pluma 1.25.3 - en to oc translation catalogue (1049 entries)

en: "%s" not found
oc: « %s » es pas estat trobat

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
oc: %s
    Executatz « %s --help » per veire una lista complèta de las opcions disponiblas.

en: %s is a directory.
oc: %s es un repertòri.

en: %s is not a regular file.
oc: %s es pas un fichièrs regulièr.

en: %s is not a valid location.
oc: « %s » es pas un emplaçament valid.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
oc: %s es pas un emplaçament valid. Verificatz qu'avètz picat l'emplaçament corrèctament e tornatz ensajar.

en: %s: invalid encoding.
oc: %s : encodatge pas valid.

en: (Empty)
oc: (Void)

en: (correct spelling)
oc: (Ortografia corrècta)

en: (no suggested words)
oc: (cap de mot pas suggerit)

en: - Edit text files
oc: - Editar de fichièrs tèxt

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
oc: Un editor de tèxt per l’environament de burèu MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
oc: Una polissa personalizada que serà utilizada per la zòna d'edicion. Serà aplicat sonque se l'opcion « Utilizar la polissa per defaut » es desactivada.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
oc: Un fichièr amb lo meteis nom existís ja. Utilizatz un autre nom.

en: A_dd Scheme
oc: A_pondre un jòc

en: A_vailable encodings:
oc: Encodatges _disponibles :

en: Abbreviated form
oc: Formula abreujada

en: Abbreviation
oc: Abreviacion

en: About Pluma
oc: A prepaus de Pluma

en: About this application
oc: A prepaus del logicial

en: Above
oc: Dessús

en: Accessibility key character
oc: Tòca clavier d'accessibilitat

en: Acronym
oc: Acronim

en: Activate '%s'
oc: Activar « %s »

en: Activate next document
oc: Activa lo document seguent

en: Activate previous document
oc: Activa lo document precedent

en: Activation
oc: Activacion

en: Active plugins
oc: Extensions activas

en: Add Scheme
oc: Apondon d'un jòc

en: Add new empty file
oc: Apondre un fichièr void novèl

en: Add new empty folder
oc: Apondre un repertòri void novèl

en: Add or Remove...
oc: Apondre o suprimir...

en: Add w_ord
oc: Apondre un m_ot

en: Align
oc: Alinhar

en: Alignment character
oc: Caractèr d'alinhament

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: All Languages
oc: Totas las lengas

en: All Text Files
oc: Totes los fichièrs tèxt

en: All _Lower Case
oc: Tot en mi_nuscula

en: All _Upper Case
oc: Tot en _majuscula

en: All documents
oc: Totes los documents

en: All documents except untitled ones
oc: Totes los documents levat los sens nom

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: All languages
oc: Totas las lengas

en: All supported archives
oc: Totes los archius preses en carga

en: Alternative
oc: Alternatiu

en: An error occurred
oc: I a aguda una error

en: An error occurred while creating a new directory
oc: Una error s'es produita al moment de la creacion d'un repertòri novèl

en: An error occurred while creating a new file
oc: Una error s'es produita al moment de la creacion d'un fichièr novèl

en: An error occurred while deleting a file or directory
oc: Una error s'es produita al moment de la supression d'un fichièr o d'un repertòri

en: An error occurred while loading a directory
oc: Una error s'es produita al moment del cargament d'un repertòri

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
oc: Una error s'es produita al moment de la dobertura d'un repertòri dins lo gestionari de fichièrs

en: An error occurred while renaming a file or directory
oc: Una error s'es produita al moment del cambiament de nom d'un fichièr o d'un repertòri

en: An error occurred while setting a root directory
oc: Una error s'es produita al moment del parametratge d'un repertòri raiç

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
oc: Analisa lo document actual e rapòrta lo nombre de mots, de linhas, de caractèrs (amb e sens los espacis) que conten.

en: Anchor
oc: Ancora

en: Anchor URI
oc: URI de l'ancòra

en: Append to current document
oc: Apondre al document actual

en: Applet class file code
oc: Còdi font de classa d'applet

en: Applet class file code (deprecated)
oc: Còdi font de classa d'applet (desconselhat)

en: Arabic
oc: Arabi

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
oc: Volètz vertadièrament suprimir per totjorn « %s » ?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
oc: Sètz segur que volètz suprimir definitivament los fichièrs seleccionats ?

en: Armenian
oc: Armèni

en: Array
oc: Mairitz

en: Associated information
oc: Informacion associada

en: Author info
oc: Entresenhas sul autor

en: Autocheck spelling on document load...
oc: Verificacion ortografica al cargament de document...

en: Automatic Indentation
oc: Indentacion automatica

en: Automatic indent
oc: Indentacion automatica

en: Automatically Detected
oc: Detectat automaticament

en: Automatically Detected Encodings
oc: Detectat automaticament los encodatges

en: Automatically spell-check the current document
oc: Verifica automaticament l'ortografia del document actual

en: Autosave
oc: Enregistrament automatic

en: Autosave Interval
oc: Interval per l'enregistrament automatic

en: Available Tag Lists
oc: Listas de balisas disponiblas

en: Available formats
oc: Formats disponibles

en: Axis related headers
oc: Entèstas religadas als axes

en: Background color
oc: Color de fons

en: Background color (deprecated)
oc: Color de rèireplan (desconselhat)

en: Background texture tile
oc: Estirament de l'imatge en rèireplan

en: Background texture tile (deprecated)
oc: Textura de rèireplan (desconselhat)

en: Baltic
oc: Balt

en: Base URI
oc: URI de basa

en: Base font
oc: Polissa de basa

en: Base font (deprecated)
oc: Polissa de basa (desconselhat)

en: Bibliography (cite)
oc: Bibliografia (cite)

en: Bibliography (item)
oc: Bibliografia (item)

en: Bibliography (shortcite)
oc: Bibliografia (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
oc: Bibliografia (thebibliography)

en: Body Font for Printing
oc: Polissa del còs per l'impression

en: Bold
oc: Gras

en: Bookmarks
oc: Favorits

en: Border
oc: Bordadura

en: Border (deprecated)
oc: Bordadura (desconselhat)

en: Border color
oc: Color de la bordadura

en: Bottom Panel is Visible
oc: Lo panèl inferior es visible

en: Brackets ()
oc: Parentèsis ()

en: Brackets []
oc: Croquets []

en: Brackets {}
oc: Acoladas {}

en: Build
oc: Version

en: Bytes
oc: Octets

en: Bzip2 compressed archive
oc: Archiu compressat Bzip2

en: C_hange Case
oc: Mo_dificar la cassa

en: C_haracter Encoding:
oc: _Encodatge de caractèrs :

en: C_ommand color:
oc: C_oloracion de la comanda :

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
oc: Impossible de metre lo fichièr a l'escobilhièr,
    lo volètz suprimir definitivament ?

en: Cell rowspan
oc: Espandida orizontala de la cellula

en: Center
oc: Centre

en: Center (deprecated)
oc: Centrar (desconselhat)

en: Central European
oc: Euròpa centrala

en: Ch_aracter Encoding:
oc: _Encodatge de caractèrs :

en: Cha_nge
oc: Re_mplaçar

en: Change A_ll
oc: Modificar _tot

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
oc[0]: Las modificacions efectuadas al document pendent la darrièra ora seràn definitivament perdudas.
oc[1]: Las modificacions efectuadas al document pendent la darrièra %d oras seràn definitivament perdudas.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
oc[0]: Las modificacions efectuadas al document pendent la darrièra minuta seràn definitivament perdudas.
oc[1]: Las modificacions efectuadas al document pendent las darrièras %ld minutas seràn definitivament perdudas.

