vlc 3.0.13 - en to ast translation catalogue (4086 entries)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
ast: 
    Conteníu guardáu al ficheru vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
ast: 
    Calca la tecla RETORNU pa siguir...

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
ast: 
    Avisu: si nun pues aportar a la GUI (Interfaz Gráfica d'Usuariu), abri una ventana de llinia de comandos, vaya a la carpeta au instaló VLC y execute «vlc -I qt»

en:  .                      Show/Hide hidden files
ast: .           Amosar/Anubrir ficheros ocultos

en:  /                      Look for an item
ast: /                      Buscar un oxetu

en:  <, >                   Next/Previous chapter
ast: <, >        Capítulu siguiente/anterior

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
ast: <intro>     Amiesta ficheru escoyíu a llista de reproducción

en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
ast: <izquierda>,<derecha>         Buscar +1%%

en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
ast: <Re Páx>,<Av Páx>    Navegar pola caxa páxina a páxina

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
ast: <espacio>   Amiesta la carpeta escoyida a llista de reproducción

en:  <space>                Pause/Play
ast: <espacio>                Posa/Reproducir

en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
ast: <aniciu>,<fin>          Navegar al entamu/fin de la caxa

en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
ast: <arriba>,<abaxo>            Navegar pola caxa llinia a llinia

en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
ast: <arriba>,<abajo>  Buscar +/-5%%

en:  A                      Add an entry
ast: A                      Amestar una entrada

en:  B                      Show/Hide filebrowser
ast: B           Amosar/Anubrir esplorador de ficheros

en:  Chapter  : %ld/%d
ast: Capítulu : %ld/%d

en:  Chapter  : %lld/%d
ast: Capítulu : %lld/%d

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
ast: Ctrl-l            Enfrescar la pantalla

en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
ast: D, <borrar>, <supr>  Desaniciar una entrada

en:  Esc                    Close Add/Search entry
ast: Esc         Zarrar Amestar/Buscar entrada

en:  L                      Show/Hide messages box
ast: L           Amosar/Anubrir caxa de mensaxes

en:  O                      Reverse order Playlist by title
ast: O                      Invertir orde de llista de reproducción per títulu

en:  P                      Show/Hide playlist box
ast: P           Amosar/Anubrir caxa de llista de reproducción

en:  Position : %s/%s
ast: Posición : %s/%s

en:  Profile Name Missing
ast: Nome de perfil ausente

en:  R                      Toggle Repeat item
ast: R                      Camudar repetir oxetu

en:  S                      Show/Hide statistics box
ast: S           Amosar/Anubrir caxa d'estadístiques

en:  Source   : %s
ast: Orixe   : %s

en:  Title    : %ld/%d
ast: Títulu   : %ld/%d

en:  Title    : %lld/%d
ast: Títulu   : %lld/%d

en:  [ h for help ]
ast: [ h p'ayuda ]

en:  [, ]                   Next/Previous title
ast: [, ]        Títulu siguiente/anterior

en:  a, z                   Volume Up/Down
ast: a, z                   Baxar/Xubir volume

en:  days
ast:  díes

en:  e                      Eject (if stopped)
ast: y           Espulsar (si deteníu)

en:  f                      Toggle Fullscreen
ast: f                      Camudar a pantalla completa

en:  g                      Go to the current playing item
ast: g                      Dir al oxetu actual reproducíu

en:  h,H                    Show/Hide help box
ast: h,H         Amosar/Anubrir caxa d'ayuda

en:  i                      Show/Hide info box
ast: i           Amosar/Anubrir caxa d'información

en:  l                      Toggle Loop Playlist
ast: l                      Conmutar bucle llista de reproducción

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
ast: n, p        Siguiente/Anterior oxetu de la llista de reproducción

en:  o                      Order Playlist by title
ast: o                      Ordenar llista de reproducción per títulu

en:  q, Q, Esc              Quit
ast: q, Q, Esc             Salir

en:  r                      Toggle Random playing
ast: r                      Camudar reproducción aleatoria

en:  s                      Stop
ast: s           Detener

en:  x                      Show/Hide objects box
ast: x           Amosar/Anubrir caxa d'oxetos

en: "Rating" to put in ASF comments.
ast: «Puntuación» a poner en comentarios ASF.

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
ast: Valor «O» pa la clave de color de la bluescreen (en valores YUV). De 0 a 255. Predetermináu a 120 p'azul.

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
ast: Valor «V» pa la clave de color de la bluescreen (en valores YUV). De 0 a 255. Predetermináu a 90 p'azul.

en: #paste your VLM commands here
ast: #apega los tos comandos VLM equí

en: %i tracks
ast: %i pistes

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
ast: %s
    Descargando... %s/%s %.1f%% fecho

en: %s (Encoded Output)
ast: %s (Salida codificada)

en: %u Hz
ast: %o Hz

en: %u kb/s
ast: %o kb/s

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
ast[0]: %u módulu anubríu porque namái tien opciones avanzaes.
ast[1]: %u módulos anubríos porque namái tiene tienen opciones avanzaes.

en: &About
ast: &Tocante a

en: &Advanced Controls
ast: Controles &avanzaos

en: &Advanced Open...
ast: Abrir avan&záu...

en: &Apply
ast: &Aplicar

en: &Aspect Ratio
ast: Proporció&n

en: &Audio
ast: &Audiu

en: &Cancel
ast: &Encaboxar

en: &Chapter
ast: &Capítulu

en: &Clear
ast: &Llimpiar

en: &Close
ast: &Zarrar

en: &Codec Information
ast: Información del &códec

en: &Crop
ast: &Retayar

en: &Deinterlace
ast: &Desentellazar

en: &Deinterlace mode
ast: Mou &desentellazáu

en: &Disc
ast: &Discu

en: &Effects and Filters
ast: Efeutos y &filtros

en: &Enqueue
ast: &Encolar

en: &Faster
ast: Más &rápidu

en: &File
ast: &Ficheru

en: &Fullscreen
ast: &Pantalla completa

en: &Fullscreen Interface
ast: Interfaz a pantalla completa

en: &General
ast: &Xeneral

en: &Go
ast: &Dir

en: &Help
ast: Ay&uda

en: &Jump Forward
ast: Saltar a&lantre

en: &Manage
ast: Al&ministrar

en: &Media
ast: &Mediu

en: &Messages
ast: &Mensaxes

en: &Network
ast: &Rede

en: &No
ast: &Non

en: &Open File...
ast: Abrir &ficheru...

en: &Play
ast: &Reproducir

en: &Playback
ast: &Reproducción

en: &Preferences
ast: &Preferencies

en: &Program
ast: &Programa

en: &Quit
ast: &Quitar

en: &Recheck version
ast: &Recomprobar versión

en: &Reset Preferences
ast: &Restaurar preferencies

en: &Save
ast: &Guardar

en: &Save Metadata
ast: &Guardar metadatos

en: &Save as...
ast: &Guardar como...

en: &Search:
ast: &Guetar

en: &Select
ast: &Seleicionar

en: &Start
ast: &Aniciar

en: &Stop
ast: D&etener

en: &Stream
ast: E&mitir

en: &Stream...
ast: E&mitir...

en: &Track Synchronization
ast: &Sincronización de pista

en: &VLM Configuration
ast: Configuración &VLM

en: &Video
ast: &Videu

en: &View
ast: &Ver

en: &Visualizations
ast: &Visualizaciones

en: &Yes
ast: &Sí

en: (Delayed)
ast: (Retrasáu)

en: +----[ Remote control commands ]
ast: +----[ Comandos de control remotu ]

en: +----[ end of help ]
ast: +----[ fin d'ayuda ]

en: +-[Audio Decoding]
ast: +-[Decodificación d'audio]

en: +-[Incoming]
ast: +-[Emisión entrante]

en: +-[Video Decoding]
ast: +-[Decodificación de videu]

en: 0.35 (same as DVB-S)
ast: 0.35 (igual que DVB-S)

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
ast: VBR calidable de 1 pase. Rangu 0 a 51.

en: 1:1 Original
ast: 1:1 orixinal

en: 1:2 Half
ast: 1:2 mediu

en: 1:4 Quarter
ast: 1:4 cuartu

en: 1:File
ast: 1:Ficheru

en: 2 Pass
ast: Pase 2

en: 2:1 Double
ast: 2:1 doble

en: 525 lines / 60 Hz
ast: 525 llinies / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
ast: 625 llinies / 50 Hz

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
ast: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Bienveníu a l'ayuda del reproductor multimedia VLC</h2><h3>Documentación</h3><p>Pues atopar la documentación de VLC na páxina web <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a de VideoLAN.> </p><p> Si tas empezando a usar el reproductor multimedia VLC, llei la <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introducción al reproductor multimedia VLC</em></a></p><p> Vas atopar dalguna información sobre cómo usar el reproductor nel documentu <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Cómo reproducir ficheros col reproductor multimedia VLC</em></a></p><p> Pa les xeres de guardáu, conversión, trescodificación, codificación, multiplexáu y emisión, vas alcontrar información útil na <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">documentación d'emisión («streaming»)</a></p><p> Si nun conoces la terminoloxía, consulta la <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">base de conocimentos</a></p><p> Pa conocer los principales atayos de tecláu, llei la páxina de <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">atayos</a></p><h3> Ayuda</h3><p>Enantes d'entrugar, consulta primero la <a href="http://wiki.videolan.org/Frequently_Asked_Questions">FAQ</a></p><p> Depués podríes algamar (y dar) ayuda nos <a href="http://forum.videolan.org">foros</a ,>les <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">llistes de corréu</a o la nuesa> canal IRC (<a href="http://www.videolan.org/webirc/"><em>#videolan</em></a en> irc.freenode.net).</p><h3> Contribúi col proyectu</h3><p>Pues ayudar al proyectu VideoLAN dando daqué del to tiempu p'ayudar a la comunidá, a diseñar pieles, a tornar la documentación, a probar y a codificar. Tamién pues donar fondos y material p'ayudar. Y por supuestu, pue <b>promocionar</b> el reproductor multimedia VLC.</p></body></html>

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
ast: Una escala fixa de cuantizador de videu pa codificación VBR (valores aceutaos: 0.01 a 255.0).

