engrampa 1.25.0 - en to sr translation catalogue (414 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
sr: %d. %B %Y. у %H:%M

en: %lu file remaining | %lu files remaining
sr[0]: Преостала је %lu датотека
sr[1]: Преостале су %lu датотеке
sr[2]: Преостало је %lu датотека

en: %lu object (%s) | %lu objects (%s)
sr[0]: %lu објекат (%s)
sr[1]: %lu објекта (%s)
sr[2]: %lu објеката (%s)

en: %lu object selected (%s) | %lu objects selected (%s)
sr[0]: %lu изабран објекат (%s)
sr[1]: %lu изабрана објекта (%s)
sr[2]: %lu изабраних објеката (%s)

en: %s Properties
sr: Особине за ставку „%s“

en: - Create and modify an archive
sr: — Направите нове и распакујте постојеће архиве

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
sr: Датотеке сажете 7-Zip-ом (.7z)

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
sr: <i><b>Напомена:</b> лозинка ће бити коришћена за шифровање датотека које додајете у текућу архиву и за дешифровање датотека које распакујете из текуће архиве. Када се архива затвори, лозинка се више неће користити.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Неопходна је лозинка</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
sr: Датотека под називом „%s“ већ постоји.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
sr: Фасцикла под називом „%s“ већ постоји.
    
    %s

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
sr: Мале индексиране архиве „AIX“-а (.ar)

en: ALZip Compressed File (.alz)
sr: Датотеке сажете „ALZip“-ом (.alz)

en: ALZip archive
sr: „ALZip“ архива

en: ARC archive
sr: „ARC“ архива

en: ARCHIVE
sr: АРХИВА

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
sr: Архиве сажете „ARJ“-ом (.arj)

en: Actions
sr: Радње

en: Add Files
sr: Додај датотеке

en: Add Folder
sr: Додај фасциклу

en: Add a Folder
sr: Додајте фасциклу

en: Add a _Folder…
sr: Додај _фасциклу…

en: Add a folder to the archive
sr: Додајте фасциклу у архиву

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sr: Додаје датотеке питајући за назив архиве и излази из програма

en: Add files to an archive
sr: Додајте датотеке у архиву

en: Add files to the archive
sr: Додајте датотеке у архиву

en: Add files to the specified archive and quit the program
sr: Додаје датотеке у задату архиву и излази из програма

en: Add only if _newer
sr: Додај само ако је _новија

en: Adding file:
sr: Додајем датотеке:

en: Adding files to "%s"
sr: Додајем датотеке у „%s“

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
sr: Додаје „unar“ подршку над „.zip“ архивама.

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Supported Files
sr: Све подржане датотеке

en: All archives
sr: Све архиве

en: All files
sr: Све датотеке

en: Allows to create and extract archives
sr: Омогућава стварање и распакивање архива

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
sr: Управник архива за Мејтово радно окружење

en: An error occurred while adding files to the archive.
sr: Дошло је до грешке приликом додавања датотека у архиву.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sr: Дошло је до грешке приликом уклањања датотека из архиве.

en: An error occurred while extracting files.
sr: Дошло је до грешке приликом распакивања датотека.

en: An error occurred while loading the archive.
sr: Дошло је до грешке приликом учитавања архиве.

en: An error occurred while saving the archive.
sr: Дошло је до грешке приликом чувања архиве.

en: An error occurred while testing archive.
sr: Дошло је до грешке приликом проверавања архиве.

en: An error occurred.
sr: Дошло је до грешке.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sr: Друга датотека са овим називом већ постоји у „%s“.

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документа из линије наредби

en: Archive Manager
sr: Управљач архива

en: Archive created successfully
sr: Архива је успешно направљена

en: Archive not created
sr: Архива није направљена

en: Archive not found
sr: Нисам нашао архиву

en: Archive size:
sr: Величина архиве:

en: Archive type not supported.
sr: Врста архиве није подржана.

en: Brotli compressed file
sr: Датотека сажета Бротлијем

en: By Extension
sr: Према проширењу

en: Bzip compressed file
sr: Датотека сажета „bzip“-ом

en: Bzip2 compressed file
sr: Датотека компресована bzip2-ом

en: C_reate
sr: _Направи

en: Cabinet
sr: Кабинет

en: Cabinet File (.cab)
sr: Кабинет датотеке (.cab)

