mate-panel 1.26.0 - en to sk translation catalogue (596 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
sk: „%s“ skončil neočakávane

en: %1$s
    %2$s
sk: %2$s
    %1$s

en: %1$s, %2$s
sk: %2$s, %1$s

en: %A %B %d (%%s)
sk: %A %d. %B (%%s)

en: %A, %B %d %Y
sk: %A, %d. %B %Y

en: %I:%M %p
sk: %I:%M%p

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sk: %s nie je vôbec užitočný. Iba zaberá miesto na disku a čas kompilácie a ak je aktívny, zaberá vzácne miesto na paneli a v pamäti. Ak nájdete niekoho, kto používa tento aplet, okamžite ho pošlite na psychiatrické vyšetrenie.

en: %s the Fish
sk: Ryba %s

en: %s the Fish Says:
sk: Ryba %s hovorí:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sk: Ryba menom %s, moderné orákulum

en: %s the Fish, the fortune teller
sk: Ryba %s, rozprávač citátov

en: %s, feels like %s
sk: %s, je ako %s

en: (empty)
sk: (prázdne)

en: (with minor help from George)
sk: (s malou pomocou od Georgea)

en: - Edit .desktop files
sk: - Upraviť súbory .desktop

en: <i>(optional)</i>
sk: <i>(voliteľná)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
sk: <small><i>Zadajte názov mesta, kraja alebo štátu a potom zvoľte vhodnú položku zo zoznamu.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
sk: <small>Nepriehľadný</small>

en: <small>Set...</small>
sk: <small>Nastaviť...</small>

en: <small>Set</small>
sk: <small>Nastaviť</small>

en: <small>Transparent</small>
sk: <small>Priesvitný</small>

en: A compact menu
sk: Kompaktné menu

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sk: Ryba bez mena je úplne nanič. Musíte jej dať meno aby ožila.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sk: Zoznam IID apletov, ktoré bude panel ignorovať. Týmto môžete zabrániť niektorým apletom, aby sa zobrazovali v menu alebo spúšťali. Napríklad ak chcete zakázať mini-commander, pridajte „OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet“. Aby sa toto nastavenie prejavilo, je nutné panel znovu spustiť.

en: A list of locations to display in the calendar window.
sk: Zoznam miest zobrazených v okne kalendára.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sk: Zoznam ID panelov. Každé ID určuje jeden panel najvyššej úrovne. Nastavenia každého z týchto panelov sú uložené v /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sk: Zoznam ID objektov panelu. Každé ID určuje jeden objekt panelu (napr. spúšťač, tlačidlo akcie alebo menu). Nastavenia každého z týchto objektov sú uložené v /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
sk: Vyťahovacia zásuvka na uloženie ostatných položiek

en: A separator to organize the panel items
sk: Oddeľovač pre lepšie usporiadanie položiek na paneli

en: A_bout Panels
sk: _O paneloch

en: About the MATE Panel
sk: O paneli MATE

en: Access documents, folders and network places
sk: Môžete pristupovať k dokumentom, priečinkom a miestam v sieti

en: Action button type
sk: Typ operácie tlačidla

en: Ad_just Date & Time
sk: _Upraviť dátum a čas

en: Add this as _drawer to panel
sk: Pridať toto ako _zásuvku do panelu

en: Add this as _menu to panel
sk: Pridať ako _menu do panelu

en: Add this launcher to _desktop
sk: Pridať tento spúšťač na pracovnú p_lochu

en: Add this launcher to _panel
sk: Pridať tento spúšťač do _panelu

en: Add to Drawer
sk: Pridať do zásuvky

en: Add to Panel
sk: Pridať do panelu

en: Allow workspace _wrap around in switcher
sk: Povoliť prechod od poslednej pracovnej plochy k prvej v prepínači plôch

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sk: Počas pokusu o otvorenie „%s“ nastala neznáma chyba.

en: And many, many others…
sk: A veľa, veľa iných…

en: Animation
sk: Animácia

en: Animation speed
sk: Rýchlosť animácie

en: Applet IID
sk: IID apletu

en: Applet IIDs to disable from loading
sk: IID apletov, ktoré sa nemajú načítavať

en: Application
sk: Program

en: Application Launcher...
sk: Spúšťač programu...

en: Application does not accept documents on command line
sk: Program neprijíma dokumenty z príkazového riadka

en: Application in Terminal
sk: Program v termináli

en: Applications
sk: Programy

en: Area where notification icons appear
sk: Oblasť, kde sa objavujú oznámenia

en: Arro_ws on hide buttons
sk: Šípky na _tlačidlách pre skrývanie

en: Autoclose drawer
sk: Automatické zatvorenie zásuvky

en: Automatically hide panel into corner
sk: Automaticky skryť panel do rohu

en: Background
sk: Pozadie

en: Background _image:
sk: _Obrázok pozadia:

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color opacity
sk: Priesvitnosť farby pozadia

en: Background image
sk: Obrázok pozadia

en: Background type
sk: Typ pozadia

en: Behaviour
sk: Správanie

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Bottom Panel
sk: Dolný panel

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sk: Prehliadať všetky miestne a vzdialené disky a priečinky dostupné z tohto počítača

en: Browse and run installed applications
sk: Prehliadanie a spúšťanie nainštalovaných programov

en: Browse bookmarked and local network locations
sk: Prehliadať záložky a miesta v lokálnej sieti

en: C_lear
sk: _Vyčistiť

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sk: Položke pracovnej plochy typu Odkaz nie je možné odovzdať URI dokumentov

en: Cannot delete this panel
sk: Nemôžete odstrániť tento panel

en: Cannot find an empty spot
sk: Nepodarilo sa nájsť prázdne miesto

en: Center panel on x-axis
sk: Panel na stred podľa osi X

en: Center panel on y-axis
sk: Panel na stred podľa osi Y

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
sk: Môžete meniť vzhľad a správanie prostredia, získať pomoc, alebo sa odhlásiť

en: Choose Location
sk: Výber umiestnenia

en: Choose a file to append to the command...
sk: Vyberte súbor, ktorý sa má odovzdať príkazu...

