mate-panel 1.26.0 - en to zu translation catalogue (286 entries)

en: %a %b %e
zu: %a %b %-e

en: %s the Fish
zu: %s Nhlanzi

en: %s the Fish Says:
zu: %s Nhlanzi Ithi:

en: %s the Fish, a contemporary oracle
zu: %s Nhlanzi, umhlola wesikhathi sinye

en: %s the Fish, the fortune teller
zu: %s Nhlanzi, isangoma

en: (empty)
zu: (ngenalutho)

en: (with minor help from George)
zu: (ngoziso oluncane luvela kuGeorge)

en: <small>Opaque</small>
zu: <small>Fiphele</small>

en: <small>Transparent</small>
zu: <small>Bonisayo</small>

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
zu: Inhlanzi engenagama yisilima. Philisa inhlanzi yakho ngokuyiqamba igama.

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
zu: Uhlu lomazisi bomayelana indawo yohlu engezikubanaka. Ngalendlela ungakhinenda omayela abathize ekuhlohleni noma ekubonisenni uhlu. Njengesibonelo ukukhinenda umlayeli-omcane kamayelana wengeze 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' kuloluhlu. Indawo yohlu kumele iqala phansi ukuze lokhu kwenzeke.

en: A pop out drawer to store other items in
zu: Isihosho esilunguzayo sokugcina ezinye izinhlamvu

en: A_bout Panels
zu: Ng_e Ndawo Yohlu

en: Action button type
zu: Isenzo sohlobo lwenkinobho

en: Ad_just Date & Time
zu: Hle_la usuku lwenyanga nesikhathi

en: Animation speed
zu: Isivinini sesifanekisi

en: Applet IIDs to disable from loading
zu: Umazisi womayelana wokukhinendwa ekuhlohlweni

en: Application Launcher...
zu: Isiqalisi sesibenziso...

en: Applications
zu: Izisebenziso

en: Arro_ws on hide buttons
zu: Imicisho_lo kwizinkinobho zokufihla

en: Autoclose drawer
zu: Isihosho esizivalekelayo

en: Automatically hide panel into corner
zu: Fihla indawo yohlu ekhoneni ngokuzenzakalela

en: Background
zu: Isizinda

en: Background _image:
zu: _Isithonbe sesizinda:

en: Background color
zu: Umbala wesizinda

en: Background color opacity
zu: Umbala wesizinda ofiphele

en: Background image
zu: Isithombe sesizinda

en: Background type
zu: Uhlobo lwesizinda

en: C_lear
zu: Ci_sha

en: Calendar
zu: Ikhalenga

en: Center panel on x-axis
zu: Beka maphakathi kwendawo yohlu ku x-axis

en: Center panel on y-axis
zu: Beka maphakathi indawo yohlu ku y-axis

en: Choose a file to append to the command...
zu: Khetha ihele lokujobelela kumlayelo...

en: Clear Recent Documents
zu: Cima Amabhukwana Amanje

en: Clear the Recent Documents list?
zu: Cisha hulu Lwamabhukwana amanje?

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
zu: Cofoza lapha ukufihla wonke amafasitela bese ubonisa idesktop.

en: Click here to restore hidden windows.
zu: Cofoza lapha ukubuyisela amafasitela afihlakele.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
zu: Cofoza efasiteleni ukuphoqa isebenziso siyeke. Ukucisha cindezela <ESC>.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
zu: Cofoza lenkinobho ukuyaluza uhele igama lawo lokujobelelwa kumhumo womlayelo.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
zu: Cofoza lenkinobho ukusebenzisa isisebenziso esikhethiwe noma umlayelo kwinkundla yokungena umlayelo.

en: Clock
zu: Inkimba sikhati

en: Clock Preferences
zu: Okuthandekayo kwinkomba sikhathi

en: Co_lor:
zu: Um_bala:

en: Co_mmand to run when clicked:
zu: U_mlayelo wokusebenzisa uma ucofoziwe:

en: Command icon
zu: Umlayelo womboniso sithombe

en: Command to execute on click
zu: Umlayelo wokusebenzisa ngokucofoza

en: Complete panel lockdown
zu: Indawo yohlu ebopheka ngokuphelele

en: Computer
zu: Isiga-nyezi

en: Computer Clock
zu: Inkomba sikhathi yesiga-nyezi

en: Confirm panel removal
zu: Nika isiqiniseko kususwa kwendawo yohlu

en: Copy _Date
zu: Kopela _Usuku

en: Copy _Time
zu: Kopela _Isikhathi

en: Create Launcher
zu: Akha isiqalisi

en: Create a new launcher
zu: Akha isiqalisi esisha

en: Create new file in the given directory
zu: Akha ihele elisha kombombo onikiwe

