caja 1.25.3 - en to uz translation catalogue (1032 entries)

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
uz: 
    
    Fayl tizimini fayl boshqaruvchisi bilan koʻrish

en:  (another copy)
uz:  (boshqa nusxa)

en:  (copy)
uz:  (nusxa)

en:  (invalid Unicode)
uz:  (xato yunikod)

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
uz: "%s" topilmadi. Balki u olib tashlangan boʻlishi mumkin.

en: "%s" is an executable text file.
uz: "%s" - bajarib boʻladigan matn fayli.

en: "%s" selected
uz: "%s" tanlandi

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
uz: Qoʻyish buyrugʻini tanlasangiz, "%s"'dan nusxa olinadi

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
uz: Qoʻyish buyrugʻini tanlasangiz, "%s"' olib tashlanadi

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
uz: %A, %B %-d %Y %-I da:%M:%S %p

en: %S of %S
uz: %S / %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
uz: %a, %b %-d %Y %-I da:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
uz: %a, %b %-d %Y %-I da:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
uz: %b %-d %Y %-I da:%M %p

en: %m/%d/%y
uz: %d/%m/%y

en: %s (%s bytes)
uz: %s (%s bayt)

en: %s (another copy)%s
uz: %s (boshqa nusxa)%s

en: %s (copy)%s
uz: %s (nusxa)%s

en: %s - File Browser
uz: %s - Fayl brauzeri

en: %s Properties
uz: %s Xossalari

en: %s Visible Columns
uz: %s koʻrinadigan ustunlar

en: %s document
uz: %s hujjat

en: %s's Home
uz: %s'uy jildi

en: %s, Free space: %s
uz: %s, Boʻsh joy: %s

en: (Empty)
uz: (Boʻsh)

en: 00/00/00, 00:00 PM
uz: 00/00/00, soat 00:00 da

en: 1 GB
uz: 1 Gb

en: 1 MB
uz: 1 Mb

en: 1 Year
uz: 1 Yil

en: 10 MB
uz: 10 Mb

en: 100 MB
uz: 100 Mb

en: 2 GB
uz: 2 Gb

en: 3 MB
uz: 3 Mb

en: 4 GB
uz: 4 Gb

en: 5 MB
uz: 5 Mb

en: 6 Months
uz: 6 Oy

en: <b>Behavior</b>
uz: <b>Xususiyatlar</b>

en: <b>Date</b>
uz: <b>Sana</b>

en: <b>Default View</b>
uz: <b>Andoza koʻrinish</b>

en: <b>Folders</b>
uz: <b>Jildlar</b>

en: <b>List Columns</b>
uz: <b>Roʻyxat ustunlari</b>

en: <b>Size</b>
uz: <b>Hajmi</b>

en: <b>Sound Files</b>
uz: <b>Tovush fayllari</b>

en: <b>Text Files</b>
uz: <b>Matn fayllari</b>

en: <b>Trash</b>
uz: <b>Chiqindilar qutisi</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
uz: <big><b>Dasturni avto ishga tushirishda xatolik roʻy berdi</b></big>

en: ? bytes
uz: ? bayt

en: ? items
uz: ? elementlar

en: A folder with the same name already exists in "%s".
uz: Shu nomli jild "%s"da allaqachon mavjud.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
uz: Yangiroq shu nomli fayl "%s"da allaqachon mavjud.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
uz: Yangiroq shu nomli jild "%s"da allaqachon mavjud.

en: A_ll columns have the same width
uz: _Barcha ustunlarning kengligi bir xil

en: About Extension
uz: Kengaytma Haqida

en: Access files
uz: Fayllarga ruxsat

en: Access was denied.
uz: Ruxsat yoʻq.

en: Access:
uz: Ruxsat:

en: Accessed:
uz: Foydalanilgan:

en: Acti_on:
uz: Ama_l:

en: Activate next tab
uz: Keyingi tabni aktivlashtirish

en: Activate previous tab
uz: Oldingi tabni aktivlashtirish

en: Add Application
uz: Dastur qoʻshish

en: Add Emblems...
uz: Emblemalar qoʻshish...

en: Add _bookmark
uz: _Xatchoʻp qoʻshish

en: Add a new criterion to this search
uz: Ushbu qidiruvga yangi kriteriya qoʻshish

en: Add new...
uz: Yangisini qoʻshish...

en: All columns have same width
uz: Barcha ustunlar bir xil kenglikda

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
uz: Ushbu jilddagi barcha ishga tushiriladigan fayllar skriptlar menyusida koʻrsatiladi.

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
uz: Chiqndilar Qutisidagi barcha narsa butunlay o'chadi.

en: Allow _executing file as program
uz: Faylni dastur kabi _ishga tushirishga ruxsat berish

en: Always
uz: Doimo

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
uz: Yoʻl paneli oʻrnida har doim manzilni kiritishdan foydalanish

en: An invalid drag type was used.
uz: Xato ushlab olib qoʻyish turidan foydalanildi.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
uz: Eskiroq shu nomli fayl "%s"da allaqachon mavjud.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
uz: Eskiroq shu nomli jild "%s"da allaqachon mavjud.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
uz: Boshqa shu nomli fayl "%s"da allaqachon mavjud.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
uz: Boshqa shu nomli jild "%s"da allaqachon mavjud.

en: Another link to %s
uz: %s ga boshqa Link

en: Any
uz: Istalgan

en: Aperture Value
uz: Diafragma qiymati

en: Apparition
uz: Ruh

en: Application does not accept documents on command line
uz: Dastur hujjatlarni buyruq satrida qabul qilmaydi

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
uz: Tashrif buyurilgan manzillar roʻyxatini olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to open all files?
uz: Barcha fayllarni ochishga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
uz: "%B" faylini chiqindilar qutisidan olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
uz: "%B" ni butunlay olib tashlashga ishonchingiz komilmi?

en: Arran_ge Items
uz: Elementlarni _tekislash

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
uz: Fayllarni olib tashlashdan yoki chiqindilar qutisini _boʻshatishdan avval soʻrash

en: Ask what to do
uz: Nima qilinishini soʻrash

en: Back history
uz: Tarix boʻyicha orqaga

en: Background
uz: Orqa fon

en: Backgrounds and Emblems
uz: Orqa fonlar va emblemalar

en: Basic
uz: Asosiy

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
uz: Caja ishga tushishidan avval quyidagi jildlarni yarating yoki Caja oʻzi yaratishi uchun kerakli huquqlarni oʻrnating.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
uz: Caja ishga tushishidan avval ushbu jildlarni yarating yoki Caja oʻzi yaratishi uchun kerakli huquqlarni oʻrnating.

en: Behavior
uz: O'zini tutishi

en: Black
uz: Qora

en: Blue Type
uz: Moviy tur

en: Bookmark Name:
uz: Xatchoʻp _nomi:

en: Bookmark for Nonexistent Location
uz: Mavjud boʻlmagan manzil uchun xatchoʻp

en: Bookmarks
uz: Xatcho'plar

en: Browse Network
uz: Tarmoqni Kezish

en: Browse bookmarked and local network locations
uz: Xatcho'plangan va mahalliy tarmoq joylashuvlarini ko'rish

en: Browse in New _Tab
uz: Yangi _tabda koʻrish

en: Browse in New _Window
uz: Yangi _oynada koʻrish

en: Browse the file system with the file manager
uz: Fayl tizimini fayl boshqaruvchisi bilan koʻrish

en: Bubble Gum
uz: Saqich

en: By Access Date
uz:  Kirilgan sana bo'yicha

en: By Emblems
uz: Emblemalar boʻyicha

en: By Extension
uz: Kengaytma bo'yicha

en: By Modification Date
uz: Oʻzgarish sanasi boʻyicha

en: By Modification _Date
uz: Oʻzgartirish _sanasi boʻyicha

en: By Name
uz: Nomi boʻyicha

en: By Path
uz: Yo'li bo'yicha

en: By Size
uz: Hajmi boʻyicha

en: By Type
uz: Turi boʻyicha

en: By _Emblems
uz: _Emblemalar boʻyicha

en: By _Name
uz: _Nomi boʻyicha

en: By _Size
uz: _Hajmi boʻyicha

en: By _Type
uz: _Turi boʻyicha

en: C_ancel Remove
uz: Olib tashlashni _bekor qilish

en: C_olors
uz: R_anglar

en: C_onfigure Extension
uz: Kengaytmani S_ozlash

en: C_onnect
uz: _Ulanish

en: Caja could not create the following required folders: %s.
uz: Caja quyidagi kerakli jildlarni yarata olmadi: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
uz: Natutilus kerakli "%s" jildni yarata olmadi.

