blueman-project - en to ast translation catalogue (273 entries)

en: %(minutes)d Minute | %(minutes)d Minutes
ast[0]: %(minutes)d Minutu
ast[1]: %(minutes)d Minutos

en: %(seconds)d Second | %(seconds)d Seconds
ast[0]: %(seconds)d Segundu
ast[1]: %(seconds)d Segundos

en: %(service)s on %(device)s
ast: %(service)s en %(device)s

en: %d %s %d %s and %d %s
ast: %d %s %d %s y %d %s

en: <b>An error has occurred while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
ast: <b>Producióse un erru al cargar un complementu. Por favor, eche voz de a los desarrollaores col conteníu d'esti mensaxe a nuesu</b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">páxina web.</a>

en: <b>Author:</b>
ast: <b>Autor:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
ast: <b>En conflictu con:</b>

en: <b>Connect To:</b>
ast: <b>Coneutar a:</b>

en: <b>DUN Support</b>
ast: <b>Sofitu DUN</b>

en: <b>Depends on:</b>
ast: <b>Ta arreyáu a:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
ast: <b>Desconeutar:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
ast: <b>Descargáu:</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
ast: <b>Recibimientu de ficheros (Object Push)</b>

en: <b>File:</b>
ast: <b>Ficheru:</b>

en: <b>GSM settings</b>
ast: <b>Axustes GSM</b>

en: <b>Log duration:</b>
ast: <b>Duración del rexistru:</b>

en: <b>Log started:</b>
ast: <b>Rexistru aniciáu:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
ast: <b>Axustes NAP</b>

en: <b>NAP Support</b>
ast: <b>NAP Sofitu</b>

en: <b>Name</b>
ast: <b>Nome</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
ast: <b>Nun hai sirvidores DHCP instalaos</b>

en: <b>PAN Support</b>
ast: <b>Sofitu PAN</b>

en: <b>Received Signal Strength: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>
ast: <b>Intensidá de la señal recibida: %(rssi)u%%</b> <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: <b>To:</b>
ast: <b>A:</b>

en: <b>Transmit Power Level: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>
ast: <b>Nivel de potencia de tresmisión: %(tpl)u%%</b> <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: <b>Uploaded:</b>
ast: <b>Xubíu:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
ast: <b>Axuste de visibilidá</b>

en: <b>_Connect</b>
ast: <b>_Coneutar</b>

en: <b>_Disconnect</b>
ast: <b>_Desconeutar</b>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
ast: <span weight="bold" size="large">Dunviar ficheros per Bluetooth</span>

en: Accept
ast: Aceutar

en: Accept files from trusted devices
ast: Aceutar ficheros de preseos de confianza

en: Adap_ters
ast: Adau_tadores

en: Adapter
ast: Adaptador

en: Adapter Preferences
ast: Preferencies del adaptador

en: Adapter for this connection is not available
ast: L'adautador nun ta disponible pa esta conexón

en: Adapter selection
ast: Esbilla d'adautador

en: Adds an exit menu item to quit the applet
ast: Amiesta un menú de salida pa colar del applet

en: Adds standard menu items to the status icon menu
ast: Amiesta un menú d'elementos estándar al menú d'estáu d'iconu

en: Always
ast: Siempres

en: Always accept
ast: Aceutar siempres

en: Always visible
ast: Siempres visible

en: Are you sure you want to reset the counter?
ast: ¿De xuru que quies reaniciar el cuntador?

en: Audio Profile
ast: Perfil d'audiu

en: Audio Source
ast: Fonte d'audiu

en: Audio/video
ast: Audiu/video

en: Authorization request for:
ast: Solicitú d'autenticación pa:

en: Blocked
ast: Bloquiáu

en: Blueman Bluetooth Manager
ast: Alministrador Bluetooth Blueman

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
ast: Blueman ye un xerente Bluetooth GTK+

en: Bluetooth Active
ast: Bluetooth activu

en: Bluetooth Adapters
ast: Adautadores Bluetooth

en: Bluetooth Authentication
ast: Autenticación Bluetooth

en: Bluetooth Device
ast: Preséu Bluetooth

en: Bluetooth Devices
ast: Preseos Bluetooth

en: Bluetooth Disabled
ast: Bluetooth deshabilitáu

en: Bluetooth Enabled
ast: Bluetooth habilitáu

en: Bluetooth File Transfer
ast: Tresferencia de ficheros Bluetooth

en: Bluetooth Manager
ast: Alministrador Bluetooth

en: Bluetooth Network
ast: Rede Bluetooth

en: Bluetooth Turned Off
ast: Bluetooth apagáu

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
ast: El bluetooth necesita prendese pa que l'alministrador de preseos furrule

