caja 1.25.3 - en to wa translation catalogue (323 entries)

en:  (another copy)
wa:  (ene ôte copeye)

en:  (copy)
wa:  (copeye)

en:  (invalid Unicode)
wa:  (unicôde nén valide)

en: "%s" selected
wa: «%s» tchoezi

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
wa: %A %-d di %B %Y a %-H:%M:%S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
wa: %a %-d di %b %Y a %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
wa: %a %-d di %b %Y a %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
wa: %-d di %b %Y a %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
wa: %-d di %b %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
wa: %-d/%m/%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
wa: %d/%m/%y

en: %s (another copy)%s
wa: %s (ôte copeye)%s

en: %s (copy)%s
wa: %s (copeye)%s

en: %s Properties
wa: Prôpietés di %s

en: %s's Home
wa: Rid. måjhon da %s

en: (Empty)
wa: (Vude)

en: 00/00/00, 00:00 PM
wa: 00/00/00, 00:00

en: 1 GB
wa: 1 Go

en: 1 MB
wa: 1 Mo

en: 10 MB
wa: 10 Mo

en: 100 KB
wa: 100 Ko

en: 100 MB
wa: 100 Mo

en: 3 MB
wa: 3 Mo

en: 5 MB
wa: 5 Mo

en: 500 KB
wa: 500 Ko

en: ? bytes
wa: ? octets

en: ? items
wa: ? cayets

en: Accessed:
wa: Dierin accès:

en: Always
wa: Tofer

en: Arran_ge Items
wa: _Rindjî les cayets

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
wa: _Dimander dvant do vudî l' batch ou di oister des fitchîs

en: Azul
wa: Azur

en: Background
wa: Fond

en: Basic
wa: Di båze

en: Behavior
wa: Dujhance

en: Black
wa: Noer

en: By Modification Date
wa: Pa date di candjmint

en: By Modification _Date
wa: Pa _date di candjmint

en: By Name
wa: Pa no

en: By Size
wa: Pa grandeu

en: By Type
wa: Pa sôre

en: By _Name
wa: Pa _no

en: By _Size
wa: Pa _grandeu

en: By _Type
wa: Pa _sôre

en: C_ancel Remove
wa: _Disfé li oistaedje

en: C_olors
wa: _Coleurs

en: Caja
wa: Caja.

en: Cancel
wa: Rinoncî

en: Chalk
wa: Croye

en: Change Desktop _Background
wa: Candjî l' _fond do scribanne

en: Charcoal
wa: Hoye

en: Close _All Windows
wa: Clôre _tos les purneas

en: Close tab
wa: Clôre li linwete

en: Close the side pane
wa: Clôre li panea di costé

en: Color _name:
wa: _No del coleur:

en: Color _value:
wa: _Valixhance del coleur:

en: Colors:
wa: Coleurs:

en: Content View
wa: Håynaedje do contnou

en: Contents:
wa: Å dvins:

en: Copy the selected text to the clipboard
wa: Copyî l' tecse tchoezi e l' tchapea emacralé

en: Create _Folder
wa: Ahiver _ridant

en: Create a new empty folder inside this folder
wa: Ahiver on novea vude ridant å dvins di ç' ridant chal

en: Create a new launcher
wa: Ahiver on novea enondeu

en: Cu_t
wa: Cô_per

en: Cursor Position
wa: Eplaeçmint do cursoe

en: Custom Side Pane Background Set
wa: Eshonna da vosse pol fond do panea di costé

en: Cut the selected text to the clipboard
wa: Côper l' tecse tchoezi eyet l' mete dins l' tchapea emacralé

en: Danube
wa: Aiwe di Danube

en: Date Modified
wa: Dierin candjmint

en: Default
wa: Prémetou

en: Default Background Color
wa: Prémetowe coleur pol fond

en: Default Background Filename
wa: Prémetou no d' fitchî pol fond

en: Default Side Pane Background Color
wa: Prémetowe coleur di fond pol panea di costé

en: Default Side Pane Background Filename
wa: No d' fitchî pol prémetou fond do panea di costé

en: Default _zoom level:
wa: Prémetou livea di _zoumaedje:

en: Default folder viewer
wa: Prémetou håyneu di ridants

en: Default icon zoom level
wa: Prémetou livea di zoumaedje po ls imådjetes

en: Default list zoom level
wa: Prémetou livea di zoumaedje po les djivêyes

en: Default sort order
wa: Prémetou ôre po relére

en: Default zoom level used by the icon view.
wa: Li prémetou livea di zoumaedje a-z eployî pol vuwe en imådjetes.

