mate-utils 1.25.1 - en to sq translation catalogue (295 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
sq: 
    ... Tepër gabime, nuk mund të shfaqen ...

en:  (another copy)
sq:  (kopje e dytë)

en:  (copy)
sq:  (kopje)

en:  (invalid Unicode)
sq:  (Unicode i pavlefshëm)

en: "%s" in %s
sq: "%s" në %s

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sq: %A, %B %-d %Y më %-I:%M:%S %p

en: %s (another copy)%s
sq: %s (kopje e dytë)%s

en: %s (copy)%s
sq: %s (kopja)%s

en: %s - Dictionary
sq: %s - Fjalori

en: (stopped)
sq: (u ndalua)

en: A locate database has probably not been created.
sq: Mesa duket nuk është krijuar akoma databaza e vendodhjeve.

en: A_vailable options:
sq: Opcionet në d_ispozicion:

en: Add new filter
sq: Shto Filter T'ri

en: Add search option
sq: Shto një kusht kërkimi

en: All Files
sq: Të gjithë files

en: An error occurred
sq: U verifikua një gabim

en: Application does not accept documents on command line
sq: Aplikacioni nuk pranon dokumente në rreshtin e komandës

en: Automatically start a search
sq: Fillo automatikisht kërkimin

en: Available
sq: Në dispozicion

en: Available options
sq: Opcionet në dispozicion

en: Background:
sq: Sfondi:

en: Bigger text size
sq: Tekst me madhësi më të madhe

en: Border
sq: Kornizë

en: Border Effect
sq: Efekti i kornizës

en: Browse
sq: Shfleto

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sq: Nuk mund t'i kalohen URL-të e dokumenteve hyres desktopi 'Type=Link'

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
sq: E pamundur lidhja me server-in. Duhet dhënë emri i server-it.

en: Character set conversion failed for "%s"
sq: Konvertimi i gërmave për "%s" dështoi

en: Click to add the selected available search option.
sq: Kliko për të shtuar kushtin e zgjedhur të kërkimit në dispozicion.

en: Click to close "Search for Files".
sq: Kliko për të mbyllur "Kërko për files".

en: Click to display the help manual.
sq: Kliko për të shfaqur ndihmën

en: Click to expand or collapse the list of available options.
sq: Kliko për të shpalosur apo mbledhur listën me opcionet në dispozicion.

en: Click to perform a search.
sq: Kliko për të kryer një kërkim.

en: Click to remove the "%s" search option.
sq: Kliko për të hequr kushtin e kërkimit "%s".

en: Click to stop a search.
sq: Kliko për të ndaluar kërkimin.

en: Close this log
sq: Mbyll këtë log

en: Connect to Server
sq: Lidhu me server-in

en: Contains the _text
sq: Që përmban _tekstin

en: Contents
sq: Përmbajtja

en: Copy the selection
sq: Kopjo pjesën e zgjedhur

en: Could not delete "%s".
sq: I pamundur eleminimi i "%s".

en: Could not initialize monitoring
sq: E pamundur nisja e monitorimit

en: Could not move "%s" to the Trash
sq: E pamundur lëvizja e "%s" në kosh.

en: Could not move "%s" to trash.
sq: E pamundur lëvizja e "%s" në kosh.

en: Could not open document "%s".
sq: E pamundur hapja e dokumentit "%s".

en: Could not open folder "%s"
sq: E pamundur hapja e kartelës "%s"

en: Could not open folder "%s".
sq: E pamundur hapja e kartelës "%s".

en: Could not open help document.
sq: E pamundur hapja e dokumentit të ndihmës.

en: Could not save "%s" document to "%s".
sq: E pamundur ruajtja e dokumentit "%s" në "%s".

en: Could not save document.
sq: E pamundur ruajtja e dokumentit.

en: Custom Location
sq: Pozicion i personalizuar

en: Database
sq: Databaza

en: Date Modified
sq: Ndryshimi i fundit

en: Date modified more than
sq: I ndryshuar nga më shumë se

en: Default
sq: E parazgjedhur

en: Deleting "%s" failed: %s.
sq: Fshirja e "%s" dështoi: %s.

