caja 1.25.3 - en to oc translation catalogue (1497 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
oc: 
    
    Apondre un punt de montatge amb connexion a un servidor

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
oc: 
    
    Explorar lo sistèma de fichièrs amb lo gestionari de fichièrs

en:  (another copy)
oc:  (autra còpia)

en:  (copy)
oc:  (còpia)

en:  (invalid Unicode)
oc:  (Unicode invalid)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
oc: « %s » pòt pas dobrir « %s » perque «%s » pòt pas accedit als fichièrs dels emplaçaments « %s ».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
oc: Impossible de trobar « %s ». Benlèu qu'es estat suprimit i a pauc de temps.

en: "%s" is an executable text file.
oc: « %s » es un fichièr tèxt executable.

en: "%s" selected
oc: « %s » seleccionat

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
oc: Se seleccionatz la comanda Pegar, « %s » serà copiat

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
oc: Se seleccionatz la comanda Pegar, « %s » serà desplaçat

en: %'d hour | %'d hours
oc[0]: %'d ora
oc[1]: %'d oras

en: %'d minute | %'d minutes
oc[0]: %'d minuta
oc[1]: %'d minutas

en: %'d second | %'d seconds
oc[0]: %'d segonda
oc[1]: %'d segonda

en: %'dnd link to %s
oc: %'dnd ligam cap a %s

en: %'drd link to %s
oc: %'den ligam cap a %s

en: %'dst link to %s
oc: %'dèr ligam cap a %s

en: %'dth link to %s
oc: %'den ligam cap a %s

en: %'u file | %'u files
oc[0]: %'u fichièr
oc[1]: %'u fichièrs

en: %'u folder | %'u folders
oc[0]: %'u dossièr
oc[1]: %'u dossièrs

en: %'u item | %'u items
oc[0]: %'u element
oc[1]: %'u elements

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
oc: %A %-d %B de %Y a %-H:%M:%S

en: %S of %S
oc: %S sus %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
oc: %A %-d %B %Y a %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
oc: %A %-d %b de %Y a %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
oc: %-d %b %Y a %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
oc: %-d %B de %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
oc: %d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
oc: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
oc: %s (%'dnda còpia)%s

en: %s (%'drd copy)%s
oc: %s (%'dena còpia)%s

en: %s (%'dst copy)%s
oc: %s (%'dèra còpia)%s

en: %s (%'dth copy)%s
oc: %s (%'dena còpia)%s

en: %s (%s bytes)
oc: %s (%s octets)

en: %s (another copy)%s
oc: %s (autra còpia)%s

en: %s (copy)%s
oc: %s (còpia)%s

en: %s - File Browser
oc: %s - Navigador de fichièrs

en: %s Properties
oc: Proprietats de %s

en: %s Visible Columns
oc: %s colomnas visiblas

en: %s's Home
oc: Repertòri personal de %s

en: %s, Free space: %s
oc: %s, espaci liure : %s

en: (Empty)
oc: (Void)

en: (some contents unreadable)
oc: (impossible de legir de contengut)

en: --check cannot be used with other options.
oc: --check pòt pas èsser utilizada amb d'autras opcions.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
oc: --geometry pòt pas èsser utilizada amb mai d’una URI.

en: --quit cannot be used with URIs.
oc: --quit pòt pas èsser utilizada amb d'URI.

en: --select must be used with at least an URI.
oc: --select deu èsser utilizat amb almens una URI.

en: 00/00/00, 00:00 PM
oc: 00/00/00, 00:00

en: 1 Day
oc: 1 jorn

en: 1 GB
oc: 1 Go

en: 1 GiB
oc: 1 Go

en: 1 Hour
oc: 1 ora

en: 1 MB
oc: 1 Mo

en: 1 MiB
oc: 1 Mo

en: 1 Month
oc: 1 mes

en: 1 Week
oc: 1 setmana

en: 1 Year
oc: 1 annada

en: 10 KB
oc: 10 Ko

en: 10 KiB
oc: 10 ko

en: 10 MB
oc: 10 Mo

en: 10 MiB
oc: 10 Mo

en: 100 KB
oc: 100 Ko

en: 100 KiB
oc: 100 ko

en: 100 MB
oc: 100 Mo

en: 100 MiB
oc: 100 Mo

en: 100%
oc: 100 %

en: 150%
oc: 150 %

en: 2 GB
oc: 2 Go

en: 2 GiB
oc: 2 Go

en: 3 MB
oc: 3 Mo

en: 33%
oc: 33 %

en: 4 GB
oc: 4 Go

en: 4 GiB
oc: 4 Go

en: 400%
oc: 400 %

en: 5 MB
oc: 5 Mo

en: 5 MiB
oc: 5 Mo

en: 50%
oc: 50 %

en: 500 KB
oc: 500 Ko

en: 500 KiB
oc: 500 ko

en: 500 MB
oc: 500 Mo

en: 500 MiB
oc: 500 Mo

en: 6 Months
oc: 6 meses

en: 66%
oc: 66 %

en: <b>Available _Extensions:</b>
oc: <b>_Extensions disponiblas :</b>

en: <b>Behavior</b>
oc: <b>Compòrtament</b>

en: <b>Date</b>
oc: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
oc: <b>Visualizacion per defaut</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
oc: <b>Fichièrs tèxt executables</b>

en: <b>Folders</b>
oc: <b>Repertòris</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
oc[0]: <b>Nautor :</b> %d pixèl
oc[1]: <b>Nautor :</b> %d pixèls

en: <b>Icon Captions</b>
oc: <b>Legenda de las icònas</b>

en: <b>List Columns</b>
oc: <b>Colomnas de la lista</b>

en: <b>Media Handling</b>
oc: <b>Gestion dels supòrts</b>

en: <b>Other Media</b>
oc: <b>Autres supòrts</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
oc: <b>Autras previsualizacions de fichièrs</b>

en: <b>Size</b>
oc: <b>Talha</b>

en: <b>Sound Files</b>
oc: <b>Fichièrs son</b>

en: <b>Text Files</b>
oc: <b>Fichièrs tèxt</b>

en: <b>Trash</b>
oc: <b>Escobilhièr</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
oc[0]: <b>Largor :</b> %d pixèl
oc[1]: <b>Largor :</b> %d pixèls

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
oc: <big><b>Error al moment d'executar automaticament lo logicial</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
oc: <big><b>Aquel supòrt conten un logicial previst per èsser aviat automaticament. Lo volètz aviar ?</b></big>

en: ? bytes
oc: ? octets

en: ? items
oc: ? elements

en: A folder with the same name already exists in "%s".
oc: Un repertòri amb lo meteis nom existís ja dins « %s ».

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
oc: Una lista de legendas jos una icòna dins la vista en icònas e sul burèu. Lo nombre real de legendas afichadas depend del nivèl de zoom. Las valors possiblas son : « size », « type », « date_modified », « date_created », « date_changed », « date_accessed », « owner », « group », « permissions », « octal_permissions » e « mime_type ».

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
oc: Un fichièr mai recent amb lo meteis nom existís ja dins « %s ».

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
oc: Un repertòri mai recent amb lo meteis nom existís ja dins « %s ».

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
oc: Una cadena que conten la geometria e las coordonadas enregistradas de las fenèstras de navegacion.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
oc: Una cadena indicant lo biais d'acorchir l'afichatge de noms de fichièrs fòrça longs per de punts de suspension, segon lo nivèl de zoom. Cada element de la lista es de la forma « Nivèl de zoom:Nombre entièr ». Per cada nivèl de zoom indicat, se lo nombre entièr que correspond es mai grand que 0, lo nom de fichièr depassarà pas aquel nombre de linhas. Se lo nombre es mai pichon o egal à 0, cap de limit s'aplica pas al nivèl de zoom indicat. Es permés d'apondre un element jos la forma « Nombre entièr » sens precisar de nivèl de zoom. Aquò indica lo nombre maximum de linhas per totes los autres nivèls de zoom. Exemples : 0 - aficha totjorn los noms en entièr ; 3 - abrèja los noms de fichièrs se depassan tres linhas ; smallest:5, smaller:4,0 - abrèja los noms de fichièrs se depassan respectivament cinc e quatre linhas pels nivèls de zoom « smallest » e « smaller », mas abrèja pas los noms de fichièrs pels autres nivèls de zoom. Los nivèls de zoom disponibles son : smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)

en: A_ll columns have the same width
oc: _Totas las colomnas an la meteissa largor

en: About Caja
oc: A prepaus de Caja

en: About Extension
oc: A prepaus de l’extension

en: Access files
oc: Accès als fichièrs

en: Access was denied.
oc: L'accès es estat refusat.

en: Access:
oc: Accès :

en: Accessed:
oc: Darrièr accès :

en: Acti_on:
oc: Acci_on :

en: Activate next tab
oc: Activar l'onglet seguent

en: Activate previous tab
oc: Activar l'onglet precedent

en: Add Application
oc: Apondre una aplicacion

en: Add Emblems...
oc: Apondre d'emblèmas...

en: Add _bookmark
oc: _Apondre un favorit

en: Add a bookmark for the current location to this menu
oc: Apondre un favorit a l'emplaçament actual d'aqueste menú

en: Add a new criterion to this search
oc: Apondre un criteri novèla a la recèrca

en: Add new...
oc: Apondre un novèl...

en: All columns have same width
oc: Totas las colomnas an la meteissa largor

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
oc: Totes los fichièrs executables d'aqueste repertòri se visualizaràn dins lo menú Escripts.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
oc: Totes los fichièrs executables d'aqueste repertòri se visualizaràn dins lo menut Escripts. Se causissètz un escript dins aqueste menut, serà aviat.
    
    Un escript executat a partir d'un repertòri local recep coma paramètre los noms dels fichièrs seleccionats. Quand es executat a partir d'un repertòri distant (per exemple un repertòri situat sus un servidor web o FTP), los escripts recebon pas cap de paramètre.
    
    Dins totes los cases, Caja bota las variablas d'environament seguentas que los escripts pòdon utilizar :
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS : camins dels fichièrs seleccionats separats per linhas novèlas (newline) (sonque pels fichièrs locals)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS : URI dels fichièrs seleccionats separats per de linhas novèlas (newline)
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI : URI de l'emplaçament actual
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY : posicion e talha de la fenèstra actuala
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS : camins dels fichièrs seleccionats dins lo panèl inactiu d'una fenèstra divisada, desseparats per de cambiaments de linha (pas que pels fichièrs locals)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS : URI dels fichièrs seleccionats dins lo panèl inactiu d'una fenèstra divisada, desseparats per de cambiaments de linha
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI : URI de l'emplaçament actual dins lo panèl inactiu d'una fenèstra divisada

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
oc: Totes los elements dins l'escobilhièr seràn suprimit definitivament.

en: Allow _executing file as program
oc: Permetre d'_executar un fichièr coma un programa

en: Always
oc: Totjorn

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
oc: Totjorn utilizar la zòna de tèxt per l'emplaçament al luòc de la barra de camin

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
oc: Un nombre entièr indicant lo biais d'acorchir l'afichatge de noms de fichièrs fòrça longs per de punts de suspension sul burèu. Se lo nombre es mai grand que 0, lo nom de fichièr depassarà pas aquel nombre de linhas. Se lo nombre es mai pichon o egal a 0, cap de limit es pas aplicat al nombre de linhas afichadas.

en: An invalid drag type was used.
oc: Una mena de rossegada invalida es estada utilizada.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
oc: Un fichièr mai ancian amb lo meteis nom existís ja dins « %s ».

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
oc: Un repertòri mai ancian amb lo meteis nom existís ja dins « %s ».

en: Another file with the same name already exists in "%s".
oc: Un fichièr que s’apèla « %s » existís ja.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
oc: Un autre repertòri amb lo meteis nom existís ja dins « %s ».

en: Another link to %s
oc: Autre ligam cap a %s

en: Any
oc: Totes

en: Aperture Value
oc: Valor de dobertura

en: Apparition
oc: Aparicion

en: Application does not accept documents on command line
oc: L'aplicacion accepta pas los documents en linha de comandas

en: Apply Permissions to Enclosed Files
oc: Aplicar las permissions als fichièrs junts

en: Apply this action to all files and folders
oc: Aplicar aquesta accion per totes los fichièrs e dossièrs

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
oc: Volètz vertadièrament voidar la lista dels emplaçaments qu'avètz visitats ?

en: Are you sure you want to open all files?
oc: Volètz dobrir totes los fichièrs ?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
oc: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn « %B » de l'escobilhièr ?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
oc: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn « %B » ?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
oc[0]: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn %'d element seleccionats de l’escobilhièr ?
oc[1]: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn %'d elements seleccionats de l’escobilhièr ?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
oc[0]: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn %'d element seleccionats ?
oc[1]: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn %'d elements seleccionats ?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
oc: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn « %B » ?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
oc[0]: Volètz vertadièrament metre a l’escobilhièr %'d element seleccionats ?
oc[1]: Volètz vertadièrament metre a l’escobilhièr %'d elements seleccionats ?

en: Arran_ge Items
oc: Arren_gar los elements

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
oc: Demandar abans de _voidar l’escobilhièr o de suprimir de fichièrs

en: Ask before moving files to the _Trash
oc: Demandar abans de _desplaçar a l’escobilhièr o de suprimir de fichièrs

en: Ask what to do
oc: Demandar de que cal far

en: Autorun Prompt
oc: Demanda d'execucion automatica

en: Azul
oc: Blau

en: B_rowse media when inserted
oc: Explora_r lo supòrt quand l'inserissètz

en: Back history
oc: Tornar dins l'istoric

en: Background
oc: Rèireplan

en: Backgrounds and Emblems
oc: Fonzes e emblèmas

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
oc: Abans d'aviar Caja, creatz lo repertòri seguent o definissètz de permissions per que Caja lo posca crear.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
oc: Abans d'aviar Caja, creatz aquestes repertòris o definissètz de permissions per que Caja los posca crear.

