pluma 1.25.3 - en to uz translation catalogue (294 entries)

en: "%s" not found
uz: "%s" topilmadi

en: %s is a directory.
uz: %s jild.

en: %s is not a valid location.
uz: %s yaroqli joylashuv emas.

en: (Empty)
uz: (Boʻsh)

en: - Edit text files
uz: - Matnli fayllarni tahrirlash

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
uz: MATE ish stoli muhiti uchun Matn Tahrirchi

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
uz: Bu nomli fayl allaqachon mavjud. Iltimos boshqa nomdan foydalaning.

en: A_dd Scheme
uz: Sxema Q_o'shish

en: Abbreviated form
uz: Qisqartirilgan shakl

en: Abbreviation
uz: Qisqartma

en: About this application
uz: Ushbu dastur haqida

en: Acronym
uz: Qisqartma

en: Active plugins
uz: Faol plaginlar

en: Add Scheme
uz: Sxema Qo'shish

en: Add or Remove...
uz: Qo'shish yoki Olib tashlash...

en: All Files
uz: Barcha Fayllar

en: All Languages
uz: Barcha Tillar

en: All Text Files
uz: Barcha Matn Fayllar

en: All documents
uz: Barcha Hujjatlar

en: All files
uz: Barcha fayllar

en: All languages
uz: Barcha tillar

en: An error occurred
uz: Xato yuz berdi

en: Append to current document
uz: Joriy hujjatga qo'shish

en: Arabic
uz: Arabcha

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
uz: "%s" ni butunlay o'chirishga ishonchingiz komilmi?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
uz: Tanlangan fayllarni butunlay o'chirishga ishonchingiz komilmi?

en: Armenian
uz: Armancha

en: Author info
uz: Muallif ma'lumoti

en: Automatically Detected
uz: Avtomatik Aniqlangan

en: Autosave
uz: Avtosaqlash

en: Autosave Interval
uz: Avtosaqlash Oralig'i

en: Background color
uz: Orqa fon rangi

en: Baltic
uz: Boltiq

en: Bookmarks
uz: Xatcho'plar

en: Border
uz: Chegara

en: Border color
uz: Chegara rangi

en: Brackets ()
uz: Qavslar ()

en: Brackets []
uz: Qavslar []

en: Brackets {}
uz: Qavslar {}

en: Bytes
uz: Baytlar

en: Celtic
uz: Kelt

en: Center
uz: Markaz

en: Central European
uz: Markaziy Yevropa

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
uz: "%s" hujjatga o'zgarishlar butunlay yo'qoladi.

en: Chinese Simplified
uz: Soddalashtirilgan Xitoycha

en: Chinese Traditional
uz: An'anaviy Xitoycha

en: Close _without Saving
uz: _Saqlamasdan Yopish

en: Close all open files
uz: Barcha ochiq fayllarni yopish

en: Close document
uz: Hujjatni yopish

en: Color Scheme
uz: Rang Sxemasi

en: Comment
uz: Izoh

en: Configure the application
uz: Dasturni moslash

en: Copy the selection
uz: Tanlovdan nusxa olish

en: Could not find the file %s.
uz: "%s" fayli topilmadi.

en: Could not open the file %s.
uz: "%s" faylini ochib bo'lmadi.

en: Could not save the file %s.
uz: %s faylini saqlab bo'lmadi.

en: Create Backup Copies
uz: Zahira Nusxalarni Yaratish

en: Create a new document
uz: Yangi hujjat yaratish

en: Create new document
uz: Yangi hujjat yaratish

en: Current Locale (%s)
uz: Joriy Til (%s)

en: Current document
uz: Joriy hujjat

en: Current page (Alt+P)
uz: Joriy sahifa (Alt+P)

en: Current selection
uz: Joriy tanlov

en: Current word
uz: Joriy so'z

en: Custom format
uz: Boshqa format

en: Cut the selection
uz: Tanlovni kesish

en: Cyrillic
uz: Kirillcha

en: Cyrillic/Russian
uz: Kirilcha/Ruscha

en: Cyrillic/Ukrainian
uz: KIrillcha/Ukrain

en: D_on't Edit
uz: Tahrirlan_masin

en: D_on't Save
uz: Saqlan_masin

en: Delete the selected text
uz: Tanlangan matnni o'chirish

en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

en: Display
uz: Koʻrsatish

en: Document
uz: Hujjat

en: Document Statistics
uz: Hujjat Statistikasi

en: Documents
uz: Hujjatlar

en: Done.
uz: Bo'ldi!