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
uz: Caja'da jildni koʻrsatadigan hech qanday komponent oʻrnatilmagan.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
uz: Caja foydali bo'lishidan umidda, lekin hech qanday kafolatsiz tarqatiladi; hatto BIROR MAQSAD UCHUN YAROQLILIK yoki MUVOFIQLIK ham kafolatlanmaydi. Tafsilotlar uchun GNU Umumiy Ommaviy Litsenziyasiga qarang.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
uz: Caja erkin dasturiy ta'minot: siz uni Free Software Foundation tomonidan nashr etilgan GNU Umumiy Ommaviy Litsenziyaning 2 yoki har qanday kechroq (o'z ixtiyoringizga ko'ra) versiyasi shartlari asosida qayta tarqatish va/yoki o'zgartirishingiz mumkin.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
uz: Caja sizga fayl va jildlaringizni lokal hamda onlayn boshqarish imkoniyatini beradi.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
uz: Caja ish stoli sifatida foydalanuvchilarning uy jildlaridan foydalanadi

en: Camera Brand
uz: Kamera markasi

en: Camera Model
uz: Kamera rusumi

en: Camouflage
uz: Kamuflyaj

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Cancel Group Change?
uz: Guruhni oʻzgartirish bekor qilinsinmi?

en: Cancel Owner Change?
uz: Egasini oʻzgartirish bekor qilinsinmi?

en: Cannot find the autorun program
uz: Avto ishga tushadigan dasturni topib boʻlmadi

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
uz: Faylni chiqindilar qutisiga tashlab boʻlmadi. butunlay olib tashlashni istaysizmi?

en: Chalk
uz: Boʻr

en: Change Desktop _Background
uz: Ish stoli orqa fonini oʻzgartirish

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
uz: Qoʻyish buyrugʻini tanlasangiz, "%s"'dan nusxa olinadi

en: Change the visibility of this window's location bar
uz: Ushbu oyna manzil paneli koʻrinish-koʻrinmasligini oʻzgartirish

en: Change the visibility of this window's main toolbar
uz: Ushbu oyna asosiy asboblar paneli koʻrinish-koʻrinmasligini oʻzgartirish

en: Change the visibility of this window's side pane
uz: Ushbu oyna yon paneli koʻrinish-koʻrinmasligini oʻzgartirish

en: Change the visibility of this window's statusbar
uz: Ushbu oyna holat paneli koʻrinish-koʻrinmasligini oʻzgartirish

en: Charcoal
uz: Qora qalam

en: Check that you have permission to delete the emblem.
uz: Emblemani olib tashlash uchun huquqingiz yetarliligini tekshirib koʻring.

en: Choose a program with which to open the selected item
uz: Tanlangan elementni ochadigan dasturni tanlang

en: Choose another application with which to open the selected item
uz: Tanlangan elementni ochish uchun boshqa dasturni tanlang

en: Choose the order of information to appear in the list view.
uz: Roʻyxat koʻrinishida koʻrsatiladigan maʼlumotlar tartibini tanlang.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
uz: Ushbu jildda koʻrsatiladigan maʼlumot tartibini tanlang:

en: Choose what application to launch.
uz: Qaysi dasturni ishga tushirishni tanlang.

en: Clea_r History
uz: Tarixni b_oʻshatish

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
uz: Oʻtish va Orqaga/Oldinga roʻyxatini tozalash

en: Click on a color to remove it
uz: Rangni olib tashlash uchun ustiga bosing

en: Click on an emblem to remove it
uz: Emblemani olib tashlash uchun ustiga bosing

en: Clos_e All Folders
uz: Barcha jildlarni yo_pish

en: Close P_arent Folders
uz: _Ust jildlarni yopish

en: Close _All Windows
uz: _Barcha oynalarni yopish

en: Close all Navigation windows
uz: Navigatsiyaning barcha oynalarini yopish

en: Close all folder windows
uz: Barcha jild oynalarini yopish

en: Close tab
uz: Tabni yopish

en: Close the side pane
uz: Yon panelni yopish

en: Close this folder
uz: Ushbu jildni yopish

en: Close this folder's parents
uz: Ushbu jildning ust jildlarini yopish

en: Color _name:
uz: Rang _nomi:

en: Color _value:
uz: Rang _qiymati:

en: Colors:
uz: Ranglar:

en: Command
uz: Buyruq

en: Comment
uz: Izoh

en: Compact View
uz: Ixcham koʻrinish

en: Compact _Layout
uz: Ixcham _Ko'rinish

en: Computer
uz: Kompyuter

en: Computer icon visible on desktop
uz: "Kompyuter" nishonchasini ish stolida koʻrsatish

en: Concrete
uz: Beton

en: Connect To This Server
uz: Ushbu serverga ulanish

en: Connect to Server
uz: Serverga Ulanish

en: Connect to Server %s
uz: %s serveri bilan ulanish

en: Connect to _Server...
uz: _Serverga ulanish...

en: Connect to a remote computer or shared disk
uz: Masofadagi kompʼyuterga yoki boʻlishilgan diskka ulanish

en: Connecting...
uz: Ulanmoqda...

en: Content View
uz: Tarkibini koʻrish

en: Contents:
uz: Tarkibi:

en: Continue
uz: Davom etish

en: Cop_y to
uz: Nusx_a olish

en: Copy _Anyway
uz: Baribir_Nusxa Olish

en: Copy the selected text to the clipboard
uz: Tanlangan matndan klipbordga nusxa olish

en: Copying "%B" to "%B"
uz: "%B", "%B" ga nusxa olinmoqda

en: Copying Files
uz: Fayllardan Nusxa olinmoqda

en: Copyright
uz: Mualliflik huquqi

en: Cork
uz: Poʻkak

en: Could not add application
uz: Dasturni qoʻshib boʻlmadi

en: Could not add application to the application database: %s
uz: Dasturni dastur maʼlumot bazasiga qoʻshib boʻlmadi: %s

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
uz: "%s" koʻrsatilmadi, chunki xost topilmadi.

en: Could not display "%s".
uz: "%s" ni koʻrsatib boʻlmadi.

en: Could not find "%s".
uz: "%s" topilmadi.

en: Could not find '%s'
uz: '%s'ni topib boʻlmadi

en: Could not find application
uz: Dasturni topib boʻlmadi

en: Could not remove application
uz: Dasturni olib tashlab boʻlmadi

en: Could not remove emblem with name '%s'.
uz: '%s' nomli emblemani olib tashlab boʻlmadi.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
uz: Allaqachon mavjud boʻlgan %F jildidan fayllarni olib tashlab boʻlmadi.

en: Could not remove the already existing file %F.
uz: Allaqachon mavjud boʻlgan %F faylini olib tashlab boʻlmadi.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
uz: %F ichidagi shunday nomli faylni olib tashlab boʻlmadi.

en: Could not remove the folder %B.
uz: %B jildini olib tashlab boʻlmadi.

en: Could not remove the source folder.
uz: Manba jildni olib tashlab boʻlmadi.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
uz: '%s' nomli emblemani nomini oʻzgartirib boʻlmadi.

en: Could not run application
uz: Dasturni ishga  tushirib boʻlmadi

en: Could not set application as the default: %s
uz: Andoza dastur sifatida oʻrnatib boʻlmadi: %s

en: Could not set as default application
uz: Andoza dastur sifatida oʻrnatib boʻlmadi

en: Count _number of items:
uz: Elementalr _sonini hisoblash:

en: Create Document from template "%s"
uz: "%s" namunasidan hujjat yaratish

en: Create L_auncher...
uz: _Ishga tushirgich yaratish...

en: Create _Document
uz: _Hujjat yaratish

en: Create _Folder
uz: _Jild Yaratish

en: Create a New Color:
uz: Yangi rang tuzish:

en: Create a New Emblem
uz: Yangi emblema yaratish

en: Create a new empty file inside this folder
uz: Ushbu jild ichida yangi boʻsh fayl yaratish

en: Create a new empty folder inside this folder
uz: Ushbu jild ichida yangi boʻsh jild yaratish

en: Create a new launcher
uz: Yangi ishga tushirgich yaratish

en: Create and delete files
uz: Fayllarni yaratish va olib tashlash

en: Created:
uz: Yaratilgan:

en: Creating Properties window.
uz: Xossalar oynasi yaratilmoqda.

en: Creator
uz: Tuzuvchi

en: Cursor Position
uz: Kursor oʻrni

en: Custom Background
uz: Foydalanuvchi orqa foni

en: Cut the selected text to the clipboard
uz: Tanlangan matnni kesish va klipbordga qoʻyish

en: D_efault zoom level:
uz: A_ndoza kattalashtirish darajasi:

en: D_uplicate
uz: _Nusxasini yaratish

en: Danube
uz: Dunay

en: Dark Cork
uz: Qoramtir poʻkak

en: Date Accessed
uz: Qoʻllanilgan sana

en: Date Format
uz: Sanani koʻrinishi

en: Date Modified
uz: Oʻzgartirilgan Sanasi

en: Date when file was moved to the Trash
uz: Fayl Chiqindilar qutisiga olib tashlangan muddat

en: Decrease the view size
uz: Koʻrish oʻlchamini kamaytirish

en: Default
uz: Andoza

en: Default Background Color
uz: Andoza orqa fon rangi

en: Default Background Filename
uz: Andoza orqa fon fayli nomi

en: Default Side Pane Background Color
uz: Andoza yon panel orqa fon rangi

en: Default Side Pane Background Filename
uz: Andoza orqa fon fayli nomi

en: Default Thumbnail Icon Size
uz: Andoza miniatyura nishonchasi oʻlchami

en: Default _zoom level:
uz: Andoza _kattalashtirish darajasi:

en: Default column order in the list view
uz: Roʻyxat koʻrinishidagi ustunlarning andoza tartibi

en: Default column order in the list view.
uz: Roʻyxat koʻrinishidagi ustunlarning andoza tartibi.

en: Default compact view zoom level
uz: Ixcham koʻrinishdagi andoza kattalashtirish darajasi

en: Default folder viewer
uz: Andoza jild koʻruvchi

en: Default list of columns visible in the list view
uz: Roʻyxat koʻrinishida koʻrinadigan andoza ustunlar roʻyxati

en: Default list of columns visible in the list view.
uz: Roʻyxat koʻrinishida koʻrinadigan andoza ustunlar roʻyxati.

en: Default sort order
uz: Andoza saralash tartibi

en: Default zoom level used by the compact view.
uz: Ixcham koʻrinish tomonidan foydalaniladigan andoza masshtab.

en: Default zoom level used by the icon view.
uz: Nishoncha koʻrinish tomonidan foydalaniladigan andoza masshtab.

en: Default zoom level used by the list view.
uz: Roʻyxat koʻrinish tomonidan foydalaniladigan andoza masshtab.

