caja 1.25.3 - en to sk translation catalogue (1420 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
sk: 
    
    Pridať pripojenie k zväzku na serveri

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sk: 
    
    Prehliadať súborový systém správcom súborov

en:  (another copy)
sk:  (ďalšia kópia)

en:  (copy)
sk:  (kópia)

en:  (invalid Unicode)
sk:  (neplatný Unicode)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
sk: „%s“ nemohol otvoriť „%s“, pretože „%s“ nemohol pristúpiť k súborom umiestneným v „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sk: Súbor „%s“ sa nepodarilo nájsť. Možno bol nedávnovymazaný.

en: "%s" is an executable text file.
sk: „%s“ je spustiteľným textovým súborom.

en: "%s" selected
sk: „%s“ vybraných

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sk: Ak použijete príkaz Vložiť, „%s“ bude skopírovaný

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sk: Ak použijete príkaz Vložiť, „%s“ bude presunutý

en: %'d hour | %'d hours
sk[0]: %'d hodina
sk[1]: %'d hodiny
sk[2]: %'d hodín
sk[3]: %'d hodín

en: %'d minute | %'d minutes
sk[0]: %'d minúta
sk[1]: %'d minúty
sk[2]: %'d minút
sk[3]: %'d minút

en: %'d second | %'d seconds
sk[0]: %'d sekunda
sk[1]: %'d sekundy
sk[2]: %'d sekúnd
sk[3]: %'d sekúnd

en: %'dnd link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

en: %'drd link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

en: %'dst link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

en: %'dth link to %s
sk: %'d. odkaz na %s

en: %'u file | %'u files
sk[0]: %'u súbor
sk[1]: %'u súbory
sk[2]: %'u súborov
sk[3]: %'u súborov

en: %'u folder | %'u folders
sk[0]: %'u priečinok
sk[1]: %'u priečinky
sk[2]: %'u priečinkov
sk[3]: %'u priečinkov

en: %'u item | %'u items
sk[0]: %'u položka
sk[1]: %'u položky
sk[2]: %'u položiek
sk[3]: %'u položiek

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sk: %A, %B %-d %Y o %-I:%M:%S %p

en: %S of %S
sk: %S z %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sk: %a, %b %-d %Y o %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sk: %a %b %-d %Y o %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
sk: %b %-d %Y o %-I:%M %p

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sk: %-d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
sk: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

en: %s (%'drd copy)%s
sk: %s (%'d'. kópia)%s

en: %s (%'dst copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

en: %s (%'dth copy)%s
sk: %s (%'d. kópia)%s

en: %s (%s bytes)
sk: %s (%s bajtov)

en: %s (another copy)%s
sk: %s (ďalšia kópia)%s

en: %s (copy)%s
sk: %s (kópia)%s

en: %s - File Browser
sk: %s - Prehliadač súborov

en: %s Properties
sk: Vlastnosti %s

en: %s Visible Columns
sk: Viditeľné stĺpce pre %s

en: %s document
sk: Dokument %s

en: %s's Home
sk: Domovský
    priečinok%.0s

en: %s, Free space: %s
sk: %s, Voľné miesto: %s

en: (Empty)
sk: (Prázdne)

en: (some contents unreadable)
sk: (niektorý obsah je nečitateľný)

en: --check cannot be used with other options.
sk: Argument --check sa nedá použiť s inými voľbami.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
sk: Argument --geometry sa nedá použiť s viac ako jedným identifikátorom URI.

en: --quit cannot be used with URIs.
sk: Argument --quit sa nedá použiť s identifikátormi URI.

en: 1 Day
sk: 1 deň

en: 1 Hour
sk: 1 hodina

en: 1 Month
sk: 1 mesiac

en: 1 Week
sk: 1 týždeň

en: 1 Year
sk: 1 rok

en: 6 Months
sk: 6 mesiacov

en: <b>Available _Extensions:</b>
sk: <b>Dostupné _rozšírenia:</b>

en: <b>Behavior</b>
sk: <b>Správanie</b>

en: <b>Date</b>
sk: <b>Dátum</b>

en: <b>Default View</b>
sk: <b>Predvolené zobrazenie</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
sk: <b>Spustiteľné textové súbory</b>

en: <b>Folders</b>
sk: <b>Priečinky</b>

en: <b>Icon Captions</b>
sk: <b>Popisy ikon</b>

en: <b>List Columns</b>
sk: <b>Zobrazenie stĺpcov</b>

en: <b>Media Handling</b>
sk: <b>Zaobchádzanie s médiami</b>

en: <b>Other Media</b>
sk: <b>Iné médiá</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
sk: <b>Iné prehliadateľné súbory</b>

en: <b>Size</b>
sk: <b>Veľkosť</b>

en: <b>Sound Files</b>
sk: <b>Zvukové súbory</b>

en: <b>Text Files</b>
sk: <b>Textové súbory</b>

en: <b>Trash</b>
sk: <b>Kôš</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sk: <big><b>Chyba automaticky spúšťaného softvéru</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sk: <big><b>Toto médium obsahuje softvér, ktoré bolo navrhnuté pre automatické spúšťanie. Chcete ho spustiť?</b></big>

en: ? bytes
sk: ? bajtov

en: ? items
sk: ? položiek

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sk: Priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sk: Novší súbor s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sk: Novší priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
sk: Reťazec obsahujúci uloženú geometriu a reťazec súradníc pre navigačné okno.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
sk: Reťazec určujúci ako by sa mali časti príliš dlhých názvov súborov skracovať v závislosti od úrovne priblíženia. Každá z položiek zoznamu je v tvare „Zoom Level:Integer“. Pre každú uvedenú úroveň priblíženia platí, že ak je zadané celé číslo väčšie ako 0, neprekročí názov súboru daný počet riadkov. Ak je zadané celé číslo 0 alebo menšie, na určenej úrovni priblíženia sa neuplatňuje žiadne obmedzenie. Predvolený záznam v tvare „Integer“ bez uvedenej úrovne priblíženia je tiež povolený. Definuje maximálny počet riadkov pre všetky ostatné úrovne priblíženia. Príklady: 0 - vždy zobrazovať príliš dlhé názvy súborov; 3 - skracovať názvy súborov ak prekročia tri riadky; najmenšie:5,menšie:4,0 - skracovať názvy súborov ak prekročia päť riadkov pri úrovni priblíženia „smallest“. Skracovať názvy súborov ak prekročia päť riadkov pri úrovni priblíženia „smaller“. Neskracovať názvy súborov pri ostatných úrovniach priblíženia. Dostupné úrovne priblíženia: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)

en: A_ll columns have the same width
sk: _Všetky stĺpce majú rovnakú šírku

en: About Caja
sk: O aplikácii Caja

en: About Extension
sk: O rozšírení

en: Access files
sk: Prístup k súborom

en: Access was denied.
sk: Prístup bol odmietnutý.

en: Access:
sk: Prístup:

en: Accessed:
sk: Použitý:

en: Acti_on:
sk: _Operácia:

en: Activate next tab
sk: Aktivovať nasledujúcu kartu

en: Activate previous tab
sk: Aktivovať predchádzajúcu kartu

en: Add Application
sk: Pridať program

en: Add Emblems...
sk: Pridať emblémy...

en: Add _bookmark
sk: Pridať _záložku

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sk: Pridať záložku aktuálneho umiestnenia do tohto menu

en: Add a new criterion to this search
sk: Pridať k tomuto vyhľadávaniu nové kritérium

en: Add new...
sk: Pridať nový...

en: All columns have same width
sk: Všetky stĺpce majú rovnakú šírku

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sk: Všetky spustiteľné súbory v tomto priečinku sa objavia v menu Skripty.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
sk: Všetky spustiteľné súbory v tomto priečinku budú zobrazené v menu Skripty. Výberom skriptu z menu ho spustíte.
    
    Keď bude spustený v lokálnom priečinku, skriptu budú odovzdané názvy vybraných súborov. Pri spustení vo vzdialenom priečinku (napr. priečinku na WWW alebo FTP serveri), skript nedostane žiadne parametre.
    
    V každom prípade budú programom Caja nastavené nasledovné premenné prostredia, ktoré môže skript používať:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: cesty k vybraným súborom oddelené novými riadkami (len pre lokálne súbory)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: URI vybraných súborov oddelené novými riadkami
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI aktuálneho umiestnenia
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: umiestnenie a veľkosť aktuálneho okna
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: cesty k vybraným súborom v neaktívnom panely okna s rozdeleným zobrazením oddelené novými riadkami (len pre lokálne súbory)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: URI vybraných súborov v neaktívnom panely okna s rozdeleným zobrazením oddelené novými riadkami
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI pre aktuálne umiestnenie v neaktívnom panely okna s rozdeleným zobrazením

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sk: Všetky položky v Koši budú natrvalo vymazané.

en: Allow _executing file as program
sk: Povoliť _spustenie súboru ako programu

en: Always
sk: Vždy

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sk: Vždy použiť pole umiestnenia, namiesto panelu s cestou

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
sk: Celé číslo určujúce ako by sa mali časti príliš dlhých názvov súborov na ploche skracovať. Ak je číslo väčšie ako 0, názov súboru neprekročí daný počet riadkov. Ak je číslo 0 alebo menšie, počet zobrazených riadkov nie je obmedzený.

en: An invalid drag type was used.
sk: Bol použitý neplatný typ ťahania.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sk: Starší súbor s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sk: Starší priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sk: Súbor s týmto názvom v „%s“ už existuje.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sk: Iný priečinok s rovnakým názvom v „%s“ už existuje.

en: Another link to %s
sk: Ďalší odkaz na %s

en: Any
sk: Všetky

en: Aperture Value
sk: Hodnota clony

en: Apparition
sk: Zhmotnenie

en: Application does not accept documents on command line
sk: Program neprijíma dokumenty z príkazového riadka

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sk: Použiť oprávnenia na vložené súbory

en: Apply this action to all files and folders
sk: Použiť túto operáciu na všetky súbory a priečinky

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
sk: Naozaj chcete vyčistiť zoznam miest, ktoré ste navštívili?

en: Are you sure you want to open all files?
sk: Naozaj chcete otvoriť všetky súbory?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sk: Ste si istý, že chcete „%B“ z Koša natrvalo vymazať?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sk: Ste si istý, že chcete „%B“ natrvalo vymazať?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sk[0]: Ste si istý, že chcete z Koša trvale vymazať %'d vybranú položku?
sk[1]: Ste si istý, že chcete z Koša trvale vymazať %'d vybrané položky?
sk[2]: Ste si istý, že chcete z Koša trvale vymazať %'d vybraných položiek?
sk[3]: Ste si istý, že chcete z Koša trvale vymazať %'d vybraných položiek?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sk[0]: Naozaj chcete natrvalo zmazať %'d vybranú položku?
sk[1]: Naozaj chcete natrvalo zmazať %'d vybrané položky?
sk[2]: Naozaj chcete natrvalo zmazať %'d vybraných položiek?
sk[3]: Naozaj chcete natrvalo zmazať %'d vybraných položiek?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
sk: Naozaj chcete presunúť „%B“ do Koša?

en: Arran_ge Items
sk: _Usporiadať položky

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sk: Spý_tať sa pred odstránením položiek z Koša alebo odstránením súborov

en: Ask before moving files to the _Trash
sk: Opýtať sa pred presunom súborov do _Koša

en: Ask what to do
sk: Opýtať sa čo urobiť

en: Autorun Prompt
sk: Výzva automatického spustenia

en: B_rowse media when inserted
sk: _Prehliadať médiá po vložení

en: Back history
sk: Späť v histórii

en: Background
sk: Pozadie

en: Backgrounds and Emblems
sk: Pozadia a emblémy

en: Basic
sk: Základný

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
sk: Pred spustením Caja prosím vytvorte tento priečinok, alebo nastavte oprávnenia tak, aby ho Caja mohol vytvoriť.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
sk: Pred spustením Caja prosím vytvorte tieto priečinky, alebo nastavte oprávnenia tak, aby ich Caja mohol vytvoriť.

en: Behavior
sk: Správanie

en: Black
sk: Čierna

en: Blue Ridge
sk: Modrá brázda

en: Blue Rough
sk: Drsná modrá

en: Blue Type
sk: Modrý typ

en: Bookmark Name:
sk: Názov záložky:

en: Bookmark for Nonexistent Location
sk: Záložka pre neexistujúce umiestnenie

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Browse Network
sk: Prehliadať Sieť

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sk: Prehliadať všetky miestne a vzdialené disky a priečinky dostupné z tohto počítača

en: Browse bookmarked and local network locations
sk: Prehliadať záložky a miesta v lokálnej sieti

en: Browse in New _Tab
sk: Prehliadať na novej _karte

en: Browse in New _Window
sk: Prehliadať v novom _okne

en: Browse the contents of the network
sk: Prehliadať obsah siete

en: Browse the file system with the file manager
sk: Prehliadať súborový systém správcom súborov

en: Brushed Metal
sk: Leštený kov

en: Bubble Gum
sk: Žuvačková

en: Burlap
sk: Plátno

en: By Access Date
sk: Podľa dátumu použitia

en: By E_xtension
sk: Podľa _prípony

en: By Emblems
sk: Podľa emblémov

en: By Extension
sk: Podľa prípony

en: By Modification Date
sk: Podľa Dátumu úpravy

en: By Modification _Date
sk: Podľa dátumu _úpravy

en: By Name
sk: Podľa názvu

en: By Path
sk: Podľa cesty

en: By S_ize on Disk
sk: Podľa veľkosti na disku

en: By Size
sk: Podľa Veľkosti

en: By Size on Disk
sk: Podľa veľkosti na disku

en: By T_rash Time
sk: Podľa času, kedy boli presunuté do _Koša

en: By Trashed Date
sk: Podľa dátumu presunu do Koša

en: By Type
sk: Podľa Typu

en: By _Emblems
sk: Podľa _emblémov

en: By _Name
sk: Podľa _názvu

en: By _Size
sk: Podľa _veľkosti

en: By _Type
sk: Podľa _typu

en: CD _Audio:
sk: _Audio CD:

en: C_ancel Remove
sk: _Zrušiť odstraňovanie

en: C_olors
sk: _Farby

en: C_onfigure Extension
sk: K_onfigurovať rozšírenie

en: C_onnect
sk: Prip_ojiť

en: Caja cannot handle "%s" locations.
sk: Program Caja nie je schopný pracovať s „%s“ umiestneniami.

en: Caja cannot handle this kind of location.
sk: Program Caja nie je schopný pracovať s týmto druhom umiestnenia.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
sk: Programu Caja sa nepodarilo vytvoriť tieto požadované priečinky: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
sk: Caji sa nepodarilo vytvoriť požadovaný priečinok: „%s“.

