eom 1.25.0 - en to sq translation catalogue (307 entries)

en:  (invalid Unicode)
sq:  (Unicode i pavlefshëm)

en: %.1f (35mm film)
sq: %.1f (film 35mm)

en: %.1f (lens)
sq: %.1f (lente)

en: <b>%f:</b> original filename
sq: <b>%f:</b> dokumenti origjinal

en: <b>%n:</b> counter
sq: <b>%n:</b> numërator

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
sq: Koshi për "%s" nuk u gjënd. Dëshironi të fshini këtë imazh përherë?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
sq: Një vlerë më e madhe se 0 përcakton kohën në sekonda gjatë së cilës një figurë qëndron në ekran para se figura në vazhdim të shfaqet automatikisht. Zero çaktivizon shfletimin automatik.

en: About this application
sq: Informacione në lidhje me këtë aplikativ

en: Active plugins
sq: Plugin e aktivizuar

en: All Files
sq: Të gjithë files

en: All Images
sq: Të gjitha figurat

en: Allow zoom greater than 100% initially
sq: Lejo zmadhimin më shume se 100% gjatë hapjes

en: Aperture Value:
sq: Vlera e hapjes:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
sq: Me të vërtetë dëshironi të hidhni
    "%s" në kosh?

en: As _background
sq: Si _sfond

en: As check _pattern
sq: Si _fushë shahu

en: As custom c_olor:
sq: Si ngjyrë e pers_onalizuar:

en: As custom color:
sq: Si gnjyra modifikuar

en: At least two file names are equal.
sq: Të paktën dy prej emrave të file janë njësoj.

en: Author:
sq: Autori:

en: Automatic orientation
sq: Orientim automatik

en: Background
sq: Sfondi

en: Background Color
sq: Ngjyra e Sfondit

en: Both
sq: Së bashku

en: Browse and rotate images
sq: Shfleto dhe rrotullo figurat

en: Bytes:
sq: Bytes

en: C_enter:
sq: Në q_endër:

en: Camera
sq: kamerë

en: Camera Model:
sq: Modeli i kamerës:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
sq: Ndryshon dukshmërinë e panelit të koleksionit të figurave në dritaren aktuale

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
sq: Ndryshon dukshmërinë e panelit anësor në dritaren aktuale

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
sq: Ndryshon dukshmërinë e panelit të gjëndjes në dritaren aktuale

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
sq: Ndryshon dukshmërinë e shtyllës së instrumentëve në dritaren aktuale

en: Choose a folder
sq: Zgjidh një kartelë

en: Close _without Saving
sq: Mbyll _pa ruajtur

en: Close main window without asking to save changes.
sq: Mbylle dritaren kryesore pa pyetur për ruajtjen e ndryshimeve.

en: Close window
sq: Mbyll dritaren

en: Collection
sq: Koleksion

en: Color for Transparent Areas
sq: Ngjyra për zonat e tejdukshme

en: Copy the selected image to the clipboard
sq: Kopjo imazhin e zgjedhur në kujtesë

en: Could not display help for Eye of MATE
sq: E pamundur shfaqja e ndihmës për Eye of MATE

en: Could not load image '%s'.
sq: I pamundur ngarkimi i figurës '%s'.

en: Couldn't access trash.
sq: Nuk kam hyrje në kosh.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sq: E pamundur përgatitja e kujtesës për të ngarkuar file JPEG

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
sq: I pamundur krijimi i file të përkohshëm për të ruajtur: %s

en: Couldn't delete file
sq: Nuk mund të fshih dokumentin

en: Date
sq: Data

en: Date in statusbar
sq: Data në menunë e gjendjes

en: Date/Time:
sq: Datë/Orë:

en: Delay in seconds until showing the next image
sq: Intervali në sekonda para se të shfaqet figura në vazhdim

en: Description:
sq: Përshkrimi:

en: Destination folder:
sq: Kartela e destinuar:

en: Details
sq: Detaje:

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
sq: Përcakton se si duhet treguar transparenca. Vlerat e vlefshme janë të kontrolluara, ngjyra dhe asnjë. Nëse ngjyra zgjidhet, atëherë çelësi i trans-ngjyrës përcakton vlerën e ngjyrave të përdorura.

en: Disable image collection
sq: Çaktivizo koleksionimin e figurave

en: EXIF not supported for this file format.
sq: EXIF nuk suportohet për këtë format file.

en: E_xpand images to fit screen
sq: Z_madho figurat për t'ja përshtatur ekranit

en: East
sq: Lindja

en: Edit Image
sq: Përpuno figurën

en: Edit the application toolbar
sq: Ndrysho panelin e instrumentëve të aplikativit

en: Edit the current image using %s
sq: Përpuno figurën aktuale me %s

en: Enlarge the image
sq: Zmadho figurën

en: Error on deleting image %s
sq: Gabim gjatë fshirjes së figurës %s

en: Error printing file:
    %s
sq: Gabim gjatë printimit të file:
    %s

en: Exposure Time:
sq: Koha e ekspozimit:

en: External program to use for editing images
sq: Programi i jashtëm për të përdorur për përpunimin e figurave

en: Extrapolate Image
sq: Interpolo imazhin

en: Eye of MATE Image Viewer
sq: Shfaqësi i figurave Eye of MATE

en: Eye of MATE Preferences
sq: Preferimet e Eye of MATE

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
sq: Eye of MATE nuk arriti të përcaktojë një format të suportuar të shkruajtshëm file duke u nisur nga emri i file.

en: File Name Preview
sq: Pamja e parë e dokumentit

en: File Path Specifications
sq: Përshkrimi i rrugës dokumentit

en: File format is unknown or unsupported
sq: Format i panjohur apo i pasuportuar file

en: Filename format:
sq: Formati i emrit të file:

en: Fit
sq: Përshtat

en: Fit the image to the window
sq: Përshtat figurën dritares

en: Flip _Horizontal
sq: Përmbyse _Horizontalisht

en: Flip _Vertical
sq: Përmbyse _Vertikalisht

en: Focal Length
sq: Gjatësia e fokusit

en: Focal Length:
sq: Gjatësia e fokusit:

en: Folder
sq: Kartelë

en: Fullscreen with double-click
sq: Ekran i plotë me dopjo-klik

en: GPS Data
sq: GPS Informacion

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Go to a random image of the collection
sq: Shko tek imazhi rastësishëm i koleksionit

en: Go to the first image of the collection
sq: Shko tek figura e parë e koleksionit

en: Go to the last image of the collection
sq: Shko tek figura e fundit e koleksionit

en: Go to the next image of the collection
sq: Shko tek figura pasardhëse e koleksionit

en: Go to the previous image of the collection
sq: Shko tek figura paraardhëse e koleksionit

en: Height:
sq: Lartësia:

en: Help on this application
sq: Ndihmë në këtë aplikativ

en: Horizontal
sq: Horizontalisht

en: ISO Speed Rating:
sq: Ndjeshmëria ISO:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
sq: Nëse aktivizohet dhe imazhi nuk ngarkohet atehere të vendoset në dritare aktive, zgjedhjesi i dokumentit do të shfaq dosjen e fotografive të përdoruesit për përdorimin e XDG drejtoritë speciale të përdoruesit. Nëse çaktivizuar ose fotografi dosje nuk është krijuar, ajo do të tregojë në dosjen aktuale të punës.

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
sq: Nëse aktivizohet, Syri i MATE nuk do të kërkojë konfirmim kur lëvizin imazhet në kosh. Ajo do të vazhdojë të kërkojë nëse ndonjë fotografi nuk mund të zhvendoset në kosh dhe do të fshihet në vend.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
sq: Nëse aktivizohet, lista e detajuar metadata në dialogun e pronave do të zhvendoset në faqen e vet në dialog. Kjo duhet të bëjë dialogun më të përdorshëm në ekranet më të vogla, p.sh. të përdorur nga netbooks. Nëse me aftësi të kufizuara, widget do të jetë i ngulitur në faqen "Metadata".