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ унос

en: Close the current archive
sr: Затворите текућу архиву

en: Close the folders pane
sr: Затворите површ са фасциклама

en: Command _Line Output
sr: Излаз линије _наредби

en: Command exited abnormally.
sr: Наредба је неочекивано прекинута.

en: Command not found.
sr: Нема такве наредбе.

en: Compress
sr: Запакује

en: Compress...
sr: Запакуј...

en: Compression level
sr: Ниво сажимања

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
sr: Ниво сажимања који се користи приликом додавања датотека архиви. Могуће вредности су: „very_fast“ (врло брзо), „fast“ (брзо), „normal“ (уобичајено), „maximum“ (највеће).

en: Compression ratio:
sr: Ниво сажимања:

en: Content size:
sr: Величина садржаја:

en: Contents
sr: Садржај

en: Copy the selection
sr: Умножите изабрано

en: Copying the extracted files to the destination
sr: Умножавам распаковане датотеке у одредиште

en: Copying the files to add to "%s"
sr: Умножавам датотеке да их додам у „%s“

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
sr: Ауторска права © 2001–2010 Фондација слободног софтвера, Доо.
    Ауторска права © 2012–2021 Програмери Мејта

en: Could not add the files to the archive
sr: Не могу да додам датотеке у архиву

en: Could not create the archive
sr: Не могу да направим архиву

en: Could not create the destination folder: %s.
sr: Нисам могао да направим одредишну фасциклу: %s.

en: Could not delete the old archive.
sr: Не могу да обришем стару архиву.

en: Could not display help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: Could not display the folder "%s"
sr: Не могу да прикажем фасциклу „%s“

en: Could not find the volume: %s
sr: Не могу да нађем диск: %s

en: Could not open "%s"
sr: Не могу да отворим „%s“

en: Could not open this file type
sr: Не могу да отворим ову врсту датотеке

en: Could not perform the operation
sr: Нисам могао да обавим радњу

en: Could not rename the file
sr: Не могу да преименујем датотеку

en: Could not rename the folder
sr: Не могу да преименујем фасциклу

en: Could not save the archive "%s"
sr: Не могу да сачувам архиву „%s“

en: Create _Archive
sr: Направи _архиву

en: Create _Folder
sr: Направи _фасциклу

en: Create a compressed archive with the selected objects
sr: Направите запаковану архиву од изабраних објеката

en: Create a new archive
sr: Направите нову архиву

en: Create and modify an archive
sr: Направите нове и распакујте постојеће архиве

en: Create destination folder without asking confirmation
sr: Прави одредишну фасциклу без потврђивања

en: Creating "%s"
sr: Правим „%s“

en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut the selection
sr: Исеците изабрано

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
sr: Дебијан пакети (.deb, .udeb) [режим само за читање]

en: Debian package
sr: Дебијан пакет

en: Decompressing archive
sr: Распакујем архиву

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
sr: Подразумевана фасцикла која се користи за наредбе „--add“ и „--extract“

en: Default volume size
sr: Основна величина волумена

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete the selection from the archive
sr: Обришите изабрано из архиве

en: Deleting files from "%s"
sr: Бришем датотеке из „%s“

en: Deleting files from archive
sr: Бришем датотеке из архиве

en: Dese_lect All
sr: Поништи _избор

en: Deselect all files
sr: Поништите избор свих датотека

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
sr: Одредишна фасцикла „%s“ не постоји.
    
    Да ли желите да је направите?

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Disc Image File
sr: Датотека одраза диска

en: Display path
sr: Приказивање путање

en: Display size
sr: Приказивање величине

en: Display the Engrampa Manual
sr: Прикажите упутство за коришћење програма

en: Display the Path column in the main window.
sr: Приказује колону путање у главном прозору.

en: Display the Size column in the main window.
sr: Приказује колону величине у главном прозору.

en: Display the Time column in the main window.
sr: Приказује колону времена у главном прозору.

en: Display the Type column in the main window.
sr: Приказује колону врсте у главном прозору.

en: Display time
sr: Приказивање времена

en: Display type
sr: Приказивање врсте

en: Do not e_xtract older files
sr: Немој _распаковати старе датотеке

en: Do not overwrite newer files
sr: Не преписује новије датотеке

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sr: Да ли желите да додате ову датотеку у већ отворену архиву или да направите нову архиву?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sr: Да ли желите да направите нову архиву са овим датотекама?

