mate-applets 1.25.3 - en to nb translation catalogue (563 entries)

en: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX Bitrate: %s
    TX Bitrate: %s
nb: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX-bitrate: %s
    TX-bitrate: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
nb: 
    ESSID: %s
    Styrke: %d %%

en: 
    in: %s out: %s
nb: 
    inn: %s ut: %s

en:  160MHz
nb:  160 MHz

en:  40MHz
nb:  40 MHz

en:  80MHz
nb:  80 MHz

en:  80P80MHz
nb:  80P80 MHz

en:  short GI)
nb:  kort GI)

en: %'d hour | %'d hours
nb[0]: %'d time
nb[1]: %'d timer

en: %'d minute | %'d minutes
nb[0]: %'d minutt
nb[1]: %'d minutter

en: %'d secon | %'d seconds
nb[0]: %'d sekund
nb[1]: %'d sekunder

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
nb: %d %s %d %s (%d%%) gjenstår

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
nb: %d %s %d %s før batteriet er oppladet (%d%%)

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
nb[0]: %d oppføring i papirkurven
nb[1]: %d oppføringer i papirkurven

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
nb[0]: %d time (%d%%) gjenstår
nb[1]: %d timer (%d%%) gjenstår

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
nb[0]: %d time før batteriet er oppladet (%d%%)
nb[1]: %d timer før batteriet er oppladet (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
nb[0]: %d minutt (%d%%) gjenstår
nb[1]: %d minutter (%d%%) gjenstår

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
nb[0]: %d minutt før batteriet er oppladet (%d%%)
nb[1]: %d minutter før batteriet er oppladet (%d%%)

en: %d note | %d notes
nb[0]: %d notat
nb[1]: %d notater

en: %s is down
nb: %s er nede

en: %s:
    %.01f%% in use
nb: %s:
    %.01f%% i bruk

en: %s:
    %.01f%% in use by programs
    %.01f%% in use as cache
nb: %s:
    %.01f%% brukes av programmer
    %.01f%% brukes som hurtiglager

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
nb: %s:
    Mottar %s
    Sender %s

en: (mounted)
nb: (montert)

en: (not mounted)
nb: (ikke montert)

en: (unknown)
nb: (ukjent)

en: , width: %s
nb: , bredde: %s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
nb: 0 for ingen etikett, 1 for prosent og 2 for gjenværende tid

en: 20 MHz (no HT)
nb: 20 MHz (ikke HT)

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
nb: <b>Kjøring av kommandoen %s mislyktes</b>
    %s

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
nb: Bruk verdien 0 for å vise CPU-frekvens, 1 viser frekvens og enheter og 2 for å vise prosent i stedet for frekvens.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
nb: Bruk verdien 0 for å vise panelprogrammet i grafisk modus (kun bilde), 1 for å vise programmet i tekstmodus (ikke vis bildet) og 2 for å vise både grafikk og tekst.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
nb: En papirkurv for MATE-panelet. Du kan bruke denne til å vise papirkurven eller dra-og-slippe oppføringer til papirkurven.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
nb: Et tullete sett med øyne for MATE-panelet. De følger etter pekeren.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
nb: Et lite panelprogram som viser informasjon om trafikken på angitt nettverksenhet

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
nb: Panelprogram for overvåking av lokal værtilstand.

en: A set of eyeballs for your panel
nb: Et sett øyne for ditt panel

en: A system load indicator
nb: Viser belastning på systemet

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
nb: Systemovervåknings-program som kan vise grafer for bruk av CPU, RAM og bruk av sidevekslingsfil i tillegg til nettverkstrafikk.

en: A_ddress:
nb: A_dresse:

en: About AccessX Status
nb: Om Status for tilgjengelighet

en: About Battery Charge Monitor
nb: Om overvåking av batterilading

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
nb: Om Overvåking av CPU-frekvens

en: About Character Palette
nb: Om Tegnpalett

en: About Command Applet
nb: Om Kommandopanelprogram

en: About Disk Mounter
nb: Om Diskmontering

en: About Eyes
nb: Om Øyne

en: About MATE Netspeed
nb: Om MATE nettverkshastighet

en: About Sticky Notes
nb: Om Gule lapper

en: About System Monitor
nb: Om Systemovervåkning

en: About Timer Applet
nb: Om tidtakingspanelprogram

en: About Trash Applet
nb: Om Papirkurv-panelprogrammet

en: About Weather Report
nb: Om Værmelding

en: About...
nb: Om …

en: AccessX Status
nb: Status for tilgjengelighet

en: AccessX Status Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for AccessX-status

en: Add Palette
nb: Legg til palett

en: Add button
nb: Legg til knapp

en: Address Entry
nb: Adresseoppføring

en: Appearance
nb: Utseende

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
nb: Panelprogram for montering og avmontering av blokkvolumer.