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
sq: Nëqoftëse kyçi i tejdukshmërisë ka vlerën COLOR, atëhere ky kyç përcakton ngjyrën e përdorur për tejdukshmërinë e treguar.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
sq: Nëse kjo është aktive, ngjyra përcaktuar nga çelesi i ngjyres-sfondit do të përdoret për të mbushur zonën prapa imazhit. Nëse nuk është caktuar, tema aktuale GTK + do të përcaktojë mbushjen e ngjyrave.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
sq: Nëse kjo është vendosur në FALSE figurat e vogla nuk do të zmadhohen që t'i përshtaten ekranit gjatë hapjes.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
sq: Nëse nuk ruani, të gjithë ndryshimet tuaja do të humbasin përgjithmonë.

en: If you don't save, your changes will be lost.
sq: Nëse nuk ruani, të gjithë ndryshimet tuaja do të humbasin përgjithmonë.

en: Image
sq: Figura

en: Image Data
sq: Të dhënat e figurës

en: Image Enhancements
sq: Zmadhim imazhi

en: Image Properties
sq: Pronësitë e figurës

en: Image Settings
sq: Rregullimi i figurës

en: Image Taking Conditions
sq: Kushtet e marrjes së figurës

en: Image View
sq: Shikuesi i figurave

en: Image Zoom
sq: Zoom imazhi

en: Image collection pane position.
sq: Pozicioni i panelit të mbledhjes së imazhit

en: Image loading failed.
sq: Ngarkimi i figurës dështoi.

en: In
sq: Zmadho

en: Inches
sq: Inch

en: Interpolate Image
sq: Interpolo figurën

en: Keywords:
sq: Fjalë kyç:

en: Leave Fullscreen
sq: Largohu nga modaliteti me ekran të plotë

en: Left
sq: Majtas

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
sq: Lista me plugin aktivë. Nuk përmban "Vendndodhjen" e plugin aktivë. Shiko file .eom-plugin për të marrë vendndodhjen e një plugin të dhënë.

en: Location:
sq: Pozicioni:

en: Loop through the image sequence
sq: Cikli midis sekuencës së figurave

en: Maker Note
sq: Shënime mbi marrjen

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
sq: F_sheh

en: Metering Mode:
sq: Modalitet ekspometër:

en: Millimeters
sq: Milimetra

en: Mirror the image horizontally
sq: Pasqyro horizontalisht figurën

en: Mirror the image vertically
sq: Pasqyro vertikalisht figurën

en: Move the selected image to the trash folder
sq: Lëviz në kosh figurën e zgjedhur

en: Move the selected item on the toolbar
sq: Lëviz elementin e zgjedhur tek paneli i instrumentëve

en: Move to _Trash
sq: Hidhe në _Kosh

en: Name:
sq: Emri:

en: No image loaded.
sq: Asnjë figurë e ngarkuar.

en: No images found in '%s'.
sq: Nuk u gjet asnjë figurë tek '%s'.

en: None
sq: Asgjë

en: Normal
sq: Mesatar

en: North
sq: Veri

en: Open Folder
sq: Hap kartelën

en: Open Image
sq: Hap imazhin

en: Open _with
sq: Hap _me

en: Open a file
sq: Hap një file

en: Open in fullscreen mode
sq: Hap në modalitetin me ekran të plotë

en: Open in slideshow mode
sq: Hap në modalitetin e prezantimit

en: Open the selected image with a different application
sq: Hap figurën e zgjedhur me një aplikativ tjetër

en: Opening image "%s"
sq: Hapja e imazhit "%s".

en: Options
sq: Opsionet

en: Other
sq: Tjetër

en: Out
sq: Zvogëlo

en: Page Setup
sq: Rregullimi i faqes

en: Pause Slideshow
sq: Ndalo prezantimin

en: Pause or resume the slideshow
sq: Ndalo ose vazhdo me prezantimin

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
sq: Të lutem provo një prapashtesë tjetër file si p.sh. .png ose .jpg.

