caja 1.25.3 - en to tr translation catalogue (1551 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
tr: 
    
    Sunucu bağlamaya bağlantı ekle

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
tr: 
    
    Dosya yöneticisi ile dosya sistemine gözat

en:  (another copy)
tr:  (diğer kopya)

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
tr[0]:  (%'d öge içeriyor)
tr[1]:  (%'d öge içeriyor)

en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
tr[0]:  (toplam olarak %'d öğe içeriyor)
tr[1]:  (toplam olarak %'d öğe içeriyor)

en:  (copy)
tr:  (kopya)

en:  (invalid Unicode)
tr:  (geçersiz Unikod)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
tr: "%s", "%s"i açamıyor çünkü "%s", "%s" konumlarındaki dosyalara erişemiyor.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
tr: "%s" bulunamadı. Belki yakın bir zamanda silindi.

en: "%s" is an executable text file.
tr: "%s" çalıştırılabilir bir metin dosyası.

en: "%s" selected
tr: "%s" seçildi

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
tr: Yapıştır komutunu seçerseniz "%s" kopyalanacak

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
tr: Yapıştır komutunu seçerseniz "%s" taşınacak

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
tr[0]: Silinecek %'d dosya kaldı
tr[1]: Silinecek %'d dosya kaldı

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
tr[0]: Çöpe atılacak %'d dosya kaldı
tr[1]: Çöpe atılacak %'d dosya kaldı

en: %'d file operation active | %'d file operations active
tr[0]: %'d dosya işlemi etkin
tr[1]: %'d dosya işlemi etkin

en: %'d folder selected | %'d folders selected
tr[0]: %'d dizin seçildi
tr[1]: %'d dizin seçildi

en: %'d hour | %'d hours
tr[0]: %'d saat
tr[1]: %'d saat

en: %'d item selected | %'d items selected
tr[0]: %'d öğe seçildi
tr[1]: %'d öğe seçildi

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
tr[0]: %'d öğe, toplam %s boyutunda (disk üzerinde %s)
tr[1]: %'d öğe, toplam %s boyutunda (disk üzerinde %s)

en: %'d minute | %'d minutes
tr[0]: %'d dakika
tr[1]: %'d dakika

en: %'d other item selected | %'d other items selected
tr[0]: %'d başka öğe seçildi
tr[1]: %'d başka öğe seçildi

en: %'d second | %'d seconds
tr[0]: %'d saniye
tr[1]: %'d saniye

en: %'dnd link to %s
tr: %'d. %s bağlantısı

en: %'drd link to %s
tr: %'d. %s bağlantısı

en: %'dst link to %s
tr: %'d. %s bağlantısı

en: %'dth link to %s
tr: %'d. %s bağlantısı

en: %'u file | %'u files
tr[0]: %'u dosya
tr[1]: %'u dosya

en: %'u folder | %'u folders
tr[0]: %'u dizin
tr[1]: %'u dizin

en: %'u item | %'u items
tr[0]: %'u öğe
tr[1]: %'u öğe

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
tr: %m/%-d/%y, %-H:%M

en: %S of %S
tr: %S / %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
tr[0]: %S / %S — %T kaldı (%S/san)
tr[1]: %S / %S — %T kaldı (%S/san)

en: %T left | %T left
tr[0]: %T kaldı
tr[1]: %T kaldı

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
tr: %-d %b %Y %a, saat %-H:%M da

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
tr: %-d %b %Y %a, saat %-H:%M:%S da

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
tr: %-d %m %Y, saat %-H:%M da

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
tr: %-d %b %Y, saat %-H:%M da

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
tr: %-d/%m/%y, saat %-H:%M da

en: %m/%d/%y
tr: %d/%m/%y

en: %s (%'dnd copy)%s
tr: %s (%'d. kopya)%s

en: %s (%'drd copy)%s
tr: %s (%'d. kopya)%s

en: %s (%'dst copy)%s
tr: %s (%'d. kopya)%s

en: %s (%'dth copy)%s
tr: %s (%'d. kopya)%s

en: %s (%s bytes)
tr: %s (%s bayt)

en: %s (another copy)%s
tr: %s (diğer kopya)%s

en: %s (copy)%s
tr: %s (kopya)%s

en: %s - File Browser
tr: %s - Dosya Tarayıcı

en: %s Properties
tr: %s Özellikleri

en: %s Visible Columns
tr: %s Görünen Sütunları

en: %s document
tr: %s belgesi

en: %s's Home
tr: %s Ev Dizini

en: %s, Free space: %s
tr: %s, Boş alan: %s

en: (Empty)
tr: (Boş)

en: (some contents unreadable)
tr: (bazı içerikler okunamadı)

en: --check cannot be used with other options.
tr: --diğer seçeneklerle kullanımda olabilirliliği kontrol et

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
tr: --geometri, birden fazla hedefle (URI) kullanılamaz.

en: --quit cannot be used with URIs.
tr: --çıkış, hedeflerle (URI) kullanılamaz.

en: --select must be used with at least an URI.
tr: --select en az bir URI ile kullanılmalıdır.

en: 00/00/00, 00:00 PM
tr: 00/00/00, saat 00:00 da

en: 1 Day
tr: 1 Gün

en: 1 Hour
tr: 1 Saat

en: 1 Month
tr: 1 Ay

en: 1 Week
tr: 1 Hafta

en: 1 Year
tr: 1 Sene

en: 100%
tr: %100

en: 150%
tr: %150

en: 200%
tr: %200

en: 33%
tr: %33

en: 400%
tr: %400

en: 50%
tr: %50

en: 6 Months
tr: 6 Ay

en: 66%
tr: %66

en: <b>Available _Extensions:</b>
tr: <b>Mevcut _Eklentiler:</b>

en: <b>Behavior</b>
tr: <b>Davranış</b>

en: <b>Date</b>
tr: <b>Tarih</b>

en: <b>Default View</b>
tr: <b>Öntanımlı Görünüm</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
tr: <b>Çalıştırılabilir Metin Dosyaları</b>

en: <b>Folders</b>
tr: <b>Dizinler</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
tr[0]: <b>Yükseklik:</b> %d piksel
tr[1]: <b>Yükseklik:</b> %d piksel

en: <b>Icon Captions</b>
tr: <b>Simge Başlıkları</b>

en: <b>List Columns</b>
tr: <b>Liste Sütunları</b>

en: <b>Media Handling</b>
tr: <b>Ortam İşleme</b>

en: <b>Other Media</b>
tr: <b>Diğer Ortam</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
tr: <b>Diğer Önizlenebilir Dosyalar</b>

en: <b>Size</b>
tr: <b>Boyut</b>

en: <b>Sound Files</b>
tr: <b>Ses Dosyaları</b>

en: <b>Text Files</b>
tr: <b>Metin Dosyaları</b>

en: <b>Trash</b>
tr: <b>Çöp</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
tr[0]: <b>Genişlik:</b> %d piksel
tr[1]: <b>Genişlik:</b> %d piksel

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
tr: <big><b>Yazılım kendiliğinden başlatılırken hata</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
tr: <big><b>Bu ortam kendiliğinden çalıştırılması istenen bir yazılım içeriyor. Çalıştırmak ister misiniz?</b></big>

en: ? bytes
tr: ? bayt

en: ? items
tr: ? öğe

en: A folder with the same name already exists in "%s".
tr: Aynı isimde bir dizin "%s" içinde zaten mevcut.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
tr: Masaüstünde ve simge görünümünde, simgelerin altında görünecek yazılar. Asıl yazı sayısı yaklaştırma seviyesine göre belirlenecektir. Olası bazı değerler: "size", "type", "date_modified",  "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" ve "mime_type".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
tr: Aynı isimde yeni bir dosya zaten "%s" içinde mevcut.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
tr: "%s" içinde aynı isimde daha yeni bir dizin zaten mevcut.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
tr: Gezinme pencerelerinin kayıtlı geometri ve koordinat dizgesini içeren bir dizge.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
tr: Çok uzun dosya isimlerinin yaklaştırma seviyesine bağlı olarak nasıl kısaltılacağını belirten biz dizgi. Her liste girişleri "Yaklaştırma Seviyesi:Tamsayı" biçimindedir. Her yaklaştırma seviyesine göre eğer girilen tamsayı 0'dan büyükse dosya ismi girilen satır sayısını geçmeyecek. Eğer tamsayı 0 ya da daha küçükse, belirtilen yaklaştırma seviyesinde hiçbir sınır uygulanmaz. Bir öntanımlı olarak yaklaştırma seviyesi belirtilmeden "Tamsayı" biçiminde girişe izin verilir. Bu diğer tüm yaklaştırma seviyeleri için satır sınırını belirtir. Örnekler: 0 - her zaman uzun dosya isimlerini göster; 3 - eğer dosya ismi üç satırı geçiyorsa kısalt; smallest:5, smaller:4,0 - yaklaştırma seviyesi "smallest" için eğer beş satırı geçerse dosya ismini kısalt. "small" yaklaştırma seviyesi için eğer satır sayısı 4'ü geçerse dosya ismini kısalt. Diğer yaklaştırma seviyeleri için dosya isimlerini kısaltma. Geçerli yaklaştırma seviyeleri: smallest (%33), smaller (%50), small (%66), standard (%100), large (%150), larger (%200), largest (%400)

en: A_ll columns have the same width
tr: _Tüm sütunlar aynı genişliğe sahip

en: About Caja
tr: Caja Hakkında

en: About Extension
tr: Eklenti Hakkında

en: Access files
tr: Dosyalara erişim

en: Access was denied.
tr: Erişim engellendi.

en: Access:
tr: Erişim:

en: Accessed:
tr: Erişim:

en: Acti_on:
tr: _Eylem:

en: Activate next tab
tr: Sonraki sekmeyi etkinleştir

en: Activate previous tab
tr: Önceki sekmeyi etkinleştir

en: Add Application
tr: Uygulama Ekle

en: Add Emblems...
tr: Amblem Ekle...

en: Add _bookmark
tr: _Yer imi ekle

en: Add a bookmark for the current location to this menu
tr: Mevcut konum için menüye yer imi ekle

en: Add a new criterion to this search
tr: Bu aramaya yeni bir kıstas getir

en: Add new...
tr: Yeni ekle...

en: All columns have same width
tr: Tüm sütunlar aynı genişlikte

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
tr: Bu dizindeki tüm çalıştırılabilir dosyalar Betikler menüsünde görünecek.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
tr: Bu dizindeki tüm çalıştırılabilir dosyalar Betikler menüsünde ortaya çıkacak. Menüden bir betik seçimi onu çalıştırır.
    
    Yerel bir dizinden çalıştırıldığında, betikler seçili dosya adlarını alacak. Uzak bir dizinden (örn, web veya ftp içerikli bir dizinden) çalıştırıldığında, betikler parametresiz olarak geçilecek.
    
    Bütün durumlarda, aşağıdaki ortam değişkenleri Caja tarafından ayarlanır. Bu betikler şunlardır:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: seçili dosyalar için yeni satır ile sınırlanan yollar (sadece yerelse)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: seçili dosyalar için yeni satır ile sınırlanan URI'ler
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: mevcut yerleşim için URI
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: mevcut pencerenin konumu ve boyutu
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: bir bölme gösterim penceresinin aktif olmayan kısmındaki seçili dosyalar için yeni satırla sınırlanan yollar (sadece yerelse)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: bir bölme gösterim penceresinin aktif olmayan kısmındaki seçili dosyalar için yeni satırla sınırlanan URI'ler
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: bir bölme gösterim penceresinin aktif olmayan kısmındaki mevcut yerleşim için URI

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
tr: Çöpteki tüm unsurlar daimi olarak silinecektir.

en: Allow _executing file as program
tr: Dosyayı bir program gibi ç_alıştırmaya izin ver

en: Always
tr: Her zaman

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
tr: Yol çubuğu yerine her zaman konum girişini kullan

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
tr: Masaüstünde çok uzun dosya isimlerinin kısaltılmasının nasıl yapılabileceğini belirten bir tam sayı. Eğer sayı 0'dan büyükse, dosya ismi girilen sayı kadar satırı geçemez. Eğer sayı 0'dan küçükse, gösterilen satır sınırı uygulanmaz.

en: An invalid drag type was used.
tr: Geçersiz bir sürükleme türü kullanıldı.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
tr: Aynı isimde eski bir dosya zaten "%s" içinde mevcut.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
tr: "%s" içinde aynı isimde daha eski bir dizin zaten mevcut.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
tr: Aynı isimde başka bir dosya zaten "%s" içinde mevcut.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
tr: "%s" içinde aynı isimde başka bir dizin zaten mevcut.

en: Another link to %s
tr: %s için başka bir bağ

en: Any
tr: Herhangi Biri

en: Aperture Value
tr: Diyafram Değeri

en: Apparition
tr: Ruh

en: Apple Filing Protocol (AFP)
tr: Apple Dosyalama Protokolü (AFP)

en: Application does not accept documents on command line
tr: Uygulama komut satırında belgeleri kabul etmiyor

en: Apply Permissions to Enclosed Files
tr: Çevrelenmiş Dosyalara İzinleri Uygula

en: Apply this action to all files and folders
tr: Bu eylemi tüm dosya ve dizinlere uygula

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
tr: Daha önce ziyaret edilen konumları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to open all files?
tr: Tüm dosyaları açmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
tr: "%B" dosyasını çöpten kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
tr: "%B" dosyasını kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
tr[0]: %'d seçili öğeyi çöp kutusundan kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?
tr[1]: %'d seçili öğeyi çöp kutusundan kalıcı olarak silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
tr[0]: %'d seçili öğeyi kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?
tr[1]: %'d seçili öğeyi kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
tr: "% B" öğesini çöp kutusuna atmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
tr[0]: Seçili %'d öğeyi çöp kutusuna taşımak istediğinize emin misiniz?
tr[1]: Seçili %'d öğeyi çöp kutusuna taşımak istediğinize emin misiniz?

en: Arran_ge Items
tr: Öğ_eleri Düzenle

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
tr: Çö_pü boşaltmadan ya da dosyaları silmeden önce sor

en: Ask before moving files to the _Trash
tr: Dosyaları çöp kutusuna taşımadan önce sor

en: Ask what to do
tr: Ne yapılacağını sor

en: Autorun Prompt
tr: Kendiliğinden Çalışma Sorusu

en: B_rowse media when inserted
tr: Takıldığında _ortama göz at

en: Back history
tr: Geçmişte geriye

en: Background
tr: Arkaplan

en: Backgrounds and Emblems
tr: Arkaplanlar ve Amblemler

en: Basic
tr: Temel

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
tr: Caja'yı çalıştırmadan önce, lütfen aşağıdaki dizini oluşturun, ya da Caja'nın oluşturabileceği şekilde erişim haklarını ayarlayın.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
tr: Caja'yı çalıştırmadan önce, lütfen aşağıdaki dizini oluşturun, ya da Caja'nın oluşturabileceği şekilde erişim haklarını ayarlayın.

en: Behavior
tr: İşleyiş

en: Black
tr: Siyah

en: Blue Ridge
tr: Kabartma Mavi

en: Blue Rough
tr: Pürüzlü Mavi

en: Blue Type
tr: Mavi Tür

en: Bookmark Name:
tr: Yer imi ismi:

en: Bookmark for Nonexistent Location
tr: Bulunmayan Konum İçin Yer İmi

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: Browse Network
tr: Şebekeyi Tara

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
tr: Bu bilgisayardan erişilebilen tüm yerel ve uzaktaki disklere ve klasörlere göz atın

en: Browse bookmarked and local network locations
tr: Yerimlerine ve yerel ağ konumlarına göz atın