en: Applet refresh rate in milliseconds
nb: Oppdateringsintervall for miniprogram i millisekunder

en: Auto change device
nb: Automatisk endring av enhet

en: Available palettes
nb: Tilgjengelige paletter

en: Background color for disk load graph
nb: Bakgrunnsfarge for diskbelastningsgraf

en: Battery Charge Monitor
nb: Overvåking av batterilading

en: Battery Charge Monitor Preferences
nb: Brukervalg for overvåking av batterilading

en: Battery Monitor
nb: Overvåking av batteri

en: Battery Notice
nb: Melding om batteri

en: Battery Status Utility
nb: Verktøy for batteristatus

en: Battery charged (%d%%)
nb: Batteriet er oppladet (%d%%)

en: Battery fully re-charged
nb: Batteriet er fullt oppladet

en: Battery power low
nb: Lav strømstyrke

en: Battery status unknown
nb: Ukjent batteristatus

en: Battstat Factory
nb: Battstat-factory

en: Beaufort scale
nb: Beaufort-styrke

en: Beep for warnings
nb: Pip for advarsler

en: Beep when displaying a warning.
nb: Pip når en advarsel vises

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
nb: Gule lapper gis som forvalg dagens dato som tittel når de opprettes. Dette formatet brukes; alle formater som kan tolkes av strftime() er gyldig.

en: Bytes in:
nb: Byte inn:

en: Bytes out:
nb: Byte ut:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
nb: Brukervalg for overvåking av CPU-frekvens

en: CPU Frequency Scaling Monitor
nb: Overvåking av CPU-frekvens

en: CPU Load
nb: Prosessorlast

en: CPU frequency scaling unsupported
nb: Skalering av CPU-frekvens er ikke støttet

en: CPU graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for CPU-graf

en: CPU to Monitor
nb: CPU som skal overvåkes

en: C_ommand:
nb: K_ommando:

en: Cach_ed
nb: M_ellomlagret

en: Can not launch the eyes applet.
nb: Kan ikke starte panelprogrammet geyes.

en: Cannot execute Caja
nb: Kan ikke kjøre Caja

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
nb: Kan ikke flytte oppføringer til papirkurven. Vil du slette dem med det samme?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
nb: Noen oppføringer kan ikke flyttes til papirkurven. Vil du slette disse med det samme?

en: Change CPU Frequency scaling
nb: Overvåk skalering av CPU-frekvens

en: Change icon
nb: Endre ikon

en: Channel:
nb: Kanal:

en: Character Palette
nb: Tegnpalett

en: Character Palette Preferences
nb: Brukervalg for tegnpalett

en: Characters shown on applet startup
nb: Tegn som vises ved oppstart

en: Charpicker Applet Factory
nb: Factory for tegnvelger

en: Choose a base color to use for all sticky notes
nb: Velg en basisfarge som skal brukes for alle notater

en: Choose a color for the note
nb: Velg en farge for notatet

en: Choose a font for the note
nb: Velg en skrift for notatet

en: Choose a font to use for all sticky notes
nb: Velg en skrift som skal brukes for alle notater

en: Choose if notes are visible on all workspaces
nb: Velg om notater skal være synlige på alle arbeidsområder

en: Choose if the default style is forced on all notes
nb: Om forvalgt stil skal tvinges på alle notater

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
nb: Velg om alle notater skal skjules når skrivebordet velges

en: City:
nb: By:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
nb: By: %s
    Himmel: %s
    Temperatur: %s

en: Click to Enter Weather.com
nb: Klikk for å gå til Weather.com

en: Click to add a new palette
nb: Klikk for å legge til en ny palett

en: Click to delete the selected palette
nb: Klikk for å slette valgt palett

en: Click to edit the selected palette
nb: Klikk for å redigere valgt palett

en: Colors
nb: Farger

en: Command
nb: Kommando

en: Command Applet
nb: Kommandopanelprogram

en: Command Applet Preferences
nb: Innstillinger for kommandopanelprogram

en: Command Factory
nb: Kommando-fabrikk

en: Command to execute
nb: Kommando å kjøre

en: Command to execute to activate the device
nb: Kommandoen som kjøres for å aktivere enheten

en: Command to execute to shut down the device
nb: Kommando som kjøres for å skru av enheten

en: Command/script to execute to get the output
nb: Kommando/skript som kjøres for å få resultatet

en: Conditions:
nb: Forhold:

en: Connected Time:
nb: Tilkoblingslengde:

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1998, 2004-2005 GNOME Applets-vedlikeholdere og andre
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1999 Dave Camp
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1999-2005 Free Software Foundation og andre
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1999-2005 S. Papadimitriou og andre
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2000 The Gnulix Society
    Opphavsrett © 2002-2005 Free Software Foundation og andre
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Opphavsrett © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2002-2003 Loban A Rahman
    Opphavsrett © 2005 Davyd Madeley
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2003 Sun Microsystems
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2004 Canonical Ltd
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2004 Carlos Garcia Campos
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2004 Michiel Sikkes
    Opphavsrett © 2008 Ryan Lortie
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2014 Stefano Karapetsas
    Opphavsrett © 2015-2021 MATE-utviklerne

en: Could not open help document
nb: Kunne ikke åpne hjelpdokument

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
nb: Opprett, vis og håndter gule lapper på skrivebordet

en: Current Conditions
nb: Nåværende forhold

en: Date format of note's title
nb: Datoformat for lappens tittel

en: Default Note Properties
nb: Forvalgte egenskaper for notat

en: Default color for font
nb: Forvalgt farge for skrift

en: Default color for new notes
nb: Forvalgt farge for nye lapper

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
nb: Forvalgt farge for nytt notat. Dette oppgis i heksadesimal notasjon som i HTML. For eksempel «#30FF50».

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
nb: Forvalgt farge for nye notater. Dette oppgis i heksadesimal notasjon som i HTML. For eksempel «#000000».

en: Default font for new notes
nb: Forvalgt skrift for nye lapper

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
nb: Forvalgt skrift for nye lapper. Dette må være et Pango skriftnavn, for eksempel «Sans Italic 10»

en: Default height for new notes
nb: Forvalgt høyde for nye lapper

en: Default height for new sticky notes in pixels.
nb: Forvalgt høyde i piksler for nye gule lapper.

en: Default width for new notes
nb: Forvalgt bredde for nye lapper

en: Default width for new sticky notes in pixels.
nb: Forvalgt bredde i piksler for nye gule lapper.

en: Delete Immediately?
nb: Slett med en gang?

en: Delete all sticky notes?
nb: Slett alle gule lapper?

en: Delete button
nb: Slett knapp

en: Delete note
nb: Slett notat

en: Delete this sticky note?
nb: Slett denne gule lappen?

en: Details
nb: Detaljer

en: Device _Details
nb: Enhets_detaljer

en: Device to monitor
nb: Enhet å overvåke

en: Dew point:
nb: Tåkepunkt:

en: Directory in which the theme is located
nb: Mappen drakten finnes i

en: Disk Load
nb: Diskbelastning

en: Disk Mounter
nb: Diskmontering

en: Display
nb: Vis

en: Display Settings
nb: Visningsinnstillinger

en: Displays current state of keyboard accessibility features
nb: Viser nåværende tilstand for funksjoner for tilgjengelighet for tastatur

en: Do you want to connect %s now?
nb: Vil du koble til %s nå?

en: Do you want to disconnect %s now?
nb: Vil du koble fra %s nå?

en: Down command
nb: Ned-kommando

en: Drive Mount Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for diskmontering

en: Duration of timer in seconds
nb: Varighet på vekkeklokke i sekunder

en: Edit Palette
nb: Rediger palett

en: Edit button
nb: Rediger knapp

en: Empty all of the items from the trash?
nb: Vil du fjerne alle oppføringer fra papirkurven?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
nb: Tomme lapper slettes alltid uten bekreftelse

en: Emptying the Trash
nb: Tømmer papirkurven

en: Enable CPU load graph
nb: Skru på graf for CPU-last

en: Enable _radar map
nb: Aktiver _radarkart

en: Enable disk load graph
nb: Skru på graf for diskbelastning

en: Enable load average graph
nb: Skru på graf for gjennomsnittslast

en: Enable memory load graph
nb: Skru på graf for minneforbruk

en: Enable network load graph
nb: Skru på graf for nettverkslast

en: Enable swap load graph
nb: Skru på graf for vekselminnebruk

en: Enter the URL
nb: Skriv inn URL

en: Error while spawning caja:
    %s
nb: Feil under oppstart av caja:
    %s

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Eyes
nb: Øyne

en: Eyes Applet Factory
nb: Øynepanelprogramfabrikk

en: Eyes Preferences
nb: Brukervalg for Øyne

en: F_ree
nb: Le_dig

en: Factory for creating the load applet.
nb: Fabrikk for oppretting av panelprogram for lasting.

en: Factory for creating the weather applet.
nb: Fabrikk for oppretting av panelprogram for værmelding.

en: Factory for drive mount applet
nb: Fabrikk for panelprogram for diskmontering

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
nb: Kunne ikke laste XML-database over plasser. Innrapporter dette som en feil.

