mate-calc 1.25.0 - en to pl translation catalogue (417 entries)

en:  in
pl:  na

en: %d place | %d places
pl[0]: %d miejsce
pl[1]: %d miejsca
pl[2]: %d miejsc
pl[3]: %d miejsc

en: %s%%s
pl: %%s %s

en: 16-bit
pl: 16 bitów

en: 32-bit
pl: 32 bity

en: 64-bit
pl: 64 bity

en: 8-bit
pl: 8 bitów

en: About MATE Calculator
pl: O Kalkulatorze MATE

en: Absolute Value
pl: Wartość bezwzględna

en: Absolute value [|]
pl: Wartość bezwzględna [|]

en: Accuracy value
pl: Wartość dokładności

en: Acres
pl: Akry

en: Add [+]
pl: Dodaje [+]

en: Additional Functions
pl: Dodatkowe funkcje

en: Additional constants
pl: Dodatkowe stałe

en: Algerian Dinar
pl: dinar algierski

en: Angle
pl: Kąt

en: Angle units
pl: Jednostki kątowe

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
pl: Dodatkowe opcje:
      -s, --solve <równanie>          Rozwiązuje podane równanie

en: Arctangent function is undefined for values i and -i
pl: Funkcja arcus tangens jest nieokreślona dla wartości i oraz -i

en: Area
pl: Obszar

en: Argument --solve requires an equation to solve
pl: Parametr --solve wymaga równania do rozwiązania

en: Argument not defined for zero
pl: Nie określono argumentu dla zera

en: Astronomical Units
pl: Jednostki astronomiczne

en: Australian Dollar
pl: dolar australijski

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Avogadro constant
pl: Stała Avogadro

en: Bahraini Dinar
pl: dinar Bahrajnu

en: Binary
pl: Binarnie

en: Boolean AND
pl: Zmienna ORAZ

en: Boolean AND is only defined for positive integers
pl: Zmienna ORAZ jest określona tylko dla dodatnich liczb całkowitych

en: Boolean Exclusive OR
pl: Zmienna wykluczająca LUB

en: Boolean NOT
pl: Zmienna NIE

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
pl: Zmienna NIE jest określona tylko dla dodatnich liczb całkowitych

en: Boolean OR
pl: Zmienna LUB

en: Boolean OR is only defined for positive integers
pl: Zmienna LUB jest określona tylko dla dodatnich liczb całkowitych

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
pl: Zmienna XOR jest określona tylko dla dodatnich liczb całkowitych

en: Botswana Pula
pl: pula Botswany

en: Brazilian Real
pl: real brazylijski

en: Brunei Dollar
pl: dolar Brunei

en: Bulgarian Lev
pl: lew bułgarski

en: Button mode
pl: Tryb przycisku

en: CFA Franc
pl: frank CFA

en: C_alculate
pl: _Oblicz

en: C_ost:
pl: _Koszt:

en: Cables
pl: Kable

en: Calculate Result
pl: Oblicza wynik

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
pl: Oblicza sumę okresowej spłaty pożyczki, gdy spłaty dokonywane się na końcu każdego okresu spłaty.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
pl: Oblicza odpisy amortyzacji środka trwałego w danym okresie metodą sumy cyfr wszystkich lat amortyzacji. Metoda ta przyspiesza amortyzację, tak aby większe odpisy następowały we wcześniejszych okresach. Czas życia środka trwałego to liczba okresów, zwykle lat, w czasie których dokonuje się amortyzacja.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
pl: Oblicza odpisy amortyzacji środka trwałego w danym okresie metodą podwójnie malejącego salda.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
pl: Oblicza przyszłą wartość wkładu na podstawie serii równych wpłat przy zadanej stopie procentowej i liczbie wpłat w okresie oszczędzania.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
pl: Oblicza liczbę okresów kapitalizacji wymaganą do zwiększenia wartości inwestycji do danej wartości przy danej stałej stopie procentowej w okresie kapitalizacji.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
pl: Oblicza liczbę okresów płatności, które są wymagane do zgromadzenia przyszłej wartości w czasie płatności renty zwykłej przy okresowej stopie procentowej.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
pl: Oblicza stopę procentową wymaganą do zwiększenia wartości inwestycji do danej wartości w danej liczbie okresów kapitalizacji.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
pl: Oblicza aktualną wartość inwestycji na podstawie serii równych wpłat i danej okresowej stopy procentowej w danym okresie.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
pl: Oblicza cenę odsprzedaży produktu na podstawie kosztu produktu i docelowej marży zysku brutto.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
pl: Oblicza liniową amortyzację środka trwałego dla jednego okresu. W metodzie amortyzacji liniowej amortyzowany koszt dzielony jest równo na czas używania środka. Czas ten to liczba okresów, zwykle lat, w ciągu których amortyzowany jest środek trwały.

