marco 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (357 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
sr@latin: “%s“ iz baze sa podešavanjima nije ispravna kombinacija tastera „%s“

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
sr@latin: “%s“ je pronađen u bazi podešavanja što nije ispravna vrednost za tipku koja menja ponašanje tastera miša

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
sr@latin: „%s“ nije dozvoljena vrednost za atribut focus

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
sr@latin: „%s“ nije dozvoljena vrednost za atribut resize

en: "%s" is not a valid value for state attribute
sr@latin: „%s“ nije dozvoljena vrednost za atribut state

en: %g milliseconds to draw one window frame
sr@latin: %g milisekundi za iscrtavanje okvira jednog prozora

en: %s (as %s)
sr@latin: %s (kao %s)

en: %s (as another user)
sr@latin: %s (kao drugi korsnik)

en: %s (as superuser)
sr@latin: %s (kao administrator)

en: %s (on %s)
sr@latin: %s (na %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
sr@latin: (Nije ugrađeno) Navigacija radi u kontekstu programa, ne i prozora

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
sr@latin: <%s> geometrija „%s“ nije definisana

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
sr@latin: <%s> mora biti navedena ili geometrija ili stariji element koji ima geometriju

en: <%s> name "%s" used a second time
sr@latin: <%s> ime „%s“ je korišćeno po drugi put

en: <%s> parent "%s" has not been defined
sr@latin: <%s> stariji „%s“ nije definisan

en: <%s> specified twice for this theme
sr@latin: Element <%s> je naveden dva puta u ovoj temi

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
sr@latin: <button function="%s" state="%s" draw_ops="bilo šta"/> mora biti naveden za ovaj stil okvira

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
sr@latin: <marco_session> atribut je primećen ali mi već imamo indetifikaciju sesije

en: <tt>%s</tt> is not responding.
sr@latin: <tt>%s</tt> ne daje odziv.

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
sr@latin: Niz karaktera koji opisuje slovni lik za naslovnu liniju prozora. Veličina iz opisa će biti korišćena samo ako je opcija titlebar_font_size podešena na 0. Takođe, ova opcija je isključena ako je opcijatitlebar_uses_desktop_font postavljena na „true“.

en: A style called "%s" has not been defined
sr@latin: Stil „%s“ nije definisan

en: Action on title bar double-click
sr@latin: Akcija za dupli klik na traku sa naslovom

en: Action on title bar middle-click
sr@latin: Akcija za srednji klik na traku sa naslovom

en: Action on title bar right-click
sr@latin: Akcija za desni klik na traku sa naslovom

en: Activate the window menu
sr@latin: Aktiviraj meni prozora

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
sr@latin: Alfa stepen mora biti između 0.0 (nevidljivo) i 1.0 (potpuno vidljivo), bio je %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
sr@latin: Alfa vrednost „%s“ u blendi boje nije između 0.0 i 1.0

en: Always On Visible Workspace
sr@latin: Uvek na prikazanoj radnoj površini

en: Always on _Top
sr@latin: Uvek iznad os_talih

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
sr@latin: Ugao mora biti između 0.0 i 360.0, bio je %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
sr@latin: Program je postavio netačan _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sr@latin: Raspored dugmića na liniji sa naslovom

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
sr@latin: Raspored dugmića na naslovnoj liniji. Vrednost treba da bude niz karaktera, kao na primer „menu:minimize,maximize,close“; dve tačke razdvajaju levi ugao prozora od desnog, a dugmići su razdvojeni zapetama. Dupliranje dugmića nije dozvoljeno. Nepoznata imena dugmića se ignorišu tako da dugmići koji u budućnosti budu dodati u metasiti ne razbiju podešavanja starijih izdanja. Mogu se koristiti specijalne oznaka za razdvajanje kako bi se napravilo mesta između dva susedna dugmeta.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
sr@latin: Odnos „%s je nepoznat

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sr@latin: Atribut „%s“ je neispravan na elementu <%s> u ovom slučaju

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
sr@latin: Atribut „%s“ je ponovljen dva puta u istom elementu <%s>

en: Automatically raises the focused window
sr@latin: Automatski podigni prozor sa fokusom

en: Bar
sr@latin: Traka

en: Bell event
sr@latin: Zvonce

en: Benchmark
sr@latin: Provera brzine

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
sr@latin: Format blende je „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ se ne uklapa u traženi format zapisa

