atril 1.27.0 - en to ast translation catalogue (374 entries)

en: %.0f × %.0f mm
ast: %.0f x %.0f mm

en: %.2f × %.2f inch
ast: %.2f x %.2f pulgaes

en: %3d%% remaining to search
ast: %3d%% restante pa guetar

en: %d found on this page | %d found on this page
ast[0]: %d atopáu nesta páxina
ast[1]: %d atopaos nesta páxina

en: %s — Password Required
ast: %s — Ríquese una contraseña

en: %s, Landscape (%s)
ast: %s, Apaisáu (%s)

en: %s, Portrait (%s)
ast: %s, Vertical (%s)

en: (%d of %d)
ast: (%d de %d)

en: A Document Viewer for the MATE desktop environment
ast: Un visor de documentos pal entornu d'escritoriu MATE

en: Activate or disable caret-navigation
ast: Activar o desactivar navegación por símbolu d'intercalación

en: Add
ast: Amestar

en: Add a bookmark for the current page
ast: Amestar un marcador pa la páxina actual

en: Add text annotation
ast: Amestar anotación de testu

en: Adjust the zoom level
ast: Axustar el nivel de zoom

en: All Documents
ast: Tolos documentos

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Annotation Properties
ast: Propiedaes de les anotaciones

en: Annotation Properties…
ast: Propiedaes de l'anotación...

en: Annotations
ast: Anotaciones

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Atril Document Viewer
ast: Visor de documentos Atril

en: Atril properties
ast: Propiedaes d'Atril

en: Attachments
ast: Axuntos

en: Author:
ast: Autor:

en: Auto Rotate and Center
ast: Voltiar y centrar automáticamente

en: Automatically reload the document
ast: Recargar automáticamente'l documentu

en: Back
ast: Atrás

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: By extension
ast: Per estensión

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun puen pasase los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Cancel _print and Close
ast: Encaboxar la _imprentación y zarrar

en: Cannot enter presentation mode with ePub documents, use fullscreen mode instead.
ast: Nun puede entrase nel mou presentación con documentos ePub. En cuenta d'ello, usa'l mou de pantalla completa.

en: Caret _Navigation
ast: _Navegación por símbolu d'intercalación

en: Case Sensitive
ast: Concasar con mayúscules

en: Circle
ast: Círculu

en: Close
ast: Zarrar

en: Close _after Printing
ast: Zarrar _dempués d'imprentar

en: Close _without Saving
ast: Zarrar _ensin guardar

en: Comic Books
ast: Llibros de cómics

en: Comment
ast: Comentariu

en: Copy _Image
ast: Copiar _imaxe

en: Could not send current document
ast: Nun pudo unviase'l documentu actual

en: Could not set up document tree for loading, some files missing
ast: Nun pudo configurase l'árbol del documentu pa la so carga: falten dalgunos ficheros

en: Couldn't find appropriate format to save image
ast: Nun pudo atopase'l formatu afayadizu pa guardar la imaxe

en: Couldn't open attachment “%s”
ast: Nun pudo abrise l'axuntu “%s”

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
ast: Nun pudo abrise l'axuntu “%s”: %s

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
ast: Nun pudo guardase l'axuntu “%s”: %s

en: Created:
ast: Creáu:

en: Creator:
ast: Creador:

en: Cross
ast: Cruz

en: DEST
ast: DESTÍN

en: DVI Documents
ast: Documentos DVI

en: DVI document has incorrect format
ast: El documentu DVI tien un formatu incorreutu

en: Delete the temporary file
ast: Desaniciar el ficheru temporal

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col alministrador de sesiones

en: DjVu Documents
ast: Documentos DjVu

en: DjVu document has incorrect format
ast: El documentu DjVu tien un formatu incorreutu

en: Document
ast: Documentu

en: Document License
ast: Llicencia del documentu

en: Document View
ast: Vista de documentu

en: Document Viewer
ast: Visor de documentos

en: Document contains form fields that have been filled out. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ast: El documentu contién campos de formulariu que se rellenaron. Los cambeos van perdese si nun guardes una copia.

