mate-panel 1.26.0 - en to sr@latin translation catalogue (510 entries)

en: "%s" has quit unexpectedly
sr@latin: „%s“ je neočekivano okončan

en: %1$s
    %2$s
sr@latin: %s
    %s

en: %1$s, %2$s
sr@latin: %s, %s

en: %A, %B %d %Y
sr@latin: %A, %d. %B %Y.

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sr@latin: Programče %s zapravo nema namenu. Samo zauzima prostor na disku i produžava prevođenje, i ukoliko je učitano takođe zauzima značajan prostor na panelu i u memoriji. Ukoliko se pronađe neko ko ga koristi, odmah mora otići na psihijatrijski pregled.

en: %s the Fish
sr@latin: Riba zvana %s

en: %s the Fish Says:
sr@latin: Riba zvana %s kaže:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr@latin: Riba zvana %s, savremeno svetilište

en: %s the Fish, the fortune teller
sr@latin: Riba zvana %s, kraljica među proročicama

en: %s, feels like %s
sr@latin: %s, izgleda kao da je %s

en: (empty)
sr@latin: (prazno)

en: (with minor help from George)
sr@latin: (uz malu pomoć Džordža)

en: - Edit .desktop files
sr@latin: - Izmeni .desktop datoteke

en: <i>(optional)</i>
sr@latin: <i>(opciono)</i>

en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
sr@latin: <small><i>Unesite naziv grada, oblasti ili države i pojaviće se prozor za izbor tog mesta.</i></small>

en: <small>Opaque</small>
sr@latin: <small>Neprovidan</small>

en: <small>Set...</small>
sr@latin: <small>Postavi...</small>

en: <small>Set</small>
sr@latin: <small>Postavi</small>

en: <small>Transparent</small>
sr@latin: <small>Providan</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr@latin: Riba bez imena je prilično glupa riba. Oživite vašu ribu dajući joj ime.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr@latin: Spisak IID-a programčića koje će panel zanemarivati. Na ovaj način možete da sprečite učitavanje ili prikazivanje u meniju nekih programčića. Na primer, da isključite programče mali-narednik, dodajte „OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet“ u ovaj spisak. Panel je neophodno ponovo pokrenuti da bi ovo uzelo maha.

en: A list of locations to display in the calendar window.
sr@latin: Spisak mesta za prikaz u kelendaru.

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
sr@latin: Spisak IB-a panela. Svaki IB određuje jedan panel prvog nivoa. Podešavanja za svaki od ovih panela se nalaze u /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
sr@latin: Spisak IB-a objekata na panelu. Svaki IB određuje jedan objekat na panelu (npr. pokretač, dugme ili meni). Podešavanja za svaki objekat se nalaze u /apps/panel/objects/$(id).

en: A pop out drawer to store other items in
sr@latin: Iskačuća fioka za smeštanje drugih stavki

en: A separator to organize the panel items
sr@latin: Razdvojnik između stavki na panelu

en: A_bout Panels
sr@latin: _O panelima

en: About the MATE Panel
sr@latin: O Gnomovom panelu

en: Access documents, folders and network places
sr@latin: Pristup dokumentima, fasciklama i mrežnim mestima

en: Action button type
sr@latin: Vrsta akcije

en: Ad_just Date & Time
sr@latin: Podesi datum _i vreme...

en: Add this as _drawer to panel
sr@latin: Dodaj ovo kao _fioku na panel

en: Add this as _menu to panel
sr@latin: Dodaj ovo na panel kao me_ni

en: Add this launcher to _desktop
sr@latin: Dodaj ovaj pokretač na _radnu površ

en: Add this launcher to _panel
sr@latin: Dodaj ovaj pokretač na _panel

en: Add to Drawer
sr@latin: Dodaj u fioku

en: Add to Panel
sr@latin: Dodaj na panel

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
sr@latin: Došlo je do greške pri pokušaju otvaranja „%s“.

en: Animation
sr@latin: Animacija

en: Animation speed
sr@latin: Brzina animacije

en: Applet IID
sr@latin: IB programčeta

en: Applet IIDs to disable from loading
sr@latin: IID-i programčeta za isključivanje učitavanja

en: Application
sr@latin: Program

en: Application Launcher...
sr@latin: Pokretač programa...

en: Application does not accept documents on command line
sr@latin: Program ne prihvata dokumente iz komandne linije

en: Application in Terminal
sr@latin: Program u terminalu

en: Applications
sr@latin: Programi

en: Arro_ws on hide buttons
sr@latin: S_trelice na dugmićima za skrivanje

en: Autoclose drawer
sr@latin: Samozatvarajuća fioka

en: Automatically hide panel into corner
sr@latin: Automatski sakrij panel u ćošak

en: Background
sr@latin: Pozadina

en: Background _image:
sr@latin: _Slika za pozadinu:

en: Background color
sr@latin: Boja pozadine

en: Background color opacity
sr@latin: Providnost boje pozadine

en: Background image
sr@latin: Slika u pozadini

en: Background type
sr@latin: Vrsta pozadine

en: Bookmarks
sr@latin: Obeleživači

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr@latin: Razgledaj sve lokalne i udaljene diskove i fascikle dostupne sa ovog računara

en: Browse and run installed applications
sr@latin: Razgledajte i pokrenite neki od instaliranih programa

en: Browse bookmarked and local network locations
sr@latin: Razgleda ranije obeležena i lokalna mrežna mesta

en: C_lear
sr@latin: _Obriši

en: Calendar
sr@latin: Kalendar

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr@latin: Ne mogu da prosledim adresu dokumenta u unos „Type=Adresa“

en: Cannot delete this panel
sr@latin: Ne mogu da uklonim ovaj panel

en: Cannot find an empty spot
sr@latin: Ne mogu da nađem prazno mesto

en: Center panel on x-axis
sr@latin: Centriraj panel vodoravno

en: Center panel on y-axis
sr@latin: Centriraj panel uspravno

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
sr@latin: Promenite izgled i ponašanje radnog prostora, zatražite pomoć ili se odjavite

en: Choose Location
sr@latin: Izaberite mesto

en: Choose a file to append to the command...
sr@latin: Izaberite datoteku koju želite da pridodate naredbi...