en: Delete '%s'
uz: '%s' ni O'chirish

en: Delete _All
uz: _Hammasini olib tashlash

en: Delete all items in the Trash
uz: Barcha elementlarni chiqindilar qutisiga olib tashlash

en: Delete all selected items permanently
uz: Barcha tanlangan elementlarni butunlay olib tashlash

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
uz: Har bir tanlangan faylni chiqindilar qutisiga koʻchirmasdan olib tashlash

en: Delete the open folder permanently
uz: Ochiq jildni butunlay olib tashlash

en: Delete this folder, without moving to the Trash
uz: Ushbu jildni chiqindilar qutisiga koʻchirmasdan olib tashlash

en: Deleting files
uz: Fayllar olib tashlanmoqda

en: Description
uz: Taʼrifi

en: Desktop
uz: Ish stoli

en: Desktop computer icon name
uz: Ish stolidagi Kompyuter nishonchasi nomi

en: Desktop font
uz: Ish stoli shrifti

en: Desktop home icon name
uz: Ish stolidagi Uy nishonchasi nomi

en: Desktop trash icon name
uz: Ish stolidagi Chiqindilar qutisi nishonchasi nomi

en: Details:
uz: Tafsilotlar:

en: Devices
uz: Uskunalar

en: Differences...
uz: Farqlar...

en: Disable connection to session manager
uz: Seans boshqaruvchisiga bogʻlanishni o'chirish

en: Display
uz: Koʻrsatish

en: Display Caja help
uz: Caja boʻyicha qoʻllanmani koʻrsatish

en: Display credits for the creators of Caja
uz: Caja tuzuvchilari haqida koʻrsatish

en: Display icons in the opposite order
uz: Nishonchalarni teskari tartibda koʻrsatish

en: Display this location with the compact view.
uz: Ushbu manzilni ixcham koʻrinishda koʻrsatish.

en: Display this location with the icon view.
uz: Ushbu manzilni nishonchalar koʻrinishida koʻrsatish.

en: Display this location with the list view.
uz: Ushbu manzilni roʻyxat koʻrinishida koʻrsatish.

en: Do Nothing
uz: Hech narsa qilinmasin

en: Do _not Empty Trash
uz: Chiqindilar qutisi boʻshatil_masin

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
uz: Ish stoli boshqarilmasin (parametrlar dialogidagi parametrlarga eʼtibor berilmasin).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
uz: Uzishdan avval chiqindilar qutisini boʻshatishni istaysizmi?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
uz: Roʻyxatdagi manzili mavjud boʻlmagan barcha xatchoʻplarni olib tashlashni istaysizmi?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
uz: "%s" bajarilsinmi yoki tarkibi koʻrsatilsinmi?

en: Documents
uz: Hujjatlar

en: Domain Name:
uz: Domen Nomi:

en: Dots
uz: Nuqtalar

en: Download location?
uz: Ushbu manzil yozib olinsinmi?

en: Drag a color to an object to change it to that color
uz: Obʼekt rangini oʻzgartirish uchun rangni ushlab unga qarab torting

en: Drag and drop is not supported.
uz: Ushlab olib qoʻyish qoʻllanilmaydi.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
uz: Ushlab olib qoʻyish faqat lokal fayl tizimida qoʻllaniladi.

en: Duplicate each selected item
uz: Har bir tanlangan elementni nusxasini yaratish

en: E_mpty Trash
uz: Chiqindilar qutisini _boʻshatish

en: E_xecute
uz: Ba_jarish

en: Eclipse
uz: Tutilish

en: Edit
uz: Tahrir

en: Edit Bookmarks
uz: Xatchoʻplarni tahrirlash

en: Edit Caja preferences
uz: Caja parametrlarini oʻzgartirish

en: Edit the saved search
uz: Saqlangan qidirishlarni tahrirlash

en: Eject the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini chiqarish

en: Eject the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bogʻliq boʻlgan disk qismini  chiqarish

en: Eject the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bogʻliq boʻlgan disk qismini chiqarish

en: Emblems
uz: Emblemalar

en: Emblems:
uz: Emblemalar:

en: Empty Trash
uz: Chiqindilar qutisini boʻshatish

en: Empty _Trash
uz: _Chiqindilar qutisini boʻshatish

en: Empty all items from Trash?
uz: Chiqindilar qutisidan barcha narsa bo'shatilsinmi?

en: Emptying Trash
uz: Chiqindilar qutisi Boʻshatilmoqda

en: Enter a new name for the displayed emblem:
uz: Koʻrsatilgan emblema uchun yangi nom kiriting:

en: Envy
uz: Hasad

en: Erase
uz: Tozalash

en: Error starting autorun program: %s
uz: Dasturni avto ishga tushirishda xatolik roʻy berdi: %s

en: Error while copying "%B".
uz: "%B" nusxasi olinayotganda xatolik roʻy berdi.

en: Error while copying to "%B".
uz: "%B" ga nusxa ko'chirishda xato.

en: Error while copying.
uz: Nusxa olinayotganda xatolik roʻy berdi.

en: Error while creating directory %B.
uz: %B direktoriyasini yaratishda xatolik yuz berdi.

en: Error while creating file %B.
uz: %B faylini yaratishda xatolik yuz berdi.

en: Error while creating link to %B.
uz: %B uchun bogʻlama yaratilayotganda xatolik roʻy berdi.

en: Error while deleting.
uz: Olib tashlashda xatolik roʻy berdi.

en: Error while moving "%B".
uz: "%B" koʻchirilayotganda xatolik roʻy berdi.

en: Error while moving files to trash.
uz: Fayllarni chiqindilar qutisiga joʻnatayotganda xatolik roʻy berdi.

en: Error while moving.
uz: Koʻchirilayotganda xatolik roʻy berdi.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
uz: Xato: %s
    Iltimos boshqa koʻruvchini tanlang va qaytadan urinib koʻring.

en: Examples:
uz: Namunalar:

en: Execute:
uz: Bajarish

en: Extension
uz: Kengaytma

en: Extensions
uz: Kengaytmalar

en: FILE
uz: FAYL

en: FTP (with login)
uz: FTP (login bilan)

en: Failed to load image information
uz: Rasm maʼlumotini yuklab boʻlmadi

en: Fibers
uz: Ip

en: File Browser
uz: Fayl brauzeri

en: File Management
uz: Fayl boshqaruvi

en: File Management Preferences
uz: Fayl boshqaruvchisi moslamalari

en: File Manager
uz: Fayl Boshqaruvchi

en: File Operations
uz: Fayl amallari

en: File Permissions:
uz: Fayl huquqlari:

en: File System
uz: Fayl Tizimi

en: File Type
uz: Fayl turi

en: File access:
uz: Faylga ruxsat:

en: File conflict
uz: Fayl nizosi

en: File is not a valid .desktop file
uz: Fayl yaroqli .desktop fayl emas

en: File manager for the MATE desktop environment
uz: MATE ish stoli muhiti uchun fayl boshqaruvchi

en: File not found
uz: Fayl topilmadi

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
uz: Andoza yon panel orqa foni faylining nomi. Faqat side_pane_background_set kaliti oʻrnatilgan boʻlsa ishlatiladi.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
uz: "%B" jildidagi fayllardan nusxa olib boʻlmaydi, chunki ularni koʻrish uchun sizda yetarli huquq yoʻq.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
uz: "%B" jildidagi fayllarni koʻrishga huquqingiz yoʻqligi sababli, ularni olib tashlab boʻlmadi.

en: Filesystem type:
uz: Fayl tizimi turi:

en: Fire Engine
uz: Oʻt oʻchiruvchi mashina

en: Focal Length
uz: Fokus masofasi

en: Folder Permissions:
uz: Jild huquqlari:

en: Folder access:
uz: Jildga ruxsat:

en: Folder:
uz: Jild:

en: Format the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini formatlash

en: Format the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bogʻliq boʻlgan disk qismini  formatlash

en: Format the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bogʻlik boʻlgan disk qismini formatlash

en: Forward history
uz: Tarix boʻyicha oldinga

en: Fossil
uz: Toshga aylangan

en: Free space:
uz: Boʻsh joy:

en: Free space: %s
uz: Bo'sh joy: %s

en: GEOMETRY
uz: GEOMETRIYA

en: Go
uz: Oʻtish

en: Go To:
uz: Oʻtish:

en: Go to the location specified by this bookmark
uz: Ushbu xatchoʻp tomonidan koʻrsatilgan manzilga oʻtish

en: Go to the next visited location
uz: Keyingi koʻrilgan manzilga oʻtish

en: Go to the previous visited location
uz: Oldingi koʻrilgan manzilga oʻtish

en: Granite
uz: Granit

en: Grapefruit
uz: Greypfrut

en: Green Weave
uz: Yashil mato

en: Group
uz: Guruhi

en: Group:
uz: Guruh:

en: History
uz: Tarix

en: Home Folder
uz: Uy jildi

en: Home icon visible on desktop
uz: "Uy" nishonchasini ish stolida koʻrsatish

en: ISO Speed Rating
uz: ISO tezlik reytingi

en: Ice
uz: Muz

en: Icon
uz: Nishoncha

en: Icon View
uz: Nishonchali koʻrinish

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
uz: Agar belgilangan boʻlsa, Caja daraxtsimon yon panelda faqatjildlarni koʻrsatadi. Aks holda jildlar ham fayllar ham koʻrsatiladi.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
uz: Agar belgilangan boʻlsa, yangi ochilgan oynalarni manzil paneli koʻrinadigan boʻladi.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
uz: Agar belgilangan boʻlsa, yangi ochilgan oynalarda yon panel ham koʻrsatiladi.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
uz: Agar belgilangan boʻlsa, yangi ochilgan oynalarda holat panel koʻrsatiladi.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
uz: Agar belgilangan boʻlsa, yangi ochilgan oynalarda asboblar paneli koʻrsatiladi.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
uz: Agar belgilangan boʻlsa, Caja nishoncha va roʻyxat koʻrinishlarida jildlarni fayllardan oldin koʻrsatadi.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
uz: Agar belgilangan boʻlsa, Caja faylni olib tashlashda yoki chiqindilar qutisini tozalashda tasdiqlashni soʻraydi.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
uz: Agar belgilansa, Caja faylni chiqindilar qutisiga tashlamasdan, butunlay olib tashlaydi. Bu imkoniyat xavfli boʻlganligi uchun ehtiyot boʻlib foydalaning.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
uz: Agar belgilangan boʻlsa, Caja ish stoli sifatida foydalanuvchi uy direktoriyasidan foydalanadi. Belgilanmagan boʻlsa, ish stoli sifatida ~/Desktop foydalaniladi.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
uz: Agar belgilansa, Tarmoq serverlari koʻrinishi nishonchasi ish stolida koʻrsatiladi.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
uz: Agar belgilansa Kompyuter nishonchasi ish stolida koʻrsatiladi.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
uz: Agar belgilansa, Uy jildi nishonchasi ish stolida koʻrsatiladi.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
uz: Agar belgilansa, Chiqindilar qutisi nishonchasi ish stolida koʻrsatiladi.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
uz: Agar belgilansa, ulangan disk qismlari nishonchasi ish stolida koʻrsatiladi.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
uz: Agar elementni olib tashlasangiz, u butunlay yoʻqotiladi.

en: Image
uz: Rasm

en: Image Type:
uz: Rasm turi:

en: Increase the view size
uz: Koʻrish oʻlchamini kattalashtirish

en: Information
uz: Maʼlumot

en: Keywords
uz: Kalit soʻzlar

en: Last changed:
uz: Oxirgi oʻzgartirish:

en: Last modified:
uz: Oxiri o'zgartirilgan:

en: Leaf
uz: Yaproq

en: Leave icons wherever they are dropped
uz: Nishonchalar qaerga olib qoʻyilgan boʻlsa, oʻsha yerda tursin

en: Lemon
uz: Limon

en: Less common media formats can be configured here
uz: Kam tarqalgan media formatlarini bu yerdan moslash mumkin

en: Link _name:
uz: Bogʻlama _nomi:

en: Link to %s
uz: %s ga Link

en: List Columns
uz: Roʻyxat ustunlari

en: List View
uz: Roʻyxat koʻrinishi

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
uz: "Hech narsa qilinmasin" sifatida oʻrnatilgan x-content/* turlarining roʻyxati

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
uz: "Jildni ochish" sifatida oʻrnatilgan x-content/* turlarining roʻyxati

en: Loading...
uz: Yuklanmoqda...

en: Local Files Only
uz: Faqat Ichki Fayllar

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
uz: Ushbu kompyuterdagi jildlar va hujjatlarni nomi yoki tarkibi boʻyicha joylashtirish

en: Location
uz: Manzil

en: Location _Bar
uz: Manzil _paneli

en: Location:
uz: Joylashuv:

en: MIME Type
uz: MIME turi

en: M_ove to
uz: Ko'c_hirish

en: Make a _Link
uz: _Bogʻlama yaratish

en: Make a permanent connection to this server
uz: Ushbu server bilan doimiy ulanish

en: Manila Paper
uz: Manila qogʻozi

en: Mark as _Trusted
uz: _Ishonchli qilib belgilash

en: Maximum image size for thumbnailing
uz: Miniatyura uchun ishlatiladigan rasmlarning maksimal oʻlchami

en: Merge
uz: Birlashtirish

en: Merge _All
uz: _Hammasini birlashtirish

en: Merge folder "%s"?
uz: "%s" jild birlashtirilsinmi?

en: Metering Mode
uz: Oʻlchov usuli

en: Mo_ve to Trash
uz: Chiqindilar qutisiga olib _tashlash

en: Modified:
uz: O'zgartirilgan:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
uz: Dush, 00 okt 0000 soat 00:00 da

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
uz: Dush, 00 okt 0000 soat 00:00:00 da

en: Mount the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini ulash

en: Mount the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bogʻliq boʻlgan disk qismini  ulash

en: Mount the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bogʻliq boʻlgan disk qismini ulash

en: Move '%s' to trash
uz: %s' ni Chiqindilar qutisiga olib tashlash

en: Move Dow_n
uz: _Pastga tushirish

en: Move Tab _Left
uz: Tabni _chapga koʻchirish

en: Move Tab _Right
uz: Tabni _oʻngga koʻchirish

en: Move _Up
uz: _Yuqoriga koʻtarish

en: Move current tab to left
uz: Joriy tabni chap tomonga koʻchirish

en: Move current tab to right
uz: Joriy tabni oʻng tomonga koʻchirish

en: Move each selected item to the Trash
uz: Har bir tanlangan faylni chiqindilar qutisiga olib tashlash

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
uz: Oldinroq Kesish yoki Nusxa olish buyrugʻi yordamida tanlangan fayllarni ushbu jildga koʻchirish yoki nusxasini olish

en: Move the open folder to the Trash
uz: Ochilgan jildni chiqindilar qutisiga olib tashlash

en: Move this folder to the Trash
uz: Ushbu jildni chiqindilar qutisiga olib tashlash

en: Move to _Trash
uz: Chiqindilar _qutisiga koʻchirish

en: Moving "%B" to "%B"
uz: "%B", "%B" ga koʻchirilmoqda

en: Moving Files
uz: Fayllarni Ko'chirilmoqda

en: Moving files to trash
uz: Fayllar chiqindilar qutisiga olib tashlanmoqda

en: Mud
uz: Loy

en: Music
uz: Musiqa

en: Name
uz: Nomi

en: Network
uz: Tarmoq

en: Network Servers
uz: Tarmoq Serverlari

en: Network Servers icon visible on the desktop
uz: Tarmoq serverlari nishonchasini ish stolida koʻrsatish

en: Network servers icon name
uz: Tarmoq serverlari nishonchasining nomi

en: Never
uz: Hech qachon

en: New _Tab
uz: Yangi _tab

en: New _Window
uz: Yangi _oyna

en: No applications found
uz: Hech qanday dastur topilmadi

en: No applications selected
uz: Dasturlar tanlanmadi

en: No templates installed
uz: Namunalar oʻrnatilmagan

en: None
uz: Yo'q

en: None of the files could be added as emblems.
uz: Hech bir faylni emblema sifatida qoʻshib boʻlmadi.

en: Normal Si_ze
uz: Oʻrtacha _hajm

en: Not a launchable item
uz: Element ishga tushiriladigan emas

en: Not allowed to set group
uz: Guruh oʻrnatishga ruxsat yoʻq

en: Not allowed to set owner
uz: Egasini tayinlashga ruxsat yoʻq

en: Not allowed to set permissions
uz: Huquq oʻrnatishga ruxsat yoʻq

en: Notes
uz: Izohlar

en: Numbers
uz: Raqamlar

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
uz: 00 okt 0000 soat00:00 da

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
uz: 00 okt 0000, 00:00

en: Octal Permissions
uz: Sakkizlik huquqlar

en: Only show folders in the tree side pane
uz: Daraxtsimon yon panelda faqat jildlarni koʻrsatish

en: Onyx
uz: Oniks

en: Open %s
uz: %s'ni ochish

en: Open %s with:
uz: %s ni quyidagi bilan ochish:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
uz: Ochib boʻlmadi, boshqa amalni tanlashni istaysizmi?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
uz: Ochib boʻlmadi, boshqa dasturni tanlashni istaysizmi?

en: Open File and Close window
uz: Faylni ochish va oynani yopish

en: Open Folder
uz: Jildni ochish

en: Open Folder W_indow
uz: Jild _oynasini ochish

en: Open Location
uz: Manzilni ochish

en: Open Wit_h
uz: Boshqa dastur _bilan Ochish

en: Open With
uz: Boshqa dastur bilan ochish

en: Open With %s
uz:  %s bilan ochish:

en: Open With Other _Application...
uz: Boshqa Dastur Bilan _Ochish...

en: Open _Location...
uz: _Manzilni ochish...

en: Open _Parent
uz: _Yuqori jildga oʻtish

en: Open a folder window for the displayed location
uz: Koʻrsatilgan manzil uchun jild oynasini ochish

en: Open all "%s" files with:
uz: Barcha "%s" fayllarni quyidagi bilan ochish:

en: Open all %s documents with:
uz: Barcha %s hujjatlarni quyidagi bilan ochish:

en: Open all files of type "%s" with:
uz: "%s" turdagi fayllarni quyidagi bilan ochish:

en: Open another Caja window for the displayed location
uz: Koʻrsatilgan manzil uchun boshqa bir Caja oynasini ochish

en: Open another tab for the displayed location
uz: Koʻrsatilgan manzil uchun boshqa tab ochish

en: Open each _folder in its own window
uz: Har bir _jildni o'z oynasida ochish

en: Open each selected item in a folder window
uz: Har bir tanlangan elementni jild oynasida ochish

en: Open each selected item in a navigation window
uz: Har bir tanlangan elementni navigatsiya oynasida ochish

en: Open each selected item in a new tab
uz: Har bir tanlangan elementni yangi tabda ochish

en: Open in Navigation Window
uz: Navigatsiya oynasida ochish

en: Open in New _Tab
uz: Yangi _tabda ochish

en: Open in New _Window
uz: Yangi _Oynada Ochish

en: Open in _Folder Window
uz: _Jild oynasida ochish

en: Open parent location
uz: Yuqori jildga oʻtish

en: Open parent location for the selected item
uz: Tanlangan narsaning yuqori jildiga o'tish

en: Open the contents of your desktop in a folder
uz: Ish stolingiz tarkibini jildda ochish

en: Open the parent folder
uz: Yuqori jildga oʻtish

en: Open the selected item in this window
uz: Tanlangan elementni ushbu oynada ochish

en: Open the trash
uz: Chiqindilar qutisini ochish

en: Open this folder in a folder window
uz: Ushbu jildni jild oynasida ochish

en: Open this folder in a navigation window
uz: Ushbu jildni navigatsiya oynasida ochish

en: Open this folder in a new tab
uz: Ushbu jildni yangi tabda ochish

en: Open with other Application...
uz: Boshqa dastur bilan ochish...

