mate-utils 1.25.1 - en to sk translation catalogue (648 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
sk: 
    ... Príliš veľa chýb na zobrazenie ...

en:  (another copy)
sk:  (ďalšia kópia)

en:  (copy)
sk:  (kópia)

en:  (invalid Unicode)
sk:  (neplatný Unicode)

en:  - Browse and monitor logs
sk:  - Prehliadať a sledovať záznamy

en:  - Look up words in dictionaries
sk:  - Hľadať slová v slovníkoch

en: "%s" in %s
sk: „%s“ v %s

en: "%s" is not a valid folder
sk: „%s“ nie je platný priečinok

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sk: %A, %B %-d %Y o %-I:%M:%S %p

en: %d lines (%s) - %s
sk: %d riadkov (%s) - %s

en: %s (%dnd copy)%s
sk: %s (%d. kópia)%s

en: %s (%drd copy)%s
sk: %s (%d. kópia)%s

en: %s (%dst copy)%s
sk: %s (%d. kópia)%s

en: %s (%dth copy)%s
sk: %s (%d. kópia)%s

en: %s (another copy)%s
sk: %s (ďalšia kópia)%s

en: %s (copy)%s
sk: %s (kópia)%s

en: %s - Dictionary
sk: %s - Slovník

en: (stopped)
sk: (zastavené)

en: - the MATE Search Tool
sk: - Nástroj na hľadanie MATE

en: A dictionary for MATE Desktop
sk: Slovník pre prostredie MATE

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
sk: Nástroj na analýzu využitia disku pre prostredie MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
sk: Nástroj na hľadanie súborov prostredia MATE

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
sk: Zoznam URI pre oddiely, ktoré budú vynechané z prehľadávania.

en: A locate database has probably not been created.
sk: Databáza národných nastavení nebola pravdepodobne vytvorená.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
sk: Nástroj na tvorbu snímok obrazovky prostredia MATE

en: A_vailable options:
sk: _Dostupné možnosti:

en: Active Chart
sk: Aktívne grafy

en: Add Dictionary Source
sk: Pridať zdroj slovníka

en: Add a new dictionary source
sk: Pridať nový zdroj slovníka

en: Add new filter
sk: Pridať nový filter

en: Add search option
sk: Pridať možnosť hľadania

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All_ocated Space
sk: Využité miest_o

en: An error occurred
sk: Nastala chyba

en: Another search is in progress
sk: Prebieha iné hľadanie

en: Application does not accept documents on command line
sk: Program neprijíma dokumenty z príkazového riadka

en: Apply _effect:
sk: Použiť _efekt:

en: Automatically start a search
sk: Automaticky spustiť hľadanie

en: Available
sk: Dostupné

en: Available St_rategies
sk: Dostupné p_ostupy

en: Available _Databases
sk: Dostupné _databázy

en: Available dictionaries
sk: Dostupné slovníky

en: Available options
sk: Dostupné možnosti

en: Available strategies
sk: Dostupné postupy

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Bad command '%s'
sk: Zlý príkaz „%s“

en: Bad parameters for command '%s'
sk: Zlé parametre pre príkaz „%s“

en: Bigger text size
sk: Väčšia veľkosť textu

en: Border
sk: Okraj

en: Border Effect
sk: Efekty okraja

en: Browse
sk: Prehliadať

en: C_opy to Clipboard
sk: K_opírovať do schránky

en: Calculating percentage bars...
sk: Počítajú sa percentuálne tabuľky...

en: Can't access source file
sk: Nedá sa pristúpiť k zdrojovému súboru

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sk: Položke pracovnej plochy typu Odkaz nie je možné odovzdať URI dokumentov

en: Can't read from "%s"
sk: Nemožno čítať z „%s“

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
sk: Nedá sa pripojiť k serveru. Musíte zadať jeho názov.

en: Cannot check an excluded folder!
sk: Nemožno skontrolovať vynechaný priečinok!

en: Cannot create pixbuf image!
sk: Nemožno vytvoriť obrázok pixbuf!

en: Cannot scan location "%s"
sk: Nemožno prehľadať umiestnenie „%s“

en: Changes to your home folder will not be monitored.
sk: Zmeny vášho domovského priečinka nebudú sledované.

en: Character set conversion failed for "%s"
sk: Konverzia znakovej sady pre „%s“ zlyhala

en: Chart model
sk: Model grafu

en: Chart root node
sk: Koreňový uzol grafu

en: Check folder sizes and available disk space
sk: Skontrolovať veľkosti priečinkov a dostupné miesto na disku

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
sk: Skontrolovať definície alebo pravopis slov v online slovníku

en: Cl_ear
sk: Vy_mazať

en: Clear definition
sk: Vyčistiť definíciu

en: Clear the definitions found
sk: Vyčistiť nájdené definície

en: Clear the list of available databases
sk: Vyčistiť zoznam dostupných databáz

en: Clear the list of available strategies
sk: Vyčistiť zoznam dostupných postupov

en: Clear the list of similar words
sk: Vyčistiť zoznam podobných slov

en: Clear the search string
sk: Vyčistiť hľadaný reťazec

en: Clear the text of the definition
sk: Vyčistiť text definície

en: Click to add the selected available search option.
sk: Kliknite pre pridanie vybranej možnosti hľadania.

en: Click to close "Search for Files".
sk: Kliknutím zatvoríte „Hľadať súbory“.

en: Click to display the help manual.
sk: Nepodarilo sa zobraziť pomocníka.

en: Click to expand or collapse the list of available options.
sk: Kliknite pre rozbalenie alebo zabalenie zoznamu možností hľadania.

en: Click to perform a search.
sk: Kliknutím vykonáte hľadanie.