en: Calculating
pl: Obliczanie

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Calculator with financial and scientific modes.
    Using GNU MPFR %s and GNU MPC %s
pl: Kalkulator z trybami finansowymi i naukowymi.
    Używa GNU MPFR %s oraz GNU MPC %s

en: Canadian Dollar
pl: dolar kanadyjski

en: Ceiling
pl: Sufit

en: Celsius
pl: Celsjusza

en: Centimeters
pl: Centymetry

en: Ch_aracter:
pl: Zna_k:

en: Chilean Peso
pl: peso chilijskie

en: Chinese Yuan
pl: yuan chiński

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear Display [Escape]
pl: Czyści wyświetlacz [Escape]

en: Colombian Peso
pl: peso kolumbijskie

en: Complex argument
pl: Argument liczby zespolonej

en: Complex conjugate
pl: Sprzężenie zespolone

en: Compounding Term
pl: Okres kapitalizacji

en: Copyright © 1986–2010 The GCalctool authors
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1986–2010 autorzy GCalctool
    Prawa autorskie © 2011-2021 programiści MATE

en: Cosine
pl: Kosinus

en: Croatian Kuna
pl: kuna chorwacka

en: Cubic Meters
pl: Metry sześcienne

en: Currency
pl: Waluta

en: Currency of the current calculation
pl: Waluta do obliczeń walutowych

en: Currency to convert the current calculation into
pl: Waluta do przekształcania bieżących obliczeń

en: Czech Koruna
pl: korona czeska

en: Danish Krone
pl: korona duńska

en: Days
pl: Dni

en: Decimal
pl: Dziesiętnie

en: Degrees
pl: Stopnie

en: Displayed value not an integer
pl: Wyświetlana wartość nie jest całkowita

en: Divide [/]
pl: Dzieli [/]

en: Division by zero is undefined
pl: Dzielenie przez zero jest nieokreślone

en: Double Declining Depreciation
pl: Amortyzacja metodą podwójnie malejącego salda

en: Double-Declining Depreciation
pl: Amortyzacja metodą podwójnie malejącego salda

en: Duration
pl: Czas

en: Electric constant
pl: Stała elektryczna

en: Electron mass
pl: Masa elektronowa

en: Elementary charge
pl: Ładunek elementarny

en: End Group [)]
pl: Grupa końcowa [)]

en: Engineering
pl: Inżynierski

en: Error: the number of periods must be positive
pl: Błąd: liczba okresów musi być dodatnia

en: Estonian Kroon
pl: korona estońska

en: Euler’s Number
pl: Liczba Eulera

en: Euro
pl: euro

en: Exponent
pl: Spotęguj

en: Exponent [^ or **]
pl: Potęguje [^ lub **]

en: Factorial
pl: Część ułamkowa

en: Factorial [!]
pl: Silnia [!]

en: Factorial is only defined for non-negative real numbers
pl: Silnia jest określona tylko dla nieujemnych liczb rzeczywistych

en: Factorize
pl: Rozłóż na czynniki

en: Factorize [Ctrl+F]
pl: Rozkłada na czynniki [Ctrl+F]

en: Farenheit
pl: Stopień Fahrenheita

en: Fathoms
pl: Sążeń

en: Feet
pl: Stopa

en: Financial Term
pl: Termin finansowy

en: Fixed
pl: Stały

en: Floor
pl: Podłoga

en: Fractional Component
pl: Część ułamkowa

en: Function '%s' is not defined
pl: Nie określono funkcji "%s"

en: Future Value
pl: Wartość przyszła

en: Future _Value:
pl: _Wartość przyszła:

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
pl: Opcje GTK+:
      --class=KLASA                   Klasa programu używana przez menedżera okien
      --name=NAZWA                    Nazwa programu używana przez menedżera okien
      --screen=EKRAN                  Używany ekran X
      --sync                          Synchroniczne wywołania X
      --gtk-module=MODUŁY             Wczytuje dodatkowe moduły biblioteki GTK+
      --g-fatal-warnings              Wszystkie ostrzeżenia są krytyczne

en: Gallons
pl: Galony

en: Gradians
pl: Gradiany

en: Grams
pl: Gramy

en: Gross Profit Margin
pl: Marża zysku brutto

en: Hectares
pl: Hektary

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
pl: Opcje pomocy:
      -v, --version                   Wyświetla wersję wydania
      -h, -?, --help                  Wyświetla opcje pomocy
      --help-all                      Wyświetla wszystkie opcje pomocy
      --help-gtk                      Wyświetla opcje biblioteki GTK+

en: Hexadecimal
pl: Heksadecymalnie

en: Hong Kong Dollar
pl: dolar hongkoński

en: Hours
pl: Godziny

en: Hungarian Forint
pl: forint węgierski

en: Hyperbolic Cosine
pl: Cosinus hiperboliczny

en: Hyperbolic Sine
pl: Sinus hiperboliczny

en: Hyperbolic Tangent
pl: Tangens hiperboliczny

en: Icelandic Krona
pl: korona islandzka

en: Imaginary Component
pl: Część urojona

en: Inches
pl: Cale

en: Indian Rupee
pl: rupia indyjska

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
pl: Określa, czy dopełniające zera po separatorze dziesiętnym powinny być dołączane.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
pl: Określa, czy wyświetlać separatory tysięcy w dużych liczbach.

en: Indonesian Rupiah
pl: rupia indonezyjska

en: Insert Character
pl: Wstaw znak

en: Insert Character Code
pl: Wstawia kod znaku

en: Integer Component
pl: Część całkowita

en: Inverse
pl: Odwróć

en: Inverse Cosine
pl: Odwróć cosinusa

en: Inverse Sine
pl: Odwróć sinusa

en: Inverse Tangent
pl: Odwróć tangensa

en: Inverse [Ctrl+I]
pl: Odwraca [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
pl: Odwrotny cosinus jest nieokreślony dla wartości spoza [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
pl: Odwrotny cosinus hiperboliczny jest nieokreślony dla wartości mniejszych od jeden

en: Inverse hyperbolic tangent is undefined for values outside (-1, 1)
pl: Odwrotny tangens hiperboliczny jest nieokreślony dla wartości spoza (-1, 1)

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
pl: Odwrotny sinus jest nieokreślony dla wartości spoza [-1, 1]

en: Iranian Rial
pl: rial irański

en: Israeli New Shekel
pl: szekel izraelski

en: Japanese Yen
pl: jen japoński

en: Kazakhstani Tenge
pl: tenge kazachstański

en: Kelvin
pl: Kelwina

en: Kilograms
pl: Kilogramy

en: Kilometers
pl: Kilometry

en: Kuwaiti Dinar
pl: dinar kuwejcki

en: Latvian Lats
pl: łat łotewski

en: Length
pl: Długość

en: Libyan Dinar
pl: dinar libijski

en: Light Years
pl: Lata świetlne

en: Lithuanian Litas
pl: lit litewski

en: Litres
pl: Litry

en: Logarithm
pl: Logarytm

en: Logarithm of zero is undefined
pl: Logarytm zera jest nieokreślony

en: MATE Calc
pl: Kalkulator MATE

en: MATE Calc is a fork of GNOME Calc and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and MATE Calc, please visit the project's home page.
pl: Kalkulator MATE to odgałęzienie Kalkulatora GNOME i część środowiska MATE Desktop. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o MATE i Kalkulatorze MATE, odwiedź stronę główną projektu.

en: MATE Calc is a powerful graphical calculator with financial, logical and scientific modes. It uses a multiple precision package to do its arithmetic to give a high degree of accuracy.
pl: Kalkulator MATE to potężny kalkulator graficzny o trybach finansowych, logicznych i naukowych. Wykorzystuje pakiet wielokrotnej precyzji, aby wykonać swoją arytmetykę, aby zapewnić wysoki stopień dokładności.

