HexChat - en to sl translation catalogue (687 entries)

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
sl: 
    DCC GET <vzdevek>              - prejme ponujeno datoteko
    DCC SEND [-maxcps=#] <vzdevek> [datoteka]  - pošlje nekomu datoteko
    DCC PSEND [-maxcps=#] <vzdevek> [datoteka]  - pošlje nekomu datoteko z uporabo pasivnega načina
    DCC LIST                       - pokaže DCC seznam
    DCC CHAT <vzdevek>             - nekomu ponudi DCC CHAT
    DCC CHAT <vzdevek>             - nekomu ponudi DCC CHAT v pasivnem načinu
    DCC CLOSE <vrsta> <vzdevek> <datoteka>         primer:
              /dcc close send janeznovak datoteka.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
sl: 
    Na to temo ni na voljo pomoči.

en:   %-20s offline
sl:  %-20s odsoten

en:   %-20s online
sl:  %-20s prisoten

en: $ Number
sl: $ Število

en: $tNotify list is empty.
sl: $tSeznam za obveščanje je prazen.

en: %UChannel          Users   Topic
sl: %UKanal         Uporabnikov   Tema

en: %d bytes
sl: %d bajtov

en: %d ops, %d total
sl: %d operaterjev, %d vseh

en: (Disabled)
sl: (Izključeno)

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
sl: * Uporaba IRC-a kot root uporabnik je neumna!
      Ustvarite uporabniški račun in ga uporabite za prijavo.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
sl: *** ZAČENJAM BELEŽENJE %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
sl: *** KONČUJEM BELEŽENJE %s

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
sl: *OPOZORILO*
    Samodejno prejemanje DCC-jev v vaš domač imenik
    je lahko zelo nevarno. Nekdo vam lahko pošlje npr.
    .bash_profile

en: <none>
sl: <brez>

en: A-Z
sl: A-Ž

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
sl: ADDBUTTON <ime> <dejanje> doda gumb v seznam uporabnikov

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
sl: ALLCHAN <ukaz> izvede ukaz na vseh kanalih, s katerimi ste povezani

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
sl: ALLSERV <ukaz> pošlje ukaz vsem strežnikom, na katerih ste prijavljeni

en: Abort
sl: Prekini

en: Aborted
sl: Prekinjeno

en: Accept
sl: Sprejmi

en: Account
sl: Račun

en: Action Upon Double Click
sl: Ob dvokliku izvedi ukaz

en: Active
sl: Aktiven

en: Address:
sl: Naslov:

en: Advanced
sl: Napredno

en: Afghanistan
sl: Afganistan

en: Albania
sl: Albanija

en: Albanian
sl: Albanija

en: Alerts
sl: Opozorila

en: Algeria
sl: Alžirija

en: All downloads combined:
sl: Vsi prenosi k vam združeno:

en: All uploads combined:
sl: Vsi prenosi od vas združeno:

en: Always
sl: Vselej

en: American Samoa
sl: Ameriška Samoa

en: Andorra
sl: Andora

en: Anguilla
sl: Angvila

en: Antarctica
sl: Antarktika

en: Antigua and Barbuda
sl: Antigva in Barbuda

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
sl: Ali ste prepričani, da strežnik podpira SSL prek teh vrat?

en: Armenia
sl: Armenija

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
sl: Vpraša IRC strežnik za vaš pravi naslov. Uporabljajte to možnost, če imate naslov oblike 192.168.*.*!

en: Australia
sl: Avstralija

en: Austria
sl: Avstrija

en: Auto Open DCC Windows
sl: Samodejno odpri okna za zasebni pogovor

en: Auto reconnect delay:
sl: Zamik med ponovnim povezovanjem:

en: Automatically unmark away
sl: Samodejno prekine odsotnost

en: Away
sl: Odsoten

en: Away Msg:
sl: Sporočilo o odsotnosti:

en: Away reason
sl: Razlog odsotnosti

en: Away user:
sl: Odsoten Uporabnik:

en: Away:
sl: Odsoten:

en: Azerbaijan
sl: Azerbajdžan

en: Azerbaijani
sl: Azerbajdžan

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
sl: BAN <maska> [<vrsta>], prepove dostop do trenutnega kanala vsem, ki ustrezajo maski. Če so že na kanalu, jih ta ukaz ne brcne iz kanala (potrebuje status op)

en: Background image:
sl: Slika za ozadje:

en: Background:
sl: Ozadje:

en: Bad arguments for user command.
sl: Napačne izbire za uporabnikov ukaz.

en: Bahamas
sl: Bahami

en: Bahrain
sl: Bahrajn

en: Ban
sl: Izobči

en: Ban List
sl: Seznam izobčenih

en: Ban time
sl: Čas nastavitve prepovedi

en: Bangladesh
sl: Bangladeš

en: Banmask
sl: Maska prepovedi

en: Bans
sl: Izobči

en: Belarus
sl: Belorusija

en: Belarusian
sl: Belorusija

en: Belgium
sl: Belgija

en: Bermuda
sl: Bermudi

en: Bhutan
sl: Butan

en: Bind to:
sl: Poišči:

en: Bolivia
sl: Bolivija

en: Bosnia and Herzegovina
sl: Bosna in Hercegovina

en: Both
sl: Oboje

en: Botswana
sl: Bocvana

en: Bottom
sl: Spodaj

en: Bouvet Island
sl: Otok Bouvet

en: Brazil
sl: Brazilija

en: British Channel Isles
sl: Britanski kanalni otoki

en: British Indian Ocean Territory
sl: Britansko Indijsko oceansko območje

en: British Virgin Islands
sl: Britanski deviški otoki

en: Browse...
sl: Brskaj ...

