mate-calc 1.25.0 - en to sl translation catalogue (388 entries)

en:  in
sl:  v

en: %s%%s
sl: %%s %s

en: 16-bit
sl: 16 bitni

en: 32-bit
sl: 32 bitni

en: 64-bit
sl: 64 bitni

en: 8-bit
sl: 8 bitni

en: About MATE Calculator
sl: O Računalo MATE

en: Absolute Value
sl: Absolutna vrednost

en: Absolute value [|]
sl: Absolutna vrednost [|]

en: Accuracy value
sl: Red natančnosti

en: Acres
sl: akri

en: Add [+]
sl: Prištej [+]

en: Additional Functions
sl: Dodatne funkcije

en: Algerian Dinar
sl: alžirski dinar

en: Angle
sl: Kot

en: Angle units
sl: Enote kotov

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
sl: Možnosti programa:
      -s, --solve <equation> Reši podano enačbo

en: Area
sl: Območje

en: Argument --solve requires an equation to solve
sl: Argument --solve zahteva tudi zapis enačbe

en: Argument not defined for zero
sl: Argument števila ni določen za ničlo

en: Astronomical Units
sl: Astronomske enote

en: Australian Dollar
sl: avstralski dolar

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Bahraini Dinar
sl: bahrajnski dinar

en: Binary
sl: Dvojiške

en: Boolean AND
sl: Logični AND

en: Boolean AND is only defined for positive integers
sl: Logični AND je določen le za pozitivna cela števila

en: Boolean Exclusive OR
sl: Posebni logični OR

en: Boolean NOT
sl: Logični NOT

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
sl: Logični NOT je določen le za pozitivna cela števila

en: Boolean OR
sl: Logični OR

en: Boolean OR is only defined for positive integers
sl: Logični OR je določen le za pozitivna cela števila

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
sl: Logični XOR je določen le za pozitivna cela števila

en: Botswana Pula
sl: bocvanska pula

en: Brazilian Real
sl: brazilski real

en: Brunei Dollar
sl: brunejski dolar

en: Bulgarian Lev
sl: bolgarski lev

en: Button mode
sl: Gumbni način

en: CFA Franc
sl: CFA frank

en: C_alculate
sl: _Izračunaj

en: C_ost:
sl: Str_oški:

en: Cables
sl: kabli

en: Calculate Result
sl: Izračunaj rezultat

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
sl: Izračuna vrednost obročnega plačevanja posojila, kjer se plačila izvajajo ob koncu vsakega obročnega obdobja.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
sl: Izračuna amortizacijo osnovnega sredstva v določenem časovnem obdobju z metodo vsote letnih številk (SYD). Pri tej metodi je raven amortizacija hitrejša, saj je strošek amortizacije večji na začetku. Za uporabno življenjsko dobo šteje vsota obdobij, navadno let, v katerih se sredstvo amortizira.

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
sl: Izračuna amortizacijo osnovnega sredstva v določenem časovnem obdobju z linearno metodo.

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
sl: Izračuna prihodnjo vrednost investicije na podlagi enakih vplačil po periodični obrestni meri v določenem številu plačilnih obdobij.

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
sl: Izračuna število obrestnih obdobij, ki morajo preteči za povečanje vrednosti investicije s sedanje na prihodnjo vrednost po fiksni obrestni meri za obrestno obdobje.

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
sl: Izračuna število plačilnih obdobij, ki morajo preteči v  obdobju običajne anuitete za akumulacijo prihodnje vrednosti po periodični obrestni meri.

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
sl: Izračuna periodične obrestne mere za povečanje investicije na prihodnjo vrednost v določenem številu obrestnih obdobij.

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
sl: Izračuna sedanjo vrednost investicije na podlagi niza enakih plačil, diskontiranih po periodični obrestni meri v določenem številu plačilnih obdobij.

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
sl: Izračuna prodajno ceno izdelka na osnovi stroškov izdelka in želene dobičkonosnosti od prodaje.