en: MATE Calculator
pl: Kalkulator MATE

en: MATE Calculator is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Kalkulator MATE rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: MATE Calculator is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Kalkulator MATE jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: MATE Desktop calculator
pl: Kalkulator środowiska MATE

en: MATE Documentation Team
pl: Zespół dokumentacji MATE

en: Magnetic constant
pl: Stała magnetyczna

en: Malaysian Ringgit
pl: ringgit malajskie

en: Malformed expression
pl: Nieprawidłowa forma wyrażenia

en: Malformed expression at token '%s'
pl: Nieprawidłowa forma wyrażenia w tokenie "%s"

en: Mauritian Rupee
pl: rupia maurytyjska

en: Memory
pl: Pamięć

en: Meters
pl: Metry

en: Mexican Peso
pl: peso meksykańskie

en: Microlitres
pl: Mikrolitry

en: Micrometers
pl: Mikrometry

en: Microseconds
pl: Mikrosekundy

en: Miles
pl: Mile

en: Millilitres
pl: Mililitry

en: Millimeters
pl: Milimetry

en: Milliseconds
pl: Milisekundy

en: Minutes
pl: Minuty

en: Modulus divide
pl: Dzielenie modulo

en: Modulus division is only defined for integers
pl: Dzielenie modulo jest określone tylko dla liczb całkowitych

en: Multiply [*]
pl: Mnoży [*]

en: Nanometers
pl: Nanometry

en: Natural Logarithm
pl: Logarytm naturalny

en: Nautical Miles
pl: Mile morskie

en: Need an integer to factorize
pl: Do rozłożenia na czynniki potrzebna jest liczba całkowita

en: Nepalese Rupee
pl: rupia nepalska

en: New Romanian Leu
pl: nowa leja rumuńska

en: New Turkish Lira
pl: nowa lira turecka

en: New Zealand Dollar
pl: dolar nowozelandzki

en: Newtonian constant of gravitation
pl: Newtonowska stała grawitacji

en: No redo history
pl: Brak historii ponawiania

en: No sane value to bitwise shift
pl: Brak poprawnej wartości dla przesunięcia bitowego

en: No sane value to store
pl: Brak poprawnej wartości do przechowania

en: No undo history
pl: Brak historii cofania

en: Norwegian Krone
pl: korona norweska

en: Number _Format:
pl: _Format liczbowy:

en: Number format
pl: Format liczbowy

en: Numeric Base
pl: System numeryczny

en: Octal
pl: Oktalnie

en: Omani Rial
pl: rial omański

en: Ones' Complement
pl: Uzupełnia do jedności

en: Ounces
pl: Uncje

en: Overflow. Try a bigger word size
pl: Przepełnienie. Proszę spróbować większego słowa maszynowego

en: Pakistani Rupee
pl: rupia pakistańska

en: Parsecs
pl: Parseki

en: Payment Period
pl: Okres płatności

en: Percentage [%]
pl: Procent [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
pl: Wykonanie obliczeń arytmetycznych, naukowych lub finansowych

en: Periodic Interest Rate
pl: Okresowa stopa zwrotu

en: Periodic Interest _Rate:
pl: Okr_esowa stopa zwrotu:

en: Periodic Payment
pl: Płatność okresowa

en: Peruvian Nuevo Sol
pl: nowy sol peruwiański

en: Philippine Peso
pl: peso filipińskie

en: Pints
pl: Półkwarty

en: Planck constant
pl: Stała Plancka

en: Polish Zloty
pl: złoty polski

en: Pound Sterling
pl: funt szterling

en: Pounds
pl: Funt

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Present Value
pl: Obecna wartość

en: Present _Value:
pl: Obecna _wartość:

en: Proton mass
pl: Masa protonowa

en: Pv
pl: Ow

en: Qatari Riyal
pl: rial Kataru

en: Quarts
pl: Kwarty

en: Radians
pl: Radiany

en: Rankine
pl: Stopień Rankine'a

en: Rate
pl: Stopa

en: Real Component
pl: Część rzeczywista

en: Root [Ctrl+R]
pl: Pierwiastek [Ctrl+R]

en: Round
pl: Zaokrągla

en: Russian Rouble
pl: rubel rosyjski

en: Saudi Riyal
pl: rial saudyjski

en: Scientific
pl: Naukowy

en: Scientific Exponent
pl: Potęgowanie naukowe

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
pl: Potęgowanie naukowe [Ctrl+E]

