marco 1.25.0 - en to nn translation catalogue (309 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
nn: «%s» funnen i oppsettdatabasen er ikkje ein gyldig verdi for snøggtasten «%s»

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
nn: «%s» funne i oppsettdatabasen er ikkje ein gyldig verdi for modifikator for musknapp

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
nn: «%s» er ikke en gyldig verdi for fokusattributt

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
nn: «%s» er ikkje ein gyldig verdi for attributt for endring av storleik

en: "%s" is not a valid value for state attribute
nn: «%s» er ikkje en gyldig verdi for tilstandsattributt

en: %g milliseconds to draw one window frame
nn: %g millisekund å teikna ei vindaugsramme

en: %s (on %s)
nn: %s (på %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
nn: (Ikkje implementert) Navigering virkar med omsyn på program, ikkje vindauge

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
nn: <%s> geometri «%s» er ikkje definert

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
nn: <%s> må spesifisere anten ein geometri eller eit opphav som har geometri

en: <%s> name "%s" used a second time
nn: <%s> namnet «%s» brukt for andre gong

en: <%s> parent "%s" has not been defined
nn: <%s> opphav «%s» er ikkje definert

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
nn: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/>må vera spesifisert for denne rammestilen

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
nn: <marco_session> attributt sett, men me har allereie funne økt-ID

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
nn: Ein streng som skildrar skrifttype som skal brukast i tittellinjene på vindauga. Storleiken frå fontskildringa vil berre verta brukt dersom valet «titlebar_font_size» er satt til 0. Dessutan vil dette valet verta ignorert dersom valet «titlebar_uses_desktop_font» er satt til «true».

en: A style called "%s" has not been defined
nn: En stil med namn «%s» er ikkje definert

en: Action on title bar double-click
nn: Handling ved dobbeltklikk på tittellinja

en: Action on title bar middle-click
nn: Handling ved trykk med midtre musknapp på tittellinja

en: Action on title bar right-click
nn: Handling ved høgreklikk på tittellinja

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
nn: Alfa må vera mellom 0.0 (usynleg) 1.0 (heilt ugjennomsiktig), var %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
nn: Alfaverdien «%s» i blanda farge er ikkje mellom 0.0 og 1.0.

en: Always On Visible Workspace
nn: Alltid på synleg arbeidsområde

en: Always on _Top
nn: All_tid øvst

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
nn: Vinkelen må vera mellom 0.0 og 360.0, var %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
nn: Programmet satte ein ugyldig _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
nn: Plassering av knappane på tittellinja

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
nn: Korleis knappane vert plasserte på tittellinja. Verdien er ein streng, slik som «menu:minimize,maxmize,close». Kolonet skil det venstre hjørnet av vindauget frå det høgre, og namna på knappane er skilde med komma. Ein knapp kan ikkje stå fleire gonger. Ukjende knappenamn vert ignorerte utan feilmelding, slik at knappar kan leggjast til i framtidige versjonar av marco utan at det øydelegg for gamle versjonar. Ein spesiell «spacer» tagg kan brukast til å sette inn mellomrom mellom knappar.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
nn: Forholdstalet «%s» er ukjent

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
nn: Attributten «%s» er ugyldig på elementet <%s> i denne konteksten

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
nn: Attributt «%s» gjentatt to gongar på same <%s>-element

en: Automatically raises the focused window
nn: Løftar opp det fokuserte vindauget automatisk

en: Bar
nn: Stolpe

en: Benchmark
nn: Test

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
nn: Blandingsformatet er «blend/bg_color/fg_color/alpha», «%s» passar ikkje i formatet

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
nn: Boolske verdiar må vera «true» eller «false», ikkje «%s»

en: Border
nn: Kant

en: Border "%s" is unknown
nn: Bord «%s» er ukjent

en: Border-only window
nn: Vindauge med berre kant

en: Bug in window manager:
nn: Feil i vindaugehandsamar:

en: Button Layouts
nn: Knappeutforming

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
nn: Aspektrate %g for knapp gir ikkje meining

