caja 1.25.3 - en to sq translation catalogue (1172 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
sq: 
    
    Shton një mount lidhje në server

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sq: 
    
    Shfleton file e sistemit me administruesin e file

en:  (another copy)
sq:  (kopje e dytë)

en:  (copy)
sq:  (kopje)

en:  (invalid Unicode)
sq:  (Unicode i pavlefshëm)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
sq: «%s» nuk mund të hapë «%s» pasi «%s» nuk mund të futet tek file në pozicionet «%s».

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sq: E pamundur gjetja e «%s». Ndoshta ndërkohë është eleminuar.

en: "%s" is an executable text file.
sq: «%s» është një file teksti i ekzekutueshëm.

en: "%s" selected
sq: Zgjedhur «%s»

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sq: Zgjidh komandën «Ngjit» për të kopjuar «%s»

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sq: Zgjidh komandën «Ngjit» për të zhvendosur «%s»

en: %'dnd link to %s
sq: Lidhja %'d me %s

en: %'drd link to %s
sq: Lidhja %'d me %s

en: %'dst link to %s
sq: Lidhja %'d me %s

en: %'dth link to %s
sq: Lidhja %'d me %s

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sq: %A, %B %-d %Y më %-I:%M:%S %p

en: %S of %S
sq: %S nga %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sq: %a, %-d %b %Y në %-H.%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sq: %a, %-d %b %Y në %-H.%M.%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
sq: "%-d %b %Y në %-H.%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
sq: %-d %b %Y, %-H.%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sq: %-d/%m/%y, %-H.%M

en: %m/%d/%y
sq: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
sq: %s (kopja %'d)%s

en: %s (%'drd copy)%s
sq: %s (kopja %'d)%s

en: %s (%'dst copy)%s
sq: %s (kopja %'d)%s

en: %s (%'dth copy)%s
sq: %s (kopja %'d)%s

en: %s (%s bytes)
sq: %s (%s byte)

en: %s (another copy)%s
sq: %s (kopje e dytë)%s

en: %s (copy)%s
sq: %s (kopja)%s

en: %s - File Browser
sq: %s - Shfletimi i file

en: %s Properties
sq: Pronësitë e %s

en: %s Visible Columns
sq: Kollonat e dukshme të «%s»

en: %s document
sq: Dokument %s

en: %s's Home
sq: Shtëpia e %s

en: %s, Free space: %s
sq: %s, %s me hapësirë të lirë

en: (Empty)
sq: (Bosh)

en: (some contents unreadable)
sq: (diçka nuk është e lexueshme)

en: 00/00/00, 00:00 PM
sq: 00/00/00, 0.00

en: 1 Day
sq: 1 Ditë

en: 1 Hour
sq: 1 Orë

en: 1 Month
sq: 1 Muaj

en: 1 Week
sq: 1 Javë

en: 1 Year
sq: 1 Vit

en: 6 Months
sq: 6 Muaj

en: <b>Behavior</b>
sq: <b>Sjellja</b>

en: <b>Date</b>
sq: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
sq: <b>Paraqitja e paracaktuar</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
sq: <b>File të ekzekutueshëm teksti</b>

en: <b>Folders</b>
sq: <b>Kartela</b>

en: <b>Icon Captions</b>
sq: <b>Teksti i konave</b>

en: <b>List Columns</b>
sq: <b>Kollonat e listës</b>

en: <b>Media Handling</b>
sq: <b>Trajtimi i suporteve</b>

en: <b>Other Media</b>
sq: <b>Suporte të tjerë</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
sq: <b>File të tjerë të mundshëm</b>

en: <b>Sound Files</b>
sq: <b>File audio</b>

en: <b>Text Files</b>
sq: <b>File teksti</b>

en: <b>Trash</b>
sq: <b>Koshi</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sq: <big><b>Gabim në ekzekutimin e automatik të software</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sq: <big><b>Ky suport përmban software të projektuar për tu nisur automatikisht. E ekzekuton?</b></big>

en: ? bytes
sq: ? byte

en: ? items
sq: ? elementë

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sq: Një dosje me të njëjtin emër tashmë ekziston në "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sq: Një skedar më i ri me të njëjtin emër ekziston tashmë në "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sq: Një dosje më e re me të njëjtin emër tashmë ekziston në "%s".

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
sq: Një stringë që specifikon sa pjesë e emrave tepër të gjatë duhen të zëvendësohen me eklipse, në varësi të nivelit të zmadhimit. Çdo zë në listë është në formën "Niveli i zmadhimit:I plotë". Për çdo nivel zmadhimi të specifikuar, nëse numri i plotë i dhënë është më i madh se 0, emri i file nuk do të kapërcejë numrin e rreshtave të dhënë. Nëse i plotë është 0 ose më i vogël se 0, nuk përcaktohet asnjë kufi mbi nivelin e specifikuar të zmadhimit. Lejohet gjithashtu një zë i paracaktuar i formës "I plotë" pa specifikuar asnjë nivel zmadhimi që përcakton numrin maksimum të rreshtave për të gjithë nivelet e tjerë të zmadhimit. Shembuj: "0" - shfaq gjithmonë emrat e file tepër të gjatë; "3" - shkurton emrat e file nëse këta tejkalojnë tre rreshta; "smallest:5,smaller:4,0" - shkurton emrat e file nëse këta tejkalojnë pesë rreshta për nivelin e zmadhimit smallest, i shkurton nëse tejkalojnë katër rreshta për nivelin e zmadhimit smaller dhe nuk i shkurton për nivelet e tjerë të zmadhimit. Nivelet e zmadhimit në dispozicion janë: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)

en: A_ll columns have the same width
sq: Të gjit_ha kollonat kanë të njëjtën gjerësi

en: About Caja
sq: Rreth Caja

en: Access files
sq: Hyrje në file

en: Access was denied.
sq: Hyrja është bllokuar.

en: Access:
sq: Hyrja:

en: Accessed:
sq: Hyrja e fundit:

en: Acti_on:
sq: Vep_rimi:

en: Activate next tab
sq: Aktivizon skedën pasardhëse

en: Activate previous tab
sq: Aktivizon skedën paraardhëse

en: Add Application
sq: Shtimi i aplikativit

en: Add Emblems...
sq: Shto simbol...

en: Add _bookmark
sq: Shto li_bërshënues

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sq: Shto një libërshënues për pozicionin aktual në këtë menu

en: Add a new criterion to this search
sq: Shto një kriter të ri tek ky kërkim

en: Add new...
sq: Shto të ri...

en: All columns have same width
sq: Të gjitha kollonat kanë të njëjtën gjerësi

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sq: Të gjithë files e ekzekutueshëm në këtë kartelë do të jenë të dukshëm tek menu «Script».

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sq: Të gjithë skedarët në kosh do të humben përgjithmonë.

en: Allow _executing file as program
sq: Lejon _ekzekutimin e file si program

en: Always
sq: Gjithmonë

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sq: Përdor gjithmonë zërin e pozicionit, në vend të shtyllës së vendodhjes

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
sq: Një i plotë që specifikon sa pjesë e emrit të file tepër të gjatë duhet të zëvendësohen me eklipse në hapësirën e punës. Nëse numri i plotë i dhënë është më i madh se 0, emri i file nuk do të tejkalojë numrin e rreshtave të caktuar. Nëse i ploti është 0 ose më i vogël se 0, nuk caktohet asnjë kufizim mbi numrin e rreshtave të shfaqur.

en: An invalid drag type was used.
sq: Është përdorur një lloj kapjeje e pavlefshme.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sq: Një skedar më i vjetër me të njëjtin emër ekziston tashmë në "%s".

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sq: Një dosje më e vjetër me të njëjtin emër tashmë ekziston në "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sq: Një skedar tjetër me të njëjtin emër ekziston tashmë në "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sq: Një dosje tjetër me të njëjtin emër tashmë ekziston në "%s".

en: Another link to %s
sq: Një lidhje tjetër me %s

en: Any
sq: Çfarëdolloj

en: Aperture Value
sq: Vlera e hapjes

en: Apparition
sq: Fantazma

en: Application does not accept documents on command line
sq: Aplikacioni nuk pranon dokumente në rreshtin e komandës

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sq: Apliko të drejtat tek file e përfshirë

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
sq: Me të vërtetë pastrohet lista e pozicioneve të vizituar?

en: Are you sure you want to open all files?
sq: Hap me të vërtetë të gjithë file?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sq: Eliminohet me të vërtetë në menyrë të përhershme «%B» nga koshi?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sq: Eliminon me të vërtetë në menyrë të përhershme «%B»?

en: Arran_ge Items
sq: Rre_gullo elementët

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sq: Të konfermohet z_brazja e koshit apo të eleminimi i file

en: Ask what to do
sq: Pyet çfarë veprimi duhet kryer

en: Autorun Prompt
sq: Konfermo ekzekutimin automatik

en: B_rowse media when inserted
sq: Sh_fleto suportet kur futen

en: Back history
sq: Mbrapa në kronollogji

en: Background
sq: Sfondi

en: Backgrounds and Emblems
sq: Sfonde dhe simbolë

en: Basic
sq: Të përgjithshme

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
sq: Përpara se të ekzekutohet Caja, krijoni kartelën në vazhdim, ose përcaktoni të drejtat në menyrë që ta krijojë Caja.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
sq: Përpara se të ekzekutohet Caja, krijoni këto kartela, ose përcaktoni të drejtat në menyrë që t'i krijojë Caja.

en: Behavior
sq: Sjellja

en: Black
sq: E zezë

en: Blue Ridge
sq: Blu me viza

en: Blue Rough
sq: Blu e ashpër

en: Blue Type
sq: Tipografia në blu

en: Bookmark for Nonexistent Location
sq: Libërshënues për një pozicion joekzistues

en: Bookmarks
sq: Libërshënues

en: Browse Network
sq: Shfleto rrjetin

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sq: Shfleton të gjithë disqet dhe kartelat lokale dhe në distancë të arritshme nga ky kompjutër

en: Browse bookmarked and local network locations
sq: Shfleton pozicionet e rrjetit lokal dhe në libërshënues

en: Browse in New _Tab
sq: Shfleto në _skedë e re

en: Browse in New _Window
sq: Shfleto në _dritare të re

en: Browse the contents of the network
sq: Shfleto përmbajtjen e rrjetit

en: Browse the file system with the file manager
sq: Shfleton file e sistemit me administruesin e file

en: Brushed Metal
sq: Metal i fshirë

en: Bubble Gum
sq: Çimçakiz

en: Burlap
sq: Letër imballazhimi

en: By Emblems
sq: Sipas emblemës

en: By Modification Date
sq: Sipas datës së ndryshimit

en: By Modification _Date
sq: Sipas _datës së ndryshimit

en: By Name
sq: Sipas emrit

en: By Size
sq: Sipas madhësisë

en: By Type
sq: Sipas llojit

en: By _Emblems
sq: Sipas simbol_eve

en: By _Name
sq: Sipas _emrit

en: By _Size
sq: Sipas madhë_sisë

en: By _Type
sq: Sipas lloji_t

en: CD _Audio:
sq: CD _audio:

en: C_ancel Remove
sq: _Anullo heqjen

en: C_olors
sq: N_gjyra

en: C_onnect
sq: Li_dhu

en: Caja cannot handle "%s" locations.
sq: Caja nuk mund të trajtojë pozicionet «%s».

en: Caja cannot handle this kind of location.
sq: Caja nuk mund të trajtojë këtë lloj vendndodhje.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
sq: Caja nuk mund të krijojë kartelat e duhura në vijim: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
sq: Caja nuk mund të krijojë kartelën e duhur «%s».