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
sk: Caja nemá nainštalovaný žiadny prehliadač schopný zobraziť tento priečinok.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: Program Caja je šírený v nádeji, že bude užitočný, ale BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY, dokonca bez predpokladanej záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL. Ďalšie podrobnosti sa dočítate v GNU General Public License.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
sk: Caja je rozšíriteľná systémom zásuvných modulov, podobne ako aj GNOME Nautilus, z ktorého Caja vychádza.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Caja je voľný softvér. Môžete ho ďalej šíriť a/alebo upravovať podľa ustanovení GNU General Public License (Všeobecná zverejňovacia licencia) tak, ako ju vydala organizácia Free Software Foundation, a to buď verzie 2 tejto licencie alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej.

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
sk: Caja je oficiálnym správcom súborov prostredia MATE. Môžete pomocou neho prechádzať priečinkami, prezerať súbory a spúšťať aplikácie s nimi asociované. Taktiež je zodpovedný za správu ikoniek na pracovnej ploche prostredia MATE. Funguje na miestnych aj na vzdialených súborových systémoch.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sk: Caja vám umožní organizovať súbory a priečinky tak na vašom počítači, ako aj online.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
sk: Caja používa domovský priečinok používateľa ako pracovnú plochu

en: Caja will exit when last window destroyed.
sk: Caja bude ukončená po zatvorení posledného okna.

en: Camera Brand
sk: Značka digitálneho fotoaparátu

en: Camera Model
sk: Typ digitálneho fotoaparátu

en: Camouflage
sk: Kamufláž

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
sk: Nepodarilo sa načítať podporovaný zoznam serverových metód.
    Prosím skontrolujte vašu inštaláciu GVfs.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sk: Položke pracovnej plochy typu Odkaz nie je možné odovzdať URI dokumentov

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel Group Change?
sk: Zrušiť zmenu skupiny?

en: Cancel Owner Change?
sk: Zrušiť zmenu vlastníka?

en: Cannot find the autorun program
sk: Nebol nájdený automaticky spúšťaný program

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sk: Nie je možné presunúť súbor do Koša, chcete ho vymazať okamžite?

en: Chalk
sk: Krieda

en: Change Desktop _Background
sk: Zmeniť _pozadie plochy

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
sk: Zmeniť správanie a vzhľad okien správcu súborov

en: Change the visibility of this window's location bar
sk: Zmeniť viditeľnosť panelu umiestnenia tohto okna

en: Change the visibility of this window's main toolbar
sk: Zmeniť viditeľnosť hlavného panela nástrojov tohto okna

en: Change the visibility of this window's side pane
sk: Zmeniť viditeľnosť bočného panela tohoto okna

en: Change the visibility of this window's statusbar
sk: Zmeniť viditeľnosť stavového riadk tohto okna

en: Charcoal
sk: Drevené uhlie

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sk: Overte pravopis a či máte správne nastavené proxy.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
sk: Overte, či máte na odstránenie emblému dostatočné oprávnenie.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
sk: Overte, či máte na odstránenie vzorky dostatočné oprávnenie.

en: Choose a program with which to open the selected item
sk: Vyberte program, ktorým chcete vybranú položku otvoriť

en: Choose another application with which to open the selected item
sk: Vyberte iný program, ktorím chcete vybranú položku otvoriť

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sk: Vyberte poradie, v akom sa budú zobrazovať informácie pod názvami ikon. Pri väčšom priblížení sa zobrazia aj ďalšie informácie.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sk: Vyberte poradie, v akom sa informácie pod menami ikon budú zobrazovať.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
sk: Zvoľte poradie zobrazených informácií v tomto priečinku:

en: Choose what application to launch.
sk: Vyberte ktorý program sa má spustiť.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
sk: Nastavte, čo sa stane ak je vložené médium, alebo je k systému pripojené zariadenie

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
sk: Výber skriptu z menu ho spustí s vybranými položkami použitými ako vstup.

en: Clea_r History
sk: Vyčis_tiť históriu

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
sk: Vyčistiť obsah menu Prejsť a zoznamy Dopredu/Dozadu

en: Click on a color to remove it
sk: Kliknite na farbu pre jej odstránenie

en: Click on a pattern to remove it
sk: Kliknite na vzorku pre jej odstránenie

en: Click on an emblem to remove it
sk: Kliknite na emblém pre jeho odstránenie

en: Clos_e All Folders
sk: Zatvoriť vš_etky priečinky

en: Close P_arent Folders
sk: Zatvoriť n_adradené priečinky

en: Close _All Windows
sk: Z_atvoriť všetky okná

en: Close all Navigation windows
sk: Zatvoriť všetky okná programu Caja

en: Close all folder windows
sk: Zatvoriť všetky okná priečinkov

en: Close tab
sk: Zatvoriť kartu

en: Close the side pane
sk: Zatvoriť bočný panel

en: Close this folder
sk: Zatvoriť tento priečinok

en: Close this folder's parents
sk: Zatvoriť nadradené priečinky tohto priečinka

en: Color _name:
sk: _Názov farby:

en: Color _value:
sk: _Hodnota farby:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
sk: Farba pre predvolené pozadie priečinka. Používa sa iba ak je „background_set“ nastavené na „true“.

en: Colors:
sk: Farby:

en: Command
sk: Príkaz

en: Comment
sk: Komentár

en: Compact View
sk: Kompaktné zobrazenie

en: Compact _Layout
sk: _Kompaktné rozloženie

en: Computer
sk: Počítač

en: Computer icon visible on desktop
sk: Ikona Počítača viditeľná na ploche

en: Concrete
sk: Hmota

en: Connect To This Server
sk: Pripojiť sa k tomuto serveru

en: Connect to Server
sk: Pripojiť sa k serveru

en: Connect to Server %s
sk: Pripojiť sa k serveru „%s“

en: Connect to _Server...
sk: Pripojiť sa k _serveru...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sk: Pripojiť sa ku vzdialenému počítaču alebo zdieľanému disku

en: Connect to the drive associated with the open folder
sk: Pripojiť sa k jednotke spätej s otvoreným priečinkom

en: Connect to the selected drive
sk: Pripojiť sa k vybranej jednotke

en: Connecting...
sk: Pripájanie sa...

en: Contained text
sk: Obsahuje text

en: Content View
sk: Zobrazenie obsahu

en: Contents:
sk: Obsah:

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Cop_y to
sk: _Skopírovať do

en: Copy %d items to '%s'
sk: Kopírovať %d položiek do „%s“

en: Copy '%s' to '%s'
sk: Skopírovať „%s“ do „%s“

en: Copy _Anyway
sk: _Aj tak skopírovať

en: Copy the current selection to the desktop
sk: Skopírovať aktuálny výber na pracovnú plochu

en: Copy the current selection to the home folder
sk: Skopírovať aktuálny výber do domovského priečinka

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sk: Skopírovať aktuálny výber do druhého panelu okna

en: Copy the selected text to the clipboard
sk: Kopírovať vybraný text do schránky

en: Copying "%B" to "%B"
sk: Kopíruje sa „%B“ do „%B“

en: Copying Files
sk: Kopírujú sa súbory

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: Cork
sk: Korok

en: Could not add application
sk: Nepodarilo sa pridať program

en: Could not add application to the application database: %s
sk: Nepodarilo sa pridať program do databázy programov: „%s“

en: Could not determine original location of "%s"
sk: Nepodarilo sa určiť pôvodné umiestnenie pre „%s“

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sk: Nepodarilo sa zobraziť „%s“, pretože sa nepodarilo nájsť hostiteľa.

en: Could not display "%s".
sk: Nepodarilo sa zobraziť „%s“.

en: Could not find "%s".
sk: Nepodarilo sa nájsť „%s“.

en: Could not find '%s'
sk: Nepodarilo sa nájsť „%s“

en: Could not find application
sk: Nepodarilo sa nájsť program

en: Could not remove application
sk: Nepodarilo sa odstrániť program

en: Could not remove emblem with name '%s'.
sk: Nepodarilo sa odstrániť emblém s názvom „%s“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbory z už existujúceho priečinka %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
sk: Nepodarilo sa odstrániť existujúci súbor s názvom %F.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sk: Nepodarilo sa odstrániť už existujúci súbor s rovnakým názvom v %F.

en: Could not remove the folder %B.
sk: Nepodarilo sa odstrániť priečinok „%B“.

en: Could not remove the source folder.
sk: Nepodarilo sa odstrániť zdrojový priečinok.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
sk: Nepodarilo sa premenovať emblém s názvom „%s“.

en: Could not run application
sk: Nepodarilo sa spustiť program

en: Could not set application as the default: %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť program ako predvolený: %s

en: Could not set as default application
sk: Nepodarilo sa nastaviť program ako predvolený

en: Count _number of items:
sk: Zo_braziť počet položiek:

en: Countertop
sk: Naopak

en: Create Document from template "%s"
sk: Vytvoriť dokument zo šablóny „%s“

en: Create L_auncher...
sk: Vytvoriť _spúšťač...

en: Create _Document
sk: Vytvoriť _dokument

en: Create _Folder
sk: Vytvoriť _priečinok

en: Create a New Color:
sk: Vytvoriť novú farbu:

en: Create a New Emblem
sk: Vytvoriť nový emblém

en: Create a new empty file inside this folder
sk: Vytvoriť v tomto priečinku nový prázdny súbor

en: Create a new empty folder inside this folder
sk: Vytvoriť v tomto priečinku nový prázdny priečinok

en: Create a new folder '%s'
sk: Vytvoriť nový priečinok „%s“

en: Create a new launcher
sk: Vytvoriť nový spúšťač

en: Create a symbolic link for each selected item
sk: Vytvoriť symbolický odkaz pre každú vybranú položku

en: Create an empty file '%s'
sk: Vytvoriť prázdny súbor „%s“

en: Create and delete files
sk: Vytvoriť a odstrániť súbory

en: Create link to '%s'
sk: Vytvoriť odkaz na „%s“

en: Create links to %d items
sk: Vytvoriť odkazy na %d položiek

en: Create new file '%s' from template
sk: Vytvoriť nový súbor „%s“ zo šablóny

en: Create the initial window with the given geometry.
sk: Vytvoriť počiatočné okno s danou geometriou.

en: Created:
sk: Vytvorené:

en: Creating Properties window.
sk: Vytvára sa okno Vlastnosti.

en: Creating links in "%B"
sk: Vytvárajú sa odkazy v „%B“

en: Creator
sk: Tvorca

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: Cursor Position
sk: Pozícia kurzora

en: Custom Background
sk: Vlastné pozadie

en: Custom Side Pane Background Set
sk: Vlastné nastavenie pozadia bočného panela

en: Cut the selected text to the clipboard
sk: Vystrihnúť vybraný text do schránky

en: D_efault zoom level:
sk: Pr_edvolené zväčšenie:

en: D_uplicate
sk: _Duplikovať

en: Danube
sk: Dunaj

en: Dark Cork
sk: Tmavý korok

en: Dark GNOME
sk: Tmavé GNOME

en: Date Accessed
sk: Dátum použitia

en: Date Created
sk: Dátum vytvorenia

en: Date Digitized
sk: Dátum digitalizácie

en: Date Format
sk: Formát dátumu

en: Date Modified
sk: Dátum úpravy

en: Date Taken
sk: Dátum odfotenia

en: Date when file was moved to the Trash
sk: Dátum presunu súboru do Koša

en: Decrease the view size
sk: Zmenšiť veľkosť zobrazenia

en: Deep Teal
sk: Tmavá modrozelená

en: Default
sk: Predvolené

en: Default Background Color
sk: Predvolená farba pozadia

en: Default Background Filename
sk: Názov súboru predvoleného pozadia

en: Default Side Pane Background Color
sk: Predvolená farba pozadia bočného panela

en: Default Side Pane Background Filename
sk: Názov súboru predvoleného pozadia bočného panela

en: Default Thumbnail Icon Size
sk: Predvolená veľkosť ikon miniatúr

en: Default _zoom level:
sk: Predvolená úroveň _priblíženia:

en: Default column order in the list view
sk: Predvolené poradie stĺpcov v zobrazení zoznamu

en: Default column order in the list view.
sk: Predvolené poradie stĺpcov v zobrazení zoznamu.

