pluma 1.25.3 - en to sk translation catalogue (1085 entries)

en:   Ln %d, Col %d
sk:   Rad %d, Stĺ %d

en: "%s" not found
sk: „%s“ nenájdené

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: %s
    Spustite '%s --help', aby ste videli celý zoznam dostupných volieb príkazového riadka.

en: %s is a directory.
sk: %s je priečinkom.

en: %s is not a regular file.
sk: %s nie je bežným súborom.

en: %s is not a valid location.
sk: %s nie je platným umiestnením.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: %s nie je platným umiestnením. Prosím, overte, či ste umiestnenie zadali správne a skúste to znovu.

en: %s: invalid encoding.
sk: %s: neplatné kódovanie.

en: (Empty)
sk: (Prázdne)

en: (correct spelling)
sk: (správny tvar)

en: (no suggested words)
sk: (žiadne návrhy)

en: - Edit text files
sk: - Úprava textových súborov

en: / on %s
sk: / na %s

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
sk: Textový editor pre pracovné prostredie MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
sk: Vlastné písmo, ktoré sa použije pre oblasť editora. Nastavenie sa prejaví iba ak je možnosť „Použiť predvolené písmo“ vypnutá.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
sk: Súbor s rovnakým názvom už existuje. Prosím, použite iný názov.

en: A_dd Scheme
sk: _Pridať schému

en: A_vailable encodings:
sk: _Dostupné kódovania:

en: Abbreviated form
sk: Skrátený tvar

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: About this application
sk: O tomto programe

en: Above
sk: Nad

en: Accessibility key character
sk: Znak zjednodušenia ovládania

en: Acronym
sk: Skratka

en: Activate '%s'
sk: Aktivovať „%s“

en: Activate next document
sk: Aktivovať nasledujúci dokument

en: Activate previous document
sk: Aktivovať predchádzajúci dokument

en: Activation
sk: Aktivácia

en: Active plugins
sk: Aktívne zásuvné moduly

en: Add Scheme
sk: Pridať schému

en: Add a new snippet...
sk: Pridať nový útržok...

en: Add new empty file
sk: Pridať nový prázdny súbor

en: Add new empty folder
sk: Pridať nový prázdny priečinok

en: Add or Remove...
sk: Pridať alebo odstrániť...

en: Add w_ord
sk: Pridať slo_vo

en: Align
sk: Zarovnanie

en: Alignment character
sk: Znak zarovnania

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: All Languages
sk: Všetky jazyky

en: All Text Files
sk: Všetky textové súbory

en: All _Lower Case
sk: Všetko _malými písmenami

en: All _Upper Case
sk: Všetko _veľkými písmenami

en: All documents
sk: Všetky dokumenty

en: All documents except untitled ones
sk: Všetky dokumenty okrem nepomenovaných

en: All files
sk: Všetky súbory

en: All languages
sk: Všetky jazyky

en: All supported archives
sk: Všetky podporované archívy

en: Alternative
sk: Alternatíva

en: An error occurred
sk: Nastala chyba

en: An error occurred while creating a new directory
sk: Nastala chyba počas vytvárania nového priečinka

en: An error occurred while creating a new file
sk: Nastala chyba počas vytvárania nového súboru

en: An error occurred while deleting a file or directory
sk: Nastala chyba počas odstraňovania súboru alebo priečinka

en: An error occurred while loading a directory
sk: Nastala chyba počas načítavania priečinka

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
sk: Nastala chyba počas otvárania priečinka správcom súborov

en: An error occurred while renaming a file or directory
sk: Nastala chyba počas premenúvania súboru alebo priečinka

en: An error occurred while setting a root directory
sk: Nastala chyba počas nastavovania koreňového priečinka

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
sk: Analyzuje aktuálny dokument a oznámi jeho počet slov, riadkov, znakov a znakov bez medzier.

en: Anchor
sk: Kotva

en: Anchor URI
sk: URI kotvy

en: Append to current document
sk: Pridať k aktuálnemu dokumentu

en: Applet class file code
sk: Kód súboru triedy apletu

en: Applet class file code (deprecated)
sk: Kód súboru triedy apletu (zastaralé)

en: Arabic
sk: Arabské

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete trvale odstrániť „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
sk: Ste si istý, že chcete vybrané súbory trvale odstrániť?

en: Armenian
sk: Arménske

en: Array
sk: Pole

en: Associated information
sk: Pridružená informácia

en: Author info
sk: Informácie o autorovi

en: Autocheck Type
sk: Typ automatickej kontroly

en: Autocheck spelling on document load...
sk: Automatická kontrola pravopisu pri načítaní dokumentu...

en: Automatic Indentation
sk: Automatické odsadenie

en: Automatic indent
sk: Automatické zarážky

en: Automatically Detected
sk: Automaticky zistené

en: Automatically Detected Encodings
sk: Automaticky zistiť kódovanie

en: Automatically spell-check the current document
sk: Automaticky kontrolovať pravopis pre aktuálny dokument

en: Autosave
sk: Automaticky ukladať

en: Autosave Interval
sk: Interval pre automatické ukladanie

en: Available Tag Lists
sk: Dostupné zoznamy štítkov

en: Available formats
sk: Dostupné formáty

en: Axis related headers
sk: Hlavičky podľa osi

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background color (deprecated)
sk: Farba pozadia (zastaralé)

en: Background texture tile
sk: Dlaždica textúry pozadia

en: Background texture tile (deprecated)
sk: Súbor textúry pozadia (zastaralé)

en: Baltic
sk: Baltské

en: Base URI
sk: Základné URI

en: Base font
sk: Základné písmo

en: Base font (deprecated)
sk: Základné písmo (zastaralé)

en: Bibliography (cite)
sk: Literatúra (citácia)

en: Bibliography (item)
sk: Literatúra (položka)

en: Bibliography (shortcite)
sk: Literatúra (krátka citácia)

en: Bibliography (thebibliography)
sk: Literatúra (thebibliography)

en: Body Font for Printing
sk: Písmo textu tela pri tlači

en: Bold
sk: Tučné

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Border
sk: Okraj

en: Border (deprecated)
sk: Okraj (zastaralé)

en: Border color
sk: Farba okraja

en: Bottom Panel is Visible
sk: Spodný panel je viditeľný

en: Brackets ()
sk: Zátvorky ()

en: Brackets []
sk: Zátvorky []

en: Brackets {}
sk: Zátovrky {}

en: Build
sk: Zostavenie

en: Bytes
sk: Bajty

en: Bzip2 compressed archive
sk: Archívy komprimované pomocou bzip2

en: C_hange Case
sk: Z_meniť veľkosť písmen

en: C_haracter Encoding:
sk: Kó_dovanie znakov:

en: C_ommand color:
sk: Farba _príkazu:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
sk: Nedá sa presunúť súbor do Koša,
    chcete ho odstrániť trvale?

en: Capitalize the first letter of each selected word
sk: Zmeniť prvé písmeno každého označeného slova na veľké

en: Cell rowspan
sk: Rozsah riadku bunky

en: Celtic
sk: Keltské

en: Center
sk: Vycentrovať

en: Center (deprecated)
sk: Zacentrované (zastaralé)

en: Central European
sk: Stredoeurópske

en: Ch_aracter Encoding:
sk: Kó_dovanie znakov

en: Cha_nge
sk: Z_meniť

en: Change A_ll
sk: Zmeniť vš_etky

en: Change _to:
sk: Zmeniť _na:

en: Change selected text to lower case
sk: Zmeniť označený text na malé písmená

en: Change selected text to upper case
sk: Zmeniť označený text na veľké písmená

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
sk: Zmeny v tomto dokumente za poslednú hodinu budú natrvalo stratené.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
sk: Zmeny v tomto dokumente za poslednú minútu budú natrvalo stratené.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
sk: Zmeny v dokumente „%s“ budú natrvalo stratené.

en: Character Encodings
sk: Kódovania znakov

en: Character encoding of linked resource
sk: Kódovanie znakov odkazovaného zdroja

en: Character encodings
sk: Kódovania znakov

en: Characters (no spaces)
sk: Znaky (bez medzier)

en: Characters (with spaces)
sk: Znaky (s medzerami)

en: Check Spelling
sk: Skontrolovať pravopis

en: Check _Word
sk: Skontrolovať _slovo

en: Check spelling
sk: Skontrolovať pravopis

en: Check the current document for incorrect spelling
sk: Skontrolovať pravopis aktuálneho dokumentu

en: Checked (state)
sk: Označený (stav)

en: Checked state
sk: Zvolený stav

en: Checks the spelling of the current document.
sk: Skontroluje pravopis aktuálneho dokumentu.