en: Choose a file...
sk: Vybrať súbor...

en: Choose an application...
sk: Vybrať program...

en: Choose an icon
sk: Vybrať ikonu

en: City Name
sk: Názov mesta

en: City Time Zone
sk: Časové pásmo mesta

en: Classic Menu
sk: Klasické menu

en: Clear Recent Documents
sk: Vyčistiť Nedávno otvorené dokumenty

en: Clear Recent Documents...
sk: Vyčistiť Nedávno otvorené dokumenty...

en: Clear all items from the recent documents list
sk: Vyčistiť všetky položky zo zoznamu nedávno otvorených dokumentov

en: Clear the Recent Documents list?
sk: Vyčistiť zoznam Nedávno otvorených dokumentov?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sk: Kliknutím sem skryjete všetky okná a zobrazíte plochu.

en: Click here to restore hidden windows.
sk: Kliknutím sem obnovíte skryté okná.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sk: Kliknutím na okno vynútite ukončenie programu. Akciu zrušíte stlačením <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sk: Stlačením tohto tlačidla môžete zvoliť názov súboru, ktorý sa pridá za príkaz.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sk: Stlačením tohto tlačidla spustíte zvolený program alebo zadaný príkaz.

en: Click to hide month calendar
sk: Kliknutím skryjete kalendár mesiacov

en: Click to view month calendar
sk: Kliknutím si pozriete kalendár mesiacov

en: Clock
sk: Hodiny

en: Clock Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Hodiny

en: Clock Format
sk: Formát hodín

en: Clock Preferences
sk: Nastavenie hodín

en: Co_lor:
sk: _Farba:

en: Co_mmand to run when clicked:
sk: _Príkaz vykonaný pri kliknutí:

en: Co_mment:
sk: Ko_mentár:

en: Comm_and:
sk: Prík_az:

en: Command icon
sk: Ikona príkazu

en: Command to execute on click
sk: Príkaz spúšťaný po kliknutí

en: Compact Menu
sk: Kompaktné menu

en: Complete panel lockdown
sk: Úplné uzamknutie panelu

en: Computer
sk: Počítač

en: Computer Clock
sk: Počítačové hodiny

en: Confirm panel removal
sk: Potvrdiť odstránenie panelu

en: Connect to Server...
sk: Pripojiť sa k serveru...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sk: Pripojiť sa ku vzdialenému počítaču alebo zdieľanému disku

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
sk: Riadi maximálnu veľkosť histórie dialógu "Spustiť program". Hodnota 0 zakáže históriu.

en: Copy _Date
sk: Kopírovať _dátum

en: Copy _Time
sk: Kopírovať ča_s

en: Copy a launcher from the applications menu
sk: Kopírovať spúšťač z menu programov

en: Could not connect to server
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sk: Nepodarilo sa previesť „%s“ z UTF-8

en: Could not display help document
sk: Nepodarilo sa zobraziť dokument pomocníka

en: Could not display help document '%s'
sk: Nepodarilo sa zobraziť dokument pomocníka „%s“

en: Could not execute '%s'
sk: Nepodarilo sa spustiť „%s“

en: Could not launch '%s'
sk: Nepodarilo sa spustiť „%s“

en: Could not launch application
sk: Nepodarilo sa spustiť program

en: Could not open location '%s'
sk: Nepodarilo sa otvoriť umiestnenie „%s“

en: Could not open recently used document "%s"
sk: Nepodarilo sa otvoriť nedávno použitý dokument „%s“

en: Could not run command '%s'
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz „%s“

en: Could not save directory properties
sk: Nepodarilo sa uložiť vlastnosti priečinka

en: Could not save launcher
sk: Nepodarilo sa uložiť spúšťač

en: Could not show this URL
sk: Nepodarilo sa zobraziť toto URL

en: Could not use dropped item
sk: Nepodarilo sa použiť pustenú položku

en: Create Launcher
sk: Vytvoriť spúšťač

en: Create _Launcher
sk: Vytvoriť _spúšťač

en: Create a new launcher
sk: Vytvoriť nový spúšťač

en: Create new file in the given directory
sk: Vytvoriť nový súbor v danom priečinku

en: Current Time:
sk: Aktuálny čas:

en: Custom Application Launcher
sk: Vlastný spúšťač programu

en: Custom format of the clock
sk: Vlastný formát hodín

en: D_elete
sk: O_dstrániť

en: D_on't Delete
sk: _Neodstraňovať

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sk: Určuje, či sa majú okná jedného programu zoskupiť v zozname úloh. Platné hodnoty sú „never“ (nikdy), „auto“ (automaticky) a „always“ (vždy).

en: Default panel layout
sk: Predvolené rozloženie panela

en: Delete this drawer?
sk: Odstrániť túto zásuvku?

en: Delete this panel?
sk: Odstrániť tento panel?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Directory Properties
sk: Vlastnosti priečinka

en: Disable Force Quit
sk: Zaḱázať vynútené ukončenie

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenie k správcovi relácií

en: Display
sk: Displej

en: Display a swimming fish or another animated creature
sk: Zobraziť plávajúcu rybu alebo iné animované stvorenie

en: Display all workspaces
sk: Zobraziť všetky pracovné plochy

en: Display workspace names
sk: Zobraziť názvy pracovných plôch

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
sk: Zobrazí históriu naopak. Poskytuje konzistentné zobrazenie pre používateľa terminálov, keďže tlačidlo nahor vyberie poslednú položku.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
sk: Chcete preňho vytvoriť spúšťač, alebo ho použiť ako pozadie panela?