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
ast: Una llista d'efeutos visuales dixebraos por comes

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
ast: Hai una nueva versión de VLC (%1.%2.%3%4) disponible.

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
ast: Un valor positivu significa que l'audio va adelantáu al videu

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
ast: Un valor positivu significa que los subtítulos van adelantaos al videu

en: A/52 audio packetizer
ast: Empaquetador d'audio A/52

en: A/52 dynamic range compression
ast: Compresión de rangu dinámicu A/52

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
ast: Decodificador d'audio AAC (usando libfaad2)

en: AAC extension
ast: Estensión AAC

en: AACS MMC failed.
ast: falló AACS MMC.

en: ADPCM audio decoder
ast: Decodificador d'audio ADPCM

en: AES key file
ast: Ficheru de clave AES

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
ast: Decodificador d'audio AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
ast: Empaquetador d'audio AES3/SMPTE 302M

en: AIFF demuxer
ast: Demuxer AIFF

en: ALSA audio output
ast: Salida d'audio ALSA

en: AM Tuner mode
ast: Mou sintonizador AM

en: AM radio
ast: Radio AM

en: ARM NEON video chroma conversions
ast: Conversiones de croma de videu ARM NEON

[ctx: ASCII]
en: VLC media player
ast: Reproductor multimedia VLC

en: ASCII Art
ast: Arte ASCII

en: ASCII-art video output
ast: Salida de videu ASCII-art

en: ASF muxer
ast: Muxer ASF

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
ast: Tamañu de paquete ASF -- por defeutu ye 4096 bytes

en: ASF/WMV demuxer
ast: Demuxor ASF/WMV

en: ASX playlist import
ast: Importar llista de reproducción ASX

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
ast: Decodificador d'audio ATSC A/52 (AC-3)

en: ATSC minor channel
ast: Canal secundaria ATSC

en: ATSC reception parameters
ast: Parámetros de receición ATSC

en: AU demuxer
ast: Demuxer AU

en: AVI demuxer
ast: Demuxor AVI

en: AVI muxer
ast: Muxer AVI

en: Abkhazian
ast: Abkhazianu

en: Abort
ast: Albortar

en: About
ast: Tocante a

en: About VLC media player
ast: Tocante al reproductor multimedia VLC

en: Above the Video
ast: Sobre'l videu

en: Accelerated video output (Overlay)
ast: Salida de videu acelerada

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
ast: Aceuta comandos sobre un socket Unix en cuenta de stdin.

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
ast: Aceutar comandos sobre un socket en cuenta de stdin. Pues afitar la direición y puertu al que se va xunir la interfaz.

en: Access advanced options to tweak the device
ast: Accesu a opciones avanzaes pa personalizar el preséu

en: Access module
ast: Módulos d'accesu

en: Access modules
ast: Módulos d'accesu

en: Access output
ast: Salida d'accesu

en: Access output module
ast: Módulu de salida d'accesu

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
ast: Los módulos de salida d'accesu controlen como s'unvien les emisiones multiplexaes. Esta opción déxa-y forciar siempres un métodu de salida d'accesu. Probablemente nun tendríes de facer eso

en: Access unit delimiters
ast: Allindiadores d'unidá d'accesu

en: Accessibility
ast: Accesibilidá

en: Account that will be used for the connection.
ast: Cuenta a usar pa la conexón.

en: Action
ast: Aición

en: Activate
ast: Activar

en: Activate Transcoding
ast: Habilitar trescodificar

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
ast: Activar votación VNC. NUN activar pa usar como veceru ffnetdev VDR.

en: Activate or deactivate autoscaling.
ast: Activar o desactivar el autoescaláu.

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
ast: Activa la notificación automática de nueves versiones del programa. Execútase una vegada cada dos selmanes.

en: Activate the updates availability notification
ast: Activa la notificación de disponibilidá d'anovamientos

en: Activate updates notifier
ast: Activar notificador d'anovamientos

en: Active regions
ast: Rexones actives

en: Active windows
ast: Ventanes actives

en: Actors
ast: Actores

en: Adaptive B-frame decision
ast: Decisión adautativa de fotograma-B

en: Adaptive spatial transform size
ast: Tamañu de tresformamientu espacial adautativa

en: Add
ast: Amestar

en: Add Directory...
ast: Amestar carpeta...

en: Add File...
ast: Amestar ficheru...

en: Add Folder...
ast: Amestar carpeta...

en: Add Input
ast: Amestar entrada

en: Add Interface
ast: Amestar interfaz

en: Add Noise
ast: Amestar ruiu

en: Add WAVE header
ast: Amiesta encabezáu WAVE

en: Add a background
ast: Amestar un fondu

en: Add a blurring effect
ast: Amestar un efeutu de distorsión

en: Add a delay effect to the sound
ast: Amestar un efeutu de retrasu nel soníu

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
ast: Amestar un efeutu de fonte al testu p'ameyorar la llexibilidá escontra distintos fondos.

en: Add a shadow
ast: Amestar una solombra

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
ast: Amiesta destinos siguiendo los métodos d'emisión que precises. Asegúrate de comprobar con trescodificación que'l formatu ye compatible col métodu usáu.

en: Add logo
ast: Amestar logo

en: Add text
ast: Amestar testu

en: Add to Playlist
ast: Amestar a la llista de reproducción

en: Add...
ast: Amestar...

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
ast: Interfaces adicionales aniciaes pol serviciu. Tendría d'indicase al instalase por que'l Serviciu tea bien configuráu. Usa una llista de módulos d'interfaz separtaes por comes. (valores comunes son: logger, sap, rc, http)

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
ast: Amiestos o sustraiciones de píxeles nel anchor de picu.

en: Address
ast: Direición

en: Address of the CDDB server to use.
ast: Direición de sirvidor CDDB a usar.

en: Address of the get callback function
ast: Direición de la función de llamada de retornu d'obtención

en: Address of the release callback function
ast: Direición de la función de llamada de retornu de lliberación

en: Adjust VLC priority
ast: Axustar prioridá de VLC

en: Adjustments and Effects
ast: Efeutos y axustes

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Advanced Buttons
ast: Opciones avanzaes

en: Advanced Open File...
ast: Abrir ficheru avanzáu...

en: Advanced Options
ast: Opciones avanzaes

en: Advanced options...
ast: Opciones avanzaes...

en: Advanced settings
ast: Preferencies avanzaes

en: Advanced settings. Use with care...
ast: Preferencies avanzaes. Usar con curiáu...

en: Afrikaans
ast: Africaans

en: Albanian
ast: Albanu

en: Album
ast: Álbum

en: Album art filename
ast: Nome de ficheru d'arte d'álbum

en: Album replay gain
ast: Reproducir ganancia d'álbum

en: All
ast: Too

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: Allow automatic icon changes
ast: Permitir cambéu automáticu d'iconu

en: Allow metadata network access
ast: Permitir accesu de rede a los metadatos

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
ast: Permitir trucos de velocidá non compatibles col estándar. Más rápidu pero propensu a fallos.

en: Allow only one instance
ast: Permitir namái una instancia

en: Allow only one running instance
ast: Namái permitir executar una instancia VLC

en: Allow real-time priority
ast: Permitir prioridá a tiempu real

en: Allow speed tricks
ast: Permitir trucos de velocidá

en: Allow to build directory index
ast: Permitir construyir un índiz de carpeta

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
ast: Variación permitida en tasa de bits promediu (en kbits/s).

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
ast: Permite a un usuariu indicar un pmt estra (pmt_pid=pid:tipu_de_emisión[,...]).

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
ast: Permite cada partición 8x8 ó 16x8 pa escoyer independientemente un fotograma de referencia, en cuenta de namái una referencia por macrobloque.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
ast: Permite forciar la proporción del videu.

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
ast: Permítetee axustar la configuración del Teletestu (id=llinia1-lliniaN con dambos campos).

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
ast: Permítete definir la llingua del Teletestu (páxina=llingua/tipu,…)

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
ast: Permítete definir la configuración d'audio (id=grupu,par:id=grupu,par…).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
ast: Permite afitar el ES ID del videu.

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
ast: Permite especificar un metadatu de «derechos d'autor» pa una entrada.