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
tr[0]: %'d Yeni Sekmede _Gözat
tr[1]: %'d Yeni Sekmede _Gözat

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
tr[0]: %'d Yeni Pencerede _Gözat
tr[1]: %'d Yeni Pencerede _Gözat

en: Browse in New _Tab
tr: Yeni _Sekmede Göz At

en: Browse in New _Window
tr: _Yeni Pencerede Göz At

en: Browse the contents of the network
tr: Ağdaki içeriğe gözat

en: Browse the file system with the file manager
tr: Dosya yöneticisi ile dosya sistemine gözat

en: Brushed Metal
tr: Cilalı Metal

en: Bubble Gum
tr: Sakız

en: Burlap
tr: Kumaş

en: By Access Date
tr: Erişim Tarihine Göre

en: By Creation Date
tr: Oluşturulma Tarihine Göre

en: By E_xtension
tr: U_zantıya Göre

en: By Emblems
tr: Amblemine Göre

en: By Extension
tr: Uzantıya Göre

en: By Modification Date
tr: Değişim Tarihine Göre

en: By Modification _Date
tr: _Değişim Tarihine Göre

en: By Name
tr: İsme Göre

en: By Path
tr: Erişim Yoluna Göre

en: By S_ize on Disk
tr: Disk üzerinde B_oyuta Göre

en: By Size
tr: Boyuta Göre

en: By Size on Disk
tr: Diskteki Boyuta Göre

en: By T_rash Time
tr: Çöpe Gönde_rilme Zamanına Göre

en: By Trashed Date
tr: Çöpe Konulma Tarihine Göre

en: By Type
tr: Türe Göre

en: By _Creation Date
tr: Oluşturulma _Tarihine göre

en: By _Emblems
tr: _Amblemlerine Göre

en: By _Name
tr: İ_sme Göre

en: By _Size
tr: _Büyüklüğe Göre

en: By _Type
tr: _Türe Göre

en: CD _Audio:
tr: CD _Sesi:

en: C_ancel Remove
tr: _Silmeyi İptal Et

en: C_olors
tr: _Renkler

en: C_onfigure Extension
tr: Eklentiyi Yap_ılandır

en: C_onnect
tr: _Bağlan

en: Caja cannot handle "%s" locations.
tr: Caja "%s" konumlarını işleyemiyor.

en: Caja cannot handle this kind of location.
tr: Caja bu tip bir konumu işleyemiyor.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
tr: Caja aşağıdaki gereken dizinleri oluşturamadı: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
tr: Caja gerekli "%s" dizinini oluşturamadı.

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
tr: Caja'ya dizini gösterebilecek yetenekte bir görüntüleyici kurulmamış.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Caja faydalı olacağı umut edilerek dağıtılmaktadır, fakat HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; hatta ÜRÜN DEĞERİ ya da BİR AMACA UYGUNLUK gibi garantiler de vermez.  Lütfen GNU Genel Kamu Lisansını daha fazla detay için inceleyin.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
tr: Caja, Caja'nın çatallandığı GNOME Nautilus'a benzer bir eklenti sistemi ile genişletilebilir.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Caja özgür bir yazılımdır, onu Özgür Yazılım Vakfının yayınladığı GNU Genel Kamu Lisansının 2. sürümü veya (tercihinize bağlı) daha sonraki sürümleri altında dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz.

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
tr: Caja, MATE masaüstü ortamının resmi dosya yöneticisidir. Dizinleri taramaya, dosyaları önizlemeye ve onlarla ilişkili uygulamaları başlatmaya imkân verir. Aynı zamanda MATE masaüstündeki simgeleri yönetmekle de yükümlüdür. Hem yerel hem de uzaktaki dosya sistemleri ile çalışır.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
tr: Caja, bilgisayarınızdaki ve çevrimiçindeki dosyalarınızı ve dizinlerinizi düzenlemenizi sağlar.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
tr: Caja'nın kullanıcıların ev dizinlerini masaüstü olarak kullanması

en: Caja will exit when last window destroyed.
tr: Caja son pencere kapatıldığında çıkacak.

en: Camera Brand
tr: Fotoğraf Makinesi Markası

en: Camera Model
tr: Fotoğraf Makinesi Modeli

en: Camouflage
tr: Kamuflaj

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
tr: Desteklenen sunucu yöntem listesi yüklenemiyor.
    Lütfen GVfs kurulumunuzu kontrol edin.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
tr: Belge URI'leri bir 'Tür=Bağ' masaüstü girişine geçilemiyor

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel Group Change?
tr: Grup Değişimi İptal Edilsin mi?

en: Cancel Owner Change?
tr: Sahip Değişimi İptal Edilsin mi?

en: Cannot create the link to %s
tr:  %s konumuna bağlantı oluşturulamadı

en: Cannot find the autorun program
tr: Kendiliğinden çalıştırma programı bulunamıyor

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
tr: Dosya çöpe taşınamadı, kalıcı olarak silmek ister misiniz?

en: Chalk
tr: Tebeşir

en: Change Desktop _Background
tr: _Masaüstü Arkaplanını Değiştir

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
tr: Dosya yönetici pencerelerinin işleyişini ve görünümünü değiştirin

en: Change the visibility of this window's location bar
tr: Bu pencerenin konum çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: Change the visibility of this window's main toolbar
tr: Bu pencerenin ana araç çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: Change the visibility of this window's side pane
tr: Bu pencerenin yan çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: Change the visibility of this window's statusbar
tr: Pencere durum çubuğunun görünürlüğünü değiştir

en: Charcoal
tr: Kömür

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
tr: Yazım yanlışlarını ve vekil ayarlarınızın doğruluğunu kontrol edin.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
tr: Bu amblemi silmek için erişim haklarınızı kontrol edin.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
tr: Bu deseni silmek için erişim haklarınızı kontrol edin.

en: Choose a program with which to open the selected item
tr: Seçili dosyayı açacak uygulamayı seç

en: Choose another application with which to open the selected item
tr: Seçili dosyayı açacak başka bir uygulamayı seç

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
tr: Simge adının altında gösterilecek bilgilerin sırasını seçin. Simgelere yaklaştıkça görüntülenecek bilgi miktarı artacaktır.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
tr: Liste görünümünde gösterilecek bilgilerin sırasını seçin.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
tr: Bu dizinde görünecek bilgi sırasını seçin:

en: Choose what application to launch.
tr: Ne uygulamasının başlatılacağını seçin.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
tr: Ortam takıldığında ya da sisteme aygıtlar bağlandığında ne olacağını seçin

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
tr: Menüden bir betik seçmek, bu betiği girdi olarak tüm seçili öğeleri kullanarak çalıştırır.

en: Clea_r History
tr: _Geçmiş Bilgilerini Sil

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
tr: Git menüsünün ve İleri/Geri listesinin içeriğini temizle

en: Click on a color to remove it
tr: Silmek için bir rengin üzerine tıklayın

en: Click on a pattern to remove it
tr: Silmek için bir desenin üzerine tıklayın

en: Click on an emblem to remove it
tr: Silmek için bir amblemin üzerine tıklayın

en: Clos_e All Folders
tr: _Tüm Dizinleri Kapat

en: Close P_arent Folders
tr: _Üst Dizinleri Kapat

en: Close _All Windows
tr: _Tüm Pencereleri Kapat

en: Close all Navigation windows
tr: Tüm Gezgin pencerelerini kapat

en: Close all folder windows
tr: Tüm dizin pencerelerini kapat

en: Close tab
tr: Sekmeyi kapat

en: Close the side pane
tr: Yan paneli kapat

en: Close this folder
tr: Bu dizini kapat

en: Close this folder's parents
tr: Dizinin üst dizinlerini kapat

en: Color _name:
tr: Renk _ismi:

en: Color _value:
tr: Renk _değeri:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
tr: Öntanımlı dizin arkaplanı için renk. Sadece background_set seçiliyse kullanılır.

en: Colors:
tr: Renkler:

en: Command
tr: Komut

en: Comment
tr: Yorum

en: Compact View
tr: Sıkışık Görünüm

en: Compact _Layout
tr: Sıkışı_k Düzen

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Computer icon visible on desktop
tr: Bilgisayar simgesi masaüstünde görünür

en: Concrete
tr: Beton

en: Connect To This Server
tr: Bu Sunucuya Bağlan

en: Connect to Server
tr: Sunucuya Bağlan

en: Connect to Server %s
tr: %s Sunucusuna Bağlan

en: Connect to _Server...
tr: _Sunucuya Bağlan...

en: Connect to a remote computer or shared disk
tr: Uzaktaki bilgisayara ya da paylaşılan bir diske bağlanın

en: Connect to the drive associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili sürücüye bağlan

en: Connect to the selected drive
tr: Seçilen sürücüye bağlan

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor...

en: Contained text
tr: İçerilen metin

en: Content View
tr: İçerik Görünümü

en: Contents:
tr: İçerik:

en: Continue
tr: Devam et

en: Cop_y to
tr: Şuraya Kop_yala:

en: Copy %d items to '%s'
tr: %d unsuru '%s' konumuna kopyala

en: Copy '%s' to '%s'
tr: '%s' unsurunu '%s' konumuna kopyala

en: Copy _Anyway
tr: Yinede kopyala

en: Copy the current selection to the desktop
tr: Güncel seçimi masaüstüne kopyala

en: Copy the current selection to the home folder
tr: Güncel seçimi ev dizinine kopyala

en: Copy the current selection to the other pane in the window
tr: Güncel seçimi penceredeki diğer panele kopyala

en: Copy the selected text to the clipboard
tr: Seçili metni panoya kopyala

en: Copying "%B" to "%B"
tr: "%B", "%B" hedefine kopyalanıyor

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
tr[0]: %'d dosya ("%B" içindeki) "%B" hedefine kopyalanıyor
tr[1]: %'d dosya ("%B" içindeki) "%B" hedefine kopyalanıyor

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
tr[0]: %'d dosya "%B" hedefine kopyalanıyor
tr[1]: %'d dosya "%B" hedefine kopyalanıyor

en: Copying Files
tr: Dosyalar Kopyalanıyor

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
tr: Telif Hakkı © 1999-2009 Nautilus yazarları
    Telif Hakkı © 2011-2021  Caja yazarları

en: Cork
tr: Mantar

en: Could not add application
tr: Uygulama eklenemedi

en: Could not add application to the application database: %s
tr: Uygulama uygulama veritabanına eklenemedi: %s

en: Could not determine original location of "%s"
tr: "%s" özgün konumu belirlenemedi

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
tr: "%s" gösterilemedi, çünkü makine bulunamadı.

en: Could not display "%s".
tr: "%s" gösterilemedi.

en: Could not find "%s".
tr: "%s" bulunamadı.

en: Could not find '%s'
tr: '%s' bulunamadı

en: Could not find application
tr: Uygulama bulunamadı

en: Could not remove application
tr: Uygulama silinemedi

en: Could not remove emblem with name '%s'.
tr: '%s' adındaki amblem silinemedi.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
tr: Zaten mevcut olan %F dizininden dosyalar silinemedi.

en: Could not remove the already existing file %F.
tr: Zaten mevcut olan %F dosyası silinemedi.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
tr: %F içerisinde aynı isimde zaten mevcut olan dosya silinemedi.

en: Could not remove the folder %B.
tr: %B dizini silinemedi.

en: Could not remove the source folder.
tr: Hedef dizin silinemedi.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
tr: '%s' adındaki amblem yeniden adlandırılamadı.

en: Could not run application
tr: Uygulama çalıştırılamadı

en: Could not set application as the default: %s
tr: Uygulamalar öntanımlı olarak atanamadı: %s

en: Could not set as default application
tr: Öntanımlı uygulama olarak atanamadı

en: Count _number of items:
tr: _Öğe sayısını hesapla:

en: Create Document from template "%s"
tr: "%s" şablonundan Belge oluştur

en: Create L_auncher...
tr: _Başlatıcı Oluştur...

en: Create _Document
tr: _Belge Oluştur

en: Create _Folder
tr: Di_zin Oluştur

en: Create a New Color:
tr: Yeni Bir Renk Oluştur:

en: Create a New Emblem
tr: Yeni Bir Amblem Oluştur

en: Create a new empty file inside this folder
tr: Bu dizin içinde boş bir dosya oluştur

en: Create a new empty folder inside this folder
tr: Bu dizin içinde boş bir dizin oluştur

en: Create a new folder '%s'
tr: Yeni bir dizin oluştur '%s'

en: Create a new launcher
tr: Yeni başlatıcı oluştur

en: Create a symbolic link for each selected item
tr: Seçilen her dosya için sembolik bağlantı oluştur

en: Create an empty file '%s'
tr: Boş '%s' dosyası oluştur

en: Create and delete files
tr: Dosyaları oluştur ve sil

en: Create link to '%s'
tr: '%s' unsuruna bağlantı oluştur

en: Create links to %d items
tr: %d unsura bağlantı oluştur

en: Create new file '%s' from template
tr: Şablondan yeni '%s' dosyası oluştur

en: Create the initial window with the given geometry.
tr: Verilen geometride giriş penceresi oluştur.

en: Created:
tr: Oluşturulma:

en: Creating Properties window.
tr: Özellikler penceresi oluşturuluyor.

en: Creating links in "%B"
tr: "%B" içerisinde bağlar oluşturuluyor

en: Creator
tr: Oluşturan

en: Cu_t
tr: _Kes

en: Cursor Position
tr: İmleç Konumu

en: Custom Background
tr: Özel Arkaplan

en: Custom Side Pane Background Set
tr: Özel Yan Panel Arkaplan Ayarı

en: Cut the selected text to the clipboard
tr: Seçili metni kes ve panoya yapıştır

en: D_efault zoom level:
tr: Ön_tanımlı yaklaştırma seviyesi:

en: D_uplicate
tr: İ_kizle

en: Dark Cork
tr: Mantar

en: Dark GNOME
tr: Koyu GNOME

en: Date Accessed
tr: Kullanım Tarihi

en: Date Created
tr: Oluşturulma Tarihi

en: Date Digitized
tr: Çekildiği Tarih

en: Date Format
tr: Tarih Biçimi

en: Date Modified
tr: Değiştirilme Tarihi

en: Date Taken
tr: Çekildiği Tarih

en: Date when file was moved to the Trash
tr: Dosyanın çöpe taşınma tarihi:

en: Decrease the view size
tr: Görünüm boyutunu azalt

en: Deep Teal
tr: Çamur

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default Background Color
tr: Öntanımlı Arkaplan Rengi

en: Default Background Filename
tr: Öntanımlı Arkaplan Dosya Adı

en: Default Side Pane Background Color
tr: Öntanımlı Yan Panel Arkaplan Rengi

en: Default Side Pane Background Filename
tr: Öntanımlı Yan Panel Arkaplan Dosya Adı

en: Default Thumbnail Icon Size
tr: Öntanımlı Örnek Resim Simge Boyutu

en: Default _zoom level:
tr: Ön_tanımlı yaklaştırma seviyesi:

en: Default column order in the list view
tr: Liste görünümünde öntanımlı sütun sırası

en: Default column order in the list view.
tr: Liste görünümünde öntanımlı sütun sırası.

en: Default compact view zoom level
tr: Öntanımlı sıkışık görünüm yaklaştırma seviyesi

en: Default folder viewer
tr: Öntanımlı dizin görüntüleyici

en: Default icon zoom level
tr: Öntanımlı simge yaklaştırma seviyesi

en: Default list of columns visible in the list view
tr: Liste görünümünde görünür olan öntanımlı sütun listesi

en: Default list of columns visible in the list view.
tr: Liste görünümünde görünür olan öntanımlı sütun listesi.