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Details: %s
sq: Hollësi:  %s

en: Device
sq: Dispozitivi

en: Dictionaries
sq: Fjalori

en: Dictionary
sq: Fjalori

en: Dictionary Preferences
sq: Preferimet e fjalorit

en: Disable Quick Search
sq: Ç'aktivo kërkimin e shpejtë

en: Disable Quick Search Second Scan
sq: Ç'aktivo kërkimin e shpejtë skanimi i dytë

en: Disable _Quick Search
sq: Ç'aktivo Kërkimin e _Shpejtë

en: Disable connection to session manager
sq: Çaktivizo lidhjen me menaxhuesin e seancës

en: Do you want to delete "%s" permanently?
sq: Dëshironi t'a eleminoni "%s" përgjithmonë?

en: Edit filter
sq: Përpuno Filtrat

en: Effect:
sq: Efekti:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
sq: Shto një emër të plotë apo të pjesshëm file me ose pa fjalëkyçe.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
sq: Shkruaj tekstin për opcionin e kërkimit "%s".

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
sq: Shkruaj një vlerë tek %s për kushtin e kërkimit "%s".

en: Entry changed called for a non entry option!
sq: Ndryshimi i zërit të thirrur për një objekt që nuk është një zë!

en: Error parsing the search command.
sq: Gabim gjatë analizimit të komandës së kërkimit.

en: Error running the search command.
sq: Gabim gjatë ekzekutimit të komandës së kërkimit.

en: Error while writing to '%s'
sq: Gabim gjatë shkrimit në '%s'

en: Error: %s
sq: Gabim: %s

en: FILE
sq: SKEDAR

en: FTP (with login)
sq: FTP (me identifikim)

en: F_ind:
sq: K_ërko

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
sq: I pamundur caktimi i id të grupit të proçesit për birin %d: %s.

en: File already exists
sq: File ekziston

en: File is empty
sq: File është bosh

en: File is not a valid .desktop file
sq: Skedari nuk është një skedar .desktop i vlefshëm

en: Filename
sq: Emri i dokumentit

en: Filters
sq: Filtri

en: Find Ne_xt
sq: Gjej në va_zhdim

en: Find Pre_vious
sq: Gjej Par_aardhësen

en: Find a word or phrase in the document
sq: Gjej një fjalë apo frazë në dokument

en: Find next occurrence of the search string
sq: Gjej korrispondimin në vazhdim të tekstit të kërkuar

en: Find previous occurrence of the search string
sq: Gjej korrispondimin paraardhës të tekstit të kërkuar

en: Folder
sq: Kartelë

en: Follow symbolic links
sq: Ndiq lidhjet simbolike

en: Grab a window instead of the entire screen
sq: Fotografo një dritare në vend të të gjithë ekranit

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sq: Nëse zevëndësoni një file ekzistues, përmbajtja e tij do të mbishkruhet.

en: Include Border
sq: Përfshi kornizën

en: Include the window border with the screenshot
sq: Përfshi kornizën e dritares tek pamja

en: Include the window manager border along with the screenshot
sq: Përfshi dhe kornizën e organizuesit të dritareve tek pamja e ekranit

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
sq: I është kaluar një parametër i gabuar "sortby"

en: List View
sq: Paraqitja në formë liste

en: Loading...
sq: Ngarkimi...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sq: Gjej dokumenta dhe dosje në këtë kompjuter me anë të emrit apo përmbajtjes

en: Log file to open up on startup
sq: Log file që duhet hapur gjatë nisjes

en: Look in folder
sq: Kërko tek kartela

en: Mo_ve to Trash
sq: Lë_vize në Kosh

en: Moving "%s" failed: %s.
sq: Lëvizja e "%s" dështoi: %s.