en: Bulgaria
sl: Bolgarija

en: Bulgarian
sl: Bolgarija

en: Businesses
sl: Opravki

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
sl: COUNTRY <koda|vzorec> poišče ime države, npr: si = Slovenija

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
sl: CTCP <vzdevek> <sporočilo> pošlje sporočilo CTCP vzdevku; pogosti sporočili sta VERSION in USERINFO

en: C_lear Text
sl: Počisti besedi_lo

en: C_onnect
sl: P_oveži se

en: Cambodia
sl: Kambodža

en: Cameroon
sl: Kamerun

en: Canada
sl: Kanada

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Cannot access %s
sl: Ne morem dostopati do %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
sl: Ne morem dostopati do datoteke: %s
    %s
    Nadaljevanje ni možno.

en: Cannot assign that address
sl: Ne morem prijaviti tega naslova

en: Cannot read sound file:
    %s
sl: Ne morem prebrati zvočne datoteke:
    %s

en: Cannot read that file.
sl: Ne morem brati te datoteke.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
sl: Ne morem določiti imena gostitelja %s
    Preverite svoje nastavitve IP!

en: Cannot resume the same file from two people.
sl: Ne morem nadaljevati datoteke od dveh ljudi.

en: Cannot write to that file.
sl: Ne morem pisati v to datoteko.

en: Cape Verde
sl: Zelenortski otoki

en: Categories
sl: Kategorije

en: Cayman Islands
sl: Kajmanski otoki

en: Central African Republic
sl: Srednjaafriška republika

en: Chad
sl: Čad

en: Channel
sl: Kanal

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
sl: Lastnik kanala/"je IRC operator"

en: Channel Name
sl: Ime kanala

en: Channel:
sl: Kanal:

en: Character Chart
sl: Kodna tabela

en: Character set:
sl: Kodni nabor:

en: Chat
sl: Klepet

en: Chat window
sl: Pogovorno okno

en: Chatting
sl: Klepetanje

en: Chile
sl: Čile

en: China
sl: Kitajska

en: Christmas Island
sl: Velikonočni otok

en: Claim you are at this address when offering files.
sl: Pretvarjajte se, da ste na tem naslovu, ko ponujate datoteke.

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear list
sl: Počisti seznam

en: Cocos Islands
sl: Kokosovi otoki

en: Colombia
sl: Kolumbija

en: Colored nick names
sl: Obarvani vzdevki

en: Colors
sl: Barve

en: Commands Available:
sl: Ukazi, ki so na voljo:

en: Comoros
sl: Komori

en: Congo
sl: Kongo

en: Connect
sl: Poveži se

en: Connect to selected server only
sl: Poveži se samo na izbrani strežnik

en: Connection refused
sl: Povezava je bila zavrnjena

en: Connection reset by peer
sl: Povezava je bila prekinjena

en: Connection timed out
sl: Čas za povezavo se je iztekel

en: Cook Islands
sl: Cookovi otoki

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Copy selected URL
sl: Kopiraj izbrani URL

en: Costa Rica
sl: Kostarika

en: Cote d'Ivoire
sl: Cote D'iviore

en: Country:
sl: Država:

en: Croatia
sl: Hrvaška

en: Crop
sl: Odreži

en: Cuba
sl: Kuba

en: Cycle Channel
sl: Zapusti/Vrni se na kanal

en: Cycling to next server in %s...
sl: Povezujem se z naslednjim strežnikom v %s...

en: Cyprus
sl: Ciper

en: Czech Republic
sl: Češka

en: DCC IP address:
sl: Naslov IP DCC:

en: DCC String
sl: Niz DCC

en: DCC Type
sl: Vrsta DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
sl: DEHOP <vzdevek> odstrani status polovični-op vzdevku (za kar so potrebne pravice op)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
sl: DELBUTTON <ime> zbriše gumb s seznama uporabnikov

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
sl: DEOP <vzdevek> odstrani status op vzdevku (za kar so potrebne pravice op)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
sl: DEVOICE <vzdevek> odstrani glasovni privilegij vzdevku (za kar so potrebne pravice op)

en: DISCON, Disconnects from server
sl: DISCON prekine povezavo s strežnikom

en: Date
sl: Datum

en: DeOp
sl: Odvzemi op

en: Default Messages
sl: Privzeta sporočila

en: Delete
sl: Zbriši

en: Democratic Republic of Congo
sl: Demokratična republika Kongo

en: Denmark
sl: Danska

en: Description
sl: Opis

en: Destination filename
sl: Ciljna datoteka

en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: Dialog with
sl: Pogovorno okno

en: Display MODEs in raw form
sl: Prikaže MODE v surovi obliki

en: Djibouti
sl: Džibuti

en: Dominica
sl: Dominika

en: Dominican Republic
sl: Dominikanska republika

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
sl: Ne kroži skozi seznam strežnikov, ko pride do prekinitve povezave.

