eom 1.26.0 - en to ast translation catalogue (278 entries)

en:  (invalid Unicode)
ast:  (Unicode non válidu)

en: %.1f (35mm film)
ast: %.1f (película de 35mm)

en: %.1f (lens)
ast: %.1f (llonx. focal)

en: <b>%f:</b> original filename
ast: <b>%f:</b> nome de ficheru orixinal

en: <b>%n:</b> counter
ast: <b>%n:</b> cuntador

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
ast: Nun se pudo alcontrar la papelera pa "%s". ¿Quies desaniciar esta imaxe pa siempre?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
ast: Un valor mayor que 0 determina los segundos qu'una imaxe permanez na pantalla hasta que la siguiente s'amuesa automáticamente. Cero desactiva la visualización automática.

en: About this application
ast: Tocante a esti programa

en: Active plugins
ast: Plugins Activos

en: All Files
ast: Tolos Ficheros

en: All Images
ast: Toles Imáxenes

en: Allow zoom greater than 100% initially
ast: Permite una ampliación mayor que'l 100% d'aniciu

en: Aperture Value:
ast: Valor d'Apertura:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
ast: ¿De xuru quies mover
    "%s" a la papelera?

en: As _background
ast: Como _fondu de pantalla

en: As check _pattern
ast: Como _patrón de cuadrícula

en: As custom c_olor:
ast: Como c_olor personalizáu:

en: At least two file names are equal.
ast: A lo menos hai dos nomes de ficheru iguales.

en: Author:
ast: Autor:

en: Automatic orientation
ast: Orientación automática

en: Background
ast: Fondu de pantalla

en: Background Color
ast: Color de Fondu

en: Both
ast: Dambos

en: Browse and rotate images
ast: Restola y voltia imáxenes

en: C_enter:
ast: C_entru:

en: Camera
ast: Cámara

en: Camera Model:
ast: Modelu de Cámara:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
ast: Camuda la visibilidá de la coleición d'imáxenes del panel na ventana actual

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
ast: Camuda la visibilidá del panel llateral na ventana actual

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ast: Camuda la visibilidá de la barra d'estáu na ventana actual

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ast: Camuda la visibilidá de la barra de ferramientes na ventana actual

en: Choose a folder
ast: Escueyi una carpeta

en: Close _without Saving
ast: Zarrar _ensin Guardar

en: Close window
ast: Zarrar ventana

en: Collection
ast: Coleición

en: Color for Transparent Areas
ast: Color pa Árees Tresparentes

en: Could not display help for Eye of MATE
ast: Nun pudo amosarse l'ayuda pa Eye of MATE

en: Could not load image '%s'.
ast: Nun se pudo cargar la imaxe '%s'.

en: Couldn't access trash.
ast: Nun se pudo acceder a la papelera.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ast: Nun se pudo atopar memoria pa cargar el ficheru JPEG

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ast: Nun se pudo crear el ficheru temporal pa guardar: %s

en: Couldn't delete file
ast: Nun se pudo esborrar el ficheru

en: Date
ast: Fecha

en: Date in statusbar
ast: Data na barra d'estáu

en: Date/Time:
ast: Data/Hora:

en: Delay in seconds until showing the next image
ast: Retardu en segundos hasta que s'amuesa la imaxe siguiente

en: Description:
ast: Descripción:

en: Destination folder:
ast: Carpeta de destín:

en: Details
ast: Detalles

en: Disable image collection
ast: Desactivar la coleición d'imáxenes

en: EXIF not supported for this file format.
ast: EXIF non sofitáu pa esti formatu de ficheru.

en: E_xpand images to fit screen
ast: E_spander imáxenes hasta axustar a la pantalla

en: East
ast: Este

en: Edit the application toolbar
ast: Editar la barra de ferramientes de l'aplicación

en: Enlarge the image
ast: Allargar la imaxe

en: Error on deleting image %s
ast: Fallu al esborrar la imaxe %s

en: Error printing file:
    %s
ast: Fallu al imprentar el ficheru:
    %s

en: Exposure Time:
ast: Tiempu d'Esposición:

en: Extrapolate Image
ast: Estrapolar Imaxe

en: Eye of MATE Image Viewer
ast: Visor d'imáxenes Eye of MATE

en: Eye of MATE Preferences
ast: Preferencies d'Eye of MATE

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
ast: El Visor d'imáxenes nun pudo determinar un formatu de ficheru escribible sofitáu basándose nel nome del ficheru.

