Audacious - en to af translation catalogue (303 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
af: 
    (Verdere boodskappe is versteek.)

en: %1 files selected
af: %1 lêers gekies

en: %d channel | %d channels
af[0]: %d kanaal
af[1]: %d kanale

en: %d file found | %d files found
af[0]: %dlêer gevind
af[1]: %dlêers gevind

en: %d kbit/s
af: %d kbps

en: %s Settings
af: %s Stellings

en: (character encoding error)
af: (karakter koderings fout)

en: (unknown title)
af: (onbekende titel)

en: <b>Album Art</b>
af: <b>Album Kuns</b>

en: <b>Behavior</b>
af: <b>Gedrag</b>

en: <b>Compatibility</b>
af: <b>Verenigbaarheid</b>

en: <b>Export</b>
af: <b>Uitvoer</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
af: <b>Allerlei</b>

en: <b>Network Settings</b>
af: <b>Network Instellings</b>

en: <b>Output Settings</b>
af: <b>Uitset Stellings</b>

en: <b>Playlist</b>
af: <b>Snitlys</b>

en: <b>Popup Information</b>
af: <b>Opspringinligting</b>

en: <b>Proxy Configuration</b>
af: <b>Instaan Stellings</b>

en: <b>Recording Settings</b>
af: <b>Opname-instellings</b>

en: <b>Song Display</b>
af: <b>Lied Vertoning</b>

en: ALBUM - TITLE
af: ALBUM - TITEL

en: ARTIST - ALBUM - TITLE
af: KUNSTENAAR - ALBUM - TITEL

en: ARTIST - ALBUM - TRACK. TITLE
af: KUNSTENAAR - ALBUM - SNIT. TITEL

en: ARTIST - TITLE
af: KUNSTENAAR - TITEL

en: ARTIST [ ALBUM ] - TRACK. TITLE
af: KUNSTENAAR [ ALBUM ] - SNIT. TITEL

en: About %s
af: Aangaande %s

en: About Audacious
af: Aangaande Audacious

en: Add
af: Voeg by

en: Add Files
af: Voeg Lêers By

en: Add Folder
af: Voeg vouer by

en: Add URL
af: Voeg URL by

en: Add files to a temporary playlist
af: Voeg lêers by 'n tydelike snitlys

en: Add files to the playlist
af: Voeg lêers by snitlys

en: Add folders nested within playlist files
af: Voeg vouers by wat binne snitlyslêers geneste is

en: Add folders recursively
af: Voeg vouers rekursief by

en: Adjust volume by:
af: Stel volume met:

en: Advance when the current song is deleted
af: Gaan na volgende lied wanneer die huidige liedjie uitgevee word

en: Advanced
af: Gevorderd

en: After applying ReplayGain
af: Na die toepassing van ReplayGain

en: After applying effects
af: Na die toepassing van effekte

en: After applying equalization
af: Na die toepassing van gelykmaking

en: Album Artist
af: Album Kunstenaar

en: Album artist
af: Album kunstenaar

en: Amplify all files:
af: Versterk alle lêers:

en: Amplify untagged files:
af: Versterk ongemerkte lêers:

en: Appearance
af: Voorkoms

en: Arabic
af: Arabies

en: Artist
af: Kunstenaar

en: As decoded
af: Soos gedekodeer

en: Audacious Settings
af: Audacious instellings

en: Audacious is running in Qt mode.
af: Audacious loop in Qt-modus.

en: Audio
af: Oudio

en: Audio CD
af: Oudio-CD

en: Audio CD, track %s
af: Oudio CD, snit %s

en: Auto character encoding detector for:
af: Outo karakter enkodering detektor vir:

en: Automatic
af: Outomatiese

en: Baltic
af: Oossee

en: Based on shuffle
af: Gebaseer op skoffel

en: Bit depth:
af: Bis diepte:

en: Bitrate
af: Bistempo

en: Bitrate:
af: Bistempo:

en: Browse
af: Snuffel

en: Buffer size:
af: Buffer grootte:

en: C_lear history
af: Verwyder geskiedenis

en: C_lose on jump
af: Maak toe op Spring

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Cannot load %s: unsupported file name extension.
af: Kan nie %s laai nie: onondersteunde lêer naam uitbreiding.

en: Cannot save %s: unsupported file name extension.
af: Kan nie %s stoor nie: onondersteunde lêer naam uitbreiding.

