mate-calc 1.26.0 - en to as translation catalogue (353 entries)

en:  in
as:  ভিতৰত

en: Absolute Value
as: সম্পূৰ্ণ মান

en: Absolute value [|]
as: সম্পূৰ্ণ মান [|]

en: Accuracy value
as: নির্ভুলতাৰ মাত্ৰা

en: Acres
as: একৰ

en: Add [+]
as: যোগ কৰক

en: Additional Functions
as: অতিৰিক্ত ফলনসমূহ

en: Algerian Dinar
as: আলজেৰিয়ান দিনাৰ

en: Angle
as: কোণ

en: Angle units
as: কোণৰ এককসমূহ

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
as: এপ্লিকেচন বিকল্পসমূহ:
      -s, --solve <equation>          প্ৰদান কৰা সমীকৰণ সমাধান কৰক

en: Area
as: কালী

en: Argument --solve requires an equation to solve
as: তৰ্ক --solve ৰ সমাধান কৰিবলে এটা সমীকৰণৰ প্ৰয়োজন

en: Argument not defined for zero
as: তৰ্ক শূন্যৰ বাবে বিৱৰিত নহয়

en: Astronomical Units
as: জ্যাতিৰ্বিজ্ঞান এককসমূহ

en: Australian Dollar
as: অস্ট্ৰেলিয়ান ড'লাৰ

en: Automatic
as: স্বচালিত

en: Bahraini Dinar
as: বাহৰেইনি দিনাৰ

en: Binary
as: বাইনাৰি

en: Boolean AND
as: বুলিয়ান AND

en: Boolean AND is only defined for positive integers
as: বুলিয়ান AND কেৱল ধনাত্মক পূৰ্ণসংখ্যাৰ বাবে বিৱৰিত

en: Boolean Exclusive OR
as: বুলিয়ান সূকীয়া OR

en: Boolean NOT
as: বুলিয়ান NOT

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
as: বুলিয়ান NOT কেৱল ধনাত্মক পূৰ্ণসংখ্যাৰ বাবে বিৱৰিত

en: Boolean OR
as: বুলিয়ান OR

en: Boolean OR is only defined for positive integers
as: বুলিয়ান OR কেৱল ধনাত্মক পূৰ্ণসংখ্যাৰ বাবে বিৱৰিত

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
as: বুলিয়ান XOR কেৱল ধনাত্মক পূৰ্ণসংখ্যাৰ বাবে বিৱৰিত

en: Botswana Pula
as: বট্সৱানা পুলা

en: Brazilian Real
as: ব্ৰাজিলিয়ান ৰিয়াল

en: Brunei Dollar
as: ব্ৰুনেই ড'লাৰ

en: Bulgarian Lev
as: বুলগেৰিয়ান লেভ

en: Button mode
as: বুটাম অৱস্থা

en: CFA Franc
as: CFA ফ্ৰাংক

en: C_alculate
as: গণনা কৰক (_a)

en: C_ost:
as: দাম (_o):

en: Cables
as: কেবুল

en: Calculate Result
as: ফলাফল গণনা কৰক

en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
as: এটা ধাৰৰ ম্যাদী পৰিশোধৰ পৰিমাণ গণনা কৰে, যত পৰিশোধসমূহ প্ৰতিটো পৰিশোধ ম্যাদৰ অন্তত কৰা হয়।

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
as: এটা সম্পদৰ স্খলিত অনুমোদন Sum-of-the-Years'-Digits পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰি, এটা ধাৰ্য্যত সময়ৰ বাবে গণনা কৰে। স্খলন এই পদ্ধতিয়ে স্খলনৰ হাৰ বৃদ্ধি কৰে, যাতে অধিক স্খলন ব্যয় পিছৰ সময়ৰ বাদে আগৰ সময়ত ঘটিত হয়। উপযোগী জীৱন হল ম্যাদৰ সংখ্যা, সাধাৰণত বছৰ, যত এটা সম্পদ স্খলিত হয়।

en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the double-declining balance method.
as: এটা সম্পদত এটা ধাৰ্য্যত সময়ৰ বাবে স্খলিত অনুমোদন গণনা কৰে, দুবাৰ-নাকচ অৱশিষ্ট পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰি।