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sk: Chcete odstrániť tento aplet z vašej konfigurácie?

en: Do you want to use it as the panel's background?
sk: Chcete ho použiť ako pozadie panela?

en: Draw arrow in menu button
sk: Nakresliť šípku v tlačidle menu

en: Drawer
sk: Zásuvka

en: Drawer Properties
sk: Vlastnosti zásuvky

en: E_xpand
sk: _Roztiahnuť

en: East
sk: Východ

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit Location
sk: Úprava miesta

en: Enable SNI support
sk: Povoliť SNI podporu

en: Enable animations
sk: Povoliť animácie

en: Enable arrows on hide buttons
sk: Povoliť šípky na skrývacích tlačidlách

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sk: Povoliť automatické dopĺňanie v dialógovom okne „Spustiť program“

en: Enable hide buttons
sk: Povoliť skrývacie tlačidlá

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sk: Povoliť zoznam programov v dialógu „Spustiť program“

en: Enable tooltips
sk: Povoliť tooltipy

en: Error
sk: Chyba

en: Error displaying help document
sk: Nepodarilo sa zobraziť dokument pomocníka

en: Execute the run dialog
sk: Spustiť dialóg Spustiť

en: Expand list of locations
sk: Rozšíriť zoznam miest

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sk: Rozbaliť zoznam programov v dialógu „Spustiť program“

en: Expand to occupy entire screen width
sk: Roztiahnuť na celú šírku obrazovky

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Factory for clock applet
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Hodiny

en: Factory for notification area
sk: Vytváracie rozhranie pre oblasť oznámení

en: Factory for the window navigation related applets
sk: Vytváracie rozhranie pre navigačné aplety

en: Failed to load %s: %s
sk: Nepodarilo sa načítať %s: %s

en: Failed to load applet %s
sk: Zlyhalo načítanie apletu %s

en: Failed to set the system time
sk: Nastavenie času systému zlyhalo

en: Failed to set the system timezone
sk: Nastavenie časového pásma zlyhalo

en: File System
sk: Súborový systém

en: File is not a valid .desktop file
sk: Súbor nie je platným .desktop súborom

en: Find an _item to add to "%s":
sk: _Zvoľte položku, ktorú pridať do „%s“:

en: Find an _item to add to the drawer:
sk: _Zvoľte položku, ktorú pridať do zásuvky:

en: Find an _item to add to the panel:
sk: _Zvoľte položku, ktorú pridať do panelu:

en: Fish
sk: Ryba

en: Fish Preferences
sk: Nastavenie ryby

en: Fit image to panel
sk: Roztiahnuť obrázok na celý panel

en: Force Quit
sk: Vynútiť ukončenie

en: Force a misbehaving application to quit
sk: Vynútiť ukončenie chybného programu

en: Force this application to exit?
sk: Vynútiť ukončenie tohoto programu?

en: Frames in fish's animation
sk: Počet snímok v animácií ryby

en: From Whence That Stupid Fish Came
sk: Odkiaľ sa tá hlúpa ryba mohla vziať

en: General
sk: Všeobecné

en: Get the current time and date
sk: Získať aktuálny čas a dátum

en: Group windows when _space is limited
sk: Zoskupiť okná pri nedostatku _miesta

en: Hide Panel
sk: Skryť panel

en: Hide application windows and show the desktop
sk: Skryť okná programov a zobraziť plochu

en: Highlight launchers on mouseover
sk: Zvýrazniť spúšťače pod kurzorom

en: History for "Run Application" dialog
sk: História dialógu „Spustiť program“

en: Home Folder
sk: Domovský priečinok

en: Hour format
sk: Formát hodín

en: Icon '%s' not found
sk: Ikona „%s“ sa nenašla

en: Icon not found
sk: Ikona nebola nájdená

en: Icon to show in menu bar
sk: Ikona na zobrazenie na paneli

en: Icon used for object's button
sk: Ikona použitá pre tlačidlo objektu

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude sa zobrazovať dialóg pre potvrdenie, či sa má odstrániť panel.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zásuvka sa zatvorí automaticky po kliknutí na spúšťač.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, spúšťač bude zvýraznený v prípade, že je nad ním kurzor myši.

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, cez ikonu tlačidla sa vykreslí šípka. Ak je toto false, tlačidlo má iba ikonu.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, na skrývacích tlačidlách budú šípky. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč enable_buttons hodnotu true.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, automatické dopĺňanie v dialógovom okne „Spustiť program“ bude dostupné.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, na každej strane panelu budú tlačidlá pre presun panelu na okraj obrazovky. Zostane zobrazené iba malé tlačidlo.

en: If true, display a weather icon.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude sa zobrazovať ikona počasia.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, v hodinách sa bude zobrazovať aj dátum.

en: If true, display seconds in time.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, budú sa zobrazovať aj sekundy.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zoznam miest v okne kalendára bude roztiahnutý.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, skrývanie a obnova tohto panelu bude animovaná a nie okamžitá.

en: If true, show applications item in menu bar.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zobrazí sa menu Programy na paneli.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, dátum sa zobrazí v tooltipe pri presune kurzora myši na hodiny.

en: If true, show desktop item in menu bar.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zobrazí sa položka Plocha na paneli.

en: If true, show icon in menu bar.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zobrazí sa ikona na paneli.

en: If true, show places item in menu bar.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zobrazí sa menu Miesta na paneli.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, v kalendári sa zobrazí pri ikone počasia aj teplota.

en: If true, show week numbers in the calendar.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, v kalendári sa zobrazia čísla týždňov.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zoznam „Známe programy“ v dialógu „Spustiť program“ bude pri otvorení dialógu rozbalený. Tento kľúč má zmysel iba ak je enable_program_list true.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zoznam „Známe programy“ v dialógu „Spustiť program“ bude pri otvorení dialógu k dispozícii. O tom, či bude rozbalený, rozhoduje kľúč show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, obrázok na pozadí bude pre zvislé panely otočený.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
sk: Ak je táto možnosť vybraná, použije sa custom_icon pre vlastnú ikonu tlačidla. Ak táto možnosť vybraná nie je, custom_icon key sa ignoruje. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu „menu-object“ alebo „drawer-object“.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, animácia ryby bude na zvislých paneloch otočená.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sk: Ak je táto možnosť vybraná, obrázok bude roztiahnutý (so zachovaním pomeru strán) na výšku panelu (pre vodorovný panel).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, obrázok bude roztiahnutý na rozmery panelu. Pomer strán nebude zachovaný.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
sk: Ak je táto možnosť vybraná, kľúč menu_path určuje cestu, z ktorej sa vytvorí obsah menu. Ak je false, menu_path sa ignoruje. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu „menu-object“.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, panel sa automaticky skryje do rohu v momente, keď kurzor myši opustí panel. Panel sa obnoví ak kurzor myši ukáže na roh.