en: Choose a file...
sr@latin: Odaberi datoteku...

en: Choose an application...
sr@latin: Odaberi program...

en: Choose an icon
sr@latin: Izaberite ikonicu

en: City Name
sr@latin: Ime grada

en: City Time Zone
sr@latin: Vremenska zona

en: Clear Recent Documents
sr@latin: Očisti skorašnje dokumente

en: Clear Recent Documents...
sr@latin: Očisti skorašnje dokumente...

en: Clear all items from the recent documents list
sr@latin: Očisti sve stavke iz spiska skorašnjih dokumenata?

en: Clear the Recent Documents list?
sr@latin: Očisti spisak skorašnjih dokumenata?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr@latin: Pritisnite ovde da prikrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: Click here to restore hidden windows.
sr@latin: Pritisnite ovde da prikažete prikrivene prozore.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr@latin: Kliknite na prozor da primorate program da izađe. Da otkažete, pritisnite <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr@latin: Kliknite ovo dugme da pronađete datoteku čije ime želite da pridodate naredbi.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr@latin: Kliknite ovo dugme da pokrenete izabrani program ili naredbu iz polja za unos naredbe.

en: Click to hide month calendar
sr@latin: Kliknite da sakrijete mesečni kalendar

en: Click to view month calendar
sr@latin: Kliknite da prikažete mesečni kalendar

en: Clock
sr@latin: Časovnik

en: Clock Format
sr@latin: Oblik sata

en: Clock Preferences
sr@latin: Postavke časovnika

en: Co_lor:
sr@latin: _Boja:

en: Co_mmand to run when clicked:
sr@latin: Na_redba za izvršenje po pritisku:

en: Co_mment:
sr@latin: Ko_mentar:

en: Comm_and:
sr@latin: Na_redba:

en: Command icon
sr@latin: Ikona naredbe

en: Command to execute on click
sr@latin: Naredba za izvršenje po kliku

en: Complete panel lockdown
sr@latin: Potpuno zaključavanje panela

en: Computer
sr@latin: Računar

en: Computer Clock
sr@latin: Računarski časovnik

en: Confirm panel removal
sr@latin: Potvrdi uklanjanje panela

en: Connect to Server...
sr@latin: Poveži se sa serverom...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sr@latin: Poveži se sa udaljenim serverom ili deljenim diskom

en: Copy _Date
sr@latin: Umnoži _datum

en: Copy _Time
sr@latin: Umnoži _vreme

en: Copy a launcher from the applications menu
sr@latin: Umnoži pokretač iz menija programa

en: Could not connect to server
sr@latin: Ne mogu da se povežem sa serverom

en: Could not convert '%s' from UTF-8
sr@latin: Ne mogu da pretvorim „%s“ iz UTF-8

en: Could not display help document
sr@latin: Ne mogu da prikažem dokument za pomoć

en: Could not display help document '%s'
sr@latin: Ne mogu da prikažem pomoć „%s“

en: Could not execute '%s'
sr@latin: Ne mogu da izvršim „%s“

en: Could not launch '%s'
sr@latin: Ne mogu da pokrenem „%s“

en: Could not launch application
sr@latin: Ne mogu da pokrenem program

en: Could not open location '%s'
sr@latin: Ne mogu da otvorim mesto „%s“

en: Could not open recently used document "%s"
sr@latin: Ne mogu da otvorim nedavno korišćeni dokument „%s“

en: Could not run command '%s'
sr@latin: Ne mogu da pokrenem naredbu „%s“

en: Could not save directory properties
sr@latin: Ne mogu da sačuvam osobine direktorijuma

en: Could not save launcher
sr@latin: Ne mogu da napravim pokretač

en: Could not show this URL
sr@latin: Ne mogu da prikažem ovu internet adresu

en: Could not use dropped item
sr@latin: Ne mogu da koristim otpuštenu stavku

en: Create Launcher
sr@latin: Napravi pokretač

en: Create a new launcher
sr@latin: Napravi novi pokretač

en: Create new file in the given directory
sr@latin: Napravi novu datoteku u datom direktorijumu

en: Current Time:
sr@latin: Trenutno vreme:

en: Custom Application Launcher
sr@latin: Pokretač proizvoljnog programa

en: Custom format of the clock
sr@latin: Proizvoljan oblik časovnika

en: D_on't Delete
sr@latin: _Ne uklanjaj

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr@latin: Određuje kada grupisati prozore iz istog programa u Spisku prozora. Dozvoljene vrednosti su „never“ (nikad), „auto“ (automatski) i „always“ (uvek).

en: Delete this drawer?
sr@latin: Ukloni ovu fioku?

en: Delete this panel?
sr@latin: Ukloni ovaj panel?