en: Open your personal folder
uz: Shaxsiy jildni ochish

en: Open your personal templates folder
uz: Shaxsiy namunalar jildini ochish

en: Open your personal trash folder
uz: Chiqindilar qutisi jildini ochish

en: Opening "%s".
uz: "%s" ochilmoqda.

en: Orange
uz: Apelsin

en: Original Location
uz: Asl Joylashuv

en: Original file
uz: Asl fayl

en: Original location of file before moved to the Trash
uz: Fayl Chiqindilar qutisiga olib tashlangandan avvalgi asl manzil

en: Other Type...
uz: Boshqa tur...

en: Other _Application...
uz: Boshqa _Dastur...

en: Others
uz: Boshqalar

en: Others:
uz: Boshqalar:

en: Owner
uz: Egasi

en: Owner:
uz: Egasi:

en: Pale Blue
uz: Och koʻk

en: Password:
uz: Maxfiy so'z:

en: Paste the text stored on the clipboard
uz: Klipborddagi matnni qoʻyish

en: Perform a quick set of self-check tests.
uz: Tezda oʻz-oʻzini tekshirishni amalga oshirish.

en: Perform or update the search
uz: Qidirishni boshlash yoki yangilash

en: Permissions
uz: Huquqlar

en: Picture
uz: Rasm

en: Places
uz: Joylar

en: Please check the spelling and try again.
uz: Iltimos imlo xatolariga tekshiring va qaytadan urinib koʻring.

en: Please choose a different emblem name.
uz: Iltimos boshqa emblema nomini tanlang.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
uz: Foydalanuvchi nishonchasini oʻrnatish uchun bitta rasmni ushlab olib qoʻying.

en: Please verify your user details.
uz: Iltimos foydalanuvchi ma'lumotlaringizni tasdiqlang.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
uz: Mavjud qiymatlar: fayllarni bir marta chertib ochish uchun "single", ikki marta chertib ochish uchun "double".

en: Prefere_nces
uz: Pa_rametrlar

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
uz: Ushbu jildni Qoʻyish buyrugʻi yordamida qoʻyishga tayyorlash

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
uz: Ushbu jildni Qoʻyish buyrugʻi yordamida koʻchirishga tayyorlash

en: Preparing
uz: Tayyorlanmoqda

en: Preparing to Move to "%B"
uz: "%B" ga koʻchirishga tayyorlanmoqda

en: Presentation
uz: Namoyish

en: Preview
uz: Oldindan koʻrish

en: Preview _sound files:
uz: _Tovush fayllarini tinglash:

en: Properties
uz: Xususiyatlar

en: Public FTP
uz: Ochiq FTP

en: Purple Marble
uz: Qizgʻish marmar

en: Quit Caja.
uz: Caja'dan chiqish.

en: Rating
uz: Reyting

en: Re_name
uz: Qayta_Nomlash

en: Re_versed Order
uz: _Teskari tartibda

en: Read and write
uz: Oʻqish va yozish

en: Read-only
uz: Faqat oʻqishga

en: Redo
uz: Qaytarish

en: Redo the last undone action
uz: Oxirigi bekor qilingan amalni qaytarish

en: Reload
uz: Qaytadan yuklash

en: Reload the current location
uz: Joriy manzilni qayta yuklash

en: Remember this password
uz: Maxfiy so'zni eslash

en: Remove
uz: Olib tashlash

en: Remove this criterion from the search
uz: Ushbu qidirish mezonini olib tashlash

en: Rename
uz: Nomini oʻzgartirish

en: Rename Emblem
uz: Emblema nomini oʻzgartirish

en: Rename selected item
uz: Tanlangan element nomini oʻzgartirish

en: Rename...
uz: Nomini oʻzgartirish...

en: Renaming "%s" to "%s".
uz: "%s"ning nomi "%s"ga oʻzgartirilmoqda.

en: Replace
uz: Almashtirish

en: Replace _All
uz: _Hammasini almashtirish

en: Replace file "%s"?
uz: "%s" fayl almashtirilsinmi?

en: Replace folder "%s"?
uz: "%s" jild almashtirilsinmi?

en: Replace with
uz: Quyidagi bilan Almashtirish

en: Replacing it will overwrite its content.
uz: Almashtirish uning tarkibini o'zgartiradi.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
uz: Almashtirish jild tarkibidagi barcha fayllarni o'chiradi.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
uz: Nishonchalarni ustma-ust boʻlib qolmaydigan qilib joylashtir

en: Reset View to _Defaults
uz: _Andoza koʻrinishni tiklash

en: Resize Icon...
uz: Nishoncha Hajmini o'zgartirish...

en: Restore %d items from trash
uz: %d elementni chiqindilar qutisidan tiklash

en: Restore '%s' from trash
uz: %s' ni Chiqindilar qutisidan tiklash

en: Restore '%s' to '%s'
uz: '%s' ni '%s' ga Tiklash

en: Restore Icon's Original Si_ze
uz: Nishonchalarni asl oʻ_lchamini tiklang

en: Restore Icons' Original Si_zes
uz: Nishonchalarning asl oʻl_chamini tiklash

en: Restore Selected Items
uz: Tanlanganlarni Tiklash

en: Restore each selected icon to its original size
uz: Tanlangan har bir nishonchani asl oʻlchamini tiklash

en: Reverse sort order in new windows
uz: Yangi oynalarda teskari saralashdan foydalanish

en: Ridged Paper
uz: Karton

en: Ruby
uz: Yoqut

en: Run in _Terminal
uz: _Terminalda bajarish

en: Run or manage scripts from %s
uz: Skriptlarni %s manzilidan bajarish yoki boshqarish

en: SELinux Context
uz: SELinux konteksti

en: SELinux context:
uz: SELinux konteksti:

en: S_kip All
uz: Hammasini _oʻtkazib yuborish

en: Sa_ve Search
uz: Qidirishni sa_qlash

en: Sa_ve Search As...
uz: _Qidirishni boshqacha saqlash...

en: Save Search as
uz: Qidirishni quyidagicha saqlash

en: Save the current search as a file
uz: Joriy qidirishni fayl sifatida saqlash

en: Save the edited search
uz: Oʻzgartirilgan qidirishni saqlash

en: Saved search
uz: Saqlangan qidirish

en: Sea Foam
uz: Dengiz koʻpigi

en: Search
uz: Qidirish

en: Search Folder
uz: Qidirish jildi

en: Search _name:
uz: Qidirish _nomi:

en: Search for "%s"
uz: "%s" uchun qidirish

en: Search results
uz: Qidiruv natijalari

en: Search:
uz: Qidirish:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
uz: Himoyalangan WebDAV (HTTPS)

en: Select All
uz: Hammasini tanlash

en: Select Custom Icon
uz: Boshqa nishoncha tanlash

en: Select Folder to Save Search In
uz: Qidirish saqlanadigan jildni tanlang

en: Select _All
uz: Barchasini _Tanlash

en: Select a Category:
uz: Turkumni tanlash:

en: Select a Color to Add
uz: Qoʻshish uchun rangni tanlang

en: Select a new name for the _destination
uz: _Manzil uchun yangi nom tanlang

en: Select all and only the items that are not currently selected
uz: Hammasini va hozir tanlanmagan elementlarni tanlash

en: Select all items in this window
uz: Ushbu oynadagi hamma elementlarni tanlash

en: Select all the text in a text field
uz: Matn maydonidagi hamma matnni tanlash

en: Select an Application
uz: Dasturni tanlash

en: Select an Image File for the New Emblem
uz: Yangi emblema uchun rasm faylini tanlang

en: Select an application to view its description.
uz: Dasturni taʼrifini koʻrish uchun uni tanlang.

en: Select folder to search in
uz: Qidirish amalga oshiriladigan jildni tanlash

en: Select the columns visible in this folder
uz: Ushbu jild uchun koʻrsatiladigan ustunlarni tanlang

en: Select type
uz: Turini tanlash

en: Server Details
uz: Server Tafsilotlari

en: Session management options:
uz: Seans boshqaruvi xossalari:

en: Set _user ID
uz: _Foydalanuvchi ID'sini oʻrnatish

en: Set as _Background
uz: _Orqa fon sifatida oʻrnatish

en: Set as background for _all folders
uz: _Barcha jildlarning orqa foni sifatida oʻrnatish

en: Set as background for _this folder
uz: _Ushbu jild orqa foni sifatida oʻrnatish

en: Set gro_up ID
uz: _Guruh ID'sini oʻrnatish

en: Set the zoom level of the current view
uz: Joriy koʻrinishni yaqinlashtirish darajasini oʻrnatish

en: Setting permissions
uz: Huquqlar oʻrnatilmoqda

en: Shale
uz: Slanets

en: Share:
uz: Baham ko'rish:

en: Show Emblems
uz: Emblemalarni koʻrsatish

en: Show History
uz: Tarixni koʻrsatish

en: Show Information
uz: Maʼlumotni koʻrsatish

en: Show Notes
uz: Izohlarni koʻrsatish

en: Show Places
uz: Joylarni Koʻrsatish

en: Show Tree
uz: Daraxtni koʻrsatish

en: Show _Hidden Files
uz: _Yashirilgan fayllarni koʻrsatish

en: Show _only folders
uz: _Faqat jildlarni koʻrsatish

en: Show _thumbnails:
uz: _Miniatyuralarni koʻrsatish:

en: Show advanced permissions in the file property dialog
uz: Fayl dialogi oynasida kengaytirilgan fayl huquqlarini koʻrsatish

en: Show folders first in windows
uz: Oynalarda avvl jildlarni koʻrsatish

en: Show location bar in new windows
uz: Yangi oynalarda manzil panelini koʻrsatish

en: Show more _details
uz: Koʻproq _tafsilotlarni koʻrsatish

en: Show mounted volumes on the desktop
uz: Ish stolida ulangan disk qismlarini koʻrsatish

en: Show session management options
uz: Seans boshqaruvi xossalarini ko'rsatish

en: Show side pane in new windows
uz: Yangi oynalarda yon panelni koʻrsatish

en: Show status bar in new windows
uz: Yangi oynalarda holat panelini koʻrsatish

en: Show te_xt in icons:
uz: Nishonchalarda ma_tnni koʻrsatish:

en: Show the version of the program.
uz: Dastur versiyasini koʻrsatish.