en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
as: এটা বিনিয়োগৰ ভৱিষ্যত মান ম্যাদৰ পৰিশোধ ম্যাদসমূহৰ সংখ্যাৰ উপৰত এটা ম্যাদী সুদত সমান পৰিশোধৰ এটা ক্ৰমৰ উপৰত ভিত্তি কৰি গণনা কৰে।

en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
as: বৰ্তমান মানৰ এটা বিনিয়োগক এটা ভৱিষ্যত মানলে বৃদ্ধি কৰিবলে প্ৰয়োজনীয় যৌগ ম্যাদৰ সংখ্যা গণনা কৰে, প্ৰতি যৌগ ম্যাদ এটা নিৰ্দিষ্ট সুদৰ হাৰত।

en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
as: এটা সাধাৰণ বছৰেকীয়া অনুদানৰ ম্যাদৰ সময়ত প্ৰয়োজনীয় পৰিশোধ ম্যাদৰ সংখ্যা গণনা কৰে, এটা ভৱিষ্যত মান একত্ৰ কৰিবলে, এটা ম্যাদী সুদৰ হাৰত।

en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
as: এটা বিনিয়োগক এটা ভৱিষ্যত মানলে বৃদ্ধি কৰিবলে প্ৰয়োজনীয় ম্যাদী হাৰ গণনা কৰে, যৌগ ম্যাদৰ সংখ্যাৰ উপৰত।

en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
as: এটা বিনিয়োগৰ বৰ্তমান মান ম্যাদৰ পৰিশোধ ম্যাদসমূহৰ সংখ্যাৰ উপৰত এটা ম্যাদী সুদত ৰেহাই কৰা সমান পৰিশোধৰ এটা ক্ৰমৰ উপৰত ভিত্তি কৰি গণনা কৰে।

en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
as: এটা উৎপাদন পুনৰ বিক্ৰি মূল্য গণনা কৰে, উৎপাদনৰ দাম আৰু বিচৰা সৰ্বমূঠ লাভৰ সীমাৰ উপৰত নিৰ্ভৰ কৰি।

en: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
as: এটা ম্যাদৰ বাবে এটা সম্পদৰ পোণ-শাৰী স্খলন গণনা কৰে। স্খলনৰ পোণ-শাৰী পদ্ধতিয়ে এটা সম্পদৰ উপযোগী জীৱনৰে স্খলিত দামক সমানভাৱে ভাগ কৰে। উপযোগী জীৱন হল ম্যাদৰ সংখ্যা, সাধাৰণত বছৰ, যাৰ উপৰত এটা সম্পদ স্খলন হয়।

en: Calculating
as: গণনা কৰা হৈছে

en: Calculator
as: গণক

en: Canadian Dollar
as: কানাডিয়ান ড'লাৰ

en: Celsius
as: চেলচিয়াচ

en: Centimeters
as: চেন্টিমিটাৰ

en: Ch_aracter:
as: আখৰ (_a):

en: Chilean Peso
as: চিলিয়ান পেচো

en: Chinese Yuan
as: চিনি ইউৱান

en: Clear Display [Escape]
as: প্ৰদৰ্শন পৰিষ্কাৰ কৰক [Escape]

en: Colombian Peso
as: কলোম্বিয়ান পেচো

en: Complex argument
as: জটিল তৰ্ক

en: Complex conjugate
as: জটিল সংযুগ্ম

en: Compounding Term
as: যৌগ ম্যাদ

en: Croatian Kuna
as: ক্ৰোৱেচিয়ান কুনা

en: Cubic Meters
as: ত্ৰিঘাত মিটাৰ

en: Currency
as: টকা

en: Currency of the current calculation
as: বৰ্তমান গণনাৰ টকা

en: Currency to convert the current calculation into
as: বৰ্তমান গণনা পৰিবৰ্তন কৰিবলে টকা

en: Czech Koruna
as: চেক কৰুনা

en: Danish Krone
as: ডানিচ ক্ৰৌন

en: Days
as: দিনবোৰ

en: Decimal
as: দশমীক

en: Degrees
as: ডিগ্ৰিসমূহ

en: Displayed value not an integer
as: প্ৰদৰ্শিত মান এটা পূৰ্ণসংখ্যা নহয়

en: Divide [/]
as: হৰণ কৰক

en: Division by zero is undefined
as: শূন্যৰে হৰণ অবিৱৰিত

en: Double Declining Depreciation
as: দুবাৰ নাকচ কৰা স্খলন

en: Double-Declining Depreciation
as: দুবাৰ-নাকচ কৰা স্খলন

en: Duration
as: অৱধি

en: End Group [)]
as: দল সমাপ্ত কৰক [)]