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
sr@latin: Logičke vrednosti moraju biti „true“ ili „false“, a ne „%s“

en: Border
sr@latin: Ivica

en: Border "%s" is unknown
sr@latin: Ivica „%s“ je nepoznata

en: Border-only window
sr@latin: Prozor samo sa ivicom

en: Bug in window manager:
sr@latin: Greška u menadžeru prozora:

en: Button Layouts
sr@latin: Raspored dugmića

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
sr@latin: Odnos dugmeta %g nije razuman

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
sr@latin: Funkcija „%s“ za dugme ne postoji u ovoj verziji (verzija %d, a treba vam %d)

en: Button layout test %d
sr@latin: Proba rasporeda dugmića %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr@latin: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <button> (tema navodi draw_ops atribut i <draw_ops> element, ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr@latin: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <menu_icon> (tema navodi draw_ops atribut i <draw_ops> element, ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sr@latin: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <piece> (tema navodi draw_ops atribut i <draw_ops> element, ili navodi dva elementa)

en: Cancel
sr@latin: Otkaži

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
sr@latin: Ne mogu da podesim i širinu/visinu i razmeru dugmadi

en: Close Window
sr@latin: Zatvori prozor

en: Close window
sr@latin: Zatvori prozor

en: Commands to run in response to keybindings
sr@latin: Komanda koju treba pokrenuti kao odgovor na pritisak tastera

en: Compositing Manager
sr@latin: Kompozitni upravnik

en: Constant "%s" has already been defined
sr@latin: Konstanta „%s“ je već definisana

en: Control how new windows get focus
sr@latin: Kako novi prozor dobija fokus

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
sr@latin: Izraz sa koordinatama sadrži nepoznati operator na početku ovog teksta: „%s“

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
sr@latin: Izraz koordinata sadrži karakter „%s“ što nije dozvoljeno

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
sr@latin: Izraz koordinata sadrži decimalni broj „%s“ što ne može biti obrađeno

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
sr@latin: Izraz koordinata sadrži celi broj „%s“ što ne može biti obrađeno

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
sr@latin: Izraz sa koordinatama nema ni jedan operator ili operand

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
sr@latin: Izraz sa koordinarama je završio sa operatorom umesto sa operandom

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
sr@latin: Izraz sa koordinatama ima zatvorene zagrade bez otvorenih zagrada

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
sr@latin: Izraz sa koordinatama ima otvorene zagrade bez zatvorenih zagrada

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
sr@latin: Izraz sa koordinarama ima operand gde je očekivan operator

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
sr@latin: Izraz sa koordinatama ima nepoznatu promenljivu ili konstanti „%s“

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
sr@latin: Izraz sa koordinatama ima operator „%s“ gde je očekivan operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
sr@latin: Izraz sa koordinatama ima operator „%c“, a zatim operator „%c“ bez opeanda između

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
sr@latin: Izraz sa koordinatama je bio preveliki za smeštaj i obradu

en: Coordinate expression results in division by zero
sr@latin: Izraz sa koordinatama vodi deljenju sa nulom

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
sr@latin: Izraz sa koordinatam pokušava da koristi operator ostatka pri deljenju za decimalni broj

en: Coordinate expression was empty or not understood
sr@latin: Izraz sa koordinatama je bio prazan ili nerazumljiv

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
sr@latin: Nisam mogao da dobijem izbor menadžera prozora na prikazu %d erkana „%s“

en: Could not create directory '%s': %s
sr@latin: Nisam mogao da napravim direktorijum „%s“: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
sr@latin: Nisam mogao da pronđem temu! Proverite da %s postoji i da sadrži uobičajne teme.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
sr@latin: Nisam mogao da otvorim datoteku sesije „%s“ za upis: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
sr@latin: Nisam mogao da obradim „%s“ kao decimalni broj

en: Could not parse "%s" as an integer
sr@latin: Nisam mogao da izdvojim „%s“ kao celobrojnu vrednost

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
sr@latin: Nisam mogao da obradim alfa vrednost „%s“ u blendi boje

en: Could not parse color "%s"
sr@latin: Nisam mogao da obradim boju „%s“

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
sr@latin: Nisam mogao da obradim faktor senke „%s“ u osenčenoj boji

en: Could not release screen %d on display "%s"
sr@latin: Nisam mogao da ispustim prikaz %d na ekranu „%s“

en: Current theme
sr@latin: Trenutna tema

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sr@latin: Vremenski period u milisekundama za automatsko podizanje prozora

en: Desktop
sr@latin: Radna površ

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
sr@latin: Određuje da li je Metasiti kompozitni upravnik.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
sr@latin: Određuje da li programi ili sistem mogu da puste zvučne signale; može se koristiti uz „vizuelne zvuke“ radi dozvoljavanja tihih zvukova.