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Shift Left
pl: Przesuwa w lewo

en: Shift Left [<<]
pl: Przesuwa w lewo [<<]

en: Shift Right
pl: Przesuwa w prawo

en: Shift Right [>>]
pl: Przesuwa w prawo [>>]

en: Shift is only possible on integer values
pl: Przesunięcie jest możliwe tylko na wartościach całkowitych

en: Show %d decimal _places
pl: Wyświetlanie %d _miejsc po przecinku

en: Show History
pl: Wyświetl historię

en: Show Thousands Separators
pl: Wyświetlanie separatorów tysięcy

en: Show Trailing Zeroes
pl: Wyświetlanie dopełniających zer

en: Show _thousands separators
pl: Wyświetlanie _separatorów tysięcy

en: Show trailing _zeroes
pl: Wyświetlanie dopełniających _zer

en: Shows all recent calculations
pl: Pokazuje wszystkie ostatnie obliczenia

en: Sign
pl: Signum

en: Sine
pl: Sinus

en: Singapore Dollar
pl: dolar singapurski

en: Source currency
pl: Waluta źródłowa

en: Source units
pl: Jednostki źródłowe

en: South African Rand
pl: rand południowoafrykański

en: South Korean Won
pl: won południowokoreański

en: Square Centimeters
pl: Centymetry kwadratowe

en: Square Meters
pl: Metry kwadratowe

en: Square Millimeters
pl: Milimetry kwadratowe

en: Square [Ctrl+2]
pl: Kwadrat [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
pl: Pierwiastek kwadratowy [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
pl: rupia lankijska

en: Start Group [(]
pl: Grupa początkowa [(]

en: Store
pl: Przechowaj

en: Straight Line Depreciation
pl: Amortyzacja liniowa

en: Straight-Line Depreciation
pl: Amortyzacja liniowa

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Subscript mode [Alt]
pl: Tryb indeksu dolnego [Alt]

en: Subtract [-]
pl: Odejmuje [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
pl: Amortyzacja metodą sumy cyfr lat amortyzacji

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
pl: Amortyzacja metodą sumy cyfr lat amortyzacji

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Superscript mode [Ctrl]
pl: Tryb indeksu górnego [Ctrl]

en: Swedish Krona
pl: korona szwedzka

en: Swiss Franc
pl: frank szwajcarski

en: Switch conversion units
pl: Przełącza jednostki konwersji

en: T&T Dollar (TTD)
pl: dolar Trynidadu i Tobago (TTD)

en: Tangent
pl: Tangens

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
pl: Tangens jest nieokreślony dla kątów, które są wielokrotnościami liczby π (180°) z π∕2 (90°)

en: Target currency
pl: Waluta docelowa

en: Target units
pl: Jednostki docelowe

en: Temperature
pl: Temperatura

en: Term
pl: Termin

en: Thai Baht
pl: bat tajlandzki

en: The Riemann zeta function is only defined for real numbers ≠1
pl: Funkcja dzeta Riemanna jest określona tylko dla liczb rzeczywistych ≠1

en: The angle units to use
pl: Używane jednostki kątowe

en: The button mode
pl: Tryb przycisków

en: The error function is only defined for real numbers
pl: Funkcja błędu jest określona tylko dla liczb rzeczywistych

en: The format to display numbers in
pl: Format do wyświetlania liczb

en: The number of digits displayed after the numeric point
pl: Liczba cyfr wyświetlanych po separatorze dziesiętnym

en: The numeric base
pl: Podstawa numeryczna

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
pl: Moc zera jest nieokreślona dla ujemnego potęgowania

en: The size of the words used in bitwise operations
pl: Rozmiar słów maszynowych używanych w działaniach bitowych

en: The zeroth root of a number is undefined
pl: Zerowy pierwiastek liczby jest nieokreślony

en: Tonnes
pl: Tony

en: Tunisian Dinar
pl: dinar tunezyjski

en: Two's Complement
pl: Uzupełnia do dwóch

en: UAE Dirham
pl: dirham

en: US Dollar
pl: dolar amerykański

en: Unable to open help file
pl: Nie można otworzyć pliku pomocy

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo [Ctrl+Z]
pl: Cofa [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
pl: Jednostki bieżącego obliczenia

en: Units to convert the current calculation into
pl: Jednostki do przekształcania bieżących obliczeń

en: Unknown argument '%s'
pl: Nieznany parametr "%s"

