HexChat - en to pl translation catalogue (1201 entries)

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
pl: 
    DCC GET <nick>                       - przyjmuje zaoferowany plik
    DCC SEND [-makszns=#] <nick> [plik]  - wysyła plik do kogoś o podanym nicku
    DCC PSEND [-makszns=#] <nick> [plik] - wysyła plik w trybie pasywnym
    DCC LIST                                  - wyświetla listę połączeń bezpośrednich
    DCC CHAT <nick>                      - oferuje użytkownikowi o podanym nicku czat bezpośredni
    DCC PCHAT <nick>                     - oferuje użytkownikowi o podanym nicku
     czat bezpośredni w trybie pasywnym
    DCC CLOSE <rodzaj> <nick> <plik>     - zamyka określone połączenie bezpośrednie
     przykład:
    /dcc close send jasio plik.zip

en: 
    No help available on that command.
pl: 
    Nie ma pomocy do tego polecenia.

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
pl: 
    TRAY -f <limit czasu> <plik1> [<plik2>] Miga w zasobniku pomiędzy dwoma ikonami.
    TRAY -f <nazwa pliku>                  Ustawia zasobnik do ustalonej ikony.
    TRAY -i <numer>                    Miga w zasobniku wewnętrzną ikoną.
    TRAY -t <tekst>                      Ustawia tooltip zasobnika.
    TRAY -b <tytuł> <tekst>              Ustawia balon zasobnika.

en:   %-20s offline
pl:   %-20s niepodłączony

en:   %-20s online
pl:   %-20s podłączony

en:  has been build without plugin support.
pl: został skompilowany bez wsparcia dla wtyczek.

en: !Leave ports at zero for full range.
pl: !Pozostaw porty na zero dla pełnego zakresu.

en: $ Number
pl: $ Liczba

en: $tNotify list is empty.
pl: $tLista powiadomień jest pusta.

en: %C18*%O$t%C18$1%O added to notify list.
pl: %C18*%O$t%C18$1%O dodany do listy powiadomień.

en: %C19*%O$t%C19You have been killed by %C26$1%C (%C20$2%O)
pl: %C19*%O$t%C19Zostałes usunięty przez %C26$1%C (%C20$2%O)

en: %C19*%O$tNow talking on %C22$2%O
pl: %C19*%O$tRozmawiasz na %C22$2%O

en: %C19*%O$tYou have been kicked from %C22$2%C by %C26$3%O (%C20$4%O)
pl: %C19*%O$tZostałeś/aś wyrzucony/na z %C22$2%C przez %C26$3%O (%C20$4%O)

en: %C19*%O$tYou have left channel %C22$3%C (%C24$4%O)
pl: %C19*%O$tOpuściłeś/aś kanał %C22$3%C (%C24$4%O)

en: %C19*%O$tYou have left channel %C22$3%O
pl: %C19*%O$tOpuściłeś/aś kanał %C22$3%O

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20Channel is invite only%O)
pl: %C20*%O$tNie można dołączyć do %C22$1%C (%C20Kanał jest tylko dla zaproszonych%O)

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20Requires keyword%O)
pl: %C20*%O$tNie można dołączyć do %C22$1%C (%C20Hasło jest wymagane%O)

en: %C20*%O$tCannot join %C22$1%C (%C20User limit reached%O)
pl: %C20*%O$tNie można dołączyć do %C22$1%C (%C20Osiągnięto limit użytkowników%O)

en: %C20*%O$tConnection failed (%C20$1%O)
pl: %C20*%O$tPołączenie nieudane (%C20$1%O)

en: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' to %C18$3%O stalled, aborting.
pl: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' do %C18$3%O wstrzymane, przerywanie.

en: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' to %C18$3%O timed out, aborting.
pl: %C20*%O$tDCC $1 '%C23$2%C' do %C18$3%O przekroczyło limit czasu żadania, przerywanie.

en: %C20*%O$tDCC $1 connect attempt to %C18$2%O failed (%C20$3%O)
pl: %C20*%O$tPróba czatu bezpośredniego $1 do %C18$2%O zawiodła (%C20$3%O)

en: %C20*%O$tDCC CHAT to %C18$1%O lost (%C20$4%O)
pl: %C20*%O$tUtracono (%C20$4%O) połączenie czatu bezpośredniego z %C18$1%O

en: %C20*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' from %C18$3%O failed (%C20$4%O)
pl: %C20*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' od %C18$3%O nie powiodło się (%C20$4%O)

en: %C20*%O$tDCC RECV: Cannot open '%C23$1%C' for writing (%C20$2%O)
pl: %C20*%O$tDCC RECV: Nie można otworzyć '%C23$1%C' do zapisu (%C20$2%O)

en: %C20*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' to %C18$2%C failed (%C20$3%O)
pl: %C20*%O$tDCCSEND '%C23$1%C' do %C18$2%C nie powiodło się (%C20$3%O)

en: %C20*%O$tDisconnected (%C20$1%O)
pl: %C20*%O$tRozłączono (%C20$1%O)

en: %C20*%O$tNickname is erroneous or already in use. Use /NICK to try another.
pl: %C20*%O$tNick jest błędny albo w uzyciu. Użyj /NICK aby wybrać inny.

en: %C20*%O$tNo ping reply for %C24$1%O seconds, disconnecting.
pl: %C20*%O$tBrak odpowiedzi PING przez %C24$1%O sekund, rozłączanie.

en: %C20*%O$tNo such DCC.
pl: %C20*%O$tNie ma takiego DCC.

en: %C20*%O$tReceived a malformed DCC request from %C18$1%O.$a010%C23*%O$tContents of packet: %C23$2%O
pl: %C20*%O$tOtrzymano uszkodzone żądanie czatu bezpośredniego od %C18$1%O.$a010%C23*%O$tZawartość pakietu: %C23$2%O

en: %C20*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
pl: %C20*%O$tNieznany host. Może źle go napisałeś/aś?

en: %C20*%O$tYou are now known as %C18$2%O
pl: %C20*%O$tJesteś teraz znany/na jako %C18$2%O

en: %C20*%O$tYou've invited %C18$1%O to %C22$2%O (%C24$3%O)
pl: %C20*%O$tZostałeś/aś zaproszona %C18$1%O do %C22$2%O (%C24$3%O)

en: %C22*%O$t%C22$1%O: %C18$2%O on %C24$4%O by %C26$3%O
pl: %C22*%O$t%C22$1%O: %C18$2%O na %C24$4%O przez %C26$3%O

en: %C22*%O$t%C26$1%C has changed the topic to: $2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%C zmienił temat na: $2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%C has kicked %C18$2%C from %C22$3%C (%C24$4%O)
pl: %C22*%O$t%C26$1%C wyrzucił/ła %C18$2%C z %C22$3%C (%C24$4%O)

en: %C22*%O$t%C26$1%C sets exempt on %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%C ustawił/a wyjątek w %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%C sets invite exempt on %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%C ustawia wyjątek na %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O daje status półoperatora kanału dla %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O daje status operatora kanału dla %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O daje głos dla %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes ban on %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa bana na %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa status półoperatora kanału %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel keyword
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa hasło kanału

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa status operatora kanału %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes exempt on %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa wyjątek %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes invite exempt on %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa wyjątek dla %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes quiet on %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa wyciszenie dla %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes user limit
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa limit użytkowników

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O usuwa głos %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets ban on %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O ustawia bana na %C18$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets channel keyword to %C24$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O ustawia hasło kanału na %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets channel limit to %C24$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O ustawia limit na kanale do %C24$2%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets mode %C24$2$3%O on %C22$4%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O ustawia status %C24$2$3%O na %C22$4%O

en: %C22*%O$t%C26$1%O sets quiet on %C18$2%O
pl: %C22*%O$t%C26$1%O ustawia wyciszenie na %C18$2%O

en: %C22*%O$tCannot join %C22$1 %O(%C20You are banned%O).
pl: %C22*%O$tNie można dołączyć %C22$1 %O(%C20Jesteś zbanowany%O).

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O created on %C24$2%O
pl: %C22*%O$tKanał %C22$1%O został założony %C24$2%O

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O modes: %C24$2
pl: %C22*%O$tKanał %C22$1%O tryby: %C24$2

en: %C22*%O$tChannel %C22$1%O url: %C24$2
pl: %C22*%O$tURL %C22$1%O kanału: %C24$2

en: %C22*%O$tTopic for %C22$1%C is: $2%O
pl: %C22*%O$tTemat dla %C22$1%C to: $2%O

en: %C22*%O$tTopic for %C22$1%C set by %C26$2%C (%C24$3%O)
pl: %C22*%O$tTemat %C22$1%C ustawiony przez %C26$2%C (%C24$3%O)

en: %C22*%O$tUsers on %C22$1%C: %C24$2%O
pl: %C22*%O$tUżytkowników na %C22$1%C: %C24$2%O

en: %C23*$t$1 ($3%C23) has joined
pl: %C23*$t$1 ($3%C23) dołączył/a

en: %C23*%O$t%C23$1%O users in notify list.
pl: %C23*%O$t%C23$1%O użytkowników w liscie powiadomień.

en: %C23*%O$t%C28$1%C is already in use. Retrying with %C18$2%O...
pl: %C23*%O$t%C28$1%C jest obecnie używany. Próbuję ponownie z %C18$2%O...

en: %C23*%O$t%C28$1%C is erroneous. Retrying with %C18$2%O...
pl: %C23*%O$t%C28$1%C jest błędny. PRóbuje ponownie z %C18$2%O...

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
pl: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28] %OKoniec listy WHOIS.

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%C is away %C30(%C23$2%O%C30)%O
pl: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%C jest nieobecny %C30(%C23$2%O%C30)%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O Real Host: %C23$2%O, Real IP: %C30[%C23$3%C30]%O
pl: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O Prawdziwy Host: %C23$2%O, Prawdziwe IP: %C30[%C23$3%C30]%O

en: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O idle %C23$2%O, signon: %C23$3%O
pl: %C23*%O$t%C28[%C18$1%C28]%O idle %C23$2%O, połaczono: %C23$3%O

en: %C23*%O$tAuthenticating via SASL as %C18$1%O (%C24$2%O)
pl: %C23*%O$tUwierzytelnianie przez SASL jako %C18$1%O (%C24$2%O)

en: %C23*%O$tCapabilities requested: %C29$1%O
pl: %C23*%O$tŻądane funkcje: %C29$1%O

en: %C23*%O$tCapabilities supported: %C29$2%O
pl: %C23*%O$tWspierane funkcje: %C29$2%O

en: %C23*%O$tConnected. Now logging in.
pl: %C23*%O$tPołączono. Logowanie.

en: %C23*%O$tConnecting to %C29$1%C (%C23$2:$3%O)
pl: %C23*%O$tŁączenie z %C29$1%C (%C23$2:$3%O)

en: %C23*%O$tDCC CHAT to %C18$1%O aborted.
pl: %C23*%O$tPrzerwano czat bezpośredni z %C18$1%O.

en: %C23*%O$tDCC RECV '%C23$2%O' to %C18$1%O aborted.
pl: %C23*%O$tPrzerwano DCC RECV '%C23$2%O' do %C18$1%O

en: %C23*%O$tDCC SEND '%C23$2%C' to %C18$1%O aborted.
pl: %C23*%O$tPrzerwano DCC SEND '%C23$2%C' do %C18$1%O

en: %C23*%O$tNo process is currently running
pl: %C23*%O$tŻaden taki proces nie jest aktualnie uruchomiony

en: %C23*%O$tNo such DCC offer.
pl: %C23*%O$tNie ma takiego żądania czatu bezpośredniego.