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
sl: Izračuna metodo enakomernega časovnega amortiziranja v določenem obdobju. Ta metoda enakomerno razdeli strošek skozi vso uporabno življenjsko dobo sredstva. Za uporabno življenjsko dobo šteje vsota obdobij, navadno let, v katerih se sredstvo amortizira.

en: Calculating
sl: Preračunavanje

en: Calculator
sl: Računalo

en: Canadian Dollar
sl: kanadski dolar

en: Ceiling
sl: Najmanjše celo število, ki ni manjše od števila x

en: Celsius
sl: Celzij

en: Centimeters
sl: centimetri

en: Ch_aracter:
sl: _Znak:

en: Chilean Peso
sl: čilski peso

en: Chinese Yuan
sl: kitajski juan renmimbi

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear Display [Escape]
sl: Počisti zaslon [Esc]

en: Colombian Peso
sl: kolumbijski peso

en: Complex argument
sl: Argument kompleksnega števila

en: Complex conjugate
sl: Kompleksni konjugat

en: Compounding Term
sl: Sestavljanje izraza

en: Cosine
sl: Kosinus

en: Croatian Kuna
sl: hrvaška kuna

en: Cubic Meters
sl: kubični meter

en: Currency
sl: Valuta

en: Currency of the current calculation
sl: Denarna enota trenutnega izračuna

en: Currency to convert the current calculation into
sl: Denarna enota, v katero naj se pretvori trenutni izračun

en: Czech Koruna
sl: češka krona

en: Danish Krone
sl: danska krona

en: Days
sl: dnevi

en: Decimal
sl: Decimalne

en: Degrees
sl: Stopinje

en: Displayed value not an integer
sl: Prikazana vrednost ni celoštevilska vrednost

en: Divide [/]
sl: Deli [/]

en: Division by zero is undefined
sl: Deljenje z nič ni določeno

en: Double Declining Depreciation
sl: Dvojno znižanje vrednosti

en: Double-Declining Depreciation
sl: Dvojno znižanje vrednosti

en: Duration
sl: Trajanje

en: End Group [)]
sl: Konec skupine [)]

en: Engineering
sl: Inženirstvo

en: Error: the number of periods must be positive
sl: Napaka: število obdobij mora biti določeno s pozitivno vrednostjo

en: Estonian Kroon
sl: estonska krona

en: Euler’s Number
sl: Eulerjevo število

en: Euro
sl: evro

en: Exponent
sl: Potenca

en: Exponent [^ or **]
sl: Potenca [^ ali **]

en: Factorial
sl: Fakulteta

en: Factorial [!]
sl: Fakulteta [!]

en: Factorize
sl: Razstavi

en: Factorize [Ctrl+F]
sl: Fakulteta [Ctrl+I]

en: Farenheit
sl: Farenheitova lestvica

en: Fathoms
sl: seženj

en: Feet
sl: čevlji

en: Financial Term
sl: Finančni izraz

en: Fixed
sl: Določeno

en: Floor
sl: Največje celo število, ki je manjše od števila x

en: Fractional Component
sl: Enota ulomka

en: Function '%s' is not defined
sl: Funkcija '%s' ni določena

en: Future Value
sl: Prihodnja vrednost

en: Future _Value:
sl: Prihodnja _vrednost:

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
sl: Možnosti GTK+:
      --class=CLASS Programski razred, uporabljen v upravljalniku oken
      --name=NAME Ime programa, uporabljen v upravljalniku oken
      --screen=SCREEN X zaslon za uporabo
      --sync Uskladi klice X
      --gtk-module=MODULES Naloži dodatne module GTK+
      --g-fatal-warnings Določi vsa opozorila kot ključna

en: Gallons
sl: galona

en: Gpm
sl: Dobičkonosnost

en: Gradians
sl: Gradiani

en: Grams
sl: grami

en: Gross Profit Margin
sl: Dobičkonosnost prodaje

en: Hectares
sl: hektari

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
sl: Možnosti pomoči:
      -v, --version Pokaži različico programa
      -h, -?, --help Pokaži možnosti pomoči
      --help-all Pokaži vse možnosti pomoči
      --help-gtk Pokaži možnosti GTK+

en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiške

en: Hong Kong Dollar
sl: hongkonški dolar

en: Hours
sl: ure

en: Hungarian Forint
sl: madžarski forint

en: Hyperbolic Cosine
sl: Hiperbolični kosinus

en: Hyperbolic Sine
sl: Hiperbolični sinus

en: Hyperbolic Tangent
sl: Hiperbolični tangens

en: Icelandic Krona
sl: islandska krona

en: Imaginary Component
sl: Navidezna enota

en: Inches
sl: palci

en: Indian Rupee
sl: indijska rupija

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
sl: Določa, ali so prikazane sledeče ničle za decimalnim ločilnikom pri prikazovanju vrednosti.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
sl: Določa, ali so ločilniki tisočic prikazani pri velikih številih.