en: Dialog Box
sr@latin: Prozorče

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
sr@latin: Nisam razumeo strelicu „%s“ u elementu <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
sr@latin: Nisam mogao da razumem deo boje „%s“ u specifikaciji boje

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
sr@latin: Nisam razumeo tip popunjavanja površine „%s“ u elementu <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
sr@latin: Nisam razumeo senku „%s“ u elementu <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
sr@latin: Nisam razumeo stanje „%s“ u elementu <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
sr@latin: Nisam mogao da razumem stanje „%s“ u specifikaciji boje

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
sr@latin: Nisam razumeo vodeće karaktere „%s“ u nizu karaktera „%s“

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
sr@latin: Nisam razumeo vrednost „%s“ kao tip gradijenta

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Onemogući vezu sa upravniko sesije

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sr@latin: Isključi loše mogućnosti koje su obavezne za stare ili loše programe

en: Distance "%s" is unknown
sr@latin: Udaljenost „%s“ je nepoznata

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
sr@latin: Ne postavljaj preko celog ekrana prozore koji nisu uvećani i ne poseduju okvir

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
sr@latin: Nacrtao je %d okvira za %g klijentskih sekundi (%g milisekundi po okviru) i %g sekundi vremena na zidnom časovniku uključujući i resurse Iks servera (%g milisekundi po okviru)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sr@latin: Element <%s> nije dozvoljen u okviru <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sr@latin: Element <%s> nije dozovoljen u okviru elementa <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
sr@latin: Element <%s> nije dozvoljen unutar elementa <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
sr@latin: Element <%s> nije dozvoljen unutar elemenata distance, border i aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
sr@latin: Element <%s> nije dozvoljen unutar elemenata operacija crtanja

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
sr@latin: Element <%s> nije dozvoljen unutar elemenata name, author, date i description

en: Enable Visual Bell
sr@latin: Omogući vizuelne zvuke

en: Error closing session file '%s': %s
sr@latin: Greška prilikom zatvaranja datoteke sesije '%s': %s

en: Error loading theme: %s
sr@latin: Greška prilikom učitavanja teme: %s

en: Error writing session file '%s': %s
sr@latin: Greška prilikom upisa u datoteku sesije '%s': %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
sr@latin: Nisam uspeo da fdopen() datoteku sa istorijatom %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
sr@latin: Nisam uspeo da pronađem ispravnu datoteku za temu %s

en: Failed to get hostname: %s
sr@latin: Nisam uspeo da saznam ime kompjutera: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
sr@latin: Nisam uspeo da učitam temu „%s“: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
sr@latin: Nisam uspeo da otvorim X Window System  ekran „%s“

en: Failed to open debug log: %s
sr@latin: Nisam uspeo da otvorim istorijat grešaka: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
sr@latin: Nisam uspeo da obradim sačuvanu datoteku sesije: %s

en: Failed to restart: %s
sr@latin: Nisam uspeo da se ponovo pokrenem: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
sr@latin: Nisam uspeo da pročitam direktorijum tema: %s

en: Fake menu item %d
sr@latin: Lažna stavka menija %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
sr@latin: Geometrija okvira ne podešava veličinu dugmića

en: Frame style already has a button for function %s state %s
sr@latin: Stil okvira već ima dugme sa funkcijom %s i stanjem %s

en: Frame style already has a piece at position %s
sr@latin: Stil okvira ceć ima deo na pozicji %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sr@latin: Specifikacija GTK boje mora imati navedeno stanje u zagradi, na primer gtk:fg[NORMAL] gde je NORMAL stanje; ne mogu da obradim „%s“

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sr@latin: Specifikacija GTK boje mora imati navedeno stanje u zagradi, na primer gtk:fg[NORMAL] gde je NORMAL stanje; ne mogu da obradim „%s“

en: Gradients should have at least two colors
sr@latin: Gradijenti moraju imati najmanje dve boje