en: Position
sq: Pozicioni

en: Prefere_nces
sq: Preferi_met

en: Preferences for Eye of MATE
sq: Preferimet për Eye of MATE

en: Preview
sq: Shikoje

en: Print the selected image
sq: Printo figurën e zgjedhur

en: Prope_rties
sq: P_ronësitë

en: Properties
sq: Pronësitë

en: Question
sq: Pyetje

en: Randomize the image sequence
sq: Bëj të rastësishëm rendin e figurave

en: Reload Image
sq: Ringarko figurën

en: Reload current image
sq: Ringarko figurën e tanishme

en: Remove the selected item from the toolbar
sq: Hiq elementin e zgjedhur nga paneli i instrumentëve

en: Remove the selected toolbar
sq: Hiq panelin e zgjedhur të instrumentëve

en: Rename from:
sq: Riemërto nga:

en: Replace spaces with underscores
sq: Zëvendëso hapësirat me underscore (nën_ndarës)

en: Right
sq: Djathtas

en: Rotate Counterc_lockwise
sq: Rrotu_llo drejtim orar

en: Rotate the image 90 degrees to the left
sq: Rrotullo 90 gradë majtas figurën

en: Rotate the image 90 degrees to the right
sq: Rrotullo 90 gradë djathtas figurën

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sq: Zbato '%s --help' për të shikuar listën e plotë të opsioneve të komandës.

en: S_elect the images you want to save:
sq: Z_gjidh imazhet që dëshironi të ruani:

en: S_lideshow
sq: S_hfaqje

en: Save As
sq: Ruaj si

en: Save Image
sq: Ruaj figurën

en: Save _As
sq: Ruaj_Si

en: Save _As…
sq: Ruaj_Si...

en: Save changes in currently selected images
sq: Ruaj ndryshimet tek figurat e zgjedhura aktualisht

en: Save changes to image "%s" before closing?
sq: Ruaj ndryshimet ne imazhe "%s" para mbylljes?

en: Save the selected images with a different name
sq: Ruaj figurat e zgjedhura me një emër tjetër

en: Saving image "%s" (%u/%u)
sq: Duke ruajtur figurën "%s" (%u/%u)

en: Saving image locally…
sq: Ruaj imazhin në vend...

en: Scroll wheel zoom
sq: Zmadhimi me rrotën e mouse

en: Separator
sq: Ndarës

en: Sequence
sq: Sekuenca

en: Set as _Desktop Background
sq: Sfond i personalizuar

en: Set the selected image as the desktop background
sq: Vër figurën e zgjedhur si sfond ekrani

en: Show the application's version
sq: Informacioni i versionit programit

en: Show the current image in fullscreen mode
sq: Shfaq figurën aktuale në modalitetin me ekran të plotë

en: Show the image at its normal size
sq: Shfaq figurën në madhësinë natyrale

en: Show the properties and metadata of the selected image
sq: Shfaq pronësitë dhe metadata të figurës së zgjedhur

en: Show “_%s”
sq: Shfaq “_%s”

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
sq: Trego/fsheh koleksionin ë figurave sipër butonave rrotull.

en: Show/Hide the image collection pane.
sq: Trego/fsheh koleksionin ë figurave sipër panelit.

en: Show/Hide the window side pane.
sq: Trego/fsheh dritaren anesore panelit.

en: Show/Hide the window statusbar.
sq: Trego/fsheh dritaren e gjendjes.

en: Show/Hide the window toolbar.
sq: Shfaq/Fsheh dritaren toolbar

en: Shrink the image
sq: Zvogëlo figurën

en: Side _Pane
sq: _Paneli anës

en: Simple image viewer
sq: Shikues figurash i thjeshtë

en: Size
sq: Madhësia

en: Slideshow
sq: Diapozitivët

en: Smooth images when zoomed-_in
sq: Zbut imazhet kur zoom-në

en: Smooth images when zoomed-_out
sq: Zbut imazhet kur zoom-jashë

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
sq: Disa nga imazhet e zgjedhura nuk mund të zhvendoset në kosh dhe do të hiqen përgjithmonë. Jeni te sigurte qe doni te vazhdoni?