en: Indonesian Rupiah
sl: indonezijska rupija

en: Insert Character
sl: Vstavi znak

en: Insert Character Code
sl: Vstavi znakovno kodo

en: Integer Component
sl: Celoštevilčna enota

en: Inverse
sl: Obrni

en: Inverse Cosine
sl: Obratni kosinus

en: Inverse Sine
sl: Obratni sinus

en: Inverse Tangent
sl: Obratni tangens

en: Inverse [Ctrl+I]
sl: Obrni [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
sl: Obratni kosinus ni določen za vrednosti izven območja [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
sl: Obratni hiperbolični kosinus ni določen za vrednosti, manjše od ena

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
sl: Obratni sinus ni določen za vrednosti izven območja [-1, 1]

en: Iranian Rial
sl: iranski rial

en: Israeli New Shekel
sl: izraelski novi šekel

en: Japanese Yen
sl: japonski jen

en: Kazakhstani Tenge
sl: kazahstanski tenge

en: Kilograms
sl: kilogrami

en: Kilometers
sl: kilometri

en: Kuwaiti Dinar
sl: kuvajtski dinar

en: Latvian Lats
sl: latvijski lat

en: Length
sl: Dolžina

en: Libyan Dinar
sl: libijski dinar

en: Light Years
sl: Svetlobna leta

en: Lithuanian Litas
sl: litvanska lita

en: Litres
sl: Litri

en: Logarithm
sl: Logaritem

en: Logarithm of zero is undefined
sl: Logaritem vrednosti nič ni določen

en: MATE Calc
sl: Računalo MATE

en: MATE Calc is a powerful graphical calculator with financial, logical and scientific modes. It uses a multiple precision package to do its arithmetic to give a high degree of accuracy.
sl: Računalo MATE je močan grafični kalkulator s finančnim, logičnim in znanstvenim načinom. Za izdelavo aritmetike uporablja več natančnih paketov, ki daje visoko stopnjo natančnosti.

en: MATE Calculator
sl: Računalo MATE

en: MATE Desktop calculator
sl: Namizno računalo MATE

en: MATE Documentation Team
sl: MATE skupina za dokumente

en: Malaysian Ringgit
sl: malezijski ringit

en: Malformed expression
sl: Napačen izraz

en: Malformed expression at token '%s'
sl: Nepravilno oblikovan izraz pri žetonu '%s'

en: Mauritian Rupee
sl: mauricijska rupija

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: Meters
sl: metri

en: Mexican Peso
sl: mehiški peso

en: Microlitres
sl: mikrolitri

en: Micrometers
sl: mikrometri

en: Microseconds
sl: mikrosekunde

en: Miles
sl: milje

en: Millilitres
sl: mililitri

en: Millimeters
sl: milimetri

en: Milliseconds
sl: milisekunde

en: Minutes
sl: minute

en: Modulus divide
sl: Ostanek pri deljenju

en: Modulus division is only defined for integers
sl: Deljenje z ostankom je določeno le za cela števila

en: Multiply [*]
sl: Pomnoži [*]

en: Nanometers
sl: nanometri

en: Natural Logarithm
sl: Naravni logaritem

en: Nautical Miles
sl: Nautične milje

en: Need an integer to factorize
sl: Za faktorizacijo je zahtevana celoštevilčna vrednost

en: Nepalese Rupee
sl: nepalska rupija

en: New Romanian Leu
sl: romunski novi lev

en: New Turkish Lira
sl: turška nova lira

en: New Zealand Dollar
sl: novozelandski dolar

en: No redo history
sl: Ni zgodovine razveljavitve

en: No sane value to bitwise shift
sl: Ni razumne vrednosti za premestitev bitov

en: No sane value to store
sl: Ni razumne vrednosti za shranjevanje

en: No undo history
sl: Ni zgodovine razveljavitev

en: Norwegian Krone
sl: norveška krona

en: Number _Format:
sl: Zapis _števil:

en: Number format
sl: Zapis števil

en: Numeric Base
sl: Številčna osnova

en: Octal
sl: Osmiške

en: Omani Rial
sl: omanski rial

en: Ones' Complement
sl: Eniški komplement

en: Ounces
sl: unče

en: Overflow. Try a bigger word size
sl: Prekoračitev. Poskusite z večjo besedo

en: Pakistani Rupee
sl: pakistanska rupija

en: Parsecs
sl: parseki

en: Payment Period
sl: Obdobje plačila

en: Percentage [%]
sl: Odstotek [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
sl: Izvajanje aritmetičnih, znanstvenih ali finančnih izračunov