en: Chinese Simplified
sk: Zjednodušená čínština

en: Chinese Traditional
sk: Tradičná čínština

en: Citation
sk: Citácia

en: Cite reason for change
sk: Citovať dôvod na zmenu

en: Class implementation ID
sk: Identifikátor implementácie triedy

en: Class list
sk: Zoznam tried

en: Clear highlighting of search matches
sk: Zrušiť zvýrazňovanie výsledkov vyhľadávania

en: Clear text flow control
sk: Zrušiť riadenie toku textu

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
sk: Kliknite na toto tlačidlo pre zvolenie písma používaného editorom

en: Close _without Saving
sk: Zatvoriť _bez uloženia

en: Close all open files
sk: Zavrieť všetky otvorené súbory

en: Close document
sk: Zavrieť dokument

en: Close print preview
sk: Zavrieť náhľad tlače

en: Close the current file
sk: Zatvoriť aktuálny súbor

en: Code content type
sk: Typ kódu obsahu

en: Color Scheme
sk: Farebná schéma

en: Color Scheme Files
sk: Súbory s farebnými schémami

en: Color of selected links
sk: Farba zvolených odkazov

en: Color of selected links (deprecated)
sk: Farba vybraného odkazu (zastaralé)

en: Column span
sk: Rozsah stĺpca

en: Columns
sk: Stĺpce

en: Comment
sk: Komentár

en: Completed spell checking
sk: Kontrola pravopisu dokončená

en: Computer code fragment
sk: Úryvok počítačového kódu

en: Configure date/time plugin
sk: Nastaviť modul pre vkladanie dátumu/času

en: Configure the application
sk: Nastaviť program

en: Connection timed out. Please try again.
sk: Čas pripojenia vypršal. Prosím skúste to znovu.

en: Content scheme
sk: Schéma obsahu

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Content type (deprecated)
sk: Typ obsahu (zastaralé)

en: Coordinates
sk: Súradnice

en: Copy the selection
sk: Skopírovať výber do schránky

en: Could not create a backup file while saving %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť záložnú kópiu súboru počas ukladania %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasnú záložnú kópiu súboru počas ukladania %s

en: Could not execute command: %s
sk: Nepodarilo sa spustiť príkaz %s.

en: Could not find the file %s.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor %s.

en: Could not mount volume: %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť zväzok: %s

en: Could not open media: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť médium: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %s použítím kódovania znakov %s.

en: Could not open the file %s.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
sk: Nepodarilo sa odstrániť farebnú schému „%s“.

en: Could not revert the file %s.
sk: Nepodarilo sa vrátiť obsah súboru %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor %s použitím kódovania znakov %s.

en: Could not save the file %s.
sk: Nepodarilo sa uložiť súbor %s.

en: Create Backup Copies
sk: Vytvárať záložné kópie

en: Create a _backup copy of files before saving
sk: Vytvoriť _záložnú kópiu súborov pred uložením

en: Create a new document
sk: Vytvoriť nový dokument

en: Create a new document in an existing instance of pluma
sk: Vytvoriť nový dokument v už bežiacej inštancii pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
sk: Vytvoriť nové okno najvyššej úrovne v existujúcej inštancií pluma

en: Create new document
sk: Vytvorenie nového dokumentu

en: Create new snippet
sk: Vytvoriť nový útržok

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: Current Locale (%s)
sk: Aktuálne národné nastavenie (%s)

en: Current document
sk: Aktuálny dokument

en: Current line
sk: Aktuálny riadok

en: Current page (Alt+P)
sk: Aktuálna strana (Alt+P)

en: Current selection
sk: Aktuálny výber

en: Current selection (default to document)
sk: Aktuálny výber (predvolený je dokument)

en: Current word
sk: Aktuálne slovo

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: Cut the selection
sk: Vystihnúť výber

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Cyrillic/Russian
sk: Azbuka/Ruské

en: Cyrillic/Ukrainian
sk: Azbuka/Ukrajinské

en: DIV Style container
sk: Kontajner štýlu DIV

en: DIV container
sk: Kontajner DIV

en: D_on't Edit
sk: _Neupravovať

en: D_on't Save
sk: _Neuložiť

en: Date and time of change
sk: Dátum a čas zmeny

en: Declare flag
sk: Deklarovať príznak

en: Defer attribute
sk: Atribút odloženia

en: Definition description
sk: Popis definície

en: Definition list
sk: Zoznam definícií

en: Definition term
sk: Výraz definície

en: Delete selected file or folder
sk: Vymazať vybraný súbor alebo priečinok

en: Delete selected snippet
sk: Odstrániť vybraný útržok

en: Delete the selected text
sk: Odstrániť vybraný text

en: Deleted text
sk: Odstránený text

en: Direction
sk: Smer

en: Directionality
sk: Smerovosť

en: Directionality (deprecated)
sk: Smerovosť (zastaralé)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
sk: Priečinok „%s“ sa nedalo vytvoriť: g_mkdir_with_parents() zlyhalo: %s

en: Directory list
sk: Zoznam priečinkov

en: Disable syntax highlighting
sk: Zakázať zvýrazňovanie syntaxe

en: Disabled
sk: Zakázaný

en: Display
sk: Displej

en: Display Line Numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Display Right Margin
sk: Zobrazovať pravý okraj

en: Display in bottom pane
sk: Zobraziť v spodnom paneli

en: Display list of possible values for the encoding option
sk: Zobraziť zoznam možných hodnôt pre možnosť kódovania

en: Do not _split words over two lines
sk: _Nerozdeľovať slová na 2 riadky

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
sk: Chcete zahodiť urobené zmeny a súbor znovu načítať?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
sk: Chcete v exporte obsiahnuť vybrané <b>systémové</b> útržky?

en: Do you want to reload the file?
sk: Chcete súbor znovu načítať?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
sk: Chcete sa pokúsiť ho nahradiť tým, ktorý ukladáte?

en: Docum_ents with unsaved changes:
sk: Dokum_enty s neuloženými zmenami:

en: Document
sk: Dokument

en: Document Statistics
sk: Štatistika dokumentu

en: Document base
sk: Základ dokumentu

en: Document body
sk: Telo dokumentu

en: Document head
sk: Hlavička dokumentu

en: Document title
sk: Titulok dokumentu

en: Document type
sk: Typ dokumentu

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Done.
sk: Hotovo.

en: ENCODING
sk: KÓDOVANIE

en: E_ncodings shown in menu:
sk: _Kódovania zobrazené v menu:

en: Easy file access from the side pane
sk: Jednoduchý prístup k súborom z bočného panelu

en: Edit Any_way
sk: Aj _tak upraviť

en: Edit text files
sk: Úprava textových súborov

en: Edit text in fullscreen
sk: Upravovať text v režime celej obrazovky

en: Editor Font
sk: Písmo editora

en: Editor _font:
sk: Písmo _editora:

en: Element ID
sk: Identifikátor prvku

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
sk: Podpora riadkov s režimom v štýle Emacs, Kate a Vim pre pluma.

en: Embedded object
sk: Vložený objekt

en: Emphasis
sk: Zdôraznenie

en: Empty
sk: Prázdna

en: Enable Restore of Remote Locations
sk: Povoliť obnovu vzdialených umiestnení

en: Enable Search Highlighting
sk: Povoliť zvýrazňovanie vyhľadávania

en: Enable Syntax Highlighting
sk: Povoliť zvýrazňovanie syntaxe

en: Enable text _wrapping
sk: Povoliť _zalamovanie

en: Encode type
sk: Typ kódovania

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Encodings shown in menu
sk: Kódovania zobrazené v menu

en: Error opening file %s
sk: Chyba pri otváraní súboru %s

en: Error reverting file %s
sk: Chyba pri návrate súboru %s

en: Error saving file %s
sk: Chyba pri ukladaní súboru %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
sk: Spustiť vlastný príkaz a vložiť výstup do nového dokumentu

en: Execute external commands and shell scripts.
sk: Spustí externé príkazy a skripty shellu.

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
sk: Vykonanie príkazu python (%s) prekročilo maximálny čas, vykonávanie bolo zrušené.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
sk: Vykonanie príkazu python (%s) zlyhalo: %s

en: Exited
sk: Ukončené

en: Export selected snippets
sk: Exportovať vybrané útržky

en: Export snippets
sk: Exportovať útržky

en: Export successfully completed
sk: Exportovanie bolo úspešne ukončené

en: External Tools
sk: Externé nástroje

en: External Tools Manager
sk: Správca externých nástrojov

en: External _Tools
sk: Externé _nástroje

en: External tools
sk: Externé nástroje

en: Figure
sk: Obrázok

en: File "%s" does not exist
sk: Súbor „%s“ neexistuje

en: File "%s" is not a valid snippets archive
sk: Súbor „%s“ nie je platným archívom s útržkami

en: File "%s" is not a valid snippets file
sk: Súbor „%s“ nie je platným súborov s útržkami

