enlightenment - en to tr translation catalogue (224 entries)

en: %'d lines
tr: %'d satır

en: %1.0f%%
tr: %%%1.0f

en: (C) 2012-%d Carsten Haitzler and others
tr: (C) 2012-%d Carsten Haitzler ve diğerleri

en: <b>Author: </b>%s<br/><b>Website: </b>%s<br/><b>License: </b>%s
tr: <b>Yazar: </b>%s<br/><b>Web sayfası: </b>%s<br/><b>Lisans: </b>%s

en: <b>Terminology %s</b><br>Why should terminals be boring?<br><br>This terminal was written for Enlightenment, to use EFL and otherwise push the boundaries of what a modern terminal emulator should be. We hope you enjoy it.<br><br>Copyright © 2012-%d by:<br><br>%s<br><br>Distributed under the 2-clause BSD license detailed below:<br><br>%s
tr: <b>Terminoloji %s</b><br>Niçin uçbirimler sıkıcı olmalı ki?<br><br>Bu uçbirim Enlightenment için yazıldı. EFL kullanmak ve diğer durumlarda çağdaş bir uçbirim öykünücüsünün olması gerektiği sınırları zorlamaktadır. Umarız eğlenirsiniz.<br><br>Telif Hakkı © 2012-%d Yazarlar:<br><br>%s<br><br>Ayrıntıları aşağıda yazan 2-şartlı BSD lisanslı ile yayınlanmaktadır:<br><br>%s

en: <em>Terminology</em> uses the <hilight>elementary</hilight> toolkit.<br>The toolkit configuration settings can be accessed by running <keyword>%s</keyword>
tr: <em>Terminology</em>, <hilight>elementary</hilight> araç çantası kullanır.<br>Araç takımı yapılandırma ayarlarına <keyword>%s</keyword> çalıştırılarak erişilebilir

en: About
tr: Hakkında

en: Actions
tr: Eylemler

en: Active Links:
tr: Bağlantıları Etkinleştir:

en: Always open at size:
tr: Her zaman şu boyutta aç:

en: Always show miniview
tr: Her zaman küçük görünümde göster

en: Always treat Emojis as double-width characters
tr: Suratlar'a (emojiler) her zaman çift karakter boşluk gibi davran

en: Audio Support for key presses <failure>DISABLED</failure>!
tr: Tuş basışları için Ses Desteği <failure>DEVRE DIŞI</failure>!

en: Auto hide the mouse cursor when idle:
tr: Boşta iken fare imlecini otomatik gizle:

en: BackArrow sends Del (instead of BackSpace)
tr: Geri-Ok, Del işlevi görür (Silme Tuşu yerine)

en: Background
tr: Arka plan

en: Background file could not be read: %s
tr: Arka plan dosyası okunamadı: %s

en: Based on escape codes
tr: Kaçış kodlarına göre

en: Behavior
tr: Davranış

en: Bell rings
tr: Zil çanları

en: Blinking Bar
tr: Yanıp Sönen Çubuk

en: Blinking Block
tr: Yanıp Sönen Kutucuk

en: Blinking Underline
tr: Yanıp Sönen Alt Çizgi

en: Bring up "tab" switcher
tr: "sekme" değiştiriciyi yukarı getir

en: Cancel
tr: İptal

en: Change title
tr: Başlığı değiştir

en: Change to directory for execution of terminal command
tr: Uçbirim komutu çalıştırma dizinini değiştir

en: Click on a picture to use it as background
tr: Arka plan olarak kullanılacak resme tıklayın

en: Close Terminal
tr: Uçbirimi Kapat

en: Close the focused terminal
tr: Odaklanılmış uçbirimi kapat

en: Color schemes
tr: Renk şemaları

en: Colors
tr: Renkler

en: Command to execute. Defaults to $SHELL (or passwd shell or /bin/sh)
tr: Çalıştırılacak komut. Varsayılan olarak $SHELL (veya parola shell veya /bin/sh)

en: Controls
tr: Denetimler

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy '%s'
tr: '%s'i kopyala

en: Copy full path
tr: Tam yolu kopyala

en: Copy relative path
tr: Göreceli yolu kopyala

en: Copy selection to Clipboard buffer
tr: Seçimi Pano arabelleğine kopyala

en: Copy selection to Primary buffer
tr: Seçimi Öncelikli arabelleğe kopyala

en: Copy/Paste
tr: Kopyala/Yapıştır

en: Could not allocate termpty
tr: termpty tahsis edilemedi

en: Could not change current directory to '%s': %s
tr: Geçerli dizin '%s'e değiştirilemedi: %s

en: Could not create logging domain '%s'
tr: '%s' günlük etki alanı oluşturulamadı