en: Document contains new or modified annotations. If you don't save a copy, changes will be permanently lost.
ast: El documentu contién anotaciones nueves o modificaes. Los cambeos van perdese automáticamente si nun guardes una copia.

en: Document contains no annotations
ast: El documentu nun contién nenguna anotación

en: Don't show this message again
ast: Nun amosar más esti mensaxe

en: Downloading document (%d%%)
ast: Descargando documentu (%d%%)

en: Embedded
ast: Incrustáu

en: Embedded subset
ast: Soconxuntu incrustáu

en: Enable caret navigation?
ast: ¿Activar navegación por símbolu d'intercalación?

en: End of presentation. Click to exit.
ast: Fin de la presentación. Calca pa colar.

en: Enlarge the document
ast: Allargar el documentu

en: Enter password
ast: Inxerta la contraseña

en: Error
ast: Fallu

en: Expand Window to Fit
ast: Espander la ventana hasta axustar

en: Expand the window to fill the screen
ast: Espander la ventana hasta enllenar la pantalla

en: FILE
ast: FICHERU

en: Failed to create a temporary directory: %s
ast: Nun pudo crease un direutoriu temporal: %s

en: Failed to create a temporary file: %s
ast: Nun pudo crease un direutoriu temporal: %s

en: Failed to load document “%s”
ast: Nun pudo cargase'l documentu “%s”

en: Failed to load remote file.
ast: Falló al recargar el documentu remotu.

en: Failed to print document
ast: Nun pudo imprentase'l documentu

en: Failed to print page %d: %s
ast: Falló al imprentar la páxina %d: %s

en: Failed to reload document.
ast: Falló al recargar el documentu.

en: Failed to save document “%s”
ast: Fallu al guardar el documentu “%s”

en: File corrupted
ast: Ficheru toyíu

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: File type %s (%s) is not supported
ast: El tipu de ficheru %s (%s) nun ta sofitáu

en: Find
ast: Guetar

en: Find Ne_xt
ast: Atopar _siguiente

en: Find Pre_vious
ast: Atopar _anterior

en: Find a word or phrase in the document
ast: Guetar una pallabra o fras nel documentu

en: Find next occurrence of the search string
ast: Atopar la siguiente apaición de la cadena

en: Find previous occurrence of the search string
ast: Atopar l'apaición anterior de la cadena

en: Find:
ast: Guetar:

en: Finishing…
ast: Finando…

en: Fit Pa_ge
ast: Axustar _páxina

en: Fit Page
ast: Axustar páxina

en: Fit Width
ast: Axustar anchor

en: Fit _Width
ast: Axustar _anchor

en: Fit to Printable Area
ast: Axustar a un área imprentable

en: Font
ast: Fonte

en: Fonts
ast: Fontes

en: Forget password _immediately
ast: Escaecer la contraseña _darréu

en: Format:
ast: Formatu:

en: Further Information
ast: Más información

en: Gathering font information… %3d%%
ast: Obteniendo información de fonte… %3d%%

en: General
ast: Xeneral

en: Go to %s on file “%s”
ast: Dir a %s nel ficheru “%s”

en: Go to file “%s”
ast: Dir al ficheru “%s”

en: Go to first page
ast: Dir a la primer páxina

en: Go to last page
ast: Dir a la páxina cabera

en: Go to next page
ast: Dir a la páxina siguiente

en: Go to page
ast: Dir a la páxina

en: Go to page %s
ast: Dir a la páxina %s

en: Go to previous page
ast: Dir a la páxina anterior

en: Go to the first page
ast: Dir a la primer páxina

en: Go to the last page
ast: Dir a la páxina cabera

en: Go to the next page
ast: Dir a la páxina siguiente

en: Go to the previous page
ast: Dir a la páxina anterior

en: Help
ast: Ayuda

en: Icon:
ast: Iconu:

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
ast: Si zarres la ventana, los trabayos d'imprentación pendientes nun se van imprentar.