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
sr@latin: Radna površ

en: Directory Properties
sr@latin: Osobine direktorijuma

en: Disable Force Quit
sr@latin: Onemogući prinudu zatvaranja

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Onemogući vezu sa upravniko sesije

en: Display
sr@latin: Prikaz

en: Display all workspaces
sr@latin: Prikaži sve radne površine

en: Display workspace names
sr@latin: Prikaži imena radnih površina

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
sr@latin: Da li želite da uklonite ovo programče iz vaših podešavanja?

en: Drawer
sr@latin: Fioka

en: Drawer Properties
sr@latin: Osobine fioke

en: E_xpand
sr@latin: _Raširi

en: East
sr@latin: Istočni

en: Edit
sr@latin: Uređivanje

en: Edit Location
sr@latin: Izmenite mesto

en: Enable animations
sr@latin: Uključi animacije

en: Enable arrows on hide buttons
sr@latin: Prikaži strelice na dugmićima za skrivanje

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
sr@latin: Omogući samodopunu u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: Enable hide buttons
sr@latin: Omogući dugmiće za skrivanje

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr@latin: Prikaži spisak programa u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: Enable tooltips
sr@latin: Uključi kratka uputstva

en: Error
sr@latin: Greška

en: Error displaying help document
sr@latin: Greška u prikazu pomoći

en: Expand list of locations
sr@latin: Raširi spisak mesta

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr@latin: Razgranaj spisak programa u prozorčetu za pokretanje naredbi

en: Expand to occupy entire screen width
sr@latin: Raširi da zauzme celu širinu ekrana

en: FILE
sr@latin: DATOTEKA

en: Failed to load %s: %s
sr@latin: Neuspelo učitavanje „%s“: %s

en: Failed to load applet %s
sr@latin: Neuspelo učitavanje programčeta %s

en: Failed to set the system time
sr@latin: Nije uspelo podešavanje sistemskog vremena

en: Failed to set the system timezone
sr@latin: Nije uspelo postavljanje vremenske zone

en: File System
sr@latin: Sistem datoteka

en: File is not a valid .desktop file
sr@latin: Nije ispravna .desktop datoteka

en: Find an _item to add to "%s":
sr@latin: Traži _stavku koju dodajete na „%s“:

en: Find an _item to add to the drawer:
sr@latin: Traži _stavku koju dodajete u fioku:

en: Find an _item to add to the panel:
sr@latin: Traži _stavku koju dodajete na panel:

en: Fish
sr@latin: Riba

en: Fish Preferences
sr@latin: Postavke za Ribu

en: Fit image to panel
sr@latin: Razvuci sliku da odgovara panelu

en: Force Quit
sr@latin: Primoraj zatvaranje

en: Force a misbehaving application to quit
sr@latin: Primoraj nedolični program na zatvaranje

en: Force this application to exit?
sr@latin: Primoraj ovaj program na zatvaranje?

en: Frames in fish's animation
sr@latin: Broj kadrova u animaciji ribe

en: General
sr@latin: Opšte

en: Group windows when _space is limited
sr@latin: Grupiši prozore kada je prostor o_graničen

en: Hide Panel
sr@latin: Sakrij panel

en: Highlight launchers on mouseover
sr@latin: Osvetli pokretače pri prelasku mišem

en: Home Folder
sr@latin: Lična fascikla

en: Hour format
sr@latin: Vrsta časovnika

en: ID
sr@latin: IB

en: Icon '%s' not found
sr@latin: Nije nađena ikonica „%s“

en: Icon not found
sr@latin: Ikona nije nađena

en: Icon used for object's button
sr@latin: Ikona koja se koristi za dugme objekta

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se prozorče u kojem se traži odobrenje korisnika za uklanjanje panela.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, fioka će se sama zatvoriti kada korisnik klikne pokretač na njoj.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, pokretač se osvetljava kada korisnik pređe mišem preko njega.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, strelice će se smestiti na dugmiće za skrivanje. Ova postavka je značajna jedino ako je postavljeno enable_buttons.

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, samodopuna će biti dostupna u prozorčetu za pokretanje naredbi.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, sa svake strane panela će se prikazati dugmići kojima se panel može pomeriti na ivicu ekrana, tako da samo dugme ostane prikazano.

en: If true, display a weather icon.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikazuje ikonicu sa vremenskim prilikama.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikazuje datum u časovniku, pored vremena

en: If true, display seconds in time.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikazuje sekunde sa vremenom.

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, proširuje spisak mesta kalendaru.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, skrivanje i otkrivanje ovog panela će biti animirano umesto da se odigra trenutno.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikaži oblačić kada se mišem pređe preko časovnika.

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikazuje temperaturu pored vremenskih prilika.

en: If true, show week numbers in the calendar.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikazuje brojeve nedelja u kalendaru.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, spisak poznatih programa u prozorčetu za pokretanje programa je razgranat. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikazuje se spisak poznatih programa u prozorčetu za pokretanje programa. Da li je spisak razgranat pri prikazivanju prozorčeta se podešava pomoću show_program_list.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, slika za pozadinu će biti rotirana kada je panel usmeren uspravno.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, koristi se custom_icon kao izabrana ikona za dugme. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje custom_icon. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta „menu-object“ ili „drawer-object“.