en: Default list zoom level
tr: Öntanımlı liste yaklaştırma seviyesi

en: Default sort order
tr: Öntanımlı sıralama düzeni

en: Default zoom level used by the compact view.
tr: Sıkışık görünüm tarafından kullanılacak öntanımlı yaklaştırma.

en: Default zoom level used by the icon view.
tr: Simge görünümünün kullanacağı öntanımlı yaklaştırma seviyesi.

en: Default zoom level used by the list view.
tr: Simge görünümünün kullanacağı öntanımlı yaklaştırma seviyesi.

en: Defaults
tr: Öntanımlar

en: Delete %d copied items
tr: Kopyalanan %d unsuru sil

en: Delete %d duplicated items
tr: Çoğaltılmış %d unsuru sil

en: Delete '%s'
tr: '%s' unsurunu sil

en: Delete _All
tr: _Hepsini Sil

en: Delete all items in the Trash
tr: Çöpteki tüm öğeleri sil

en: Delete all selected items permanently
tr: Seçili öğeleri kalıcı olarak sil

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
tr: Tüm seçilen öğeleri Çöpe göndermeden sil

en: Delete link to '%s'
tr: Bağlantısını sil: '%s'

en: Delete links to %d items
tr: %d unsura bağlantıları sil

en: Delete the open folder permanently
tr: Açık olan dizini kalıcı olarak sil

en: Delete this folder, without moving to the Trash
tr: Bu dizini Çöp'e taşımadan sil

en: Deleting Files
tr: Dosyalar Siliniyor

en: Deleting files
tr: Dosyalar siliniyor

en: Description
tr: Tanımlama

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Desktop View
tr: Masaüstü Görünümü

en: Desktop computer icon name
tr: Masaüstü bilgisayar simgesi adı

en: Desktop font
tr: Masaüstü yazıtipi

en: Desktop home icon name
tr: Masaüstü ev simgesi adı

en: Desktop trash icon name
tr: Masaüstü çöp simgesi adı

en: Details:
tr: Detaylar:

en: Detect media in the selected drive
tr: Seçilen sürücüdeki ortamı tanı

en: Devices
tr: Cihazlar

en: Differences...
tr: Farklılıklar...

en: Disable connection to session manager
tr: Ortam yöneticisiyle bağlantıyı kapat

en: Disconnect the drive associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili sürücünün bağlantısını kes

en: Disconnect the selected drive
tr: Seçilen sürücünün bağlantısını kes

en: Display
tr: Görüntü

en: Display Caja help
tr: Caja yardımını göster

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
tr: Bu menüdeki yer imlerini düzenlemek için pencere göster

en: Display credits for the creators of Caja
tr: Caja'yı yazanlar hakkında bilgi ver

en: Display icons in the opposite order
tr: Simgeleri ters sıra ile göster

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
tr: Görünümü değiştirmeye yarayan desen, renk ve logoları gösterir

en: Display this location with the compact view.
tr: Bu konumu sıkışık görünüm ile göster.

en: Display this location with the desktop view.
tr: Bu konumu masaüstü görünümü ile göster.

en: Display this location with the empty view.
tr: Bu konumu boş görünüm ile göster.

en: Display this location with the icon view.
tr: Bu konumu simge görünümü ile göster.

en: Display this location with the list view.
tr: Bu konumu liste görünümü ile göster.

en: Display this location with the widget view.
tr: Bu konumu gereç görünümüyle göster.

en: Do Nothing
tr: Hiçbir Şey Yapma

en: Do _not Empty Trash
tr: Çöpü _Boşaltma

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
tr: Masaüstünü yönetme (tercihler penceresindeki özellikleri gözardı et).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
tr: Bağı kaldırmadan önce çöpü boşaltmak istiyor musunuz?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
tr: Listenizde konumu bulunmayan yer imlerini silmek ister misiniz?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
tr: "%s" çalıştırmak ister misiniz, yoksa içeriği mi görüntülensin?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
tr[0]: %d konumunu görmek istiyor musunuz?
tr[1]: %d konumunu görmek istiyor musunuz?

en: Documents
tr: Belgeler

en: Domain Name:
tr: Alan Adı:

en: Dots
tr: Noktalar

en: Download location?
tr: Konum indirilsin mi?

en: Drag a color to an object to change it to that color
tr: Nesnenin rengini değiştirmek için rengi nesneye doğru sürükleyin

en: Drag a pattern tile to an object to change it
tr: Değiştirmek için deseni nesnenin üzerine doğru sürükleyin

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
tr: Nesneye eklemek için amblemi nesneye sürükleyin

en: Drag and drop is not supported.
tr: Sürükle ve bırak desteklenmiyor.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
tr: Sürükle ve bırak sadece yerel dosya sistemlerinde destekleniyor.

en: Duplicate '%s' in '%s'
tr: '%s' unsurunu '%s' konumunda çoğalt

en: Duplicate each selected item
tr: Her seçili öğeyi ikizle

en: Duplicate of %d items in '%s'
tr: %d unsurun çoğaltılmış kopyaları '%s' içinde

en: Duplicating "%B"
tr: "%B" çoğaltılıyor

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
tr[0]: %'d dosya çoğaltılıyor
tr[1]: %'d dosya çoğaltılıyor

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
tr[0]: %'d dosya ("%B" içerisinde) çoğaltılıyor
tr[1]: %'d dosya ("%B" içerisinde) çoğaltılıyor

en: E_mpty Trash
tr: Çöpü _Boşalt

en: E_xecute
tr: Ç_alıştırma

en: E_xtra Pane
tr: İlâve Pan_el

en: Eclipse
tr: Karartı

en: Edit
tr: Düzen

en: Edit Bookmarks
tr: Yer imlerini Düzenle

en: Edit Caja preferences
tr: Caja tercihlerini düzenle

en: Edit the saved search
tr: Kaydedilmiş aramayı düzenle

en: Eject the selected volume
tr: Seçili birimi çıkart

en: Eject the volume associated with the open folder
tr: Açılı dizin ile ilişkili birimi çıkart

en: Eject the volume associated with this folder
tr: Bu dizin ile ilişkili birimi çıkart

en: Emblems
tr: Amblemler

en: Emblems:
tr: Amblemler:

en: Empty Trash
tr: Çöpü Boşalt

en: Empty View
tr: Boş Görünüm

en: Empty _Trash
tr: Çöpü _Boşalt

en: Empty all items from Trash?
tr: Çöpteki tüm unsurlar boşaltılsın mı?

en: Emptying Trash
tr: Çöp Boşaltılıyor

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
tr: Tüm pencerelerin tarayıcı halinde olduğu, klasik Caja işleyişini etkinleştirir

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
tr: Her amblemin yanına bir açıklayıcı bir isim giriniz.  Bu isim başka yerlerde bu amblemi tanımak için kullanılacaktır.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
tr: Amblemin yanına bir açıklayıcı bir isim giriniz.  Bu isim başka yerlerde bu amblemi tanımak için kullanılacaktır.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
tr: Gösterilen amblem için yeni bir isim giriniz:

en: Envy
tr: Kıskandıran

en: Erase
tr: Sil

en: Error starting autorun program: %s
tr: Kendiliğinden çalıştırma programı başlatılırken hata: %s

en: Error while copying "%B".
tr: "%B" kopyalanırken hata.

en: Error while copying to "%B".
tr: "%B" hedefine kopyalanırken hata.

en: Error while copying.
tr: Kopyalarken hata oluştu.

en: Error while creating directory %B.
tr: %B dizini oluştururken hata.

en: Error while creating file %B.
tr: %B dosyası oluştururken hata.

en: Error while creating link to %B.
tr: %B bağı oluşturulurken hata.

en: Error while deleting.
tr: Silinirken hata oluştu.

en: Error while moving "%B".
tr: "%B" taşınırken hata oluştu.

en: Error while moving files to trash.
tr: Dosyalar çöpe taşınırken hata.

en: Error while moving.
tr: Taşınırken hata oluştu.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
tr: Hata: %s
    Lütfen başka bir görüntüleyici seçin ve tekrar deneyin.

en: Examples:
tr: Örnekler:

en: Execute:
tr: Çalıştır:

en: Exposure Program
tr: Tab Etme Programı

en: Exposure Time
tr: Tab Etme Zamanı

en: Extension
tr: Eklenti

en: Extensions
tr: Eklentiler

en: FILE
tr: DOSYA

en: FTP (with login)
tr: FTP (giriş ile)

en: Failed to load image information
tr: Resim bilgisi yüklenirken hata oluştu

en: Fibers
tr: İplik

en: File Browser
tr: Dosya Tarayıcı

en: File Management
tr: Dosya Yönetimi

en: File Management Preferences
tr: Dosya Yöneticisi Tercihleri

en: File Manager
tr: Dosya Yöneticisi

en: File Operations
tr: Dosya işlemleri

en: File Permissions:
tr: Dosya İzinleri:

en: File System
tr: Dosya Sistemi

en: File Type
tr: Dosya Türü

en: File access:
tr: Dosya erişimi:

en: File and Folder conflict
tr: Dosya ve Dizin çakışması

en: File conflict
tr: Dosya çakışması

en: File is not a valid .desktop file
tr: Dosya geçerli bir .desktop dosyası değil

en: File manager for the MATE desktop environment
tr: MATE masaüstü ortamı için dosya yöneticisi

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
tr: Öntanımlı yan panel arkaplanı için dosya adı. Sadece side_pane_ background_set seçiliyse kullanılır.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
tr: "%B" dizini içerisindeki dosyalar kopyalanamıyor çünkü onları görmek için yeterli erişim hakkınız yok.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
tr: "%B" dizinindeki dosyalar silinemiyor çünkü onları görmek için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
tr: "%B" dizinindeki dosyalar işlenemiyor çünkü onları okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: Filesystem type:
tr: Dosya Sistemi türü:

en: Fire Engine
tr: Alev Makinesi

en: Flash Fired
tr: Flaş Çakıldı

en: Floral
tr: Bitki

en: Focal Length
tr: Odak Uzaklığı

en: Folder Permissions:
tr: Dizin İzinleri:

en: Folder access:
tr: Dizin erişimi:

en: Folder:
tr: Dizin:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
tr: "İleri " ve "Geri " düğmelerine sahip fareleri olan kullanıcılar için, bu anahtar Caja'nın herhangi birine basıldığında bir şey yapıp yapmayacağını belirler.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
tr: "İleri" ve "Geri" tuşlarına sahip faresi olan kullanıcılar için, bu anahtar hangi düğmenin tarayıcı penceresinde "Geri" komutunu etkinleştireceğini belirtir. Geçerli değerler 6 ile 14 arasındadır.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
tr: "İleri" ve "Geri" tuşlarına sahip faresi olan kullanıcılar için, bu anahtar hangi düğmenin tarayıcı penceresinde "İleri" komutunu etkinleştireceğini belirtir. Geçerli değerler 6 ile 14 arasındadır.

en: Format the selected volume
tr: Seçilen birimi biçimlendir

en: Format the volume associated with the open folder
tr: Açık dizin ile ilişkili birimi biçimlendir

en: Format the volume associated with this folder
tr: Bu dizin ile ilişkili birimi biçimlendir

en: Forward history
tr: Geçmişte ileriye

en: Fossil
tr: Fosil

en: Free space:
tr: Boş alan:

en: Free space: %s
tr: Boş alan: %s

en: GEOMETRY
tr: GEOMETRİ

en: Go
tr: Git

en: Go To:
tr: Git:

en: Go to the location specified by this bookmark
tr: Bu yer imi tarafından belirtilen konuma git

en: Go to the next visited location
tr: Sonraki ziyaret edilmiş konuma git

en: Go to the previous visited location
tr: Önceki ziyaret edilmiş konuma git

en: Go to the same location as in the extra pane
tr: Başka bir sekmede aynı yeri aç ve git

en: Granite
tr: Granit

en: Grapefruit
tr: Greyfurt

en: Greater than or equal to
tr: Büyük veya eşit

en: Green Weave
tr: Yeşil Örgülü

en: Group
tr: Grubu

en: Group:
tr: Grubu:

en: History
tr: Geçmiş

en: Home Folder
tr: Ev Klasörü

en: Home icon visible on desktop
tr: Ev simgesi masaüstünde görünür

en: ID
tr: No

en: ISO Speed Rating
tr: ISO Hız Oranı

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
tr: Çö_pü kullanmayacak bir Sil komutu ekle

en: Ice
tr: Buz

en: Icon
tr: İkon

en: Icon View
tr: Simge Görünümü

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
tr: Eğer "after_current_tab" olarak ayarlanmışsa, yeni sekmeler mevcut sekmeden sonra eklenir. Eğer "end" olarak ayarlanmışsa, yeni sekmeler sekme listesinin sonuna eklenir.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
tr: Eğer seçiliyse, Caja dizinleri sadece ağaç yan panelinde gösterir. Aksi halde hem dizinleri hem de dosyaları gösterir.

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
tr: Eğer doğru olarak ayarlanırsa, Caja masaüstü bildirimlerini gösterir

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
tr: Seçilirse, dosya boyutları varsayılan SI birimleri yerine IEC birimleri ile (baz 1024) ve "KiB" gibi eklerle gösterilecektir.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
tr: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin konum çubukları görünür halde olur.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
tr: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin yan paneli görüntülenecektir.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
tr: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin durum çubuğu görüntülenecektir.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
tr: Eğer seçiliyse, yeni açılan pencerelerin araç çubuğu görüntülenecektir.

en: If set to true, show file icons in list view.
tr: Eğer doğru olarak ayarlanırsa, liste görünümünde dosya simgeleri gösterilir.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
tr: Eğer seçiliyse, Caja tarayıcı pencereleri her zaman yol çubuğu yerine konum araç çubuğu için metinsel girişi kullanır.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
tr: Eğer seçiliyse, Caja dosya tercihleri penceresinde unix yoluyla düzenlemenizi sağlayarak, az bilinen dosya özelliklerine erişmenize olanak verir.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
tr: Eğer seçiliyse, Caja simge ve liste görünümlerinde dizinleri dosyalardan önce gösterir.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
tr: Eğer seçiliyse, Caja bir dosyayı silerken ya da Çöpü boşaltırken onay için size soracaktır.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
tr: Doğru olarak ayarlanırsa, dosyalar Çöp Kutusuna taşınırken Caja onay isteyecektir.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
tr: Eğer seçiliyse, Caja kullanıcının görebileceği sabit diskleri ve ayrılabilir ortamları başlangıçta ve ortam takıldığında kendiliğinden bağlayacak.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
tr: Eğer seçiliyse, Caja ortam kendiliğinden bağlandığında bir dizini kendiliğinden açacak. Bu sadece hiçbir bilinen x-content/* türü tespit edilmediğinde uygulanır; bilinen x-content türü tespit edildiğinde kullanıcı tarafından yapılandırılabilen eylem gerçekleştirilir.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
tr: True olarak işaretlenirse Caja tüm pencereler yok edildiğinde çıkış yapacaktır. Bu öntanımlı ayardır. False olarak işaretlenirse, herhangi bir pencere olmadan başlatılabilir. Böylece Caja kendilğinden ortam bağlama veya benzeri görevleri gerçekleştirmek üzere bir arka uç olarak hizmet verebilir.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
tr: Eğer seçiliyse, bir dosya silinirken Caja bunu çöpe göndermeksizin diskten silecektir. Bu özellik tehlikeli olabilir, bu nedenle dikkatli kullanın.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
tr: Eğer seçiliyse, Caja ortam eklendiğinden kullanıcıya ne programları kendiliğinden çalıştırma ne de kendiliğinden başlatma soracak.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
tr: Eğer seçiliyse, Caja kullanıcının ev dizinini masaüstü olarak kullanacak. Eğer seçili değilse, o zaman ~/Desktop masaüstü olacak.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
tr: Eğer seçiliyse, tüm Caja pencereleri tarayıcı penceresi olur. Bu Nautilus'un 2.6 sürümlerinden önceki işleyiş biçimidir, ve bazı kişiler bu işleyişi tercih ederler.