en: Custom Application Launcher
zu: Isiqalisi Somsebenzisi Esisemthethweni

en: Custom format of the clock
zu: Uhlelo olusemthethweni lwenkomba sikhathi

en: D_on't Delete
zu: Ung_a Cishi

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
zu: Nquma ukubuthanisa amafasitela kusisebenziso esinye kuhlu lwamafasitela. Amanani angenzeka "ngeke", "kuzenzakalelayo" no "njalo-nje".

[ctx: Desktop Folder]
en: Desktop
zu: Isiga-nyezi

en: Disable Force Quit
zu: Khenenda Impoqo Yeka

en: Disable connection to session manager
zu: Qamula ukuxhumana kumphathi wesiqephu

en: Display
zu: Bonisa

en: Display all workspaces
zu: Tshengisa zonke izindawozokusebenzela

en: Display workspace names
zu: Tshengisa amagama ezindawo zokusebenzela

en: Drawer
zu: Isihosho

en: E_xpand
zu: Kh_ulisa

en: Edit
zu: Hlela

en: Enable animations
zu: Gunyaza izifanekisi

en: Enable arrows on hide buttons
zu: Gunyaza imicibisholo kuzinkinobho zokufihla

en: Enable hide buttons
zu: Gunyaza izinkinobho zokufihla

en: Enable program list in "Run Application" dialog
zu: Ngunyaza uhlu lohlelo ku "Sebenzisa Isisebenziso" bhokisi lenkulumo

en: Enable tooltips
zu: Gunyazi izihloko zezisebenziso

en: Error
zu: Iphutha

en: Expand program list in "Run Application" dialog
zu: Khulisa uhlu lohlelo ku "Sebenzisa Isisebenziso" bhokisi lenkulumo

en: Expand to occupy entire screen width
zu: Nweba ukugcwalisa ububanzi besibuko

en: Failed to load %s: %s
zu: Hlulekile ukuhlohla %s: %s

en: Fish
zu: Inhlanzi

en: Fish Preferences
zu: Okuthandwa iNhlanzi

en: Fit image to panel
zu: Yenelisa isithombe kwindawo yohlu

en: Force Quit
zu: Phoqa Ukuyeka

en: Force a misbehaving application to quit
zu: Phoqa isisebenziso esedelelayo ukuyeka

en: Frames in fish's animation
zu: Amafelemu esifanekisweni senhlanzi

en: General
zu: Jikelele

en: Group windows when _space is limited
zu: Butha amafasitela uma _isikhala sinomphelo

en: Hide Panel
zu: Fihla Indawo yohlu

en: Highlight launchers on mouseover
zu: Gqamisa iziqali kunkomba-yaluza

en: Home Folder
zu: Isibaya sasekhaya

en: Hour format
zu: Uhlelo ngamahora

en: ID
zu: Ukuzazisa

en: Icon used for object's button
zu: Umbonisi sithombe osetshenziswa kwinkinobho yento

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
zu: Uma kuyiqiniso, ibhokisi lenkulumo liyaboniswa licela isiqiniseko sokuthi umsebenzisi ufuna ukususa indawo yohlu.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
zu: Uma kuyiqiniso, isihosho sizovaleka ngokuzenzakalela uma umsebenzisi ecofoza isiqalisi kuso.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
zu: Uma kuyiqiniso, isiqalisi siyagqamiswa uma umsebenzisi ehambisa isikhombi phezu kwaso.

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
zu: Uma kuyiqiniso, imicibisholo izobekwa phezu kwezinkinobho ezifihliwieyo. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo enable_buttons siyiqiniso.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
zu: Uma kuyioqiniso, izinkinobho zizobekwa ezingxenyeni zendawo yohlu ngezetshenziswa ukuhambisa indawo yohlu esiphethelweni sesibuko, ishiye inkinobho kuphela ibonakala.