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
nn: Knappefunksjon «%s» finst ikkje i denne versjonen (%d, treng %d)

en: Button layout test %d
nn: Test %d av knappeplassering

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nn: Kan ikkje ha to draw_ops for eit <button>-element (drakta spesifiserte ein draw_ops-attributt og også eit <draw_ops>-element, eller to element)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nn: Kan ikkje ha to draw_ops for eit <menu_icon>-element (drakta spesifiserte ein draw_ops-attributt og også eit <draw_ops>-element, eller to element)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
nn: Kan ikkje ha to draw_ops for eit <piece>-element (drakta spesifiserte ein draw_ops-attributt og også eit <draw_ops>-element, eller to element)

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Close Window
nn: Lukk vindauget

en: Close window
nn: Lukk vindauge

en: Commands to run in response to keybindings
nn: Kommandoar som skal køyrast som svar på tastarurbindingar

en: Compositing Manager
nn: Håntering av «compositing»

en: Constant "%s" has already been defined
nn: Konstanten «%s» er alt definert

en: Control how new windows get focus
nn: Styrer korleis nye vindauge får fokus

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
nn: Koordinatuttrykket inneheld ein ukjent operator i byrjinga av denne teksten: «%s»

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
nn: Koordinatuttrykk inneheld teiknet «%s», som ikkje er tillate

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
nn: Koordinatuttrykket inneheld flyttalet «%s» som ikkje kunne tolkast

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
nn: Koordinatuttrykket inneheld heiltalet «%s» som ikkje kunne tolkast

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
nn: Koordinatuttrykket ser ikkje ut til å ha nokon operatorar eller operandar

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
nn: Koordinatuttrykk slutta med ein operator i staden for ein operand

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
nn: Koordinatuttrykket hadde ein lukkeparentes men ingen opneparantes.

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
nn: Koordinatuttrykket hadde ein opneparentes men ingen sluttparantes

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
nn: Koodinatuttrykk hadde ein operand der ein operator var venta

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
nn: Koordinatuttrykk hadde ukjent variabel eller konstant «%s»

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
nn: Koordinatuttrykket har ein operator «%s» der ein operand var venta

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
nn: Koordinatuttrykk har operantoren «%c» etter operatoren «%c», utan å ha ein operand mellom.

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
nn: Koordinatuttrykkstolkaren gjekk utanfor bufferet sitt.

en: Coordinate expression results in division by zero
nn: Koordinatuttrykket fører til deling på null

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
nn: Koordinatuttrykket prøver å bruka mod-operatoren på eit flyttal

en: Coordinate expression was empty or not understood
nn: Koordinatuttrykket var tomt eller vart ikkje forstått

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
nn: Kunne ikkje henta utvalet frå vindaugehandsamaren på skjerm %d display «%s»

en: Could not create directory '%s': %s
nn: Kunne ikkje laga katalogen «%s»: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
nn: Kunne ikkje finna eit drakt! Sjekk at %s finst og inneheld dei vanlege temaene.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
nn: Kunne ikkje opna øktfila «%s» for skriving: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
nn: Kunne ikkje tolka «%s» som eit flyttal

en: Could not parse "%s" as an integer
nn: Kunne ikkje lesa «%s» som eit heiltal

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
nn: Kunne ikkje lesa alfa-verdien «%s» i blanda farge

en: Could not parse color "%s"
nn: Kunne ikkje tolka fargen «%s»

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
nn: Kunne ikkje tolka skuggefaktor «%s» i skuggelagt farge

en: Could not release screen %d on display "%s"
nn: Kunne ikkje frigjera skjerm %d på display «%s»

en: Current theme
nn: Noverande drakt

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
nn: Pause i millisekund ved automatisk løfting

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
nn: Bestemmer om Marco skal handtere «compositing»

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
nn: Avgjer om program eller systemet kan laga høyrlege «pip». Kan brukast i samband med «visuell bjølle» til å tillate stille «pip».

en: Dialog Box
nn: Dialogboks

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
nn: Forstod ikkje pil «%s» for element <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
nn: Forstord ikkje fargekomponenten «%s» i fargespesifikasjonen

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
nn: Forstod ikkje fyll-type «%s» for <%s>-element

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
nn: Forstod ikkje skugge «%s» for element <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
nn: Forstod ikkje tilstand «%s» for element <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
nn: Forstod ikkje tilstanden «%s» i fargespesifikasjonen

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
nn: Forstod ikkje dei avsluttande teikna «%s» i strengen «%s»