en: Done
sl: Opravljeno

en: Download files to:
sl: Prenesi datoteke v:

en: ECHO <text>, Prints text locally
sl: ECHO <besedilo> izpiše besedilo v okno

en: ETA
sl: Preostanek čas

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
sl: EXEC [-o] <ukaz> izvede ukaz. Če uporabite stikalo -o, je rezultat izpisan na trenutnem kanalu, sicer pa v trenutnem besedilnem polju

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
sl: EXECCONT pošlje procesu signal za nadaljevanje SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
sl: EXECKILL [-9] ubije delujoči proces v trenutni seji. Če uporabite stikalo -9, je procesu poslan signal SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
sl: EXECSTOP procesu pošlje signal SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
sl: EXECWRITE pošlje podatke vhodnemu toku procesa

en: East Timor
sl: Vzhodni Timor

en: Ecuador
sl: Ekvador

en: Edit Events
sl: Uredi dogodke

en: Educational Institution
sl: Izobraževalna ustanova

en: Egypt
sl: Egipt

en: El Salvador
sl: Salvador

en: Enter Channel to Join:
sl: Kanal, ki se mu želite pridružiti:

en: Enter mask to ignore:
sl: Vnesite masko za preziranje:

en: Enter new nickname:
sl: Vnesite nov vzdevek:

en: Enter nickname to add:
sl: Vnesite vzdevek, ki ga želite dodati:

en: Enter reason to kick %s:
sl: Vnesite razlog za brco %s:

en: Equatorial Guinea
sl: Ekvartorialna Gvineja

en: Eritrea
sl: Eritreja

en: Error
sl: Napaka

en: Estonia
sl: Estonija

en: Estonian
sl: Estonija

en: Ethiopia
sl: Etiopija

en: Event
sl: Dogodek

en: Execute command:
sl: Ukaz za povezavo:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
sl: FULSHQ odpošlje čakajočo vrsto sporočil na strežnik

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Failed to open font:
    
    %s
sl: Ne morem odpreti pisave:
    
    %s

en: Falkland Islands
sl: Falklandski otoki

en: Faroe Islands
sl: Fererski otoki

en: Fiji
sl: Fidži

en: File
sl: Datoteka

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
sl: Datoteka v imeniku za prenesene datoteke je večja od datoteke, ki vam je ponujena. Nadaljevnje ni možno.

en: File transfers
sl: Prenosi datotek

en: File:
sl: Datoteka:

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Files and Directories
sl: Datoteke in imeniki

en: Find:
sl: Poišči:

en: Finland
sl: Finska

en: Focus new tabs:
sl: Fokusiraj nove zavihke:

en: Font:
sl: Pisava:

en: Foreground:
sl: Ospredje:

en: Former USSR
sl: Nekdanja USSR

en: France
sl: Francija

en: French Guiana
sl: Francoska Gvajana

en: French Polynesia
sl: Francoska polinezija

en: French Southern Territories
sl: Francoska južna območja

en: From
sl: Od

en: Full name
sl: Polno ime

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
sl: GATE <gostitelj> [<vrata>] usmeri tok prek gostitelja (proxy), privzeto prek vrat 23

en: Gambia
sl: Gambija

en: General
sl: Splošno

en: Georgia
sl: Gruzija

en: Germany
sl: Nemčija

en: Get my address from the IRC server
sl: Pridobi moj podatke o mojem  IP od strežnika IRC

en: Ghana
sl: Gana

en: Gibraltar
sl: Gibrlaltar

en: Give Ops
sl: Dodeli status op

en: Give Voice
sl: Dodeli glasovni privilegij

en: Give each person on IRC a different color
sl: Vsakemu vzdevku pripiši drugo barvo

en: Government
sl: Vlada

en: Graph
sl: Graf

en: Great Britain
sl: Velika Britanija

en: Greece
sl: Grčija

en: Greenland
sl: Grenlandija

en: Guatemala
sl: Gvatemala

en: Guinea
sl: Gvineja

en: Guinea-Bissau
sl: Gvineja Bissau

en: Guyana
sl: Gvajana

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
sl: HOP <vzdevek> vzdevku dodeli status polovični-op (za kar potrebuje pravice op)

en: Heard and McDonald Islands
sl: Heardovi in McDonaldovi otoki

en: Hidden
sl: Skrito

en: Hide Version
sl: Skrij različico

en: Hide join and part messages
sl: Skrij sporočila ob prihodu/odhodu

en: Highlight:
sl: Osvetli:

en: Hindi
sl: Indija

en: Host
sl: Gostitelj

en: Host unknown
sl: Neznan gostitelj

en: Hostmask
sl: Maska gostitelja

en: Hostname
sl: Ime gostitelja

en: Hostname:
sl: Ime gostitelja:

en: Hungary
sl: Madžarska

en: I need /bin/sh to run!
sl: Potrebujem /bin/sh za zagon!

en: I'm busy
sl: Ne utegnem

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
sl: ID <geslo>, vas identificira pri nickservu

