mate-desktop 1.25.0 - en to sk translation catalogue (284 entries)

en: "Deepness" of the color.
sk: „Hĺbka“ farby.

en: A '\n' separated list of "name:color" as defined by the 'gtk-color-scheme' setting
sk: Zoznam položiek „názov:farba“ oddelených novým riadkom definovaný nastavením 'gtk-color-scheme'

en: About MATE
sk: O prostredí MATE

en: Allow postponing of breaks
sk: Umožniť odloženie prestávok

en: Amount of blue light in the color.
sk: Hodnota modrej vo farbe.

en: Amount of green light in the color.
sk: Hodnota zelenej vo farbe.

en: Amount of red light in the color.
sk: Hodnota červenej vo farbe.

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sk: Parameter použitý na spustenie programov v termináli definovaný kľúčom „exec“.

en: Bad command (Exec) to launch
sk: Neplatný príkaz (Exec), ktorý sa má spustiť

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sk: Názov predvolenej témy používanej gtk+.

en: Beep when a modifier is pressed.
sk: Pípnuť pri stlačení modifikátora.

en: Break time
sk: Trvanie prestávky

en: Brightness of the color.
sk: Svetlosť farby.

en: Browser needs terminal
sk: Prehliadač vyžaduje terminál

en: Browser understands remote
sk: Prehliadač vie pracovať vzdialene

en: Buttons Have Icons
sk: Tlačidlá majú ikony

en: CRTC %d cannot drive output %s
sk: CRTC %d nemôže obsluhovať výstup %s

en: CRTC %d does not support rotation=%s
sk: CRTC %d nepodporuje otočenie=%s

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
sk: CRTC %d: skúšanie režimu %dx%d@%dHz s výstupom %dx%d@%dHz (prechod %d)

en: Calculator application
sk: Aplikácia kalkulačky

en: Calendar needs terminal
sk: Kalendár potrebuje terminál

en: Cancel Button
sk: Tlačidlo zrušiť

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sk: Nepodarilo sa nájsť terminál. Použije sa xterm aj napriek tomu, že nemusí fungovať

en: Cannot find file '%s'
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor „%s“

en: Choose colors from the palette or the screen
sk: Vyberte farby z palety, alebo obrazovky

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
sk: Kliknite na kvapkadlo, potom kliknite na ľubovoľné miesto na vašej obrazovke na zvolenie danej farby.

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
sk: Kliknite na túto položku palety pre jej zvolenie ako súčasnú farbu. Pre zvolenie tejto položky sem pritiahnite farebnú vzorku alebo na ňu kliknite pravým tlačidlom myši a zvoľte "Uložiť sem farbu".

en: Color Selection
sk: Výber farby

en: Color Shading Type
sk: Typ farebného tieňovania

en: Color Wheel
sk: Farebné koliesko

en: Color _name:
sk: _Názov farby:

en: Color selection dialog
sk: Dialógové okno výberu farby

en: Current Alpha
sk: Súčasná hodnota priesvitnosti

en: Current Color
sk: Súčasná farba

en: Cursor Blink
sk: Blikanie kurzora

en: Cursor Blink Time
sk: Čas blikania kurzora

en: Default browser
sk: Predvolený prehliadač

en: Default browser for all URLs.
sk: Predvolený prehliadač pre všetky URL.

en: Default calendar
sk: Predvolený kalendár

en: Default calendar application
sk: Predvolený program kalendára

en: Default font
sk: Predvolené písmo

en: Default mixer device
sk: Predvolené zariadenie zmiešavača

en: Default mixer tracks
sk: Predvolené stopy zmiešavača

en: Default tasks
sk: Predvolené úlohy

en: Default tasks application
sk: Predvolený program úloh

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom", "spanned".
sk: Určuje, ako je vykreslený obrázok nastavený cez wallpaper_filename. Možné hodnoty sú „wallpaper“, „centered“, „scaled“, „stretched“, „zoom“, „spanned“.

en: Disable URL and MIME type handlers
sk: Zakázať ovládače URL a MIME typu

en: Disable all external thumbnailers
sk: Deaktivovať všetky externé vytvárače náhľadov

en: Disable command line
sk: Zakázať príkazový riadok

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sk: Deaktivovať ak sú dve klávesy stlačené naraz.