en: Engineering
as: অভিযান্ত্ৰিকী

en: Error: the number of periods must be positive
as: ত্ৰুটি: ম্যাদৰ সংখ্যা ধনাত্মক হব লাগিব

en: Estonian Kroon
as: এচটোনিয়ান ক্ৰুন

en: Euler’s Number
as: Euler ৰ সংখ্যা

en: Euro
as: ইউৰো

en: Exponent
as: ঘাতচিহ্ন

en: Exponent [^ or **]
as: ঘাতচিহ্ন [^ অথবা **]

en: Factorial
as: গৌণিক

en: Factorial [!]
as: গৌণিক [!]

en: Factorize
as: গৌণিকৰণ

en: Factorize [Ctrl+F]
as: গৌণিকৰণ [Ctrl+F]

en: Fathoms
as: ফেথম

en: Feet
as: ফুট

en: Financial Term
as: আৰ্থিক ম্যাদ

en: Fixed
as: ঠিক কৰা হল

en: Fractional Component
as: ভগ্নাংশ উপাদান

en: Function '%s' is not defined
as: ফলন '%s' ৰ বিৱৰণ দিয়া হোৱা নাই

en: Future Value
as: মান

en: Future _Value:
as: ভৱিষ্যত মান (_V)

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
as: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   উইন্ডো দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা প্ৰগ্ৰাম শ্ৰেণীmanager
      --name=NAME                     উইন্ডো দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা প্ৰগ্ৰাম নামmanager
      --screen=SCREEN                 ব্যৱহাৰ কৰিবলে X পৰ্দা
      --sync                          X কলসমূহ সংমিহলি কৰক
      --gtk-module=MODULES            অতিৰিক্ত GTK+ মডিউলসমূহ ল'ড কৰক
      --g-fatal-warnings              সকলো সতৰ্কবাৰ্তা মাৰাত্মক দেখুৱাওক

en: Gallons
as: গেল'ন

en: Gradians
as: গ্ৰেডিয়ানসমূহ

en: Grams
as: গ্ৰাম

en: Gross Profit Margin
as: মোট লাভৰ সীমা

en: Hectares
as: হেক্টৰ

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
as: Help Options:
      -v, --version                   উণ্মোচন সংস্কৰণ দেখুৱাওক
      -h, -?, --help                  সহায় বিকল্পসমূহ দেখুৱাওক
      --help-all                     সকলো সহায় বিকল্প দেখুৱাওক
      --help-gtk                      GTK+ বিকল্পসমূহ দেখুৱাওক

en: Hexadecimal
as: হেক্সাডেচিমেল

en: Hong Kong Dollar
as: হঙ কঙ ড'লাৰ

en: Hours
as: ঘন্টা

en: Hungarian Forint
as: হাঙেৰিয়ান ফোৰিন্ট

en: Hyperbolic Cosine
as: অতিবৃত্ত Cosine

en: Hyperbolic Sine
as: অতিবৃত্ত Sine

en: Hyperbolic Tangent
as: অবিবৃত্ত টেঞ্জেন্ট

en: Icelandic Krona
as: আইচলেণ্ডিক ক্ৰোনা

en: Imaginary Component
as: কাল্পনিক উপাদান

en: Inches
as: ইঞ্চিসমূহ

en: Indian Rupee
as: ভাৰতীয় ৰুপি

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
as: প্ৰদৰ্শন মানত সাংখ্যিক বিন্দুৰ পিছত কোনো অনুসৰণকাৰী শূন্য দেখুৱা হব নে ইংগিত দিয়ে।

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
as: হাজাৰৰ বিভাজকসমূহ ডাঙৰ সংখ্যাত দেখুৱা হব নে ইংগিত দিয়ে।

en: Indonesian Rupiah
as: ইণ্ডোনেচিয়ান ৰুপিয়াহ

en: Insert Character
as: আখৰ সুমুৱাওক

en: Insert Character Code
as: আখৰ ক'ড সুমুৱাওক

en: Integer Component
as: পূৰ্ণসংখ্যা উপাদান

en: Inverse
as: উলোটা

en: Inverse [Ctrl+I]
as: উলুটাওক [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
as: উলোটা cosine [-1, 1] ৰ বাহিৰ মানসমূহৰ বাবে অবিৱৰিত