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is away (%C24$2%O)
pl: %C23*%O$tPowiadomienie: %C18$1%C jest nieobecny (%C24$2%O)

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is back
pl: %C23*%O$tPowiadomienie: %C18$1%C wrócił/a

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is offline (%C29$3%O)
pl: %C23*%O$tPowiadomienie: %C18$1%C jest offline (%C29$3%O)

en: %C23*%O$tNotify: %C18$1%C is online (%C29$3%O)
pl: %C23*%O$tPowiadomienie: %C18$1%C jest online (%C29$3%O)

en: %C23*%O$tReceived '%C23$1%C' from %C18$2%O
pl: %C23*%O$tOtrzymano '%C23$1%C' od %C18$2%O

en: %C23*%O$tStopped previous connection attempt (%C24$1%O)
pl: %C23*%O$tPrzerwano poprzednią próbe połączenia (%C24$1%O)

en: %C23*%O$tThe file '%C24$1%C' already exists, saving it as '%C23$2%O' instead.
pl: %C23*%O$tPlik '%C24$1%C' już istnieje, zostanie zapisywany jako '%C23$2%O'

en: %C24*$t$1 ($2%C24) has left
pl: %C24*$t$1 ($2%C24) wyszedł/a

en: %C24*$t$1 ($2%C24) has left ($4)
pl: %C24*$t$1 ($2%C24) wyszedł/a ($4)

en: %C24*$t$1 has quit ($2)
pl: %C24*$t$1 rozłączył/a się ($2)

en: %C24*%C$tReceived a CTCP %C24$1%C from %C18$2%C (to %C22$3%C)%O
pl: %C24*%C$tOtrzymano CTCP %C24$1%C od %C18$2%C (do %C22$3%C)%O

en: %C24*%O$t%C18$1%C has offered '%C23$2%C' (%C24$3%O bytes)
pl: %C24*%O$t%C18$1%C oferuje '%C23$2%C' (%C24$3%O bajtów)

en: %C24*%O$t%C18$1%C has requested to resume '%C23$2%C' from %C24$3%O.
pl: %C24*%O$t%C18$1%C zażądał wznowienia '%C23$2%C' od %C24$3%O.

en: %C24*%O$t%C18$1%O deleted from notify list.
pl: %C24*%O$t%C18$1%O usunięto z listy powiadomień.

en: %C24*%O$t%C26$1%C sets modes %C30[%C24$2%C30]%O
pl: %C24*%O$t%C26$1%C ustawia tryb %C30[%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$t%C28$1%O is now known as %C18$2%O
pl: %C24*%O$t%C28$1%O jest znany teraz jako %C18$2%O

en: %C24*%O$tA process is already running
pl: %C24*%O$tProces jest aktualnie uruchomiony

en: %C24*%O$tAlready offering CHAT to %C18$1%O
pl: %C24*%O$tJuż oferujesz czat dla %C18$1%O

en: %C24*%O$tDCC CHAT connection established to %C18$1%C %C30[%C24$2%C30]%O
pl: %C24*%O$tPołączenie czatu bezpośredniego z %C18$1%C %C30[%C24$2%C30]%O ustanowione

en: %C24*%O$tDCC RECV '%C23$1%O' from %C18$3%O complete %C30[%C24$4%O cps%C30]%O
pl: %C24*%O$tUkończono DCC RECV '%C23$1%O' od %C18$3%O %C30[%C24$4%O cps%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC RECV connection established to %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O
pl: %C24*%O$tUstanowiono DCC RECV do %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC SEND '%C23$1%C' to %C18$2%C complete %C30[%C24$3%C cps%C30]%O
pl: %C24*%O$tUkończono DCC SEND '%C23$1%C' do %C18$2%C %C30[%C24$3%C cps%C30]%O

en: %C24*%O$tDCC SEND connection established to %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O
pl: %C24*%O$tUstanowiono połączenie DCC SEND do %C18$1 %C30[%O%C24$2%C30]%O

en: %C24*%O$tFound your IP: %C30[%C24$1%C30]%O
pl: %C24*%O$tWykryto Twoje IP: %C30[%C24$1%C30]%O

en: %C24*%O$tLooking up IP number for %C18$1%O...
pl: %C24*%O$tSprawdzanie adresu IP dla %C18$1%O...

en: %C24*%O$tOffering '%C24$1%O' to %C18$2%O
pl: %C24*%O$tOferowanie '%C24$1%O' dla %C18$2%O

en: %C24*%O$tOffering DCC CHAT to %C18$1%O
pl: %C24*%O$tOferowanie czatu bezpośredniego dla %C18$1%O

en: %C24*%O$tPing reply from %C18$1%C: %C24$2%O second(s)
pl: %C24*%O$tOdpowiedź ping od %C18$1%C: %C24$2%O sekund

en: %C24*%O$tReceived a CTCP %C24$1%C from %C18$2%O
pl: %C24*%O$tOtrzymano CTCP %C24$1%C od %C18$2%O

en: %C24*%O$tReceived a CTCP Sound %C24$1%C from %C18$2%C (to %C22$3%O)
pl: %C24*%O$tOtrzymano CTCP Sound %C24$1%C od %C18$2%O (do %C22$3%O)

en: %C24*%O$tReceived a CTCP Sound %C24$1%C from %C18$2%O
pl: %C24*%O$tOtrzymano CTCP Sound %C24$1%C od %C18$2%O

en: %C24*%O$tReceived a DCC CHAT offer from %C18$1%O
pl: %C24*%O$tOtrzymano ofertę czatu bezpośredniego od %C18$1%O

en: %C24*%O$tYou have been invited to %C22$1%O by %C18$2%O (%C29$3%O)
pl: %C24*%O$tZostałeś/aś zaproszony/na do %C22$1%O przez %C18$2%O (%C29$3%O)

en: %C29*%O$t%C29MOTD Skipped%O
pl: %C29*%O$t%C29MOTD Pominiete%O

en: %C29*%O$tCapabilities acknowledged: %C29$2%O
pl: %C29*%O$tPotwierdzone funkcje: %C29$2%O

en: %C29*%O$tConnected.
pl: %C29*%O$tPołączono.

en: %C29*%O$tLooking up %C29$1%O
pl: %C29*%O$tSprawdzanie %C29$1%O

en: %O%C18$1%O added to ignore list.
pl: %O%C18$1%O dodano do listy ignorowanych.

en: %O%C18$1%O removed from ignore list.
pl: %O%C18$1%O usunięto z listy ignorowanych.

en: %OIgnore list is empty.
pl: %OLista ignorowanych jest pusta.

en: %OIgnore on %C18$1%O changed.
pl: %OZmieniono %C18$1%O w liście ignorowanych.

en: %UChannel          Users   Topic
pl: %UPokój            Użyt.   Temat

en: %d bytes
pl: %d bajtów

en: %d hours ago
pl: %d godzin temu

en: %d minutes ago
pl: %d minut temu

en: %d nicks selected.
pl: %d wybranych nicków.

en: %d ops, %d total
pl: %d op(ów), %d razem

en: %n=Nick name
    %p=Password
    %r=Real name
    %u=User name
pl: %n=Nick⏎
    %p=Hasło⏎
    %r=Prawdziwe imię⏎
    %u=Nazwa użytkownika

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
pl: %s proponuje "%s". Czy zgadzasz się?

en: %s on %s by %s
pl: %s na %s przez %s

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
pl: %s=Serwer %c=Kanał %n=Sieć.

en: %u minutes ago
pl: %u minut temu

en: (Disabled)
pl: (Wyłączone)

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
    permissions on %s
pl: * Nie można otworzyć pliku z logiem do zapisu. Sprawdź
    uprawnienia dla %s

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
pl: * Używanie IRC-a jako root to głupota! Utwórz 
    konto użytkownika, aby logować się z niego.

en: *!*@domain
pl: *!*@domena

en: *!*user@*.host
pl: *!*uzytkownik*.host

en: *!*user@domain
pl: *!*użytkownik@domena

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
pl: **** ZACZNIJ LOGOWANIE O %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
pl: **** ZAKOŃCZ LOGOWANIE O %s

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
pl: *OSTRZEŻENIE*
    Automatyczne przyjmowanie Czatu Bezpośredniego do twojego
    katalogu domowego może być niebezpieczne i jest wykorzystywane.
    Np.: Ktoś mógłby ci wysłać profil .bash

en: <b>Bold</b>
pl: <b>Pogrubione</b>

en: <i>(no suggestions)</i>
pl: <i>(brak sugestii)</i>

en: <i>Italic</i>
pl: <>Kursywa</i>

en: <none>
pl: <brak>

en: <u>Underline</u>
pl: <u>Podkreślone</u>

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
pl: ADDBUTTON <nazwa> <akcja>, dodaje przycisk pod listą użytkowników

en: ADDSERVER <NewNetwork> <newserver/6667>, adds a new network with a new server to the network list
pl: ADDSERVER <NowaSiec> <nowyserver/6667>, dodaje nową siec z nowym serwerem do listy sieci

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
pl: ALLCHAN <polecenie>, wysyła polecenie do wszystkich kanałów, w których się znajdujesz

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels on the current server
pl: ALLCHANL <polecenie>, wysyła polecenie do wszystkich kanałów na aktualnym serwerze

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
pl: ALLSERV <polecenia>, wysyła polecenie do wszystkich serwerów, z którymi jesteś połączony/a

en: Abort
pl: Przerwij

en: Aborted
pl: Przerwane

en: Accept
pl: Przyjmij

en: Accept invalid SSL certificates
pl: Akceptuj nieprawidłowe certyfikaty SSL

en: Account
pl: Konto

en: Account unknown
pl: Nieznane konto

en: Account:
pl: Konto:

en: Acknowledged Capabilities
pl: Potwierdzono funkcje

en: Action Upon Double Click
pl: Akcja w przypadku podwójnego kliknięcia

en: Active
pl: Aktywne

en: Add
pl: Dodaj

en: Add "%s" to Dictionary
pl: Dodaj "%s" do słownika

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Added server %s to network %s.
pl: Dodano serwer %s do sieci %s.

en: Address:
pl: Adres IP:

en: Adult Entertainment
pl: Branża dla dorosłych

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: Afrikaans
pl: Afrykanerski

en: Aland Islands
pl: Wyspy Alandzkie

en: Albanian
pl: Albański

en: Alerts
pl: Powiadomienia

en: Algeria
pl: Algieria

en: All downloads combined:
pl: Wszystkie pobierania plików jednocześnie:

en: All uploads combined:
pl: Wszystkie wysyłania plików jednocześnie:

en: Already marked away: %s
pl: Już zaznaczony jako nieobecny: %s

en: Already marked back.
pl: Już zaznaczony jako obecny.

en: Alternative fonts:
pl: Alternatywne czcionki:

en: Always
pl: Zawsze

en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

en: Amharic
pl: Amharski

en: An hour ago
pl: Godzinę temu

en: Andorra
pl: Andora

en: Antarctica
pl: Antarktyka

en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
pl: Czy jesteś pewien/pewna, że ten serwer i/lub port obsługuje SSL?

en: Are you sure you want to quit?
pl: Czy na pewno chcesz wyjść?

en: Are you sure you want to remove all ignores?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz wyczyścić listę ignorowanych?

en: Are you sure you want to remove all listed items in %s?
pl: Czy jesteś pewnien, że chcesz usunać wszystkie rzeczy z listy w %s?