en: Disable lock screen
sk: Zakázať zamykanie obrazovky

en: Disable log out
sk: Zakázať odhlásenie

en: Disable print setup
sk: Zakázať nastavenie tlače

en: Disable printing
sk: Zakázať tlač

en: Disable saving files to disk
sk: Zakázať ukladanie súborov na disk

en: Disable theme settings
sk: Zakázať nastavenia témy

en: Disable user switching
sk: Zakázať prepínanie používateľov

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds.
sk: Neakceptovať kláves ako stlačený, kým nie je stlačený aspoň @delay milisekúnd.

en: Document font
sk: Písmo dokumentu

en: Draw Desktop Background
sk: Vykresliť pozadie pracovnej plochy

en: Enable Accessibility
sk: Povoliť sprístupnenie

en: Enable Animations
sk: Povoliť animácie

en: Enable ESD
sk: Povoliť ESD

en: Enable Gtk toolkit-wide animations
sk: Povoliť GTK toolkit-wide animácie

en: Enable sound server startup.
sk: Povoliť spustenie zvukového servera.

en: Enable the primary paste selection
sk: Povoliť vkladanie hlavného výberu

en: Error reading file '%s': %s
sk: Chyba pri čítaní súboru „%s“: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
sk: Chyba pri presune v súbore „%s“: %s

en: Exec Arguments
sk: Parametre spustenia

en: Fade the background on change
sk: Zoslabiť pozadie pri zmene

en: File '%s' is not a regular file or directory.
sk: Súbor „%s“ nie je normálny súbor alebo priečinok.

en: File Icon Theme
sk: Téma ikon súborov

en: File to use for the background image.
sk: Súbor, ktorý použiť ako obrázok pozadia.

en: GNOME 2 was the most popular Linux desktop but it’s no longer available... MATE is here to provide that same desktop to you!
sk: GNOME 2 bolo najpopulárnejšie Linuxové prostredie, ale už viac nie je k dispozícii... MATE je tu pre to, aby vám poskytol to isté.

en: GTK IM Module
sk: Modul GTK IM

en: GTK IM Preedit Style
sk: Prededitovací štýl GTK IM

en: GTK IM Status Style
sk: Štýl GTK IM Status

en: Gtk+ Theme
sk: Téma Gtk+

en: HEX String
sk: HEX reťazec

en: Has Opacity Control
sk: ovláda nepriehľadnosť

en: Has palette
sk: Má paletu

en: Have MATE draw the desktop background.
sk: Má MATE vykresliť pozadie pracovnej plochy.

en: Have MATE file manager (Caja) draw the desktop icons.
sk: Poveriť správcu súborov MATE (Caja) nakreslením ikoniek na ploche.

en: Help
sk: Pomocník

en: Help Button
sk: Tlačidlo Pomocník

en: How long to accelerate in milliseconds
sk: Ako dlho zrýchľovať v milisekundách

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed.
sk: Koľko milisekúnd trvá zrýchlenie z 0 na maximálnu rýchlosť.

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate.
sk: Koľko milisekúnd čakať pred začiatkom fungovania kláves na presúvanie myši.

en: How many pixels per second to move at the maximum speed.
sk: O koľko pixlov za sekundu sa posunúť pri maximálnej rýchlosti.

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid".
sk: Ako tieňovať farbu pozadia. Možné hodnoty sú „horizontal-gradient“, „vertical-gradient“ a „solid“.

en: Icon Theme
sk: Téma ikon

en: Icon theme to use for the panel, Caja etc.
sk: Téma ikon použitá pre panel, program Caja, atď.

en: If set to true, then MATE will change the desktop background with a fading effect.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, MATE zmení nastavenie s efektom zoslabnutia.

en: If true, gtk+ uses the primary paste selection, usually triggered by a middle mouse button click.
sk: Ak je povolené, GTK+ vloží obsah hlavného výberu, zvyčajne stlačením stredného tlačidla myši.

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds.
sk: Ignorovať viacnásobné stlačenia _rovnakého_ klávesu v intervale @delay milisekúnd.

en: Initial delay in milliseconds
sk: Počiatočné oneskorenie v milisekundách

en: Input feedback sounds
sk: Zvuky spätnej väzby vstupu

en: Instant Messaging application
sk: Aplikácia okamžitých správ

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
sk: Klávesová skratka na otvorenie panela menu

en: Laptop
sk: Prenosný počítač

en: Learn more about MATE
sk: Naučiť sa viac o MATE

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sk: Ľavá alebo horná farba pri kreslení prechodov alebo jednoliata farba.