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
tr: Eğer doğru olarak ayarlanırsa, yedekleme dosyaları dosya yöneticisinde varsayılan olarak gösterilir. Yedekleme dosyaları, tilde (~) ile biten yedekleme dosyalarıdır.

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
tr: Eğer doğru olarak ayarlanırsa, gizli dosyalar dosya yöneticisinde varsayılan olarak gösterilir. Gizli dosyalar nokta ile başlayan ya da .hidden dosyasında içerilenlerdir.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
tr: Eğer atanmışsa, satırlar çok geniş olduğunda bölünür.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
tr: Eğer seçiliyse, Ağ Sunucuları görünümüne bağlanan bir simge masaüstüne yerleştirilecek.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
tr: Eğer bu seçiliyse, bilgisayar konumuna olan simge bağı masaüstüne konacak.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
tr: Eğer bu seçiliyse, ev dizinine olan simge bağı masaüstüne konacak.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
tr: Eğer bu seçiliyse, çöp'e olan simge bağı masaüstüne konacak.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
tr: Eğer seçiliyse, bağlanmış birimlere ait olan simgeler masaüstüne konacak.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
tr: Eğer bu tercih atanmışsa, sıkışık görünümde tüm sütunlar aynı genişliğe sahip olur. Aksi halde her sütunun genişliği ayrı ayrı belirlenir.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
tr: Eğer seçiliyse, yeni pencerelerdeki dosyalar ters sırayla dizilecekler. yani, eğer isim ile sıralanırlarsa, dosyalar "a"dan "z"ye sıralama yerine, "z"den "a"ya sıralanacak; eğer boyuta göre sıralanırsa, artan boyut yerine azalan boyutta sıralanacak.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
tr: Eğer seçiliyse, yeni pencerelerde simgeler öntanımlı olarak daha sıkı yerleştirilecek.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
tr: Eğer doğruysa, [ctrl + tab] ve [ctrl + shift + tab] tuşlarıyla sekmeler arası geçiş yapmaya imkân sağlar.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
tr: Eğer seçiliyse, etiketler simgelerin altına değil üstüne yerleştirilecek.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
tr: Eğer bir öğeyi silerseniz, o kalıcı olarak kaybolur.

en: Illustration
tr: Örnekleme

en: Image
tr: Resim

en: Image Type:
tr: Resim Türü:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
tr: Bu boyuttan (bayt olarak) büyük olan resimler örneklenmeyecek. Bunun amacı boyutu büyük olan resimlerin örneklemesinin uzun zaman alması veya çok fazla hafıza harcamasıdır.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
tr: Bu birimde boş alan kazanmak için çöp boşaltılmak zorunda. Birimdeki tüm çöpe atılmış öğeler kalıcı olarak kaybolacak.

en: Increase the view size
tr: Görünüm boyutunu arttır

en: Indigo
tr: İndigo

en: Information
tr: Bilgi

en: It is now safe to remove the drive
tr: Sürücüyü çıkarmak artık güvenli

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
tr: Çöp kutusuna taşınan öğeler, çöp kutusu boşaltılıncaya kadar kurtarılabilir.

en: Items:
tr: Öğeler:

en: Justification
tr: Sayfa ayarı

en: Keep icons lined up on a grid
tr: Simgeleri bir ızgara üzerinde hizalı tut

en: Keep icons sorted by creation date in rows
tr: Simgeleri oluşturulma tarihlerine göre sırala

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
tr: İkonları disk kullanımına göre sırala

en: Keep icons sorted by emblems in rows
tr: Simgeleri amblemlerine göre sırala

en: Keep icons sorted by modification date in rows
tr: Simgeleri değişim tarihlerine göre sırala

en: Keep icons sorted by name in rows
tr: Simgeleri isimlerine göre sırala

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
tr: İkonları satırlarda ters uzantı parçalarına göre sırala

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
tr: İkonları satırlarda ters uzantı parçalarına göre sırala

en: Keep icons sorted by size in rows
tr: Simgeleri büyüklüklerine göre sırala

en: Keep icons sorted by trash time in rows
tr: Simgeleri satırlarda çöpe gönderilme zamanına göre sıralı tut

en: Keep icons sorted by type in rows
tr: Simgeleri türlerine göre sırala

en: Keywords
tr: Anahtar Sözcükler

en: Last changed:
tr: Son değiştirme:

en: Last modified:
tr: Son değiştirme:

en: Leaf
tr: Yaprak

en: Leave icons wherever they are dropped
tr: Simgeler nerede bırakılırsa orada dursun

en: Lemon
tr: Limon

en: Less common media formats can be configured here
tr: Daha az yaygın ortam biçimleri buradan yapılandırılabilir

en: Less than or equal to
tr: Küçük veya eşit

en: Line wrap
tr: Satır bölme

en: Link Creation Failed
tr: Bağlantı Oluşturulamadı

en: Link _name:
tr: Bağ _adı:

en: Link target:
tr: Bağlantı hedefi:

en: Link to %s
tr: %s için bağ

en: List Columns
tr: Liste Sütunları

en: List View
tr: Liste Görünümü

en: List files only
tr: Sadece dosyaları listeler

en: List of extensions in disabled state.
tr: Pasif durumdaki eklentilerin listesi

en: List of possible captions on icons
tr: Simgelerin üzerindeki olası yazılar

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
tr: Tercih yapılandırma uygulamasında "Hiçbir Şey Yapma" seçili x-content/* türlerinin listesi. Bu türlerle eşleşen ortam takıldığında hiçbir uygulama başlatılmayacak ya da sorulmayacak.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
tr: Tercih yapılandırma uygulamasında "Dizin Aç" seçili x-content/* türlerinin listesi. Bu türlerle eşleşen ortam takıldığında bir dizin penceresi açılacak.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
tr: Tercih yapılandırma uygulamasında bir uygulama başlat seçili x-content/* türlerinin listesi. Bu türlerle eşleşen ortam takıldığında girilen tür için tercih edilen uygulama başlatılır.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
tr: "Bir Şey Yapma" olarak atanan x-content/* türlerinin listesi

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
tr: "Dizin Aç" olarak atanan x-content/* türlerinin listesi

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
tr: Tercih edilen uygulamanın başlatılacağı x-content/* türlerinin listesi

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Local Files Only
tr: Sadece Yerel Dosyalar

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
tr: Bu bilgisayardaki belgeleri ve dizinleri ismi ya da içeriği ile konumlandırın

en: Location
tr: Konum

en: Location _Bar
tr: _Konum Çubuğu

en: Location:
tr: Konum:

en: Lock the drive associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili sürücüyü kilitle

en: Lock the selected drive
tr: Seçilen sürücüyü kilitle

en: MIME Type
tr: MIME Türü

en: M_ove to
tr: _Şuraya Taşı:

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
tr[0]: B_ağlantı Oluştur
tr[1]: B_ağlantı Oluştur

en: Make a _Link
tr: B_ağlantı Oluştur

en: Make a permanent connection to this server
tr: Bu sunucuya kalıcı bir bağlantı oluştur

en: Make the selected icon resizable
tr: Seçili simgeyi yeniden boyutlandırılabilir yap

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
tr[0]: %'d dosyaya bağ yapılıyor
tr[1]: %'d dosyaya bağ yapılıyor

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
tr: Tercihler ya da ortam ayarları ne olursa olsun masaüstünü yönet (sadece yeni oturum açmada)

en: Manila Paper
tr: Manila Kağıdı

en: Mark as _Trusted
tr: Güvenilir _Olarak İşaretle

en: Matches files that contains specified text.
tr: Belirli bir metni içeren dosyalarla eşleşme.

en: Maximum image size for thumbnailing
tr: Örneklenecek olan resmin azami büyüklüğü

en: Media
tr: Ortam

en: Merge
tr: Birleştir

en: Merge Folder
tr: Dizin Birleştirme

en: Merge _All
tr: _Hepsini Birleştir

en: Merge folder "%s"?
tr: "%s" dizini birleştirilsin mi?

en: Merge with
tr: Şununla birleştir

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
tr: Birleştirme işlemi dizinde kopyalanan dosyalarla çakışan dosyaların üzerine yazılacağı zaman onay için soracak.

en: Metering Mode
tr: Ölçüm Kipi

en: Mo_ve to Trash
tr: Çöp'e _Taşı

en: Modification Time
tr: Değiştirilme Zamanı

en: Modified:
tr: Değiştirilme:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
tr: Eki 00 0000 Pzt, saat 00:00:00 da

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
tr: Eki 00 0000 Pzt, saat 00:00:00 da

en: Moss Ridge
tr: Yosun Sırtı

en: Mount and open %s
tr: %s'i bağla ve aç

en: Mount the selected volume
tr: Seçilen birimi bağla

en: Mount the volume associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili birimi bağla

en: Mount the volume associated with this folder
tr: Bu dizinle ilişkili birimi bağla

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
tr: Fare düğmesi tarayıcı penceresinde "Geri" komutunu etkinleştirir

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
tr: Fare düğmesi tarayıcı penceresinde "İleri" komutunu etkinleştirir

en: Move %d items back to '%s'
tr: %d unsuru '%s' konumuna geri taşı

en: Move %d items back to trash
tr: %d unsuru çöpe geri taşı

en: Move %d items to '%s'
tr: %d unsuru '%s' konumuna taşı

en: Move %d items to trash
tr: %d unsuru çöpe taşı

en: Move '%s' back to '%s'
tr: '%s' unsurunu '%s' konumuna geri taşı

en: Move '%s' back to trash
tr: Çöpe geri taşı: '%s'

en: Move '%s' to '%s'
tr: '%s' unsurunu '%s' konumuna taşı

en: Move '%s' to trash
tr: '%s' unsurunu çöpe taşı

en: Move Dow_n
tr: _Aşağı Taşı

en: Move Tab _Left
tr: Sekmeyi S_ola Taşı

en: Move Tab _Right
tr: Sekmeyi _Sağa Taşı

en: Move _Up
tr: Y_ukarı taşı

en: Move current tab to left
tr: Mevcut sekmeyi sola taşı

en: Move current tab to right
tr: Mevcut sekmeyi sağa taşı

en: Move each selected item to the Trash
tr: Tüm seçilen öğeleri Çöpe taşı

en: Move focus to the other pane in a split view window
tr: Odağı, ayrılmış görünümlü penceredeki diğer panele taşı

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
tr: Daha önce Kes ya da Kopyala komutu yardımıyla seçilen dosyaları taşı ya da kopyala

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
tr: Daha önce Kes ya da Kopyala komutu yardımıyla seçilen dosyaları seçilen dizine taşı ya da kopyala

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
tr: Daha önce Kes ya da Kopyala komutu yardımıyla seçilen dosyaları bu dizine taşı ya da kopyala

en: Move the current selection to the desktop
tr: Güncel seçimi masaüstüne taşı

en: Move the current selection to the home folder
tr: Güncel seçimi ev dizinine taşı

en: Move the current selection to the other pane in the window
tr: Güncel seçimi penceredeki diğer panele taşı

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
tr: Açık olan dizini çöpün dışındaki "%s" konumuna taşı

en: Move the open folder to the Trash
tr: Açık olan dizini Çöp'e taşı

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
tr[0]: Tüm seçili dosyaları çöp kutusundan dışarı çıkar
tr[1]: Tüm seçili dosyaları çöp kutusundan dışarı çıkar

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
tr[0]: Seçilen dosyaları çöp kutusundan çıkarıp "%s" konumuna taşı
tr[1]: Seçilen dosyaları çöp kutusundan çıkarıp "%s" konumuna taşı

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
tr[0]: Seçilen dizinleri çöp kutusundan dışarı taşı
tr[1]: Seçilen dizinleri çöp kutusundan çıkarıp, dışarı taşı

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
tr[0]: Seçilen dizinleri çöp kutusundan çıkarıp "%s" konumuna taşı
tr[1]: Seçilen dizinleri çöp kutusundan çıkarıp  "%s" konumuna taşı

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
tr[0]: Seçilen öğeleri çöp kutusunun dışına taşı
tr[1]: Seçilen öğeleri çöp kutusunun dışına taşı

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
tr[0]: Seçilen öğeleri çöp kutusundan çıkarıp "%s" konumuna taşı
tr[1]: Seçilen öğeleri çöp kutusundan çıkarıp "%s" konumuna taşı

en: Move this folder to the Trash
tr: Bu dizini Çöp'e taşı

en: Move to _Trash
tr: _Çöpe Taşı

en: Moving "%B" to "%B"
tr: "%B", "%B" hedefine taşınıyor

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
tr[0]: %'d dosya ("%B" içindeki) "%B" hedefine taşınıyor
tr[1]: %'d dosya ("%B" içindeki) "%B" hedefine taşınıyor

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
tr[0]: %'d dosya "%B" hedefine taşınıyor
tr[1]: %'d dosya "%B" hedefine taşınıyor

en: Moving Files
tr: Dosyalar Taşınıyor

en: Moving files to trash
tr: Dosyalar çöpe taşınıyor

en: Mud
tr: Çamur

en: Music
tr: Müzik

en: Name
tr: İsim

en: Network
tr: Ağ

en: Network Servers
tr: Ağ Sunucuları

en: Network Servers icon visible on the desktop
tr: Ağ Sunucuları simgesi masaüstünde görünür

en: Network servers icon name
tr: Ağ sunucuları simge ismi

en: Never
tr: Asla

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
tr: Ortam eklendiğinde asla programların kendiliğinden çalıştırılması/başlatılması için sorma

en: New _Tab
tr: Yeni _Sekme

en: New _Window
tr: Yeni _Pencere

en: No applications found
tr: Hiçbir uygulama bulunamadı

en: No applications selected
tr: Hiçbir uygulama seçilmedi

en: No bookmarks defined
tr: Yer imi tanımlanmamış

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
tr: Bu dosyayı görüntülemek için başka bir faaliyet yoktur. Bilgisayarınıza kopyalarsanız, belki açabilirsiniz.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
tr: Bu dosyayı görüntülemek için başka bir uygulama yoktur. Bilgisayarınıza kopyalarsanız, belki açabilirsiniz.

en: No templates installed
tr: Hiçbir şablon kurulmamış

en: None
tr: Hiçbiri

en: None of the files could be added as emblems.
tr: Dosyaların hiçbiri amblem olarak eklenemedi.

en: Normal Si_ze
tr: Normal _Boyut

en: Not a launchable item
tr: Başlatılabilir bir öğe değil

en: Not allowed to set group
tr: Grup atamasına izin verilemiyor

en: Not allowed to set owner
tr: Sahibin atanmasına izin verilmiyor

en: Not allowed to set permissions
tr: Yetkilerin İzinlerin atanmasına izin verilmiyor

en: Notes
tr: Notlar

en: Numbers
tr: Sayılar

en: Ocean Strips
tr: Okyanus Hissi

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
tr: Eki 00 0000, saat 00:00 da

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
tr: Eki 00 0000, saat 00:00 da

en: Octal Permissions
tr: Sekizli Erişim Hakları

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
tr: Sadece açık olarak belirtilen URI'ler için pencere oluştur.

en: Only show folders in the tree side pane
tr: Ağaç kenar panelinde sadece dizinleri göster

en: Open %s
tr: %s Aç

en: Open %s and other "%s" files with:
tr: %s ve diğer "%s" dosyalarını şununla aç:

en: Open %s and other %s document with:
tr: %s dosyasını ve diğer %s belgelerini şununla aç:

en: Open %s with:
tr: %s dosyasını şununla aç:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
tr: Açma işlemi başarısız, başka bir eylem seçmek ister misiniz?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
tr: Açma işlemi başarısız, başka bir görüntüleyici seçmek istiyor musunuz?