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
sq: Caja nuk ka një shikues të instaluar në gjendje të shfaqë këtë kartelë.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sq: Caja shpërndahet me dëshirën që të jetë i vlefshëm për ju, por PA ASNJË LLOJ GARANCIE; pa garancinë preçize të SHITJES apo PËRDORIMIT PËR NJË QËLLIM PREÇIZ. Shiko Liçencën Publike të Përgjithshme GNU për hollësi të tjera.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sq: Caja është program i lirë; ju mund t'a rishpërndani dhe/ose ndryshoni atë sipas kushteve së Liçencës Publike të Përgjithshme GNU sikurse publikuar nga Free Software Foundation; sipas versionit 2 të Liçencës, ose(sipas opinionit tuaj) çdo versioni të mëvonshëm.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sq: Caja ju lejon të organizoni skedarë dhe dosje, si në kompjuterin tuaj ashtu edhe në internet.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
sq: Përdor kartelën home të përdoruesit në Caja si hapësirë pune

en: Camera Brand
sq: Marka e Kamerës

en: Camera Model
sq: Modeli i kamerës

en: Camouflage
sq: Kamuflim

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sq: Nuk mund t'i kalohen URL-të e dokumenteve hyres desktopi 'Type=Link'

en: Cancel
sq: Anulo

en: Cancel Group Change?
sq: Anullohet ndryshimi i grupit?

en: Cancel Owner Change?
sq: Anullohet ndryshimi i pronarit?

en: Cannot find the autorun program
sq: E pamundur gjetja e programit të ekzekutimit automatik

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sq: E pamundur lëvizja e file në kosh, e eleminoni menjëherë?

en: Chalk
sq: Shkumës

en: Change Desktop _Background
sq: Ndrysho s_fondin e desktop

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
sq: Ndryshon sjelljen dhe paraqitjen e dritareve të administruesit të file

en: Change the visibility of this window's location bar
sq: Ndryshon dukshmërinë e panelit të pozicionit për këtë dritare

en: Change the visibility of this window's main toolbar
sq: Ndryshon dukshmërinë e panelit kryesor për këtë dritare

en: Change the visibility of this window's side pane
sq: Ndyshon dukshmërinë e panelit anësor për këtë dritare

en: Change the visibility of this window's statusbar
sq: Ndyshon dukshmërinë e shtyllës së gjëndjes për këtë dritare

en: Charcoal
sq: Qymyr

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sq: Sigurohu që është shkruar si duhet dhe që konfigurimi i proxy të jetë korrekt.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
sq: Kontrollo nëse ke të drejta të mjaftueshme për të eleminuar simbolin.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
sq: Kontrollo nëse ke të drejta të mjaftueshme për të eleminuar motivin.

en: Choose a program with which to open the selected item
sq: Zgjedh një program me të cilin të hapet elementi i zgjedhur

en: Choose another application with which to open the selected item
sq: Zgjedh një apliaktiv tjetër për të hapur elementin e zgjedhur

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sq: Zgjidh rradhën e shfaqjes së informacione nën emrat e ikonave. Me rritjen e zmadhimit do të shfaqen më shumë informacione.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sq: Zgjidh renditjen me të cilën informacionet do të shfaqjen në paraqitjen në formë liste.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
sq: Zgjidh renditjen me të cilën shfaqen informacionet në këtë kartelë:

en: Choose what application to launch.
sq: Zgjidhni aplikativin që duhet nisur.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
sq: Zgjidh veprimin për tu ndërmarrë kur futet një suport apo lidhen dispozitivë në sistem

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
sq: Duke zgjedhur nga menu një script, ai do të zbatohet me çdo element të zgjedhur si input.

en: Clea_r History
sq: Past_ro kronollogjinë

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
sq: Pastron përmbajtjen e menusë «Shko» dhe të listave Para/Mbrapa

en: Click on a color to remove it
sq: Kliko tek ngjyra për t'a hequr

en: Click on a pattern to remove it
sq: Kliko tek motivi për t'a hequr

en: Click on an emblem to remove it
sq: Kliko tek simboli për t'a hequr

en: Clos_e All Folders
sq: Mby_ll të gjitha kartelat

en: Close P_arent Folders
sq: Mbyll kartelat e nivelit s_uperior

en: Close _All Windows
sq: Mbyll të gjith_a dritaret

en: Close all Navigation windows
sq: Mbyll të gjitha dritaret e lundrimit

en: Close all folder windows
sq: Mbyll të gjitha dritaret e kartelave

en: Close tab
sq: Mbyll skedën

en: Close the side pane
sq: Mbyll panelin anësor

en: Close this folder
sq: Mbyll këtë kartelë

en: Close this folder's parents
sq: Mbyll "prindërit" e kësaj kartele

en: Color _name:
sq: _Emri i ngjyrës:

en: Color _value:
sq: _Vlera e ngjyrës:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
sq: Ngjyra për sfondin e paracaktuar të kartelave. Përdoret vetëm nëse background_set është TRUE.

en: Colors:
sq: Ngjyrat:

en: Command
sq: Komanda

en: Comment
sq: Koment

en: Compact View
sq: Paraqitje kompakte

en: Compact _Layout
sq: Vendos_je kompakte

en: Computer
sq: Kompjuteri

en: Computer icon visible on desktop
sq: Ikona Kompjuteri e dukshme në hapësirën e punës

en: Concrete
sq: Çimente

en: Connect To This Server
sq: Lidhu me këtë server

en: Connect to Server
sq: Lidhu me server-in

en: Connect to Server %s
sq: Lidhja me server-in %s

en: Connect to _Server...
sq: Lidhu me _serverin...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sq: Lidhu me një kompjuter në distancë ose një disk të ndarë

en: Connecting...
sq: Duke u lidhur...

en: Content View
sq: Shfaqja e përmbajtjes

en: Contents:
sq: Përmbajtja:

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Cop_y to
sq: Ko_pjo në

en: Copy %d items to '%s'
sq: Kopjo %d elementet në '%s'

en: Copy '%s' to '%s'
sq: Kopjo '%s' në '%s'

en: Copy the selected text to the clipboard
sq: Kopjo tekstin e zgjedhur tek shënimet

en: Copying "%B" to "%B"
sq: Duke kopjuar «%B» në «%B»

en: Copying Files
sq: Kopjim dokumentesh

en: Cork
sq: Tapë

en: Could not add application
sq: I pamundur shtimi i aplikativit

en: Could not add application to the application database: %s
sq: I pamundur shtimi i aplikativit në bazën e të dhënave të aplikativëve: %s

en: Could not determine original location of "%s"
sq: I pamundur përcaktimi i pozicionit orgjinal të «%s»

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sq: E pamundur shfaqja e «%s», pasi host nuk u gjet.

en: Could not display "%s".
sq: E pamundur shfaqja e «%s».

en: Could not find "%s".
sq: E pamundur gjetja e «%s».

en: Could not find '%s'
sq: E pamundur gjetja e «%s»

en: Could not find application
sq: E pamundur gjetja e aplikativit

en: Could not remove application
sq: E pamundur heqja e aplikativit

en: Could not remove emblem with name '%s'.
sq: E pamundur heqja e simbolit me emrin «%s».

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sq: E pamundur heqja e file nga kartela ekzistuese «%F».

en: Could not remove the already existing file %F.
sq: E pamundur heqja e kartelës ekzistuese «%F».

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sq: E pamundur heqja e file rregullisht ekzistues e me të njëjtin emër në «%F».

en: Could not remove the folder %B.
sq: I pamundur eleminimi i kartelës «%B».

en: Could not remove the source folder.
sq: E pamundur heqja e kartelës së origjinës.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
sq: I pamundur riemërtimi i simbolit me emrin «%s».

en: Could not run application
sq: I pamundur elzekutimi i aplikativit

en: Could not set application as the default: %s
sq: I pamundur caktimi i aplikativit si i paracaktuar: %s

en: Could not set as default application
sq: I pamundur caktimi si aplikativ i paracaktuar

en: Count _number of items:
sq: Numëro _numrin e elementëve:

en: Countertop
sq: Syprinë

en: Create Document from template "%s"
sq: Krijon një dokument nga modeli «%s»

en: Create L_auncher...
sq: Krijo lë_shues...

en: Create _Document
sq: Krijo _dokument

en: Create _Folder
sq: Krijo një _Kartelë

en: Create a New Color:
sq: Krijo një ngjyrë të re:

en: Create a New Emblem
sq: Krijo një simbol të ri

en: Create a new empty file inside this folder
sq: Krijon një file të ri bosh në brendësi të kësaj kartele

en: Create a new empty folder inside this folder
sq: Krijon një kartelë të re bosh në brendësi të kësaj kartele

en: Create a new folder '%s'
sq: Krijo një dosje të re '%s'

en: Create a new launcher
sq: Krijo një lëshues të ri

en: Create a symbolic link for each selected item
sq: Krijon një lidhje simbolike për secilin nga elementët e zgjedhur

en: Create and delete files
sq: Krijon dhe eleminon file

en: Create the initial window with the given geometry.
sq: Krijon dritaren kryesore me gjeometrinë e dhënë.

en: Created:
sq: Krijuar:

en: Creating Properties window.
sq: Krijimi i dritares së pronësive.

en: Creating links in "%B"
sq: Krijimi i lidhjeve në «%B»

en: Creator
sq: Krijuesi

en: Cu_t
sq: Pre_je

en: Cursor Position
sq: Pozicioni i kursorit

en: Custom Background
sq: Sfond i personalizuar

en: Custom Side Pane Background Set
sq: Përcaktimi i sfondit të personalizuar të panelit anësor

en: Cut the selected text to the clipboard
sq: Preje tekstin e zgjedhur tek shënimet

en: D_efault zoom level:
sq: Niv_eli i paracaktuar i zmadhimit:

en: D_uplicate
sq: D_yfisho

en: Danube
sq: Danubi

en: Dark Cork
sq: Tapë e errët

en: Date Accessed
sq: Data e hyrjes

en: Date Digitized
sq: Data e dixhitalizimit

en: Date Format
sq: Formati i datës

en: Date Modified
sq: Ndryshimi i fundit

en: Date Taken
sq: Data marrjes

en: Date when file was moved to the Trash
sq: Data kur dokumenti është zhvendosur në Kosh

en: Decrease the view size
sq: Zvogëlon madhësinë e shfaqjes

en: Deep Teal
sq: Gushë rosaku

en: Default
sq: E parazgjedhur

en: Default Background Color
sq: Ngjyra e paracaktuar e sfondit

en: Default Background Filename
sq: Emri i file sfondit të paracaktuar

en: Default Side Pane Background Color
sq: Ngjyra e paracaktuar e sfondit të panelit anësor

en: Default Side Pane Background Filename
sq: Emri i file të sfondit të paracaktuar të panelit anësor

en: Default Thumbnail Icon Size
sq: Madhësia e paracaktuar e ikonës së miniaturave

en: Default _zoom level:
sq: Niveli i paracaktuar i _zmadhimit:

en: Default column order in the list view
sq: Renditja e kollonave e paracaktuar në paraqitjen në formë liste

en: Default column order in the list view.
sq: Renditja e kollonave e paracaktuar në paraqitjen në formë liste.