en: Catalog Number
af: Katalogusnommer

en: Category
af: Kategorie

en: Channels
af: Kanale

en: Chinese
af: Sjinees

en: Choose File
af: Kies Lêer

en: Choose Folder
af: Kies Omslag

en: Cl_ear
af: V_ee uit

en: Classical
af: Klassieke

en: Clear the playlist when opening files
af: Maak die snitlys skoon wanneer lêers oopgemaak word

en: Close _dialog on add
af: Maak _dialoog toe op byvoeg

en: Close _dialog on open
af: Maak _dialoog toe op oop maak

en: Codec
af: Kodek

en: Comment
af: Kommentaar

en: Composer
af: Komponis

en: Confirm Overwrite
af: Bevestig Oorskryf

en: Copy
af: Kopie

en: Credits
af: Erkennings

en: Custom
af: Pasgemaak

en: Custom string:
af: Gepasmaakte string:

en: Dark
af: Donker

en: Date
af: Datum

en: Debug
af: Ontfout

en: Delete Selected
af: Skrap Seleksie

en: Description
af: Beskrywing

en: Display the jump-to-song window
af: Wys die spring-tot-lied venster

en: Display the main window
af: Wys die hoofvenster

en: Do not load metadata for songs until played
af: Moenie metadata vir liedjies laai voordat dit gespeel is nie

en: Do you want to permanently remove “%s”?
af: Wil jy “%s” permanent verwyder?

en: EQF File ...
af: EQF Lêer ...

en: Easy Listening
af: Gemaklike Luister

en: Effect
af: Effek

en: Enable ReplayGain
af: Aktiveer ReplayGain

en: Enable audio stream recording with %s
af: Aktiveer oudiostroomopname met %s

en: Enable proxy usage
af: Aktiveer gebruik van instaanbediener

en: Enter URL:
af: Voer URL in:

en: Enter time (minutes:seconds):
af: Voer tyd in (minute:sekondes):

en: Equalizer
af: Gelykmaker

en: Equalizer Presets
af: Gelykmaker Voorinstellings

en: Error
af: Fout

en: Error loading %s.
af: Kon nie %s laai nie.

en: Error loading plugin
af: Kon nie inprop laai nie

en: Error opening %s:
    %s
af: Fout tydens oopmaak van %s:
    %s

en: Error opening output stream
af: Kon nie uitset stroom oopmaak nie

en: Error playing %s:
    %s
af: Kon nie %s speel nie:
    %s

en: Error reading %s:
    %s
af: Kon nie %s lees nie:
    %s

en: Error recording output stream
af: Kon nie uitset stroom opneem nie

en: Error saving %s.
af: Kon nie %s stoor nie.

en: Error writing tag(s).
af: Kon nie merker(s) skryf nie.

en: Exclude images matching these words (comma-separated):
af: Sluit prente uit wat by hierdie woorde pas (kommageskei):

en: Export
af: Uitvoer

en: Export Playlist
af: Voer Snitlys Uit

en: Fallback character encodings:
af: Terugval karakter enkoderings:

en: File name
af: Lêer naam

en: File path
af: Lêer pad

en: Filter:
af: Filtreer:

en: Flat
af: Plat

en: Flat (dark)
af: Plat (donker)

en: Floating point
af: Drywende punt

en: Folk
af: Volk

en: Format:
af: Formaat:

en: Function
af: Funksie

en: General
af: Algemeen

en: Greek
af: Grieks

en: Guess missing metadata from file path
af: Raai ontbreekte metadata van lêerpad

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Icon theme:
af: Ikoon tema:

en: Import
af: Invoer

en: Import Playlist
af: Voer Snitlys In

en: Information
af: Informasie

en: Input
af: Inset

en: Interface:
af: Koppelvlak:

en: Interpret \ (backward slash) as a folder delimiter
af: Interpreteer \ (agterwaartse skuinsstreep) as 'n vouerskenner

en: Invalid access mode
af: Ongeldige toegangs modus

en: Invalid audio format
af: Ongeldige oudio formaat

en: Invalid file name
af: Ongeldige lêer naam

en: Japanese
af: Japannese

en: Jump to Song
af: Spring na Lied

en: Jump to Time
af: Spring na Tyd

en: Korean
af: Koreaans

en: Length
af: Lengte

en: Level
af: Vlak

en: License
af: Lisensie

en: Load
af: Laai

en: Load EQF File
af: Laai EQF-lêer

en: Load Preset File
af: Laai voorafingestelde lêer

en: Log Inspector
af: Log Inspekteur

en: Log Level:
af: Log Vlak:

en: Message
af: Boodskap

en: Mode:
af: Modus:

en: N/A
af: NVT

en: Native
af: Inheems

en: Network
af: Netwerk

en: New Age
af: Nuwe Era

en: New Playlist
af: Nuwe Snitlys

en: No audio recording plugin available
af: Geen klankopname-inprop beskikbaar nie

en: No files found.
af: Geen lêers gevind nie.