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Ascension Island
pl: Wyspa Wniebowstąpienia

en: Asia-Pacific Region
pl: Region Azjii i Pacyfiku

en: Ask for confirmation
pl: Pytaj o potwierdzenie

en: Ask for download folder
pl: Pytaj o folder do ściągania

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
pl: Prosi serwer IRC o Twój prawdziwy (publiczny/zewnętrzny) adres IP. Użyj tej opcji jeśli Twoja sieć znajduje się za firewallem a Twój lokalny adres to 192.168.*.* lub 10.*.*.*!

en: Asturian
pl: Asturyjski

en: Attempt to use this banmask when banning or quieting. (requires irc_who_join)
pl: Spróbuj użyć tej maski podzas banowania lub wyciszania. (wymaga irc_who_join)

en: Auto Copy Behavior
pl: Zachowanie autokopiowanie

en: Auto Open DCC Windows
pl: Automatycznie otwieraj okna DCC

en: Auto accept file offers:
pl: Automatycznie przyjmuj oferowane pliki:

en: Auto join delay:
pl: Opóźnienie automatycznego dołączania:

en: Auto reconnect delay:
pl: Opóźnienie ponowienia automatycznego połączenia:

en: Autojoin Channel
pl: Kanały do automatycznego dołączenia

en: Autojoin channels
pl: Kanały do automatycznego dołączenia

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Automatically change status when hiding to tray.
pl: Automatycznie zmień status w trakcie ukrywania do zasobnika.

en: Automatically copy selected text
pl: Automatycznie kopiuj zaznaczony tekst

en: Automatically include color information
pl: Automatycznie dodawaj informacje o kolorach

en: Automatically mark away/back
pl: Automatycznie oznacz jako nieobecny/obecny

en: Automatically reconnect to servers on disconnect
pl: Automatycznie połącz ponownie z serwerem po rozłączeniu

en: Automatically unmark away
pl: Automatycznie wyłącz nieobecność

en: Aviation-Related Fields
pl: Obszary związane z lotnictwem

en: Away
pl: Nieobecność

en: Away Msg:
pl: Usprawiedliwienie:

en: Away Reason
pl: Powód nieobecności

en: Away Tracking
pl: Śledzenie nieobecności

en: Away reason
pl: Powód nieobecności

en: Away user:
pl: Nieobecny użytkownik:

en: Away:
pl: Nieobecność:

en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

en: Azerbaijani
pl: Azerski

en: BACK, sets you back (not away)
pl: BACK, ustawia status obecności (nie nieobecności)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
pl: BAN <maska> [<rodzaj>], banuje wszystkich pasujących do maski na danym kanale. Jeśli są oni obecni w tym kanale te polecenie nie spowoduje ich wyproszenia (musisz być operatorem kanału)

en: Background image:
pl: Obrazek w tle:

en: Background:
pl: Tło:

en: Bad arguments for user command.
pl: Złe argumenty przekazane temu poleceniu.

en: Bahamas
pl: Bahamy

en: Bahrain
pl: Bahrajn

en: Ban
pl: Zbanuj

en: Ban List
pl: Lista banów

en: Ban Type:
pl: Rodzaj bana:

en: Ban time
pl: Czas bana

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Banmask
pl: Maska bana

en: Bans
pl: Bany

en: Basque
pl: Baskijski

en: Beep on _Message
pl: Pojedynczy dzwonek gdy przyjdzie _wiadomość

en: Begin minimized. Level 0=Normal 1=Iconified 2=Tray
pl: Rozpocznij zminimalizowanie. Poziom 0=normalny  1=minimalizowany 2=w zasobniku

en: Belarus
pl: Białoruś

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bermuda
pl: Bermudy

en: Bind to:
pl: Przypnij do:

en: Blink Task _Bar
pl: Migaj _paskiem zadań

en: Blink Tray _Icon
pl: Migaj _ikoną w zasobniku

en: Blink task bar on:
pl: Migaj paskiem zadań przy:

en: Blink tray icon on:
pl: Migaj ikoną w zasobniku przy:

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

en: Both
pl: Obydwa

en: Bottom
pl: Na dole

en: Bounce dock icon on:
pl: Podskakiwanie ikony gdy:

en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouveta

en: Brazil
pl: Brazylia

en: British Channel Isles
pl: Brytyjskie Wyspy Kanału

en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

en: British Virgin Islands
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Businesses
pl: Przedsiębiorstwa

en: Bypass proxy server
pl: Nie używaj serwera proxy

en: CHANOPT [-quiet] <variable> [<value>]
pl: CHANOPT [-quiet] <zmienna> [<wartość>]

en: CHARSET [<encoding>], get or set the encoding used for the current connection
pl: CHARSET [<kodowanie>], wyświetl albo ustaw kodowanie dla bieżącegopołączenia

en: CLEAR [ALL|HISTORY|[-]<amount>], Clears the current text window or command history
pl: CLEAR [ALL|HISTORY]|[-]<ilosc>, czyści aktualną zawartość okna lub historię poleceń

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
pl: COUNTRY [-s] <kod|maska>, odszukuje kod kraju, np.: pl = Polska

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
pl: CTCP <nick> <wiadomość>, wysyła wiadomość CTCP do użytkownika o podanym nicku. Typowe wiadomości to VERSION (wersja) oraz USERINFO (informacje o użytkowniku)

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
pl: Odpowiedzi CTCP - Specjalne kody:
    
    %d  =  dane (w całym CTCP)
    %e  =  bieżąca nazwa sieci
    %m  =  informacje komputera
    %s  =  nick, który wysłał CTCP
    %t  =  time/date
    %2  =  słowo 2
    %3  =  słowo 3
    &2  =  słowo 2 do końca linii
    &3  =  słowo 3 do końca linii

en: CYCLE [<channel>], parts the current or given channel and immediately rejoins
pl: CYCLE [<kanał>], wyjście i natychmiastowy powrót do kanału

en: C_lear Text
pl: Wy_czyść tekst

en: C_onnect
pl: P_ołącz

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: Canada
pl: Kanada

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot access %s
pl: Nie mogę odczytać %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
pl: Nie można uzyskać dostępu do pliku: %s
    %s.
    Wznawianie nie jest możliwe.

en: Cannot assign that address
pl: Nie można przypisać tego adresu

en: Cannot read sound file:
    %s
pl: Nie można odczytać pliku dźwiękowego:
    %s

en: Cannot read that file.
pl: Nie może odczytać tego pliku.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
pl: Nie można rozwiązać nazwy hosta %s
    Sprawdź twoje ustawienia IP!

en: Cannot resume the same file from two people.
pl: Nie można wznowić tego samego pliku od dwóch osób.

en: Cannot write to that file.
pl: Nie można zapisać do tego pliku.

en: Cape Verde
pl: Republika Zielonego Przylądka

en: Catalan
pl: Katalonia

en: Categories
pl: Kategorie

en: Cayman Islands
pl: Kajmany (wyspy)

en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

en: Chad
pl: Czad

en: Channel
pl: Kanał

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
pl: Członkostwo kanału/"jest operatorem IRC"

en: Channel Message
pl: Wiadomość na kanale

en: Channel Name
pl: Nazwa kanału

en: Channel message from: %s (%s)
pl: Wiadomość kanału od: %s (%s)

en: Channel name
pl: Nazwa kanału

en: Channel name too short, try again.
pl: Nazwa kanału jest za krótka, spróbuj ponownie.

en: Channel switcher
pl: Przełącznik kanałów

en: Channel:
pl: Kanał:

en: Character Chart
pl: Tablica znaków

en: Character set:
pl: Zestaw znaków:

en: Chat
pl: Czat bezpośredni

en: Chat window
pl: Okno czatu

en: Chat with other people online
pl: Rozmawiaj z innymi ludźmi przez internet

en: Chatting
pl: Pogawędki

en: Chile
pl: Czile

en: China
pl: Chiny

en: Chinese (Simplified)
pl: Chiński (Uproszczony)

en: Chinese (Traditional)
pl: Chiński (Tradycyjny)

en: Christmas Island
pl: Wyspa Wielkanocna

en: Claim you are at this address when offering files.
pl: Zatwierdź że jesteś pod tym adresem, gdy oferujesz plików.

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear Raw Log
pl: Wyczyść surowy log

en: Clear list
pl: Wyczyść listę

en: Close to tray
pl: Zamykaj do obszaru powiadomień

en: Cocos Islands
pl: Wyspy Kokosowe

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Color Stripping
pl: Usuwanie kolorów

en: Color nicknames in userlist
pl: Koloruj nicki w liście użytkowników

en: Colored nick names
pl: Kolorowe nicki

en: Colors
pl: Kolory

en: Colors 0-7
pl: Kolory 0-7

en: Colors 8-15
pl: Kolory 8-15

en: Comma separated list of networks is accepted.
pl: Akceptowana jest lista sieci, dzielonych przecinkami.

en: Commands Available:
pl: Dostępne polecenia:

en: Comoros
pl: Komory

en: Company Jobs
pl: Korporacje

en: Congo
pl: Kongo

en: Connect
pl: Połącz

en: Connect commands
pl: Komendy po podłączeniu

en: Connect to selected server only
pl: Połącz się wyłącznie z zaznaczonym serwerem

en: Connect to this network automatically
pl: Połącz się z tą siecią przy starcie

en: Connection refused
pl: Odmowa połączenia

en: Connection reset by peer
pl: Połączenie zerwane przez drugą stronę

en: Connection timed out
pl: Połączenie wygasło

en: Connection to %s complete.
pl: Połączenie z %s zakończone.

en: Cook Islands
pl: Wyspy Kuka

en: Cooperatives
pl: Spółdzielnie

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy Selected Link
pl: Kopiuj zaznaczony link

en: Copy _Topic Text
pl: Kopiuj tekst _tematu

en: Copy entry
pl: Wpis kopiowania

en: Copy mask
pl: Maska kopiowania

en: Copy selected URL
pl: Kopiuj zaznaczony URL

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Cote d'Ivoire
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

en: Couldn't connect to session bus
pl: Nie można połączyć się z magistralą sesji

en: Couldn't connect to session bus: %s
pl: Nie można połączyć się z busem sesji: %s

en: Country:
pl: Kraj:

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Crop
pl: Skróć

en: Cuba
pl: Kuba

en: Cycle Channel
pl: Wyjdź i wejdź spowrotem do kanału

en: Cycling to next server in %s...
pl: Skocz do następnego serwera w %s...