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
ast: Permite especificar un metadatu de «data» pa una entrada.

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
ast: Permite especificar un metadatu de «descripción» pa una entrada.

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
ast: Permite especificar un metadatu de «xéneru» pa una entrada.

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
ast: Permite especificar un metadatu «títulu» pa una entrada.

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
ast: Permite especificar un metadatu «url» pa una entrada.

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
ast: Permite especificar un metadatu de «artista» pa una entrada.

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
ast: Permite especificar un metadatu d'«autor» pa una entrada.

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
ast: Mázcara de tresparencia d'entemecíu alpha. Usa una canal alpha png.

en: Alpha mask
ast: Mázcara alfa

en: Alpha mask video filter
ast: Filtru de videu máscara alfa

en: Alpha of the blended image
ast: Alpha de la imaxe entemecida

en: Alpha transparency value (default 255)
ast: Valor de la tresparencia alpha (por defeutu 255)

en: Alpha with which the blend image is blended
ast: Alpha col que la imaxe d'entemez ye entemecida

en: Also known as DWT levels
ast: Tamién conocíu como niveles DWT

en: Alternative
ast: Alternativa

en: AltiVec conversions from
ast: Conversiones AltiVec dende

en: Always
ast: Siempres

en: Always Fit &Window
ast: Axustar siempres la &ventana

en: Always fix
ast: Siempre iguar

en: Always on top
ast: Siempres enriba

en: Always place the video window on top of other windows.
ast: Asitiar siempres la ventana de videu sobre les otres ventanes.

en: Always reset audio start level to:
ast: Siempres restablecer niveles d'audio nel aniciu a:

en: Always visible
ast: Siempres visible

en: Always write to the same file
ast: Siempres escribir al mesmu ficheru

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
ast: Siempres escribir al mesmu ficheru en cuenta de crear un ficheru por imaxe. Nesti casu, el númberu nun s'amiesta al nome del ficheru.

en: Ambient
ast: Ambiental

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
ast: Cantidá de movimientu riquida al xestu de mur pa grabalo

en: Amount of prefiltering
ast: Cantidá de prefiltráu

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
ast: Cantidá de tiempu (en ms) a esperar enantes d'albortar la receición de datos de rede. Nota que va haber 10 reintentos enantes d'abandonar dafechu.

en: Amplification
ast: Amplificación

en: An error occurred while checking for updates...
ast: Asocedió un fallu al buscar anovamientos...

en: Analog
ast: Analóxicu

en: Angle
ast: Ángulu

en: Angle in degrees
ast: Ángulu en graos

en: Angle in degrees (0 to 359)
ast: Ángulu en graos (0 a 359)

en: Animation
ast: Animación

en: Announce this session with SAP.
ast: Anuncia esta sesión con SAP.

en: Antenna
ast: Antena

en: Anti-Flickering
ast: Antiparpaguéu

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Append to existing file
ast: Amestar a ficheru esistente

en: Append to file
ast: Amestar a ficheru

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
ast: Amiesta a ficheru si esiste, en cuenta de trocalu.

en: Application
ast: Aplicación

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
ast: Aplicar un retrasu a tolos subtítulos (en 1/10s, ex. 100 son 10s).

en: Apply cartoon effect
ast: Aplicar efecto dibuxos animaos

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
ast: Aplicar efecto dibuxu. Usáu namái por gradiente» y «borde».

en: Apply color gradient or edge detection effects
ast: Aplicar gradiente de color o efeutu de deteción de bordes

en: Aqua
ast: Agua

en: Arabic
ast: Árabe

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
ast: ¿Quies restaurar les preferencies del reproductor multimedia VLC?

en: Area
ast: Área

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Artist
ast: Artista

en: Artist metadata
ast: Metadatu d'artista

en: Artwork URL
ast: URL d'ilustración

en: Ascending
ast: ascendentemente

en: Ask for action
ast: Entrugar por aición

en: Ask for network policy at start
ast: Entrugar pola política de rede al aniciar

en: Aspect Ratio
ast: Proporción d'Aspeutu

en: Aspect ratio
ast: Proporción

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
ast: Proporción (4:3, 16:9). De forma predeterminada asume píxeles cuadraos.

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
ast: Proporciones de pantalles individuales creando la paré.

en: Aspect ratio: %s
ast: Proporción: %s

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
ast: Asigna una ID de Rede fixa (pa tabla SDT)

en: Assign a fixed PID to the PMT
ast: Asigna un PID fixu al PMT

en: Assign a fixed PID to the SPU.
ast: Asigna un PID fixu al SPU.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
ast: Asigna un PID fixu a la emisión d'audio.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
ast: Asigna un PID fixu a la emisión de videu. El PID PCR automáticamente va ser el videu.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
ast: Asigna una ID d'emisión de tresporte afita.

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
ast: Asigna un númberu de programa a cada PMT. Esto requier habilitar «Afitar PID a ID de ES».

en: Attachment
ast: Axuntu

en: Attachment input
ast: Entrada d'axuntu

en: Attack
ast: Ataque

en: Attenuation
ast: Atenuación

en: Attenuation, begin (in %)
ast: Atenuación, empiezu (en %)

en: Attenuation, end (in %)
ast: Atenuación, fin (en %)

en: Attenuation, middle (in %)
ast: Atenuación, mediu (en %)

en: Audio
ast: Audiu

en: Audio &Device
ast: &Preséu d'audio

en: Audio &Track
ast: &Pista d'audio

en: Audio Bar Graph Video
ast: Videu del gráficu de barres del audio

en: Audio CD
ast: CD d'audio

en: Audio CD - Track %02i
ast: CD d'audio - Pista %02i

en: Audio CD device
ast: Preséu de CD d'audio

en: Audio CD input
ast: Entrada de CD d'audio

en: Audio Delay
ast: Retrasu d'audio

en: Audio Device
ast: Preséu d'audio

en: Audio Device: %s
ast: Preséu d'audio: %s

en: Audio ES
ast: Audiu ES

en: Audio Effects
ast: Efeutos d'audio

en: Audio Effects...
ast: Efeutos d'audio...

en: Audio Files
ast: Ficheros d'audio

en: Audio PID
ast: PID d'audio

en: Audio Settings
ast: Preferencies d'audio

en: Audio Spatializer
ast: Espacializador d'audio

en: Audio Track
ast: Pista d'audio

en: Audio and Subtitles
ast: Audiu y subtítulos

en: Audio balance
ast: Balance d'audio

en: Audio bitrate
ast: Tasa de bits d'audio

en: Audio bits per sample
ast: Bits d'audio per amuesa

en: Audio capture
ast: Captura d'audio

en: Audio capture (ALSA)
ast: Captura d'audio (ALSA)

en: Audio capture (PulseAudio)
ast: Captura d'audio (PulseAudio)

en: Audio channels
ast: Canales d'audio

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
ast: Canales d'audio n'emisión d'entrada. Valor numbéricu > 0. Por defeutu ye 2.

en: Audio codec
ast: Códec d'audio

en: Audio codecs
ast: Códecs d'audio

en: Audio configuration
ast: Configuración d'audio

en: Audio connection
ast: Conexón audio

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
ast: La conexón d'audio pa usar nes captures DeckLink. Les opciones válides son: incrustáu, aesebu, analóxicu. Dexar en blanco pa usar una tarxeta predeterminada.

en: Audio delay %i ms
ast: Retrasar audio %i ms

en: Audio delay down
ast: Menos retrasu d'audio

en: Audio delay up
ast: Más retrasu d'audio

en: Audio desynchronization compensation
ast: Compensación de desincronización d'audio

en: Audio device is not configured
ast: El preséu d'audio nun ta configuráu

en: Audio device name
ast: Nome del preséu d'audio

en: Audio encoder
ast: Codificador d'audio

en: Audio filter
ast: Filtru d'audio

en: Audio filter for PCM format conversion
ast: Filtru d'audio pa conversión de formatu PCM

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
ast: Filtru d'audio pa remuestréu d'interpolación llendáu per banda

en: Audio filter for simple channel mixing
ast: Filtru d'audio p'amiestu simple de canal

en: Audio filter for trivial channel mixing
ast: Filtru d'audio p'amiestu de canal trivial

en: Audio filtering failed
ast: Falló'l filtráu d'audio

en: Audio filters
ast: Filtros d'audio

en: Audio filters are used to process the audio stream.
ast: Los filtros d'audio úsense pa procesar la emisión d'audio.