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, animacija ribe će biti rotirana kada je panel usmeren uspravno.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, slika će biti uvećana na visinu (ako je vodoravan) panela tako da se sačuva odnos visine i širine.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, slika će se razvući tako da odgovara dimenzijama panela. Neće se očuvati odnos visine i širine slike.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, podešavanje menu_path se koristi kao putanja iz koje se izvlači sadržaj menija. Ukoliko nije postavljeno, zanemaruje se podešavanje menu_path. Ovo je značajno jedino ukoliko je vrsta objekta „menu-object“.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, kada pokazivač miša napusti površinu panela, on se samosakriva u ćošak ekrana. Pomeranjem pokazivača u taj ćošak će se ponovo prikazati panel.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, panel neće dozvoliti korisniku da prinudno zatvori program uklanjanjem dugmeta za prinudno zatvaranje.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, panel neće dozvoliti izmene u mojim podešavanjima panela. Pojedinačni programčići se mogu zasebno zaključati. Panel je neophodno iznova pokenuti da bi ovo uzelo maha.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, panel će zauzeti celu širinu ekrana (visinu ako se radi o uspravnom panelu). Na ovaj način se panel može postaviti jedino uz ivicu ekrana. Ukoliko nije postavljeno, panel će biti taman toliki da na njega može da stane svako programče, pokretač i dugme.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, pozicija objekta se posmatra u odnosu na desnu (ili donju — ukoliko je uspravan) ivicu panela.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, korisnik ne može da premesti programče ukoliko prethodno ne oslobodi objekat pomoću stavke „Odveži“ iz menija.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr@latin: Ukoliko je ovo uključeno, spisak prozora prikazuje prozore sa svih radnih površina, a inače samo sa tekuće.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr@latin: Ukoliko je ovo uključeno, izmena radnih površina prikazuje sve radne površine, inače prikazuje samo trenutnu.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
sr@latin: Ukoliko je ovo uključeno, radne površine u programčetu će prikazivati imena radnih površina. Inače će prikazivati sadržaj radne površine. Ovo radi samo ako se koristi Metasiti kao upravljač prozorima.

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se vodoravni položaj naveden u ključevima „x“ i „x_right“ i panel se centrira vodoravno. Ukoliko se izmeni veličina panela, ostaće na istoj poziciji — porašće sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, ključevi „x“ i „x_right“ određuju položaj panela.

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, zanemaruje se uspravni položaj naveden u ključevima „y“ i „y_bottom“ i panel se centrira uspravno. Ukoliko se izmeni veličina panela, ostaće na istoj poziciji — porašće sa svake strane. Ukoliko nije postavljeno, ključevi „y“ i „y_bottom“ određuju položaj panela.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr@latin: Ukoliko je ovo uključeno, kada prikazujete umanjeni prozor, prebaci ga na tekuću radnu površinu. Inače, prebacuje na njegovu matičnu radnu površinu.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, prikazuju se kratka uputstva za objekte na panelu.

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
sr@latin: Ako odlučite da primorate zatvaranje ovog programa, možete izgubiti nesačuvane dokumente.

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
sr@latin: Ukoliko očistite spisak skorašnjih dokumenata, čistite sledeće:
    
    • Sve iz menija Prečice → Skorašnji dokumenti.
    • Sve iz spiska skorašnjih dokumenata u svim programima.

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
sr@latin: Ukoliko ponovo učitate objekat panela, sam će biti dodat nazad na panel.

en: Image Background Details
sr@latin: Detalji slike za pozadinu

en: Images
sr@latin: Slike

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr@latin: Kada se koristi Ksinerama, možete imati panele na svakom ekranu. Ovaj ključ određuje tekući ekran na kojem se prikazuje panel.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sr@latin: Pozicija je data u odnosu na donju/desnu ivicu

en: Key %s is not set, cannot load launcher
sr@latin: Ključ „%s“ nije postavljen, ne mogu učitati pokretač

en: L_atitude:
sr@latin: G. _širina:

en: L_ongitude:
sr@latin: G. _dužina:

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
sr@latin: Pokreće ostale programe i obezbeđuje razne alate za upravljanje prozorima, prikaz vremena, itd.

en: Launcher Properties
sr@latin: Postavke pokretača

en: Launcher location
sr@latin: Pozicija pokretača

en: List of known applications
sr@latin: Spisak poznatih programa

en: List of locations
sr@latin: Spisak mesta

en: Loc_k To Panel
sr@latin: Priveži _za panel

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr@latin: Pronaći dokumente ili direktorijume na računaru pomiću imena ili sadržaja

en: Location
sr@latin: Mesto

en: Locations
sr@latin: Mesta

en: Lock Screen
sr@latin: Zaključaj ekran

en: Lock the object to the panel
sr@latin: Priveži objekat za panel

en: Log Out %s...
sr@latin: Odjavi se %s...

en: Log Out...
sr@latin: Odjavi se...

en: Log out %s of this session to log in as a different user
sr@latin: Odjavite korisnika %s iz ove sesije kako biste se prijavili kao neki drugi korisnik

en: Log out of this session to log in as a different user
sr@latin: Odjavite se da biste se prijavili kao neki drugi korisnik

en: Look at today's date!
sr@latin: Vidi bre koji je datum!

en: Main Menu
sr@latin: Glavni meni

en: Menu content path
sr@latin: Putanja sadržaja menija

en: Mount %s
sr@latin: Montiraj %s

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr@latin: Prebaci umanjene prozore na trenutnu radnu površinu pri prikazu

en: Name to identify panel
sr@latin: Ime kojim se raspoznaje ovaj panel

en: Network
sr@latin: Mreža

en: Network Places
sr@latin: Mrežna mesta

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr@latin: URI adresa nije navedena u datoteci pokretača sa panela

en: No URL was specified.
sr@latin: Nije zadana internet adresa

en: No application to handle search folders is installed.
sr@latin: Nema instaliranih programa za pretragu direktorijuma.