en: Cyprus
pl: Cypr

en: Czech
pl: Czeski

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: DCC IP address:
pl: Adres IP dla DCC:

en: DCC String
pl: String DCC

en: DCC Type
pl: Rodzaj DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
pl: DEHOP <nick>, zabiera uprawnienia półoperatora użytkownikowi o podanym nicku w aktualnym kanale (musisz być operatorem kanału)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
pl: DELBUTTON <nazwa>, usuwa przycisk spod listy użytkowników

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
pl: DEOP <nick>, zabiera uprawnienia operatora użytkownikowi o podanym nicku na aktualnym kanale (musisz być operatorem kanału)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
pl: DEVOICE <nick>, zabiera prawo głosu użytkownikowi o podanym nicku na aktualnym kanale (musisz być operatorem kanału)

en: DISCON, Disconnects from server
pl: DISCON, zamknięcie połączenia z serwerem

en: DNS <nick|host|ip>, Resolves an IP or hostname
pl: DNS <nick|host|ip>, odszukuje adres IP użytkownika

en: Danish
pl: Duński

en: Date
pl: Data

en: Default Messages
pl: Domyślne wiadomości

en: Delete
pl: Usuń

en: Democratic Republic of Congo
pl: Demokratyczna Republika Kongo

en: Denmark
pl: Dania

en: Description
pl: Opis

en: Destination filename
pl: Docelowa nazwa pliku

en: Details
pl: Informacje o tobie

en: Dialog
pl: Rozmowa

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
    %u  =  selected users account
pl: Przyciski rozmowy - Specjalne kody:
    
    %a  =  wszystkie wybrane nicki
    %c  =  bieżący kanał
    %e  =  bieżąca nazwa sieci
    %h  =  wybrana nazwa hosta nicku
    %m  =  informacje komputera
    %n  =  twój nick
    %s  =  wybrany nick
    %t  =  czas/data
    %u = wybrane konto użytkownika

en: Dialog with
pl: Rozmowa z

en: Dictionaries to use:
pl: Słowniki do użycia:

en: Display MODEs in raw form
pl: Wyświetlaj opcje kanału w surowej formie

en: Display lists in compact mode
pl: Wyświetlaj listy w trybie kompaktowym

en: Display scrollback from previous session
pl: Wyświetl przewijanie w tył poprzedniej sesji

en: Display timestamps obtained from server if it supports the time-server extension.
pl: Wyświetlaj znaczkiki czasu otrzymane od serweraja jesli serwer wspiera rozszerzenie time-server

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
pl: Wyświetlanych %d/%d użytkowników na %d/%d kanałach.

en: Djibouti
pl: Dżibuti

en: Dominica
pl: Dominika

en: Dominican Republic
pl: Republika Dominikany

en: Don't ask next time.
pl: Nie pytaj następnym razem.

en: Don't auto connect to servers
pl: Nie łącz automatycznie z serwerem

en: Don't auto load any plugins
pl: Nie ładuj automatycznie żadnych wtyczek

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
pl: Nie skacz po wszystkich serwerach, gdy połączenie się nie uda.

en: Done
pl: Ukończone

en: Download files to:
pl: Pobieraj pliki do:

en: Downloads
pl: Pobieraj pliki do:

en: Dutch
pl: Niderlandzki

en: ECHO <text>, Prints text locally
pl: ECHO <tekst>, wypisuje lokalnie zadany tekst

en: ETA
pl: Pozostało

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
pl: EXEC [-o] <polecenie>, uruchamia polecenie. Jeśli podana jest opcja -o wówczas wynik jest wysyłany do aktualnego kanału, w innym wypadku jest wyświetlany lokalnie

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
pl: EXECCONT, wysyła procesowi sygnał SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
pl: EXECKILL [-9], zabija uruchomiony proces w aktualnej sesji. Jeśli podana jest opcja -9, proces otrzymuje sygnał SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
pl: EXECSTOP, wysyła procesowi sygnał SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
pl: EXECWRITE, wysyła dane na standardowe wejście procesu

en: EXPORTCONF, exports HexChat settings
pl: EXPORTCONF, eksportuje ustawienia HexChata

en: East Germany
pl: Niemcy Zachodnie

en: East Timor
pl: Timor Wschodni

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: Edit Events
pl: Edycja zdarzeń

en: Educational Institution
pl: Instytucja Naukowa

en: Egypt
pl: Egipt

en: El Salvador
pl: Salwador

en: Enable URL grabber
pl: Włącz zbieracz linków

en: Enable logging of URLs to disk
pl: Włącz logowanie linków na dysku

en: Enable logging of conversations to disk
pl: Włącz zapisywanie rozmów na dysk

en: Enable system tray icon
pl: Włącz ikonę w obszarze powiadomień

en: English
pl: Angielski

en: English (British)
pl: Angielski (Brytyjski)

en: Enter Channel to Join:
pl: Podaj kanał do dołączenia:

en: Enter mask to ignore:
pl: Podaj maskę którą zignorować:

en: Enter new nickname:
pl: Podaj nowy nick:

en: Enter nickname to add:
pl: Wpisz nicki do dodania:

en: Enter reason to kick %s:
pl: Podaj powód wyproszenia %s z kanału:

en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

en: Eritrea
pl: Erytrea

en: Error
pl: Błąd

en: Estonian
pl: Estoński

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: European Union
pl: Unia Europejska

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Execute command:
pl: Uruchom polecenie:

en: Exempt
pl: Wyjątek

en: Exempts
pl: Wyjątki

en: Extra Gadgets
pl: Dodatkowe gadżety

en: Extra words to highlight:
pl: Dodatkowe słowa które podświetlić:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
pl: FLUSHHQ, opróżnia aktualną kolejkę wysyłkową serwera

en: Failed
pl: Nieudane

en: Failed to acquire %s: %s
pl: Nie można nabyć %s: %s

en: Failed to complete Command
pl: Nie można zakończyć polecenia

en: Failed to complete NameHasOwner
pl: Nie można zakończyć NazwęMaWłaściciel

en: Failed to open font:
    
    %s
pl: Nie można otworzyć czcionki:
    
    %s

en: Falkland Islands
pl: Falklandy

en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

en: Fiji
pl: Fidżi

en: File
pl: Plik

en: File Transfers
pl: Transfery plików

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
pl: Plik w katalogu pobierania jest większy niż zaoferowany. Wznawianie nie jest możliwe.

en: File offer from: %s (%s)
pl: Oferta pliku od: %s (%s)

en: File transfers
pl: Transfery plików

en: File:
pl: Plik:

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Files and Directories
pl: Pliki i katalogi

en: Filter Colors
pl: Filtruj kolory

en: Find:
pl: Szukaj:

en: Finland
pl: Finlandia

en: Finnish
pl: Fiński

en: Focus new tabs:
pl: Nowe karty na wierzchu:

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Foreground:
pl: Pierwszy plan:

en: Former USSR
pl: Były ZSRR

en: France
pl: Francja

en: French
pl: Francuzki

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe

en: From
pl: Od

en: Full name
pl: Personalia

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
pl: GATE <host> [<port>], włączenie pośredniczenia przez host, domyślny portto 23

en: GHOST <nick> [password], Kills a ghosted nickname
pl: GHOST <nick> [hasło], Pozbywa się martwego nicka

en: Galician
pl: Galicyjski

en: General
pl: Podstawy

en: Georgia
pl: Gruzja

en: German
pl: Niemiecki

en: Germany
pl: Niemcy

en: Get my address from the IRC server
pl: Pobierz mój adres IP z serwera IRCa

en: Give Ops
pl: Nadaj status operatora

en: Give Voice
pl: Pozwól mówić podczas moderacji

en: Give each person on IRC a different color
pl: Nadaje każdej osobie na czacie inny kolor

en: Government
pl: Domena Rządowa

en: Graph
pl: Graficzny

en: Graphical
pl: Graficzny

en: Great Britain
pl: Wielka Brytania

en: Greece
pl: Grecja

en: Greek
pl: Grecki

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Gujarati
pl: Gudźarati

en: Guyana
pl: Gujana

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
pl: HOP <nick>, nadaje status półoperatora kanału (musisz być operatorem kanału)

en: Heard and McDonald Islands
pl: Wyspy Heard i McDonalda

en: HexChat Theme Manager
pl: Menedżer motywów HexChat

en: HexChat is an easy to use yet extensible IRC Client. It allows you to securely join multiple networks and talk to users privately or in channels using a customizable interface. You can even transfer files.
pl: HexChat jest prostym, lecz dowolnie poszerzalnym klientem IRC. Pozwala na bezpieczne dołączenie do wielu sieci i rozmawianie z użytkownikami prywatnie bądź na kanałach. Można nawet przesyłać pliki.

en: HexChat supports features such as: DCC, SASL, proxies, spellcheck, alerts, logging, custom themes, and Python/Perl scripts.
pl: HexChat wspiera takie funkcje, jak: DCC, SASL, serwery proxy, sprawdzanie pisowni, alerty, logi, własne motywy i skrypty w Pythonie/Perlu.

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Hide Version
pl: Ukryj wersję

en: Hide channel join/part messages by default.
pl: Domyślnie ukrywaj wiadomości wejścia/wyjścia

en: Hide join and part messages
pl: Nie informuj o wchodzących/wychodzących

en: Hide nick change messages
pl: Ukryj powiadomienia o zmianie nicka

en: Highlight all occurrences, and underline the current occurrence.
pl: Podświetl wszystkie wystąpienia oraz podkreśl aktualne wystąpenie.

en: Highlight:
pl: Podświetl:

en: Highlighted Message
pl: Podświetlona wiadomość

en: Highlighted Messages
pl: Podświetlone wiadomości

en: Highlighted message from: %s (%s)
pl: Podświetl wiadomość od: %s (%s)

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
pl: Podświetlone wiadomości to te, w których ktoś używa twojego nicku, ale także:

en: Host unknown
pl: Nieznany host

en: Hostmask
pl: Maska hosta

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Hostname:
pl: Host:

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Hungary
pl: Węgry

en: I need /bin/sh to run!
pl: Do uruchomienia tego potrzebna jest powłoka /bin/sh!

en: I'm busy
pl: Jestem zajęty

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
pl: ID <hasło>, identyfikuje Cię wobec serwera

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
pl: IGNORE <maska> <rodzaje..> <opcje..>
        maska - maska ignorowanego hosta, przykład: *!*@*.tpnet.pl
      rodzaje - zakres ignorowania, jeden rodzaj lub ALL:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        opcje - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
pl: INVITE <nick> [<kanal>], wysyła zaproszenie do kanału, domyślnie jest to aktualny kanał (musisz być operatorem kanału)

en: IP address
pl: Adres IP

en: IRC Client
pl: Klient IRC

en: Iceland
pl: Islandia

en: Identified text
pl: Rozpoznany tekst

en: Idle time
pl: Czas nieaktywności

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
pl: Jeśli znasz nazwę kanału, do którego chcesz dołączyć, wpisz ją tutaj.