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
ast: Los filtros d'audio van aplicase a les emisiones d'audio (n'aplicando los filtros de conversión). Pues introducir una llista de filtros separtaos por dos puntos.

en: Audio gain
ast: Ganancia d'audiu

en: Audio input
ast: Entrada d'audio

en: Audio input of the card to use (see debug).
ast: Entrada d'audio de la tarxeta a usar (ver debug).

en: Audio input pin
ast: Pin d'entrada d'audio

en: Audio language
ast: Llingua d'audio

en: Audio memory
ast: Memoria d'audio

en: Audio memory output
ast: Salida de memoria d'audio

en: Audio mode
ast: Mou d'audio

en: Audio output URL
ast: URL de salida d'audio

en: Audio output access method
ast: Métodu d'accesu de salida d'audio

en: Audio output failed
ast: Falló salida d'audio

en: Audio output module
ast: Módulu de salida d'audio

en: Audio output muxer
ast: Muxor de salida d'audio

en: Audio output pin
ast: Pin de salida d'audio

en: Audio output volume step
ast: Pasu de volume de salida d'audio

en: Audio part of the BarGraph function
ast: Parte d'audio de la función BarGraph

en: Audio port
ast: Puertu d'audio

en: Audio postrender callback
ast: Función postrender d'audio

en: Audio resampler
ast: Resampleador d'audiu

en: Audio sample rate
ast: Tasa de muestréu d'audio

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
ast: Tasa de muestréu d'audio n'hercios. Por defeutu ye 48000 Hz.

en: Audio samplerate (Hz)
ast: Tasa de muestréu d'audio (Hz)

en: Audio settings
ast: Preferencies d'audio

en: Audio tempo scaler synched with rate
ast: Escala de tempo d'audio en sincronía con tasa de reproducción

en: Audio track
ast: Pista d'audio

en: Audio track ID
ast: ID de pista d'audio

en: Audio track synchronization:
ast: Sincronización de pista d'audio:

en: Audio track: %s
ast: Pista d'audio: %s

en: Audio visualizations
ast: Visualizaciones d'audio

en: Audio volume
ast: Volume d'audio

en: Audio/Video
ast: Audiu/Videu

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
ast: Decodificador d'audio/videu (usando OpenMAX IL)

en: AudioToolbox MIDI synthesizer
ast: Sintetizador MIDI AudioToolbox

en: Augment contrast between contours.
ast: Aumentar contraste ente contornes

en: Augmented reality ball game
ast: Xuegu de pelota de realidá aumentada

en: Author
ast: Autor

en: Author metadata
ast: Metadatu d'autor

en: Author to put in ASF comments.
ast: Autor a poner en comentarios ASF.

en: Authors
ast: Autores

en: Auto
ast: Automáticu

en: Auto connection
ast: Autoconexón

en: Auto re-connect
ast: Auto reconeutar

en: Auto start
ast: Autu empecipio

en: Auto-playback of new items
ast: Autu-reproducir nuevos oxetos

en: Autodel
ast: Autodesaniciar

en: Autodetect subtitle files
ast: Autodeteutar ficheru de subtítulos

en: Automatic
ast: Automática

en: Automatic brightness
ast: Rellumu automáticu

en: Automatic chroma gain
ast: Ganancia cromática automática

en: Automatic gain
ast: Ganancia automática

en: Automatic hue
ast: Color automáticu

en: Automatic white balance
ast: Balance automáticu de blancu

en: Automatically add/delete input streams
ast: Amiesta y desanicia automáticamente emisiones d'entrada

en: Automatically adjust the picture brightness.
ast: Axustar automáticamente el rellumu de la imaxe.

en: Automatically adjust the picture hue.
ast: Axustar automáticamente el color de la imaxe.

en: Automatically adjust the picture white balance.
ast: Axustar automáticamente el balance de blancu de la imaxe.

en: Automatically check for updates
ast: Buscar anovamientos automáticamente

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
ast: Coneuta automáticamente puertos d'entrada VLC a puertos de salida disponibles.

en: Automatically connect to writable clients
ast: Automáticamente coneutar a veceros escribibles

en: Automatically control the chroma gain.
ast: Controlar automáticamente la ganancia cromática

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
ast: Automáticamente deteuta un ficheru de subtítulos, si nun s'especifica nengunu (basáu nel nome de ficheru de la película).

en: Automatically resize and pad a video
ast: Automáticamente redimensiona y rellena un videu

en: Automatically set the video gain.
ast: Afitar automaticamente la ganancia de videu.

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
ast: Automáticamente empecipia la reproducción del conteníu de la llista al cargala.

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
ast: Intentar automáticamente reconeutar a la emisión en casu d'una desconexón de sópitu.

en: Autoscale video
ast: Autoescalar videu

en: Average bitrate tolerance
ast: Tolerancia promediu de tasa de bits

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
ast: Períodu promediu pa la máxima tasa de bits llocal (en kbits).

en: Avestan
ast: Avestán

en: Avformat
ast: FormatoAv

en: Avformat demuxer
ast: Demuxor Avformat

en: Avformat mux
ast: multiplexor Avformat

en: Avformat muxer
ast: Muxor Avformat

en: Aymara
ast: Aymará

en: Azerbaijani
ast: Azerbaiyaní

en: B-frames between I and P
ast: Fotogrames-B ente I y P

en: B4S playlist import
ast: Importar llista de reproducción B4S

en: Back
ast: Tras

en: Background
ast: Fondu

en: Background color
ast: Color de fondu

en: Background opacity
ast: Opacidá de fondu

en: Backspace
ast: Retrocesu

en: Backward
ast: Atrás

en: Balance of the audio input.
ast: Balance d'entrada d'audio

en: Ball
ast: Bola

en: Ball color
ast: Color de bola

en: Ball size
ast: Tamañu de bola

en: Ball speed
ast: Velocidá de bola

en: Ball video filter
ast: Filtru del videu de bola

en: Banding removal
ast: Desaniciu de bandes

en: Bands gain
ast: Ganancia de bandes

en: Bandwidth
ast: Anchu de banda

en: Bandwidth (MHz)
ast: Anchu de banda (MHz)

en: Bargraph position
ast: Posición del gráficu de barres

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
ast: Valor de tresparencia del gráficu de barres (de 0 pa tresparencia total a 255 pa opacidá total).

en: Base image
ast: Imaxe base

en: Base pixel radius
ast: Radio de píxel base

en: Base port
ast: Puertu base

en: Basic
ast: Básicu

en: Basque
ast: Vascu

en: Bass
ast: Graves

en: Bass adjustment of the audio input.
ast: Axuste de los baxos de la entrada d'audio

en: Bass level
ast: Nivel de baxos

en: Be quiet
ast: Silenciosu

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
ast: Por mor de que l'archivu indexáu ta rotu o nun s'alcuentra, la busca nun funcionará correutamente. VLC nun va iguar el to archivu pero pue temporalmente resalvar esti problema creando un índiz na memoria. Esti pasu va vagate nun archivu grande. ¿Qué quies facer?

en: Behavior
ast: Comportamientu

en: Belarusian
ast: Bielorrusu

en: Benchmarking
ast: Pruebes de rendimientu

en: Bengali
ast: Bengalí

en: Best available
ast: Meyor disponible

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
ast: Enclín a usar fotogrames-B. Valores positivos provoquen más fotogrames-B, los valores negativos menos.

en: Bicubic (good quality)
ast: Bicúbicu (bona calidá)

en: Bicubic spline
ast: Spline bicúbicu

en: Big Button
ast: Botón grande

en: Bilinear
ast: Billinial

en: Bitrate
ast: Tasa de bits

en: Bitrate (kb/s)
ast: Tasa de bits (kb/s)

en: Bitrate override
ast: Anular tasa de bits

en: Bits per sample
ast: Bits por amuesa

en: Black
ast: Negru

en: Black & white
ast: Blanco & prieto

en: Black Level for Blue
ast: Nivel de prietu p'azul

en: Black Level for Green
ast: Nivel de prietu pa verde

en: Black Level for Red
ast: Nivel de prietu pa bermeyu

en: Black screens in Fullscreen mode
ast: Pantalles prietes en mou pantalla completa

en: Black screens in fullscreen
ast: Pantalles prietes en pantalla completa

en: Blackmagic DeckLink SDI input
ast: Entrada Blackmagic DeckLink SDI

en: Blend
ast: Entemecer

en: Blend image
ast: Imaxe entemez

en: Blending benchmark filter
ast: Filtru d'entemecíu puntu de referencia

en: Blu-ray Disc is corrupted.
ast: El discu Blu-ray ta toriáu.

en: Blu-ray error
ast: Fallu de Blu-ray

en: Blue
ast: Azul

en: Blue balance
ast: Balance azul

en: Blue chroma balance.
ast: Balance azul.

en: Bluescreen
ast: Pantalla azul

en: Bluescreen U tolerance
ast: Tolerancia O de pantalla azul

en: Bluescreen U value
ast: Valor O bluescreen

en: Bluescreen V tolerance
ast: Tolerancia V de pantalla azul

en: Bluescreen V value
ast: Valor V bluescreen

en: Bluescreen video filter
ast: Filtru de videu pantalla azul

en: Blur factor (1-127)
ast: Factor borrosu (1-127)

en: Bookmark
ast: Favoritu

en: Bookmark %i
ast: Favoritu %i

en: Bookmarks
ast: Favoritos

en: Bookmarks list for a stream
ast: Llista de favoritos pa una emisión

en: Bookmarks...
ast: Favoritos...