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: File Browser Filter Mode
sk: Režim filtra prehliadača súborov

en: File Browser Filter Pattern
sk: Filtračná vzorka prehliadača súborov

en: File Browser Pane
sk: Panel prehliadača súborov

en: File Browser Root Directory
sk: Koreňový priečinok prehliadača súborov

en: File Browser Virtual Root Directory
sk: Virtuálny koreňový priečinok prehliadača súborov

en: File Name
sk: Názov súboru

en: File Saving
sk: Ukladanie súborov

en: File System
sk: Súborový systém

en: File input
sk: Súborový vstup

en: File: %s
sk: Súbor: %s

en: Find
sk: Nájsť

en: Find Ne_xt
sk: Nájsť _nasledujúci

en: Find Pre_vious
sk: Nájsť pre_dchádzajúci

en: Font
sk: Písmo

en: Font & Colors
sk: Písmo a farby

en: Font face
sk: Typ písma

en: Font face (deprecated)
sk: Typ písma (zastaralé)

en: Fonts
sk: Písma

en: Footnote
sk: Poznámka pod čiarou

en: For label
sk: Pre popisok

en: Forced line break
sk: Vynútený koniec riadka

en: Form
sk: Formulár

en: Form action handler
sk: Obsluha akcie formulára

en: Form control group
sk: Riadiaca skupina formulára

en: Form field label text
sk: Text popisku poľa formulára

en: Form input
sk: Vstup formulára

en: Form input type
sk: Typ vstupu formulára

en: Form method
sk: Metóda formulára

en: Forward link
sk: Odkaz vpred

en: Found and replaced one occurrence
sk: Nájdený a nahradený jeden výskyt

en: Frame
sk: Rámec

en: Frame border
sk: Okraj rámca

en: Frame render parts
sk: Časti vykreslenia rámca

en: Frame source
sk: Zdroj rámca

en: Frame spacing
sk: Rozostup rámcov

en: Frame target
sk: Cieľ rámca

en: Frameborder
sk: Okraj rámca

en: Frameset
sk: Množina rámcov

en: Frameset columns
sk: Stĺpce množiny rámcov

en: Frameset rows
sk: Riadky množiny rámcov

en: Framespacing
sk: Rámcová medzera

en: Function cosine
sk: Funkcia kosínus

en: Function e^
sk: Funkcia e^

en: Function exp
sk: Funkcia exponenciálny

en: Function log
sk: Funkcia logaritmus

en: Function log10
sk: Funkcia desiatkový logaritmus

en: Function sine
sk: Funkcia sínus

en: GNOME Documentation Team
sk: GNOME Dokumentačný tím

en: Generic embedded object
sk: Všeobecný vložený objekt

en: Generic metainformation
sk: Všeobecné metainformácie

en: Generic span
sk: Všeobecné rozpätie

en: Georgian
sk: Gruzínske

en: Get statistical information on the current document
sk: Získať o tomto dokumente štatistické informácie

en: Global
sk: Globálny

en: Go to _Line...
sk: Prejsť na _riadok...

en: Go to a previously opened location
sk: Prejsť na predchádzajúce otvorené umiestnenie

en: Go to a specific line
sk: Prejsť na konkrétny riadok

en: Go to next location
sk: Prejsť na nasledujúce umiestnenie

en: Go to previous location
sk: Prejsť na predchádzajúce umiestnenie

en: Go to the next visited location
sk: Prejsť na nasledujúce navštívené umiestnenie

en: Go to the previous visited location
sk: Prejsť na predchádzajúce navštívené umiestnenie

en: Greek
sk: Grécke

en: Greek alpha
sk: Grécka alfa

en: Greek beta
sk: Grécka beta

en: Greek epsilon
sk: Grácky epsilon

en: Greek gamma
sk: Grécka gama

en: Greek lambda
sk: Grécka lambda

en: Greek rho
sk: Grécke ró

en: Greek tau
sk: Grécke tau

en: Gzip compressed archive
sk: Archívy komprimované pomocou gzip

en: HTML - Special Characters
sk: HTML - Špeciálne znaky

en: HTML - Tags
sk: HTML - štítky

en: HTML root element
sk: Základný prvok HTML

en: HTML version
sk: Verzia HTML

en: HTTP header name
sk: Názov hlavičky HTML

en: He_aders and footers:
sk: _Hlavičky a päty:

en: Header 0 (chapter)
sk: Hlavička 0 (kapitola)

en: Header 0 (chapter*)
sk: Hlavička 0 (kapitola*)

en: Header 1 (section)
sk: Hlavička 1 (sekcia)

en: Header 1 (section*)
sk: Hlavička 1 (sekcia*)

en: Header 2 (subsection)
sk: Hlavička 2 (podsekcia)

en: Header 2 (subsection*)
sk: Hlavička 2 (podsekcia*)

en: Header 3 (subsubsection)
sk: Hlavička 3 (podpodsekcia)

en: Header 3 (subsubsection*)
sk: Hlavička 3 (podpodsekcia*)

en: Header 4 (paragraph)
sk: Hlavička 4 (odsek)

en: Header Font for Printing
sk: Písmo hlavičky pri tlači

en: Header appendix
sk: Hlavička prílohy

en: Header cell IDs
sk: Identifikátory buniek hlavičky

en: Heading
sk: Nadpis

en: Heading 1
sk: Nadpis 1

en: Heading 2
sk: Nadpis 2

en: Heading 3
sk: Nadpis 3

en: Heading 4
sk: Nadpis 4

en: Heading 5
sk: Nadpis 5

en: Heading 6
sk: Nadpis 6

en: Hebrew
sk: Hebrejské

en: Hebrew Visual
sk: Hebrejské

en: Height
sk: Výška

en: Hide panel
sk: Skryť panel

en: Highlight Current Line
sk: Zvýrazniť aktuálny riadok

en: Highlight Matching Bracket
sk: Zvýrazniť zodpovedajúcu zátvorku

en: Highlight current _line
sk: Zvý_razniť aktuálny riadok

en: Highlight matching _bracket
sk: Zvýrazniť zodpovedajúcu _zátvorku

en: History for "replace with" entries
sk: História nahradzovania položiek

en: History for "search for" entries
sk: História hľadaných položiek

en: Horizontal rule
sk: Vodorovné pravidlo

en: Horizontal space
sk: Vodorovná medzera

en: Horizontal space (deprecated)
sk: Vodorovná medzera (zastaralé)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
sk: Hostiteľ %s nebol nájdený. Prosím skontrolujte, či sú vaše nastavenia proxy správne a skúste to znovu.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Hostiteľ nebol platným. Prosím skontrolujte, či ste umiestnenie napísali správne a skúste to znovu.

en: I18N BiDi override
sk: Prepísanie I18N BiDi

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zásuvný modul prehliadača súborov prehliadne priečinok prvého otvoreného dokumentu za predpokladu, že prehliadač súborov ešte nebol použitý. (Preto sa toto vzťahuje najmä na otvorenie dokumentu pomocou príkazového riadka, alebo pomocou Caja atď.)

en: If false, it hides the first tab if there is only one tab.
sk: Ak je zakázané, skryje prvú kartu, ak je len jedna karta.

en: If false, pluma doesn't show tabs in the notebook with the side pane active.
sk: Ak nie je označené, pluma neukazuje katy v bočnom paneli aktívne.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
sk: Ak je táto hodnota 0, pri tlači sa nebudú vkladať čísla riadkov. Inak bude každých n riadkov zobrazené jeho číslo.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude povolené prepínať karty pomocou [ctrl + tab] a [ctrl + shift + tab].

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sk: Ak položku vymažete, bude trvalo stratená.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
sk: Ak súbor neuložíte, všetky vaše zmeny budú trvale stratené.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
sk: Ak súbor neuložíte, zmeny z poslednej hodiny budú natrvalo stratené.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
sk: Ak súbor neuložíte, zmeny z poslednej minúty budú natrvalo stratené.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
sk: Ak ho uložíte, všetky externé zmeny môžu byť stratené. Uložiť ho aj napriek tomu?

en: Ignore _All
sk: I_gnorovať všetky

en: Image
sk: Obrázok

en: Image map
sk: Obrazová mapa

en: Image map area
sk: Oblasť obrazovej mapy

en: Image map name
sk: Názov obrazovej mapy

en: Image source
sk: Zdroj obrázka

en: Import snippets
sk: Importovať útržky

en: Import successfully completed
sk: Importovanie bolo úspešne ukončené

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
sk: Importovaný súbor „%s“ nie je platným súborom s útržkami

en: In_sert Date and Time...
sk: Vložiť dát_um a čas...

en: Incrementally search for text
sk: Prírastkovo hľadať text

en: Inline frame
sk: Vložený rámec

en: Inline layer
sk: Vložená vrstva

en: Insert Date and Time
sk: Vložiť dátum a čas

en: Insert Date/Time
sk: Vložiť dátum/čas

en: Insert _spaces instead of tabs
sk: Vložiť _medzery namiesto tabulátorov

en: Insert at cursor position
sk: Vložiť na aktuálnu pozíciu kurzora

en: Insert current date and time at the cursor position
sk: Vloží aktuálny dátum a čas na pozíciu kurzora.