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
ast: Nun ta executándose'l degorriu Bluez, blueman-manager nun pue siguir.
    Esto ye dable que signifique que nun heba adautadores Bluetooth deteutaos o que'l degorriu Bluetooth nun s'aniciare.

en: Button
ast: Botón

en: Cancel Operation
ast: Encaboxar operación

en: Cancelling
ast: Encaboxando

en: Click to disable.
ast: Faiga clic para desallistar.

en: Click to enable.
ast: Faiga click pa allistar.

en: Combo
ast: Combu

en: Computer
ast: Ordenador

en: Configuration
ast: Configuración

en: Configure Bluetooth Network
ast: Configurar rede Bluetooth

en: Configure selected plugin's preferences
ast: Configurar les preferencies del complementu esbillaes

en: Configuring networking requires privileges
ast: Requier privilexos configurar la rede

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Confirm value for authentication:
ast: Confirma'l valor pa l'autenticación:

en: Connected
ast: Coneutáu

en: Connected to %s
ast: Coneutáu a %s

en: Connected:
ast: Coneutáu:

en: Connecting
ast: Coneutando

en: Connecting…
ast: Coneutando…

en: Connection Failed:
ast: Conexón fallida:

en: Connection to BlueZ failed
ast: Falló la conexón a BlueZ

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
ast: Conecta perfiles de conexón automática de fonte A2DP, receptor A2DP y HID

en: Create pairing with the device
ast: Crear empareyamientu col preséu

en: DHCP server type:
ast: Triba de sirvidor DHCP:

en: Data activity indication
ast: Indicativu d'actividá de datos

en: Deny
ast: Refugar

en: Dependency issue
ast: Problema de dependencia

en: Device Manager
ast: Alministrador de preseos

en: Device did not respond
ast: El dispositivu nun respondió

en: Dial-up Networking
ast: Rede de marcáu

en: Dialup Networking (DUN)
ast: Rede de marcáu (DUN)

en: Dialup Settings
ast: Axustes de marcáu

en: Disconnect %s
ast: Desconeutando %s

en: Disconnected
ast: Desconeutando

en: Disconnection Failed:
ast: Desconexón fallida:

en: Discoverable…
ast: Desconeutando…

en: Discovering…
ast: Desconeutando…

en: ETA:
ast: Tiempu envaloráu:

en: Enable Bluetooth
ast: Habilitar Bluetooth

en: Enter PIN code for authentication:
ast: Introduz el códigu PIN pa l'autenticación:

en: Enter passkey for authentication:
ast: Introduz la contraseña pa l'autenticación:

en: Error occurred
ast: Asocedió un fallu

en: Error occurred while sending file %s
ast: Asocedió un fallu entrín s'unviaba'l ficheru %s

en: Exit
ast: Salida

en: Failed
ast: Fallíu

en: Failed to autostart obex service. Make sure the obex daemon is running
ast: Nun pudo empezase automáticamente el serviciu obex. Asegúrese de que'l obex daemon tea n'execución

en: Failed to change profile to %s
ast: Fallu al camudar el perfil a %s

en: Failed to connect
ast: Fallu al coneutar

en: Failed to obtain an IP address on %s
ast: Fallu al consiguir una direición IP en %s

en: Failed to reach blueman-manager
ast: Nun pudo contactase con blueman-manager

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
ast: Recibióse con ésitu'l ficheru %(0)s de %(1)s

en: File Sender
ast: Enviaor d'archivos

en: File received
ast: Ficheru recibíu

en: Files received
ast: Ficheros recibíos

en: Forcefully disconnect the device
ast: Forciar desconexón del preséu

en: GSM Settings
ast: Axustes GSM

en: Game
ast: Xuegu

en: Generic Computer
ast: Ordenador xenéricu

en: Generic Phone
ast: Teléfonu xenéricu

en: Glucose
ast: Glucosa

en: Group Network
ast: Rede de grupu

en: Hidden
ast: Anubríu

en: Hide _unnamed devices
ast: Escuende_Aparatos_Ensin_Nome

en: High
ast: Alta

en: IP Address:
ast: Direición IP:

en: Incoming Folder:
ast: Carpeta d'entrada:

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
ast: Ficheru entrante %(0)s de %(1)s

en: Incoming file over Bluetooth
ast: Ficheru entrante sobro Bluetooth

en: Input/output error
ast: Erru d'entrada salida

en: Invalid IP address
ast: Direición IP inválida

en: It seems like blueman-manager could no get activated via D-Bus. A typical cause for this is a broken graphical setup in the D-Bus activation environment that can get resolved with a call to dbus-update-activation-environment, typically issued from xinitrc (respectively the Sway config or similar).
ast: Paez que blueman-manager nun pudo activase por aciu D-Bus. Una causa típica ye una configuración gráfica defectuosa na redolá d'activación de D-Bus, que puede resolvese con una llamá a dbus-update-activation-environment, xeneralmente emitía dende xinitrc (la configuración de Sway o paecío).