en: Behavior
oc: Compòrtament

en: Black
oc: Negre

en: Blue Ridge
oc: Estrias blavas

en: Blue Rough
oc: Blau rugòs

en: Blue Type
oc: Tipe blau

en: Bookmark Name:
oc: Nom del favorit :

en: Bookmark for Nonexistent Location
oc: Favorit d'un emplaçament qu'existís pas

en: Bookmarks
oc: Favorits

en: Browse Network
oc: Percórrer la ret

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
oc: Percórrer totes los disques e repertòris locals e distants que son accessibles a partir de l'ordenador

en: Browse bookmarked and local network locations
oc: Explorar los emplaçaments dins los favorits e la ret locala

en: Browse in New _Tab
oc: Explorar dins un ongle_t novèl

en: Browse in New _Window
oc: Explorar dins una _fenèstra novèla

en: Browse the contents of the network
oc: Examina lo contengut de la ret

en: Browse the file system with the file manager
oc: Explorar lo sistèma de fichièrs amb lo gestionari de fichièrs

en: Brushed Metal
oc: Metal escobetat

en: Burlap
oc: Tela de jute

en: By Access Date
oc: Per data d’accès

en: By Creation Date
oc: Per data de creacion

en: By E_xtension
oc: Per _extension

en: By Emblems
oc: Per emblèmas

en: By Extension
oc: Per extension

en: By Modification Date
oc: Per data de modificacion

en: By Modification _Date
oc: Per _data de modificacion

en: By Name
oc: Per nom

en: By Path
oc: Per camin

en: By S_ize on Disk
oc: Per _talha sul disc

en: By Size
oc: Per talha

en: By Size on Disk
oc: Per talha sul disc

en: By T_rash Time
oc: Per data de _mesa a l’escobilhièr

en: By Trashed Date
oc: Per data de mesa a l'escobilhièr

en: By Type
oc: Per tipe

en: By _Creation Date
oc: Per data de _creacion

en: By _Emblems
oc: Per _emblèmas

en: By _Name
oc: Per _nom

en: By _Size
oc: Per _talha

en: By _Type
oc: Per _tipe

en: CD _Audio:
oc: CD _àudio :

en: C_ancel Remove
oc: _Anullar la supression

en: C_onfigure Extension
oc: C_onfigurar l’extension

en: C_onnect
oc: Se _connectar

en: Caja cannot handle "%s" locations.
oc: Caja reconeis pas los emplaçaments « %s ».

en: Caja cannot handle this kind of location.
oc: Caja pòt pas gerir aquesta mena d'emplaçaments.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
oc: Caja a pas poscut crear los repertòris requerits seguents : %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
oc: Caja a pas poscut crear lo repertòri requerit « %s ».

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
oc: Caja a pas de visualizaire installat capable de visualizar lo repertòri.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Caja es distribuit en esperant que vos serà util mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens tanpauc la garantida implicita de VALOR MERCANDA o D'ADEQÜACION A UN BESONH PARTICULAR. Consultatz la licéncia publica generala GNU per mai d'entresenhas.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
oc: Caje es extensible via un sistèma d’extensions, similari a çò de GNOME Nautilus, del qual es una variacion.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Caja es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
oc: Caja es lo gestionari de fichièrs oficial de MATE. Permet de percórrer los repertòris, tanben previsualizar de fichièrs e lançar d’aplicacions ligadas. Es tanben en carga de la gestion de las icònas del burèu MATE. Fonciona pels fichièrs sistèma locals e alonhats.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
oc: Caja permet d'organizar vòstres fichièrs e repertòris, a l'encòp sus vòstre ordenador e vòstra ret.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
oc: Caja utiliza lo repertòri personal dels utilizaires coma burèu

en: Caja will exit when last window destroyed.
oc: Caja quita quand la darrièra fenèstra es destrucha.

en: Camera Brand
oc: Marca de l'aparelh de fotografiar

en: Camera Model
oc: Modèl de l'aparelh de fotografiar

en: Camouflage
oc: Dissimulacion

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
oc: Cargamant impossible de la lista dels metòdes del servidors.
    Verificatz vòstra installacion GVfs.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
oc: Impossible de passar d'URI de document a un fichièr de burèu amb « Type=Link »

en: Cancel
oc: Anullar

en: Cancel Group Change?
oc: Anullar la modificacion de grop ?

en: Cancel Owner Change?
oc: Anullar la modificacion de proprietari ?

en: Cannot create the link to %s
oc: Creacion impossible del ligam cap a %s

en: Cannot find the autorun program
oc: Impossible de trobar lo programa d'aviada automatica

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
oc: Desplaçament impossible de l’element a l’escobilhièr. Lo volètz suprimir sulcòp ?

en: Chalk
oc: Greda

en: Change Desktop _Background
oc: Modificar lo _rèireplan

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
oc: Modifica lo compòrtament

en: Change the visibility of this window's location bar
oc: Modificar la visibilitat de la barra d'emplaçament d'aquesta fenèstra

en: Change the visibility of this window's main toolbar
oc: Modificar la visibilitat de la barra principala d'esplèches d'aquesta fenèstra

en: Change the visibility of this window's side pane
oc: Modificar la visibilitat del panèl lateral d'aquesta fenèstra

en: Change the visibility of this window's statusbar
oc: Modificar la visibilitat de la barra d'estat d'aquesta fenèstra

en: Charcoal
oc: Carbon de lenha

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
oc: Verificatz que l'ortografia e que los paramètres de proxy son corrèctes.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
oc: Verificatz qu'avètz las permissions per suprimir l'emblèma.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
oc: Verificatz qu'avètz las permissions per suprimir lo motiu.

en: Choose a program with which to open the selected item
oc: Causissètz lo programa que volètz utilizar per dobrir l'element seleccionat

en: Choose another application with which to open the selected item
oc: Causissètz l'aplicacion que volètz utilizar per dobrir l'element seleccionat

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
oc: Causissètz l'òrdre de las entresenhas que se visualizan jol nom de las icònas. Mai zoomatz sus un element, mai las entresenhas visualizadas seràn nombrosas.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
oc: Causissètz l'òrdre de las entresenhas dins la visualizacion en lista.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
oc: Causissètz l'òrdre de las entresenhas visualizadas dins aqueste repertòri :

en: Choose what application to launch.
oc: Causissètz l'aplicacion d'aviar.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
oc: Causissètz l'accion d'efectuar a l'insercion d'un supòrt o a la connexion d'un aparelh al sistèma

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
oc: Se causissètz un escript dins aqueste menú, serà aviat amb los elements seleccionats en dintrada.

en: Clea_r History
oc: Voida_r l'istoric

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
oc: Voida lo contengut del menú Anar e de las listas Precedent/Seguent

en: Click on a color to remove it
oc: Clicatz sus una color per la suprimir

en: Click on a pattern to remove it
oc: Clicatz sus un motiu per lo suprimir

en: Click on an emblem to remove it
oc: Clicatz sus un emblèma per lo suprimir

en: Clos_e All Folders
oc: _Tampar totes los repertòris

en: Close P_arent Folders
oc: Tampar los repertòris p_arents

en: Close _All Windows
oc: Barra _totas las fenèstas

en: Close all Navigation windows
oc: Tampar totas las fenèstras d'exploracion

en: Close all folder windows
oc: Tampar totas las fenèstras del repertòri

en: Close tab
oc: Tampar l'onglet

en: Close the side pane
oc: Tampar lo panèl lateral

en: Close this folder
oc: Tampar lo repertòri

en: Close this folder's parents
oc: Tampar los parents d'aqueste repertòris

en: Color _name:
oc: _Nom de la color :

en: Color _value:
oc: _Valor de color :

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
oc: Color per defaut del fons dels repertòris. Sonque utilizada se background_set es verai.

en: Colors:
oc: Colors :

en: Command
oc: Comanda

en: Comment
oc: Comentari

en: Compact View
oc: Vista compacta

en: Compact _Layout
oc: _Disposicion compacta

en: Computer
oc: Ordenador

en: Computer icon visible on desktop
oc: Icòna d'ordenador visibla sul burèu

en: Concrete
oc: Concret

en: Connect To This Server
oc: Se connectar a aqueste servidor

en: Connect to Server
oc: Se connectar al servidor

en: Connect to Server %s
oc: Se connectar al servidor %s

en: Connect to _Server...
oc: Se connectar a un _servidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
oc: Se connectar a un ordenador distant o a un disc partejat

en: Connect to the drive associated with the open folder
oc: Connectar al volum associat al dossièr dobèrt

en: Connect to the selected drive
oc: Connectar lo volum seleccionat

en: Connecting...
oc: Connexion en cors...

en: Contained text
oc: Tèxt contengut

en: Content View
oc: Vista del conetgut

en: Contents:
oc: Contengut :

en: Continue
oc: Contunhar

en: Cop_y to
oc: Cop_iar dins

en: Copy %d items to '%s'
oc: Copiar %d elements cap a « %s »

en: Copy '%s' to '%s'
oc: Copiar « %s » cap a « %s »

en: Copy _Anyway
oc: Copiar ça _que la

en: Copy the current selection to the desktop
oc: Còpia la seleccion actuala cap al burèu

en: Copy the current selection to the home folder
oc: Còpia la seleccion actuala cap a lo dossièr personal

en: Copy the current selection to the other pane in the window
oc: Còpia la seleccion actuala cap a l'autre panèl d'aquesta fenèstra

en: Copy the selected text to the clipboard
oc: Copiar lo tèxt seleccionat dins lo pòrta-papièr

en: Copying "%B" to "%B"
oc: Còpia de « %B » dins « %B »

en: Copying Files
oc: Còpia dels fichièrs

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
oc: Copyright © 1999-2009 Los autors de Nautilus
    Copyright © 2011-2021 Los autors de Caja

en: Cork
oc: Siure

en: Could not add application
oc: Apondon impossible de l’aplicacion

en: Could not add application to the application database: %s
oc: Impossible d'apondre l'aplicacion a la basa de donadas d'aplicacions : %s

en: Could not determine original location of "%s"
oc: Impossible de determinar l'emplaçament d'origina de « %s »

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
oc: Visualizacion impossibla de « %s » per que l’òste se pòt pas trobar.

en: Could not display "%s".
oc: Visualizacion impossibla de « %s ».

en: Could not find "%s".
oc: Impossible de trobar « %s ».

en: Could not find '%s'
oc: Impossible de trobar « %s »

en: Could not find application
oc: Impossible de trobar l'aplicacion

en: Could not remove application
oc: Impossible de suprimir l'aplicacion

en: Could not remove emblem with name '%s'.
oc: Supression impossibla de l’emblèma que s’apèla « %s ».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
oc: Impossible de suprimir los fichièrs del repertòri %F qu'existís ja.

en: Could not remove the already existing file %F.
oc: Impossible de suprimir lo fichièr %F qu'existís ja.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
oc: Impossible de suprimir lo fichièr qu'existís ja amb lo meteis nom dins %F.

en: Could not remove the folder %B.
oc: Supression impossibla del repertòri %B.

en: Could not remove the source folder.
oc: Impossible de suprimir lo repertòri sorga.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
oc: Impossible de renomenar l'emblèma que lo nom es « %s ».

en: Could not run application
oc: Impossible d'aviar l'aplicacion

en: Could not set application as the default: %s
oc: Impossible de definir l'aplicacion coma la per defaut : %s

en: Could not set as default application
oc: Impossible de definir l'aplicacion coma la per defaut

en: Count _number of items:
oc: Comptar lo _nombre d'elements :

en: Countertop
oc: Formas arredondidas

en: Create Document from template "%s"
oc: Crear un document amb lo modèl « %s »

en: Create L_auncher...
oc: Crear un _aviador...

en: Create _Document
oc: Crear un _document

en: Create _Folder
oc: Crear un _repertòri

en: Create a New Color:
oc: Crear una color novèla :

en: Create a New Emblem
oc: Crear un emblèma novèl

en: Create a new empty file inside this folder
oc: Crear un fichièr void novèl dins aqueste repertòri

en: Create a new empty folder inside this folder
oc: Crear un repertòri void novèl dins aqueste repertòri

en: Create a new folder '%s'
oc: Crear un dossièr novèl « %s »

en: Create a new launcher
oc: Crear un aviador novèl

en: Create a symbolic link for each selected item
oc: Crear un ligam simbolic per cada element seleccionat

en: Create an empty file '%s'
oc: Crear un fichièr void « %s »

en: Create and delete files
oc: Crear e suprimir de fichièrs

en: Create link to '%s'
oc: Crear un ligam cap a « %s »

en: Create links to %d items
oc: Crear un ligam cap a %d elements

en: Create new file '%s' from template
oc: Crear un fichièr novèl amb lo modèl « %s »

en: Create the initial window with the given geometry.
oc: Crea la fenèstra iniciala amb la geometria balhada.

en: Created:
oc: Creacion :

en: Creating Properties window.
oc: Creacion de la fenèstra de proprietats.

en: Creating links in "%B"
oc: Creacion de ligams dins « %B »

en: Cu_t
oc: _Copar

en: Cursor Position
oc: Posicion del cursor

en: Custom Background
oc: Fons personalizat

en: Custom Side Pane Background Set
oc: Ensemble personalizat de fons del panèl lateral

en: Cut the selected text to the clipboard
oc: Copar lo tèxt seleccionat dins lo pòrta-papièr

en: D_efault zoom level:
oc: Nivèl de _zoom per defaut :

en: D_uplicate
oc: D_uplicar

en: Dark Cork
oc: Siure escur

en: Dark GNOME
oc: GNOME escur

en: Date Accessed
oc: Data d'accès

en: Date Created
oc: Date de creacion

en: Date Digitized
oc: Numerizada lo

en: Date Format
oc: Format de data

en: Date Modified
oc: Data de modificacion

en: Date Taken
oc: Presa lo

en: Date when file was moved to the Trash
oc: Data a la quala lo fichièr es estat mes a l'escobilhièr

en: Decrease the view size
oc: Demesir la visualizacion

en: Deep Teal
oc: Turquesa escur

en: Default
oc: Per defaut

en: Default Background Color
oc: Color de fons per defaut

en: Default Background Filename
oc: Nom de fichièr per defaut del fons

en: Default Side Pane Background Color
oc: Color per defaut del fons del panèl lateral

en: Default Side Pane Background Filename
oc: Nom per defaut del fichièr de fons del panèl lateral

en: Default Thumbnail Icon Size
oc: Talha per defaut de l'icòna de miniatura

en: Default _zoom level:
oc: Nivèl de _zoom per defaut :

en: Default column order in the list view
oc: Òrdre per defaut de las colomnas dins la visualizacion en lista

en: Default column order in the list view.
oc: Òrdre per defaut de las colomnas dins la visualizacion en lista.