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
sk: Vkladajte často používané útržky textov rýchlym spôsobom

en: Insert spaces
sk: Vložiť medzery

en: Inserted text
sk: Vložený text

en: Inserts current date and time at the cursor position.
sk: Vloží aktuálny dátum a čas na pozíciu kurzora.

en: Instance definition
sk: Definícia inštancie

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
sk: Interaktívna konzola Pythonu v spodnom paneli

en: Invert the case of selected text
sk: Obrátiť veľkosť písmen v označenom texte

en: It is not possible to detect the encoding automatically
sk: Nedá sa automaticky zistiť kódovanie

en: Italic text
sk: Text kurzívou

en: Item
sk: Položka

en: Item with label
sk: Položka s popiskom

en: Japanese
sk: Japonské

en: Java applet (deprecated)
sk: Java applet (zastaralé)

en: Korean
sk: Kórejské

en: L_ine Ending:
sk: _Koncovky riadkov

en: Label
sk: Popisok

en: Language
sk: Jazyk

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Languages
sk: Jazyky

en: Large text style
sk: Štýl veľkého textu

en: Latex - Tags
sk: Latex - štítky

en: Layer
sk: Vrstva

en: Leave fullscreen mode
sk: Opustiť režim celej obrazovky

en: Line Number Font for Printing
sk: Písmo pre čísla riadkov pre tlač

en: Line Numbers
sk: Čísla riadkov

en: Line Wrapping Mode
sk: Režim zalamovania riadkov

en: Line you want to move the cursor to
sk: Riadok, na ktorý chcete presunúť kurzor

en: Lines
sk: Riadky

en: Link color
sk: Farba linky

en: Link color (deprecated)
sk: Farba odkazu (zastaralé)

en: List description
sk: Popis zoznamu

en: List enumerate
sk: Vymenovať zoznam

en: List item
sk: Položka zoznamu

en: List itemize
sk: Rozviesť zoznam

en: List of MIME types for file upload
sk: Zoznam typov MIME pre odoslanie súboru

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
sk: Zoznam schém VFS, ktorých upravovateľný režim pluma podporuje. Schéma „súbor“ je upravovateľná v predvolenom stave.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sk: Zoznam aktívnych zásuvných modulov. Obsahuje „Umiestnenie“ aktívnych zásuvných modulov. Pozrite si súbor .pluma-plugin, aby ste získali „Umiestnenie“ daného zásuvného modulu.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
sk: Zoznam kódovaní zobrazených v menu Kódovanie znakov v dialógovom okne otvárania/ukladania súborov. Sú použité iba rozpoznané kódovania.

en: List of entries in "replace with" textbox.
sk: Zoznam položiek v nahradzovacom poli.

en: List of entries in "search for" textbox.
sk: Zoznam položiek vo vyhľadávacom poli.

en: List of supported character sets
sk: Zoznam podporovaných znakových sád

en: Listing
sk: Výpis

en: Loading %s
sk: Načíta sa %s

en: Loading %s from %s
sk: Načíta sa %s z %s

en: Loading file '%s'…
sk: Načítavam súbor „%s“…

en: Local change to font
sk: Miestna zmena písma

en: Local files only
sk: Iba miestne súbory

en: Log Out _without Saving
sk: Odhlásiť sa _bez uloženia

en: Long description link
sk: Dlhý popis odkazu

en: Long quotation
sk: Dlhá citácia

en: MATE Documentation Team
sk: MATE Dokumentačný projekt

en: MIME Type:
sk: Typ MIME:

en: Mail link
sk: Poštový odkaz

en: Manage _External Tools...
sk: Spravovať _externé nástroje…

en: Manage _Snippets...
sk: Spravovať _útržky...

en: Manage snippets
sk: Spravovať útržky

en: Margin pixel height
sk: Výška okraja v pixloch

en: Margin pixel width
sk: Šírka okraja v pixloch

en: Marquee
sk: Markíza

en: Match _Entire Word Only
sk: Hľadať l_en celé slová

en: Match _entire word only
sk: Hľadať len _celé slová

en: Match _regular expression
sk: Hľadať _regulárny výraz

en: Maths (display)
sk: Matematika (zobraziť)

en: Maths (inline)
sk: Matematika (včleniť)

en: Maximum Number of Undo Actions
sk: Maximálny počet akcií, ktoré sa dajú vrátiť späť

en: Maximum Recent Files
sk: Maximálny počet nedávno otvorených súborov

en: Maximum length of text field
sk: Maximálna dĺžka textového poľa

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
sk: Maximálny počet akcií, ktoré bude pluma schopná vrátiť späť alebo opätovne vykonať. Pre neobmedzený počet akcií použite „-1“.

en: Media-independent link
sk: Odkaz nezávislý od média

en: Menu list
sk: Zoznam menu

en: Menu list (deprecated)
sk: Zoznam menu (zastaralé)

en: Misspelled word:
sk: Nesprávne slovo:

en: Modelines
sk: Riadky s režimom

en: Move selected file or folder to trash
sk: Presunúť vybraný súbor alebo priečinok do Koša

en: Move the current document to a new window
sk: Presunúť aktuálny dokument do nového okna

en: Multi-line text field
sk: Viacriadkové textové pole

en: Multicolumn
sk: Viacstĺpcové

en: Multiple
sk: Viacnásobné

en: Name
sk: Názov

en: Name:
sk: Názov:

en: Named property value
sk: Hodnota pomenovanej vlastnosti

en: New F_ile
sk: Nový s_úbor

en: New tool
sk: Nový nástroj

en: Next ID
sk: Nasledujúci identifikátor

en: Next location
sk: Nasledujúce umiestnenie

en: No URI
sk: Bez URI

en: No embedded objects
sk: Bez vložených objektov

en: No frames
sk: Bez rámcov

en: No layers
sk: Bez vrstiev

en: No line break
sk: Bez konca riadku

en: No misspelled words
sk: Bez slov s preklepmi

en: No mount object for mounted volume: %s
sk: Žiadny pripojený objekt pre pripojený zväzok: %s

en: No resize
sk: Bez zmeny veľkosti

en: No script
sk: Bez skriptu

en: No shade
sk: Bez tieňa

en: No shade (deprecated)
sk: Bez tieňa (zastaralé)

en: No word wrap
sk: Nezalamovať riadky

en: No word wrap (deprecated)
sk: Žiadne zalamovanie slov (zastaralé)

en: Non-breaking space
sk: Nezalomiteľná medzera

en: Nordic
sk: Severské

en: Note
sk: Poznámka

en: Nothing
sk: Nič

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
sk: Počet minút, po ktorých Pluma automaticky uloží zmenené súbory. To sa prejaví iba ak je možnosť „Automatické ukladanie“ zapnutá.

en: Object applet file
sk: Súbor appletu objektu

en: Object applet file (deprecated)
sk: Súbor appletu objektu (zastaralé)

en: Object data reference
sk: Odkaz údajov objektu

en: Offset for alignment character
sk: Posun pre zarovnanie znaku

en: OnBlur event
sk: Udalosť OnBlur

en: OnChange event
sk: Udalosť OnChange

en: OnClick event
sk: Udalosť OnClick

en: OnDblClick event
sk: Udalosť OnDblClick

en: OnFocus event
sk: Udalosť OnFocus

en: OnKeyDown event
sk: Udalosť OnKeyDown

en: OnKeyPress event
sk: Udalosť OnKeyPress

en: OnKeyUp event
sk: Udalosť OnKeyUp

en: OnLoad event
sk: Udalosť OnLoad

en: OnMouseDown event
sk: Udalosť OnMouseDown

en: OnMouseMove event
sk: Udalosť OnMouseMove

en: OnMouseOut event
sk: Udalosť OnMouseOut

en: OnMouseOver event
sk: Udalosť OnMouseOver

en: OnMouseUp event
sk: Udalosť OnMouseUp

en: OnReset event
sk: Udalosť OnReset

en: OnSelect event
sk: Udalosť OnSelect

en: OnSubmit event
sk: Udalosť OnSubmit

en: OnUnload event
sk: Udalosť OnUnload

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open '%s'
sk: Otvoriť „%s“

en: Open Files
sk: Otvorené súbory

en: Open With Tree View
sk: Otvoriť so stromovým zobrazením

en: Open a file
sk: Otvoriť súbor

en: Open a recently used file
sk: Otvoriť nedávno použitý súbor

en: Open a terminal at the currently opened directory
sk: Otvoriť terminál v aktuálne otvorenom priečinku

en: Open a terminal in the document location
sk: Otvoriť terminál na umiestnení dokumentu

en: Open selected file
sk: Otvoriť vybraný súbor

en: Open terminal here
sk: Otvoriť terminál tu

en: Open the parent folder
sk: Otvoriť nadradený priečinok

en: Open the pluma manual
sk: Zobraziť manuál pre pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
sk: Ak sa načíta modul prehliadača súborov, otvoriť namiesto zobrazenia záložiek stromové zobrazenie.

en: Opens the External Tools Manager
sk: Otvorí správcu externých nástrojov

en: Operator fraction
sk: Operátor zlomku

en: Operator integral (display)
sk: Operátor integrálu (zobraziť)

en: Operator integral (inline)
sk: Operátor integrálu (včleniť)

en: Operator sum (display)
sk: Operátor sčítania (zobraziť)

en: Operator sum (inline)
sk: Operátor sčítania (včleniť)

en: Option group
sk: Skupina možností

en: Option selector
sk: Výber možnosti

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Output media
sk: Výstupné médium

en: Page %N of %Q
sk: Strana %N z %Q

en: Page %d of %d
sk: Strana %d z %d

en: Page Preview
sk: Náhľad strany

en: Page header
sk: Hlavička stránky

en: Page total
sk: Spolu strán

en: Paragraph
sk: Odstavec

en: Paragraph class
sk: Trieda odstavca

en: Paragraph style
sk: Štýl odstavca

en: Paste the clipboard
sk: Vložiť obsah schránky

en: Pick the editor font
sk: Vyberte písmo editora

en: Plain Text
sk: Čistý text

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
sk: Prosím skontrolujte, či sa nepokúšate otvoriť binárny súbor.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Prosím overte, či ste polohu zapísali správne a skúste znova.

en: Please check your installation.
sk: Prosím, skontrolujte svoju inštaláciu.