en: Images
ast: Imáxenes

en: Index
ast: Índiz

en: Initial window state:
ast: Estáu inicial de la ventana:

en: Insert
ast: Inxertar

en: Invalid document
ast: Documentu non válidu

en: Invalid page selection
ast: Seleición de páxina inválida

en: Inverted _Colors
ast: _Colores invertíos

en: Jump to page:
ast: Saltar a la páxina:

en: Key
ast: Clave

en: Keywords:
ast: Pallabres clave:

en: Launch %s
ast: Llanzar %s

en: Layers
ast: Capes

en: Leave Fullscreen
ast: Colar de Pantalla completa

en: Leave fullscreen mode
ast: Dexar mou Pantalla completa

en: Loading document from “%s”
ast: Cargando documentu dende “%s”

en: Loading…
ast: Cargando…

en: Location:
ast: Llocalización:

en: MATE Document Previewer
ast: Visor de documentos de MATE

en: MATE Document Viewer
ast: Visor de Documentos de MATE

en: Make the current document fill the window
ast: Fai que'l documentu actual enllene la ventana

en: Make the current document fill the window width
ast: Fai que'l documentu actual enllene l'anchor de la ventana

en: Modified:
ast: Camudáu:

en: Move across visited pages
ast: Movese al traviés de les páxines visitaes

en: Move the selected item on the toolbar
ast: Mueve l'elementu seleicionáu a la barra de ferramientes

en: NUMBER
ast: NÚMBERU

en: Named destination to display.
ast: Nome del destín qu'amosar

en: Navigation
ast: Navegación

en: New Paragraph
ast: Párrafu nuevu

en: Next
ast: Siguiente

en: No
ast: Non

en: No files in archive
ast: Nun hai ficheros nel archivador

en: No name
ast: Ensin nome

en: None
ast: Dengún

en: Not a comic book MIME type: %s
ast: Nun ye un tipu MIME de llibru de cómic: %s

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Not an ePub document
ast: Nun ye un documentu ePub

en: Not embedded
ast: Non incrustáu

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Note
ast: Nota

en: Number of Pages:
ast: Númberu de páxines:

en: Op_en a Copy
ast: Abrir una copia

en: Opaque
ast: Opaca

en: Open
ast: Abrir

en: Open Document
ast: Abrir documentu

en: Open a copy of the current document in a new window
ast: Abre una copia del documentu actual nuna ventana nueva

en: Open a recently used document
ast: Abrir un documentu recién usáu

en: Open an existing document
ast: Abre un documentu esistente

en: Open in New _Window
ast: Abrir nuna _ventana nueva

en: Optimized:
ast: Optimizáu:

en: Override document restrictions
ast: Saltase les restricciones del documentu

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ast: Saltase les restricciones del documentu, como restricción pa copiar o imprentar.

en: PAGE
ast: PÁXINA

en: PDF Documents
ast: Documentos PDF

en: P_roperties
ast: _Propiedaes

en: Page
ast: Páxina

en: Page %d
ast: Páxina %d

en: Page %s
ast: Páxina %s

en: Page %s — %s
ast: Páxina %s — %s

en: Page Handling
ast: Xestión de páxines

en: Page Scaling:
ast: Escaláu de páxina:

en: Page cache size in MiB
ast: Tamañu de cache de páxina en MiB

en: Paper Size:
ast: Tamañu del papel:

en: Paragraph
ast: Párrafu

en: Password for document %s
ast: Contraseña pal documentu %s

en: Password required
ast: Necesítase contraseña

en: PostScript Documents
ast: Documentos PostScript

en: Pre_sentation
ast: _Presentación

en: Preparing to print…
ast: Tresnando pa imprentar...

en: Presentation mode is not supported for ePub documents
ast: Nun s'almite'l mou de presentación nos documentos ePub

en: Presentation mode is not supported for ePub documents.
ast: Nun s'almite'l mou de presentación nos documentos ePub

en: Previous
ast: Previu

en: Print
ast: Imprentar

en: Print settings file
ast: Ficheru d'axustes d'imprentación

en: Print this document
ast: Imprentar esti documentu

en: Printing is not supported on this printer.
ast: La impresión nun ta sofitada nesta imprentadora.