en: Show toolbar in new windows
uz: Yangi oynalarda asboblar panelini koʻrsatish

en: Side pane view
uz: Yon panel koʻrinishi

en: Silver
uz: Kumush

en: Size
uz: Hajmi

en: Size:
uz: Hajmi:

en: Sky
uz: Osmon

en: Slashes are not allowed in filenames
uz: Fayl nomlarida kasr belgisidan foydalanib boʻlmaydi

en: Software
uz: Dastur

en: Some of the files could not be added as emblems.
uz: Baʼzi fayllarni emblemalar sifatida qoʻshib boʻlmadi.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
uz: Kechirasiz, "%s" qoʻllab boʻladigan rasm fayli emas.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
uz: Kechirasiz, %s emblemasini olib tashlab boʻlmadi.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
uz: "%s" nomli emblema allaqachon mavjud.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
uz: Kechirasiz, rang nomi boʻsh boʻlmasligi kerak.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
uz: Kechirasiz, yangi rang uchun oldin ishlatilmagan nom kiriting.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
uz: Kechirasiz, "%s" guruhini oʻzgartirib boʻlmadi: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
uz: Kechirasiz, "%s" egasini oʻzgartirib boʻlmadi: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
uz: Kechirasiz, "%s" huquqlarini oʻzgartirib boʻlmadi: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
uz: Kechirasiz, "%s"'ning tarkibini toʻliq koʻrsatib boʻlmadi: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
uz: Kechirasiz, "%s" nomini "%s"'ga oʻzgartirib boʻlmadi: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
uz: Kechirasiz, foydalanuvchi emblemasi nomini saqlab boʻlmadi.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
uz: Kechirasiz, foydalanuvchi emblemasini saqlab boʻlmadi.

en: Sort _folders before files
uz: _Jildlarni fayllardan oldin saralash

en: Special flags:
uz: Maxsus bayroqlar:

en: Specified group '%s' doesn't exist
uz: Koʻrsatilgan '%s' guruhi mavjud emas

en: Specify a location to open
uz: Ochilishi kerak boʻlgan manzilni kiriting

en: Specify file containing saved configuration
uz: Saqlangan moslamalar mavjud boʻlgan faylni koʻrsating

en: Specify session management ID
uz: Seans boshqaruvi ID'ni koʻrsating

en: Spreadsheet
uz: Elektron jadval

en: St_atusbar
uz: _Holat paneli

en: Starting %s
uz: %s boshlanmoqda

en: Stop loading the current location
uz: Joriy manzilni yuklashni toʻxtatish

en: Stucco
uz: Suvoq

en: T_emplates
uz: _Namunalar

en: Tangerine
uz: Mandarin

en: Text
uz: Matn

en: Text File
uz: Matn fayli

en: Text view:
uz: Matn koʻrinishi:

en: The Link "%s" is Broken.
uz: "%s" bogʻlamasi buzuq.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
uz: "%s" bogʻlamasi buzuq. chiqindilar qutisiga olib tashlansinmi?

en: The SELinux security context of the file.
uz: Faylning SELinux xavfsizlik konteksti.

en: The color cannot be installed.
uz: Rangni oʻrnatib boʻlmadi.

en: The compact view encountered an error while starting up.
uz: Ixcham usul ishga tushirilayotganda xatolik roʻy berdi.

en: The compact view encountered an error.
uz: Ixcham koʻrinishda xatolik roʻy berdi.

en: The date the file was accessed.
uz: Fayldan oxirgi foydalanilgan sana.

en: The date the file was modified.
uz: Fayl oʻzgartirilgan sana.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
uz: Andoza amal "%s" faylini ocha olmadi, chunki "%s" manzilidagi fayllarga murojaat qilib boʻlmadi.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
uz: Nishoncha koʻrinishida miniatyura uchun nishonchaning andoza oʻlchami.

en: The default width of the side pane in new windows.
uz: Yangi oynalarda yon panelning andoza kengligi.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
uz: Ish stoli koʻrinishini ishga tushirishda xatolik yuz berdi.

en: The desktop view encountered an error.
uz: Ish stoli koʻrinishida xatolik yuz berdi.

en: The destination is not a folder.
uz: Manzil jild emas.

en: The destination is read-only.
uz: Manzil faqat o'qish uchun.

en: The emblem cannot be added.
uz: Emblemani qoʻshib boʻlmadi.

en: The emblem cannot be installed.
uz: Emblemani oʻrnatib boʻlmadi.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
uz: "%B" faylini chiqindilar qutisiga olib tashlab boʻlmadi.

en: The file is not an image.
uz: Fayl rasm emas.

en: The file is of an unknown type
uz: Fayl noma'lum turda

en: The file that you dropped is not an image.
uz: Ushlab olib qoʻyilgan fayl rasm fayli emas.

en: The file that you dropped is not local.
uz: Ushlab olib qoʻyilgan fayl lokal emas.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
uz: "%B" jildidan nusxa olib boʻlmaydi, chunki uni oʻqish uchun sizda yetarli huquq yoʻq.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
uz: "%B" jildini olib tashlab boʻlmadi, chunki uni oʻqish uchun sizda yetarli huquq yoʻq.

en: The folder contents could not be displayed.
uz: Jild tarkibini koʻrsatib boʻlmaydi.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
uz: Fayl sanasining koʻrinishi. Mavjud qiymatlar: "locale", "iso" va "informal".

en: The group could not be changed.
uz: Guruhni oʻzgartirib boʻlmaydi.

en: The group of the file.
uz: Faylning guruhi.

en: The history location doesn't exist.
uz: Tarix manzili mavjud emas.

en: The icon view encountered an error while starting up.
uz: Nishonchalar koʻrinishini ishga tushirishda xatolik yuz berdi.

en: The icon view encountered an error.
uz: Nishonchalar koʻrinishida xatolik yuz berdi.

en: The item cannot be restored from trash
uz: Elementni chiqindilar qutisidan tiklab boʻlmaydi

en: The item could not be renamed.
uz: Element nomini oʻzgartirib oʻlmadi.

en: The list view encountered an error while starting up.
uz: Roʻyxat koʻrinishini ishga tushirishda xatolik yuz berdi.

en: The list view encountered an error.
uz: Roʻyxat koʻrinishida xatolik yuz berdi.

en: The location "%s" does not exist.
uz: "%s" manzili mavjud emas.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
uz: Manzilni ushbu koʻruvchi bilan koʻrib boʻlmaydi.

en: The location is not a folder.
uz: Manzil jild emas.

en: The location of the file.
uz: Faylning joylashuvi.

en: The media contains digital photos.
uz: Uskunada raqamli rasmlar bor.

en: The media contains software.
uz: Uskunada dastur mavjud.

en: The mime type of the file.
uz: Faylning mime turi.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
uz: "%s" nomi ushbu jildda allaqachon mavjud. Iltimos boshqa nomdan foydalaning.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
uz: "%s" nomi yaroqli emas,chunki unda "/" belgisi mavjud. Iltimos boshqa nomdan foydalaning.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
uz: "%s" nom yaroqli emas. Iltimos boshqa nomdan foydalaning.

en: The name and icon of the file.
uz: Faylning nomi va nishonchasi.

en: The owner could not be changed.
uz: Egasini oʻzgartirib boʻlmaydi.

en: The owner of the file.
uz: Faylning egasi.

en: The permissions could not be changed.
uz: Huquqlarni oʻzgartirib boʻlmaydi.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
uz: "%s" huquqlarini aniqlab boʻlmadi.

en: The permissions of the file, in octal notation.
uz: Faylning huqulari, sakkizlik oʻlchovda.

en: The permissions of the file.
uz: Faylning huquqlari.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
uz: Tanlangan fayl huquqlarini aniqlab boʻlmadi.

en: The selection rectangle
uz: Tanlash to'rtburchagi

en: The side pane view to show in newly opened windows.
uz: Yangi ochilgan oynalarda koʻrsatiladigan yon panel koʻrinishi.

en: The size of the file.
uz: Faylning hajmi.

en: The text of the label.
uz: Yorliq matni

en: The type of the file.
uz: Faylning turi.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
uz: Ushbu jildda "%s" mavjud emas. U olib tashlangan yoki boshqa joyga koʻchirilgan boʻlishi mumkinmi?

en: There is no application installed for %s files
uz: %s fayllar uchun dastur oʻrnatilmagan.