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
nn: Forsto ikkje verdien «%s» for gradienttype

en: Disable connection to session manager
nn: Bryt tilkopling til økthandsamaren

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
nn: Slå av uønskte funksjonar som krevst av gamle eller øydelagte program

en: Distance "%s" is unknown
nn: Avstanden «%s» er ukjent

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
nn: Teikna %d rammer på %g sekund hjå klienten (%g millisekund per ramme), og %g sekund etter vegguret inkludert X-tenar-ressursar (%g millisekund per ramme)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
nn: Elementet <%s> er ikkje tillatt under <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
nn: Elementet <%s> er ikkje tillate inni eit <%s>-element

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
nn: Elementet <%s> er ikkje tillate inne i eit <constant>-element

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
nn: Elementet <%s> er ikkje tillate inni eit distance/border/aspect_ratio-element

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
nn: Elementet <%s> er ikkje tillate inni eit draw operation-element

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
nn: Elementet <%s> er ikkje tillate inni eit name/author/date/description-element

en: Enable Visual Bell
nn: Slå på visuell bjelle

en: Error closing session file '%s': %s
nn: Feil under lukking av øktfil «%s»: %s

en: Error loading theme: %s
nn: Klarte ikkje å lasta drakta: %s

en: Error writing session file '%s': %s
nn: Kunne ikkje skriva til øktfila «%s»: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
nn: Kunne ikkje fdopen() loggfila %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
nn: Fann ikkje ei gyldig fil for drakt %s

en: Failed to get hostname: %s
nn: Klarte ikkje å finna vertsnamn: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
nn: Kunne ikkje lasta drakta «%s»: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
nn: Kunne ikkje opna X Window System-display «%s»

en: Failed to open debug log: %s
nn: Kunne ikkje opna feilsøkingslogg: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
nn: Kunne ikkje tolka lagra øktfil: %s

en: Failed to restart: %s
nn: Kunne ikkje starta på nytt: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
nn: Klarte ikkje å søka gjennom draktmappa: %s

en: Fake menu item %d
nn: Menyoppføring %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
nn: Rammegeometrien spesifiserer ikkje storleik på knappar

en: Frame style already has a button for function %s state %s
nn: Rammestilen har allereie en knapp for funksjon %s tilstand %s

en: Frame style already has a piece at position %s
nn: Rammestilen har allereie ein del i posisjon %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
nn: GTK-fargespesifikasjon må ha ei avsluttande klamme etter tilstanden, t.d. gtk:fs[NORMAL], der NORMAL er tilstanden: Kunne ikkje tolka «%s»

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
nn: GTK-fargespesifikasjon må ha tilstand i klammer, t.d. gtk:fs[NORMAL], der NORMAL er tilstanden: Kunne ikkje tolka «%s»

en: Gradients should have at least two colors
nn: Gradientar må ha minst to fargar

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
nn: Dersom denne er slått på, og fokusmetode er anten «sloppy» eller «mouse», så vil det fokuserte vindauget verta løfta etter ei kort tid (tida vert bestemt av auto_raise_delay-nøkkelen). Dette er ikkje knytta til å klikka på eit vindauge for å løfta det, eller til å gå inn i eit vindauge under dra-og-slepp.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
nn: Dersom sann, sjå vekk ifrå «titlebar_font»-valet, og bruk standard-programskrifttypen for vindaugetitlane.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
nn: Dersom sann, vil Marco gje brukaren mindre tilbakemelding og mindre kjensle av «direkte manipulering», ved å bruka trådrammer, unngå animasjonar, og andre teknikkar. Dette gjer Marco mindre brukarvennleg for mange, men vil også la gamle program og terminaltenarar fungera når dei elles ville vore for upraktiske. Trådrammer er kopla ut når tilgjengefunksjonar er på.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
nn: Dersom sann, så arbeider Marco med program i staden for med vindauge. Ideen er litt abstrakt, men eit programtufta oppsett er meir likt Mac og mindre likt Windows. Når du fokuserer eit vindauge i programtufta modus, vert alle vindauga i det programmet løfta. I tillegg vert ikkje fokusklikk sendt gjennom til vindauge i andre program. Programtufta modus er dessutan stort sett ikkje implementert nett no.

en: If true, trade off usability for less resource usage
nn: Dersom sann, bruk mindre ressursar mot mindre brukarvennleg åtferd

