssord :

en: Packaging
nb: Pakking

en: Page
nb: Side

en: Page &[PAGE]
nb: Side &[SIDE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
nb: Side &[SIDE] av &[SIDER]

en: Page Footer
nb: Bunntekst for siden

en: Page Header
nb: Topptekst for siden

en: Page Set_up...
nb: Sideopps_ett …

en: Page Setup
nb: Sideoppsett

en: Page Setup For %s
nb: Sideoppsett for %s

en: Page Setup For All Sheets
nb: Sideoppsett for alle ark

en: Page:
nb: Side:

en: Pages
nb: Sider

en: Paper
nb: Papir

en: Paper from ODF file: %ipt⨉%ipt
nb: Papir fra ODF-fil: %ipt⨉%ipt

en: Paper from XLSX file, #%i
nb: Papir fra XLSX-fil: #%i

en: Paper from XLSX file: %ipt⨉%ipt
nb: Papir fra XSLX-fil: %ipt⨉%ipt

en: Paper orientation
nb: Orientering for papir

en: Paradox Importer
nb: Paradox-import

en: Paradox database (*.db)
nb: Paradox-database (*.db)

en: Paradox database or primary index file (*.db, *.px)
nb: Paradox-database eller primær indeksfil (*.db, *.px)

en: Parameters
nb: Parametere

en: Parse error while reading Applix file.
nb: Feil i tolking under lesing av Applix-fil.

en: Parse error while trying to parse data into sheet
nb: Fortolkningsfeil under forsøk på å lese data inn i arket

en: Parse the text in the selection into data
nb: Les teksten i utvalget inn som data

en: Password:
nb: Passord:

en: Paste
nb: Lim inn

en: Paste Copy
nb: Lim inn kopi

en: Paste Defined Names
nb: Lim inn definerte navn

en: Paste Function Name dialog
nb: Dialog for å lime inn funksjonsnavn

en: Paste Special
nb: Lim inn spesial

en: Paste _Link
nb: Lim inn _lenke

en: Paste _Special
nb: Lim inn _spesial

en: Paste the clipboard
nb: Lim inn fra utklippstavlen

en: Paste with optional filters and transformations
nb: Lim inn med alternative filtre og transformasjoner

en: Pasting into %s
nb: Limer inn i %s

en: Path
nb: Sti

en: Path
nb: Sti

en: Pattern
nb: Mønster

en: Pearson Correlation
nb: Pearson-korrelasjon

en: Per_iod:
nb: Per_iode:

en: Percentage
nb: Prosent

en: Percentage:
nb: Prosent:

en: Percentile Rank
nb: Prosentil rangering

en: Perform changes within cell comments
nb: Utfør endringer i cellekommentarene

en: Perform changes within expressions
nb: Utfør endringer i uttrykk

en: Perform changes within non-string values
nb: Utfør endringer i ikke-streng verdier

en: Perform changes within string values
nb: Utfør endringer i strengverdier

en: Perform no more replacements
nb: Ikke utfør flere erstatninger

en: Perform this replacement
nb: Utfør denne erstatningen

en: Periodic and random samples
nb: Periodiske og tilfeldige utvalg

en: Perl error:
nb: Perl-feil:

en: Perl error: %s
nb: Perl-feil: %s

en: Perl functions
nb: Perl-fuksjoner

en: Perl plugin loader
nb: Tilleggslaster for Perl

en: Permit censorship
nb: Tillat sensur

en: Pick a Font
nb: Velg en skrift

en: Pieces of MS Excel import
nb: Deler av import fra MS Excel

en: Pipe (|)
nb: Rør (|)

en: Please contact us to correct mistakes.
nb: Vennligst kontakt oss for å korrigere feil.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
nb: Vennligst oppgi en gyldig
    populasjonsvarians for variabel 1.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
nb: Vennligst oppgi en gyldig
    populasjonsvarians for variabel 2.

en: Plugin Details
nb: Detaljer om tillegg

en: Plugin List
nb: Liste over tillegg

en: Plugin Manager
nb: Tilleggshåndterer

en: Plugin dependencies
nb: Avhengigheter for tillegg

en: Plugin directory:
nb: Katalog for tillegg:

en: Plugin name
nb: Navn på tillegg

en: Plugin services
nb: Tjenester for tillegg

en: Plugin system, localization.
nb: System for tillegg, lokalisering.

en: Point
nb: Punkt

en: Polygon Properties
nb: Egenskaper for polygon

en: Population variances are:
nb: Populasjonenes varians er:

en: Portrait
nb: Portrett

en: Possible corrupted integer '%s' for '%s'
nb: Mulig korrupt heltall «%s» for «%s»

en: Possibly normal
nb: Mulig normal

en: Prefer CLIPBOARD Over PRIMARY Selection
nb: Foretrekk CLIPBOARD framfor PRIMARY utvalg

en: Prefer CLIPBOARD over PRIMARY selection
nb: Foretrekk CLIPBOARD framfor PRIMARY utvalg

en: Preferences...
nb: Brukervalg …

en: Preferred Display Unit
nb: Foretrukket visningsenhet

en: Prepare an email
nb: Forbered en e-post

en: Prepared
nb: Forberedt

en: Preparing
nb: Forbereder

en: Preparing to preview
nb: Forbereder forhåndsvisning

en: Preparing to print
nb: Forbereder utskrift

en: Preparing to save...
nb: Forbereder lagring …

en: Preserve
nb: Behold

en: Pressed Button
nb: Nedtrykket knapp

en: Prev. Sim.
nb: Forrige simulering.

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Primary direction:
nb: Primær retning:

en: Print
nb: Skriv ut

en: Print Area
nb: Utskriftsområde

en: Print Area & Breaks
nb: Utskriftsområde og sidestopp

en: Print Pre_view
nb: Forhånds_visning av utskrift

en: Print Selection
nb: Skriv ut utvalg

en: Print _area:
nb: Utskrifts_område:

en: Print as #N/A
nb: Skriv ut som #I/T

en: Print as dashes
nb: Skriv ut som streker

en: Print as displayed
nb: Skriv ut som vist

en: Print as spaces
nb: Skriv ut som mellomrom

en: Print at end
nb: Skriv ut ved slutten

en: Print filenames with matches
nb: Skriv ut filnavn som har treff

en: Print filenames without matches
nb: Skriv ut filnavn som ikke har treff

en: Print in place
nb: Skriv ut på plassen

en: Print preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift

en: Print the current file
nb: Skriv ut aktiv fil

en: Print the filename for each match
nb: Skriv ut filnavn for hvert treff

en: Print the location of each match
nb: Skriv ut lokasjon for hvert treff

en: Print to File
nb: Skriv ut til fil

en: Printing page %3d
nb: Skriver ut side %3d

en: Printing page %3d of %3d page | Printing page %3d of %3d pages
nb[0]: Skriver ut side %3d av %3d side
nb[1]: Skriver ut side %3d av %3d sider

en: Prior moving average
nb: Tidligere bevegelig gjennomsnitt

en: Problem Status:
nb: Status for problem:

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
nb: Prosessering slutter på denne linjen, alle etterfølgende linjer vil ignoreres.

en: Program Name
nb: Programnavn

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Protection
nb: Beskyttelse

en: Pul_l to Front
nb: Hen_t fram

en: Pull Object Forward
nb: Hent objekt framover

en: Pull Object to the Front
nb: Hent objekt til front

en: Pull _Forward
nb: Hent _fram

en: Purple
nb: Purpur

en: Pus_h to Back
nb: D_ytt bakover

en: Push Object Backward
nb: Dytt objekt bakover

en: Push Object to the Back
nb: Dytt objektet bakover

en: Push _Backward
nb: Dytt _bakover

en: Python console
nb: Python-konsoll

en: Python exception (%s)
nb: Python-unntak (%s)

en: Python exception (%s: %s)
nb: Python-unntak (%s: %s)

en: Python file "%s" has invalid format.
nb: Python-fil «%s» har ugyldig format.

en: Python functions
nb: Python-funksjoner

en: Python list is not an array
nb: Python-listen er ikke en tabell

en: Python module name not given.
nb: Python-modulens navn er ikke oppgitt.

en: Python plugin loader
nb: Python tilleggslaster

en: Qu_oting:
nb: S_itering:

en: Quality Assurance and sheet copy.
nb: Kvalitetssikring og kopiering av ark.

en: Query for replacement
nb: Spør etter en erstatning

en: Question
nb: Spørsmål

en: Quit the application
nb: Avslutt applikasjonen

en: Quote _character:
nb: Sitatte_gn:

en: Quote unknown names
nb: Siter ukjente navn

en: RPM packaging
nb: RPM-pakking

en: R_ight, then down
nb: Hø_yre, så ned

en: Ra_nge
nb: O_mråde

en: RadioButton
nb: Radioknapp

en: Radiobutton Properties
nb: Egenskaper for radioknapp

en: Random Number Functions
nb: Funksjoner for tilfeldige tall

en: Random Number Generation
nb: Generering av tilfeldige tall

en: Random Numbers
nb: Tilfeldige tall

en: Random Numbers (%s)
nb: Tilfeldige tall (%s)

en: Range
nb: Område

en: Range:
nb: Område:

en: Rank
nb: Rangering

en: Rank and Percentile
nb: Grad og persentil

en: Ranks
nb: Rangering

en: Ranks & Percentiles
nb: Grad og prosentil

en: Ranks (%s)
nb: Rangering (%s)

en: Ranks And _Percentiles...
nb: Grader og _prosentiler …

en: Ranks, placements and percentiles
nb: Grader, plassering og prosentiler

en: Raw
nb: Rad

en: Rayleigh
nb: Ryleigh

en: Re_gular expression
nb: Vanli_g uttrykk

en: Re_name...
nb: Endre _navn …

en: Re_place
nb: E_rstatt

en: Reading comments...
nb: Leser kommentarer …

en: Reading core properties...
nb: Leser kjerneegenskaper …

en: Reading custom properties...
nb: Leser egendefinerte egenskaper …

en: Reading extended properties...
nb: Leser utvidede egenskaper …

en: Reading file...
nb: Leser fil …

en: Reading shared strings...
nb: Leser delte strenger …

en: Reading sheet '%s'...
nb: Leser ark «%s» …

en: Reading styles...
nb: Leser stiler …

en: Reading theme...
nb: Leser tema …

en: Reading workbook...
nb: Leser arbeidsbok …

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
nb: Leser LP-programmer lagret i MPS-format (*.mps)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
nb: Leser og skriver informasjon lagret i Data Interchange Format (*.dif)

en: Ready
nb: Klar

en: Recalculate
nb: Beregn på nytt

en: Recalculate all cells
nb: Beregn alle celler på nytt

en: Recalculate all cells before writing the result
nb: Beregn alle celler på nytt før resultatet skrives

en: Recalculate the spreadsheet
nb: Rekalkuler regnearket

en: Recalculation:
nb: Nyberegning:

en: Recently Used
nb: Sist brukt

en: Recently Used Documents
nb: Sist brukte dokumenter

en: Reconfigure Graph
nb: Rekonfigurer plott

en: Reconfigure Object
nb: Konfigurer objekt på nytt

en: Rectangle
nb: Rektangel

en: Redo the undone action
nb: Gjør om den angrede handlingen

en: Reduced
    Cost
nb: Redusert
    kostnad

en: Refreshing DataSlicer in %s
nb: Oppdaterer datakutter i %s

en: Regression
nb: Regresjon

en: Regression (%s)
nb: Regresjon (%s)

en: Regression Analysis
nb: Regresjonsanalyse

en: Released Button
nb: Frigitt knapp

en: Remaining Error:
nb: Gjenstående feil:

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove %d Link | Remove %d Links
nb[0]: Fjern %d lenke
nb[1]: Fjern %d lenker

en: Remove Autofilter from %s
nb: Fjern automatisk filter fra %s

en: Remove Column Page Break
nb: Fjern sideskift for kolonne

en: Remove Hyperlink
nb: Fjern hyperlenke

en: Remove Name %s
nb: Fjern navn %s

en: Remove Row Page Break
nb: Fjern sideskift for rad

en: Remove _Auto Filter
nb: Fjern _AutoFilter

en: Remove _Data Slicer
nb: Fjern en _datakutter

en: Remove a Data Slicer
nb: Fjern en datakutter

en: Remove a filter
nb: Fjern et filter

en: Remove all manual pagebreaks from this sheet
nb: Fjern alle manuelle sideskift fra dette arket

en: Remove an outline group
nb: Fjern en disposisjonsgruppe

en: Remove borders
nb: Fjern kanter

en: Remove condition from conditional formatting
nb: Fjern betingelse fra betinget formattering

en: Remove format
nb: Fjern format

en: Remove the selected field from the sort specification
nb: Fjern valgt felt fra sorteringsspesifikasjonen

en: Rename
nb: Endre navn

en: Rename Sheet
nb: Endre navn på ark

en: Rename the current sheet
nb: Gi nytt navn til aktivt ark

en: Renaming sheet | Renaming %d sheets
nb[0]: Endrer navn på ark
nb[1]: Endrer navn på %d ark

en: Reorganizing Sheets
nb: Omorganiserer ark

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat Export
nb: Gjenta eksport

en: Repeat the last data export
nb: Gjenta siste dataeksport

en: Repeat the previous action
nb: Gjenta forrige handling

en: Replacing
nb: Erstatter

en: Report
nb: Rapporter

en: Report Created:
nb: Rapport opprettet:

en: Report a _Problem
nb: Rapporter et _problem

en: Report problem
nb: Rapporter et problem

en: Report problems at http://bugzilla.gnome.org
nb: Rapporter problemer på http://bugzilla.gnome.org

en: Reports
nb: Rapporter

en: Requires more than 1 row
nb: Krever mer enn 1 rad

en: Resize %d Object | Resize %d Objects
nb[0]: Endre størrelse på %d objekt
nb[1]: Endre størrelse på %d objekter

en: Resize Object
nb: Endre størrelse på objekt

en: Resize Sheet
nb: Endre størrelse på ark

en: Resize...
nb: Endre størrelse …

en: Resizing sheet
nb: Endrer størrelse på ark

en: Response Variable
nb: Svarvariabel

en: Result
nb: Resultat

en: Result Cells:
nb: Resultatceller:

en: Result cell
nb: Resultatcelle

en: Results
nb: Resultater

en: Results entry did not contain valid cell names.
nb: Resultatoppføringen inneholdt ikke gyldige cellenavn.

en: Resume editing
nb: Fortsett redigering

en: Retain output range _formatting
nb: Behold _formatering for utdataområde

en: Retain output range co_mments
nb: Behold k_ommentarer for utdataområde

en: Reverse Diagonal
nb: Omvendt diagonal

en: Reverse Diagonal Stripe
nb: Omvendt diagonal stripe

en: Reverse landscape
nb: Omvendt landskap

en: Reverse portrait
nb: Omvendt portrett

en: Right
nb: Høyre

en: Right margin:
nb: Høyre marg:

en: Right to Left
nb: Høyre til venstre

en: Risk Simulation
nb: Risikosimulering

en: Row
nb: Rad

en: Row %d
nb: Rad %d

en: Row %i
nb: Rad %i

en: Row %s
nb: Rad %s

en: Row Height
nb: Radhøyde

en: Row and co_lumn headings
nb: Rad og kolonnetitler

en: Row height in points:
nb: Radhøyde i punkter:

en: Row/Column
nb: Rad/kolonne

en: Rows per _sample:
nb: Rader per _utvalg:

en: Rows:
nb: Rader:

en: Run on
nb: Kjør

en: Run the solver
nb: Kjør problemløser

en: Running
nb: Kjører

en: Running solver
nb: Kjører problemløser

en: Runtime
nb: Kjøretid

en: SHEET_IN_CORRUPTED_FILE
nb: ARK_I_KORRUPT_FIL

en: STDEV
nb: STDAV

en: SUM:sum of the given values
nb: SUM:summen av de gitte verdiene

en: SUMMARY
nb: SAMMENDRAG

en: SUMMARY OF SIMULATION ROUND #
nb: SAMMENDRAG AV SIMULERING RUNDE #

en: S_earch...
nb: Sø_k …

en: S_ee two separators as one
nb: S_e på to separatorer som en

en: S_heet
nb: Ar_k

en: S_pecial
nb: S_pesial

en: S_tep value:
nb: S_tegverdi:

en: S_ummary Statistics
nb: Sammen_dragsstatistikk

en: Sample
nb: Eksempel

en: Sample DataSource
nb: Eksempel på datakilde

en: Sample Perl plugin providing some (useless) functions.
nb: Eksempel på Perl-tillegg som har noen (ubrukelige) funksjoner.

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
nb: Eksempel på Python tillegg som har noen (ubrukelige) funksjoner.

en: Sampling
nb: Utvalg

en: Sampling (%s)
nb: Utvalg (%s)

en: Sampling method:
nb: Metode for datainnsamling:

en: Save
nb: Lagre

en: Save as
nb: Lagre som

en: Save as default formatting
nb: Lagre som forvalgt formattering

en: Save as default settings
nb: Lagre som forvalgte innstillinger

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
nb: Lagre endringer i «%s» før programmet lukkes?

en: Save changes to workbook before closing?
nb: Lagre endringene i arbeidsboken før programmet avslutter?

en: Save document
nb: Lagre dokument

en: Save selected documents and then quit
nb: Lagre valgte dokumenter og avslutt

en: Save settings as _default
nb: Lagre innstillinger som _forvalg

en: Save the current settings as default settings
nb: Lagre nåværende innstillinger som forvalgte innstillinger

en: Save the current workbook
nb: Lagre aktiv arbeidsbok

en: Save the current workbook as
nb: Lagre aktiv arbeidsbok som

en: Save the current workbook with a different name
nb: Lagre aktiv arbeidsbok med et nytt navn

en: Save?
nb: Lagre?

en: Saving file...
nb: Lagrer fil …

en: Scalar
nb: Skalar

en: Scalar, Blank, or Error
nb: Skalar, tom eller feil

en: Scale
nb: Skaler

en: Scale to fit _horizontally on
nb: Skaler _horisontalt på

en: Scale to fit _vertically on
nb: Skaler _vertikalt på

en: Sce_narios
nb: Scenario

en: Scenario Manager
nb: Håndtering av scenario

en: Scenario Show
nb: Vis scenario

en: Scenario Summary
nb: Sammendrag for scenario

en: Scenario name already used
nb: Navn på scenario er allerede i bruk

en: Scenario name:
nb: Navn på scenario:

en: Scenarios
nb: Scenario

en: Scientific
nb: Vitenskapelig

en: Scope
nb: Område

en: Screen
nb: Skjerm

en: Screen %d
nb: Skjerm %d

en: Screen %d [This screen]
nb: Skjerm %d [Denne skjermen]

en: Screen resolution in the horizontal direction.
nb: Skjermoppløsning i horisontal retning.

en: Screen resolution in the vertical direction.
nb: Skjermoppløsning i vertikal retning.

en: Scripting
nb: Skripting

en: Scrollbar
nb: Rullefelt

en: Scrollbar Properties
nb: Egenskaper for rullefelt

en: Search
nb: Søk

en: Search & Replace
nb: Søk og erstatt

en: Search &amp; Replace Ignores Case
nb: Søk &amp; erstatt tar ikke hensyn til store eller små bokstaver

en: Search _& Replace...
nb: Søk _og erstatt …

en: Search and Replace
nb: Søk og erstatt

en: Search and Replace Query
nb: Søk og erstatt spørring

en: Search and replace in all cells in the workbook
nb: Søk og erstatt i alle celler i arbeidsboken

en: Search and replace in current sheet only
nb: Søk og erstatt kun i aktivt ark

en: Search and replace in specified range only
nb: Søk og erstatt kun i spesifisert område

en: Search cells containing
nb: Søk i celler som inneholder

en: Search column by column
nb: Søk kolonne etter kolonne

en: Search for cells that do not match
nb: Søk etter celler som ikke har treff

en: Search for something
nb: Søk etter noe

en: Search for something and replace it with something else
nb: Søk etter tekstog erstatt den med noe annet

en: Search in all cells in the workbook
nb: Søk i alle celler i arbeidsboken

en: Search in current sheet only
nb: Søk kun i aktivt ark

en: Search in specified range only
nb: Søk kun i spesifisert område

en: Search line by line
nb: Søk linje etter linje

en: Search results of expressions too
nb: Søk i resultat av uttrykk også

en: Search text is
nb: Søkesteksten er

en: Searching for regular expressions and numbers are mutually exclusive.
nb: Søk etter regulære uttrykk og tall kan ikke kombineres.

en: See also:
nb: Se også:

en: See if anyone is available to answer questions
nb: Som noen kan svare på spørsmål med en gang

en: See two successive separators as one.
nb: Se på to etterfølgende separatorer som én.

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
nb: Behandle to etterfølgende tekstindikatorer som én som ikke terminerer cellen.

en: Select
nb: Velg

en: Select (sorted)
nb: Velg (sortert)

en: Select Directory
nb: Velg katalog

en: Select N_one
nb: Velg _ingen

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select a function to insert:
nb: Velg en funksjon som skal settes inn:

en: Select all cells in the spreadsheet
nb: Velg alle celler i regnearket

en: Select all documents for saving
nb: Merk alle dokumenter for lagring

en: Select all non-empty sheets for export.
nb: Velg alle ark som ikke er tomme for eksport.

en: Select all the cells are used by the current edit cell
nb: Velg alle celler som brukes av cellen som redigeres

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
nb: Velg alle celler som er avhengig av den aktive cellen

en: Select an array of cells
nb: Velg en tabell med celler

en: Select an entire column
nb: Velg en hel kolonne

en: Select an entire row
nb: Velg en hel rad

en: Select the next sheet object
nb: Velg neste arkobjekt

en: Select the print area
nb: Velg utskriftsområde

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
nb: Valgt filformat støtter ikke lagring av flere ark i én fil.
    Hvis du ønsker å lagre alle arkene må dette gjøres i separate filer eller velg et annet filformat.
    Vil du lagre kun dette arket?

en: Semi Circles
nb: Halvsirkler

en: Semibold
nb: Halvfet

en: Semicolo_n (;)
nb: Semikolo_n (;)

en: Semicolon (;)
nb: Semikolon (;)

en: Sen_d To...
nb: Sen_d til …

en: Send the current file via email
nb: Send denne filen via e-post

en: Sensitivity
nb: Følsomhet

en: Separators
nb: Separatorer

en: Series
nb: Rekker

en: Series as:
nb: Rekker som:

en: Series in:
nb: Rekker i:

en: Set Background Color
nb: Sett bakgrunnsfarge

en: Set Borders
nb: Sett kanter

en: Set Foreground Color
nb: Sett forgrunnsfarge

en: Set Frame Label
nb: Sett etikett for ramme

en: Set Horizontal Alignment
nb: Sett vertikal justering

en: Set Object Anchor Mode
nb: Sett ankermodus for objekt

en: Set Object Name
nb: Sett navn på objekt

en: Set Object Print Property
nb: Sett utskriftsegenskap for objekt

en: Set Object Properties
nb: Sett egenskap for objekt

en: Set Print Area
nb: Sett utskriftsområde

en: Set Print Area to %s
nb: Sett utskrifsområde til %s

en: Set Text
nb: Sett tekst

en: Set Vertical Alignment
nb: Sett vertikal justering

en: Set conditional formatting
nb: Sett betinget formattering

en: Set standard/default column width
nb: Endre standard/forvalgt kolonnenebredde

en: Set standard/default row height
nb: Sett standard/forvalgt radhøyde

en: Set the format of the selected cells to include a thousands separator
nb: Sett formateringen for valgte celler til å inkludere et tusenskilletegn

en: Set the root library directory
nb: Sett rotkatalog for biblioteker

en: Setting Font %s
nb: Setter skrift %s

en: Setting Font Style of %s
nb: Setter skriftstil for %s

en: Setting comment of %s
nb: Sletter kommentar i %s

en: Setting default height of rows to %.2fpts
nb: Setter standard høyde for radene til %.2fpkt

en: Setting default width of columns to %.2fpts
nb: Setter standard bredde for kolonnene til %.2fpkt

en: Setting height of row %s to %d pixel | Setting height of row %s to %d pixels
nb[0]: Setter høyde for rad %s til %d piksel
nb[1]: Setter høyde for rad %s til %d piksler

en: Setting height of row %s to default
nb: Setter høyden for rad %s til forvalg

en: Setting height of rows %s to %d pixel | Setting height of rows %s to %d pixels
nb[0]: Setter høyde for rader %s til %d piksel
nb[1]: Setter høyde for rader %s til %d piksler

en: Setting height of rows %s to default
nb: Setter høyden for rader %s til forvalg

en: Setting width of column %s to %d pixel | Setting width of column %s to %d pixels
nb[0]: Setter bredde for kolonne %s til %d piksel
nb[1]: Setter bredde for kolonne %s til %d piksler

en: Setting width of column %s to default
nb: Setter bredde for kolonne %s til forvalg

en: Setting width of columns %s to %d pixel | Setting width of columns %s to %d pixels
nb[0]: Setter bredde for kolonner %s til %d piksel
nb[1]: Setter bredde for kolonner %s til %d piksler

en: Setting width of columns %s to default
nb: Setter bredden for kolonner %s til forvalg

en: Setup the page settings for your current printer
nb: Endre sideoppsettet for din skriver