en: Na_me does not contain
sq: E_mri nuk përmban

en: Name
sq: Emri

en: Name contains
sq: Emri përmban

en: Name matches regular e_xpression
sq: Emri korrispondon me e_kspresionin e rregullt

en: No Files Found
sq: Nuk u gjet asnjë file

en: No files found
sq: Nuk u gjet asnjë file

en: None
sq: Asgjë

en: Normal text size
sq: Madhësi e zakonshme teksti

en: Not a launchable item
sq: Nuk është një element i ekzekutueshëm

en: Not found
sq: Nuk u gjend

en: Open Wit_h
sq: _Hap me

en: Open a log from file
sq: Hap një log nga file

en: Open the help contents for the log viewer
sq: Hap përmbajtjen e ndihmës për shikuesin e log

en: Open with %s
sq: Hap me %s

en: Optional information:
sq: Informacione shtesë:

en: Owned by _group
sq: _Grupi

en: Owned by _user
sq: _Pronari

en: Owner is unrecognized
sq: Pronari nuk njihet

en: PATH
sq: POZICIONI

en: PATTERN
sq: MODELI

en: Paths
sq: Rrugët

en: Please enter a name and try again.
sq: Shkruani një emër dhe provoni përsëri.

en: Port
sq: Porta

en: Preferences
sq: Preferencë

en: Print
sq: Stampo

en: Print this document
sq: Printo këtë dokument

en: Public FTP
sq: FTP publike

en: Quick Search Excluded Paths
sq: Pozicionet e përjashtuara nga kërkimi i shpejtë

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
sq: Pozicionet e përjashtuara nga kërkimi i shpejtë skanimi i dytë

en: Quit the log viewer
sq: el nga shikuesi i log

en: Ready
sq: Gati

en: Refresh
sq: Rifresko

en: Remove "%s"
sq: Hiq "%s"

en: Remove "%s"?
sq: Hiq "%s"?

en: STRING
sq: VARG

en: S_earch results:
sq: R_ezultatet e kërkimit:

en: S_ize at least
sq: Madhës_ia të paktën

en: Save Screenshot
sq: Ruaj Pamjen e Ekranit

en: Save Search Results As...
sq: Ruaj rezultatet e kërkimit si...

en: Save a Copy
sq: Ruaj një kopje

en: Save in _folder:
sq: Ruaje tek _kartela:

en: Save screenshot
sq: Ruaj Pamjen e Ekranit

en: Screenshot.png
sq: PamjaEkranit.png

en: Search for Files
sq: Kërko për files

en: Searching...
sq: Duke kërkuar...

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sq: WebDAV i sigurt (HTTPS)

en: Select Folder
sq: Zgjidh kartelën

en: Select _All
sq: Zgjidh _gjithçka

en: Select a folder
sq: Zgjidh kartelën

en: Select a search option from the drop-down list.
sq: Zgjidh një rregull kërkimi nga menuja rrëshket-poshtë.

en: Select and set the "%s" search option
sq: Zgjidh dhe cakto kushtin e kërkimit "%s"

en: Select more _options
sq: Zgjidh opcione të _tjerë

en: Select more options
sq: Zgjidh opcione të tjerë

en: Select the "%s" search option
sq: Zgjidh kushtin e kërkimit "%s"

en: Select the entire log
sq: Zgjidh komplet log

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
sq: Zgjidh kartelën apo dispozitivin nga ku dëshiron të fillosh kërkimin.

en: Service _type:
sq: Lloji i shërbimi_t:

en: Session management options:
sq: Opsionet e menaxhimit të seancës:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
sq: Vendos drejtimin e renditjes në zbritje, i prezgjedhur është në ngjitje

en: Set the text of "Look in folder" search option
sq: Shkruaj tekstin për opcionin e kërkimit «Kërko në kartela»

en: Set the text of "Name contains" search option
sq: Shkruaj tekstin për opcionin e kërkimit «Emri përmban»

en: Show Additional Options
sq: Shfaq opcionet e tjera

en: Show hidden and backup files
sq: Shfaq files e fshehur dhe të backup

en: Show more _details
sq: Shfaq më shumë _detaje

en: Show session management options
sq: Shfaq opsionet e menaxhimit të seancës

en: Show the about dialog for the log viewer
sq: Shfaq dritaren e dialogut të informacioneve për shikuesin e log