en: Default compact view zoom level
oc: Nivèl de zoom per defaut de las icònas

en: Default folder viewer
oc: Visualizaira de repertòri per defaut

en: Default icon zoom level
oc: Nivèl de zoom per defaut de las icònas

en: Default list of columns visible in the list view
oc: Lista de colomnas visiblas per defaut dins la visualizacion en lista

en: Default list of columns visible in the list view.
oc: Lista de colomnas visiblas per defaut dins la visualizacion en lista.

en: Default list zoom level
oc: Nivèl de zoom per defaut de las listas

en: Default sort order
oc: Òrdre de classificacion per defaut

en: Default zoom level used by the compact view.
oc: Nivèl de zoom per defaut utilizat per la vista compacta.

en: Default zoom level used by the icon view.
oc: Nivèl de zoom per defaut utilizat per la visualizacion en icònas.

en: Default zoom level used by the list view.
oc: Nivèl de zoom per defaut utilizat per la visualizacion en lista.

en: Defaults
oc: Per defaut

en: Delete %d copied items
oc: Suprimir %d elements copiats

en: Delete %d duplicated items
oc: Suprimir %d elements duplicats

en: Delete '%s'
oc: Suprimir « %s »

en: Delete _All
oc: _Tot suprimir

en: Delete all items in the Trash
oc: Suprimir totes los elements de l'escobilièr

en: Delete all selected items permanently
oc: Suprimir per totjorn totes los elements seleccionats

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
oc: Suprimir cada element seleccionat, sens lo desplaçar a l'escobilièr

en: Delete link to '%s'
oc: Supression del ligam cap a « %s »

en: Delete links to %d items
oc: Suprimir los ligam cap a « %d » elements

en: Delete the open folder permanently
oc: Suprimir per totjorn lo repertòri dobèrt

en: Delete this folder, without moving to the Trash
oc: Suprimir aqueste repertòri, sens lo desplaçar a l'escobilièr

en: Deleting Files
oc: Supression dels fichièrs

en: Deleting files
oc: Supression de fichièrs

en: Description
oc: Descripcion

en: Desktop
oc: Burèu

en: Desktop View
oc: Vista burèu

en: Desktop computer icon name
oc: Nom de l'icòna de l'ordenador sul burèu

en: Desktop font
oc: Polissa del burèu

en: Desktop home icon name
oc: Nom de l'icòna del repertòri personal sul burèu

en: Desktop trash icon name
oc: Nom de l'icòna de l'escobilièr sul burèu

en: Details:
oc: Detalhs :

en: Detect media in the selected drive
oc: Detectar lo mèdia dins lo lector seleccionat

en: Devices
oc: Aparelhs

en: Differences...
oc: Diferéncias...

en: Disable connection to session manager
oc: Desactivar la connexion al gestionari de sessions

en: Disconnect the drive associated with the open folder
oc: Desconnectar lo volum associat al repertòri dobèrt

en: Disconnect the selected drive
oc: Desconnectar lo volum seleccionat

en: Display
oc: Afichatge

en: Display Caja help
oc: Visualizar l'ajuda de Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
oc: Visualizar una fenèstra que permet de modificar los favorits dins aqueste menú

en: Display credits for the creators of Caja
oc: Visualizar los mercejaments als creators de Caja

en: Display icons in the opposite order
oc: Visualiza las icònas dins l'òrdre invèrs

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
oc: Visualizar de motius, de colors e d'emblèmas que podètz utilizar per personalizar l'aparéncia

en: Display this location with the compact view.
oc: Visualizar aqueste emplaçament amb la vista compacta.

en: Display this location with the desktop view.
oc: Visualizar aqueste emplaçament amb la visualizacion burèu.

en: Display this location with the empty view.
oc: Visualizar aqueste emplaçament amb la visualizacion voida.

en: Display this location with the icon view.
oc: Visualizar aqueste emplaçament amb la vista en icònas.

en: Display this location with the list view.
oc: Visualizar aqueste emplaçament amb la visualizacion en lista.

en: Display this location with the widget view.
oc: Visualizar aqueste emplaçament amb la vista widget.

en: Do Nothing
oc: Far res

en: Do _not Empty Trash
oc: Voidar _pas l'escobilièr

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
oc: Gerir pas lo burèu (ignora l'opcion causida dins la fenèstra de las preferéncias).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
oc: Volètz voidar l'escobilièr abans de desmontar ?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
oc: Volètz suprimir de la lista totes los favorits que l'emplaçament existís pas ?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
oc: Volètz aviar « %s » o visualizar son contengut ?

en: Domain Name:
oc: Nom de domeni :

en: Dots
oc: Punts

en: Download location?
oc: Descargar l'emplaçament ?

en: Drag a color to an object to change it to that color
oc: Rossegar una color cap a un objècte per que prenga aquesta color

en: Drag a pattern tile to an object to change it
oc: Rossegatz un motiu cap a un objècte per lo modificar

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
oc: Rossegatz una emblèma cap a un objècte per l'i apondre

en: Drag and drop is not supported.
oc: Es pas possible de rossegar e pausar.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
oc: Rossegar-pausar es pas gerit que suls sistèmas de fichièrs locals.

en: Duplicate '%s' in '%s'
oc: Duplicar « %s » dins « %s »

en: Duplicate each selected item
oc: Duplicar cada element seleccionat

en: Duplicate of %d items in '%s'
oc: Duplicar %d elements dins « %s »

en: Duplicating "%B"
oc: Duplicacion de « %B »

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
oc[0]: Duplicacion de %'d fichièr
oc[1]: Duplicacion de %'d fichièrs

en: E_mpty Trash
oc: _Voidar l'escobilièr

en: E_xecute
oc: E_xecutar

en: E_xtra Pane
oc: Pa_nèl suplementari

en: Eclipse
oc: Eclipsi

en: Edit
oc: Edicion

en: Edit Bookmarks
oc: Editar los favorits

en: Edit Caja preferences
oc: Modificar las preferéncias de Caja

en: Edit the saved search
oc: Modificar la recèrca enregistrada

en: Eject the selected volume
oc: Ejectar lo volum seleccionat

en: Eject the volume associated with the open folder
oc: Ejectar lo volum associat al repertòri dobèrt

en: Eject the volume associated with this folder
oc: Ejectar lo volum associat a aqueste repertòri

en: Emblems
oc: Emblèmas

en: Emblems:
oc: Emblèmas :

en: Empty Trash
oc: Voidar l'escobilièr

en: Empty View
oc: Vista voida

en: Empty _Trash
oc: Voidar l'_escobilhièr

en: Empty all items from Trash?
oc: Voidar totalament l'escobilhièr ?

en: Emptying Trash
oc: Voidatge de l'escobilièr

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
oc: Activa lo compòrtament classic de Caja, ont totas las fenèstras son de navigadors

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
oc: Picatz un nom descriptiu al costat de cada emblèma. Aqueste nom serà utilizat als autres endreches per identificar l'emblèma.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
oc: Picatz un nom descriptiu al costat de l'emblèma. Aqueste nom serà utilizat als autres endreches per identificar l'emblèma.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
oc: Picatz un nom novèl per l'emblèma visualizada :

en: Envy
oc: Enveja

en: Erase
oc: Suprimir

en: Error starting autorun program: %s
oc: Error al moment d'aviar automaticament lo programa : %s

en: Error while copying "%B".
oc: Error al moment de copiar « %B ».

en: Error while copying to "%B".
oc: Error al moment de copiar dins « %B ».

en: Error while copying.
oc: Error pendent la còpia.

en: Error while creating directory %B.
oc: Error al moment de crear lo repertòri %B.

en: Error while creating file %B.
oc: Error al moment de crear lo fichièr %B.

en: Error while creating link to %B.
oc: Error al moment de crear lo ligam %B.

en: Error while deleting.
oc: Error pendent la supression.

en: Error while moving "%B".
oc: Error en desplaçant « %B ».

en: Error while moving files to trash.
oc: Error en desplaçant de fichièrs dins l’escobilhièr.

en: Error while moving.
oc: Error pendent lo desplaçament.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
oc: Error : %s
    Seleccionatz una autra visualizaira e tornatz ensajar.

en: Examples:
oc: Exemples :

en: Execute:
oc: Executar :

en: Exposure Program
oc: Mòde d'exposicion

en: Exposure Time
oc: Temps d'exposicion

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: FTP (with login)
oc: FTP (amb identificacion)

en: Failed to load image information
oc: Impossible de cargar las entresenhas de l'imatge

en: Fibers
oc: Fibras

en: File Browser
oc: Navigator de fichièrs

en: File Management
oc: Gestion de fichièrs

en: File Management Preferences
oc: Preferéncias de la gestion de fichièrs

en: File Manager
oc: Gestionari de fichièrs

en: File Operations
oc: Operacions suls fichièrs

en: File Permissions:
oc: Permissions del fichièrs :

en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

en: File Type
oc: Tipe de fichièr

en: File access:
oc: Accès als fichièrs :

en: File and Folder conflict
oc: Fichièr e dossièr en conflicte

en: File conflict
oc: Conflicte de fichièr

en: File is not a valid .desktop file
oc: Lo fichièr es pas un fichièr .desktop valid

en: File manager for the MATE desktop environment
oc: Gestionari de fichièrs per l’environament de burèu MATE

en: File not found
oc: Impossible de trobar lo fichièr

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
oc: Nom de fichièr del panèl lateral de fonzes per defaut. Sonque utilizat se background_set es vrai.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
oc: Impossible de copiar los fichièrs del repertòri « %B » per que avètz pas las permissions de los visualizar.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
oc: Impossible de suprimir los fichièrs del repertòri « %B » per que avètz pas las permissions de los visualizar.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
oc: Impossible de tractar los fichièrs del repertòri « %B » per çò que avètz pas la permission de los veire.

en: Filesystem type:
oc: Tipe de sistèma de fichièrs :

en: Fire Engine
oc: Pompa d'incendis

en: Flash Fired
oc: Amb flash

en: Fleur De Lis
oc: Flor de liri

en: Focal Length
oc: Longor focala

en: Folder Permissions:
oc: Permissions del repertòri :

en: Folder access:
oc: Accès als repertòris :

en: Folder:
oc: Repertòri :

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
oc: Pels utilizaires qu'an una mirga amb de botons "Seguent" e "Precedent", aquesta clau determina se se deu efectuar una accion dins Caja quand clicatz sus un d'eles.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
oc: Pels utilizaires qu'an una mirga amb de botons "Seguent" e "Precedent", aquesta clau de termina quin boton activa la comanda "Precedent" dins una fenèstra de navigacion. Las valors possiblas van de 6 a 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
oc: Pels utilizaires qu'an una mirga amb de botons "Seguent" e "Precedent", aquesta clau de termina quin boton activa la comanda "Seguent" dins una fenèstra de navigacion. Las valors possiblas van de 6 a 14.

en: Format the selected volume
oc: Formatar lo volum seleccionat

en: Format the volume associated with the open folder
oc: Formatar lo volum associat al repertòri dobèrt

en: Format the volume associated with this folder
oc: Formatar lo volum associat a aqueste repertòri

en: Forward history
oc: Avançar dins l'istoric

en: Free space:
oc: Espaci liure :

en: Free space: %s
oc: Espaci liure : %s

en: GEOMETRY
oc: GEOMETRIA

en: Go
oc: Anar

en: Go To:
oc: Anar a :

en: Go to the location specified by this bookmark
oc: Anar a l'emplaçament especificat per aqueste favorit

en: Go to the next visited location
oc: Anar a l'emplaçament visitat seguent

en: Go to the previous visited location
oc: Anar a l'emplaçament visitat precedent

en: Go to the same location as in the extra pane
oc: Se plaça al meteis endrech que dins lo panèl suplementari

en: Granite
oc: Granit

en: Grapefruit
oc: Pampelmós

en: Greater than or equal to
oc: Superior o egal a

en: Green Weave
oc: Armadura vèrda

en: Group
oc: Grop

en: Group:
oc: Grop :

en: History
oc: Istoric

en: Home Folder
oc: Dossièr personal

en: Home icon visible on desktop
oc: Icòna del repertòri personal visibla sul burèu

en: ID
oc: Identificador

en: ISO Speed Rating
oc: Velocitat ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
oc: _Inclure una comanda Suprimir que sauta l'etapa de l'escobilièr

en: Ice
oc: Glaça

en: Icon
oc: Icòna

en: Icon View
oc: Vista en icònas

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
oc: Se definit a la valor « after-current-tab » (aprèp l’onglet actual), los novèls onglets son inserits aprèp l’onglet actiu. Se definit a la valor « end » (fin), los novèls onglets son aponduts a la fin de la lista dels onglets.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
oc: Se es verai, Caja visualizarà pas que los repertòris dins la panèl lateral d'arborescéncia. Si que non, visualizarà los repertòris e los fichièrs.

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
oc: Se definit a true, Caja mòstra las notificacions burèu.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
oc: Se definit a true, las talhas de fichièrs utilizan las unitats IEC (en basa 1024) amb lo sufix « Kio », a la plaça de las unitats per defaut SI.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
oc: Se es verai, la barra d'emplaçament de las fenèstras dobertas serà visibla a partir d'ara.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
oc: Se es verai, lo panèl lateral de las fenèstras dobertas serà visible a partir d'ara.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
oc: Se es verai, la barra d'estat de las fenèstras dobertas serà visible a partir d'ara.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
oc: Se es verai, las barras d'espleches de las fenèstras dobertas seràn visiblas a partir d'ara.

en: If set to true, show file icons in list view.
oc: Se definit a true, mòstra las icònas de fichièr en vista lista.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
oc: Se es verai, las fenèstras d'exploracion de Caja utilizaràn totjorn una dintrada textuala dins la barra d'emplaçaments, al luòc de la barra de camin.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
oc: Se es verai, Caja vos permet de modificar e visualizar las permissions de fichièrs d'un biais pus similar a Unix en accedissent a d'opcions mai esotericas.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
oc: Se definit a « true » Caja visualizarà los repertòris abans de visualizar los fichièrs dins las visualizacions en icònas e en lista.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
oc: Se es verai, Caja vos demandarà confirmacion quand ensajaretz de suprimir de fichièrs o de voidar l'escobilièr.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
oc: Se es verai, Caja vos demandarà confirmacion quand ensajaretz de desplaçar de fichièrs a l'escobilhièr.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
oc: S'es definit a verai, Caja montarà automaticament los supòrts coma los disques durs visibles per l'utilizaire e los periferics amovibles a l'aviada e a l'insercion dels supòrts.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
oc: S'es definit a verai, Caja dobrirà automaticament un repertòri quand un supòrt es montat automaticament. Aquò s'aplica pas qu'als supòrts ont se detecta un contengut del tipe x-content/* desconegut ; pels supòrts ont se detecta un contengut de tipe x-content conegut, s'utiliza al luòc l'accion personalizada del'utilizaire.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
oc: Se definit sus « true », alara Caja quitarà quand totas las fenèstras son destruchas. Es lo paramètres per defaut. Se definit sus « false » pòt èsser aviat sens cap de fenèstra, doncas Caja pòt servir coma demòni per susvelhar lo montatge auto dels mèdias, o de prètzfaches similars.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
oc: Se es verai, Caja aurà una foncion que vos permetrà de suprimir un fichièr còp sec al luòc de lo desplaçar a l'escobilièr. Aquesta foncion pòt èsser dangerosa doncas d'utilizar amb prudéncia.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
oc: S'es definit a verai, Caja demanda pas jamai, ni lança automaticament los programas quand s'inserís un supòrt.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
oc: Se es verai, Caja utilizarà lo repertòri personal de l'utilizaire coma burèu. Se es fals, utilizarà ~/Desktop coma burèu.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
oc: Se definit sus « true » alara totas las fenèstras Caja seràn de fenèstras de navegador. Es aital que Nautilus se comportava abans la version 2.6, e d’unes preferisson aqueste compòrtament.