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Launch DHCP client
ast: Llanzar veceru DHCP

en: Launching DHCP client requires privileges
ast: Requier privilexos llanzar veceros DHCP

en: Low
ast: Baxa

en: Make the default adapter temporarily visible
ast: Facer temporalmente visible l'adautador por defeutu

en: Manages local network services, like NAP bridges
ast: Alministra servicios de rede llocal, como pontes NAP

en: Mark/Unmark this device as trusted
ast: Conseñar/ non conseñar esti preséu como de confianza

en: Maximum items
ast: Elementos máximos

en: Miscellaneous
ast: Variedaes

en: More
ast: Más

en: Much
ast: Abonda

en: Network
ast: Rede

en: Network Access Point
ast: Puntu d'accesu de rede

en: Network Access Point (NAP)
ast: Puntu d'accesu de rede (NAP)

en: No audio endpoints registered
ast: Nun hai puntos finales d'audiu rexistraos

en: No conflicts
ast: Ensin conflictos

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
ast: Entá nun hai estadístiques d'usu disponibles. Prueba a afitar una conexón primero y dempués comprueba esta páxina.

en: Not Connected
ast: Non coneutáu

en: Not currently supported with this setup
ast: Nun ta anguaño sofitáu con esta configuración

en: Not specified
ast: Non especificáu

en: Number:
ast: Númberu:

en: Optimal
ast: Optima

en: Pair
ast: Empareyar

en: Pairing PIN code for
ast: Códigu PIN d'axugamientu para

en: Pairing passkey for
ast: Clave d'accesu d'axugamientu para

en: Pairing request
ast: Solicitú d'empareyamientu

en: Pairing request for %s
ast: Solicitú d'empareyamientu pa %s

en: Pairing request for device:
ast: Solicitú d'empareyamientu pal preséu:

en: Pairing request for:
ast: Petición d'empareyamientu pa:

en: Personal Area Network
ast: Area Personal de la Rede

en: Phone
ast: Teléfonu

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
ast: El complementu <b>"%(0)s"</b> ta arreyáu a <b>%(1)s</b>. Descargar <b>%(1)s</b> tamién descargará <b>"%(0)s"</b>.
    ¿Siguir?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
ast: El complementu <b>"%(0)s"</b> en conflictu con <b>%(1)s</b>. Cargar <b>%(1)s</b> tamién descargará <b>"%(0)s"</b>.
    ¿Siguir?

en: Plugins
ast: Complementos

en: Poor
ast: Probe

en: Printer
ast: Imprentadora

en: Provides DBus API for other Blueman components
ast: Apurre una API DBus pa otros componentes de Blueman

en: Provides OBEX file transfer capabilities
ast: Apurre capacidaes de tresferencia de ficheros OBEX

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
ast: Apurre un veceru dhcp básicu pa conexones Bluetooth PAN.

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
ast: Apurre un menú d'elementos pa facer visible temporalmente l'adautador por defeutu al tar afitáu como anubríu por defeutu

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
ast: Apurre un menú d'elementos que contien les caberes conexones usaes pa un accesu rápidu

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
ast: Apurre sofitu básicu pa conexones a internet pel perfil DUN.

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
ast: Apurre contraseñes, servicios d'autenticación pal degorriu BlueZ

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
ast: Apurre sofitu pa rede d'area personal (PAN) introducida en NetworkManager 0.8

en: R_ename device…
ast: R_enombrar dispositivu…

en: Received %(files)d file in the background | Received %(files)d files in the background
ast[0]: Recibíu %(files)d ficheru de fondu
ast[1]: Recibíos %(files)d ficheros de fondu

en: Received %(files)d more file in the background | Received %(files)d more files in the background
ast[0]: Recibíu %(files)d ficheru más de fondu
ast[1]: Recibíos %(files)d ficheros más de fondu

en: Received Signal Strength: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>
ast: Intensidá de la señal recibida: %(rssi)u%% <i>(%(rssi_state)s)</i>

en: Receiving file
ast: Recibiendo ficheru

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
ast: Recibiendo ficheru %(0)s de %(1)s