en: Default zoom level used by the list view.
wa: Li prémetou livea di zoumaedje a-z eployî pol vuwe e djivêye.

en: Delete all items in the Trash
wa: Disfacer tos les cayets k' i gn a-st e batch

en: Deleting files
wa: Dji disface les fitchîs

en: Description
wa: Discrijhaedje

en: Desktop
wa: Sicribanne

en: Desktop font
wa: Fonte pol sicribanne

en: Desktop home icon name
wa: No del imådjete «måjhon» do scribanne

en: Desktop trash icon name
wa: No del imådjete do batch

en: Disable connection to session manager
wa: Essocter l' adjondaedje å manaedjeu di sessions

en: Display
wa: Håynaedje

en: Display Caja help
wa: Mostrer l' aidance di Caja

en: Documents
wa: Documints

en: Dots
wa: Ponts

en: Duplicate each selected item
wa: Copyî e dobe tchaeke des cayets tchoezis

en: E_xecute
wa: _Enonder

en: Eclipse
wa: Eclipe

en: Edit
wa: Candjî

en: Edit Bookmarks
wa: Candjî les rmåkes

en: Empty Trash
wa: Vudî l' batch

en: Empty _Trash
wa: _Vudî l' batch

en: Envy
wa: Eveye

en: Erase
wa: Disfacer

en: File Management
wa: Manaedjmint des fitchîs

en: File Management Preferences
wa: Preferinces pol manaedjmint des fitchîs

en: File Manager
wa: Manaedjeu di fitchîs

en: File not found
wa: fitchî nén trové

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
wa: No do fitchî pol prémetou fond do panea di costé. Seulmint eployî si «side_pane_background_set» est metou.

en: Floral
wa: Florixhåjhe

en: Folder:
wa: Ridant:

en: Free space:
wa: Plaece libe:

en: GEOMETRY
wa: DJEYOMETREYE

en: Go To:
wa: Potchî a:

en: Grapefruit
wa: Reujhins

en: Group:
wa: Groupe:

en: History
wa: Istwere

en: Home Folder
wa: Ridant måjhon

en: Home icon visible on desktop
wa: Imådjete «måjhon» veyåve sol sicribanne

en: Ice
wa: Glaece

en: Icon View
wa: Vuwe en imådjetes

en: Image
wa: Imådje

en: Information
wa: Informåcion

en: Justification
wa: Djustifiaedje

en: Keep icons sorted by modification date in rows
wa: Wårder les imådjetes reléjhowes pal date do dierin candjmint, e royes

en: Keep icons sorted by name in rows
wa: Wårder les imådjetes reléjhowes på no, e royes

en: Keep icons sorted by size in rows
wa: Wårder les imådjetes reléjhowes pal grandeu, e royes

en: Keep icons sorted by type in rows
wa: Wårder les imådjetes reléjhowes pal sôre, e royes

en: Last changed:
wa: Dierin candjmint:

en: Leaf
wa: Foyes

en: Lemon
wa: Citron

en: Link target:
wa: Såme do loyén:

en: List View
wa: Vuwe e djivêye

en: Loading...
wa: Dji tchedje...

en: Local Files Only
wa: Rén k' les fitchîs locås

en: Location _Bar
wa: Bår d' _eplaeçmint

en: Location:
wa: Eplaeçmint:

en: Mango
wa: Mangue

en: Mo_ve to Trash
wa: Evoyî å _batch

en: Modified:
wa: Dierin candjmint:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
wa: mie, 00 di dec 0000 a 00:00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
wa: mie, 00 di dec 0000 a 00:00:00

en: Move each selected item to the Trash
wa: Taper tchaeke cayet di tchoezi å batch

en: Move to _Trash
wa: _Taper å batch

en: Name
wa: No

en: Network
wa: Rantoele

en: Network Servers
wa: Sierveus rantoele

en: Never
wa: Måy

en: No bookmarks defined
wa: Nole rimåke di defineye

en: Not a launchable item
wa: Nén on cayet enondåve

en: Numbers
wa: Nombes

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
wa: 00 di dec 0000 a 00:00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
wa: 00 di dec 0000 a 00:00:00

en: Open Folder
wa: Drovi ridant

en: Open Wit_h
wa: Drovi _avou

en: Open another Caja window for the displayed location
wa: Drovi on novea purnea po l' eplaeçmint håyné

en: Open the selected item in this window
wa: Drovi l' cayet tchoezi e ci purnea chal

en: Orange
wa: Orandje

en: Others:
wa: Ôtes:

en: Owner:
wa: Prôpietåre:

en: Paste the text stored on the clipboard
wa: Aclaper l' tecse k' a stî metou dins l' tchapea emacralé

en: Patterns:
wa: Patrons:

en: Prefere_nces
wa: Preferi_nces

en: Preview
wa: Vey divant

en: Properties
wa: Prôpietés

en: Put labels beside icons
wa: Mete les etiketes a costé des imådjetes

en: Quit Caja.
wa: Cwiter Caja.