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
oc: Se definit sus « true » alara los fichièrs de salvagarda seràn mostrats per defaut al gestionari de fichièrs. Los fichièrs de còpia de salvagarda son de fichièrs que lor nom acaba per una tilda (~)

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
oc: Se botat sus True alara los fichièrs seràn mostrats per defaut sul gestionari de fichièrs. Los fichièrs amagats son siá de fichièrs amb un punt a la debuta siá de fichièrs listats dins un dossièr amagat.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
oc: S'es definit, las linhas se copan se lo tèxte ven tròp long.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
oc: Se es verai, una icòna ligada als servidors de la ret seràn inserida sul burèu.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
oc: Se es verai, un icòna ligada a l'emplaçament de l'ordenador serà inserida sul burèu.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
oc: Se es verai, una icòna ligada al repertòri personal serà inserida sul burèu.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
oc: Se es verai, una icòna ligada a l'escobilièr serà inserida sul burèu.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
oc: Se es verai, d'icònas ligadas als volums montats seràn inseridas sul burèu.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
oc: S'aquesta preferéncia es definida, totas las colomnas en visualizacion compacta auràn la meteissa largor. Si que non, la largor se determinarà individualament.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
oc: Se es verai, los fichièrs de las fenèstras novèlas seràn ordenats dins l'òrdre invèrs, es a dire que se son ordenats per nom, lo seràn de "z" a "a" al luòc de o èsser de "a" a "z" ; se son ordenats per talha, seràn ordenats dins l'òrdre descreiscent al luòc de l'òrdre creiscent.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
oc: S'es verai, las icònas son rengadas per defaut d'un biais compact dins las fenèstras novèlas.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
oc: Se definit a true, activa la possibilitat de cambiar d’onglet en utilizant [ctrl + tab] e [ctrl + shift + tab].

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
oc: Se es verai, las etiquetas seràn a costat de las icònas al luòc de jos elas.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
oc: Se suprimissètz un element, serà perdut per totjorn.

en: Illustration
oc: Illustracion

en: Image
oc: Imatge

en: Image Type:
oc: Tipe d'imatge :

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
oc: Los imatges pus bèls qu'aquesta talha auràn pas de miniatura. L'objectiu d'aqueste paramètre es d'evitar que d'imatges tròp ajan de miniaturas que serián tròp longs de cargar o utilizarián tròp de memòria.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
oc: Per recobrar d'espaci liure sus aqueste periferic, l'escobilièr deu èsser void. Totrs los elements de l'escobilièr seràn suprimits per totjorn.

en: Increase the view size
oc: Aumentar la visualizacion

en: Indigo
oc: Indi

en: Information
oc: Entresenhas

en: It is now safe to remove the drive
oc: Ara es segur de tirar lo periferic

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
oc: Los elements plaçats a l’escobilhièr pòt èsser restaurat fins que siá voidat.

en: Items:
oc: Elements :

en: Justification
oc: Justificacion

en: Keep icons lined up on a grid
oc: Conservar las icònas alinhadas sus una grasilha

en: Keep icons sorted by creation date in rows
oc: Gardar las icònas triadas per data de creacion en linha

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
oc: Conservar las icònas ordenadas per talha sul disc en linhas

en: Keep icons sorted by emblems in rows
oc: Conservar las icònas ordenadas per emblèmas en linhas

en: Keep icons sorted by modification date in rows
oc: Conservar las icònas ordenadas per data de modificacion en linhas

en: Keep icons sorted by name in rows
oc: Conservar las icònas ordenadas per nom en linhas

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
oc: Gardar l’òrdre de las icònas inversat per segment d’extension dins las linhas

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
oc: Gardar l’òrdre de las icònas inversat per segment d’extension dins las linhas

en: Keep icons sorted by size in rows
oc: Conservar las icònas ordenadas per talha en linhas

en: Keep icons sorted by trash time in rows
oc: Conservar las icònas ordenadas per data de mesa a l’escobilhièr

en: Keep icons sorted by type in rows
oc: Conservar las icònas ordenadas per tipe en linhas

en: Keywords
oc: Mots clau

en: Last changed:
oc: Darrièra modificacion :

en: Last modified:
oc: Darrièra modificacion :

en: Leaf
oc: Fuèlha

en: Leave icons wherever they are dropped
oc: Las icònas demòran ont son pausadas

en: Lemon
oc: Limona

en: Less common media formats can be configured here
oc: Los formats de supòrts mens frequents se pòdon configurar aicí

en: Less than or equal to
oc: Inferior o egal a

en: Line wrap
oc: Copura de las linhas

en: Link Creation Failed
oc: Creacion del ligam fracassada

en: Link _name:
oc: _Nom del ligam :

en: Link target:
oc: Cibla del ligam :

en: Link to %s
oc: Ligam fins a %s

en: List Columns
oc: Colomnas de la lista

en: List View
oc: Vista en lista

en: List files only
oc: Visualizar pas que los fichièrs dins la lista

en: List of extensions in disabled state.
oc: Lista de las extensions en estat de desactivacion.

en: List of possible captions on icons
oc: Lista de las legendas possiblas sus las icònas

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
oc: Lista dels tipes x-content/* pels quals l'utilizaire a causit « Far pas res » dins lo capplet de preferéncia. Cap de fenèstra serà pas afichada, ni cap d'accion pas aviada a l'insercion d'un supòrt correspondent a aqueles tipes.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
oc: Lista dels tipes x-content/* pels quals l'utilizaire a causit « Dobrir lo dossièr » dins lo capplet de preferéncia. Un dossièr serà dobèrt a l'insercion d'un supòrt correspondent a aqueles tipes.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
oc: Lista dels tipes x-content/* pels quals l'utilizaire a causit d'aviar una aplicacion dins lo capplet de preferéncia. L'aplicacion preferida pel tipe donat serà aviada a l'insercion d'un supòrt correspondent a aqueles tipes.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
oc: Lista dels tipes x-content/* que cal pas res far

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
oc: Lista dels tipes x-content/* que cal dobrir un repertòri

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
oc: Lista dels tipes x-content/* que cal aviar l'aplicacion preferida

en: Loading...
oc: Cargament...

en: Local Files Only
oc: Pas que los fichièrs locals

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
oc: Localizar de documents e de repertòris sus aqueste ordenador per nom o per contengut

en: Location
oc: Emplaçament

en: Location _Bar
oc: _Barra d'emplaçament

en: Location:
oc: Emplaçament :

en: Lock the drive associated with the open folder
oc: Verrolhar lo volum associat al repertòri dobèrt

en: Lock the selected drive
oc: Verrolhar lo volum seleccionat

en: MIME Type
oc: Tipe MIME

en: M_ove to
oc: Des_plaçar dins

en: Make a _Link
oc: Crear un _ligam

en: Make a permanent connection to this server
oc: Crear una connexion permanenta a aqueste servidor

en: Make the selected icon resizable
oc: Far venir las icònas seleccionadas redimensionablas

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
oc: Gerir lo burèu en ignorant las preferéncias o l’environament (a l’aviada venenta solament)

en: Manila Paper
oc: Papièr de Manila

en: Mark as _Trusted
oc: Marcar coma _fisable

en: Matches files that contains specified text.
oc: Correspond als fichièrs que contenon lo tèxt especificat.

en: Maximum image size for thumbnailing
oc: Talha maximala de l'imatge per las miniaturas

en: Media
oc: Supòrts

en: Merge
oc: Fusionar

en: Merge Folder
oc: Fusionar lo dossièr

en: Merge _All
oc: _Tot fusionar

en: Merge folder "%s"?
oc: Fusionar lo dossièr « %s » ?

en: Merge with
oc: Fusionar amb

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
oc: La fusion demandarà una confirmacion abans cada remplaçament de fichièr del dossièr que dintra en conflicte amb los fichièrs en cors de còpia.

en: Metering Mode
oc: Mòde de mesura

en: Mo_ve to Trash
oc: Des_plaçar a l'escobilièr

en: Modification Time
oc: Data de modificacion

en: Modified:
oc: Modificat :

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
oc: Dil 00 d'oct 0000 a 00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
oc: Dil 00 d'oct 0000 a 00:00:00

en: Moss Ridge
oc: Estrias de mofa

en: Mount and open %s
oc: Montar e dobrir %s

en: Mount the selected volume
oc: Montar lo volum seleccionat

en: Mount the volume associated with the open folder
oc: Montar lo volum associat al repertòri dobèrt

en: Mount the volume associated with this folder
oc: Montar lo volum associat a aqueste repertòri

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
oc: Boton de la mirga qu'activa la comanda "Precedent" dins una fenèstra de navigacion

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
oc: Boton de la mirga qu'activa la comanda "Seguent" dins una fenèstra de navigacion

en: Move %d items back to '%s'
oc: Desplaçar de nòu %d elements cap a « %s »

en: Move %d items back to trash
oc: Remetre %d elements a l'escobilhièr

en: Move %d items to '%s'
oc: Desplaçar « %d» elements dins « %s »

en: Move %d items to trash
oc: Desplaçar « %d » elements dins l’escobilhièr

en: Move '%s' back to '%s'
oc: Desplaçar de nòu de « %s » cap a « %s »

en: Move '%s' back to trash
oc: Remetre « %s » a l'escobilhièr

en: Move '%s' to '%s'
oc: Desplaçar « %s » dins « %s »

en: Move '%s' to trash
oc: Desplaçar « %s » dins l’escobilhièr

en: Move Dow_n
oc: Desplaçar cap en_bas

en: Move Tab _Left
oc: Bolegar l'onglet cap a es_quèrra

en: Move Tab _Right
oc: Bolegar l'onglet cap a _drecha

en: Move _Up
oc: Desplaçar cap en_naut

en: Move current tab to left
oc: Desplaçar l'onglet actual cap a esquèrra

en: Move current tab to right
oc: Desplaçar l'onglet actual cap a drecha

en: Move each selected item to the Trash
oc: Desplaçar cada element seleccionat a l'escobilièr

en: Move focus to the other pane in a split view window
oc: Activa l'autre panèl d'una fenèstra divisada

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
oc: Desplaçar o copiar los fichièrs seleccionats abans amb una comanda Copar o Copiar

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
oc: Desplaçar o copiar los fichièrs seleccionats abans amb una comanda Copar o Copiar dins lo repertòri seleccionat

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
oc: Desplaça o còpia los fichièrs seleccionats precedentament amb la comanda « Copar » o « Copiar » dins aqueste dossièr

en: Move the current selection to the desktop
oc: Desplaça la seleccion actuala cap al burèu

en: Move the current selection to the home folder
oc: Desplaça la seleccion actuala cap al dossièr personal

en: Move the current selection to the other pane in the window
oc: Desplaça la seleccion actuala cap a l'autre panèl d'aquesta fenèstra

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
oc: Desplaçar lo dossièr dobèrt en defòra de l'escobilièr cap a « %s »

en: Move the open folder to the Trash
oc: Desplaçar lo repertòri dobèrt a l'escobilièr

en: Move this folder to the Trash
oc: Desplaçar aqueste repertòri a l'escobilièr

en: Move to _Trash
oc: Desplaçar dins l'_escobilhièr

en: Moving "%B" to "%B"
oc: Desplaçament de « %B » cap a « %B »

en: Moving Files
oc: Desplaçament dels fichièrs

en: Moving files to trash
oc: Desplaçament de fichièrs dins l'escobilièr

en: Mud
oc: Fanga

en: Music
oc: Musica

en: Name
oc: Nom

en: Network
oc: Ret

en: Network Servers
oc: Servidors ret

en: Network Servers icon visible on the desktop
oc: Icòna dels servidors ret visibla sul burèu

en: Network servers icon name
oc: Nom d'icòna dels servidors ret

en: Never
oc: Pas jamai

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
oc: Jamai demandar o aviar automaticament los programas quand un supòrt es inserit

en: New _Tab
oc: Ongle_t seguent

en: New _Window
oc: _Fenèstra novèla

en: No applications found
oc: Cap d'aplicacion pas trobada

en: No applications selected
oc: Pas d'aplicacion seleccionada

en: No bookmarks defined
oc: Cap de favorit pas definit

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
oc: Cap d’autra accion es pas disponibla per veire aqueste fichièr. Se copiatz aqueste fichièr cap a vòstre ordenador, poiriá arribar que poscatz pas lo dobrir.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
oc: Cap d’autra aplicacion es pas disponibla per veire aqueste fichièr. Se copiatz aqueste fichièr cap a vòstre ordenador, poiriá arribar que poscatz pas lo dobrir.

en: No templates installed
oc: Cap de modèls pas installats

en: None
oc: Pas cap

en: None of the files could be added as emblems.
oc: Impossible d'apondre cap dels fichièrs coma emblèma.