en: Feels like:
nb: Føles som:

en: Find _Next
nb: Finn _neste

en: Finished %s
nb: %s fullført

en: Font C_olor:
nb: Skriftf_arge:

en: Font Co_lor:
nb: Skrift_farge:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
nb: Bredden for grafene i punkter for vannrette paneler, høyden for loddrette paneler.

en: Force _default color and font on notes
nb: Tving _forvalgt farge og skrift på alle notater

en: Forecast
nb: Værmelding

en: Forecast Report
nb: Værmelding

en: Forecast not currently available for this location.
nb: Værmelding er ikke tilgjengelig for denne plassen.

en: Frequency Scaling Unsupported
nb: Skalering av CPU-frekvens er ikke støttet

en: From:
nb: Fra:

en: Full Battery Notification
nb: Varsling ved fullt batteri

en: General
nb: Generelt

en: General Settings
nb: Hovedinnstillinger

en: Go to Trash
nb: Gå til papirkurven

en: Graph color for buffer memory
nb: Graffarge for mellomlagerminne

en: Graph color for cached memory
nb: Graffarge for mellomlagret minne

en: Graph color for disk read
nb: Graffarge for disklesning

en: Graph color for disk write
nb: Graffarge for diskskrivning

en: Graph color for input network activity
nb: Graffarge for innkommende nettverksaktivitet

en: Graph color for iowait related CPU activity
nb: Graffarge for CPU-aktivitet relatert til venting på inn- og ut-data

en: Graph color for load average
nb: Graffarge for gjennomsnittslast

en: Graph color for loopback network usage
nb: Farge på graf for loopback nettverksaktivitet

en: Graph color for nice-related CPU activity
nb: Graffarge for nice-relatert CPU-aktivitet

en: Graph color for output network activity
nb: Graffarge for utgående nettverksaktivitet

en: Graph color for shared memory
nb: Graffarge for delt minne

en: Graph color for system-related CPU activity
nb: Graffarge for systemrelatert CPU-aktivitet

en: Graph color for user-related CPU activity
nb: Graffarge for brukerrelatert CPU-aktivitet

en: Graph color for user-related memory usage
nb: Graffarge for brukerrelatert minneforbruk

en: Graph color for user-related swap usage
nb: Graffarge for brukerrelatert vekselminnebruk

en: Graph size
nb: Grafstørrelse

en: Graphic
nb: Grafikk

en: Graphic and Text
nb: Grafikk og tekst

en: Grid line color
nb: Rutenettslinjefarge

en: H_eight:
nb: H_øyde:

en: Hardware Address:
nb: Maskinvareadresse:

en: Help
nb: Hjelp

en: Hi_de Notes
nb: S_kjul notater

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
nb: Skjul notater når du klikker på s_krivebordet

en: IPv4 Address:
nb: IPv4-adresse:

en: IPv6 Address:
nb: IPv6-adresse:

en: I_dle
nb: Tom_gang

en: If applet icon is shown or not
nb: Hvorvidt panelprogrammets ikon vises eller ei

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
nb: Hvis dette alternativet er deaktivert vil en egendefinert farge kunne brukes som forvalgt farge for alle lapper.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
nb: Hvis dette alternativet er deaktivert vil en egendefinert skrift kunne brukes som forvalgt skrift for alle lapper.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
nb: Hvis dette alternativet aktiveres vil klikk på skrivebordet skjule alle åpne notater.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert vil egendefinerte farger og skrifter som er tildelt individuelle lapper bli ignorert.

en: If true, change automatically the selected device.
nb: Hvis sann, automatisk endring av valgt enhet.

en: If true, change the icon due to selected device.
nb: Hvis sann, endre ikonet i henhold til valgt enhet.

en: If true, show both IP addresses if enabled.
nb: Hvis sann, vis begge IP-adresser hvis valgt.

en: If true, show main icon.
nb: Hvis sann, vis hovedikon.

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
nb: Hvis sann, vis signal_kvalitets-ikon for trådløse enheter.

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
nb: Hvis sann, vis hastighet i bit i steden for Byte.

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
nb: Hvis sann, vis sum for inngående/utgående hastighet i steden for for hver enkelt.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
nb: Hvis du tømmer papirkurven vil oppføringene slettes permanent. Du kan slette dem hver for seg hvis du ønsker dette.

en: In color
nb: I farger

en: Indicator color
nb: Indikatorfarge

en: Insert "%s"
nb: Sett inn «%s»

en: Insert characters
nb: Sett inn tegn

en: Insert special character
nb: Sett inn spesialtegn

en: Interval for the command
nb: Intervall for kommandoen

en: Interval to execute the command (in seconds)
nb: Intervall før kommandoen kjøres (i sekunder)

en: Keyboard Accessibility Status
nb: Status for tilgjengelighet for tastaturet

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for tilgjengelighet for tastatur

en: Last update:
nb: Siste oppdatering:

en: Legacy backend enabled.
nb: Foreldet bakstykke aktivert.