en: Easy file access from the side pane
uz: Yon paneldan oson kirish

en: Edit Any_way
uz: Bari_bir Tahrirlash

en: Edit text files
uz: Matnli fayllarni tahrirlash

en: Edit text in fullscreen
uz: Butun ekranga usulida tahrirlash

en: Editor
uz: Tahrirchi

en: Empty
uz: Bo'sh

en: External Tools
uz: Tashqi Vositalar

en: External _Tools
uz: Tashqi _Vositalar

en: External tools
uz: Tashqi vositalar

en: File "%s" does not exist
uz: "%s" fayli mavjud emas

en: File Browser
uz: Fayl brauzeri

en: File Browser Pane
uz: Fayl Brauzeri Paneli

en: File Name
uz: Fayl Nomi

en: File Saving
uz: Fayl Saqlash

en: File System
uz: Fayl Tizimi

en: File: %s
uz: Fayl: %s

en: Find
uz: Topish

en: Find Ne_xt
uz: Key_ingini Topish

en: Find Pre_vious
uz: Old_ingini Topish

en: Font
uz: Shrift

en: Font & Colors
uz: Shrift va Ranglar

en: Fonts
uz: Shriftlar

en: Form
uz: Shakl

en: Frame
uz: Ramka

en: Frame border
uz: Ramka chegarasi

en: Georgian
uz: Gruzin

en: Go to the next visited location
uz: Keyingi koʻrilgan manzilga oʻtish

en: Go to the previous visited location
uz: Oldingi koʻrilgan manzilga oʻtish

en: Greek
uz: Yunoncha

en: HTML - Tags
uz: HTML - Taglar

en: HTML version
uz: HTML versiya

en: Height
uz: Bo'yi

en: Hide panel
uz: Panelni yashirish

en: If you delete an item, it is permanently lost.
uz: Agar elementni olib tashlasangiz, u butunlay yoʻqotiladi.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
uz: Agar saqlamasangiz,barcha o'zgarishlar butunlay yo'qoladi.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
uz: Agar saqlamsangiz, oxirgi soatdagi o'zgarishlar butunlay yo'qoladi.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
uz: Agar saqlamasangiz, oxirgi daqiqadagi o'zgarishlar butunlay yo'qoladi.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
uz: Agar saqlasangiz,barcha tashqi o'zgarishlar butunlay yo'qoladi. Baribir saqlansinmi?

en: Image
uz: Rasm

en: Insert Date and Time
uz: Sanava Vaqtni Kiritish

en: Insert Date/Time
uz: Sana/Vaqtni Kiritish

en: Item
uz: Narsa

en: Japanese
uz: Yaponcha

en: Java applet
uz: Yava appleti

en: Korean
uz: Koreys

en: Label
uz: Yorliq

en: Language
uz: Til

en: Language code
uz: Til kodi

en: Language:
uz: Til:

en: Languages
uz: Tillar

en: Leave fullscreen mode
uz: To'liq ekran rejimidan chiqish

en: Log Out _without Saving
uz: Saqlamasdan _Chiqish

en: MIME Type:
uz: MIME Turi:

en: Mac OS Classic
uz: Klassik Mac OS

en: Match _entire word only
uz: Faqat _butun so'zni moslash

en: Name
uz: Nomi

en: Name:
uz: Nomi:

en: New F_ile
uz: Yangi F_ayl

en: Nordic
uz: Nord

en: Note
uz: Qayd

en: Nothing
uz: Hech narsa

en: Open
uz: Ochish

en: Open '%s'
uz: %s'ni ochish

en: Open Files
uz: Fayllarni ochish

en: Open With Tree View
uz: Daraxt Ko'rinishida Ochish

en: Open a file
uz: Faylni ochish

en: Open a recently used file
uz: Yaqinda ishlatilgan hujjatni ochish

en: Open terminal here
uz: Shu yerda terminal ochish

en: Open the parent folder
uz: Yuqori jildga oʻtish

en: Open the pluma manual
uz: Pluma qo'llanmasini ochish

en: Page Preview
uz: Oldindan koʻrish

en: Paragraph
uz: Satr Boshi

en: Paste the clipboard
uz: Klipborddagini  qoʻyish

en: Plain Text
uz: Oddiy Matn

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
uz: Iltimos, joylashuv to'g'ri kiritilganini tekshiring va qaytadan urinib koʻring.

en: Plugins
uz: Plaginlar

en: Pluma Preferences
uz: Pluma Xususiyatlari

en: Pr_eferences
uz: Xu_susiyatlar

en: Preferences
uz: Parametrlar

en: Preparing...
uz: Tayyorlanmoqda...

en: Print
uz: Chop etish

en: Question
uz: Savol

en: Quick Open
uz: Tezkor Ochish

en: Quick open
uz: Tezkor ochish

en: Quickly open documents
uz: Hujjatlarni tezkor ochish

en: Quickly open files
uz: Fayllarni tezkor ochish

en: Quit the program
uz: Dasturdan chiqish

en: Read-Only
uz: Faqat Oʻqishga

en: Redo the last undone action
uz: Oxirigi bekor qilingan amalni qaytarish

en: Replace
uz: Almashtirish

en: Replace All
uz: Hammasini almashtirish

en: Replace _All
uz: _Hammasini almashtirish

en: Replace _with:
uz: _Quyidagi bilan almashtirish

en: Replace current document
uz: Joriy hujjatni almashtirish

en: Replace current selection
uz: Joriy tanlovni almashtirish

en: Romanian
uz: Rumincha

en: S_ave Anyway
uz: Baribir S_aqlash

en: S_ort...
uz: S_aralash...

en: Save
uz: Saqlash

en: Save As…
uz: Quyidagicha saqlash...

en: Save _As...
uz: Quyidagicha_Saqlash...

en: Save all open files
uz: Barcha ochiq fayllarni saqlash

en: Save changes to document "%s" before closing?
uz: “%s” hujjatga o'zgarishlar yopishdan avval saqlansinmi?

en: Save the current file
uz: Joroy faylni saqlash

en: Save the current file with a different name
uz: Joriy faylni boshqa nom bilan saqlash

en: Saving file '%s'…
uz: '%s' fayl saqlanmoqda...

en: Saving has been disabled by the system administrator.
uz: Saqlash tizim administratori tomonidan o'chirilgan.

en: Search
uz: Qidirish

en: Search _backwards
uz: _Orqaga qidirish

en: Search for and replace text
uz: Matnni qidirish va almashtirish

en: Search for text
uz: Matnni qidirish

en: Select _All
uz: Barchasini _Tanlash

en: Select the entire document
uz: Butun hujjatni tanlash

en: Selection
uz: Tanlov

en: Set _Language...
uz: Til _Belgilash...

en: Set language
uz: Til belgilash

en: Show the application's version
uz: Dastur versiyasini ko'rsatish

en: Side Pane is Visible
uz: Yon panel Ko'rinadigan

en: Side _Pane
uz: Yon _Panel

en: Size
uz: Hajmi

en: Sort
uz: Saralash

en: Sound
uz: Ovoz

en: South European
uz: Janubiy Yevropa

en: Span
uz: To'la

en: Square root
uz: Ildizosti

en: Stopped.
uz: To'xtadi.

en: Style Scheme
uz: Uslub Sxemasi

en: Text
uz: Matn

en: Text Editor
uz: Matn Tahrirchi

en: Thai
uz: Taycha

en: The document is empty.
uz: Hujjat bo'sh.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
uz: "%s" faylini chiqindilar qutisiga olib tashlab boʻlmaydi.

en: The file "%s" is read-only.
uz: "%s" fayli faqat o'qish uchun.

en: The file is too big.
uz: Fayl juda katta.

en: There was a problem opening the file %s.
uz:  %s faylini ochishda xato yuz berdi.