en: None
af: Geen

en: Now Playing
af: Speel nou

en: Open
af: Maak oop

en: Open Files
af: Maak Lêers Oop

en: Open Folder
af: Maak vouer oop

en: Open URL
af: Maak URL oop

en: Open files in a temporary playlist
af: Maak lêers in 'n tydelike snitlys oop

en: Output plugin:
af: Uitset inprop:

en: Overwrite %s?
af: Oorskryf %s?

en: Pause if playing, play otherwise
af: Pouseer as reeds speel, speel andersins

en: Pause instead of resuming immediately
af: Pouseer in plaas daarvan om dadelik te hervat

en: Pause playback
af: Pouseer terugspeel

en: Performer
af: Kunstenaar

en: Playlist
af: Snitlys

en: Please select one preset to export.
af: Kies asseblief een vooraf-instelling om uit te voer.

en: Please type a filename extension or select a format from the drop-down list.
af: Tik asseblief 'n lêer naam uitbreiding of kies 'n formaat uit die aftreklys.

en: Plugins
af: Inproppe

en: Polish
af: Pools

en: Popup delay (tenths of a second):
af: Opspringvertraging (tiendes van 'n sekonde):

en: Preamp
af: Voorversterker

en: Preset File ...
af: Vooraf-ingestelde lêer ...

en: Preset files (*.preset *.eqf *.q1)
af: Vooraf ingestelde lêers (*.preset *.eqf *.q1)

en: Presets ...
af: Voorinstellings ...

en: Prevent clipping (recommended)
af: Voorkom afsny (aanbeveel)

en: Print debugging messages (may be used twice)
af: Druk ontfouter boodskappe (mag twee keer gebruik word)

en: Probe content of files with no recognized file name extension
af: Ondersoek inhoud van lêers met geen erkende lêernaamuitbreiding nie

en: Proxy hostname:
af: Instaan gasheernaam:

en: Proxy password:
af: Instaan wagwoord:

en: Proxy port:
af: Instaan poort:

en: Proxy username:
af: Instaan gebruikernaam:

en: Publisher
af: Publiseerder

en: Qt mode is unavailable in this build.
af: Qt-modus is onbeskikbaar in hierdie weergawe.

en: Quality
af: Kwaliteit

en: Quality:
af: Kwaliteit:

en: Queue Manager
af: Toubestuurder

en: Quit on playback stop
af: Verlaat sodra terugspeel stop

en: Record stream:
af: Neem stroom op:

en: Recording Date
af: Datum van Opname

en: Recording Year
af: Jaar van Opname

en: Remove Playlist
af: Verwyder Snitlys

en: Rename Playlist
af: Hernoem Snitlys

en: Reset to Zero
af: Stel terug na nul

en: Restart in Qt mode
af: Herbegin in Qt-modus

en: Resume playback on startup
af: Hervat terugspeel by aanskakel

en: Revert
af: Keer terug

en: Revert Changes
af: Stel Veranderinge Terug

en: Run in GTK mode
af: Hardloop in GTK modus

en: Run in Qt mode
af: Hardloop in Qt modus

en: Russian
af: Russies

en: Save
af: Stoor

en: Save EQF File
af: Stoor EQF-lêer

en: Save Preset
af: Stoor Voorinstelling

en: Save Preset File
af: Stoor voorafingestelde lêer

en: Save error
af: Stoor fout

en: Save successful
af: Stoor suksesvol

en: Search depth:
af: Soekdiepte:

en: Search for images matching song file name
af: Soek vir beelde wat ooreenstem met die naam van die liedjielêer

en: Search for images matching these words (comma-separated):
af: Soek vir beelde wat by hierdie woorde pas (kommageskei):

en: Search recursively
af: Soek rekursief

en: Seek error
af: Soek fout

en: Select Format by Extension
af: Kies Formaat volgens uitbreiding

en: Select instance to run/control
af: Kies instansie om te hardloop/beheer

en: Services
af: Dienste

en: Set Font
af: Stel lettertipe in

en: Show command-line help
af: Wys bevel-lyn hulp

en: Show hours separately (1:30:00 vs. 90:00)
af: Wys ure afsonderlik (1:30:00 vs. 90:00)