en: List of available palettes
nb: Liste med tilgjengelige paletter

en: List of strings containing the available palettes.
nb: Liste med strenger som inneholder de tilgjengelige paletttene

en: Load
nb: Belastning

en: Load Average
nb: Snittbelastning

en: Load graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for systemlast

en: Location
nb: Plassering

en: Location view
nb: Vis plassering

en: Lock/Unlock note
nb: Lås/lås opp notat

en: Low Battery Notification
nb: Varsling ved nær utladet batteri

en: MATE Documentation Team
nb: MATE-dokumentasjonslaget

en: MATE Netspeed
nb: MATE nettverkshastighet

en: MATE Netspeed Preferences
nb: Brukervalg for MATE nettverkshastighet

en: MATE Panel applet for selecting strange characters that are not on the keyboard. Released under GNU General Public Licence.
nb: MATE-panelprogram for å velge rare tegn som ikke er på tastaturet. Utgitt under GNU General Public License.

en: MATE Weather
nb: MATE Værmelding

en: Mateweather Applet Factory
nb: Mateweather-panelfabrikk

en: Maximum _width (chars):
nb: St_ørste bredde (tegn):

en: Memory
nb: Minne

en: Memory Load
nb: Minnelast

en: Memory graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for minnegraf

en: Minutes Remaining
nb: Minutter gjenstår

en: Mode to show CPU usage
nb: Modus for visning av CPU-bruk

en: Modify a palette by adding or removing characters
nb: Endre en palett ved å legge til eller fjerne tegn

en: Monitor Settings
nb: Innstillinger for overvåking

en: Monitor a laptop's remaining power
nb: Overvåk gjenværende strøm på en bærbar

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
nb: Overvåk skalering av CPU-frekvens

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
nb: Overvåk værtilstand og få værmeldinger

en: Monitored Resources
nb: Overvåkede ressurser

en: Mount local disks and devices
nb: Monter lokale disker og enheter

en: MultiLoad Applet Factory
nb: Fabrikk for MultiLoad-panelprogram

en: N/A
nb: I/T

en: N_ice
nb: Sn_ill

en: Name of timer
nb: Navn på vekkeklokke

en: Net Load
nb: Nettbelastning

en: Netmask:
nb: Nettmaske:

en: Netspeed Applet
nb: Netspeed panelprogram

en: Netspeed Applet Factory
nb: Panelfabrikk for nettverkshastighet

en: Network
nb: Nettverk

en: Network Monitor
nb: Nettverksovervåkning

en: Network _device:
nb: Nettverks_enhet:

en: Network graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for nettverksgraf

en: Network speed thresholds
nb: Terskler for nettverkshastighet

en: Network threshold 1 in bytes
nb: Nettverksterskel 1 i byte

en: Network threshold 2 in bytes
nb: Nettverksterskel 2 i byte

en: Network threshold 3 in bytes
nb: Nettverksterskel 3 i byte

en: No Items in Trash
nb: Ingen oppføringer papirkurven

en: No battery present
nb: Batteri er ikke tilstede

en: Note C_olor:
nb: F_arge på notat:

en: Note _Color:
nb: _Farge på notat:

en: Notifications
nb: Varslinger

en: Notify user when the battery is full.
nb: Gi brukeren beskjed når batteriet er fullt oppladet

en: Notify user when the battery is low.
nb: Gi beskjed til brukeren når strømstyrken er lav

en: Number of characters to display
nb: Antall viste tegn

en: Open the keyboard preferences dialog
nb: Åpne dialogen for tastaturinnstillinger

en: Options
nb: Valg

en: Out color
nb: Utgående farge

en: P-t-P Address:
nb: P-t-P-adresse:

en: P_ause timer
nb: Sett vekkeklokke på p_ause

en: Palette entry
nb: Palettoppføring

en: Palettes list
nb: Liste med paletter

en: Percent
nb: Prosent

en: Pick a color for the sticky note
nb: Velg en farge for notatet

en: Pick a default sticky note color
nb: Velg en forvalgt farge for notater

en: Pick a default sticky note font
nb: Sett forvalgt skrift for notater

en: Pick a font for the sticky note
nb: Velg en skrift for notatet

en: Preferences...
nb: Innstillinger …

en: Pressure:
nb: Trykk:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
nb: Rettigheter kreves for å overvåke skalering av CPU-frekvens.