en: Default compact view zoom level
sq: Niveli i zmadhimit i paracaktuar në paraqitjen kompakte

en: Default folder viewer
sq: Shfaqësi i kartelave i paracaktuar

en: Default icon zoom level
sq: Niveli i zmadhimit i paracaktuar i ikonave

en: Default list of columns visible in the list view
sq: Lista e paracaktuar e kollonave të dukshme tek paraqitja në formë liste

en: Default list of columns visible in the list view.
sq: Lista e paracaktuar e kollonave të dukshme tek paraqitja në formë liste.

en: Default list zoom level
sq: Niveli i zmadhimit i paracaktuar i listës

en: Default sort order
sq: Renditja e vendosjes e paracaktuar

en: Default zoom level used by the compact view.
sq: Niveli i zmadhimit i paracaktuar i përdorur në paraqitjen kompakte.

en: Default zoom level used by the icon view.
sq: Niveli i zmadhimit i paracaktuar i përdorur në paraqitjen me ikona.

en: Default zoom level used by the list view.
sq: Niveli i zmadhimit i paracaktuar i përdorur në paraqitjen në formë liste.

en: Delete '%s'
sq: Fshi '%s'

en: Delete _All
sq: Elemino gjithçk_a

en: Delete all items in the Trash
sq: Eleminon të gjithë elementët në kosh

en: Delete all selected items permanently
sq: Eleminon përgjithmonë të gjithë elementët e zgjedhur

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sq: Eleminon secilin nga elementët e zgjedhur, pa e lëvizur paraprakisht në kosh

en: Delete the open folder permanently
sq: Eleminon në menyrë të përhershme kartelën e hapur

en: Delete this folder, without moving to the Trash
sq: Eleminon këtë kartelë, pa e lëvizur paraprakisht në kosh

en: Deleting files
sq: Duke eleminuar files

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Desktop
sq: Desktopi

en: Desktop computer icon name
sq: Emri i ikonës së kompjuterit në hapësirën e punës

en: Desktop font
sq: Lloji i shkronjave për hapësirën e punës

en: Desktop home icon name
sq: Emri i ikonës home në hapësirën e punës

en: Desktop trash icon name
sq: Emri i ikonës së koshit në hapësirën e punës

en: Details:
sq: Hollësi:

en: Devices
sq: Pajisjet

en: Differences...
sq: Ndryshimet

en: Disable connection to session manager
sq: Çaktivizo lidhjen me menaxhuesin e seancës

en: Display
sq: Shfaq

en: Display Caja help
sq: Hap ndihmën e Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sq: Hap një dritare për të ndryshuar libërshënuesit personalë në këtë menu

en: Display credits for the creators of Caja
sq: Shfaq kreditet e krijuesve të Caja

en: Display icons in the opposite order
sq: Shfaq ikonat duke i rreshtuar nga ana e kundërt

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
sq: Shfaq motivet, ngjyrat dhe simbolet që mund të përdoren për të personalizuar paraqitjen

en: Display this location with the compact view.
sq: Shfaq këtë pozicion me paraqitjen kompakte.

en: Display this location with the icon view.
sq: Shfaq këtë pozicion me paraqitjen me anë të ikonave.

en: Display this location with the list view.
sq: Shfaq këtë pozicion me anë të paraqitjes në formë liste.

en: Do Nothing
sq: Asnjë veprim

en: Do _not Empty Trash
sq: M_os e zbraz koshin

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
sq: Nuk menzhon hapësirën e punës (duke shpërfillur preferimet tek dialogu i rregullimeve).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sq: Zbraz koshin para se të kryhet zmontimi?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sq: Hiqet çdo libërshënues që ka lidhje me këtë pozicion nga lista juaj?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sq: Zbatohet «%s», apo shfaqet përmbajtja e tij?

en: Documents
sq: Dokumente

en: Dots
sq: Me pika

en: Download location?
sq: Shkarkon pozicionin?

en: Drag a color to an object to change it to that color
sq: Për t'i ndryshuar ngjyrën tërhiq një ngjyrë në objekt

en: Drag a pattern tile to an object to change it
sq: Për t'i ndryshuar motivin tërhiq një motiv në objekt

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
sq: Për t'i shtuar një simbol tërhiq një simbol në objekt

en: Drag and drop is not supported.
sq: Zvarritja nuk suportohet.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sq: "Kap e Zvarrit" suportohet vetëm në file lokalë të sistemit.

en: Duplicate each selected item
sq: Krijon një kopje për secilin nga elementët e zgjedhur

en: Duplicating "%B"
sq: Duke duplikuar «%B»

en: E_mpty Trash
sq: Z_braz koshin

en: E_xecute
sq: E_kzekutim

en: Eclipse
sq: Eklips

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Edit Bookmarks
sq: Ndrysho libërshënuesit

en: Edit Caja preferences
sq: Ndrysho preferimet e Caja

en: Edit the saved search
sq: Ndrysho kërkimin e ruajtur

en: Eject the selected volume
sq: Nxjerr jashtë volumin e zgjedhur

en: Eject the volume associated with the open folder
sq: Nxjerr jashtë volumin e shoqëruar me kartelën e hapur

en: Eject the volume associated with this folder
sq: Nxjerr jashtë volumin e shoqëruar me këtë kartelë

en: Emblems
sq: Simbolet

en: Emblems:
sq: Simbolet:

en: Empty Trash
sq: Zbraz koshin

en: Empty _Trash
sq: Zbraz _koshin

en: Emptying Trash
sq: Zbraz Koshin

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
sq: Aktivizon sjelljen e zakonshme të Caja, në të cilën të gjitha dritaret janë dritare shfletimi

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sq: Shkruaj një emër tjetër përshkrues për simbolin. Ky emër do të përdoret në pozicione të tjera për të identifikuar simbolin.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sq: Shkruaj një emër përshkrues për simbolin. Ky emër do të përdoret në pozicione të tjera për të identifikuar simbolin.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
sq: Shkruaj emrin e ri për simbolin e shfaqur:

en: Envy
sq: Lakmi

en: Erase
sq: Fshij

en: Error starting autorun program: %s
sq: Gabim gjatë nisjes së programit të ekzekutimit automatik: %s

en: Error while copying "%B".
sq: Gabim gjatë kopjimit të «%B».

en: Error while copying to "%B".
sq: Gabim gjatë kopjimit në «%B».

en: Error while copying.
sq: Gabim gjatë kopjimit.

en: Error while creating directory %B.
sq: Gabim gjatë krijimit të directory «%B».

en: Error while creating file %B.
sq: Gabim gjatë krijimit të file «%B».

en: Error while creating link to %B.
sq: U ndesh një gabim gjatë krijimit të lidhjes me «%B».

en: Error while deleting.
sq: Gabim gjatë eleminimit.

en: Error while moving "%B".
sq: Gabim gjatë lëvizjes së «%B».

en: Error while moving files to trash.
sq: Gabim gjatë lëvizjes së file në kosh.

en: Error while moving.
sq: Gabim gjatë lëvizjes.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sq: Gabim: %s
    Zgjidh një shikues tjetër dhe provo përsëri.

en: Examples:
sq: Shëmbuj:

en: Execute:
sq: Ekzekutim

en: Exposure Program
sq: Programi i ekspozimit

en: Exposure Time
sq: Koha e ekspozimit

en: Extensions
sq: Prapashtesat

en: FILE
sq: SKEDAR

en: FTP (with login)
sq: FTP (me identifikim)

en: Failed to load image information
sq: Leximi i informacioneve mbi figurën dështoi

en: Fibers
sq: Fibra

en: File Browser
sq: Shfletuesi i file

en: File Management
sq: Administrim Skedari

en: File Management Preferences
sq: Preferimet e administrimit të file

en: File Operations
sq: Operacione mbi file

en: File Permissions:
sq: Të drejta mbi file:

en: File System
sq: File i sistemit

en: File Type
sq: Lloji i file

en: File access:
sq: Hyrja në file:

en: File conflict
sq: Konflikt skedarësh

en: File is not a valid .desktop file
sq: Skedari nuk është një skedar .desktop i vlefshëm

en: File not found
sq: File nuk u gjet

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sq: Emri i file për sfondin e paracaktuar të panelit anësor. Përdoret vetëm nëse side_pane_background_set është TRUE.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sq: I pamundur kopjimi i file në kartelën «%B» sepse mungojnë të drejtat e nevojshme për t'i shikuar.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sq: I pamundur eleminimi i file në kartelën «%B» sepse mungojnë të drejtat e duhura për t'i shfaqur.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sq: I pamundur trajtimi i file në kartelën «%B» sepse mungojnë të drejtat e duhura për t'i shfaqur.

en: Filesystem type:
sq: Lloji i file të sistemit:

en: Fire Engine
sq: Zjarrfikëse

en: Flash Fired
sq: Foto me flash

en: Floral
sq: Me lule

en: Focal Length
sq: Gjatësia e fokusit

en: Folder Permissions:
sq: Të drejta mbi kartelë:

en: Folder access:
sq: Hyrja në kartelë:

en: Folder:
sq: Dosja:

en: Format the selected volume
sq: Formaton volumin e zgjedhur

en: Format the volume associated with the open folder
sq: Formaton volumin e shoqëruar me kartelën e hapur

en: Format the volume associated with this folder
sq: Formaton volumin e shoqëruar me këtë kartelë

en: Forward history
sq: Përpara në kronollogji

en: Fossil
sq: Fosil

en: Free space:
sq: Hapësira e lirë:

en: Free space: %s
sq: Hapësira e lirë: %s

en: GEOMETRY
sq: GJEOMETRIA

en: Go
sq: Shko

en: Go To:
sq: Shko tek:

en: Go to the location specified by this bookmark
sq: Shko tek pozicioni i specifikuar nga ky libërshënues

en: Go to the next visited location
sq: Shkon tek pozicioni në vazhdim i vizituar

en: Go to the previous visited location
sq: Shkon tek pozicioni paraardhës i vizituar

en: Granite
sq: Granit

en: Grapefruit
sq: Qitro

en: Green Weave
sq: Stofë jeshile

en: Group
sq: Grupi

en: Group:
sq: Grupi:

en: History
sq: Kronollogjia

en: Home Folder
sq: Kartela personale

en: Home icon visible on desktop
sq: Ikona home e dukshme në hapësirën e punës

en: ISO Speed Rating
sq: Ndjeshmëria ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sq: Pë_rfshi një komandë «Elimino» që kapërcen koshin