en: Border height
ast: Altor del borde

en: Border masking
ast: Mazcaráu de borde

en: Border width
ast: Anchor del borde

en: Bosnian
ast: Bosniu

en: Boss key
ast: Tecla principal

en: Bottom
ast: Embaxo

en: Bottom-Left
ast: Inferior-Esquierda

en: Bottom-Right
ast: Inferior-Derecha

en: Breton
ast: Bretón

en: Bridge
ast: Ponte

en: Bridge in
ast: Ponte d'entrada

en: Bridge out
ast: Ponte de salida

en: Bridge stream output
ast: Salida d'emisión puente

en: Bright
ast: Brillu

en: Brightness
ast: Rellumu

en: Brightness Down
ast: Menos brillu

en: Brightness Threshold
ast: Umbral de rellumu

en: Brightness Up
ast: Más brillu

en: Brightness threshold
ast: Umbral de rellumu

en: Bring All to Front
ast: Traer too al frente

en: Broadcast
ast: Retresmisión

en: Broadcast:
ast: Retresmisión:

en: Browse
ast: Restolar

en: Browse...
ast: Restolar...

en: Browser Back
ast: Atrás nel restolador

en: Browser Favorites
ast: Favoritos del restolador

en: Browser Forward
ast: Alantre nel restolador

en: Browser Home
ast: Aniciu nel restolador

en: Browser Refresh
ast: Anovar nel restolador

en: Browser Search
ast: Guetar nel restolador

en: Browser Stop
ast: Parar nel restolador

en: Buffer dimensions
ast: Dimensiones del búfer

en: Build index then play
ast: Construyir índiz depués reproducir

en: Building font cache
ast: Construyendo caxé de fontes

en: Bulgarian
ast: Búlgaru

en: Burmese
ast: Birmanu

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
ast: Creando una emisión, los <i>Controles principales</i> van operar la emisión en cuenta de la interfaz principal.

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
ast: Por defeutu (0), van guardase toles canales d'entrada pero equí pue acutase'l númberu de canales.

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
ast: De forma predeterminada, el complementu del interfaz simuláu va empecipiar una caxa de comandos DOS. Habilitando'l mou silenciosu nun va abrir esta caxa de comando pero pue ser bastante cafiante si deseya detener VLC y nun ta abierta nenguna ventana de videu.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
ast: De forma predeterminada el complementu d'interfaz rc va empecipiar una consola de comandos DOS. Habilitar el mou silenciosu nun va abrir esta consola de comandu pero pue ser bastante cafiante si quies detener VLC y nun ta abierta nenguna ventana de videu.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
ast: De forma predeterminada, VLC pue remanase usando les tecles multimedia nos teclaos modernos d'Apple.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
ast: De forma predeterminada, VLC pue remanase remotamente con Apple Remote.

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
ast: De forma predeterminada, VLC caltién una llista de los 10 últimos oxetos. Esta opción pue deshabilitase equí.

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
ast: Por defeutu, el sirvidor va escuchar en cualquier direición IP llocal. Especifica una direición IP (ex., ::1 o 127.0.0.1) o un nome de máquina (ex., localhost) p'acutales a una interfaz de rede específica.

en: C
ast: ast

en: C64 sid demuxer
ast: Demuxor de videu C64

en: CBR bitrate (kbps)
ast: Tasa de bits CBR (kb/s)

en: CBR encoding
ast: codificación CBR

en: CDDB Server
ast: Sirvidor CDDB

en: CDDB Server port to use.
ast: Puertu del Sirvidor CDDB a usar.

en: CDDB port
ast: Puertu CDDB

en: CDG demuxer
ast: Demuxor CDG

en: CDG video decoder
ast: Decodificador de videu CDG

en: CLI input
ast: Entrada CLI

en: CPU optimizations
ast: Optimizaciones de CPU

en: CSA Key
ast: Clave CSA

en: CSA Key in use
ast: Clave CSA n'usu

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
ast: Usada clave de cifráu CSA. Pue ser la impar/primer/1 (predetermináu) o la par/segunda/2.

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
ast: Clave de cifráu CSA. Esta tien de ser una cadena de 16 caráuteres (8 bytes hexadecimales).

en: CVD subtitle decoder
ast: Decodificador de subtítulos CVD

en: Cabaret
ast: Cabaré

en: Cable and satellite reception parameters
ast: Parámetros de receutor cable y satélite

en: Caching
ast: Caxé

en: Caching value (ms)
ast: Valor de caxé (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
ast: Valor de caxé pa cámares y micrófonos, en milisegundos.

en: Caching value for local files, in milliseconds.
ast: Valor de caxé pa ficheros, en milisegundos.

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
ast: Valor de caxé pa recursos de rede, en milisegundos.

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
ast: Valor de caxé pa medios ópticos, en milisegundos.

en: Callback cookie string
ast: Cadena de cookie pa devolución de llamada

en: Callback data
ast: Datos de torna

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cannot save Configuration
ast: Nun pudo guardase la configuración

en: Cannot write to file %1:
    %2.
ast: Nun pue escribise'l ficheru %1

en: Canvas video filter
ast: Filtru de videu canvas

en: Capability
ast: Carauterística

en: Capture
ast: Captura

en: Capture &Device
ast: Preséu de &captura

en: Capture failed
ast: Captura fallida

en: Capture fragment size
ast: Capturar tamañu de fragmentu

en: Capture mode
ast: Mou de captura

en: Capture region height
ast: Altor de la rexón de captura

en: Capture region width
ast: Anchor de la rexón de captura

en: Capture the audio stream in stereo.
ast: Capturar la emisión d'audio n'estéreo.

en: Cartoon
ast: Dibuxu animáu

en: Catalan
ast: Catalán

en: Category
ast: Categoría

en: Center
ast: Centru

en: Change
ast: Camudar

en: Change Hotkey
ast: Camudar atayu de tecláu

en: Change playlistview
ast: Camudar vista

en: Change the caching for the media
ast: Camuda'l caxé pal mediu

en: Change the display name of the Service.
ast: Camudar el nome amosáu del serviciu.

en: Change the id of an elementary stream
ast: Camudar el id d'un fluxu elemental

en: Change the language of an elementary stream
ast: Camudar el llinguaxe d'un fluxu elemental

en: Change the lirc configuration file
ast: Camudar el ficheru de configuración lirc.

en: Change the loop and repeat modes
ast: Camudar moos bucle y repetición

en: Change the start time for the media
ast: Camuda'l tiempu d'entamu pal mediu

en: Change title according to current media
ast: Camudar el títulu d'alcuerdu al mediu actual

en: Changes the subtitles size where possible
ast: Camuda'l tamañu de los sotítulos cuando ye dable

en: Channel Name
ast: Nome de canal

en: Channels
ast: Canales

en: Channels count
ast: Númberu de canales

en: Channels count of an audio elementary stream
ast: Númberu de canales d'una emisión elemental d'audio

en: Channels:
ast: Canales:

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
ast: Empaquetador de subtítulos VCD Chaoji

en: Chapter
ast: Capítulu

en: Chapter %i
ast: Capítulu %i

en: Chapter codecs
ast: Códecs de capítulu

en: Chapter offset in ms
ast: Desplazamientu del capítulu en ms

en: Characteristic dimension
ast: Dimensión carauterística

en: Chechen
ast: Chechenu

en: Check for &Updates...
ast: &Guetar anovamientos...

en: Check for Update...
ast: Buscar anovamientu...

en: Check for VLC updates
ast: Buscar anovamientos de VLC

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
ast: Marca esta opción si quies atenuar zona entemecida con esti complementu (si la opción nun ta marcada, l'atenuáu facer opengl)

en: Chinese
ast: Chinu

en: Choose
ast: Escoyer

en: Choose a file
ast: Escoyer un ficheru

en: Choose one or more media file to open
ast: Escoyer unu o más ficheru multimedia

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
ast: Escoyer la carpeta o nome de ficheru au van guardase les grabaciones.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
ast: Escoyer la carpeta au guardar les tos captures de pantalla de videu.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
ast: Escoyer el programa a seleicionar dando'l so ID de Serviciu. Namái usa esta opción si quies lleer una emisión multi-programa (como emisiones DVB por exemplu).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
ast: Escoyer los programes a escoyer dando una llista de IDs de Serviciu (SIDs) separtaos por comes. Namái usa esta opción si quies lleer una emisión multi-programa (como emisiones DVB por exemplu).

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
ast: Escoyer si les emisiones SPU tendríen de redirixise al preséu de salida d'emisión cuando esti últimu tea habilitáu.

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
ast: Escoyer si la emisión d'audio tendría de redirixise al preséu de salida d'emisión cuando ésti últimu tea habilitáu.