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
zu: Uma kuyiqiniso, bonisa usuku lwenyanga kunkomba sikhathi, ngokwengezela esikhathini.

en: If true, display seconds in time.
zu: Uma kuyiqiniso, bonisa imizuzwana esikhathini.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
zu: Uma kuyiqiniso, ukufihla nongafihli lendawo yohlu izofanekiswa kunoma yenzakale sigubhugubhu.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
zu: Uma kuyiqiniso, tshengisa usuku lwenyanga esihlokweni somsebenzisi uma inkomba iphezu kwenkomba sikhathi.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
zu: Uma kuyiqiniso, "Izisebenziso ezaziwayo" ohlwini "sebenzisa izisebenzisi" ibhokisi lenkulumo likhuliswe uma ibhokisi lenkulumo livulwa. Lenkinobho ibaluleke uma enable_program_list yohlu iyiqiniso.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
zu: Uma kuyiqiniso, "Izisebenziso ezaziwayo" ohlwini "Sebenzisa izisebenziso" ibhokisi lenkulumo libakhona. Ukuba noma cha uhlu luyakhuliswa uma ibhokisi lenkulumo litshengiswa lilawulwa show_program_list olutshengisiwe.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sesizinda sizojikeliswa uma indawo yohlu idabukiswa ngokumile thwi.

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo custom_icon sisetshenziswa njengomboniso sithombe wenkinobho. Uma kuyiphutha, isishuxulelo custom_icon esisemthethweni sishaywa indiva. Isishuxulelo sibaluleka uma isishuxulelo object_type singu "menu-object" noma "drawer-object".

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
zu: Uma kuyiqiniso, isifanekiso senhlanzi sizobonakaliswa sijikeliswa endaweni yohlu oluqonde-thwi.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sizolinganiswa (igcine ingxenye yesithombe) ebudeni bendawo yokuhlela (uma kuqonde dindilizi).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sizolinganiswa kububanzibobude nobuhlonze nendawo yohlu. Ingxenye yesithombe ingegcinwe.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo menu_path sisetshenziswa njendlela lapho okuqukethwe uhlu kukhandwa khona. Uma kuyiphutha, menu_path ayinakwa. Lesishuxulelo sibaluleke uma isishuxulelo object_type siyi "menu-object".

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ifahlakala ekhoneni ngozenzakalela uma isikhombi sishiya isabelo sendawo yohlu. Ukuhambisa isikhombisi kulelokhona futhi kwenza indawo yohlu ivele futhi.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele umsebenzisi ukuphoqa isisebenziso ukuyeka ngokususa ukungenisa kuphoqa inkinobho-yeka.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele inguquko kusilinganisi sendawo yohlu. Omayela ngayedwa komele baboshelwe ngokwehlukane neze. Indawo yohlu kumele iqala phansi ukuze lokhu kwenzeke.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu izogcwala ububanzi besibuku sonke (ubude uma kuyindawo yohlu emile thwi).Kulesimo indawo yohlu ingabekwa esiphethweni sesibuko kuphela. Uma kuyiphutha, indawo yohlu izozimulika ngokwanele ukuhlalisa omayelana, iziqali nezinkinobho zendawo yohlu.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, isikhundla sento sihunyushwa ngokuphathelene nesokudla (noma phansi uma simile thwi) esiphethelweni sendawo yohlu.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
zu: Uma kuyiqiniso, umsebenzisi angehambise umayelana ngaphandle kokuqhaqha into nge "Qhaqha" uhlu-hlamvu.

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
zu: Uma kuyiqiniso, uhlu lwamafasitela lizobonisa zonke izindawo zokusebenzela. Ngaphandle kwalokho izotshengisa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje.

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
zu: Uma kuyiqiniso, umqhebezi wendawo yokusebenzela uzobonisa zonke izindawo zokusebenzela. Ngaphandle kwalokho izobonisa indawo yokusebenzela yamanje.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
zu: Uma kuyiqiniso, ukhulisa ifasitela, lihambise kundawo yokusebenzela yamanje. Ngaphandle kwalokho, qhebezela kundawo yokusebenzela yefasitela.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
zu: Uma kuyiqiniso, izihloko zesisebenziso ziyaboniswa kuzinto ezisendaweni yohlu.