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Pluma Preferences
sk: Nastavenia programu Pluma

en: Pr_eferences
sk: Nastav_enia

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Preformatted listing
sk: Predformátovaný výpis

en: Preformatted text
sk: Predformátovaný text

en: Preparing...
sk: Pripravuje sa...

en: Previous location
sk: Predchádzajúce umiestnenie

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print Header
sk: Tlačiť hlavičku

en: Print Line Numbers
sk: Tlačiť čísla riadkov

en: Print Previe_w
sk: _Náhľad tlače

en: Print Syntax Highlighting
sk: Tlačiť zvýrazňovanie syntaxe

en: Print line nu_mbers
sk: Tlačiť čí_sla riadkov

en: Print page _headers
sk: Tlačiť _hlavičky stránok

en: Print preview
sk: Ná_hľad tlače

en: Print synta_x highlighting
sk: Zvýrazňovanie synta_xe pre tlač

en: Print the current page
sk: Vytlačiť aktuálnu stranu

en: Printing Line Wrapping Mode
sk: Režim zalamovania riadkov pri tlači

en: Profile metainfo dictionary
sk: Slovník metainformácií profilu

en: Prompt message
sk: Správa výzvy

en: Prompt type
sk: Typ výzvy

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
sk: Poskytuje spôsob na jednoduché vkladanie bežne používaných štítkov/reťazcov do dokumentu bez potreby ich vypísať.

en: Push button
sk: Tlačidlo

en: Python Console
sk: Konzola pre Python

en: Question
sk: Otázka

en: Quick Open
sk: Rýchle otvorenie

en: Quick open
sk: Rýchlo otvoriť

en: Quickly open documents
sk: Rýchlo otvoriť dokumenty

en: Quickly open files
sk: Rýchlo otvorí súbory

en: Quit the program
sk: Ukončiť program

en: Quote
sk: Citát

en: R_emove duplicates
sk: O_dstrániť duplikáty

en: Range
sk: Rozsah

en: Re_fresh View
sk: _Obnoviť zobrazenie

en: Read-Only
sk: Iba na čítanie

en: ReadOnly text and password
sk: Text a heslo iba na čítanie

en: Redo the last undone action
sk: Znovu vykonať poslednú vrátenú operáciu

en: Reduced spacing
sk: Redukovaná medzera

en: Reduced spacing (deprecated)
sk: Redukovaná medzera (zastaralé)

en: Reference label
sk: Popisok s odkazom

en: Reference ref
sk: Odkaz ref

en: Refresh the view
sk: Obnoviť zobrazenie

en: Remote files only
sk: Iba vzdialené súbory

en: Remove trailing spaces
sk: Odstrániť medzery na konci

en: Remove useless trailing spaces in your file
sk: Odstrániť zbytočné medzery na konci riadka

en: Removes trailing spaces from lines before saving.
sk: Odstráni koncové medzery z riadkov pred uložením.

en: Rename selected file or folder
sk: Premenovať vybraný súbor alebo priečinok

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace All
sk: Nahradiť všetko

en: Replace _All
sk: N_ahradiť všetko

en: Replace _with:
sk: Nahradiť _s:

en: Replace current document
sk: Nahradiť aktuálny dokument

en: Replace current selection
sk: Nahradiť aktuálny výber

en: Restore Previous Cursor Position
sk: Obnoviť predchádzajúce umiestnenie kurzora

en: Reverse link
sk: Opačný odkaz

en: Revert selected snippet
sk: Vrátiť vybraný útržok

en: Revert to a saved version of the file
sk: Vrátiť sa k uloženej verzii súboru

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
sk: Vrátiť neuložené zmeny v dokumente „%s“?

en: Reverting %s
sk: Vracia sa %s

en: Reverting %s from %s
sk: Vracia sa %s z %s

en: Reverting the document '%s'…
sk: Vracia sa obsah dokumentu „%s“…

en: Right Margin Position
sk: Pozícia pravého okraja

en: Romanian
sk: Rumunské

en: Root
sk: Koreň

en: Rows
sk: Riadky

en: Rulings between rows and columns
sk: Vedenie medzi riadkami a stĺpcami

en: Run "make" in the document directory
sk: Spustiť „make“ v priečinku dokumentu

en: Run command
sk: Spustiť príkaz

en: Running tool:
sk: Spúšťa sa nástroj:

en: S_ave Anyway
sk: _Uložiť aj napriek tomu

en: S_elect the documents you want to save:
sk: Vyberte _súbory, ktoré chcete uložiť:

en: S_hortcut key:
sk: _Klávesová skratka:

en: S_ort...
sk: _Roztriediť...

en: S_tart at column:
sk: _Začať stĺpcom:

en: Sample program output, scripts
sk: Ukážkový výstup z programu, skripty

en: Save
sk: Uložiť

en: Save As…
sk: Uložiť ako…

en: Save Without Trailing Spaces
sk: Uložiť bez koncových medzier

en: Save _As
sk: Uložiť _ako...

en: Save _As...
sk: Uložiť _ako...

en: Save all open files
sk: Uložiť všetky otvorené súbory

en: Save changes to document "%s" before closing?
sk: Uložiť zmeny v dokumente „%s“ pred zatvorením?

en: Save the current file
sk: Uložiť aktuálny súbor

en: Save the current file with a different name
sk: Uložiť aktuálny súbor pod iným názvom

en: Saving %s
sk: Ukladá sa %s

en: Saving %s to %s
sk: Ukladá sa %s do %s

en: Saving file '%s'…
sk: Ukladá sa súbor „%s“…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
sk: Ukladanie bolo správcom systému zakázané.

en: Scope covered by header cells
sk: Rozsah pokrytý bunkami hlavičky

en: Script language name
sk: Názov jazyka skriptu

en: Script statements
sk: Vyhlásenia skriptu

en: Scrollbar
sk: Posuvník

en: Search
sk: Hľadať

en: Search _backwards
sk: Hľadať do_zadu

en: Search backwards for the same text
sk: Hľadať rovnaký text vzad

en: Search for and replace text
sk: Hľadať a nahradiť text

en: Search for text
sk: Vyhľadať text

en: Search forwards for the same text
sk: Hľadať rovnaký text vpred

en: Select _All
sk: Vybr_ať všetko

en: Select a character encoding from the menu and try again.
sk: Vyberte z menu kódovanie znakov a skúste to znovu.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
sk: Vyberte z menu iné kódovanie znakov a skúste znovu.

en: Select the _language of the current document.
sk: Vybrať _jazyk aktuálneho dokumentu.

en: Select the entire document
sk: Vybrať celý dokument

en: Select the group of tags you want to use
sk: Vyberte skupinu štítkov, ktoré chcete používať

en: Selectable option
sk: Voliteľná možnosť

en: Selected
sk: Označené

en: Selected format
sk: Vybraný formát

en: Selection
sk: Výber

en: Server-side image map
sk: Obrazová mapa na serveri

en: Set Location to First Document
sk: Nastaviť umiestnenie na prvý dokument

en: Set _Language...
sk: Nastaviť _jazyk...

en: Set language
sk: Nastaviť jazyk

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
sk: Nastaviť kódovanie znakov, ktoré bude použité na otvorenie súborov uvedených v príkazovom riadku

en: Set the language of the current document
sk: Nastaviť jazyk aktuálneho dokumentu

en: Set the root to the active document location
sk: Nastaviť aktuálne umiestnenie dokumentu základným

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
sk: Určuje, či povoliť obnovu vzdialených umiestnení.