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
ast: Escueyi si la emisión de videu tendría de redirixise al preséu de salida d'emisión cuando esti postreru ta habilitáu.

en: Choose...
ast: Escoyer...

en: Chroma
ast: Cromáticu

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
ast: Croma PÁRAME subpel y decisión de mou en fotogrames-P.

en: Chroma for the base image
ast: Cromáticu pa la imaxe base

en: Chroma for the blend image
ast: Cromáticu pa la imaxe entemecida

en: Chroma format
ast: Formatu cromáticu

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
ast: Croma forcc usada pol framebuffer. Por defeutu ye RGB curiáu que'l preséu fb nun dispón d'un mou d'informar la so croma.

en: Chroma gain
ast: Ganancia cromática

en: Chroma gain control.
ast: Control de ganancia cromática.

en: Chroma in motion estimation
ast: Estimación de croma en movimientu

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
ast: Croma al que convertir la imaxe enantes d'unviala al filtru internu OpenCV

en: Chroma used
ast: Croma usáu

en: Chroma which the base image will be loaded in
ast: Cromáticu col cual la imaxe base va cargase

en: Chrominance elimination
ast: Eliminación de lluminosidá cromática.

en: Church Slavic
ast: Eslavu Eclesiásticu

en: Circular Left Hand (18V)
ast: Manzorga circular (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
ast: Mano derecha circular (13V)

en: Cl&ear
ast: Llimpiar

en: Cl&ose
ast: Z&arrar

en: Classical
ast: Clásica

en: Clean up
ast: Llimpiar

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clear List
ast: Llimpiar llista

en: Clear the playlist
ast: Llimpiar llista de reproducción

en: Click to set point B
ast: Calca pa poner puntu B

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
ast: Camudar ente tiempu trescurríu y restante

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
ast: Repetir una vegada o repetir indefinidamente

en: Click to toggle between total and remaining time
ast: Clic pa intercambiar ente tiempu total y restante

en: Client port
ast: Puertu de veceru

en: Clock jitter
ast: Variación del tiempu

en: Clock reference average counter
ast: Contador reló de referencia promediu

en: Clock source
ast: Fonte del reló

en: Clock synchronisation
ast: Sincronización de reló

en: Clone
ast: Clon

en: Clone video filter
ast: Filtru de videu pa clonar

en: Close Window
ast: Zarrar ventana

en: Close to systray
ast: Zarrar a bandexa del sistema

en: Closed Captions decoder
ast: Decodificador de subtítulos

en: Closed captions
ast: Subtítulos

en: Closed captions %u
ast: Subtítulos %o zarraos

en: Closed captions 1
ast: Subtítulos 1

en: Closed captions 2
ast: Subtítulos 2

en: Closed captions 3
ast: Subtítulos 3

en: Closed captions 4
ast: Subtítulos 4

en: Codec
ast: Códec

en: Codec Details
ast: Detalles de códec

en: Codec name
ast: Nome de códec

en: Codec not supported
ast: Códec ensin sofitu

en: Codecs
ast: Códecs

en: Codecs / Muxers
ast: Códecs / Multiplexores

en: Coefficient thresholding on P-frames
ast: Coeficiente d'umbral en fotogrames-P

en: Collapse
ast: Contrayer

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
ast: Agrupar delles estadístiques llocales sobre los medios reproducíos.

en: Color ASCII art video output
ast: Salida de videu ASCII-art Color

en: Color effect
ast: Efeutu de color

en: Color extraction
ast: Estraición de color

en: Color inversion
ast: Inversión de color

en: Color messages
ast: Mensaxes de color

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ast: Color del testu que se va xenerar nel videu. Tien de ser hexadecimal (como colories HTML). Los dos primeros caráuteres son pa bermeyu, depués verde y depués azul. #000000 = prietu, #FF0000 = bermeyu, #00FF00 = verde, #FFFF00 mariellu (bermeyu + verde), #FFFFFF = blancu

en: Color threshold
ast: Umbral de color

en: Color threshold filter
ast: Filtru d'umbral de color

en: Colors
ast: Colores

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ast: van caltenese colores similares a ésti, los demás fadrán escala de buxos. Esto tien de ser un hexadecimal (como los colores HTML). Los dos primeros caráuteres son pa bermeyu, depués verde y depués azul. #000000 = prietu, #FF0000 = bermeyu, #00FF00 = verde, #FFFF00 mariellu (bermeyu + verde), #FFFFFF = blancu

en: Columns
ast: Columnes

en: Comedy
ast: Comedia

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
ast: Llista de tases d'aspeutu dixebraes por comes que se van amestar a la llista de tases d'aspeutu de la interfaz.

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
ast: Llista de tases de retayu dixebraes por comes que van amestase a la llista de tases de retayu de la interfaz.

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
ast: Llista separtada por comes de ventanes actives, de forma predeterminada a toes

en: Comment
ast: Comentariu

en: Comment to put in ASF comments.
ast: Comentariu a poner en comentarios ASF.

en: Comments
ast: Comentarios

en: Compensate delay
ast: Compensar retrasu

en: Compiled by %s on %s (%s)
ast: Compiláu por %s en %s (%s)

en: Compiler: %s
ast: Compilador: %s

en: Complete MRL for VLC internal
ast: MRL completu pal interior de VLC

en: Component
ast: Componente

en: Composer
ast: Compositor

en: Composite
ast: Compuestu

en: Compression level
ast: Nivel de compresión

en: Compressor
ast: Compresor

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
ast: Calcular ya imprentar estadístiques PSNR. Esto nun tien efeutu sobre la calidá de codificación actual.

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
ast: Calcular ya imprentar estadístiques SSIM. Esto nun tien efeutu sobre la calidá de codificación actual.

en: Config of last used skin
ast: Configuración d'última piel usada

en: Configuration options
ast: Opciones de configuración

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
ast: Opciones de configuración a usar pol Serviciu. (P. ex.. -foo=chigre --non-foobar). Tendría d'especificase al instalase por que'l serviciu tea correchamente configuráu.

en: Configure Hotkeys
ast: Configurar atayos de tecláu

en: Connect to clients matching
ast: Coneutar a veceros que coincidan

en: Connection failed
ast: Falló conexón

en: Console
ast: Consola

en: Constant bitrate mode (CBR)
ast: Mou de tasa constante de bits (CBR).

en: Constant error mode
ast: Mou de fallu constante

en: Constant quality factor
ast: Factor calidable constante

en: Constant quality mode
ast: Mou calidable constante

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
ast: Contenedores (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv)

en: Content bitrate
ast: Tasa de bits del conteníu

en: Context menu
ast: Menú contestual

en: Continue
ast: Siguir

en: Continuous 22kHz tone
ast: Tonu continuu 22kHz

en: Continuous stream
ast: Emisión continua

en: Contrast
ast: Contraste

en: Control interfaces
ast: Interfaces de control

en: Control menu for the player
ast: Menú de control pal reproductor

en: Control playback with media keys
ast: Remanar reproducción con tecles multimedia

en: Control playback with the Apple Remote
ast: Remanar reproducción con Apple Remote

en: Controls
ast: Controles

en: Conve&rt / Save...
ast: Conver&tir/Guardar...

en: Conversions from
ast: Conversiones dende

en: Convert
ast: &Convertir

en: Copy
ast: Copiar

en: Copy packetizer
ast: Copiar empaquetador

en: Copyright
ast: Derechos d'autor

en: Copyright metadata
ast: Metadatu de derechos d'autor

en: Copyright string to put in ASF comments.
ast: Cadena copyright a poner en comentarios ASF.

en: Cornish
ast: Cornellés

en: Corsican
ast: Corsu

en: Could not demux ASF stream
ast: Nun pudo demuxase la emisión ASF

en: Create
ast: Crear

en: Create "Fast Start" files
ast: Crear ficheros d'Entamu Rápidu»

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
ast: Crea ficheros d'Entamu rápidu». Éstos tán optimizaos pa descargues y dexen al usuariu previsualizar del ficheru mientres se descarga.

en: Create Directory
ast: Crear carpeta

en: Create Directory...
ast: Crear carpeta...

en: Create Folder
ast: Crear carpeta

en: Create Folder...
ast: Crear carpeta...

en: Create a new bookmark
ast: Crear un nuevu favoritu

en: Create a new profile
ast: Crear un nuevu perfil

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
ast: Crear nome únicu nel «System Tuning Spaces»

en: Croatian
ast: Croata

en: Crop
ast: Retayar

en: Crop one pixel from the bottom of the video
ast: Retaya un píxel del llau inferior del videu

en: Crop one pixel from the left of the video
ast: Retaya un píxel de la esquierda del videu

en: Crop one pixel from the right of the video
ast: Retayar un píxel de la derecha del videu

en: Crop one pixel from the top of the video
ast: Retaya un píxel de la parte cimera del videu

en: Crop: %s
ast: Retayar: %s

en: Crypt audio
ast: Cifrar audio

en: Crypt audio using CSA
ast: Cifrar audio usando CSA

en: Crypt video
ast: Cifrar videu

en: Crypt video using CSA
ast: Cifrar videu usando CSA

en: Cue points
ast: Puntos de señaĺ

en: Cult
ast: Cultu

en: Current media / stream statistics
ast: Mediu actual / estadístiques d'emisión

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
ast: Velocidá de reproducción actual: %

en: Custom
ast: Personalizar

en: Custom &Bookmarks
ast: &Favoritos personalizaos

en: Custom aspect ratios list
ast: Llista de tases d'aspeutu personalizáu

en: Custom crop ratios list
ast: Llista de tases de retayu personalizaes

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
ast: Títulu personalizáu pa la ventana de videu (en casu de que'l videu nun tea enllastráu na interfaz).

en: Customi&ze Interface...
ast: &Personalizar interfaz

en: Cut
ast: Cortar

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
ast: Corta la emisión en cachos de la duración dada y asegura una tasa de bits constante ente los dos llendes. Esto evita tener grandes picos de tasa de bits, especialmente pa fotogrames de referencia.

en: Cycle audio track
ast: Rotar per pista d'audio

en: Cycle deinterlace modes
ast: Rotar moos de desentellazáu

en: Cycle source aspect ratio
ast: Rotar proporción fonte

en: Cycle subtitle track
ast: Rotar per pista de subtítulos

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
ast: Rotar por una llista predefinida de formatos de corte.