en: Open File and Close window
tr: Dosyayı Aç ve Pencereyi Kapat

en: Open Folder
tr: Dizin Aç

en: Open Folder W_indow
tr: _Pencere Dizini Aç

en: Open Location
tr: Konumu Aç

en: Open URIs in tabs.
tr: URI'leri sekmelerde açın.

en: Open Wit_h
tr: _Birlikte Aç

en: Open With
tr: Birlikte Aç

en: Open With %s
tr: %s ile Aç

en: Open With Other _Application...
tr: Farklı _Uygulama ile Aç....

en: Open _Location...
tr: _Adres Aç...

en: Open _Parent
tr: _Üst Dizin Aç

en: Open a browser window.
tr: Bir tarayıcı penceresi aç.

en: Open a folder window for the displayed location
tr: Gösterilen konum için bir dizin penceresi aç

en: Open all "%s" files with:
tr: Tüm "%s" dosyalarını şununla aç:

en: Open all %s documents with:
tr: Tüm %s belgelerini şununla aç:

en: Open all files of type "%s" with:
tr: "%s" türündeki tüm dosyaları birlikte aç:

en: Open an extra folder view side-by-side
tr: Yan yana ek bir dizin görünümü aç

en: Open another Caja window for the displayed location
tr: Gösterilen konum için başka bir Caja penceresi aç

en: Open another tab for the displayed location
tr: Gösterilen konum için başka bir sekme aç

en: Open each _folder in its own window
tr: Her _dizini kendi penceresinde aç

en: Open each selected item in a folder window
tr: Her seçili öğeyi bir dizin penceresinde aç

en: Open each selected item in a navigation window
tr: Seçili her dosyayı yöneltme penceresinde aç

en: Open each selected item in a new tab
tr: Her seçili öğeyi yeni bir sekmede aç

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
tr[0]: %'d Yeni Sekmede _Aç
tr[1]: %'d Yeni Sekmede _Aç

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
tr[0]: %'d Yeni Pencerede _Aç
tr[1]: %'d Yeni Pencerede _Aç

en: Open in Navigation Window
tr: Yöneltme Penceresinde Aç

en: Open in New _Tab
tr: _Yeni Sekmede Aç

en: Open in New _Window
tr: Yeni _Pencerede Aç

en: Open in _Folder Window
tr: _Dizin Penceresinde Aç

en: Open parent location
tr: Üst konumu aç

en: Open parent location for the selected item
tr: Seçilen unsur için üst konumu aç

en: Open the contents of the File System
tr: Dosya Sisteminin içindekileri aç

en: Open the contents of your desktop in a folder
tr: Masaüstünüzün içeriklerini bir dizinde aç

en: Open the parent folder
tr: Üst dizini aç

en: Open the selected item in this window
tr: Seçili dosyayı bu pencerede aç

en: Open the trash
tr: Çöpü Aç

en: Open this folder in a folder window
tr: Bu dizini bir dizin penceresinde aç

en: Open this folder in a navigation window
tr: Bu dizini bir seyir penceresinde aç

en: Open this folder in a new tab
tr: Bu dizini yeni bir sekmede aç

en: Open with other Application...
tr: Başka Bir Uygulama ile Aç...

en: Open your personal folder
tr: Kişisel klasörünüzü açın

en: Open your personal templates folder
tr: Kişisel şablon dizininizi açın

en: Open your personal trash folder
tr: Kişisel çöp dizininizi açın

en: Opening "%s".
tr: "%s" açılıyor.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
tr[0]: %d öğe açılıyor.
tr[1]: %d öğe açılıyor.

en: Orange
tr: Portakal

en: Original Location
tr: Asıl Konum

en: Original file
tr: Özgün dosya

en: Original folder
tr: Orjinal dizin

en: Original location of file before moved to the Trash
tr: Dosyanın çöpe taşınmadan önceki asıl yeri

en: Other Type...
tr: Başka Tür...

en: Other _Application...
tr: Başka _Uygulama...

en: Others
tr: Diğerleri

en: Others:
tr: Diğerleri:

en: Owner
tr: Sahip

en: Owner:
tr: Sahibi:

en: Pale Blue
tr: Açık Mavi

en: Password:
tr: Parola:

en: Paste the text stored on the clipboard
tr: Panoda saklanan resmi yapıştır

en: Patterns:
tr: Desenler:

en: Pause
tr: Beklet

en: Perform a quick set of self-check tests.
tr: Caja'nın hızlı iç testini gerçekleştir

en: Perform or update the search
tr: Aramayı gerçekleştir ya da güncelle

en: Permissions
tr: Erişim Hakları

en: Picture
tr: Resim

en: Places
tr: Yerler

en: Please check the spelling and try again.
tr: Lütfen yazım hatalarını kontrol edip tekrar deneyin.

en: Please choose a different emblem name.
tr: Lütfen başka amblem ismi seçin.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
tr: Lütfen özel simge ayarlamak için sadece bir resmi taşıyın.

en: Please verify your user details.
tr: Kullanıcı parametrelerinizi kontrol edin.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
tr: Geçerli değerler dosyaları bir tıklama ile başlatmak için "single", veya iki tıklama ile başlatmak için "double"dır.

en: Prefere_nces
tr: _Tercihler

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
tr: Seçili dosyaları Yapıştır komutuyla kopyalamaya hazırla

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
tr: Seçili dosyaları Yapıştır komutuyla taşımaya hazırla

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
tr: Bu dizini Yapıştır konumuyla kopyalanacak şekilde hazırla

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
tr: Bu dizini Yapıştır konumuyla taşınacak şekilde hazırla

en: Preparing
tr: Hazırlanıyor

en: Preparing to Move to "%B"
tr: "%B" içine Taşımak için Hazırlanıyor

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
tr[0]: %'d Dosya kopyalama için hazırlanıyor (%S)
tr[1]: %'d Dosya kopyalama için hazırlanıyor (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
tr[0]: %'d Dosya silinmek için hazırlanıyor (%S)
tr[1]: %'d Dosya silinmek için hazırlanıyor (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
tr[0]: %'d Dosya taşınma için hazırlanıyor
tr[1]: %'d Dosya taşınma için hazırlanıyor

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
tr[0]: %'d Dosya taşınma için hazırlanıyor (%S)
tr[1]: %'d Dosya taşınma için hazırlanıyor (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
tr[0]: %'d dosya çöpe atılmaya hazırlanıyor
tr[1]: %'d dosya çöpe atılmaya hazırlanıyor

en: Presentation
tr: Sunum

en: Prevent repositioning icons
tr: Simgelerin yeniden konumlandırılmalarını engelle

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview _sound files:
tr: _Ses dosyaları önizleme:

en: Process completed
tr: İşlem tamamlandı

en: Properties
tr: Özellikler

en: Public FTP
tr: Genel FTP

en: Purple Marble
tr: Mor Mermer

en: Put labels beside icons
tr: Yazıyı simgenin yanına yerleştir

en: Queue
tr: Kuyruk

en: Quit Caja.
tr: Caja'dan Çık.

en: Rating
tr: Değerlendirme

en: Re_name
tr: Yeniden adland_ır

en: Re_versed Order
tr: _Ters Sıra

en: Read and write
tr: Okuma ve yazma

en: Read-only
tr: Salt-okunur

en: Redo
tr: Tekrarla

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
tr[0]: %d öğenin grup değişikliğini yeniden gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin grup değişikliğini yeniden gerçekleştir

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
tr[0]: %d öğenin sahiplik değişikliğini yeniden gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin sahiplik değişikliğini yeniden gerçekleştir

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
tr[0]: %d öğenin izin değişikliklerini yeniden gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin izin değişikliklerini yeniden gerçekleştir

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
tr[0]: %d öğenin ardaşık izin değişikliklerini yeniden gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin ardaşık izin değişikliklerini yeniden gerçekleştir

en: Redo the last undone action
tr: Son geri alınan faaliyeti tekrarla

en: Reload
tr: Yeniden Yükle

en: Reload the current location
tr: Mevcut konumu yeniden yükle

en: Remember this password
tr: Bu parolayı hatırla

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove this criterion from the search
tr: Aramadan bu kıstası kaldır

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: Rename '%s' as '%s'
tr: Yeniden adlandır: '%s' > '%s'

en: Rename Emblem
tr: Amblemi Yeniden Adlandır

en: Rename selected item
tr: Seçili öğeyi yeniden adlandır

en: Rename...
tr: Yeniden Adlandır...

en: Renaming "%s" to "%s".
tr: "%s"nin adı "%s"ye değiştiriliyor.

en: Replace
tr: Yerine Bunu Koy

en: Replace _All
tr: _Tümünü Değiştir

en: Replace file "%s"?
tr: "%s" dosyası ile değiştirilsin mi?

en: Replace folder "%s"?
tr: "%s" dizininin yerine konulsun mu?

en: Replace with
tr: Yerine şunu koy:

en: Replacing it will overwrite its content.
tr: Yerine koymak mevcut içeriğin üzerine yazacaktır.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
tr: Yerine koymak dizindeki tüm dosyaların silinmesine sebep olacaktır.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
tr: Simgeleri üst üste gelmeyi engelleyecek şekilde pencere içinde daha uygun bir şekilde konumlandır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset View to _Defaults
tr: _Görünümleri Öntanımlı Hale Getir

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
tr: Reset silinemeyen özel bir resimdir.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
tr: Bu görünüm için tercihlerle uyuşmak için sıralamayı ve yaklaştırma oranını sıfırla

en: Resize Icon...
tr: İkonu Boyutlandır...

en: Restore %d items from trash
tr: %d unsuru çöpten geri al

en: Restore '%s' from trash
tr: '%s' unsurunu çöpten geri al

en: Restore '%s' to '%s'
tr: Geri yükle: '%s' > '%s'

en: Restore Icon's Original Si_ze
tr: S_imgeyi Asıl Boyutlarına Getir

en: Restore Icons' Original Si_zes
tr: _Simgeleri Asıl Boyutlarına Getir

en: Restore Selected Items
tr: Seçilen Unsurları Geri Getir

en: Restore each selected icon to its original size
tr: Her seçili simgeyi eski konumuna getir

en: Restore group of '%s' to '%s'
tr: '%s' unsurunun grubunu '%s' olarak geri yükle

en: Restore original permissions of '%s'
tr: '%s' unsurunun özgün izinlerini geri yükle

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
tr: '%s' içinde bulunan unsurların özgün izinlerini geri yükle

en: Restore owner of '%s' to '%s'
tr: '%s' unsurunun sahibini '%s' olarak geri yükle

en: Restore selected items to their original position
tr: Seçilen unsurları özgün konumlarına geri getir

en: Resume
tr: Devam

en: Reverse sort order in new windows
tr: Yeni pencerelerde ters sıralama düzeni

en: Ridged Paper
tr: İnce Kağıt

en: Rough Paper
tr: Kalın Kağıt

en: Ruby
tr: Yakut

en: Run "%s" on any selected items
tr: Herhangi bir seçili öğe üzerinde "%s" çalıştır

en: Run in _Terminal
tr: _Uçbirimde Çalıştır

en: Run or manage scripts from %s
tr: Betikleri %s konumundan çalıştır ya da yönet

en: SELinux Context
tr: SELinux İçeriği

en: SELinux context:
tr: SELinux bağlamı:

en: S_how Search
tr: Aramayı G_öster

en: S_kip All
tr: Hepsini _Atla

en: S_witch to Other Pane
tr: Diğer Panele Ge_ç

en: Sa_me Location as Other Pane
tr: Diğer Panelle Aynı Konu_m

en: Sa_ve Search
tr: Aramayı _Kaydet

en: Sa_ve Search As...
tr: _Aramayı Farklı Kaydet...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
tr: Açık dizin ile ilişkili sürücüyü güvenle kaldır

en: Safely remove the selected drive
tr: Seçilen sürücüyü güvenle kaldır

en: Save Search as
tr: Aramayı Kaydet

en: Save the current search as a file
tr: Mevcut aramayı dosya olarak kaydet

en: Save the edited search
tr: Düzenlenmiş aramayı kaydet

en: Saved search
tr: Kayıtlı arama

en: Sea Foam
tr: Deniz

en: Search
tr: Ara

en: Search Folder
tr: Arama Dizini

en: Search _name:
tr: Arama _adı:

en: Search documents and folders by name
tr: Belgeleri ve dizinleri isme göre arayın

en: Search for "%s"
tr: "%s" için arama

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Search:
tr: Ara:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
tr: Güvenli WebDAV (HTTPS)

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Select Custom Icon
tr: Özel Simge Seç

en: Select Folder to Save Search In
tr: Aramanın Kaydedileceği Dizini Seçin

en: Select I_tems Matching...
tr: _Eşleşen Öğeleri Seç...

en: Select Items Matching
tr: Eşleşen Öğeleri Seçin

en: Select _All
tr: Tü_münü Seç

en: Select a Category:
tr: Bir Sınıf Seçin:

en: Select a Color to Add
tr: Eklemek İçin Bir Renk Seçin

en: Select a new name for the _destination
tr: He_def için yeni isim seçin

en: Select all and only the items that are not currently selected
tr: Hepsini ve sadece şu anda seçili olmayan öğeleri seç

en: Select all items in this window
tr: Bu penceredeki tüm öğeleri seç

en: Select all the text in a text field
tr: Metin alanındaki tüm metni seç

en: Select an Application
tr: Bir Uygulama Seçin

en: Select an Image File for the New Emblem
tr: Yeni Amblem için bir Resim Dosyası seç

en: Select an Image File to Add as a Pattern
tr: Desen olarak eklemek için bir Resim Dosyası seç

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
tr: %s ve "%s" türünde diğer dosyaları açmak için bir uygulama seçin

en: Select an application to view its description.
tr: Açıklamasını görüntülemek için bir uygulama seçin.

en: Select folder to search in
tr: Arama yapılacak dizini seçin

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
tr: "%s" nasıl açılacağını ve bu eylemin ileride diğer "%s" ortam türündekiler için kullanılmasını seçin.

en: Select items in this window matching a given pattern
tr: Bu penceredeki belirtilen desenle eşleşen öğeleri seç

en: Select specified URI in parent folder.
tr: Üst klasörde belirtilen URI'yi seç.

en: Select the columns visible in this folder
tr: Bu dizin için gösterilecek sütunları seçin

en: Select type
tr: Tür seçin

en: Selection Bound
tr: Seçim Kapsamı

en: Server Details
tr: Sunucu Parametreleri

en: Session management options:
tr: Ortam yönetimi seçenekleri:

en: Set _user ID
tr: _Kullanıcı nosu ayarla

en: Set as _Background
tr: _Arkaplan Olarak Tanımla

en: Set as background for _all folders
tr: _Tüm dizinler için arkaplan resmi olarak tanımla

en: Set as background for _this folder
tr: _Bu dizin için arkaplan resmi olarak tanımla

en: Set gro_up ID
tr: _Grup nosu ayarla

en: Set group of '%s' to '%s'
tr: '%s' unsurunun grubunu '%s' olarak tanımla

en: Set owner of '%s' to '%s'
tr: '%s' unsurunun sahibini '%s' olarak tanımla

en: Set permissions of '%s'
tr: '%s' unsurunun izinlerini tanımla

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
tr: '%s' konumundaki unsurların izinlerini tanımla

en: Set the zoom level of the current view
tr: Güncel görünümün yakınlaştırma seviyesini ayarla

en: Setting permissions
tr: İzinler atanıyor

en: Shale
tr: Petrol

en: Share:
tr: Paylaşım:

en: Show Bac_kup Files
tr: Yede_kleme Dosyalarını Göster

en: Show Emblems
tr: Amblemleri Göster

en: Show History
tr: Geçmişi Göster

en: Show Information
tr: Bilgi Göster

en: Show Notes
tr: Notları Göster

en: Show Places
tr: Yerleri Göster

en: Show Tree
tr: Ağacı Göster

en: Show _Hidden Files
tr: Gizli Dosyaları _Göster

en: Show _only folders
tr: _Sadece dizinleri göster

en: Show _thumbnails:
tr: _Örneklendirmeleri göster:

en: Show a list of your personal bookmarks
tr: Kişisel yer imlerinin bir listesini göster