en: Normal Si_ze
oc: _Talha normala

en: Not a launchable item
oc: L'element es pas executable

en: Not allowed to set group
oc: Pas permés de definir lo grop

en: Not allowed to set owner
oc: Pas permés de definir lo proprietari

en: Not allowed to set permissions
oc: Pas permés de definir las permissions

en: Notes
oc: Nòtas

en: Numbers
oc: Nombres

en: Ocean Strips
oc: Bendas d'ocean

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
oc: 00 d'oct 0000 a 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
oc: 00 d'oct 0000, 00:00

en: Octal Permissions
oc: Permissions en octal

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
oc: Crear sonque de fenèstras per d'URI especificadas desplegadament.

en: Only show folders in the tree side pane
oc: Visualizar pas que los repertòris dins lo panèl lateral d'arborescéncia

en: Onyx
oc: Onix

en: Open %s
oc: Dobrir %s

en: Open %s and other "%s" files with:
oc: Dobrir %s e los autres fichièrs « %s » amb :

en: Open %s and other %s document with:
oc: Dobrir %s e los autres documents del tipe « %s » amb :

en: Open %s with:
oc: Dobrir %s amb :

en: Open Failed, would you like to choose another action?
oc: Impossible de dobrir, volètz causir una autra accion ?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
oc: Impossible de dobrir, volètz causir una autra aplicacion ?

en: Open File and Close window
oc: Dobrir un fichièr e tampar la fenèstra

en: Open Folder
oc: Dobrir un repertòri

en: Open Folder W_indow
oc: Dobrir la fenèstra del repertòr_i

en: Open Location
oc: Dobrir un emplaçament

en: Open URIs in tabs.
oc: Dobrir las URIs dins d’onglets.

en: Open Wit_h
oc: Dobrir _amb

en: Open With
oc: Dobrir amb

en: Open With %s
oc: Dobrir amb %s

en: Open With Other _Application...
oc: Dobrir amb una autra _aplicacion...

en: Open _Location...
oc: Dobrir un _emplaçament...

en: Open _Parent
oc: Dobrir lo repertòri _parent

en: Open a browser window.
oc: Dobrir una fenèstra de navigador.

en: Open a folder window for the displayed location
oc: Dobrir una fenèstra de repertòri per l'emplaçament visualizat

en: Open all "%s" files with:
oc: Dobrir totes los fichièrs del tipe « %s » amb :

en: Open all %s documents with:
oc: Dobrir totes los documents del tipe « %s » amb :

en: Open all files of type "%s" with:
oc: Dobrir totes los fichièrs del tipe « %s » amb :

en: Open an extra folder view side-by-side
oc: Aficha una vista suplementària del dossièr dins un panèl novèl dispausat de còsta

en: Open another Caja window for the displayed location
oc: Dobrir una novèla fenèstra de Caja per l'emplaçament visualizat

en: Open another tab for the displayed location
oc: Dobrir un autre onglet per aquel emplaçament

en: Open each _folder in its own window
oc: Dobrir cada _repertòri dins sa pròpria fenèstra

en: Open each selected item in a folder window
oc: Dobrir cada element seleccionat dins una fenèstra de repertòri

en: Open each selected item in a navigation window
oc: Dobrir cada element seleccionat dins una fenèstra d'exploracion

en: Open each selected item in a new tab
oc: Dobrir cada element seleccionat dins un onglet novèl

en: Open in Navigation Window
oc: Dobrir una fenèstra d'exploracion

en: Open in New _Tab
oc: Dobrir dins un ongle_t novèl

en: Open in New _Window
oc: Dobrir dins una _fenèstra novèla

en: Open in _Folder Window
oc: Dobrir dins una fenèstra de _repertòri

en: Open parent location
oc: Dobrir lo repertòri parent

en: Open parent location for the selected item
oc: Dobrir l’emplaçament parent de l’element seleccionat

en: Open the contents of the File System
oc: Dobrir lo contengut del sistèma de fichièrs

en: Open the contents of your desktop in a folder
oc: Dobrir lo contengut de vòstre burèu dins un repertòri

en: Open the parent folder
oc: Dobrir lo repertòri parent

en: Open the selected item in this window
oc: Dobrir l'element seleccionat dins aquesta fenèstra

en: Open the trash
oc: Dobrir l'escobilièr

en: Open this folder in a folder window
oc: Dobrir aqueste repertòri dins una fenèstra de repertòri

en: Open this folder in a navigation window
oc: Dobrir aqueste repertòri dins una fenèstra d'exploracion

en: Open this folder in a new tab
oc: Dobrir aqueste dossièr dins un onglet novèl

en: Open with other Application...
oc: Dobrir amb una autra aplicacion...

en: Open your personal folder
oc: Dobrir vòstre dossièr personal

en: Open your personal templates folder
oc: Dobrir vòstre repertòri personal dels modèls

en: Open your personal trash folder
oc: Dobrir vòstre repertòri personal d'escobilièr

en: Opening "%s".
oc: Dubèrtura de « %s ».

en: Orange
oc: Irange

en: Original Location
oc: Emplaçament d’orgina

en: Original file
oc: Fichièr d’origina

en: Original folder
oc: Dossièr d’origina

en: Original location of file before moved to the Trash
oc: Emplaçament d'origina del fichièr abans sa mesa a l'escobilhièr

en: Other Type...
oc: Autre tipe...

en: Other _Application...
oc: Autra _aplicacion...

en: Others
oc: Autres

en: Others:
oc: Autres :

en: Owner
oc: Proprietari

en: Owner:
oc: Proprietari :

en: Pale Blue
oc: Blau palle

en: Password:
oc: Senhal :

en: Paste the text stored on the clipboard
oc: Pega lo tèxt estocat dins lo pòrta-papièr

en: Patterns:
oc: Motius :

en: Pause
oc: Suspendre

en: Perform a quick set of self-check tests.
oc: Efectúa de tèsts de coeréncia rapids.

en: Perform or update the search
oc: Efectuar o actualizar la recèrca

en: Picture
oc: Imatge

en: Places
oc: Acorchis

en: Please check the spelling and try again.
oc: Verificatz l'ortografia e tornatz ensajar.

en: Please choose a different emblem name.
oc: Causissètz un autre nom d'emblèma.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
oc: Seleccionatz un sol imatge per ne far una icòna personalizada.

en: Please verify your user details.
oc: Volgatz verificar los detalhs utilizaire.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
oc: Las valors possiblas son « single » per aviar los fichièrs d’un sol clic o « double » per los aviar d’un clic doble.

en: Prefere_nces
oc: Preferé_ncias

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
oc: Preparar la còpia dels fichièrs seleccionats amb una comanda Pegar

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
oc: Preparar lo desplaçament dels fichièrs seleccionats amb una comanda Pegar

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
oc: Preparar la còpia d'aqueste repertòri amb una comanda Pegar

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
oc: Preparar lo desplaçament d'aqueste repertòri amb una comanda Pegar

en: Preparing
oc: Preparacion

en: Preparing to Move to "%B"
oc: Preparacion del desplaçament dins « %B »

en: Presentation
oc: Presentacion

en: Prevent repositioning icons
oc: Empachar lo reposicionament d’icònas

en: Preview
oc: Apercebut

en: Preview _sound files:
oc: Escota corta dels fichièrs _son :

en: Process completed
oc: Tractament acabat

en: Properties
oc: Proprietats

en: Public FTP
oc: FTP public

en: Purple Marble
oc: Marbre violet

en: Put labels beside icons
oc: Botar las etiquetas a costat de las icònas

en: Queue
oc: Fila

en: Quit Caja.
oc: Quitar Caja.

en: Rating
oc: Classificacion

en: Re_name
oc: Re_nommar

en: Re_versed Order
oc: Òrdre _inversat

en: Read and write
oc: Lectura e escritura

en: Read-only
oc: Lectura sola

en: Redo
oc: Restablir

en: Redo the last undone action
oc: Restablir la darrièra accion anullada

en: Reload
oc: Tornar cargar

en: Reload the current location
oc: Tornar cargar l'emplaçament actual

en: Remember this password
oc: Remembrar aqueste senhal

en: Remove
oc: Suprimir

en: Remove this criterion from the search
oc: Suprimir aqueste criteri de la recèrca

en: Rename
oc: Renommar

en: Rename '%s' as '%s'
oc: Renomenar « %s » en « %s »

en: Rename Emblem
oc: Renommar l'emblèma

en: Rename selected item
oc: Renommar l'element seleccionat

en: Rename...
oc: Renomenar...

en: Renaming "%s" to "%s".
oc: Renommatge de « %s » en « %s ».

en: Replace
oc: Remplaçar

en: Replace _All
oc: _Tot remplaçar

en: Replace file "%s"?
oc: Remplaçar « %s » ?

en: Replace folder "%s"?
oc: Remplaçar lo dossièr « %s » ?

en: Replace with
oc: Remplaçar per

en: Replacing it will overwrite its content.
oc: Lo remplaçar va espotir son contengut.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
oc: Lo remplaçar suprimirà totes los fichièrs del repertòri.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
oc: Reposiciona las icònas per los adaptar d'un biais armoniós a la fenèstra e evitar los encambaments

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Reset View to _Defaults
oc: Inicializar la visualizar a las valors per _defaut

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
oc: Reinicializar es un imatge especial que podètz pas suprimir.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
oc: Aplica l'òrdre de classificacion e lo nivèl de zoom indicats dins las preferéncias a aquesta visualizacion

en: Resize Icon...
oc: Redimensionar l’icòna...

en: Restore %d items from trash
oc: Restaurar %d elements de l'escobilhièr

en: Restore '%s' from trash
oc: Restaurar « %s » de l’escobilhièr

en: Restore '%s' to '%s'
oc: Restaurar « %s » cap a « %s »

en: Restore Icon's Original Si_ze
oc: Restaurar la _talha d'origina de l'icòna

en: Restore Icons' Original Si_zes
oc: Restaurar la _talha d'origina de las icònas

en: Restore Selected Items
oc: Restaurar los elements seleccionats

en: Restore each selected icon to its original size
oc: Restaurar cada icòna seleccionada a sa talha d'origina

en: Restore group of '%s' to '%s'
oc: Restaurar lo grop de « %s » a « %s »

en: Restore original permissions of '%s'
oc: Restaurar las permissions originalas de « %s »

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
oc: Restaurar las permissions originalas dels elements dins « %s »

en: Restore owner of '%s' to '%s'
oc: Restaurar lo proprietari de « %s » a « %s »

en: Restore selected items to their original position
oc: Restaurar los elements seleccionats a lor emplaçament d’orgina

en: Resume
oc: Reprendre

en: Reverse sort order in new windows
oc: Inversar lo sens de classificacion dins las fenèstras novèlas

en: Ridged Paper
oc: Papièr estriat

en: Rough Paper
oc: Papièr rugós

en: Ruby
oc: Robís

en: Run "%s" on any selected items
oc: Executar « %s » sus totes los elements seleccionats

en: Run in _Terminal
oc: Aviar dins un _terminal

en: Run or manage scripts from %s
oc: Aviar o gerir d'escripts a partir de %s

en: SELinux Context
oc: Contèxt SELinux

en: SELinux context:
oc: Contèxt SELinux :

en: S_how Search
oc: M_ostrar la recèrca

en: S_kip All
oc: Tot i_gnorar

en: S_witch to Other Pane
oc: B_ascular a l’autre panèl

en: Sa_me Location as Other Pane
oc: Me_teis emplaçament coma l’autre panèl

en: Sa_ve Search
oc: Enre_gistrar la recèrca

en: Sa_ve Search As...
oc: Enre_gistrar la recèrca coma...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
oc: Levar sens risc lo volum associat al repertòri dobèrt

en: Safely remove the selected drive
oc: Levar lo volum seleccionat sens risc

en: Save Search as
oc: Enregistrar la recèrca coma

en: Save the current search as a file
oc: Enregistrar la recèrca actuala dins un fichièr

en: Save the edited search
oc: Enregistrar la recèrca modificada

en: Saved search
oc: Recèrca enregistrada

en: Sea Foam
oc: Escruma de mar

en: Search
oc: Recercar

en: Search Folder
oc: Repertòri de recèrca

en: Search _name:
oc: _Nom de recèrca :

en: Search documents and folders by name
oc: Localizar de documents e de repertòris sus aqueste ordenador per lor nom

en: Search for "%s"
oc: Recercar « %s »

en: Search results
oc: Resultas de la recèrca

en: Search:
oc: Recercar :

en: Secure WebDAV (HTTPS)
oc: WebDAV segur (HTTPS)

en: Select All
oc: Tot seleccionar

en: Select Custom Icon
oc: Seleccionatz una icòna personalizada

en: Select Folder to Save Search In
oc: Seleccionatz un repertòri ont enregistrar la recèrca

en: Select I_tems Matching...
oc: Seleccionar los _elements correspondents a...

en: Select Items Matching
oc: Seleccion d'elements segon un motiu

en: Select _All
oc: _Tot seleccionar

en: Select a Category:
oc: Seleccionatz una categoria :

en: Select a Color to Add
oc: Seleccionatz una color d'apondre

en: Select a new name for the _destination
oc: Cau_sissètz un nom novèl per la destinacion

en: Select all and only the items that are not currently selected
oc: Seleccionar totes los elements que son pas seleccionats (e pas qu'eles)

en: Select all items in this window
oc: Seleccionar totes los elements d'aquesta fenèstra

en: Select all the text in a text field
oc: Selecciona tot lo tèxt dins una zòna de tèxt

en: Select an Application
oc: Seleccionar una aplicacion

en: Select an Image File for the New Emblem
oc: Seleccionatz un fichièr imatge per l'emblèma novèla

en: Select an Image File to Add as a Pattern
oc: Seleccionatz un fichièr imatge d'apondre coma motiu

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
oc: Seleccionatz una aplicacion per dobrir %s e los autres fichièrs del tipe « %s »

en: Select an application to view its description.
oc: Seleccionar una aplicacion per veire sa descripcion.

en: Select folder to search in
oc: Seleccionatz un repertòri ont recercar

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
oc: Seleccionatz cossí dobrir « %s » e se cal efectuar aquesta accion a partir d'ara per d'autres supòrts del tipe « %s ».

en: Select items in this window matching a given pattern
oc: Seleccionatz los elements d'aquesta fenèstra que correspondon a un motiu balhat

en: Select specified URI in parent folder.
oc: Seleccionar l’URI especificada al dossièr parent.