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
ast: Rotar por una llista predefinida de proporciones fuente.

en: Cycle through audio devices
ast: Rotar polos preseos d'audio

en: Cycle through available audio devices
ast: Rotar polos preseos d'audio disponibles

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
ast: Rotar peles pistes d'audio disponibles (idiomes).

en: Cycle through the available subtitle tracks.
ast: Rotar peles pistes de subtítulos disponibles.

en: Cycle video crop
ast: Rotar retayu de videu

en: Czech
ast: Checu

en: D-Bus control interface
ast: Interfaz de control D-Bus

en: DEVICES
ast: Preseos

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
ast: Decodificador d'audio d'acústiques coherentes DTS

en: DTS audio packetizer
ast: Empaquetador d'audio DTS

en: DTS delay (ms)
ast: Retrasu de DTS (ms)

en: DTS dynamic range compression
ast: Compresión de rangu dinámicu DTS

en: DV (Digital Video) demuxer
ast: Demuxor DV (Videu dixital)

en: DVB adapter
ast: Adautador DVB

en: DVB device
ast: Preséu DVB

en: DVB playlist import
ast: Importar llista de reproducción DVB

en: DVB subtitles
ast: Subtítulos DVB

en: DVB subtitles decoder
ast: Decodificador de subtítulos DVB

en: DVB subtitles encoder
ast: Codificador de subtítulos DVB

en: DVB subtitles: hearing impaired
ast: Subtítulos DVB: persones con problemes auditivos

en: DVB-S2 parameters
ast: Parámetros DVB-S2

en: DVB-T reception parameters
ast: Parámetros de receición DVB-T

en: DVD angle
ast: Ángulu DVD

en: DVD device
ast: Preséu DVD

en: DVD menus
ast: Menúes DVD

en: DVD subtitles
ast: Subtítulu DVD

en: DVD subtitles decoder
ast: Decodificador de subtítulos de DVD

en: DVD subtitles packetizer
ast: Empaquetador de subtítulos de DVD

en: DVD with menus
ast: DVD con menús

en: DVD without menus
ast: DVD ensin menús

en: DVDRead Input (no menu support)
ast: Entrada DVBRead (ensin soporte de menús)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
ast: DVDRead nun pudo abrir el discu «%s»

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
ast: DVDRead nun pudo lleer %d%d bloques en 0x%02x.

en: DVDRead could not read block %d.
ast: DVDRead nun pudo lleer bloque %d.

en: DVDnav Input
ast: Entrada DVDnav

en: Damaged or incomplete AVI file
ast: Ficheru AVI frañaú o incompletu

en: Damp
ast: Húmedu

en: Dance
ast: Dancie

en: Danish
ast: Danés

en: Dark
ast: Escuru

en: Darkness masking
ast: Mazcaráu d'escuridá

en: Data
ast: Datos

en: Data alignment
ast: Alliniación de datos

en: Data for the get and release functions
ast: Datos pa les funciones d'obtención y lliberación

en: Date
ast: Data

en: Date metadata
ast: Metadatu de data

en: Day / Month / Year:
ast: Día / Mes / Añu:

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
ast: Amenorgamientu de ruiu en dominiu Dct. Falsa zona muerta adautativa. 10 a 1000 paez ser un rangu útil.

en: De-Fullscreen
ast: Salir de pantalla completa

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
ast: Desactivar el filtru bucle desbloqueador (amenorga calidá).

en: Debug mask
ast: Mázcara de depuración d'fallos

en: Decide references on a per partition basis
ast: Decidir referencies en base a particiones

en: Decode
ast: Decodificar

en: Decoded
ast: Decodificaos

en: Decoded blocks
ast: Bloques decodificaos

en: Decoded format
ast: Formatu decodificáu

en: Decoders
ast: Decodificadores

en: Decoding
ast: Decodificando

en: Decoding X coordinate
ast: Decodificando coordenada X

en: Decoding Y coordinate
ast: Decodificando coordenada Y

en: Decrease
ast: Decrementar

en: Decrease Volume
ast: Baxar volume

en: Decrease scale factor
ast: Decrementar factor d'escaláu

en: Default
ast: Predetermináu

en: Default (Windows-1252)
ast: Predetermináu (Windows-1252)

en: Default Caching Level
ast: Nivel de caxé predetermináu

en: Default DVD angle.
ast: Ángulu DVD predetermináu.

en: Default Encoding
ast: Codificación predeterminada

en: Default background alpha
ast: Tresparencia de fondu predeterminada

en: Default background color
ast: Color de fondu predetermináu

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
ast: Color de fondu predetermináu a usar si la emisión Kate nun especifica un color de fondu particular.

en: Default caching policy
ast: Política d'almacenamientu predeterminada

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
ast: Valor predetermináu de caxé pa emisiones RTP «outbound». Esti valor tien de ponese en milisegundos.

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
ast: Valor predetermináu de caxé pa emisiones «outbound» UDP. Esti valor tien de ponese en milisegundos.

en: Default devices
ast: Preseos predeterminaos

en: Default encoding
ast: Codificación predeterminada

en: Default font alpha
ast: Tresparencia de fonte predeterminada

en: Default font color
ast: Color de fonte predeterminada

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
ast: Color de fonte predetermináu a usar si la emisión Kate nun especifica un color de fonte particular.

en: Default font description
ast: Descripción de fonte predeterminada

en: Default font effect
ast: Interfaz telnet

en: Default font effect strength
ast: Efeutu negrina de fonte predetermináu

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
ast: Interfaz de multiemisión predeterminada. Esto anula la tabla d'enrutamientu.

en: Default optical device
ast: Preséu ópticu predetermináu

en: Default replay gain
ast: Ganancia de reproducción predeterminada

en: Default stream
ast: Emisión predeterminada

en: Default stream output chain
ast: Cadena de salida d'emisión predeterminada

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
ast: Define la proporción de la imaxe a usar. De forma predeterminada ye 4:3

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
ast: Define los pids a amestar a cada pmt. Esto requier habilitar «Afitar PID a ID de ES».

en: Define which screen fullscreen goes
ast: Define que pantalla va a pantalla completa

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
ast: Define'l mou de distribución de bits pa AQ, predetermináu

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
ast: Define cada cuanto la información de BarGraph tendría d'unviase. Unvia la información BarGraph cada n paquetes d'audio (predetermináu 4).

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
ast: Define si la información BarGraph tien d'unviase. 1 si la información tendría d'unviase, 0 en casu contrariu (predetermináu 1).

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
ast: Define si la información d'alarma silenciosa tendría d'unviase. 1 si la información tendría d'unviase, 0 en casu contrariu (predetermináu 1)

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
ast: Define'l tamañu de radiu en píxeles, de base de bandes (empiezu).

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
ast: Define la superficie virtual de l'habitación emulada pol filtru.

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
ast: Define qué opción de tiempu escosáu s'amiesta a la cadena de ID de sesión de RTSP. Poniéndola en númberu negativu desanicia la opción de tiempu escosáu totalmente. Esto precísase por dellos STBs de IPTV (como los fechos por HansunTech) que se confunden con ello. Por defeutu ye 5.

en: Deinterlace
ast: Desentellazar

en: Deinterlace method to use for streaming.
ast: Métodu de desentellazáu a usar pa la emisión.

en: Deinterlace method to use for video processing.
ast: Métodu de desentellazáu a usar pal procesamientu del videu.

en: Deinterlace mode
ast: Mou de desentellazáu

en: Deinterlace module
ast: Desentellazar módulu

en: Deinterlace off
ast: Desentellazar desactiváu

en: Deinterlace on
ast: Desentellazar activáu

en: Deinterlace the video before encoding.
ast: Desentellazar el videu enantes de codificar.

en: Deinterlace video
ast: Desentellazar videu

en: Deinterlacing
ast: Desentellazáu

en: Deinterlacing video filter
ast: Filtru de videu pa desentellazar

en: Delay
ast: Retrasu

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
ast: Retrasu (en ms) primero que'l llugar d'emisión entre en funcionamientu.

en: Delay (ms)
ast: Retrasu (ms)

en: Delay a stream
ast: Retrasar emisión

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
ast: Retrasu tres del qu'oxetos SAP se desanicien si nun se recibe nuevu avisu.

en: Delay of the ES (ms)
ast: Retrasu del ES (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
ast: Retrasa les DTS (decoding timestamps - marques de tiempu de decodificación) y PTS (presentation timestamps - marques de tiempu de presentación) de los datos na emisión, comparáu a los PCRs. Esto permite daqué de buffer dientro del decodificador del veceru.