en: Click to remove the "%s" search option.
sk: Kliknite pre odstránenie možnosti hľadania „%s“

en: Click to stop a search.
sk: Kliknutím zastavíte hľadanie.

en: Click to view the dictionary window
sk: Kliknite pre zobrazenie okna slovníka

en: Client Name
sk: Názov klienta

en: Close this log
sk: Zavrieť tento záznam

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
sk: Konfliktné možnosti: --window a --area by nemali byť používané spolu.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
sk: Konfliktné možnosti: --window a --area by nemali byť používané spolu.

en: Connect to Server
sk: Pripojiť sa k serveru

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
sk: Zlyhalo spojenie k serveru slovníka na %s:%d

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
sk: Časový limit spojenia vypršal pre server slovníka na „%s:%d“

en: Contains the _text
sk: Obsahuje _text

en: Contents
sk: Obsah

en: Context
sk: Kontext

en: Copy the selection
sk: Skopírovať výber do schránky

en: Could not analyze disk usage.
sk: Nepodarilo sa analyzovať využitie disku.

en: Could not delete "%s".
sk: Nepodarilo sa odstrániť „%s“.

en: Could not detect any mount point.
sk: Nepodarilo sa rozpoznať žiadny bod pripojenia.

en: Could not initialize monitoring
sk: Nepodarilo sa inicializovať monitorovanie

en: Could not move "%s" to the Trash
sk: Nepodarilo sa presunúť „%s“ do Koša

en: Could not move "%s" to trash.
sk: Nepodarilo sa presunúť „%s“ do Koša.

en: Could not move file to the Trash
sk: Nepodarilo sa presunúť súbor do Koša

en: Could not open document "%s".
sk: Nepodarilo sa otvoriť dokument „%s“.

en: Could not open folder "%s"
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok „%s“

en: Could not open folder "%s".
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok „%s“.

en: Could not open help document.
sk: Nepodarilo sa otvoriť dokument s pomocníkom.

en: Could not open the following files:
sk: Nepodarilo sa otvoriť nasledujúce súbory:

en: Could not save "%s" document to "%s".
sk: Nepodarilo sa uložiť dokument „%s“ do „%s“.

en: Could not save document.
sk: Nepodarilo sa uložiť dokument.

en: Custom Location
sk: Vlastné umiestnenie

en: DAYS
sk: DNÍ

en: Database
sk: Databáza

en: Database `%s' selected
sk: Vybraná databáza „%s“

en: Database to use
sk: Databáza, ktorú použiť

en: Date Modified
sk: Dátum úpravy

en: Date modified more than
sk: Čas zmeny viac ako

en: Default
sk: Predvolené

en: Default Dictionary Server
sk: Predvolený server slovníka

en: Default Window Height
sk: Predvolená výška okna

en: Default Window Maximized
sk: Predvolené maximalizované okno

en: Default Window Width
sk: Predvolená šírka okna

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
sk: Definícia pre „%s“
      Z '%s':
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
sk: Odstraňovanie „%s“ zlyhalo: %s.

en: Description
sk: Popis

en: Details: %s
sk: Podrobnosti: %s

en: Device
sk: Zariadenie

en: Dictionaries
sk: Slovníky

en: Dictionary
sk: Slovník

en: Dictionary Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Slovník

en: Dictionary Look up
sk: Vyhľadanie v slovníku

en: Dictionary Preferences
sk: Nastavenia slovníka

en: Dictionary Sources
sk: Zdroje slovníkov

en: Dictionary entry
sk: Položka slovníka

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
sk: Zdroj slovníka „%s“ má neplatný transport „%s“

en: Dictionary source `%s' selected
sk: Vybraný zdroj slovníka „%s“

en: Dictionary source does not have name
sk: Zdroj slovníka nemá názov

en: Dictionary source to use
sk: Zdroj slovníka, ktorý použiť

en: Dictionary sources
sk: Zdroje slovníkov

en: Dictionary sources found
sk: Nájdené zdroje slovníkov

en: Disable Quick Search
sk: Zakázať rýchle hľadanie

en: Disable Quick Search Second Scan
sk: Zakázať druhý cyklus rýchleho hľadania

en: Disable _Quick Search
sk: Zakázať _Rýchle hľadanie

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenie k správcovi relácií

en: Disk Usage Analyzer
sk: Analyzátor využitia disku

en: Disk Usage Analyzer Preferences
sk: Nastavenia analyzátora využitia disku

en: Do you want to delete "%s" permanently?
sk: Chcete trvale odstrániť „%s“?

en: Double-click on the database to use
sk: Dvojklik na databázu pre jej použitie

en: Double-click on the matching strategy to use
sk: Dvojklik na postup porovnávania pre jeho použitie

en: Double-click on the source to use
sk: Dvojklik na zdroj pre jeho použitie

en: Double-click on the word to look up
sk: Dvojklik na slovo spôsobí jeho vyhľadanie

en: Drop shadow
sk: Vrhnutý tieň

en: Edit Dictionary Source
sk: Upraviť zdroje slovníka

en: Edit filter
sk: Upraviť filter

en: Edit the currently selected dictionary source
sk: Upraviť momentálne zvolený zdroj slovníka

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
sk: Efekt, ktorý sa má pridať k okraju (shadow - tieň, border - okraj alebo none - žiadny)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
sk: Efekt, ktorý sa má pridať okolo okraja. Možné hodnoty sú „shadow“, „none“ a „border“.

en: Effect:
sk: Efekt:

en: Effects
sk: Efekty

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
sk: Zadajte názov súboru alebo jeho časť s prípadnými zástupnými znakmi.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
sk: Zadajte textovú hodnotu pre možnosť hľadania „%s“.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
sk: Zadajte hodnotu v %s pre možnosť hľadania „%s“.

en: Entry changed called for a non entry option!
sk: Zmenená položka volaná pre možnosť bez položiek!