en: Shape
sk: Tvar

en: Shell Output
sk: Výstup príkazového riadku

en: Short inline quotation
sk: Krátka vložená citácia

en: Shortcut key with which the snippet is activated
sk: Klávesová skratka, ktorou viete aktivovať útržok

en: Show _Binary
sk: Zobraziť _binárne

en: Show _Hidden
sk: Zobraziť _skryté

en: Show _newlines
sk: Zobraziť _nové riadky

en: Show _spaces
sk: Zobraziť _medzery

en: Show _tabs
sk: Zobraziť _tabulátory

en: Show _trailing spaces only
sk: Zobraziť len medzery na _konci riadka

en: Show _trailing tabs only
sk: Zobraziť len tabulátory na konci riadka

en: Show binary files
sk: Zobraziť binárne súbory

en: Show hidden files and folders
sk: Zobraziť skryté súbory a priečinky

en: Show multiple pages
sk: Zobraziť viacero strán

en: Show or hide the bottom pane in the current window
sk: Zobraziť alebo skryť spodný panel v aktuálnom okne

en: Show or hide the side pane in the current window
sk: Zobraziť alebo skryť bočný panel v aktuálnom okne

en: Show or hide the statusbar in the current window
sk: Zobraziť alebo skryť stavový riadok v aktuálnom okne

en: Show or hide the toolbar in the current window
sk: Zobraziť alebo skryť panel nástrojov v aktuálnom okne

en: Show save confirmation
sk: Zobraziť potvrdenie uloženia

en: Show save confirmation if the files have changes.
sk: Zobraziť potvrdenie uloženia, ak súbory obsahujú zmeny.

en: Show spaces
sk: Zobraziť medzery

en: Show tabs
sk: Zobraziť karty

en: Show tabs with side pane
sk: Zobraziť karty s bočným panelom

en: Show the application's version
sk: Zobraziť verziu programu

en: Show the first tab if there is only one tab
sk: Zobraziť prvú kartu, ak je len jedna karta

en: Show the next page
sk: Zobraziť nasledujúcu stranu

en: Show the previous page
sk: Zobraziť predchádzajúcu stranu

en: Side Pane is Visible
sk: Bočný panel je viditeľný

en: Side _Pane
sk: _Bočný panel

en: Single line prompt
sk: Jednoriadková výzva

en: Single snippets file
sk: Súbor s úryvkami

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
sk: Jedno slovo, ktorým sa po stlačení tabulátora vloží útržok

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size (deprecated)
sk: Veľkosť (zastaralé)

en: Small text style
sk: Štýl malého textu

en: Smart Home End
sk: Chytré tlačidlá Home, End

en: Snippets
sk: Útržky

en: Snippets Manager
sk: Správca útržkov

en: Snippets archive
sk: Archív útržkov

en: Soft line break
sk: Mäkký nový riadok

en: Sort
sk: Zoradenie

en: Sort the current document or selection
sk: Roztriediť aktuálny dokument alebo výber

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
sk: Triedený zoznam kódovaní použitých plumou pre automatické zistenie kódovania súboru. „CURRENT“ znamená súčasné kódovanie podľa miestneho nastavenia. Sú použité iba rozpoznané kódovania.

en: Sorts a document or selected text.
sk: Zoradí dokument alebo vybraný text.

en: Sound
sk: Zvuk

en: Source
sk: Zdroj

en: South European
sk: Juhoeurópske

en: Space-separated archive list
sk: Zoznam archívov oddelených medzerou

en: Spacer
sk: Medzerník

en: Spacing between cells
sk: Medzera medzi bunkami

en: Spacing within cells
sk: Medzera vnútri buniek

en: Span
sk: Prispôsobiť2

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
sk: Určuje, ako sa bude kurzor pohybovať pri stlačení HOME a END. Pre stále presunutie na začiatok/koniec riadku použite „VYPNUTÉ“. Ak chcete, aby sa kurzor po prvom stlačení presunul na začiatok/koniec riadka a po druhom na koniec textu ignorujúc biele znaky, zadajte „PO“. Možnosť „PRED“ použite, ak chcete, aby sa kurzor najprv presunul na začiatok/koniec textu, potom na začiatok/koniec riadka. Použite „STÁLE“ ak chcete, aby sa kurzor stále presunul na začiatok/koniec textu bez presunu na začiatok/koniec riadka.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sk: Určuje, ako zalamovať riadky pre tlač. „GTK_WRAP_NONE“ je bez zalamovania, „GTK_WRAP_WORD“ pre zalamovanie na okraji slov a „GTK_WRAP_CHAR“ pre zalamovanie na ľubovoľnom znaku. Uvedomte si, že tieto hodnoty rozlišujú veľkosť písmen, takže musia byť napísané presne tak, ako sú tu uvedené.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sk: Určuje, ako v editovacej oblasti zalamovať riadky. „GTK_WRAP_NONE“ je bez zalamovania, „GTK_WRAP_WORD“ pre zalamovanie na okraji slov a „GTK_WRAP_CHAR“ pre zalamovanie na ľubovoľnom znaku. Uvedomte si, že tieto hodnoty rozlišujú veľkosť písmen, takže musia byť napísané presne tak, ako sú tu uvedené.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
sk: Určuje písmo používané pre telo dokumentu pri tlači.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
sk: Určuje písmo pre čísla riadkov pri tlači. Toto nastavenie sa prejaví iba ak máte „Tlačiť čísla riadkov“ nastavené na nenulovú hodnotu.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
sk: Určuje písmo pre hlavičku stránky pri tlači. Toto nastavenie sa prejaví iba ak máte „Tlačiť hlavičku“ zapnuté.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
sk: Určuje maximálny počet nedávno otvorených súborov zobrazených v menu „Otvorené nedávno“.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
sk: Určuje počet medzier, ktoré sa zobrazia namiesto znakov Tab.

en: Specifies the position of the right margin.
sk: Určuje pozíciu pravého okraja.

en: Spell Checker
sk: Kontrola pravopisu

en: Square root
sk: Druhá odmocnina

en: Standby load message
sk: Správa pri čakaní na načítanie

en: Starting sequence number
sk: Začiatočné číslo postupnosti

en: Starting sequence number (deprecated)
sk: Začiatočné číslo postupnosti (zastaralé)

en: Status Bar is Visible
sk: Stavový riadok je viditeľný

en: Stopped.
sk: Zastavené.

en: Strike-through text
sk: Prečiarknutý text

en: Strike-through text (deprecated)
sk: Prečiarknutý text (zastaralé)

en: Strike-through text style
sk: Prečiarknutý štýl textu

en: Strike-through text style (deprecated)
sk: Štýl prečiarknutého textu (zastaralé)

en: String you want to search for
sk: Reťazec, ktorý chcete nájsť

en: Strong emphasis
sk: Silné zdôraznenie

en: Style Scheme
sk: Schéma štýlov

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
sk: Štýl tlačidiel panelu nástrojov. Možnými hodnotami sú „PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM“ pre systémom predvolené nastavenie, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS“ pre zobrazenie iba ikon, „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT“ pre ikony aj text a „PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ“ pre text vedľa ikon. Uvedomte si, že tieto hodnoty rozlišujú veľkosť písmen, takže musia byť napísané presne tak, ako sú tu uvedené.

en: Style info
sk: Informácie o štýle

en: Subscript
sk: Dolný index

en: Suggestions
sk: Odporúčania

en: Superscript
sk: Horný index

en: Switch onto a file .c and .h
sk: Prepnúť na súbor .c a .h

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
sk: Prepínať karty s [ctrl] + [tab]

en: Symbol em-dash ---
sk: Symbol dlhej pomlčky ---

en: Symbol en-dash --
sk: Symbol krátkej pomlčky --

en: Symbol infinity
sk: Symbol nekonečno

en: Symbol mathspace ,
sk: Matematický symbol ,

en: Symbol mathspace .
sk: Matematický symbol .

en: Symbol mathspace _
sk: Matematický symbol _

en: Symbol mathspace __
sk: Matematický symbol __

en: Symbol star
sk: Symbol hviezda

en: Syntax Highlighting
sk: Zvýrazňovanie syntaxe

en: Tab Size
sk: Veľkosť tabulátora

en: Tab Stops
sk: Tabulátory

en: Tab Width
sk: Šírka tabulátora

en: Tab order position
sk: Poloha poradia tabulátorov

en: Table
sk: Tabuľka

en: Table body
sk: Telo tabuľky

en: Table caption
sk: Titulok tabuľky

en: Table column group properties
sk: Vlastnosti skupiny stĺpcov tabuľky

en: Table column properties
sk: Vlastnosti stĺpca tabuľky

en: Table data cell
sk: Dátová bunka tabuľky

en: Table footer
sk: Päta tabuľky

en: Table header
sk: Hlavička tabuľky

en: Table header cell
sk: Bunka hlavičky tabuľky

en: Table row
sk: Riadok tabuľky

en: Table summary
sk: Súhrn tabuľky

en: Tag list
sk: Zoznam štítkov

en: Tags
sk: Štítky

en: Target - Blank
sk: Cieľ - prázdny

en: Target - Parent
sk: Cieľ - rodič

en: Target - Self
sk: Cieľ - vlastný

en: Target - Top
sk: Cieľ - vrch

en: Target directory "%s" does not exist
sk: Cieľový priečinok „%s“ neexistuje

en: Target directory "%s" is not a valid directory
sk: Cieľový priečinok „%s“ nie je platným priečinkom

en: Teletype or monospace text style
sk: Štýl textu ďalekopisu alebo s pevnou šírkou

en: Text Editor
sk: Textový editor

en: Text Wrapping
sk: Zalamovanie textu

en: Text color
sk: Farba textu

en: Text color (deprecated)
sk: Farba textu (zastaralé)

en: Text entered by user
sk: Text zadaný používateľom

en: Thai
sk: Thajské

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
sk: Identifikátor štýlovej schémy GtkSourceView použitej na zafarbenie textu.