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
oc[0]: Las modificacions efectuadas al document pendent la darrièra segonda seràn definitivament perdudas.
oc[1]: Las modificacions efectuadas al document pendent la darrièra %ld segondas seràn definitivament perdudas.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
oc[0]: Las modificacions efectuadas al document pendent la darrièra ora seràn definitivament perdudas.
oc[1]: Las modificacions efectuadas al document pendent las darrièra %d oras seràn definitivament perdudas.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
oc: Las modificacions realizadas al document durant la darrièra ora seràn definitivament perdudas.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
oc[0]: Las modificacions efectuadas al document pendent la darrièra minuta e %ld segonda seràn definitivament perdudas.
oc[1]: Las modificacions efectuadas al document pendent la darrièra minuta e %ld segondas seràn definitivament perdudas.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
oc: Las modificacions efectuadas al document dempuèi una minuta seràn definitivament perdudas.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
oc[0]: Las modificacions del document seràn definitivament perdudas.
oc[1]: Las modificacions dels %d document seràn definitivament perdudas.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
oc: Las modificacions efectuadas al document « %s » seràn definitivament perdudas.

en: Character Encodings
oc: Encodatge dels caractèrs

en: Character encoding of linked resource
oc: Encodatge de caractèrs de la ressorsa ligada

en: Character encodings
oc: Encodatge dels caractèrs

en: Characters (no spaces)
oc: Caractèrs (sens los espacis)

en: Characters (with spaces)
oc: Caractèrs (amb los espacis)

en: Check Spelling
oc: Verificar l'ortografia

en: Check _Word
oc: Verificar lo _mot

en: Check spelling
oc: Verificar l’ortografia

en: Check the current document for incorrect spelling
oc: Verifica l'ortografia del document actual

en: Checked (state)
oc: Marcat (estat)

en: Checked state
oc: Estat marcat

en: Checks the spelling of the current document.
oc: Verifica l’ortografia del document actual.

en: Chinese Simplified
oc: Chinés simplificat

en: Chinese Traditional
oc: Chinés tradicional

en: Citation
oc: Citacion

en: Cite reason for change
oc: Indica lo motiu de la modificacion

en: Class implementation ID
oc: ID de la classa d'implementacion

en: Class list
oc: Lista de las classas

en: Clear text flow control
oc: Escafar lo contraròtle del flux del tèxte

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
oc: Clicatz sus aqueste boton per causir la polissa d'utilizar per l'editor

en: Close _without Saving
oc: Tampar _sens enregistrar

en: Close all open files
oc: Tampar totes los fichièrs dobèrts

en: Close document
oc: Tampar lo document

en: Close print preview
oc: Tampar l'apercebut abans impression

en: Close the current file
oc: Tampar lo fichièr actiu

en: Code content type
oc: Còdi del tipe de contengut

en: Color Scheme
oc: Jòc de colors

en: Color Scheme Files
oc: Fichièrs de jòcs de colors

en: Color of selected links
oc: Color dels ligams seleccionats

en: Color of selected links (deprecated)
oc: Color dels ligams seleccionats (desconselhat)

en: Column span
oc: Extension sus mantuna colomna

en: Columns
oc: Colomnas

en: Comment
oc: Comentari

en: Completed spell checking
oc: Verificacion ortografica acabada

en: Computer code fragment
oc: Fragments de còdi informatic

en: Configure date/time plugin
oc: Configurar l'empeuton d'insercion de data e d'ora

en: Configure the application
oc: Configurar l'aplicacion

en: Connection timed out. Please try again.
oc: Relambi de connexion depassat. Ensajatz tornamai.

en: Content scheme
oc: Esquèma del contengut

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Content type (deprecated)
oc: Tipe de contengut (desconselhat)

en: Coordinates
oc: Coordenadas

en: Copy the selection
oc: Copiar la seleccion

en: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
oc: Copyright © 1998-2000 Evan Lawrence, Alex Robert
    Copyright © 2000-2002 Chema Celorio, Paolo Maggi
    Copyright © 2003-2006 Paolo Maggi
    Copyright © 2004-2010 Paolo Borelli, Jesse van den Kieboom
    Steve Frécinaux, Ignacio Casal Quinteiro
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Could not create a backup file while saving %s
oc: Impossible de crear un fichièr de salvament al moment de l'enregistrament de %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
oc: Impossible de crear un fichièr de salvament temporari al moment de l'enregistrament de %s

en: Could not execute command: %s
oc: Impossible d'executar la comanda : %s

en: Could not find the file %s.
oc: Dubertura impossibla del fichièr %s.

en: Could not mount volume: %s
oc: Impossible de montar lo volum « %s »

en: Could not open media: %s
oc: Impossible de dobrir lo mèdia : « %s »

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
oc: Impossible de dobrir lo fichièr %s amb l'encodatge de caractèrs %s.

en: Could not open the file %s.
oc: Dubertura impossibla del fichièr %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
oc: Supression impossibla del jòc de colors « %s ».

en: Could not revert the file %s.
oc: Recuperacion impossibla del fichièr « %s ».

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
oc: Impossible d'enregistrar lo fichièr %s amb l'encodatge de caractèrs %s.

en: Could not save the file %s.
oc: Enregistrament impossible del fichièr %s.

en: Create Backup Copies
oc: Crear de còpia de salvagarda

en: Create a _backup copy of files before saving
oc: Crear una còpia de _salvament dels fichièrs abans l'enregistrament

en: Create a new document
oc: Crear un document novèl

en: Create new document
oc: Crear un document novèl

en: Create new snippet
oc: Crèa un novèl extrait de còdi

en: Cu_t
oc: _Copar

en: Current Locale (%s)
oc: Locala actuala (%s)

en: Current document
oc: Document actiu

en: Current line
oc: Linha activa

en: Current page (Alt+P)
oc: Pagina actuala (Alt+P)

en: Current selection
oc: Seleccion actuala

en: Current selection (default to document)
oc: Seleccion actuala (lo document per defaut)

en: Current word
oc: Mot actiu

en: Custom format
oc: Format personalizat

en: Cut the selection
oc: Copar la seleccion

en: Cyrillic
oc: Cirillic

en: Cyrillic/Russian
oc: Cirillic/Rus

en: Cyrillic/Ukrainian
oc: Cirillic/Ucraïnian

en: DIV Style container
oc: Contenidor d'estil DIV

en: DIV container
oc: Contenidor DIV

en: D_on't Edit
oc: Editar _pas

en: D_on't Save
oc: Enregistrar _pas

en: Date and time of change
oc: Data e ora de modificacion

en: Declare flag
oc: Bandièra de declaracion

en: Defer attribute
oc: Atribut deferit

en: Definition description
oc: Descripcion de la definicion

en: Definition list
oc: Lista de definicions

en: Definition term
oc: Tèrme de definicion

en: Delete selected file or folder
oc: Suprimís lo fichièr o lo dorsièr seleccionat

en: Delete selected snippet
oc: Suprimís lo fragment de còdi seleccionat

en: Delete the selected text
oc: Suprimís lo tèxte seleccionat

en: Deleted text
oc: Tèxte suprimit

en: Direction
oc: Direccion

en: Directionality
oc: Direccionalitat

en: Directionality (deprecated)
oc: Direccionalitat (desconselhat)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
oc: Impossible de crear lo repertòri « %s » : g_mkdir_with_parents() a fracassat : %s

en: Directory list
oc: Lista dels repertòris

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Display
oc: Afichatge

en: Display Line Numbers
oc: Visualizar los numèros de linha

en: Display Overview Map
oc: Afichar la mapa d’apercebut

en: Display Right Margin
oc: VIsualizar lo marge drèch

en: Display _grid pattern
oc: Afichar lo motiu de la _grasilha

en: Display _overview map
oc: Afichar la mapa de la _vista d'ensemble

en: Display in bottom pane
oc: Afichar dins lo panèl inferior

en: Display list of possible values for the encoding option
oc: Aficha la lista de las valors possiblas per l'opcion d'encodatge

en: Do not _split words over two lines
oc: _Talhar pas los mots sus doas linhas

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
oc: Volètz inclure los fragments de còdi <b>sistèma</b> seleccionats dins vòstra exportacion ?

en: Do you want to reload the file?
oc: Volètz tornar cargar lo fichièr ?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
oc: Lo volètz remplaçar per lo qu'ensajatz d'enregistrar ?

en: Docum_ents with unsaved changes:
oc: _Documents amb de modificacions non enregistradas :

en: Document Statistics
oc: Estatisticas del document

en: Document background pattern type
oc: Tipe de motius pel rèireplan dels documents

en: Document base
oc: Basa del document

en: Document body
oc: Còs del document

en: Document head
oc: Entèsta del document

en: Document title
oc: Títol del document

en: Document type
oc: Tipe de document

en: Done.
oc: Terminat.