en: South
sq: Jug

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
sq: Fillo një instancë të re në vend të ripërdorimit të instancës ekzistuese

en: Start a slideshow view of the images
sq: Nis shfaqjen në formë diapozitivësh të figurave

en: Start counter at:
sq: Fillo numëruesin tek:

en: T_oolbar
sq: Paneli i _instrumentëve

en: Taken on
sq: Marrë në

en: Temporary file creation failed.
sq: Krijimi i file të përkohshëm dështoi.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
sq: Ngjyra që është përdorur për të mbushur zonën prapa imazhit. Nëse çelësi përdor-ngjyrat-sfondit nuk është vendosur, ngjyra përcaktohet nga tema aktive GTK + në vend.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
sq: Emri i skedarit desktop (përfshirë edhe ".desktop") e programit për t'u përdorur për redaktimin e imazheve (kur "Ndrysho imazhin" klikohet butoni i shiritit të veglave). Vendosni tek vargu i zbrazët për të çaktivizuar këtë funksion.

en: The given locations contain no images.
sq: Pozicioni i dhënë nuk përmban figura.

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
sq: Imazhi "%s" është ndryshuar me një aplikacion tjetër.
    Dëshironi të ringarkoni atë?

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
sq: Imazhi "%s" është vendosur si sfond.
    Dëshironi të modifikoni formën e saj?

en: The image whose printing properties will be set up
sq: Printimi i Imazhit e të ciles konfigurimet do të ndërtohen

en: The information for the page where the image will be printed
sq: Informacione mbi faqen ku do të printohet figura

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
sq: Shumëzuesi që duhet aplikuar kur përdoret rrota e mouse për të zmadhuar. Kjo vlerë përcakton hapin e zmadhimit të përdorur për çdo rrotullim. P.sh., 0.05 rezulton në një zmadhim prej 5% për çdo rrotullim dhe 1.00 sjell si pasojë zmadhimin në 100%.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sq: Ky program shpërndahet me dëshirën që të jetë i vlefshëm për ju, por PA ASNJË LLOJ GARANCIE; bile as pa garancinë e TREGTIMIT apo PËRDORIMIT PËR QËLLIME TË VEÇANTA.  Shiko Liçencën Publike të Përgjithshme GNU për hollësi të mëtejshme.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sq: Ky program është software i lirë; mund ta rishpërndani apo/dhe ndryshoni nën kushtet e Liçencës Publike të Përgjithshme GNU sikurse publikuar nga Fondacioni Free Software; duke zgjedhur midis versionit 2 të Liçencës, ose (sipas dëshirës suaj) çdo versioni tjetër të mëvonshëm.

en: Time
sq: Ora

en: To:
sq: tek:

en: Toolbar Editor
sq: Edituesi i panelit të instrumentëve

en: Transformation failed.
sq: Transformimi dështoi.

en: Transformation on unloaded image.
sq: Transformimi i figurës së pangarkuar.

en: Transparency color
sq: Ngjyrë e tejdukshme

en: Transparency indicator
sq: Treguesi i transparencës

en: Transparent Parts
sq: Pjesë të tejdukshme

en: Trash images without asking
sq: Fshi imazhet pa pyetur

en: Type
sq: Lloji

en: Type:
sq: Lloji:

en: Undo the last change in the image
sq: Anullo ndryshimin e fundit në figurë

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Use "%s" to open the selected image
sq: Përdor "%s" për të hapur figurën e zgjedhur