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
nb: Flere grunnleggende verktøy for primtall, pi, phi, sigma. Har også noen enkle bit-operasjoner.

en: Sh_uffle...
nb: B_ytt om …

en: Shapiro-Francia Test
nb: Shapiro-Francia test

en: Sheet
nb: Ark

en: Sheet %s added.
nb: Ark %s lagt til.

en: Sheet %s removed.
nb: Ark %s ble fjernet.

en: Sheet attribute %s changed.
nb: Attributt %s for ark ble endret.

en: Sheet name is required
nb: Arknavn kreves

en: Sheet names must be non-empty.
nb: Navn på ark kan ikke være tomme.

en: Sheet objects with this property do not print with the remainder of the sheet.
nb: Arkobjekter med denne egenskaper skrives ikke ut sammen med resten av arket.

en: Sheet order changed.
nb: Rekkefølge for ark ble endret.

en: Sheet%d
nb: Ark%d

en: SheetObject improvement
nb: SheetObject-forbedringer

en: Sheets
nb: Ark

en: Shift Dow_n and Move
nb: Gå ned og flytt

en: Shift Righ_t and Move
nb: Flytt celler til høyre og flytt

en: Shift _Down and Copy
nb: Flytt celler ne_d og kopier

en: Shift _Right and Copy
nb: Flytt celler til høyre og kopier

en: Shift cells _down
nb: Flytt celler ne_d

en: Shift cells _left
nb: Flytt ce_ller til venstre

en: Shift cells _up
nb: Flytt celler _opp

en: Shift column %s
nb: Flytt kolonne %s

en: Shift columns %s
nb: Flytt kolonner %s

en: Shift row %s
nb: Flytt rad %s

en: Shift rows %s
nb: Flytt rader %s

en: Show
nb: Vis

en: Show Detail
nb: Vis detaljer

en: Show Function Argument Tooltips
nb: Vis verktøytips for funksjonsargument

en: Show Function Name Tooltips
nb: Vis verktøytips for funksjonsnavn

en: Show Gnumeric Options
nb: Vis flagg for Gnumeric

en: Show Print Area
nb: Vis utskriftsområde

en: Show Sheet Name in Undo List
nb: Vis arknavn i angrelisten

en: Show _Formula Cell Markers
nb: Vis cellemarkører for _formel

en: Show all rows hidden by an advanced filter
nb: Vis alle rader skjult av et avansert filter

en: Show column outline %d
nb: Vis omriss for kolonne %d

en: Show graph
nb: Vis graf

en: Show median survival times
nb: Vis median for overlevelsestider

en: Show next match
nb: Vis neste treff

en: Show previous match
nb: Vis forrige treff

en: Show row outline %d
nb: Vis omriss for rad %d

en: Show rows where:
nb: Vis rader hvor:

en: Show size
nb: Vis størrelse

en: Show standard errors
nb: Vis standard feil

en: Show style
nb: Vis stil

en: Show the bottom %3d%% of all items | Show the bottom %3d%% of all items
nb[0]: Vis nederste %3d%% av alle oppføringer
nb[1]: Vis nederste %3d%% av alle oppføringer

en: Show the items in the bottom %3d%% of the data range | Show the items in the bottom %3d%% of the data range
nb[0]: Vis oppføringene i de nederste %3d%% av dataområdet
nb[1]: Vis oppføringene i de nederste %3d%% av dataområdet

en: Show the items in the top %3d%% of the data range | Show the items in the top %3d%% of the data range
nb[0]: Vis oppføringene i topp %3d%% av dataområdet
nb[1]: Vis oppføringene i topp %3d%% av dataområdet

en: Show the largest item | Show the %3d largest items
nb[0]: Vis største oppføring
nb[1]: Vis %3d største oppføringer

en: Show the smallest item | Show the %3d smallest items
nb[0]: Vis minste oppføring
nb[1]: Vis %3d minste oppføringer

en: Show the top %3d%% of all items | Show the top %3d%% of all items
nb[0]: Vis topp %3d%% av alle oppføringer
nb[1]: Vis topp %3d%% av alle oppføringer

en: Show this dialog next time.
nb: Vis denne dialogen neste gang.

en: Show/Hide toolbar %s
nb: Vis/skjul verktøylinje %s

en: Shrin_k to fit
nb: Formins_k til det passer

en: Shuffle Data
nb: Bytt om på data

en: Shuffle Method:
nb: Metode for skyfling:

en: Shuffle cells, rows or columns
nb: Bytt om celler, rader eller kolonner

en: Shuffled
nb: Byttet om

en: Si_mulation...
nb: Si_muleringer …

en: Sign Test (%s)
nb: Fortegnstest (%s)

en: Simpl_e
nb: _Enkel

en: Simple
nb: Enkel

en: Simple exponential smoothing (Hunter, 1986)
nb: Enkel eksponensiell utjevning (Hunter, 1986)

en: Simple exponential smoothing (Roberts, 1959)
nb: Enkel eksponensiell utjevning (Roberts, 1959)

en: Simple financial template
nb: Enkel finansiell mal

en: Simple moving average
nb: Enkelt bevegelig gjennomsnitt

en: Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
nb: Simplex-algoritme for problemløser (LP Solve).

en: Simulation Report
nb: Simulasjonsrapport

en: Simulations
nb: Simuleringer

en: Single
nb: Enkel

en: Single Factor ANOVA
nb: Enkeltfaktor ANOVA

en: Single Factor ANOVA (%s)
nb: Enkeltfaktor ANOVA (%s)

en: Single Low Underline
nb: Enkel lav understreking

en: Size & Position
nb: Størrelse og posisjon

en: Size _& Position
nb: Størrelse _& posisjon

en: Size of sample:
nb: Størrelse på utvalg:

en: Skewness
nb: Forskyvning

en: Skip _Blanks
nb: Ho_pp over tomme

en: Skip cells that would result in errors
nb: Hopp over celler som ville resultere i feil

en: Skipping invalid pivot field group for field '%s' because : %s
nb: Hopper over ugyldig pivot-feltgruppe for felt «%s» pga: %s

en: Slack
nb: Slakk

en: Slash (/)
nb: Skråstrek (/)

en: Slider
nb: Rullefelt

en: Slider Properties
nb: Egenskaper for rullefelt

en: Small Circles
nb: Små sirkler

en: Smallest (%d)
nb: Minste (%d)

en: Snap object to grid
nb: Fest objekt til rutenett

en: Solid
nb: Helfylt

en: Solution:
nb: Løsning:

en: Solve
nb: Løs

en: Solver
nb: Problemløser

en: Solver Algorithm %s
nb: Algoritme for problemløser %s

en: Solver Interface to GLPK
nb: Problemløsergrensesnitt til GLPK

en: Solver Status:
nb: Status for problemløser:

en: Solver ran, but failed
nb: Problemløser kjørte, men feilet

en: Solver, lots of worksheet functions, and general trailblazer
nb: Problemløser, mange regnearkfunksjoner og generell sporfinner

en: Solver: %s
nb: Problemløser: %s

en: Some Documents have not Been Saved
nb: Noen dokumenter er ikke lagret

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u column, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u columns, and this workbook has %d
nb[0]: Noe innhold vil gå tapt ved lagring. Dette formatet støtter kun %u kolonne, og arbeidsboken har %d
nb[1]: Noe innhold vil gå tapt ved lagring. Dette formatet støtter kun %u kolonner, og arbeidsboken har %d

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u row, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u rows, and this workbook has %d
nb[0]: Noe innhold vil gå tapt ved lagring. Dette formatet støtter kun %u rad, og arbeidsboken har %d
nb[1]: Noe innhold vil gå tapt ved lagring. Dette formatet støtter kun %u rader, og arbeidsboken har %d

en: Some data did not fit on the sheet and was dropped.
nb: Deler av datasettet passet ikke på arket og ble utelatt.

en: Some financial functions
nb: Noen finansfuksjoner

en: Some name
nb: Et navn

en: Sort
nb: Sorter

en: Sort (_Ascending)
nb: Sorter (s_tigende)

en: Sort (_Descending)
nb: Sorter (synken_de)

en: Sort Ascending
nb: Sorter stigende

en: Sort Descending
nb: Sorter synkende

en: Sort columns by the specified rows
nb: Sorter kolonner på spesifiserte rader

en: Sort is Case-Sensitive
nb: Sortering skiller mellom små-/store bokstaver

en: Sort range has a _header
nb: Sorteringsområdet har en _topptekst

en: Sort rows by the specified columns
nb: Sorter rader på spesifiserte kolonner

en: Sort the selected region
nb: Sorter valgt region

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
nb: Sorter valgt område i stigende rekkefølge basert på den første kolonnen som er valgt

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
nb: Sorter valgt område i synkende rekkefølge basert på den første kolonnen som er valgt

en: Sort...
nb: Sorter …

en: Sorting
nb: Sortering

en: Sorting %s
nb: Sorterer %s

en: Sorting Preserves Formats
nb: Sortering beholder formater

en: Sorting _preserves formats
nb: Sortering _bevarer formater

en: Sorting is Case-Sensitive
nb: Sortering skiller mellom små-/store bokstaver

en: Source
nb: Kilde

en: Source Format
nb: Kildeformat

en: Source Locale:
nb: Kildelocale:

en: Source region %s overlaps with the destination region
nb: Kildeområde %s overlapper med målområdet

en: South
nb: Syd

en: Space
nb: Mellomrom

en: Special functions
nb: Spesialfunksjoner

en: Specification %s does not define a region
nb: Spesifikasjon %s definerer ikke et område

en: Specified screen:
nb: Oppgitt skjerm:

en: Specify the size and location of the initial window
nb: Spesifiser størrelse og plassering av startvinduet

en: Spinbutton Properties
nb: Egenskaper for knappehjul

en: Split merged ranges of cells
nb: Del opp et sammenføyd område med celler

en: Split the page above this row
nb: Del siden over denne raden

en: Split the page to the left of this column
nb: Del siden til venstre for denne kolonnen

en: Spreadsheet
nb: Regneark

en: Spreadsheet;
nb: Regneark;

en: Spreadsheets
nb: Regneark

en: St_op value:
nb: St_oppverdi:

en: Standard Error
nb: Standard feil

en: Standard Toolbar
nb: Standard verktøylinje

en: Standard toolbar position
nb: Posisjon for standard verktøylinje

en: Standard toolbar visible
nb: Synlighet for standard verktøylinje

en: StandardToolbar
nb: Standard verktøylinje

en: Start search
nb: Start søk

en: Started the MS Excel import/export engine, and 'GnmStyle'
nb: Startet MS Excel import-/eksportmotor og «GnmStyle»

en: Statistical Functions
nb: Statistiske funksjoner

en: Statistical Functions with naming and calling conventions from The R Project
nb: Statistikkfunksjoner med navn og bruksmønster fra R-prosjektet

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Statistics and GUI master
nb: Statistikk og sjef for brukergrensesnittet

en: Std. Dev.
nb: Standardavvik.

en: Step
nb: Steg

[ctx: Stock label]
en: Save _As
nb: Lagre _som

[ctx: Stock label]
en: _Cancel
nb: A_vbryt

[ctx: Stock label]
en: _Open
nb: _Åpne

[ctx: Stock label]
en: _Save
nb: _Lagre

en: Stop            (never allow invalid input)
nb: Stopp       (aldri tillat ugyldige inndata)

en: Stop the running solver
nb: Stopp kjørende problemløser

en: Strikethrough
nb: Gjennomstreket

en: String
nb: Streng

en: String Functions
nb: Streng-funksjoner

en: Student-t Test
nb: Student-t test

en: Student-t Test (%s)
nb: Student-t test (%s)

en: Style Overlay:
nb: Stiloverlegg:

en: Style:
nb: Stil:

en: Styles with no content
nb: Stiler uten innhold

en: Su_perscript
nb: Su_perskript

en: Subject to the Constraints:
nb: Utsatt for begrensningene:

en: Subject:
nb: Emne:

en: Subscrip_t
nb: Subskrip_t

en: Subscript
nb: Subskript

en: Sum into the current cell
nb: Summer inn i aktiv celle

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Superscript
nb: Superskript

en: Support for non-Latin languages
nb: Støtte for andre språk enn Latinske

en: Switch to or from full screen mode
nb: Bytt til eller fra fullskjermmodus

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
nb: Syntaksfeil ved linje %d. Ignorerer.