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds.
sk: Dĺžka cyklu blikania kurzora v milisekundách.

en: List of assistive technology applications to start when logging into the MATE desktop.
sk: Zoznam programov pomocných technológií, ktoré sa majú spustiť pri prihlásení do pracovného prostredia MATE.

en: List of mime-types for which external thumbnailer programs will be disabled
sk: Zoznam typov MIME, pre ktoré budú zakázané externé programy pre tvorbu miniatúr

en: List of symbolic names and color equivalents
sk: Zoznam symbolických názvov a farebných ekvivalentov

en: MATE Color Selection
sk: Výber farieb MATE

en: MATE Desktop Environment
sk: Pracovné prostredie MATE

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, document viewer, image viewer, menus, and many applications.
sk: MATE zahŕňa väčšinu toho, čo vidíte na svojom počítači, vrátane správcu súborov, prehliadača dokumentov, prehliadača obrázkov, rôznych menu a mnohých programov

en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
sk: MATE je slobodné, použiteľné, stabilné a prístupné prostredie pre rodinu Unixových operačných systémov.

en: MATE is the continuation of GNOME 2. Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
sk: MATE je pokračovaním GNOME 2. Od spustenia GNOME v 1997 doň prispeli kódmi stovky ľudí. Oveľa viac ľudí prispelo inými dôležitými spôsobmi, akými sú preklady, dokumentácia a zaistenie kvality.

en: MATE provides an intuitive and attractive desktop to Linux users using traditional metaphors.
sk: MATE poskytuje intuitívne a atraktívne prostredie pre používateľov Linuxu za použitia tradičných postupov

en: MATE to start preferred Mobility assistive technology application during login.
sk: MATE má spustiť preferovaný program pomocných technológií pohyblivosti počas prihlásenia.

en: MATE to start preferred Visual assistive technology application during login.
sk: MATE má spustiť preferovaný program zrakových pomocných technológií počas prihlásenia.

en: MATE;color;chooser;pick;palette;screen;selection;
sk: MATE;farba;výber;voľba;zvoliť;vybrať;paleta;škála;obrazovka;displej;

en: Maximum age for thumbnails in the cache, in days. Set to -1 to disable cleaning.
sk: Maximálny vek miniatúr vo vyrovnávacej pamäte v dňoch. Nastavením na -1 zakážete čistenie.

en: Maximum size of the thumbnail cache, in megabytes. Set to -1 to disable cleaning.
sk: Maximálna veľkosť vyrovnávacej pamäte miniatúr v megabajtoch. Nastavením na -1 zakážete čistenie.

en: Menubar Detachable
sk: Odpojiteľný panel menu

en: Menubar accelerator
sk: Klávesová skratka pre panel menu

en: Menus Have Icons
sk: Položky menu majú ikony

en: Menus Have Tearoff
sk: Menu majú úchyty

en: Minimum interval in milliseconds
sk: Minimálny interval v milisekundách

en: Mirror Screens
sk: Zrkadlené obrazovky

en: Module for GtkFileChooser
sk: Modul pre GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gio" and "gtk+".
sk: Modul, ktorý sa má používať ako model systému súborov pre widget GtkFileChooser. Možné hodnoty sú „gio“, „mate-vfs“ a „gtk+“.

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
sk: Neznámy

en: Monospace font
sk: Písmo s pevnou šírkou

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sk: Názov písma s pevnou šírkou pre použitie na miestach ako terminály.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sk: Názov Prededitovacieho štýlu vstupnej metódy GTK+ použitého gtk+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sk: Názov Stavového štýlu vstupnej metódy GTK+ použitého gtk+.

en: Name of the default font used by gtk+.
sk: Názov predvoleného písma používaného gtk+.

en: Name of the default font used for reading documents.
sk: Názov predvoleného písma používaného pre čítanie dokumentov.

en: Name of the input method module used by GTK+.
sk: Názov modulu vstupnej metódy používaného GTK+.