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
as: উলোটা উপবৃত্তিয় cosine একৰ কম মানসমূহৰ বাবে অবিৱৰিত

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
as: উলোটা sine [-1, 1] ৰ বাহিৰ মানসমূহৰ বাবে অবিৱৰিত

en: Iranian Rial
as: ইৰানিয়ান ৰিয়াল

en: Israeli New Shekel
as: ইজৰাইলি নিউ শেকেল

en: Japanese Yen
as: জাপানী ইয়েন

en: Kazakhstani Tenge
as: কাজাকস্তানি টেঞ্জ

en: Kilograms
as: কিলোগ্ৰাম

en: Kilometers
as: কিলোমিটাৰ

en: Kuwaiti Dinar
as: কুৱেটি দিনাৰ

en: Latvian Lats
as: লাটভিয়ান লাট্চ

en: Length
as: দৈৰ্ঘ্য

en: Libyan Dinar
as: লিব্য়ান দিনাৰ

en: Light Years
as: আলোক বৰ্ষসমূহ

en: Lithuanian Litas
as: লিথুৱেনিয়ান লিটাচ

en: Litres
as: লিটাৰ

en: Logarithm
as: লগাৰিথম

en: Logarithm of zero is undefined
as: শূন্যৰ লগাৰিথম অবিৱৰিত

en: Malaysian Ringgit
as: মালায়চিয়ান ৰিঙগিট

en: Malformed expression
as: স্খলিত অভিব্যক্তি

en: Malformed expression at token '%s'
as: টকেন '%s' ত ক্ষতিগ্ৰস্থ অভিব্যক্তি

en: Mauritian Rupee
as: মৌৰিচিয়ান ৰুপি

en: Memory
as: মেমৰি

en: Meters
as: মিটাৰ

en: Mexican Peso
as: মেক্সিকান পেচো

en: Microlitres
as: মাইক্ৰোলিটাৰ

en: Micrometers
as: মাইক্ৰোমিটাৰ

en: Microseconds
as: মাইক্ৰোছেকেণ্ড

en: Miles
as: মাইল

en: Millilitres
as: মিলিলিটাৰ

en: Millimeters
as: মিলিমিটাৰ

en: Milliseconds
as: মিলিছেকেণ্ড

en: Minutes
as: মিনিট

en: Modulus divide
as: মডুলাচ হৰণ

en: Modulus division is only defined for integers
as: মডুলাচ হৰণ কেৱল পূৰ্ণসংখ্যাৰ বাবে বিৱৰিত

en: Multiply [*]
as: পুৰন কৰক

en: Nanometers
as: নেনোমিটাৰ

en: Natural Logarithm
as: স্বাভাৱিক লগাৰিথম

en: Nautical Miles
as: নৌ মাইল

en: Need an integer to factorize
as: গৌণিকৰণৰ বাবে এটা পূৰ্ণসংখ্যাৰ প্ৰয়োজন

en: Nepalese Rupee
as: নেপালী ৰুপি

en: New Romanian Leu
as: নিউ ৰমানিয়ান লিউ

en: New Turkish Lira
as: নিউ টাৰ্কিচ লিৰা

en: New Zealand Dollar
as: নিউ জিলেণ্ড ড'লাৰ

en: No redo history
as: কোনো পুনৰাবৃত্তি ইতিহাস নাই

en: No sane value to bitwise shift
as: bitwise স্থানান্তৰৰ বাবে কোনো স্বাভাৱিক মান নাই

en: No sane value to store
as: সংৰক্ষণ কৰিবলে কোনো স্বাভাৱিক মান নাই

en: No undo history
as: কাৰ্য্য বাতিলৰ কোনো ইতিহাস নাই

en: Norwegian Krone
as: নোৰৱেইয়ান ক্ৰৌন

en: Number _Format:
as: নম্বৰৰ বিন্যাস (_F):