en: E_xclude files:
sr: Изузми _датотеке:

en: Editors
sr: Уређивачи

en: Electronic Publication
sr: Електронска издања

en: Encrypt the archive header
sr: Шифровање заглавља архиве

en: Engrampa
sr: Енгрампа

en: Engrampa Archive Manager
sr: Управљач архива Енгрампа

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
sr: Енгрампа је исцепак Управника архивама и део Мејтовог окружења радне површи. Ако желите да сазнате више о Мејту и Егрампи, посетите матичну страницу пројекта.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
sr: Енгрампа је управник архива за Мејтово радно окружење.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
sr: Енгрампа је управник архивама за Мејтово окружење. Омогућава вам да стварате и мењате архиве, прегледате њен садржај, видите датотеке које она садржи, и да их извучете из ње.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју
    је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 2 лиценце
    или (по вашем избору) било којег новијег издања.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
sr: Енгрампа је само челник (графичко сучеље) за програме архивирања као што је „tar“ и „zip“. Подржане врсте датотека су:

en: Enter the password for the archive '%s'.
sr: Наведите лозинку за архиву „%s“.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
sr: Изузми фасцикле које представљају симбо_личке везе

en: Extension(s)
sr: Проширење(а)

en: Extract
sr: Распакуј

en: Extract Here
sr: Распакуј овде

en: Extract To...
sr: Распакуј у...

en: Extract archive
sr: Распакујте архиву

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sr: Распакује архиве питајући за одредишну фасциклу и излази из програма

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sr: Распакује архиве у наведену фасциклу и излази из програма

en: Extract files from the archive
sr: Распакујте датотеке из архиве

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
sr: Распакује садржај архиве у фасциклу са архивама и излази из програма

en: Extract the selected archive
sr: Распакујте изабрану архиву

en: Extract the selected archive to the current position
sr: Распакујте изабрану архиву у тренутну фасциклу

en: Extracting file:
sr: Распакујем датотеку:

en: Extracting files from "%s"
sr: Распакујем датотеке из „%s“

en: Extraction completed successfully
sr: Распакивање је успешно завршено

en: Extraction not performed
sr: Распакивање није обављено

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: FOLDER
sr: ФАСЦИКЛА

[ctx: File]
en: Date Modified
sr: Измењен

[ctx: File]
en: Location
sr: Место

[ctx: File]
en: Name
sr: Назив

[ctx: File]
en: Name:
sr: Назив:

[ctx: File]
en: New
sr: Нова

[ctx: File]
en: Save
sr: Сачувај

[ctx: File]
en: Size
sr: Величина

[ctx: File]
en: Type
sr: Врста

en: File Format
sr: Запис датотеке

en: File _Format: %s
sr: _Врста датотеке: %s

en: File format not recognized
sr: Није препознат запис датотеке

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна „.desktop“ датотека

en: File not found.
sr: Нисам нашао датотеку.

en: Find:
sr: Нађи:

en: Find…
sr: Нађи…

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Folders
sr: Фасцикле

en: GZip compressed file
sr: Датотека саћета „GZip“-ом

en: Getting the file list
sr: Добављам списак датотека

en: Go to the home location
sr: Идите на полазно место

en: Go to the next visited location
sr: Идите на следећу посећену путању

en: Go to the previous visited location
sr: Идите на претходну посећену путању

en: Go up one level
sr: Идите један ниво изнад

en: How to sort files
sr: Како поређати датотеке

en: ID
sr: ИБ

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
sr: ИСО-9660 Диск слика (.iso) [режим само за читање]

en: Include _files:
sr: _Укључи датотеке:

en: Information about the program
sr: Подаци о програму

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
sr: Укључује могућност подршке „unar“ над „.zip“ архивама.

en: Java Archive (.jar)
sr: Архиве Јаве (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
sr: Пословне архиве Јаве (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
sr: Веб архиве Јаве (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
sr: „LHA“ архиве (.lzh, .lha)

en: LZMA compressed file
sr: Датотека сажета „LZMA“-ом

en: LZO compressed file
sr: Датотека сажета „LZO“-ом

en: LZip compressed file
sr: Датотека сажета „LZip“-ом

en: Last Output
sr: Детаљан испис

en: Last modified:
sr: Последња измена:

en: List Mode
sr: Режим списка

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
sr: Списак програма унесених у прозорчету „Отвори датотеку“ а који нису придружени врсти датотеке.