en: Image Background Details
zu: Iminingwane Yesithombe Sesizinda

en: Images
zu: Izithombe

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
zu: Kuhlelo leXinerama, ungaba nezindawo zohlu kuleyo-naleyo monitor. Lesishuxulelo sisho imonitor yamanje kwindawoyohlu etshengisiwe.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
zu: Humusha isikhundla mayelana nophansi/kwesokudla siphethweni

en: Launcher Properties
zu: Umqalisi Wezici Zemvelo

en: Launcher location
zu: Isiqalisi sabelo

en: Lock the object to the panel
zu: Bophela into kundawo yohlu

en: Main Menu
zu: Ingqikithi yohlu

en: Menu content path
zu: Indlela yokuqukethwe uhlu

en: Move windows to current workspace when unminimized
zu: Hambisa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje uma akhulisiwe

en: Name to identify panel
zu: Igama lokusho indawo yohlu

en: Network
zu: Ulwembu

en: No URI provided for panel launcher desktop file
zu: Akunikezwanga iURL yesiqalo sendawo yohlu kuhele kudesktop

en: Not a launchable item
zu: Akusiyona into engathunyelwa

en: Notification Area
zu: Indawo yesaziso

en: Number of _workspaces:
zu: Inani lezind_awo zokusebenzela:

en: Object's position on the panel
zu: Isikhundla sento endaweni yohlu

en: Open URL: %s
zu: Vula iURL: %s

en: Panel ID list
zu: Umazisi yohlu lwendawo yohlu

en: Panel Notification Area
zu: Indawo yesaziso sendawo yohlu

en: Panel Properties
zu: Izici zemvelo ZendawoYohlu

en: Panel attached to drawer
zu: Indawo yohlu enamathele kusihosho

en: Panel autohide delay
zu: Isibambezelo sefihla ngokuzenzakalela kwendawo yohlu

en: Panel autounhide delay
zu: Isibambezelo sefihla-autoun kwendawo yohlu

en: Panel object ID list
zu: Umazisi yohlu lwento yendawo yohlu

en: Panel object type
zu: Uhlobo lwento kwindawo yohlu

en: Panel orientation
zu: Indabuko yendawo yohlu

en: Panel size
zu: Ubungakanani bendawo yohlu

en: Pause per frame
zu: Hlaba ikhefu kufelemu

en: Pick a color
zu: Khetha umbala

en: Protect your computer from unauthorized use
zu: Khusela isiga-nyezi ekusetshenzisweni ngokungasemthethweni

en: Recent Documents
zu: Amabhukwana Amanje

en: Restore to current _workspace
zu: Buyisela _kwisikhala sokusebenzela samanje

en: Restore to na_tive workspace
zu: Buyisela kwisikhala sokusebenzela se_ndabuko

en: Rotate image on vertical panels
zu: Jikelezisa isithombe endaweni yohlu olumile thwi

en: Rotate image when panel is _vertical
zu: Jikelezisa isithombe uma indawo yohlu _imile thwi

en: Rotate on vertical panels
zu: Jikelisiza ohlwini oluqonde thwi

en: Rows in workspace switcher
zu: Imidenda kumqhebezi endaweni yokusebenzela

en: Run Application
zu: Sebenzisa isisebenziso

en: Run Application...
zu: Sebenzisa isisebenzisi...

en: Run in _terminal
zu: Sebenzisa es_igungwini

en: Run with _file...
zu: Sebenzisa nehe_le...

en: S_tyle:
zu: Inhl_obo:

en: Search
zu: Hlola

en: Search for Files...
zu: Phenya Ohele...

en: Select an application to view its description.
zu: Khetha isisebenzisi ukubona incazelo yaso.

en: Select this box to run the command in a terminal window.
zu: Khetha lelibhokisi ukusebenzisa umlayelo esigungwini sefasitela.

en: Sh_ow windows from current workspace
zu: Bon_isa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje

en: Show Desktop Button
zu: Bonisa Izinkinobho seDesktop

en: Show _all workspaces in:
zu: Bonisa _zonke izindawo zokusetshenzelwa khona:

en: Show _only the current workspace
zu: Bonisa indawo yokusebenzela yamanje _kuphela

en: Show date in clock
zu: Tshengisa usuku lwenyanga kwinkomba sikhathi

en: Show date in tooltip
zu: Tshengisa usuku lwenyanga kusihloko sesisebenziso

en: Show hide _buttons
zu: Tshengisa _izinkinobho zokufihla

en: Show list of known _applications
zu: Tshengisa uhlu _lwezisebenziso ezaziwayo

en: Show time with seconds
zu: Tshengisa isikhathi nemizuzwana

en: Show windows from a_ll workspaces
zu: Bonisa amafasitela kuzozo_nke izindawo sokusebenzela

en: Show windows from all workspaces
zu: Bonisa amafasitela kuzozonke izindawo zokusebenzela

en: Show workspace _names in switcher
zu: Bonisa _igama lendawo yokusebenzela mqhebezi

en: Solid c_olor
zu: U_bala oqotho

en: Some of these properties are locked down
zu: Ezinye zalezizici zemvelo ziboshelwe phansi