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
sl: IGNORE <maska> <vrste..> <možnosti..>
        maska - maska gostitelja, npr.: *!*@*.siol.net
        vrste - vrste podatkov za preziranje, ena ali vse od:
               PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        možnosti - NOSAVE, QUIET

en: IM;Chat;
sl: IM;Klepet;

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
sl: INVITE <vzdevek> [<kanal>] povabi vzdevek na kanal, privzeto na trenutnega (za kar potrebuje pravice op)

en: IP address
sl: Naslov IP

en: Iceland
sl: Islandija

en: Identified text
sl: Podatki

en: Idle time
sl: Čas brezdelnosti

en: Ignore Stats:
sl: Statistika preziranja:

en: Indent nick names
sl: Zamakni vzdevke

en: India
sl: Indija

en: Indonesia
sl: Indonezija

en: Informational
sl: Informativno

en: Input box
sl: Vnosno polje

en: Insert a red line after the last read text.
sl: Zadnjo prebrano vrsto označi z rdečo barvo.

en: Insert timestamps in logs
sl: Dnevnike opremi s časom

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Interface Colors
sl: Vmesnik

en: International
sl: Mednarodno

en: Internic Commercial
sl: Notranje tržno

en: Internic Network
sl: Notranje omrežje

en: Internic Non-Profit Organization
sl: Notranja neprofitna organizacija

en: Invite
sl: Povabi

en: Invite Only
sl: Samo na povabilo

en: Invite:
sl: Povabi:

en: Iraq
sl: Irak

en: Ireland
sl: Irska

en: Israel
sl: Izrael

en: Italy
sl: Italija

en: JOIN <channel>, joins the channel
sl: JOIN <kanal>, pridruži se kanalu

en: Jamaica
sl: Jamajka

en: Japan
sl: Japonska

en: Join Channel
sl: Pridruži se kanalu

en: Join Channel...
sl: Pridruži se kanalu ...

en: Jordan
sl: Jordanija

en: Kazakhstan
sl: Kazahstan

en: Kenya
sl: Kenija

en: Keyword
sl: Ključna beseda

en: Kick
sl: Brcni

en: Kick/Ban
sl: Brcni/Izobči

en: KickBan
sl: Brcni in izobči

en: Kuwait
sl: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sl: Kirgizistan

en: LAGCHECK, forces a new lag check
sl: LAGCHECK preveri časovni odmik

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
sl: LOAD [-e] <datoteka>, naloži dodatek ali skripto

en: Last Msg:
sl: Zadnje sporočilo:

en: Last Seen
sl: Nazadnje viden

en: Latvia
sl: Latvija

en: Leave Channel
sl: Zapusti kanal

en: Leave channel:
sl: Zapusti kanal:

en: Leaving
sl: Odhajam

en: Lebanon
sl: Libanon

en: Left message
sl: Levo sporočilo

en: Lesotho
sl: Lesoto

en: Liberia
sl: Liberija

en: Libya
sl: Libija

en: Lithuania
sl: Litva

en: Log timestamp format:
sl: Oblika prikaza časa v dnevniku:

en: Logging
sl: Beleženje

en: Luxembourg
sl: Luksemburg

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
sl: MDEHOP vsem odvzame polovične statuse op na trenutnem kanalu (za kar potrebuje pravice op)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
sl: MDEOP vsem na trenutnem kanalu odvzame status op  (za kar potrebuje pravice op)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
sl: ME <dejanje> pošlje dejanje v trenutni kanal (dejanja so izpisana v tretji osebi, npr. /me skače)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
sl: MKICK na trenutnem kanalu brcne vse razen samega sebe (za kar potrebuje pravice op)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
sl: MDEOP vsem na trenutnem kanalu odvzame status op (za kar potrebuje pravice op)

en: Macau
sl: Macao

en: Macedonia
sl: Makedonija

en: Madagascar
sl: Madagaskar

en: Make nick names right-justified
sl: Desno poravnavaj vzdevke

en: Malawi
sl: Malavi

en: Malay
sl: Malezija

en: Malaysia
sl: Malezija

en: Maldives
sl: Maldivi

en: Marker line:
sl: Označi ospredje:

en: Marshall Islands
sl: Marshallovi otoki

en: Martinique
sl: Martinik

en: Mask
sl: Maska

en: Mauritania
sl: Mavretanija

en: Maximum speed for all files
sl: Največja hitrost za ves promet

en: Maximum speed for one transfer
sl: Največja hitrost za en prenos

en: Message
sl: Sporočilo

en: Mexico
sl: Mehika

en: Micronesia
sl: Mikronezija

en: Military
sl: Vojaško

en: Mode char
sl: Znak opcije

en: Moderated
sl: Moderirana

en: Modes string
sl: Možnosti niza

en: Moldova
sl: Moldavija

en: Monaco
sl: Monako

en: Mongolia
sl: Mongolija

en: Morocco
sl: Maroko

en: Move completed files to:
sl: Premakni dokončane datoteke v:

en: Mozambique
sl: Mozambik

en: Myanmar
sl: Mjanmar

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
sl: NCTCP <vzdevek> <sporočilo> pošlje obvestilo CTCP