en: System Directory for Autoformats
nb: Systemkatalog for autoformat

en: TAB
nb: FANE

en: TIME
nb: TID

en: TITLE
nb: TITTEL

en: TRUE
nb: SANN

en: TRUE/FALSE
nb: SANN/USANN

en: T_ext to Columns...
nb: T_ekst til kolonner …

en: Tab
nb: Tabulator

en: Table
nb: Tabell

en: Tabulate Dependency
nb: Tabuler avhengighet

en: Tabulating Dependencies
nb: Tabulerer avhengigheter

en: Tabulation
nb: Tabulator

en: Tabulation Mode
nb: Tabulatormodus

en: Tail
nb: Mynt

en: Target
nb: Mål

en: Target _Range:
nb: Målom_råde:

en: Target cell did not evaluate to a number.
nb: Målcelle ble ikke evaluert til et tall.

en: Target region contains merged cells
nb: Målområde inneholder sammenføyde celler

en: Te_xt indicator:
nb: Te_kstindikator:

en: Telecommunications functions
nb: Funksjoner for telekommunikasjon

en: Template Details
nb: Detaljer om mal

en: Template with a 'cool' look
nb: Mal med kult utseende

en: Template with a black background
nb: Mal med sort bakgrunn

en: Template with vanilla colour
nb: Mal med vaniljefarge

en: Test of Independence
nb: Test av uavhengighet

en: Test of Independence (%s)
nb: Test av uavhengighet (%s)

en: Test of _Homogeneity
nb: Test av _homogentitet

en: Test of _Independence
nb: Test av _uavhengighet

en: Test of _Independence...
nb: Test av uavheng_ighet …

en: Testing 1 Median
nb: Tester en middelverdi

en: Testing the value of a mean
nb: Tester verdien av en middelverdi

en: Testing the value of a median
nb: Tester verdien av en middelverdi

en: Text
nb: Tekst

en: Text (%s) to Columns (%s)
nb: Tekst (%s) til kolonner (%s)

en: Text (configurable)
nb: Tekst (konfigurerbar)

en: Text Export Encoding
nb: Koding for eksport av tekst

en: Text Export Locale
nb: Locale for eksport av tekst

en: Text Files
nb: Tekstfiler

en: Text Import Configuration
nb: Konfigurasjon av tekstimport

en: Text import (configurable)
nb: Tekstimport (konfigurerbar)

en: Text indicator
nb: Tekstindikator

en: Text length
nb: Tekstlengde

en: Text to Columns
nb: Tekst til kolonner

en: That file is not in the given encoding.
nb: Denne filen er ikke i gitt koding.

en: The %s plugin is required but is not loaded.
nb: Tillegg %s kreves men er ikke lastet.

en: The %s program was not found.  You can either install it or use another solver. For more information see %s
nb: Programmet %s ble ikke funnet. Du kan enten installere det eller bruke en annen problemløser. Se %s for mer informasjon

en: The GLPK exporter is not available.
nb: GLPK-eksport er ikke tilgjengelig.

en: The Gnumeric Spreadsheet
nb: Gnumeric regneark

en: The Gnumeric Team
nb: Gnumeric utviklerene

en: The LPSolve exporter is not available.
nb: LPSolve-eksport er ikke tilgjengelig.

en: The alpha value should be a number between 0 and 1.
nb: Alpha-verdien må være et tall mellom 0 og 1.

en: The carriage return character (ASCII code 13) breaks lines
nb: Retur-tegnet (ASCII-kode 13) bryter linjer

en: The categories range is not valid.
nb: Området for kategorier er ikke gyldig.

en: The category this template belongs to
nb: Kategorien denne malen tilhører

en: The cell in row %i and column %i is beyond Gnumeric's maximum sheet size.
nb: Cellen i rad %i og kolonne %i er større enn Gnumeric's største arkstørrelse.

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
nb: Cellen oppgitt i «Ved å endre celle:» må ikke inneholde en formel.

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
nb: Cellen oppgitt i «Sett celle:» må inneholde en formel!

en: The censorship and time columns should have the same height.
nb: Sensur- og tidkolonnene skal ha samme høyde.

en: The censorship column is not valid.
nb: Sensurkolonnen er ikke gyldig.

en: The censorship column should be part of a single column.
nb: Sensurkolonnen skal være del av en enkelt kolonne.

en: The chosen solver is not functional.
nb: Valgt problemløser er ikke funksjonell.

en: The confidence level is invalid.
nb: Konfidensnivå er ugyldig.

en: The confidence level should be between 0 and 1.
nb: Konfidensnivå må være mellom 0 og 1.

en: The criteria range is invalid.
nb: Kriterieområdet er ugyldig.

en: The data is not valid in encoding %s; please select another encoding.
nb: Data er ikke gyldig i koding %s. Vennligst velg en annen koding.

en: The default font is bold.
nb: Forvalgt skrift er fet.

en: The default font is italic.
nb: Forvalgt skrift er kursiv.

en: The default font name for headers and footers.
nb: Forvalgt skriftnavn for nye topp- og bunntekster.

en: The default font name for new workbooks.
nb: Forvalgt skrift for nye arbeidsbøker.

en: The default font size for headers and footers.
nb: Forvalgt skriftstørrelse for topp- og bunntekster.

en: The default font size for new workbooks.
nb: Forvalgt skriftstørrelse for nye arbeidsbøker.

en: The default header/footer font is bold.
nb: Forvalgt skrift for topp- og bunntekst er uthevet.

en: The default header/footer font is italic.
nb: Forvalgt skrift for topp- og bunntekst er kursiv.

en: The dependency cells should not contain an expression
nb: Avhengighetsceller må ikke inneholde et uttrykk

en: The document author
nb: Forfatter av dokumentet

en: The document category
nb: Kategori for dokumentet

en: The document comments
nb: Kommentarer for dokumentet

en: The document company
nb: Firma for dokumentet

en: The document manager
nb: Dokumenthåndterer

en: The document subject
nb: Emne for dokumentet

en: The document title (not filename)
nb: Dokumentets tittel (ikke filnavn)

en: The first input range is invalid.
nb: Første inndataområde er ugyldig.

en: The following extra plugins must be activated in order to activate this one:
nb: Følgende ekstra tillegg må aktiveres for å aktivere dette:

en: The function to use when consolidating
nb: Funksjonen som skal brukes ved konsolidering

en: The given criteria are invalid.
nb: Gitt kriterie er ikke gyldig.

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
nb: Filnavnet er ikke riktig for denne filtypen. Vil du bruke dette navnet likevel?

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
nb: Gitt inndataområde bør inneholde minst to kolonner og to rader med data i tillegg til etikettene.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
nb: Gitt inndataområde bør inneholde minst to kolonner og to rader med data.

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
nb: Gitt inndataområde bør inneholde minst to kolonner med data i tillegg til etikettene.

en: The given input range should contain at least two columns of data.
nb: Gitt inndataområde bør inneholde minst to kolonner med data.

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
nb: Gitt inndataområde bør inneholde minst to rader med data i tillegg til etikettene.

en: The given input range should contain at least two rows of data.
nb: Gitt inndataområde bør inneholde minst to rader med data.

en: The given interval is invalid.
nb: Gitt intervall er ugyldig.

en: The given offset is invalid.
nb: Oppgitt forskyvning er ugyldig.

en: The group/individual that made the template
nb: Gruppen/individet som laget malen

en: The groups and time columns should have the same height.
nb: Gruppe- og tidkolonnene skal ha samme høyde.

en: The groups column is not valid.
nb: Gruppekolonnen er ugyldig.

en: The groups column should be part of a single column.
nb: Gruppekolonnen skal være del av en enkelt kolonne.

en: The initial values do not satisfy the constraints.
nb: Utgangsverdiene tilfredsstiller ikke begrensningene.

en: The initial zoom factor for new workbooks.
nb: Forhåndsdefinert zoom-faktor for nye arbeidsbøker.

en: The input range for variable 1 is invalid.
nb: Inndataområde for variabel 1 er ugyldig.

en: The input range for variable 2 is invalid.
nb: Inndataområde for variabel 2 er ugyldig.

en: The input range is invalid.
nb: Inndataområdet er ugyldig.

en: The input range is too small.
nb: Inndataområdet er for lite.

en: The input ranges do not have the same shape.
nb: Inndataområdene har ikke samme form.

en: The input variable range is invalid.
nb: Inndatavariabelområdet er ugyldig.

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
nb: Venstre kolonne inneholder etiketter. Disse vil ikke bli slått sammen, men brukt som en nøkkel for sammenligning

en: The line feed character (ASCII code 10) breaks lines
nb: Ny linje-tegnet (ASCII-kode 10) bryter linjer

en: The list range is invalid.
nb: Listeområdet er ugyldig.

en: The matrix range is not valid.
nb: Matriseområdet er ugyldig.

en: The maximum value should be bigger than the minimum
nb: Maksimumverdien må være større enn minimum

en: The name of the selected font
nb: Navn på valgt skrift

en: The number is out of range
nb: Tallet er utefor området

en: The number of categories is invalid.
nb: Antall kategorier er ugyldig.

en: The number of rows per sample should be a positive integer.
nb: Antall rader per utvalg må være et positivt heltall.

en: The number of seconds between autosaves.
nb: Antall sekunder mellom automatisk lagring.

en: The number of sheets initially created in a new workbook.
nb: Forhåndsdefinert antall ark i en ny arbeidsbok.

en: The original html file is
    using nested tables.
nb: Original HTML-fil bruker
    nøstede tabeller.

en: The original text plugin
nb: Opprinnelig tekst-tillegg

en: The original value format engine and libgoffice work
nb: Den opprinnelige motoren for tallformat og arbeid på libgoffice

en: The output range is invalid.
nb: Utdataområdet er ugyldig.

en: The output range overlaps with the input ranges.
nb: Utdataområdet overlapper med inndataområdet.

en: The output specification is invalid.
nb: Utdataspesifikasjonen er ugyldig.

en: The output variable range is invalid.
nb: Utdatavariabelområdet er ugyldig.

en: The plugin cannot be deactivated now because it is in use. However, if you use the check button below, the plugin won't be activated after restarting Gnumeric (unless needed by another plugin).
nb: Tillegg kan ikke deaktiveres nå fordi det fremdeles er i bruk. Hvis du markerer det for deaktivering slik at det vil være inaktivt etter omstart av Gnumeric (hvis ikke det kreves av et annet tillegg).

en: The plugin with id %s is required but cannot be found.
nb: Tillegg med id %s kreves men kan ikke finnes.

en: The predicted mean should be a number.
nb: Forutsett middelverdi må være et tall.

en: The predicted median should be a number.
nb: Forutsett median skal være et tall.

en: The probabilities may not all be 0!
nb: Alle sannsynlighetene kan ikke være 0!

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
nb: Inndataområdet for sannsynligheten inneholder et negativt tall.
    Alle sannsynligheter må være positive!