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
uz: %s fayllar uchun dastur oʻrnatilmagan.
    Ushbu faylni ochish uchun dasturni qidirishni istaysizmi?

en: There is nothing on the clipboard to paste.
uz: Ushbu klipbordda qoʻyish uchun hech narsa yoʻq.

en: There was an error copying the file into %F.
uz: Fayldan %F ga nusxa olinayotganda xatolik roʻy berdi.

en: There was an error creating the directory in %F.
uz: %F da direktoriya yaratilayotganda xatolik roʻy berdi.

en: There was an error creating the folder "%B".
uz: "%B" jildini yaratishda xatolik roʻy berdi.

en: There was an error deleting %B.
uz: %B olib tashlanayotganda xatolik roʻy berdi.

en: There was an error displaying help.
uz: Yordam fayli koʻrsatilayotganda xatolik roʻy berdi.

en: There was an error displaying help: 
    %s
uz: Yordam koʻrsatilayotganda xatolik roʻy berdi: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
uz: "%B" haqida maʼlumot olinayotganda xatolik roʻy berdi.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
uz: "%B" jildidagi fayllar haqida maʼlumot olishda xatolik roʻy berdi.

en: There was an error launching the application.
uz: Dasturni ishga tushirishda xato yuz berdi.

en: There was an error moving the file into %F.
uz: Fayl %F ga koʻchirilayotganda xatolik roʻy berdi.

en: There was an error reading the folder "%B".
uz: "%B" jildini oʻqishda xatolik roʻy berdi.

en: These files are on a Photo CD.
uz: Ushbu fayllar rasmli Photo CD'da.

en: These files are on a Picture CD.
uz: Ushbu fayllar rasmli Picture CD'da.

en: These files are on a Super Video CD.
uz: Ushbu fayllar Super Video CD'da.

en: These files are on a Video CD.
uz: Ushbu fayllar video CD'da.

en: These files are on a Video DVD.
uz: Ushbu fayllar video DVD'da.

en: These files are on a digital audio player.
uz: Ushbu fayllar raqamli audio pleyerda.

en: These files are on an Audio CD.
uz: Ushbu fayllar audio CD'da.

en: These files are on an Audio DVD.
uz: Ushbu fayllar audio DVD'da.

en: This file cannot be mounted
uz: Ushbu faylni ulab boʻlmaydi

en: This file cannot be started
uz: Ushbu faylni boshlab boʻlmaydi

en: This file cannot be stopped
uz: Ushbu faylni to'xtatib boʻlmaydi

en: This is disabled due to security considerations.
uz: Bu xavfsizlik nuqtai nazaridan ta'qiqlangan.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
uz: Ish stolidagi Kompyuter nishonchasi nomini oʻzgartirmoqchi boʻlsangiz, bu yerdan oʻrnating.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
uz: Ish stolidagi Uy jildi nishonchasi nomini oʻzgartirmoqchi boʻlsangiz, bu yerdan oʻrnating.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
uz: Ish stolidagi Tarmoq serverlari nishonchasi nomini oʻzgartirmoqchi boʻlsangiz, bu yerdan oʻrnating.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
uz: Ish stolidagi Chiqindilar qutisi nishonchasi nomini oʻzgartirmoqchi boʻlsangiz, bu yerdan oʻrnating.

en: Toggle the display of hidden files in the current window
uz: Joriy oynadagi yashirilgan fayllarni koʻrsatilishi yoki koʻrsatilmasligi

en: Toplevel files cannot be renamed
uz: Eng yuqoridagi fayl nomini oʻzgartirib boʻlmaydi

en: Total capacity:
uz: Jami sigʻim:

en: Trash
uz: Chiqindilar qutisi

en: Trash icon visible on desktop
uz: Chiqindilar qutisi nishonchasi ish stolida koʻrsatilsin

en: Trashed On
uz: Chiqindilar qutisiga o'tkazilgan

en: Tree
uz: Daraxt

en: Try Again
uz: Yana Urinish

en: Type
uz: Turi

en: Type of click used to launch/open files
uz: Fayllarni ishga tushirish/ochishda qoʻllaniladigan chertish turi

en: Type:
uz: Turi:

en: Unable to eject %V
uz: %V ni chiqarib boʻlmaydi

en: Unable to eject %s
uz: %s'ni chiqarib boʻlmadi

en: Unable to mount %s
uz: %s ni ulab boʻlmadi

en: Unable to mount location
uz: Manzilni ulab boʻlmadi.

en: Unable to mount the location.
uz: Manzilni ulab boʻlmadi.

en: Unable to rename desktop file
uz: Ish stoli fayli nomini o'zgartirish imkonsiz

en: Unable to rename desktop icon
uz: Ish stoli nishonchasi nomini o'zgartirish imkonsiz

en: Unable to search for application
uz: Dasturni qidirish inkonsiz

en: Unable to start location
uz: Manzilni boshlab boʻlmadi.

en: Unable to unmount %V
uz: %V ni uzib boʻlmadi

en: Undo
uz: Bekor qilish

en: Undo the last action
uz: Oxirgi harakatni bekor qilish

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Unknown error
uz: Nomaʼlum xato

en: Unmount the selected volume
uz: Tanlangan disk qismini uzish

en: Unmount the volume associated with the open folder
uz: Ochiq jild bilan bogʻliq boʻlgan disk qismini  uzish

en: Unmount the volume associated with this folder
uz: Ushbu jild bilan bogʻliq boʻlgan disk qismini uzish

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
uz: Aniqlanmagan '%s' desktop fayli versiyasi

en: Unrecognized launch option: %d
uz: Tanilmagan ishga tushirish xossasi: %d

en: Untrusted application launcher
uz: Ishonchiz dastur ishga tushirgichi

en: Use De_fault
uz: An_dozadan foydalanish

en: Use _Default Background
uz: _Andoza orqa fondan foydalanish

en: Use the normal view size
uz: Andoza koʻrish oʻlchamidan foydalanish

en: Use tighter layout in new windows
uz: Yangi oynalarda nishonchalarni zich joylashtirishdan foydalanish

en: User Details
uz: Foydalanuvchi Tafsilotlari

en: User Name:
uz: Foydalanuvchi Nomi:

en: View _new folders using:
uz: _Yangi jildlarni quyidagi bilan koʻrish:

en: View of the current folder
uz: Joriy jildni koʻrish

en: View or modify the properties of each selected item
uz: Har bir tanlangan element xossasini koʻrish yoki oʻzgartirish

en: View or modify the properties of the open folder
uz: Har bir ochilgan jild xossasini koʻrish yoki oʻzgartirish

en: View or modify the properties of this folder
uz: Ushbu jild xossalarini koʻrish yoki oʻzgartirish

en: Views
uz: Koʻrinishlar

en: Violet
uz: Binafsha

en: Visible _Columns...
uz: Koʻrsatiladigan _ustunlar...

en: Volume:
uz: Disk qismi:

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
uz: Chorshanba, Sentyabr 00 0000 00:00:00 da

en: When to show number of items in a folder
uz: Jilddagi elementlar sonini koʻrsatilishi

en: When to show thumbnails of image files
uz: Rasm fayllarning miniatyurasi koʻrsatilishi

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
uz: Brauzer oynasida yangi ochilgan tablarni qaerda joylashtirilishi.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
uz: Fayllar olib tashlanayotganda yoki chiqindilar qutisi tozalanayotganda tasdiqlashni soʻralishi.

en: Whether to automatically mount media
uz: Maʼlumot tashuvchini avtomatik ulanishi

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
uz: Avto ulangan maʼlumot tashuvchi uchun jildni avtomatik ochilishi

en: Whether to enable immediate deletion
uz: Darhol olib tashlashni yoqilishi

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
uz: Sichqoncha tovush nishonchasi ustiga keltirilganda uni eshittirilishi

en: Whether to show backup files
uz: Zahira fayllarini koʻrsatilishi

en: Whether to show hidden files
uz: Yashirin fayllarning koʻrsatilishi

en: White
uz: Oq

en: Width of the side pane
uz: Yon panelning kengligi

en: Windows share
uz: Windows manbalari

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
uz: Siz egasi boʻlmaganligingiz uchun ushbu huquqlarni oʻzgartira olmaysiz.

en: You can choose another view or go to a different location.
uz: Bosh koʻrish usulini tanlashingiz yoki boshqa manzilga oʻtishingiz mumkin.

en: You can download it or make a link to it.
uz: Uni yozi olishingiz yoki unga bogʻlama yaratishingiz mumkin.

en: You can only use local images as custom icons.
uz: Foydalanuvchi nishonchalari sifatida faqat lokal rasmlardan foydalanishingiz mumkin.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
uz: Ushbu amalni Bekor qilish tugmasini bosib toʻxtatishingiz mumkin.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
uz: Bir vaqtda birdan ortiq foydalanuvchi nishonchasini tayinlay olmaysiz!

en: You cannot copy a folder into itself.
uz: Jildni oʻzidan oʻziga nusxa ola olmaysiz.

en: You cannot move a folder into itself.
uz: Jildni oʻzidan oʻziga koʻchira olmaysiz.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
uz: "%s"'ning guruhini oʻzgartirish uchun sizda yetarli huquqlar mavjud emas.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
uz: "%s" nomini oʻzgartirish uchun sizda yetarli huquqlar mavjud emas.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
uz: "%s" tarkibini koʻrish uchun sizda yetarli huquqlar mavjud emas.

en: You have just inserted a Photo CD.
uz: Photo CD qoʻydingiz.

en: You have just inserted a Picture CD.
uz: Picture CD qoʻydingiz.

en: You have just inserted a Super Video CD.
uz: Super Video CD qoʻydingiz.

en: You have just inserted a Video CD.
uz: Video CD qoʻydingiz.

en: You have just inserted a Video DVD.
uz: Video DVD'qoʻydingiz.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
uz: Boʻsh Blu-Ray diskini qoʻydingiz.