en: No URL to launch
sk: Nezadané URL, ktoré sa má spustiť

en: No command (Exec) to launch
sk: Nezadaný príkaz (Exec), ktorý sa má spustiť

en: No filename to save to
sk: Nezadaný názov súboru pre uloženie

en: No name
sk: Bez mena

en: Not a launchable item
sk: Nie je spustiteľnou položkou

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sk: Dĺžka trvania písania v minútach pred spustením režimu prestávky.

en: Number of minutes that the typing break should last.
sk: Počet minút, po ktoré ma trvať prestávka v písaní.

en: OK Button
sk: Tlačidlo OK

en: Only show mnemonics on when the Alt key is pressed
sk: Zobraziť mnemotechnické pomôcky pri stlačenej klávese Alt

en: Op_acity:
sk: Nepriehľ_adnosť:

en: Opacity with which to draw the background picture.
sk: Krytie, pomocou ktorej vykresliť obrázok pozadia.

en: Pick a Color
sk: Zvoľte farbu

en: Picture Filename
sk: Názov súboru obrázka

en: Picture Opacity
sk: Krytie obrázka

en: Picture Options
sk: Možnosti obrázka

en: Pixels per seconds
sk: Pixlov za sekundu

en: Position on the color wheel.
sk: Pozícia na farebnom koliesku.

en: Preferred Mobility assistive technology application
sk: Preferovaný program pomocných technológií pohyblivosti

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
sk: Preferovaný program pomocných technológií pohyblivosti, ktorý bude použitý pre prihlásenie, menu, alebo príkazový riadok.

en: Preferred Visual assistive technology application
sk: Preferovaný program zrakových pomocných technológií

en: Preferred Visual assistive technology application to be used for login, menu, or command line.
sk: Preferovaný program zrakových pomocných technológií bude použitý pre prihlásenie, menu, alebo príkazový riadok.

en: Prevent running any URL or MIME type handler applications.
sk: Zabráni spusteniu ovládacieho programu pre URL alebo MIME typ.

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
sk: Nepovoliť používateľovi prístup k terminálu alebo zadať príkazový riadok na spustenie. Napríklad, toto by znemožnilo prístup k dialógovému oknu panela „Spustiť program“.

en: Prevent the user from changing theme settings.
sk: Zabrániť používateľovi v zmene nastavení témy.

en: Prevent the user from locking the screen.
sk: Zabrániť používateľovi v uzamknutí obrazovky.

en: Prevent the user from logging out.
sk: Zabrániť používateľovi v odhlásení.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
sk: Nepovoliť používateľovi upravovať nastavenia tlače. Napríklad, toto by znemožnilo prístup k dialógovým oknám „Nastavenie tlače“ všetkých programov.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
sk: Nepovoliť používateľovi tlačiť. Napríklad, toto by znemožnilo prístup k dialógovým oknám „Tlačiť“ všetkých programov.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
sk: Nepovoliť používateľovi ukladať súbory na disk. Napríklad, toto by znemožnilo prístup k dialógovým oknám „Uložiť ako“ všetkých programov.

en: Prevent the user from switching to another account while his session is active.
sk: Zabrániť používateľovi prepnúť na iný účet, kým je jeho relácia aktívna.

en: Primary Color
sk: Hlavná farba

en: RANDR extension is not present
sk: rozšírenie RANDR nie je prítomné

en: Received invalid color data
sk: Bol prijatý neplatný údaj o farbe

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sk: Pravá alebo dolná farba pri kreslení prechodov, nepoužité pre jednoliatu farbu.

en: Scaling Factor for QT appllications
sk: Škálovací faktor QT programov

en: Secondary Color
sk: Vedľajšia farba

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
sk: Zvoľte farbu, ktorá má byť použitá pre vonkajší kruh. Vyberte tmavosť alebo svetlosť tej farby vo vnútornom trojuholníku.