en: Show leading zeroes (02:00 vs. 2:00)
af: Wys voorste nulle (02:00 vs. 2:00)

en: Show popup information
af: Wys opspringinligting

en: Show song numbers
af: Wys lied nommers

en: Show time scale for current song
af: Wys tydskaal vir huidige liedjie

en: Show version
af: Wys weergawe

en: Skip to next song
af: Slaan oor na volgende lied

en: Skip to previous song
af: Slaan oor na vorige lied

en: Soft clipping
af: Sagte afsny:

en: Song Info
af: Lied Info

en: Standard input
af: Standaard insette

en: Start playback
af: Begin terugspeel

en: Start without a graphical interface
af: Begin sonder 'n grafiese koppelvlak

en: Step forward/backward by:
af: Stap vorentoe/agtertoe met:

en: Stop playback
af: Stop terugspeel

en: Stream recording must be configured in Audio Settings before it can be used.
af: Stroomopname moet in oudio-instellings opgestel word voordat dit gebruik kan word.

en: TITLE
af: TITEL

en: TITLE - ARTIST
af: TITEL - KUNSTENAAR

en: TITLE - ARTIST - ALBUM
af: TITEL - KUNSTENAAR - ALBUM

en: Taiwanese
af: Taiwannees

en: Technical
af: Tegnies

en: The file could not be decoded. It may be invalid, corrupt, or in an unsupported format.
af: Die lêer kon nie gedekodeer word nie. Dit kan ongeldig, korrup of in 'n nie-ondersteunde formaat wees.

en: The file format could not be determined. The format may be unsupported, or a necessary plugin may not be installed/enabled.
af: Die lêerformaat kon nie bepaal word nie. Die formaat word dalk nie ondersteun nie, of 'n nodige inprop is dalk nie geïnstalleer/geaktiveer nie.

en: Theme:
af: Tema:

en: Title
af: Titel

en: Title format:
af: Titelformaat:

en: Track
af: Snit

en: Track %d
af: Snit %d

en: Track Number
af: Snit Nommer

en: Track number
af: Snit nommer

en: Transport
af: Vervoer

en: Turkish
af: Turks

en: Un_queue
af: Onttou

en: Unknown URI scheme
af: Onbekende URI skema

en: Unknown option: %s
af: Onbekende opsie: %s

en: Unknown option: -%c
af: Onbekende opsie: -%c

en: Usage: audacious [OPTION] ... [FILE] ...
af: Gebruik: audacious [OPTION]...[FILE]...

en: Use SOCKS proxy
af: Gebruik SOCKS instaanbediener

en: Use authentication with proxy
af: Gebruik stawing met instaanbediener

en: Use relative paths when possible
af: Gebruik relatiewe paaie waar moontlik

en: Use software volume control (not recommended)
af: Gebruik sagteware volume beheer (nie aanbeveel nie)

en: Visualization
af: Visualisering

en: Warning
af: Waarskuwing

en: What would you like to call this playlist?
af: Wat wil jy hierdie snitlys noem?

en: Working ...
af: In Werking ...

en: Year
af: Jaar

en: _About
af: _Aangaande

en: _Add
af: Voeg by

en: _Auto-fill empty fields
af: Vul leë velde outomaties in

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Close
af: _Toe

en: _Don’t ask again
af: Moenie weer vra nie

en: _Enable
af: Aktiveer

en: _Export
af: Voer Uit

en: _Filter:
af: _Filtreer:

en: _Import
af: Voer In

en: _Jump
af: Spring

en: _Next
af: Volgende

en: _Open
af: _Oop

en: _Overwrite
af: _Oorskryf

en: _Plugins ...
af: Inproppe ...

en: _Previous
af: Vorige

en: _Queue
af: Tou

en: _Remove
af: _Verwyder

en: _Rename
af: Hernoem

en: _Revert
af: Kee_r terug

en: _Save
af: _Stoor

en: _Save %1 files
af: _Stoor %1 lêers

en: _Save to history
af: _Stoor in geskiedenis

en: _Set
af: _Stel

en: _Settings
af: _Stellings

en: _Unqueue
af: Verlaat tou

en: percent
af: persent

en: seconds
af: sekondes