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
zu: Isho umbala wesizinda endaweni yohlu kuhlelo #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
zu: Isho ihele lokusetshenziswa kusithombe sesizinda. Uma isithombe siqukethe umhume wokuqala izoxutshwa kwisithombe sesizinda sedesktop.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lokubambezeleka nemizuzwana emincane emuva kokuba isikhombi singene esabelweni sendawo yohlu ngaphambi kokuba indawo yohlu iphinde iziqhamukele ngokuzenzakalela. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sefihla_ngokuzenzakalela siyiqniso.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lokubambezeleka ngemizuzwana emincane emuva kokuba isikhombisi sisuka esabelweni sendawo yohlu ngaphambi kokuzifihlakalela kwendawo yohlu. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo fihla_ngokuzenzakalela kuyiqiniso.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lamachashazana uma indawo yohlu ifihlekele ngokuzenzakalela ekhoneni. Lesishuxulelo sibalulekile uma auto_hide uma kuyiqiniso.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
zu: Isho ukufiphala kohlelo lombala wesizinda. Uma umbala umgafiphabele ngokuphelele (inani elincane kuno65535), umbala uzoxubaniswa nesithombe sesizinda sedesktop.

en: Specify an applet IID to load
zu: Isho umazisi womayelana ozohlohlwa

en: Specify session management ID
zu: Cacisa isiqephu sokulawula ukuzazisa

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
zu: Isho isiqalo sendabuko kamayelana (phezulu, phansi, kwesobunxele noma kwesokudla)

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
zu: Isho ubungakanani bokuqala bakamayelana (xx-ncane, maphakathi, zimukile njalo njalo)

en: St_retch
zu: Nw_eba

en: Starting %s
zu: Siqala %s

en: Stretch image to panel
zu: Nweba isithombe kundawo yohlu

en: System
zu: Uhlelo

en: The Clock displays the current time and date
zu: Inkomba sikhathi ibonisa isikhathi nosuku lwenyanga yamanje

en: The MATE Panel
zu: Indawo yohlu ye MATE

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
zu: Umqhebezi Wendawo yokusenzela ukubonisa umhumusho omncane wendawo yokusebenzela ekwenza uphathe amafasitela akho.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
zu: Uhlobo lwesenzo olumalwe yilenkinobho. Amanani angenzakala "bopha", "mngenisi-phuma", "sebenzisa", "phenya" ne "isibuko-nwabu". Lesishuxulelo sibalulekile uma object_type lingu "action-applet".

en: The fish's animation pixmap
zu: Isifanekiso senhlanzi pixmap

en: The fish's name
zu: Igama lenhlanzi

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
zu: Ubude (ububanzi kundawo yohlu imile thwi) bendawo yohlu. Indawo yohlu izonquma uma isebenza ubungakanani obuncane kusuka kuhlobo lombhalo nezinye izitshengiso. Ubungakanani obukhulu buphelela kwiquarter yobude besibuko (noma ububanzi).

en: The icon of the command to be run.
zu: Umboniso sithombe somlayelo ozosetshenziswa.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
zu: Inkombha yendawo yohlu enamathele kusihosho. Isishuxulelo sibalulekile uma object_type sifanelekile elingu "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
zu: Inkombha yendawo yohlu oluphezulu equkethe lento.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
zu: Isabelo sehele .desktop esichaza isanduleli siqalisi. Isishuxulelo sibalulekile uma object_type lingu "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
zu: Isabelo sehele lesithombe esisetshenziswa njengomboniso-sithombe kunkinobho yento. Lesixhumanisi sibaluleke uma object_type lingu "drawer-object" noma "menu-object" ne use_custom_icon sithombe sishuxulelo kuyiqiniso.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
zu: Isabelo sendawo yohlu kumax-axis. Isishuxulela sibalulekile kuphela uma ingekho esimweni esinwetshiwe. Esimweni esinwetshiwe lesishuxulelo asinakwa nendawo yohlu ibekwa ephethelweni lwesibuko esishiyo isishuxulelo sendabuko.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
zu: Isabelo sendawo yohlu kumay-axis. Isishuxulelo sibalulekile uma singekho esimweni esinwebekile.Esimweni esinwebekile lesishuxulelo asinakwa nendawo yohlu ibekwa esiphethelweni esishiwo isishuxulelo sendabuko.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
zu: Indabuko yendawo yohlu. Amanani engenzeka "phezulu", "phansi", "kwesobunxele", "kwesokudla". Eimweni esinwetshiwe isishuxulelo sisho isiphethelo indawo yohlu ekuso. Esimweni esinganwetshwanga umehluko phakathi "phezulu" no"phansi" awubalulekanga-yomibili isho ukuthi kendawo yohlu eqonde dindilizi- kodwa isanika ukusikisela okusizayo ngokuthi ezinye izinto zendawo yohlo zenze njani. Njengesibonelo, ku "phezulu" ndawo yohlu  inkinobho yohlu izolunguzisa uhlu lwayo ngaphansi kwendawo yohlu, kanti ku-"phansi" uhlu luzolunguzisa ngaphezu kwendawo yohlu.