en: Processor
nb: Prosessor

en: Properties
nb: Egenskaper

en: R_eset
nb: _Nullstill

en: Radar Map
nb: Radarkart

en: Red value level
nb: Verdinivå for rød

en: Relative humidity:
nb: Relativ luftfuktighet:

en: Removing item %s of %s
nb: Fjerner oppføring %s av %s

en: Removing: %s
nb: Fjerner: %s

en: Resize note
nb: Endre størrelse på notatet

en: S_top timer
nb: S_topp vekkeklokke

en: S_wap Space
nb: S_wap-område

en: See the ForeCast Details
nb: Se detaljer fra værmelding

en: Select Location from the list
nb: Velg plass fra listen

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
nb: Velg CPU som skal overvåkes. Du trenger ikke å endre dette hvis du bare har én CPU.

en: Sh_ared
nb: D_elt

en: Show CPU frequency as _frequency
nb: Vis CPU-frekvens som _frekvens

en: Show CPU frequency as _percentage
nb: Vis CPU-frekvens som _prosent

en: Show IPv4 and IPv6 addresses on tooltip
nb: Vis IPv4- og IPv6-adresser i verktøytipset

en: Show _bits instead of bytes
nb: Vis _bit i steden for byte

en: Show _dialog
nb: Vis _dialogvindu

en: Show _icon
nb: Vis _ikon

en: Show _notifications
nb: Vis _påminnelser

en: Show _percentage remaining
nb: Vis gjenværende _prosent

en: Show _sum instead of in & out
nb: Vis _sum i steden for inn og ut

en: Show _time remaining
nb: Vis gjenværende _tid

en: Show all _IP addresses on tooltip
nb: Vis alle _IP-adresser i verktøytipset

en: Show bits
nb: Vis bit

en: Show dialog window when timer finish
nb: Vis dialogvindu når vekkeklokken stanser

en: Show frequency _units
nb: Vis frekvens_enheter

en: Show icon
nb: Vis ikon

en: Show notification _popup
nb: Vis varslings-sprettopp

en: Show notification popup when timer finish
nb: Vis påminnelses-oppsprettsvindu når vekkeklokken stanser

en: Show signal _quality icon for wireless devices
nb: Vis ikon for signalkvaliteten til trådløsenheter

en: Show signal quality icon
nb: Vis ikon for signalkvalitet

en: Show sticky notes
nb: Vis gule lapper

en: Show sum speed
nb: Vis summert hastighet

en: Show the time/percent label
nb: Vis etikett for tid/prosent

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
nb: Viser tastaturstatus når tilgjengelighetsfunksjoner er i bruk.

en: Shows the output of a command
nb: Viser resultatet av en kommando

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
nb: Viser status for funksjoner for tilgjengelighet slik som sammenkoblede endringstaster

en: Shows the status of keyboard accessibility features
nb: Viser status for tilgjengelighetsfunksjoner for tastaturet

en: Signal Strength:
nb: Signalstyrke:

en: Sky:
nb: Himmel:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
nb: Oppgir om notat er låst (ikke redigerbar) eller eller ikke.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
nb: Oppgir om notatene er synlige på alle arbeidsområder på skrivebordet eller ikke.

en: Specify a title for the note
nb: Spesifiser en tittel for notatet

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
nb: Oppgi forvalgt høyde (i piksler) for nye lapper

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
nb: Oppgi forvalgt bredde (i piksler) for nye lapper

en: Spinbutton for updating
nb: «Spinbutton» for oppdatering

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
nb: Start en vekkeklokke og motta en påminnelse når den utløper

en: Start system-monitor
nb: Start systemovervåknings-program

en: Station:
nb: Stasjon:

en: Sticky Note
nb: Gul lapp

en: Sticky Note Properties
nb: Egenskaper for gule lapper

en: Sticky Notes
nb: Gule lapper

en: Sticky Notes Applet Factory
nb: Factory for notater

en: Sticky Notes Preferences
nb: Brukervalg for gule lapper

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
nb: Notater for skrivebordsmiljøet MATE

en: Sticky notes' locked state
nb: Låsetilstand for gul lapp

en: Sticky notes' workspace stickyness
nb: Tilhørighet til arbeidsområde for gul lapp

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
nb: Sun GNOME-dokumentasjonslaget <gdocteam@sun.com>

en: Sunrise:
nb: Soloppgang:

en: Sunset:
nb: Solnedgang:

en: Swap Load
nb: Belastning på swap

en: Swap Space
nb: Swap-område

en: Swap graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for vekselminne

en: Sys_tem monitor update interval:
nb: Oppdateringsintervall for sys_temovervåkning:

en: System Monitor
nb: Systemovervåkning

en: System Monitor Preferences
nb: Brukervalg for systemovervåkning

en: System is running on AC power
nb: Systemet kjører på nettstrøm

en: System is running on battery power
nb: Systemet kjører på batteristrøm

en: System m_onitor height:
nb: Høyde for systemm_onitor:

en: System m_onitor width:
nb: Bredde for systemm_onitor:

en: Temperature:
nb: Temperatur:

en: Text
nb: Tekst

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
nb: Batterinivå hvor batteriet vises som rødt. Dette er også verdien som utløser visning av varsel for lavt batterinivå.