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sk: Povoľte, aby sa deaktivovali všetky externé programy na tvorbu náhľadov, nezávisle od toho, či sú jednotlivo zakázané/povolené.

en: Show Desktop Icons
sk: Zobraziť ikony na ploche

en: Show the 'Input Methods' menu
sk: Zobraziť menu „Metódy vstupu“

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
sk: Zobraziť menu „Riadiace znaky Unicode“

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar".
sk: Veľkosť ikon v paneloch nástrojov, buď „small-toolbar“(malý panel nástrojov) alebo „large-toolbar“(veľký panel nástrojov).

en: Sound theme name
sk: Názov zvukovej témy

en: Sounds for events
sk: Zvuky pre udalosti

en: Start preferred Mobility assistive technology application
sk: Spustiť preferovaný program pomocných technológií pohyblivosti

en: Start preferred Visual assistive technology application
sk: Spustiť preferovaný program zrakových pomocných technológií

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Startup Assistive Technology Applications
sk: Spúšťané programy pomocných technológií

en: Status Bar on Right
sk: Stavový riadok napravo

en: Tasks needs terminal
sk: Úlohy potrebujú terminál

en: Terminal application
sk: Program terminálu

en: Terminal program to use when starting applications that require one.
sk: Terminálový program, ktorý sa má použiť, ak spúšťaný program vyžaduje terminál.

en: The OK button of the dialog.
sk: Tlačidlo OK dialógového okna.

en: The XDG sound theme to use for event sounds.
sk: Téma zvuku XDG, ktorú použiť pre zvuky udalostí.

en: The cancel button of the dialog.
sk: Tlačidlo Zrušiť dialógového okna

en: The color selection embedded in the dialog.
sk: Výber farby vložený do dialógového okna.

en: The color you've chosen.
sk: Farba, ktorú ste zvolili.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
sk: Farba, ktorú ste zvolili. Môžete túto farbu stiahnuť na paletu, pre jej uloženie na budúce použitie.

en: The current color
sk: Súčasná farba

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sk: Súčasná hodnota krytia (0 plne priehľadná, 65535 plne nepriehľadná)

en: The default mixer device used by the multimedia key bindings.
sk: Predvolené zariadenie zmiešavača použitého priradením multimediálnych kláves.

en: The default mixer tracks used by the multimedia key bindings.
sk: Predvolené stopy zmiešavača použitého priradením multimediálnych kláves.

en: The help button of the dialog.
sk: Tlačidlo Pomocník dialógového okna.

en: The hexadecimal string of current color
sk: Hexadecimálny reťazec aktuálnej farby

en: The name “MATE” comes from yerba maté, a species of holly native to subtropical South America. Its leaves contain caffeine and are used to make infusions and a beverage called mate.
sk: Názov „MATE“ pochádza z yerba maté, druhu cezmína zo subtropickej južnej Ameriky. Jeho lístky obsahujú kofeín a sú používané na prípravu infúzií a nápoje zvané „Maté“

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now.
sk: Predošlá vybraná farba, pre porovnanie k farbe, ktorú vyberáte teraz.

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
sk: Vaša predošlá vybraná farba, pre porovnanie k farbe, ktorú vyberáte teraz. Môžete túto farbu vtiahnuť do poľa palety, alebo ju zvoliť ako súčasnú vtiahnutím ku druhej farbe na vzorkovníku.

en: The selected color
sk: Vybraná farba

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sk: Vybraná hodnota krytia (0 plne priehľadná, 65535 plne nepriehľadná)

en: The title of the color selection dialog
sk: Titulok dialógu „Výber farby“

en: Theme used for displaying file icons.
sk: Téma použitá pri zobrazovaní ikon súboru.

en: This controls the GTK scale factor that maps from window coordinates to the actual device pixels. On traditional systems this is 1, but on very high density displays (e.g. HiDPI, Retina) this can be a higher value (often 2). Set to 0 to auto-detect.
sk: Toto upravuje zväčšovací faktor GTK, ktorým sa prepočítavajú súradnice položiek na obrazovke na skutočné fyzické pixely zariadenia. Zvyčajne je táto hodnota nastavená na 1, ale na obrazovkách s veľmi vysokým rozlíšením (HiDPI, Retina) je možné použiť vyššiu hodnotu (napr. 2). Nastavte na 0 pre automatickú detekciu.

en: This setting determines where application menu will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.
sk: Toto nastavenie určuje, kde se zobrazí menu programu - v okne, alebo na paneli s protokolom MenuModel. Viď https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-app-menu.

en: This setting determines where window menubars will be displayed - in a window or on a panel with MenuModel protocol. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.
sk: Toto nastavenie určuje, kde se zobrazí panel menu okna - v okne, alebo na paneli s protokolom MenuModel. Viď https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-shell-shows-menubar.