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
tr: Masaüstü arkaplanı rengi ya da desenini ayarlayacak pencere aç

en: Show advanced permissions in the file property dialog
tr: Dosya özelliği penceresinde gelişmiş izinleri göster

en: Show backup files
tr: Yedekleme dosyalarını göster

en: Show folders first in windows
tr: Pencere içinde önce dizinleri göster

en: Show hidden files
tr: Gizli dosyaları göster

en: Show location bar in new windows
tr: Yeni pencerelerde konum çubuğunu göster

en: Show more _details
tr: Daha fazla _ayrıntı göster

en: Show mounted volumes on the desktop
tr: Bağlanmış birimleri masaüstünde göster

en: Show search
tr: Aramayı göster

en: Show session management options
tr: Ortam yönetimi seçeneklerini göster

en: Show side pane in new windows
tr: Yeni pencerelerde yan paneli göster

en: Show status bar in new windows
tr: Yeni pencerelerde durum çubuğunu göster

en: Show te_xt in icons:
tr: S_imgelerde metni göster:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
tr: Bu menüde görüntülenen betikleri içeren dizini göster

en: Show the package installer for unknown MIME types
tr: Bilinmeyen MIME tipleri için paket yükleyicisini göster

en: Show the version of the program.
tr: Programın sürümünü göster.

en: Show toolbar in new windows
tr: Yeni pencerede araç çubuğunu göster

en: Side pane view
tr: Yan panel görünümü

en: Silver
tr: Gümüş

en: Size
tr: Boyut

en: Size on Disk
tr: Disk üzerinde Boyut

en: Size on Disk:
tr: Diskteki Boyut:

en: Size:
tr: Boyut:

en: Sky
tr: Gökyüzü

en: Sky Ridge
tr: Gökyüzü 2

en: Slashes are not allowed in filenames
tr: Dosya isimlerinde taksim işareti kullanılamaz

en: Snow Ridge
tr: Kar

en: Software
tr: Yazılım

en: Some of the files could not be added as emblems.
tr: Kimi dosyalar amblem olarak eklenemedi.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
tr: Üzgünüm, ancak "%s" kullanılabilir bir resim dosyası değil.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
tr: Üzgünüm, ancak %s amblemi silinemedi.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
tr: Üzgünüm, ancak amblem anahtar kelimesi sadece harf, rakam ve boşluk karakterleri içerebilir.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
tr: Üzgünüm, ancak %s deseni silinemedi.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
tr: Üzgünüm, ancak %s deseni kurulamadı.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
tr: "%s" isimli bir amblem zaten bulunuyor. Lütfen farklı bir isim seçin.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
tr: Üzgünüm, fakat uzaktaki sitedeki komutları çalıştıramazsınız.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
tr: Üzgünüm, ancak reset resmini değiştiremezsiniz.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
tr: Üzgünüm, ancak yeni amblem için boş olmayan bir anahtar kelime girmelisiniz.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
tr: Üzgünüm, ancak renk için boş olmayan bir isim belirtmeniz gerekiyor.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
tr: Üzgünüm, ancak yeni renk için kullanılmamış bir renk ismi belirtmeniz gerekiyor.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
tr: Üzgünüm, "%s" dosyasının grubu değiştirilemedi: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
tr: Üzgünüm, "%s" dosyasının sahibi değiştirilemedi: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
tr: Üzgünüm, "%s" erişim hakları değiştirilemedi: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
tr: Üzgünüm, "%s" dosyasının bütün içeriği gösterilemiyor: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
tr: Üzgünüm, "%s" ismi "%s" olarak değiştirilemedi: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
tr: Üzgünüm, özel amblem ismi kaydedilemedi.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
tr: Üzgünüm, özel amblem kaydedilemedi.

en: Sort _folders before files
tr: _Dizinleri dosyalardan önce sırala

en: Special flags:
tr: Özel bayraklar:

en: Specified group '%s' doesn't exist
tr: Belirtilen grup '%s' mevcut değil

en: Specified owner '%s' doesn't exist
tr: Belirtilen sahip '%s' mevcut değil

en: Specify a location to open
tr: Açmak için bir konum belirtin

en: Specify file containing saved configuration
tr: Kaydedilen yapılandırmayı içeren dosyayı belirtin

en: Specify session management ID
tr: Ortam yönetici ID belirtin

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
tr: Ses dosyalarının imleç dosya simgelerinin üzerine getirildiğinde ne zaman önizlemesinin yapılacağı. Eğer "always" ise dosyalar uzaktaki bir sunucuda olsa bile ses çalınır. Eğer "local_only" ayarlıysa, sadece yerel dosya sistemlerindeki dosyaların önizlemesi yapılır. "never" ayarlıysa hiçbir zaman önizleme yapılmaz.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
tr: Metin dosyalarının içeriğinin ne zaman dosya simgesinde önizlemesinin yapılacağı. Eğer "always" ise dosyalar uzaktaki bir sunucuda olsa bile önizleme yapılır. Eğer "local_only" ayarlıysa, sadece yerel dosya sistemlerindeki dosyaların önizlemesi yapılır. "never" ayarlıysa hiçbir zaman önizleme yapılmaz.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
tr: Resim dosyalarının simgesinin ne zaman örneklendirilmiş hâli olacağı. Eğer "always" ise dosyalar uzaktaki bir sunucuda olsa dahi örneklendirme yapılır. Eğer "local_only" ayarlıysa, sadece yerel dosya sistemlerindeki dosyaların örneklendirmesi yapılır. "never" ayarlıysa hiçbir zaman örneklendirme yapılmaz ve alelade bir ikon kullanılır.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
tr: Dizinlerdeki dosya sayılarının ne zaman gösterileceği. Eğer "always" ise dosyalar uzaktaki bir sunucuda olsa bile sayılır. Eğer "local_only" ayarlıysa, sadece yerel dosya sistemlerindeki dosyaların miktarı sayılır. "never" ayarlıysa hiçbir zaman dosyalar sayılmaz.

en: Spreadsheet
tr: Çizelge

en: St_atusbar
tr: _Durum Çubuğu

en: Start the drive associated with the open folder
tr: Açık dizin ile ilişkili sürücüyü başlat

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
tr: Açık dizin ile ilişkili çoklu disk sürücünü başlat

en: Start the selected drive
tr: Seçilen sürücüyü başlat

en: Start the selected multi-disk drive
tr: Seçilen çoklu disk sürücünü başlat

en: Start the selected volume
tr: Seçilen birimi başlat

en: Start the volume associated with the open folder
tr: Açık dizin ile ilişkili birimi başlat

en: Start the volume associated with this folder
tr: Bu dizin ile ilişkili birimi başlat

en: Starting %s
tr: %s başlatılıyor

en: Stop loading the current location
tr: Mevcut konumu yüklemeyi durdur

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili çoklu disk sürücüsünü durdur

en: Stop the selected drive
tr: Seçilen sürücüyü durdur

en: Stop the selected multi-disk drive
tr: Seçilen çoklu disk sürücüsünü durdur

en: Stop the selected volume
tr: Seçilen birimi durdur

en: Stop the volume associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili birimi durdur

en: Stop the volume associated with this folder
tr: Bu dizinle ilişkili birimi durdur

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
tr: Sekmeleri [ctrl] + [tab] ile değiştir

en: Symbolic links only supported for local files
tr: Sembolik bağlar sadece yerel dosyalar için desteklenir

en: T_emplates
tr: _Şablonlar

en: Tags
tr: Etiketler

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
tr: Etiketler boşluklarla ayrılmaktadır. Belirlenmiş TÜM etiketleri içeren dosyalarla eşleştir.

en: Tangerine
tr: Mandalina

en: Text
tr: Metin

en: Text Ellipsis Limit
tr: Metin Kısaltma Sınırı

en: Text File
tr: Metin Dosyası

en: Text view:
tr: Metin görünüm:

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
tr[0]: Eğer Yapıştır komutunu seçerseniz %'d seçili öğe kopyalanacak
tr[1]: Eğer Yapıştır komutunu seçerseniz %'d seçili öğe kopyalanacak

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
tr[0]: Eğer Yapıştır komutunu seçerseniz, seçilmiş %'d öğe taşınacaktır
tr[1]: Eğer Yapıştır komutunu seçerseniz, seçilmiş %'d öğe taşınacaktır

en: The Link "%s" is Broken.
tr: "%s" Bağı Kırık.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
tr: "%s" Bağı Kırık. Onu Çöp'e taşımak ister misiniz?

en: The SELinux security context of the file.
tr: Dosyanın SELinux güvenlik içeriği.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
tr: Birbirlerine bağlı olan etiket metinleri satırlarının hizalanması. Bu etiketlerin kendi içindeki hizalamalarını etkilemeyecektir. Bunun için GtkMisc::xalign'a bakın.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
tr: Uygulama başlatıcısı "%s" güvenilir olarak işaretlenemedi. Eğer bu dosyanın kaynağını bilmiyorsanız, başlatmak güvensiz olabilir.

en: The color cannot be installed.
tr: Renk kurulamadı.

en: The compact view encountered an error while starting up.
tr: Sıkışık görünüm başlatılırken bir hata ile karşılaşıldı.

en: The compact view encountered an error.
tr: Sıkışık görünüm bir hata ile karşılaştı.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
tr: Ekleme imlecinin karakterlerdeki mevcut pozisyonu.

en: The date the file was accessed.
tr: Dosyanın en son kullanıldığı tarih.

en: The date the file was created.
tr: Dosyanın oluşturulduğu tarih.

en: The date the file was modified.
tr: Dosyanın değiştirildiği tarih.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
tr: Öntanımlı eylem "%s" dosyasını açamadı çünkü "%s" konumlarındaki dosyalara erişemiyor.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
tr: Simge görünümünde bir örnek resim için öntanımlı simge boyutu.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
tr: Simge görünümünde öntanımlı sıralama düzeni. Geçerli değerler "name", "size", "type", "mtime" ve "emblems"dir.

en: The default width of the side pane in new windows.
tr: Yeni pencerelerdeki yan panelin genişliği.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
tr: Masaüstü görünümü başlatılırken bir hata ile karşılaşıldı.

en: The desktop view encountered an error.
tr: Masaüstü görünümü bir hata ile karşılaştı.

en: The destination folder is inside the source folder.
tr: Hedef dizin kaynak dizinin içerisinde.

en: The destination is not a folder.
tr: Hedef bir dizin değil.

en: The destination is read-only.
tr: Hedef salt okunur.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
tr: Sürüklenen dosya geçerli bir resim gibi görünmüyor.

en: The emblem cannot be added.
tr: Amblem eklenemedi.

en: The emblem cannot be installed.
tr: Amblem kurulamadı.

en: The emblems do not appear to be valid images.
tr: Amblemler geçerli resimler gibi görünmüyor.

en: The empty view encountered an error.
tr: Boş görünüm hata ile karşılaştı.

en: The extension of the file.
tr: Dosyanın uzantısı.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
tr: "%B" dosyası işlenemedi çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
tr: "%B" dosyası çöpe taşınamıyor.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
tr: '%s' dosyası geçerli bir resim gibi görünmüyor.

en: The file is not an image.
tr: Dosya resim değil.

en: The file is of an unknown type
tr: Bilinmeyen bir türden dosya

en: The file that you dropped is not an image.
tr: Bıraktığınız dosya resim dosyası değil.

en: The file that you dropped is not local.
tr: Bıraktığınız dosya yerel değil.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
tr: "%B" dizini kopyalanamıyor çünkü onu hedefte oluşturmak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
tr: "%B" dizini kopyalanamıyor çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
tr: "%B" dizini silinemiyor çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
tr: "%B" dizini işlenemiyor çünkü onu okumak için yeterli erişim hakkınız yok.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
tr: "%s" dizini "%s" konumunda açılamadı.

en: The folder contents could not be displayed.
tr: Dizin içeriği gösterilemiyor.

en: The font description used for the icons on the desktop.
tr: Masaüstündeki simgelerde kullanılan yazı tipi açıklaması.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
tr: Dosya tarihlerinin biçimi. Geçerli değerler "locale", "iso", ve "informal"dır.

en: The geometry string for a navigation window.
tr: Bir gezinme penceresinin şekil dizgesi.

en: The group could not be changed.
tr: Grup değiştirilemedi.

en: The group of the file.
tr: Dosyanın grubu.

en: The history location doesn't exist.
tr: Geçmiş konumu mevcut değil.

en: The icon view encountered an error while starting up.
tr: Simge görünümü başlatılırken bir hata ile karşılaşıldı.

en: The icon view encountered an error.
tr: Simge görünümü bir hata ile karşılaştı.

en: The item cannot be restored from trash
tr: Öğe çöpten geri getirilemedi

en: The item could not be renamed.
tr: Öğe yeniden adlandırılamadı.

en: The list view encountered an error while starting up.
tr: Liste görünümü başlatılırken bir hata ile karşılaşıldı.

en: The list view encountered an error.
tr: Liste görünümü bir hata ile karşılaştı.

en: The location "%s" does not exist.
tr: "%s" için konum bulunmuyor.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
tr: Konum bu görüntüleyici ile gösterilemez.

en: The location is not a folder.
tr: Konum bir dizin değil.

en: The location of the file.
tr: Dosyanın konumu.

en: The media contains digital photos.
tr: Ortam dijital fotoğraflar içeriyor.

en: The media contains software.
tr: Ortam yazılım içeriyor.

en: The media has been detected as "%s".
tr: Ortam "%s" olarak tespit edildi.

en: The mime type of the file.
tr: Dosyanın mime türü.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
tr: "%s" adı bu dizinde zaten kullanılıyor. Lütfen başka bir isim kullanın.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
tr: "%s" adı geçerli değil, çünkü içinde "/" karakteri var. Lütfen başka bir dosya ismini kullanın.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
tr: "%s" geçerli bir ad değil. Lütfen başka bir dosya ismini kullanın.

en: The name and icon of the file.
tr: Dosyanın simgesi ve adı.

en: The owner could not be changed.
tr: Dosya sahibi değiştirilemedi.

en: The owner of the file.
tr: Dosyanın sahibi.

en: The permissions could not be changed.
tr: Erişim hakları değiştirilemedi.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
tr: "%s"nin erişim hakları belirlenemedi.

en: The permissions of the file, in octal notation.
tr: Dosyanın erişim hakları, sekizlik yazımda.

en: The permissions of the file.
tr: Dosyanın erişim hakları.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
tr: Seçilen dosyanın erişim hakları belirlenemedi.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
tr: Seçimin karşı ucunun imlece göre karakter olarak konumu.

en: The selection rectangle
tr: Seçim dikdörtgeni

en: The server at "%s" cannot be found.
tr: "%s" konumundaki sunucu bulunamadı.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
tr: Yeni açılan pencerelerde görüntülenen yan panel.

en: The size of the file on disk.
tr: Dosyanın disk üzerinde boyutu

en: The size of the file.
tr: Dosyanın boyutu.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
tr: Yazılım "%s" ortamından doğrudan çalıştırılacak. Güvenmediğiniz yazılımları asla çalıştırmamalısınız.
    