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
sr@latin: Sakrij sve obične prozore i prikaži radnu površinu

en: Hyper
sr@latin: Hiper

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
sr@latin: Ako je tačno, a način fokusa je ili „sloppy“ ili „mouse“ onda će prozor u fokusu biti automatski podignut nakon isteka vremenskog perioda (koji je podešen preko auto_raise_delay ključa). Ovo nije povezano sa podizanjem prozora klikom, niti sa fokusiranjem u toku povuci-i-ispusti.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
sr@latin: Ako je tačno, ignoriše se opcija titlebar_font, i metasiti će koristiti standardan slovni lik programa za slovni lik naslova prozora.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
sr@latin: Ako je postavljeno, Metasiti će korisniku prikazati manje podataka i manje osećaja o „neposrednom upravljanju“, upotrebom linija, izbegavanjem animacija ili drugim sredstvima. Ovo je značajni nedostatak po pitanju upotrebljivosti za mnoge korisnike, ali može omogućiti starim programima i terminalskim serverima da rade kada bi inače bili nepraktični. Takođe, upotreba linija je onemogućena kada je uključena pristupačnost.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
sr@latin: Ako je tačno, metasiti rada u kontekstu programa, a ne prozora. Koncept je pomalo čudan, ali u opštem slučaju postavke bazirane na programu su više slične Mac sistemu, a manje slične Windows sistemu. Kada postavite prozor u fokus u ovom načinu rada, svi prozori te aplikacije će biti podignuti. Takođe, u ovom načinu rada, fokusni klik se ne šalje prozorima drugih programa. Takođe ovaj način rada je uveliko nedovršen u  sadašnjim verzijama.

en: If true, trade off usability for less resource usage
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, žrtvuj upotrebljivost zarad upotrebe manje resursa

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
sr@latin: Uključivanje elementa draw_ops „%s“ovde bi napravilo kružnu referencu

en: Initialize session from savefile
sr@latin: Koristi sesiju iz datoteke

en: Integer %ld is too large, current max is %d
sr@latin: Celi broj %ld je previš veliki, trenutni maksimum je %d

en: Integer %ld must be positive
sr@latin: Celi broj %ld mora biti pozitivna

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
sr@latin: Neispravan prozor 0x%lx naveden kao WM_TRANSIENT_FOR za %s.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
sr@latin: Netačno skaliranje naslova „%s“ (mora biti jedan od sledećih: xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
sr@latin: Stavi prozor iznad ostalih

en: Large Title Font
sr@latin: Veliki naslovni slovni lik

en: Line %d character %d: %s
sr@latin: %d. red, %d. znak: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
sr@latin: Učitana tema „%s“ za %g sekundi

en: Lower window below other windows
sr@latin: Spusti prozor ispod ostalih prozora

en: Ma_ximize
sr@latin: Uv_ećaj

en: Make X calls synchronous
sr@latin: Uskladi Iks pozive

en: Marco
sr@latin: Metasiti

en: Marco was compiled without support for verbose mode
sr@latin: Metasiti je preveden bez podrške za obaveštajni način rada

en: Maximize Window
sr@latin: Uvećaj prozor

en: Maximize window
sr@latin: Uvećaj prozor

en: Maximize window horizontally
sr@latin: Uvećaj prozor horizontalno

en: Maximize window vertically
sr@latin: Uvećaj prozor vertikalno

en: Mi_nimize
sr@latin: _Umanji

en: Minimize Window
sr@latin: Umanji prozor

en: Minimize window
sr@latin: Umanji prozor

en: Missing %s extension required for compositing
sr@latin: Nedostaje potreban kompozitni dodatak %s

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
sr@latin: Nedostaje <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="bilo šta"/>

en: Modal Dialog Box
sr@latin: Važno prozorče

en: Modifier to use for modified window click actions
sr@latin: Tipka koja će se koristiti za promenu akcije klika na prozor

en: Move Titlebar On_screen
sr@latin: Premesti naslovnu liniju na ekran

en: Move backward between panels and the desktop immediately
sr@latin: Premesti odmah unazad između panela i radne površine

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
sr@latin: Premesti unazad između panela i radne površine uz iskakanje

en: Move backward between windows immediately
sr@latin: Premesti odmah unazad između prozora

en: Move backward between windows of an application immediately
sr@latin: Premesti odmah unazad između prozora programa

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
sr@latin: Premesti unazad između prozora programa uz iskakanje

en: Move backward between windows, using a popup window
sr@latin: Premesti unazad između prozora uz iskakanje

en: Move between panels and the desktop immediately
sr@latin: Premesti odmah između panela i radne površine