en: North
sr@latin: Severni

en: Not a launchable item
sr@latin: Ovaj tip je nemoguće pokrenuti

en: Notification Area
sr@latin: Obaveštajna zona

en: Number of _workspaces:
sr@latin: _Broj radnih površina:

en: Object's position on the panel
sr@latin: Pozicija objekta na panelu

en: Open '%s'
sr@latin: Otvori „%s“

en: Open URL: %s
sr@latin: Otvori adresu: %s

en: Open the contents of your desktop in a folder
sr@latin: Otvori radnu površ kao fasciklu

en: Open your personal folder
sr@latin: Otvorite svoju ličnu fasciklu

[ctx: Orientation]
en: Bottom
sr@latin: Dole

[ctx: Orientation]
en: Left
sr@latin: Levi

[ctx: Orientation]
en: Right
sr@latin: Desni

[ctx: Orientation]
en: Top
sr@latin: Gore

en: Panel Display
sr@latin: Prikaz na panelu

en: Panel ID list
sr@latin: Spisak IB-a panela

en: Panel Notification Area
sr@latin: Obaveštajna zona panela

en: Panel Properties
sr@latin: Osobine panela

en: Panel attached to drawer
sr@latin: Panel pripojen ovoj fioci

en: Panel autohide delay
sr@latin: Vreme sakrivanja panela

en: Panel autounhide delay
sr@latin: Vreme otkrivanja panela

en: Panel object ID list
sr@latin: Spisak IB-a objekata na panelu

en: Panel object has quit unexpectedly
sr@latin: Objekat panela je neočekivano okončan

en: Panel object type
sr@latin: Vrsta objekta na panelu

en: Panel orientation
sr@latin: Usmerenje panela

en: Panel size
sr@latin: Veličina panela

en: Pause per frame
sr@latin: Pauza po kadru

en: Pick a color
sr@latin: Izaberite boju

en: Places
sr@latin: Prečice

en: Protect your computer from unauthorized use
sr@latin: Zaštitite vaš računar od neovlašćene upotrebe

en: Recent Documents
sr@latin: Skorašnji dokumenti

en: Removable Media
sr@latin: Izmenjivi diskovi

en: Replace a currently running panel
sr@latin: Zameni postojeći panel

en: Rescan %s
sr@latin: Ponovo očitaj „%s“

en: Restore to current _workspace
sr@latin: Prikaži na _tekućoj radnoj površini

en: Restore to na_tive workspace
sr@latin: Prikaži na _matičnoj radnoj površini

en: Restoring Minimized Windows
sr@latin: Pokazuje umanjene prozore

en: Rotate image on vertical panels
sr@latin: Rotiraj sliku na uspravnim panelima

en: Rotate image when panel is _vertical
sr@latin: Rotiraj sliku ako je panel _uspravan

en: Rotate on vertical panels
sr@latin: Rotiraj na uspravnim panelima

en: Rows in workspace switcher
sr@latin: Broj redova u izmeni radnih površina

en: Run Application
sr@latin: Pokreni program

en: Run Application...
sr@latin: Pokreni program...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
sr@latin: Pokrenite program unosom naredbe ili izborom iz liste

en: Run in _terminal
sr@latin: Izvrši u _terminalu

en: Run with _file...
sr@latin: Pokreni uz _datoteku...

en: S_tyle:
sr@latin: Vrs_ta:

en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Search for Files...
sr@latin: Traži datoteke...

en: Select an animation
sr@latin: Izaberite jednu animaciju

en: Select an application to view its description.
sr@latin: Izaberite program da vidite njegov opis.

en: Select background
sr@latin: Izaberite pozadinu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr@latin: Označite ovu kućicu da biste pokrenuli naredbu u terminalu.

en: Separator
sr@latin: Razdvajač

en: Session management options:
sr@latin: Opcije upravnika sesijom:

en: Set System Time
sr@latin: Podesi sistemsko vreme

en: Set System Time...
sr@latin: Podesi sistemsko vreme...

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
sr@latin: Postavi mesto kao trenutnu lokaciju i koristi datu vremensku zonu na računaru

en: Sh_ow windows from current workspace
sr@latin: Prikaži prozore sa t_ekuće radne površine

en: Show Desktop Button
sr@latin: Dugme za prikazivanje radne površine

en: Show _all workspaces in:
sr@latin: Prikaži _sve radne površine u:

en: Show _only the current workspace
sr@latin: Prikaži samo _tekuću radnu površinu

en: Show _temperature
sr@latin: Prikaži _temperaturu

en: Show _weather
sr@latin: Prikaži _vremenske prilike

en: Show date in clock
sr@latin: Prikaži datum u časovniku

en: Show date in tooltip
sr@latin: Prikaži datum u oblačiću

en: Show hide _buttons
sr@latin: Prikaži dugmiće za _skrivanje

en: Show list of known _applications
sr@latin: Prikaži spisak poznatih pro_grama

en: Show seco_nds
sr@latin: Prikaži _sekunde

en: Show session management options
sr@latin: Prikaži opcije upravnika sesijom

en: Show temperature in clock
sr@latin: Prikaži temperaturu u časovniku

en: Show the _date
sr@latin: Prikaži _datum

en: Show time with seconds
sr@latin: Prikaži vreme sa sekundama

en: Show weather in clock
sr@latin: Prikaži bremenske prilike u časovniku

en: Show week numbers in calendar
sr@latin: Prikaži brojeve nedelja u kalendaru

en: Show windows from a_ll workspaces
sr@latin: Pr_ikaži prozore sa svih radnih površina

en: Show windows from all workspaces
sr@latin: Prikaži prozore sa svih radnih površina

en: Show workspace _names in switcher
sr@latin: Prikaži _imena radnih površina u prebacivaču

en: Shut Down...
sr@latin: Isključi računar...