en: Select the columns visible in this folder
oc: Seleccionatz las colomnas visiblas d'aqueste repertòri

en: Select type
oc: Seleccionatz lo tipe

en: Selection Bound
oc: Limita de la seleccion

en: Server Details
oc: Detalhs del servidor

en: Session management options:
oc: Opcions de gestion de sessions :

en: Set _user ID
oc: Definir l'ID de l'_utilizaire

en: Set as _Background
oc: Definir coma _fons

en: Set as background for _all folders
oc: Definir coma fons per _totes los repertòris

en: Set as background for _this folder
oc: Definir coma fons per _aqueste repertòri

en: Set gro_up ID
oc: Definir l'IDE del gr_op

en: Set group of '%s' to '%s'
oc: Definir lo grop de « %s » a « %s »

en: Set owner of '%s' to '%s'
oc: Definir lo proprietari de « %s » a « %s »

en: Set permissions of '%s'
oc: Definir las permission de « %s »

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
oc: Definir las permission dels elements dins « %s »

en: Set the zoom level of the current view
oc: Definir lo nivèl de zoom de la visualizacion actuala

en: Setting permissions
oc: Definission de las permissions

en: Shale
oc: Escala

en: Share:
oc: Partejar :

en: Show Bac_kup Files
oc: Visuali_zar los fichièrs de salvagarda

en: Show Emblems
oc: Visualizar los emblèmas

en: Show History
oc: Visualizar l'istoric

en: Show Information
oc: Visualizar las entresenhas

en: Show Notes
oc: Visualizar las nòtas

en: Show Places
oc: Visualizar los acorchis

en: Show Tree
oc: Visualizar l'arborescéncia

en: Show _Hidden Files
oc: Visualizar los fichièrs _amagats

en: Show _only folders
oc: Visualizar _pas que los repertòris

en: Show _thumbnails:
oc: Visualizar las _miniaturas :

en: Show a list of your personal bookmarks
oc: Visualizar vòstres favorits en lista

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
oc: Visualiza una fenèstra que vos permet de definir los motius e las colors del fons de vòstre burèu

en: Show advanced permissions in the file property dialog
oc: Visualizar las permissions avançadas dins la fenèstra de las proprietats del fichièr

en: Show backup files
oc: Visualizar los fichièrs de salvagarda

en: Show folders first in windows
oc: Visualizar los repertòris en primièr dins las fenèstras

en: Show hidden files
oc: Visualizar los fichièrs amagats

en: Show location bar in new windows
oc: Visualizar la barra d'emplaçament dins las fenèstras novèlas

en: Show more _details
oc: Visualizar mai de _detalhs

en: Show mounted volumes on the desktop
oc: Visualizar los volums montats sul burèu

en: Show search
oc: Visualizar la recèrca

en: Show session management options
oc: Afichar las opcions de gestion de sessions

en: Show side pane in new windows
oc: Visualizar lo panèl lateral dins las fenèstras novèlas

en: Show status bar in new windows
oc: Visualizar la barra d'estat dins las fenèstras novèlas

en: Show te_xt in icons:
oc: Visualizar lo tè_xt dins las icònas :

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
oc: Visualizar lo repertòri que conten los escripts que se visualizan dins aqueste menu

en: Show the package installer for unknown MIME types
oc: Mostrar lo gestionari de paquets pels tipes MIME desconeguts

en: Show the version of the program.
oc: Visualizar la version del programa.

en: Show toolbar in new windows
oc: Visualizar la barra d'espleches dins las fenèstras novèla

en: Side pane view
oc: Visualizacion del panèl lateral

en: Silver
oc: Argent

en: Size
oc: Talha

en: Size on Disk
oc: Talha sul disc

en: Size on Disk:
oc: Talha sul disc :

en: Size:
oc: Talha :

en: Sky
oc: Cèl

en: Sky Ridge
oc: Estrias de cèl

en: Slashes are not allowed in filenames
oc: Las barras oblicas son pas permesas dins los noms de fichièrs

en: Snow Ridge
oc: Estrias de nèu

en: Software
oc: Logicial

en: Some of the files could not be added as emblems.
oc: Impossible d'apondre d'unes fichièrs coma emblèmas.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
oc: Desconsolat mas « %s » es pas un fichièr imatge utilizable.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
oc: Desconsolat mas es impossible de suprimir l'emblèma %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
oc: Desconsolat mas los mots claus d'emblèmas pòdon pas conténer que de letras, d'espacis e de nombres.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
oc: Desconsolat mas es impossible de suprimir lo motiu %s.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
oc: Desconsolat mas es impossible d'installar lo motiu %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
oc: Desconsolat mas i a ja una emblèma que lo nom es « %s ».

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
oc: Desconsolat mas podètz pas executar de comandar dempuèi un sit distant.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
oc: Desconsolat mas podètz pas remplaçar l'imatge Reinicializar.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
oc: Desconsolat mas devètz especificar un senhal pas void per l'emblèma novèla.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
oc: Desconsolat mas devètz especificar un nom pas void per la color novèla.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
oc: Desconsolat mas devètz especificar un nom pas utilizat per la color novèla.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
oc: O planhèm mas es impossible de modificar lo grop de « %s » : %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
oc: Desconsolat mas es impossible de modificar lo proprietari de « %s » : %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
oc: Desconsolat mas es impossible de modificar las permissions de « %s » : %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
oc: Desconsolat mas es impossible de visualizar tot lo contengut de « %s » : %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
oc: Desconsolat mas es impossible de renomenar « %s » en « %s » : %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
oc: Desconsolat mas es impossible d'enregistrar lo nom de l'emblèma personalizada.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
oc: Desconsolat mas es impossible d'enregistrar l'emblèma personalizada.

en: Sort _folders before files
oc: Ordenar los _repertòris abans los fichièrs

en: Special flags:
oc: Indicadors especials :

en: Specified group '%s' doesn't exist
oc: Lo grop « %s » especificat existís pas

en: Specified owner '%s' doesn't exist
oc: Lo proprietari « %s » especificat existís pas

en: Specify a location to open
oc: Especificatz un emplaçament de dobrir

en: Specify file containing saved configuration
oc: Indicar un fichièr que conten la configuracion enregistrada

en: Specify session management ID
oc: Indicar l'ID de gestion de session

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
oc: Optimizacion de la velocitat al moment de la previsualizacion d'un fichièr son quand la mirga es en dessús de l'icòna del fichièr. S'es definit a « always », lo son es totjorn jogat, e mai lo fichièr siá sus un servidor distant. S'es definit a « local-only », lo son es jogat sonque pels sistèmas de fichièrs locals. S'es definit a « never », lo son es jamai jogat.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
oc: Optimizacion de la velocitat al moment de la previsualizacion del contengut d'un fichièr tèxt dins l'icòna del fichièr. S'es definit a « always », se visualiza totjorn la previsualizacion, e mai lo repertòri siá sus un servidor distant. S'es definit a « local-only », se visualiza la previsualizacion sonque pels sistèmas de fichièrs locals. S'es definit a « never », las donadas de la previsualizacion son jamai legidas.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
oc: Optimizacion de la velocitat de visualizacion d'un fichièr imatge en miniatura. S'es definit a « always », la miniatura se visualiza totjorn, e mai lo repertòri es sus un servidor distant. S'es definit a « local-only », las miniaturas se visualizan pas que pels sistèmas de fichièrs locals. S'es definit a « never », las miniaturas son pas jamai visualizadas, s'utilizan sonque d'icòna genericas.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
oc: Compromés de rapiditat per l’afichatge del nombre d’elements dins un dossièr. Definit a « always » (totjorn), lo nombre d’elements es totjorn afichat, quitament se lo dossièr es sus un servidor distant. Definit a « local-only » (solament en local), lo nombre d’elements es pas afichat que pels sistèmas de fichièrs locals. Definit a « never » (pas jamai), lo sistèma se tracassa pas de comptar los elements.

en: Spreadsheet
oc: Fuèlha de calcul

en: St_atusbar
oc: B_arra d'estat

en: Start the drive associated with the open folder
oc: Aviar lo volum associat al dossièr dobèrt

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
oc: Aviar lo volum multidisc associat al dossièr dobèrt

en: Start the selected drive
oc: Aviar lo volum seleccionat

en: Start the selected multi-disk drive
oc: Avia lo volum multidisc seleccionat

en: Start the selected volume
oc: Aviar lo volum seleccionat

en: Start the volume associated with the open folder
oc: Avia lo volum associat al dossièr dobèrt

en: Start the volume associated with this folder
oc: Avia lo volum associat a aqueste dossièr

en: Starting %s
oc: Aviada de %s

en: Stop loading the current location
oc: Arrestar lo cargament de l'emplaçament actual

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
oc: Arrestar lo volum multidisc associat al dossièr dobèrt

en: Stop the selected drive
oc: Arrestar lo volum seleccionat

en: Stop the selected multi-disk drive
oc: Arrèsta lo volum multidisc seleccionat

en: Stop the selected volume
oc: Arrestar lo volum seleccionat

en: Stop the volume associated with the open folder
oc: Arrèsta lo volum associat al dossièr dobèrt

en: Stop the volume associated with this folder
oc: Arrèsta lo volum associat a aqueste dossièr

en: Stucco
oc: Estuc

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
oc: Cambiar d’onglet amb [ctrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
oc: Los ligams simbolics son pas gerits que pels fichièrs locals

en: T_emplates
oc: Modè_ls

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
oc: Etiquetas separadas per d’espacis. Fa veire los fichièrs que contenon totas las etiquetas especificadas.

en: Tangerine
oc: Mandarina

en: Terracotta
oc: Tèrra cuècha

en: Text
oc: Tèxte

en: Text Ellipsis Limit
oc: Limit d'abreviacion de tèxte

en: Text File
oc: Fichièr tèxt

en: Text view:
oc: Visualizacion de tèxt :

en: The Link "%s" is Broken.
oc: Lo ligam « %s » es copat.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
oc: Lo ligam « %s » es copat. Lo volètz desplaçar cap a l’escobilhièr ?

en: The SELinux security context of the file.
oc: Lo contèxt de seguretat SELinux del fichièr.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
oc: L'alinhament de las linhas dins lo tèxte de l'etiqueta relativament a las autras. Aquò afècta pas l'alinhament de l'etiqueta a l'interior de son allocacion. Vejatz GtkMisc::xalign per aquò.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
oc: L'aviador d'aplicacion « %s » es pas marcat coma fisable. Se coneissètz pas la provenença d'aqueste fichièr, son aviada es potencialament dangierosa.

en: The color cannot be installed.
oc: Impossible d'installar la color.

en: The compact view encountered an error while starting up.
oc: I a aguda una error dins la vista compacta al moment de s'aviar.

en: The compact view encountered an error.
oc: I a aguda una error dins la vista compacta.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
oc: La posicion actuala del cursor d'insercion, en caractèrs.

en: The date the file was accessed.
oc: La data d'accès al fichièr.

en: The date the file was created.
oc: La date quand lo fichièr foguèt creat.

en: The date the file was modified.
oc: Data de modificacion del fichièr.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
oc: L'accion per defaut pòt pas dobrir « %s » per que pòt pas accedir als fichièrs dels emplaçaments « %s ».

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
oc: La talha per defaut d'una icòna per una miniatura dins la visualizacion en icònas.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
oc: L’òrdre de triada per defaut pels elements de la vista en icònas. Las valors possiblas son « name », « size », « type », « mtime » e « emblems » .

en: The default width of the side pane in new windows.
oc: La largor per defaut del panèl lateral de las fenèstras novèlas.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
oc: I a aguda una error dins la visualizacion del burèu al moment d'aviar.

en: The desktop view encountered an error.
oc: I a aguda una error dins la visualizacion del burèu.

en: The destination folder is inside the source folder.
oc: Lo dossièr de destinacion se tròba a l'interior del dossièr font.

en: The destination is not a folder.
oc: La cibla es pas un repertòri.

en: The destination is read-only.
oc: La cibla es en lectura sola.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
oc: Sembla que lo fichièr rossegat es pas un imatge valid.

en: The emblem cannot be added.
oc: Apondon impossibla de l’emblèma.

en: The emblem cannot be installed.
oc: Impossible d'installar l'emblèma.

en: The emblems do not appear to be valid images.
oc: Sembla que las emblèmas son pas d'imatges valids.

en: The empty view encountered an error.
oc: I a aguda una error dins la visualizacion voida.

en: The extension of the file.
oc: L’extension del fichièr.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
oc: Impossible de gerir lo fichièr « %B » per qu’avètz pas las permissions de lo legir.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
oc: Desplaçament impossible del fichièr « %B » a l’escobilhièr.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
oc: Sembla que lo fichièr « %s » es pas un imatge valid.

en: The file is not an image.
oc: Lo fichièr es pas un imatge.

en: The file is of an unknown type
oc: La mena de fichièr es desconeguda

en: The file that you dropped is not an image.
oc: Lo fichièr qu'avètz rossegat es pas un imatge.

en: The file that you dropped is not local.
oc: Lo fichièr qu'avètz rossegat es pas local.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
oc: Impossible de copiar lo repertòri « %B » per qu’avètz pas las permissions de lo crear dins la cibla.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
oc: Impossible de copiar lo repertòri « %B » per que avètz pas las permissions de lo legir.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
oc: Supression impossibla del repertòri « %B » per qu’avètz pas las permissions de lo legir.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
oc: Impossible de gerir lo repertòri « %B » per que avètz pas las permissions de lo legir.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
oc: Lo dossièr « %s » pòt pas èsser dubèrt sus « %s ».

en: The folder contents could not be displayed.
oc: Impossible de visualizar lo contengut del repertòri.

en: The font description used for the icons on the desktop.
oc: La descripcion de la polissa utilizada per las icònas del burèu.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
oc: Lo format de las datas de fichièrs. Las valors possiblas son "locale", "iso", e "informal".

en: The geometry string for a navigation window.
oc: La cadena que conten la geometria d’una fenèstra de navegacion.

en: The group could not be changed.
oc: Cambiament de grop impossible.

en: The group of the file.
oc: Lo grop del fichièr.

en: The history location doesn't exist.
oc: L'emplaçament d'istoric existís pas.

en: The icon view encountered an error while starting up.
oc: I a aguda una error dins la visualizacion en icònas al moment de s'aviar.

en: The icon view encountered an error.
oc: I a aguda una error dins la visualizacion en icònas.

en: The item cannot be restored from trash
oc: Impossible de restablir l'element de l'escobilièr estant

en: The item could not be renamed.
oc: Impossible de renommar l'element.

en: The list view encountered an error while starting up.
oc: I a aguda una error dins la visualizacion en lista al moment de s'aviar.

en: The list view encountered an error.
oc: I a aguda una error dins la visualizacion en lista.

en: The location "%s" does not exist.
oc: L’emplaçament « %s » existís pas.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
oc: Impossible de visualizar l'emplaçament amb aquesta visualizaira.

en: The location is not a folder.
oc: L'emplaçament es pas un repertòri.

en: The location of the file.
oc: L’emplaçament del fichièr.

en: The media contains digital photos.
oc: Lo supòrt conten de fotografias numericas.

en: The media contains software.
oc: Lo supòrt conten de logicials.

en: The media has been detected as "%s".
oc: Lo supòrt es estat detectat coma « %s ».

en: The mime type of the file.
oc: Lo tipe MIME del fichièr.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
oc: Lo nom « %s » es ja utilizat dins aqueste repertòri. Utilizatz un autre nom.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
oc: Lo nom « %s » es pas valid per que conten lo caractèr « / ». Utilizatz un autre nom.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
oc: Lo nom « %s » es pas valid. Utilizatz un autre nom.

en: The name and icon of the file.
oc: Lo nom e l'icòna del fichièr.

en: The owner could not be changed.
oc: Cambiament de proprietari impossible.

en: The owner of the file.
oc: Lo proprietari del fichièr.

en: The permissions could not be changed.
oc: Modificacion impossibla de las permissions.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
oc: Impossible de determinar las permissions de « %s ».

en: The permissions of the file, in octal notation.
oc: Las permissions del fichièr, en notacion octala.

en: The permissions of the file.
oc: Las permissions del fichièr.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
oc: Impossible de determinar las permissions del fichièr seleccionat.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
oc: La posicion del canton opausat de la seleccion dempuèi lo cursor, en caractèrs.

en: The selection rectangle
oc: Lo rectangle de seleccion

en: The server at "%s" cannot be found.
oc: Impossible de trobar lo servidor a « %s ».

en: The side pane view to show in newly opened windows.
oc: La visualizacion de panèl lateral de visualizar dins las fenèstras novèlament dobèrtas.

en: The size of the file on disk.
oc: Talha del fichièr sul disc.