en: Ice
sq: Akull

en: Icon
sq: Ikona

en: Icon View
sq: Paraqitje me ikona

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, në panelin anësor "Degëzimi" të Caja shfaqen vetëm kartelat. Në rast të kundërt shfaqen si kartelat ashtu dhe file.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, dritaret e reja të hapura do ta kenë shtyllën e pozicionit të dukshme.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, dritaret e reja të hapura do ta kenë panelin anësor të dukshëm.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, dritaret e reja të hapura do ta kenë shtyllën e gjëndjes të dukshme.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, dritaret e reja të hapura do të kenë panelët e instrumentëve të dukshëm.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, dritaret e shfletimit të Caja paraqisin një fushë shkrimi teksti për panelin e instrumentëve të pozicionit, në vend të pathbar.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, është i mundur ndryshimi dhe shfaqja e të drejtave të file në një menyrë më të ngjashme me atë të UNIX, duke patur hyrje në opsione më ezoterike.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, kartelat do të rreshtohen gjithmonë përpara file në paraqitjen me ikona dhe në atë në formë liste.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, do të kërkohet konfermimi sa herë që kërkohet të eleminohen file apo zbrazja e koshit.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, atëhere Caja do të montojë automatikisht dispozitivët e heqshëm dhe hard disqet e dukshëm nga përdoruesi në nisje dhe në futjen e dispozitivit.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, atëhere Caja do të hapë automatikisht një kartelë kur dispozitivët montohen në menyrë automatike. Kjo aplikohet vetëm për ata dispozitivë për të cilët është zbuluar një lloj i panjohur x-content/*; për dispozitivët për të cilët zbulohet një lloj i njohur x-content, do të kryhet aksioni i konfiguruar nga përdoruesi.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, aktivizohet mundësia e fshirjes së një file menjëherë dhe "në vend", në vend të lëvizjes në kosh. Ky funksion mund të rezultojë i rrezikshëm, prandaj duhet përdorur me kujdes.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, atëhere Caja nuk do të kërkojë konfermim, e as do të ekzekutohen/nisen automatikisht programet kur futet një dispozitiv.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
sq: Nëse e vërtetë, Caja do të përdorë kartelën home të përdoruesit si desktop. Nëse jo, atëhere do të përdorë ~/Desktop si desktop.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sq: Nëse zgjidhet, shkon në krye të rreshtit nëse teksti bëhet tepër i gjatë.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, një ikonë që çon tek paraqitja e server-ëve të rrjetit do të shfaqet në hapësirën e punës.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, një ikonë që çon tek pozicioni i kompjuterit do të shfaqet në hapësirën e punës.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, një ikonë që çon tek kartela home do të shfaqet në hapësirën e punës.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, një ikonë që çon në kosh do të shfaqet në hapësirën e punës.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, një ikonë që çon tek volumet e montuar do të shfaqet në hapësirën e punës.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
sq: Nëse ky preferim është përcaktuar, të gjitha kollonat në paraqitjen kompakte do të kenë të njëjtën gjerësi. Në rast të kundërt, gjerësia e çdo kollone përcaktohet në menyrë të veçantë.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sq: Nëse e vërtetë, files në dritaret e reja do të rregullohen në renditje reverse. P.sh., nëse janë rregulluar sipas emrit, në vend që të vendosen nga "a" në "z", do të renditen nga "z" tek "a"; nëse të rregulluar sipas madhësisë, në vend që të fillojnë në rritje do të renditen në zbritje.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, ikonat vendosen më afër njëra-tjetrës në menyrë të paracaktuar në dritaret e reja.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
sq: Nëse caktuar në E VËRTETË, etiketat vendosen në krah të ikonave dhe jo poshtë tyre.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sq: Nëse eleminoni një element, ai do të humbasë përgjithmonë.

en: Illustration
sq: Ilustrim

en: Image
sq: Figura

en: Image Type:
sq: Lloji i figurës:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sq: Figurat me madhësi më të madhe se kjo (në byte) nuk kanë asnjë miniaturë. Qëllimi i këtij rregullimi është shmangia e proçesit të krijimit të miniaturave për figurat e mëdha; në fakt një proçes i tillë mund të kërkojë një kohë të gjatë ekzekutimi ose një përdorim të ndjeshëm të kujtesës.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sq: Që të mund të rifitohet hapësira e lirë në këtë volum, është e nevojshme zbrazja e koshit. Të gjithë objektet e lëvizur në kosh në volum do të humbasin në menyrë të përhershme.

en: Increase the view size
sq: Rrit madhësinë e shfaqjes

en: Information
sq: Informacione

en: Justification
sq: Orientimi

en: Keep icons lined up on a grid
sq: Mban ikonat të rreshtuara sipas rrjetës

en: Keep icons sorted by emblems in rows
sq: Mban ikonat në rresht sipas emblemave

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sq: Mban ikonat të rreshtuara sipas datës së ndryshimit

en: Keep icons sorted by name in rows
sq: Mban ikonat të rreshtuara sipas emrit

en: Keep icons sorted by size in rows
sq: Mban ikonat të rreshtuara sipas madhësisë

en: Keep icons sorted by type in rows
sq: Mban ikonat të rreshtuara sipas tipit

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Last changed:
sq: Ndryshimi i fundit:

en: Last modified:
sq: Modifikimi i fundit:

en: Leaf
sq: Gjethe

en: Leave icons wherever they are dropped
sq: Lë ikonat aty ku janë zvarritur

en: Lemon
sq: Limon

en: Less common media formats can be configured here
sq: Konfiguro këtu formatet e suporteve jo tepër të zakonshëm

en: Less than or equal to
sq: Më pak ose e barabartë me

en: Line wrap
sq: Ndërprerja e rreshtit

en: Link _name:
sq: E_mri i lidhjes:

en: Link target:
sq: Lidhur me:

en: Link to %s
sq: Lidhje me %s

en: List Columns
sq: Kollonat e listës

en: List View
sq: Paraqitja në formë liste

en: List files only
sq: Shfaq vetëm listën e file

en: List of possible captions on icons
sq: Listë përshkrimesh të mundëshme të ikonave

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
sq: Lista e llojeve x-content/* për të cilat përdoruesi ka zgjedhur "Asnjë veprim" tek preferimet. Kur futet një dispozitiv që korrespondon me këto lloj, nuk shfaqet asnjë kërkesë dhe nuk niset asnjë aplikativ përkatës.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
sq: Lista e llojeve x-content/* për të cilat përdoruesi ka zgjedhur "Hap kartelën" tek preferimet. Kur futet një dispozitiv që korrespondon me këto lloj, do të hapet një dritare e kartelës.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
sq: Lista e llojeve x-content/* për të cilat përdoruesi ka zgjedhur nisjen e një aplikativi tek preferimet. Kur futet një dispozitiv që korrespondon me këto lloj, do të niset aplikativi i preferuar për llojin përkatës.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
sq: Lista e llojeve x-content/* të caktuara tek "Asnjë veprim"

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
sq: Lista e llojeve x-content/* të caktuara tek "Hap kartelën"

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
sq: Lista e llojeve x-content/* për të cilët niset aplikativi i preferuar.

en: Loading...
sq: Ngarkimi...

en: Local Files Only
sq: Vetëm për skedarët lokalë

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sq: Gjej dokumenta dhe dosje në këtë kompjuter me anë të emrit apo përmbajtjes

en: Location
sq: Vendodhja

en: Location _Bar
sq: P_aneli i pozicionit

en: Location:
sq: Pozicioni:

en: MIME Type
sq: Lloji MIME

en: Make a _Link
sq: Krijo _lidhje

en: Make a permanent connection to this server
sq: Krijon një lidhje të përhershme me këtë server

en: Manila Paper
sq: Letër imballazhimi

en: Maximum image size for thumbnailing
sq: Madhësia maksimum për të krijuar miniaturën e një figure

en: Media
sq: Suporti

en: Merge
sq: Bashko

en: Merge _All
sq: Bashko gjithçk_a

en: Metering Mode
sq: Modalitet ekspometër

en: Mo_ve to Trash
sq: Lë_vize në Kosh

en: Modified:
sq: Modifikuar:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
sq: Hën, 0 tet në 0.00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
sq: Hën, 0 tet 0000 në orën 0.00.00

en: Mount and open %s
sq: Monto dhe hap %s

en: Mount the selected volume
sq: Monton volumin e zgjedhur

en: Mount the volume associated with the open folder
sq: Monton volumin e shoqëruar me kartelën e hapur

en: Mount the volume associated with this folder
sq: Monton volumin e shoqëruar me këtë kartelë

en: Move Dow_n
sq: Lëviz posh_të

en: Move Tab _Left
sq: Lëviz skedën _majtas

en: Move Tab _Right
sq: Lëviz skedën _djathtas

en: Move _Up
sq: Lëviz _sipër

en: Move current tab to left
sq: Lëviz skedën aktuale majtas

en: Move current tab to right
sq: Lëviz skedën aktuale djathtas

en: Move each selected item to the Trash
sq: Lëviz secilin nga elementët e zgjedhur në kosh

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sq: Lëviz apo kopjon file e zgjedhur më parë me anë të një komande «Prite» apo «Ngjite»

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sq: Lëviz apo kopjon file e zgjedhur më parë me anë të një komande «Prite» apo «Ngjite» në kartelën e zgjedhur

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sq: Lëviz apo kopjon file paraprakisht të zgjedhur me anë të një komande «Preje» ose «Ngjite» në brendësi të kësaj kartele

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sq: Lëviz kartelën e hapur jashtë nga koshi në «%s»

en: Move the open folder to the Trash
sq: Lëviz kartelën e hapur në kosh

en: Move this folder to the Trash
sq: Lëviz këtë kartelë në kosh

en: Move to _Trash
sq: Hidhe në _Kosh

en: Moving "%B" to "%B"
sq: Duke lëvizur «%B» në «%B»

en: Moving Files
sq: Levizje dokumentesh

en: Moving files to trash
sq: Lëvizja e file në kosh

en: Mud
sq: Baltë

en: Music
sq: Muzikë

en: Name
sq: Emri

en: Network
sq: Rrjeti

en: Network Servers
sq: Server Rrjeti

en: Network Servers icon visible on the desktop
sq: Ikona Server rrjeti e dukshme në hapësirën e punës

en: Network servers icon name
sq: Emri i ikonës Server rrjeti

en: Never
sq: Kurrë

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sq: Mos kërko konfermim e as mos zbato/nis automatikisht programet kur futen dispozitivë

en: New _Tab
sq: _Skedë e re

en: New _Window
sq: _Dritare e re

en: No applications found
sq: Nuk u gjet asnjë aplikativ

en: No applications selected
sq: Nuk është zgjedhur asnjë aplikativ

en: No bookmarks defined
sq: Nuk është përcaktuar asnjë libërshënues

en: No templates installed
sq: Asnjë model i instaluar

en: None
sq: Asgjë

en: None of the files could be added as emblems.
sq: Asnjë nga filet nuk do të shtohen si simbole.