en: Shut down the computer
sr@latin: Isključite ovaj računar

[ctx: Size]
en: Large
sr@latin: Velike

[ctx: Size]
en: Medium
sr@latin: Srednje

[ctx: Size]
en: Small
sr@latin: Male

[ctx: Size]
en: X Large
sr@latin: Ogromni

[ctx: Size]
en: X Small
sr@latin: Majušni

[ctx: Size]
en: XX Large
sr@latin: Gigantski

[ctx: Size]
en: XX Small
sr@latin: Patuljasti

en: Solid c_olor
sr@latin: Puna b_oja

en: Some of these properties are locked down
sr@latin: Neke od ovih osobina su zaključane

en: South
sr@latin: Južni

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sr@latin: Postavlja boju pozadine panela u obliku #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr@latin: Određuje datoteku koja se koristi kao slika za pozadinu. Ako je slika poluprovidna, onda će se ukomponovati sa pozadinskom slikom radne površine.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr@latin: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač uđe na površ panela pre otkrivanja panela. Ova postavka je značajna jedino ako je auto_hide postavljeno.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr@latin: Određuje koliko milisekundi se čeka nakon što pokazivač napusti površ panela pre skrivanja panela. Ova postavka je značajna jedino ako je auto_hide postavljeno.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr@latin: Određuje koliko je tačaka vidljivo kada je panel sakriven u ćošku. Ova postavka je značajna jedino ako je auto_hide postavljeno.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
sr@latin: Određuje providnost pozadinske boje. Ukoliko je boja providna (vrednost manja od 65535), boje će se ukomponovati sa pozadinskom slikom radne površine.

en: Specify an applet IID to load
sr@latin: Navedite IID programčeta za učitavanje

en: Specify file containing saved configuration
sr@latin: Odredite datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: Specify session management ID
sr@latin: Odredite IB upravnika sesijom

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sr@latin: Navedite početno usmerenje programčeta (gore, dole, levo ili desno)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sr@latin: Navedite početnu veličinu programčeta (veoma malo, srednje, veliko, itd.)

en: Speed unit
sr@latin: Jedinice brzine

en: St_retch
sr@latin: _Razvučeno

en: Starting %s
sr@latin: Pokreće se %s

en: Stretch image to panel
sr@latin: Razvuci sliku na panelu

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
sr@latin: Sunce je izašlo u %s, zalazi u %s

en: Switcher
sr@latin: Prebacivač

en: System
sr@latin: Sistem

en: Temperature unit
sr@latin: Jedinice temperature

en: Test applet utility
sr@latin: Alat za isprobavanje programčeta

en: The Clock displays the current time and date
sr@latin: Časovnik prikazuje trenutno vreme i datum

en: The MATE Panel
sr@latin: Gnom panel

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
sr@latin: Spisak prozora prikazuje spisak svih prozora u skupu dugmadi i omogućava da ih pregledate.

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
sr@latin: Izbirač prozora prikazuje spisak svih prozora u meniju i omogućava da ih pregledate.

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sr@latin: Izmena radne površine prikazuje manje izdanje vaših radnih površina što vam omogućava da uredite vaše prozore.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
sr@latin: Vrsta akcije koju ovo dugme predstavlja. Moguće vrednosti su „lock“, „logout“, „run“, „search“ i „screenshot“. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta „action-applet“.

en: The command of the launcher is not set.
sr@latin: Naredba koju ovaj pokretač izvršava nije postavljena.

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
sr@latin: Podešena naredba ne radi i zamenjena je sa: %s

en: The fish's animation pixmap
sr@latin: Sličica za animaciju ribe

en: The fish's name
sr@latin: Ime ribe

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr@latin: Visina (širina za uspravne panele) panela. U toku rada panel će odrediti najmanju veličinu na osnovu veličine slovnog lika i ostalih pokazatelja. Najveća veličina je utvrđena na četvrtinu visine (širine) ekrana.

en: The icon of the command to be run.
sr@latin: Ikona naredbe koju treba izvršiti.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
sr@latin: Identifikator panela koji je vezan za ovu fioku. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta „drawer-object“.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr@latin: Identifikator panela prvog nivoa koji sadrži ovaj objekat.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sr@latin: Mesto .desktop datoteke koja opisuje ovaj pokretač. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta „launcher-object“.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
sr@latin: Mesto datoteke sa slikom koja se koristi kao ikona za dugme ovog objekta. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je vrsta objekta „drawer-object“ ili „menu-object“, a postavljeno je use_custom_icon.

en: The location of the launcher is not set.
sr@latin: Mesto u kome se pokretač izvršava nije postavljeno.

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr@latin: Pozicija panela na vodoravnoj osi u odnosu na desnu ivicu ekrana. Ako se postavi na -1, vrednost se zanemaruje i koristi se vrednost ključa „x“. Ako je vrednost veća od 0, onda se vrednost ključa „x“ zanemaruje. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr@latin: Pozicija panela na vodoravnoj osi. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr@latin: Pozicija panela na uspravnoj osi u odnosu na donju ivicu ekrana. Ako se postavi na -1, vrednost se zanemaruje i koristi se vrednost ključa „y“. Ako je vrednost veća od 0, onda se vrednost ključa „y“ zanemaruje. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr@latin: Pozicija panela na uspravnoj osi. Ova vrednost je značajna jedino pri neraširenom prikazivanju. Pri raširenom prikazivanju se ova vrednost zanemaruje i panel se postavlja uz ivicu ekrana kako je naznačeno u usmerenju.