en: The archive "%s" could not be created
sk: Archív „%s“ sa nepodarilo vytvoriť

en: The archive "%s" could not be extracted
sk: Archív „%s“ sa nepodarilo rozbaliť

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
sk: Disk, na ktorý sa pokúšate uložiť súbor, má obmedzenú maximálnu veľkosť súborov. Prosím, skúste uložiť menší súbor, alebo ho uložiť na disk, ktorý takéto obmedzenie nemá.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
sk: Disk, na ktorý sa pokúšate uložiť súbor, má obmedzenú povolenú dĺžku názvov súborov. Prosím, použite kratší názov.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
sk: Dokument obsahuje jeden, alebo viac znakov, ktoré nemôžu byť kódované zvoleným kódovaním znakov.

en: The document is empty.
sk: Dokument je prázdny.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
sk: Súbor „%s“ nemôže byť presunutý do Koša.

en: The file "%s" is read-only.
sk: Súbor „%s“ je iba na čítanie.

en: The file %s changed on disk.
sk: Súbor %s bol na disku zmenený.

en: The file %s has been modified since reading it.
sk: Súbor %s bol od jeho načítania zmenený.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
sk: Koreňový priečinok prehliadača súborov, ktorý má byť použitý pri načítaní modulu prehliadača ak je onload/tree_view TRUE.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
sk: Virtuálny koreňový priečinok, ktorý má byť použitý pri načítaní modulu prehliadača ak je onload/tree_view TRUE. Virtuálny koreňový priečinok musí stále byť pod skutočným koreňovým priečinkom.

en: The file is too big.
sk: Súbor je príliš veľký.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
sk: Súbor, ktorý ste otvorili, obsahuje neplatné znaky. Ak budete v úprave tohto súboru pokračovať, môžete ho spraviť nepoužiteľným.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
sk: Filtračná vzorka na filtrovanie prehliadača súborov. Tento filter pracuje ponad filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
sk: Počas exportovania došlo k nasledujúcej chybe: %s

en: The following error occurred while importing: %s
sk: Počas importovania došlo k nasledujúcej chybe: %s

en: The following files could not be imported: %s
sk: Nasledujúce súbory sa nepodarilo importovať: %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
sk: K umiestneniu súboru sa nedá pristúpiť, pretože nie je pripojené.

en: The location of the file cannot be mounted.
sk: Umiestnenie súboru sa nedá pripojiť.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
sk: Nový priečinok je momentálne vyfiltrovaný. Pre jeho zviditeľnenie musíte upraviť nastavenia filtra

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sk: Nový súbor je momentálne vyfiltrovaným. Pre jeho zviditeľnenie musíte upraviť nastavenia filtra

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
sk: Počet sledovaných odkazov je obmedzený a aktuálny súbor sa v tomto limite nenachádza.

en: The preview of a page in the document to be printed
sk: Náhľad strany dokumentu, ktorá má byť vytlačená

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
sk: Premenovaný súbor je momentálne vyfiltrovaný. Pre jeho zviditeľnenie musíte upraviť nastavenia filtra

en: The selected color scheme cannot be installed.
sk: Vybraná farebná schéma nemôže byť nainštalovaná.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
sk: Vybrané súbory nemôžu byť presunuté do Koša.

en: The total number of pages in the document
sk: Celkový počet strán v dokumente

en: There are no snippets selected to be exported
sk: Na export neboli vybrané žiadne útržky

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
sk: Na uloženie tohto súboru nie je na disku dostatok miesta. Prosím uvoľnite viac miesta a skúste to znovu.

en: There was a problem opening the file %s.
sk: Došlo k problému pri otváraní súboru %s.

en: There was an error displaying the help.
sk: Nastala chyba pri zobrazovaní pomocníka.

en: This accelerator is already bound to %s
sk: Tento akcelerátor je už previazaný s %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
sk: Tento súbor (%s) je už otvorený v inom okne pluma.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
sk: Toto nie je platným tabulátorovým spúšťačom. Spúšťače môžu obsahovať buď písmená, alebo jeden nealfanumerický znak ako napr. {, [ a pod.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
sk: Táto hodnota určí, ktoré súbory budú z prehliadača súborov vyfiltrované. Platnými hodnotami sú: none (nevyfiltrovať nič), hidden (vyfiltrovať skryté súbory), binary (vyfiltrovať binárne súbory) a hidden_and_binary (vyfiltrovať aj skryté, aj binárne súbory).

en: Title
sk: Názov

en: Toolbar Buttons Style
sk: Štýl tlačidiel panelu nástrojov

en: Toolbar is Visible
sk: Panel nástrojov je viditeľný

en: Top margin in pixels
sk: Horný okraj v pixloch

en: Turkish
sk: Turecké

en: Type a new accelerator
sk: Zadajte nový akcelerátor

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
sk: Zadajte novú klávesovú skratku, alebo ju vyčistite stlačením Backspace

en: Type a new shortcut
sk: Zadajte novú klávesovú skratku

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
sk: Zadajte novú klávesovú skratku, alebo ju vyčistite stlačením Backspace

en: Typeface bold
sk: Typ písma tučné

en: Typeface italic
sk: Typ písma kurzíva

en: Typeface slanted
sk: Typ písma šikmé

en: Typeface type
sk: Typ typu písma

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
sk: Nepodarilo sa v súbore %s nájsť objekt „%s“.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor s používateľským rozhraním %s. Chyba: %s

en: Unbreakable text
sk: Nezalomiteľný text

en: Underlined text style
sk: Podčiarknutý štýl textu

en: Undo the last action
sk: Vrátiť poslednú operáciu

en: Unexpected error: %s
sk: Neočakávaná chyba: %s

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: Unsaved Document %d
sk: Neuložený dokument %d

en: Untitled documents only
sk: Iba nepomenované dokumenty

en: Up
sk: Hore

en: Use %s highlight mode
sk: Použiť režim zvýrazňovania %s

en: Use Default Font
sk: Použiť predvolené písmo

en: Use Spaces
sk: Použiť medzery

en: Use image map
sk: Použiť obrazovú mapu

en: Use the _selected format
sk: Použiť _vybraný formát

en: User dictionary:
sk: Používateľský slovník:

en: Value
sk: Hodnota

en: Value interpretation
sk: Interpretácia hodnoty

en: Variable or program argument
sk: Premenná alebo parameter programu

en: Vertical cell alignment
sk: Zvislé zarovnanie buniek

en: Vertical space
sk: Zvislá medzera

en: Vertical space (deprecated)
sk: Zvislá medzera (zastaralé)

en: Vietnamese
sk: Vietnamské

en: View
sk: Zobraziť

en: View folder in file manager
sk: Zobraziť priečinok v správcovi súborov

en: Visited link color
sk: Farba navštíveného odkazu

en: Visited link color (deprecated)
sk: Farba navštíveného odkazu (zastaralé)

en: Western
sk: Západné

en: When inserting date/time...
sk: Pri vkladaní dátumu/času...

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
sk: Určuje, či má Pluma automaticky ukladať zmeny súborov po určitom časovom intervale. Tento interval môžete zmeniť v možnosti „Interval autoukladania“.

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
sk: Určuje, či má Pluma pri ukladaní súborov vytvárať ich záložné kópie. Ich príponu môžete nastaviť v možnosti „Prípona záložných súborov“.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
sk: Určuje, či má pluma zobrazovať čísla riadkov.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
sk: Určuje, či má pluma zobraziť v editovacej oblasti pravý okraj.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
sk: Určuje, či má pluma povoliť automatické zarážky.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
sk: Určuje, či má pluma zapnúť zvýrazňovanie syntaxe.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
sk: Určuje, či by pluma mala zvýrazniť každý výskyt vyhľadávaného textu.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
sk: Určuje, či má pluma zvýrazniť zátvorku zodpovedajúcu označenej.

en: Whether pluma should highlight the current line.
sk: Určuje, či má pluma zvýrazniť aktuálny riadok.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
sk: Určuje, či má pluma pri tlači zahrnúť aj hlavičku dokumentu.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
sk: Určuje, či má pluma namiesto tabulátorov vkladať medzery.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
sk: Určuje, či má pluma pri tlači zvýrazňovať syntax.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
sk: Určuje, či by pluma mala obnoviť predchádzajúce umiestnenie kurzora po načítaní súboru.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
sk: Určuje, či má byť spodný panel na spodku editovacích okien viditeľný.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
sk: Určuje, či má byť ľavý bočný panel editovacých okien viditeľný.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
sk: Určuje, či sa má v dolnej časti okna editora zobrazovať stavový riadok.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
sk: Určuje, či má byť v oknách editora zobrazený panel nástrojov.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
sk: Určuje, či na úpravu textu použiť namiesto špeciálneho písma pre Plumu predvolené systémové písmo s pevnou šírkou. Ak je táto možnosť vypnutá, namiesto systémového písma bude použité písmo s názvom „Editor Font“.