en: Remove
wa: Oister

en: Rename
wa: Rilomer...

en: Renaming "%s" to "%s".
wa: Dji rlome «%s» a «%s».

en: Replace
wa: Mete el plaece

en: Replace _All
wa: Mete el plaece _tot costé

en: Reset
wa: Renonder

en: Restore Icon's Original Si_ze
wa: Rimete come divant li _grandeu del imådjete

en: Restore Icons' Original Si_zes
wa: Rimete come divant les _grandeus des imådjetes

en: Restore each selected icon to its original size
wa: Rimete come divant l' grandeu di tchaeke imådjete tchoezeye

en: Reverse sort order in new windows
wa: Relére dins l' ôte sinse po les noveas purneas

en: Run "%s" on any selected items
wa: Enonder «%s» so tot l' minme ké tchoezi cayet

en: Run in _Terminal
wa: Enonder en on _terminå

en: Search results
wa: Rizultat d' on rcweraedje

en: Select All
wa: Tchoezi totafwait

en: Select _All
wa: Tchoezi _totafwait

en: Select all items in this window
wa: Tchoezi tos les cayets di ç' purnea chal

en: Select all the text in a text field
wa: Tchoezi tot l' tecse k' i gn a dins ene boesse di tecse

en: Selection Bound
wa: Limite del tchuze di tecse

en: Set as _Background
wa: Mete come _fond

en: Set as background for _all folders
wa: Mete come fond po _tos les ridants

en: Set as background for _this folder
wa: Mete come fond po _ci ridant chal

en: Set the zoom level of the current view
wa: Defini l' livea di zoumaedje del vuwe do moumint

en: Show location bar in new windows
wa: Mostrer li bår d' eplaeçmint ezès noveas purneas

en: Show more _details
wa: Mostrer pus di _detays

en: Show side pane in new windows
wa: Mostrer li panea di costé ezès noveas purneas

en: Silver
wa: Årdjint

en: Size
wa: Grandeu

en: Size:
wa: Grandeu:

en: Sky
wa: Vûcir

en: Special flags:
wa: Drapeas speciås:

en: Specify session management ID
wa: Dire l' ID pol manaedjmint del session

en: St_atusbar
wa: Bår ås _messaedjes

en: Starting %s
wa: Enondant %s

en: Tags
wa: Etiketes

en: Text
wa: Tecse

en: Text view:
wa: Vuwe tecse:

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
wa: L' alignmint des royes dins l' tecse di l' etikete, relativmint n' ene l' ôte. Çouchal n' a NÉN di cosecance po l' alignmint des etiketes å dvins di leus eplaeçmints. Loukîz a GtkMisc::xalign po çoula.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
wa: L' eplaeçmint do moumint do cursoe di stitchaedje, e caracteres.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
wa: L' eplaeçmint di l' ôte costé del tchuze di tecse, a pårti do cursoe, e caracteres.

en: The selection rectangle
wa: Li rectangue di tchoezixhaedje

en: The text of the label.
wa: Li tecse di l' etikete.

en: There was an error displaying help: 
    %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant l' aidance: 
    %s

en: Trash
wa: Batch

en: Trash icon visible on desktop
wa: Imådjete do batch veyåve sol sicribanne

en: Tree
wa: Åbe

en: Type
wa: Sôre

en: Type of click used to launch/open files
wa: Sôre di clitchaedje po-z enonder/drovi les fitchîs

en: Type:
wa: Sôre:

en: URL
wa: Hårdêye

en: Undo the last action
wa: Disfé li dierinne accion

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Unknown error
wa: Aroke nén cnoxhowe

en: Use _Default Background
wa: Eployî li _prémetou fond

en: Video
wa: Videyo

en: Views
wa: Vuwes

en: Violet
wa: Viyolet

en: Volume:
wa: Pårticion:

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
wa: mierkidi, 00 di decimbe 0000 a 00:00:00

en: What to do with executable text files when activated
wa: Cwè fé avou les fitchîs tecses enondåves cwand c' est k' on clitche dizeur

en: Whether to enable immediate deletion
wa: Est çk' i fåt permete li disfaçaedje do côp

