engrampa 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (262 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
sr@latin: %d. %B %Y, %H:%M

en: %s Properties
sr@latin: Osobine za %s

en: - Create and modify an archive
sr@latin: — Napravite nove i raspakujte postojeće arhive

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
sr@latin: <i><b>Napomena:</b> lozinka će biti korišćena za šifrovanje datoteka koje dodajete u tekuću arhivu i za dešifrovanje datoteka koje raspakujete iz tekuće arhive. Kada se arhiva zatvori, lozinka se više neće koristiti.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
sr@latin: <span weight="bold" size="larger">Neophodna je lozinka</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
sr@latin: Datoteka imena „%s" već postoji.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
sr@latin: Fascikla imena „%s" već postoji.
    
    %s

en: ARCHIVE
sr@latin: ARHIVA

en: Actions
sr@latin: Radnje

en: Add Files
sr@latin: Dodaj datoteke

en: Add Folder
sr@latin: Dodaj fasciklu

en: Add a Folder
sr@latin: Dodaj fasciklu

en: Add a folder to the archive
sr@latin: Dodaj fasciklu u arhivu

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sr@latin: Dodaj datoteke pitajući za ime arhive i izađi iz programa

en: Add files to an archive
sr@latin: Dodaj datoteke u arhivu

en: Add files to the archive
sr@latin: Dodaj datoteke u arhivu

en: Add files to the specified archive and quit the program
sr@latin: Dodaj datoteke u zadatu arhivu i izađi iz programa

en: Add only if _newer
sr@latin: Dodaj samo ako je novi_ja

en: Adding file:
sr@latin: Dodajem datoteku:

en: All Files
sr@latin: Sve datoteke

en: All Supported Files
sr@latin: Sve podržane datoteke

en: All archives
sr@latin: Sve arhive

en: All files
sr@latin: Sve datoteke

en: An error occurred while adding files to the archive.
sr@latin: Javila se greška prilikom dodavanja datoteka u arhivu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sr@latin: Javila se greška prilikom uklanjanja datoteka iz arhive.

en: An error occurred while extracting files.
sr@latin: Javila se greška prilikom raspakivanja datoteka.

en: An error occurred while loading the archive.
sr@latin: Javila se greška prilikom učitavanja arhive.

en: An error occurred while saving the archive.
sr@latin: Javila se greška prilikom čuvanja arhive.

en: An error occurred while testing archive.
sr@latin: Javila se greška prilikom proveravanja arhive.

en: An error occurred.
sr@latin: Javila se greška.

en: Application does not accept documents on command line
sr@latin: Program ne prihvata dokumente iz komandne linije

en: Archive Manager
sr@latin: Upravljač arhivom

en: Archive created successfully
sr@latin: Arhiva je uspešno napravljena

en: Archive not created
sr@latin: Arhiva nije napravljena

en: Archive size:
sr@latin: Veličina arhive:

en: Archive type not supported.
sr@latin: Vrsta arhive nije podržana.

en: By Extension
sr@latin: Po ekstenziji

en: Bzip2 compressed file
sr@latin: Datoteka kompresovana bzip2-om

en: C_reate
sr@latin: _Napravi

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr@latin: Ne mogu da prosledim adresu dokumenta u unos „Type=Adresa“

en: Close the current archive
sr@latin: Zatvori tekuću arhivu

en: Close the folders pane
sr@latin: Zatvori površ sa fasciklama

en: Command _Line Output
sr@latin: Prikaz linije za _unos naredbi

en: Command exited abnormally.
sr@latin: Naredba je neočekivano prekinuta.

en: Command not found.
sr@latin: Naredba nije pronađena.

en: Compress
sr@latin: Zapakuj

en: Compress...
sr@latin: Zapakuj...

en: Compression ratio:
sr@latin: Nivo sažimanja:

en: Content size:
sr@latin: Veličina sadržaja:

en: Contents
sr@latin: Sadržaj

en: Copy the selection
sr@latin: Umnoži izabrano

en: Could not add the files to the archive
sr@latin: Nisam mogao da dodam datoteke u arhivu

en: Could not create the archive
sr@latin: Nisam mogao da napravim arhivu

en: Could not create the destination folder: %s.
sr@latin: Nisam mogao da napravim odredišnu fasciklu: %s.

en: Could not delete the old archive.
sr@latin: Nisam mogao ukloniti staru arhivu.