en: ENCODING
oc: CODATGE

en: E_ncodings shown in menu:
oc: Encodatges _afichats dins lo menú :

en: Easy file access from the side pane
oc: Accès aisit als fichièrs dempuèi lo panèl lateral

en: Edit Any_way
oc: Do_brir malgrat tot

en: Edit text files
oc: Editar de fichièrs tèxt

en: Edit text in fullscreen
oc: Modifica lo tèxte en ecran complèt

en: Editor Font
oc: Polissa del editor

en: Editor _font:
oc: _Polissa de l'editor :

en: Element ID
oc: ID de l’element

en: Embedded object
oc: Objècte embarcat

en: Emphasis
oc: Enfasi

en: Empty
oc: Void

en: Enable Restore of Remote Locations
oc: Activar lo restabliment dels emplaçament distants

en: Enable Search Highlighting
oc: Activar la coloracion de recèrca

en: Enable Syntax Highlighting
oc: Activar la coloracion sintaxica

en: Enable text _wrapping
oc: Activar lo _retorn a la linha

en: Encode type
oc: Tipe d'encodatge

en: Encoding:
oc: Encodatge :

en: Encodings shown in menu
oc: Encodatges afichats dins lo menú

en: Error opening file %s
oc: Error en dobrir lo fichièr %s

en: Error reverting file %s
oc: Error al moment del restabliment del fichièr %s

en: Error saving file %s
oc: Error en enregistrant lo fichièr %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
oc: Executar una comanda personalizada e metre sa sortida dins un novèl document

en: Execute external commands and shell scripts.
oc: Executa de comandas extèrnas e d'escripts shell.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
oc: La durada d'execucion de la comanda Python (%s) a atent lo relambi maximum, l'execucion es arrestada.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
oc: L'execucion de la comanda Python (%s) a fracassat : %s

en: Exited
oc: Sortida

en: Export selected snippets
oc: Expòrta los fragments de còdi seleccionats

en: Export snippets
oc: Exportacion dels fragments de còdi

en: Export successfully completed
oc: Exportacion realizada amb succès

en: External Tools
oc: Aisinas extèrnas

en: External Tools Manager
oc: Gestion de las aisinas extèrnas

en: External _Tools
oc: Aisinas e_xtèrnas

en: External tools
oc: Aisinas extèrnas

en: Figure
oc: Figura

en: File "%s" does not exist
oc: Lo fichièr « %s » existís pas

en: File Browser
oc: Navigator de fichièrs

en: File Browser Filter Mode
oc: Mòde de filtre del gestionari de fichièrs

en: File Browser Filter Pattern
oc: Motiu de filtre del gestionari de fichièrs

en: File Browser Pane
oc: Panèl del navigador de fichièrs

en: File Browser Root Directory
oc: Repertòri raiç del gestionari de fichièrs

en: File Browser Virtual Root Directory
oc: Repertòri raiç virtual del gestionari de fichièrs

en: File Name
oc: Nom de fichièr

en: File Saving
oc: Enregistrament dels fichièrs

en: File System
oc: Sistèma de fichièrs

en: File input
oc: Lectura de fichièrs

en: File: %s
oc: Fichièr : %s

en: Find
oc: Recercar

en: Find Ne_xt
oc: Recercar lo se_guent

en: Find Pre_vious
oc: Recercar lo _precedent

en: Font
oc: Polissa

en: Font & Colors
oc: Polissa e colors

en: Font face
oc: Tipe de polissa

en: Font face (deprecated)
oc: Nom de la polissa (desconselhat)

en: Font:
oc: Polissa :

en: Fonts
oc: Polissas

en: Footnote
oc: Nòta de pè

en: For label
oc: Etiqueta per

en: Forced line break
oc: Retorn a la linha forçat

en: Form
oc: Formulari

en: Form action handler
oc: Gestionari d'accion del formulari

en: Form control group
oc: Grop de contraròtles del formulari

en: Form field label text
oc: Tèxte de l'etiqueta del camp del formulari

en: Form input
oc: Entrada de formulari

en: Form input type
oc: Tipe d'entrada de formulari

en: Form method
oc: Metòde de formulari

en: Forward link
oc: Ligam inversat

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
oc[0]: %d ocurréncia trobada e remplaçada
oc[1]: %d ocurréncias trobadas e remplaçadas

en: Found and replaced one occurrence
oc: Una ocurréncia trobada e remplaçada

en: Frame
oc: Encastre

en: Frame border
oc: Bòrd de quadre

en: Frame render parts
oc: Partida de rendut de quadre

en: Frame source
oc: Font del quadre

en: Frame spacing
oc: Espaçament de quadre

en: Frame target
oc: Cibla del quadre

en: Frameborder
oc: Bòrd de quadre

en: Frameset
oc: Ensemble de quadres

en: Frameset columns
oc: Colomnas d'un ensemble de quadres

en: Frameset rows
oc: Linhas d'un ensemble de quadres

en: Framespacing
oc: Espaçament de quadre

en: Function cosine
oc: Foncion cosinus

en: Function e^
oc: Foncion e^

en: Function exp
oc: Foncion exp

en: Function log
oc: Foncion log

en: Function log10
oc: Foncion log10

en: Function sine
oc: Foncion sine

en: Generic embedded object
oc: Objècte encapsulat generic

en: Generic metainformation
oc: Metainformacion generica

en: Generic span
oc: Estalament generic

en: Get statistical information on the current document
oc: Obténer d'estatisticas sul document actual

en: Global
oc: General

en: Go to _Line...
oc: Anar a la _linha...

en: Go to a previously opened location
oc: Anar a l’emplaçament precedentament dubèrt

en: Go to a specific line
oc: Va a una linha especifica

en: Go to next location
oc: Anar a l’emplaçament seguent

en: Go to previous location
oc: Anar a l’emplaçament precedent

en: Go to the next visited location
oc: Anar a l'emplaçament visitat seguent

en: Go to the previous visited location
oc: Anar a l'emplaçament visitat precedent

en: Greek
oc: Grèc

en: Greek alpha
oc: Alfa grèc

en: Greek beta
oc: Bèta grèc

en: Greek epsilon
oc: Epsilon grèc

en: Greek gamma
oc: Gamma grèc

en: Greek lambda
oc: Lambda grèc

en: Greek rho
oc: Rò grèc

en: Greek tau
oc: Tau grèc

en: Gzip compressed archive
oc: Archiu compressat Gzip

en: HREF URI
oc: URI HREF

en: HTML - Special Characters
oc: HTML - Caractèrs especials

en: HTML - Tags
oc: HTML - Balisas

en: HTML root element
oc: Element raiç HTML

en: HTML version
oc: Version HTML

en: HTTP header name
oc: Nom d'entèsta HTTP

en: He_aders and footers:
oc: _Entèstas e pès de pagina :

en: Header 0 (chapter)
oc: Títol 0 (capítol)

en: Header 0 (chapter*)
oc: Títol 0 (capítol*)

en: Header 1 (section)
oc: Títol 1 (seccion)

en: Header 1 (section*)
oc: Títol 1 (seccion*)

en: Header 2 (subsection)
oc: Títol 2 (sosseccion)

en: Header 2 (subsection*)
oc: Títol 2 (sosseccion*)

en: Header 3 (subsubsection)
oc: Títol 3 (sos-sosseccion)

en: Header 3 (subsubsection*)
oc: Títol 3 (sos-sosseccion*)

en: Header 4 (paragraph)
oc: Títol 4 (paragraf)

en: Header Font for Printing
oc: Polissa per l'impression de l'entèsta

en: Header appendix
oc: Annèxe

en: Header cell IDs
oc: ID de cellula d'entèsta

en: Heading
oc: Cap

en: Heading 1
oc: Títol 1

en: Heading 2
oc: Títol 2

en: Heading 3
oc: Títol 3

en: Heading 4
oc: Títol 4

en: Heading 5
oc: Títol 5

en: Heading 6
oc: Títol 6

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Hebrew Visual
oc: Ebrieu visual

en: Height
oc: Nautor

en: Hide panel
oc: Amagar lo panèl

en: Highlight Current Line
oc: Suslinhar la linha actuala

en: Highlight Matching Bracket
oc: Suslinhar las parentèsis correspondentas

en: Highlight current _line
oc: Suslinhar la _linha actuala

en: Highlighting
oc: Suslinhament

en: Horizontal rule
oc: Règla orizontala

en: Horizontal space
oc: Espaci orizontal

en: Horizontal space (deprecated)
oc: Espaci orizontal (desconselhat)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
oc: L'òste %s es introbable. Verificatz vòstres reglatges de proxy e tornatz ensajar.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
oc: Lo nom d'òste es invalid. Verificatz qu'avèz picat corrèctament son emplaçament e tornatz ensajar.

en: I18N BiDi override
oc: Remplaçar la direccionalitat de la lenga

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
oc: Se definit a true, activa la possibilitat de cambiar d’onglet en utilizant [ctrl + tab] e [ctrl + shift + tab].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
oc: Se suprimissètz un element, serà perdut definitivament.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
oc: S'enregistratz pas, las modificacions seràn perdudas per totjorn.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
oc[0]: S’enregistratz pas, las modificacions de l‘ora passada seràn definitivament perdudas.
oc[1]: Se enregistratz pas, las modificacions de las %d oras passadas seràn definitivament perdudas.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
oc[0]: S’enregistratz pas, las modificacions de la minuta passada seràn definitivament perdudas.
oc[1]: S’enregistratz pas, las modificacions de las %ld minutas passadas seràn definitivament perdudas.