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
uz: Bu fayl (%s) allaqachon boshqa pluma oynasida ochilgan.

en: Title
uz: Sarlavha

en: Toolbar is Visible
uz: Asboblar paneli Ko'rinadigan

en: Turkish
uz: Turkcha

en: Undo the last action
uz: Oxirgi harakatni bekor qilish

en: Unexpected error: %s
uz: Kutilmagan xato:%s

en: Unicode
uz: Yunikod

en: Unicode (UTF-8)
uz: Yunikod (UTF-8)

en: Unix/Linux
uz: Unix/Linuks

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Unsaved Document %d
uz: Saqlanmagan Hujjat %d

en: Use Default Font
uz: Standart Shriftdan Foydalanish

en: Value
uz: Qiymat

en: Vietnamese
uz: Vyetnam

en: View
uz: Ko'rinish

en: Western
uz: G'arbiy

en: Windows
uz: Oynalar

en: Words
uz: So'zlar

en: _About
uz: _Haqida

en: _Add
uz: _Qoʻshish

en: _Add...
uz: _Qoʻshish...

en: _Autosave files every
uz: Fayllarni _avtosaqlash tezligi

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Cancel Logout
uz: _Chiqishni Bekor qilish

en: _Close
uz: _Yopish

en: _Close All
uz: Hammasini _Yopish

en: _Contents
uz: _Tarkibi

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: _Delete
uz: _Olib tashlash

en: _Description
uz: _Taʼrifi

en: _Document Statistics
uz: _Hujjat Statistikasi

en: _Documents
uz: _Hujjatlar

en: _Edit
uz: _Tahrir

en: _Edit:
uz: _Tahrir:

en: _File
uz: _Fayl

en: _Find...
uz: _Topish…

en: _Fullscreen
uz: _To'liq Ekran

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Match case
uz: Harflar katta-kichikligini _moslash

en: _Move to Trash
uz: Chiqindilar qutisiga _olib tashlash

en: _New Folder
uz: _Yangi Jild

en: _Next Document
uz: _Keyingi Hujjat

en: _Open
uz: _Ochish

en: _Open terminal here
uz: Shu yerda terminal _ochish

en: _Open...
uz: _Ochish…

en: _Preview
uz: _Oldindan ko'rish

en: _Previous Document
uz: _Oldingi Hujjat

en: _Print...
uz: _Chop etish

en: _Quit
uz: _Chiqish

en: _Redo
uz: _Qaytarish

en: _Reload
uz: _Qayta yuklash

en: _Rename
uz: _Nomini oʻzgartirish

en: _Replace
uz: Almashtirish

en: _Replace...
uz: _Almashtirish...

en: _Retry
uz: _Qaytadan urinish

en: _Save
uz: _Saqlash

en: _Save All
uz: Hammasini _Saqlash

en: _Save:
uz: _Saqlash:

en: _Search
uz: _Qidirish

en: _Search for:
uz: _Qidirish:

en: _Sort
uz: _Saralash

en: _Statusbar
uz: _Holat paneli

en: _Toolbar
uz: _Asboblar paneli

en: _Tools
uz: _Vositalar

en: _Tools:
uz: _Vositalar:

en: _Undo
uz: _Bekor qilish

en: _Update
uz: _Yangilash

en: _View
uz: _Ko'rish

en: _Wrap around
uz: Atrofini _O'rash

en: _minutes
uz: _daqiqa

en: column
uz: ustun

en: columns
uz: uchtunlar

en: directory
uz: jild

en: file
uz: fayl

en: label
uz: yorliq

[ctx: language]
en: Default
uz: Andoza

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
uz: Noma'lum (%s)

en: name
uz: nomi

en: page
uz: sahifa

en: rows
uz: qatorlar

en: word
uz: so'z