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
sk: Došlo k chybe pri načítaní súboru popisujúceho UI pre program:
    %s
    
    Prosím skontrolujte svoje nainštalované mate-utils.

en: Error loading the help page
sk: Chyba pri načítavaní pomocníka

en: Error parsing the search command.
sk: Chyba pri spracuvávaní príkazu pre hľadanie.

en: Error running the search command.
sk: Chyba pri spustení príkazu hľadania.

en: Error while looking up definition
sk: Chyba pri vyhľadávaní definície

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
sk: Chyba počas hľadania definície „%s“:
    %s

en: Error while matching
sk: Chyba počas porovnávania

en: Error while reading reply from server:
    %s
sk: Chyba počas čítania odpovede zo servera:
    %s

en: Error while retrieving the definition
sk: Chyba počas získavania definície

en: Error while saving screenshot
sk: Chyba počas ukladania snímky obrazovky

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
sk: Chyba počas rozbaľovania GZipovaného záznamu. Súbor mohol byť poškodený.

en: Error while writing to '%s'
sk: Chyba počas zápisu do „%s“

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Exclude other filesystems
sk: Vynechať iné súborové systémy

en: Excluded partitions URIs
sk: URI vynechaných diskových oddielov

en: FILE
sk: SÚBOR

en: FLAGS
sk: PRÍZNAKY

en: FTP (with login)
sk: FTP (s prihlásením)

en: F_ind:
sk: _Nájsť:

en: Factory for the dictionary applet
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Slovník

en: Failed to parse command line arguments: %s
sk: Zlyhalo spracovanie parametrov príkazového riadka: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
sk: Nepodarilo sa nastaviť id skupiny procesov pre potomka %d: %s.

en: File already exists
sk: Súbor už existuje

en: File is empty
sk: Súbor je prázdny

en: File is not a valid .desktop file
sk: Súbor nie je platným .desktop súborom

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Filesystem Type
sk: Typ súborového systému

en: Filter name is empty!
sk: Názov filtra je prázdny!

en: Filter name may not contain the ':' character
sk: Názov filtra nesmie obsahovať znak „:“

en: Filters
sk: Filtre

en: Find Ne_xt
sk: Nájsť _nasledujúci

en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúci

en: Find Pre_vious
sk: Nájsť pre_dchádzajúci

en: Find Previous
sk: Nájsť predchádzajúci

en: Find a word or phrase in the document
sk: Nájsť v dokumente slovo alebo frázu

en: Find a word or phrase in the log
sk: Nájsť slovo alebo frázu v zázname

en: Find next occurrence of the search string
sk: Nájsť nasledujúci výskyt hľadaného reťazca

en: Find previous occurrence of the search string
sk: Hladať predchádzajúci výskyt slova alebo frázy

en: Folder
sk: Priečinok

en: Follow symbolic links
sk: Nasledovať symbolické odkazy

en: Foreground:
sk: Popredie:

en: GDict Options
sk: Možnosti GDict

en: GDict debugging flags to set
sk: Ladiace príznaky GDict, ktoré sa majú nastaviť

en: GDict debugging flags to unset
sk: Ladiace príznaky GDict, ktoré sa majú vypnúť

en: GROUP
sk: SKUPINA

en: Go to the first definition
sk: Prejsť na prvú definíciu

en: Go to the last definition
sk: Prejsť na poslednú definíciu

en: Go to the next definition
sk: Prejsť na nasledujúcu definíciu

en: Go to the previous definition
sk: Prejsť na predchádzajúcu definíciu

en: Grab _after a delay of
sk: Zachytiť s _oneskorením

en: Grab a window instead of the entire screen
sk: Zachytiť okno namiesto celej obrazovky

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
sk: Zachytiť oblasť obrazovky namiesto celej obrazovky

en: Grab the current _window
sk: Zachytiť aktuálne o_kno

en: Grab the whole _desktop
sk: Zachytiť celú pracovnú p_lochu

en: H_ostname:
sk: Názov _hostiteľa:

en: Height of the main window in pixels
sk: Výška hlavného okna v pixloch

en: Hide
sk: Skryť

en: Highlight
sk: Zvýrazniť

en: Hostname
sk: Názov hostiteľa

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sk: Ak nahradíte existujúci súbor, jeho obsah bude prepísaný.

en: Impossible to open the file %s
sk: Je nemožné otvoriť súbor %s

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
sk: Je nemožné uložiť snímku obrazovky do %s.
     Chyba bola %s.
     Prosím, zopakujte to s iným umiestením.

en: Include Border
sk: Vrátane okraja

en: Include Pointer
sk: Zahrnúť kurzor

en: Include _pointer
sk: Zahrnúť k_urzor

en: Include the pointer in the screenshot
sk: Zahrnúť kurzor do snímky obrazovky

en: Include the window _border
sk: Zahrnúť ok_raj okna

en: Include the window border with the screenshot
sk: Zahrnúť okraj okna do snímky

en: Include the window manager border along with the screenshot
sk: Zahrnúť okraj správcu okien do snímky

en: Interactively set options
sk: Interaktívne nastaviť možnosti

en: Invalid database '%s'
sk: Neplatná databáza „%s“

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
sk: Zadaná neplatná možnosť pre parameter príkazového riadka sortby.

en: Invalid strategy '%s'
sk: Neplatný postup „%s“

en: Invalid transport type '%d'
sk: Neplatný typ transportu „%d“

en: KILOBYTES
sk: KILOBAJTOV

en: List View
sk: Zobrazenie zoznamu

en: List of saved filters
sk: Zoznam uložených filtrov

en: List of saved regexp filters
sk: Zoznam uložených regexp filtrov

en: Loading...
sk: Načíta sa...