en: Periodic Interest Rate
sl: Obročna obrestna mera

en: Periodic Interest _Rate:
sl: Obročna obrestna _mera:

en: Periodic Payment
sl: Obročno plačevanje

en: Peruvian Nuevo Sol
sl: perujski novi sol

en: Philippine Peso
sl: filipinski peso

en: Pints
sl: pinte

en: Polish Zloty
sl: polski zlot

en: Pound Sterling
sl: britanski funt

en: Pounds
sl: funti

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Present Value
sl: Sedanja vrednost

en: Present _Value:
sl: Sedanja _vrednost:

en: Qatari Riyal
sl: katarski rijal

en: Quarts
sl: kvart

en: Radians
sl: Radiani

en: Rankine
sl: Rankinova lestvica

en: Rate
sl: Obrestna mera

en: Real Component
sl: Realna enota

en: Root [Ctrl+R]
sl: Koren [Ctrl+R]

en: Round
sl: Najbližje celo število števila x

en: Russian Rouble
sl: ruski rubelj

en: Saudi Riyal
sl: saudski rijal

en: Scientific
sl: Znanstveni

en: Scientific Exponent
sl: Znanstvena potenca

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
sl: Znanstvena potenca [Ctrl+E]

en: Seconds
sl: sekunde

en: Shift Left
sl: Premakni levo

en: Shift Left [<<]
sl: Premakni levo [<<]

en: Shift Right
sl: Premakni desno

en: Shift Right [>>]
sl: Premakni desno [>>]

en: Shift is only possible on integer values
sl: Zamik je mogoč le pri celoštevilčnih vrednostih

en: Show %d decimal _places
sl: Pokaži %d decimalnih _mest

en: Show History
sl: Pokaži zgodovino

en: Show Thousands Separators
sl: Pokaži ločilnik tisočic

en: Show Trailing Zeroes
sl: Pokaži sledeče ničle

en: Show _thousands separators
sl: Pokaži _ločilnik tisočic

en: Show trailing _zeroes
sl: Pokaži _sledeče ničle

en: Sign
sl: Predznak števila x

en: Sine
sl: Sinus

en: Singapore Dollar
sl: singapurski dolar

en: Source currency
sl: Izvorna denarna enota

en: Source units
sl: Izvorne enote

en: South African Rand
sl: južnoafriški rand

en: South Korean Won
sl: južnokorejski von

en: Square Centimeters
sl: kvadratni centimetri

en: Square Meters
sl: kvadratni metri

en: Square Millimeters
sl: kvadratni milimetri

en: Square [Ctrl+2]
sl: Kvadrat [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
sl: Kvadratni koren [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
sl: šrilanška rupija

en: Start Group [(]
sl: Začetek skupine [(]

en: Store
sl: Shrani

en: Straight Line Depreciation
sl: Znižanje ocene ravne črte

en: Straight-Line Depreciation
sl: Znižanje ocene ravne črte

en: Subscript
sl: Podpisano

en: Subscript mode [Alt]
sl: Podpisani način števil [Alt+številka]

en: Subtract [-]
sl: Odštej [-]

en: Sum of the Years Digits Depreciation
sl: Znižanje vsote vseh letnic

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
sl: Znižanje vsote vseh letnic

en: Superscript
sl: Nadpisano

en: Superscript mode [Ctrl]
sl: Nadpisani način števil [Ctrl]

en: Swedish Krona
sl: švedska krona

en: Swiss Franc
sl: švicarski frank

en: Switch conversion units
sl: Preklopi enote pretvarjanja

en: T&T Dollar (TTD)
sl: dolar trinidada in tobaga

en: Tangent
sl: Tangenta

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
sl: Tangenta ni določena za kote, ki so večkratniki n (180°) od π∕2 (90°) naprej

en: Target currency
sl: Ciljna denarna enota

en: Target units
sl: CIljne enote

en: Temperature
sl: Temperatura

en: Thai Baht
sl: tajski baht

en: The angle units to use
sl: Enota kota za uporabo

en: The button mode
sl: Gumbni način

en: The format to display numbers in
sl: Oblika zapis prikazanih številk

en: The number of digits displayed after the numeric point
sl: Število decimalnih mest za ločilnikom

en: The numeric base
sl: Številčna osnova

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
sl: Potenciranje vrednosti nič ni določeno za negativne potence

en: The size of the words used in bitwise operations
sl: Velikost besed, uporabljenih pri bitnih opravilih

