wmakerconf 1.99.0 - en to ru translation catalogue (175 entries)

en: '%s': parse error.
ru: '%s': analyse feil.

en: (Re)start window manager
ru: (Om)start window manager

en: About
ru: Om

en: Append
ru: Legg til

en: Append a new color after the last color.
ru: Legg til en ny farge etter den siste fargen.

en: Application menu configuration requires that your menu file
ru: Program meny konfigurasjonen krever at meny filen din

en: Arrange miniwindows
ru: Ordne minivinduer

en: Attribute %s not yet supported.
ru: %s ikke stЬttet enda.

en: Backupfile `%s' generated.
ru: Sikkerhetskopi `%s' opprettet

en: Browse...
ru: Vis...

en: Can't display pixmap '%s`.
ru: Kan ikke vide bilde '%s`.

en: Can't execute dynamic menu command.
    Please check `stderr' for more details.
ru: Kan ikke kjЬre dynamisk meny kommando.
    Sjekk `stderr' for flere detaljer.

en: Can't find passwd entry to expand
    `~' in filename %s
ru: Kan ikke finne nЬdvendig passord til
    `~' i filnavn %s

en: Can't find pixmap
    '%s`
    in PixmapPath. Please update
    your PixmapPath attribute.
ru: Kan ikke finne bildet
    '%s`
    i bildekatalogen, Oppdater
    bildekatalogen

en: Can't open global WindowMaker configuration file.
ru: Kan ikke Еpne global WindowMaker konfigurasjonsfil.

en: Can't open selected file.
ru: Kan ikke Еpne den valgte filen.

en: Can't open selected theme.
ru: Kan ikke Еpne det valgte theme.

en: Can't open temporary theme file.
    Please check `stderr' for more details.
ru: Kan ikke Еpne midlertidig theme fil.
    Sjekk `stderr' for mer informasjon.

en: Can't parse generated menu file
    `%s'.
    Please check syntax of this file.
ru: Kan ikke bruke generert meny fil
    `%s'.
    Sjekk syntaksen til denne filen.

en: Can't read file '%s'
ru: Kan ikke lese fil '%s'

en: Can't revert to backupfile of `WMRootMenu'. Please manually revert from file WMRootMenu.bak.
ru: Kan ikke gФ tilbake til sikkerhetskopien av `WMRootMenu'. GjЬr det manuelt med filen WMRootMenu.bak.

en: Can't revert to backupfile of `WindowMaker'. Please manually revert from file WindowMaker.bak.
ru: Kan ikke gФ tilbake til sikkerhetskopien av `WindowMaker'. GjЬr det manuelt med filen WindowMaker.bak.

en: Can't revert to old theme.
    Please check `stderr' for more details.
ru: Kan ikke gЕ tilbake til forrige theme.
    Sjekk 'stderr for mer informasjon

en: Can't show preview of theme `%s'.
    Please check `stderr' for more details.
ru: Kan ikke vise forvisningen til theme `%s'.
    Sjekk 'stderr for mer informasjon

en: Can't write backupfile `%s'.
ru: Kan ikke lagre sikkerhetskopi `%s'.

en: Can't write temporary theme file.
    Please check `stderr' for more details.
ru: Kan ikke skrive til midlertidig theme fil.
    Sjekk `stderr' for mer informasjon.

en: Can't write to Window Maker file
    `%s'.
ru: Kan ikke skrive til Window Maker filen
    `%s'.

en: Can't write to menu file
    `%s'
ru: Kan ikke skrive til meny fil
    `%s'

en: Cancel
ru: Avbryt

en: Centered
ru: Sentrert

en: Centered: The pixmap will be shown centered.
    Tiled: The pixmap will be tiled in the destination.
    Scaled: The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size.
ru: Sentrert: Bildet vil bli vist i midten.
    Flislagt: Bildet bli lagt som 'fliser' pЕ destinasjonen.
    Skalert: Bildet vil bli skalert for Е passe til destinasjonens stЬrrelse.