en: Printing job “%s”
ast: Imprentando trabayu “%s”

en: Printing page %d of %d…
ast: Imprentando páxina %d de %d…

en: Producer:
ast: Productor:

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Reload the document
ast: Recarga'l documentu

en: Reloading document from %s
ast: Recargando'l documentu dende %s

en: Remember _forever
ast: Remembrar pa _siempre

en: Remember password until you _log out
ast: Remembra la contraseña hasta que _salgas de la sesión

en: Remove Annot…
ast: Quitar anotación...

en: Remove the selected item from the toolbar
ast: Quita l'elementu seleicionáu de la barra de ferramientes

en: Remove the selected toolbar
ast: Quitar la barra de ferramientes seleicionada

en: Reset Zoom
ast: Restablecer Zoom

en: Reset zoom to 100%
ast: Restablecer zoom al 100%

en: Rotate _Left
ast: Voltiar a la _esquierda

en: Rotate _Right
ast: Voltiar a la d_recha

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ast: Voltiar la orientación d'imprentación de páxina de cada páxina que concase con cada páxina del documentu. Les páxines del documentu, van centrase na páxina d'imprentación.

en: Run atril as a previewer
ast: Executar Atril como un previsualizador

en: Run atril in fullscreen mode
ast: Executar Atril en mou de pantalla completa

en: Run atril in presentation mode
ast: Executar Atril en mou de presentación

en: Run document as a presentation
ast: Ver el documentu como una presentación

en: Running in presentation mode
ast: Executar en mou presentación

en: STRING
ast: CADENA

en: Save As…
ast: Guardar como...

en: Save Attachment
ast: Guardar axuntos

en: Save Current Settings as _Default
ast: Guardar los axustes actuales como predeterminaos

en: Save Image
ast: Guardar imaxe

en: Save a copy of document “%s” before closing?
ast: ¿Guardar una copia del documentu «%s» enantes de zarrar?

en: Save a copy of the current document
ast: Guarda una copia del documentu actual

en: Saving attachment to %s
ast: Guardando l'axuntu en %s

en: Saving document to %s
ast: Guardando'l documentu en %s

en: Saving image to %s
ast: Guardando la imaxe en %s

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ast: Escalar les páxines del documentu p'axustales a la páxina d'imprentación. Esbilla una de les siguientes:
    
    • «Dengún»: Nun se fai escaláu de páxina.
    
    • «Encoyer a un área imprentable»: Les páxines del documentu más grandes que l'área d'imprentación amenórguense p'axustase al área d'imprentación de páxina de la imprentadora.
    
    • «Axustar a un área imprentable»: Les páxines del documentu auméntense o amenórguense según se requiera p'axustase al área d'imprentación de páxina de la imprentadora.

en: Scroll Down
ast: Mover abaxo

en: Scroll Up
ast: Mover arriba

en: Scroll View Down
ast: Mover la vista abaxo

en: Scroll View Up
ast: Mover la vista arriba

en: Security:
ast: Seguridá:

en: Select Page
ast: Seleiciona la páxina

en: Select _All
ast: _Seleicionar too

en: Select page size using document page size
ast: Seleicionar el tamañu de páxina usando tamaños de páxines de documentos

en: Send To
ast: Unviar a

en: Send _To...
ast: _Unviar a…

en: Send current document by mail, instant message...
ast: Unviar el documentu actual per mail, mensaxe nel intre...

en: Separator
ast: Separtador

en: Session management options:
ast: Opciones d'alministración de la sesión:

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
ast: Amosar un cuadru de diálogu pa confirmar que l'usuariu quier activa la navegación por símbolo d'intercalación.