en: The name of the directory is not set.
sr@latin: Ime direktorijuma nije postavljeno.

en: The name of the launcher is not set.
sr@latin: Ime ovog pokretača nije postavljeno.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr@latin: Usmerenje panela. Postoje četiri dozvoljene vrednosti: „top“, „bottom“, „left“ i „right“. Pri raširenom prikazivanju, ova vrednost označava uz koju ivicu se postavlja panel. Pri neraširenom prikazivanju, razlika između „top“ i „bottom“ je manje značajna — oba označavaju da se radi o vodoravnom panelu — ali ipak daje i nagoveštaj kako neki objekti na panelu treba da se ponašaju. Na primer, na „top“ panelu će se meniji prikazivati ispod panela, dok će se na „bottom“ panelu meniji prikazivati iznad panela.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr@latin: Ovaj panel je naišao na nepriliku pri učitavanju „%s“.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
sr@latin: Putanja iz koje se izvlači sadržaj menija. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je postavljeno use_menu_path, a vrsta objekta je „menu-object“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sr@latin: Pozicija ovog objekta na panelu. Navodi se kao broj tačaka u odnosu na levu (ili gornju — ako je uspravan) ivicu panela.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr@latin: Brzina kojom se odvijaju animacije. Postoje tri moguće vrednosti: „slow“, „medium“ i „fast“. Ova postavka je značajna jedino kade je enable_animations postavljeno.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
sr@latin: Tekst koji se prikazuje u oblačiću za ovu fioku ili meni. Ovo podešavanje je značajno jedino ako je ključ object_type postavljen na vrstu objekta „drawer-object“ ili „menu-object“.

en: The unit to use when showing temperatures.
sr@latin: Jedinica koja se koristi za temperaturu.

en: The unit to use when showing wind speed.
sr@latin: Jedinica koja se koristi za brzinu vetra.

en: The water needs changing
sr@latin: Potrebno je promeniti vodu

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
sr@latin: Ovo dugme omogućava da prikrijete sve prozore i vidite radnu površinu.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr@latin: Ovo je ljudima razumljivo ime koje možete koristiti za raspoznavanje panela. Njegova jedina svrha je da služi kao naslov prozora panela što može pomoći pri biranju panela.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr@latin: Ovaj ključ određuje koliko redova (za vodoravno pružanje) ili kolona (za uspravno pružanje) će prikazivati izmena radnih površina. Ovaj ključ ima značaja jedino ako je ključ display_all_workspaces postavljen.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr@latin: Ovaj ključ navodi naredbu za izvršenje po kliku na ribu.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr@latin: Ovaj ključ navodi ime datoteke sa slikom koja se koristi za animaciju ribe, datu u odnosu na direktorijum sa slikama.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
sr@latin: Ovaj ključ navodi oblik časovnika koji se koristi u programčetu kada je oblik postavljen na „custom“. Možete koristiti oznake koje razume strftime() radi dobijanja željenog oblika. Pogledajte strftime() uputstvo za detalje.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
sr@latin: Ovaj ključ navodi oblik časa koji koristi programče sa časovnikom. Dozvoljene vrednosti su „12-hour“, „24-hour“, „internet“, „unix“ i „custom“. Ukoliko je postavljeno na „internet“, sat će prikazivati Internet vreme. Sistem Internet vremena deli dan na 1.000 „otkucaja“. U ovom sistemu nema vremenskih zona, pa je vreme isto u celom svetu. Ukoliko je postavljeno na „unix“, sat će prikazivati proteklo vreme u sekundama od Epohe, tj. 1. januara 1970. Ako je postavljeno na „custom“, sat će prikazivati vreme u skladu sa oblikom navedenim u ključu custom_format.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
sr@latin: Ovaj ključ navodi broj kadrova u animaciji ribe.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr@latin: Ovaj ključ navodi trajanje svakog kadra u sekundama.

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
sr@latin: Ovaj program je zadužen za pokretanje drugih programa i obezbeđuje korisne alatke.

en: Time & Date
sr@latin: Datum i vreme

en: Time _Settings
sr@latin: _Podešavanje vremena

en: Tooltip displayed for drawer or menu
sr@latin: Prikazuje se oblačić za fioku ili meni

en: Toplevel panel containing object
sr@latin: Panel prvog nivoa koji sadrži ovaj objekat

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
sr@latin: Spisak adresa pušten na prozorče za pokretanje je bio neispravnog oblika (%d) ili dužine (%d)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr@latin: Ne mogu da izvršim „%s“
    
    Detalji: %s

en: Unable to locate the command to execute
sr@latin: Ne mogu da pronađem naredbu koju treba izvršiti

en: Unable to mount %s
sr@latin: Ne mogu da montiram %s

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr@latin: Ne mogu da otvorim datoteku „%s“ za pokretač sa panela %s%s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
sr@latin: Ne mogu da čitam iz „%s“
    
    Detalji: %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
sr@latin: Ne mogu da pročitam izlaz naredbe
    
    Detalji: %s

en: Unable to scan %s for media changes
sr@latin: Ne mogu da očitam promenu medija za „%s“

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr@latin: Nepoznato izdanje desktop datoteke „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sr@latin: Nepoznata opcija pri pokretanju: %d

en: Use custom icon for object's button
sr@latin: Koristi ikonu po izboru za dugme objekta

en: Use custom path for menu contents
sr@latin: Koristi putanju po izboru za sadržaj menija

en: Visible pixels when hidden
sr@latin: Broj vidljivih tačaka kada je sakriven

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr@latin: Upozorenje: Naredba se može činiti zapravo korisnom.
    Kako je ovo beskorisno programče, možda ne želite da ovo uradite.
    Mi ne preporučujemo da „%s“ koristite za bilo šta što bi ovo programče učinilo „praktičnim“ ili korisnim.

en: Weather
sr@latin: Vremenske prilike

en: West
sr@latin: Zapadni

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
sr@latin: Kada se ukloni fioka, fioka i njegove 
    postavke se gube.