en: Normal Si_ze
sq: Madhë_si normale

en: Not a launchable item
sq: Nuk është një element i ekzekutueshëm

en: Not allowed to set group
sq: Nuk lejohet përcaktimi i grupit

en: Not allowed to set owner
sq: Nuk lejohet përcaktimi i përdoruesit

en: Not allowed to set permissions
sq: Nuk lejohet përcaktimi i të drejtave

en: Notes
sq: Shënime

en: Numbers
sq: Numra

en: Ocean Strips
sq: Oqean me vazhda

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
sq: 0 tet 0000 në orën 0.00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
sq: 0 tet 0000, 0.00

en: Octal Permissions
sq: Të drejtat oktale

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sq: Krijon vetëm dritaret për URL e specifikuara qartë.

en: Only show folders in the tree side pane
sq: Shfaq vetëm kartelat në panelin anësor

en: Onyx
sq: Onice

en: Open %s
sq: Hap %s

en: Open %s and other "%s" files with:
sq: Hap %s dhe "%s" skedarë të tjerë me:

en: Open %s with:
sq: Hap %s me:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
sq: Hapja dështoi: zgjidhet një veprim tjetër?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
sq: Hapja dështoi, zgjidhet një apliaktiv tjetër?

en: Open File and Close window
sq: Hap file dhe mbyll dritaren

en: Open Folder
sq: Hap kartelën

en: Open Folder W_indow
sq: Hap dr_itaren kartelë

en: Open Location
sq: Hap pozicionin

en: Open Wit_h
sq: _Hap me

en: Open With
sq: Hap me

en: Open With %s
sq: Hap me %s

en: Open _Location...
sq: Hap _pozicionin...

en: Open _Parent
sq: Hap _prindin

en: Open a folder window for the displayed location
sq: Hap një dritare kartelë për pozicion e shfaqur

en: Open all "%s" files with:
sq: Hap të gjithë "%s" skedarët me:

en: Open all %s documents with:
sq: Hap të gjithë %s dokumentet me:

en: Open all files of type "%s" with:
sq: Hap të gjithë file e llojit «%s» me:

en: Open another Caja window for the displayed location
sq: Hap një dritare tjetër Caja për pozicion e shfaqur

en: Open another tab for the displayed location
sq: Hap një tjetër skedë për pozicionin e shfaqur

en: Open each selected item in a folder window
sq: Hap secilin prej elementëve të zgjedhur në një dritare kartele

en: Open each selected item in a navigation window
sq: Hap çdo element të zgjedhur në një dritare eksplorimi

en: Open each selected item in a new tab
sq: Hap secilin prej elementëve të zgjedhur në një skedë të re

en: Open in Navigation Window
sq: Hap në dritaren e eksplorimit

en: Open in New _Tab
sq: Hap në një s_kedë të re

en: Open in New _Window
sq: Hap në _Dritare të re

en: Open in _Folder Window
sq: Hap në _dritaren e kartelës

en: Open the contents of your desktop in a folder
sq: Hap përmbajtjen e hapësirës së punës në një kartelë

en: Open the parent folder
sq: Hap kartelën e nivelit superior

en: Open the selected item in this window
sq: Hap elementin e zgjedhur në këtë dritare

en: Open the trash
sq: Hap koshin

en: Open this folder in a folder window
sq: Hap këtë kartelë në një dritare kartele

en: Open this folder in a navigation window
sq: Hap këtë kartelë në një dritare eksplorimi

en: Open this folder in a new tab
sq: Hap këtë kartelë në një skedë të re

en: Open with other Application...
sq: Hap me një aplikativ tjetër...

en: Open your personal folder
sq: Hap kartelën personale

en: Open your personal templates folder
sq: Hap kartelën personale të modeleve

en: Open your personal trash folder
sq: Hap kartelën personale të koshit

en: Opening "%s".
sq: Hapja e «%s».

en: Orange
sq: Portokalli

en: Original Location
sq: Vendndodhja Origjinale

en: Original file
sq: Skedarë origjinal

en: Original location of file before moved to the Trash
sq: Vendndodhja origjinale e dokumentit para zhvendosur në Kosh

en: Other Type...
sq: Tjetër lloj....

en: Others
sq: Të tjerë

en: Others:
sq: Të tjerë:

en: Owner
sq: Pronari

en: Owner:
sq: Pronari:

en: Pale Blue
sq: Blu e hapur

en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

en: Paste the text stored on the clipboard
sq: Ngjit tekstin që gjendet tek shënimet

en: Patterns:
sq: Motive:

en: Perform a quick set of self-check tests.
sq: Kryen një bashkësi me prova të shpejta auto-kontrolli.

en: Perform or update the search
sq: Kryen ose rifreskon kërkimin

en: Permissions
sq: Autorizimet

en: Picture
sq: Figurë

en: Places
sq: Rezerva

en: Please check the spelling and try again.
sq: Kontrollo korrektësinë e shkrimit dhe provo përsëri.

en: Please choose a different emblem name.
sq: Zgjidhni një emër tjetër për simbolin.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sq: Zvarrit vetëm një figurë për të caktuar një ikonë të personalizuar.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
sq: Vlera të pranuara janë "single" për të lëshuar file me një klikim të vetëm, ose "double" për t'i lëshuar me dopio klikim.

en: Prefere_nces
sq: Preferi_met

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sq: Përgatit file e zgjedhur për tu kpojuar me një komandë «Ngjite»

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sq: Përgatit file e zgjedhur për tu lëvizur me një komandë «Ngjite»

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sq: Përgatit kartelën për tu kopjuar me një komandë «Ngjite»

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sq: Përgatit kartelën për tu lëvizur me një komandë «Ngjite»

en: Preparing
sq: Përgatitja

en: Preparing to Move to "%B"
sq: Duke përgatitur lëvizjen për në «%B»

en: Presentation
sq: Prezantim

en: Preview
sq: Shikoje

en: Preview _sound files:
sq: Pamja e parë e file _sonorë:

en: Properties
sq: Pronësitë

en: Public FTP
sq: FTP publike

en: Purple Marble
sq: Mermer lejla

en: Put labels beside icons
sq: Vendos etiketat në krah të ikonave

en: Quit Caja.
sq: Mbyll Caja.

en: Rating
sq: Vlerësimi

en: Re_name
sq: Rie_mërto

en: Re_versed Order
sq: Rresh_tim në të kundërt

en: Read and write
sq: Lexim dhe shkrim

en: Read-only
sq: Vetëm lexim

en: Redo
sq: Ribëj

en: Redo the last undone action
sq: Rikthe veprimin e fundit të anulluar

en: Reload
sq: Rifresko

en: Reload the current location
sq: Ringarkon pozicionin e tanishëm

en: Remember this password
sq: Kujto këtë fjalëkalim

en: Remove
sq: Hiq

en: Remove this criterion from the search
sq: Hiq këtë kriter nga kërkimi

en: Rename
sq: Riemërto

en: Rename '%s' as '%s'
sq: Riemërto '%s' si '%s'

en: Rename Emblem
sq: Riemërto simbolin

en: Rename selected item
sq: Riemërton elementin e zgjedhur

en: Rename...
sq: Riemërto...

en: Renaming "%s" to "%s".
sq: Ndryshimi i emrit të "%s" në "%s".

en: Replace
sq: Zëvendëso

en: Replace _All
sq: Zëvendëso _Gjithçka

en: Replace file "%s"?
sq: Zëvendëso skedarin "%s"?

en: Replace folder "%s"?
sq: Zëvendëso skedarin "%s"?

en: Replace with
sq: Zëvendëso me

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sq: Zëvendësimi do të heqë të gjithë skedarët në dosje.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sq: Rivendos ikonat për të përmirësuar shpërndarjen në dritare dhe për të shmangur mbivendosjen midis tyre

en: Reset
sq: Nga fillimi

en: Reset View to _Defaults
sq: Përdor rregullimet e _paracaktuara

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
sq: «Nga zero» është një figurë speciale dhe nuk mund të eleminohet.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sq: Rivendos kriterin e rreshtimit dhe nivelin e zoom sipas rregullimeve të paracaktuara për këtë paraqitje

en: Restore Icon's Original Si_ze
sq: Rivendos ma_dhësinë orgjinale të ikonës

en: Restore Icons' Original Si_zes
sq: Ikonat në ma_dhësinë orgjinale

en: Restore Selected Items
sq: Rivendosni Artikujt Zgjedhur

en: Restore each selected icon to its original size
sq: Rikthen çdo ikonë të zgjedhur në madhësinë origjinale

en: Restore selected items to their original position
sq: Rivendosni artikujt e zgjedhur në pozicionin e tyre origjinal

en: Reverse sort order in new windows
sq: Renditje e kundërt tek dritaret e reja

en: Ridged Paper
sq: Letër me kreshta

en: Rough Paper
sq: Letër e ashpër

en: Ruby
sq: Rubin

en: Run "%s" on any selected items
sq: Zbaton «%s» mbi secilin nga elementët e zgjedhur

en: Run in _Terminal
sq: Ekzekuto në _terminal

en: Run or manage scripts from %s
sq: Zbaton ose administron script-et në %s

en: SELinux Context
sq: Konteksti SELinux

en: SELinux context:
sq: Konteksti SELinux:

en: S_kip All
sq: Kapërce gjithç_ka

en: Sa_ve Search
sq: Ru_aj kërkimin

en: Sa_ve Search As...
sq: Ru_aj kërkimin si...

en: Save Search as
sq: Ruaj kërkimin si

en: Save the current search as a file
sq: Ruaj kërkimin aktual si një file

en: Save the edited search
sq: Ruaj kërkimin e ndryshuar

en: Saved search
sq: kërkimi i ruajtur

en: Sea Foam
sq: Shkumë deti

en: Search
sq: Kërko

en: Search Folder
sq: Kartela e kërkimit

en: Search _name:
sq: E_mri i kërkimit:

en: Search for "%s"
sq: Kërko «%s»

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Search:
sq: Kërko:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sq: WebDAV i sigurt (HTTPS)

en: Select All
sq: Zgjidh gjithçka

en: Select Custom Icon
sq: Zgjidh ikonën e personalizuar

en: Select Folder to Save Search In
sq: Zgjedhja e kartelës në të cilën duhet ruajtur kërkimi

en: Select I_tems Matching...
sq: Zgjidh elemen_tët korrispondues...

en: Select Items Matching
sq: Zgjedhja e ekorrespondencës së elementëve

en: Select _All
sq: Zgjidh _gjithçka

en: Select a Category:
sq: Zgjidh një kategori:

en: Select a Color to Add
sq: Zgjidh një ngjyrë për të shtuar

en: Select all and only the items that are not currently selected
sq: Zgjedh të gjithë e vetëm elementët që nuk janë aktualisht të zgjedhur

en: Select all items in this window
sq: Zgjidh të gjithë elementët në këtë dritare

en: Select all the text in a text field
sq: Zgjedh të gjithë tekstin e një fushë teksti

en: Select an Application
sq: Zgjidh një aplikativ

en: Select an Image File for the New Emblem
sq: Zgjidh një figurë për simbolin e ri

en: Select an Image File to Add as a Pattern
sq: Zgjidh një figurë për ta shtuar si motiv