en: Ignore All
pl: Ignoruj Wszystkie

en: Ignore Stats:
pl: Statystyki zignorowanych:

en: In an extra tab
pl: W nowej zakładce

en: In the front tab
pl: W aktualnie widocznej zakładce

en: Indent nick names
pl: Dodawaj wcięcia przed nickami

en: India
pl: Indie

en: Individual's Names
pl: Nazwy jednostek

en: Indonesia
pl: Indonezia

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Informational
pl: Informacyjne

en: Input Box
pl: Pole wprowadzania

en: Input box
pl: Pole wpisywania tekstu

en: Insert Attribute or Color Code
pl: Wstaw atrybut lub kod koloru

en: Insert a red line after the last read text.
pl: Dodaj czerwoną linię oddzielającą ostatnio przeczytany tekst.

en: Insert timestamps in logs
pl: Dodawaj znacznik czasu w logach

en: Interface
pl: Interfejs

en: Interface Colors
pl: Kolory interfejsu

en: International
pl: Międzynarodowe

en: Internet Communication Services
pl: Usługi Telekomunikacyjne

en: Internic Commercial
pl: Domena komercyjna

en: Internic Network
pl: Sieć Internic

en: Internic Non-Profit Organization
pl: Organizacja Internic non-profit

en: Invite
pl: Zaproś

en: Invite Only
pl: Wymagane zaproszenie

en: Invite:
pl: Zaproszenia:

en: Invites
pl: Zaproszenia

en: Iraq
pl: Irak

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

en: Israel
pl: Izrael

en: Italian
pl: Włoski

en: Italy
pl: Włochy

en: JOIN <channel>, joins the channel
pl: JOIN <kanał>, dołączenie do kanału

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Japan
pl: Japonia

en: Japanese
pl: Japoński

en: Join Channel
pl: Wejdź na kanał

en: Join Channel...
pl: Dołącz do kanału...

en: Jordan
pl: Jordania

en: KICK <nick> [reason], kicks the nick from the current channel (needs chanop)
pl: KICK <nick> [powód], wyprasza użytkownika z aktualnego kanału (musisz być operatorem kanału)

en: KICKBAN <nick> [reason], bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
pl: KICKBAN <nick> [powód], banuje a następnie wyprasza użytkownika z aktualnego kanału (musisz być operatorem kanału)

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Kenya
pl: Kenia

en: Key (Password)
pl: Klucz (hasło)

en: Keyword
pl: Hasło

en: Kick
pl: Wyproś

en: Kick/Ban
pl: Wypraszanie/banowanie

en: KickBan
pl: Wyproś i zbanuj

en: Kinyarwanda
pl: Ruanda-rundi

en: Korean
pl: Koreański

en: Kuwait
pl: Kuwejt

en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

en: LAGCHECK, forces a new lag check
pl: LAGCHECK, wymuszenie sprawdzenia opóźnienia w komunikacji z serwerem

en: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <string>, searches for a string in the buffer
        Use -h to highlight the found string(s)
        Use -m to match case
        Use -r when string is a Regular Expression
        Use -- (double hyphen) to end options when searching for, say, the string '-r'
pl: LASTLOG [-h] [-m] [-r] [--] <ciąg>, szuka danego ciągu w buforze
        Użyj -h aby podświetlić znaleziony/ne ciąg/i
        Użyj -m aby wielkość znaków miała znaczenie
       Użyj -r gdy ciąg jest Wyrażeniem Regularnym	Użyj -- (podwójna kreska) aby zakończyć opcje gdy szukasz, na przykład, ciąg '-r'

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
pl: LOAD [-e] <plik>, załadowanie wtyczki lub skryptu

en: Lag meter:
pl: Miernik opóźnienia:

en: Language:
pl: Język

en: Last Msg:
pl: Ost. Wiad.:

en: Last Seen
pl: Ostatnio widziany

en: Last-spoke order
pl: Ostatni porządek wypowiedzi

en: Latvia
pl: Łotwa

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Leave Channel
pl: Wyjdź z kanału

en: Leave channel:
pl: Opuszczenie kanału:

en: Leaving
pl: Wychodzi

en: Lebanon
pl: Liban

en: Left message
pl: Wiadomość z lewej

en: Libya
pl: Libia

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Load From...
pl: Załaduj z...

en: Loaded log from
pl: Załadowany dziennik z

en: Local colors:
pl: Kolory lokalne:

en: Log filename:
pl: Plik loga:

en: Log timestamp format:
pl: Format znacznika czasu w logu:

en: Logging
pl: Logowanie

en: Login method:
pl: Metoda logowania:

en: Look in:
pl: Zobacz w:

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
pl: MDEHOP, masowe odebranie statusu półoperatora wszystkim na aktualnym kanale (musisz być operatorem kanału)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
pl: MDEOP, masowe odebranie statusu operatora wszystkim na aktualnym kanale (musisz być operatorem kanału)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
pl: ME <akcja>, wysyła akcję do aktualnego kanału (akcje pisane są 3. osobie, tak jak /me skacze)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
pl: MKICK, wyrzuca wszystkich oprócz ciebie w bieżącym kanale (musisz być operatorem kanału)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
pl: MOP, daje wszystkim użytkownikom status operatora na bieżącym kanale (musisz być operatorem kanału)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message, message "." to send to last nick or prefix with "=" for dcc chat
pl: MSG <nick> <wiadomośc>, wysyła prywatną wiadomość, użyj "." aby wysąć wiadomośc do ostatnio uzytego nicka albo użyj "=" aby rozpocząć dcc chat

en: M_ode Buttons
pl: Przyciski _opcji kanału

en: Macau
pl: Makau

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Main Chat Window
pl: Główne okno czatu

en: Main font:
pl: Główna czcionka:

en: Make a beep sound on:
pl: Wykonaj sygnał dźwiękowy na:

en: Make nick names right-justified
pl: Dodawaj wcięcia przed nickami aby wszystkie były wyrównane do prawej

en: Malay
pl: Malajski

en: Malaysia
pl: Malezia

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Mark or unmark this network as a favorite.
pl: Oznacz lub odznacz tę sieć jako ulubioną

en: Marked _Away
pl: Ozn_acz się jako nieobecny

en: Marker line disabled.
pl: Linia odkreślająca jest wyłączona.

en: Marker line never set.
pl: Linia odkreślająca nie została ustawiona.

en: Marker line reset because exceeded scrollback limit.
pl: Linia odkreślająca została zresetowana, ponieważ przekroczono rozmiar

en: Marker line reset by CLEAR command.
pl: Linia odkreślająca została zresetowana za pomocą komendy CLEAR.

en: Marker line reset manually.
pl: Linia odkreślająca została ręcznie zresetowana.

en: Marker line state unknown.
pl: Stan linii odkreślającej jest nieznany.

en: Marker line:
pl: Linia odkreślająca:

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Martinique
pl: Martynika

en: Mask
pl: Maska

en: Mat_ch case
pl: _Rozróżniaj wielkość liter

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Maximum number of URLs to grab:
pl: Maksymalna liczba linków do zebrania:

en: Maximum speed for all files
pl: Maksymalna prędkość dla wszystkich plików

en: Maximum speed for one transfer
pl: Maksymalna prędkość dla pojedynczego połączenia

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Mechanism
pl: Metoda

en: Message
pl: Wiadomość

en: Messages
pl: Wiadomość

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Micronesia
pl: Mikronezja

en: Military
pl: Domena wojskowa

en: Minimize to tray
pl: Minimalizuj do obszaru powiadomień

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Mobile Devices
pl: Urządzenia Mobilne

en: Mode char
pl: Znak trybu

en: Moderated
pl: Moderowany

en: Modes string
pl: Opcje

en: Moldova
pl: Mołdawia

en: Monaco
pl: Monako

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Montserrat
pl: Montserrat (wyspa)

en: More...
pl: Więcej...

en: Morocco
pl: Maroko

en: Move completed files to:
pl: Przenieś ukończone pliki do:

en: Move to Marker Line
pl: Przejdź do linii odkreślającej

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Museums
pl: Muzea

en: NAMES [channel], Lists the nicks on the channel
pl: NAMES, [kanał] wyświetla listę nicków na bieżącym kanale

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
pl: NCTCP <nick> <wiadomość>, wysyła ogłoszenie CTCP

en: NEWSERVER [-noconnect] <hostname> [<port>]
pl: NEWSERVER [-noconnect] <nazwa hostu> [<port>]

en: NICK <nickname>, sets your nick
pl: NICK <nick>, zmiana nicka

en: NO
pl: NIE

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice
pl: NOTICE <nick/kanał> <wiadomość>, wysyła ogłoszenie

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
pl: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], wyświetla listę powiadomień lub dodaje kogoś do niej

en: Name
pl: Nazwa

en: Netherlands
pl: Holandia

en: Netherlands Antilles
pl: Antyle Holenderskie

en: Network
pl: Sieć

en: Network send queue: %d bytes
pl: Kolejka sieci wysłania: %d bajtów

en: Network setup
pl: Ustawienia sieci

en: Networks
pl: Sieci

en: Never
pl: Nigdy

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: New Filename
pl: Nowa nazwa pliku

en: New Network
pl: Nowa sieć

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: New data:
pl: Nowe dane:

en: New message:
pl: Nowa wiadomość:

en: New nickname
pl: Nowy nick

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: Nick Completion
pl: Uzupełnianie nicków

en: Nick being tried
pl: Próbowany nick

en: Nick completion amount:
pl: Uzupełniaj gdy znaleziono co najwyżej

en: Nick completion sorted:
pl: Sortowanie uzupełnionego nicku:

en: Nick completion suffix:
pl: Sufiks uzupełnionego nicku:

en: Nick names not to highlight:
pl: Nie podświetlaj tych nicków:

en: Nick names to always highlight:
pl: Zawsze podświetlaj te nicki:

en: Nick of person who changed the topic
pl: Nick osoby, która zmieniła temat

en: Nick of person who have been invited
pl: Nick zaproszonej osoby

en: Nick of person who invited you
pl: Nick osoby wysyłającej zaproszenie

en: Nickname
pl: Nick

en: Nickname in use
pl: Używany nick

en: No active DCCs
pl: Brak aktywnych DCC

en: No channel joined. Try /join #<channel>
pl: Nie jesteś na żadnym kanale. Użyj polecenia /join #<nazwa_kanalu>

en: No hexchat_plugin_init symbol; is this really a HexChat plugin?
pl: Brak symbolu hexchat_plugin_init; czy to na pewno plugin HexChata

en: No outside messages
pl: Blokada wiadomości z zewnątrz

en: No results found.
pl: Nic nie znaleziono.

en: No route to host
pl: Brak drogi do hosta

en: No such command.
pl: Polecenie nieznane.

en: No such plugin found.
pl: Nie znaleziono danej wtyczki.

en: No topic is set
pl: Brak tematu rozmowy

en: Norfolk Island
pl: Norfolk

en: Normal
pl: Normalny

en: North Korea
pl: Korea Północna

en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

en: Norway
pl: Norwegia

en: Norwegian (Bokmal)
pl: Norweski (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
pl: Norweski (Nynorsk)

en: Not connected.
pl: Połącz ponownie

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
pl: Brak połączenia z serwerem. Użyj polecenia /server <nazwa_hosta> [<port>]

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Notice
pl: Ogłoszenia

en: Notice:
pl: Ogłoszenia:

en: Notify on these networks:
pl: Zawiadamiaj na tych sieciach:

en: Number of notify items
pl: Liczba pozycji powiadamiających

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
pl: OP <nick>, daje nicku status operatora kanału (musisz być operatorem kanału)

en: O_perator Actions
pl: Akcje o_peratora

en: Off
pl: Wyłączone

en: Offline
pl: Rozłączony

en: Old Filename
pl: Stara nazwa pliku

en: Old School ARPAnet
pl: ARPAnet starej szkoły

en: Old nickname
pl: Stary nick

en: Omit alerts when marked as being away
pl: Ignoruj powiadomienia gdy jesteś oznaczony jako nieobecny

en: Omit alerts while the window is focused
pl: Ignoruj powiadomienia gdy okno jest aktywne

en: On channels smaller than:
pl: Na kanałach mniejszych niż:

en: One download:
pl: Jedno pobieranie pliku:

en: One upload:
pl: Jedno wysyłanie pliku:

en: Online
pl: Dostępny

en: Only requested tabs
pl: Tylko żądane karty

en: Only useful for computers with multiple addresses.
pl: Tylko użyteczne komputerom z wieloma adresami IP.