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
nn: Å ta med draw_ops «%s» her vil laga ein sirkulær referanse

en: Initialize session from savefile
nn: Start økt frå fil

en: Integer %ld is too large, current max is %d
nn: Heiltal %ld er for stort, største moglege verdi er %d

en: Integer %ld must be positive
nn: Heiltal %ld må vera positivt

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
nn: Ugyldig WM_TRANSIENT_FOR vindauge 0x%lx oppgjeven for %s.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
nn: Ugyldig tittelskalering «%s» (må vera ein av «xx-small», «x-small», «small», «medium», «large», «x-large», «xx-large»)

en: Keep Window On Top
nn: Plasser vindauge i forgrunnen

en: Large Title Font
nn: Stor tittelskrift

en: Line %d character %d: %s
nn: Linje %d teikn %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
nn: Lasta drakta «%s» på %g sekund

en: Lower window below other windows
nn: Senk vindauget under andre vindauge

en: Ma_ximize
nn: Ma_ksimér

en: Make X calls synchronous
nn: Gjer X-kall synkrone

en: Marco was compiled without support for verbose mode
nn: Marco vart kompilert utan støtte for ordrik modus

en: Maximize Window
nn: Maksimer vindauge

en: Maximize window
nn: Maksimer vindauget

en: Maximize window horizontally
nn: Maksimer vindauget vassrett

en: Maximize window vertically
nn: Maksimer vindauget loddrett

en: Mi_nimize
nn: _Minimér

en: Minimize Window
nn: Minimer vindauge

en: Minimize window
nn: Minimer vindauget

en: Missing %s extension required for compositing
nn: Manglar utvidelsen %s som er krevd for komposittfunksjon

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
nn: Manglande <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Modal Dialog Box
nn: Modal dialogboks

en: Modifier to use for modified window click actions
nn: Modifikatortast som skal brukast ved modifiserte klikk i vindauget

en: Move Titlebar On_screen
nn: Flytt tittellinja på _skjermen

en: Move backward between panels and the desktop immediately
nn: Flytt bakover mellom panela og skrivebordet med ein gong

en: Move between panels and the desktop immediately
nn: Flytt mellom panela og skrivebordet med ein gong

en: Move between windows immediately
nn: Flytt mellom vindauge med ein gong

en: Move between windows of an application immediately
nn: Bla gjennom eit programs vindauge med ein gong

en: Move to Another _Workspace
nn: Flytt til eit anna _arbeidsområde

en: Move to Workspace R_ight
nn: Flytt til arbeidsområdet til hø_yre

en: Move to Workspace _Down
nn: Flytt til arbeidsområdet un_der

en: Move to Workspace _Left
nn: Flytt til arbeidsområdet til _venstre

en: Move to Workspace _Up
nn: Flytt til eit arbeidsområdet _over

en: Move window
nn: Flytt vindauget

en: Move window one workspace down
nn: Flytt vindauget ei arbeidsflate ned

en: Move window one workspace to the left
nn: Flytt vindauget ei arbeidsflate til venstre

en: Move window one workspace to the right
nn: Flytt vindauget ei arbeidsflate til høgre

en: Move window one workspace up
nn: Flytt vindauget ei arbeidsflate opp

en: Move window to workspace 1
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 1

en: Move window to workspace 10
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 10

en: Move window to workspace 11
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 11

en: Move window to workspace 12
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 12

en: Move window to workspace 2
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 2

en: Move window to workspace 3
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 3

en: Move window to workspace 4
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 4

en: Move window to workspace 5
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 5

en: Move window to workspace 6
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 6

en: Move window to workspace 7
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 7

en: Move window to workspace 8
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 8

en: Move window to workspace 9
nn: Flytt vindauget til arbeidsflate 9

en: Name of workspace
nn: Namn på arbeidsflate

en: No "%s" attribute on element <%s>
nn: Elementet <%2$s> har ingen attributt «%1$s»

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
nn: Inga «extent_angle» eller «to»-attributt <%s>-element

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
nn: Inga «start_angle» eller «from»-attributt på element <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
nn: Det er ikkje satt nokon <%s> for drakta «%s»

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
nn: Det er ikkje definert nokon <draw_ops> kalla «%s»