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
sr@latin: Premesti između panela i radne površine uz iskakanje

en: Move between windows immediately
sr@latin: Premesti odmah između prozora

en: Move between windows of an application immediately
sr@latin: Premesti odmah između prozora programa

en: Move between windows of an application, using a popup window
sr@latin: Premesti između prozora programa uz iskakanje

en: Move between windows, using a popup window
sr@latin: Premesti između prozora uz iskakanje

en: Move to Another _Workspace
sr@latin: Premesti na drugi radni _prostor

en: Move to Workspace R_ight
sr@latin: Premesti na radni prostor _desno

en: Move to Workspace _Down
sr@latin: Premesti na radni prostor d_ole

en: Move to Workspace _Left
sr@latin: Premesti na radni prostor _levo

en: Move to Workspace _Up
sr@latin: Premesti na radni prostor _gore

en: Move window
sr@latin: Premesti prozor

en: Move window one workspace down
sr@latin: Premesti prozor za jedan radni prostor na dole

en: Move window one workspace to the left
sr@latin: Premesti prozor za jedan sledeći radni prostor ulevo

en: Move window one workspace to the right
sr@latin: Premesti prozor za jedan sledeći radni prostor udesno

en: Move window one workspace up
sr@latin: Premesti prozor za jedan radni prostor na gore

en: Move window to center of screen
sr@latin: Premesti prozor na sredinu ekrana

en: Move window to east (right) side of screen
sr@latin: Premesti prozor uz desnu ivicu ekrana

en: Move window to north (top) side of screen
sr@latin: Premesti prozor u vrh ekrana

en: Move window to north-east (top right) corner
sr@latin: Premesti prozor u gornji, desni ćošak

en: Move window to north-west (top left) corner
sr@latin: Premesti prozor u gornji, levi ćošak

en: Move window to south (bottom) side of screen
sr@latin: Premesti prozor u dno ekrana

en: Move window to south-east (bottom right) corner
sr@latin: Premesti prozor u donji, desni ćošak

en: Move window to south-west (bottom left) corner
sr@latin: Premesti prozor u donji, levi ćošak

en: Move window to west (left) side of screen
sr@latin: Premesti prozor uz levu ivicu ekrana

en: Move window to workspace 1
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 1

en: Move window to workspace 10
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 10

en: Move window to workspace 11
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 11

en: Move window to workspace 12
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 12

en: Move window to workspace 2
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 2

en: Move window to workspace 3
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 3

en: Move window to workspace 4
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 4

en: Move window to workspace 5
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 5

en: Move window to workspace 6
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 6

en: Move window to workspace 7
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 7

en: Move window to workspace 8
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 8

en: Move window to workspace 9
sr@latin: Premesti prozor na radni prostor broj 9

en: Name of workspace
sr@latin: Ime radnog prostora

en: No "%s" attribute on element <%s>
sr@latin: Nije definisan „%s“ atribut člana <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
sr@latin: Nije definisan „extent_angle“ ili „to“ atribut u elementu <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
sr@latin: Nije definisan „start_angle“ ili „from“ atribut u elementu <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
sr@latin: Nije definisan element <%s> za temu „%s“

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
sr@latin: Nije definisan <draw_ops> označen kao „%s“

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
sr@latin: Nije definisan <draw_ops> sa imenom „%s“

en: No command %d has been defined.
sr@latin: Nije definisana komanda %d.

en: No draw_ops provided for button
sr@latin: Nije naveden draw_ops dugme

en: No draw_ops provided for frame piece
sr@latin: Nije naveden draw_ops za deo okvira

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
sr@latin: Nije podešen stil okvira za prozor tipa „%s“ u temi „%s“. Dodajte <window type="%s" style_set="bilo šta"/> element.

en: No terminal command has been defined.
sr@latin: Nije definisana naredba terminala.

en: No text is allowed inside element <%s>
sr@latin: Tekst nije dopušten u okviru elementa <%s>

en: Normal Application Window
sr@latin: Običan prozor programa

en: Normal Title Font
sr@latin: Običan naslovni slovni lik

en: Number of workspaces
sr@latin: Broj radnih prostora

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
sr@latin: Broj radnih prostora. Mora biti veći od nule, i imati fiksiran maksimum kako biste sprečili da slučajno uništite radnu površinu tražeći previše radnih prostora.

en: Opened log file %s
sr@latin: Otvorena datoteka sa istorijatom %s

en: Print version
sr@latin: Verzija za štampu

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
sr@latin: Osobina %s prozora 0x%lx sadrži neispravan UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
sr@latin: Osobina %s prozora 0x%lx sadrži neispravan UTF-8 za stavku %d u listi

en: Put Window On Only One Workspace
sr@latin: Stavi prozor samo na jednu radnu površinu

en: Raise window above other windows
sr@latin: Podigni prozor iznad ostalih prozora