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
nb: Inndataområdet for sannsynligheten inneholder en ikke-numerisk verdi.
    Alle sannsynligheter må være positive tall.

en: The range to be sorted may not contain any merged cells.
nb: Område som skal sorteres kan ikke inneholde sammenføyde celler.

en: The range to export
nb: Område som skal eksporteres

en: The requested number of samples is invalid.
nb: Forespurt antall utvalg er ugyldig.

en: The requested offset is invalid.
nb: Forespurt forskyvning er ugyldig.

en: The requested period is invalid.
nb: Forespurt periode er ugyldig.

en: The requested sample size is invalid.
nb: Forespurt størrelse på utvalg er ugyldig.

en: The search range is invalid.
nb: Søkeområdet er ugyldig.

en: The search text is a regular expression
nb: Søketeksten er et vanlig uttrykk

en: The search text is taken literally.
nb: Søketeksten tas bokstavlig.

en: The search text must be a number.
nb: Søketeksten må være et tall.

en: The second input range is invalid.
nb: Andre inndataområde er ugyldig.

en: The selected input areas must have equal size!
nb: Valgte inndataområder må ha lik størrelse!

en: The selected input columns must have equal size!
nb: Valgte inndatakolonner må ha lik størrelse!

en: The selected input rows must have equal size!
nb: Valgte inndatarader må ha lik størrelse!

en: The selection intersects an existing auto filter.
nb: Utvalget krysser et eksisterende automatisk filter.

en: The selection is <b>not</b> homogeneous with respect to conditions!
nb: Utvalget er <b>ikke</b> homogent i forhold til betingelsene!

en: The selection is homogeneous with respect to conditions.
nb: Utvalget er homogent i forhold til betingelsene.

en: The selection must have more than 1 column and row to create a Data Table.
nb: Utvalget må ha mer enn 1 kolonne og rad for å kunne lage en datatabell.

en: The sequence of carriage return and line feed (ASCII codes 13 and 10) breaks lines
nb: Sekvensen retur + ny linje (ASCII-kode 13 og 10) bryter linjer

en: The sheet is wider than Gnumeric can handle.
nb: Arket er for bredt for Gnumeric.

en: The step size should be positive
nb: Størrelse på steg må være positiv

en: The target cell should contain an expression
nb: Målcellen bør inneholde et uttrykk

en: The target region is too small.  It should be at least %d column wide | The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
nb[0]: Målregionen er for liten. Den må være minst %d kolonne bred
nb[1]: Målregionen er for liten. Den må være minst %d kolonner bred

en: The target region is too small.  It should be at least %d row high | The target region is too small.  It should be at least %d rows high
nb[0]: Målregionen er for liten. Den må være minst %d rad høy
nb[1]: Målregionen er for liten. Den må være minst %d rader høy

en: The target region is too small.  It should be at least %s by %s
nb: Målregionen er for liten. Den må være minst %s ganger %s

en: The time column is not valid.
nb: Tidskolonnen er ikke gyldig.

en: The time column should be part of a single column.
nb: Tidskolonnen skal være en del av en enkelt kolonne.

en: The title of the font chooser dialog
nb: Tittel på skriftvalgdialogen

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
nb: Øverste rad inneholder etiketter. Disse vil ikke bli slått sammen, men brukes som nøkkel for sammenligning

en: The type of the dialog
nb: Type dialog

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
nb: Valideringskriteriet er ubrukelig. Deaktiver validering?

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
nb: Verdien gitt i «Til-verdi:» er ikke gyldig.

en: The x variable range is invalid.
nb: Variabelområde for x er ugyldig.

en: The x variable range is too small
nb: Variabelområde for x er for lite

en: The x variables range is invalid.
nb: Variabelområde for x er ugyldig.

en: The y variable range is invalid.
nb: Variabelområde for y er ugyldig.

en: The y variable range is too small
nb: Variabelområde for y er for lite

en: The y variables range is invalid.
nb: Variabelområde for y er ugyldig.

en: There is already a merged region that intersects
    %s!%s
nb: Det finnes allerede en flettet region som krysser
    %s!%s

en: There is no data to convert
nb: Ingen data å konvertere

en: There is no object with name '%s'
nb: Det finnes ingen objekt med navn «%s»

en: There is no point in sorting a single cell.
nb: Det har ingen hensikt å sortere en enkelt celle.

en: There is no such sheet
nb: Arket finnes ikke

en: These settings are shared with the Search & Replace dialog.
nb: Disse innstillingene deles med Søk og erstatt dialogen.

en: These settings are shared with the Search &amp; Replace dialog.
nb: Disse innstillingene deles med Søk &amp; erstatt dialogen.

en: Thick Bottom
nb: Tykk bunn

en: Thick Diagonal Crosshatch
nb: Tykk diagonal krysskravering

en: Thick Outside Borders
nb: Tykk utenfor kanter

en: Thin
nb: Tynn

en: Thin Diagonal Crosshatch
nb: Tynn diagonal krysskravering

en: Thin Diagonal Stripe
nb: Tynn diagonal stripe

en: Thin Horizontal Crosshatch
nb: Tynn horisontal krysskravering

en: Thin Horizontal Stripe
nb: Tynn horisontal stripe

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
nb: Tynn omvendt diagonal stripe

en: Thin Vertical Stripe
nb: Tynn vertikal stripe

en: This Psion file is not a Sheet file.
nb: Denne Psion-filen er ikke en fil med regneark.

en: This directory contains the pre-installed autoformat templates.
nb: Denne katalogen inneholder de preinstallerte malene for autoformat.

en: This file appears corrupted, required formats are missing.
nb: Filen ser ut til å være korrupt. Nødvendige formater mangler.

en: This file is corrupted with a duplicate sheet name "%s", now renamed to "%s".
nb: Denne filen er korrupt med et duplisert arknavn «%s», som nå har fått nytt navn «%s».

en: This file is corrupted with an unnamed sheet now named "%s".
nb: Denne filen er korrupt med et ark uten navn som nå heter «%s».

en: This function is Excel compatible.
nb: Denne funksjonen er Excel-kompatibel.

en: This function is OpenFormula compatible.
nb: Denne funksjonen er OpenFormula-kompatibel.

en: This is an unknown condition type.
nb: Dette er en ukjent type betingelse.

en: This is message from the "%s" plugin.
nb: Dette er en melding fra tillegg «%s».

en: This list contains all extra directories containing autoformat templates.
nb: Denne listen inneholder alle ekstra kataloger som inneholder maler for autoformat.

en: This list contains all extra directories containing plugins.
nb: Denne listen inneholder alle ekstra kataloger som inneholder tillegg.

en: This list contains all known plugins.
nb: Denne listen inneholder alle kjente tillegg.

en: This list contains all plugin file states.
nb: Denne listen inneholder stilstandsdata for alle tilleggsfiler.

en: This list contains all plugins that are supposed to be automatically activated.
nb: Denne listen inneholder alle tillegg som skal aktiveres automatisk.

en: This name is already in use!
nb: Dette navnet er allerede i bruk!

en: This plugin provides support for Perl plugins
nb: Dette tillegget gir støtte for Perl-tillegg

en: This plugin provides support for Python plugins
nb: Dette tillegget gir støtte for Python-tillegg

en: This screen
nb: Denne skjermen

en: This solver does not handle discrete variables.
nb: Denne problemløseren håndterer ikke diskrete variabler.

en: This value determines whether by default the print set-up dialog applies to all sheets simultaneously.
nb: Denne verdien bestemmer om utskriftsdialogen brukes på alle ark samtidig som forvalg.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is bold.
nb: Denne verdien bestemmer om forvalgt skrift for en ny arbeidsbok er uthevet.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is italic.
nb: Denne verdien bestemmer om forvalgt skrift for en ny arbeidsbok er kursiv.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is bold.
nb: Denne verdien bestemmer om forvalgt skrift for topp- og bunntekster er uthevet.

en: This variable determines whether autocompletion is set on.
nb: Denne variabelen bestemmer om automatisk fullføring er aktivert.

en: This variable determines whether to activate every new encountered plugin.
nb: Denne variabelen bestemmer om alle nye tillegg skal aktiveres.

en: This variable determines whether to autocorrect initial caps
nb: Denne variabelen bestemmer om automatisk retting av stor bokstav i begynnelsen av setninger.

en: This variable determines whether to autocorrect names of days
nb: Denne variabelen bestemmer om automatisk retting av navn på dager skal brukes.

en: This workbook does not contain any exportable content.
nb: Denne arbeidsboken har ikke noe innhold som kan eksporteres.

en: Those columns are already grouped
nb: Kolonnene er allerede gruppert

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
nb: Kolonnene er ikke gruppert, du kan ikke fjerne gruppering

en: Those rows are already grouped
nb: Radene er allerede gruppert

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
nb: Radene er ikke gruppert, du kan ikke fjerne gruppering

en: Thousands Separator
nb: Tusenskilletegn

en: Ties:
nb: Knytninger:

en: Time
nb: Tid

en: Time Series Analysis
nb: Analyse av tidrekker

en: Time Series Analysis Functions
nb: Funksjoner for analyse av tidsserier

en: Time format selection
nb: Valg av tidformat

en: Timeout
nb: Tidsavbrudd

en: Tip:
nb: Tips:

en: Titl_e:
nb: Titt_el:

en: Title
nb: Tittel

en: Title:
nb: Tittel:

en: To
nb: Til

en: Toggle thousands separator
nb: Slå av/på tusenskilletegn

en: Toggle visibility of statusbar
nb: Slå av/på visning av statuslinjen

en: Toggle whether or not to display column headers
nb: Slå av/på visning av kolonnetopptekst

en: Toggle whether or not to display gridlines
nb: Slå av/på visning av rutenett

en: Toggle whether or not to display outline groups
nb: Slå av/på visning av omrissgrupper

en: Toggle whether or not to display row headers
nb: Slå av/på visning av topptekst for rad

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
nb: Slå av/på visning av nuller som blanke felt

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
nb: Slå av/på visning av kolonne-disposisjon til venstre eller høyre

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
nb: Slå av/på visning av omriss øverst eller nederst

en: Too many arguments for %s
nb: For mange argumenter til %s

en: Too many arguments for function '%s', MS Excel can only handle %d not %d
nb: For mange argumenter for funksjon «%s». MS Excel kan kun håndtere %d, ikke %d

en: Too much data returned
nb: For mye data ble returnert

en: Toolbar Style
nb: Stil for verktøylinjen

en: Tools
nb: Verktøy

en: Top
nb: Øverst

en: Top and Bottom
nb: Topp og bunn

en: Top and Double Bottom
nb: Topp og dobbel bunn

en: Top and Thick Bottom
nb: Topp og tykk bunn

en: Top margin:
nb: Toppmarg:

en: Transition Keys
nb: Transisjonstaster

en: Translation
nb: Oversettelse

en: Transliterate
nb: Transliterer

en: Turn unparsable entries into string values
nb: Omgjør ikke-lesbare oppføringer til strengverdier

en: Two Factor ANOVA
nb: Tofaktor ANOVA

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
nb: Tofaktor ANOVA (%s), med replikering

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
nb: Tofaktor ANOVA (%s), ingen replikering

en: Two Factor Analysis of Variance...
nb: Tofaktor analyse av varians …

en: Type Mismatch
nb: Feil type

en: Typing "%s" in %s
nb: Skriver «%s» i %s

en: UI
nb: Brukergrensesnitt

en: UI Hello
nb: Hallo

en: UI polish and all round bug fixer
nb: Polering av brukergrensesnitt og feilretting over hele linja

en: Ultrabold
nb: Ultrafet

en: Ultraheavy
nb: Ultratung

en: Ultralight
nb: Ultralett

en: Un_freeze Panes
nb: S_melt panes

en: Unable to activate the url '%s'
nb: Kan ikke aktivere url «%s»

en: Unable to create Autofilter
nb: Kan ikke lage automatisk filter

en: Unable to evaluate formula '%s' ('%s') of name '%s'
nb: Kan ikke evaluere formel «%s» («%s») av navn «%s»

en: Unable to load the file '%s'.
nb: Kan ikke laste filen '%s'.

en: Unable to locate %s
nb: Kan ikke finne %s

en: Unable to open '%s'
nb: Kunne ikke åpne «%s»

en: Unable to open '%s'.
nb: Kan ikke åpne «%s».

en: Unable to open module file "%s".
nb: Kunne ikke åpne modulfil '%s'.

en: Unable to parse '%s' ('%s')
nb: Kan ikke lese «%s» («%s»)

en: Unable to parse cmd='%s', str='%s', col=%d, row=%d.
nb: Kan ikke lese cmd=«%s», str=«%s», col=%d, row=%d.

en: Unable to parse formula '%s' ('%s') of name '%s'
nb: Kan ikke lese formel «%s» («%s») av navn «%s»

en: Unable to parse gradient color: %s
nb: Kan ikke lese gradientfarge: %s

en: Unable to parse hatch color: %s
nb: Kan ikke lese farge for luke: %s

en: Unable to parse tab color '%s'
nb: Kan ikke lese farge for fane '%s'

en: Unable to parse tab text color '%s'
nb: Kan ikke lese tekstfarge for fane «%s»

en: Unable to parse the html.
nb: Kan ikke lese html-koden.

en: Unable to paste
nb: Kunne ikke lime inn

en: Unable to paste into selection
nb: Kunne ikke lime inn i utvalget

en: Unable to repeat export since no previous export information has been saved in this session.
nb: Kan ikke gjenta eksport siden ingen tidligere eksportinformasjon har blitt lagret i denne økten.

en: Unable to resolve external relationship
nb: Kunne ikke slå opp ekstern relasjon

en: Unable to start the help browser (%s).
    The system error message is: 
    
    %s
nb: Kan ikke starte hjelpleser (%s).
    Systemets feilmelding er: 
    
    %s

en: Unbounded
nb: Uavgrenset

en: Uncollapse an outline group
nb: Bryt opp en disposisjonsgruppe

en: Uncorrelated Random Variables
nb: Ikke korrelerte tilfeldige variabler

en: Undefine the print area
nb: Fjern definisjon av utskriftsområde

en: Undefined number format id '%s'
nb: Udefinert tallformat-ID «%s»

en: Undefined partial style record '%d'
nb: Udefinert og ufullstendig stiloppføring «%d»

en: Undefined style record '%d'
nb: Udefinert stiloppføring «%d»

en: Undefined validation style encountered: %s
nb: Udefinert valideringsstil funnet: %s

en: Underline
nb: Understrek

en: Undo
nb: Angre

en: Undo the last action
nb: Angre siste handling

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
nb: Uventet attributt %s::%s == «%s».