en: Default compact view zoom level
sk: Predvolená úroveň priblíženia kompaktného zobrazenia

en: Default folder viewer
sk: Predvolený prehliadač priečinkov

en: Default icon zoom level
sk: Predvolená úroveň zväčšenia ikon

en: Default list of columns visible in the list view
sk: Predvolený zoznam stĺpcov viditeľný v zobrazení zoznamu

en: Default list of columns visible in the list view.
sk: Predvolený zoznam stĺpcov viditeľný v zobrazení zoznamu.

en: Default list zoom level
sk: Predvolená úroveň priblíženia zoznamu

en: Default sort order
sk: Predvolené zoradenie

en: Default zoom level used by the compact view.
sk: Predvolená úroveň priblíženia použitá kompaktným zobrazením.

en: Default zoom level used by the icon view.
sk: Predvolená úroveň zväčšenia pre zobrazenie ikon.

en: Default zoom level used by the list view.
sk: Predvolená úroveň priblíženia v zobrazení zoznamu.

en: Delete %d copied items
sk: Vymazať %d skopírovaných položiek

en: Delete %d duplicated items
sk: Vymazať %d duplicitných položiek

en: Delete '%s'
sk: Vymazať „%s“

en: Delete _All
sk: Z_mazať všetko

en: Delete all items in the Trash
sk: Vymazať všetky položky v Koši

en: Delete all selected items permanently
sk: Trvale vymazať všetky vybrané položky

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sk: Vymazať všetky vybrané položky bez presunu do Koša

en: Delete link to '%s'
sk: Vymazať odkaz na „%s“

en: Delete links to %d items
sk: Vymazať odkazy na %d položiek

en: Delete the open folder permanently
sk: Trvale vymazať otvorený priečinok

en: Delete this folder, without moving to the Trash
sk: Vymazať tento priečinok bez presunu do Koša

en: Deleting Files
sk: Vymazávajú sa súbory

en: Deleting files
sk: Vymazávajú sa súbory

en: Description
sk: Popis

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Desktop computer icon name
sk: Názov ikony Počítača na pracovnej ploche

en: Desktop font
sk: Písmo pracovnej plochy

en: Desktop home icon name
sk: Názov ikony pre Domovský priečinok

en: Desktop trash icon name
sk: Názov ikony pre Kôš

en: Details:
sk: Podrobnosti:

en: Detect media in the selected drive
sk: Nájsť médium vo zvolenej jednotke

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Differences...
sk: Rozdiely...

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenie k správcovi relácií

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sk: Odpojiť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Disconnect the selected drive
sk: Odpojiť vybranú jednotku

en: Display
sk: Displej

en: Display Caja help
sk: Zobraziť Pomocníka Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sk: Zobraziť okno, ktoré umožňuje upraviť záložky v tomto menu

en: Display credits for the creators of Caja
sk: Zobraziť zoznam tvorcov programu Caja

en: Display icons in the opposite order
sk: Zobraziť ikony v opačnom poradí

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
sk: Zobraziť vzorky, farby a emblémy, ktoré je možné použiť na prispôsobenie vzhľadu

en: Display this location with the compact view.
sk: Zobraziť toto umiestnenie pomocou kompaktného zobrazenia.

en: Display this location with the icon view.
sk: Zobraziť toto umiestnenie pomocou zobrazenia ikon.

en: Display this location with the list view.
sk: Zobraziť toto umiestnenie pomocou zobrazenia zoznamu.

en: Do Nothing
sk: Neurobiť nič

en: Do _not Empty Trash
sk: _Nevyprázdňovať Kôš

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
sk: Nespravovať plochu (ignorovať nastavenie z dialógu)

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sk: Chcete pred odpojením vyprázdniť Kôš?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sk: Chcete z vášho zoznamu odstrániť záložky s neexistujúcim umiestnením?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sk: Chcete „%s“ spustiť, alebo zobraziť jeho obsah?

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Domain Name:
sk: Názov domény:

en: Dots
sk: Bodky

en: Download location?
sk: Stiahnuť umiestnenie?

en: Drag a color to an object to change it to that color
sk: Potiahnite farbu na objekt, ktorý chcete danou farbou zafarbiť

en: Drag a pattern tile to an object to change it
sk: Potiahnite vzorku na objekt, ktorý chcete zmeniť

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
sk: Potiahnite emblém na objekt, ktorému ho chcete pridať

en: Drag and drop is not supported.
sk: Funkcia „Ťahaj a pusť“ nie je podporovaná.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sk: Funkcia „Ťahaj a pusť“ je podporovaná iba na lokálnych súborových systémoch.

en: Duplicate '%s' in '%s'
sk: Duplikovať „%s“ v „%s“

en: Duplicate each selected item
sk: Vytvoriť kópiu každej vybranej položky

en: Duplicate of %d items in '%s'
sk: Duplikovať %d položiek v „%s“

en: Duplicating "%B"
sk: Duplikuje sa „%B“

en: E_mpty Trash
sk: V_yprázdniť Kôš

en: E_xecute
sk: _Spustenie

en: E_xtra Pane
sk: Ďalší _panel

en: Eclipse
sk: Zatmenie

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Bookmarks
sk: Upraviť záložky

en: Edit Caja preferences
sk: Upraviť nastavenia programu Caja

en: Edit the saved search
sk: Upraviť uložené vyhľadávanie

en: Eject the selected volume
sk: Vysunúť vybraný zväzok

en: Eject the volume associated with the open folder
sk: Vysunúť médium späté s otvoreným priečinkom

en: Eject the volume associated with this folder
sk: Vysunúť zväzok spätý s týmto priečinkom

en: Emblems
sk: Emblémy

en: Emblems:
sk: Emblémy:

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť Kôš

en: Empty _Trash
sk: Vyprázdniť _Kôš

en: Empty all items from Trash?
sk: Odstrániť z Koša všetky položky?

en: Emptying Trash
sk: Vyprázdňuje sa Kôš

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
sk: Povoliť klasické správanie programu Caja, kedy sú všetky okná prehliadačmi

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sk: Zadajte popisný názov vedľa každého embléma. Tento názov sa bude používať pre jeho identifikáciu.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sk: Zadajte vedľa embléma popisný názov. Tento názov sa bude používať pre jeho identifikáciu na iných miestach.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
sk: Zadajte nový názov pre zobrazený emblém:

en: Envy
sk: Závisť

en: Erase
sk: Odstrániť

en: Error starting autorun program: %s
sk: Chyba pri automatickom spúšťaní programu: %s

en: Error while copying "%B".
sk: Chyba pri kopírovaní „%B“.

en: Error while copying to "%B".
sk: Chyba pri kopírovaní do „%B“.

en: Error while copying.
sk: Chyba pri kopírovaní.

en: Error while creating directory %B.
sk: Chyba pri vytváraní priečinka %B.

en: Error while creating file %B.
sk: Chyba pri vytváraní súboru „%B“.

en: Error while creating link to %B.
sk: Chyba pri vytváraní odkazu na %B.

en: Error while deleting.
sk: Chyba pri vymazávaní.

en: Error while moving "%B".
sk: Chyba pri presúvaní „%B“.

en: Error while moving files to trash.
sk: Chyba pri presune položiek do Koša.

en: Error while moving.
sk: Chyba pri presune.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sk: Chyba: %s
    Prosím, vyberte iný prehliadač a skúste to znovu.

en: Examples:
sk: Príklady:

en: Execute:
sk: Spustenie:

en: Exposure Program
sk: Program expozície

en: Exposure Time
sk: Expozícia

en: Extension
sk: Rozšírenie

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: FILE
sk: SÚBOR

en: FTP (with login)
sk: FTP (s prihlásením)

en: Failed to load image information
sk: Nepodarilo sa načítať informácie o obrázku

en: Fibers
sk: Vlákna

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: File Management
sk: Správa súborov

en: File Management Preferences
sk: Nastavenia správy súborov

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: File Operations
sk: Operácie so súbormi

en: File Permissions:
sk: Oprávnenia súboru:

en: File System
sk: Súborový systém

en: File Type
sk: Typ súboru

en: File access:
sk: Prístup k súboru:

en: File and Folder conflict
sk: Konflikt súborov a priečinkov

en: File conflict
sk: Konflikt súborov

en: File is not a valid .desktop file
sk: Súbor nie je platným .desktop súborom

en: File manager for the MATE desktop environment
sk: Správca súborov pre prostredie MATE

en: File not found
sk: Súbor nebol nájdený

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sk: Názov súboru pre predvolené pozadie bočného panela. Používa sa iba ak je „side_pane_background“ nastavené na „true“.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sk: Nie je možné skopírovať súbory z priečinka „%B“, pretože nemáte oprávnenie ich vidieť.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sk: Nie je možné vymazať súbory v priečinku „%B“, pretože nemáte oprávnenie ich vidieť.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sk: Nie je možné spracovať súbory v priečinku „%B“, pretože nemáte oprávnenie ich vidieť.

en: Filesystem type:
sk: Typ súborového systému:

en: Fire Engine
sk: Hasičská striekačka

en: Flash Fired
sk: Použitý blesk

en: Floral
sk: Kvety

en: Focal Length
sk: Ohnisková vzdialenosť

en: Folder Permissions:
sk: Oprávnenia priečinka:

en: Folder access:
sk: Prístup k priečinku:

en: Folder:
sk: Priečinok:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
sk: Pre používateľov s myšou, ktorá má tlačidlá „dopredu“ a „dozadu“, určí tento kľúč, či sa pri stlačení niektorého z nich vykoná v Caja nejaká operácia.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sk: Pre používateľov s myšou, ktorá má tlačidlá „dopredu“ a „dozadu“, tento kľúč nastaví, ktoré tlačidlo aktivuje príkaz „dozadu“ v okne prehliadača. Možné sú hodnoty medzi 6 a 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sk: Pre používateľov s myšou, ktorá má tlačidlá „dopredu“ a „dozadu“, tento kľúč nastaví, ktoré tlačidlo aktivuje príkaz „dopredu“ v okne prehliadača. Možné sú hodnoty medzi 6 a 14.

en: Format the selected volume
sk: Formátovať vybraný zväzok

en: Format the volume associated with the open folder
sk: Formátovať zväzok spätý s otvoreným priečinkom

en: Format the volume associated with this folder
sk: Formátovať zväzok spätý s týmto priečinkom

en: Forward history
sk: Dopredu v histórii

en: Fossil
sk: Fosílie

en: Free space:
sk: Voľné miesto:

en: Free space: %s
sk: Voľné miesto: %s

en: GEOMETRY
sk: GEOMETRIA

en: Go
sk: Prejsť

en: Go To:
sk: Prejsť na:

en: Go to the location specified by this bookmark
sk: Prejsť na umiestnenie definované touto záložkou

en: Go to the next visited location
sk: Prejsť na nasledujúce navštívené umiestnenie

en: Go to the previous visited location
sk: Prejsť na predchádzajúce navštívené umiestnenie

en: Go to the same location as in the extra pane
sk: Prejsť na umiestnenie druhého panela

en: Granite
sk: Žula

en: Green Weave
sk: Zelená vlna

en: Group
sk: Skupina

en: Group:
sk: Skupina:

en: History
sk: História

en: Home Folder
sk: Domovský priečinok

en: Home icon visible on desktop
sk: Ikona domovského priečinka viditeľná na ploche

en: ISO Speed Rating
sk: Citlivosť ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sk: Po_núkať príkaz Odstrániť, ktorý nepoužíva Kôš

en: Ice
sk: Ľad

en: Icon
sk: Ikona

en: Icon View
sk: Zobrazenie ikon

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
sk: Ak je nastavené na „after-current-tab“ (za aktuálnu kartu), nové karty budú vkladané za aktuálnu kartu. Ak je nastavené na „end“ (koniec), nové karty budú vkladané na koniec zoznamu kariet.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja bude zobrazovať v strome bočného panela iba priečinky. Inak zobrazí aj priečinky, aj súbory.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, budú veľkosti súborov zobrazené v jednotkách IEC (základ 1024) s príponou „KiB“, namiesto predvolených jednotiek SI.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, novootvorené okná budú mať zobrazený panel umiestnenia.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, novootvorené okná budú mať zobrazený bočný panel.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, novootvorené okná budú mať zobrazený stavový riadok.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, novootvorené okná budú mať zobrazené panely nástrojov.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, okná prehliadača Caja budú vždy používať textové vstupné pole pre panel nástrojov Umiestnenie, namiesto panelu Cesta.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja umožní upravovať aj oprávnenia súborov spôsobom, ktorý je bližší filozofii UNIX. Dostanete sa tak ku niektorým ezoterickým možnostiam.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, v zobrazení s ikonami a zoznamom Caja zobrazí priečinky pred súbormi.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja bude vyžadovať potvrdenie pri pokuse o vymazanie súborov, alebo vyprázdnenie Koša.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, program Caja si bude pýtať potvrdenie pri pokuse o presun súborov do Koša.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja bude automaticky pripájať médiá, ako napr. pevné disky viditeľné používateľom, odstrániteľné médiá pri spustení a pri vložení média.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja automaticky otvorí priečinok pripojeného média. To platí len pre médiá, kde nebola zistená prítomnosť typu x-content/*. Ak bola zistená prítomnosť známeho typu x-content, bude prevedená činnosť nastaviteľná používateľom.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja bude zatvorená ak sú všetky okná zatvorené. Toto je predvolené nastavenie. Ak táto možnosť vybraná nie je, môže byť Caja otvorená aj bez otvorenia nejakého okna, tým môže byť použitá ako nástroj na monitorovanie pripojenia médií, alebo na podobné účely.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja umožní vymazať súbor okamžite bez presunu do Koša. Táto funkcia je nebezpečná, zaobchádzajte s ňou opatrne.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja sa nikdy nebude pýtať, ani automaticky spúšťať programy po pripojení média.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Caja bude používať domovský priečinok používateľa ako pracovnú plochu. Ak táto možnosť vybraná nie je, ako pracovná plocha sa použije ~/Plocha (~/Desktop).