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
sr@latin: Podigni prozor ukoliko ga drugi prozor zaklanja, u protivnom ga spusti

en: Remove Window From Top
sr@latin: Skloni prozor sa vrha

en: Replace the running window manager with Marco
sr@latin: Zameni tekućeg upravnika prozorima Metasitijem

en: Resize window
sr@latin: Promeni veličinu prozoru

en: Restore Window
sr@latin: Vrati veličinu prozoru

en: Restore window
sr@latin: Vrati veličinu prozoru

en: Roll Up Window
sr@latin: Zamotaj prozor

en: Roll _Up
sr@latin: Zamotaj

en: Run a defined command
sr@latin: Pokreni definisanu komandu

en: Run a terminal
sr@latin: Pokreni terminal

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
sr@latin: Prikaz %d na ekranu „%s“ već ima menadžer prozora

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sr@latin: Prikaz %d na ekranu „%s“ već ima pokrenut menadžer prozora; pokušajte da koristite --replace opciju kako biste zamenili trenutni menadžer prozora.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
sr@latin: Prikaz %d na ekranu „%s“ nije ispravan

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
sr@latin: Postavite na „true“ za promenu veličine prozora desnim tasterom i prikaz menija srednjim tasterom uz držanje zadatog tastera preko ključa „mouse_button_modifier“. Postavite na „false“ kako bi koristili obrnut raspored tastera.

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
sr@latin: Faktor senke „%s“ u osenčenoj boji je negativan

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
sr@latin: Format senke je „shade/base_color/factor“, „%s“ se ne uklapa u format

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
sr@latin: Nikako ne treba imati „resize“ atribut u elementu <%s> za uvećana stanja

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
sr@latin: Nikako ne treba imati „resize“ atribut u elementu <%s> za uvećana/zasenčena stanja

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
sr@latin: Prikaži prozorče za pokretanje programa u panelu

en: Show the panel's main menu
sr@latin: Prikaži glavni meni panela

en: Small Title Font
sr@latin: Mali naslovni slovni lik

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
sr@latin: Neki programi ne poštuju specifikacije na način koji vodi do toga da upravnik prozora ne može da funkcioniše. Ovo podešavanje postavlja Metasiti u strog režim rada koji doprinosi pravilnijem ponašanju, pod uslovom da se ne pokušava pokretanje neispravnih programa.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
sr@latin: Neki drugi program već koristi taster %s sa izmenjivačima %x za neku funkciju

en: Specify session management ID
sr@latin: Odredite IB upravnika sesijom

en: Style has already been specified for state %s focus %s
sr@latin: Stil je već naveden za stanje %s fokus %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
sr@latin: Stil je već naveden za stanje %s uvećanje %s fokus %s

en: Switch to workspace 1
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 1

en: Switch to workspace 10
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 10

en: Switch to workspace 11
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 11

en: Switch to workspace 12
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 12

en: Switch to workspace 2
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 2

en: Switch to workspace 3
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 3

en: Switch to workspace 4
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 4

en: Switch to workspace 5
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 5

en: Switch to workspace 6
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 6

en: Switch to workspace 7
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 7

en: Switch to workspace 8
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 8

en: Switch to workspace 9
sr@latin: Prebaci se na radni prostor 9

en: Switch to workspace above the current workspace
sr@latin: Prebaci se na radni prostor iznad ovog

en: Switch to workspace below the current workspace
sr@latin: Prebaci se na radni prostor ispod ovog

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
sr@latin: Prebaci se na radni prostor na levo

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
sr@latin: Prebaci se na radni prostor na desno

en: System Bell is Audible
sr@latin: Sistemsko zvonce se čuje

en: Take a screenshot
sr@latin: Uzmi snimak ekrana

en: Take a screenshot of a window
sr@latin: Uzmi snimak prozora

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
sr@latin: Naređuje Metasitiju da prikaže nešto kada zazvoni sistemsko zvonce ili neki drugi program zazvoni. Trenutno su moguće dve vrednosti, „fullscreen“ kojim ceo ekran treperi crno-belo, i „frame_flash“ kada treperi samo naslovna linija prozora koji je zazvonio. Ukoliko nije poznat program koji je zazvonio (kao što je to obično slučaj sa „sistemskim zvoncetom“), trepereće naslovna linija prozora koji je trenutno u žiži.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
sr@latin: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definiše tastere koji odgovaraju ovim komandama. Pritiskom kombinacije tastera za pokreni_komadu_N će izvršiti komandu_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sr@latin: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definiše funkciju tastera kojim se pokreće naredba navedena pomoću njega.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sr@latin: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot definiše funkciju tastera kojim se pokreće naredba navedena pomoću njega.