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
pl: Otwórz czat bezpośredni, ignoruj, powiadom itp, w kartach czy w oknach?

en: Open Data Folder
pl: Otwórz folder danych

en: Open Dialog
pl: Otwórz rozmowę

en: Open Folder...
pl: Otwórz folder...

en: Open Link in Browser
pl: Otwórz link w przeglądarce

en: Open Safe Mode
pl: Otwórz tryb bezpieczny

en: Open URL or execute command in an existing HexChat
pl: Otwórz link albo uruchom komendę w otwartym HexChatcie

en: Open a new tab when you receive a private message
pl: Otwórz osobną zakładkę, po otrzymaniu prywatnej wiadomości

en: Open an extra tab for server messages
pl: Otwórz osobną zakładkę na wiadomości serwera

en: Open an irc://server:port/channel URL
pl: Otwórz adres URL irc://serwer:port/kanal

en: Open an irc://server:port/channel?key URL
pl: Otwórz adres irc://server:port/kanał?klucz URL

en: Open channels in:
pl: Otwórz kanały w:

en: Open dialogs in:
pl: Otwórz okna rozmów w:

en: Open utilities in:
pl: Otwórz narzędzia w:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
pl: PART [<kanal>] [<powód>], opuszcza kanał, domyślnie obecny

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
pl: PING <nick | kanal>, wysyła ping do nicka lub kanału za pomocą CTCP

en: Palestinian Territory
pl: Terytorium Palestyńskie

en: Papua New Guinea
pl: Papua-Nowa Gwinea

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Part Channel
pl: Wyjdź z kanału

en: Password used for login. If in doubt, leave blank.
pl: Hasło używane do logowania, jeśli nie wiesz o co chodzi, zostaw puste.

en: Password:
pl: Hasło:

en: Pathname
pl: Ścieżka

en: Pattern Match (Wildcards)
pl: Dopasowanie do wzorca (maski)

en: Perform a case-sensitive search.
pl: Szukanie z uwzgędnieniem wielkości znaków.

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Ping Server
pl: Serwer pingu

en: Placement of notices:
pl: Położenie powiadomień:

en: Play "message-new-instant" from the freedesktop.org sound theme upon the selected events
pl: Odtwarzaj "message-new-instant" z freedesktop.org przy wybranych wydarzeniach

en: Play a GTK beep upon the selected events
pl: Odtważaj dzwięk GTK przy wybranych wydarzeniach

en: Play the "Instant Message Notification" system sound upon the selected events
pl: Odtwarzaj "Instant Message Notification" przy wybranych wydarzeniach

en: Plugin defined commands:
pl: Polecenia wtyczek:

en: Poland
pl: Polska

en: Polish
pl: Polski

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Portuguese (Brazilian)
pl: Portugalski (Brazylijski)

en: Position
pl: Wysłane

en: Print Texts File
pl: Drukuj plik z tekstami

en: Private
pl: Prywatne

en: Private Message
pl: Prywatna wiadomość

en: Private message from: %s (%s)
pl: Prywatna wiadomość od: %s (%s)

en: Private:
pl: Prywatne:

en: Professions
pl: Branża

en: Proxy Authentication
pl: Uwierzytelnienie proxy

en: Proxy Server
pl: Serwer proxy

en: Proxy traversal failed.
pl: Nieudane połączenie z serwerem pośredniczącym.

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Punjabi
pl: Pendżabski

en: Push input line into history but doesn't send to server
pl: Wstaw linię wejściową do historii, ale nie wysyłaj do serwera

en: QUERY [-nofocus] <nick> [message], opens up a new privmsg window to someone and optionally sends a message
pl: QUERY [-nofocus] <nick> [wiadomość], otwiera nowe okno rozmowy

en: QUIET <mask> [<quiettype>], quiet everyone matching the mask in the current channel if supported by the server.
pl: QUITE <maska> [<rodzaj>], wycisza wszystkich pasujących do maski w danym pokoju - jeśli jest to wspierane przez serwer.

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
pl: QUIT [<powód>], odłącza się od obecnego serwera

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
pl: QUOTE <tekst>, wysyła surowy tekst do serwera

en: Qatar
pl: Katar

en: Quiet
pl: Wyciszenia

en: Quiet is not supported by this server.
pl: Wyciszanie nie jest wpierane przez serwer.

en: Quiets
pl: Wyciszeni

en: Quit HexChat?
pl: Wyłączyć HexChata?

en: Quit:
pl: Opuszczenie sieci:

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
pl: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<hasło>], można użyć jako /RECONNECT aby ponownie połączyć się do bieżącego serwera lub /RECONNECT ALL aby ponownie połączyć się do wszystkich otwartych serwerów

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
pl: RECONNECT [<host>] [<port>] [<hasło>], można użyć jako /RECONNECT aby ponownie połączyć się do bieżącego serwera lub /RECONNECT ALL aby ponownie połączyć się do wszystkich otwartych serwerów

en: RECV <text>, send raw data to HexChat, as if it was received from the IRC server
pl: RECV <tekst>, wyślij surowe dane do HexChata, tak jakby zostały odebrane od serwera IRC

en: RELOAD <name>, reloads a plugin or script
pl: RELOAD <nazwa>, przeładowuje plugin lub skrypt

en: Raw Numeric or Identifier
pl: Czyste numeryczne albo identyfikator

en: Rea_l name:
pl: Persona_lia:

en: Real IP
pl: Prawdziwy adres IP

en: Real Name:
pl: Personalia:

en: Real name:
pl: Prawdziwe imię:

en: Real user@host
pl: Prawdziwy user@host

en: Really remove network "%s" and all its servers?
pl: Czy naprawdę usunąć sieć  "%s" i wszystkie jej serwery?

en: Reason
pl: Powód

en: Receive window
pl: Okno odbiorcze

en: Receiver
pl: Odbiorca

en: Recv
pl: Odebrane

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Regard search string as a regular expression.
pl: Używaj wyrażeń regularnych.

en: Regular Expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Remote host closed socket
pl: Zdalny host zamknął połączenie

en: Remove
pl: Usuń

en: Render colors and attributes
pl: Wyświetlaj kolory i atrybuty

en: Replace with
pl: Zamień na

en: Requested Capabilities
pl: Żądane funkcje

en: Reset Marker Line
pl: Zresetuj linię odkreślającą

en: Resume
pl: Wznów

en: Reverse DNS
pl: Odwrotny DNS

en: Right message
pl: Wiadomość z prawej

en: Romania
pl: Rumunia

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Russian Federation
pl: Rosja

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
pl: Georgia Południowa i Sandwich Południowy

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
pl: SAY <tekst>, wysyła tekst do obiektu w bieżącym oknie

en: SEND <nick> [<file>]
pl: SEND <nick> [<plik>]

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
pl: SERVCHAN <host> <port> <kanal>, łączy i dołącza do kanału

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
pl: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <kanal>, łączy i dołącza do kanału

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
pl: SERVER <host> [<port>] [<hasło>], łączy się z serwerem, domyślny port to 6667

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 6697 for ssl connections
pl: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<hasło>], łączy Cię z serwerem, domyślny port to 6667 dla zwykłych połączeń, 6697 dla połączeń ssl

en: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <variable> [<value>]
pl: SET [-e] [-off|-on] [-quiet] <zmienna> [<wartość>]

en: SETCURSOR [-|+]<position>, reposition the cursor in the inputbox
pl: SETCURSOR [-|+]<pozycja>, przestawia kursor w polu wprowadzania

en: SETTAB <new name>, change a tab's name, tab_trunc limit still applies
pl: SETTAB <nowa nazwa>, zmienia nazwę zakładki, nadal obowiązuje limit z tab_trunc

en: SETTEXT <new text>, replace the text in the input box
pl: SETTEXT <nowy tekst>, zmienia tekst w polu wprowadzania

en: S_ettings
pl: Ustawi_enia

en: Sao Tome and Principe
pl: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save _List...
pl: Zapisz _listę...

en: Save list to a file
pl: Zapisz adresy do pliku

en: Save nick name in filenames
pl: Umieść nick w nazwach plików

en: Save without interaction
pl: Zapisuj bez pytania

en: Scroll mouse-wheel to change tabs
pl: Używaj rolki myszki do zmiany zakładek

en: Scrollback
pl: Przewijanie w tył

en: Scrollback lines:
pl: Przewijanie linii w tył:

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Next
pl: Znajdź następny

en: Search Previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Search buffer is empty.
pl: Bufor szukania jest pusty.

en: Search hit end or not found.
pl: Szukanie zakończone lub niczego nie znaleziono.

en: Search type:
pl: Typ wyszukiwania:

en: Second choice:
pl: Drugi wybór:

en: Seconds
pl: Sekundy

en: See the strftime MSDN article for details.
pl: Aby uzyskać więcej informacji zobacz artykuł MSDN na temat strftime.

en: See the strftime manpage for details.
pl: Aby uzyskać więcej informacji zobacz stronę pomocy na temat strftime.

en: Select Download Folder
pl: Wybierz folder pobierania

en: Select a Plugin or Script to load
pl: Wybierz wtyczkę lub skrypt do załadowania

en: Select a row to get help information on its Action.
pl: Wybierz wiersz by uzyskać informacje o akcji

en: Select a sound file
pl: Wybierz plik dźwiękowy

en: Select an Image File
pl: Wybierz plik obrazka

en: Select an output filename
pl: Wybierz nazwę pliku wyjściowego

en: Select color
pl: Wybierz kolor

en: Select font
pl: Wybierz czcionkę

en: Selected Text
pl: Zaznaczony tekst

en: Send
pl: Wyślij

en: Send file to %s
pl: Wyślij plik do %s

en: Send window
pl: Okno wysyłania

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list.
pl: Wyślij /WHOIS gdy użytkownik z twojej listy powiadomień pojawi się online

en: Sent
pl: Wysłane

en: Separate multiple entries with commas without spaces before or after.
pl: Oddziel wiele wpisów używając przecinków bez spacji na początku lub końcu

en: Separate multiple words with commas.
    Wildcards are accepted.
pl: Oddziel kilka słów przecinkami.
    Akceptowane są symbole wieloznaczne.