en: File Name Preview
ast: Prever nome de ficheru

en: File Path Specifications
ast: Especificaciones de la Ruta de Ficheru

en: File format is unknown or unsupported
ast: El formatu de ficheru ye desconocíu o nun ta sofitáu

en: Filename format:
ast: Formatu del nome de ficheru:

en: Fit
ast: Axustar

en: Fit the image to the window
ast: Axusta la imaxe a la ventana

en: Flip _Horizontal
ast: Espeyar _Horizontalmente

en: Flip _Vertical
ast: Espeyar _Verticalmente

en: Focal Length
ast: Llonxitú Focal

en: Focal Length:
ast: Distancia Focal:

en: Folder
ast: Carpeta

en: Fullscreen with double-click
ast: Pantalla completa con pulsación duble

en: General
ast: Xeneral

en: Go to a random image of the collection
ast: Dir a una imaxe de la coleición al debalu

en: Go to the first image of the collection
ast: Dir a la primer imaxe de la coleición

en: Go to the last image of the collection
ast: Dir a la cabera imaxe de la coleición

en: Go to the next image of the collection
ast: Dir a la siguiente imaxe de la coleición

en: Go to the previous image of the collection
ast: Dir a la imaxe anterior de la coleición

en: Height:
ast: Altor:

en: Help on this application
ast: Ayuda tocante a esta aplicación

en: ISO Speed Rating:
ast: Tasa de velocidá ISO:

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
ast: Si la clave de tresparencia tien un valor COLOR, entós, esta clave determina'l color que s'usa pa conseñar la tresparencia.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
ast: Si esto s'afita a FALSE les imáxenes pequeñes nun sedrán axustaes hasta cubrir tola pantalla d'aniciu.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
ast: Si nun guardes los cambeos, van perdese dafechu.

en: If you don't save, your changes will be lost.
ast: Si nun guardes los cambeos van perdese dafechu.

en: Image
ast: Imaxe

en: Image Data
ast: Datos de la Imaxe

en: Image Enhancements
ast: Ameyora d'Imaxe

en: Image Properties
ast: Propiedaes d'Imaxe

en: Image Settings
ast: Axustes d'Imaxe

en: Image Taking Conditions
ast: Condiciones nes que se Tomó la Imaxe

en: Image View
ast: Vista d'Imaxe

en: Image Zoom
ast: Zoom d'Imaxe

en: Image loading failed.
ast: Fallu al cargar la imaxe.

en: In
ast: Aumentar

en: Inches
ast: Pulgaes

en: Interpolate Image
ast: Interpolar Imaxe

en: Keywords:
ast: Pallabres clave:

en: Leave Fullscreen
ast: Dexar Pantalla Completa

en: Left
ast: Esquierda

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ast: Llista de los complementos activos. Nun contién el «Allugamientu» de los complementos activos. Adique'l ficheru .eom-plugin pa obtener el «Allugamientu» pa un complementu determináu.

en: Location:
ast: Llocalización:

en: Loop through the image sequence
ast: Ciclar a traviés de la secuencia d'imáxenes

en: Maker Note
ast: Nota de Marcador

en: Metadata
ast: Metadatos

en: Metering Mode:
ast: Mou de Midida:

en: Millimeters
ast: Milímetros

en: Mirror the image horizontally
ast: Espeya la imaxe horizontalmente

en: Mirror the image vertically
ast: Espeya la imaxe verticalmente

en: Move the selected image to the trash folder
ast: Mover la imaxe seleicionada a la papelera

en: Move the selected item on the toolbar
ast: Mueve l'elementu seleicionáu a la barra de ferramientes

en: Move to _Trash
ast: Mover a la _Papelera

en: Name:
ast: Nome:

en: No image loaded.
ast: Nun se cargó denguna imaxe.

en: No images found in '%s'.
ast: Nun s'alcontraron imáxenes en '%s'.

en: None
ast: Dengún

en: North
ast: Norte

en: Open Containing _Folder
ast: Abrir la _carpeta contenedora

en: Open Folder
ast: Abrir Carpeta

en: Open _with
ast: Abrir _con

en: Open a file
ast: Abrir un ficheru

en: Open in fullscreen mode
ast: Abrir en mou de pantalla completa

en: Open in slideshow mode
ast: Abrir en mou diapositives

en: Open the selected image with a different application
ast: Abre la imaxe seleicionada con una aplicación diferente

en: Options
ast: Opciones

en: Other
ast: Otres

en: Out
ast: Amenorgar

en: Page Setup
ast: Configuración de Páxina

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
ast: Téntalo con una estensión de ficheru desemeyada como .png o .jpg.