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
sq: Zgjidh një aplikativ për të hapur «%s» dhe file e tjerë të llojit «%s»

en: Select an application to view its description.
sq: Zgjidh një aplikativ për të lexuar përshkrimin e tij.

en: Select folder to search in
sq: Zgjidh kartelën ku do të kërkohet

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sq: Zgjidhni si duhet hapur «%s» dhe nëse duhet kryer ky veprim në të ardhmen për suporte të tjerë të llojit «%s».

en: Select items in this window matching a given pattern
sq: Zgjedh të gjithë elementët në këtë dritare që korrispondojnë me modelin e dhënë

en: Select the columns visible in this folder
sq: Zgjedh kollonat e dukshme në këtë kartelë

en: Select type
sq: Zgjidh llojin

en: Selection Bound
sq: Kufiri i zgjedhjes

en: Session management options:
sq: Opsionet e menaxhimit të seancës:

en: Set _user ID
sq: Përcakto ID e përdor_uesit

en: Set as _Background
sq: Caktoje si s_fond

en: Set as background for _all folders
sq: Caktohje si sfond për të gjith_a kartelat

en: Set as background for _this folder
sq: Caktoje si sfond për kë_të kartelë

en: Set gro_up ID
sq: Përcakto ID e gr_upit

en: Set the zoom level of the current view
sq: Rregullo shkallën e zmadhimit për pamjen aktuale

en: Setting permissions
sq: Përcaktimi i të drejtave

en: Shale
sq: Argjil

en: Show Emblems
sq: Shfaq simbolet

en: Show History
sq: Shfaq kronollogjinë

en: Show Information
sq: Shaq informacionet

en: Show Notes
sq: Shfaq shënimet

en: Show Places
sq: Shfaq rezervat

en: Show Tree
sq: Shfaq degëzimin

en: Show _Hidden Files
sq: Shfaq file e paduks_hëm

en: Show _only folders
sq: Shfaq _vetëm kartelat

en: Show _thumbnails:
sq: Shfaq _miniaturat:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
sq: Shfaq një dritare që mundëson përcaktimin e ngjyrës apo motivit për sfondin e desktop

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sq: Shfaq të drejtat e detajuara në dialogun e pronësisë së file

en: Show folders first in windows
sq: Në fillim shfaq kartelat në dritare

en: Show location bar in new windows
sq: Shfaq menu e pozicionit tek dritaret e reja

en: Show more _details
sq: Shfaq më shumë _detaje

en: Show mounted volumes on the desktop
sq: Shfaq volument e montuara në desktop

en: Show session management options
sq: Shfaq opsionet e menaxhimit të seancës

en: Show side pane in new windows
sq: Bëj të dukshëm panelin anësor tek dritaret e reja

en: Show status bar in new windows
sq: Shfaq status bar tek dritaret e reja

en: Show te_xt in icons:
sq: Shfaq te_kstin në ikona:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
sq: Shfaq kartelën ku gjenden skriptet e dukshëm në këtë menu

en: Show the version of the program.
sq: Shfaq versionin e programit.

en: Show toolbar in new windows
sq: Shfaq menu e veglave tek dritaret e reja

en: Side pane view
sq: Paraqitja e panelit anësor

en: Silver
sq: Argjent

en: Size
sq: Madhësia

en: Size:
sq: Madhësia:

en: Sky
sq: Qiell

en: Sky Ridge
sq: Qiell me kreshta

en: Slashes are not allowed in filenames
sq: Në emrat e file nuk lejohet përdorimi i '/'

en: Snow Ridge
sq: Borë me kreshta

en: Some of the files could not be added as emblems.
sq: Ndonjë prej file nuk do të mund të shtohet si simbol.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
sq: «%s» nuk është një figurë e shfrytëzueshme.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
sq: Nuk është i mundur elminimi i simbolit «%s».

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
sq: Një fjalëkyç mund të përmbajë vetëm gërma, hapësira dhe numra.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
sq: Nuk është i mundur eleminimi i motivit «%s».

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
sq: I pamundur instalimi i motivit «%s».

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
sq: Një emblemë me emrin «%s» ekziston rregullisht.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sq: Nuk është e mundur ekzekutimi i komandave nga një sit në distancë.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
sq: I pamundur zëvendësimi i figurës «Nga zero».

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
sq: Është i nevojshëm specifikimi i një fjalëkyçi për simbolin e ri.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
sq: Duhet specifikuar një emër jo bosh për ngjyrën e re.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
sq: Duhet specifikuar një emër i papërdorur për ngjyrën e re.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sq: I pamundur ndryshimi i grupit të «%s»: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sq: I pamundur ndryshimi i pronarit të «%s»: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sq: I pamundur ndryshimi i të drejtave të «%s»: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sq: E pamundur shfaqja e të gjithë përmbajtjes së «%s»: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sq: I pamundur riemërtimi i «%s» në «%s»: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
sq: E pamundur ruajtja e emrit të emblemës së personalizuar.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
sq: E pamundur ruajtja e emblemës së personalizuar.

en: Sort _folders before files
sq: Rreshto _kartelat përpara file

en: Special flags:
sq: Flag specialë:

en: Specified group '%s' doesn't exist
sq: Grupi «%s» i specifikuar nuk ekziston

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sq: Përdoruesi «%s» i specifikuar nuk ekziston

en: Specify a location to open
sq: Përcakton një pozicion për tu hapur

en: Specify file containing saved configuration
sq: Specifikon dokumentin që përmban konfiurimin e ruajtur

en: Specify session management ID
sq: Specifiko ID e menaxhuesit të seancës

en: Spreadsheet
sq: Fletë llogaritjesh

en: St_atusbar
sq: Shtyll_a e gjëndjes

en: Starting %s
sq: Fillo %s

en: Stop loading the current location
sq: Ndalon ngarkimin e pozicionit të tanishëm

en: Stucco
sq: Stuko

en: Symbolic links only supported for local files
sq: Lidhjet simbolike suportohen vetëm për file lokalë

en: T_emplates
sq: Model_e

en: Tangerine
sq: Mandarinë

en: Terracotta
sq: Baltë e pjekur

en: Text
sq: Teksti

en: Text Ellipsis Limit
sq: Kufiri i eklipsimit të tekstit

en: Text File
sq: File teksti

en: Text view:
sq: Simbolikë:

en: The Link "%s" is Broken.
sq: Lidhja «%s» është e ndërprerë.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sq: Lidhja «%s» është e shkëputur. Lëviz në kosh?

en: The SELinux security context of the file.
sq: Konteksti i sigurisë SELinux i file.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sq: Rreshtimi reciprok i rreshtave tek teksti i etiketës. NUK ka influencë mbi drejtimin e etiketës. Shiko GtkMisc::xalign për këtë.

en: The color cannot be installed.
sq: I pamundur instalimi i ngjyrës.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sq: Paraqitja kompakte ndeshi një gabim gjatë nisjes.

en: The compact view encountered an error.
sq: Paraqitja kompakte ndeshi një gabim.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sq: Pozicioni aktual, në gërma, i kursorit të shtimit.

en: The date the file was accessed.
sq: Data në të cilën është lexuar për herë të fundit.

en: The date the file was modified.
sq: Data në të cilën është ndryshuar për herë të fundit.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
sq: E pamundur hapja e «%s» me veprimin e paracaktuar, pasi nuk mund të hyjë tek file në pozicionet «%s».

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
sq: Madhësia e një ikone për një miniaturë në paraqitjen me ikona.

en: The default width of the side pane in new windows.
sq: Gjerësia e paracaktuar e panelit anësor në dritaret e reja.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sq: Paraqitja si desktop ndeshi në një gabim gjatë nisjes.

en: The desktop view encountered an error.
sq: Paraqitja si desktop ndeshi në një gabim.

en: The destination folder is inside the source folder.
sq: Kartela e destinuar ndodhet në brendësi të kartelës buruese.

en: The destination is not a folder.
sq: Objektivi nuk është një kartelë.

en: The destination is read-only.
sq: Destinimi është në vetëm-lexim

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
sq: Files e tërhequr nuk janë figura të vlefshme.

en: The emblem cannot be added.
sq: I pamundur shtimi i simbolit.

en: The emblem cannot be installed.
sq: Emblema nuk mund të instalohet.

en: The emblems do not appear to be valid images.
sq: Simbolet nuk duken të jenë figura të vlefshme.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sq: I pamundur trajtimi i file «%B» sepse mungojnë të drejtat e duhura për ta lexuar.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sq: E pamundur lëvizja e file «%B» në kosh.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
sq: File '%s' nuk është figurë e vlefshme.

en: The file is not an image.
sq: File nuk është një figurë.

en: The file is of an unknown type
sq: Skedari është i një lloji të panjohur

en: The file that you dropped is not an image.
sq: File i zvarritur nuk është një figurë.

en: The file that you dropped is not local.
sq: File i zvarritur nuk është lokal.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sq: I pamundur krijimi i kartelës «%B» sepse mungojnë të drejtat e nevojshme për ta krijuar në destinim.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sq: I pamundur kopjimi i kartelës «%B» pasi mungojnë të drejtat e nevojshme për ta lexuar.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sq: I pamundur eleminimi kartelës «%B» sepse mungojnë të drejtat e duhura për ta lexuar.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sq: I pamundur trajtimi kartelës «%B» sepse mungojnë të drejtat e duhura për ta lexuar.

en: The folder contents could not be displayed.
sq: Përmbajtja e kartelës nuk mund të shfaqet.

en: The font description used for the icons on the desktop.
sq: Gërma për përshkrimin e përdorur për ikonat në desktop.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
sq: Formati i datave të file. Vlerat e mundëshme janë "locale", "iso", dhe "informal".

en: The group could not be changed.
sq: Grupi nuk mund të ndryshohet.

en: The group of the file.
sq: Grupi i file.

en: The history location doesn't exist.
sq: Pozicioni i kronollogjisë nuk ekziston.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sq: Paraqitja në formë ikonash ndeshi një gabim gjatë nisjes.

en: The icon view encountered an error.
sq: Paraqitja në formë ikonash ndeshi një gabim gjatë nisjes.

en: The item cannot be restored from trash
sq: I pamundur restaurimi i elementit nga koshi

en: The item could not be renamed.
sq: Elementi nuk mund të riemërtohet.

en: The list view encountered an error while starting up.
sq: Paraqitja në formë liste ndeshi një gabim gjatë nisjes.

en: The list view encountered an error.
sq: Paraqitja në forme liste ndeshi një gabim.

en: The location "%s" does not exist.
sq: Pozicioni «%s» nuk ekziston.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
sq: Pozicioni nuk është i vizitueshëm me këtë shikues.

en: The location is not a folder.
sq: Pozicioni nuk është një kartelë.

en: The location of the file.
sq: Pozicioni i skedarit.