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
oc[0]: S’enregistratz pas, las modificacions de la segonda passada seràn definitivament perdudas.
oc[1]: S’enregistratz pas, las modificacions de las %ld segondas passadas seràn definitivament perdudas.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
oc[0]: S’enregistratz pas, las modificacions de l’ora passada e %d minuta seràn definitivament perdudas.
oc[1]: S’enregistratz pas, las modificacions de l’ora passada e %d minutas seràn definitivament perdudas.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
oc: S'enregistratz pas, las modificacions de la darrièra ora seràn perdudas per totjorn.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
oc[0]: S’enregistratz pas, las modificacions de la segonda passada seràn definitivament perdudas.
oc[1]: S’enregistratz pas, las modificacions de las %ld segondas passadas seràn definitivament perdudas.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
oc: S'enregistratz pas, las modificacions de la darrièra minuta seràn perdudas per totjorn.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
oc: Se l'enregistratz, totas las modificacions extèrnas seràn perdudas. Enregistrar malgrat tot ?

en: Ignore _All
oc: _Ignorar tot

en: Image
oc: Imatge

en: Image map
oc: Mapa d'imatge

en: Image map area
oc: Zòna de l'imatge mapa

en: Image map name
oc: Nom de l'imatge mapa

en: Image source
oc: Imatge font

en: Import snippets
oc: Impòrta de fragments de còdi

en: Import successfully completed
oc: Importacion realizada amb succès

en: In_sert Date and Time...
oc: In_serir la data e l'ora...

en: Inline frame
oc: Quadre en linha

en: Inline layer
oc: Calc en linha

en: Insert Date and Time
oc: Inserir la data e l'ora

en: Insert Date/Time
oc: Inserir data/ora

en: Insert _spaces instead of tabs
oc: Inserir d'_espacis a la plaça de las tabulacions

en: Insert at cursor position
oc: Inserir a l'emplaçament del cursor

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
oc: Inserís de fragments de còdi sovent utilizats de faiçon rapida

en: Insert spaces
oc: Inserir d'espacis

en: Inserted text
oc: Tèxt inserit

en: Inserts current date and time at the cursor position.
oc: Inserís la data e l'ora actuala a l'emplaçament del cursor.

en: Instance definition
oc: Definicion d'instància

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
oc: Consòla interactiva Python dins lo panèl inferior

en: It is not possible to detect the encoding automatically
oc: Impossible de detectar l'encodatge de caractèrs

en: Italic text
oc: Tèxte en italica

en: Item
oc: Element

en: Item with label
oc: Element amb etiqueta

en: Japanese
oc: Japonés

en: Java applet
oc: Applet Java

en: Java applet (deprecated)
oc: Applet Java (desconselhat)

en: Korean
oc: Corean

en: L_ine Ending:
oc: Fin de _linha :

en: Label
oc: Etiqueta

en: Language
oc: Lenga

en: Language code
oc: Còdi lenga

en: Language:
oc: Lenga :

en: Languages
oc: Lengas

en: Large text style
oc: Estil de tèxte grand

en: Latex - Tags
oc: Balisas LaTeX

en: Layer
oc: Jaç

en: Leave fullscreen mode
oc: Quitar lo mòde plen ecran

en: Line Number Font for Printing
oc: Polissa del numèro de linha per l'impression

en: Line Numbers
oc: Numèros de linha

en: Line Wrapping Mode
oc: Mòde retorn a la linha

en: Line you want to move the cursor to
oc: La linha cap a la quala volètz desplaçar lo cursor

en: Lines
oc: Linhas

en: Link color
oc: Color dels ligams

en: Link color (deprecated)
oc: Color dels ligams (desconselhat)

en: List description
oc: Lista de tipe Descripcion

en: List enumerate
oc: Lista de tipe Enumeracion

en: List item
oc: Element de lista

en: List itemize
oc: Lista de piuses

en: List of MIME types for file upload
oc: Lista dels tipes MIME pels mandadisses de fichièrs

en: List of supported character sets
oc: Lista dels jòcs de caractèrs preses en carga

en: Listing
oc: Creacion de la lista

en: Loading %d file… | Loading %d files…
oc[0]: Cargament %d fichièr…
oc[1]: Cargament %d fichièrs…

en: Loading %s
oc: Cargament de %s

en: Loading %s from %s
oc: Cargament de %s a partir de %s

en: Loading file '%s'…
oc: Cargament del fichièr « %s »…

en: Local change to font
oc: Modificacion locala de la polissa

en: Local files only
oc: Unicament los fichièrs locals

en: Log Out _without Saving
oc: Desconnexion _sens enregistrar

en: Long description link
oc: Descripcion longa de ligam

en: Long quotation
oc: Citacion longa

en: MIME Type:
oc: Tipe MIME :

en: Mail link
oc: Ligam de messatjariá

en: Margin pixel height
oc: Nautor en pixèl del marge

en: Margin pixel width
oc: Largor en pixèl del marge

en: Marquee
oc: Tèxte defilant

en: Match _Entire Word Only
oc: _Mots entièrs solament

en: Match _entire word only
oc: Mots _entièrs solament

en: Match _regular expression
oc: Expression _regulara

en: Maths (display)
oc: Mòde matematic (fòra linha)

en: Maths (inline)
oc: Mòde matematic (en-linha)

en: Maximum Number of Undo Actions
oc: Nombre maximum d'anullacions possiblas

en: Maximum Recent Files
oc: Nombre maximum de fichièrs recents

en: Maximum length of text field
oc: Talha maximum de camp de tèxte

en: Media-independent link
oc: Ligam independent del mèdia

en: Menu list
oc: Lista de menú

en: Menu list (deprecated)
oc: Lista de menú (desconselhat)

en: Misspelled word:
oc: Mot mal ortografiat :

en: Modelines
oc: Modificadors

en: Move selected file or folder to trash
oc: Met lo fichièr o lo dorsièr seleccionat a l'escobilhièr

en: Move the current document to a new window
oc: Desplaça lo document actual dins una fenèstra novèla

en: Multi-line text field
oc: Camp de tèxte multilinhas

en: Multicolumn
oc: Multicolomna

en: Name
oc: Nom

en: Name:
oc: Nom :

en: Named property value
oc: Valor de la proprietat nomenada

en: New F_ile
oc: F_ichièr novèl

en: New tool
oc: Novèl aisina

en: Next ID
oc: ID seguent

en: Next location
oc: Emplaçament seguent

en: No URI
oc: Pas cap d'URI

en: No embedded objects
oc: Pas cap d'objècte encapsulat

en: No frames
oc: Pas cap de quadre

en: No layers
oc: Pas cap de calc

en: No line break
oc: Pas cap de copadura de linha

en: No misspelled words
oc: Pas cap de mot mal ortografiat

en: No mount object for mounted volume: %s
oc: Cap d'objècte pas montat pel volum montat : « %s »

en: No resize
oc: Pas cap de redimensionament

en: No script
oc: Pas cap d'escript

en: No shade
oc: Pas cap d'ombra

en: No shade (deprecated)
oc: Pas cap d'ombra (desconselhat)

en: No word wrap
oc: Pas cap de cesura de mot

en: No word wrap (deprecated)
oc: Pas cap de cesura de mot (desconselhat)

en: Non-breaking space
oc: Espaci insecable

en: Note
oc: Nòta

en: Nothing
oc: Res

en: OVR
oc: ECR

en: Object applet file
oc: Fichièr objècte de l'applet

en: Object applet file (deprecated)
oc: Fichièr objècte de l'applet (desconselhat)

en: Object data reference
oc: Referéncia de las donadas d'objècte

en: Offset for alignment character
oc: Decalatge per l'alinhament dels caractèrs

en: OnBlur event
oc: Eveniment OnBlur

en: OnChange event
oc: Eveniment OnChange

en: OnClick event
oc: Eveniment OnClick

en: OnDblClick event
oc: Eveniment OnDblClick

en: OnFocus event
oc: Eveniment OnFocus

en: OnKeyDown event
oc: Eveniment OnKeyDown

en: OnKeyPress event
oc: Eveniment OnKeyPress

en: OnKeyUp event
oc: Eveniment OnKeyUp

en: OnLoad event
oc: Eveniment OnLoad

en: OnMouseDown event
oc: Eveniment OnMouseDown

en: OnMouseMove event
oc: Eveniment OnMouseMove

en: OnMouseOut event
oc: Eveniment OnMouseOut

en: OnMouseOver event
oc: Eveniment OnMouseOver

en: OnMouseUp event
oc: Eveniment OnMouseUp

en: OnReset event
oc: Eveniment OnReset

en: OnSelect event
oc: Eveniment OnSelect

en: OnSubmit event
oc: Eveniment OnSubmit

en: OnUnload event
oc: Eveniment OnUnLoad

en: Open
oc: Dobrir

en: Open '%s'
oc: Dobrir « %s »