en: The color of the graph of the inbound traffic
nb: Fargen på grafen for inngående trafikk

en: The color of the graph of the outbound traffic
nb: Fargen på grafen for utgående trafikk

en: The desktop description file to execute as the system monitor
nb: Skrivebordsbeskrivelsesfilen å kjøre som systemovervåkning

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
nb: Øynene følger muspekeren

en: The name of the device to monitor
nb: Navnet på enheten å overvåke

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
nb: Strengen som brukeren valgte når programmet ble brukt sist. Denne strengen vil vises når brukeren starter programmet.

en: The system load average is %0.02f
nb: Systemets snittbelastning er %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
nb: Typen tekst som skal vises (hvis tekst er påslått.)

en: Themes
nb: Drakter

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
nb: Det oppsto en kritisk feil under påføring av drakt.

en: There was an error displaying help:
    %s
nb: Det oppsto en feil under visning av hjelp:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
nb: En feil oppsto under visning av hjelp: %s

en: There was an error executing '%s': %s
nb: Det oppsto en feil under kjøring av «%s» : %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
nb: Det oppsto en feil under start av visningsprogram for hjelp: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
nb: Det oppsto en feil under oppstart av brukervalg for tastatur: %s

en: This cannot be undone.
nb: Dette kan ikke angres.

en: This note is locked.
nb: Dette notatet er låst.

en: This note is unlocked.
nb: Dette notatet er låst opp.

en: This utility shows the current CPU Frequency
nb: Dette verktøyet viser nåværende CPU-frekvens

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
nb: Dette verktøyet viser status for frekvensskalering for CPU.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
nb: Dette verktøyet viser status for batteriet på din bærbare PC.

en: Threshold _1:
nb: Terskel _1:

en: Threshold _2:
nb: Terskel _2:

en: Threshold _3:
nb: Terskel _3:

en: Timer
nb: Vekkeklokke

en: Timer Applet
nb: Tidtakingspanelprogram

en: Timer Applet Preferences
nb: Innstillinger for tidtakingspanelprogram

en: Timer Factory
nb: Vekkeklokkefabrikk

en: Timer finished!
nb: Stoppeklokken stanset!

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
nb: Du kan gjøre følgende for ikke å miste data:
    - koble datamaskinen til ekstern strøm, eller
    - lagre åpne dokumenter og slå av datamaskinen.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
nb: Du kan gjøre følgende for ikke å miste data:
    - sett din bærbare datamaskin i hvilemodus
    - koble datamaskinen til ekstern strøm, eller
    - lagre åpne dokumenter og slå av datamaskinen.

en: Transfer Rate Graph
nb: Graf over overføringshastighet

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Trash Applet
nb: Papirkurv

en: Trash Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for søppelkurv

en: Un_mount %s
nb: A_vmonter %s

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unknown time (%d%%) remaining
nb: Ukjent tid gjenstår (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
nb: Ukjent tid før batteriet er oppladet (%d%%)

en: Up command
nb: Opp-kommando

en: Update
nb: Oppdater

en: Update spin button
nb: Oppdater «spin»-knapp

en: Updating...
nb: Oppdaterer …

en: Use _custom address for radar map
nb: Bruk _egendefinert adresse for radarkart

en: Use co_lor from the system theme
nb: Bruk _farger fra systemets drakt

en: Use default co_lor
nb: Bruk forvalgt far_ge

en: Use default fo_nt
nb: Bruk forvalgt s_krift

en: Use diskstats for _NVMe
nb: Bruk «diskstats» for NVMe

en: Use fo_nt from the system theme
nb: Bruk skri_ft fra systemets drakt

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
nb: Bruk verdien som er definert i red_value som tid før advarsel vises i stedet for prosent

en: Uses /proc/diskstats to determine NVMe disk load
nb: Bruker /proc/diskstats for å avgjøre NVMe-disklast

en: Visibility:
nb: Sikt:

en: Visit Weather.com
nb: Besøk Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
nb: Advar ved kort gjenstående tid i stedet for prosent

en: Weather Forecast
nb: Værmelding

en: Weather Preferences
nb: Brukervalg for værmelding

en: Weather Report
nb: Værmelding

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
nb: Om bekreftelse er nødvendig ved sletting av notat eller ikke

en: Whether to force the default color and font on all notes
nb: Om forvalgt farge og skrift skal tvinges på alle notater

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
nb: Om alle notater skal skjules når skrivebordet klikkes på

en: Whether to use the default system color
nb: Om forvalgt systemfarge skal brukes

en: Whether to use the default system font
nb: Om forvalgt skrift for systemet skal brukes

en: Width of output
nb: Bredde for utdata

en: Wind:
nb: Vind:

en: XKB Extension is not enabled
nb: XKB-tillegg er ikke aktivert

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
nb[0]: Du har %d minutt batteristrøm igjen (%d%% av total kapasitet).
nb[1]: Du har %d minutter batteristrøm igjen (%d%% av total kapasitet).