en: Number format
as: সংখ্যাৰ বিন্যাস

en: Numeric Base
as: সাংখ্যিক ভিত্তি

en: Octal
as: অক্টেল

en: Omani Rial
as: অমানি ৰিয়াল

en: Ones' Complement
as: এককৰ পূৰক

en: Ounces
as: আউঞ্চ

en: Overflow. Try a bigger word size
as: উপচি পৰিছে। এটা ডাঙৰ শব্দ আকাৰ দি চাওক

en: Pakistani Rupee
as: পাকিস্তানি ৰুপি

en: Parsecs
as: পাৰচেক্স

en: Payment Period
as: পৰিশোধৰ ম্যাদ

en: Percentage [%]
as: শতাংশ

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
as: গণিতিক, বিজ্ঞানভিত্তিক অথবা আৰ্থিক গণনাসমূহ কৰক

en: Periodic Interest Rate
as: ম্যাদী সুদৰ হাৰ

en: Periodic Interest _Rate:
as: ম্যাদী সুদৰ হাৰ (_R):

en: Periodic Payment
as: ম্যাদী পৰিশোধ

en: Peruvian Nuevo Sol
as: পেৰুভিয়ান নিভো চ'ল

en: Philippine Peso
as: ফিলিপাইন পেচো

en: Pints
as: পিন্ট

en: Polish Zloty
as: পলিচ জ্লটি

en: Pound Sterling
as: পাউণ্ড স্টাৰলিং

en: Pounds
as: পাউণ্ড

en: Preferences
as: পছন্দসমূহ

en: Present Value
as: বৰ্তমান মান

en: Present _Value:
as: বৰ্তমান মান (_V):

en: Qatari Riyal
as: কাটাৰী ৰিয়াল

en: Quarts
as: কুৱাৰ্ট

en: Radians
as: ৰেডিয়ানসমূহ

en: Rate
as: হাৰ

en: Real Component
as: প্ৰকৃত উপাদান

en: Root [Ctrl+R]
as: মূল [Ctrl+R]

en: Round
as: ঘূৰণীয়া

en: Russian Rouble
as: ৰাচিয়ান ৰাবুল

en: Saudi Riyal
as: চাউদি ৰিয়াল

en: Scientific
as: বৈজ্ঞানিক

en: Scientific Exponent
as: বৈজ্ঞানিক ঘাতচিহ্ন

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
as: বিজ্ঞানভিত্তিক ঘাতচিহ্ন [Ctrl+E]

en: Seconds
as: ছেকেণ্ড

en: Shift Left
as: বাঁওফালে স্থানান্তৰ কৰক

en: Shift Right
as: সোঁফালে স্থানান্তৰ কৰক

en: Shift is only possible on integer values
as: স্থানান্তৰ কেৱল পূৰ্ণসংখ্যা মানসমূহত সম্ভব

en: Show %d decimal _places
as: %d দশমিক স্থানসমূহ দেখুৱাওক (_p)

en: Show History
as: পূৰ্ববৰ্তী তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show Thousands Separators
as: হাজাৰৰ বিভাজকসমূহ দেখুৱাওক

en: Show Trailing Zeroes
as: অনুসৰণকাৰী শূণ্য দেখুৱাওক

en: Show _thousands separators
as: হাজাৰ বিভাজকসমূহ দেখুৱাওক (_t)

en: Show trailing _zeroes
as: অনুসৰণকাৰী শূণ্য দেখুৱাওক (_z)

en: Sign
as: চিহ্ন

en: Singapore Dollar
as: চিঙাপৌৰ ড'লাৰ

en: Source currency
as: টকা দেখুৱাওক

en: Source units
as: উৎস এককসমূহ

en: South African Rand
as: দক্ষিণ আফ্ৰিকান ৰাণ্ড

en: South Korean Won
as: দক্ষিন কৰিয়াৰ ওন

en: Square Centimeters
as: বৰ্গ চেন্টিমিটাৰ

en: Square Meters
as: বৰ্গ মিটাৰ

en: Square Millimeters
as: বৰ্গ মিলিমিটাৰ

en: Square [Ctrl+2]
as: বৰ্গফল [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
as: বৰ্গমূল [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
as: শ্ৰী লঙকাৰ ৰুপি

en: Start Group [(]
as: দল আৰম্ভ কৰক [(]