en: Open Files
oc: Dobrir los fichièrs

en: Open With Tree View
oc: Dobrir amb la vista arborescenta

en: Open a file
oc: Dobrir un fichièr

en: Open a recently used file
oc: Dobrir un document recentament utilizat

en: Open a terminal at the currently opened directory
oc: Dobrís un terminal a partir del repertòri dobèrt actual

en: Open a terminal in the document location
oc: Dobrís un terminal dins l'emplaçament del document

en: Open selected file
oc: Dobrís lo fichièr seleccionat

en: Open terminal here
oc: Dobrir un terminal aicí

en: Open the parent folder
oc: Dobrir lo repertòri parent

en: Open the pluma manual
oc: Dobrir lo manual de pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
oc: Dobrís la vista arborescenta quand l'empeuton del gestionari de fichièrs es cargat a la plaça de la vista dels signets

en: Operator fraction
oc: Operator fraccion

en: Operator integral (display)
oc: Operator integrala (fòra linha)

en: Operator integral (inline)
oc: Operator integrala (en linha)

en: Operator sum (display)
oc: Operator soma (fòra linha)

en: Operator sum (inline)
oc: Operator soma (en linha)

en: Option group
oc: Grop d'opcions

en: Option selector
oc: Selector d'opcions

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Output media
oc: Mèdia de sortida

en: Page %N of %Q
oc: Pagina %N sus %Q

en: Page %d of %d
oc: Pagina %d sus %d

en: Page Preview
oc: Previsualizacion

en: Page header
oc: Entèsta de pagina

en: Page total
oc: Total de paginas

en: Paragraph
oc: Paragraf

en: Paragraph class
oc: Classa de paragraf

en: Paragraph style
oc: Estil de paragraf

en: Paste the clipboard
oc: Pegar lo pòrta-papièr

en: Pick the editor font
oc: Causissètz la polissa de l'editor

en: Plain Text
oc: Tèxte brut

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
oc: Verificatz qu'ensajatz pas de dobrir un fichièr binari.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
oc: Verificatz qu'avètz picat corrèctament l'emplaçament e ensajatz tornamai.

en: Please check your installation.
oc: Contrarotlatz vòstra installacion.

en: Plugins
oc: Extensions

en: Pluma Preferences
oc: Preferéncias Pluma

en: Pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop Environment.
oc: Pluma es un editor de tèxt pichon e leugièr per l’environament de burèu MATE.

en: Pluma is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Pluma es distribuit dins l'espèr que serà utile, mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens la quita garantida implicita de COMERCIABILITAT o DE CONFORMITAT A UNA UTILIZACION PARTICULARA. Vejatz la Licéncia Publica Generala GNU per mai de detalhs.

en: Pluma is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Pluma es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: Pr_eferences
oc: Pr_eferéncias

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Preformatted listing
oc: Lista preformatada

en: Preformatted text
oc: Tèxte preformatat

en: Preparing...
oc: Preparacion...

en: Previous location
oc: Emplaçament precedent

en: Print
oc: Imprimir

en: Print Header
oc: Imprimir l'entèsta

en: Print Line Numbers
oc: Imprimir los numèros de linha

en: Print Previe_w
oc: Aperce_but d’impression

en: Print Syntax Highlighting
oc: Imprimir la coloracion sintaxica

en: Print line nu_mbers
oc: Imprimir los _numèros de linha

en: Print page _headers
oc: Imprimir las _entèstas de pagina

en: Print preview
oc: Previsualizacion de l'impression

en: Print synta_x highlighting
oc: Imprimir la coloracion sinta_xica

en: Print the current page
oc: Imprimir la pagina actuala

en: Printing Line Wrapping Mode
oc: Imprimir amb lo mòde de retorn a la linha

en: Profile metainfo dictionary
oc: Diccionari de perfils de metainfo

en: Prompt message
oc: Messatge de convit

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
oc: Provesís un metòde que permet d'inserir aisidament dins un document de balisas o cadenas utilizadas sovent sens aver besonh de las escriure.

en: Push button
oc: Quichar lo boton

en: Python Console
oc: Consòla Python

en: Quick Open
oc: Dobertura rapida

en: Quick open
oc: Dobertura rapida

en: Quickly open files
oc: Dobrís rapidament de fichièrs

en: Quit the program
oc: Sortir del programa

en: Quote
oc: Citacion

en: R_emove duplicates
oc: _Levar los doblons

en: Range
oc: Airal

en: Re_fresh View
oc: _Actualizar l'afichatge

en: Read-Only
oc: Lectura sola

en: ReadOnly text and password
oc: Tèxte en lectura sola e senhal

en: Redo the last undone action
oc: Restablir la darrièra accion anullada

en: Reduced spacing
oc: Espaçament reduit

en: Reduced spacing (deprecated)
oc: Espaçament reduit (desconselhat)

en: Reference label
oc: Labèl de la referéncia

en: Reference ref
oc: Referéncia

en: Refresh the view
oc: Actualizar l'afichatge

en: Remote files only
oc: Unicament los fichièrs distants

en: Remove trailing spaces
oc: Levar los espacis de fin

en: Remove useless trailing spaces in your file
oc: Levar los espacis en fin de linha inutils dins vòstre fichièr

en: Rename selected file or folder
oc: Renomena lo fichièr o lo dorsièr seleccionat

en: Replace
oc: Remplaçar

en: Replace All
oc: Tot remplaçar

en: Replace _All
oc: _Tot remplaçar

en: Replace _with:
oc: Remplaçar _amb :

en: Replace current document
oc: Remplaçar lo document actual

en: Replace current selection
oc: Remplaçar la seleccion actuala

en: Restore Previous Cursor Position
oc: Restablir la precedenta posicion del cursor

en: Reverse link
oc: Ligam invèrse

en: Revert selected snippet
oc: Anulla lo fragment de còdi seleccionat

en: Revert to a saved version of the file
oc: Restablís a una version enregistrada del fichièr

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
oc: Anullar las modificacions non enregistradas del document « %s » ?

en: Reverting %s
oc: Restablir %s

en: Reverting %s from %s
oc: Restabliment de %s a partir de %s

en: Reverting the document '%s'…
oc: Recuperacion del document « %s »…

en: Right Margin Position
oc: Posicion del marge de drecha

en: Romanian
oc: Romanés

en: Root
oc: Raiç

en: Rows
oc: Linhas

en: Rulings between rows and columns
oc: Largor de trait entre las linhas e las colomnas

en: Run command
oc: Executar la comanda

en: Running tool:
oc: Executar :

en: S_ave Anyway
oc: _Enregistrar malgrat tot

en: S_elect the documents you want to save:
oc: _Seleccionatz los documents que volètz enregistrar :

en: S_hortcut key:
oc: Tòca d'_acorchi :

en: S_ort...
oc: _Triar...

en: S_tart at column:
oc: _Començar a la colomna :

en: Sample program output, scripts
oc: Sortida de programa d'exemple, escripts

en: Save
oc: Enregistrar

en: Save As…
oc: Enregistrar coma…

en: Save _As
oc: Enregistrar _jos

en: Save _As...
oc: Enregistrar _jos...

en: Save all open files
oc: Enregistrar totes los fichièrs dobèrts

en: Save changes to document "%s" before closing?
oc: Volètz enregistrar las modificacions del document « %s » abans de lo tampar ?

en: Save the current file
oc: Enregistrar lo fichièr actiu

en: Save the current file with a different name
oc: Enregistra lo fichièr actual jos un autre nom

en: Saving %s
oc: Enregistrament de %s

en: Saving %s to %s
oc: Enregistrament de %s dins %s

en: Saving file '%s'…
oc: Enregistrament del fichièr « %s »…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
oc: L'enregistrament es estat desactivat per l'administrator sistèma.

en: Scope covered by header cells
oc: Espandida cobèrta per las cellulas d'entèsta

en: Script language name
oc: Nom del lengatge d'escript

en: Script statements
oc: Blòt d'escript

en: Scrollbar
oc: Barra de defilament

en: Search
oc: Recercar

en: Search _backwards
oc: Recèrca en _arrièr

en: Search backwards for the same text
oc: Recèrca en arrièr lo meteis tèxte

en: Search for and replace text
oc: Recercar e remplaçar un tèxte

en: Search for text
oc: Recercar de tèxt

en: Search forwards for the same text
oc: Recèrca en avant lo meteis tèxte

en: Select _All
oc: _Tot seleccionar

en: Select a character encoding from the menu and try again.
oc: Seleccionatz un encodatge de caractèrs dins lo menú e tornatz ensajar.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
oc: Seleccionatz un encodatge de caractèrs diferent dins lo menú e tornatz ensajar.