en: The media contains digital photos.
sq: Suporti përmban fotografi dixhitale.

en: The media contains software.
sq: Suporti përmban software.

en: The media has been detected as "%s".
sq: Ky suport është njohur si «%s».

en: The mime type of the file.
sq: Lloji mime i file.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sq: Emri "%s" eshtë përdorur njëherë në këtë kartelë. Ju lutem përdorni një emër tjetër.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sq: Emri "%s" nuk është i vlefshëm pasi përmban simbolin "/". Ju lutem, përdorni një emër tjetër.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sq: Emri "%s" nuk është i vlefshëm. Ju lutem përdorni një emër tjetër.

en: The name and icon of the file.
sq: Emri dhe ikona e file.

en: The owner could not be changed.
sq: Pronari nuk mund të ndryshohet.

en: The owner of the file.
sq: Pronari i file.

en: The permissions could not be changed.
sq: Të drejtat nuk mund të ndryshohen.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sq: Të drejtat e «%s» nuk mund të përcaktohen.

en: The permissions of the file, in octal notation.
sq: Të drejtat e file, në tetë shifra.

en: The permissions of the file.
sq: Të drejtat e file.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sq: Të drejtat e file të zgjedhur nuk mund të përcaktohen.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sq: Pozicioni, në gërma, i anës së kundërt të pjesës së zgjedhur, kundrejt kursorit.

en: The selection rectangle
sq: Katrori i zgjedhjes

en: The side pane view to show in newly opened windows.
sq: Paraqitja e panelit anësor për tu shfaqur tek dritaret e reja të hapura.

en: The size of the file.
sq: Madhësia e file.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sq: Software do të zbatohet direkt nga suporti «%s». Nuk duhet ekzekutuar asnjëherë software jo i besueshëm.
    
    Nëse dyshohet, shtyp «Anullo».

en: The target doesn't support symbolic links.
sq: Destinimi nuk suporton lidhjet simbolike.

en: The text of the label.
sq: Teksti i etiketës.

en: The type of the file.
sq: Lloji i file.

en: There is %S available, but %S is required.
sq: %S në dispozicion, por nevoitet %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sq: Nuk ka "%s" në këtë kartelë. Mos e keni lëvizuar apo eleminuar?

en: There is no application installed for %s files
sq: Nuk ka asnjë program të instaluar për skedarët %s

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sq: Nuk ka hapësirë të mjaftueshme në destinim. Provo të fshish disa file për të krijuar hapësirë.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sq: Shënimet nuk përmbajnë asgjë për tu ngjitur.

en: There was an error copying the file into %F.
sq: U ndesh një gabim gjatë kopjimit të file në «%F».

en: There was an error creating the directory in %F.
sq: U ndesh një gabim gjatë krijimit të directory në «%F».

en: There was an error creating the folder "%B".
sq: U ndesh një gabim gjatë krijimit të kartelës «%B».

en: There was an error creating the symlink in %F.
sq: U ndesh një gabim gjatë krijimit të lidhjeve simbolike në «%F».

en: There was an error deleting %B.
sq: U ndesh një gabim gjatë eleminimit të kartelës «%B».

en: There was an error displaying help.
sq: Gabim gjatë shfaqjes së ndihmës.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sq: Gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
sq: U ndesh një gabim gjatë marrjes së informacioneve në lidhje me «%B».

en: There was an error getting information about the destination.
sq: U ndesh një gabim gjatë marrjes së informacioneve në lidhje me objektivin.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sq: U ndesh një gabim gjatë marrjes së informacioneve në lidhje me file në kartelën «%B».

en: There was an error launching the application.
sq: U verifikua një gabim gjatë nisjes së aplikativit.

en: There was an error moving the file into %F.
sq: U ndesh një gabim gjatë lëvizjes së file në «%F».

en: There was an error reading the folder "%B".
sq: U ndesh një gabim gjatë leximit të kartelës «%B».

en: These files are on a Photo CD.
sq: Këto file gjënden në një Foto CD.

en: These files are on a Picture CD.
sq: Këto file gjënden në një Picture CD.

en: These files are on a Super Video CD.
sq: Këto file gjënden në një CD Super Video.

en: These files are on a Video CD.
sq: Këto file gjënden në një CD video.

en: These files are on a Video DVD.
sq: Këto file gjënden në një DVD video.

en: These files are on a digital audio player.
sq: Këto file gjënden në një riprodhues audio dixhital.

en: These files are on an Audio CD.
sq: Këto file gjënden në një CD audio.

en: These files are on an Audio DVD.
sq: Këto file gjënden në një DVD audio.

en: This drop target only supports local files.
sq: Objektivi i kësaj zvarritje suporton vetëm file lokalë.

en: This file cannot be mounted
sq: Ky file nuk mund të montohet

en: This file cannot be unmounted
sq: Skedari nuk mund të çmontohet.

en: This is disabled due to security considerations.
sq: Kjo është çaktivizuar për arsye sigurie.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
sq: Shkaku mund të jetë që simboli është i përhershëm, pra jo i krijuar nga ju.

en: This link cannot be used, because it has no target.
sq: Kjo lidhje nuk mund të përdoret, pasi nuk ka një objektiv.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sq: Kjo lidhje nuk mund të përdoret, pasi objektivi «%s» nuk ekziston.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
sq: Ky emër duhet përcaktuar nëse dëshirohet një emër i persoanlizuar për ikonën kompjuteri në hapësirën e punës.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
sq: Ky emër duhet përcaktuar nëse dëshirohet një emër i persoanlizuar për ikonën home në hapësirën e punës.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
sq: Ky emër duhet përcaktuar nëse dëshirohet një emër i persoanlizuar për ikonën e server-ëve të rrjetit në hapësirën e punës.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
sq: Ky emër duhet përcaktuar nëse dëshirohet një emër i persoanlizuar për ikonën e koshit në hapësirën e punës.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sq: Për të hapur file jo lokalë kopjoi në një kartelë lokale e pastaj zvarritini përsëri.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sq: Për të hapur file jo lokale kopjoi në një kartelë lokale e pastaj zvarriteni përsëri. File lokalë që janë zvarritur do të hapen sidoqoftë.

en: Toggle the display of hidden files in the current window
sq: Shkëmben shfaqjen e file të padukshëm në dritaren aktuale

en: Toggle using a tighter layout scheme
sq: Aktivizo/çaktivizo vendosjen kompakte

en: Toplevel files cannot be renamed
sq: File të nivelit superior nuk mund të riemërtohen

en: Total capacity:
sq: Kapaciteti gjithsej:

en: Trash
sq: Koshi

en: Trash icon visible on desktop
sq: Ikona e koshit e dukshme në desktop

en: Trashed On
sq: Në Kosh

en: Tree
sq: Degëzimi

en: Try Again
sq: Provoni përsëri

en: Type
sq: Lloji

en: Type of click used to launch/open files
sq: Lloji i klik i përdorur për të hapur/lëshuar files

en: Type:
sq: Lloji:

en: Unable to eject %V
sq: E pamundur nxjerrja jashtë e «%V»

en: Unable to eject %s
sq: E pamundur nxjerrja jashtë e %s

en: Unable to mount %s
sq: I pamundur montimi i %s

en: Unable to mount location
sq: I pamundur montimi i pozicionit

en: Unable to mount the location.
sq: I pamundur montimi i pozicionit.

en: Unable to poll %s for media changes
sq: E pamundur pyetja e %s për ndryshime në suporte

en: Unable to rename desktop file
sq: I pamundur riemërtimi i file desktop

en: Unable to rename desktop icon
sq: I pamundur riemërtimi i ikonës desktop

en: Unable to unmount %V
sq: I pamundur zmontimi i «%V»

en: Undo
sq: Anullo

en: Undo the last action
sq: Anullo veprimin e fundit

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: Unmount the selected volume
sq: Zmonton volumin e zgjedhur

en: Unmount the volume associated with the open folder
sq: Zmonton volumin e shoqëruar me kartelën e hapur

en: Unmount the volume associated with this folder
sq: Zmonton volumin e shoqëruar me këtë kartelë

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sq: Version i pasaktë file desktop '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
sq: Opsion i pasaktë nisje: %d

en: Use De_fault
sq: Përdor të para_caktuarin

en: Use _Default Background
sq: Përdor sfondin e _paracaktuar

en: Use the normal view size
sq: Përdor madhësinë normale të shfaqjes

en: Use tighter layout in new windows
sq: Përdor vendosjen e ngjeshur në dritaret e reja

en: User Details
sq: Detajet e përdoruesit

en: User Name:
sq: Emri i përdoruesit:

en: View _new folders using:
sq: Shfaq kartelat e _reja duke përdorur:

en: View of the current folder
sq: Paraqitja e kartelës aktuale

en: View or modify the properties of each selected item
sq: Shfaq ose ndryshon pronësitë e secilit prej elementëve të zgjedhur

en: View or modify the properties of the open folder
sq: Shfaq ose ndryshon pronësitë e kartelës së hapur

en: View or modify the properties of this folder
sq: Shfaq ose ndryshon pronësitë e kësaj kartele

en: Views
sq: Shfaqje

en: Violet
sq: Lejla

en: Visible _Columns...
sq: _Kollonat e dukshme...

en: Volume:
sq: Volumi:

en: Wavy White
sq: E bardhë me onde

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
sq: Të mërkurën, 0 shtator 0000 në orën 0.00.00

en: What to do with executable text files when activated
sq: Si të sillem me files e ekzekutueshëm të tekstit kur aktivizohen

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
sq: Si të sillem me files e ekzekutueshëm të tekstit kur aktivizohen (klikuar një apo dy herë). Vlerat e mundëshme janë "launch" për t'i lëshuar si programe, "ask" për të pyetur se si duhet të veprohet me anë të një dialogu dhe "display" për t'i shfaqur si tekste.

en: When to show number of items in a folder
sq: Kur të shfaqet numri i objekteve në një kartelë

en: When to show preview text in icons
sq: Kur të shfaqet pamja e parë e tekstit në ikona

en: When to show thumbnails of image files
sq: Kur të shfaqen miniaturat e figurave

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
sq: Tregon ku duhet vendosur skeda e fundit e hapur në dritaret e shfletimit

en: Whether a custom default folder background has been set.
sq: Tregon nëse duhet përcaktuar një sfond i personalizuar për kartelat.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
sq: Tregon nëse duhet përcaktuar një sfond i personalizuar për panelin anësor.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
sq: Tregon nëse duhet kërkuar konfermim kur eleminohen file, apo zbrazet koshi

en: Whether to automatically mount media
sq: Tregon nëse duhen montuar automatikisht suportet

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
sq: Tregon nëse duhet hapur automatikisht një kartelë për suportet e auto-montuar

en: Whether to enable immediate deletion
sq: Tregon nëse duhet aktivizuar eleminimi i menjëhershëm

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
sq: Tregon nëse duhet aktivizuar dëgjimi i një pjese audio kur mouse kalon mbi një ikonë

en: Whether to show backup files
sq: Tregon nëse duhen shfaqur file e backup

en: Whether to show hidden files
sq: Tregon nëse duhen shfaqur file e fshehur

en: White
sq: E bardhë

en: Width of the side pane
sq: Gjerësia e panelit anësor

en: Windows share
sq: Të bashkandara Windows

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sq: Vetëm pronari i file mund të ndryshojë këto të drejta.

en: You can choose another view or go to a different location.
sq: Mund të zgjidhet një paraqitje tjetër ose të shkohet në një pozicion tjetër.

en: You can download it or make a link to it.
sq: Është i mundur shkarkimi i pozicionit ose krijimi i një lidhje me të.

en: You can only use images as custom icons.
sq: Mund të përdoren vetëm figurat si ikona të personalizuara.

en: You can only use local images as custom icons.
sq: Mund të përdoren vetëm figurat lokale si ikona të personalizuara.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sq: Mund t'a ndaloni këtë veprim duke klikuar tek «anullo».