en: Store
as: সংৰক্ষণ কৰক

en: Straight Line Depreciation
as: পোন শাৰী স্খলন

en: Straight-Line Depreciation
as: পোন-শাৰী স্খলন

en: Subscript
as: চাবস্ক্ৰিপ্ট

en: Subscript mode [Alt]
as: চাবস্ক্ৰিপ্ট অৱস্থা [Alt]

en: Subtract [-]
as: বিয়োগ কৰক

en: Sum of the Years Digits Depreciation
as: Sum of the Years Digits স্খলন

en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
as: Sum-of-the-Years'-Digits স্খলন

en: Superscript
as: চুপাৰস্ক্ৰিপ্ট

en: Superscript mode [Ctrl]
as: চুপাৰস্ক্ৰিপ্ট অৱস্থা [Ctrl]

en: Swedish Krona
as: চুইডিচ ক্ৰোনা

en: Swiss Franc
as: চুইচ ফ্ৰাংক

en: Switch conversion units
as: পৰিবৰ্তন এককসমূহ অদল বদল কৰক

en: T&T Dollar (TTD)
as: T&T ড'লাৰ (TTD)

en: Tangent
as: টেঞ্জেন্ট

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
as: যিসমূহ কোণ π∕2 (90°) পৰা π (180°) ৰ গুণিতক সিহতৰ বাবে টেঞ্জেন্ট অবিৱৰিত

en: Target currency
as: লক্ষ্যৰ টকা

en: Target units
as: লক্ষ্য এককসমূহ

en: Temperature
as: তাপমান

en: Term
as: মান

en: Thai Baht
as: থাই বাহ্ট

en: The angle units to use
as: ব্যৱহাৰ কৰিবলে কোণ এককসমূহ

en: The button mode
as: বুটাম অৱস্থা

en: The format to display numbers in
as: সংখ্যা প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বিন্যাস

en: The number of digits displayed after the numeric point
as: সাংখ্যিক বিন্দুৰ পিছত প্ৰদৰ্শিত ডিজিটসমূহৰ সংখ্যা

en: The numeric base
as: সাংখ্যিক ভিত্তি

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
as: শূন্যৰ ঘাত এটা ঋণাত্মক ঘাতচিহ্নৰ বাবে অবিৱৰিত

en: The size of the words used in bitwise operations
as: bitwise কাৰ্য্যসমূহত ব্যৱহৃত শব্দৰ আকাৰ

en: Tonnes
as: টন

en: Tunisian Dinar
as: টিউনিচিয়ান দিনাৰ

en: Two's Complement
as: দুইৰ পূৰক

en: UAE Dirham
as: UAE ডিৰহাম

en: US Dollar
as: US ড'লাৰ

en: Unable to open help file
as: সহায়িকাৰ ফাইল খুলিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Undo
as: পূৰ্বাবস্থা

en: Undo [Ctrl+Z]
as: কাৰ্য্য বাতিল কৰক [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
as: বৰ্তমান গণনাত ব্যৱহাৰ কৰা এককসমূহ

en: Units to convert the current calculation into
as: বৰ্তমান গণনাক পৰিবৰ্তন কৰিবলে এককসমূহ

en: Unknown argument '%s'
as: অজ্ঞাত তৰ্ক '%s'

en: Unknown conversion
as: অজ্ঞাত পৰিবৰ্তন

en: Unknown variable '%s'
as: অজ্ঞাত চলক '%s'

en: Uruguayan Peso
as: ওৰুগুৱান পেচো

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
as: ব্যৱহাৰ:
      %s — গাণিতিক গণনাসমূহ পৰিৱেশন কৰক

en: Venezuelan Bolívar
as: ভেনিজুৱেলান বলিভাৰ

en: Volume
as: আয়তন

en: Weight
as: উজন

en: Word _size:
as: শব্দৰ আকাৰ (_s):

en: Word size
as: শব্দৰ মাপ

en: Yards
as: ইয়াৰ্ড

en: Years
as: বছৰসমূহ

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Angle units:
as: কোণৰ এককসমূহ (_A):

en: _Basic
as: মৌলিক (_B)

en: _Calculator
as: ক্যালকুলেটৰ

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Contents
as: বিষয়বস্তু (_C)

en: _Copy
as: নকল কৰক (_C)

en: _Cost:
as: দাম (_C):

en: _Financial
as: অৰ্থনৈতিক মোড (_F)

en: _Future Value:
as: ভৱিষ্যত মান (_F):