en: NICK <nickname>, sets your nick
sl: NICK <vzdevek> nastavi vaš vzdevek

en: NO
sl: NE

en: Name
sl: Ime

en: Namibia
sl: Namibija

en: Netherlands
sl: Nizozemska

en: Netherlands Antilles
sl: Nizozemski Antili

en: Network
sl: Omrežje

en: Network setup
sl: Omrežne nastavitve

en: Networks
sl: Omrežja

en: Never
sl: Nikoli

en: New Caledonia
sl: Nova Kaledonija

en: New Filename
sl: Novo ime datoteke

en: New Network
sl: Novo omrežje

en: New Zealand
sl: Nova Zelandija

en: New data:
sl: Novi podatki:

en: New message:
sl: Novo sporočilo:

en: New nickname
sl: Nov vzdevek

en: Nicaragua
sl: Nikaragva

en: Nick
sl: Vzdevek

en: Nick Completion
sl: Dokončevanje vzdevkov

en: Nick being tried
sl: Poskušam vzdevek

en: Nick completion suffix:
sl: Pripona za dopolnjevanje vzdevkov:

en: Nick of person who changed the topic
sl: Vzdevek osebe, ki je spremenila temo

en: Nick of person who have been invited
sl: Vzdevek osebe, ki je bila povabljena

en: Nick of person who invited you
sl: Vzdevek osebe, ki vas je povabila

en: Nickname
sl: Vzdevek

en: Nickname in use
sl: Vzdevek v uporabi

en: Nigeria
sl: Nigerija

en: No active DCCs
sl: Ni aktivnih DCCjev

en: No channel joined. Try /join #<channel>
sl: Niste na nobenem kanalu. Poskusite /join #<kanal>

en: No outside messages
sl: Brez zunanjih sporočil

en: No route to host
sl: Ni poti do gostitelja

en: No such command.
sl: Ta ukaz ne obstaja.

en: No such plugin found.
sl: Ta dodatek ne obstaja.

en: No topic is set
sl: Tema ni nastavljena

en: Norfolk Island
sl: Norfolški otok

en: North Korea
sl: Severna Koreja

en: Northern Mariana Islands
sl: Severni Marianski otoki

en: Norway
sl: Norveška

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
sl: Niste povezani. Poskusite /server <gostitelj> [<vrata>]

en: Notice
sl: Opomba

en: Notice:
sl: Opomba:

en: Number of notify items
sl: Število predmetov za opominjanje

en: OFF
sl: Izključeno

en: ON
sl: Vključeno

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
sl: OP <vzdevek> vzdevku podeli status operateja (op) kanala (za kar potrebuje pravice op)

en: Off
sl: Izključeno

en: Offline
sl: Odsoten

en: Old Filename
sl: Staro ime datoteke

en: Old School ARPAnet
sl: Stari izobraževalni ARPAnet

en: Old nickname
sl: Star vzdevek

en: On channels smaller than:
sl: Spremljaj razloge za odsotnost na kanalih manjših od:

en: One download:
sl: En sam prenos k vam:

en: One upload:
sl: En sam prenos od vas:

en: Online
sl: Prisoten

en: Only requested tabs
sl: Le zahtevane zavihke

en: Op
sl: Dodeli op

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
sl: Odprem DCC, Opomnike in podobno v zavihkih ali oknih?

en: Open an extra tab for server messages
sl: Odpri zavihek za sporočila strežnika

en: Open channels in:
sl: Odpri kanale v:

en: Open dialogs in:
sl: Odpri pogovorna okna v:

en: Open utilities in:
sl: Odpri orodja v:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
sl: PART [<kanal>] [<razlog>] zapusti kanal, privzeto trenutnega

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
sl: PING <vzdevek | kanal> pošlje CTCP ping vzdevku ali kanalu

en: Palestinian Territory
sl: Palestinski teritorij

en: Papua New Guinea
sl: Papua Nova Gvineja

en: Paraguay
sl: Paragvaj

en: Part Channel
sl: Zapusti kanal

en: Password:
sl: Geslo:

en: Pathname
sl: Ime poti

en: Philippines
sl: Filipini

en: Ping Server
sl: "Ping" strežnika

en: Plugin defined commands:
sl: Ukazi, določeni s strani uporabnika:

en: Poland
sl: Poljska

en: Port
sl: Vrata

en: Port:
sl: Vrata:

en: Portugal
sl: Portugalska

en: Position
sl: Prenešeno

en: Print Texts File
sl: Izpiši datoteko z besedilom

en: Private
sl: Zasebno

en: Private:
sl: Zasebno:

en: Proxy Server
sl: Strežnik proxy

en: Proxy traversal failed.
sl: Prečkanje proxyja neuspešno.

en: Puerto Rico
sl: Portoriko

en: Push input line into history but doesn't send to server
sl: Vnesi vhodno vrstico v zgodovino, a je ne pošlji strežniku

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
sl: QUIT [<razlog]> prekine povezavo s trenutnim strežnikom

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
sl: QUOTE <besedilo> strežniku pošlje besedilo v surovi obliki

en: Qatar
sl: Katar

en: Quit:
sl: Izhod:

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sl: RECONNECT [-ssl] [<gostitelj>] [<vrata>] [<geslo>] lahko ga uporabite samo kot /RECONNECT za ponovitev povezave s trenutnim strežnikom ali kot /RECONNECT ALL za obnovitev povezav na vse povezane strežnike