en: This setting determines whether MATE controls the scale factor for QT applications. Enable to synchronize with the GTK scale factor when initializing the session, disable to control this value elsewhere. Requires restarting your session.
sk: Toto nastavenie určuje, či MATE ovláda škálovací faktor QT programov. Povoľte pre synchronizáciu s GTK škálovacím faktorom pri načítaní relácie, zakážte pre úpravu tejto hodnoty niekde inde. Je potrebný reštart vašej relácie.

en: This setting determines which buttons should be put in the titlebar of client-side decorated windows, and whether they should be placed at the left of right. See https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.
sk: Toto nastavenie určuje, ktoré tlačidlá by mali byť pridané do záhlavia okien na strane klienta, a či by mali byť na ľavej, alebo pravej strane. Viď https://developer.gnome.org/gtk3/stable/GtkSettings.html#GtkSettings--gtk-decoration-layout.

en: Thumbnails will not be created for files whose mime-type is contained in the list.
sk: Miniatúry nebudú vytvárané pre súbory, ktorých MIME je v zozname.

en: Title
sk: Názov

en: Titlebar layout of GTK3 client-side decorated windows
sk: Rozloženie záhlavia okien zdobených štýlom GTK3 stranou klienta.

en: Toolbar Detachable
sk: Odpojiteľný panel nástrojov

en: Toolbar Icon Size
sk: Veľkosť ikon na paneli nástrojov

en: Toolbar Style
sk: Štýl panelu nástrojov

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text".
sk: Štýl panelu nástrojov. Platné hodnoty sú „both“(oboje), „both-horiz“(oboje horizontálne), „icons“(ikony) a „text“.

en: Transparency of the color.
sk: Priehľadnosť farby.

en: Trying modes for CRTC %d
sk: Skúšanie režimov pre CRTC %d

en: Type time
sk: Trvanie písania

en: Unknown encoding of: %s
sk: Neznáme kódovanie pre: %s

en: Unspecified
sk: Nešpecifikované

en: Use Custom Font
sk: Použiť vlastné písmo

en: Use GTK3 header bar
sk: Použiť panel záhlavia GTK3

en: Use GTK3 overlay scrolling
sk: Používať GTK3 prekrývajúce skrolovanie

en: Use a global menubar for displaying application menus
sk: Používať globálny panel menu na zobrazovanie menu programov

en: Use a global menubar for displaying window menubars
sk: Používať globálny panel menu na zobrazovanie panelu menu okien

en: Use alpha
sk: Použiť priesvitnosť

en: Whether Applications should have accessibility support.
sk: Určuje, či majú mať programy podporu pre zjednodušenie ovládania.

en: Whether a palette should be used
sk: Určuje, či má byť použitá paleta

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sk: Určuje, či majú byť zobrazované animácie. Poznámka: Toto je globálne nastavenie a zmení správanie správcu okien, panelu atď.

en: Whether built-in GTK+ scrolled windows will use overlay scrolling. Overlay scrolling hides and reduces the size of the scrollbar until it gets focus.
sk: Určuje, či vstavané GTK+ skrolovacie okná budú používať prekryté skrolovanie. Prekrývajúce skrolovanie schováva a znižuje veľkosť posuvníka, ak nie je zameraný.

en: Whether builtin GTK+ dialogs such as the file chooser, the color chooser or the font chooser will use a header bar at the top to show action widgets, or an action area at the bottom. This setting does not affect custom dialogs using GtkDialog directly, or message dialogs.
sk: Určuje, či zabudované GTK+ dialógy, ako je výber súborov, farieb nebo písma, budú používať záhlavie navrchu, na zobrazenie akčných prvkov alebo akčného priestoru naspodku. Toto nastavení nemá priamo vplyv na vlastné dialógy pomocou GtkDialog nebo dialógy správ.

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text.
sk: Určuje, či sa na tlačidlách môžu okrem textu tlačidla zobrazovať aj ikony.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry.
sk: Určuje, či sa v menu môžu zobrazovať ikony vedľa položiek menu.

en: Whether menus should have a tearoff.
sk: Určuje, či majú mať menu úchytky.

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the Alt key.
sk: Určuje, či sa majú mnemotechnické pomôcky automaticky zobraziť, a skryť, keď používateľ stlačí klávesu Alt.