en: Local Only
sk: Iba lokálne

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sk: Vyhľadať dokumenty a priečinky na tomto počítači podľa názvu alebo obsahu

en: Log File Viewer
sk: Prehliadač systémových záznamov

en: Log Viewer
sk: Prehliadač záznamov

en: Log file to open up on startup
sk: Súbor so záznamom, ktorý sa má pri spustení otvoriť

en: Log files to open up on startup
sk: Súbory so záznamami, ktoré sa majú pri spustení otvoriť

en: Longdo Thai-English Dictionaries
sk: Longdo thajsko-anglické slovníky

en: Look _up:
sk: _Hľadať:

en: Look in Folder
sk: Hľadať v priečinku

en: Look in folder
sk: Hľadať v priečinku

en: Look up words in a dictionary
sk: Vyhľadá slová v slovníku

en: Look up words in dictionaries
sk: Vyhľadávanie slov v slovníkoch

en: Lookup failed for host '%s': %s
sk: Zlyhalo hľadanie hostiteľa „%s“: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
sk: Zlyhalo hľadanie hostiteľa „%s“: hostiteľ nenájdený

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
sk: Zlyhalo hľadanie názvu hostiteľa „%s“: nenájdené vhodné zdroje

en: MATE Dictionary
sk: Slovník MATE

en: MATE Disk Usage Analyzer
sk: Analyzátor využitia disku prostredia MATE

en: MATE Documentation Team
sk: MATE Dokumentačný projekt

en: MATE Search Tool
sk: Vyhľadávací nástroj MATE

en: Manage Filters
sk: Spravovať filtre

en: Manage filters
sk: Spravovať filtre

en: Maximum depth
sk: Maximálna hĺbka

en: Mo_ve to Trash
sk: Presunúť do _Koša

en: Monitor Home
sk: Monitorovať domáci priečinok

en: Mount Point
sk: Prípojný bod

en: Move to parent folder
sk: Presunúť do nadradeného priečinka

en: Moving "%s" failed: %s.
sk: Presúvanie „%s“ zlyhalo: %s.

en: Na_me does not contain
sk: Názov ne_smie obsahovať

en: Name
sk: Názov

en: Name contains
sk: Názov obsahuje

en: Name matches regular e_xpression
sk: Názov vyhovuje _regulárnemu výrazu

en: New look up
sk: Nové vyhľadávanie

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
sk: V definícii zdroja slovníka nebola nájdená skupina „%s“

en: No Files Found
sk: Nenájdené žiadne súbory

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
sk: Žiadne spojenie k serveru slovníka na „%s:%d“

en: No context available for source '%s'
sk: Nie je dostupný kontext pre zdroj „%s“

en: No databases found on dictionary server at '%s'
sk: Nenájdená databáza na serveri slovníka „%s“

en: No definitions found
sk: Nenájdené žiadne definície

en: No definitions found for '%s'
sk: Nenájdená žiadna definícia pre „%s“

en: No dictionary source available with name '%s'
sk: Nie je dostupný žiadny zdroj slovníka s názvom „%s“

en: No files found
sk: Nenájdené žiadne súbory

en: No hostname defined for the dictionary server
sk: Žiadny definovaný hostiteľ pre slovníkový server

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
sk: Nenájdené postupy na serveri slovníka „%s“

en: None
sk: Žiadne

en: Normal text size
sk: Normálna veľkosť textu

en: Not a launchable item
sk: Nie je spustiteľnou položkou

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Only show lines that match one of the given filters
sk: Zobraziť iba také riadky, ktoré sa zhodujú s jedným zo zadaných filtrov

en: Open Containing _Folder
sk: Otvoriť obsiahnutý _priečinok

en: Open Log
sk: Otvoriť záznam

en: Open Wit_h
sk: Otvoriť _pomocou

en: Open a log from file
sk: Otvoriť záznam zo súboru

en: Open the help contents for the log viewer
sk: Otvoriť obsah pomocníka pre prehliadač systémových záznamov

en: Open with %s
sk: Otvoriť pomocou %s

en: Optional information:
sk: Nepovinné informácie:

en: Owned by _group
sk: Vlastní _skupina

en: Owned by _user
sk: Vlastní po_užívateľ

en: Owner is unrecognized
sk: Nerozpoznaný vlastník

en: PATH
sk: CESTA

en: PATTERN
sk: VZORKA

en: P_review...
sk: Ná_hľad...

en: Paths
sk: Cesty

en: Please enter a name and try again.
sk: Zadajte, prosím, názov a skúste to znovu.

en: Please specify either foreground or background color!
sk: Určte prosím, buď farbu popredia alebo pozadia!

en: Please wait until the current search ends.
sk: Prosím, počkajte, kým neskončí súčasné hľadanie.

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Preview this document
sk: Náhľad tohto dokumentu

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print definition
sk: Tlačiť definíciu

en: Print result to the console
sk: Vypísať výsledky na konzolu

en: Print the definitions found
sk: Tlačiť nájdené definície

en: Print the text of the definition
sk: Tlačiť text definície

en: Print this document
sk: Vytlačiť tento dokument

en: Print version information and exit
sk: Vypíše informácie o verzii a skončí

en: Public FTP
sk: Verejné FTP

en: Quick Search Excluded Paths
sk: Cesty vynechané z rýchleho hľadania

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
sk: Cesty vynechané z druhého cyklu rýchleho hľadania

en: Quit the log viewer
sk: Ukončiť prehliadač systémových záznamov

en: Ready
sk: Pripravený

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Regular expression is empty!
sk: Regulárny výraz je prázdny!