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
sl: RECONNECT [<gostitelj>] [<vrata>] [<geslo>], lahko ga uporabite samo kot /RECONNECT za ponovitev povezave na trenutni strežnik ali kot /RECONNECT ALL za ponovitev povezave na vse odprte strežnike

en: Rea_l name:
sl: Pravo ime:

en: Real IP
sl: Pravi IP

en: Real Name:
sl: Pravo ime:

en: Real user@host
sl: Pravi uporabnik@gostitelj

en: Really remove network "%s" and all its servers?
sl: Res odstranim omrežje "%s" in vse njegove strežnike?

en: Reason
sl: Razlog

en: Receive window
sl: Prejemnik

en: Receiver
sl: Prejemnik

en: Recv
sl: Prejeto

en: Refresh
sl: Osveži

en: Remote host closed socket
sl: Oddaljeni gostitelj je zaprl povezavo

en: Remove
sl: Odstrani

en: Reset Marker Line
sl: Ponastavi označevalno vrstico

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: Reunion
sl: Ponovna združitev

en: Reverse DNS
sl: Obratni DNS

en: Right message
sl: Desno sporočilo

en: Romania
sl: Romunija

en: Russian Federation
sl: Ruska federacija

en: Rwanda
sl: Ruanda

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
sl: Otoki S. Georgia-e in S. Sandwich-a

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
sl: SAY <besedilo> pošlje besedilo predmetu v trenutnem oknu

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sl: SERVCHAN <gostitelj> <vrata> <kanal> se poveže na strežnik in se pridruži kanalu

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
sl: SERVCHAN [-ssl] <gostitelj> <vrata> <kanal> se poveže na strežnik in se pridruži kanalu

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
sl: SERVER <gostitelj> [<vrata>] [<geslo>] poveže se na strežnik, privzeto na vrata 6667

en: S_ettings
sl: Nastavitv_e

en: Saint Lucia
sl: Sveta Lucija

en: Sao Tome and Principe
sl: Sao Tome in Principe

en: Saudi Arabia
sl: Saudova Arabija

en: Save
sl: Shrani

en: Save list to a file
sl: Shrani seznam v datoteko

en: Save nick name in filenames
sl: Shrani vzdevek v imena datotek

en: Scrollback lines:
sl: Vračajoče vrstice:

en: Search buffer is empty.
sl: Iskalni niz je prazen.

en: Second choice:
sl: Druga izbira:

en: Seconds
sl: Sekund

en: Select a Plugin or Script to load
sl: Izberite dodatek ali skripto za zagon

en: Select a sound file
sl: Izberite izhodno ime datoteke

en: Select an Image File
sl: Izberite datoteko s sliko

en: Select an output filename
sl: Izberite izhodno ime datoteke

en: Select color
sl: Izberi barvo

en: Select font
sl: Izberite pisavo

en: Send
sl: Pošlji

en: Send file to %s
sl: Pošlji datoteko k %s

en: Send window
sl: Pošlji datoteko

en: Senegal
sl: Senegalija

en: Sent
sl: Poslano

en: Serbia and Montenegro
sl: Srbija in Črna gora

en: Server Information
sl: Podatki o strežniku

en: Server Links
sl: Povezave strežnikov

en: Server Name
sl: Ime strežnika

en: Server:
sl: Strežnik:

en: Seychelles
sl: Sejšeli

en: Shorten tab labels to:
sl: Skrajša zavihke v:

en: Show away once
sl: Pokaži odsotnost enkrat

en: Show hostnames in user list
sl: Pokaži gostitelje v seznamu uporabnikov

en: Show marker line
sl: Pokaži odsotnost enkrat

en: Signon time
sl: Čas priključitve

en: Singapore
sl: Singapur

en: Size
sl: Velikost

en: Slovak Republic
sl: Slovaška republika

en: Slovenia
sl: Slovenija

en: Solomon Islands
sl: Salomonovi otoki

en: Somalia
sl: Somalija

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
sl: Nekatere spremenjene nastavitve potrebujejo ponovni zagon za uveljavitev.

en: Sort tabs in alphabetical order
sl: Zavihke uredi po abecedi

en: Sound file
sl: Zvočna datoteka

en: Sound file:
sl: Zvočna datoteka:

en: South Africa
sl: Južna Afrika

en: South Korea
sl: Južna Koreja

en: Spain
sl: Španija

en: Sri Lanka
sl: Šrilanka

en: St. Helena
sl: Sv. Helena

en: St. Kitts and Nevis
sl: St. Kitts in Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
sl: Sv. Pierre in Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
sl: St vincent in grenadin

en: Status
sl: Stanje

en: Suriname
sl: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sl: Svalbardovi in Jan Mayenovi otoki

en: Swaziland
sl: Svazi

en: Sweden
sl: Švedska

en: Switzerland
sl: Švica

en: Syria
sl: Sirija

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
sl: TOPIC [<tema>] če podamo temo, jo nastavi, sicer pa prikaže trenutno

en: Tabs
sl: Zavihki

en: Tabs or Windows
sl: Zavihki ali okna

en: Taiwan
sl: Tajvan

en: Tajikistan
sl: Tadžikistan

en: Take Ops
sl: Odvzemi status op

en: Take Voice
sl: Odvzemi glasovni privilegij

en: Tanzania
sl: Tanzanija

en: Test All
sl: Preskusi vse

en: Text
sl: Besedilo

en: Text Colors
sl: Barve

en: Thai
sl: Tajska

en: Thailand
sl: Tajska

en: That file is not resumable.
sl: Sprejemanja te datoteke ni mogoče nadaljevati.

en: That mask already exists.
sl: Ta maska že obstaja.

en: That plugin is refusing to unload.
sl: Ta plugin zavrača odstranitev.