en: Use a custom background color
sq: Përdor ngjyrat e paracaktuara të sfondit

en: Value
sq: Vlera

en: Vertical
sq: Vertikalisht

en: West
sq: Perëndim

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
sq: Nëse zgjedhjesi i dokumentit duhet të tregojnë fotot e dosjes të përdoruesit nëse nuk ka imazhe për të ngarkuar.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
sq: Nëse paneli i figurave mbledhese duhet të jetë përmas-ndryshues.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
sq: Nëse figura duhet të bëhen zoom-në. Kjo çon në cilësi të veshur dhe është disi më i ngadaltë se figurat jo të rregullta.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
sq: Nëse figura duhet të bëhen zoom-jashtë. Kjo çon në cilësi më të mirë, por është disi më i ngadaltë se figurat jo të rregullta.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
sq: Nëse figura duhet rrotulluar automatikisht bazuar në orientimin EXIF.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
sq: Nëse lista metadata në dialogun e pronave duhet të ketë faqen e vet.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
sq: Nëse rrota e mouse duhet të përdoret për zoom.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
sq: Nëse sekuenca e figurave duhet shfaqur në një cikël të pafund.

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
sq: Nëse rendi i figurave duhet të shfaqet një lak të rastësishëm.

en: Width:
sq: Gjerësia:

en: XMP Other
sq: Tjetër XMP

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
sq: Ju duhet të keni marrë një kopje të Licencës së Përgjithshme Publike GNU së bashku me këtë program; nëse jo, shkruani në Fondacionin e Programit-it të Lirë, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Zoom _Out
sq: Z_vogëlo

en: Zoom multiplier
sq: Shumëfishuesi i shkallës së zmadhimit

en: [FILE…]
sq: [FILE...]

en: _About
sq: _Rreth

en: _Automatic orientation
sq: Orientim _automatik

en: _Best Fit
sq: _Përshtate

en: _Bottom:
sq: _Poshtë:

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Close
sq: _Mbyll

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Delete Toolbar
sq: _Hiq panelin e instrumentëve

en: _Do not ask again during this session
sq: _Mos pyesni përsëri gjatë këtij sesioni

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _First Image
sq: _Figura e parë

en: _Fullscreen
sq: _Ekran i plotë

en: _Go
sq: _Shko

en: _Height:
sq: _Lartësia:

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Image
sq: _Figura

en: _Image Collection
sq: Koleksioni i _Figurave

en: _Last Image
sq: Figura e _fundit

en: _Left:
sq: _Majtas:

en: _Loop sequence
sq: Sekuenca e _Loop

en: _Move on Toolbar
sq: _Lëviz tek paneli i instrumentëve

en: _Next
sq: _Pasardhëse

en: _Next Image
sq: Figura _Në vazhdim

en: _Normal Size
sq: Madhësia _Normale

en: _Open Background Preferences
sq: _Hap Preferencat e Sonfit

en: _Open…
sq: _Hap...

en: _Previous
sq: _Paraardhësja

en: _Previous Image
sq: Figura _Paraardhëse

en: _Print…
sq: _Printo...

en: _Random Image
sq: _Imazhe Rastësisht

en: _Random sequence
sq: _Rend i rastësishëm

en: _Reload
sq: _Ringarko

en: _Remove from Toolbar
sq: _Hiq nga paneli i instrumentëve

en: _Reset to Default
sq: _Rikthe në vlerën e paracaktuar

en: _Retry
sq: _Riprovo

en: _Right:
sq: _Djathtas:

en: _Rotate Clockwise
sq: _Rrotullim Orar

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Scaling:
sq: _Shkalla:

en: _Statusbar
sq: _Shtylla e gjëndjes

en: _Switch image after:
sq: _Kalo tek figura tjetër mbas:

en: _Toolbar
sq: _Paneli i instrumentëve

en: _Tools
sq: Ins_trumentë

en: _Top:
sq: _Sipër:

en: _Undo
sq: _Anullo

en: _Unit:
sq: _Njësia:

en: _View
sq: _Shfaq

en: _Width:
sq: _Gjerësia:

en: _Zoom In
sq: _Zmadho

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
sq: Koshi

en: as is
sq: si është

en: seconds
sq: sekonda