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, všetky okná Caja budú oknami prehliadača. Takto bola Caja používaná pred verziou 2.6 a niektorí ľudia uprednostňujú takéto správanie.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sk: Ak je nastavené, príliš dlhé riadky sa budú zalamovať.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, na plochu bude umiestnená ikona odkazujúca na Sieťové servery.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, na plochu sa umiestní ikona s umiestnením Počítača.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, na plochu sa umiestní ikona s odkazom na Domovský priečinok.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, na plochu sa umiestni ikona pre Kôš.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, na plochu sa umiestnia ikony s odkazmi na pripojené zväzky.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
sk: Ak je toto nastavenie zvolené, všetky stĺpce budú mať v kompaktnom zobrazení rovnakú šírku. V inom prípade bude šírka jednotlivých stĺpcov určená individuálne.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, súbory v nových oknách budú zoradené opačne, takže pri zoradení podľa názvu budú od „z“ do „a“, pri zoradení podľa veľkosti budú radené zostupne.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, ikony budú v nových oknách viac zhustené k sebe.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude povolené prepínať karty pomocou [ctrl + tab] a [ctrl + shift + tab].

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, popisky budú vedľa ikon a nie pod nimi.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sk: Ak vymažete položku, bude natrvalo stratená.

en: Illustration
sk: Ilustrácia

en: Image
sk: Obrázok

en: Image Type:
sk: Typ obrázku:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sk: Pre obrázky väčšie ako táto veľkosť (v bajtoch) nebude miniatúra vytvorená. Cieľom je zabrániť vytváraniu miniatúr veľkých obrázkov, ktoré vyžadujú veľa pamäte a ich načítanie trvá dlho.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sk: Pre uvoľnenie miesta na tomto zväzku treba vyprázdniť Kôš. Všetky položky v Koši sa nenávratne stratia.

en: Increase the view size
sk: Zväčšiť veľkosť zobrazenia

en: Information
sk: Informácie

en: It is now safe to remove the drive
sk: Teraz je možné bezpečne odstrániť jednotku

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
sk: Položky presunuté do Koša môžu byť obnovené, až pokiaľ nebude Kôš vyprázdnený.

en: Items:
sk: Položky:

en: Justification
sk: Zarovnanie

en: Keep icons lined up on a grid
sk: Udržiavať ikony zarovnané podľa mriežky

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa použitia v riadkoch

en: Keep icons sorted by emblems in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa emblémov v riadkoch

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa dátumu úpravy v riadkoch

en: Keep icons sorted by name in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa názvu v riadkoch

en: Keep icons sorted by size in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa veľkosti v riadkoch

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa času presunu do Koša v riadkoch

en: Keep icons sorted by type in rows
sk: Udržiavať ikony zoradené podľa typu v riadkoch

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Last changed:
sk: Posledné úpravy:

en: Last modified:
sk: Naposledy upravené:

en: Leaf
sk: List

en: Leave icons wherever they are dropped
sk: Nechať ikony tam, kde budú pustené

en: Lemon
sk: Citrón

en: Less common media formats can be configured here
sk: Tu môžu byť nastavené zriedkavejšie formáty médií

en: Line wrap
sk: Zalamovanie riadkov

en: Link _name:
sk: _Názov odkazu:

en: Link target:
sk: Cieľ odkazu:

en: Link to %s
sk: Odkaz na %s

en: List Columns
sk: Zobrazenie stĺpcov

en: List View
sk: Zobrazenie zoznamu

en: List files only
sk: Zobraziť iba súbory

en: List of extensions in disabled state.
sk: Zoznam rozšírení v zakázanom stave.

en: List of possible captions on icons
sk: Zoznam možných titulkov ikon

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
sk: Zoznam typov x-content/*, pre ktoré používateľ v nastaveniach zvolil „Do Nothing“. Po pripojení daných zariadení nebude položená otázka, ani nebude spustený žiadny program.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
sk: Zoznam typov x-content/*, pre ktoré používateľ v nastaveniach zvolil „Open Folder“. Po pripojení médií týchto typov bude otvorené okno priečinka.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
sk: Zoznam typov x-content/*, pre ktoré používateľ v nastaveniach zvolil spustenie programu. Preferované programy sa pre daný typ spustia pri pripojení médií zodpovedajúcich týmto typom.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
sk: Zoznam typov x-content/* nastavených na „Do Nothing“.

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
sk: Zoznam typov x-content/* nastavených na „Open Folder“

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
sk: Zoznam typov x-content/*, pre ktoré sa má spustiť preferovaný program

en: Loading...
sk: Načíta sa...

en: Local Files Only
sk: Iba lokálne súbory

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sk: Vyhľadať dokumenty a priečinky na tomto počítači podľa názvu alebo obsahu

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location _Bar
sk: Panel _umiestnenia

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Lock the drive associated with the open folder
sk: Uzamknúť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Lock the selected drive
sk: Uzamknúť vybranú jednotku

en: MIME Type
sk: Typ MIME

en: M_ove to
sk: Presunúť _do

en: Make a _Link
sk: Vytvoriť _odkaz

en: Make a permanent connection to this server
sk: Vytvoriť k tomuto serveru trvalé pripojenie

en: Make the selected icon resizable
sk: Umožniť zmenu veľkosti vybranej ikony

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
sk: Spravuje pracovnú plochu bez ohľadu na nastavené predvoľby alebo prostredie (iba pri novom spustení)

en: Manila Paper
sk: Manilský papier

en: Mark as _Trusted
sk: Označiť ako _dôveryhodné

en: Maximum image size for thumbnailing
sk: Maximálna veľkosť obrázka pri tvorbe miniatúr

en: Media
sk: Médiá

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Merge Folder
sk: Zlúčiť priečinok

en: Merge _All
sk: Zlúčiť _všetko

en: Merge folder "%s"?
sk: Zlúčiť priečinok „%s“?

en: Merge with
sk: Zlúčiť s

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sk: Pri zlučovaní budete vyzvaný potvrdiť nahradenie akýchkoľvek súborov v priečinku, ktoré sú v konflikte s kopírovanými súbormi.

en: Metering Mode
sk: Režim merania

en: Mo_ve to Trash
sk: Presunúť do _Koša

en: Modification Time
sk: Čas úpravy

en: Modified:
sk: Upravený:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
sk: Pon, 00. Okt 0000 o 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
sk: Pon, 00. Okt 0000 o 00:00:00 PM

en: Mount and open %s
sk: Pripojiť a otvoriť %s

en: Mount the selected volume
sk: Pripojiť vybraný zväzok

en: Mount the volume associated with the open folder
sk: Pripojiť zväzok spätý s otvoreným priečinkom

en: Mount the volume associated with this folder
sk: Pripojiť zväzok spätý s týmto priečinkom

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
sk: Tlačidlo myši aktivujúce príkaz „dozadu“ v okne prehliadača

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
sk: Tlačidlo myši aktivujúce príkaz „dopredu“ v okne prehliadača

en: Move %d items back to '%s'
sk: Presunúť %d položiek späť do „%s“

en: Move %d items back to trash
sk: Presunúť %d položiek späť do Koša

en: Move %d items to '%s'
sk: Presunúť %d položiek do „%s“

en: Move %d items to trash
sk: Presunúť %d súborov do Koša

en: Move '%s' back to '%s'
sk: Presunúť „%s“ späť do „%s“

en: Move '%s' back to trash
sk: Presunúť „%s“ späť do Koša

en: Move '%s' to '%s'
sk: Presunúť „%s“ do „%s“

en: Move '%s' to trash
sk: Presunúť „%s“ do Koša

en: Move Dow_n
sk: Presunúť _dole

en: Move Tab _Left
sk: Presunúť kartu vľavo

en: Move Tab _Right
sk: Presunúť kartu vp_ravo

en: Move _Up
sk: Presunúť _nahor

en: Move current tab to left
sk: Presunúť aktuálnu kartu vľavo

en: Move current tab to right
sk: Presunúť aktuálnu kartu vpravo

en: Move each selected item to the Trash
sk: Presunúť všetky vybrané položky do Koša

en: Move focus to the other pane in a split view window
sk: Presunúť zameranie na druhý panel v okne s rozdeleným zobrazením

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sk: Presunúť alebo skopírovať súbory vybrané predošlým príkazom Vystrihnúť alebo Kopírovať

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sk: Presunúť alebo skopírovať súbory vybrané predošlým príkazom Vystrihnúť alebo Kopírovať do vybraného priečinka

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sk: Presunúť, alebo kopírovať do tohoto priečinka súbory zvolené predošlým príkazom Vystrihnúť, alebo Kopírovať

en: Move the current selection to the desktop
sk: Presunúť aktuálny výber na pracovnú plochu

en: Move the current selection to the home folder
sk: Presunúť aktuálny výber do domovského priečinka

en: Move the current selection to the other pane in the window
sk: Presunúť aktuálny výber do druhého panelu okna

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sk: Presunúť otvorený priečinok z Koša do „%s“

en: Move the open folder to the Trash
sk: Presunúť otvorený priečinok do Koša

en: Move this folder to the Trash
sk: Presunúť tento priečinok do Koša

en: Move to _Trash
sk: Presunúť do _Koša

en: Moving "%B" to "%B"
sk: Presúva sa „%B“ do „%B“

en: Moving Files
sk: Presúvajú sa súbory

en: Moving files to trash
sk: Súbory sa presúvajú do Koša

en: Mud
sk: Blato

en: Music
sk: Hudba

en: Name
sk: Názov

en: Network
sk: Sieť

en: Network Servers
sk: Sieťové servery

en: Network Servers icon visible on the desktop
sk: Ikona Sieťové servery viditeľná na ploche

en: Network servers icon name
sk: Názov ikony pre Sieťové servery

en: Never
sk: Nikdy

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sk: Nikdy sa nepýtať, ani automaticky nespustiť programy po pripojení média

en: New _Tab
sk: Nová _karta

en: New _Window
sk: Nové _okno

en: No applications found
sk: Neboli nájdené žiadne programy

en: No applications selected
sk: Neboli vybrané žiadne programy

en: No bookmarks defined
sk: Neboli definované žiadne záložky

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sk: Žiadne iné operácie pre zobrazenie tohto súboru nie sú k dispozícii. Ak skopírujete tento súbor na váš počítač, budete ho možno vedieť otvoriť.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sk: Žiadny iný program pre zobrazenie tohto súboru nie je k dispozícii. Ak skopírujete tento súbor na váš počítač, budete ho možno vedieť otvoriť.

en: No templates installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne šablóny

en: None
sk: Žiadne

en: None of the files could be added as emblems.
sk: Žiadny zo súborov sa nedá pridať ako emblém.

en: Normal Si_ze
sk: _Normálna veľkosť

en: Not a launchable item
sk: Nie je spustiteľnou položkou

en: Not allowed to set group
sk: Nie je dovolené nastaviť skupinu

en: Not allowed to set owner
sk: Nie je dovolené nastaviť vlastníka

en: Not allowed to set permissions
sk: Nie je dovolené nastaviť oprávnenia

en: Notes
sk: Poznámky

en: Numbers
sk: Čísla

en: Ocean Strips
sk: Vodné pruhy

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
sk: 00. Okt 0000 o 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
sk: 00. Okt 0000, 00:00 PM

en: Octal Permissions
sk: Osmičkové oprávnenia

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sk: Vytvárať okná iba pre explicitne zadané identifikátory URI.

en: Only show folders in the tree side pane
sk: Zobraziť v strome bočného panelu len priečinky

en: Open %s
sk: Otvoriť %s

en: Open %s and other "%s" files with:
sk: Otvoriť %s a všetky súbory „%s“ pomocou:

en: Open %s and other %s document with:
sk: Otvoriť %s a iné dokumenty %s pomocou:

en: Open %s with:
sk: Otvoriť %s pomocou:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
sk: Otvorenie zlyhalo. Chcete zvoliť inú akciu?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
sk: Otvorenie zlyhalo. Chcete zvoliť iný program?