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
nn: Det er ikkje definert nokon <draw_ops> med namn «%s»

en: No command %d has been defined.
nn: Kommandoen %d er ikkje definert.

en: No draw_ops provided for button
nn: Ingen draw_ops tilgjengelege for knappen

en: No draw_ops provided for frame piece
nn: Ingen draw_ops tilgjengelege for rammedelen

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
nn: Det er ikkje satt nokon rammestil for vindaugetypen «%s» i drakta «%s», legg til eit <window type="%s" style_set="whatever"/>-element

en: No terminal command has been defined.
nn: Ingen terminalkommando er definert.

en: No text is allowed inside element <%s>
nn: Tekst er ikkje tillate inni elementet <%s>

en: Normal Application Window
nn: Normalt programvindauge

en: Normal Title Font
nn: Normal tittelskrift

en: Number of workspaces
nn: Tal på arbeidsflater

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
nn: Tal på arbeidsflater. Må vera flere enn null, og har ei fast øvre grense for å hindra at du ved eit uhell gjer skrive skrivebordet ditt ubrukeleg ved å spørja etter for mange arbeidsflater.

en: Opened log file %s
nn: Opna loggfila %s

en: Print version
nn: Vis versjonsnummer

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
nn: Eigenskap %s på vindauge 0x%lx inneheldt ugyldig UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
nn: Egenskap %s på vindauge 0x%lx inneheldt ugyldig UTF-8 for oppføring %d i lista

en: Put Window On Only One Workspace
nn: Plasser vindauge berre på eitt arbeidsområde

en: Raise window above other windows
nn: Løft vindauge over andre vindauge

en: Remove Window From Top
nn: Fjern vindauge frå forgrunnen

en: Replace the running window manager with Marco
nn: Byt ut køyrande vindaugehandsamar med Metatcity

en: Resize window
nn: Endra storleik på vindauget

en: Roll Up Window
nn: Rull opp vindauge

en: Roll _Up
nn: Rull _opp

en: Run a defined command
nn: Køyr ein definert kommando

en: Run a terminal
nn: Køyr ein terminal

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
nn: Skjerm %d på display «%s» har allereie ein vindaugehandsamar

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
nn: Skjerm %d på display «%s» har allereie ein vindaugehandsamar. Prøv å bruka flagget --replace for å erstatta den aktive vindaugehandsamaren.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
nn: Skjerm %d på display «%s» er ugyldig

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
nn: Skuggefaktor «%s» i skuggelagt farge er negativ

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
nn: Skuggeformatet er «shade/base_color/factor», «%s» passar ikkje inn i formatet

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
nn: Skal ikkje vera nokon «resize»-attributt på <%s>-element for maksimert tilstand

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
nn: Det skal ikkje vera nokon «resize»-attributt på elemetet <%s> for maksimerte/skuggelagte tilstandar

en: Small Title Font
nn: Lita tittelskrift

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
nn: Somme program ser vekk frå spesifikasjonar på måtar som gjer at vindaugehandsamaren ikkje fungerer som ventar. Dette valet set Marco i paragrafryttar-modus, som vil gje eit meir konsistent brukargrensesnitt viss du ikkje treng å køyra rampete program.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
nn: Eit anna program brukar allereie tasten %s med modifikator %x som ein snøggtast

en: Specify session management ID
nn: Oppgje økthandsamings-ID

en: Style has already been specified for state %s focus %s
nn: Stilen er alt spesifisert for tilstand %s, fokus %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
nn: Stilen er alt spesifisert for tilstand %s, storleiksendring %s, fokus %s