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
zu: Indawo yohlu ihlangabezene nenkinga uma ihlohla "%s".

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
zu: Indlela lapho okuqukethwe uhlu kwakhiwa khona. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sika use_menu_path siyiqiniso object_type yesishuxulelo esingu "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
zu: Isikhundla sento yalendawo yohlu. Isikhundla sichazwa inani lamapixels kwesenxele (noma phezulu uma imele thwi) esiphethweni sendawoyohlu.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
zu: Isivinini okufanele izifanekiso zendawo yohlu zenzakale ngaso. Amanani angeka "kancane", "maphakathi" neku "shesha". Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sokugunyaza_izifanekiso siyiqiniso.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
zu: Umbhalo wokutshengiswa kusihloko sesisebenziso kuhosho noma uhlu. Lesishuxulelo sibalulekile uma object_type yesishuxulelo singu "drawer-object" noma "menu-object".

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
zu: Leligama elingafundwa umuntu ongalisebenzisa ukuchaza indawo yohlu. Ingqikithi yenhloso yalo ukusebenzanjesihloko sefasitela lendawo yohlu ezosetshenziswa umakuyaluzwa phakathi kwezindawo zohlu.

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
zu: Lenkinobho isho inani ledena (lokuqonde dindilizi) noma imihume (lokumile thwi) umqhebezi wendawo yokusebenzela ubonisa izindawo okusetshenzelwa khona. Lenkinobho ibaluleke uma inkinobho display_all_workspaces ziyiqniso.

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
zu: Lenkinobho isho umlayelo ozozanywa ukusetshenziswa uma kucofozwa inhlanzi.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
zu: Lenkinobho isho igama-hele lepixmap elizosetshenziswa embonisweni wesifanekiso sokumayelana nenhlanzi ngokuphathelene nombombo wepixmap.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
zu: Lenkinobho isho uhlelo lwehora elisetshenziswa nokumayelana nenkomba sikhathi. Amanani angenzeka "amahora ayi-12", "amahora angama-24", "ulwembu jikelele", "unix" no "mthetho". Uma ihlelwe ku "lwembu jikelele", iknomba sikhahti izobonisa isikhathi solwembu jikelele. Uhlelo lwesikhathi solwembu jikelele sicaza usuku nge-1000 "beats" Akunasikhathi sezifunda zomhlaba kuloluhlelo, gakho isikhathi sifana mhlaba-wonke. Uma ihlelwe ku "unix", inkomba sikhathi izotshengisa imizuzwana kusuka kwiNkathi Entsha njengo 1970-01-01. Uma ihlelwe ku "mthetho", inkomba sikhathi izobonisa isikhathi esimayelana nohlelo olushiwo inkinobho yomthetho_hlelo.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
zu: Lenkinobho isho inani lamafelemu ezoboniswa esifanekisweni senhlanzi.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
zu: Lenkinobho isho inani lemizuzwana ezobonisa ifelemu ngalodwa.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
zu: Isihloko sesibenziso esitshengiswe kusihosho noma uhlu

en: Toplevel panel containing object
zu: Indawoyohlu oluphezulu eliqukethe into

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
zu: Ngakhoni ukusebenzisa '%s
     
     Miningwane: %s

en: Unable to locate the command to execute
zu: Ngakhoni ukuthola umlayelo wokusebenzisa