en: You have just inserted a blank CD.
uz: Boʻsh CD disk qoʻydingiz.

en: You have just inserted a blank DVD.
uz: Boʻsh DVD disk qoʻydingiz.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
uz: Boʻsh HD DVD diskini qoʻydingiz.

en: You have just inserted a digital audio player.
uz: Raqamli audio pleyerini qoʻydingiz.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
uz: Raqamli rasmlar bor media tashuvchini qoʻydingiz.

en: You have just inserted a medium.
uz: Siz hozirgina uskuna kiritdingiz.

en: You have just inserted an Audio CD.
uz: Audio CD'qoʻydingiz.

en: You have just inserted an Audio DVD.
uz: Audio DVD'qoʻydingiz.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
uz: Siz Caja bilan birga GNU General Public License litsenziyasi nusxasini yuborilgan boʻlishi kerak. Agar shunday boʻlmasa quyidagi manzilga xabar qiling Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom
uz: Yaqinlashtirish

en: Zoom In
uz: Yaqinlashish

en: Zoom Out
uz: Uzoqlashish

en: Zoom _In
uz: Ka_ttalashtirish

en: Zoom _Out
uz: _Uzoqlashtirish

en: Zoom to Default
uz: Andoza masshtab

en: _About
uz: _Haqida

en: _About Extension
uz: Kengaytma _Haqida

en: _Add
uz: _Qoʻshish

en: _Add Bookmark
uz: _Xatcho'p Qo'shish

en: _Add a New Color...
uz: Yangi rang _qoʻshish...

en: _Add a New Emblem...
uz: Yangi emblema _qoʻshish...

en: _Always perform this action
uz: _Har doim shu amalni bajarish

en: _Arrange items:
uz: Elementlarni _tekislash:

en: _Ask each time
uz: Har safar _soʻrash

en: _Back
uz: _Orqaga

en: _Backgrounds and Emblems...
uz: _Orqa fon va emblemalar...

en: _Bookmarks
uz: _Xatcho'plar

en: _Browse...
uz: _Ko'rish...

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Close
uz: _Yopish

en: _Close Tab
uz: Tabni _yopish

en: _Compact
uz: _Ixcham

en: _Computer
uz: _Kompyuter

en: _Connect
uz: _Ulanish

en: _Connect Drive
uz: Uskunani _Ulash

en: _Contents
uz: _Tarkibi

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: _Copy Here
uz: Shu yerga _nusxa olish

en: _DVD Video:
uz: _DVD video:

en: _Default zoom level:
uz: _Andoza kattalashtirish darajasi:

en: _Delete
uz: _Olib tashlash

en: _Delete Permanently
uz: Butunlay _olib tashlash

en: _Desktop
uz: _Ish stoli

en: _Disconnect
uz: _Uzish

en: _Disconnect Drive
uz: Uskunani _Uzish

en: _Display
uz: _Koʻrsatish

en: _Double click to open items
uz: Elementlarni ochish uchun _ikki marta bosish

en: _Download
uz: _Yozib olish

en: _Edit
uz: _Tahrir

en: _Edit Bookmarks...
uz: Xatchoʻplarni _tahrirlash...

en: _Eject
uz: _Chiqarish

en: _Emblems
uz: _Emblemalar

en: _Empty File
uz: _Boʻsh fayl

en: _File
uz: _Fayl

en: _Folder:
uz: _Jild:

en: _Format
uz: _Formatlash

en: _Forward
uz: _Oldinga

en: _Go
uz: _O'tish

en: _Group:
uz: _Guruh:

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Home
uz: _Uy

en: _Home Folder
uz: _Uy jildi

en: _Icons
uz: _Nishonchalar

en: _Image:
uz: _Rasm:

en: _Invert Selection
uz: _Teskarisiga tanlash

en: _Keep Aligned
uz: Tekislangan holda _saqlash

en: _Keyword:
uz: _Kalit soʻz:

en: _Launch Anyway
uz: _Baribir Ishga tushirish

en: _Link Here
uz: Shu yerga _bogʻlash

en: _List
uz: _Roʻyxat

en: _Location...
uz: _Manzil...

en: _Location:
uz: _Manzil:

en: _Main Toolbar
uz: _Asosiy asboblar paneli

en: _Manually
uz: _Qoʻlbola

en: _Mount
uz: _Ulash

en: _Move Here
uz: Shu yerga _koʻchirish

en: _Music Player:
uz: _Musiqa pleyeri:

en: _Network
uz: _Tarmoq

en: _Never prompt or start programs on media insertion
uz: Uskuna qoʻyilganda dasturlar hech qachon ishga tushirilmasin.

en: _New Tab
uz: _Yangi Tab

en: _Next Tab
uz: _Keyingi tab

en: _Only for files smaller than:
uz: _Faqat quyidagidan kichik fayllar uchun:

en: _Open
uz: _Ochish

en: _Open Scripts Folder
uz: Skriptlar jildini _ochish

en: _Open With %s
uz:  _ %s bilan ochish:

en: _Organize Desktop by Name
uz: Ish stolini Nomi bo'yicha _Tartiblash

en: _Organize by Name
uz: Nomi bo'yicha _Tartiblash

en: _Owner:
uz: _Egasi:

en: _Paste Into Folder
uz: Jild ichiga _qoʻyish

en: _Pattern:
uz: _Namuna:

en: _Patterns
uz: _Namunalar:

en: _Photos:
uz: Fotolar:

en: _Places
uz: _Joylar

en: _Previous Tab
uz: _Oldingi tab

en: _Properties
uz: _Xossalar

en: _Read
uz: _Oʻqish

en: _Redo
uz: _Qaytarish

en: _Reload
uz: _Qayta yuklash

en: _Remove a Color...
uz: Rangni _olib tashlash...

en: _Remove an Emblem...
uz: Emblemani _olib tashlash...

en: _Remove...
uz: _Olib Tashlash...

en: _Rename...
uz: _Nomini oʻzgartirish...

en: _Restore
uz: _Tiklash

en: _Retry
uz: _Qaytadan urinish

en: _Run
uz: _Bajarish

en: _Safely Remove Drive
uz: Uskunani Xavfsiz _Uzish

en: _Save
uz: _Saqlash

en: _Scripts
uz: _Skriptlar

en: _Search
uz: _Qidirish

en: _Search for Files...
uz: _Fayllarni qidirish...

en: _Search for:
uz: _Qidirish:

en: _Select Application
uz: _Dastur Tanlash

en: _Side Pane
uz: _Yon panel

en: _Single click to open items
uz: Elementlarni ochish uchun _bitta bosish

en: _Skip
uz: _Oʻtkazib yuborish

en: _Skip files
uz: Fayllarni _oʻtkazib yuborish

en: _Software:
uz: _Dastur:

en: _Start
uz: _Boshlash

en: _Sticky
uz: _Yopishqoq

en: _Stop
uz: _Toʻxtatish

en: _Tabs
uz: _Tablar

en: _Text beside icons
uz: _Matn nishonchalar yonida

en: _Trash
uz: _Chiqindilar qutisi

en: _Type:
uz: _Turi:

en: _Undo
uz: _Bekor qilish

en: _Unmount
uz: _Uzish

en: _Up
uz: _Yuqoriga

en: _Use a custom command
uz: Boshqa buyruqdan _foydalanish

en: _Use compact layout
uz: _Ixcham ko'rinishga o'tish

en: _View
uz: _Ko'rish

en: _Write
uz: _Yozish

en: access
uz: ruxsat

en: by Modification _Date
uz: oʻzgartirish _sanasi boʻyicha

en: by _Emblems
uz: _Emblemalar boʻyicha

en: by _Name
uz: _Nomi boʻyicha

en: by _Size
uz: _Hajmi boʻyicha

en: by _Type
uz: _Turi boʻyicha

en: column
uz: ustun

en: create/delete
uz: yaratish/olib tashlash

en: free
uz: boʻsh

en: link
uz: bogʻlama

en: link (broken)
uz: bogʻlama (buzuq)

en: list
uz: ro'yxat

en: loading...
uz: yuklanmoqda...

en: nd copy)
uz: -chi nusxa)

en: new file
uz: yangi fayl

en: no
uz: yoʻq

en: nothing
uz: hech narsa

en: on the desktop
uz: ish stolida

en: pointing at "%s"
uz: "%s" koʻrsatilmoqda

en: program
uz: dastur

en: rd copy)
uz: -chi nusxa)

en: read
uz: oʻqish

en: st copy)
uz: -chi nusxa)

en: th copy)
uz: -chi nusxa)

en: today
uz: bugun

en: today at %-I:%M %p
uz: bugun %-I:%M %p da

en: today at %-I:%M:%S %p
uz: bugun soat %-H:%M:%S da

en: today at 00:00 PM
uz: bugun soat saat 00:00

en: today at 00:00:00 PM
uz: bugun soat 00:00:00 da

en: today, %-I:%M %p
uz: bugun soat %-H:%M da

en: today, 00:00 PM
uz: bugun soat 00:00 da

en: unknown
uz: noma'lum

en: unknown MIME type
uz: nomaʼlum MIME turi

en: unknown type
uz: nomaʼlum tur

en: untitled folder
uz: nomsiz jild

en: used
uz: ishlatilgan

en: write
uz: yozish

en: yesterday
uz: kecha

en: yesterday at %-I:%M %p
uz: kecha %-I:%M %p da

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
uz: kecha soat %-H:%M:%S da

en: yesterday at 00:00 PM
uz: kecha soat 00:00 da

en: yesterday at 00:00:00 PM
uz: kecha soat 00:00:00 da

en: yesterday, %-I:%M %p
uz: kecha soat %-H:%M da

en: yesterday, 00:00 PM
uz: kecha soat 00:00 da