en: Plugins
ast: Complementos

en: Position
ast: Posición

en: Prefere_nces
ast: Prefere_ncies

en: Preferences for Eye of MATE
ast: Preferencies pa Eye of MATE

en: Preview
ast: Entever

en: Print the selected image
ast: Imprentar la imaxe seleicionada

en: Prope_rties
ast: P_ropiedaes

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Question
ast: Entruga

en: Reload Image
ast: Recargar Imaxe

en: Reload current image
ast: Recargar la imaxe actual

en: Remove the selected item from the toolbar
ast: Quita l'elementu seleicionáu de la barra de ferramientes

en: Remove the selected toolbar
ast: Quitar la barra de ferramientes seleicionada

en: Rename from:
ast: Renomar de:

en: Replace spaces with underscores
ast: Trocar espacios por guión baxu

en: Right
ast: Drecha

en: Rotate Counterc_lockwise
ast: Voltiar en Sen _Antihorariu

en: Rotate the image 90 degrees to the left
ast: Voltia la imaxe 90 graos a la esquierda

en: Rotate the image 90 degrees to the right
ast: Voltia la imaxe 90 graos a la drecha

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: Executa '%s --help' pa ver una llista completa de les opciones disponibles na llinia de comandos.

en: S_elect the images you want to save:
ast: S_eleiciona les imáxenes que quies guardar:

en: Save As
ast: Guardar Como

en: Save Image
ast: Guardar Imaxe

en: Save _As
ast: Guardar _como

en: Save _As…
ast: Guardar C_omo…

en: Save changes in currently selected images
ast: Guardar los cambeos nes imáxenes actualmente seleicionaes

en: Save changes to image "%s" before closing?
ast: ¿Guardar cambeos na imaxe "%s" enantes de zarrar?

en: Save the selected images with a different name
ast: Guarda les imáxenes seleicionaes con un nome diferente

en: Saving image "%s" (%u/%u)
ast: Guardando imaxe "%s" (%u/%u)

en: Saving image locally…
ast: Guardando la imaxe llocalmente…

en: Scroll wheel zoom
ast: Ampliación cola rueda del mur

en: Separator
ast: Separtador

en: Sequence
ast: Secuencia

en: Set as _Desktop Background
ast: Afitar como Fondu del _Escritoriu

en: Set the selected image as the desktop background
ast: Afitar la imaxe seleicionada como'l fondu del escritoriu

en: Show the application's version
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: Show the current image in fullscreen mode
ast: Amosar la imaxe actual en mou de pantalla completa

en: Show the image at its normal size
ast: Amuesa la imaxe col so tamañu normal

en: Show the properties and metadata of the selected image
ast: Amuesa les propiedaes y los metadatos de la imaxe seleicionada

en: Show “_%s”
ast: Amosar “_%s”

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
ast: Amuesa/Anubre los botones de desplazamientu del panel de coleición d'imáxenes.

en: Show/Hide the image collection pane.
ast: Amuesa/Anubre'l panel de coleición d'imáxenes.

en: Show/Hide the window side pane.
ast: Amuesa/Anubre'l panel llateral de la ventana.

en: Show/Hide the window statusbar.
ast: Amuesa/Anubre la barra d'estáu de la ventana.

en: Show/Hide the window toolbar.
ast: Amuesa/Anubre la barra de ferramientes de la ventana.

en: Shrink the image
ast: Encueye la imaxe

en: Side _Pane
ast: Barra _Llateral

en: Size
ast: Tamañu

en: Slideshow
ast: Diapositives

en: Smooth images when zoomed-_in
ast: Suavizar imáxenes al _ampliar

en: Smooth images when zoomed-_out
ast: Suavizar imáxenes al _amenorgar

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
ast: Dalgunes de les imáxenes seleicionaes nun se pueden mover a la papelera y van ser desaniciaes dafechu. ¿Daveres quies siguir?

en: South
ast: Sur

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
ast: Aniciar una nueva instancia n'arróu de refugar la que yá esiste

en: Start a slideshow view of the images
ast: Anicia una presentación de diapositives de les imáxenes

en: Start counter at:
ast: Aniciar cuntador en:

en: T_oolbar
ast: _Barra de ferramientes

en: Tag
ast: Etiqueta

en: Taken on
ast: Tomada en

en: Temporary file creation failed.
ast: La creación del ficheru temporal falló.

en: The given locations contain no images.
ast: Los allugamientos proporcionaos nun contienen imáxenes.