en: Show odd pages on the left in dual mode
ast: Amosar les páxines impares a la esquierda nel mou dual

en: Show or hide the side pane
ast: Amuesa o anubre'l panel llateral

en: Show or hide the toolbar
ast: Amuesa o anubre la barra ferramientes

en: Show page contents with the colors inverted
ast: Amosar los conteníos de la páxina con colores invertíos

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de xestión de la sesión

en: Show the entire document
ast: Amosar el documentu completu

en: Show two pages at once
ast: Amosar dos páxines al empar

en: Show “_%s”
ast: Amosar “_%s”

en: Shows details for Atril documents
ast: Amosar detalles de los documentos d'Atril

en: Shrink the document
ast: Amenorgar el documentu

en: Shrink to Printable Area
ast: Encoyer a un área imprentable

en: Side _Pane
ast: Barra _llateral

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID d'alministración de sesión

en: Start Presentation
ast: Aniciar presentación

en: Start a presentation
ast: Aniciar una presentación

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Style:
ast: Estilu:

en: Subject:
ast: Asuntu:

en: T_oolbar
ast: _Barra de ferramientes

en: Text License
ast: Testu de la llicencia

en: The URI of the directory last used to open or save a document.
ast: La URI del direutoriu usáu la postrer vegada p'abrir o guardar un documentu.

en: The URI of the directory last used to save a picture.
ast: La URI del direutoriu usáu la postrer vegada pa guardar una imaxe.

en: The attachment could not be saved.
ast: L'axuntu nun pudo guardase.

en: The document contains no pages
ast: El documentu nun contién páxina denguna

en: The document contains only empty pages
ast: El documentu namái tien páxines baleres

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ast: El documentu ta compuestu por dellos ficheros. Nun puede accedese a ún o más d'ellos.

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
ast: El documentu “%s” ta bloquiáu y requier d'una contraseña enantes de poder abrilu.

en: The file could not be saved as “%s”.
ast: El ficheru nun  pudo guardase como “%s”.

en: The image could not be saved.
ast: La imaxe nun pudo guardase.

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
ast: El tamañu máximu que va usase p'almacenar en caché les páxines renderizaes, llenda'l nivel d'ampliación máximu.

en: The page label of the document to display.
ast: La etiqueta de páxina del documentu qu'amosar.

en: The page number of the document to display.
ast: El númberu de páxina del documentu qu'amosar.

en: The selected printer '%s' could not be found
ast: Nun pudo atopase la imprentadora actual '%s'

en: The word or phrase to find in the document
ast: La pallabra o fras qu'atopar nel documentu

en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
ast[0]: Hai %d trabayu d'impresión activu. ¿Esperar a que la imprentadora fine'l trabayu enantes de zarrar?
ast[1]: Hai %d trabayos d'impresión activos. ¿Esperar a que la imprentadora fine'l trabayu enantes de zarrar?

en: There was an error deleting “%s”.
ast: Hebo un fallu al desaniciar “%s”.

en: There was an error displaying help
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
ast: Esti documentu ta bloquiáu y namái pue lleese conseñando la contraseña correuta.

en: This work is in the Public Domain
ast: Esti trabayu ye de Dominiu Públicu

en: Thumbnails
ast: Miniatures

en: Title:
ast: Títulu:

en: Toggle case sensitive search
ast: Alternar a gueta sensible a mayúscules

en: Toolbar Editor
ast: Editor de la barra de ferramientes

en: Transparent
ast: Tresparente

en: Type 1
ast: Tipu 1

en: Type 1 (CID)
ast: Tipu 1 (CID)

en: Type 1C
ast: Tipu 1C

en: Type 1C (CID)
ast: Tipu 1C (CID)

en: Type 3
ast: Tipu 3

en: Unable to launch external application.
ast: Nun pudo llanzase l'aplicación esterna.