en: Serbia and Montenegro
pl: Serbia i Czarnogóra

en: Serbian
pl: Serbski

en: Server %s already exists on network %s.
pl: Serwer %s już jest dodany do sieci %s.

en: Server Capabilities
pl: Funkcje serwera

en: Server Information
pl: Informacje o serwerze

en: Server Links
pl: Połączenia szkieletowe

en: Server Name
pl: Nazwa Serwera

en: Server:
pl: Serwer:

en: Servers
pl: Serwery

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Shorten tab labels to:
pl: Skracaj etykiety zakładek do:

en: Show away once
pl: Pokaż nieobecności raz

en: Show channel modes
pl: Wyświetlaj tryby kanału

en: Show channel switcher at:
pl: Położenie przełącznika kanałów:

en: Show dotted lines in the channel tree
pl: Wyświetlaj kropkowane linie w drzewku kanałów

en: Show favorites only
pl: Wyświetlaj tylko ulubione

en: Show hostnames in user list
pl: Pokaż nazwy hostów na liście użytkowników

en: Show icons for user modes
pl: Wyświetlaj ikonki dla trybów użytkownika

en: Show icons in the channel tree
pl: Wyświetlaj ikonki w drzewku kanałów

en: Show identical away messages only once.
pl: Wyświetlaj identyczne powody nieobecności tylko raz

en: Show marker line
pl: Pokazuj linię odkreślającą

en: Show nick box
pl: Wyświetlaj pole z nickiem

en: Show number of users
pl: Wyświetlaj liczbę użytkowników

en: Show only:
pl: Pokaż tylko:

en: Show plugin/script auto-load directory
pl: Wyswietl folder z automatycznie ładowanymi pluginami/skryptami

en: Show user config directory
pl: Pokaż katalog ustawień użytkownika

en: Show user count in channels
pl: Wyświetlaj liczbę użytkowniów kanału

en: Show user list at:
pl: Położenie listy użytkowników:

en: Show user mode icon in nick box
pl: Wyświetlaj ikonkę trybu użytkownika w polu nicka

en: Show version information
pl: Pokaż informacje o wersji

en: Signon time
pl: Data wejścia

en: Simple Search
pl: Proste wyszukiwanie

en: Singapore
pl: Singapur

en: Size
pl: Rozmiar

en: Skip network list on startup
pl: Pomiń listę sieci przy starcie

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Slovak Republic
pl: Słowacja

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Smaller text
pl: Mały tekst

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: Some file transfers are still active.
pl: Niektóre transfery plików są nadal aktywne.

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
pl: Niektóre zmienione ustawienia wymagają ponownego uruchomienia.

en: Sort tabs in alphabetical order
pl: Układaj zakładki alfabetycznie

en: Sound file
pl: Plik dźwiękowy

en: Sound file:
pl: Plik dźwiękowy:

en: Sounds
pl: Dzwięki

en: South Africa
pl: Afryka Południowa

en: South Korea
pl: Korea Południowa

en: South Sudan
pl: Południowy Sudan

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Spell checker:
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Spell checking
pl: Włącz sprawdzanie pisowni

en: Spelling Suggestions
pl: Sugestie Sprawdzania

en: St. Helena
pl: Święta Helena

en: St. Kitts and Nevis
pl: Saint Kitts i Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
pl: Saint-Pierre i Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
pl: Saint Vincent i Grenadyny

en: Start Time
pl: Początek

en: Strip _Colors
pl: Usuń _kolory

en: Suriname
pl: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
pl: Wyspy Svalbard i Jana Mayena

en: Swaziland
pl: Suazi

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Switcher type:
pl: Rodzaj przełącznika:

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
pl: TOPIC [<temat>], określa temat jeśli jest podany, inaczej pokazuje bieżący temat

en: T_ree
pl: _Drzewo

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Tabs or Windows
pl: Zakładki lub okna

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Take Ops
pl: Zabierz status operatora

en: Take Voice
pl: Zabroń mówić podczas moderacji

en: Test All
pl: Przetestuj wszystkie

en: Text
pl: Tekst

en: Text Box
pl: Pole tekstowe

en: Text Colors
pl: Kolory tekstu

en: Thai
pl: Tajski

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: That file is not resumable.
pl: Ten plik nie może być wznawiany.

en: That mask already exists.
pl: Ta maska już istnieje.

en: That plugin is refusing to unload.
pl: Ta wtyczka odmawia wyładowania.

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position. Set Data 1 to auto to switch to the page with the most recent and important activity (queries first, then channels with hilight, channels with dialogue, channels with other data)
pl: Polecenie Change Page przełącza pomiędzy stronami w notatniku. Ustaw w Dane 1 stronę do której chcesz przełączyć. Jeśli podane jest coś w Dane 2 przełącza to w stosunku do aktualnej pozycji. Ustaw Data 1 na auto aby przełączyć się do strony z aktywnością i ważnymi wydarzeniami (pierwsze są okienka rozmowy, później kanały z podświetleniami, kanały z rozmowami, kanały z innymi danymi)

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
pl: Polecenie Insert in Buffer wstawia zawartość "Dane 1" do miejsca wciśnięta kolejności klawiszy przy pozycji kursora

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
pl: Polecenie Last Command ustawia wpis zawierający ostatnie polecenie - tak samo jak naciśnięcie w górę w shellu

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
pl: Polecenie Next Command ustawia wpis zawierający następne polecenie - tak samo jak naciśnięcie w dół w shellu

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it had been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate separate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
pl: Polecenie Run Command uruchamia dane w Dane 1 tak jakby były wpisane w linii poleceń, w kolejności wciśniętych klawiszy. Tak więc mogą zawierać one tekst (który zostanie wysłany do kanału/osoby), polecenia lub polecenia użytkownika\n
     oddziela polecenia, tak że można uruchomić kilka poleceń. Jeśli potrzebujesz \ w tekście, wpisz \\

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Top, Bottom, Up, Down, +1 or -1.
pl: Polecenie Scroll Page przewija tekst widżetu o jedną stronę w górę lub w dół. Możliwe wartości dla "Dane 1": Top, Bottom, Up, Down, +1 lub -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
pl: Polecenie Set Buffer ustawia wpis gdzie została podana kolejność klawiszy do zawartości "Dane 1"

en: The CTCP event
pl: Żądanie CTCP

en: The Channel it's going to
pl: Kanał o który chodzi

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing Control+F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
pl: Pasek menu jest teraz ukryty. Możesz przywrócić go ponownie, naciskając klawisz Control+F9 lub klikając prawym przyciskiem myszy w pustej części obszaru tekstu głównego.

en: The Packet
pl: Pakiet

en: The Real name option cannot be left blank. Falling back to "realname".
pl: Pole z Prawdziwym imieniem nie może być puste. Ustawiam je na "realname"

en: The account of the person
pl: Konto osoby

en: The action
pl: Akcja

en: The ban mask
pl: Maska bana

en: The channel
pl: Kanał

en: The channel being joined
pl: Zostaje połączony kanał

en: The channel it's being set on
pl: Kanał który będzie ustawiony

en: The creator
pl: Twórca

en: The exempt mask
pl: Maska wyjątku

en: The host of the person
pl: Host

en: The invite mask
pl: Maska zaproszenia

en: The key
pl: Hasło

en: The limit
pl: Limit

en: The message
pl: Wiadomość

en: The mode letter
pl: Litera trybu

en: The mode's sign (+/-)
pl: Znak trybu (+/-)

en: The nick of the joining person
pl: Nick wchodzącej osoby

en: The nick of the person
pl: Nick osoby

en: The nick of the person leaving
pl: Nick osoby wychodzącej

en: The nick of the person removed the exempt
pl: Nick osoby, która usunęła wyjątek

en: The nick of the person removed the invite
pl: Nick osoby, która usunęła zaproszenie

en: The nick of the person setting the mode
pl: Nick osoby, która ustawiła tryb

en: The nick of the person who did the banning
pl: Nick banującej osoby

en: The nick of the person who did the exempt
pl: Nick osoby, która ustawiła wyjątek

en: The nick of the person who did the halfop'ing
pl: Nick osoby, która dała prawa półoperatora

en: The nick of the person who did the invite
pl: Nick osoby, która wysłała zaproszenie

en: The nick of the person who did the op'ing
pl: Nick osoby, która dała prawa operatora

en: The nick of the person who did the quieting
pl: Nick osoby, która użyła wyciszenia

en: The nick of the person who did the voice'ing
pl: Nick osoby, która miała prawo głosu

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
pl: Nick osoby, której zabrano prawa półoperatora

en: The nick of the person who has been deop'ed
pl: Nick osoby, której zabrano prawa operatora

en: The nick of the person who has been devoice'ed
pl: Nick osoby, której zabrano prawo głosu

en: The nick of the person who has been halfop'ed
pl: Nick osoby, która otrzymała prawa półoperatora

en: The nick of the person who has been op'ed
pl: Nick osoby, która otrzymała prawa operatora

en: The nick of the person who has been voice'ed
pl: Nick osoby, której dano prawo głosu

en: The nick of the person who set the key
pl: Nick osoby, która ustawiła hasło dostępu

en: The nick of the person who set the limit
pl: Nick osoby, która ustawiła limit

en: The nick who removed the key
pl: Nick, który ustawił hasło

en: The nick who removed the limit
pl: Nick, który ustawił limit

en: The nickname of the kicker
pl: Nick wypraszającego

en: The person being kicked
pl: Wypraszana osoba

en: The quiet mask
pl: Maska wyciszenia

en: The reason
pl: Powód

en: The sound
pl: Dzwięk

en: The text
pl: Tekst

en: The time
pl: Czas

en: The time in x.x format (see below)
pl: Czas w postaci x.x (zobacz poniżej)

en: The way you identify yourself to the server. For custom login methods use connect commands.
pl: Metody identyfikacji z serwerem. Dla własnej metody użyj komend po podłączeniu.

en: There was an error loading key bindings configuration
pl: Wystąpił błąd podczas ładowania konfiguracji klawiszy

en: There was an error parsing the string
pl: Wystąpił błąd podczas interpretacji ciągu znaków

en: Third choice:
pl: Trzeci wybór:

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
pl: To polecenie zmienia tekst w wpisie aby uzupełnić niekompletny nicku lub polecenie. Jeśli podane są "Dane 1" dwukrotny tab wybiera ostatni nick, a nie następny

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
pl: To polecenie sprawdza ostatnie wpisane słowo w liście zastąpień a następnie wymienia je, jeżeli znajdzie zgodę

en: This command moves the current tab family to the left
pl: To polecenie przenosi bieżącą grupę kart o jedną pozycję w lewo

en: This command moves the current tab family to the right
pl: To polecenie przenosi bieżącą grupę kart o jedną pozycję w prawo

en: This command moves the front tab left by one
pl: To polecenie przenosi bieżącą kartę o jedną pozycję w lewo

en: This command moves the front tab right by one
pl: To polecenie przenosi bieżącą kartę o jedną pozycję w prawo

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
pl: To polecenie przewija w górę i w dół, poprzez listę nicków. Jeśli podane są "Dane 1" wszystko przewija w górę, inaczej w dół

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
pl: Ten serwer ma wciąż %d otwartych kanałów lub rozmów. Zamknąć je wszystkie?