en: Width
sk: Šírka

en: Windows
sk: Okná

en: Words
sk: Slová

en: Writable VFS schemes
sk: Upravovateľná schéma VFS

en: XHTML 1.0 - Tags
sk: XHTML 1.0 - štítky

en: XSLT - Axes
sk: XSLT - Osi

en: XSLT - Elements
sk: XSLT - Prvky

en: XSLT - Functions
sk: XSLT - Funkcie

en: XUL - Tags
sk: XUL - štítky

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Pokúšate sa uložiť súbor na disk určený len na čítanie. Prosím, overte, či ste umiestnenie zadali správne a skúste to znovu.

en: You can also choose another character encoding and try again.
sk: Môžete taktiež zvoliť iné kódovanie znakov a skúsiť to znovu.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
sk: Nemáte potrebné oprávnenie na otvorenie tohto súboru.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: Nemáte dostatočné oprávnenia na uloženie tohto súboru. Prosím, overte, či ste zadali správne umiestnenie a skúste to znovu.

en: You must be inside a word to run this command
sk: Aby ste mohli spustiť tento príkaz, musíte byť vnútri slova

en: Zoom 1:1
sk: Zväčšenie 1:1

en: Zoom the page in
sk: Zväčšiť stranu

en: Zoom the page out
sk: Zmenšiť stranu

en: Zoom to fit the whole page
sk: Zobraziť celú stranu

en: [FILE...]
sk: [SÚBOR...]

en: _About
sk: O progr_ame

en: _Add
sk: _Pridať

en: _Add...
sk: Prid_ať..

en: _Always autocheck
sk: _Vždy kontrolovať automaticky

en: _Applicability:
sk: _Aplikovateľnosť:

en: _Autocheck Spelling
sk: _Automatická kontrola pravopisu

en: _Autosave files every
sk: _Automaticky ukladať každých

en: _Body:
sk: _Telo:

en: _Bottom Pane
sk: _Spodný panel

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Cancel Logout
sk: _Zrušiť odhlasovanie

en: _Check Spelling...
sk: _Skontrolovať pravopis...

en: _Clear Highlight
sk: _Zrušiť zvýrazňovanie

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: _Close All
sk: _Zavrieť všetky

en: _Close Preview
sk: _Zavrieť náhľad

en: _Configure Spell Checker plugin...
sk: _Konfigurovať zásuvný modul pre kontrolu pravopisu...

en: _Contents
sk: _Pomocník

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: _Delete
sk: _Vymazať

en: _Description
sk: Popi_s

en: _Display line numbers
sk: Zobraziť čísla ria_dkov

en: _Document Statistics
sk: Š_tatistika dokumentu

en: _Documents
sk: _Dokumenty

en: _Drop targets:
sk: _Vynechať ciele:

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Edit:
sk: _Upraviť:

en: _Enable automatic indentation
sk: P_ovoliť automatické odsadenie

en: _Encoding
sk: _Kódovacia stránka

en: _Error color:
sk: Farba _chyby:

en: _File
sk: _Súbor

en: _Find
sk: _Nájsť

en: _Find...
sk: _Nájsť...

en: _Fullscreen
sk: _Celá obrazovka

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _Highlight Mode
sk: Režim _zvýrazňovania

en: _Ignore
sk: _Ignorovať

en: _Ignore All
sk: I_gnorovať všetky

en: _Ignore case
sk: _Ignorovať veľkosť písmen

en: _Incremental Search...
sk: _Inkrementálne hľadanie...

en: _Input:
sk: _Vstup:

en: _Insert
sk: _Vložiť

en: _Invert Case
sk: _Obrátiť veľkosť písmen

en: _Leave Fullscreen
sk: _Opustiť režim celej obrazovky

en: _Line numbers:
sk: Čísla _riadkov:

en: _Match Case
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: _Match Filename
sk: _Porovnať s názvom súboru

en: _Match case
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: _More...
sk: Ďa_lšie...

en: _Move to New Window
sk: Pre_sunúť do nového okna

en: _Move to Trash
sk: _Presunúť do Koša

en: _Never autocheck
sk: _Nikdy nekontrolovať automaticky

en: _New
sk: _Nový

en: _New Folder
sk: _Nový priečinok

en: _Next Document
sk: _Nasledujúci dokument

en: _Next Location
sk: _Nasledujúce umiestnenie

en: _Number every
sk: Čís_lo každých

en: _OK
sk: _Ok

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open terminal here
sk: _Otvoriť terminál tu

en: _Open...
sk: _Otvoriť...

en: _Output:
sk: Vý_stup:

en: _Parse escape sequences (e.g. 
    )
sk: _Spracovať escape sekvencie (napr. 
    )

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
sk: Spracovať _escape sekvencie (napr. \n)

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: _Preview
sk: _Náhľad

en: _Previous Document
sk: _Predchádzajúci dokument

en: _Previous Location
sk: _Predchádzajúce umiestnenie

en: _Print...
sk: _Tlačiť...

en: _Prompt for a format
sk: _Opýtať sa na formát

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Redo
sk: _Znova vykonať

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: _Remember autocheck by document
sk: _Zapamätať automatickú kontrolu podľa dokumentu

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Rename
sk: Pre_menovať

en: _Replace
sk: Nah_radiť

en: _Replace...
sk: Na_hradiť...

en: _Restore Default Fonts
sk: _Obnoviť predvolené písma

en: _Retry
sk: _Skúsiť znovu

en: _Reverse order
sk: _Obrátené poradie

en: _Revert
sk: O_bnoviť

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Save All
sk: Uložiť _všetko

en: _Save:
sk: _Uložiť:

en: _Search
sk: _Hľadať

en: _Search for:
sk: Vy_hľadať:

en: _Set root to active document
sk: _Nastaviť aktuálny dokument základným

en: _Shortcut Key:
sk: _Klávesová skratka:

en: _Snippets:
sk: _Útržky:

en: _Sort
sk: _Zoradiť

en: _Spelling Suggestions...
sk: _Návrhy pravopisu...

en: _Statusbar
sk: S_tavový riadok

en: _Suggestions:
sk: _Odporúčania:

en: _Tab trigger:
sk: _Spúšťač tabulátora

en: _Tab width:
sk: Šírka _tabulátorov:

en: _Title Case
sk: Veľkosť písma _titulku

en: _Toolbar
sk: Panel nás_trojov

en: _Tools
sk: Nás_troje

en: _Tools:
sk: _Nástroje:

en: _Undo
sk: _Vrátiť

en: _Update
sk: _Aktualizovať

en: _Use custom format
sk: Použiť _vlastný formát

en: _Use the system fixed width font (%s)
sk: Použiť _systémové písmo s pevnou šírkou (%s)

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _View Folder
sk: _Zobraziť priečinok

en: _Wrap Around
sk: _Pokračovať od začiatku

en: _Wrap around
sk: _Pokračovať od začiatku

en: _minutes
sk: _minút

en: ancestor
sk: predok

en: ancestor-or-self
sk: predok-alebo-vlastný

en: attribute
sk: vlastnosť

en: child
sk: dieťa

en: column
sk: stĺpec

en: columns
sk: stĺpce

en: current
sk: prúd

en: descendant
sk: potomok

en: descendant-or-self
sk: potomok-alebo-vlastný

en: directory
sk: priečinok

en: false
sk: nie

en: file
sk: súbor

en: following
sk: nasledujúci

en: following-sibling
sk: nasledujúci-súrodenec

en: label
sk: popisok

[ctx: language]
en: Default
sk: Predvolené

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
sk: Neznámy (%s)

en: lines
sk: riadkov

en: name
sk: názov

en: namespace
sk: menný priestor

en: of
sk: z

en: page
sk: záložka

en: parent
sk: rodič

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
sk: pluma nemôže tento súbor nájsť. Možno bol nedávno odstránený.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: pluma nevie spracovať umiestnenia %s v režime zápisu. Prosím, overte, či ste umiestnenie zadali správne a skúste to znovu.

en: pluma cannot handle %s locations.
sk: pluma nedokáže spracovať umiestnenia %s.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
sk: pluma toto umiestnenie v režime zápisu nevie spracovať. Prosím, overte, či ste umiestnenie zadali správne a skúste to znovu.

en: pluma cannot handle this location.
sk: pluma nedokáže spracovať toto umiestnenie.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
sk: plume sa nepodarilo zálohovať starú kópiu súboru pred uložením novej. Môžete toto upozornenie ignorovať a uložiť súbor napriek tomu, ale ak sa počas ukladania vyskytne chyba, môžete prísť o starú kópiu súboru. Chcete súbor aj tak uložiť?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
sk: plume sa nepodarilo zistiť kódovanie znakov.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
sk: pluma otvorila tento súbor spôsobom, v ktorom sa súbor nedá upraviť. Chcete ho napriek tomu upraviť?

en: preceding
sk: predošlý

en: preceding-sibling
sk: predošlý-súrodenec

en: rows
sk: riadky

en: self
sk: vlastný

en: true
sk: áno

en: word
sk: slovo