en: If true, the panel provides support for SNI.
sk: Ak je nastavené na true, panel bude poskytovať podporu pre SNI.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, panel neumožní vynútené ukončenie programu tým, že zabráni v prístupe k danému tlačidlu.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, panel neumožní žiadne zmeny vo svojom nastavení. Je možné, že budete musieť jednotlivé aplety zamknúť samostatne. Aby sa zmena tohto nastavenia prejavila, je nutné panel znovu spustiť.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, panel bude zaberať celú šírku obrazovky (výšku pre zvislé panely). V tomto režime je možné panel umiestniť iba na okraje obrazovky. Ak táto možnosť vybraná nie je, panel bude veľký akurát pre všetky aplety a objekty, ktoré na ňom sú.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, pozícia objektu sa považuje za relatívnu k pravému (alebo dolnému, ak je panel zvislý) okraju panelu.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, používateľ nemôže presunúť aplet bez toho, aby ho najprv odomkol položkou menu „Odomknúť“.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zoznam okien zobrazí okná zo všetkých plôch, inak zobrazí iba okná z aktuálnej plochy.

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, prepínač plôch povolí opakovanie, to znamená, že umožní priamo prepnúť z poslednej plochy na prvú a opačne pomocou skrolovania.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, prepínač pracovných plôch bude zobrazovať všetky pracovné plochy, inak iba aktuálnu.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, pracovné plochy budú v prepínači plôch zobrazovať svoje názvy, inak budú zobrazovať obsah plochy. Funguje to iba so správcom okien Marco.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, kľúče x a x_right sa ignorujú a panel sa umiestni do stredu osi X obrazovky. Ak je veľkosť panelu zmenená, zostane na tejto pozícii - čiže bude rásť na oboch stranách. Ak táto možnosť vybraná nie je, kľúče x a x_right určujú umiestnenie panelu.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, kľúče y a y_bottom sa ignorujú a panel sa umiestni do stredu osi y obrazovky. Ak je veľkosť panelu zmenená, zostane na tejto pozícii - čiže bude rásť na oboch stranách. Ak táto možnosť vybraná nie je, kľúče y a y_bottom určujú umiestnenie panelu.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, pri obnovení okna sa okno presunie na aktuálnu plochu. Inak sa presunie na plochu okna.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, pre objekty na paneli sa zobrazujú tooltipy.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sk: Ak sa rozhodnete vynútiť ukončenie programu, všetky neuložené zmeny v ňom otvorených dokumentoch sa môžu stratiť.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sk: Ak vyčistíte zoznam Nedávno otvorených dokumentov, vyčistíte nasledujúce:
    • Všetky položky z menu Miesta → Nedávno otvorené dokumenty.
    • Všetky položky zo zoznamu nedávno otvorených dokumentov všetkých programov.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
sk: Ak opätovne načítate objekt panelu, automaticky bude pridaný späť do panelu.

en: Image Background Details
sk: Podrobnosti o obrázku na pozadí

en: Images
sk: Obrázky

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sk: V nastavení Xinerama je možné mať panel na každom monitore. Tento kľúč určuje aktuálny monitor, na ktorom je panel zobrazený.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sk: Považovať pozíciu za relatívnu k dolnému/pravému okraju

en: Key %s is not set, cannot load launcher
sk: Kľúč %s nie je nastavený, nie je možné načítať spúšťač

en: L_atitude:
sk: Zemepisná ší_rka:

en: L_ongitude:
sk: Zemepisná _dĺžka:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sk: Spúšťať iné programy a ponúknuť viacero nástrojov na správu okien, zobrazenie času, a pod.

en: Launcher Properties
sk: Vlastnosti spúšťača

en: Launcher location
sk: Umiestnenie spúšťača

en: Left Panel
sk: Ľavý panel

en: List of known applications
sk: Zoznam známych programov

en: List of locations
sk: Zoznam miest

en: Loc_k To Panel
sk: _Uzamknúť na panel

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sk: Vyhľadať dokumenty a priečinky na tomto počítači podľa názvu alebo obsahu

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Locations
sk: Miesta

en: Lock Screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Lock the object to the panel
sk: Uzamknúť objekt na paneli

en: Log Out %s...
sk: Odhlásiť používateľa %s...

en: Log Out...
sk: Odhlásiť...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
sk: Odhlásiť používateľa %s z tejto relácie a prihlásiť sa ako niekto iný

en: Log out of this session to log in as a different user
sk: Ukončiť túto reláciu a prihlásiť sa ako iný používateľ

en: Look at today's date!
sk: Pozrite sa na dnešný dátum!

en: Main Menu
sk: Hlavné menu

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
sk: Maximálna história dialógu „Spustiť program“

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
sk: Maximálny počet položiek menu (napr. záložiek), ktoré sú zobrazené bez toho, aby boli vložené do podmenu.

en: Menu bar icon size
sk: Veľkosť ikony v paneli menu

en: Menu content path
sk: Cesta k obsahu menu

en: Menu items icon size
sk: Veľkosť ikony položiek menu

en: Mount %s
sk: Pripojiť %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
sk: Pri zrušení minimalizácie presunúť okná na aktuálnu plochu

en: Name to identify panel
sk: Názov pre identifikáciu panelu

en: Network
sk: Sieť

en: Network Places
sk: Sieťové miesta

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sk: Pre spúšťač panelu nie je v desktop súbore uvedené URI

en: No URL was specified.
sk: Nebolo zadané URL.