en: Recommended
ast: Aconseyáu

en: Reconnect to…
ast: Desconeutando…

en: Reject
ast: Refugar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Remove this device from the known devices list
ast: Desaniciar esti preséu de la llista de preseos conocíos

en: Rename device
ast: Renombra aparatu

en: Renew IP Address
ast: Anovar direición IP

en: Retry
ast: Reintentar

en: Robot
ast: Robó

en: S_ort By
ast: O_rdenar Por

en: Script to execute on connection
ast: Script pa executar na conexón

en: Search
ast: Guetar

en: Search for nearby devices
ast: Guetar preseos cercanos

en: Searching
ast: Guetando

en: Select Device
ast: Esbillar preséu

en: Select audio profile for PulseAudio
ast: Esbillar perfil d'audiu pa PulseAudio

en: Select folder for incoming file transfers
ast: Escoyer carpeta para tresferencies d'arquivos entrantes

en: Send File
ast: Unviar ficheru

en: Send _Files to Device
ast: Unviar _ficheros al preséu

en: Send a _File…
ast: Unviar un _ficheru…

en: Send file(s) to the device
ast: Unviar ficheru(os) al preséu

en: Send note
ast: Unviar nota

en: Sending File
ast: Unviando ficheru

en: Serial Port %s
ast: Puertu serial %s

en: Serial port connected
ast: Coneutáu'l puertu serial

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
ast: Agora tará disponible per <b>%s</b> el serviciu de puertu serial nel preséu <b>%s</b>

en: Server
ast: Sirvidor

en: Service Desk
ast: Serviciu

en: Service Preferences
ast: Preferencies del serviciu

en: Service:
ast: Serviciu:

en: Show _Statusbar
ast: Enseña_Barra_de_Estáu

en: Show _Toolbar
ast: Enseña_Barra_de_Xeres

en: Show input
ast: Amosar entrada

en: Shows network traffic usage
ast: Amuesa l'usu de tráficu de rede

en: Skip
ast: Saltar

en: Smartphone
ast: Teléfonu intelixente

en: Sub-optimal
ast: Mala

en: Success!
ast: ¡Ésitu!

en: Temporarily visible
ast: Visible temporalmente

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
ast: Amosaráse'l númberu máximu d'elementos del menú de conexones recientes.

en: There was a problem launching script %s
    %s
ast: Hebo un problema executando'l script %s
    %s

en: This should be overwritten
ast: Esto tien que sobrescribise

en: Too much
ast: Enforma

en: Total data received and rate of transmission
ast: Datos totales recibíos y tasa de tresmisión

en: Total data sent and rate of transmission
ast: Datos totales dunviaos y tasa de tresmisión

en: Touch Panel
ast: Panel Táctil

en: Traffic statistics
ast: Estadístiques de tráficu

en: Transfer
ast: Treferencia

en: Transfer failed
ast: Tresferencia fallida

en: Transfer of file %(0)s failed
ast: Tresferencia del ficheru %(0)s fallida

en: Transmit Power Level: %(tpl)u%% <i>(%(tpl_state)s)</i>
ast: Nivel de potencia de tresmisión: %(tpl)u%% <i>(%(tpl_state)s)</i>

en: Trust
ast: Enfotu

en: Turn off all adapters
ast: Apagar tolos adautadores

en: Turn on all adapters
ast: Encender tolos adautadores

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unnamed device
ast: Aparatu ensin nome

en: Unspecified
ast: Ensin especificar

en: Untrust
ast: Rocea

en: Vehicle
ast: Vehículu

en: Very High
ast: Mui alta

en: _Adapter
ast: _Adautador

en: _Added
ast: _Añadíu

en: _Block
ast: _Bloquiar

en: _Cancel
ast: _Encaboxando

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Descending
ast: _Baxando

en: _Device
ast: _Preséu

en: _Devices
ast: _Preseos

en: _Exit
ast: _Colar

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Local Services
ast: Servicios _llocales

en: _Name
ast: _Nome

en: _Pair
ast: _Empareyar

en: _Plugins
ast: _Complementos

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Remove…
ast: Desaniciar…

en: _Report a Problem
ast: _Informar un problema

en: _Reset
ast: _Reaniciar

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Stop
ast: _Para

en: _Trust
ast: _Confiar

en: _Unblock
ast: _Desbloquiar

en: _Untrust
ast: _Nun confiar

en: _View
ast: _Ver

en: day | days
ast[0]: día
ast[1]: díes

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

en: no
ast: non

en: obexd not available
ast: obexd nun ta disponible

en: yes
ast: sí