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
nb: Uventet slutt på fil ved linje %d under lesing av data.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
nb: Uventet slutt på fil ved linje %d under lesing av header.

en: Unexpected token %c
nb: Uventet tegn %c

en: Unfreeze the top left of the sheet
nb: Tin opp øverste venstre del av arket

en: Ungroup
nb: Fjern gruppering

en: Ungroup columns %s
nb: Fjern gruppering for kolonne %s

en: Ungroup rows %d:%d
nb: Fjern gruppering for rader %d:%d

en: Unhide columns
nb: Ta frem kolonner

en: Unhide rows
nb: Ta frem rader

en: Uniform Integer
nb: Enhetlig heltall

en: Unimplemented
nb: Ikke implementert

en: Unit:
nb: Enhet:

en: Unix (linefeed)
nb: Unix (ny linje)

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown Function
nb: Ukjent funksjon

en: Unknown Gnumeric border style '%s' encountered.
nb: Ukjent Gnumeric-kantstil «%s» funnet.

en: Unknown action: %s
nb: Ukjent handling: %s

en: Unknown color '%s'
nb: Ukjent farge «%s»

en: Unknown condition '%s' encountered, ignoring.
nb: Ukjent betingelse «%s» funnet. Ignorerer.

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
nb: Ukjent dataverdi "%s" på linje %d. Ignorerer.

en: Unknown enum value '%s' for attribute %s
nb: Ukjent enumeratorverdi «%s» for attributt %s

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown evaluation error
nb: Ukjent evalueringsfeil

en: Unknown failure while saving image
nb: Ukjent feil under lagring av bilde

en: Unknown filter operator "%s"
nb: Ukjent filteroperator «%s»

en: Unknown filter type "%s"
nb: Ukjent filtertype «%s»

en: Unknown gradient name '%s' encountered!
nb: Ukjent navn på gradient «%s» funnet!

en: Unknown hatch name '%s' encountered!
nb: Ukjent navn på «hatch» «%s» funnet!

en: Unknown image fill name '%s' encountered!
nb: Ukjent bildefyllnavn «%s» funnet!

en: Unknown info_type
nb: Ukjent info_type

en: Unknown mimetype for openoffice file.
nb: Ukjent MIME-type for OpenOffice-fil.

en: Unknown paper size
nb: Ukjent papirstørrelse

en: Unknown plugin
nb: Ukjent tillegg.

en: Unknown plugin with id="%s"
nb: Ukjent tillegg med id=«%s»

en: Unknown sheet '%s'
nb: Ukjent ark «%s»

en: Unknown system
nb: Ukjent system

en: Unknown text style with name "%s" encountered!
nb: Ukjent tekststil med navn «%s» funnet!

en: Unknown theme color %d
nb: Ukjent farge i tema %d

en: Unknown type of hyperlink
nb: Ukjent type hyperlenke

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
nb: Ukjent verditype %d på linje %d. Ignorerer.

en: Unknown value type '%s' at line %d. Ignoring.
nb: Ukjent verditype «%s» på linje %d. Ignorerer.

en: Unknown version
nb: Ukjent versjon

en: Unknown workbook
nb: Ukjent arbeidsbok

en: Unknown workbook '%s'
nb: Ukjent arbeidsbok «%s»

en: Unmerge
nb: Bryt opp

en: Unmerging %s
nb: Separerer %s

en: Unnamed date style ignored.
nb: Datostil uten navn ignorert.

en: Unnamed gradient style encountered.
nb: Gradientstil uten navn funnet.

en: Unprotect the sheet to enable editing.
nb: Fjern beskyttelse av arket for å muliggjøre redigering.

en: Unprotect the workbook to enable editing.
nb: Fjern beskyttelse av arbeidsboken for å muliggjøre redigering.

en: Unsaved
nb: Ikke lagret

en: Unselect all documents for saving
nb: Ikke lagre noen dokumenter

en: Unsupported GnmValue type (%d)
nb: Ikke støttet GnmValue-type: (%d)

en: Unsupported Python type: %s
nb: Ikke støttet Python-type: %s

en: Unsupported file format.
nb: Ikke støttet filformat.

en: Unsupported formula type encountered: %s
nb: Ikke støttet formeltype funnet: %s

en: Unsupported object type '%s'
nb: Ikke-støttet objekttype «%s»

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: Unused
nb: Ubrukt

en: Up
nb: Opp

en: Update Name %s
nb: Oppdater navn %s

en: Upper
nb: Øvre

en: Upper
    Limit
nb: Øvre
    grense

en: Upper Limit (95%)
nb: Øvre grense (95%)

en: Usability
nb: Brukervennlighet

en: Usage: %s [OPTION...] %s
nb: Bruk: %s [FLAGG …] %s

en: Use Maximum Precision
nb: Bruk maksimal presisjon

en: Use R1C1 N_otation
nb: Bruk R1C1-n_otasjon

en: Use UTF-8 in LaTeX Export
nb: Bruk UTF-8 ved eksport til LaTeX

en: Use default tip
nb: Bruk forvalgt tips

en: Use down for first source, right for second, and multiple sheets for third
nb: Bruk ned for første kilde, høyre for andre, og flere ark for tredje

en: Use e_xact comparisons
nb: Bruk e_ksakte sammenligninger

en: Use font in label
nb: Bruk skrift i etikett

en: Use size in label
nb: Bruk størrelse i etikett

en: Use the current selection as print area
nb: Bruk aktivt utvalg til utskriftsområde

en: Use the current selection to create names
nb: Bruk aktivt utvalg til å opprette navn

en: User Directory for Autoformats
nb: Brukerordbok for autoformater

en: User interface with %d action | User interface with %d actions
nb[0]: Brukergrensesnitt med %d handling
nb[1]: Brukergrensesnitt med %d handlinger

en: Validate input with preset criteria
nb: Bekreft inndata med forhåndssatt kriterie

en: Validation
nb: Validering

en: Validation condition '%s' is not supported. It has been changed to '%s'.
nb: Valideringsbetingelse «%s» er ikke støttet. Den har blitt endret til «%s».

en: Value
nb: Verdi

en: Value:
nb: Verdi:

en: Values
nb: Verdier

en: Vanilla
nb: Vanilje

en: Variable
nb: Variabel

en: Variable %i
nb: Variabel %i

en: Variable _1 population variance:
nb: Populasjonsvarians for variabel _1:

en: Variable _1 range:
nb: Område for variabel _1:

en: Variable _2 population variance:
nb: Populasjonsvarians for variabel _2:

en: Variable _2 range:
nb: Område for variabel _2:

en: Variables
nb: Variabler

en: Variables are:
nb: Variablene er:

en: Variance
nb: Varians

en: Various frequency tables for numeric data
nb: Forskjellige frekvenstabeller for numeriske data

en: Various summary statistics
nb: Forskjellig sammendragsstatistikk

en: Vertical Alignment
nb: Vertikal justering

en: Vertical DPI
nb: Vertikal DPI

en: Vertical Stripe
nb: Vertikal stripe

en: Vertically Center
nb: Sentrer vertikalt

en: Very simple table template with the same border everywhere
nb: Meget enkel tabellmal med samme kan over alt

en: View
nb: Vis

en: View Properties
nb: Vis egenskaper

en: View _Properties...
nb: Egenska_per for visning …

en: View _Statusbar
nb: Vis _statuslinje

en: View, delete and report different scenarios
nb: Vis, slett og rapporter forskjellige scenario

en: Visit the Gnumeric website
nb: Besøk Gnumeric's nettside

en: Viz
nb: Synl

en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
nb: BREDDExHØYDE+XOFF+YOFF

en: Warn When Exporting Into Single Sheet Format
nb: Advar når du eksporterer til format med et enkelt ark

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning     (accept/discard invalid input)
nb: Advarsel  (godta/forkast ugyldige inndata)

en: Wavy
nb: Bølgete

en: We aim to please!
nb: Vi tar sikte på å gjøre deg fornøyd!

en: We apologize if anyone was left out.
nb: Vi beklager hvis noen har blitt utelatt.

en: Web Link
nb: Lenke til nettsted

en: Weighted moving average
nb: Vektet bevegelig gjennomsnitt

en: West
nb: Vest

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
nb: Ikke skill mellom store/små bokstaver hvis dette er satt

en: Whether selected font size is shown in the label
nb: Hvorvidt valgt skriftstørrelse vises i etiketten

en: Whether the label is drawn in the selected font
nb: Hvorvidt etiketten vises med valgt skrift

en: Whether the label is drawn with the selected font size
nb: Hvorvidt etiketten vises med valgt skriftstørrelse

en: Whether the selected font style is shown in the label
nb: Hvorvidt valgt skriftstil vises i etiketten

en: Whole numbers
nb: Hele tall

en: Why would you want to define a name for the empty string?
nb: Hvorfor vil du definere et navn for en tom streng?

en: Why would you want to define a name to be #NAME?
nb: Hvorfor vil du definere et navn til å være #NAME?

en: Widgets
nb: Komponenter

en: Width in points:
nb: Bredde i punkter:

en: Width:
nb: Bredde:

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test
nb: Wilcoxon-Mann-Whitney-test

en: Windows
nb: Vinduer

en: Windows (carriage return + linefeed)
nb: Windows (retur + ny linje)

en: Workbook
nb: Arbeidsbok

en: Workbook Level
nb: Arbeidsboknivå

en: Worksheet:
nb: Arbeidsbok:

en: Would split an array
nb: Vil dele en tabell

en: Would split array %s
nb: Vil dele tabell %s

en: Would split merge %s
nb: Vil dele fletting %s

en: Writing Sheet Objects...
nb: Skriver arkobjekter …

en: Writing Sheets...
nb: Skriver ark …

en: Writing glpk file...
nb: Skriver glpk-fil …

en: Writing lpsolve file...
nb: Skriver lpsolve-fil …

en: XHTML range - for export to clipboard
nb: XHTML-område - for eksport til utklippstavlen

en: XML document not well formed!
nb: XML-dokumentet er ikke riktig utformet!

en: Xbase (*.dbf) file format
nb: Xbase (*.dbf) filformat

en: You are about to edit a cell with "text" format.
nb: Du er i ferd med å redigere en celle med format «tekst».

en: You have chosen more than 1000 pages to preview. This may take a long time. Do you really want to proceed?
nb: Du har valgt å forhåndsvise mer enn tusen sider. Dette kan ta veldig lang tid. Vil du virkelig fortsette?

en: You may not call more than one sheet "%s".
nb: Du kan ikke gi mer enn ark navnet «%s».

en: You must select some cell types to search.
nb: Du må velge noen celletyper som skal søkes.

en: You must specify a range to search.
nb: Du må spesifisere et område du vil søke i.

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
nb: Du må oppgi en enkelt gyldig celle som avhengighetscelle

en: You should introduce a single valid cell as result cell
nb: Du må oppgi en enkelt gyldig celle som målcelle

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
nb: Du må oppgi et gyldig cellenavn i «Ved å endre celle:»!