en: Regular expression is invalid: %s
sk: Regulárny výraz je neplatný: %s

en: Reload the list of available databases
sk: Obnoviť zoznam dostupných databáz

en: Reload the list of available sources
sk: Obnoviť zoznam dostupných zdrojov

en: Reload the list of available strategies
sk: Obnoviť zoznam dostupných postupov

en: Remove "%s"
sk: Odstrániť „%s“

en: Remove "%s"?
sk: Odstrániť „%s“?

en: Remove the currently selected dictionary source
sk: Odstrániť práve vybraný zdroj slovníka

en: Remove the window border from the screenshot
sk: Odstrániť okraj okna zo snímky obrazovky

en: Rescan your home folder?
sk: Znovu prehľadať domovský priečinok?

en: STRING
sk: REŤAZEC

en: S_can Remote Folder...
sk: Prehľadať _vzdialený priečinok...

en: S_earch results:
sk: _Výsledky hľadania:

en: S_ize at least
sk: Veľkosť _aspoň

en: S_tatusbar
sk: _Stavový riadok

en: Save Screenshot
sk: Uložiť snímku obrazovky

en: Save Search Results As...
sk: Uložiť výsledky hľadania ako...

en: Save Snapshot
sk: Uložiť obrázok

en: Save a Copy
sk: Uložiť kópiu

en: Save definition
sk: Uložiť definíciu

en: Save images of your desktop or individual windows
sk: Uložiť obrázky vašej pracovnej plochy alebo samostatných okien

en: Save in _folder:
sk: Uložiť _do priečinka:

en: Save screenshot
sk: Uložiť snímku obrazovky

en: Save the definitions found
sk: Uložiť nájdené definície

en: Save the text of the definition to a file
sk: Uložiť text definície do súboru

en: Saving file...
sk: Ukladá sa súbor...

en: Scan
sk: Prehľadať

en: Scan F_older...
sk: Prehľadať _priečinok...

en: Scan Filesystem
sk: Prehľadať súborový systém

en: Scan Folder
sk: Prehľadať priečinok

en: Scan Home
sk: Prehľadať domovský priečinok

en: Scan Remote Folder
sk: Prehľadať vzdialený priečinok

en: Scan _Filesystem
sk: Prehľadať _súborový systém

en: Scan _Home Folder
sk: Prehľadať _domovský priečinok

en: Scan a folder
sk: Prehľadať priečinok

en: Scan a remote folder
sk: Prehľadať vzdialený priečinok

en: Scan filesystem
sk: Prehľadať súborový systém

en: Scan home folder
sk: Prehľadať domovský priečinok

en: Scanning...
sk: Prehľadáva sa...

en: Screenshot at %s - %d.png
sk: Snímka obrazovky %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
sk: Snímka obrazovky %s.png

en: Screenshot delay
sk: Oneskorenie snímky obrazovky

en: Screenshot directory
sk: Priečinok snímok obrazoviek

en: Screenshot taken
sk: Zachytená snímka obrazovky

en: Screenshot.png
sk: Obrazovka.png

en: Search Result Columns Order
sk: Poradie stĺpcov výsledkov hľadania

en: Search for Files
sk: Hľadať súbory

en: Search history
sk: História vyhľadávania

en: Search paths used by this object
sk: Hľadať cesty použité týmto objektom

en: Searching for '%s'...
sk: Vyhľadáva sa „%s“...

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sk: Bezpečné WebDAV (HTTPS)

en: See mate-dictionary --help for usage
sk: Pre použitie pozrite mate-dictionary --help

en: Select Folder
sk: Vyberte priečinok

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Select _area to grab
sk: Označiť obl_asť na zachytenie

en: Select _devices to include in filesystem scan:
sk: Vyberte _zariadenia, ktoré budú zahrnuté do prehľadávania súborového systému:

en: Select a folder
sk: Vyberte priečinok

en: Select a search option from the drop-down list.
sk: Vyberte zo zoznamu možnosť hľadania.

en: Select and set the "%s" search option
sk: Vyberte a nastavte možnosť hľadania „%s“

en: Select more _options
sk: Vybrať ďalšie m_ožnosti

en: Select more options
sk: Vybrať ďalšie možnosti

en: Select the "%s" search option
sk: Vyberte možnosť hľadania „%s“

en: Select the entire log
sk: Vybrať celý záznam

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
sk: Zadajte názov priečinka alebo zariadenia, kde chcete začať hľadanie.

en: Send grabbed area directly to the clipboard
sk: Odoslať chytenú oblasť do schránky

en: Service _type:
sk: _Typ služby:

en: Session management options:
sk: Možnosti správy relácií:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
sk: Nastaviť poradie triedenia na zostupné, predvolené je vzostupné

en: Set the font used for printing the definitions
sk: Nastaviť písmo použité pri tlačení definície

en: Set the model of the chart
sk: Nastaviť model grafu

en: Set the root node from the model
sk: Nastaviť koreňový uzol z modelu

en: Set the text of "Look in folder" search option
sk: Nastaviť text pre „Hľadať v priečinku“

en: Set the text of "Name contains" search option
sk: Nastaviť text pre „Názov obsahuje“

en: Show Additional Options
sk: Zobraziť ďalšie možnosti

en: Show GDict Options
sk: Zobraziť možnosti GDict

en: Show Side Pane
sk: Zobraziť bočný panel

en: Show Status Bar
sk: Zobraziť stavový riadok

en: Show hidden and backup files
sk: Zobraziť skryté a záložné súbory

en: Show matches only
sk: Zobraziť len zhody

en: Show more _details
sk: Zobraziť viac _detailov

en: Show or hide the definition window
sk: Zobraziť alebo skryť okno definície

en: Show session management options
sk: Zobraziť možnosti správy relácie

en: Show the about dialog for the log viewer
sk: Zobraziť dialóg o programe pre prehliadač systémových záznamov