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
oc: Aqueste logicial s'aviarà dirèctament dempuèi lo supòrt « %s ». Vos caldriá pas jamai aviar un logicial dins lo qual vos fisatz pas.
    
    En cas de dobte, clicatz sus Anullar.

en: The source file would be overwritten by the destination.
oc: Lo fichièr font seriá espotit per la destinacion.

en: The target doesn't support symbolic links.
oc: La cibla gerís pas los ligams simbolics.

en: The text of the label.
oc: Lo tèxt de l'etiqueta.

en: The type of the file.
oc: Lo tipe del fichièr.

en: The widget view encountered an error while starting up.
oc: I a aguda una error amb lo widget al lançament.

en: The widget view encountered an error.
oc: I a aguda una error amb lo widget.

en: There is %S available, but %S is required.
oc: %S es disponible mas es necessari d'aver %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
oc: I a pas cap de « %s » dins aqueste repertòri. Benlèu que ven d'èsser desplaçat o suprimit ?

en: There is no application installed for %s files
oc: Pas cap d'aplicacion es installada pels fichièrs %s

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
oc: Cap d'aplicacion es installada pels fichièrs %s.
    Volètz recercar una aplicacion per dobrir aqueste fichièr ?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
oc: I a pas pro d'espaci dins la cibla. Ensajatz de suprimir de fichièrs per desliurar d'espaci.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
oc: I a res de pegar dins lo pòrta-papièr.

en: There was an error copying the file into %F.
oc: I a aguda una error al moment de copiar lo fichièr dins %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
oc: I a aguda una error al moment de crear lo repertòri dins %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
oc: I a aguda una error al moment de crear lo repertòri « %B ».

en: There was an error creating the symlink in %F.
oc: I a aguda una error al moment de crear lo ligam simbolic dins %F.

en: There was an error deleting %B.
oc: I a aguda una error al moment de suprimir « %B ».

en: There was an error displaying help.
oc: I a aguda una error al moment de visualizar l'ajuda.

en: There was an error displaying help: 
    %s
oc: I a aguda una error al moment de visualizar l'ajuda : 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
oc: I a aguda una error al moment d'obténer d'entresenhas sus « %B ».

en: There was an error getting information about the destination.
oc: I a aguda una error al moment d'obténer d'entresenhas a prepaus de la cibla.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
oc: I a aguda una error al moment d'obténer d'entresenhas a prepaus dels fichièrs del repertòri « %B ».

en: There was an error launching the application.
oc: I a aguda una error al moment d'aviar l'aplicacion.

en: There was an error moving the file into %F.
oc: I a aguda una error al moment de desplaçar lo fichièr dins %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
oc: I a aguda una error al moment de copiar lo fichièr « %B ».

en: There was an internal error trying to search for applications:
oc: I a aguda una error intèrna al moment de recercar d'aplicacions :

en: These files are on a Photo CD.
oc: Los fichièrs son sus un CD de fotografias.

en: These files are on a Picture CD.
oc: Los fichièrs son sus un CD d'imatges.

en: These files are on a Super Video CD.
oc: Los fichièrs son sus un CD Super Video.

en: These files are on a Video CD.
oc: Los fichièrs son sus un CD de vidèos.

en: These files are on a Video DVD.
oc: Los fichièrs son sus un DVD de vidèos.

en: These files are on a digital audio player.
oc: Los fichièrs son sus un lector àudio numeric.

en: These files are on an Audio CD.
oc: Los fichièrs son sus un CD àudio.

en: These files are on an Audio DVD.
oc: Los fichièrs son sus un DVD àudio.

en: This drop target only supports local files.
oc: La cibla de rossegar-pausar gerís pas que los fichièrs locals.

en: This file cannot be ejected
oc: Impossible d'ejectar lo fichièr

en: This file cannot be mounted
oc: Montatge impossibla del fichièr

en: This file cannot be started
oc: Impossible d'aviar lo fichièr

en: This file cannot be stopped
oc: Impossible d'arrestar lo fichièr

en: This file cannot be unmounted
oc: Desmontatge impossible del fichièr

en: This is disabled due to security considerations.
oc: Es desactivat per de rasons de seguretat.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
oc: Es segurament per çò que s'agís d'una emblèma permanenta e pas d'una emblèma qu'avètz aponduda.

en: This link cannot be used, because it has no target.
oc: Utilizacion impossibla del ligam per que a pas de cibla.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
oc: Impossible d’utilizar lo ligam per que la cibla « %s » existís pas.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
oc: Aquesta lista conten las extensions que son actualament desactivada.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
oc: Se volètz un nom personalizat per l'icòna d'ordenador sul burèu, lo podètz modificar.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
oc: Podètz definir aqueste nom se volètz un nom personalizat per l'icòna del repertòri personal sul burèu.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
oc: Podètz definir aqueste nom se volètz un nom personalizat per l'icòna dels servidors ret sul burèu.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
oc: Podètz definir aqueste nom se volètz un nom personalizat per l'icòna de l'escobilièr sul burèu.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
oc: Per dobrir de fichièrs distants, copiatz-los dins un repertòri local puèi rossegatz-los tornamai.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
oc: Per dobrir de fichièrs distants, copiatz-los dins un repertòri local puèi rossegatz-los tornamai. Los fichièrs locals qu'avètz rossegats son ja dobèrts.

en: Toggle between button and text-based location bar
oc: Bascular entre lo tèxt e los botons per la barra d’emplaçament

en: Toggle the display of backup files in the current window
oc: Visualiza o non los fichièrs de salvagarda dins la fenèstra activa

en: Toggle the display of hidden files in the current window
oc: Visualiza o non los fichièrs amagats dins la fenèstra activa

en: Toggle using a tighter layout scheme
oc: Utiliza una disposicion pus compacta

en: Toplevel files cannot be renamed
oc: Impossible de renommar los fichièrs rasiga

en: Total capacity:
oc: Capacitat totala :

en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Trash icon visible on desktop
oc: Icòna de l'escobilièr visibla sul burèu

en: Trashed On
oc: Mes a l'escobilhièr lo

en: Trashing Files
oc: Mesa a l'escobilièr dels fichièrs

en: Tree
oc: Arborescéncia

en: Tree View
oc: Arborescéncia

en: Try Again
oc: Tornar ensajar

en: Type
oc: Tipe

en: Type of click used to launch/open files
oc: Tipe de clic utilizat per aviar/dobrir de fichièrs

en: Type:
oc: Tipe :

en: U_nlock Drive
oc: _Desverrolhar lo volum

en: Unable to eject %V
oc: Impossible d'ejectar %V

en: Unable to eject %s
oc: Impossible d'ejectar %s

en: Unable to eject location
oc: Impossible d'ejectar l'emplaçament

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
oc: Impossible de marcar aqueste aviador coma fisable (executable)

en: Unable to mount %s
oc: Impossible de montar %s

en: Unable to mount location
oc: Impossible de montar l'emplaçament

en: Unable to mount the location.
oc: Impossible de montar l'emplaçament.

en: Unable to poll %s for media changes
oc: Impossible de verificar de modificacions sul supòrt %s

en: Unable to rename desktop file
oc: Impossible de renommar lo fichièr del burèu

en: Unable to rename desktop icon
oc: Impossible de renommar l'icòna del burèu

en: Unable to search for application
oc: Impossible de recercar l'aplicacion

en: Unable to start %s
oc: Impossible d'aviar %s

en: Unable to start location
oc: Impossible d'aviar l'emplaçament

en: Unable to stop %s
oc: Impossible d'arrestar %s

en: Unable to stop drive
oc: Impossible d'arrestar lo volum

en: Unable to unmount %V
oc: Impossible de desmontar %V

en: Unable to unmount location
oc: Impossible de desmontar l'emplaçament

en: Undo
oc: Anullar

en: Undo the last action
oc: Anullar la darrièra accion

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Unknown error
oc: Error desconeguda

en: Unlock the drive associated with the open folder
oc: Desverrolhar lo volum associat al repertòri dobèrt

en: Unlock the selected drive
oc: Desverrolhar lo volum seleccionat

en: Unmount the selected volume
oc: Desmontar lo volum seleccionat

en: Unmount the volume associated with the open folder
oc: Desmontar lo volum associat al repertòri dobèrt

en: Unmount the volume associated with this folder
oc: Desmontar lo volum associat a aqueste repertòri

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
oc: La version « %s » del fichièr desktop es pas reconeguda

en: Unrecognized launch option: %d
oc: Opcion d'aviada pas reconeguda : %d

en: Untrusted application launcher
oc: Aviador d'aplicacion pas fisable

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
oc: Color per defaut del fons dels repertòris. Sonque utilizada se background_set es true.

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
oc: Uri del fons per defaut de panèl sul costat. Sonque utilizat se side_pane_background_set es vrai.

en: Use De_fault
oc: Utilisar las valors per de_faut

en: Use _Default Background
oc: Utilizar lo _fons per defaut

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
oc: Utilizar los eveniments de botons suplementaris de la mirga dins la fenèstra de navigacion de Caja

en: Use the normal view size
oc: Visualizar los elements amb la talha normala

en: Use tighter layout in new windows
oc: Utilizar una disposicion compacta dins las fenèstras novèlas

en: User Details
oc: Detalhs de l’utilizaire

en: User Name:
oc: Nom d’utilizaire :

en: Video
oc: Vidèo

en: View _new folders using:
oc: Visualizar los repertòris _novèls amb :

en: View of the current folder
oc: Visualizacion del repertòri actual

en: View or modify the properties of each selected item
oc: Visualizar o modificar las proprietats de cada element seleccionat

en: View or modify the properties of the open folder
oc: Visualizar o modificar las proprietats del repertòri dobèrt

en: View or modify the properties of this folder
oc: Visualizar o modificar las proprietats d'aqueste repertòri

en: Views
oc: Visualizacions

en: Visible _Columns...
oc: _Colomnas visiblas...

en: Volume:
oc: Volum :

en: Wavy White
oc: Blanc ondós

en: Website
oc: Site web

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
oc: Divendres 00 de setembre de 0000 a 00:00:00

en: What to do with executable text files when activated
oc: De que far amb los fichièrs tèxt executables quand son activats

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
oc: Indica çò que cal far amb los fichièrs tèxt executables quand son activats (simple o doble clic). Las valors possiblas son "launch" per los executar coma de programas, "ask" per demandar de que far dins una fenèstra e "display" per los visualizar coma de fichièrs tèxt.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
oc: Quand un dossièr es explorat, un afichatge d'aqueste tipe es utilizat levat se avètz seleccionat un autre tipe de vista per aqueste dossièr particular. Las valors possiblas son « list-view », « icon-view » e « compact-view ».

en: When to show number of items in a folder
oc: Modalitats d'afichatge del nombre d'elements d'un dossièr

en: When to show preview text in icons
oc: Quora visualizar una ulhada del tèxt dins las icònas

en: When to show thumbnails of image files
oc: Quora visualizar una miniatura dels imatges

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
oc: Indica ont posicionar los onglets novèlament dobèrts dins de fenèstras del navigador.

en: Whether a custom default folder background has been set.
oc: Indica se un fons de repertòri per defaut personalizat es definit.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
oc: Indica se un fons de panèl lateral per defaut personalizat es definit.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
oc: Indica se la fenèstra de navigacion deu èsser maximizada per defaut.

en: Whether the navigation window should be maximized.
oc: Indica se la fenèstra de navigacion deu èsser maximizada.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
oc: Indica se cal demandar una confirmacion al moment de suprimir los fichièrs o de voidar la banasta

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
oc: Indica se cal demandar una confirmacion en suprimir los fichièrs o de voidar l’escobilhièr

en: Whether to automatically mount media
oc: Indica se cal montar automaticament los supòrts

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
oc: Indica se cal dobrir automaticament un repertòri quand de supòrts son montats automaticament

en: Whether to enable immediate deletion
oc: Indica se cal activar la supression immediata

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
oc: Indica se cal una escota previa quand la mirga passa en dessús d'una icòna

en: Whether to show backup files
oc: Indica se cal visualizar los fichièrs de salvagarda

en: Whether to show desktop notifications
oc: Indica se cal mostrar las notificacions burèu

en: Whether to show file sizes with IEC units
oc: Se cal mostrar las talhas de fichièr amb las unitats IEC

en: Whether to show hidden files
oc: Indica se cal visualizar los fichièrs amagats

en: Whether to show icons in list view
oc: Indica se cal visualizar los fichièrs en lista

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
oc: Indica se cal afichar una bóstia de dialòg d’installacion de paquets quand un fichièr de tipe MIME desconegut es dobèrt, per cercar una aplicacion capabla de lo gerir.

en: White
oc: Blanc

en: Widget View
oc: Vista widget

en: Width of the side pane
oc: Largor del panèl lateral

en: Windows share
oc: Partiment Windows

en: Writing data to the drive -- do not unplug
oc: Escritura de donadas sul lector -- Desbrancar pas

en: Y
oc: O

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
oc: Sètz pas lo proprietari doncas podètz pas modificar las permissions.

en: You can choose another view or go to a different location.
oc: Avètz causit una autra visualizacion o d'anar a un autre emplaçament.

en: You can download it or make a link to it.
oc: Lo podètz descargar o far un ligam cap a el.

en: You can only use images as custom icons.
oc: Podètz utilizar sonque d'imatges coma icònas personalizats.

en: You can only use local images as custom icons.
oc: Podètz utilizar sonque d'imatges locals coma icònas personalizats.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
oc: Podètz arrestar l'operacion en clicant Anullar.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
oc: Podètz pas atribuir mai d'una icòna personalizada a l'encòp !