en: Open File and Close window
sk: Otvoriť súbor a zatvoriť okno

en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Open Folder W_indow
sk: Otvoriť _okno priečinka

en: Open Location
sk: Otvoriť umiestnenie

en: Open Wit_h
sk: Otvoriť _pomocou

en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

en: Open With %s
sk: Otvoriť pomocou %s

en: Open With Other _Application...
sk: Otvoriť pomocou iného progr_amu...

en: Open _Location...
sk: Otvoriť u_miestnenie...

en: Open _Parent
sk: Otvoriť nadradený _priečinok

en: Open a browser window.
sk: Otvorí okno prehliadača.

en: Open a folder window for the displayed location
sk: Otvoriť okno priečinka pre zobrazené umiestnenie

en: Open all "%s" files with:
sk: Otvoriť všetky súbory „%s“ pomocou:

en: Open all %s documents with:
sk: Otvárať všetky dokumenty %s pomocou:

en: Open all files of type "%s" with:
sk: Otvárať všetky súbory typu „%s“ pomocou:

en: Open an extra folder view side-by-side
sk: Otvoriť zobrazenie ďalšieho priečinka bok po boku

en: Open another Caja window for the displayed location
sk: Otvoriť ďalšie okno Caja pre zobrazené umiestnenie

en: Open another tab for the displayed location
sk: Otvoriť ďalšiu kartu pre zobrazené umiestnenie

en: Open each _folder in its own window
sk: Otvoriť každý _priečinok vo vlastnom okne

en: Open each selected item in a folder window
sk: Otvoriť každú vybranú položku v okne priečinka

en: Open each selected item in a navigation window
sk: Otvoriť každú vybranú položku v navigačnom okne

en: Open each selected item in a new tab
sk: Otvoriť každú vybranú položku na novej karte

en: Open in Navigation Window
sk: Otvoriť v navigačnom okne

en: Open in New _Tab
sk: Otvoriť na novej _karte

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

en: Open in _Folder Window
sk: Otvoriť v okne _priečinka

en: Open parent location
sk: Otvoriť rodičovské umiestnenie

en: Open parent location for the selected item
sk: Otvoriť pre vybranú položku rodičovské umiestnenie

en: Open the contents of the File System
sk: Otvoriť obsah súborového systému

en: Open the contents of your desktop in a folder
sk: Otvoriť obsah pracovnej plochy v priečinku

en: Open the parent folder
sk: Otvoriť nadradený priečinok

en: Open the selected item in this window
sk: Otvoriť v tomto okne vybranú položku

en: Open the trash
sk: Otvoriť Kôš

en: Open this folder in a folder window
sk: Otvoriť tento priečinok v okne priečinka

en: Open this folder in a navigation window
sk: Otvoriť tento priečinok v navigačnom okne

en: Open this folder in a new tab
sk: Otvoriť tento priečinok na novej karte

en: Open with other Application...
sk: Otvoriť pomocou iného programu...

en: Open your personal folder
sk: Otvoriť osobný priečinok

en: Open your personal templates folder
sk: Otvoriť priečinok osobných šablón

en: Open your personal trash folder
sk: Otvoriť osobný priečinok Koša

en: Opening "%s".
sk: Otvára sa „%s“.

en: Orange
sk: Pomaranč

en: Original Location
sk: Pôvodné umiestnenie

en: Original file
sk: Pôvodný súbor

en: Original folder
sk: Pôvodný priečinok

en: Original location of file before moved to the Trash
sk: Pôvodné umiestnenie súboru pred presunom do Koša

en: Other Type...
sk: Iný typ...

en: Other _Application...
sk: Iný progr_am...

en: Others
sk: Ostatní

en: Others:
sk: Ostatní:

en: Owner
sk: Vlastník

en: Owner:
sk: Vlastník:

en: Pale Blue
sk: Bledomodrá

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paste the text stored on the clipboard
sk: Vložiť text uložený v schránke

en: Patterns:
sk: Vzorky:

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Perform a quick set of self-check tests.
sk: Vykonať rýchlu sadu testov s vlastnou kontrolou.

en: Perform or update the search
sk: Vykonať alebo aktualizovať toto vyhľadávanie

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Picture
sk: Obrázok

en: Places
sk: Miesta

en: Please check the spelling and try again.
sk: Prosím, skontrolujte preklepy a skúste to znovu.

en: Please choose a different emblem name.
sk: Prosím, vyberte iný názov emblému.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sk: Na nastavenie vlastnej ikony prosím pretiahnite a pusťte iba jeden obrázok.

en: Please verify your user details.
sk: Prosím overte vaše používateľské detaily.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
sk: Možné hodnoty sú „single“ pre spustenie súborov jednoduchým kliknutím, „double“ pre spúšťanie dvojitým kliknutím.

en: Prefere_nces
sk: _Nastavenia

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sk: Pripraviť vybrané súbory na kopírovanie príkazom Vložiť

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sk: Pripraviť vybrané súbory na presun príkazom Vložiť

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sk: Pripraviť tento priečinok na kopírovanie príkazom Vložiť

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sk: Pripraviť tento priečinok na presun príkazom Vložiť

en: Preparing
sk: Pripravuje sa

en: Preparing to Move to "%B"
sk: Pripravuje sa presun do „%B“

en: Presentation
sk: Prezentácia

en: Preview
sk: Náhľad

en: Preview _sound files:
sk: Náhľad _zvukových súborov:

en: Process completed
sk: Proces dokončený

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Public FTP
sk: Verejné FTP

en: Purple Marble
sk: Fialový mramor

en: Put labels beside icons
sk: Umiestniť vedľa ikon popisok

en: Queue
sk: Fronta

en: Quit Caja.
sk: Ukončiť program Caja.

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Re_name
sk: Preme_novať

en: Re_versed Order
sk: _Opačné poradie

en: Read and write
sk: Čítanie a zápis

en: Read-only
sk: Iba na čítanie

en: Redo
sk: Znova vykonať

en: Redo the last undone action
sk: Znovu vykonať poslednú vrátenú operáciu

en: Reload
sk: Obnoviť

en: Reload the current location
sk: Znovu načítať aktuálne umiestnenie

en: Remember this password
sk: Zapamätať si toto heslo

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove this criterion from the search
sk: Odobrať toto kritérium z vyhľadávania

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename '%s' as '%s'
sk: Premenovať „%s“ na „%s“

en: Rename Emblem
sk: Premenovať emblém

en: Rename selected item
sk: Premenovať vybranú položku

en: Rename...
sk: Premenovať...

en: Renaming "%s" to "%s".
sk: Premenuváva sa „%s“ na „%s“.

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace _All
sk: N_ahradiť všetko

en: Replace file "%s"?
sk: Nahradiť súbor „%s“?

en: Replace folder "%s"?
sk: Nahradiť priečinok „%s“?

en: Replace with
sk: Nahradiť s

en: Replacing it will overwrite its content.
sk: Ak ho nahradíte, prepíše sa jeho obsah.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sk: Ak ho nahradíte, odstránia sa tým všetky súbory v priečinku.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sk: Popresúvať ikony tak, aby lepšie zodpovedali oknu a neprekrývali sa

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Reset View to _Defaults
sk: Nastaviť pre_dvolené zobrazenie

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
sk: Reset je špeciálny obrázok, ktorý nie je možné odstrániť.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sk: Vrátiť sa k usporiadaniu a úrovni priblíženia, ktoré sú pre toto zobrazenie predvolené

en: Resize Icon...
sk: Zmeniť veľkosť ikony...

en: Restore %d items from trash
sk: Obnoviť z Koša „%d“ položiek

en: Restore '%s' from trash
sk: Obnoviť „%s“ z Koša

en: Restore '%s' to '%s'
sk: Obnoviť „%s“ do „%s“

en: Restore Icon's Original Si_ze
sk: _Obnoviť pôvodnú veľkosť ikony

en: Restore Icons' Original Si_zes
sk: Obnoviť pôvodné _veľkosti ikon

en: Restore Selected Items
sk: Obnoviť vybrané položky

en: Restore each selected icon to its original size
sk: Obnoviť pôvodné veľkosti všetkých vybraných ikon

en: Restore group of '%s' to '%s'
sk: Obnoviť skupinu „%s“ na „%s“

en: Restore original permissions of '%s'
sk: Obnoviť pôvodné oprávnenia „%s“

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
sk: Obnoviť pôvodné oprávnenia položiek v „%s“

en: Restore owner of '%s' to '%s'
sk: Obnoviť vlastníka „%s“ na „%s“

en: Restore selected items to their original position
sk: Obnoviť pôvodnú veľkosť vybraných položiek

en: Resume
sk: Pokračovať

en: Reverse sort order in new windows
sk: Opačné zoradenie v nových oknách

en: Ridged Paper
sk: Kartón

en: Rough Paper
sk: Hrubý papier

en: Ruby
sk: Rubín

en: Run "%s" on any selected items
sk: Spustiť „%s“ na všetky vybrané položky

en: Run in _Terminal
sk: Spustiť v _termináli

en: Run or manage scripts from %s
sk: Spustiť alebo spravovať skripty z %s

en: SELinux Context
sk: Kontext SELinux

en: SELinux context:
sk: Kontext SELinux:

en: S_how Search
sk: _Zobraziť vyhľadávanie

en: S_kip All
sk: Pres_kočiť všetko

en: S_witch to Other Pane
sk: _Prepnúť na druhý panel

en: Sa_me Location as Other Pane
sk: Rovnaké u_miestnenie ako druhý panel

en: Sa_ve Search
sk: U_ložiť vyhľadávanie

en: Sa_ve Search As...
sk: U_ložiť vyhľadávanie ako...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sk: Bezpečne odobrať jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Safely remove the selected drive
sk: Bezpečne odobrať vybranú jednotku

en: Save Search as
sk: Uložiť vyhľadávanie ako

en: Save the current search as a file
sk: Uložiť aktuálne vyhľadávanie ako súbor

en: Save the edited search
sk: Uložiť upravené vyhľadávanie

en: Saved search
sk: Uložené vyhľadávanie

en: Sea Foam
sk: Morská pena

en: Search
sk: Hľadať

en: Search Folder
sk: Prehľadávať priečinok

en: Search _name:
sk: _Názov vyhľadávania:

en: Search documents and folders by name
sk: Vyhľadať dokumenty a priečinky podľa názvu

en: Search for "%s"
sk: Hľadať „%s“

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sk: Bezpečné WebDAV (HTTPS)

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select Custom Icon
sk: Vybrať vlastnú ikonu

en: Select Folder to Save Search In
sk: Vybrať priečinok pre uloženie vyhľadávania

en: Select I_tems Matching...
sk: Vybrať zodpovedajúce _položky...

en: Select Items Matching
sk: Vybrať zodpovedajúce položky

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Select a Category:
sk: Vyberte kategóriu:

en: Select a Color to Add
sk: Vybrať farbu na pridanie

en: Select a new name for the _destination
sk: _Vyberte nový názov cieľa

en: Select all and only the items that are not currently selected
sk: Vybrať všetky a iba tie položky, ktoré nie sú momentálne vybrané

en: Select all items in this window
sk: Vybrať všetky položky v tomto okne

en: Select all the text in a text field
sk: Vybrať celý text v textovom poli

en: Select an Application
sk: Vyberte program

en: Select an Image File for the New Emblem
sk: Vybrať pre nový emblém súbor s obrázkom

en: Select an Image File to Add as a Pattern
sk: Vyberte obrázkový súbor, ktorý bude pridaný ako vzorka

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
sk: Vyberte program, ktorý otvorí %s a ďalšie súbory typu „%s“

en: Select an application to view its description.
sk: Vyberte program na zobrazenie jej popisu.

en: Select folder to search in
sk: Vybrať priečinok na prehľadávanie

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sk: Vyberte, ako otvoriť „%s“ a či by sa táto operácia mala vykonať pre médiá typu „%s“ aj v budúcnosti.

en: Select items in this window matching a given pattern
sk: Vybrať v tomto okne položky zodpovedajúce danej vzorke

en: Select the columns visible in this folder
sk: Vyberte stĺpce viditeľné v tomto priečinku

en: Select type
sk: Vybrať typ

en: Selection Bound
sk: Ohraničenie výberu

en: Server Details
sk: Detaily servera

en: Session management options:
sk: Možnosti správy relácií:

en: Set _user ID
sk: Nastaviť identifikátor _používateľa

en: Set as _Background
sk: Použiť ako _pozadie

en: Set as background for _all folders
sk: Použiť ako pozadie pre _všetky priečinky

en: Set as background for _this folder
sk: Použiť ako pozadie pre _tento priečinok

en: Set gro_up ID
sk: Nastaviť identifikátor sk_upiny

en: Set group of '%s' to '%s'
sk: Nastaviť skupinu „%s“ na „%s“

en: Set owner of '%s' to '%s'
sk: Nastaviť vlastníka „%s“ na „%s“

en: Set permissions of '%s'
sk: Nastaviť oprávnenia „%s“

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
sk: Nastaviť oprávnenia na všetky súbory v „%s“

en: Set the zoom level of the current view
sk: Nastaviť priblíženie aktuálneho zobrazenia

en: Setting permissions
sk: Nastavujú sa oprávnenia

en: Shale
sk: Pieskovec

en: Share:
sk: Zdieľať:

en: Show Bac_kup Files
sk: Zobraziť zá_lohové súbory

en: Show Emblems
sk: Zobraziť emblémy

en: Show History
sk: Zobraziť históriu

en: Show Information
sk: Zobraziť informácie

en: Show Notes
sk: Zobraziť poznámky

en: Show Places
sk: Zobraziť miesta

en: Show Tree
sk: Zobraziť strom

en: Show _Hidden Files
sk: Zobraziť _skryté súbory

en: Show _only folders
sk: Zobraziť _iba priečinky

en: Show _thumbnails:
sk: Zobraziť _miniatúry:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
sk: Zobraziť okno, ktoré umožní nastaviť vzorku alebo farbu pozadia plochy