en: Centered: The pixmap will be shown centered.
    Tiled: The pixmap will be tiled in the destination.
    Scaled: The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size.
    Scaled (x:y): The pixmap will be scaled to adapt to the destination's size but will maintain aspect ratio.
ru: Sentrert: Bildet vil bli vist i midten.
    Flislagt: Bildet bli lagt som 'fliser' pЕ destinasjonen.
    Skalert: Bildet vil bli skalert for Е passe til destinasjonens stЬrrelse.
    Skalert (x:y): Bildet blir skalert for Е passe til destinasjonens stЬrrelse men beholder forholdet x:y.

en: Choose directory
ru: Velg katalog

en: Choose themes to install
ru: Velg theme du vil installere

en: Close
ru: Lukk

en: Collapse submenus
ru: Trekk inn undermenyer

en: Color 1:
ru: Farge 1:

en: Color 2:
ru: Farge 2:

en: Color selection
ru: Farge valg

en: Colors
ru: Farger

en: Command
ru: Kommando

en: Command:
ru: Kommando

en: Commandline of application to execute. A %s directive is replaced by the current selection, %w by the XID of the focused window, and %a(title[,prompt]) pops up an input box with specified title and optional prompt and substitutes with the typed text.
ru: Kommandolinjen til programmet som skal kjЬres. %s byttes med det som er markert, %w med XID til vinduet i fokus, og %a(title[,prompt]) Еpner et vindu med spesifisert tittel og 'optional prompt som bytter med den teksten som blir skrevet inn.

en: Commandline to generate dynamic menu.
ru: Kommando for Е generere dynamisk meny

en: Convert current menu
ru: Konverter nЕvФrende meny

en: Convert current menu file to new format.
ru: Konverter nЕvФrende meny til nytt format.

en: Cut item/submenu
ru: Klipp ut prog/undermeny

en: Default
ru: Standard

en: Default color
ru: Standard farge

en: Directory list
ru: Katalog liste

en: Discard session data
ru: Glem data

en: Documentation
ru: Dokumentasjon

en: Error
ru: Feil

en: Execute application
ru: KjЬr program

en: Exit
ru: Avslutt

en: Exit Window Maker
ru: Avslutt Window Maker

en: Exit session
ru: Avslutt

en: Exit wmakerconf
ru: Avslutt wmakerconf

en: Expand submenus
ru: Utvid undermenyer

en: File
ru: Fil

en: File:
ru: Fil:

en: Filename of menu to include.
ru: Filnavn pЕ meny Е legge til.

en: Filename of the pixmap. <RETURN> checks if the pixmap filename is valid.
ru: Bildets filnavn. <RETURN> sjekker om filen eksisterer.

en: Filename:
ru: Filnavn:

en: Font selection
ru: Font valg

en: For each workspace a different texture can be specified. The texture of the default workspace is used if the texture type is set to 'default' for a specific workspace.
ru: For hvert skrivebord kan forskjellige bakgrunner bli spsifisert. Bakgrunnen til standard skrivebordet blir brukt hvis bakgrunnstypen er satt til 'standard' for et spesifisert skrivebord.

en: Help
ru: Hjelp

en: Hide other windows
ru: Skjul andre vinduer

en: Homepage
ru: Hjemmeside

en: Horizontal
ru: Horisontal

en: Horizontal: A gradient going from left to right.
    Vertical: A gradient going from top to bottom.
    Diagonal: A gradient going from the top-left corner to the bottom-right corner.
    Always from color 1 to color 2
ru: Horisontal: En gradient som strekker seg fra venstre til hЬyre.
    Vertikal: En gradient som strekker seg fra toppen til bunnen
    Diagonal: En gradient som strekker seg fra venstre hjЬrne oppe til nede i venstre hjЬrne
    Alltid fra farge 1 til farge 2

en: Horizontal: A gradient going from left to right.
    Vertical: A gradient going from top to bottom.
    Diagonal: A gradient going from the top-left corner to the bottom-right corner.
    Always from the first to the last color.
ru: Horisontal: En gradient som strekker seg fra venstre til hЬyre.
    Vertikal: En gradient som strekker seg fra toppen til bunnen
    Diagonal: En gradient som strekker seg fra venstre hjЬrne oppe til nede i venstre hjЬrne
    Alltid fra den fЬrste til den siste fargen.