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
oc: Podètz pas atribuir mai d'una icòna personalizada a l'encòp.

en: You cannot copy a file over itself.
oc: Podètz pas copiar un fichièr sus el meteis.

en: You cannot copy a folder into itself.
oc: Podètz pas copiar un repertòri dins el meteis.

en: You cannot move a file over itself.
oc: Podètz pas desplaçar un fichièr sus el meteis.

en: You cannot move a folder into itself.
oc: Podètz pas desplaçar un repertòri dins el meteis.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
oc: Avètz pas las permissions per accedit al repertòri cibla.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
oc: Avètz pas las permissions necessàrias per modificar lo grop de « %s ».

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
oc: Avètz pas las permissions necessàrias per renomenar lo grop de « %s ».

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
oc: Avètz pas las permissions necessàrias per visualizar lo contengut de « %s ».

en: You have just inserted a Photo CD.
oc: Venètz d'inserir un CD de fotografias.

en: You have just inserted a Picture CD.
oc: Venètz d'inserir un CD d'imatges.

en: You have just inserted a Super Video CD.
oc: Venètz d'inserir un CD super vidèo.

en: You have just inserted a Video CD.
oc: Venètz d'inserir un CD vidèo.

en: You have just inserted a Video DVD.
oc: Venètz d'inserir un DVD vidèo.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
oc: Venètz d'inserir un disc Blu-Ray void.

en: You have just inserted a blank CD.
oc: Venètz d'inserir un CD void.

en: You have just inserted a blank DVD.
oc: Venètz d'inserir un DVD void.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
oc: Venètz d'inserir un HD-DVD void.

en: You have just inserted a digital audio player.
oc: Venètz d'inserir un lector àudio numeric.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
oc: Venètz d'inserir un supòrt amb de fotografias numericas.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
oc: Un supòrt que conten un logicial previst per èsser aviat automaticament es estat inserit.

en: You have just inserted a medium.
oc: Venètz d'inserir un supòrt.

en: You have just inserted an Audio CD.
oc: Venètz d'inserir un CD àudio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
oc: Venètz d'inserir un DVD àudio.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
oc: Deuriatz aver recebut una còpia de la Licéncia Publica Generala GNU al meteis temps que Caja ; s'es pas lo cas, escrivètz a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom In
oc: Zoom avant

en: Zoom Out
oc: Zoom arrièr

en: Zoom _In
oc: Zo_om +

en: Zoom _Out
oc: Zoo_m -

en: Zoom to Default
oc: Zoom per defaut

en: _About
oc: A _prepaus

en: _About Extension
oc: _A prepaus de l’extension

en: _Add
oc: _Apondre

en: _Add Bookmark
oc: _Apondre un favorit

en: _Add a New Color...
oc: _Apondre una novèla color...

en: _Add a New Emblem...
oc: _Apondre un emblèma novèla...

en: _Add a New Pattern...
oc: _Apondre un novèl motiu...

en: _Always perform this action
oc: _Totjorn far aquò

en: _Arrange items:
oc: _Arrengar los elements :

en: _Ask each time
oc: _Demandar cada còp

en: _Back
oc: _Tornar

en: _Backgrounds and Emblems...
oc: _Fonzes e emblèmas...

en: _Bookmarks
oc: _Favorits

en: _Browse Folder | _Browse Folders
oc[0]: _Percórrer lo dossièr
oc[1]: _Percórrer los dossièrs

en: _Browse...
oc: _Examinar...

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Clear
oc: _Escafar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Close Tab
oc: _Tampar l'onglet

en: _Compact
oc: _Ordenador

en: _Computer
oc: _Ordenador

en: _Connect
oc: Se _connectar

en: _Connect Drive
oc: _Connectar lo volum

en: _Contents
oc: _Ensenhador

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Copy Here
oc: _Copiar aicí

en: _DVD Video:
oc: _DVD vidèo :

en: _Default zoom level:
oc: Nivèl de zoom per _defaut :

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: _Delete Permanently
oc: _Suprimir per totjorn

en: _Desktop
oc: _Burèu

en: _Detect Media
oc: _Detectar lo mèdia

en: _Disconnect
oc: _Desconnectar

en: _Disconnect Drive
oc: _Desconnectar lo volum

en: _Display
oc: _Visualizar

en: _Double click to open items
oc: _Doble clic per dobrir d'elements

en: _Download
oc: _Descargar

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Edit Bookmarks...
oc: _Editar los favorits...

en: _Eject
oc: _Ejectar

en: _Emblems
oc: _Emblèmas

en: _Empty
oc: _Void

en: _Empty File
oc: Fichièr _void

en: _File
oc: _Fichièr

en: _Folder:
oc: _Repertòri :

en: _Format:
oc: _Format :

en: _Forward
oc: _Seguent

en: _Go
oc: _Anar

en: _Group:
oc: _Grop :

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Home
oc: _Repertòri personal

en: _Home Folder
oc: Repertòri _personal

en: _Icons
oc: _Icònas

en: _Image:
oc: _Imatge :

en: _Invert Selection
oc: _Intervertir la seleccion

en: _Jump to
oc: _Anar a

en: _Keep Aligned
oc: _Conservar l'alinhament

en: _Keyword:
oc: Mot _clau :

en: _Launch Anyway
oc: A_viar ça que la

en: _Link Here
oc: _Ligar aicí

en: _List
oc: _Lista

en: _Location
oc: _Emplaçament

en: _Location...
oc: _Emplaçament...

en: _Location:
oc: Emp_laçament :

en: _Lock Drive
oc: _Verrolhar lo volum

en: _Lock Icons Position
oc: _Verrolhar la posicion de las icònas

en: _Main Toolbar
oc: Barra d'espleches _principala

en: _Manually
oc: _Manualament

en: _Mount
oc: _Montar

en: _Move Here
oc: _Desplaçar aicí

en: _Music Player:
oc: Lector de _musica :

en: _Name
oc: _Nom

en: _Name: | _Names:
oc[0]: _Nom :
oc[1]: _Noms :

en: _Network
oc: _Ret

en: _Never prompt or start programs on media insertion
oc: _Jamai demandar o aviar de programas a l'insercion d'un supòrt

en: _New Tab
oc: Onglet _novèl

en: _Next Tab
oc: Onglet _seguent

en: _OK
oc: _D’acòrdi

en: _Only for files smaller than:
oc: _Sonque pels fichièrs mai pichons que :

en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Open Scripts Folder
oc: _Dobrir lo repertòri dels escriptes

en: _Open With %s
oc: _Dobrir amb %s

en: _Organize Desktop by Name
oc: _Organizar lo burèu per nom

en: _Organize by Name
oc: _Organizar per nom

en: _Other pane
oc: _Autre panèl

en: _Owner:
oc: _Proprietari :

en: _Paste
oc: _Pegar

en: _Paste Into Folder
oc: _Pegar dins lo repertòri

en: _Pattern:
oc: _Motiu :

en: _Patterns
oc: _Motiu

en: _Photos:
oc: _Fotografias :

en: _Places
oc: _Acorchis

en: _Port:
oc: _Pòrt :

en: _Power On
oc: _Atudar

en: _Previous Tab
oc: Onglet _precedent

en: _Properties
oc: _Proprietats

en: _Read
oc: _Lectura

en: _Redo
oc: _Tornar far

en: _Redo creation of a file from template
oc: _Restablir la creacion a partir d’un modèl

en: _Redo creation of an empty file
oc: _Restablir la creacion d'un fichièr void

en: _Reload
oc: _Recargar

en: _Remember this application for "%s" files
oc: _Memorizar aquesta aplicacion pels fichièrs « %s »

en: _Remember this application for %s documents
oc: _Memorizar aquesta aplicacion pels documents %s

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: _Remove a Color...
oc: _Suprimir una color...

en: _Remove a Pattern...
oc: _Suprimir un motiu...

en: _Remove an Emblem...
oc: _Suprimir una emblèma...

en: _Remove...
oc: _Levar...

en: _Rename...
oc: _Renommar...

en: _Restore
oc: _Restaurar

en: _Retry
oc: _Tornar ensajar

en: _Revert
oc: _Restablir

en: _Run
oc: _Executar

en: _Run executable text files when they are opened
oc: _Aviar los fichièrs tèxt executables quand lo dobrissètz

en: _Safely Remove Drive
oc: Levar lo volum d'un biais _segur

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: _Scripts
oc: _Escriptes

en: _Search
oc: _Recercar

en: _Search for Files...
oc: _Recercar de fichièrs...

en: _Search for:
oc: _Recercar :

en: _Select Application
oc: _Seleccionar una aplicacion

en: _Server:
oc: _Servidor :

en: _Show file sizes with IEC units
oc: _Mostrar las talhas de fichièr amb las unitats IEC

en: _Show icons
oc: _Mostrar las icònas

en: _Side Pane
oc: Panèl _lateral

en: _Single click to open items
oc: _Simple clic per dobrir d'elements

en: _Skip
oc: _Ignorar

en: _Skip files
oc: _Ignorar los fichièrs

en: _Software:
oc: _Logicial :

en: _Start
oc: _Aviar

en: _Start Multi-disk Device
oc: Aviar lo periferic _multidisc

en: _Start Multi-disk Drive
oc: _Aviar lo volum multidisc

en: _Sticky
oc: _Persistenta

en: _Stop
oc: _Arrestar

en: _Stop Multi-disk Device
oc: Arrestar lo periferic _multidisc

en: _Stop Multi-disk Drive
oc: _Arrestar lo volum multidisc

en: _Stop the drive associated with the open folder
oc: _Arrestar lo volum associat al repertòri dobèrt

en: _Tabs
oc: _Onglets

en: _Text beside icons
oc: _Tèxt prèp de las icònas

en: _Trash
oc: _Escobilhièr

en: _Type:
oc: _Tipe :

en: _Undo
oc: _Anullar

en: _Undo creation of a file from template
oc: A_nullar la creacion a partir d’un modèl

en: _Undo creation of an empty file
oc: A_nullar la creacion d'un fichièr void

en: _Unlock Drive
oc: _Desverrolhar lo volum

en: _Unmount
oc: _Desmontar

en: _Up
oc: _Aval

en: _Use a custom command
oc: _Utilizar una comanda personalizada

en: _Use compact layout
oc: _Utilizar la disposicion compacta

en: _View
oc: _Afichatge

en: _View As
oc: _Visualizar coma

en: _View executable text files when they are opened
oc: _Visualizar los fichièrs tèxt executables quand son dobèrts

en: _Widget View
oc: _Vista widget

en: _Write
oc: _Escritura

en: access
oc: accès

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
oc[0]: a l'entorn de %'d ora
oc[1]: a l'entorn de %'d oras

en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
oc: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;marcapaginas;navegator;navigador;ret;malhum;favorits;

en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
oc: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;dossièr;repertòri;dossier;repertoire;

en: by E_xtension
oc: per _extension

en: by Modification _Date
oc: per _data de modificacion

en: by S_ize on Disk
oc: per _talha sul disc

en: by T_rash Time
oc: per d_ata de mesa a l’escobilhièr

en: by _Creation Date
oc: per data de _creacion

en: by _Emblems
oc: per _emblèmas

en: by _Name
oc: per _nom

en: by _Size
oc: per _talha

en: by _Type
oc: per _tipe

en: column
oc: colomna

en: create/delete
oc: crear/suprimir

en: dropped data
oc: donadas depausadas

en: dropped text.txt
oc: tèxt rossegat.txt

en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
oc: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;fichièr;dorsièr;dossièr;repertòri;

en: folder removed
oc: repertòri tirat

en: free
oc: liure

en: home;personal;folder;open;MATE;
oc: home;personal;folder;open;MATE;dossièr;dorsièr;repertòri;

en: link
oc: ligam

en: link (broken)
oc: ligam (copat)

en: list
oc: lista

en: loading...
oc: cargament...

en: nd copy)
oc: nda còpia)

en: new file
oc: fichièr novèl

en: no
oc: pas de

en: nothing
oc: res

en: on the desktop
oc: sul burèu

en: paused
oc: en pausa

en: pausing
oc: en pausa

en: pointing at "%s"
oc: mena a « %s »

en: program
oc: programa

en: queued
oc: mes a la fila

en: queuing
oc: dins la fila

en: rd copy)
oc: ena còpia)

en: read
oc: lectura

en: st copy)
oc: èra còpia)

en: th copy)
oc: ena còpia)

en: today
oc: uèi

en: today at %-I:%M %p
oc: uèi a %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
oc: uèi a %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
oc: uèi a 00:00

en: today at 00:00:00 PM
oc: uèi a 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
oc: uèi, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
oc: uèi, 00:00

en: unknown
oc: desconegut

en: unknown MIME type
oc: tipe MIME desconegut

en: unknown type
oc: tipe desconegut

en: unreadable
oc: pas legible

en: untitled folder
oc: repertòri sens nom

en: used
oc: utilizat

en: write
oc: escritura

en: yesterday
oc: ièr

en: yesterday at %-I:%M %p
oc: ièr a %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
oc: ièr a %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
oc: ièr a 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
oc: ièr a 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
oc: ièr, a %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
oc: ièr, 00:00