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
zu: Ngakhoni ukuvula ihele ledesktop %s yesiqalisi sendawo yohlu %s%s

en: Unknown
zu: Ayaziwa

en: Use custom icon for object's button
zu: Sebenzisa umboniso sithombe esemthethweni kunkinobho yento

en: Use custom path for menu contents
zu: Sebenzisa indlela esemthethweni kokuqukethwe uhlu

en: Visible pixels when hidden
zu: Amapixels abonakalayo uma kufihliwe

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
zu: Isixwayiso: Umlayelo ubonakala njengento esebenzisekayo.
    Njengoba isimayelano esingenamsebenzi,ungefune ukwenza lokhu.
    Sikululeka ukungasebenzisi %s kunoma yini
    ezokwenza isimayelano "kwenzeka ngempela" noma sebenzisekayo.

en: When to group windows
zu: Kufanele kubuthwe amafasitela nini

en: Will run command: '%s'
zu: Zosebenzisa umlayelo: '%s'

en: Window List
zu: Uhlu lwamafasitela

en: Window List Preferences
zu: Uhlu oluthandekayo lamafasitela

en: Window Selector
zu: Umkhethi weFasitela

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
zu: Ngohlelo lwezibuko eziningi, ungaba nendawo yohlu kwesinye nesinye isibuko. Lesishuxulelo sisho isibuku samanje indawo yohlu itshengiswa kuso.

en: Workspace Names
zu: Igama Lendawo yokusebenzela

en: Workspace Switcher
zu: Umqhebezi Wendawo yokusebenzela

en: Workspace Switcher Preferences
zu: Okuthandwa Umqhebezi weNdawo yokusebenzela

en: Workspace na_mes:
zu: Amag_ama endawo yokusebenzela:

en: X co-ordinate of panel
zu: Indawo yohlu ehlanganiswe u-x

en: X screen where the panel is displayed
zu: Isibuko X lapho indawo yohlu itshengiswa khona

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
zu: Imonitor yeXinerama lapho indawo yohlu itshengiswa khona

en: Y co-ordinate of panel
zu: Indawo yohlu enhlanganiswa u-y

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
zu: Umphathi fasitela wakho akasikeli inkinobho ebonisa idesktop, noma awusebenzisi umphathi fasitela.

en: _About
zu: _Nge

en: _Activate Screensaver
zu: Umlondi sibuko _osebenzayo

en: _Always group windows
zu: Butha amafasitela _njalo

en: _Autohide
zu: _Zifihlakalele

en: _Back
zu: _Emuva

en: _Browse...
zu: _Yaluza...

en: _Close
zu: _Vala

en: _Delete
zu: _Cima

en: _Delete This Panel
zu: _Cima Lendawo Yohlu

en: _Edit
zu: _Hlela

en: _File:
zu: _Ihele:

en: _Force quit
zu: _Phoqa ukuyeka

en: _Help
zu: _Usizo

en: _Icon:
zu: _Mboniso-sithombe:

en: _Location:
zu: _Isabelo:

en: _Lock Screen
zu: _Bopha Isibuko

en: _Move
zu: _Hambisa

en: _Name of fish:
zu: _Igama lenhlanzi:

en: _Name:
zu: _Igama:

en: _Never group windows
zu: _Ungabuthi amafasitela

en: _New Panel
zu: Indawo yohlu _Entsha

en: _None (use system theme)
zu: _Ngenalutho (sebenzisa uhlelo lwendikimba)

en: _Open
zu: _Vula

en: _Orientation:
zu: _Indabuko:

en: _Pause per frame:
zu: _Hlaba ikhefu kufelemu:

en: _Preferences
zu: _Okuthandekayo

en: _Properties
zu: _Izakhiwo

en: _Reload
zu: _Faka futhi

en: _Remove From Panel
zu: _Susa Kundawo Yohlu

en: _Revert
zu: _Buyisela emuva

en: _Rotate on vertical panels
zu: _Jikeliza isikhala sohlu oloqonde-thwi

en: _Run
zu: _Sebenzisa

en: _Scale
zu: _Isilinganiso

en: _Size:
zu: _Ubungakanani:

en: _Tile
zu: _Uthayela

en: _Total frames in animation:
zu: _Wonke amafelemu esifanekisweni:

en: columns
zu: uhume

en: frames
zu: amafelemu

en: pixels
zu: amachashaza

en: rows
zu: imidenda

en: seconds
zu: imizuzwana