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
ast: La imaxe "%s" afitóse como Fondu d'Escritoriu.
    ¿Quies camudar el so aspeutu?

en: The image whose printing properties will be set up
ast: Imaxe a la que se van definir les propiedaes

en: The information for the page where the image will be printed
ast: Información de la páxina u se va imprentar la imaxe

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
ast: El multiplicador a aplicar cuando s'use'l mur p'ampliar. Esti valor define'l pasu de l'ampliación usada pa cada eventu de desplazamientu. Por exemplo, 0.05 resulta nun incrementu del 5% pa cada eventu de desplazamientu y 1.00 resulta nun incrementu d'ampliación del 100%.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ast: Esti programa distribúise col enfotu de que seya usable, pero ENSIN NENGUNA GARANTÍA, inclusive ensin la garantía implícida de COMERCIALIDÁ o ADECUACIÓN A UN PROPÓSITU PARTICULAR. Llei la Llicencia Pública Xeneral pa más detáis.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ast: Esti programa ye software llibre; pues redistribuyilu y/o camudalu baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral de GNU espublizada pola Fundación del Software Llibre; na versión 2 o (a la to eleición) una más nueva.

en: Time
ast: Tiempu

en: To:
ast: A:

en: Toolbar Editor
ast: Editor de la Barra de Ferramientes

en: Transformation failed.
ast: Falló la tresformación.

en: Transformation on unloaded image.
ast: Tresformación nuna imaxe nun cargada.

en: Transparency color
ast: Color de tresparencia

en: Transparency indicator
ast: Indicador de tresparencia

en: Transparent Parts
ast: Partes tresparentes

en: Trash images without asking
ast: Unviar imáxenes a la papelera ensin entrugar

en: Type
ast: Triba

en: Type:
ast: Triba:

en: Undo the last change in the image
ast: Desfai'l caberu cambéu na imaxe

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Use "%s" to open the selected image
ast: Usar "%s" p'abrir la imaxe seleicionada

en: Value
ast: Valor

en: West
ast: Oeste

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
ast: Conseña si'l seleutor de ficheros tien d'amosar la carpeta d'imáxenes del usuariu si nun hai denguna imaxe cargada.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
ast: Conseña si'l panel de coleición d'imáxenes tendría de ser redimensionable o non.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
ast: Conseña si hai d'estrapolar la imaxe al ampliala. Produz meyor calidá pero va daqué más sele que les imáxenes non estrapolaes.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
ast: Conseña si la imaxe tien de voltiase automáticamente basándose na orientación EXIF.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
ast: Conseña si la llista de metadatos nel diálogu de propiedaes tien de tener la so propia páxina.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
ast: Conseña si la rueda del mur tien d'usase p'ampliar o non.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
ast: Conseña si la secuencia d'imáxenes tien d'amosase nun bucle infinitu.

en: Width:
ast: Anchor:

en: XMP Other
ast: Otru XMP

en: XMP Rights Management
ast: Xestión de Drechos XMP

en: Zoom _Out
ast: A_menorgar

en: Zoom multiplier
ast: Multiplicador d'ampliación

en: [FILE…]
ast: [FICHERU…]

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Automatic orientation
ast: _Auto orientación

en: _Best Fit
ast: Axus_te Óptimu

en: _Bottom:
ast: A_baxo:

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Copy
ast: _Copiar

en: _Delete Toolbar
ast: _Esborrar Barra de Ferramientes

en: _Do not ask again during this session
ast: _Nun entrugar otra vuelta durante esta sesión

en: _Edit
ast: _Editar

en: _First Image
ast: _Primer Imaxe

en: _Fullscreen
ast: _Pantalla completa:

en: _Go
ast: _Dir

en: _Height:
ast: A_ltor:

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Image
ast: _Imaxe

en: _Image Collection
ast: Coleición d'_Imáxenes

en: _Last Image
ast: _Cabera Imaxe

en: _Left:
ast: _Izquierda:

en: _Loop sequence
ast: Secuencia en _bucle

en: _Move on Toolbar
ast: _Mover a la Barra de Ferramientes

en: _Next
ast: _Siguiente

en: _Next Image
ast: Imaxe _Siguiente

en: _Normal Size
ast: Tamañu _Normal

en: _Open…
ast: _Abrir…

en: _Previous
ast: _Anterior

en: _Previous Image
ast: Imaxe _Anterior

en: _Print…
ast: Im_prentar...

en: _Random Image
ast: Imaxe al D_ebalu

en: _Reload
ast: _Recargar

en: _Remove from Toolbar
ast: _Quitar de la Barra de Ferramientes

en: _Reset to Default
ast: _Resetear a Predeterminaos

en: _Retry
ast: _Reintentar

en: _Right:
ast: D_recha:

en: _Rotate Clockwise
ast: _Voltiar en Sen Horariu

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Scaling:
ast: E_scaláu:

en: _Statusbar
ast: Barra d'E_stáu

en: _Switch image after:
ast: _Camudar imaxe tres:

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Top:
ast: _Arriba:

en: _Undo
ast: Desfacer

en: _Unit:
ast: _Unidá:

en: _View
ast: _Ver

en: _Width:
ast: _Anchu:

en: _Zoom In
ast: _Ampliar

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
ast: Papelera

en: as is
ast: como ye

en: seconds
ast: segundos