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: _Insert
as: সুমুৱাওক (_I)

en: _Life:
as: জীবনকাল (_L):

en: _Margin:
as: সীমা (_M):

en: _Number of Periods:
as: ম্যাদৰ সংখ্যা (_N):

en: _Paste
as: আঠা লগাওক (_P)

en: _Period:
as: ম্যাদ (_P):

en: _Periodic Payment:
as: ম্যাদী পৰিশোধ (_P):

en: _Preferences
as: পছন্দ (_P)

en: _Principal:
as: মূলধন (_F):

en: _Programming
as: প্রোগ্রামিং (_P)

en: _Quit
as: প্ৰস্থান (_Q)

en: _Redo
as: পুনঃ কৰক (_R)

en: _Salvage:
as: পুনৰুদ্ধাৰ মূল্য (_S):

en: _Term:
as: ম্যাদ (_T):

en: _Undo
as: পূৰ্বাবস্থা (_U)

en: _View
as: প্ৰদৰ্শন (_V)

[ctx: unit-format]
en: %s acres
as: %s একৰ

[ctx: unit-format]
en: %s days
as: %s দিনবোৰ

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
as: %s ডিগ্ৰিসমূহ

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
as: %s গ্ৰেডিয়ানসমূহ

[ctx: unit-format]
en: %s hours
as: %s ঘন্টা

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
as: %s মিনিট

[ctx: unit-format]
en: %s radians
as: %s ৰেডিয়ানসমূহ

[ctx: unit-format]
en: %s years
as: %s বছৰসমূহ

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
as: একৰ, একৰ

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
as: কেবুল, কেবুল, cb

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
as: চেন্টিমিটাৰ, চেন্টিমিটাৰ, cm, cms

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
as: দিন, দিনবোৰ

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
as: ডিগ্ৰি, ডিগ্ৰিসমূহ, ডিগ

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
as: ফেথম, ফেথম, ftm

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
as: ফুট, ফুট, ft

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
as: গেল'ন, গেল'ন, gal

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
as: গ্ৰেডিয়ান, গ্ৰেডিয়ানসমূহ, গ্ৰেড

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
as: গ্ৰাম, গ্ৰাম, গ্ৰাম, গ্ৰাম, g

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
as: হেক্টৰ, হেক্টৰ, ha

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
as: ঘন্টা, ঘন্টা

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
as: ইঞ্চি, ইঞ্চিসমূহ, in

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
as: কিলোগ্ৰাম, কিলোগ্ৰাম, কিলোগ্ৰাম, কিলোগ্ৰাম, kg, kgs

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
as: কিলোমিটাৰ, কিলোমিটাৰ, kms

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
as: আলোকবৰ্ষ, আলোকবৰ্ষসমূহ, ly

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
as: লিটাৰ, লিটাৰ, লিটাৰ, লিটাৰসমূহ, L

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
as: মিটাৰ, মিটাৰ, m

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
as: মাইক্ৰোমিটাৰ, মাইক্ৰোমিটাৰ, um

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
as: মাইক্ৰোছেকেণ্ড, মাইক্ৰোছেকেণ্ড, us,μs

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
as: মাইল, মাইল, mi

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
as: মিলিলিটাৰ, মিলিলিটাৰ, মিলিলিটাৰ, মিলিলিটাৰ, mL, cm³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
as: মিলিমিটাৰ, মিলিমিটাৰ, mm

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
as: মিলিছেকেণ্ড, মিলিছেকেণ্ড, ms

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
as: মিনিট, মিনিট

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
as: নেনোমিটাৰ, নেনোমিটাৰ, nm

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
as: আউঞ্চ, আউঞ্চ, oz

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
as: পাৰচেক, পাৰচেক্স, pc

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
as: পিন্ট, পিন্ট, pt

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
as: পাউণ্ড, পাউণ্ড, lb

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
as: কুৱাৰ্ট, কুৱাৰ্ট, qt

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
as: ৰেডিয়ান, ৰেডিয়ানসমূহ, ৰেড

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
as: ছেকেণ্ড, ছেকেণ্ড, s

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
as: টন, টন

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
as: ইয়াৰ্ড, ইয়াৰ্ড, yd

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
as: বছৰ, বছৰ