en: Select the _language of the current document.
oc: Causissètz la _lenga del document actual.

en: Select the entire document
oc: Selecciona lo document entièr

en: Select the group of tags you want to use
oc: Selecciona lo grop de balisas que volètz utilizar

en: Selectable option
oc: Opcion seleccionabla

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Selected format
oc: Format seleccionat

en: Selection
oc: Seleccion

en: Server-side image map
oc: Mapa imatge costat servidor

en: Set Location to First Document
oc: Definís l'emplaçament al primièr document

en: Set _Language...
oc: Definir la _lenga...

en: Set language
oc: Definir la lenga

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
oc: Definís l'encodatge de caractèrs d'utilizar per dobrir los fichièrs listats dins la linha de comanda

en: Set the language of the current document
oc: Definir la lenga del document

en: Set the root to the active document location
oc: Definís la raiç a l'emplaçament del document actiu

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
oc: Definís se cal activar lo restabliment dels emplaçaments distants.

en: Shape
oc: Forma

en: Shell Output
oc: Sortie du shell

en: Short inline quotation
oc: Citacion corta en linha

en: Shortcut key with which the snippet is activated
oc: Acorchi de clavièr que permet d'activar lo fragment de còdi

en: Show _Binary
oc: Afichar los _binaris

en: Show _Hidden
oc: Afichar los fichièrs _amagats

en: Show _spaces
oc: Afichar los _espacis

en: Show _tabs
oc: Afichar los _onglets

en: Show binary files
oc: Aficha los fichièrs binaris

en: Show hidden files and folders
oc: Mostrar los fichièrs e dossièrs amagats

en: Show multiple pages
oc: Afichar las paginas multiplas

en: Show nbsp
oc: Afichar nbsp

en: Show or hide the bottom pane in the current window
oc: Aficha o amaga lo panèl inferior dins la fenèstra actuala

en: Show or hide the side pane in the current window
oc: Aficha o amaga lo panèl lateral dins la fenèstra actuala

en: Show or hide the statusbar in the current window
oc: Aficha o amaga la barra d'estat dins la fenèstra actuala

en: Show or hide the toolbar in the current window
oc: Aficha o amaga la barra d'aisinas dins la fenèstra actuala

en: Show save confirmation
oc: Afichar una bóstia de dialòg de confirmacion d’enregistrament

en: Show save confirmation if the files have changes.
oc: Afichar la confirmacion d’enregistrament se los fichièrs an de modificacion.

en: Show spaces
oc: Afichar los espacis

en: Show tabs
oc: Afichar los onglets

en: Show tabs with side pane
oc: Afichar los onglets amb panèl lateral

en: Show the application's version
oc: Afichar la version de l'aplicacion

en: Show the first tab if there is only one tab
oc: Afichar lo primièr onglet se n’i a pas qu’un

en: Show the next page
oc: Afichar la pagina seguenta

en: Show the previous page
oc: Afichar la pagina precedenta

en: Side Pane is Visible
oc: Lo panèl lateral es visible

en: Side _Pane
oc: Panèl _lateral

en: Single line prompt
oc: Convit sus una sola linha

en: Single snippets file
oc: Fichièr d'extrait de còdi unique

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
oc: Mot unic que permet d'activar lo fragment de còdi aprèp una quichada sus la tòca tabulacion

en: Size
oc: Talha

en: Size (deprecated)
oc: Talha (obsolèt)

en: Small text style
oc: Estil de tèxte pichon

en: Smart Home End
oc: « Origina » e « Fin » intelligentas

en: Snippets
oc: Extraits de còdi

en: Snippets archive
oc: Archiu dels fragments de còdi

en: Soft line break
oc: Saut de linha pas restrent

en: Sort
oc: Triar

en: Sort the current document or selection
oc: Tria lo document actual o la seleccion

en: Sorts a document or selected text.
oc: Tria un document o lo tèxte seleccionat.

en: Sound
oc: Son

en: Source
oc: Sorga

en: South European
oc: Euròpa del Sud

en: Space-separated archive list
oc: Lista d'archius separats per d'espacis

en: Spacer
oc: Separador

en: Spacing between cells
oc: Espaçament entre las cellulas

en: Spacing within cells
oc: Espaçament dins las cellulas

en: Span
oc: Espandir

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
oc: Indica cossí lo cursor se desplaça quand las tòcas « Origina » e « Fin » son quichadas. Utilizatz « disabled » (desactivat) per anar totjorn en començament/fin de linha, « after » (aprèp) per anar en començament/fin de linha lo primièr còp que las tòcas son quichadas e en començament/fin de tèxte en ignorant los espacis, lo segond còp que las tòcas son manobradas, « before » (abans) per anar en començament/fin de tèxte abans de se desplaçar en començament/fin de linha e « always » (totjorn) per totjorn anar en començament/fin de tèxte a la plaça de començament/fin de linha.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
oc: Indica la polissa d'utilizar pel còs d’un document al moment de l’impression.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
oc: Especifica la polissa d'utilizar per imprimir los numèros de linha. Serà aplicat sonque se l'opcion « Imprimir los numèros de linha » es pas zèro.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
oc: Especifica la polissa d'utilizar per imprimir las entèstas de pagina. Serà aplicat sonque se l'opcion « Imprimir l'entèsta » es activada.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
oc: Especifica lo nombre maximum de fichièrs recentament dobèrts que seràn visualizats dins lo sosmenús « Fichièrs recents ».

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
oc: Definís lo nombre d'espacis que deurián èsser afichats a la plaça dels caractèrs de tabulacion.

en: Specifies the position of the right margin.
oc: Indica la posicion del marge de drecha.

en: Spell Checker
oc: Verificador ortografic

en: Square root
oc: Raiç carrada

en: Standby load message
oc: Messatge pendent cargament

en: Starting sequence number
oc: Nombre de començament de sequéncia

en: Starting sequence number (deprecated)
oc: Nombre de començament de sequéncia (desconselhat)

en: Status Bar is Visible
oc: La barra d'estat es visibla

en: Stopped.
oc: Arrestat.

en: Strike-through text
oc: Tèxte raiat

en: Strike-through text (deprecated)
oc: Tèxte raiat (desconselhat)

en: Strike-through text style
oc: Estil de tèxte raiat

en: Strike-through text style (deprecated)
oc: Estil de tèxte raiat (desconselhat)

en: String you want to search for
oc: Cadena que recercatz

en: Strong emphasis
oc: Enfasi fòrta (gras)

en: Style Scheme
oc: Jòc d'estils

en: Style info
oc: Informacion d'estil

en: Subscript
oc: Indici

en: Suggestions
oc: Prepausicions

en: Superscript
oc: Exponent

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
oc: Cambiar d’onglet amb [ctrl] + [tab]

en: Symbol and
oc: Simbòl e (∧)

en: Symbol const
oc: Simbòl const

en: Symbol d-by-dt
oc: Simbòl d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
oc: Simbòl d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
oc: Simbòl d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
oc: Simbòl obèla (†)

en: Symbol em-dash ---
oc: Simbòl em-dash ---

en: Symbol en-dash --
oc: Simbòl en-dash --

en: Symbol equiv
oc: Simbòl equiv (≡)

en: Symbol infinity
oc: Simbòl infinit (∞)

en: Symbol mathspace ,
oc: Simbòl espaci matematic ,

en: Symbol mathspace .
oc: Simbòl espaci matematic .