en: Show the application's version
sk: Zobraziť verziu programu

en: Show version
sk: Zobraziť verziu

en: Show version of the application
sk: Zobraziť verziu programu

en: Si_ze at most
sk: V_eľkosť najviac

en: Side _Pane
sk: _Bočný panel

en: Similar _Words
sk: Podobné s_lová

en: Similar words
sk: Podobné slová

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size of the font used to display the log
sk: Veľkosť písma použitého na zobrazenie záznamov

en: Smaller text size
sk: Menšia veľkosť textu

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
sk: Zoradiť súbory podľa: name (názvu), folder (priečinka), size (veľkosti), type (typu) alebo date (dátumu)

en: Source
sk: Zdroj

en: Source Name
sk: Názov zdroja

en: Sources
sk: Zdroje

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
sk: Určuje zoznam záznamových súborov, ktoré sa majú otvoriť pri spustení. Predvolený zoznam je vytvorený zo súboru /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
sk: Určuje výšku hlavného okna prehliadača záznamov v pixloch.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
sk: Určuje súbor so záznamom otvorený po spustení. Predvoleným je /var/adm/messages alebo /var/log/messages v závislosti od vášho systému.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
sk: Určuje veľkosť písma s pevnou šírkou, ktoré sa použije pri zobrazení záznamov v hlavnom stromovom zobrazení. Predvolene sa použije veľkosť písma v termináli.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
sk: Určuje šírku hlavného okna prehliadača záznamov v pixloch.

en: Specify file containing saved configuration
sk: Určte súbor obsahujúci uložené nastavenia

en: Specify session management ID
sk: Zadať identifikátor správy relácií

en: St_atusbar
sk: _Stavový riadok

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Status
sk: Stav

en: Statusbar is Visible
sk: Stavový panel je viditeľný

en: Stop scanning
sk: Zastaviť prehľadávanie

en: Strategies
sk: Postupy

en: Strategy
sk: Postup

en: Strategy `%s' selected
sk: Vybraný postup „%s“

en: Subfolder tips visible
sk: Tipy pre podpriečinky sú viditeľné

en: System Log Viewer
sk: Prehliadač systémových záznamov

en: Take Screenshot
sk: Zachytenie snímky obrazovky

en: Take _Screenshot
sk: Urobiť _snímku obrazovky

en: Take a picture of the screen
sk: Urobiť snímku obrazovky

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
sk: Urobiť snímku obrazovky s určeným oneskorením [v sekundách]

en: Thai
sk: Thajské

en: The GdictContext bound to this source
sk: GdictContext spojený s týmto zdrojom

en: The GdictContext object used to get the word definition
sk: Objekt GdictContext používaný na získanie definície slova

en: The caja file manager is not running.
sk: Správca súborov caja nie je spustený.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
sk: Proces na ukladanie neočakávane skončil.  Nepodarilo sa uložiť snímku obrazovky na disk.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
sk: Obsah vášho domovského priečinka sa zmenil. Na aktualizovanie podrobností o využití disku zvoľte znovu prehľadať.

en: The database used to query the GdictContext
sk: Databáza používaná pri dopyte na GdictContext

en: The default database of this dictionary source
sk: Predvolená databáza pre tento zdroj slovníka

en: The default database to use
sk: Predvolená databáza, ktorú použiť

en: The default search strategy to use
sk: Predvolený postup vyhľadávania, ktorý použiť

en: The default strategy of this dictionary source
sk: Predvolená stratégia pre tento zdroj slovníka

en: The description of this dictionary source
sk: Popis tohto zdroja slovníka

en: The directory the last screenshot was saved in.
sk: Priečinok naposledy použitý pri zachytávaní snímky obrazovky.

en: The display name of this dictionary source
sk: Zobrazený názov pre tento zdroj slovníka

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sk: Dokument „%s“ už existuje.  Chcete ho prepísať?

en: The document does not exist.
sk: Dokument neexistuje.

en: The document name you selected is a folder.
sk: Názov dokumentu, ktorý ste vybrali, je priečinkom.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
sk: Súbor „%s“ už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
sk: Súbor nie je normálny súbor alebo nie je textový súbor.

en: The filename used by this dictionary source
sk: Názov súboru použitý týmto zdrojom slovníka

en: The folder does not exist.
sk: Priečinok neexistuje.

en: The font to be used when printing
sk: Písmo, ktoré bude použité pri tlači

en: The font to be used when printing a definition.
sk: Písmo, ktoré bude použité pri tlači definície.

en: The hostname of the dictionary server to connect to
sk: Názov hostiteľa servera slovníka, ku ktorému sa pripojiť

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
sk: Maximálna hĺbka vykresľovaná v grafe od koreňa

en: The name of the client of the context object
sk: Názov klienta kontextového objektu

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
sk: Názov predvolenej konkrétnej databázy nebo metadatabázy, ktorá sa má na serveri použiť. Výkričník („!“) znamená, že sa má hľadať vo všetkých databázach v zdroji slovníka.

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
sk: Názov predvoleného postupu vyhľadávania, ktorý sa použije na zdroj slovníka, ak je dostupný. Predvolený postup je „exact“, a tak hľadá presne zodpovedajúce slová.

en: The name of the dictionary source used
sk: Názov používaného zdroja slovníka

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
sk: Názov zdroja slovníka používaného na získavanie definícií slov.