en: Import
ru: Importer

en: Import contents of selected menu file. The 'include menu file' item is removed afterwards.
ru: Hent inn innhold fra valgte menyfil. 'Inkluder meny fil' blir fjernet etterpЕ.

en: Import output of command. The 'include dynamic menu' item is removed afterwards.
ru: Importer kommandoens resultat. 'Includer dynamisk meny' blir fjernet etterpЕ.

en: Imported file '%s'
ru: Imoprtert fil '%s'

en: Include directory menu
ru: Inkluder katalog meny

en: Include dynamic menu
ru: Inkluder dynamisk meny

en: Include menu file
ru: Inkluder meny fil

en: Insert
ru: Legg inn

en: Insert Debian menu
ru: Legg til Debian meny

en: Insert GNOME menu
ru: Legg til GNOME meny

en: Insert KDE menu
ru: Legg til KDE meny

en: Insert RedHat menu
ru: Legg til RedHat meny

en: Insert a new color before current color.
ru: Legg til en ny farge fЬr nЕvФrende farge.

en: Insert default menu
ru: Legg til standard meny

en: Insert new command
ru: Legg til ny kommando

en: Insert new directory.
ru: Sett inn ny katalog.

en: Insert new submenu
ru: Legg til ny undermeny

en: Insert...
ru: Sett inn..

en: Install
ru: Installer

en: Install themes
ru: Installer themes

en: Install...
ru: Installer...

en: Leave preview mode
ru: Avslutt forvisninger

en: List of themes
ru: Themes liste

en: Menu file selection
ru: Meny fil valg

en: Menu(item) label
ru: Meny navn

en: Messages
ru: Beskjeder

en: Name of window manager to start. If omitted, restart Window Maker.
ru: Navn pЕ 'window manager'du vil starte. Hvis utelatt, omstart Window Maker.

en: Name:
ru: Navn:

en: New WindowMaker configuration file `%s' created.
ru: Ny WindowMaker konfigurasjonsfil `%s' opprettet

en: No
ru: Nei

en: No installation prefix given.
ru: Ingen installasjons prefiks gitt.

en: None
ru: Ingen

en: Opacity of the pixmap. If set to zero, only the pixmap is visible (and vice versa).
ru: Ugjennomsiktigheten til bildet. Hvis den settes til null, blir bare bildet synlig (og omvendt.

en: Opacity:
ru: Ugjennomsiktighet:

en: Open
ru: бpne

en: Open a style, theme, or WindowMaker file.
ru: бpne en style, theme eller en WindowMaker fil.

en: Open file browser to select include file.
ru: бpne filviseren for Е velge fil som skal legges til

en: Open...
ru: бpne

en: Out of memory!
ru: Manger minne!

en: Output of command '%s'
ru: Resultat av kommando '%s'

en: Paste item/submenu
ru: Lim inn prog/undermeny

en: Pixmap
ru: Bilde

en: Pixmap Browser
ru: Bilde viser/velger

en: Pixmap file browser
ru: Bilde-filviser

en: Press this button to activate capture mode - then press the desired key sequence.
ru: Trykk denne knappen for Е aktivere capture mode - trykk deretter Ьnsket tast sekvens

en: Preview
ru: Forvisning

en: Previews...
ru: Forvisninger..

en: Question
ru: SpЬrsmЕl

en: Recursively, a submenu with all files and subdirectories of the given directory list is generated - each file is then used as argument for `command'. If `command' is omitted, a submenu with all executable files is generated.
ru: En undermeny med alle file og underkataloger fra den gitte katalog listen blir generert - hver fil blir brukt som et argument for 'kommando'. Hvis 'kommando' blir utelatt, blir en undermeny med alle kjЬrbare filer generert.

en: Refresh screen
ru: Oppdater skjermbildet

en: Remove
ru: Fjern

en: Remove selected color from gradient color list.
ru: Fjern den valgte fargen fra gradient listen.