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
nb: Du må oppgi et gyldig cellenavn i «Sett celle:»!

en: You should introduce a valid number as maximum
nb: Du må oppgi et gyldig tall som maksimum

en: You should introduce a valid number as minimum
nb: Du må oppgi et gyldig tall som minimum

en: You should introduce a valid number as step size
nb: Du må oppgi et gyldig tall for størrelse på steg

en: You should introduce one or more dependency cells
nb: Du må oppgi en eller flere avhengighetsceller

en: Your help is much appreciated!
nb: Din hjelp er høyt verdsatt!

en: Zoom %s to %.0f%%
nb: Zoom %s til %.0f%%

en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

en: Zoom the spreadsheet in or out
nb: Zoom inn eller ut i regnearket

en: [FILE ...]
nb: [FIL …]

en: [Warning: Invalid text string has been removed.]
nb: [Advarsel: Ugyldig tekststreng har blitt fjernet.]

en: [see sheet %s]
nb: [se ark %s]

en: _About
nb: _Om

en: _Accept
nb: _Godta

en: _Activate All
nb: _Aktiver alle

en: _Add...
nb: _Legg til …

en: _Adjacent text indicators escaped
nb: _Etterfølgende hermetegn overses

en: _Aggregation
nb: _Aggregering

en: _Algorithm:
nb: _Algoritme:

en: _All
nb: _Alle

en: _All workbook sheets
nb: _Alle ark i arbeidsboken

en: _And
nb: _Og

en: _Append
nb: _Legg til etter

en: _Area
nb: _Område

en: _Areas
nb: _Områder

en: _Assume Non-Negative
nb: _Anta ikke-negativ

en: _Auto Column Discovery
nb: _Automatisk gjenkjenning av kolonner

en: _Auto Fit Height
nb: Tilpass høyde _automatisk

en: _Auto Fit Width
nb: Tilpass bredde _automatisk

en: _Auto Save...
nb: _Autolagre …

en: _Auto generate names...
nb: _Automatisk generering av navn …

en: _Autoformat...
nb: _Autoformat …

en: _Automatic scaling:
nb: _Automatisk skalering:

en: _Automatically save every
nb: _Automatisk lagring etter

en: _Average rank
nb: Gjennomsnittlig _rangering

en: _Black and white
nb: _Sort / Hvitt

en: _Bold
nb: Ut_hevet

en: _Bottom
nb: _Nederst

en: _By Changing Cell:
nb: _Ved å endre celle:

en: _Cells
nb: _Celler

en: _Center
nb: _Sentrer

en: _Center Across Selection
nb: _Sentrer over utvalget

en: _Changing cells:
nb: En_dre celler:

en: _Clear
nb: _Tøm

en: _Clear Advanced Filter
nb: _Tøm avansert filter

en: _Clear Selection
nb: _Tøm utvalg

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Column
nb: _Kolonne

en: _Column major
nb: _Kolonne først

en: _Column width in pixels:
nb: _Kolonnebredde i piksler:

en: _Columns
nb: _Kolonner

en: _Columns to repeat on the left side:
nb: _Kolonner som skal repeteres på venstre side:

en: _Comma (,)
nb: _Komma (,)

en: _Comments
nb: _Kommentarer

en: _Conditional Formatting...
nb: _Betinget formatering …

en: _Consolidate...
nb: _Konsolider …

en: _Content:
nb: _Innhold:

en: _Contents
nb: _Innhold

en: _Contingency Table:
nb: _Kontingenstabell:

en: _Coordinate
nb: _Koordinat

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Correlated...
nb: _Korrelert …

en: _Correlation...
nb: _Korrelasjon …

en: _Create a scenario if the optimal solution is found
nb: _Opprett et scenario hvis optimal løsning blir funnet

en: _Criteria range:
nb: _Kriterieområde:

en: _Current sheet
nb: _Aktivt ark

en: _Custom Percentage
nb: E_gendefinert prosent

en: _Damping factor (α):
nb: _Dempefaktor (α):

en: _Date
nb: _Dato

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Delete %d Cell... | _Delete %d Cells...
nb[0]: _Slett %d celle …
nb[1]: _Slett %d celler …

en: _Delete %d Column | _Delete %d Columns
nb[0]: _Slett %d kolonne
nb[1]: _Slett %d kolonner

en: _Delete %d Row | _Delete %d Rows
nb[0]: _Slett %d rad
nb[1]: _Slett %d rader

en: _Delete Cells...
nb: _Slett celler …

en: _Delete Column(s)
nb: S_lett kolonne(r)

en: _Delete Row(s)
nb: S_lett rad(er)

en: _Depends
nb: _Avhengigheter

en: _Descriptive Statistics
nb: _Beskrivende statistikk

en: _Descriptive Statistics...
nb: _Beskrivende statistikk …

en: _Discard
nb: _Forkast

en: _Discard All
nb: _Forkast alle

en: _Distributed
nb: _Distribuert

en: _Distribution:
nb: Spre_dning:

en: _Do not create scenarios
nb: _Ikke opprett scenario

en: _Don't change
nb: _Ikke endre

en: _Double Underline
nb: _Dobbel understreking

en: _Down, then right
nb: Ne_d, så til høyre

en: _Duplicate
nb: _Dupliser

en: _Edges
nb: _Sider

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Edit Data Slicer...
nb: R_ediger datakutter …

en: _Edit DataSlicer
nb: R_ediger datakutter

en: _Edit Style
nb: R_ediger stil

en: _Enter into cells:
nb: S_ett inn i celler:

en: _Entire workbook
nb: H_ele arbeidsboken

en: _Equal To:
nb: _Er lik:

en: _Errors:
nb: _Feil:

en: _Exponential Smoothing...
nb: _Eksponentiell utjevning …

en: _Expressions
nb: _Uttrykk

en: _Fail
nb: _Feil

en: _File
nb: _Fil

en: _File:
nb: _Fil:

en: _Fill
nb: _Fyll ut

en: _Fit Selection
nb: Tilp_ass utvalg

en: _Fixed scaling:
nb: _Fast skalering:

en: _Footer:
nb: _Bunntekst:

en: _Format %d Cell... | _Format %d Cells
nb[0]: _Formater %d celle …
nb[1]: _Formater %d celler …

en: _Format %d Column | _Format %d Columns
nb[0]: _Formater %d kolonne
nb[1]: _Formater %d kolonner

en: _Format %d Row | _Format %d Rows
nb[0]: _Formater %d rad
nb[1]: _Formater %d rader

en: _Format All Cells...
nb: _Formater alle celler …

en: _Format...
nb: _Format …

en: _Formats
nb: _Formater

en: _Formats & Hyperlinks
nb: _Formater & hyperlenker

en: _Fourier Analysis...
nb: _Fourier-analyse …

en: _Freeze Panes
nb: _Frys ruter

en: _From File...
nb: _Fra fil …

en: _Function...
nb: _Funksjon …

en: _Function:
nb: _Funksjon:

en: _Functions
nb: _Funksjoner

en: _General
nb: _Generelt

en: _Go to Cell...
nb: _Gå til celle …

en: _Goal Seek...
nb: _Målsøk …

en: _Graphs & Options
nb: _Grafer og alternativer

en: _Grid lines
nb: _Linjer for rutenett

en: _Group and Outline
nb: _Grupper og disponer

en: _Group...
nb: _Grupper …

en: _Groups
nb: _Grupper

en: _Growth
nb: _Vekst

en: _Header:
nb: _Topptekst:

en: _Height in pixels:
nb: _Høyde i piksler:

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Hide
nb: _Skjul

en: _Hide Detail
nb: S_kjul detaljer

en: _Hide Zeros
nb: Sk_jul nuller

en: _Histogram...
nb: _Histogram …

en: _Horizontal
nb: _Horisontal

en: _Horizontal Scrollbar
nb: _Horisontalt rullefelt

en: _Horizontally
nb: _Horisontalt

en: _Hyperlinks
nb: _Hyperlenker

en: _Ignore case
nb: _Overse store/små bokstaver

en: _Ignore defined print area
nb: _Ignorer definert utskriftsområde

en: _Ignore initial separators
nb: _Ignorer skilletegn i starten

en: _Image...
nb: B_ilde …

en: _Indent:
nb: Rykk _inn:

en: _Input
nb: _Inndata

en: _Input range:
nb: _Inndataområde:

en: _Inputs
nb: _Inndata

en: _Insert
nb: Sett _inn

en: _Insert %d Cell... | _Insert %d Cells...
nb[0]: Sett _inn %d celle …
nb[1]: Sett _inn %d celler …

en: _Insert %d Column | _Insert %d Columns
nb[0]: Sett _inn %d kolonne
nb[1]: Sett _inn %d kolonner

en: _Insert %d Row | _Insert %d Rows
nb[0]: Sett _inn %d rad
nb[1]: Sett _inn %d rader

en: _Insert Cells...
nb: Sett _inn celler …

en: _Insert Column(s)
nb: Sett _inn kolonne(r)

en: _Insert Row(s)
nb: Sett _inn rad(er)

en: _Insert column(s)
nb: Sett _inn kolonne(r)

en: _Interval:
nb: _Intervall:

en: _Inverse
nb: _Invers

en: _Italic
nb: Kurs_iv

en: _Iteration
nb: _Gjennomgang

en: _Justify
nb: _Juster

en: _Keep strings as strings
nb: _Behold strenger som strenger

en: _Known
nb: _Kjent

en: _Labels
nb: _Etiketter

en: _Layout
nb: _Utforming

en: _Left
nb: _Venstre

en: _Left Align
nb: _Venstrejuster

en: _Left Hand Side:
nb: _Venstresiden:

en: _Left section:
nb: _Venstre del:

en: _Left-Right
nb: _Venstre-høyre

en: _Linear
nb: _Lineær

en: _Linear Model (LP/MILP)
nb: _Lineær modell (LP/MILP)

en: _Link:
nb: _Lenke:

en: _List range:
nb: _Listeområde:

en: _Live Assistance
nb: _Lynhjelp

en: _Lock
nb: _Lås

en: _Lower Bound:
nb: _Nedre grense:

en: _Manage Sheets...
nb: _Håndter ark …

en: _Manual
nb: _Manuell

en: _Matrix:
nb: _Matrise:

en: _Max
nb: _Maks

en: _Maximum number of categories:
nb: _Maksimalt antall kategorier:

en: _Mean:
nb: _Median:

en: _Merge
nb: _Flett

en: _Merge and Center
nb: _Flett og sentrer

en: _Merge...
nb: Slå sa_mmen …

en: _Message:
nb: _Melding:

en: _Middle section:
nb: _Midtre del:

en: _Modify
nb: E_ndre

en: _Month
nb: _Måned

en: _Move
nb: F_lytt

en: _Moving Average...
nb: _Bevegelig gjennomsnitt …

en: _Name...
nb: _Navn …

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Names...
nb: _Navn …

en: _Narrow this column
nb: Gjør denne kolonnen _smalere

en: _New
nb: _Ny

en: _New View...
nb: _Ny visning …

en: _New...
nb: _Ny …

en: _No scaling
nb: I_ngen skalering

en: _Non-Linear Model
nb: Ikke-li_neær modell

en: _Normality Tests...
nb: _Normalitetstester …

en: _Number
nb: _Tall

en: _Number of variables:
nb: A_ntall variabler:

en: _Object
nb: _Objekt:

en: _One Factor...
nb: _Enkeltfaktor …

en: _Or
nb: _Eller

en: _Order
nb: _Rekkefølge

en: _Other values
nb: _Andre verdier

en: _Output
nb: _Utdata

en: _Paired
nb: _Satt i par

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Percentages
nb: _Prosent

en: _Periodic
nb: _Periodisk

en: _Plain text
nb: _Vanlig tekst

en: _Plug-ins...
nb: Tille_gg …

en: _Population variances are:
nb: _Populasjonenes varians er:

en: _Populations
nb: _Populasjoner

en: _Predetermined categories
nb: _Forhåndsbestemte kategorier

en: _Predicted Mean:
nb: _Forutsett middelverdi:

en: _Predicted Median:
nb: _Forutsett middelverdi:

en: _Preserve case
nb: _Behold store/små bokstaver

en: _Prompt Before Saving
nb: _Spør før lagring

en: _Protect Workbook
nb: _Beskytt arbeidsbok

en: _Protect worksheet
nb: _Beskytt ark

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
nb: _Kvadratisk modell (QP/MIQP)

en: _Query
nb: _Spør

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: _Random
nb: _Tilfeldig

en: _Random Generators
nb: Gene_rering av tilfeldige tall

en: _Range
nb: Om_råde

en: _Re-Edit
nb: _Rediger på nytt

en: _Redo
nb: Gjø_r om

en: _Refresh
nb: Oppdate_r

en: _Refresh DataSlicer
nb: Oppdate_r datakutter

en: _Regression...
nb: _Regresjon …

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: _Remove %d Comment | _Remove %d Comments
nb[0]: Fje_rn %d kommentar
nb[1]: Fje_rn %d kommentarer