en: The name of a workspace.
sr@latin: Ime radne površine.

en: The screenshot command
sr@latin: Naredba za snimak ekrana

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
sr@latin: Tema utvrđuje izgled ivica prozora, naslovne linije i svega ostalog sličnog.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sr@latin: Vremenski period pre podizanja prozora ako je opcija auto_raise postavljena na „true“. Period se izražava u hiljaditim delovima sekunde.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sr@latin: Fokus prozora podešava kako će prozori biti aktivirani. Ima tri moguće vrednosti „click“ znači da prozor mora biti selektovan da bi dobio fokus, „sloppy“ znači da prozor dobija fokus kada pokazivač miša uđe u prozor i „mouse“ štp znači da će prozor biti fokusitan kada pokazivačka strelica miša uđe u prozor i biti defokusiran kada strelica izađe iz prozora.

en: The window screenshot command
sr@latin: Naredba za uzimanje snimka prozora

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
sr@latin: Tema sadrži izraz koji rezultira greškom: %s

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
sr@latin: Javila se greška pri pokretanju <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
sr@latin: Ovi prozori ne podržavaju mogućnost „snimi trenutna podešavanja“ pa ćete morati da ih ručno ponovo pokrenete kada se sledeći put prijavite.

en: This is a sample message in a sample dialog
sr@latin: Ovo je primer poruke u probnom prozorčetu

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sr@latin: Ova mogućnost određuje efekat duplog klika na naslovnu liniju prozora. Trenutno ispravni su „toggle_shade“ što će zamotati/odmotati prozor, „toggle_maximize“ što će uvećati ili poništiti uvećanje prozora, „toggle_maximize_horizontally“ i „toggle_maximize_vertically“, što će uvećati ili poništiti uvećanje prozora samo u horizontalno ili uspravno, „minimize“ što će umanjiti prozor, „shade“ što će zamotat prozor, „menu“ što će prikazati meni prozora, „lower“ što će postaviti prozor iza ostalih i „none“ čime se ne obavlja nikakva radnja.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sr@latin: Ova mogućnost određuje efekat srednjeg klika na naslovnu liniju prozora. Trenutno ispravni su „toggle_shade“ što će zamotati/odmotati prozor, „toggle_maximize“ što će uvećati ili poništiti uvećanje prozora, „toggle_maximize_horizontally“ i „toggle_maximize_vertically“, što će uvećati ili poništiti uvećanje prozora samo u horizontalno ili uspravno, „minimize“ što će umanjiti prozor, „shade“ što će zamotat prozor, „menu“ što će prikazati meni prozora, „lower“ što će postaviti prozor iza ostalih i „none“ čime se ne obavlja nikakva radnja.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sr@latin: Ova mogućnost određuje efekat desnog klika na naslovnu liniju prozora. Trenutno ispravni su „toggle_shade“ što će zamotati/odmotati prozor, „toggle_maximize“ što će uvećati ili poništiti uvećanje prozora, „toggle_maximize_horizontally“ i „toggle_maximize_vertically“, što će uvećati ili poništiti uvećanje prozora samo u horizontalno ili uspravno, „minimize“ što će umanjiti prozor, „shade“ što će zamotat prozor, „menu“ što će prikazati meni prozora, „lower“ što će postaviti prozor iza ostalih i „none“ čime se ne obavlja nikakva radnja.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
sr@latin: Ova opcija pruža dodatnu kontrolu nad načinom na koji novi prozori ulaze u fokus. Ima dve moguće vrednosti: „smart“ postavlja normalni režim fokusa i „strict“ kada prozori pokrenuti iz komandne linije ne ulaze u fokus.

en: Toggle fullscreen mode
sr@latin: Isključi/uključi prikaz preko celog ekrana

en: Toggle maximization state
sr@latin: Promeni stanje uvećanja

en: Toggle shaded state
sr@latin: Promeni stanje zasenčenosti

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
sr@latin: Određuje da li se prozor uvek prikazuje iznad ostalih