en: Symbol mathspace _
oc: Simbòl espaci matematic _

en: Symbol mathspace __
oc: Simbòl espaci matematic __

en: Symbol simeq
oc: Simbòl simeq (≃)

en: Symbol star
oc: Simbòl estela

en: Syntax Highlighting
oc: Coloracion sintaxica

en: Tab Size
oc: Talha de la tabulacion

en: Tab Stops
oc: Tabulacions

en: Tab Width
oc: Largor de la tabulacion

en: Tab order position
oc: Òrdre de la posicion dels onglets

en: Table
oc: Tablèu

en: Table body
oc: Còs del tablèu

en: Table caption
oc: Legenda del tablèu

en: Table column group properties
oc: Proprietats del grop de colomnas del tablèu

en: Table column properties
oc: Proprietats de la colomna del tablèu

en: Table data cell
oc: Cellula de donada del tablèu

en: Table footer
oc: Pè del tablèu

en: Table header
oc: Entèsta de tablèu

en: Table header cell
oc: Cellula d'entèsta de tablèu

en: Table row
oc: Linha del tablèu

en: Table summary
oc: Ensenhador

en: Tag list
oc: Lista de las balisas

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Target - Blank
oc: Cibla - Void

en: Target - Parent
oc: Cibla - Parent

en: Target - Self
oc: Cibla - El meteis

en: Target - Top
oc: Cibla - En dessús

en: Target directory "%s" does not exist
oc: Lo repertòri cibla « %s » existís pas

en: Target directory "%s" is not a valid directory
oc: Lo repertòri cibla « %s » es pas un repertòri valid

en: Teletype or monospace text style
oc: Estil del tèxte teletipe o de chassa fixa

en: Text
oc: Tèxte

en: Text Editor
oc: Editor de tèxte

en: Text Wrapping
oc: Longas linhas

en: Text color
oc: Color del tèxt

en: Text color (deprecated)
oc: Color del tèxte (desconselhat)

en: Text entered by user
oc: Tèxte picat per l'utilizaire

en: Thai
oc: Taï

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
oc: L'identificant d'un jòc d'estils GtkSourceView utilizat per la coloracion sintaxica del tèxte.

en: The archive "%s" could not be created
oc: Creacion impossibla de l’archiu « %s »

en: The archive "%s" could not be extracted
oc: Extraccion impossibla de l’archiu « %s »

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
oc: Lo disc sul qual ensajatz d'enregistrar vòstre fichièr limit la talha dels fichièrs. Ensajatz d'enregistrar un fichièr mai pichon o d'enregistrar aquel fichièr sus un disc qu'aja pas de limitacion.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
oc: Lo disc sul qual ensajatz d'enregistrar vòstre fichièr limit la talha dels noms de fichièrs. Utilizatz un nom mai cort.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
oc: Lo document conten un o mantun caractèr que pòdon pas èsser representats en utilizant l'encodatge de caractèrs indicat.

en: The document is empty.
oc: Lo document es void.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
oc: Desplaçament impossible del fichièr « %s » a l’escobilhièr.

en: The file "%s" is read-only.
oc: Lo fichièr « %s » es en lectura sola.

en: The file %s changed on disk.
oc: Lo fichièr %s es estat modificat sul disc.

en: The file %s has been modified since reading it.
oc: Lo fichièr %s es estat modificat dempuèi sa darrièra lectura.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
oc: Lo repertòri raiç del gestionari de fichièrs d'utilizar al cargament del empeuton se la vista arborescenta a l'aviada (onload/tree_view) es VERAI.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
oc: Lo repertòri raiç virtual del gestionari de fichièrs d'utilizar al cargament de l'empeuton se la vista arborescenta a l'aviada (onload/tree_view) es VERAI. Lo repertòri raiç virtual deu totjorn èsser en dejós de la raiç reala.

en: The file is too big.
oc: Lo fichièr es tròp pesuc.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
oc: Lo motiu del filtre d'aplicar al gestionari de fichièrs. Lo foncionament d'aqueste filtre es basat sul mòde filtre (filter_mode).

en: The following error occurred while exporting: %s
oc: L'error seguenta s'es produita al moment de l'exportacion : %s

en: The following error occurred while importing: %s
oc: L'error seguenta s'es produita al moment de l'importacion : %s

en: The following files could not be imported: %s
oc: Impossible d'importar los fichièrs seguents : %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
oc: L'emplaçament del fichièr es pas accessible perque es pas montat.

en: The location of the file cannot be mounted.
oc: L’emplaçament del fichièr pòt pas èsser montat.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
oc: Lo dorsièr novèl es actualament filtrat. Ajustatz los paramètres de vòstre filtre per rendre lo fichièr visible

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
oc: Lo fichièr novèl es actualament filtrat. Ajustatz los paramètres de vòstre filtre per rendre lo fichièr visible

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
oc: Lo nombre de ligams consecutius es limitat e lo fichièr réel pòt pas èsser trobat compte tengut d'aqueste limit.

en: The pluma window size
oc: La talha de la fenèstra pluma

en: The pluma window state
oc: La fenèstra d’estat de pluma

en: The preview of a page in the document to be printed
oc: L'apercebut de la pagina dins lo document a imprimir

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
oc: Lo fichièr renomenat es actualament filtrat. Ajustatz los paramètres de vòstre filtre per rendre lo fichièr visible

en: The selected color scheme cannot be installed.
oc: Lo jòc de colors seleccionat pòt pas èsser installat.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
oc: Desplaçament impossible dels fichièrs seleccionats a l’escobilhièr.

en: The total number of pages in the document
oc: Lo nombre total de paginas dins lo document

en: There are no snippets selected to be exported
oc: Cap d'extrait de còdi es pas estat seleccionat per l'exportacion

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
oc[0]: I a %d document amb de modificacions non enregistradas. Volètz enregistrar las modificacions abans de tampar ?
oc[1]: I a %d documents amb de modificacions non enregistradas. Volètz enregistrar las modificacions abans de tampar ?

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
oc[0]: I a un onglet amb d'errors
oc[1]: I a %d onglet amb d'errors

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
oc: I a pas pro d'espaci de disc per enregistrar lo fichièr. Liberatz de l'espaci de disc e tornatz ensajar.

en: There was a problem opening the file %s.
oc: Un problèma s'es produit al moment de la dobertura del fichièr %s.

en: There was an error displaying the help.
oc: I a agut una error al moment d'afichar l'ajuda.

en: This accelerator is already bound to %s
oc: Aqueste acorchi de clavièr es ja atribuit a %s

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
oc: Aquesta valor determina quins fichièrs del gestionari de fichièrs seràn filtrats. Las valors possiblas son : « none » (filtra pas res), « hidden » (filtra los fichièrs amagats), « binary » (filtra los fichièrs binaris) e « hidden_and_binary » (filtra a l'encòp los fichièrs amagats e binaris).

en: Title
oc: Títol

en: Toolbar Buttons Style
oc: Estil dels botons de la barra d'espleches

en: Toolbar is Visible
oc: La barra d'espleches es visibla

en: Top margin in pixels
oc: Marge superior en pixèls

en: Turkish
oc: Turc

en: Type a new accelerator
oc: Picatz un novèl acorchi de clavièr

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
oc: Picatz un accelerator novèl, o quichatz Retorn per escafar

en: Type a new shortcut
oc: Picatz un novèl acorchi de clavièr

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
oc: Picatz un acorchi novèl, o quichatz Retorn per escafar

en: Typeface bold
oc: Gras (bold)

en: Typeface italic
oc: Italica

en: Typeface slanted
oc: Inclinat (slanted)

en: Typeface type
oc: Corrièr (type)

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
oc: Impossible de trobar l'objècte « %s » dins lo fichièr %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr d'interfàcia %s. Error : %s

en: Unbreakable text
oc: Tèxte insecable

en: Underlined text style
oc: Estil de tèxte soslinhat

en: Undo the last action
oc: Anullar la darrièra accion

en: Unexpected error: %s
oc: Error inesperada : %s

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: Unsaved Document %d
oc: Document pas enregistrat %d

en: Untitled documents only
oc: Unicament los documents sens nom

en: Up
oc: Amont

en: Use Default Font
oc: Utilizar la polissa per defaut

en: Use Spaces
oc: Utilizar d'espacis

en: Use image map
oc: Utilizar un imatge mapa

en: Use the _selected format
oc: Utilizar lo format _seleccionat

en: User dictionary:
oc: Diccionari utilizaire :

en: Value
oc: Valor

en: Value interpretation
oc: Valor d'interpretacion

en: Variable or program argument
oc: Variabla o paramètre de programa

en: Vertical cell alignment
oc: Alinhament de las cellulas verticalas

en: Vertical space
oc: Espaci vertical

en: Vertical space (deprecated)
oc: Espaci vertical (desconselhat)

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: View
oc: Afichatge

en: View folder in file manager
oc: Aficha lo repertòri dins lo gestionari de fichièrs

en: Visited link color
oc: Color dels ligams visitats

en: Visited link color (deprecated)
oc: Color dels ligams visitats (desconselhat)

en: Western
oc: Occidental

en: When inserting date/time...
oc: Al moment de l'insercion de la data e de l'ora...