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sk: Zobraziť pokročilé oprávnenia v dialógu vlastností súboru

en: Show backup files
sk: Zobraziť zálohové súbory

en: Show folders first in windows
sk: Zobraziť v oknách najprv priečinky

en: Show hidden files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Show location bar in new windows
sk: Zobraziť v nových oknách panel umiestnenia

en: Show more _details
sk: Zobraziť viac _detailov

en: Show mounted volumes on the desktop
sk: Zobraziť na pracovnej ploche pripojené zväzky

en: Show search
sk: Zobraziť vyhľadávanie

en: Show session management options
sk: Zobraziť možnosti správy relácie

en: Show side pane in new windows
sk: Zobraziť v nových oknách bočný panel

en: Show status bar in new windows
sk: Zobraziť v nových oknách stavový riadok

en: Show te_xt in icons:
sk: Zobraziť v ikonách _text:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
sk: Zobraziť priečinok obsahujúci skripty, ktoré sú v tomto menu

en: Show the package installer for unknown MIME types
sk: Zobraziť inštalátor balíkov pre neznáme typy MIME

en: Show the version of the program.
sk: Zobraziť verziu programu.

en: Show toolbar in new windows
sk: Zobraziť v nových oknách panel nástrojov

en: Side pane view
sk: Zobrazenie bočného panelu

en: Silver
sk: Striebro

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size on Disk
sk: Veľkosť na disku

en: Size on Disk:
sk: Veľkosť na disku:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Sky
sk: Obloha

en: Slashes are not allowed in filenames
sk: Lomky nie sú v názvoch súborov povolené

en: Snow Ridge
sk: Snehová brázda

en: Software
sk: Softvér

en: Some of the files could not be added as emblems.
sk: Niektoré súbory sa ako emblémy nedajú pridať.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
sk: Prepáčte, ale „%s“ nie je použiteľným obrázkovým súborom.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
sk: Prepáčte, ale emblém %s nie je možné odstrániť.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
sk: Prepáčte, ale kľúčové slová pre emblém môžu obsahovať iba písmená, medzery a číslice.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
sk: Prepáčte, ale vzorku %s sa nepodarilo odstrániť.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
sk: Prepáčte, ale vzorku %s nie je možné nainštalovať.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
sk: Prepáčte, ale emblém s názvom „%s“ už existuje.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sk: Prepáčte, ale nemôžete spúšťať príkazy zo vzdialeného umiestnenia.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
sk: Prepáčte, ale nie je možné nahradiť znovunastavený obrázok.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
sk: Prepáčte, ale pre nový emblém nesmiete zadať prázdne kľúčové slovo.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
sk: Prepáčte, pre novú farbu nesmiete zadať prázdny názov.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
sk: Prepáčte, ale pre novú farbu musíte zadať nepoužitý názov.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť skupinu pre „%s“: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť vlastníka „%s“: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zmeniť oprávnenia k „%s“: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa zobraziť celý obsah súboru „%s“: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sk: Prepáčte, nepodarilo sa premenovať  „%s“ na „%s“: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
sk: Prepáčte, ale názov vlastného emblému nie je možné uložiť.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
sk: Prepáčte, ale vlastný emblém sa nedá uložiť.

en: Sort _folders before files
sk: Zoradiť _priečinky pred súbormi

en: Special flags:
sk: Špeciálne príznaky:

en: Specified group '%s' doesn't exist
sk: Uvedená skupina „%s“ neexistuje

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sk: Uvedený vlastník „%s“ neexistuje

en: Specify a location to open
sk: Zadajte umiestnenie, ktoré sa má otvoriť

en: Specify file containing saved configuration
sk: Určte súbor obsahujúci uložené nastavenia

en: Specify session management ID
sk: Zadať identifikátor správy relácií

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
sk: Kompromis rýchlosti pri náhľade zvukových súborov pod kurzorom myši. Ak je nastavené na „always“, zvuk sa vždy prehrá, aj keď je na vzdialenom serveri. Ak je nastavené na „local_only“ prehrajú sa iba zvuky lokálnych súborov. Zvolenie „never“ náhľady zvukov vypne.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
sk: Kompromis rýchlosti pri náhľade textových súborov v ikone. Ak je nastavené na „always“, náhľad sa zobrazí vždy, aj keď je priečinok na vzdialenom serveri. Ak je nastavené „local_only“ zobrazia sa iba pre lokálne súbory. Ak je nastavené „never“, náhľady nebudú nikdy zobrazené.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
sk: Kompromis rýchlosti pri zobrazení obrázkov ako miniatúr. Ak je nastavené na „always“, náhľad sa zobrazí vždy, aj keď je priečinok na vzdialenom serveri. Ak je nastavené na „local_only“ zobrazia sa iba miniatúry lokálnych súborov. Ak je nastavené na „never“, miniatúry sa nikdy nebudú vytvárať a použije sa všeobecná ikona.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
sk: Kompromis rýchlosti pri zobrazení počtu súborov v priečinku. Ak je nastavené na „always“, položky sa vždy spočítajú, aj keď je priečinok na vzdialenom serveri. Ak je nastavené na „local_only“, počet sa zobrazí iba pre lokálne priečinky. Ak je nastavené „never“, počítanie počtu položiek sa vypne.

en: Spreadsheet
sk: Tabuľka

en: St_atusbar
sk: _Stavový riadok

en: Start the drive associated with the open folder
sk: Spustiť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sk: Spustiť viacdiskovú jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Start the selected drive
sk: Spustiť vybranú jednotku

en: Start the selected multi-disk drive
sk: Spustiť vybranú viacdiskovú jednotku

en: Start the selected volume
sk: Spustiť vybraný zväzok

en: Start the volume associated with the open folder
sk: Spustiť zväzok spätý s otvoreným priečinkom

en: Start the volume associated with this folder
sk: Spustiť zväzok spätý s týmto priečinkom

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Stop loading the current location
sk: Zastaviť načítavanie tohoto umiestnenia

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sk: Zastaviť viacdiskovú jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Stop the selected drive
sk: Zastaviť vybranú jednotku

en: Stop the selected multi-disk drive
sk: Zastaviť vybranú viacdiskovú jednotku

en: Stop the selected volume
sk: Zastaviť vybraný zväzok

en: Stop the volume associated with the open folder
sk: Zastaviť zväzok spätý s otvoreným priečinkom

en: Stop the volume associated with this folder
sk: Zastaviť zväzok spätý s týmto priečinkom

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
sk: Prepínať karty s [ctrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
sk: Symbolické odkazy sú podporované iba pre lokálne súbory

en: T_emplates
sk: Š_ablóny

en: Tags
sk: Štítky

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
sk: Značky oddelené medzerami. Zhodné súbory budú tie, ktoré budú obsahovať VŠETKY určené značky.

en: Tangerine
sk: Mandarínka

en: Text Ellipsis Limit
sk: Limit na skrátenie textu

en: Text File
sk: Textový súbor

en: Text view:
sk: Zobrazenie textu:

en: The Link "%s" is Broken.
sk: Odkaz „%s“ nie je platný.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sk: Odkaz „%s“ nie je platný. Presunúť ho do Koša?

en: The SELinux security context of the file.
sk: Kontext SELinux pre tento súbor.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sk: Zarovnanie riadkov textu popisku relatívne k sebe navzájom. Toto NEOVPLYVŇUJE zarovnanie popisu vzhľadom k jeho umiestneniu. Na to použite GtkMisc::xalign.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sk: Spúšťač programu „%s“ nebol označený ako dôveryhodný. Ak nepoznáte zdroj tohto súboru, jeho spustenie môže byť nebezpečné.

en: The color cannot be installed.
sk: Farbu sa nedá nainštalovať.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sk: Vyskytla sa chyba počas spúšťania kompaktného zobrazenia.

en: The compact view encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba pri kompaktnom zobrazení.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sk: Aktuálna pozícia kurzora pre vkladanie zadaná v znakoch.

en: The date the file was accessed.
sk: Dátum, kedy bol súbor použitý.

en: The date the file was created.
sk: Dátum, kedy bol súbor vytvorený.

en: The date the file was modified.
sk: Dátum, kedy bol súbor upravený.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
sk: Predvolená akcia nedokáže otvoriť „%s“, pretože nemôže pristúpiť k súborom umiestneným v „%s“.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
sk: Predvolená veľkosť ikony pre miniatúru v zobrazení ikon.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
sk: Predvolené zoradenie položiek v zobrazení ikon. Možnými hodnotami sú „name“, „size“, „type“, „modification_date“ a „emblems“.

en: The default width of the side pane in new windows.
sk: Predvolená šírka bočného panelu v nových oknách.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sk: Vyskytla sa chyba počas spúšťania zobrazenia pracovnej plochy.

en: The desktop view encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba pri zobrazovaní pracovnej plochy.

en: The destination folder is inside the source folder.
sk: Cieľový priečinok je vo vnútri zdrojového priečinka.

en: The destination is not a folder.
sk: Cieľové umiestnenie nie je priečinkom.

en: The destination is read-only.
sk: Cieľové umiestnenie je iba na čítanie.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
sk: Pretiahnutý súbor pravdepodobne nie je platným obrázkom.

en: The emblem cannot be added.
sk: Emblém nie je možné pridať.

en: The emblem cannot be installed.
sk: Tento emblém sa nedá nainštalovať.

en: The emblems do not appear to be valid images.
sk: Emblémy pravdepodobne nie sú platnými obrázkami.

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné spracovať súbor „%B“, pretože nemáte oprávnenie na jeho čítanie.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sk: Súbor „%B“ nie je možné presunúť do Koša.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
sk: Súbor „%s“ pravdepodobne nie je platným obrázkom.

en: The file is not an image.
sk: Tento súbor nie je obrázkom.

en: The file is of an unknown type
sk: Súbor je neznámeho typu

en: The file that you dropped is not an image.
sk: Súbor, ktorý ste pustili, nie je obrázkom.

en: The file that you dropped is not local.
sk: Súbor, ktorý ste pustili, nie je lokálny.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sk: Nie je možné skopírovať priečinok „%B“, pretože nemáte oprávnenie na jeho vytvorenie v cieľovom umiestnení.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné skopírovať priečinok „%B“, pretože nemáte oprávnenie na jeho čítanie.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sk: Priečinok „B“ nie je možné vymazať, pretože nemáte oprávnenie k jeho čítaniu.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sk: Nie je možné spracovať priečinok „%B“, pretože nemáte oprávnenie na jeho čítanie.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sk: Priečinok „%s“ nemôže byť na „%s“ otvorený.

en: The folder contents could not be displayed.
sk: Obsah priečinka sa nepodarilo zobraziť.

en: The font description used for the icons on the desktop.
sk: Popis písma použitého pre ikony pracovnej plochy

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
sk: Formát dátumu súborov. Možnými hodnotami sú „locale“, „iso“ a „informal“.

en: The geometry string for a navigation window.
sk: Reťazec geometrie navigačného okna

en: The group could not be changed.
sk: Nepodarilo sa zmeniť skupinu.

en: The group of the file.
sk: Skupina súboru.

en: The history location doesn't exist.
sk: Umiestnenie histórie neexistuje.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sk: Vyskytla sa chyba počas spúšťania zobrazenia ikon.

en: The icon view encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba pri zobrazení ikon.

en: The item cannot be restored from trash
sk: Položku sa z Koša nedá obnoviť.

en: The item could not be renamed.
sk: Položku sa nepodarilo premenovať.

en: The list view encountered an error while starting up.
sk: Vyskytla sa chyba počas spúšťania zobrazenia zoznamu.

en: The list view encountered an error.
sk: Vyskytla sa chyba pri zobrazení zoznamu.

en: The location "%s" does not exist.
sk: Umiestnenie „%s“ neexistuje.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
sk: Umiestnenie nie je možné týmto prehliadačom zobraziť.

en: The location is not a folder.
sk: Toto umiestnenie nie je priečinkom.

en: The location of the file.
sk: Umiestnenie súboru.

en: The media contains digital photos.
sk: Toto médium obsahuje digitálne fotografie.

en: The media contains software.
sk: Médium obsahuje softvér.

en: The media has been detected as "%s".
sk: Médium bolo rozpoznané ako „%s“.

en: The mime type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ je už v tomto priečinku použitý. Prosím vyberte iný názov.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sk: Názov „%s“ nie je platný, pretože obsahuje znak „/“. Prosím, použite iný názov.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sk: Názov „%s“ nie je platný. Prosím vyberte iný názov.

en: The name and icon of the file.
sk: Názov a ikona súboru.

en: The owner could not be changed.
sk: Nepodarilo sa zmeniť vlastníka.

en: The owner of the file.
sk: Vlastník súboru.

en: The permissions could not be changed.
sk: Nepodarilo sa zmeniť oprávnenia.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sk: Oprávnenia pre „%s“ nie je možné určiť.

en: The permissions of the file, in octal notation.
sk: Oprávnenia k súboru v osmičkovej sústave.

en: The permissions of the file.
sk: Oprávnenia k súboru.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sk: Oprávnenia pre vybraný súbor sa nedajú určiť.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sk: Pozícia opačného konca výberu od kurzora v znakoch.

en: The selection rectangle
sk: Obdĺžnik výberu

en: The server at "%s" cannot be found.
sk: Server „%s“ sa nedá nájsť.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
sk: Bočný panel zobrazovaný v nových oknách.

en: The size of the file on disk.
sk: Veľkosť súboru na disku.