en: Unable to open attachment
ast: Nun pudo abrise l'axuntu

en: Unable to open document
ast: Nun pudo abrise'l documentu

en: Unable to open external link
ast: Nun pudo abrise l'enllaz esternu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown MIME Type
ast: Tipu MIME desconocíu

en: Unknown font type
ast: Tipu de fonte desconocida

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Uploading attachment (%d%%)
ast: Xubiendo l'axuntu (%d%%)

en: Uploading document (%d%%)
ast: Xubiendo'l documentu (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
ast: Xubiendo la imaxe (%d%%)

en: Usage terms
ast: Términos d'usu

en: View multi-page documents
ast: Ver documentos multipáxina

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
ast: ¿Esperar hasta que fine'l trabayu d'imprentación “%s” enantes de zarrar?

en: Warning
ast: Avisu

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ast: Cuando ta activáu, cada páxina va imprentase nel mesmu tamañu de papel que la páxina del documentu.

en: Whether the document is automatically reloaded on file change.
ast: Si'l documentu se recarga automáticamente al modificase'l ficheru.

en: Yes
ast: Sí

en: Your print range selection does not include any pages
ast: La escoyeta d'intervalu nun inclúi denguna páxina

en: Zoom In
ast: Aumentar zoom

en: Zoom Out
ast: Amenorgar zoom

en: Zoom _In
ast: _Aumentar

en: Zoom _Out
ast: A_menorgar

en: [FILE…]
ast: [FICHERU…]

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Add Bookmark
ast: _Amestar marcador

en: _Bookmarks
ast: _Marcadores

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Continuous
ast: _Continuu

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Copy Link Address
ast: _Copiar direición del enllaz

en: _Delete Toolbar
ast: _Desaniciar barra de ferramientes

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Enable
ast: _Activar

en: _Expand Window to Fit
ast: _Espander ventana hasta axustar

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Find…
ast: _Atopar…

en: _First Page
ast: _Primer páxina

en: _Fullscreen
ast: _Pantalla completa

en: _Go
ast: _Dir

en: _Go To
ast: _Dir a

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Last Page
ast: Páxina _cabera

en: _Move on Toolbar
ast: _Mover a la barra de ferramientes

en: _Next Page
ast: Páxina _siguiente

en: _Odd pages left
ast: Páxines impares a manzorga

en: _Open Attachment
ast: _Abrir axuntos...

en: _Open Bookmark
ast: _Abrir marcador

en: _Open Link
ast: _Abrir enllaz

en: _Open…
ast: _Abrir…

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Previous Page
ast: _Páxina anterior

en: _Print…
ast: _Imprentar...

en: _Reload
ast: _Recargar

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Remove Bookmark
ast: _Quitar marcador

en: _Remove from Toolbar
ast: _Quitar de la barra de ferramientes

en: _Rename Bookmark
ast: _Renomar marcador

en: _Reset Zoom
ast: _Reestablecer Zoom

en: _Save Attachment As…
ast: _Guardar axuntu como…

en: _Save Image As…
ast: Guardar imaxe _como…

en: _Toolbar
ast: _Barra ferramientes

en: _Unlock Document
ast: _Desbloquiar documentu

en: _View
ast: _Ver

en: container file is corrupt
ast: el ficheru contenedor ta frañáu

en: content file is invalid
ast: El ficheru de conteníu nun ye válidu

en: could not extract archive
ast: nun pudo estrayese l'archivador

en: could not open archive
ast: nun pudo abrise l'archivador

en: could not open container file
ast: nun pudo abrise'l ficheru contenedor

en: could not parse content manifest
ast: Nun pudo analizase'l «manifest» del conteníu

en: could not retrieve container file
ast: nun pudo recuperase'l ficheru contenedor

en: could not retrieve filename
ast: nun pudo obtenese'l nome del ficheru

en: epub Documents
ast: Documentos ePub

en: epub file has no manifest
ast: El ficheru ePub nun tien «manifest»

en: epub file has no spine
ast: El ficheru ePub nun tien «spine»

en: epub file is corrupt, no container
ast: el ficheru epub ta fañáu porque-y falta'l contenedor

en: epub file is invalid or corrupt
ast: el ficheru epub nun ye válidu o ta dañáu

en: of %d
ast: de %d