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
nb: %d%% av total batterikapasitet gjenstår.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
nb: Du vil ikke kunne endre frekvensen for din maskin. Maskinen kan enten være feiloppsatt eller mangle støtte for skalering av CPU-frekvens.

en: Your battery is now fully recharged
nb: Batteriet er nå fullt oppladet

en: Your battery is running low
nb: Batteriet er i ferd med å lades ut

en: _About
nb: _Om

en: _Appearance:
nb: _Utseende:

en: _Automatically update every:
nb: _Automatisk oppdatering hver(t):

en: _Average
nb: _Gjennomsnitt

en: _Background
nb: _Bakgrunn

en: _Buffers
nb: _Buffere

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Change icon according to the selected device
nb: Endre _ikon avhenging av valgt enhet

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Delete All
nb: _Slett alle

en: _Delete Notes
nb: _Slett notater

en: _Details
nb: _Detaljer

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Eject %s
nb: _Løs ut %s

en: _Empty Trash
nb: _Tøm papirkurven

en: _Find:
nb: _Finn:

en: _Font:
nb: Skri_ft:

en: _Free
nb: L_edig

en: _Gridline
nb: _Rutenettslinje

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Hours:
nb: _Timer:

en: _In
nb: _Inn

en: _In graph color
nb: _I graf-farge

en: _Indicator
nb: _Indikator

en: _Interval (seconds):
nb: _Intervall (sekunder):

en: _Keyboard Accessibility Preferences
nb: Bru_kervalg for tilgjengelighet for tastatur

en: _Load
nb: Bel_astning

en: _Local
nb: _Lokal

en: _Lock Notes
nb: _Lås notater

en: _Memory
nb: _Minne

en: _Minutes:
nb: _Minutter:

en: _Monitored CPU:
nb: _Overvåket CPU:

en: _Mount %s
nb: _Monter %s

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Network
nb: _Nettverk

en: _New Note
nb: _Nytt notat

en: _Notify when battery is fully recharged
nb: _Varsle når batteriet er fullt oppladet

en: _Open %s
nb: _Åpne %s

en: _Open System Monitor
nb: _Åpne systemovervåkning

en: _Open Trash
nb: _Åpne papirkurv

en: _Out
nb: _Ut

en: _Out graph color
nb: _Utgående graffarge

en: _Palette:
nb: _Palett:

en: _Palettes:
nb: _Paletter:

en: _Play CD
nb: S_pill av CD

en: _Play DVD
nb: S_pill av DVD

en: _Preferences
nb: Innstillin_ger

en: _Pressure unit:
nb: Enhet for _trykk:

en: _Processor
nb: _Prosessor

en: _Put notes on all workspaces
nb: _Plasser notater på alle arbeidsområder

en: _Read
nb: _Les

en: _Seconds:
nb: _Sekunder:

en: _Select a location:
nb: _Velg en plassering:

en: _Select a theme:
nb: _Velg en drakt:

en: _Show icon
nb: _Vis ikon

en: _Show time/percentage:
nb: Vi_s tid/prosent:

en: _Start timer
nb: _Start vekkeklokke

en: _Temperature unit:
nb: _Temperaturenhet:

en: _Title:
nb: _Tittel:

en: _Update
nb: _Oppdater

en: _Used
nb: Br_ukt

en: _User
nb: Br_uker

en: _Visibility unit:
nb: En_het for sikt:

en: _Visit Weather.com
nb: _Besøk Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
nb: Ad_var når batterinivået gåe under:

en: _Width:
nb: _Bredde:

en: _Wind speed unit:
nb: Enhet for _vindhastighet:

en: _Write
nb: _Skriv

en: bytes
nb: byte

en: host
nb: vert

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: insert special character %s
nb: sett inn spesialtegn %s

en: km/h
nb: km/t

en: knots
nb: knop

en: meters
nb: meter

en: miles
nb: engelske mil

en: milliseconds
nb: millisekunder

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: minutes
nb: minutter

en: na
nb: i/t

en: none
nb: intet

en: nothing to mount
nb: ingenting kan monteres

en: pixels
nb: piksler

en: unknown
nb: ukjent

en: unspecified
nb: uspesifisert

en: upower backend enabled.
nb: upower-bakende aktivert.