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sk: Softvér sa spustí priamo z média „%s“. Nikdy by ste nemali spúšťať softvér, ktorému nedôverujete.
    
    Ak ste na pochybách, stlačte Zrušiť.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sk: Zdrojový súbor by bol prepísaný cieľovým.

en: The target doesn't support symbolic links.
sk: Cieľové umiestnenie nepodporuje symbolické odkazy.

en: The text of the label.
sk: Text popisku.

en: The type of the file.
sk: Typ súboru.

en: There is %S available, but %S is required.
sk: Je dostupných %S, ale je požadovaných %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sk: V tomto priečinku sa nenachádza žiadny súbor s názvom „%s“. Možno bol práve presunutý alebo odstránený.

en: There is no application installed for %s files
sk: Pre súbory „%s“ nie je nainštalovaná žiadny program

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
sk: Pre súbory „%s“ nie je nainštalovaný vhodný program.
    Chcete vyhľadať program, ktorý tento súbor otvorí?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sk: V cieľovom umiestnení nie je dosť miesta. Skúste na uvoľnenie miesta odstrániť súbory.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sk: V schránke nie je nič na vloženie.

en: There was an error copying the file into %F.
sk: Nastala chyba pri kopírovaní súboru do %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
sk: Nastala chyba pri vytváraní priečinka v %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
sk: Nastala chyba pri vytváraní priečinka „%B“.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sk: Nastala chyba pri tvorbe symbolického odkazu v %F.

en: There was an error deleting %B.
sk: Nastala chyba pri vymazávaní „%B“.

en: There was an error displaying help.
sk: Pri zobrazovaní Pomocníka nastala chyba.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sk: Pri zobrazovaní Pomocníka nastala chyba: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o „%B“.

en: There was an error getting information about the destination.
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o cieľovom umiestnení.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sk: Nastala chyba pri zisťovaní informácií o súboroch v priečinku „%B“.

en: There was an error launching the application.
sk: Pri spúšťaní programu nastala chyba.

en: There was an error moving the file into %F.
sk: Nastala chyba pri presune súboru do %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
sk: Nastala chyba pri čítaní priečinka „%B“.

en: There was an internal error trying to search for applications:
sk: Pri pokuse nájsť programy nastala vnútorná chyba:

en: These files are on a Photo CD.
sk: Tieto súbory sú na Foto CD.

en: These files are on a Picture CD.
sk: Tieto súbory sú na Obrázkovom CD.

en: These files are on a Super Video CD.
sk: Tieto súbory sú na Super Video CD.

en: These files are on a Video CD.
sk: Tieto súbory sú na Video CD.

en: These files are on a Video DVD.
sk: Tieto súbory sú na Video DVD.

en: These files are on a digital audio player.
sk: Tieto súbory sú na digitálnom prehrávači hudby.

en: These files are on an Audio CD.
sk: Tieto súbory sú na Zvukovom CD.

en: These files are on an Audio DVD.
sk: Tieto súbory sú na Zvukovom DVD.

en: This drop target only supports local files.
sk: Táto plocha na pustenie podporuje len lokálne súbory.

en: This file cannot be ejected
sk: Tento súbor sa nedá vysunúť

en: This file cannot be mounted
sk: Tento súbor sa nedá pripojiť

en: This file cannot be started
sk: Tento súbor sa nedá spustiť

en: This file cannot be stopped
sk: Tento súbor sa nedá zastaviť

en: This file cannot be unmounted
sk: Tento súbor sa nedá odpojiť

en: This is disabled due to security considerations.
sk: Toto je z bezpečnostných dôvodov zakázané.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
sk: Pravdepodobne preto, lebo ide o stály emblém a nie o emblém pridaný vami.

en: This link cannot be used, because it has no target.
sk: Tento odkaz sa nedá použiť, pretože nemá cieľ.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sk: Tento odkaz sa nedá použiť, pretože jeho cieľ „%s“ neexistuje.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
sk: Zoznam obsahuje rozšírenia, ktoré momentálne nie sú aktivované.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
sk: Tento názov môže byť nastavený, ak chcete na ploche vlastný názov ikony Počítača.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
sk: Názov pre ikonu domovského priečinka, ak nechcete používať predvolený.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
sk: Tento názov sa dá nastaviť, ak chcete na ploche pre ikonu Sieťových serverov vlastný názov.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
sk: Názov pre ikonu Koša, ak nechcete používať predvolený.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sk: Ak chcete otvoriť súbory, ktoré nie sú lokálne, skopírujte ich do lokálneho priečinka a potom ich znova pusťte.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sk: Ak chcete otvoriť súbory, ktoré nie sú lokálne, skopírujte ich do lokálneho priečinka a potom ich znova pusťte. Lokálne súbory, ktoré ste pustili, už boli otvorené.

en: Toggle between button and text-based location bar
sk: Prepnúť medzi tlačidlovým a textovým panelom umiestnenia

en: Toggle the display of hidden files in the current window
sk: Prepnúť zobrazovanie skrytých súborov v aktuálnom okne

en: Toggle using a tighter layout scheme
sk: Prepnúť pomocou schémy pre zobrazenie bližšie k sebe

en: Toplevel files cannot be renamed
sk: Súbory na najvyššej úrovni sa nedajú premenovať

en: Total capacity:
sk: Celková kapacita:

en: Trash
sk: Kôš

en: Trash icon visible on desktop
sk: Ikona Koša zobrazená na ploche

en: Trashed On
sk: Presunutý do Koša

en: Trashing Files
sk: Súbory sa presúvajú do Koša

en: Tree
sk: Strom

en: Try Again
sk: Skúsiť znovu

en: Type
sk: Typ

en: Type of click used to launch/open files
sk: Typ kliknutia pre spúšťanie a otváranie súborov

en: Type:
sk: Typ:

en: U_nlock Drive
sk: Odomk_núť jednotku

en: Unable to eject %V
sk: Nepodarilo sa vysunúť %V

en: Unable to eject %s
sk: Nepodarilo sa vysunúť %s

en: Unable to eject location
sk: Nedá sa vysunúť umiestnenie

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sk: Nebolo možné označiť spúšťač ako dôveryhodný (spustiteľný)

en: Unable to mount %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť %s

en: Unable to mount location
sk: Nepodarilo sa pripojiť umiestnenie

en: Unable to mount the location.
sk: Nepodarilo sa pripojiť umiestnenie.

en: Unable to poll %s for media changes
sk: Nepodarilo sa skontrolovať zmenu média v %s

en: Unable to rename desktop file
sk: Nebolo možné premenovať súbor na ploche

en: Unable to rename desktop icon
sk: Nebolo možné premenovať ikonu na ploche

en: Unable to search for application
sk: Nepodarilo sa vyhľadať program

en: Unable to start %s
sk: Nepodarilo sa spustiť %s

en: Unable to start location
sk: Nepodarilo sa spustiť umiestnenie

en: Unable to stop %s
sk: Nepodarilo sa zastaviť %s

en: Unable to stop drive
sk: Nedá sa zastaviť jednotku

en: Unable to unmount %V
sk: Nepodarilo sa odpojiť %V

en: Unable to unmount location
sk: Nedá sa odpojiť umiestnenie

en: Undo
sk: Späť

en: Undo the last action
sk: Vrátiť poslednú operáciu

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unlock the drive associated with the open folder
sk: Odpojiť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: Unlock the selected drive
sk: Odomknúť vybranú jednotku

en: Unmount the selected volume
sk: Odpojiť vybraný zväzok

en: Unmount the volume associated with the open folder
sk: Odpojiť zväzok spätý s otvoreným priečinkom

en: Unmount the volume associated with this folder
sk: Odpojiť zväzok spätý s týmto priečinkom

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sk: Nerozpoznaná verzia súboru plochy „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sk: Nerozpoznaný spúšťací argument: %d

en: Untrusted application launcher
sk: Nedôveryhodný spúšťač programu

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
sk: URI predvoleného pozadia priečinkov. Používa sa iba ak je „background_set“ nastavené na „true“

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sk: URI predvoleného pozadia bočného panela. Používa sa iba ak je „side_pane_background“ nastavené na „true“.

en: Use De_fault
sk: Použiť _predvolené

en: Use _Default Background
sk: Použiť pre_dvolené pozadie

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
sk: Používať udalosti ďalších tlačidiel myši v okne prehliadača Caja

en: Use the normal view size
sk: Použiť normálnu veľkosť zobrazenia

en: Use tighter layout in new windows
sk: Použiť v nových oknách zhustené rozloženie

en: User Details
sk: Používateľské detaily

en: User Name:
sk: Meno používateľa:

en: View _new folders using:
sk: Zobraziť _nové priečinky pomocou:

en: View of the current folder
sk: Zobrazenie aktuálneho priečinka

en: View or modify the properties of each selected item
sk: Zobraziť alebo upraviť vlastnosti všetkých vybraných položiek

en: View or modify the properties of the open folder
sk: Zobraziť alebo upraviť vlastnosti otvoreného priečinka

en: View or modify the properties of this folder
sk: Zobraziť alebo upraviť vlastnosti tohto priečinka

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Violet
sk: Fialová

en: Visible _Columns...
sk: Viditeľné _stĺpce...

en: Volume:
sk: Zväzok:

en: Wavy White
sk: Vlniaca sa biela

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
sk: Streda, 00. septembra 0000 o 00:00:00 PM

en: What to do with executable text files when activated
sk: Čo robiť so spustiteľnými textovými súbormi po ich aktivácii

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
sk: Čo robiť so spustiteľnými textovými súbormi, ak sú aktivované (jednoduchým alebo dvojitým kliknutím). Možné hodnoty sú „launch“ pre ich spustenie ako programu, „ask“ pre zobrazenie dialógu čo robiť, alebo „display“ pre ich zobrazenie ako textových súborov.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
sk: Pri otvorení priečinku sa použije toto zobrazenie, ak ste pre daný priečinok nevybrali iné. Možnými hodnotami sú „list_view“, „icon_view“ a „compact_view“.

en: When to show number of items in a folder
sk: Kedy zobraziť počet položiek priečinka

en: When to show preview text in icons
sk: Kedy zobraziť náhľad textu v ikonách

en: When to show thumbnails of image files
sk: Kedy zobraziť miniatúry obrázkov

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
sk: Kam umiestňovať novootvorené karty v okne prehladača.

en: Whether a custom default folder background has been set.
sk: Určuje, či bolo nastavené vlastné predvolené pozadie priečinkov.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
sk: Určuje, či je nastavené vlastné predvolené pozadie bočného panela.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
sk: Určuje, či má byť navigačné okno v predvolenej podobe maximalizované.

en: Whether the navigation window should be maximized.
sk: Určuje, či má byť navigačné okno maximalizované.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
sk: Určuje, či si vyžiadať potvrdenie pri mazaní súborov alebo vyprázdňovaní Koša

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
sk: Určuje, či si pýtať potvrdenie pri presune súborov do Koša

en: Whether to automatically mount media
sk: Určuje, či automaticky pripájať médiá

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
sk: Určuje, či sa má priečinok pripojeného média automaticky otvoriť

en: Whether to enable immediate deletion
sk: Určuje, či povoliť okamžité vymazanie

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
sk: Určuje, či púšťať náhľady zvukových súborov pri ukázaní kurzorom myši

en: Whether to show backup files
sk: Určuje, či zobrazovať záložné súbory

en: Whether to show desktop notifications
sk: Určuje, či majú byť zobrazené oznámenia na pracovnej ploche

en: Whether to show file sizes with IEC units
sk: Určuje, či zobraziť veľkosti súborov v jednotkách IEC

en: Whether to show hidden files
sk: Určuje, či zobrazovať skryté súbory

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
sk: Určuje, či zobrazovať používateľovi dialóg inštalátora balíkov v prípade otvorenia neznámeho typu MIME, aby mohol vyhľadať vhodný program na jeho otvorenie.

en: White
sk: Biela

en: Width of the side pane
sk: Šírka bočného panelu

en: Windows share
sk: Sieťový disk Windows

en: Writing data to the drive -- do not unplug
sk: Zapisujú sa údaje na jednotku -- neodpájajte ju