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
oc: Indica se pluma deu afichar los numèros de linhas dins la zòna d'edicion.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
oc: Especifica se pluma deu visualizar lo marge drèch dins la zòna d'edicion.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
oc: Indica se pluma deu activar l'indentacion automatica.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
oc: Indica se pluma deu activar la coloracion sintaxica.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
oc: Indica se pluma deu suslinhar totas las ocurréncias del tèxte recercat.

en: Whether pluma should highlight the current line.
oc: Indica se pluma deu suslinhar la linha actuala.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
oc: Indica se pluma deu enclure una entèsta de document al moment de l'impression dels documents.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
oc: Especifica se pluma deu inserir d'espacis al luòc de tabulacions.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
oc: Indica se pluma deu restablir lo precedent emplaçament del cursor quand un fichièr es cargat.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
oc: Indica se lo panèl inferior aval de la fenèstra d'edicion deu èsser visible.

en: Whether the document will get a background pattern painted.
oc: Indica se los documents auràn un motiu coma rèireplan.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
oc: Indica se lo panèl lateral a esquèrra de las fenèstras d'edicion deu èsser visible.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
oc: Indica se la barra d'estat aval de las fenèstras d'edicion deu èsser visibla.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
oc: Indica se la barra d'aisinas deu èsser visibla dins las fenèstras d'edicion.

en: Width
oc: Largor

en: Words
oc: Mots

en: Writable VFS schemes
oc: Esquèmas VFS accessibles en escritura

en: XHTML 1.0 - Tags
oc: XHTML 1.0 - Balisas

en: XSLT - Elements
oc: Elements - XSLT

en: XSLT - Functions
oc: Foncions - XSLT

en: XUL - Tags
oc: Balisas - XUL

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
oc: Ensajatz d'enregistrar lo fichièr cap a un disc en lectura sola. Verificatz qu'avètz picat l'emplaçament corrèctament e tornatz ensajar.

en: You can also choose another character encoding and try again.
oc: Podètz tanben causir un autre encodatge de caractèrs e ensajar tornamai.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
oc: Avètz pas los dreits necessaris a la dobertura del fichièr.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
oc: Avètz pas las permissions necessàrias per enregistrar aqueste fichièr. Verificatz l'ortografia de vòstre emplaçament e tornatz ensajar.

en: You must be inside a word to run this command
oc: Vos cal èsser a l'interior d'un mot per executar aquesta comanda

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Pluma; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
oc: Deuriatz aver recebut una còpia de la Licéncia Publica Generala GNU al meteis temps que Pluma ; s'es pas lo cas, escrivètz a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom the page in
oc: Zoom avant sus la pagina

en: Zoom the page out
oc: Zoom arrièr sus la pagina

en: Zoom to fit the whole page
oc: Aficha tota la pagina

en: [FILE...]
oc: [FICHIÈR...]

en: _About
oc: A _prepaus

en: _Add
oc: _Apondre

en: _Add...
oc: _Apondre...

en: _Applicability:
oc: _Aplicabilitat :

en: _Autocheck Spelling
oc: Verificacion ortografica _automatica

en: _Autosave files every
oc: Enregistrar _automaticament los fichièrs cada

en: _Body:
oc: _Còs :

en: _Bottom Pane
oc: Panèl _inferior

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Cancel Logout
oc: _Anullar la desconnexion

en: _Check Spelling...
oc: _Verificacion ortografica...

en: _Clear Highlight
oc: Es_cafar las susbrilhanças

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Close All
oc: Tot _tampar

en: _Close Preview
oc: _Tampar l'apercebut

en: _Configure Spell Checker plugin...
oc: _Configurar lo plugin de verificacion ortografica...

en: _Contents
oc: _Ensenhador

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: _Description
oc: _Descripcion

en: _Display line numbers
oc: _Visualizar los numèros de linha

en: _Document Statistics
oc: _Estatisticas del document

en: _Drop targets:
oc: Cibla de _destinacion :

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Edit:
oc: _Edicion :

en: _Enable automatic indentation
oc: Activar l'_indentacion automatica

en: _Encoding
oc: _Encodatge

en: _Error color:
oc: Coloracion de l'_error :

en: _File
oc: _Fichièr

en: _Filter
oc: _Filtrar

en: _Find
oc: _Recercar

en: _Find...
oc: _Recercar...

en: _Fullscreen
oc: _Plen ecran

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Highlight Mode
oc: _Coloracion sintaxica

en: _Ignore
oc: _Ignorar

en: _Ignore All
oc: Tot _ignorar

en: _Ignore case
oc: _Ignorar la cassa

en: _Incremental Search...
oc: Recèrca _incrementala...

en: _Input:
oc: _Entrada :

en: _Insert
oc: _Inserir

en: _Invert Case
oc: _Inversar la cassa

en: _Leave Fullscreen
oc: _Quitar lo plen ecran

en: _Line numbers:
oc: Numèros de _linha :

en: _Match Case
oc: Res_pectar la cassa

en: _Match Filename
oc: Filtre _nom de fichièr

en: _Match case
oc: Respectar la _cassa

en: _More...
oc: _Mai...

en: _Move to New Window
oc: _Desplaçar dins una fenèstra novèla

en: _Move to Trash
oc: Desplaçar dins l' _escobilhièr

en: _Never autocheck
oc: _Jamai verificar

en: _New
oc: _Novèl

en: _New Folder
oc: Repertòri _novèl

en: _Next Document
oc: Document _seguent

en: _Next Location
oc: Emplaçament _seguent

en: _Number every
oc: _Numèro cada

en: _OK
oc: _D’acòrdi

en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Open terminal here
oc: _Dobrir un terminal aicí

en: _Open...
oc: _Dobrir...

en: _Output:
oc: _Sortida :

en: _Paste
oc: _Pegar

en: _Preview
oc: _Previsualizacion

en: _Previous Document
oc: Document _precedent

en: _Previous Location
oc: Emplaçament _precedent

en: _Print...
oc: _Imprimir...

en: _Prompt for a format
oc: _Demandar un format

en: _Quit
oc: _Quitar

en: _Redo
oc: _Tornar far

en: _Reload
oc: _Recargar

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: _Rename
oc: _Renommar

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: _Replace...
oc: _Remplaçar...

en: _Restore Default Fonts
oc: _Restablir las polissas per defaut

en: _Retry
oc: _Tornar ensajar

en: _Reverse order
oc: Inve_rsar l'òrdre

en: _Revert
oc: _Restablir

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: _Save All
oc: Tot _enregistrar

en: _Save:
oc: _Enregistrar :

en: _Search
oc: _Recercar

en: _Search for:
oc: _Recercar :

en: _Set root to active document
oc: _Definir la raiç al document actiu

en: _Shortcut Key:
oc: _Acorchi de clavièr :

en: _Sort
oc: _Triar

en: _Spelling Suggestions...
oc: _Suggestions d'ortografias...

en: _Statusbar
oc: Barra d'e_stat

en: _Suggestions:
oc: _Suggestions :

en: _Tab trigger:
oc: _Mot desenclavador :

en: _Tab width:
oc: Largor de las _tabulacions :

en: _Title Case
oc: Cassa de _títol

en: _Toolbar
oc: _Barra d'espleches

en: _Tools
oc: _Espleches

en: _Tools:
oc: _Aisinas :

en: _Undo
oc: _Anullar

en: _Update
oc: _Metre a jorn

en: _Use custom format
oc: _Utilizar un format personalizat

en: _Use the system fixed width font (%s)
oc: _Utilizar la polissa sistèma de chassa fixa (%s)

en: _View
oc: _Afichatge

en: _View Folder
oc: _Visualizar lo repertòri

en: _Wrap Around
oc: _Recèrca circulara

en: _Wrap around
oc: Recèrca circ_ulara

en: _minutes
oc: _minutas

en: button
oc: boton

en: choose
oc: causir

en: column
oc: colomna

en: columns
oc: colomnas

en: comment
oc: comentari

en: copy
oc: copiar

en: current
oc: actual

en: directory
oc: repertòri

en: false
oc: fals

en: file
oc: fichièr

en: image
oc: imatge

en: key
oc: clau

en: label
oc: etiqueta

[ctx: language]
en: Default
oc: Per defaut

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
oc: Desconegut (%s)

en: lines
oc: linhas

en: message
oc: messatge

en: name
oc: nom

en: number
oc: nombre

en: of
oc: sus

en: page
oc: pagina

en: pluma cannot handle this location.
oc: pluma pòt pas gerir aquesta mena d'emplaçament.

en: preferences
oc: preferéncias

en: radio
oc: ràdio

en: row
oc: linha

en: rows
oc: linhas

en: script
oc: escript

en: separator
oc: separador

en: size
oc: talha

en: state
oc: estat

en: statusbar
oc: barra d'estat

en: tab
oc: tabulacion

en: tree
oc: arbre

en: window
oc: fenèstra

en: window1
oc: fenèstra1

en: word
oc: mot