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sk: Určuje, či je alebo nie je povolené uzamykanie klávesnice

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sk: Určuje, či je alebo nie je povolené uzamykanie klávesnice.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sk: Určuje, či môže byť alebo nemôže byť odložená obrazovka prestávky v písaní.

en: Whether or not to give the color an alpha value
sk: Určuje, či má byť farbe pridelená hodnota priesvitnosti

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sk: Určuje, či má Výber farby povoliť nastavenie úrovne priehľadnosti

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method.
sk: Určuje, či majú kontextové menu vstupov a textových pohľadov ponúkať zmenu metódy vstupu.

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters.
sk: Určuje, či majú kontextové menu vstupov a textových pohľadov ponúkať vloženie riadiacich znakov.

en: Whether the cursor should blink.
sk: Určuje, či má kurzor blikať.

en: Whether the default browser needs a terminal to run.
sk: Určuje, či predvolený prehliadač vyžaduje terminál pre svoj beh.

en: Whether the default browser understands netscape remote.
sk: Určuje, či predvolený prehliadač rozumie netscape remote.

en: Whether the default calendar application needs a terminal to run
sk: Určuje, či predvolený program kalendára potrebuje terminál pre svoj beh

en: Whether the default tasks application needs a terminal to run
sk: Určuje, či predvolený program úloh potrebuje terminál pre svoj beh

en: Whether the user can detach menubars and move them around.
sk: Určuje, či používateľ môže odpojiť panely menu a pohybovať nimi.

en: Whether the user can detach toolbars and move them around.
sk: Určuje, či používateľ môže odpojiť panely nástrojov a pohybovať nimi.

en: Whether to display a status bar meter on the right.
sk: Určuje, či zobraziť merač stavového riadku vpravo.

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
sk: Určuje, či povoliť toolkit-wide animácie

en: Whether to play sounds on input events.
sk: Určuje, či prehrať zvuky pri udalostiach vstupu.

en: Whether to play sounds on user events.
sk: Určuje, či prehrať zvuky pri používateľských udalostiach.

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sk: Určuje, či použiť používateľské písmo v gtk+ programoch.

en: Window Scaling Factor
sk: Škálovací faktor okien

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
sk: Môžete sem zadať buď hexadecimálnu hodnotu farby, alebo názov farby ako napr. „orange“.

en: _Blue:
sk: _Modrá:

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Green:
sk: _Zelená:

en: _Hue:
sk: _Odtieň:

en: _OK
sk: _Ok

en: _Palette:
sk: _Paleta:

en: _Red:
sk: _Červená:

en: _Saturation:
sk: _Nasýtenie

en: _Save color here
sk: _Uložiť sem farbu

en: _Value:
sk: _Hodnota

en: cannot clone to output %s
sk: nepodarilo sa klonovať na výstup %s

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
sk: nepodarilo sa priradiť CRTC na výstupy:
    %s

en: could not get information about CRTC %d
sk: nepodarilo sa získať informáciu o CRTC %d

en: could not get information about output %d
sk: nepodarilo sa získať informácie o výstupe %d

en: could not get the range of screen sizes
sk: nepodarilo sa získať rozsah veľkostí obrazovky

en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
sk: nepodarilo sa získať zdroje obrazovky (CRTC, výstupy, režimy)

en: could not set the configuration for CRTC %d
sk: nepodarilo sa nastaviť konfiguráciu pre CRTC %d

en: minimum interval in milliseconds
sk: minimálny interval v milisekundách

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
sk: žiadna z uložených konfigurácií displeja nezodpovedá aktívnej konfigurácii

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
sk: žiaden z vybraných režimov nebol kompatibilný s možnými režimami:
    %s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
sk: výstup %s nemá rovnaké parametre ako iný klonovaný výstup:
    existujúci režim = %d, nový režim = %d
    existujúce súradnice = (%d, %d), nové súradnice = (%d, %d)
    existujúca otočenie = %s, nové otočenie = %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
sk: výstup %s nepodporuje režim %dx%d@%dHz

en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
sk: vyžiadaná poloha/veľkosť pre CRTC %d je mimo povolenú hranicu: poloha=(%d, %d), veľkosť=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
sk: vyžadovaná virtuálna veľkosť nezodpovedá dostupnej veľkosti: vyžadované=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
sk: neobslúžená chyba X pri získavaní rozsahu veľkostí obrazovky