en: No application to handle search folders is installed.
sk: Nie je inštalovaný žiadny program na prezeranie výsledkov vyhľadávania

en: North
sk: Sever

en: Not a launchable item
sk: Nie je spustiteľnou položkou

en: Notification Area
sk: Oblasť oznámení

en: Notification Area Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre oblasť oznámení

en: Number of _workspaces:
sk: _Počet pracovných plôch:

en: Object's position on the panel
sk: Pozícia objektu na paneli

en: Open '%s'
sk: Otvoriť „%s“

en: Open URL: %s
sk: Otvoriť URL: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
sk: Otvoriť obsah pracovnej plochy v priečinku

en: Open your personal folder
sk: Otvoriť osobný priečinok

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sk: Dole

[ctx: Orientation]
en: Left
sk: Doľava

[ctx: Orientation]
en: Right
sk: Doprava

[ctx: Orientation]
en: Top
sk: Hore

en: Panel Display
sk: Zobraziť v paneli

en: Panel ID list
sk: Zoznam ID panelov

en: Panel Notification Area
sk: Oblasť oznámení panelu

en: Panel Properties
sk: Vlastnosti panelu

en: Panel attached to drawer
sk: Panel pripojený k zásuvke

en: Panel autohide delay
sk: Oneskorenie automatického schovania panelu

en: Panel autounhide delay
sk: Oneskorenie automatického objavenia panelu

en: Panel object ID list
sk: Zoznam ID objektov panelu

en: Panel object has quit unexpectedly
sk: Objekt panelu neočakávane skončil

en: Panel object type
sk: Typ objektu panelu

en: Panel orientation
sk: Orientácia panelu

en: Panel size
sk: Veľkosť panelu

en: Pause per frame
sk: Prestávka medzi snímkami

en: Pick a color
sk: Vybrať farbu

en: Places
sk: Miesta

en: Protect your computer from unauthorized use
sk: Ochrániť váš počítač pred neoprávneným použitím

en: Recent Documents
sk: Nedávno otvorené dokumenty

en: Removable Media
sk: Vymeniteľné médiá

en: Replace a currently running panel
sk: Nahradiť aktuálne bežiaci panel

en: Rescan %s
sk: Znovunačítať %s

en: Reset all panels?
sk: Obnoviť všetky panely?

en: Reset the panel configuration to default
sk: Obnoviť nastavenie panelu do predvoleného stavu

en: Restore to current _workspace
sk: _Obnoviť na aktuálnu pracovnú plochu

en: Restore to na_tive workspace
sk: Obnoviť na pôvo_dnú plochu

en: Restoring Minimized Windows
sk: Obnovujú sa minimalizované okná

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
sk: Otočiť históriu dialógu „Spustiť program“

en: Right Panel
sk: Pravý panel

en: Rotate image on vertical panels
sk: Otočiť obrázky vo zvislých paneloch

en: Rotate image when panel is _vertical
sk: Otočiť obrázok pre _zvislé panely

en: Rotate on vertical panels
sk: Otočiť na zvislých paneloch

en: Rows in workspace switcher
sk: Počet riadkov v prepínaní plôch

en: Run Application
sk: Spustiť program

en: Run Application...
sk: Spustiť program...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sk: Spustiť program zadaním príkazu alebo zvolením zo zoznamu

en: Run in _terminal
sk: Spustiť v _termináli

en: Run with _file...
sk: Spustiť s_o súborom...

en: S_tyle:
sk: Š_týl:

en: Search
sk: Hľadať

en: Search for Files...
sk: Hľadať súbory...

en: Select an animation
sk: Vybrať animáciu

en: Select an application to view its description.
sk: Vyberte program na zobrazenie jej popisu.

en: Select background
sk: Vyberte pozadie

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sk: Označte toto pole ak sa má príkaz spustiť v okne terminálu.

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Session management options:
sk: Možnosti správy relácií:

en: Set System Time
sk: Nastaviť čas systému

en: Set System Time...
sk: Nastaviť čas systému...

en: Set _Background Image
sk: Nastaviť o_brázok pozadia

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sk: Nastaviť miesto ako aktuálne a použiť jeho časové pásmo pre tento počítač

en: Set the default panel layout
sk: Nastaviť predvolené rozloženie panela

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
sk: Nastaví veľkosť ikon použitých v paneli menu. Panel musí byť reštartovaný pre uplatnenie zmien.

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
sk: Nastaví veľkosť ikon použitých v menu. Panel musí byť reštartovaný pre uplatnenie zmien.

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
sk: Nastaví názov témy ikon, ktorá sa použije paneli menu.

en: Sh_ow windows from current workspace
sk: Zobraziť okná z _aktuálnej plochy

en: Show Desktop
sk: Zobraziť plochu

en: Show Desktop Button
sk: Tlačidlo pre zobrazenie plochy

en: Show _all workspaces in:
sk: _Zobraziť všetky pracovné plochy v:

en: Show _only the current workspace
sk: Zobraziť iba _aktuálnu pracovnú plochu

en: Show _temperature
sk: Zobraziť _teplotu

en: Show _thumbnails on hover
sk: Zobraziť _miniatúry po prejdení myšou

en: Show _weather
sk: Zobraziť počasi_e

en: Show applications menu
sk: Zobraziť menu programov

en: Show date in clock
sk: Zobraziť dátum v hodinách

en: Show date in tooltip
sk: Zobraziť dátum ako tooltip

en: Show desktop menu
sk: Zobraziť menu Plocha

en: Show hide _buttons
sk: Zobraziť tlačidlá pre _skrývanie

en: Show icon
sk: Zobraziť ikonu

en: Show list of known _applications
sk: Zoznam známych progr_amov

en: Show places menu
sk: Zobraziť menu Miesta

en: Show seco_nds
sk: Zobraziť _sekundy

en: Show session management options
sk: Zobraziť možnosti správy relácie

en: Show temperature in clock
sk: Zobraziť teplotu v hodinách

en: Show the _date
sk: Zobraziť _dátum

en: Show time with seconds
sk: Zobraziť čas v sekundách

en: Show weather in clock
sk: Zobraziť počasie v hodinách

en: Show wee_k numbers in calendar
sk: Zobraziť čísla _týždňov v kalendári

en: Show week numbers in calendar
sk: Zobraziť čísla týždňov v kalendári

en: Show windows from a_ll workspaces
sk: Zobraziť okná zo všet_kých plôch

en: Show windows from all workspaces
sk: Ukázať okná zo všetkých pracovných priestorov

en: Show workspace _names in switcher
sk: Z_obraziť názvy pracovných plôch

en: Shut Down...
sk: Vypnúť...