en: Switch to workspace 1
nn: Byt til arbeidsflate 1

en: Switch to workspace 10
nn: Byt til arbeidsflate 10

en: Switch to workspace 11
nn: Byt til arbeidsflate 11

en: Switch to workspace 12
nn: Byt til arbeidsflate 12

en: Switch to workspace 2
nn: Byt til arbeidsflate 2

en: Switch to workspace 3
nn: Byt til arbeidsflate 3

en: Switch to workspace 4
nn: Byt til arbeidsflate 4

en: Switch to workspace 5
nn: Byt til arbeidsflate 5

en: Switch to workspace 6
nn: Byt til arbeidsflate 6

en: Switch to workspace 7
nn: Byt til arbeidsflate 7

en: Switch to workspace 8
nn: Byt til arbeidsflate 8

en: Switch to workspace 9
nn: Byt til arbeidsflate 9

en: System Bell is Audible
nn: Systembjølla lagar lyd

en: Take a screenshot
nn: Ta eit skjermbilete

en: Take a screenshot of a window
nn: Ta eit bilete av eit vindauge

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
nn: Fortel Marco korleis han skal visa visuelt at systembjølla eller ei programbjølle har blitt ringt med. No er det to moglege val: «Fullskjerm» gjer at heile skjermen blinkar i svart og kvitt, og «rammeblink», som gjer at tittellinja til programmet som ringte med bjølla blinkar. Dersom det ikkje er råd å finna ut kva for eit program som ringte med bjølla (som oftast tilfelle for systembjølla), så blinkar tittellinja på det fokuserte vindauget.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
nn: Nøklane /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definerer snøggtastar som svarar til desse kommandoane. Dår du trykker snøggtasten for command_N, vil command_N bli køyrt.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
nn: Nøkkelen /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot definerer ein snøggtast som køyrer kommandoen som svarer til denne innstillinga.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
nn: Nøkkelen /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot definerer ein snøggtast som køyrer kommandoen definert av denne innstillinga.

en: The name of a workspace.
nn: Namnet på ei arbeidsflate.

en: The screenshot command
nn: Skjermbiletekommandoen

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
nn: Drakta avgjer korleis vindaugekantar, tittellinjer og så vidare ser ut.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
nn: Tidsforseinking før eit vindauge vert løfta dersom «auto_raise» er satt. Forseinkinga er gitt i millisekund.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
nn: Fokuseringsmåte avgjer korleis vindauga får fokus. Det er tre moglege verdiar: «click» tyder at det må klikkast i vindauget for at dei skal fokuserast på, «sloppy» tyder at vindauga får fokus når muspeikaren går inn i dei, og «mouse» tyder at vindauga får fokus når muspeikaren går inn i vindauget, og mistar fokus når muspeikaren går ut av det.

en: The window screenshot command
nn: Kommandoen for å ta eit skjermbilete

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
nn: Drakt inneholdt eit uttrykk som resulterte i ein feil: %s

en: This is a sample message in a sample dialog
nn: Dette er eit meldingsdøme i eit dialogdøme

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
nn: Dette valet styrer effekten av å dobbeltklikka på tittelinja. Gyldige val er: «toggle_shade» som vil rulla vindauget opp og ned, «toggle_maximize» som vil maksimera og gjenoppretta vindauget, «toggle_maximize_horizontally» og «toggle_maximize_vertically» som vil maksimera/gjenopretta vindauget i kun den retninga, «minimize» som vil minimera vindauget, «shade» som vil rulla vindauget opp, «menu» som vil visa vindaugemenyen, «lower» som vil leggje vindauget bak alle andre vindauge, og «none» som ikkje gjer noko.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
nn: Dette valet styrer effekten av å mellomklikka på tittelinja. Gyldige val er: «toggle_shade» som vil rulla vindauget opp og ned, «toggle_maximize» som vil maksimera og gjenoppretta vindauget, «toggle_maximize_horizontally» og «toggle_maximize_vertically» som vil maksimera/gjenopretta vindauget i kun den retninga, «minimize» som vil minimera vindauget, «shade» som vil rulla vindauget opp, «menu» som vil visa vindaugemenyen, «lower» som vil leggje vindauget bak alle andre vindauge, og «none» som ikkje gjer noko.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
nn: Dette valet styrer effekten av å høgreklikka på tittelinja. Gyldige val er: «toggle_shade» som vil rulla vindauget opp og ned, «toggle_maximize» som vil maksimera og gjenoppretta vindauget, «toggle_maximize_horizontally» og «toggle_maximize_vertically» som vil maksimera/gjenopretta vindauget i kun den retninga, «minimize» som vil minimera vindauget, «shade» som vil rulla vindauget opp, «menu» som vil visa vindaugemenyen, «lower» som vil leggje vindauget bak alle andre vindauge, og «none» som ikkje gjer noko.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
nn: Dette valet gjev ytterlegare kontroll over korleis nylaga vindauge får fokus. Det har to moglege verdiar. «smart» brukar vanleg fokusmodus, og «strict» gjer at vindauge starta frå ein terminal ikkje får fokus.