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sq: Nuk mund të caktohet më shumë se një ikonë të personalizuar në të njëjtën kohë!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
sq: Nuk është i mundur caktimi i më shumë se një ikone të personalizuar njëkohësisht.

en: You cannot copy a file over itself.
sq: Nuk mund të kopjoni një skedar në vetvete.

en: You cannot copy a folder into itself.
sq: Nuk mund të kopjoni një kartelë në vetvete.

en: You cannot move a folder into itself.
sq: Nuk mund të lëvizet një kartelë në vetvete.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sq: Mungojnë të drejtat e duhura për tu futur në kartelën e destinuar.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sq: Mungojnë të drejtat e nevojshme për të ndryshuar grupin e "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sq: Ju nuk keni të drejtat e nevojshme për të ndryshuar emrin e "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sq: Të drejta të pamjaftueshme për të shikuar përmbajtjen e «%s».

en: You have just inserted a Photo CD.
sq: Sapo është futur një Foto CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
sq: Sapo është futur një Picture CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sq: Sapo është futur një Super Video CD.

en: You have just inserted a Video CD.
sq: Sapo është futur një CD video.

en: You have just inserted a Video DVD.
sq: Sapo është futur një DVD video.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sq: Sapo është futur një disk Blu-Ray bosh.

en: You have just inserted a blank CD.
sq: Sapo është futur një CD bosh.

en: You have just inserted a blank DVD.
sq: Sapo është futur një DVD bosh.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sq: Sapo është futur një HD DVD bosh.

en: You have just inserted a digital audio player.
sq: Sapo është futur një lexues audio dixhitale.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sq: Sapo është futur një suport me foto dixhitale.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sq: Sapo është futur një suport me software të projektuar për tu nisur automatikisht.

en: You have just inserted a medium.
sq: Sapo është futur një suport.

en: You have just inserted an Audio CD.
sq: Sapo është futur një CD audio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sq: Sapo është futur një DVD audio.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sq: Së bashku me Caja duhet të keni marrë edhe një kopje të Liçencës Publike të Përgjithshme GNU; Nëse jo, shkruani tek Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Zoom
sq: Shkalla e zmadhimit

en: Zoom In
sq: Zmadho

en: Zoom Out
sq: Zvogëlo

en: Zoom _In
sq: Z_madho

en: Zoom _Out
sq: Z_vogëlo

en: Zoom to Default
sq: Shkalla e paracaktuar e zmadhimit

en: _About
sq: _Rreth

en: _Add
sq: _Shto

en: _Add Bookmark
sq: _Shto Libërshënues

en: _Add a New Color...
sq: _Shto një ngjyrë të re...

en: _Add a New Emblem...
sq: _Shto një simbol të ri...

en: _Add a New Pattern...
sq: _Shto një motiv të ri...

en: _Always perform this action
sq: Kryej _gjithmonë këtë veprim

en: _Arrange items:
sq: _Rregullo elementët:

en: _Ask each time
sq: _Pyet çdo herë

en: _Back
sq: _Mbrapa

en: _Backgrounds and Emblems...
sq: _Sfondet dhe simbolet...

en: _Bookmarks
sq: _Libërshënues

en: _Browse...
sq: _Shfleto...

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Close
sq: _Mbyll

en: _Close Tab
sq: _Mbyll skedën

en: _Compact
sq: _Kompakte

en: _Computer
sq: _Kompjuteri

en: _Connect
sq: _Lidhu

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Copy Here
sq: _Kopjo këtu

en: _DVD Video:
sq: _DVD video:

en: _Default zoom level:
sq: Niveli i _paracaktuar i zmadhimit:

en: _Delete
sq: _Fshi

en: _Delete Permanently
sq: _Elemino përgjithmonë

en: _Disconnect
sq: _Shkëputu

en: _Display
sq: _Shfaq

en: _Double click to open items
sq: _Dy klikime për të hapur elementët

en: _Download
sq: _Shkarko

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _Edit Bookmarks...
sq: _Ndrysho libërshënues...

en: _Eject
sq: Nxirr_e jashtë

en: _Emblems
sq: _Simbole

en: _Empty File
sq: File _bosh

en: _File
sq: _Skedari

en: _Folder:
sq: _Kartela:

en: _Format
sq: _Formato

en: _Format:
sq: _Formati:

en: _Forward
sq: _Para

en: _Go
sq: _Shko

en: _Group:
sq: _Grupi:

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Home
sq: _Shtëpia

en: _Home Folder
sq: Kartela _personale

en: _Icons
sq: _Ikona

en: _Image:
sq: F_igura:

en: _Invert Selection
sq: _Inverto zgjedhjen

en: _Keep Aligned
sq: _Mbaji të rreshtuara

en: _Keyword:
sq: Fjalç _kyçi:

en: _Link Here
sq: _Lidh këtu

en: _List
sq: _Listë

en: _Location...
sq: _Pozicioni...

en: _Location:
sq: _Pozicioni:

en: _Main Toolbar
sq: Paneli _qendror i instrumentëve

en: _Manually
sq: _Manuale

en: _Mount
sq: _Monto

en: _Move Here
sq: _Lëviz këtu

en: _Music Player:
sq: Lexues _muzike:

en: _Network
sq: _Rrjeti

en: _Never prompt or start programs on media insertion
sq: Mos kërko as_njëherë konfermë apo nis programe kur futen suporte

en: _New Tab
sq: Skedë e _re

en: _Next Tab
sq: Skeda në _Vazhdim

en: _Only for files smaller than:
sq: _Vetëm për file më të vegjël se:

en: _Open
sq: _Hap

en: _Open Scripts Folder
sq: _Hap kartelën e script-eve

en: _Open With %s
sq: _Hap me %s

en: _Organize by Name
sq: _Organizuar me Emër

en: _Owner:
sq: Pr_onari:

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: _Paste Into Folder
sq: _Ngjit në kartelë

en: _Pattern:
sq: _Modeli:

en: _Patterns
sq: _Motive

en: _Photos:
sq: _Foto:

en: _Places
sq: _Rezervat

en: _Port:
sq: _Porta:

en: _Previous Tab
sq: Skeda _Paraardhëse

en: _Properties
sq: _Pronësitë

en: _Read
sq: _Leximi

en: _Redo
sq: _Përsërit

en: _Reload
sq: _Ringarko

en: _Remember this application for "%s" files
sq: _Kujto këtë program për skedarët "%s"

en: _Remove
sq: _Hiq

en: _Remove a Color...
sq: _Hiq një ngjyrë...

en: _Remove a Pattern...
sq: _Hiq një motiv...

en: _Remove an Emblem...
sq: _Hiq një simbol...

en: _Remove...
sq: _Hiq...

en: _Rename...
sq: _Riemërto...

en: _Restore
sq: _Rivendos

en: _Retry
sq: _Riprovo

en: _Revert
sq: _Rikthe

en: _Run
sq: _Ekzekuto

en: _Run executable text files when they are opened
sq: Zb_ati file e ekzekutueshëm të tekstit kur hapen

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Scripts
sq: _Script-e

en: _Search
sq: _Kërko

en: _Search for Files...
sq: _Kërko për file...

en: _Search for:
sq: _Kërko për:

en: _Server:
sq: _Serveri:

en: _Side Pane
sq: Paneli anë_sor

en: _Single click to open items
sq: Klik i _vetëm për të hapur elementët

en: _Skip
sq: _Tejkalo

en: _Skip files
sq: _Kapërce file

en: _Start
sq: _Fillo

en: _Sticky
sq: Ngjitë_s

en: _Stop
sq: _Ndalo

en: _Tabs
sq: _Skedat

en: _Text beside icons
sq: _Tekst në krah të ikonave

en: _Trash
sq: _Koshi

en: _Type:
sq: _Lloji:

en: _Undo
sq: _Anullo

en: _Unmount
sq: _Zmonto

en: _Up
sq: _Sipër

en: _Use a custom command
sq: _Përdor një komandë të personalizuar

en: _Use compact layout
sq: _Përdor paraqitje kompakte

en: _View
sq: _Shfaq

en: _View executable text files when they are opened
sq: _Shfaq file e ekzekutueshëm të tekstit kur hapen

en: _Write
sq: _Shkrimi

en: access
sq: futja

en: by Modification _Date
sq: sipas _Datës së ndryshimit

en: by _Emblems
sq: sipas _Simboleve

en: by _Name
sq: sipas _emrit

en: by _Size
sq: sipas madhë_sisë

en: by _Type
sq: sipas _Tipit

en: create/delete
sq: krijim/eleminim

en: dropped text.txt
sq: teksti zvarritur.txt

en: free
sq: e lirë

en: link
sq: lidhje

en: link (broken)
sq: lidhje (e shkëputur)

en: list
sq: lista

en: loading...
sq: ngarkimi...

en: nd copy)
sq: (kopja

en: new file
sq: file i ri

en: no
sq: jo

en: nothing
sq: asgjë

en: on the desktop
sq: në hapësirën e punës

en: pointing at "%s"
sq: ka si objektiv «%s»

en: rd copy)
sq: (kopja

en: read
sq: lexim

en: st copy)
sq: (kopja

en: th copy)
sq: kopja)

en: today
sq: sot

en: today at %-I:%M %p
sq: sot më %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
sq: sot në %-H.%M.%S

en: today at 00:00 PM
sq: sot në 0.00

en: today at 00:00:00 PM
sq: sot në 0.00.00

en: today, %-I:%M %p
sq: sot, %-H.%M

en: today, 00:00 PM
sq: sot, 0.00

en: unknown
sq: e panjohur

en: unknown MIME type
sq: lloj MIME i panjohur

en: unknown type
sq: lloj i panjohur

en: unreadable
sq: palexueshme

en: untitled folder
sq: kartelë pa emër

en: used
sq: përdorur

en: write
sq: shkrim

en: yesterday
sq: dje

en: yesterday at %-I:%M %p
sq: dje më %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
sq: dje në %-H.%M.%S

en: yesterday at 00:00 PM
sq: dje në 0.00

en: yesterday at 00:00:00 PM
sq: dje në 0.00.00

en: yesterday, %-I:%M %p
sq: dje, %-H.%M

en: yesterday, 00:00 PM
sq: dje, 0.00