en: Tonnes
sl: tone

en: Tunisian Dinar
sl: tunizijski dinar

en: Two's Complement
sl: Dvojiški komplement

en: UAE Dirham
sl: emiratski dirham

en: US Dollar
sl: ameriški dolar

en: Unable to open help file
sl: Datoteke pomoči ni mogoče odpreti

en: Undo
sl: Razveljavi

en: Undo [Ctrl+Z]
sl: Povrni [Ctrl+I]

en: Units of the current calculation
sl: Enote trenutnega izračuna

en: Units to convert the current calculation into
sl: Vrednost želene enote

en: Unknown argument '%s'
sl: Neznan argument '%s'

en: Unknown conversion
sl: Neznana pretvorba

en: Unknown variable '%s'
sl: Neznana spremenljivka '%s'

en: Uruguayan Peso
sl: urugvajski peso

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
sl: Uporaba:
      %s - matematični izračun

en: Venezuelan Bolívar
sl: venezuelski bolívar

en: Volume
sl: Glasnost

en: Weight
sl: Teža

en: Word _size:
sl: Velikost _besede:

en: Word size
sl: Velikost besede

en: Yards
sl: jardi

en: Years
sl: leta

en: _About
sl: _O programu

en: _Advanced
sl: _Napredni

en: _Angle units:
sl: _Enote kotov:

en: _Basic
sl: _Osnovni

en: _Calculator
sl: _Kalkulator

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Cost:
sl: _Stroški:

en: _Financial
sl: _Finančni

en: _Future Value:
sl: _Prihodnja vrednost:

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Insert
sl: _Vstavi

en: _Life:
sl: _Življenje:

en: _Margin:
sl: _Marža:

en: _Mode
sl: _Način

en: _Number of Periods:
sl: _Število obdobij:

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Period:
sl: _Obdobje:

en: _Periodic Payment:
sl: _Obročno plačevanje:

en: _Preferences
sl: _Možnosti

en: _Principal:
sl: _Glavnica:

en: _Programming
sl: _Programiranje

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Redo
sl: _Uveljavi

en: _Salvage:
sl: _Reševanje:

en: _Term:
sl: _Obdobje:

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _View
sl: _Pogled

[ctx: unit-format]
en: %s acres
sl: %s akrov

[ctx: unit-format]
en: %s au
sl: %s ae

[ctx: unit-format]
en: %s days
sl: %s dni

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
sl: %s stopinj

[ctx: unit-format]
en: %s ftm
sl: %s sžn

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
sl: %s gradianov

[ctx: unit-format]
en: %s hours
sl: %s ur

[ctx: unit-format]
en: %s in
sl: %s "

[ctx: unit-format]
en: %s ly
sl: %s slet

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
sl: %s minut

[ctx: unit-format]
en: %s oz
sl: %s unč

[ctx: unit-format]
en: %s radians
sl: %s radianov

[ctx: unit-format]
en: %s years
sl: %s let

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
sl: aker,akri

[ctx: unit-symbols]
en: au
sl: ae

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
sl: kabel,kabli,kb

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
sl: centimeter,centimetri,cm

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
sl: dan,dnevi

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
sl: stopinj C, ˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
sl: stopinj F, ˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
sl: stopinj R, ˚R

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
sl: stopinja, stopinje, sto

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
sl: seženj,sežnji,sžn

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
sl: čevelj,čevlji,ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
sl: galona,galone,gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
sl: gradian, gradiani, grad

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
sl: gram,grami,g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
sl: hektar,hektarji,ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
sl: ura,ure

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
sl: palec, palcev, cola, col

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
sl: kilogram, kilogrami,kg

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
sl: kilometer,kilometri, km

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
sl: svetlobno leto, svetlobnih let,sl

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
sl: liter,litri,L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
sl: meter,metri,m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
sl: mikrometer,mikrometri,um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
sl: mikrosekunda, mikrosekunde, μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
sl: milja,milje,mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
sl: mililiter,mililitri,mL,cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
sl: milimeter,milimetri,mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
sl: milisekunda, milisekunde, ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
sl: minuta, minute

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
sl: mm³, μL

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
sl: nanometer,nanometri,nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
sl: unča,unče,oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
sl: parsek, parseki, pc

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
sl: pinta,pinte,pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
sl: funt,funti,lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
sl: kvart,kvarti,qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
sl: radian, radiani, rad

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
sl: sekunda, sekunde, s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
sl: tona,tone

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
sl: jard,jardi,yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
sl: leto,leta