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
sr@latin: Prikazuje prozor na svim ili samo na jednoj radnoj površi

en: Torn-off Menu
sr@latin: Otkinuti meni

en: Turn compositing off
sr@latin: Isključi kompoziciju

en: Turn compositing on
sr@latin: Uključi kompoziciju

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
sr@latin: Uključuje vizuelni prikaz kada program ili sistem „zazvoni“; korisno u bučnim uslovima.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
sr@latin: Nepoznat atribut %s u <%s> elementu

en: Unknown element %s
sr@latin: Nepoznat element %s

en: Unknown function "%s" for button
sr@latin: Nepoznata funkcija „%s“ za dugme

en: Unknown position "%s" for frame piece
sr@latin: Nepoznata pozicija „%s“ za deo okvira

en: Unknown state "%s" for button
sr@latin: Nepoznato stanje „%s“ za dugme

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
sr@latin: Nepoznat style_set „%s“ u elementu <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
sr@latin: Nepoznat tip „%s“ u elementu <%s>

en: Unknown window information request: %d
sr@latin: Zahtevana je nepoznata informacija o prozoru: %d

en: Unma_ximize
sr@latin: Poništi u_većanje

en: Unroll Window
sr@latin: Odmotaj prozor

en: Usage: %s
sr@latin: Upotreba: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
sr@latin: Upotreba: marco-theme-viewer [IME-TEME]

en: Use standard system font in window titles
sr@latin: Koristi standardni sistemski slovni lik za naslov prozora

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
sr@latin: Korisnički definisane konstante moraju početi velikim slovom; „%s“ ne počinje

en: Utility Palette
sr@latin: Paleta alatki

en: Visual Bell Type
sr@latin: Vrsta vizelnog zvonceta

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
sr@latin: Da li podizanje prozora treba da bude bočni efekat nekih drugih korisnikovih radnji

en: Whether to resize with the right button
sr@latin: Da li da promeni veličinu desnim tasterom

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
sr@latin: Prozor %s je postavio SM_CLIENT_ID na samog sebe umesto na  WM_CLIENT_LEADER prozor kao što je navedeno u ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
sr@latin: Prozor %s je postavio MWM što nagoveštava da nije promenljive veličine, ali je postaviominimalnu veličinu %d x %d i maksimalnu veličinu %d x %d što nema mnogo smisla.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
sr@latin: Prozor 0x%lx ima osobinu %s
    tako da je očekivano da ima tip %s format %d,
    a zapravoand ima tip %s format %d n_items %d.
    Ovo je najverovatnije greška u programu, a ne u menadžeru prozora.
    Prozor ima naslov="%s" klasa="%s" ime="%s"

en: Window Management
sr@latin: Upravljanje prozorima

en: Window Menu
sr@latin: Meni prozora

en: Window Title Goes Here
sr@latin: Ovde ide naslov prozora

en: Window focus mode
sr@latin: Način fokusa prozora

en: Window manager error:
sr@latin: Greška menadžera prozora:

en: Window manager warning:
sr@latin: Upozorenje upravnika prozora:

en: Window manager:
sr@latin: Menadžer prozora:

en: Window title font
sr@latin: Slovni lik naslova prozora

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
sr@latin: Tipu prozora „%s“ je već dodeljen set stila

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
sr@latin: Kompromisi za loše programe su isključeni. Neke aplikacije se mogu ponašati čudno.

en: Workspace %d
sr@latin: %d. radni prostor

en: Workspace %d%n
sr@latin: Radni prostor %d%n

en: Workspace %s%d
sr@latin: %s%d. radni prostor

en: Workspace 1_0
sr@latin: 1_0. radni prostor

en: X Display to use
sr@latin: Željeni X ekran

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sr@latin: Možete malo sačekati dok se program ne sabere ili primorati program da kompletno prekine sa radom.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
sr@latin: Morate navesti pozadinu da bi alfa vrednost imala smisla

en: _Always on Visible Workspace
sr@latin: _Uvek na vidljivom radnom prostoru

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Force Quit
sr@latin: _Primoraj izlaz

en: _Move
sr@latin: _Premesti

en: _Only on This Workspace
sr@latin: Samo na _ovom radnom prostoru

en: _Resize
sr@latin: P_romeni veličinu

en: _Unroll
sr@latin: Odmotaj

en: _Wait
sr@latin: _Sačekaj

en: bottom
sr@latin: donju

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
sr@latin: geometrija okvira ne podešava „%s“ dimenziju

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
sr@latin: geometrija okvira ne podešava „%s“ dimenziju za ivicu „%s“

en: left
sr@latin: levi

en: nested <window> tag
sr@latin: ugnježden <window> element

en: right
sr@latin: desni

en: top
sr@latin: gornju