en: Toggle fullscreen mode
nn: Slå av/på fullskjermmodus

en: Toggle maximization state
nn: Endra tilstand for maksimering

en: Toggle shaded state
nn: Endra tilstand for skuggeleggjing

en: Torn-off Menu
nn: Avriven meny

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
nn: Slår på ein visuell indikator for når eit program eller systemet sender «bell» eller «beep». Dette er nyttig for tunghøyrte og i støyande omgjevnader, eller når den høyrlege bjølla er slått av.

en: Unknown element %s
nn: Ukjent element %s

en: Unknown function "%s" for button
nn: Ukjent funksjon «%s» for knapp

en: Unknown position "%s" for frame piece
nn: Ukjend posisjon «%s» for rammedel

en: Unknown state "%s" for button
nn: Ukjent tilstand «%s» for knapp

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
nn: Ukjend style_set «%s» på <%s>-element

en: Unknown type "%s" on <%s> element
nn: Ukjend type «%s» på <%s>-element

en: Unknown window information request: %d
nn: Ukjend førespurnad om vindaugeinformasjon: %d

en: Unma_ximize
nn: _Gjenopprett

en: Unroll Window
nn: Rull ned vindauge

en: Usage: %s
nn: Bruk: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
nn: Bruk: marco-theme-viewer [DRAKTNAMN]

en: Use standard system font in window titles
nn: Bruk standard systemskrifttype i vindaugetitlar

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
nn: Brukardefinerte konstantar må byrja med stor bokstav; «%s» gjer det ikkje

en: Utility Palette
nn: Verktøypalett

en: Visual Bell Type
nn: Type synleg bjølle

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
nn: Om løfting skal vera ein bieffekt av andre brukarhandlingar

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
nn: Vindauget %s set SM_CLIENT_ID på seg sjølv, i staden for på WM_CLIENT_LEADER-vindauget slik som ICCCM spesifiserer.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
nn: Vindauge %s set eit MWM-hint som indikerer at det ikkje kan endra storleik, men set minste storleik %d x %d og største storleik %d x %d: Dette gir ikkje meining.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
nn: Vindauge 0x%lx har eigenskap %s
    som var venta å ha type %s format %d
    og faktisk har type %s format %d n_items %d
    . Dette er truleg ein feil i programmet, ikkje i vindaugehandamaren.
    Vindauget har title=«%s» class=«%s» name=«%s»

en: Window Management
nn: Handtering av vindauge

en: Window Menu
nn: Vindaugemeny

en: Window Title Goes Here
nn: Vindaugstittelen står her

en: Window focus mode
nn: Fokuseringsmodus for vindauge

en: Window manager error:
nn: Feil i vindaugehandsamar:

en: Window manager warning:
nn: Åtvaring frå vindaugehandsamar:

en: Window manager:
nn: Vindaugehandsamar:

en: Window title font
nn: Skrifttype for vindaugetitlar

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
nn: Vindaugetype «%s» er allereie tildelt eit stilsett

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
nn: Triks for å unngå problem med defekte program er slått av. Somme program vil kanskje ikkje oppføra seg som venta.

en: Workspace %d
nn: Arbeidsområde %d

en: Workspace %d%n
nn: Arbeidsflate %d%n

en: Workspace %s%d
nn: Arbeidsområde %s%d

en: Workspace 1_0
nn: Arbeidsområde 1_0

en: X Display to use
nn: X-display å bruka

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
nn: Du må oppgje ein bakgrunn for at ein alpha-verdi skal ha mening

en: _Always on Visible Workspace
nn: _Alltid på synleg arbeidsområde

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Force Quit
nn: _Tvungen avslutting

en: _Move
nn: Fl_ytt

en: _Only on This Workspace
nn: Berre på _dette arbeidsområdet

en: _Resize
nn: End_ra storleik

en: _Unroll
nn: Rull _ut

en: _Wait
nn: _Vent

en: bottom
nn: botn

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
nn: rammegeometrien spesifiserer ikkje «%s»-dimensjonen

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
nn: rammegeometri spesifiserer ikkje dimensjonen «%s» for kanten «%s»

en: left
nn: venstre

en: nested <window> tag
nn: <window> tag med fleire nivå

en: right
nn: høgre

en: top
nn: topp