en: Could not create terminal widget
tr: Uçbirim uygulamacığı oluşturulamadı

en: Could not create window
tr: Pencere oluşturulamadı

en: Could not find shell, falling back to %s
tr: Kabuk bulunamadı, %s'e geri dönülüyor

en: Could not get working directory of pid %i: %s
tr: %i işlem kimliğinin çalışma dizini alınamadı: %s

en: Could not initialize key bindings
tr: Tuş ilişkilendirmeleri başlatılamadı

en: Could not load any theme for group=%s: %s
tr: Group=%s için herhangi bir tema yüklenemedi: %s

en: Could not load working directory %s: %s
tr: Çalışma dizini '%s' yüklenemedi: %s

en: Could not parse command line options
tr: Komut satırı seçenekleri çözümlenemedi

en: Could not write to file descriptor %d: %s
tr: Dosya anahtar sözcüğü '%d' yazılamadı: %s

en: Couldn't find terminology theme! Forgot 'ninja install'?
tr: Terminology teması bulunamadı! 'ninja install' işlemini unuttunuz mu?

en: Create a new "tab"
tr: Yeni "sekme" oluştur

en: Default cursor:
tr: Varsayılan imleç:

en: Delete
tr: Sil

en: Display big font size
tr: Büyük yazı tipi boyutunu görüntüle

en: Display bold and italic in the terminal
tr: Uçbirimde kalın ve eğik yazılar göster

en: Display the command box
tr: Komut kutusunu görüntüle

en: Display the history miniview
tr: Geçmiş küçük görünümünü göster

en: Do not display wizard on start up
tr: Sihirbazı başlangıçta gösterme

en: Do not exit when the command process exits
tr: Komut süreci bitmeden çıkma

en: Done
tr: Tamamlandı

en: Drag & drop links
tr: Bağlantıları sürükle & bırak

en: E-mail:
tr: E-posta:

en: Ecore IMF failed
tr: Ecore IMF başarısız oldu

en: Enable escape codes manipulating selections
tr: Seçimleri manipüle eden kaçış kodlarını etkinleştir

en: Enable special Terminology escape codes
tr: Özel Terminology çıkış kodlarına izin ver

en: Failed
tr: Başarısız

en: Focus split under the Mouse
tr: Farenin bulunduğu bölmeye odaklan

en: Focus the next terminal
tr: Sonraki uçbirime odaklan

en: Focus the previous terminal
tr: Önceki uçbirime odaklan

en: Focus the terminal above
tr: Üstteki uçbirime odaklan

en: Focus the terminal below
tr: Alttaki uçbirime odaklan

en: Focus the terminal on the left
tr: Soldaki uçbirime odaklan

en: Focus the terminal on the right
tr: Sağdaki uçbirime odaklan

en: Focus-related visuals
tr: Odaklanma ile ilgili görseller

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Font size down 1
tr: Yazı tipi boyutunu 1 azalt

en: Font size up 1
tr: Yazı tipi boyutunu 1 artır

en: Force single executable if multi-instance is enabled
tr: Çoklu örnek etkinse tekli çalıştırmaya zorla

en: Function %s failed: %s
tr: %s işlevi başarısız: %s

en: Go into the fullscreen mode from the start
tr: Başlangıçta tam ekran kipine gir

en: Go to the top of the backlog
tr: Birikenlerin en üstüne git

en: Gravatar integration
tr: Gravatar bütünleşimi

en: Grouped input
tr: Gruplanmış girdi

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Highlight links
tr: Bağlantıları vurgula

en: Inline if possible
tr: Mümkünse satır içi

en: Key Bindings
tr: Tuş Atamaları

en: Keys
tr: Tuşlar

en: Launch %s
tr: %s'i başlat

en: Local (All):
tr: Yerel (Tümü):

en: Local (Images):
tr: Yerel (Resimler):

en: Local (Video):
tr: Yerel (Video):

en: Media visualizing is not supported
tr: Ortam görselleştirme desteklenmiyor

en: Miniview
tr: Küçük görünüm

en: Mouse
tr: Fare

en: Multiple instances, one process
tr: Çoklu pencereler, tek işlem

en: New
tr: Yeni

en: None
tr: Hiçbiri

en: Ok
tr: Tamam

en: On URLs
tr: URL'lerde

en: On colors
tr: Renklerde

en: On emails
tr: E-postalarda

en: On file paths
tr: Dosya yollarında

en: Opacity:
tr: Matlık:

en: Open
tr: Aç

en: Open a new terminal window
tr: Yeni bir uçbirim penceresi aç

en: Open as URL
tr: URL olarak aç

en: Open new terminals in current working directory
tr: Yeni uçbirimleri geçerli çalışma dizininde aç