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
wa: Est çk' i fåt ôre les fitchîs sons cwand on passe avou l' sori so l' imådjete

en: Whether to show backup files
wa: Est çk' i fåt mostrer les fitchîs copeyes di såvrité

en: Whether to show hidden files
wa: Est çk' i fåt mostrer les fitchîs catchîs

en: White
wa: Blanc

en: Width of the side pane
wa: Lårdjeu do panea di costé

en: You can stop this operation by clicking cancel.
wa: Vos ploz arester ciste operåcion tot clitchant so «rinoncî».

en: Zoom
wa: Zoumer

en: Zoom In
wa: Zoumer

en: Zoom Out
wa: Diszoumer

en: Zoom _In
wa: _Zoumer

en: Zoom _Out
wa: _Diszoumer

en: _About
wa: Å_d fwait

en: _Add
wa: _Radjouter

en: _Add Bookmark
wa: _Radjouter rmåke

en: _Add a New Color...
wa: _Radjouter ene nouve coleur...

en: _Arrange items:
wa: _Rindjî les cayets:

en: _Ask each time
wa: _Dimander a tchaeke côp

en: _Back
wa: En _erî

en: _Bookmarks
wa: _Rimåkes

en: _Browse...
wa: _Foyter...

en: _Close
wa: _Clôre

en: _Connect
wa: _Raloyî

en: _Contents
wa: Å d_vins

en: _Copy
wa: _Copyî

en: _Default zoom level:
wa: _Prémetou livea di zoumaedje:

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: _Display
wa: _Håyner

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _File
wa: _Fitchî

en: _Forward
wa: _Shuvant

en: _Go
wa: _Potchî

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Home
wa: _Ridant måjhon

en: _Image:
wa: _Imådje

en: _Keyword:
wa: _Mot-clé:

en: _Location...
wa: _Eplaeçmint...

en: _Manually
wa: Al _mwin

en: _Network
wa: _Rantoele

en: _Next Tab
wa: Linwete _shuvante

en: _Open
wa: _Drovi

en: _Open Scripts Folder
wa: _Drovi l' ridant des scripes

en: _Paste
wa: C_laper

en: _Patterns
wa: _Motifs

en: _Port:
wa: _Pôrt:

en: _Previous Tab
wa: Linwete di _dvant

en: _Properties
wa: _Prôpietés

en: _Read
wa: _Lére

en: _Redo
wa: _Rifé

en: _Reload
wa: _Ritcherdjî

en: _Remove a Color...
wa: _Oister ene coleur...

en: _Remove a Pattern...
wa: _Oister on patron...

en: _Remove...
wa: _Oister...

en: _Rename...
wa: _Rilomer...

en: _Revert
wa: _Rivni en erî

en: _Run
wa: _Enonder

en: _Save
wa: _Schaper

en: _Scripts
wa: _Sicripes

en: _Search
wa: C_weri

en: _Search for:
wa: _Cweri après:

en: _Server:
wa: _Sierveu:

en: _Stop
wa: Å_we

en: _Trash
wa: _Batch

en: _Undo
wa: _Disfé

en: _Up
wa: Al _copete

en: _View
wa: _Vey

en: _Write
wa: _Sicrire

en: by Modification _Date
wa: pa _date di candjmint

en: by _Name
wa: pa _no

en: by _Size
wa: pa _grandeu

en: by _Type
wa: pa _sôre

en: link
wa: loyén

en: loading...
wa: dji tchedje...

en: nd copy)
wa: inme copeye)

en: nothing
wa: rén

en: on the desktop
wa: sol sicribanne

en: program
wa: programe

en: rd copy)
wa: inme copeye)

en: st copy)
wa: ire copeye)

en: th copy)
wa: inme copeye)

en: today
wa: ouy

en: today at %-I:%M %p
wa: ouy a %H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
wa: ouy a %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
wa: ouy a 00:00

en: today at 00:00:00 PM
wa: ouy a 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
wa: ouy, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
wa: ouy, 00:00

en: unknown
wa: nén cnoxhou

en: unknown MIME type
wa: sôre MIME nén cnoxhowe

en: unknown type
wa: sôre nén cnoxhowe

en: unreadable
wa: nén léjhåve

en: untitled folder
wa: novea ridant

en: yesterday
wa: ayir

en: yesterday at %-I:%M %p
wa: ayir a %H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
wa: ayir a %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
wa: ayir a 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
wa: ayir a 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
wa: ayir, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
wa: ayir, 00:00