en: Could not display help
sr@latin: Ne mogu da prikažem pomoć

en: Could not display the folder "%s"
sr@latin: Nisam mogao da prikažem fasciklu „%s“

en: Could not find the volume: %s
sr@latin: Ne mogu da neđem disk: %s

en: Could not open "%s"
sr@latin: Nisam mogao da otvorim „%s“

en: Could not open this file type
sr@latin: Ne mogu da otvorim ovu vrstu datoteke

en: Could not perform the operation
sr@latin: Nisam mogao da izvedem radnju

en: Could not rename the file
sr@latin: Ne mogu da preimenujem datoteku

en: Could not rename the folder
sr@latin: Ne mogu da preimenujem fasciklu

en: Could not save the archive "%s"
sr@latin: Nisam mogao da sačuvam arhivu „%s“

en: Create _Archive
sr@latin: Napravi _arhivu

en: Create _Folder
sr@latin: Napravi _fasciklu

en: Create a compressed archive with the selected objects
sr@latin: Pravi zapakovanu arhivu od izabranih objekata

en: Create a new archive
sr@latin: Napravi novu arhivu

en: Create and modify an archive
sr@latin: Napravite nove i raspakujte postojeće arhive

en: Create destination folder without asking confirmation
sr@latin: Napravi odredišnu fasciklu bez potvrđivanja

en: Cu_t
sr@latin: _Iseci

en: Cut the selection
sr@latin: Iseci izabrano

en: Debian package
sr@latin: Debijan paket

en: Decompressing archive
sr@latin: Od-sažima arhivu

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
sr@latin: Podrazumevana fascikla koja se koristi za '--add' i '--extract' naredbe

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: Delete the selection from the archive
sr@latin: Obriši izabrano iz arhive

en: Deleting files from archive
sr@latin: Brisanje datoteka iz arhive

en: Dese_lect All
sr@latin: Poništi iza_brano

en: Deselect all files
sr@latin: Poništava izbor datoteka

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
sr@latin: Odredišna fascikla „%s" ne postoji.
    
    Da li želite da je napravite?

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Onemogući vezu sa upravniko sesije

en: Display the Engrampa Manual
sr@latin: Uputstvo za korišćenje programa

en: Do not e_xtract older files
sr@latin: Ne ra_spakuj starije datoteke

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sr@latin: Da li želite da dodate ovu datoteku u već otvorenu arhivu ili da napravite novu arhivu?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sr@latin: Da li želite da napravite novu arhivu sa ovim datotekama?

en: E_xclude files:
sr@latin: Izu_zmi datoteke:

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr@latin: Upravljač arhivom se raspodeljuje u nadi da će biti od koristi, ali BEZ IKAKVIH GARANCIJA; čak i bez podrazumevane garancije KORISNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.  Vidite GNU Opštu Javnu Licencu za više detalja.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr@latin: Upravljač arhivom je slobodan softver; možete ga raspodeljivati i/ili ga menjati pod uslovima GNU Opšte Javne Licence (GNU GPL) kako je objavljuje Zadužbina za Slobodni Softver (FSF); bilo verzije 2 te Licence, bilo (po vašem nahođenju) bilo koje novije verzije.

en: Enter the password for the archive '%s'.
sr@latin: Navedite lozinku za arhivu „%s“.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
sr@latin: Izuzmi fascikle koje predstavljaju simbo_ličke veze

en: Extension(s)
sr@latin: Ekstenzija(e):

en: Extract
sr@latin: Raspakuj

en: Extract Here
sr@latin: Raspakuj ovde

en: Extract To...
sr@latin: Raspakuj u...

en: Extract archive
sr@latin: Raspakuj arhivu

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sr@latin: Raspakuj arhive pitajući za odredišnu fasciklu i izađi iz programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sr@latin: Raspakuj arhive u navedenu fasciklu i izađi iz programa

en: Extract files from the archive
sr@latin: Raspakuje datoteke iz arhive

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
sr@latin: Raspakuj sadržaj arhive u fasciklu sa arhivama i izađi iz programa

en: Extract the selected archive
sr@latin: Raspakuj izabranu arhivu

en: Extract the selected archive to the current position
sr@latin: Raspakuje izabranu arhivu u trenutnu fasciklu

en: Extracting file:
sr@latin: Raspakujem datoteku:

en: Extraction completed successfully
sr@latin: Raspakivanje je uspešno završeno

en: Extraction not performed
sr@latin: Raspakivanje nije izvedeno

en: FILE
sr@latin: DATOTEKA

en: FOLDER
sr@latin: FASCIKLA

[ctx: File]
en: Date Modified
sr@latin: Datum izmene

[ctx: File]
en: Location
sr@latin: Mesto

[ctx: File]
en: Name
sr@latin: Ime

[ctx: File]
en: Name:
sr@latin: Ime:

[ctx: File]
en: New
sr@latin: Nova

[ctx: File]
en: Save
sr@latin: Sačuvaj

[ctx: File]
en: Size
sr@latin: Veličina

[ctx: File]
en: Type
sr@latin: Vrsta

en: File Format
sr@latin: Vrsta datoteke

en: File _Format: %s
sr@latin: _Vrsta datoteke: %s

en: File format not recognized
sr@latin: Nije prepoznata vrsta datoteke

en: File is not a valid .desktop file
sr@latin: Nije ispravna .desktop datoteka

en: File not found.
sr@latin: Datoteka nije pronađena.