en: Open website
tr: Web sayfası aç

en: Options
tr: Seçenekler

en: Other
tr: Diğer

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste Clipboard buffer (ctrl+c/v)
tr: Pano arabelleğini yapıştır (ctrl+c/v)

en: Paste Primary buffer (highlight)
tr: Öncelikli arabelleği yapıştır (vurgu)

en: Picture imported
tr: Resim içe aktarıldı

en: Please press key sequence
tr: Lütfen sıralı tuşlara basınız (ctrl+x gibi)

en: Preview
tr: Ön izleme

en: React to key presses (typing sounds and animations)
tr: Tuşlara basıldığında tepki ver (yazma sesleri ve hareketlendirmeler)

en: Reset bindings
tr: Tuş atamalarını sıfırla

en: Reset font size
tr: Yazı tipi boyutunu sıfırla

en: Reset scroll
tr: Kaydırmayı sıfırla

en: Run the shell as a login shell
tr: Kabuğu, açılış kabuğu olarak çalıştır

en: Scale
tr: Ölçek

en: Scroll one line down
tr: Bir satır aşağı kaydır

en: Scroll one line up
tr: Bir satır yukarı kaydır

en: Scroll one page down
tr: Bir sayfa aşağı kaydır

en: Scroll one page up
tr: Bir sayfa yukarı kaydır

en: Scroll to bottom on new content
tr: Yeni içerikte alta kaydır

en: Scroll to bottom when a key is pressed
tr: Bir tuşa basıldığında üste kaydır

en: Scrollback (current memory usage: %'.2f%cB):
tr: Geri kaydırma (geçerli bellek kullanımı: %'.2f%cB):

en: Scrolling
tr: Kaydırma

en: Search font
tr: Yazı tipi ara

en: Select Path
tr: Yolu Seçin

en: Select preferred size so that this text is readable
tr: Bu metnin okunabilir olması için tercih edilen boyutu seçin

en: Set Current:
tr: Geçerli Olarak Ayarla:

en: Set TERM to 'xterm-256color' instead of 'xterm'
tr: TERM'i 'xterm' yerine 'xterm-256color' olarak ayarla

en: Set TERM to xterm-256color
tr: TERM'i xterm-256color olarak ayarla

en: Set cursor blink mode
tr: Yanıp sönen imleç kipini ayarla

en: Set font (NAME/SIZE for scalable, NAME for bitmap)
tr: Yazı tipini ayarla (Ölçeklenebilir olması için AD/BOYUT, bitmap için AD)

en: Set icon name
tr: Simge adını ayarla

en: Set mute mode for video playback
tr: Video oynatımı için sessiz kipi ayarla

en: Set scaling factor
tr: Ölçekleme katsayısını ayarla

en: Set the time of the animation that<br>takes places during tab switches,<br>be those done due to key bindings or <br>mouse wheel over the tabs panel
tr: Tuş atamaları ve sekmeler paneli<br>üzerinde fare ile yapılan sekme<br>geçişleri sırasında gerçekleşen<br>hareketlendirmenin zamanını ayarla

en: Set title
tr: Başlığı ayarla

en: Set visual bell mode
tr: Görsel uyarı zili kipini ayarla

en: Set window name
tr: Pencere adını ayarla

en: Set window role
tr: Pencere görevini ayarla

en: Set window title
tr: Pencere başlığını ayarla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show tabs
tr: Sekmeleri göster

en: Size set ioctl failed: %s
tr: Boyut ayarı ioctl başarısız oldu: %s

en: Source file is target file
tr: Kaynak dosya, hedef dosyadır

en: Split H
tr: Y Ayır

en: Split V
tr: D Ayır

en: Split horizontally (new below)
tr: Yatay olarak ikiye ayır (yenisi aşağıda)

en: Split the terminal window. 'v' for vertical and 'h' for horizontal. Can be used multiple times. eg -S vhvv or --split hv More description available on the man page
tr: Uçbirim penceresini ikiye ayırın. Dikey için 'v' ve yatay için 'h'. Pek çok kez kullanılabilir. Örn. "-S vhvv" veya "--split hv". Daha fazla açıklama kılavuz sayfasında bulunmaktadır

en: Split vertically (new on right)
tr: Dikey olarak ikiye ayır (yenisi sağda)

en: Splits/Tabs
tr: Bölümler/Sekmeler

en: Standard
tr: Standart

en: Start as a override-redirect window
tr: Geçersiz kılma-yönlendirme penceresi olarak başlat