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
pl: Sygnał otrzymuje tylko %d argumentów, $%d jest nieprawidłowa

en: Threshold of nicks to start listing instead of completing
pl: Ilość nicków to wyświetlania zamiast uzupełniania

en: Throttle meter:
pl: Miernik obciążenia

en: Title Bar
pl: Pasek tytułu

en: Too many recursive usercommands, aborting.
pl: Zbyt wiele rekursywnych poleceń użytkownika, przerywam.

en: Top
pl: Na górze

en: Topic
pl: Temat rozmowy

en: Topic Protection
pl: Blokada zmiany tematu

en: Topic for %s is: %s
pl: Temat rozmowy kanału %s to: %s

en: Transparency Settings
pl: Ustawienia przezroczystości

en: Travel and Tourism
pl: Podróże i Turystyka

en: Tray Behavior
pl: Ustawienia związane z obszarem powiadomień

en: Tree
pl: Drzewo

en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

en: Tunisia
pl: Tunezia

en: Turkey
pl: Turcja

en: Turkish
pl: Turecki

en: Turks and Caicos Islands
pl: Wyspy Turks i Caicos

en: Type
pl: Typy

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
pl: Wpisz /HELP <polecenie> aby uzyskać więcej informacji lub /HELP -l

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
pl: UNBAN <maska> [<maska>...], odbanuje podane maski.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
pl: UNIGNORE <maska> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
pl: UNLOAD <nazwa>, usuwa wtyczkę lub skrypt

en: UNQUIET <mask> [<mask>...], unquiets the specified masks if supported by the server.
pl: UNQUIET <maska> [<maska>...], usuwa wyciszenie - jeśli jest to wspierane przez serwer.

en: URL
pl: Adres URL

en: URL <url>, opens a URL in your browser
pl: URL <url>, otwiera URL w twojej przeglądarce

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! in front of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of HexChat
pl: Zarządanie Linkami - Kody specjalne:
    
    %s  =  ciąg z linkiem
    
    Dodanie ! na początku komendy
    oznacza, że zostanie ona wysłana
    do terminala zamiast do HexChata

en: URLs
pl: Linki

en: US Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
pl: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> itp, podświetla nick(i) w liście użytkowników kanału

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Unignore
pl: Nie ignoruj

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

en: United States Medical
pl: Medycyna Stanów Zjednoczonych

en: United States of America
pl: Chameryka

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown arg '%s' ignored.
pl: Nierozpoznany argument '%s' zignorowany.

en: Unmark yourself as away before sending messages.
pl: Odznacz siebie jako nieobecnego przed wysłaniem wiadomości

en: Unsorted
pl: Nieposortowane

en: Uploads
pl: Wysyłania

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: Usage: %s
pl: Wykorzystanie: %s

en: Use SSL for all the servers on this network
pl: Używaj SSL dla wszystkich serwerów w tej sieci

en: Use a different config directory
pl: Użyj innego katalogu konfiguracyjnego

en: Use global user information
pl: Użyj globalnych informacji o użytkowniku

en: Use graphical icons instead of text symbols in the user list.
pl: Używaj graficznych ikonek zamiast symboli tekstowych w liście użytkowników.

en: Use language codes (as in "%LOCALAPPDATA%\enchant\myspell\dicts").
    Separate multiple entries with commas.
pl: Używaj kodów języka (jak tutaj "share\myspell\dicts").
    Oddzielaj różne wpisy przecinkami.

en: Use language codes. Separate multiple entries with commas.
pl: Używaj kodów języków. Oddzielaj wiele wpisów przecinkami.

en: Use less spacing between user list/channel tree rows.
pl: Używaj mniejszego rozstawu w drzewku między listą użytkowników/kanałów

en: Use proxy for:
pl: Używaj serwera pośredniczącego (proxy) dla:

en: Use server time if supported
pl: Używaj czasu z serwera jeśli jest to wspierane

en: Use the Text box font and colors
pl: Użyj czcionki i koloru tekstu ramki

en: User Command for: %s
pl: Polecenie Użytkownika dla: %s

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  HexChat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
pl: Komendy użytkownika - Kody specjalne:
    
    %c  =  bieżący kanał
    %e  =  nazwa bieżącej sieci
    %m  =  informacje o maszynie
    %n  =  Twój nick
    %t  =  godzina/data
    %v  =  wersja HexChata
    %2  =  2 słowo
    %3  =  3 słowo
    &2  =  2 słowo do końca linii
    &3  =  3 słowo do końca linii
    
    np.:
    /cmd jan czesc
    
    &2 było by "jan"
    &3 było by "jan czesc".

en: User Information
pl: Informacje o Użytkowniku

en: User Limit
pl: Limit użytkowników

en: User List
pl: Lista użytkowników

en: User defined commands:
pl: Polecenia użytkownika:

en: User limit must be a number!
pl: Limit użytkowników podaj w formie liczby!

en: User list
pl: Lista użytkowników

en: User list sorted by:
pl: Sposób sortowania listy użytkowników:

en: User name cannot be left blank.
pl: Nazwa użytkownika nie może być pusta.

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
    %u  =  selected users account
pl: Przyciski użytkownika - Specjalne kody:
    
    %a  =  wszystkie wybrane nicki
    %c  =  bieżący kanał
    %e  =  bieżąca nazwa sieci
    %h  =  wybrana nazwa hosta nicku
    %m  =  informacje komputera
    %n  =  twój nick
    %s  =  wybrany nick
    %t  =  czas/data
    %u = wybrane konto użytkownika

en: Username
pl: Użytkownik

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Users
pl: Użytkownicy

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
pl: VOICE <nick>, przyznaje komuś prawo głosu (musisz być operatorem kanału)

en: Vatican City State
pl: Watykan

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Version
pl: Wersja

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
pl: WALLCHAN <wiadomość>, pisze wiadomość do wszystkich kanałów

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
pl: WALLCHOP <wiadomość>, wysyła wiadomość do wszystkich operatorów w bieżącym kanale

en: WHOIS on notify
pl: Polecenie /WHOIS w reakcji na ogłoszenie

en: Waiting
pl: Czekam

en: Wallis and Futuna Islands
pl: Wyspy Wallis i Futuna

en: Walloon
pl: Waloński

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
pl: Uwaga: nieznane kodowanie "%s". Nie będzie stosowanej konwersji dla sieci %s.

en: Western Sahara
pl: Zachodnia Sahara

en: What would you like to do next?
pl: Co chcesz następnie zrobić?

en: Who it's from
pl: Kto jest z

en: Who set the ban
pl: Kto ustawił bana

en: Will color nicknames the same as in chat.
pl: Nicki będą kolorowane tak samo jak na czacie.

en: Windows
pl: Okna

en: YES
pl: TAK

en: Yemen
pl: Jemen

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
pl: %s zasypuje Cię pakietami CTCP! Ignoruję %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_autoopen_dialog OFF.
pl: Zostałeś/aś zasypany/a wiadomościami przez %s, ustawiam gui_autoopen_dialog OFF.

en: You are connected to %i IRC networks.
pl: Jesteś połączony z %i sieciami IRC.

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
pl: Możesz otworzyć okno listy banów tylko wtedy gdy znajdujesz się na karcie kanału.

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
pl: Nie można umieścić drzewa na górze lub na dole!
    Proszę zmień najpierw styl <b>kart</b> w punkcie menu <b>widok</b>.

en: You do not have write access to %s. Nothing from this session can be saved.
pl: Nie możesz zapisywać %s. Nic z tej sesji nie może być zapisanego.

en: You must have two unique nick names.
pl: Musisz mieć dwa różne nicki.

en: You must select some bans.
pl: Musisz zaznaczyć jakieś bany.

en: Your Address
pl: Twój adres

en: Yugoslavia
pl: Jugosławia

en: _About
pl: _O programie

en: _Add to Friends List
pl: _Dodaj do listy znajomych

en: _Always show this dialog after connecting.
pl: _Zawsze pokazuj to okno rozmowy po podłączeniu.

en: _Attach
pl: _Przyczep

en: _Auto-Connect
pl: _Autopołączenie

en: _Autojoin
pl: _Autodołączanie

en: _Away
pl: _Nieobecność

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Blink on
pl: _Migaj przy

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

en: _Change status
pl: _Zmień status

en: _Channel Switcher
pl: _Rodzaj przełącznika kanałów

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Contents
pl: _Zawartość pomocy

en: _Copy Channel Name
pl: _Kopiuj nazwę kanału

en: _Copy Selection
pl: _Skopiuj zaznaczenie

en: _Detach
pl: O_dczep

en: _Disconnect
pl: _Rozłącz

en: _Download List
pl: _Lista pobierania

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit...
pl: _Edycja...

en: _Extra Alerts
pl: _Dodatkowe powiadomienia

en: _Favor
pl: _Polub

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Hide Join/Part Messages
pl: _Ukryj wiadomości dołączania/opuszczania

en: _Hide Window
pl: _Ukryj okno

en: _Highlight all
pl: _Podświetl wszystkie

en: _Ignore
pl: _Ignoruj

en: _Join Channel
pl: _Dołącz do kanału

en: _Join this channel:
pl: We_jdź do Kanału:

en: _Load...
pl: Za_ładuj...

en: _Log to Disk
pl: _Loguj na dysku

en: _Menu Bar
pl: Pasek _menu

en: _Minimize to Tray
pl: _Minimalizuj do zasobnika

en: _Network Meters
pl: Mier_niki sieciowe

en: _New
pl: _Nowe

en: _Nick name:
pl: _Nick:

en: _Nothing, I'll join a channel later.
pl: _Nic, dołączę do kanału później.

en: _Open Dialog Window
pl: _Otwórz okno rozmowy

en: _Play
pl: _Odtwórz

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Quit
pl: _Wyjście

en: _Reconnect
pl: Połącz _ponownie

en: _Regex
pl: Wy_rażenie regularne

en: _Reload
pl: _Przeładuj

en: _Reload Scrollback
pl: _Wczytaj ponowne przewijanie w tył

en: _Restore Window
pl: _Przywróć okno

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Send a File
pl: _Wyślij plik

en: _Server
pl: _Serwer

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Sort
pl: _Sortowanie

en: _Tabs
pl: _Zakładki

en: _Topic Bar
pl: Pasek _tematu kanału

en: _Unload
pl: _Wyładuj

en: _User Info (WhoIs)
pl: Informacje o _użytkowniku (WhoIs)

en: _User List
pl: Lista _użytkowników na kanale

en: _User name:
pl: _Użytkownik:

en: _Usermenu
pl: _Użytkownik

en: _View
pl: _Widok

en: _Window
pl: _Okno

en: bye
pl: <papa>

en: channels with
pl: kanały z

en: enchant error for language: %s
pl: błąd enchant dla języka: %s

en: letters.
pl: liter.

en: level
pl: poziom

en: mIRC colors:
pl: Kolory mIRCa:

en: nicks.
pl: nicków.

en: plugin for remote access using DBUS
pl: wtyczka do zdalnego dostępu za pomocą DBUS

en: remote access
pl: zdalny dostęp

en: to
pl: do

en: users.
pl: użytkownicy.

en: {unset}
pl: {nieustawione}