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
sr@latin: Kada se panel ukloni, panel i njegove postavke se 
    nepovratno gube.

en: When to group windows
sr@latin: Kada grupisati prozore

en: Will run command: '%s'
sr@latin: Izvršiću naredbu: „%s“

en: Window Grouping
sr@latin: Grupisanje prozora

en: Window List
sr@latin: Spisak prozora

en: Window List Content
sr@latin: Sadržaj spiska prozora

en: Window List Preferences
sr@latin: Postavke Spiska prozora

en: Window Selector
sr@latin: Izbornik prozora

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sr@latin: U sistemu sa više ekrana, možete imati panele na svakom od ekrana. Ovaj ključ određuje tekući ekran na kom se prikazuje panel.

en: Workspace Names
sr@latin: Imena radnih površina

en: Workspace Switcher
sr@latin: Izmenjivač radnog prostora

en: Workspace Switcher Preferences
sr@latin: Postavke prebacivača između radnih površina

en: Workspace na_mes:
sr@latin: I_mena radnih površina:

en: Workspaces
sr@latin: Radne površine

en: X co-ordinate of panel
sr@latin: Vodoravna koordinata panela

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
sr@latin: Vodoravna koordinata panela, u odnosu na desnu stranu ekrana

en: X screen where the panel is displayed
sr@latin: Iks ekran na kojem je prikazan panel

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr@latin: Ksinerama ekran na kojem je prikazan panel

en: Y co-ordinate of panel
sr@latin: Uspravna koordinata panela

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
sr@latin: Uspravna koordinata panela, u odnosu na dno ekrana

en: You must always have at least one panel.
sr@latin: Morate uvek imati barem jedan panel.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr@latin: Vaš upravnik prozorima ne podržava prikazivanje radne površine, ili ne koristite upravnika prozora.

en: [FILE...]
sr@latin: [DATOTEKA...]

en: _12 hour format
sr@latin: _12 časa

en: _24 hour format
sr@latin: _24 časa

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Activate Screensaver
sr@latin: _Pokreni čuvanje ekrana

en: _Add
sr@latin: _Dodaj

en: _Add to Drawer...
sr@latin: _Dodaj u fioku...

en: _Always group windows
sr@latin: _Uvek grupiši prozore

en: _Applet:
sr@latin: _Programče:

en: _Autohide
sr@latin: _Samoskrivanje

en: _Back
sr@latin: _Nazad

en: _Browse...
sr@latin: _Razgledaj...

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Delete
sr@latin: _Ukloni

en: _Delete This Panel
sr@latin: _Ukloni ovaj panel

en: _Don't Reload
sr@latin: _Ne učitavaj

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: _Edit Menus
sr@latin: _Uredite menije

en: _Entire menu
sr@latin: Ceo _meni

en: _File:
sr@latin: _Datoteka:

en: _Force quit
sr@latin: _Obavezno izađi

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Icon:
sr@latin: _Ikona:

en: _Launch
sr@latin: Po_kreni

en: _Location Name:
sr@latin: _Naziv mesta:

en: _Location:
sr@latin: _Mesto:

en: _Lock Screen
sr@latin: _Zaključaj ekran

en: _Move
sr@latin: _Premesti

en: _Name of fish:
sr@latin: _Ime ribe:

en: _Name:
sr@latin: _Ime:

en: _Never group windows
sr@latin: _Nikad ne grupiši prozore

en: _New Panel
sr@latin: _Novi panel

en: _None (use system theme)
sr@latin: _Ništa (koristi sistemsku temu)

en: _Open
sr@latin: _Otvori

en: _Orientation:
sr@latin: Us_merenje:

en: _Pause per frame:
sr@latin: _Pauza po kadru:

en: _Preferences
sr@latin: Po_stavke

en: _Pressure unit:
sr@latin: Jedinica _pritiska:

en: _Properties
sr@latin: _Osobine

en: _Reload
sr@latin: _Osveži

en: _Remove
sr@latin: _Ukloni

en: _Remove From Panel
sr@latin: _Ukloni sa panela

en: _Revert
sr@latin: _Vrati

en: _Rotate on vertical panels
sr@latin: _Rotiraj na uspravnim panelima

en: _Run
sr@latin: Pok_reni

en: _Scale
sr@latin: _Uvećaj

en: _Set System Time
sr@latin: P_odesi sistemsko vreme

en: _Size:
sr@latin: _Veličina:

en: _Speak again
sr@latin: _Pričaj ponovo

en: _Temperature unit:
sr@latin: _Jedinica temperature:

en: _Tile
sr@latin: _Popločaj

en: _Time:
sr@latin: _Vreme:

en: _Timezone:
sr@latin: Vremenska _zona:

en: _Total frames in animation:
sr@latin: _Ukupno kadrova u animaciji:

en: _Type:
sr@latin: _Vrsta:

en: _Visibility unit:
sr@latin: Jedinica _vidljivosti:

en: _Wind speed unit:
sr@latin: Jedinica _brzine vetra:

en: columns
sr@latin: kolone

en: file
sr@latin: datoteka

en: frames
sr@latin: kadrova

en: pixels
sr@latin: piksela

en: rows
sr@latin: redovi

en: seconds
sr@latin: sekunde