en: Start as login shell
tr: Açılış kabuğu olarak başlat

en: Start borderless
tr: Çerçevesiz başlat

en: Start iconified
tr: Simge durumunda başlat

en: Start maximized
tr: En büyüt boyutta başlat

en: Steady Bar
tr: Sabit Çubuk

en: Steady Block
tr: Sabit Kutucuk

en: Steady Underline
tr: Sabit Alt Çizgi

en: Switch to terminal tab 1
tr: 1 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 10
tr: 10 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 2
tr: 2 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 3
tr: 3 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 4
tr: 4 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 5
tr: 5 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 6
tr: 6 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 7
tr: 7 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 8
tr: 8 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: Switch to terminal tab 9
tr: 9 no.lu uçbirim sekmesine geç

en: System
tr: Sistem

en: Tab zoom/switch animation time:
tr: Sekme yaklaştırma/geçiş hareketlendirmesi süresi:

en: Temporary
tr: Geçici

en: Terminal emulator written with Enlightenment Foundation Libraries
tr: Enlightenment Vakfı Kitaplıkları ile yazılan uçbirim öykünücüsü

en: Terminal geometry to use (eg 80x24 or 80x24+50+20 etc.)
tr: Kullanılacak uçbirim geometrisi (örn. 80x24 veya 80x24+50+20 vb.)

en: Terminology is run without a window manager
tr: Terminology, bir pencere yöneticisi olmadan çalıştırılır

en: Terminology's developers
tr: Terminology'nin geliştiricileri

en: The scale configuration can also be changed through <hilight>elementary</hilight>'s configuration panel
tr: Ölçek yapılandırması,<hilight>elementary</hilight>'nin yapılandırma panosu üzerinden de değiştirilebilir

en: The scale configuration can be changed in the Settings (right click on the terminal) →  Toolkit, or by starting the command <keyword>elementary_config</keyword>
tr: Ölçek yapılandırması Ayarlar (uçbirimde sağ tıklama) →  Araç Takımı veya <keyword>elementary_config</keyword> komutu başlatılarak değiştirilebilir

en: Theme
tr: Tema

en: Toggle Fullscreen of the window
tr: Tam ekran pencereye geçiş yap

en: Toggle whether input goes to all visible terminals
tr: Girdinin tüm görünür uçbirimlere gidip gitmemesini değiştir

en: Toolkit
tr: Araç Takımı

en: Translucent
tr: Yarı şeffaf

en: URL (All):
tr: URL (Tümü):

en: URL (Images):
tr: URL (Resimler):

en: Unknown command: %s
tr: Bilinmeyen komut: %s

en: Unknown font command: %s
tr: Bilinmeyen yazı tipi komutu: %s

en: Unknown grid size command: %s
tr: Bilinmeyen ızgara boyutu komutu: %s

en: Urgent Bell
tr: Acil Zili

en: Use the named color scheme
tr: Belirtilen renk şemasını kullan

en: Use the named edje theme or path to theme file
tr: Belirtilen Edje temasını veya tema dosyasının yolunu kullan

en: Use the named file as a background wallpaper
tr: Belirtilen dosyayı arka plan duvar kağıdı olarak kullan

en: User
tr: Kullanıcı

en: Using colorscheme <hilight>%s</hilight>
tr: <hilight>%s</hilight> renk şemasını kullanıyor

en: Using theme <hilight>%s</hilight>
tr: <hilight>%s</hilight> temasını kullan

en: Visual Bell
tr: Görsel Uyarı Zili

en: When grouping input, do it on all terminals and not just the visible ones
tr: Girdiler gruplandığında, sadece görünür olanlarda değil tüm uçbirimlerde bunu yap

en: Width:
tr: Genişlik:

en: YouTube channel
tr: YouTube kanalı

en: fcntl() on pty '%s' failed: %s
tr: pty '%s' için fcntl() başarısız oldu: %s

en: invalid argument found for option -S/--split. See --help
tr: -S/--split seçeneği için geçersiz değişken bulundu. --help seçeneğine bakın

en: invalid options found. See --help
tr: geçersiz seçenekler bulundu. --help seçeneğine bakın

en: ioctl() on pty '%s' failed: %s
tr: pty '%s' için ioctl() başarısız oldu: %s

en: memerr: %s
tr: bellek hatası: %s

en: open() of pty '%s' failed: %s
tr: pty '%s' için open() başarısız oldu: %s

en: option %s requires an argument!
tr: %s seçeneği bir değişken gerektiriyor!

en: show copyright
tr: telif haklarını göster

en: show license
tr: lisansı göster

en: show program version
tr: program sürümünü göster

en: show this message
tr: bu mesajı göster

en: unsupported selection format '%s'
tr: desteklenmeyen seçim biçimi '%s'