en: Find:
sr@latin: Traži:

en: Folder
sr@latin: Fascikla

en: Folders
sr@latin: Fascikle

en: Getting the file list
sr@latin: Učitavam spisak datoteka

en: Go to the home location
sr@latin: Idi na polazno mesto

en: Go to the next visited location
sr@latin: Idi na sledeće posećeno mesto

en: Go to the previous visited location
sr@latin: Idi na prethodno posećeno mesto

en: Go up one level
sr@latin: Idi jedan nivo iznad

en: ID
sr@latin: IB

en: Include _files:
sr@latin: _Uključi datoteke:

en: Information about the program
sr@latin: Podaci o programu

en: Last Output
sr@latin: Detaljan ispis

en: Last modified:
sr@latin: Datum izmene:

en: Load Options
sr@latin: Učitavanje podešavanja

en: Location
sr@latin: Mesto

en: Location:
sr@latin: Mesto:

en: Not a launchable item
sr@latin: Ovaj tip je nemoguće pokrenuti

en: Number of files:
sr@latin: Broj datoteka:

en: Open
sr@latin: Otvori

en: Open _Recent
sr@latin: _Skorašnji dokumenti

en: Open a recently used archive
sr@latin: Otvori skoro korišćenu arhivu

en: Open archive
sr@latin: Otvori arhivu

en: Open selected files with an application
sr@latin: Otvara izabrane datoteke pomoću odgovarajućeg programa

en: Open the selected file
sr@latin: Otvori izabranu datoteku

en: Open the selected folder
sr@latin: Otvori izabranu fasciklu

en: Over_write existing files
sr@latin: Prepiši p_reko postojećih datoteka

en: Password
sr@latin: Lozinka

en: Paste Selection
sr@latin: Ubaci izabrano

en: Paste the clipboard
sr@latin: Ubaci iz spiska isečaka

en: Please use a different name.
sr@latin: Koristite neko drugo ime.

en: Re-crea_te folders
sr@latin: Ponovo _obrazuj fascikle

en: Recompressing archive
sr@latin: Ponovo sažimam arhivu

en: Reload current archive
sr@latin: Ponovo učitava arhivu

en: Removing file:
sr@latin: Uklanjam datoteku:

en: Rename
sr@latin: Preimenuj

en: Rename the selection
sr@latin: Preimenuj izabrano

en: Replace _All
sr@latin: Z_ameni sve

en: Replace file "%s"?
sr@latin: Da li da zamenim datoteku „%s“?

en: Reverse the list order
sr@latin: Obrnuti redosled spiska

en: S_elect the files you want to update:
sr@latin: _Izaberite datoteke koje želite da ažurirate:

en: Sa_ve Options
sr@latin: Saču_vaj podešavanja

en: Save As…
sr@latin: Sačuvaj kao…

en: Save Options
sr@latin: Čuvanje podešavanja

en: Save the current archive with a different name
sr@latin: Sačuvaj tekuću arhivu sa drugim imenom

en: Select _All
sr@latin: Izaberi _sve

en: Select all files
sr@latin: Izaberi sve datoteke

en: Session management options:
sr@latin: Opcije upravnika sesijom:

en: Show archive properties
sr@latin: Prikazuje osobine arhive

en: Show session management options
sr@latin: Prikaži opcije upravnika sesijom

en: Show the application's version
sr@latin: Prikaži verziju programa

en: Sort file list by file size
sr@latin: Poređaj spisak datoteka po veličini

en: Sort file list by location
sr@latin: Poređaj spisak datoteka po mestu

en: Sort file list by modification time
sr@latin: Poređaj spisak datoteka po datumu i vremenu izmene

en: Sort file list by name
sr@latin: Poređaj spisak datoteka po imenu

en: Sort file list by type
sr@latin: Poređaj spisak datoteka po tipu

en: Specify a password for this archive
sr@latin: Navedite lozinku za ovu arhivu

en: Specify file containing saved configuration
sr@latin: Odredite datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: Specify session management ID
sr@latin: Odredite IB upravnika sesijom

en: Split into _volumes of
sr@latin: Podeli na _delove od

en: Starting %s
sr@latin: Pokreće se %s

en: Stat_usbar
sr@latin: _Statusna linija

en: Stop current operation
sr@latin: Prekida započetu radnju

en: Test Result
sr@latin: Rezultat provere

en: Test whether the archive contains errors
sr@latin: Proveri da li arhiva sadrži greške

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
sr@latin: Arhiva već postoji.  Da li želite da je prepišete?