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
sl: Ukaz ^BVstavi v besedilo^B bo vstavil vsebino Podatka 1 v prostor kjer je bilo pritisnjeno zaporedje tipk ob trenutnem položaju kurzorja

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
sl: ^Prejšnji ukaz^B ukaz nastavi vnos, ki vključuje prešjnji vpisan ukaz  - enako, kot pritisk na tipko za navzgor v ukazni lupini

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
sl: ^BNaslednji ukaz^B ukaz nastavi vnos, ki vključuje naslednji vpisan ukaz - enako, kot pritisk na tipko za navzdol v ukazni lupini

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
sl: Ukaz ^BNastavi besedilo^B nastavi vnos, kjer je bilo pritisnjeno zaporedje tipk v vsebino Podatka 1

en: The CTCP event
sl: CTCP dogodek

en: The Channel it's going to
sl: Kanal, na katerega gre

en: The Packet
sl: Paketek

en: The action
sl: Dejanje

en: The ban mask
sl: Maska prepovedi

en: The channel
sl: Kanal

en: The channel being joined
sl: Kanal, na katerega se pridružujem

en: The channel it's being set on
sl: Kanal, na katerem je bila možnost nastavljena

en: The creator
sl: Ustvarjalec

en: The exempt mask
sl: Maska izjeme

en: The host of the person
sl: Gostitelj osebe

en: The invite mask
sl: Maska povabila

en: The key
sl: Ključ

en: The limit
sl: Omejitev

en: The message
sl: Sporočilo

en: The mode letter
sl: Znak možnosti

en: The mode's sign (+/-)
sl: Predznak možnosti (+/-)

en: The nick of the joining person
sl: Vzdevek osebe, ki se je pridružila

en: The nick of the person
sl: Vzdevek osebe

en: The nick of the person leaving
sl: Vzdevek osebe, ki zapušča

en: The nick of the person removed the exempt
sl: Vzdevek osebe, ki je odstranila izjemo

en: The nick of the person removed the invite
sl: Oseba, ki je odstranila možnost 'samo na povabilo'

en: The nick of the person setting the mode
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila kanalno možnost

en: The nick of the person who did the banning
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila prepoved

en: The nick of the person who did the exempt
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila izjemo

en: The nick of the person who did the halfop'ing
sl: Vzdevek osebe, ki je podelila status polovični op

en: The nick of the person who did the invite
sl: Vzdevek osebe, ki je postavila povabilo

en: The nick of the person who did the op'ing
sl: Vzdevek osebe, ki je podelila status op

en: The nick of the person who did the voice'ing
sl: Vzdevek osebe, ki je podelila glasovni privilegij

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
sl: Oseba, ki ji je bil vzet polovični op status

en: The nick of the person who has been deop'ed
sl: Oseba, ki ji je bil odvzet op status

en: The nick of the person who has been devoice'ed
sl: Oseba, ki ji je bil odvzet glas status

en: The nick of the person who has been halfop'ed
sl: Vzdevek osebe, ki je prejela polovični op status

en: The nick of the person who has been op'ed
sl: Vzdevek osebe, ki je prejele op status

en: The nick of the person who has been voice'ed
sl: Vzdevek osebe, ki je prejela dovoljenje za glas

en: The nick of the person who set the key
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila kjuč

en: The nick of the person who set the limit
sl: Vzdevek osebe, ki je nastavila omejite uporabnikov

en: The nick who removed the key
sl: Vzdevek, ki je odstranil ključ

en: The nick who removed the limit
sl: Oseba, ki je odstranila omejitev uporabnikov

en: The nickname of the kicker
sl: Vzdevek osebe, ki je izvršila brco

en: The person being kicked
sl: Oseba, ki je bila brcnjena iz kanala

en: The reason
sl: Razlog

en: The sound
sl: Zvok

en: The text
sl: Besedilo

en: The time
sl: Čas

en: The time in x.x format (see below)
sl: Čas je v x.x obliki (glej spodaj)

en: There was an error loading key bindings configuration
sl: Najdena je bila napaka pri nalaganju konfiguracije bljižnic

en: There was an error parsing the string
sl: Prišlo je do napake pri obdelavi niza

en: Third choice:
sl: Tretja izbira:

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
sl: Ta ukaz spremeni besedilo v vnosu, da dokonča nedokončan vzdevek ali ukaz. Če je podatek 1 nastavljen na dvojno-tabeliranje, bo izbran prejšnji vzdevek, ne naslednji