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
sk: Počet sekúnd, ktoré počkať pred zosnímaním obrazovky.

en: The port of the dictionary server to connect to
sk: Port servera slovníka, ku ktorému sa pripojiť

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
sk: Výsledky hľadania môžu byť neplatné.  Pri vyhľadávaní nastala chyba.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
sk: Výsledky hľadania môžu byť staré alebo neplatné.  Chcete zakázať rýchle hľadanie?

en: The status code as returned by the dictionary server
sk: Stavový kód, tak ako bol vrátený serverom slovníka

en: The strategy used to query the GdictContext
sk: Postup používaný pri dopyte na GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
sk: Mechanizmus transportu použitý týmto zdrojom slovníka

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
sk: Nemáte nainštalovaný prehliadač, ktorý dokáže zobraziť tento dokument.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
sk: Nemáte nainštalovaný prehliadač, ktorý dokáže zobraziť tento priečinok.

en: There was an error displaying help.
sk: Pri zobrazovaní Pomocníka nastala chyba.

en: There was an error displaying help: %s
sk: Pri pokuse o zobrazenie pomocníka nastala chyba: %s

en: There was an error while displaying help
sk: Nastala chyba pri zobrazovaní pomocníka

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
sk: Tento kľúč definuje predvolenú hodnotu prvku „Hľadať v priečinku“.

en: This key defines the items which were searched for in the past.
sk: Tento kľúč určuje položky, ktoré boli vyhľadávané v minulosti.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
sk: Tento kľúč určuje poradie stĺpcov vo výsledkoch hľadania. Tento kľúč by používatelia nemali meniť.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
sk: Tento kľúč definuje cesty, ktoré nástroj na hľadanie vynechá z rýchleho hľadania. Sú podporované zástupné znaky „*“ a „?“. Predvolené hodnoty sú /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/* a /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
sk: Tento kľúč definuje cesty, ktoré nástroj na hľadanie vynechá z druhého cyklu pri rýchlom hľadaní. Druhý cyklus používa príkaz find na hľadanie súborov. Účelom druhého cyklu je nájsť súbory, ktoré neboli indexované. Sú podporované zástupné znaky „*“ a „?“. Predvolená hodnota je /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
sk: Tento kľúč definuje výšku okna a je použitý na zapamätanie veľkosti nástroja na hľadanie medzi reláciami. Nastavenie na -1 spôsobí, že nástroj na hľadanie použije predvolenú výšku.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
sk: Tento kľúč definuje šírku okna a je použitý na zapamätanie veľkosti nástroja na hľadanie medzi reláciami. Nastavenie na -1 spôsobí, že nástroj na hľadanie použije predvolenú šírku.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Obsahuje text“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Čas zmeny menej ako“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Čas zmeny viac ako“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Vynechať iné súborové systémy“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Súbor je prázdny“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Nasledovať symbolické odkazy“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Názov nesmie obsahovať“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Názov vyhovuje regulárnemu výrazu“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Vlastní skupina“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Vlastní používateľ“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Nerozpoznaný vlastník“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Zobraziť skryté súbory a priečinky“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Veľkosť aspoň“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
sk: Tento kľúč určuje, či je možnosť hľadania „Veľkosť najviac“ vybratá pri spustení nástroja na hľadanie.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
sk: Tento kľúč určuje, či nástroj na hľadanie zakáže použitie príkazu find po vykonaní rýchleho hľadania.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
sk: Tento kľúč určuje, či nástroj na hľadanie zakáže použitie príkazu locate pri jednoduchom hľadaní mien súborov.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
sk: Tento kľúč určuje, či sa okno nástroja na hľadanie spustí v maximalizovanom stave.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sk: Tento program je šírený v nádeji, že bude užitočný, avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti hľadajte v GNU General Public License.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sk: Tento program je slobodný softvér; môžete ho ďalej šíriť a/alebo upravovať podľa ustanovení GNU General Public License (Všeobecná verejná licencia GNU) tak, ako bola vydaná organizáciou Free Software Foundation, a to buď verzie 2 tejto licencie, alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
sk: Táto verzia systémových záznamov nepodporuje GZipované záznamy.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
sk: Toto natrvalo odstráni zdroj slovníka zo zoznamu.

en: Toggle dictionary window
sk: Prepnúť okno slovníka

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
sk: Príliš veľa parametrov. Môže byť zadaný len jeden priečinok.

en: Toolbar is Visible
sk: Panel nástrojov je viditeľný

en: Total Size
sk: Celková veľkosť

en: Total filesystem capacity
sk: Celková kapacita súborového systému

en: Total filesystem capacity:
sk: Celková kapacita súborového systému:

en: Total filesystem usage
sk: Celkové využitie súborového systému

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
sk: Kôš nie je dostupný.  Nepodarilo sa presunúť „%s“ do Koša.

en: Type
sk: Typ

en: Type the word you want to look up
sk: Zadajte slovo, ktoré chcete hľadať

en: USER
sk: POUŽÍVATEĽ

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
sk: Nepodarilo sa vyčistiť dočasný priečinok:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru slovníka na „%s:%d“

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru slovníka na „%s:%d“. Server odpovedal kódom %d (server je nedostupný)

en: Unable to create a context
sk: Nepodarilo sa vytvoriť kontext

en: Unable to create a source file
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zdrojový súbor

en: Unable to create socket
sk: Nepodarilo sa vytvoriť soket

en: Unable to create the data directory '%s': %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok dát „%s“: %s

en: Unable to display the preview: %s
sk: Nepodarilo sa zobraziť náhľad: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný zdroj slovníka

en: Unable to find dictionary source
sk: Nepodarilo sa nájsť zdroj slovníka

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
sk: Nepodarilo sa získať kľúč „%s“ v súbore definície zdroja slovníka: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
sk: Nepodarilo sa získať kľúč „%s“ v definícii zdroja slovníka: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
sk: Nepodarilo sa spracovať odpoveď servera slovníka
    : „%s“

en: Unable to remove source '%s'
sk: Nepodarilo sa zmazať zdroj „%s“

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor „%s“ na „%s“: %s

en: Unable to save source file
sk: Nepodarilo sa uložiť zdrojový súbor

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
sk: Nepodarilo sa nastaviť kanál ako neblokovaný: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
sk: Nepodarilo sa urobiť snímku aktuálneho okna

en: Unknown error saving screenshot to disk
sk: Pri ukladaní snímky obrazovky nastala neznáma chyba