en: Shut down the computer
sk: Vypnúť počítač

[ctx: Size]
en: Large
sk: Veľké

[ctx: Size]
en: Medium
sk: Stredná

[ctx: Size]
en: Small
sk: Malé

[ctx: Size]
en: X Large
sk: X veľká

[ctx: Size]
en: X Small
sk: X malá

[ctx: Size]
en: XX Large
sk: XX veľká

[ctx: Size]
en: XX Small
sk: XX malá

en: Solid c_olor
sk: Jednoliata fa_rba

en: Some of these properties are locked down
sk: Niektoré z týchto vlastností nie je možné meniť

en: South
sk: Juh

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sk: Určuje farbu pozadia panelu vo formáte #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sk: Určuje súbor použitý ako obrázok na pozadí. Ak obrázok obsahuje alfa kanál, bude zložený s obrázkom na pozadí plochy.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sk: Určuje počet milisekúnd po ukázaní kurzorom, po ktorých sa panel automaticky obnoví. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč auto_hide hodnotu true.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sk: Určuje počet milisekúnd po opustení panelu kurzorom, po ktorých sa panel automaticky skryje. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč auto_hide hodnotu true.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sk: Určuje počet viditeľných bodov pri automatickom skrytí panelu do rohu. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč auto_hide hodnotu true.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
sk: Určuje priesvitnosť farby pozadia. Ak nie je farba plná (hodnota je menej ako 65535), bude spojená s obrázkom pozadia plochy.

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
sk: Zadajte umiestnenie gsettings, kde by mali byť uložené nastavenia apletu

en: Specify an applet IID to load
sk: Zadajte IID appletu, ktorý chcete načítať

en: Specify file containing saved configuration
sk: Určte súbor obsahujúci uložené nastavenia

en: Specify session management ID
sk: Zadať identifikátor správy relácií

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sk: Zadajte počiatočnú orientáciu apletu (top, bottom, left alebo right)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sk: Zadajte počiatočnú veľkosť apletu (xx-small, medium, large atď)

en: Speed unit
sk: Jednotka rýchlosti

en: St_retch
sk: _Roztiahnuť

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Stretch image to panel
sk: Roztiahnuť obrázok podľa panelu

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sk: Vychádza: %s / Zapadá: %s

en: Switch between open windows using a menu
sk: Prepnúť medzi otvorenými oknami a menu

en: Switch between open windows using buttons
sk: Prepnúť medzi otvorenými oknami pomocou tlačidiel

en: Switch between workspaces
sk: Prepnúť medzi plochami

en: Switcher
sk: Prepínač

en: System
sk: Systém

en: Temperature unit
sk: Jednotka teploty

en: Test applet utility
sk: Nástroj pre testovanie apletov

en: The Clock displays the current time and date
sk: Aplet Hodiny zobrazuje aktuálny dátum a čas

en: The MATE Panel
sk: MATE panel

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
sk: Zoznam okien zobrazuje zoznam všetkých okien pomocou tlačidiel a umožňuje medzi nimi prechádzať.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
sk: Výber okna zobrazuje zoznam všetkých okien v menu a umožňuje medzi nimi prechádzať.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sk: Prepínač pracovných plôch zobrazuje miniatúrnu verziu vašej pracovnej plochy a umožňuje vám tak spravovať okná.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
sk: Typ akcie pre toto tlačidlo. Možné hodnoty sú „lock“, „logout“, „run“, „search“ a „screenshot“. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnoru „action-applet“.

en: The classic Applications, Places and System menu bar
sk: Klasický panel menu: Programy, Miesta, Systém

en: The command of the launcher is not set.
sk: Príkaz spúšťača nie je nastavený.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sk: Nastavený príkaz nepracuje a bol nahradený týmto: %s

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
sk: Predvolené rozloženie panelov, ktoré sa použije pri vytvorení panelov, alebo pri ich obnovení.

en: The fish's animation pixmap
sk: Obrázok s animáciou ryby

en: The fish's name
sk: Meno ryby

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sk: Výška panelu (šírka pre zvislý). Panel určí za behu minimálnu veľkosť podľa veľkosti písma a ďalších informácií. Maximálna veľkosť je jedna štvrtina výšky (alebo šírky) obrazovky.

en: The icon of the command to be run.
sk: Ikona pre spúšťaný príkaz.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
sk: Identifikátor panelu pripojeného k tejto zásuvke. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu „drawer-object“.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sk: Identifikátor panelu najvyššej úrovne, ktorý obsahuje tento objekt.

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
sk: ID implementácie apletu - napr. „ClockAppletFactory::ClockApplet“. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu „external-applet“ (alebo „matecomponent-applet“).

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sk: Umiestnenie súboru .desktop popisujúceho spúšťač. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu „launcher-object“.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
sk: Umiestnenie súboru obrázku pre ikonu tlačidla objektu. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu „drawer-object“ alebo „menu-object“ a kľúč use_custom_icon má hodnotu true.

en: The location of the launcher is not set.
sk: Umiestnenie spúšťača nie je nastavené.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sk: Umiestnenie panelu podľa osi X, so začiatkom z pravej strany obrazovky. Ak je nastavené na -1, hodnota sa ignoruje a použije sa hodnota kľúča x. Ak je hodnota väčšia než 0, tak sa hodnota kľúča x ignoruje. Ak je panel roztiahnutý, tak sa ignoruje a panel sa umiestni k okraju obrazovky podľa kľúča orientácie.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sk: Umiestnenie panelu podľa osi X. Tento kľúč má zmysel iba ak panel nie je roztiahnutý. Inak sa ignoruje a panel sa umiestni k okraju obrazovky podľa kľúča orientácie.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sk: Umiestnenie panelu podľa osi Y, so začiatkom na spodku obrazovky. Ak je nastavené na -1, hodnota sa ignoruje a použije sa hodnota kľúča y. Ak je hodnota väčšia než 0, tak sa hodnota kľúča y ignoruje. Ak je panel roztiahnutý, tak sa ignoruje a panel sa umiestni k okraju obrazovky podľa kľúča orientácie.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sk: Umiestnenie panelu podľa osi Y. Tento kľúč má zmysel iba ak panel nie je roztiahnutý. Inak sa ignoruje a panel sa umiestni k okraju obrazovky podľa kľúča orientácie.

en: The name of the directory is not set.
sk: Názov priečinka nie je nastavený.

en: The name of the launcher is not set.
sk: Názov spúšťača nie je nastavený.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sk: Orientácia panelu. Možné hodnoty sú „top“ (hore), „bottom“ (dole), „left“ (vľavo), „right“ (vpravo). V roztiahnutom režime kľúč určuje, pri ktorom okraji obrazovky je panel. Inak je rozdiel medzi „nahor“ a „nadol“ menej významný - obe určujú, že sa jedná o horizontálny panel - ale stále ešte pomáhajú pri nastavení správania objektov panelu. Napríklad pri „nahor“ sa menu panelu rozbalí dolu a pri „nadol“ hore.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sk: Pri načítavaní „%s“ panel narazil na chybu.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
sk: Cesta, z ktorej sa má vytvoriť obsah menu. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč use_menu_path hodnotu true a kľúč object_type má hodnotu „menu-object“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sk: Pozícia objektu panela. Je to počet pixlov zľava (pri zvislom zobrazení zhora).

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sk: Rýchlosť, ktorou sa má animovať panel. Možné hodnoty sú „slow“ (pomaly), „medium“ (normálne) a „fast“ (rýchlo). Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč enable_animations hodnotu true.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
sk: Text zobrazený ako tooltip pre túto zásuvku alebo menu. Tento kľúč má zmysel iba ak má kľúč object_type hodnotu „drawer-object“ alebo „menu_object“.

en: The type of this panel object.
sk: Typ objektu tohto panela

en: The unit to use when showing temperatures.
sk: Jednotka použitá na zobrazenie teplôt.

en: The unit to use when showing wind speed.
sk: Jednotka použitá na zobrazenie rýchlosti vetra.

en: The water needs changing
sk: Voda potrebuje vymeniť

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
sk: Toto tlačidlo umožňuje skryť všetky okná a zobraziť plochu.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sk: Toto je zobraziteľný názov pre identifikáciu panelu. Jeho hlavným zmyslom je fungovať ako titulok okna panela, čo sa hodí pri prepínaní medzi panelmi.

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
sk: Toto je zoznam príkazov použitých v dialógovom okne "Spustiť program". Príkazy sú zoradené zostupne podľa nedávnosti (najprv je najposlednejší príkaz).

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sk: Pri zobrazení všetkých plôch určuje, koľko riadkov (pre vodorovné rozloženie) a stĺpcov (pre zvislé rozloženie) sa má zobraziť. Má to zmysel iba pri zapnutí kľúča display_all_workspaces.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sk: Tento kľúč určuje príkaz, ktorý sa spustí pri kliknutí na rybu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sk: Tento kľúč určuje názov súboru obrázka, ktorý sa používa pre animáciu ryby. Cesta je relatívna k priečinku obrázkov.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
sk: Tento kľúč určuje formát pre aplet hodín pri použití formátovacieho typu „custom“ (vlastný). Môžete použiť všetky konverzné prepínače známe funkcii strftime() a získať tak špecifický formát. Podrobnosti nájdete v manuáli funkcie.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sk: Tento kľúč určuje formát hodín pre aplet hodín. Možné hodnoty sú „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“ a „custom“. Ak použijete „internet“, hodiny budú zobrazovať internetový čas. Ten rozdeľuje deň na 1000 „.beats“. V tomto systéme neexistujú časové zóny, takže je rovnaký na celom svete. Ak použijete „unix“, hodiny budú zobrazovať počet sekúnd od 1.1.1970. Ak použijete „custom“, hodiny budú zobrazovať čas podľa formátu, ktorý ste zadali v kľúči custom_format.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
sk: Tento kľúč určuje počet snímok v animácií ryby.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sk: Tento kľúč určuje počet sekúnd, ktoré bude každý snímok zobrazený.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
sk: Tento program je zodpovedný za spúšťanie iných programov a ponúka užitočné nástroje.

en: Threshold of menu items before submenu is created
sk: Prah položiek menu pred vytvorením podmenu

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
sk: Šírka miniatúr v pixeloch. Pomer strán okien bude zachovaný.

en: Thumbnail width:
sk: Šírka miniatúr:

en: Time & Date
sk: Čas a dátum

en: Time _Settings
sk: N_astavenia času

en: Tooltip displayed for drawer or menu
sk: Tooltip pre zásuvku alebo menu

en: Top Panel
sk: Horný panel

en: Toplevel panel containing object
sk: Panel najvyššej úrovne obsahujúci objekt

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sk: Zoznam URI pustený na dialógovom okne spustenia mal zlý formát (%d) alebo dĺžku (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sk: Nepodarilo sa vykonať príkaz: „%s“
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to locate the command to execute
sk: Nepodarilo sa nájsť príkaz pre spustenie

en: Unable to mount %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sk: Nie je možné otvoriť súbor .desktop %s pre spúšťač%s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sk: Nepodarilo sa čítať z „%s“
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sk: Nepodarilo sa prečítať výstup z príkazu
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to scan %s for media changes
sk: Nepodarilo sa prezrieť %s na zmeny média

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sk: Nerozpoznaná verzia súboru plochy „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sk: Nerozpoznaný spúšťací argument: %d

en: Use custom icon for object's button
sk: Použiť vlastnú ikonu pre tlačidlo objektu

en: Use custom path for menu contents
sk: Použiť vlastnú cestu pre obsah menu

en: Visible pixels when hidden
sk: Viditeľné pixle pri skrytí

en: Wanda Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre Wanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sk: Varovanie: Príkaz vyzerá byť zmysluplným.
    Keďže tento aplet je zbytočný, asi tento príkaz nechcete použiť.
    Výrazne odporúčame nepoužívať aplet %s na niečo,
    čo by ho urobilo „praktickým“ alebo použiteľným.

en: Weather
sk: Počasie

en: West
sk: Západ

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
sk: Keď je zásuvka odstránená, stratí sa spolu
    s nastaveniami.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sk: Keď je panel odstránený, stratí sa spolu
    s nastaveniami.

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
sk: Keď obnovíte panely, všetky
    vlastné nastavenia sa stratia.

en: When to group windows
sk: Kedy zoskupovať okná

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
sk: Ktorý typ pozadia sa má pre tento panel použiť. Možné hodnoty sú „none“ - použije sa predvolený prvok GTK+ pre pozadie, „color“ - použije sa farba zadaná v kľúči color, alebo „image“ - použije sa obrázok zadaný v kľúči image.

en: Will run command: '%s'
sk: Spustí príkaz: „%s“

en: Window Grouping
sk: Zoskupovanie okien

en: Window List
sk: Zoznam okien

en: Window List Content
sk: Obsah zoznamu okien

en: Window List Preferences
sk: Nastavenie zoznamu okien

en: Window Navigation Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet navigácie v oknách

en: Window Selector
sk: Výber okien

en: Window Thumbnails
sk: Miniatúry okien

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sk: V nastavení s viacerými obrazovkami je možné mať panel na každej z nich. Tento kľúč určuje aktuálnu obrazovku, na ktorej je panel zobrazený.

en: Workspace Names
sk: Názvy pracovných plôch

en: Workspace Switcher
sk: Prepínač plôch

en: Workspace Switcher Preferences
sk: Nastavenia prepínača pracovných plôch

en: Workspace na_mes:
sk: _Názvy pracovných plôch:

en: Workspaces
sk: Pracovné plochy

en: Wrap around on scroll
sk: Po ukončení skrolovania začať od znova

en: X co-ordinate of panel
sk: Súradnica X panelu

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sk: X-ová súradnica panelu, relatívna k pravému okraju opbrazovky

en: X screen where the panel is displayed
sk: Displej X s panelom

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sk: Xinerama monitor s panelom

en: Y co-ordinate of panel
sk: Súradnica Y panelu

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sk: Y-ová súradnica panelu, relatívna k spodnému okraju obrazovky

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
sk: Pustili ste obrázok na panel. Čo chcete spraviť?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
sk: Pustili ste obrázok „%s“ na panel.

en: You must always have at least one panel.
sk: Vždy musíte mať aspoň jeden panel.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sk: Váš správca okien nepodporuje tlačidlo pre zobrazenie plochy, alebo žiadneho správcu okien nepoužívate.

en: [FILE...]
sk: [SÚBOR...]

en: _12 hour format
sk: _12-hodinový formát

en: _24 hour format
sk: _24-hodinový formát

en: _About
sk: O progr_ame

en: _Activate Screensaver
sk: _Aktivovať šetrič obrazovky

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Add to Drawer...
sk: Pridať do zás_uvky...

en: _Add to Panel…
sk: _Pridať do panelu…

en: _Always group windows
sk: Vždy _zoskupovať okná

en: _Applet:
sk: _Aplet:

en: _Autohide
sk: _Automatické skrývanie

en: _Back
sk: _Dozadu

en: _Browse...
sk: _Prehliadať...

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: _Delete
sk: _Vymazať

en: _Delete This Panel
sk: Od_strániť tento panel

en: _Don't Reload
sk: _Nevykonať opätovné načítanie

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Edit Menus
sk: _Upraviť menu

en: _Entire menu
sk: _Celé menu

en: _Execute
sk: _Vykonať

en: _File:
sk: _Súbor:

en: _Force quit
sk: _Vynútiť koniec

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _Icon:
sk: _Ikona:

en: _Launch
sk: _Spustiť

en: _Location Name:
sk: Názov _miesta:

en: _Location:
sk: _Umiestnenie:

en: _Lock Screen
sk: _Uzamknúť obrazovku

en: _Move
sk: Pre_miestniť

en: _Name of fish:
sk: _Meno ryby:

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Never group windows
sk: _Nikdy nezoskupovať okná

en: _New Panel
sk: _Nový panel

en: _None (use system theme)
sk: Žia_dne (použiť systémovú tému)

en: _OK
sk: _Ok

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Orientation:
sk: _Orientácia:

en: _Pause per frame:
sk: _Prestávka medzi snímkami:

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Prefs Path:
sk: _Cesta k nastaveniam:

en: _Pressure unit:
sk: Jednotka _tlaku:

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Remove From Panel
sk: Odstrániť _z panelu

en: _Reset All Panels
sk: O_bnoviť všetky panely

en: _Reset Panels
sk: O_bnoviť panely

en: _Revert
sk: O_bnoviť

en: _Rotate on vertical panels
sk: _Otočiť na zvislých paneloch

en: _Run
sk: _Spustiť

en: _Scale
sk: _Zväčšiť

en: _Set System Time
sk: Nastaviť ča_s systému

en: _Size:
sk: V_eľkosť:

en: _Speak again
sk: Povedz ešte _niečo

en: _System Monitor
sk: Monitor _systému

en: _Temperature unit:
sk: Jednotka _teploty:

en: _Tile
sk: _Dlaždice

en: _Time:
sk: Ča_s:

en: _Timezone:
sk: Časové _pásmo:

en: _Total frames in animation:
sk: _Celkom snímok v animácii:

en: _Type:
sk: _Typ:

en: _Visibility unit:
sk: Jednotka _viditeľnosti:

en: _Wind speed unit:
sk: Jednotka rýchlosti _vetra:

en: columns
sk: stĺpce

en: file
sk: súbor

en: frames
sk: snímok

en: pixels
sk: pixelov

en: rows
sk: riadky

en: seconds
sk: sekúnd