en: Show the application's version
sq: Informacioni i versionit programit

en: Show version
sq: Shfaq versionin

en: Si_ze at most
sq: Madhës_ia maksimium

en: Side _Pane
sq: _Paneli anës

en: Size
sq: Madhësia

en: Smaller text size
sq: Tekst me madhësi më të vogël

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
sq: Rendit files sipas njërit prej kriterëve në vazhdim: emri, kartela, madhësia, lloji ose data

en: Source
sq: Burimi

en: Source Name
sq: Emri Burimit

en: Sources
sq: Burime

en: Specify file containing saved configuration
sq: Specifikon dokumentin që përmban konfiurimin e ruajtur

en: Specify session management ID
sq: Specifiko ID e menaxhuesit të seancës

en: St_atusbar
sq: Shtyll_a e gjëndjes

en: Starting %s
sq: Fillo %s

en: Status
sq: Gjendja

en: Strategy
sq: Strategji

en: System Log Viewer
sq: Shikuesi i log të sistemit

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
sq: Merr pamjen e ekranit mbas një kohe të caktuar [në sekonda]

en: The caja file manager is not running.
sq: Organizuesi i file Caja nuk është duke u ekzekutuar.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
sq: Proçesi bir i ruajtjes përfundoi në menyrë të papritur.  I pamundur shkrimi i pamjes në disk.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sq: Dokumenti "%s" ekziston.  Dëshironi t'a zevëndësoni?

en: The document does not exist.
sq: Dokumenti nuk ekziston.

en: The document name you selected is a folder.
sq: Emri i dokumentit që keni zgjedhur është një kartelë.

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
sq: Rezultatet e kërkimit mund të jenë të pavlefshëm.  Ndeshëm në gabime gjatë kryerjes së këtij kërkimi.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
sq: Rezultatet e kërkimit mund të jenë vjetër ose të pavlefshëm. Dëshironi të ç'aktivoni kërkimin e shpejtë?

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
sq: Asnjë shikues i instaluar aktualisht është në gjendje të shfaqë dokumentin.

en: There was an error displaying help.
sq: Gabim gjatë shfaqjes së ndihmës.

en: There was an error displaying help: %s
sq: U verifikua një gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: %s

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
sq: Ky kyç përcakton pozicionet që instrumenti i kërkimit do të përjashtojë nga kërkimi i shpejtë. Fjalëkyçet '*' dhe '?' suportohen. Vlerat e prezgjedhura janë /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, dhe /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
sq: Ky kyç përcakton pozicionet që instrumenti i kërkimit do të përjashtojë nga kërkimi i dytë kur kryhet një kërkim i shpejtë. Skanimi i dytë përdor komandën "find" për të kërkuar për file. Qëllimi i skanimit të dytë është gjetja e files që nuk janë indeksuar. Fjalëkyçet '*' dhe '?' suportohen. Vlera e prezgjedhur është /.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Përmban tekstin" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Data e ndryshimit më e vogël se" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Data e ndryshimit më e madhe se" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "File është bosh" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Ndiq lidhjet simbolike" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Emri nuk përmban" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Emri korrispondon me shprehjen e rregullt" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "I takon grupit" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "I takon përdoruesit" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Pronari nuk njihet" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Shfaq files dhe kartelat e padukshme" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Madhësia të paktën" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
sq: Ky kyç përcakton nëse duhet zgjedhur opcioni i kërkimit "Madhësia maksimum" kur niset instrumenti i kërkimit.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
sq: Kjo vlerë përcakton nëse instrumenti i kërkimit ç'aktivon përdorimin e komandës "find" mbas kryerjes së një kërkimi të shpejtë.