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sk: Nerozpoznaná verzia súboru plochy „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sk: Nerozpoznaný spúšťací argument: %d

en: Untitled document
sk: Nepomenovaný dokument

en: Usage
sk: Využitie

en: VALUE
sk: HODNOTA

en: Version:
sk: Verzia:

en: View as Rings Chart
sk: Zobraziť ako kruhový graf

en: View as Treemap Chart
sk: Zobraziť ako stĺpcový graf

en: View or monitor system log files
sk: Zobrazuje, alebo sleduje súbory systémových záznamov

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
sk: Určuje, či majú byť sledované akékoľvek zmeny v domovskom priečinku.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
sk: Určuje, či kontext používa iba lokálne slovníky alebo nie

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
sk: Určuje, či má byť stavový riadok viditeľný v dolnej časti hlavného okna.

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
sk: Určuje, či sú vykresľované nápoveda podpriečinkov z vybraného priečinka.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
sk: Určuje, či má byť panel nástrojov viditeľný v hlavnom okne.

en: Which type of chart should be displayed.
sk: Ktorý typ grafu má byť zobrazeným.

en: Width of the main window in pixels
sk: Šírka hlavného okna v pixloch

en: Windows share
sk: Sieťový disk Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
sk: Využitie disku nemôže byť analyzované, ak neexistujú prípojné body.

en: Word `%s' selected
sk: Vybrané slovo „%s“

en: Words to look up
sk: Slová na vyhľadávanie

en: Words to match
sk: Slová na porovnávanie

en: Wrapped
sk: Zalomené

en: You did not select a document name.
sk: Nevybrali ste názov dokumentu.

en: You don't have enough permissions to read the file.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na čítanie súboru.

en: You may not have write permissions to the document.
sk: Možno nemáte dostatočné práva na zápis dokumentu.

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: Zoom in
sk: Priblížiť

en: Zoom out
sk: Oddialiť

en: [DIRECTORY]
sk: [PRIEČINOK]

en: [LOGFILE...]
sk: [SÚBORZÁZNAMU...]

en: _About
sk: O progr_ame

en: _Analyzer
sk: _Analyzátor

en: _Apply
sk: _Použiť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: _Collapse All
sk: _Zabaliť všetky

en: _Contents
sk: _Pomocník

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Date modified less than
sk: Čas zmeny _menej než

en: _Description:
sk: P_opis:

en: _Domain Name:
sk: Názov _domény:

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Expand All
sk: _Rozbaliť všetky

en: _File
sk: _Súbor

en: _Filters
sk: _Filtre

en: _Find
sk: _Nájsť

en: _Find...
sk: _Nájsť...

en: _Find:
sk: _Nájsť:

en: _First Definition
sk: P_rvá definícia

en: _Folder:
sk: P_riečinok:

en: _Go
sk: _Prejsť

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _Image type:
sk: _Typ obrázku:

en: _Last Definition
sk: Pos_ledná definícia

en: _Location (URI):
sk: _Umiestnenie (URI):

en: _Look Up Selected Text
sk: _Nájsť označený text

en: _Look in folder:
sk: _Hľadať v priečinku:

en: _Monitor changes to your home folder
sk: _Sledovať zmeny vo vašom domovskom priečinku

en: _Mount
sk: _Pripojiť

en: _Name contains:
sk: _Názov obsahuje:

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _New
sk: _Nový

en: _Next
sk: _Nasledujúce

en: _Next Definition
sk: _Nasledujúca definícia

en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open Folder
sk: _Otvoriť priečinok

en: _Open with %s
sk: _Otvoriť pomocou %s

en: _Open...
sk: _Otvoriť...

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Previous
sk: _Predchádzajúce

en: _Previous Definition
sk: _Predchádzajúca definícia

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: _Print font:
sk: Pí_smo tlače:

en: _Print...
sk: _Tlačiť...

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Regular Expression:
sk: _Regulárny výraz:

en: _Replace
sk: Nah_radiť

en: _Rescan
sk: Znovu p_rehľadať

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Save Results As...
sk: Uložiť výsledky _ako...

en: _Save a Copy...
sk: _Uložiť kópiu...

en: _Scan
sk: _Prehľadať

en: _Select a dictionary source for looking up words:
sk: Vy_berte predvolený zdroj slovníka na hľadanie slov:

en: _Share:
sk: _Zdieľanie:

en: _Show hidden folders
sk: Zo_braziť skryté priečinky

en: _Sidebar
sk: _Bočný panel

en: _Statusbar
sk: S_tavový riadok

en: _Toolbar
sk: Panel nás_trojov

en: _User Name:
sk: Meno po_užívateľa:

en: _View
sk: _Zobraziť

en: available:
sk: dostupných:

en: contains hardlinks for:
sk: obsahuje pevné odkazy pre:

en: days
sk: dní

en: effect
sk: efekt

en: kilobytes
sk: kilobajtov

en: last update: %s
sk: posledná aktualizácia: %s

en: link (broken)
sk: odkaz (neplatný)

en: link to %s
sk: odkaz na %s

en: nd copy)
sk: . kópia)

en: rd copy)
sk: . kópia)

en: seconds
sk: sekúnd

en: source
sk: zdroj

en: st copy)
sk: . kópia)

en: th copy)
sk: . kópia)

en: today at %-I:%M %p
sk: dnes o %-H:%M

en: used:
sk: použitých:

en: word
sk: slovo

en: yesterday at %-I:%M %p
sk: včera o %-H:%M