    Eğer şüpheliyseniz İptal'e basın.

en: The source file would be overwritten by the destination.
tr: Kaynak dosya hedef tarafından kendi üzerine yazılabilir.

en: The target doesn't support symbolic links.
tr: Hedef sembolik bağları desteklemiyor.

en: The text of the label.
tr: Etiketin metni.

en: The type of the file.
tr: Dosyanın türü.

en: The widget view encountered an error while starting up.
tr: Gereç görünümü başlatılırken hata ile karşılaştı.

en: The widget view encountered an error.
tr: Gereç görünümü hata ile karşılaştı.

en: There is %S available, but %S is required.
tr: %S kullanılabilir alan var, ancak %S gerekli.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
tr: Bu dizinde "%s" bulunamadı. Silinmiş, ya da taşınmış olabilir mi?

en: There is no application installed for %s files
tr: %s dosyaları için hiçbir yüklü uygulama yok

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
tr: %s dosyaları için hiçbir uygulama kurulu değil.
    Bu dosyayı açmak için bir uygulamayı aramak ister misiniz?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
tr: Hedefte yeterli boş alan yok. Dosyaları silerek boş alan açmayı deneyin.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
tr: Panoda yapıştırılacak bir şey yok.

en: There was an error copying the file into %F.
tr: Dosya %F içerisine kopyalanırken bir hata oluştu.

en: There was an error creating the directory in %F.
tr: %F içerisinde dizin oluştururken bir hata oluştu.

en: There was an error creating the folder "%B".
tr: "%B" dizini oluşturulurken hata oluştu.

en: There was an error creating the symlink in %F.
tr: %F içerisinde sembolik bağ oluştururken hata oluştu.

en: There was an error deleting %B.
tr: %B silinirken bir hata oluştu.

en: There was an error displaying help.
tr: Yardım gösterilirken bir hata oluştu.

en: There was an error displaying help: 
    %s
tr: Yardım görüntülenirken bir hata oluştu: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
tr: "%B" hakkında bilgi alırken bir hata oluştu.

en: There was an error getting information about the destination.
tr: Hedef hakkında bilgi alırken bir hata oluştu.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
tr: "%B" dizinindeki dosyalar hakkında bilgi alınırken hata oluştu.

en: There was an error launching the application.
tr: Uygulama başlatılırken bir hata oluştu.

en: There was an error moving the file into %F.
tr: Dosya %F içerisine taşınırken hata oluştu.

en: There was an error reading the folder "%B".
tr: "%B" dizini okunurken hata oluştu.

en: There was an internal error trying to search for applications:
tr: Uygulamalar için aranırken dahili bir hata oluştu:

en: These files are on a Photo CD.
tr: Bu dosyalar bir Fotoğraf CD'sinde.

en: These files are on a Picture CD.
tr: Bu dosyalar bir Resim CD'sinde.

en: These files are on a Super Video CD.
tr: Bu dosyalar bir Süper Video CD'sinde.

en: These files are on a Video CD.
tr: Bu dosyalar bir Video CD'sinde.

en: These files are on a Video DVD.
tr: Bu dosyalar Video DVD'sinde.

en: These files are on a digital audio player.
tr: Bu dosyalar bir dijital ses çalıcıda.

en: These files are on an Audio CD.
tr: Bu dosyalar bir Ses CD'sinde.

en: These files are on an Audio DVD.
tr: Bu dosyalar bir Ses DVD'sinde.

en: This drop target only supports local files.
tr: Bu bırakma hedefi sadece yerel dosyalar için destekleniyor.

en: This file cannot be ejected
tr: Bu dosya çıkartılamaz

en: This file cannot be mounted
tr: Bu dosya bağlanamaz

en: This file cannot be started
tr: Bu dosya başlatılamaz

en: This file cannot be stopped
tr: Bu dosya durdurulamaz

en: This file cannot be unmounted
tr: Bu dosyanın bağı kesilemez

en: This is disabled due to security considerations.
tr: Bu güvenlik kaygısı nedeniyle kapatılmıştır.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
tr: Bunun nedeni bu amblemi sizin eklememiş olmanız veya kalıcı bir amblem olması olabilir.

en: This link cannot be used, because it has no target.
tr: Bu bağ kullanılamaz, çünkü hedefi yok.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
tr: Bu bağ kullanılamaz, çünkü "%s" hedefi bulunmuyor.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
tr: Bu liste etkinleştirilmemiş mevcut eklentileri içerir.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
tr: Masaüstündeki bilgisayar simgesi için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
tr: Masaüstündeki ev simgesi için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
tr: Masaüstündeki ağ sunucuları simgesi için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
tr: Masaüstündeki çöp kutusu için özel bir isim vermek istiyorsanız buradan tanımlayın.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
tr[0]: Bu %'d ayrı sekme açacak.
tr[1]: Bu %'d ayrı sekme açacak.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
tr[0]: Bu %'d ayrı pencere açacak.
tr[1]: Bu %'d ayrı pencere açacak.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
tr[0]: Bu %d ayrı sekme açar.
tr[1]: Bu %d ayrı sekme açar.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
tr[0]: Bu %d ayrı pencere açar.
tr[1]: Bu %d ayrı pencere açar.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
tr: Yerel olmayan dosyaları açmak için, onları yerel bir dizine kopyalayın daha sonra tekrar bırakmayı deneyin.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
tr: Yerel olmayan dosyaları açmak için bunları önce yerel bir dizine kopyalayın ve tekrar bırakın. Bıraktığınız yerel dosyalar zaten açıldı.

en: Toggle between button and text-based location bar
tr: Konum çubuğu için metin ve düğmeler arasında geçiş yap

en: Toggle the display of backup files in the current window
tr: Mevcut penceredeki yedekleme dosyalarının gösterimini değiştirir

en: Toggle the display of hidden files in the current window
tr: Mevcut pencerede gizli dosyaların gösterilip gösterilmemesini seç

en: Toggle using a tighter layout scheme
tr: Sıkışık düzen şeması kullan veya kullanma

en: Toplevel files cannot be renamed
tr: Üst düzey dosyalar yeniden adlandırılamıyor

en: Total capacity:
tr: Toplam kapasite:

en: Trash
tr: Çöp kutusu

en: Trash icon visible on desktop
tr: Çöp kutusu masaüstünde görüntülensin

en: Trashed On
tr: Çöpe Atılma Tarihi:

en: Trashing Files
tr: Dosyalar Çöpe Atılıyor

en: Tree
tr: Ağaç

en: Tree View
tr: Ağaç Görünümü

en: Try Again
tr: Tekrar Dene

en: Type
tr: Tür

en: Type of click used to launch/open files
tr: Dosyaları açma/başlatma için kullanılan tıklama yöntemi

en: Type:
tr: Tür:

en: U_nlock Drive
tr: _Sürücü Kilidini Kaldır

en: Unable to eject %V
tr: %V çıkartılamadı

en: Unable to eject %s
tr: %s çıkartılamadı

en: Unable to eject location
tr: Konum çıkartılamıyor

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
tr: Başlatıcı güvenilir olarak işaretlenemedi (çalıştırılabilir)

en: Unable to mount %s
tr: %s bağlanamadı

en: Unable to mount location
tr: Konum bağlanamadı

en: Unable to mount the location.
tr: Konum bağlanamadı.

en: Unable to poll %s for media changes
tr: Ortam değişikliği için %s yoklanamadı

en: Unable to rename desktop file
tr: Masaüstü dosyası yeniden adlandırılamadı

en: Unable to rename desktop icon
tr: Masaüstü simgesi yeniden adlandırılamadı

en: Unable to search for application
tr: Uygulama için arama yapılamadı

en: Unable to start %s
tr: %s başlatılamadı

en: Unable to start location
tr: Konum başlatılamıyor

en: Unable to stop %s
tr: %s durdurulamadı

en: Unable to stop drive
tr: Sürücü durdurulamıyor

en: Unable to unmount %V
tr: %V bağı kaldırılamadı

en: Unable to unmount location
tr: Konum bağı kesilemiyor

en: Undo
tr: Geri Al

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
tr[0]: %d ögenin grubunun değiştirilmesini geri al
tr[1]: %d ögenin grubunun değiştirilmesini geri al

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
tr[0]: %d ögenin sahibinin değiştirilmesini geri al
tr[1]: %d ögenin sahibinin değiştirilmesini geri al

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
tr[0]: %d öğenin izin değişikliklerini geri al
tr[1]: %d öğenin izin değişikliklerini geri al

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
tr[0]: %d öğenin ardaşık izin değişikliklerini geri al
tr[1]: %d öğenin ardaşık izin değişikliklerini geri al

en: Undo the last action
tr: Son eylemi geri al

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unlock the drive associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili sürücünün kilidini kaldır

en: Unlock the selected drive
tr: Seçilen sürücünün kilidini kaldır

en: Unmount the selected volume
tr: Seçilen birimi ayır

en: Unmount the volume associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili birimin bağını kaldır

en: Unmount the volume associated with this folder
tr: Bu dizin ile ilişkili birimin bağını kaldır

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
tr: Tanınmayan desktop dosyası Sürüm '%s'

en: Unrecognized launch option: %d
tr: Anımsanamayan başlatma seçeneği: %d

en: Untrusted application launcher
tr: Güvenilmeyen uygulama başlatıcı

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
tr: Öntanımlı dizin zemini için URI. Sadece background_set seçiliyse kullanılır.

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
tr: Öntanımlı yan panel zemini için URI. Sadece side_pane_background_set seçiliyse kullanılır.

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
tr[0]: Seçili öğeleri açmak için "%s" kullanın
tr[1]: Seçili öğeleri açmak için "%s" kullanın

en: Use De_fault
tr: Öntanımlı _Kullan

en: Use _Default Background
tr: Ö_ntanımlı Arkaplanı Kullan

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
tr: Caja tarayıcı penceresinde ek fare düğmelerinin etkinleştirilmesi

en: Use the normal view size
tr: Normal görünüm boyutunu kullan

en: Use tighter layout in new windows
tr: Yeni pencerelerde sıkışık yerleşim kullan

en: User Details
tr: Kullanıcı Parametreleri

en: User Name:
tr: Kullanıcı İsmi:

en: View _new folders using:
tr: _Yeni dizinleri bunu kullanarak görüntüle:

en: View of the current folder
tr: Mevcut dizinin görünümü

en: View or modify the properties of each selected item
tr: Seçili her öğenin özelliklerini göster ya da değiştir

en: View or modify the properties of the open folder
tr: Açık olan dizinin özelliklerini göster ya da değiştir

en: View or modify the properties of this folder
tr: Bu dizinin özelliklerini görüntüle ya da değiştir

en: Views
tr: Görünümler

en: Violet
tr: Mor

en: Visible _Columns...
tr: Gösterilecek _Sütunlar...

en: Volume:
tr: Birim:

en: Wavy White
tr: Dalgalı Beyaz

en: Website
tr: Web sitesi

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
tr: Eylül 00 0000 Çarşamba, saat 00:00:00 da

en: What to do with executable text files when activated
tr: Çalıştırılabilir dosyalar etkinleştirildiği zaman yapılacak işlem

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
tr: Çalıştırılabilir dosyalar etkinleştirildiği zaman yapılacak işlem (tek veya çift tıklamada). Geçerli değerler, uygulama olarak başlatmak için "launch", ne yapılacağının bir pencere ile sorulması için "ask", ve metin dosyası olarak görüntülemek için "display"dir.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
tr: Belirli bir dizin için farklı bir görüntüleyici seçmediyseniz, bir dizin ziyaret edildiğinde bu görüntüleyici kullanılacak. Geçerli değerler, "list_view", "icon_view" ve "compact_view".

en: When to show number of items in a folder
tr: Bir dizindeki öğe sayısının gösterilmesi

en: When to show preview text in icons
tr: Simgelerde önizleme metni kullanılması

en: When to show thumbnails of image files
tr: Resim dosyalarının örneklendirilmesinin yapılması

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
tr: Tarayıcı penceresinde yeni açılan sekmelerin nereye konumlandırılacağı.

en: Whether a custom default folder background has been set.
tr: Özel bir öntanımlı dizin arkaplanının ayarlanması.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
tr: Özel bir öntanımlı yan panel arkaplanının ayarlanması.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
tr: Gezinme penceresi boyutunun ön tanımlı olarak büyültülmüş olup olmayacağı.

en: Whether the navigation window should be maximized.
tr: Gezinme penceresi boyutunun büyültülüp büyültülmeyeceği.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
tr: Dosyaların silinirken ya da Çöp boşaltılırken onay için sorulması

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
tr: 62/5000
    Dosyalar çöp kutusuna taşınırken onay istenip istenmemesi

en: Whether to automatically mount media
tr: Ortamın kendiliğinden bağlanması

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
tr: Kendiliğinden bağlanan ortam için bir dizinin kendiliğinden açılması

en: Whether to enable immediate deletion
tr: Dosyanın anında silinmesi

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
tr: Fare üzerine geldiği zaman ses dosyalarının önizlemesinin yapılması

en: Whether to show backup files
tr: Yedekleme dosyalarının gösterimi

en: Whether to show desktop notifications
tr: Masaüstü bildirimlerinin gösterilip gösterilmeyeceği

en: Whether to show file sizes with IEC units
tr: Dosya boyutlarının IEC birimleri ile gösterilip gösterilmeyeceği

en: Whether to show hidden files
tr: Gizli dosyaların gösterilmesi

en: Whether to show icons in list view
tr: Liste görünümünde simgelerin gösterilip gösterilmeyeceği

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
tr: Bilinmeyen bir mime tipi açıldığında onu işleyecek bir uygulama aramak için paket yükleyici penceresinin açılıp açılmayacağını belirler.

en: White
tr: Beyaz

en: Widget View
tr: Gereç Görünümü

en: Width of the side pane
tr: Yan panelin genişliği

en: Windows share
tr: Windows paylaşımı

en: Writing data to the drive -- do not unplug
tr: Sürücüye veri yazılıyor -- çıkartmayınız

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
tr: Sahibi olmadığınız için bu erişim haklarını değiştiremezsiniz.

en: You can choose another view or go to a different location.
tr: Başka bir görünüm seçebilir ya da başka bir konuma gidebilirsiniz.

en: You can download it or make a link to it.
tr: Onu indirebilirsiniz ya ona bir bağ oluşturabilirsiniz.

en: You can only use images as custom icons.
tr: Resimleri sadece özel simge olarak kullanabilirsiniz.

en: You can only use local images as custom icons.
tr: Özel simge olarak sadece yerel resimleri kullanabilirsiniz.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
tr: İptal düğmesine tıklayarak bu işlemi durdurabilirsiniz.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
tr: Bir seferde birden daha fazla özel simge atayamazsınız!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
tr: Birden daha fazla özel simgeyi aynı zamanda atayamazsınız.

en: You cannot copy a file over itself.
tr: Dosyayı kendi üzerine kopyalayamazsınız.

en: You cannot copy a folder into itself.
tr: Bir dizini kendi üzerine kopyalayamazsınız.

en: You cannot move a file over itself.
tr: Dosyayı kendi üzerine taşıyamazsınız.

en: You cannot move a folder into itself.
tr: Bir dizini kendi üzerine taşıyamazsınız.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
tr: Hedef dizine erişim için yeterli izne sahip değilsiniz.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
tr: "%s"nin grubunu değiştirmek için gerekli erişim haklarına sahip değilsiniz.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
tr: "%s" öğesini yeniden adlandırmak için gerekli erişim haklarına sahip değilsiniz.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
tr: "%s" içeriğine bakmak için gerekli erişim haklarına sahip değilsiniz.