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
sl: Ta ukaz preveri zadnjo besedo, vnešeno v vnosu proti seznamu zamenjav in ga zamenja, če najde zadetek

en: This command moves the current tab family to the left
sl: Ta ukaz premakne zgornjo družino zavihkov za eno mesto v levo

en: This command moves the current tab family to the right
sl: Ta ukaz premakne zgornjo družino zavihkov za eno mesto v levo

en: This command moves the front tab left by one
sl: Ta ukaz premakne zgornji zavihek za eno mesto v levo

en: This command moves the front tab right by one
sl: Ta ukaz premakne zgornji zavihek za eno mesto v desno

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
sl: Ta ukaz zavrti navzgor in navzdol seznam vzdevkov. Če je Podatek 1 nastavljen na karkoli, se bo seznam zavrtel navzgor, drugače pa navzdol

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
sl: Signal je sprejel samo %d argumente, $%d je neveljaven

en: Too many recursive usercommands, aborting.
sl: Preveč rekurzivnih ukazov, opuščam.

en: Top
sl: Zgoraj

en: Topic
sl: Tema

en: Topic Protection
sl: Varovanje teme

en: Topic for %s is: %s
sl: Tema za %s je: %s

en: Trinidad and Tobago
sl: Trinidad in Tobago

en: Tunisia
sl: Tunizija

en: Turkey
sl: Turčija

en: Turks and Caicos Islands
sl: Otočji Turks in Caicos

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
sl: Za več informacij uporabite /HELP <ukaz> ali /HELP -l

en: Type:
sl: Vrsta:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
sl: UNBAN <maska> [<maska> ...] odstrani prepoved za določene maske.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
sl: UNIGNORE <maska> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
sl: LOAD <datoteka> naloži dodatek ali skript

en: URL <url>, opens a URL in your browser
sl: URL <url>, odpre URL v vašem brskalniku

en: URLs
sl: URL

en: US Virgin Islands
sl: Ameriški deviški otoki

en: Ukraine
sl: Ukrajina

en: Unignore
sl: Odstrani preziranje

en: United Arab Emirates
sl: Združeni arabski emirati

en: United Kingdom
sl: Združeno kraljestvo

en: United States Medical
sl: Medicinsko omrežje združenih narodov

en: United States of America
sl: Združene države Amerike

en: Unknown
sl: Neznan

en: Unknown arg '%s' ignored.
sl: Neznan argument '%s' spregledan.

en: Unsorted
sl: Neurejeno

en: Uruguay
sl: Urugvaj

en: Usage: %s
sl: Uporaba:%s

en: Use SSL for all the servers on this network
sl: Uporabi povezavo SSL do vseh strežnikov v omrežju

en: Use global user information
sl: Uporabi splošne podatke o uporabniku

en: Use the Text box font and colors
sl: Uporabi pisavo in barvo besedilnega polja

en: User Information
sl: Podatki o uporabniku

en: User Limit
sl: Omejitev uporabnikov

en: User List
sl: Seznam uporabnikov

en: User defined commands:
sl: Ukazi, določeni s strani uporabnika:

en: User limit must be a number!
sl: Omejitev uporabnikov mora biti številka!

en: User list
sl: Seznam uporabnikov

en: User list sorted by:
sl: Seznam uporabnikov urejen po:

en: User:
sl: Uporabnik:

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Users
sl: Uporabniki

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
sl: VOICE <vzdevek> dodeli glasovni privilegij vzdevku (za kar potrebuje pravice op)

en: Vatican City State
sl: Vatikan

en: Version
sl: Različica

en: Vietnamese
sl: Vietnam

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
sl: WALLCHAN <sporočilo> pošlje sporočilo na vse kanale

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
sl: WALLCHOP <sporočilo> pošlje sporočilo vsem operaterjem kanala

en: Waiting
sl: Čakam

en: Wallis and Futuna Islands
sl: Wallisovi in Futunini otoki

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
sl: Pozor: "%s" je neznan kodni nabor. Za omrežje %s ne bo uporabljena nobena pretvorba.

en: Western Sahara
sl: Zahodna Shara

en: Who it's from
sl: Kdo je od tam

en: Who set the ban
sl: Kdo je nastavil prepoved

en: WhoIs
sl: Whois

en: Windows
sl: Okna

en: YES
sl: DA

en: Yemen
sl: Jemen

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
sl: %s vas zasipa s CTCP podatki, spregledujem %s

en: You must select some bans.
sl: Izbrati morate nekaj izobčenih.

en: Your Address
sl: Naslov IP

en: Yugoslavia
sl: Jugoslavija

en: Z-A
sl: Ž-A

en: Zambia
sl: Zambija

en: Zimbabwe
sl: Zimbabve

en: _About
sl: _O programu

en: _Browse...
sl: Brskaj ...

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Contents
sl: Vs_ebina

en: _Edit
sl: Uredi

en: _Edit...
sl: Uredi ...

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Load...
sl: Na_loži ...

en: _Nick name:
sl: Vzdevek:

en: _Play
sl: Predvajaj

en: _Send a File
sl: _Pošlji datoteko

en: _Server
sl: _Strežnik

en: _Sort
sl: Razvrsti

en: _User name:
sl: Uporabniško ime:

en: _Window
sl: _Okno

en: bye
sl: Nasvidenje

en: letters.
sl: črk.

en: mIRC colors:
sl: Barve mIRC:
