mate-screensaver 1.26.0 - en to pl translation catalogue (171 entries)

en: %A, %B %e
pl: %A, %e %B

en: %U on %h
pl: %U na %h

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzinie
pl[1]: %d godzinach
pl[2]: %d godzinach
pl[3]: %d godzinach

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minucie
pl[1]: %d minutach
pl[2]: %d minutach
pl[3]: %d minutach

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekundzie
pl[1]: %d sekundach
pl[2]: %d sekundach
pl[3]: %d sekundach

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
pl: %s nie jest prawidłowym motywem wygaszacza ekranu.

en: %s. See --help for usage information.
pl: %s. Parametr --help wyświetla instrukcję użycia.

en: (current) UNIX password:
pl: Hasło UNIX (bieżące):

en: <b>Leave a message for %R:</b>
pl: <b>Zostaw wiadomość dla %R:</b>

en: <b>Screensaver preview</b>
pl: <b>Podgląd wygaszacza ekranu</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
pl: <b>Uwaga: ekran nie będzie blokowany dla użytkownika root.</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
pl: <span size="small">%U na %h</span>

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
pl: Wyświetla siatkę kwadratów o pulsujących kolorach.

en: Activate when idle
pl: Aktywowanie, gdy w stanie bezczynności

en: Allow embedding a keyboard into the window
pl: Zezwolenie na wyświetlanie klawiatury w oknie

en: Allow logout
pl: Zezwól na wylogowanie

en: Allow the session status message to be displayed
pl: Zezwolenie na wyświetlenie komunikatu o stanie sesji

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
pl: Zezwolenie na wyświetlenie komunikatu o stanie sesji, gdy ekran jest zablokowany.

en: Allow user switching
pl: Zezwolenie na przełączanie użytkowników

en: Authentication failed.
pl: Uwierzytelnienie się nie powiodło.

en: Background picture for lock screen:
pl: Obraz tła ekranu blokady:

en: Blank screen
pl: Wygaszenie ekranu

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
pl: Wyświetla na ekranie logo GNOME

en: Bubbles the MATE logo around the screen
pl: Wyświetla na ekranie logo MATE

en: Can not get username
pl: Nie można uzyskać nazwy użytkownika

en: Can't set PAM_TTY=%s
pl: Nie można ustawić PAM_TTY=%s

en: Causes the screensaver to exit gracefully
pl: Wyłącza wygaszacz ekranu

en: Checking...
pl: Sprawdzanie...

en: Color to use for images background
pl: Kolor tła obrazów

en: Command to invoke from the logout button
pl: Polecenie wykonywane po naciśnięciu przycisku wylogowania

en: Copying file: %u of %u
pl: Kopiowanie pliku %u z %u

en: Copying files
pl: Kopiowanie plików

en: Copying themes
pl: Kopiowanie motywów

en: Cosmos
pl: Kosmos

en: Could not load the main interface
pl: Nie można wczytać głównego interfejsu

en: Display a slideshow from your Pictures folder
pl: Wyświetla pokaz slajdów z katalogu zdjęć

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
pl: Wyświetla pokaz zdjęć kosmosu

en: Do not randomize pictures from location
pl: Wyłączenie kolejności losowej obrazów z położenia

en: Do not try to stretch images on screen
pl: Brak rozciągania obrazów na ekranie

en: Don't become a daemon
pl: Uruchamia program bez przełączania do pracy w tle

en: Embedded keyboard command
pl: Polecenie klawiatury ekranowej

en: Enable debugging code
pl: Włącza kod debugowania

en: Enter new UNIX password:
pl: Nowe hasło UNIX:

en: Error while changing NIS password.
pl: Błąd podczas zmieniania hasła NIS.

en: File to use for the background image.
pl: Plik używany jako tło obrazu.

en: Floating GNOME
pl: Latające GNOME

en: Floating MATE
pl: Latające MATE

en: Format for date on lock dialog
pl: Format daty w oknie dialogowym blokady

en: Format for time on lock dialog
pl: Format czasu w oknie dialogowym blokady

en: Format to display the date on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %F for ISO 8601 date format.
pl: Format wyświetlania daty w oknie dialogowym blokady. Domyślnie jest to 'locale', który używa domyślnego formatu bieżących ustawień regionalnych. Wartości niestandardowe należy ustawić zgodnie z g-date-time-format. Wypróbuj %F dla format daty ISO 8601.

en: Format to display the time on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %R for 24H format.
pl: Format wyświetlania czasu w oknie dialogowym blokady. Domyślnie jest to 'locale', który używa domyślnego formatu bieżących ustawień regionalnych. Wartości niestandardowe należy ustawić zgodnie z g-date-time-format. Wypróbuj %R dla formatu 24H.

en: From:
pl: Z:

en: Hide password
pl: Ukryj hasło

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
pl: Jeżeli wygaszacz jest aktywny, przełącza w stan nieaktywny

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
pl: Jeżeli wygaszacz ekranu jest aktywny, przełącza do następnego motywu graficznego

en: Incorrect password.
pl: Niepoprawne hasło.

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
pl: Wstrzymuje aktywację wygaszacza ekranu. Polecenia są blokowane, gdy wstrzymanie jest włączone.

en: Invalid screensaver theme
pl: Nieprawidłowy motyw wygaszacza ekranu

en: Launch screensaver and locker program
pl: Uruchamia wygaszacz ekranu i program blokujący

en: Location to get images from
pl: Położenie, skąd pobierane będą obrazy

en: Lock on activation
pl: Blokowanie ekranu podczas aktywowania

en: Log _Out
pl: _Wyloguj

en: Logout command
pl: Polecenie wylogowania

en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
pl: MATE;wygaszacz;ekran;GNOME;logo;bąbelki;

en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
pl: MATE;wygaszacz;ekran;niestandardowy;pokaz;slajdy;zdjęcia;katalog;

en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
pl: MATE;wygaszacz;ekran;siatka;pulsowanie;kolory;

en: MATE;screensaver;locker;
pl: MATE;wygaszacz;ekran;blokowanie;

en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
pl: MATE;wygaszacz;ekranu;logo;bąbelki;

en: MATE;screensaver;preferences;
pl: MATE;wygaszacz;ekran;preferencje;

en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
pl: MATE;wygaszacz;ekran;pokaz;slajdy;kosmos;

en: MESSAGE
pl: WIADOMOŚĆ

en: Message to show in the dialog
pl: Wiadomość do wyświetlenia w oknie dialogowym

en: Never
pl: Nigdy

en: No longer permitted to access the system.
pl: Zezwolenie na dostęp do systemu odwołane.

en: No password supplied
pl: Nie wprowadzono hasła

en: Not permitted to gain access at this time.
pl: Brak zezwolenia na dostęp w tej chwili.

en: Not used
pl: Nieużywane

en: Occasionally rotate images as they move
pl: Obracanie obrazów w trakcie ich poruszania

en: PATH
pl: ŚCIEŻKA

en: Password has been already used. Choose another.
pl: To hasło było już używane. Należy wybrać inne.

en: Password unchanged
pl: Hasło niezmienione

en: Password:
pl: Hasło:

en: Picture Filename
pl: Nazwa pliku obrazu

en: Pictures folder
pl: Katalog zdjęć

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
pl: Proszę upewnić się, że wygaszacz ekranu jest poprawnie zainstalowany

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
pl: Generuje zdarzenie symulujące aktywność użytkownika

en: Pop art squares
pl: Kolorowe kwadraty

en: Power _Management
pl: _Zarządzanie zasilaniem

en: Print out frame rate and other statistics
pl: Wyświetla ilość klatek na sekundę i inne statystyki

en: Query the length of time the screensaver has been active
pl: Wypisuje czas aktywności wygaszacza ekranu

en: Query the state of the screensaver
pl: Wypisuje stan wygaszacza ekranu

en: Random
pl: Losowo

en: Regard the computer as _idle after:
pl: Przejście w stan _bezczynności po:

en: Retype new UNIX password:
pl: Powtórzenie hasła UNIX:

en: S_witch User...
pl: _Przełącz użytkownika...

en: Screensaver
pl: Wygaszacz ekranu

en: Screensaver Preferences
pl: Preferencje wygaszacza ekranu

en: Screensaver Preview
pl: Podgląd wygaszacza ekranu

en: Screensaver theme selection mode
pl: Tryb wybierania motywu wygaszacza ekranu

en: Screensaver themes
pl: Motywy wygaszacza ekranu

en: Screensavers
pl: Wygaszacze ekranu

en: Select Background Image
pl: Obraz tła

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
pl: Wartość "true" włącza aktywowanie wygaszacza ekranu w stanie bezczynności.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
pl: Wartość "true" pozwala na wyświetlanie klawiatury na zablokowanym ekranie. W kluczu "keyboard_command" musi być wpisane odpowiednie polecenie.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
pl: Wartość "true" włącza blokowanie ekranu podczas uruchomienia wygaszacza.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
pl: Wartość "true" włącza możliwość wylogowania bezpośrednio z zablokowanego ekranu po upływie zadanego czasu. Czas opóźnienia jest ustawiany w kluczu "logout_delay".

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
pl: Wartość "true" włącza możliwość przełączania użytkowników bezpośrednio z zablokowanego ekranu.

en: Set your screensaver preferences
pl: Preferencje wygaszacza ekranu

en: Show debugging output
pl: Wypisuje komunikaty debugowania

en: Show password
pl: Wyświetl hasło

en: Show paths that images follow
pl: Wyświetla ścieżki po których poruszają się obrazy

en: Show the logout button
pl: Wyświetla przycisk wylogowania

en: Show the switch user button
pl: Wyświetlanie przycisku przełączania użytkowników

en: Sorry, passwords do not match
pl: Hasła nie są zgodne

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
pl: Powoduje natychmiastowe zablokowanie ekranu w uruchomionym wygaszaczu

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
pl: Karze procesowi działającego wygaszacza ekranu natychmiast odblokować ekran

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
pl: Program, który wstrzymuje aktywację wygaszacza ekranu

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
pl: Polecenie wyświetlające klawiaturę ekranową, które będzie wykonane, gdy klucz "embedded_keyboard_enabled" jest aktywny. To polecenie powinno mieć zaimplementowany interfejs wtyczki XEMBED oraz powinno zwracać XID okna na standardowe wyjście.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
pl: Polecenie wykonywane po naciśnięciu przycisku "Wyloguj". Polecenie to powinno wylogować użytkownika bez jakiejkolwiek interakcji. Ten klucz będzie użyty tylko wtedy, gdy klucz "logout_enable" jest ustawiony na TRUE.

en: The initial size and position of window
pl: Początkowe położenie i rozmiar okna

en: The maximum number of images to keep on screen
pl: Maksymalna liczba obrazów wyświetlana na ekranie

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
pl: Liczba minut opóźnienia blokowania ekranu od czasu aktywowania wygaszacza.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
pl: Liczba minut, po jakiej pojawi się opcja wylogowania, od czasu uruchomienia wygaszacza ekranu. Ten klucz będzie użyty tylko wtedy, gdy klucz "logout_enable" jest ustawiony na TRUE.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
pl: Liczba minut odstępu między zmianami motywów wygaszacza ekranu.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
pl: Liczba sekund nieaktywności, po której wysłany zostanie sygnał do zarządzania zasilaniem. Klucz ten jest tworzony i ustawiany przez agenta sesji zarządzania zasilaniem.

en: The reason for inhibiting the screensaver
pl: Powód wstrzymania wygaszacza ekranu

en: The screensaver has been active for %d seconds.
pl: Wygaszacz ekranu jest aktywny od %d sekund.

en: The screensaver is %s
pl: Wygaszaczem ekranu jest %s

en: The screensaver is being inhibited by:
pl: Wygaszacz ekranu jest wstrzymany przez:

en: The screensaver is not currently active.
pl: Wygaszacz ekranu nie jest obecnie aktywny.

en: The screensaver is not inhibited
pl: Wygaszacz ekranu nie został wstrzymany

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
pl: Tryb wyboru motywu wygaszacza ekranu. Może być jedną z następujących wartości: "blank-only" - czarny ekran (motywy wyłączone), "single" - użycie jednego motywu (wybranego w kluczu "themes"), "random" - losowy wybór motywu.

en: The source image to use
pl: Używany obraz źródłowy

en: Theme for lock dialog
pl: Motyw ekranu blokady

en: Theme to use for the lock dialog
pl: Motyw stosowany do wyświetlania okna dialogowego zablokowanego ekranu.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
pl: Ten klucz określa, które motywy wygaszacza ekranu będą użyte. Gdy klucz "mode" ma wartość "blank-only", ten parametr będzie ignorowany. W przypadku, gdy "mode" ma wartość "single", klucz ten powinien zawierać jedną nazwę motywu, natomiast w przypadku gdy "mode" ma wartość "random", powinien zawierać listę nazw.

en: Time before locking
pl: Odstęp czasu przed zablokowaniem ekranu

en: Time before logout option
pl: Odstęp czasu przed aktywowaniem opcji wylogowania

en: Time before power management baseline
pl: Odstęp czasu przed aktywowaniem zarządzania energią

en: Time before theme change
pl: Odstęp czasu pomiędzy zmianami motywów

en: Time has expired.
pl: Przekroczono ograniczenie czasu.

en: To:
pl: Do:

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
pl: Aktywuje wygaszacz ekranu

en: Unable to establish service %s: %s
pl: Nie można ustanowić usługi %s: %s

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Version of this application
pl: Wersja tego programu

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
pl: SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ+X+Y

en: You are required to change your password immediately (password aged)
pl: Wymagana jest natychmiastowa zmiana hasła (minął okres ważności hasła)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
pl: Wymagana jest natychmiastowa zmiana hasła (zmiana wymuszona przez administratora)

en: You have the Caps Lock key on.
pl: Klawisz Caps Lock jest wciśnięty.

en: You must choose a longer password
pl: Należy wybrać dłuższe hasło

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
pl: Należy wybrać jeden obraz. Parametr --help wyświetla instrukcję użycia.

en: You must wait longer to change your password
pl: Podczas zmiany hasła należy poczekać dłużej

en: Your account has expired; please contact your system administrator
pl: Minął okres ważności konta. Proszę skontaktować się z administratorem systemu

en: _Activate screensaver when computer is idle
pl: _Uruchomienie wygaszacza ekranu, gdy komputer jest w stanie bezczynności

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Leave Message
pl: _Zostaw wiadomość

en: _Lock screen when screensaver is active
pl: Blokowani_e ekranu, gdy wygaszacz jest aktywny

en: _Log Out
pl: _Wyloguj

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Preview
pl: _Podgląd

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Screensaver theme:
pl: Moty_w wygaszacza ekranu:

en: _Switch User
pl: _Przełącz użytkownika

en: _Unlock
pl: _Odblokuj

en: active
pl: aktywny

en: failed to register with the message bus
pl: zarejestrowanie w magistrali komunikatów się nie powiodło

en: image - floats images around the screen
pl: image - wyświetla na ekranie latające obrazy

en: inactive
pl: nieaktywny

en: not connected to the message bus
pl: brak podłączenia do magistrali komunikatów

en: screensaver already running in this session
pl: wygaszacz ekranu jest już uruchomiony w tej sesji