en: Load Options
sr: Учитавање подешавања

en: Loading "%s"
sr: Учитавам „%s“

en: Location
sr: Место

en: Location:
sr: Место:

en: MATE;archive;manager;compression;
sr: Мејт;архива;управник;сажимање;

en: Max history length
sr: Највећа дужина историјата

en: Max number of items in the Open Recents menu.
sr: Највећи број ставки у изборнику „Отвори скорашње“.

en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
sr: Назив „%s“ није исправан зато што садржи барем један од следећих знакова: %s, упишите неки други назив.

en: Name column width
sr: Ширина колоне назива

en: New name is the same as old one, please type other name.
sr: Нови назив је исти као и стари, упишите неки други назив.

en: New name is void, please type a name.
sr: Нови назив је празан, упишите неки назив.

en: New…
sr: Нова…

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Number of files:
sr: Број датотека:

en: Open
sr: Отвори

en: Open _Recent
sr: _Скорашњи документи

en: Open a recently used archive
sr: Отворите скоро коришћену архиву

en: Open archive
sr: Отворите архиву

en: Open selected files with an application
sr: Отворите изабране датотеке одговарајућим програмом

en: Open the selected file
sr: Отворите изабрану датотеку

en: Open the selected folder
sr: Отворите изабрану фасциклу

en: OpenDocument Presentation
sr: Презентација Отвореног документа

en: OpenDocument Presentation Template
sr: Шаблон презентације Отвореног документа

en: OpenDocument Spreadsheet
sr: Таблица Отвореног документа

en: OpenDocument Spreadsheet Template
sr: Шаблон таблице Отвореног докумнета

en: OpenDocument Text
sr: Текст Отвореног документа

en: OpenDocument Text Template
sr: Шаблон текста Отвореног документа

en: Open…
sr: Отвори…

en: Over_write existing files
sr: Препиши _постојеће датотеке

en: Overwrite existing files
sr: Преписује постојеће датотеке

en: Pass_word…
sr: _Лозинка…

en: Password
sr: Лозинка

en: Paste Selection
sr: Убаците изабрано

en: Paste the clipboard
sr: Убаците садржај списка исечака

en: Please use a different name.
sr: Користите неки други назив.

en: Please wait…
sr: Сачекајте…

en: Process paused
sr: Процес је паузиран

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
sr: Стрипови архивирани „RAR“-ом (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
sr: „RPM“ управник пакета (.rpm) [режим само за читање]

en: RZip compressed file
sr: Датотека сажета „RZip“-ом

en: Rar Archived Comic Book
sr: Стрипови архивирани „Rar“-ом

en: Re-crea_te folders
sr: Поново направи _фасцикле

en: Reading "%s"
sr: Читам „%s“

en: Recompressing archive
sr: Поново пакујем архиву

en: Recreate the folders stored in the archive
sr: Поново прави фасцикле смештене у архиви

en: Red Hat Package Manager file
sr: Датотека управника пакета Ред Хет-а

en: Reload current archive
sr: Поново учитајте архиву

en: Removing file:
sr: Уклањам датотеку:

en: Rename
sr: Преименујте

en: Rename the selection
sr: Преименујте изабрано

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Replace file "%s"?
sr: Да заменим датотеку „%s“?

en: Reverse the list order
sr: Обрните редослед списка

en: S_elect the files you want to update:
sr: _Изаберите датотеке које желите да ажурирате:

en: Sa_ve Options
sr: _Сачувај подешавања

en: Save As…
sr: Сачувај као…

en: Save Options
sr: Сачувај подешавања

en: Save the current archive with a different name
sr: Сачувајте текућу архиву под другим називом

en: Saving "%s"
sr: Чувам „%s“

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select all files
sr: Изаберите све датотеке

en: Self-extracting zip
sr: Самоотпакујући зип

en: Session management options:
sr: Опције управљања сесијом:

en: Show archive properties
sr: Прикажите особине архиве

en: Show session management options
sr: Приказује опције управљања сесијом

en: Show the _Files and Quit
sr: Прикажи _датотеке и изађи

en: Show the application's version
sr: Приказује издање програма

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
sr: Појединачне датотеке сажете програмима: gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Sort file list by file size
sr: Поређајте датотеке према величини

en: Sort file list by location
sr: Поређајте датотеке према месту

en: Sort file list by modification time
sr: Поређајте датотеке према датуму измене

en: Sort file list by name
sr: Поређајте датотеке према називу

en: Sort file list by type
sr: Поређајте датотеке према врсти

en: Sort type
sr: Начин ређања

en: Specify a password for this archive
sr: Наведите лозинку за ову архиву

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: Split into _volumes of
sr: Подели на _делове од

en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Stat_usbar
sr: Трака _стања

en: Stop current operation
sr: Зауставите текућу радњу

en: StuffIt Archive
sr: „StuffIt“ архива

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
sr: „Stuffit“ архиве (.bin, .sit)

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
sr: Несажете датотеке архиве траке (.tar) или сажете следећим програмима: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Tar compressed with 7z
sr: Тар сажет 7z-ом

en: Tar compressed with brotli
sr: Тар сажет бротлијем

en: Tar compressed with bzip
sr: Тар сажет „bzip“-ом

en: Tar compressed with bzip2
sr: Тар сажет „bzip2“-ом

en: Tar compressed with compress
sr: Тар сажет „compress“-ом

en: Tar compressed with gzip
sr: Тар сажет „gzip“-ом

en: Tar compressed with lrzip
sr: Тар сажет „lrzip“-ом

en: Tar compressed with lzip
sr: Тар сажет „lzip“-ом

en: Tar compressed with lzma
sr: Тар сажет „lzma“-ом

en: Tar compressed with lzop
sr: Тар сажет „lzop“-ом

en: Tar compressed with xz
sr: Тар сажет „xz“-ом

en: Tar compressed with zstd
sr: Тар сажет „zstd“-ом

en: Tar uncompressed
sr: Несажети тар

en: Test Result
sr: Резултат провере

en: Test whether the archive contains errors
sr: Проверите да ли архива садржи грешке

en: Testing "%s"
sr: Испробавам „%s“

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
sr: Датотека већ постоји.  Да ли желите да је препишете?

en: The default size for volumes.
sr: Основна величина за волумене.

en: The default width of the name column in the file list.
sr: Основна ширина колоне назива у списку датотека.

en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %u files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
sr[0]: %u датотека је измењена спољним програмом. Ако не освежите датотеку у архиви, све ваше измене биће изгубљене.
sr[1]: %u датотеке су измењене спољним програмом. Ако не освежите датотеке у архиви, све ваше измене биће изгубљене.
sr[2]: %u датотека је измењено спољним програмом. Ако не освежите датотеке у архиви, све ваше измене биће изгубљене.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
sr: Назив „%s“ није исправан зато што не може да садржи следеће знакове: %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
sr: Програм није мога да дозна запис датотеке који желите да користите за „%s“. Проверите да ли користите познато проширење за ту датотеку или сами изаберите запис датотеке из приложеног списка.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
sr: Није инсталиран програм за „%s“ датотеке.
    Да ли желите да потражите програм за ове датотеке?

en: There was an internal error trying to search for applications:
sr: Дошло је до грешке приликом тражења одговарајућег програма:

en: This archive type cannot be modified
sr: Не можете променити ову врсту архиве

en: Type:
sr: Врста:

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
sr: Архиве „UNIX CPIO“ (.cpio)

en: Unix CPIO Archive
sr: „CPIO“ архива Јуникса

en: Unix Compressed Archive file
sr: Сажета датотека архиве Јуникса

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непозната датотека радне површи издање „%s“

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
sr: Да ажурирам датотеку „%s“ у архиви „%s“?

en: Update the files in the archive "%s"?
sr: Да ажурирам датотеке у архиви „%s“?

en: Use MIME icons
sr: Користи МИМЕ иконице

en: View All _Files
sr: Прикажи све _датотеке

en: View as a F_older
sr: Прикажи као _фасциклу

en: View statusbar
sr: Приказ траке стања

en: View the folders pane
sr: Прикажите површ фасцикли

en: View the main toolbar
sr: Прикажите главну траку алата

en: View the output produced by the last executed command
sr: Погледајте излаз који је дала последње извршена наредба

en: View the statusbar
sr: Прикажите траку стања

en: View toolbar
sr: Приказ траке алата

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
sr: Који основ мора бити коришћен за ређање датотека. Могуће вредности: name (назив), size (величина), type (врста), time (време), path (путања).

en: Whether to display the folders pane.
sr: Да ли ће приказати окно фасцикли.

en: Whether to display the statusbar.
sr: Да ли ће приказати траку стања.

en: Whether to display the toolbar.
sr: Да ли ће приказати траку алата.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
sr: Да ли ће шифровати заглавље архиве. Ако је заглавље шифровано биће затражена лозинка за исписивање садржаја архиве.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
sr: Да ли ће се ређати растућим или опадајућим редом. Могуће вредности: ascending (растуће), descending (опадајуће).