en: Remove selected directory.
ru: Fjern valgt katalog.

en: Remove themes
ru: Fjern themes

en: Remove...
ru: Fjern...

en: Replace current menu file with an empty one.
ru: Bytt nЕvФrende meny fil med en tom.

en: Revert to backupfile of `WindowMaker' 
    and `WMRootMenu' and exit wmakerconf?
ru: GФ tilbake til sikkerhetskopi av `WindowMaker' 
    og `WMRootMenu' og avslutt wmakerconf?

en: Revert...
ru: GЕ tilbake til..

en: Save
ru: Lagre

en: Save WindowMaker file
ru: Lagre WindowMaker file

en: Save a theme
ru: Lagre et theme

en: Save before quitting?
ru: Lagre fЬr du avslutter?

en: Save session
ru: Lagre

en: Save...
ru: Lagre...

en: Scaled
ru: Skalert

en: Scaled (x:y)
ru: Skalert (x:y)

en: Select themes with a file selection dialog (or use drag and drop with your file manager and WWW browser).
ru: Velg themes med filviseren (eller bruk 'drag and drop' fra for eksempel nettleseren din

en: Set
ru: Sett

en: Shortcut
ru: Snarvei

en: Show all windows
ru: Vis alle vinduer

en: Show info panel
ru: Vis info panel

en: Show legal panel
ru: Vis legal panel

en: Show next preview
ru: Vis neste forvisning

en: Skip
ru: Hopp over

en: Solid color
ru: Farge

en: Some values are modified.
    Do you want to save them before quitting?
ru: Noen verdier har blitt forandret.
    Skal disse lagres fЬr du avslutter?

en: Start with empty menu
ru: Start med tom meny

en: Strip suffix of filenames
ru: Fjern filenes 'etternanvn'

en: Submenu
ru: Undermeny

en: Texture
ru: Bakgrunn

en: Texture `%s' not yet supported or wrong number of arguments.
    Converting to (solid, black) ...
ru: Bildet `%s' er ikke stЬttet eller for fЕ/mange argumenter.
    Konverterer til (solid, black) ...

en: Textured gradient
ru: Bakgrunn gradient

en: Theme name
ru: Theme navn

en: This color is used as solid color, if a gradient can't be drawn, or during the pixmap scaling/tiling process.
ru: Denne fargen brukte en ren farge, hvis en gradient ikke kan bli tegnet, eller imens bildet blir skalert/flislagt.

en: Tiled
ru: Fliser

en: Unable to display pixmap
    '%s`
    (format not supported).
    See stderr for subsequent messages.
ru: Kan ikke vise bildet
    '%s`
    (formatet er ikke stЬttet).
    Sjekk stderr for feilmelding.

en: Undefined boolean value '%s' converted to true.
ru: Udefinert verdi '%s' konvertert til true

en: Update previews
ru: Oppdater forvisninger

en: Upgrade
ru: Oppgrader

en: Upgrade wmakerconf-data package via HTTP.
ru: Oppgrader wmakerconf-data pakken via HTTP.

en: Use file browser to select pixmap.
ru: Bruk filviseren for Е velge bilde.

en: Use one of Window Maker's predefined menus as a starting point.
ru: Bruk en av Window Makers allerde definerte menyer som utgangspunkt

en: Use predefined menu
ru: Bruk en allerede definert meny

en: Vertical
ru: Vertikal

en: Warning
ru: Advarsel

en: Window Maker config file '%s' saved.
ru: Window Maker konfigurasjonsfil '%s' lagret.

en: Window Maker root menu file '%s' saved.
ru: Window Makers root meny fil '%s' lagret.

en: Window Maker's searchpath for pixmaps
ru: Window Makers bildekatalog

en: Wmakerconf homepage
ru: Wmakerconf hjemmeside

en: Workspace
ru: Skrivebord

en: Workspace menu
ru: Skriverbord meny

en: Yes
ru: Ja

en: is in the new format.
ru: er i det nye formatet.