en: _Remove %d Link | _Remove %d Links
nb[0]: Fje_rn %d lenke
nb[1]: Fje_rn %d lenker

en: _Remove Comments
nb: Fje_rn kommentarer

en: _Remove Hyperlink
nb: Fje_rn hyperlenke

en: _Replace by
nb: E_rstatt med

en: _Results
nb: _Resultater

en: _Right
nb: _Høyre

en: _Right Align
nb: _Høyrejuster

en: _Right Hand Side:
nb: Høy_re side:

en: _Right section:
nb: Høy_re del:

en: _Row
nb: _Rad

en: _Row Input:
nb: Inndata for _rad:

en: _Row height in pixels:
nb: _Radhøyde i piksler:

en: _Row major
nb: _Rad først

en: _Rows
nb: _Rader

en: _Rows to repeat on the upper region:
nb: _Rader som skal repeteres i øvre region:

en: _Sampling...
nb: _Utvalg …

en: _Save As Image
nb: _Lagre som bilde

en: _Save Selected
nb: _Lagre valgte

en: _Search for
nb: _Søk etter

en: _Search for:
nb: _Søk etter:

en: _Select
nb: _Velg

en: _Sensitivity
nb: _Følsomhet

en: _Separated
nb: _Separert

en: _Series...
nb: _Rekker …

en: _Set Cell:
nb: _Sett celle:

en: _Set Target Cell:
nb: _Sett målcelle:

en: _Settings
nb: _Innstillinger

en: _Share cursor position
nb: _Del markørposisjon

en: _Sheet
nb: _Ark

en: _Shift cells right
nb: _Flytt celler til høyre

en: _Show Detail
nb: Vi_s detaljer

en: _Show Gridlines
nb: Vi_s linjer for rutenett

en: _Show advanced sheet properties
nb: Vi_s avanserte egenskaper for ark

en: _Show input message when cell is selected
nb: Vi_s inndatamelding når cellen er valgt

en: _Sign Test...
nb: Fortegn_stest …

en: _Single Low Underline
nb: _Enkel lav understreking

en: _Size of sample:
nb: _Størrelse på utvalg:

en: _Snap to Grid
nb: Fe_st til rutenett

en: _Solver...
nb: _Problemløser …

en: _Sort...
nb: _Sorter …

en: _Source areas:
nb: _Kildeområder:

en: _Space
nb: _Mellomrom

en: _Split this column
nb: _Del denne kolonnen

en: _Standard Deviation:
nb: Standardavvik:

en: _Standard Height
nb: _Standard høyde

en: _Standard Width
nb: _Standard bredde

en: _Standard errors
nb: _Standard feil

en: _Start value:
nb: _Startverdi:

en: _Statistics
nb: _Statistikk

en: _Strikethrough
nb: Gjennom_streket

en: _Strings
nb: _Strenger

en: _Style
nb: _Stil

en: _Subject:
nb: _Emne:

en: _Subtract
nb: _Trekk fra

en: _Tab
nb: _Tabulator

en: _Table...
nb: _Tabell …

en: _Tabulate Dependency...
nb: _Tabuler avhengighet …

en: _Text
nb: _Tekst

en: _Time column:
nb: _Tidskolonne:

en: _To Value:
nb: _Til verdi:

en: _To line:
nb: _Til linje:

en: _Toolbars
nb: Verk_tøylinjer

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: _Top
nb: Øvers_t

en: _Top rank
nb: _Topprangering

en: _Top-Bottom
nb: _Topp-bunn

en: _Transpose
nb: _Transponer

en: _Two Factor...
nb: _Tofaktor …

en: _Uncorrelated...
nb: _Ikke korrelert …

en: _Underline
nb: _Understrek

en: _Undo
nb: _Angre

en: _Unequal
nb: _Ulik

en: _Ungroup...
nb: _Fjern gruppering …

en: _Unhide
nb: _Ta frem

en: _Unique records only
nb: Kun _unike poster

en: _Unknown
nb: _Ukjent

en: _Unknown characters:
nb: _Ukjente tegn:

en: _Unmerge
nb: _Bryt opp fletting

en: _Unpaired
nb: Ikke i pa_r

en: _Upper Bound:
nb: _Øvre grense:

en: _Use Default
nb: Br_uk forvalg

en: _Use ssmedian
nb: Br_uk ssmedian

en: _Validate...
nb: _Bekreft …

en: _Value And Probability Input Range:
nb: Inndataområde for _verdi og sannsynlighet:

en: _Vertical
nb: _Vertikal

en: _Vertical Scrollbar
nb: _Vertikalt rullefelt

en: _Vertically
nb: _Vertikalt

en: _Vertically Center
nb: Sentrer _vertikalt

en: _View
nb: _Vis

en: _View...
nb: _Vis …

en: _Visual
nb: _Synlig

en: _Web Address:
nb: _Nettadresse:

en: _Weekday
nb: _Ukedag

en: _Widen this column
nb: _Gjør denne kolonnen bredere

en: _Width in pixels:
nb: _Bredde i piksler:

en: _Width...
nb: _Bredde …

en: _Windows
nb: _Vinduer

en: _Workbook sheets:
nb: Ark i ar_beidsbok:

en: _Wrap in properties window
nb: _Bryt i egenskaper-vinduet

en: _Wrap text
nb: _Bryt tekst

en: _X variable:
nb: _X-variabel:

en: _X variables:
nb: _X-variabler:

en: _Y variable:
nb: _Y-variabel:

en: _Y variables:
nb: _Y-variabler:

en: _Year
nb: _År

en: _Zeta Value:
nb: _Zeta-verdi:

en: _Zoom...
nb: _Zoom …

en: _a Value:
nb: _a-verdi:

en: _b Value:
nb: _b-verdi:

en: _c Value:
nb: _c-verdi:

en: _minutes
nb: _minutter

en: _nu Value:
nb: _nu-verdi:

en: _p Value:
nb: _p-verdi:

en: _x-Offset in pixels:
nb: _x-avstand i piksler:

en: _y-Offset in pixels:
nb: _y-avstand i piksler:

en: a long time
nb: lang tid

en: all
nb: alle

en: begins with
nb: starter med

[ctx: border]
en: None
nb: Ingen

en: can only be performed on an existing group
nb: kan kun utføres på en eksisterende gruppe

en: cannot operate on array formulæ
nb: kan ikke operere på matriseformularer

en: cannot operate on merged cells
nb: kan ikke operere på flettede celler

en: canvas support
nb: Kanvas-støtte

en: cell
nb: celle

en: clipboard
nb: utklippstavle

en: comment
nb: kommentar

en: comments
nb: kommentarer

en: cond:condition
nb: bet:betingelse

en: contains
nb: inneholder

en: content
nb: innhold

en: contents
nb: innhold

en: date
nb: dato

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
nb: målet er ikke et likt multiplum av kildekolonner (%d mot %d)
    
    Prøv å velge en enkel celle eller et område med samme form og størrelse.

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
nb: målet er ikke et likt multiplum av kilderader (%d mot %d)
    
    Prøv å velge en enkel celle eller et område med samme form og størrelse.

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
nb: målet har en annen form (%dRx%dC) enn kilden (%dRx%dC)
    
    Prøv å velge en enkel celle eller et område med samme form og størrelse.

en: does not begin with
nb: starter ikke med

en: does not contain
nb: inneholder ikke

en: does not end with
nb: slutter ikke med

en: does not equal
nb: er ulik

en: ends with
nb: slutter med

en: equals
nb: er lik

en: expression '%s' @ '%s' is not a cellref
nb: uttrykk «%s» @ «%s» er ikke enn cellereferanse

en: external references
nb: eksterne referanser

en: file
nb: fil

en: formats
nb: formater

en: from:
nb: fra:

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
nb: gnumeric versjon '%s'
    datakatalog := '%s'
    bibliotekkatalog := '%s'

[ctx: graph]
en: Columns
nb: Kolonner

[ctx: graph]
en: Rows
nb: Rader

[ctx: group]
en: _Columns
nb: _Kolonner

[ctx: group]
en: _Rows
nb: _Rader

[ctx: groupby]
en: C_olumns
nb: K_olonner

[ctx: groupby]
en: _Columns
nb: _Kolonner

[ctx: groupby]
en: _Rows
nb: _Rader

en: has a circular reference
nb: har en sirkulær referanse

[ctx: import]
en: Columns
nb: Kolonner

en: inches
nb: tommer

en: is beyond sheet boundaries
nb: er utenfor arkgrensen

en: is greater than
nb: er større enn

en: is greater than or equal to
nb: er større enn eller lik

en: is less than
nb: er mindre enn

en: is less than or equal to
nb: er mindre enn eller lik

en: letter
nb: brev

[ctx: line]
en: None
nb: Ingen

en: min <= val <= max         (between)
nb: min <= verdi <= maks      (mellom)

en: no available column
nb: ingen tilgjengelig kolonne

en: no available row
nb: ingen tilgjengelig rad

en: nu Value:
nb: nu-verdi:

en: nu_1 Value:
nb: nu_1-verdi:

en: nu_2 Value:
nb: nu_2-verdi:

en: n−1
nb: n-1

en: n−2
nb: n-2

en: n−3
nb: n-3

en: online descriptions
nb: beskrivelser på nettet

[ctx: operation]
en: None
nb: Ingen

[ctx: operation]
en: _None
nb: I_ngen

en: original CSV support, French localization
nb: Opprinnelig CSV-støtte, fransk lokalisering.

en: page
nb: side

en: page 6
nb: side 6

en: page(s)
nb: side(r)

en: pages
nb: sider

en: path
nb: sti

en: perl_func.pl doesn't exist.
nb: perl_func.pl eksisterer ikke.

en: points
nb: punkter

en: result
nb: resultat

en: result passes the sheet boundary
nb: resulatet går utenfor arkgrensen

en: settings.xml stream is malformed!
nb: settings.xml strøm er feilutformet!

[ctx: sheetlist]
en: Cols
nb: Kolonner

[ctx: sheetlist]
en: Rows
nb: Rader

[ctx: sheetsize]
en: Columns
nb: Kolonner

[ctx: sheetsize]
en: Rows
nb: Rader

[ctx: shuffle]
en: _Columns
nb: _Kolonner

[ctx: shuffle]
en: _Rows
nb: _Rader

en: ssconvert version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
nb: ssconvert versjon «%s»
    datakatalog := «%s»
    bibliotekkatalog := «%s»

en: ssdiff version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
nb: ssdiff versjon «%s»
    datakatalog := «%s»
    bibliotekkatalog := «%s»

en: ssindex version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
nb: ssindex versjon «%s»
    datakatalog := «%s»
    bibliotekkatalog := «%s»

en: string
nb: streng

en: t-Test
nb: t-test

en: t-Test (%s)
nb: t-test (%s)

en: t-Test, paired (%s)
nb: t-Test, i par (%s)

en: tab
nb: arkfane

en: the efforts of many people.
nb: mange menneskers innsats.

en: time
nb: tid

en: to:
nb: til:

[ctx: underline]
en: Double
nb: Dobbel

[ctx: underline]
en: Double Low
nb: Dobbel lav

[ctx: underline]
en: None
nb: Ingen

[ctx: underline]
en: Single
nb: Enkel

[ctx: underline]
en: Single Low
nb: Enkel lav

en: unknown
nb: ukjent

en: unknown%d
nb: ukjent%d

en: val  <  bound                  (less than)
nb: verdi < grense                 (mindre enn)

en: val  >  bound                  (greater than)
nb: verdi > grense                 (større enn)

en: val <= bound                  (less than or equal)
nb: ved <= grense                 (mindre enn eller lik)

en: val <= min || max <= val (not between)
nb: verdi <= min || maks <= verdi (ikke mellom)

en: val <> bound                  (not equal to)
nb: verdi <> grense               (ikke lik)

en: val == bound                  (equal to)
nb: verdi == grense               (er lik)

en: val >= bound                  (greater than or equal)
nb: verdi >= grense               (større enn eller lik)

en: values:a list of values to add
nb: verdier:en liste med verdier som skal legges til

en: values:a list of values to multiply
nb: verdier:en liste med verdier som skal ganges

en: version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
nb: versjon «%s»
    datakatalog := «%s»
    bibliotekkatalog := «%s»

en: x-Offset in points:
nb: x-avstand i punkter:

en: y-Offset in points:
nb: y-avstand i punkter:

en: z-Test
nb: z-test

en: z-Test (%s)
nb: z-test (%s)