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
sr: Да ли ће приказати све датотеке у архиви (all_files), или ће приказати архиву као фасциклу (as_folder).

en: WinAce Compressed File (.ace)
sr: Датотеке сажете „WinAce“-ом (.ace)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
sr: Сажете архиве „WinRAR“-а (.rar)

en: Windows Imaging Format
sr: Виндоузов запис слика

en: Xz compressed file
sr: Датотека сажета „Xz“-ом

en: You can't add an archive to itself.
sr: Не можете додати архиву у саму себе.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
sr: Немате дозволу да направите архиву у овој фасцикли

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
sr: Немате одговарајућа овлашћења да направите архиву у одредишној фасцикли.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
sr: Немате овлашћења да распакујете архиве у фасциклу „%s“

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
sr: Немате одговарајућа овлашћења да читате датотеке из фасцикле „%s“

en: You don't have the right permissions.
sr: Немате одговарајућа овлашћења.

en: You have to specify an archive name.
sr: Морате да наведете назив архиве.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA“

en: ZIP Archive (.zip)
sr: „ZIP“ архиве (.zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
sr: Стрипом архивирани „ZIP“-ом (.cbz)

en: ZOO Compressed Archive File (.zoo)
sr: Датотеке архиве сажете „ZOO“-ом (.zoo)

en: Zip Archived Comic Book
sr: Стрипови архивирани „Zip“-ом

en: Zstandard compressed file
sr: Датотека сажета Зстандардом

en: [read only]
sr: [само за читање]

en: _About
sr: _О програму

en: _About Archive Manager
sr: _О Управнику архива

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add Files…
sr: Додај _датотеке…

en: _All files
sr: _Све датотеке

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Archive
sr: _Архива

en: _Arrange Files
sr: _Поређај датотеке

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Copy
sr: _Умножи

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Destination folder:
sr: _Одредишна фасцикла:

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Encrypt the file list
sr: _Шифруј списак датотека

en: _Encrypt the file list too
sr: _Шифруј и списак датотека

en: _Exclude folders:
sr: Изузми _фасцикле:

en: _Extract
sr: _Распакуј

en: _Extract…
sr: _Распакуј…

en: _Filename:
sr: _Назив датотеке:

en: _Files:
sr: _Датотеке:

en: _Folders
sr: _Фасцикле

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Include subfolders
sr: _Укључи подфасцикле

en: _Last Output
sr: _Последњи излаз

en: _Load Options
sr: _Учитај подешавања

en: _Location:
sr: _Место:

en: _New file name:
sr: Нови назив _датотеке:

en: _New folder name:
sr: Нови назив _фасцикле:

en: _OK
sr: У _реду

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open With…
sr: Отвори _програмом…

en: _Open the Archive
sr: _Отвори архиву

en: _Options Name:
sr: Назив _опција:

en: _Other Options
sr: _Остала подешавања

en: _Overwrite
sr: _Препиши

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Paste
sr: У_баци

en: _Pause
sr: _Застани

en: _Properties
sr: _Својства

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Refresh
sr: _Освежи

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Rename
sr: _Преименуј

en: _Rename…
sr: _Преименуј…

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Reset Options
sr: _Врати подешавања

en: _Resume
sr: _Настави

en: _Reversed Order
sr: _Обрнути редослед

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Search Command
sr: _Потражи програм

en: _Selected files
sr: _Изабране датотеке

en: _Show the Files
sr: Прикажи _датотеке

en: _Skip
sr: _Прескочи

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Test Integrity
sr: _Провери целовитост

en: _Toolbar
sr: Трака _алата

en: _Update
sr: _Освежи

en: _View
sr: _Преглед

en: by T_ype
sr: према _врсти

en: by _Date Modified
sr: према _датуму измене

en: by _Location
sr: према _месту

en: by _Name
sr: према _називу

en: by _Size
sr: према _величини

en: example: *.o; *.bak
sr: пример: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
sr: пример: *.txt; *.doc

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
sr: ако је штиклирано приказаће иконице у зависности од врсте датотеке (спорије), у супротном увек ће користити исту иконицу за све датотеке (брже).