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
sq: Kjo vlerë përcakton nëse instrumenti i kërkimit ç'aktivon përdorimin e komandës "locate" kur kryen kërkime sipas thjeshtë emrit të file.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sq: Ky program shpërndahet me dëshirën që të jetë i vlefshëm për ju, por PA ASNJË LLOJ GARANCIE; bile as pa garancinë e TREGTIMIT apo PËRDORIMIT PËR QËLLIME TË VEÇANTA. Shiko Liçencën Publike të Përgjithshme GNU për hollësi të mëtejshme.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sq: Ky program është software i lirë; mund ta rishpërndani apo/dhe ndryshoni nën kushtet e Liçencës Publike të Përgjithshme GNU sikurse publikuar nga Fondacioni Free Software; duke zgjedhur midis versionit 2 të Liçencës, ose (sipas dëshirës suaj) çdo versioni tjetër të mëvonshëm.

en: Toolbar is Visible
sq: Paneli i instrumentëve është i dukshëm

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
sq: Koshi nuk ndodhet në dispozicion.  Nuk arrij të çoj "%s" në kosh.

en: Type
sq: Lloji

en: Unknown error saving screenshot to disk
sq: Gabim i panjohur gjatë ruajtjes së pamjes në disk

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sq: Version i pasaktë file desktop '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
sq: Opsion i pasaktë nisje: %d

en: Untitled document
sq: Dokumentët pa Titull

en: Usage
sq: Përdorimi

en: VALUE
sq: VLERA

en: Windows share
sq: Të bashkandara Windows

en: You did not select a document name.
sq: Nuk keni zgjedhur emrin e dokumentit.

en: You may not have write permissions to the document.
sq: Nuk keni të drejtat e shkrimit tek ky dokument.

en: Zoom _In
sq: Z_madho

en: Zoom _Out
sq: Z_vogëlo

en: Zoom in
sq: Zmadho

en: Zoom out
sq: Zvogëlo

en: _About
sq: _Rreth

en: _Analyzer
sq: _Analizues

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Close
sq: _Mbyll

en: _Contents
sq: _Përmbajtja

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Date modified less than
sq: I _ndryshuar nga më pak se

en: _Description:
sq: _Përshkrimi:

en: _Domain Name:
sq: Emri i _domain:

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: _File
sq: _Skedari

en: _Find
sq: _Gjej

en: _Find...
sq: _Gjej...

en: _Find:
sq: _Gjej:

en: _Folder:
sq: _Kartela:

en: _Go
sq: _Shko

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Location (URI):
sq: _Pozicioni (URl):

en: _Look Up Selected Text
sq: _Kërko tekstin e zgjedhur

en: _Look in folder:
sq: _Kërko tek:

en: _Mount
sq: _Monto

en: _Name contains:
sq: _Emri përmban:

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _New
sq: _I ri

en: _Next
sq: _Pasardhëse

en: _Normal Size
sq: Madhësia _Normale

en: _Open
sq: _Hap

en: _Open Folder
sq: _Hap kartelën

en: _Open...
sq: _Hap...

en: _Port:
sq: _Porta:

en: _Preferences
sq: _Preferenca

en: _Previous
sq: _Paraardhësja

en: _Print
sq: _Printo

en: _Print...
sq: _Printim...

en: _Quit
sq: _Dalja

en: _Replace
sq: _Zëvendëso

en: _Save
sq: _Ruaj

en: _Save Results As...
sq: _Ruaj rezultatin si...

en: _Save a Copy...
sq: _Ruaj një kopje...

en: _Server:
sq: _Serveri:

en: _Share:
sq: Përba_shkët:

en: _Statusbar
sq: _Shtylla e gjëndjes

en: _Toolbar
sq: _Paneli i instrumentëve

en: _User Name:
sq: _Përdoruesi

en: _View
sq: _Shfaq

en: available:
sq: Në dispozicion:

en: days
sq: ditë

en: effect
sq: Efekti

en: link (broken)
sq: lidhje (e shkëputur)

en: link to %s
sq: lidhje me %s

en: nd copy)
sq: (kopja

en: rd copy)
sq: (kopja

en: seconds
sq: sekonda

en: source
sq: Burim

en: st copy)
sq: (kopja

en: th copy)
sq: kopja)

en: today at %-I:%M %p
sq: sot më %-I:%M %p

en: used:
sq: përdorur:

en: word
sq: Fjalë

en: yesterday at %-I:%M %p
sq: dje më %-I:%M %p