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sk: Nie ste vlastníkom, takže tieto oprávnenia nemôžete meniť.

en: You can choose another view or go to a different location.
sk: Môžete vybrať iné zobrazenie alebo prejsť na iné umiestnenie.

en: You can download it or make a link to it.
sk: Môžete ho stiahnuť, alebo naň vytvoriť odkaz.

en: You can only use images as custom icons.
sk: Ako vlastné ikony môžete použiť iba obrázky.

en: You can only use local images as custom icons.
sk: Ako vlastné ikony môžete použiť iba lokálne obrázky.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sk: Túto operáciu môžete prerušiť stlačením Zrušiť.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sk: Nedá sa naraz priradiť viac ako jednu vlastnú ikonu!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
sk: Nedá sa naraz priradiť viac ako jednu vlastnú ikonu.

en: You cannot copy a file over itself.
sk: Nemôžete kopírovať súbor do seba samého.

en: You cannot copy a folder into itself.
sk: Nemôžete kopírovať priečinok do seba samého.

en: You cannot move a file over itself.
sk: Nemôžete presunúť súbor do seba samého.

en: You cannot move a folder into itself.
sk: Nemôžete presunúť priečinok do seba samého.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sk: Nemáte oprávnenie na prístup do cieľového priečinka.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sk: Nemáte potrebné oprávnenie pre zmenu skupiny pre „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sk: Nemáte potrebné oprávnenie na premenovanie „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sk: Nemáte dostatočné oprávnenie pre zobrazenie obsahu súboru „%s“.

en: You have just inserted a Photo CD.
sk: Práve ste vložili Foto CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
sk: Práve ste vložili Obrázkové CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sk: Práve ste vložili Super Video CD.

en: You have just inserted a Video CD.
sk: Práve ste vložili Video CD.

en: You have just inserted a Video DVD.
sk: Práve ste vložili Video DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sk: Práve ste vložili prázdny Blu-Ray disk.

en: You have just inserted a blank CD.
sk: Práve ste vložili prázdne CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
sk: Práve ste vložili prázdne DVD.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sk: Práve ste vložili prázdne HD DVD.

en: You have just inserted a digital audio player.
sk: Práve ste vložili digitálny prehrávač zvuku.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sk: Práve ste vložili médium s digitálnymi fotkami.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sk: Práve ste vložili médium so softvérom, ktoré bolo určené na automatické spúšťanie.

en: You have just inserted a medium.
sk: Práve ste vložili médium.

en: You have just inserted an Audio CD.
sk: Práve ste vložili Zvukové CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sk: Práve ste vložili Zvukové DVD.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sk: Spolu s programom Caja ste mali obdržať kópiu Všeobecnej verejnej licencie GNU. Ak sa tak nestalo, napíšte na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: Zoom to Default
sk: Nastaviť predvolené priblíženie

en: _About
sk: O progr_ame

en: _About Extension
sk: _O rozšírení

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Add Bookmark
sk: Prid_ať záložku

en: _Add a New Color...
sk: _Pridať novú farbu...

en: _Add a New Emblem...
sk: _Pridať nový emblém...

en: _Add a New Pattern...
sk: _Pridať novú vzorku...

en: _Always perform this action
sk: Vždy vykon_ať túto operáciu

en: _Arrange items:
sk: _Usporiadať položky:

en: _Ask each time
sk: Vždy sa _spýtať

en: _Back
sk: _Dozadu

en: _Backgrounds and Emblems...
sk: _Pozadia a emblémy...

en: _Bookmarks
sk: Zá_ložky

en: _Browse...
sk: _Prehliadať...

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Clear
sk: _Vyčistiť

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: _Close Tab
sk: _Zatvoriť kartu

en: _Compact
sk: _Kompaktné

en: _Computer
sk: _Počítač

en: _Connect
sk: _Pripojiť

en: _Connect Drive
sk: _Pripojiť jednotku

en: _Contents
sk: _Pomocník

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Copy Here
sk: _Kopírovať sem

en: _DVD Video:
sk: Video _DVD:

en: _Default zoom level:
sk: Pre_dvolená úroveň priblíženia:

en: _Delete
sk: _Vymazať

en: _Delete Permanently
sk: Trvale v_ymazať

en: _Desktop
sk: _Pracovná plocha

en: _Detect Media
sk: _Nájsť médiá

en: _Disconnect
sk: _Odpojiť

en: _Disconnect Drive
sk: O_dpojiť jednotku

en: _Display
sk: _Zobraziť

en: _Double click to open items
sk: Otvárať položky _dvojitým kliknutím

en: _Download
sk: _Stiahnuť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Edit Bookmarks...
sk: _Upraviť záložky...

en: _Eject
sk: Vy_sunúť

en: _Emblems
sk: _Emblémy

en: _Empty File
sk: _Prázdny súbor

en: _File
sk: _Súbor

en: _Folder:
sk: P_riečinok:

en: _Format
sk: _Formátovať

en: _Format:
sk: _Formát:

en: _Forward
sk: _Dopredu

en: _Go
sk: _Prejsť

en: _Group:
sk: _Skupina:

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _Home
sk: _Domov

en: _Home Folder
sk: _Domovský priečinok

en: _Icons
sk: _Ikony

en: _Image:
sk: _Obrázok:

en: _Invert Selection
sk: _Obrátiť výber

en: _Jump to
sk: _Prejsť na

en: _Keep Aligned
sk: _Udržiavať zoradené

en: _Keyword:
sk: _Kľúčové slovo:

en: _Launch Anyway
sk: _Aj tak spustiť

en: _Link Here
sk: _Odkaz sem

en: _List
sk: _Zoznam

en: _Location...
sk: U_miestnenie...

en: _Location:
sk: _Umiestnenie:

en: _Lock Drive
sk: _Uzamknúť jednotku

en: _Main Toolbar
sk: _Hlavný panel nástrojov

en: _Manually
sk: _Ručne

en: _Mount
sk: _Pripojiť

en: _Move Here
sk: _Presunúť sem

en: _Music Player:
sk: _Hudobný prehrávač:

en: _Name
sk: _Názvu

en: _Network
sk: _Sieť

en: _Never prompt or start programs on media insertion
sk: _Nikdy sa po vložení média nespýtať ani nespustiť program

en: _New Tab
sk: _Nová karta

en: _Next Tab
sk: _Nasledujúca karta

en: _OK
sk: _Ok

en: _Only for files smaller than:
sk: _Iba pre súbory menšie ako:

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open Scripts Folder
sk: _Otvoriť priečinok Skripty

en: _Open With %s
sk: _Otvoriť pomocou %s

en: _Organize Desktop by Name
sk: _Usporiadať plochu podľa názvu

en: _Organize by Name
sk: _Organizovať podľa názvu

en: _Other pane
sk: _Druhý panel

en: _Owner:
sk: _Vlastník:

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Paste Into Folder
sk: V_ložiť do priečinka

en: _Pattern:
sk: _Vzorka:

en: _Patterns
sk: _Vzorky

en: _Photos:
sk: _Fotky:

en: _Places
sk: _Miesta

en: _Power On
sk: Za_pnúť

en: _Previous Tab
sk: _Predchádzajúca karta

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: _Read
sk: Čí_tanie

en: _Redo
sk: _Znova vykonať

en: _Redo creation of a file from template
sk: _Zopakovať vrátené vytvorenie súboru zo šablóny

en: _Redo creation of an empty file
sk: _Zopakovať vrátené vytvorenie prázdneho súboru

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: _Remember this application for "%s" files
sk: _Zapamätať si tento program pre „%s“ súbory

en: _Remember this application for %s documents
sk: _Zapamätať si tento program pre dokumenty %s

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Remove a Color...
sk: _Odstrániť farbu...

en: _Remove a Pattern...
sk: _Odstrániť vzorku...

en: _Remove an Emblem...
sk: _Odstrániť emblém...

en: _Remove...
sk: Odst_rániť...

en: _Rename...
sk: Pre_menovať...

en: _Restore
sk: _Obnoviť

en: _Retry
sk: _Skúsiť znovu

en: _Revert
sk: O_bnoviť

en: _Run
sk: _Spustiť

en: _Run executable text files when they are opened
sk: Otvorením _spúšťať spustiteľné textové súbory

en: _Safely Remove Drive
sk: _Bezpečne odobrať jednotku

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Scripts
sk: _Skripty

en: _Search
sk: _Hľadať

en: _Search for Files...
sk: _Hľadať súbory...

en: _Search for:
sk: _Hľadať:

en: _Select Application
sk: _Vyberte program

en: _Show file sizes with IEC units
sk: Zobraziť veľkosti súborov v jednotkách IEC

en: _Show icons
sk: _Zobraziť ikony

en: _Side Pane
sk: _Bočný panel

en: _Single click to open items
sk: Otvárať položky j_ednoduchým kliknutím

en: _Skip
sk: Pre_skočiť

en: _Skip files
sk: Pre_skočiť súbory

en: _Software:
sk: _Softvér:

en: _Start
sk: _Spustiť

en: _Start Multi-disk Device
sk: _Spustiť viacdiskovú jednotku

en: _Start Multi-disk Drive
sk: _Spustiť viacdiskovú jednotku

en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: _Stop Multi-disk Device
sk: _Zastaviť viacdiskovú jednotku

en: _Stop Multi-disk Drive
sk: Za_staviť viacdiskovú jednotku

en: _Stop the drive associated with the open folder
sk: _Zastaviť jednotku spätú s otvoreným priečinkom

en: _Tabs
sk: _Karty

en: _Text beside icons
sk: _Text vedľa ikon

en: _Trash
sk: _Kôš

en: _Type:
sk: _Typ:

en: _Undo
sk: _Vrátiť

en: _Undo creation of a file from template
sk: _Vrátiť vytvorenie súboru zo šablóny

en: _Undo creation of an empty file
sk: _Vrátiť vytvorenie prázdneho súboru

en: _Unlock Drive
sk: _Odomknúť jednotku

en: _Unmount
sk: _Odpojiť

en: _Up
sk: _Hore

en: _Use a custom command
sk: _Použiť vlastný príkaz

en: _Use compact layout
sk: Použiť _kompaktné rozloženie

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _View As
sk: _Zobraziť ako

en: _View executable text files when they are opened
sk: Otvorením _zobraziť spustiteľné textové súbory

en: _Write
sk: _Zápis

en: _Zoom
sk: _Zväčšenie

en: access
sk: prístup

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sk[0]: približne %'d hodina
sk[1]: približne %'d hodiny
sk[2]: približne %'d hodín
sk[3]: približne %'d hodín

en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
sk: záložky;prehliadať;prehliadanie;miestna;sieť;umiestnenia;miesta;MATE;

en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
sk: prehliadať;prehliadanie;disky;priečinky;miestne;lokálne;vzdialené;počítač;MATE;

en: by E_xtension
sk: podľa _prípony

en: by Modification _Date
sk: podľa _dátumu úpravy

en: by S_ize on Disk
sk: podľa _veľkosti na disku

en: by T_rash Time
sk: podľa času p_resunu do Koša

en: by _Emblems
sk: podľa _emblémov

en: by _Name
sk: podľa _názvu

en: by _Size
sk: podľa veľko_sti

en: by _Type
sk: podľa _typu

en: column
sk: stĺpec

en: create/delete
sk: vytvorenie/vymazanie

en: dropped data
sk: pustené údaje

en: dropped text.txt
sk: pustený text.txt

en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
sk: súbor;správca;zmeniť;zmena;vlastnosti;správanie;vzhľad;okná;MATE;

en: files;browser;manager;MATE;
sk: súbory;prehliadač;správca;MATE;

en: free
sk: voľných

en: home;personal;folder;open;MATE;
sk: domov;osobný;priečinok;otvoriť;otvorenie;MATE;

en: link
sk: odkaz

en: link (broken)
sk: odkaz (neplatný)

en: list
sk: zoznam

en: loading...
sk: načíta sa...

en: nd copy)
sk: . kópia)

en: new file
sk: nový súbor

en: no
sk: nie na

en: nothing
sk: nič

en: on the desktop
sk: na ploche

en: paused
sk: pozastavené

en: pausing
sk: pozastavuje sa

en: pointing at "%s"
sk: ukazujúci na „%s“

en: queued
sk: vo fronte

en: queuing
sk: pridáva sa do fronty

en: rd copy)
sk: . kópia)

en: read
sk: čítanie

en: st copy)
sk: . kópia)

en: th copy)
sk: . kópia)

en: today
sk: dnes

en: today at %-I:%M %p
sk: dnes o %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
sk: dnes o %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
sk: dnes o 00:00 PM

en: today at 00:00:00 PM
sk: dnes o 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
sk: dnes, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
sk: dnes, 00:00 PM

en: unknown
sk: neznámy

en: unknown MIME type
sk: neznámy typ MIME

en: unknown type
sk: neznámy typ

en: unreadable
sk: nečitateľný

en: untitled folder
sk: Priečinok bez názvu

en: used
sk: použitých

en: write
sk: zápis

en: yesterday
sk: včera

en: yesterday at %-I:%M %p
sk: včera o %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
sk: včera o %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
sk: včera o 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
sk: včera o 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
sk: včera, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
sk: včera o 00:00 PM