en: Unknown conversion
pl: Nieznana konwersja

en: Unknown variable '%s'
pl: Nieznana zmienna "%s"

en: Uruguayan Peso
pl: peso urugwajskie

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
pl: Użycie:
      %s — wykonywanie obliczeń matematycznych

en: Velocity of Light
pl: Prędkość Światła

en: Venezuelan Bolívar
pl: boliwar wenezuelski

en: Volume
pl: Głośność

en: Weight
pl: Waga

en: Word _size:
pl: Rozmiar _słowa:

en: Word size
pl: Rozmiar słowa

en: Yards
pl: Jard

en: Years
pl: Lata

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Calculator; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
pl: Z pewnością wraz z Kalkulatorem MATE dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie - proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: _%d place | _%d places
pl[0]: _%d miejsce
pl[1]: _%d miejsca
pl[2]: _%d miejsc
pl[3]: _%d miejsc

en: _About
pl: _O programie

en: _Advanced
pl: _Zaawansowany

en: _Angle units:
pl: J_ednostki kątowe:

en: _Basic
pl: _Podstawowy

en: _Calculator
pl: _Kalkulator

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Clear History
pl: _Wyczyść historię

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Cost:
pl: _Koszt:

en: _Financial
pl: _Finansowy

en: _Future Value:
pl: _Przyszła wartość

en: _Help
pl: P_omoc

en: _History
pl: _Historia

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: _Life:
pl: _Czas życia:

en: _Margin:
pl: _Marża:

en: _Mode
pl: _Tryb

en: _Number of Periods:
pl: _Liczba okresów:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Period:
pl: _Okres:

en: _Periodic Payment:
pl: Płatność _okresowa:

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Principal:
pl: _Kapitał:

en: _Programming
pl: P_rogramowanie

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: _Redo
pl: _Ponów

en: _Salvage:
pl: _Wartość końcowa:

en: _Term:
pl: Okr_es:

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _View
pl: _Widok

en: calculator;MATE;scientific;arithmetic;financial;calculations;
pl: kalkulator;MATE;naukowy;arytmetyka;finansowy;obliczenia;

en: const
pl: stała

[ctx: unit-format]
en: %s L
pl: %s l

[ctx: unit-format]
en: %s T
pl: %s t

[ctx: unit-format]
en: %s acres
pl: %s akrów

[ctx: unit-format]
en: %s days
pl: %s dni

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
pl: %s stopni

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
pl: %s grady

[ctx: unit-format]
en: %s hours
pl: %s godzin

[ctx: unit-format]
en: %s mL
pl: %s ml

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
pl: %s minut

[ctx: unit-format]
en: %s radians
pl: %s radiany

[ctx: unit-format]
en: %s years
pl: %s lat

[ctx: unit-format]
en: %s μL
pl: %s μl

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
pl: akr,akry

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
pl: kabel,kable,cb

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
pl: centymetr,centymetry,cm,cms

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
pl: dzień,dni

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
pl: stC,˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
pl: stF,˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
pl: stR,˚R,˚Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
pl: stopień,stopnie,st

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
pl: sążeń,sążnie,ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
pl: stopa,stopy,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
pl: galon,galony,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
pl: grad,grady,gon,gradus

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
pl: gram,gramy,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
pl: hektar,hektary,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
pl: godzina,godziny

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
pl: cal,cale,in

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
pl: kilogram,kilogramy,kg,kgs

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
pl: kilometr,kilometry,km,kms

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
pl: rok świetlny,lata świetlne,ly

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
pl: litr,litry,l

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
pl: metr,metry,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
pl: mikrometr,mikrometry,um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
pl: mikrosekunda,mikrosekundy,us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
pl: mila,mile,mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
pl: mililitr,mililitry,ml,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
pl: milimetr,milimetry,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
pl: milisekunda,milisekundy,ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
pl: minuta,minuty

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
pl: mm³,μl,ul

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
pl: nanometr,nanometry,nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
pl: uncja,uncje,oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
pl: parsek,parseki,pc

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
pl: półkwarta,półkwarty,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
pl: funt,funty,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
pl: kwarta,kwarty,qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
pl: radian,radiany,rad

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
pl: sekunda,sekundy,s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
pl: tona,tony,t

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
pl: jard,jardy,yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
pl: rok,lata