en: You have just inserted a Photo CD.
tr: Bir Fotoğraf CD'si taktınız.

en: You have just inserted a Picture CD.
tr: Bir Resim CD'si taktınız.

en: You have just inserted a Super Video CD.
tr: Bir Süper Video CD'si taktınız.

en: You have just inserted a Video CD.
tr: Bir Video CD'si taktınız.

en: You have just inserted a Video DVD.
tr: Bir Video DVD'si taktınız.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
tr: Boş bir Blu-Ray diski taktınız.

en: You have just inserted a blank CD.
tr: Boş bir CD taktınız.

en: You have just inserted a blank DVD.
tr: Boş bir DVD taktınız.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
tr: Boş bir HD DVD taktınız.

en: You have just inserted a digital audio player.
tr: Bir dijital ses çalıcı taktınız.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
tr: Dijital fotoğraflar içeren bir ortam takıldı.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
tr: Kendiliğinden başlatılma amacı taşıyan yazılım bulunduran bir ortam taktınız.

en: You have just inserted a medium.
tr: Bir ortam taktınız.

en: You have just inserted an Audio CD.
tr: Bir ses CD'si taktınız.

en: You have just inserted an Audio DVD.
tr: Bir Ses DVD'si taktınız.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
tr: GNU Genel Kamu Lisansını Caja ile birlikte almış olmalısınız, eğer almadıysanız lütfen Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA adresine yazın

en: Zoom
tr: Yakınlık

en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: Zoom _In
tr: _Yakınlaştır

en: Zoom _Out
tr: _Uzaklaştır

en: Zoom to Default
tr: Öntanımlı Odaklama

en: _About
tr: _Hakkında

en: _About Extension
tr: Eklenti _Hakkında

en: _Add
tr: _Ekle

en: _Add Bookmark
tr: _Yer İmi Ekle

en: _Add a New Color...
tr: Yeni _Bir Renk Ekle...

en: _Add a New Emblem...
tr: _Yeni Bir Amblem Ekle...

en: _Add a New Pattern...
tr: Yeni Bir _Desen Ekle...

en: _Always perform this action
tr: _Her zaman bu eylemi uygula

en: _Arrange items:
tr: Öğ_eleri düzenle:

en: _Ask each time
tr: _Her zaman sor

en: _Back
tr: _Geri

en: _Backgrounds and Emblems...
tr: _Arkaplanlar...

en: _Bookmarks
tr: _Yer imleri

en: _Browse Folder | _Browse Folders
tr[0]: _Dizinlere Gözat
tr[1]: _Dizinlere Gözat

en: _Browse...
tr: _Gözat...

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Clear
tr: _Temizle

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Close Tab
tr: Sekmeyi _Kapat

en: _Compact
tr: _Sıkışık

en: _Computer
tr: _Bilgisayar

en: _Connect
tr: _Bağlan

en: _Connect Drive
tr: Sürücüyü _Bağla

en: _Contents
tr: İçi_ndekiler

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: _Copy Here
tr: _Buraya Kopyala

en: _Default zoom level:
tr: Ö_ntanımlı yaklaştırma seviyesi:

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Delete Permanently
tr: _Kalıcı Olarak Sil

en: _Desktop
tr: _Masaüstü

en: _Detect Media
tr: _Ortamı Tanı

en: _Disconnect
tr: _Bağlantıyı Kes

en: _Disconnect Drive
tr: Sürücünün _Bağlantısını Kes

en: _Display
tr: _Göster

en: _Double click to open items
tr: Öğ_eleri açmak için çift tıklayın

en: _Download
tr: İ_ndir

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Edit Bookmarks...
tr: Yer İmlerini _Düzenle...

en: _Eject
tr: Çı_kart

en: _Emblems
tr: _Amblemler

en: _Empty
tr: _Boş

en: _Empty File
tr: _Boş Dosya

en: _File
tr: _Dosya

en: _Folder:
tr: _Dizin:

en: _Format
tr: _Biçim

en: _Format:
tr: _Biçim:

en: _Forward
tr: _İleri

en: _Go
tr: _Git

en: _Group:
tr: _Grubu:

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Home
tr: _Başlangıç

en: _Home Folder
tr: _Ev Dizini

en: _Icons
tr: _Simgeler

en: _Image:
tr: _Resim:

en: _Invert Selection
tr: _Seçimi Tersine Çevir

en: _Jump to
tr: Şuraya _atla

en: _Keep Aligned
tr: _Sıralı Tut

en: _Keyword:
tr: _Anahtar sözcük:

en: _Launch Anyway
tr: _Yine de Başlat

en: _Link Here
tr: Buraya _Bağla

en: _List
tr: _Liste

en: _Location
tr: _Konum

en: _Location...
tr: _Konum...

en: _Location:
tr: _Konum:

en: _Lock Drive
tr: _Sürücüyü Kilitle

en: _Lock Icons Position
tr: _Simge Konumlarını Kilitle

en: _Main Toolbar
tr: _Ana Araç Çubuğu

en: _Manually
tr: _Elle

en: _Mount
tr: _Bağla

en: _Move Here
tr: _Buraya Taşı

en: _Music Player:
tr: _Müzik Çalıcı:

en: _Name
tr: _Ad

en: _Name: | _Names:
tr[0]: _İsimler:
tr[1]: _İsimler:

en: _Network
tr: _Ağ

en: _Never prompt or start programs on media insertion
tr: _Ortam takıldığı zaman asla programları başlatmak için sorma

en: _New Tab
tr: _Yeni Sekme

en: _Next Tab
tr: _Sonraki Sekme

en: _OK
tr: _Tamam

en: _Only for files smaller than:
tr: _Sadece bundan daha küçük dosyalar:

en: _Open
tr: _Aç

en: _Open Scripts Folder
tr: _Betikler Dizinini Aç

en: _Open With %s
tr: %s ile _Aç

en: _Organize Desktop by Name
tr: _Masaüstünü İsme Göre Düzenle

en: _Organize by Name
tr: İsme G_öre Düzenle

en: _Other pane
tr: _Başka panel

en: _Owner:
tr: _Sahibi:

en: _Paste
tr: Y_apıştır

en: _Paste Into Folder
tr: _Dizinin İçine Yapıştır

en: _Pattern:
tr: _Desen:

en: _Patterns
tr: _Desenler

en: _Photos:
tr: _Fotoğraflar:

en: _Places
tr: _Yerler

en: _Port:
tr: _Kapı:

en: _Power On
tr: _Güc Açık

en: _Previous Tab
tr: Ö_nceki Sekme

en: _Properties
tr: _Özellikler

en: _Read
tr: _Okuma

en: _Redo
tr: _Tekrarla

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
tr[0]: %d öğenin kopyalamasını yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin kopyalamasını yeniden _gerçekleştir

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
tr[0]: %d öğenin bağlantı oluşturulmasını yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin bağlantı oluşturulmasını yeniden _gerçekleştir

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
tr[0]: %d dizin oluşturulmasını yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d dizin oluşturulmasını yeniden _gerçekleştir

en: _Redo creation of a file from template
tr: Şablondan boş dosya oluşturulmasını _tekrarla

en: _Redo creation of an empty file
tr: Boş dosya oluşturulmasını _tekrarla

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
tr[0]: %d öğenin silinmesini yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin silinmesini yeniden _gerçekleştir

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
tr[0]: %d öğenin çoğaltılmasını yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin çoğaltılmasını yeniden _gerçekleştir

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
tr[0]: %d öğenin taşınmasını yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin taşınmasını yeniden _gerçekleştir

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
tr[0]: %d öğenin çöp kutusuna taşınmasını yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin çöp kutusuna taşınmasını yeniden _gerçekleştir

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
tr[0]: %d öğenin yeniden isimlendirilmesini yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin yeniden isimlendirilmesini yeniden _gerçekleştir

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
tr[0]: %d öğenin çöp kutusundan geri alınmasını yeniden _gerçekleştir
tr[1]: %d öğenin çöp kutusundan geri alınmasını yeniden _gerçekleştir

en: _Reload
tr: _Yeniden Yükle

en: _Remember this application for "%s" files
tr: Bu uygulamayı "%s" dosyaları için _hatırla

en: _Remember this application for %s documents
tr: Bu uygulamayı %s belgeleri için hatırla

en: _Remove
tr: _Sil

en: _Remove a Color...
tr: B_ir Rengi Sil...

en: _Remove a Pattern...
tr: _Bir Deseni Sil...

en: _Remove an Emblem...
tr: Bir _Amblemi Sil...

en: _Remove...
tr: _Kaldır

en: _Rename...
tr: _Yeniden adlandır...

en: _Restore
tr: _Geri Getir

en: _Retry
tr: _Yeniden dene

en: _Revert
tr: _Geri al

en: _Run
tr: _Çalıştır

en: _Run executable text files when they are opened
tr: _Açıldığında çalıştırılabilir metin dosyalarını çalıştır

en: _Safely Remove Drive
tr: _Sürücüyü Güvenle Kaldır

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Scripts
tr: _Betikler

en: _Search
tr: _Ara

en: _Search for Files...
tr: _Dosyalar için ara...

en: _Search for:
tr: _Ara:

en: _Select Application
tr: Uygulama _Seç

en: _Server:
tr: _Sunucu:

en: _Show file sizes with IEC units
tr: Do_sya boyutlarını IEC birimleri ile göster

en: _Show icons
tr: _Simgeleri göster

en: _Side Pane
tr: _Yan Panel

en: _Single click to open items
tr: Öğeleri _açmak için tek tık

en: _Skip
tr: _Atla

en: _Skip files
tr: _Dosyaları atla

en: _Software:
tr: _Yazılım:

en: _Start
tr: _Başlat

en: _Start Multi-disk Device
tr: Çoklu-disk Aygıtını _Başlat

en: _Start Multi-disk Drive
tr: Çoklu Disk Sürücü _Başlat

en: _Sticky
tr: _Yapışık

en: _Stop
tr: _Durdur

en: _Stop Multi-disk Device
tr: Çoklu-disk Aygıtını _Durdur

en: _Stop Multi-disk Drive
tr: Çoklu Disk _Sürücüyü Durdur

en: _Stop the drive associated with the open folder
tr: Açık olan dizin ile ilişkili sürücüyü _durdur

en: _Tabs
tr: _Sekmeler

en: _Text beside icons
tr: _Simgelerin yanında metin

en: _Trash
tr: Çö_p

en: _Type:
tr: _Tür:

en: _Undo
tr: _Geri

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
tr[0]: %d öğenin kopyalanmasını _geri al
tr[1]: %d öğenin kopyalanmasını _geri al

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
tr[0]: %d öğeye bağlantı oluşturulmasını _geri al
tr[1]: %d öğeye bağlantı oluşturulmasını _geri al

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
tr[0]: %d öğenin oluşturulmasını _geri al
tr[1]: %d öğenin oluşturulmasını _geri al

en: _Undo creation of a file from template
tr: Şablondan dosya oluşturulmasını _geri al

en: _Undo creation of an empty file
tr: Boş dosya oluşturulmasını _geri al

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
tr[0]: %d öğenin silinmesini _geri al
tr[1]: %d öğenin silinmesini _geri al

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
tr[0]: %d öğenin çoğaltılmasını _geri al
tr[1]: %d öğenin çoğaltılmasını _geri al

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
tr[0]: %d öğenin taşınmasını _geri al
tr[1]: %d öğenin taşınmasını _geri al

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
tr[0]: %d öğenin çöpe taşınmasını _geri al
tr[1]: %d öğenin çöpe taşınmasını _geri al

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
tr[0]: %d öğenin yeniden isimlendirilmesini _geri al
tr[1]: %d öğenin yeniden isimlendirilmesini _geri al

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
tr[0]: %d öğenin çöpten çıkarılmasını _geri al
tr[1]: %d öğenin çöpten çıkarılmasını _geri al

en: _Unlock Drive
tr: _Sürücü Kilidini Kaldır

en: _Unmount
tr: _Bağı Kaldır

en: _Up
tr: _Yukarı

en: _Use a custom command
tr: Özel bir _komut kullan

en: _Use compact layout
tr: _Sıkışık görünüm kullan

en: _View
tr: _Görünüm

en: _View As
tr: _Şöyle Görüntüle

en: _View executable text files when they are opened
tr: _Açıldığında çalıştırılabilir metin dosyalarını görüntüle

en: _Widget View
tr: _Gereç Görünümü

en: _Write
tr: _Yazma

en: _Zoom
tr: _Yakınlaştır

en: access
tr: erişim

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
tr[0]: yaklaşık %'d saat
tr[1]: yaklaşık %'d saat

en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
tr: yerimleri;gözat;yerel;ağ;konumlar;MATE;

en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
tr: gözat;diskler;dizinler;yerel;uzak;bilgisayar;MATE;

en: by E_xtension
tr: U_zantıya göre

en: by Modification _Date
tr: _Değişim tarihine göre

en: by S_ize on Disk
tr: Disk üzerinde B_oyuta göre

en: by T_rash Time
tr: Çöpe Gönde_rilme Zamanına göre

en: by _Creation Date
tr: _Oluşturulma Tarihine göre

en: by _Emblems
tr: _Amblemlerine Göre

en: by _Name
tr: İ_sme Göre

en: by _Size
tr: _Boyuta Göre

en: by _Type
tr: _Türe göre

en: column
tr: sütun

en: create/delete
tr: oluştur/sil

en: dropped data
tr: taşınan veri

en: dropped text.txt
tr: taşınan metin.txt

en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
tr: dosya;yönetici;değişiklik;özellikler;davranış;görünüm;pencereler;MATE;

en: files;browser;manager;MATE;
tr: dosyalar;gözat;yönetici;MATE;

en: folder removed
tr: klasör silindi

en: free
tr: boş

en: home;personal;folder;open;MATE;
tr: ev;bireysel;dizin;aç;MATE;

en: link
tr: bağlantı

en: link (broken)
tr: bağlantı (kırık)

en: list
tr: listeleme

en: loading...
tr: yükleniyor...

en: nd copy)
tr: . kopya)

en: new file
tr: yeni dosya

en: no
tr: -

en: nothing
tr: hiçbir şey

en: on the desktop
tr: masaüstünde

en: paused
tr: bekletildi

en: pausing
tr: bekletiliyor

en: pointing at "%s"
tr: "%s" gösteriliyor

en: queued
tr: kuyruğa eklendi

en: queuing
tr: kuyruğa ekleniyor

en: rd copy)
tr: . kopya)

en: read
tr: okuma

en: st copy)
tr: . kopya)

en: th copy)
tr: . kopya)

en: today
tr: bugün

en: today at %-I:%M %p
tr: bugün saat %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
tr: bugün saat %-H:%M:%S da

en: today at 00:00 PM
tr: bugün saat 00:00

en: today at 00:00:00 PM
tr: bugün saat 00:00:00 da

en: today, %-I:%M %p
tr: bugün saat %-H:%M da

en: today, 00:00 PM
tr: bugün saat 00:00 da

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: unknown MIME type
tr: bilinmeyen MIME türü

en: unknown type
tr: bilinmeyen tür

en: unreadable
tr: okunamadı

en: untitled folder
tr: isimsiz dizin

en: used
tr: kullanılan

en: write
tr: yazma

en: yesterday
tr: dün

en: yesterday at %-I:%M %p
tr: dün saat %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
tr: dün saat %-H:%M:%S da

en: yesterday at 00:00 PM
tr: dün saat 00:00 da

en: yesterday at 00:00:00 PM
tr: dün saat 00:00:00 da

en: yesterday, %-I:%M %p
tr: dün saat %-H:%M da

en: yesterday, 00:00 PM
tr: dün saat 00:00 da