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
sr@latin: Ime „%s“ nije ispravno zato što ne sme da sadrži znake: %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
sr@latin: Program ne može da pronađe vrstu datoteke koju želite da upotrebite za „%s“. Proverite da li koristite poznatu ekstenziju datoteke ili sami odaberite vrstu datoteke iz priloženog spiska.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
sr@latin: Ne postoji naredba za otvaranje %s datoteka.
    Da li želite da potražite program za ove datoteke?

en: There was an internal error trying to search for applications:
sr@latin: Došlo je do greške prilikom traženja odgovarajućeg programa:

en: This archive type cannot be modified
sr@latin: Ne možete menjati ovu vrstu arhive

en: Type:
sr@latin: Vrsta:

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr@latin: Nepoznato izdanje desktop datoteke „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sr@latin: Nepoznata opcija pri pokretanju: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
sr@latin: Da ažuriram daoteku „%s“ u arhivi „%s“?

en: Update the files in the archive "%s"?
sr@latin: Da ažuriram datoteke u arhivi „%s“?

en: View All _Files
sr@latin: Prikaži sv_e datoteke

en: View as a F_older
sr@latin: Prikaži kao _fasciklu

en: View the folders pane
sr@latin: Prikaži površ sa fasciklama

en: View the main toolbar
sr@latin: Prikazuje liniju sa ikonicama

en: View the output produced by the last executed command
sr@latin: Pogledaj izlaz koji je dala poslednje izvršena naredba

en: View the statusbar
sr@latin: Prikazuje statusnu liniju

en: You can't add an archive to itself.
sr@latin: Ne možete dodati arhivu u samu sebe.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
sr@latin: Nemate dozvolu da napravite arhivu u ovoj fascikli

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
sr@latin: Nemate odgovarajuća ovlašćenja za pravljenje arhive u odredišnoj fascikli.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
sr@latin: Nemate ovlašćenja da raspakujete arhive u fascikli „%s“

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
sr@latin: Nemate odgovarajuća ovlašćenja da čitate datoteke iz fascikle „%s“

en: You don't have the right permissions.
sr@latin: Nemate odgovarajuća ovlašćenja.

en: You have to specify an archive name.
sr@latin: Morate navesti ime arhive.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
sr@latin: Trebali ste da primite primerak GNU Opšte Javne Licence uz Gkalktul; ako 
    niste, pišite Zadužbini za Slobodni Softver (Free Software Foundation, 
    Inc.), 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA

en: [read only]
sr@latin: [samo za čitanje]

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Add
sr@latin: _Dodaj

en: _All files
sr@latin: _Sve datoteke

en: _Archive
sr@latin: _Arhiva

en: _Arrange Files
sr@latin: Poređaj datote_ke

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Copy
sr@latin: _Umnoži

en: _Delete
sr@latin: _Ukloni

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Encrypt the file list too
sr@latin: _Šifruj i spisak datoteka

en: _Exclude folders:
sr@latin: Izu_zmi fascikle:

en: _Extract
sr@latin: _Raspakuj

en: _Filename:
sr@latin: _Ime datoteke:

en: _Files:
sr@latin: _Datoteke:

en: _Folders
sr@latin: _Fascikle

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Include subfolders
sr@latin: _Uključi podfascikle

en: _Last Output
sr@latin: De_taljan ispis

en: _Load Options
sr@latin: _Učitaj podešavanja

en: _Location:
sr@latin: _Mesto:

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: _Open the Archive
sr@latin: _Otvori arhivu

en: _Other Options
sr@latin: _Ostala podešavanja

en: _Overwrite
sr@latin: _Prepiši

en: _Password:
sr@latin: _Lozinka:

en: _Paste
sr@latin: U_baci

en: _Properties
sr@latin: _Osobine

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

en: _Refresh
sr@latin: _Osveži

en: _Remove
sr@latin: _Ukloni

en: _Rename
sr@latin: Preimenu_j

en: _Replace
sr@latin: _Zameni

en: _Reset Options
sr@latin: _Vrati podešavanja

en: _Reversed Order
sr@latin: _Obrnuti redosled

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: _Search Command
sr@latin: _Naredba za traženje

en: _Selected files
sr@latin: _Izabrane datoteke

en: _Show the Files
sr@latin: P_rikaži datoteke

en: _Skip
sr@latin: _Preskoči

en: _Stop
sr@latin: _Zaustavi

en: _Test Integrity
sr@latin: Pro_veri integritet

en: _Toolbar
sr@latin: _Linija sa ikonicama

en: _Update
sr@latin: _Ažuriraj

en: _View
sr@latin: P_regled

en: by T_ype
sr@latin: po _tipu

en: by _Date Modified
sr@latin: po _datumu izmene

en: by _Location
sr@latin: po _mestu

en: by _Name
sr@latin: po _imenu

en: by _Size
sr@latin: po _veličini

en: example: *.o; *.bak
sr@latin: primer: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
sr@latin: primer: *.txt; *.doc