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
ast: Retrasa'l DTS (decoding time stamps - marques de tiempu de decodificación) y PTS (presentation timestamps - marques de tiempu de presentación) de los datos na emisión, comparáu a los SCRs. Esto permite facer daqué de buffer dientro del decodificador del veceru.

en: Delay time
ast: Tiempu de retrasu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Delete all the bookmarks
ast: Desaniciar tolos favoritos

en: Delete segments
ast: Desaniciar segmentos

en: Delete segments when they are no longer needed
ast: Desaniciar aquellos segmentos que yá nun seyan necesarios

en: Delete selected profile
ast: Desaniciar el perfil escoyíu

en: Delete the current profile
ast: Desaniciar el perfil actual

en: Delete the selected item
ast: Desaniciar el favoritu escoyíu

en: Deletes the selected item
ast: Desanicia l'oxetu escoyíu

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
ast: Los demultiplexores úsense pa dixebrar les emisiones elementales» (como emisiones d'audio y videu). Pues usalo si'l demuxor correutu nun se deteuta automáticamente. Nun se debería poner como opción global nun siendo que sepas realmente lo que faes.

en: Demux module
ast: Módulos demux

en: Demuxed
ast: Demuxáu

en: Demuxed data size
ast: Tamañu de datos demuxaos

en: Demuxers
ast: Demultiplexores

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
ast: Los demultiplexores úsense pa dixebrar emisiones d'audio y videu.

en: Descending
ast: descendentemente

en: Description
ast: Descripción

en: Description metadata
ast: Metadatu de descripción

en: Description of the stream content or information about your channel.
ast: Descripción del conteníu de la emisión o información sobre la to canal.

en: Description stream output
ast: Descripción de salida d'emisión

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
ast: Tasa de fotogrames deseyada pa emisión VC-1.

en: Desired frame rate for the capture.
ast: Tasa de fotogrames deseyada pa la captura.

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Destination
ast: Destín

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
ast: Destín (URL) a usar pa la emisión. Anula ruta y parámetros xuníos

en: Destination Setup
ast: Configuración de destín

en: Destination audio codec
ast: Códec d'audio de destín

en: Destination file:
ast: Ficheru destín:

en: Destination prefix
ast: Prefixu del destín

en: Destination video codec
ast: Códec de videu de destín

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
ast: Determina cuántes secciones d'espectru van esistir.

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
ast: Determina qué videu (si dalgunu) amosar pol filtru envolvedoriu

en: Device
ast: Preséu

en: Device Selection
ast: Seleición de preséu

en: Device name
ast: Nome de preséu

en: Device properties
ast: Propiedaes del preséu

en: Device:
ast: Preséu:

en: Devices
ast: Preseos

en: DiSEqC LNB number
ast: Númberu de DiSEqC LNB

en: Dialog
ast: Diálogu

en: DiffServ Code Point
ast: Puntu de códigu DiffServ

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
ast: Puntu de códigu de servicios estremaos pa emisiones salientes UDP (o Tipu De Serviciu IPv4, o Clase de Tráficu IPv6). Esto úsase pa ufiertar calidá de serviciu de rede.

en: Digital Cinema Package module
ast: Módulu Dixital Cinema Package

en: Digital Television and Radio
ast: Televisión dixital y radio

en: Digital broadcasting
ast: Emisión dixital

en: Dirac packetizer
ast: Empaquetador Dirac

en: Dirac video demuxer
ast: Decodificador de videu Dirac

en: Dirac video encoder using libschroedinger
ast: Codificador de videu Dirac usando'l codec libschroedinger

en: Direct MV prediction mode
ast: Mou de predicción direutu MV

en: Direct prediction size
ast: Tamañu de predicción direutu

en: Direct rendering
ast: Xeneración direuta

en: DirectMedia Object decoder
ast: Decodificador de DirectMedia Object

en: DirectMedia Object encoder
ast: Codificador de DirectMedia Object

en: DirectShow input
ast: Entrada de DirectShow

en: DirectX (DirectDraw) video output
ast: Salida de videu DirectX (DirectDraw)

en: DirectX audio output
ast: Salida d'audio DirectX

en: Direction
ast: Direición

en: Directory
ast: Carpeta

en: Directory index
ast: Índiz de la carpeta

en: Directory or filename where the records will be stored
ast: Carpeta o nome de ficheru au van almacenase les grabaciones

en: Directory path prefix
ast: Prefixu de ruta de carpeta

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
ast: Carpeta usada p'almacenar los ficheros temporales de cambéu de tiempu.

en: Directory where the video snapshots will be stored.
ast: Carpeta au van guardase les captures de pantalla.

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disable DVD menus
ast: Desactivar menus DVD

en: Disable DVD subtitle transparency
ast: Desactivar tresparencia de subtítulo DVD

en: Disable arithmetic coding
ast: Deshabillitar codificación aritmética

en: Disable screensaver
ast: Desactivar curiapantalles

en: Disable the screensaver during video playback.
ast: Desactivar el curiapantalles mientres se reproduz el videu.

en: Disc
ast: Discu

en: Disc Selection
ast: Seleición de discu

en: Disc caching (ms)
ast: Caxé de discu (ms)

en: Disc device
ast: Preséu de discu

en: Discard
ast: Refugar

en: Discarded (corrupted)
ast: Refugaos (corruptos)

en: Disclaimer
ast: Descargu de responsabilidá

en: Disco
ast: Discu

en: Discontinuous Transmission
ast: Tresmisión discontinua

en: Discs
ast: Discos

en: Display
ast: Pantalla

en: Display ID
ast: ID de pantalla

en: Display Settings
ast: Preferencies de pantalla

en: Display Source As
ast: Amosar fonte como

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
ast: Amosar una soscripción RSS o ATOM nel so videu

en: Display aspect ratio
ast: Proporción

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
ast: Proporción d'una emisión elemental de videu

en: Display background cone or art
ast: Amosar como de fondu o arte

en: Display feed images if available.
ast: Amosar imaxes de fontes si posible.

en: Display locally
ast: Amosar en llocal

en: Display name of the Service
ast: Amosar nome del serviciu

en: Display playlist tree
ast: Amosar árbol de llista de reproducción

en: Display size
ast: Tamañu de pantalla

en: Display stream output
ast: Amosar salida d'emisión

en: Display text above the video
ast: Amosar testu sobre'l videu

en: Display the input video
ast: Amosar la entrada de videu

en: Display the output
ast: Amosar la salida

en: Display the processed video
ast: Amosar el videu procesáu

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
ast: Amosar la previsualización de captures na esquina esquierda de la pantalla.

en: Display the stream locally
ast: Amosar la emisión llocalmente

en: Display the title of the video on top of the movie.
ast: Amosar el títulu del videu sobre la película.

en: Display video in a skinned window if any
ast: Amosar el videu nuna ventana con piel si hai dalguna

en: Display video snapshot preview
ast: Amosar previsualización de captura de pantalla de videu

en: Display while streaming
ast: Amosar mientres s'emite

en: Displayed
ast: Amosaos

en: Displayed frames
ast: Fotogrames amosaos

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
ast: Distancia ente altavoz fronteru esquierdu y oyente en metros.

en: Distort mode
ast: Mou de distorsión

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
ast: Mou de distorsión, unu de «gradiente», «borde» y «hough».

en: Do not demultiplex
ast: Non demultiplexar

en: Do not open a DOS command box interface
ast: Nun abrir un interfaz de consola de comandos DOS

en: Do not play
ast: Nun reproducir

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
ast: Nun intentes envalorar la tasa de bits ASF. Afitándolo, déxate remanar cómo'l reproductor multimedia de Windows va cachear el conteníu emitíu. Afitar la tasa de bits d'audio+videu en bytes

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
ast: ¿Deseya atayar la soscripción de %1?

en: Dock fullscreen controller
ast: Amosar controlador a pantalla completa

en: Docked Playlist
ast: Llista de reproducción anclada

en: Dolby Surround
ast: Soníu Dolby Surround

en: Dolby Surround decoder
ast: Decodificador Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
ast: Les emisiones codificaes Dolby Surround nun van ser decodificaes enantes de ser procesaes por esti filtru. Nun s'encamienta habilitar esta opción.

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
ast: Dominiu/Grupu de trabayu a usar pa la conexón.

en: Don't display any video
ast: Nun amosar videu

en: Don't show
ast: Nun amosar

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
ast: Nun utilizar bandes predefiníes, sinón especificaes manualmente. Precisa apurrir 10 valores ente -20dB y 20dB, dixebraos per espacios, p. ex. «0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2».

en: Double Size
ast: Tamañu doble

en: Double click to get media information
ast: Doble clic pa llograr información multimedia

en: Double click to jump to a chosen time position
ast: Doble clic pa dir a la posición de tiempu escoyida

en: Down
ast: Abaxo

en: Download cover art
ast: Descargar carátula artística

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
ast: L'ficheru descargáu «%s» taba corruptu. Poro, desanicióse.

en: Draw bands in the spectrometer
ast: Dibuxar bandes nel espectrómetru

en: Draw peaks in the analyzer
ast: Dibuxar picos nel analizador

en: Draw the base of the bands
ast: Dibuxar la base de los grupos

en: Drawable
ast: Dibuxable

en: Drop late frames
ast: Refugar fotogrames finales

en: Drop media here
ast: Arrastrar mediu equí

en: Dropped (discontinued)
ast: Refugáu (suspendíu)

en: Dry
ast: Secu

en: Dual mono
ast: Monu dual

en: Dummy
ast: Simuláu

en: Dummy Elements
ast: Elementos simulaos

en: Dummy audio output
ast: Salida d'audio simuláu

en: Dummy decoder
ast: Decodificador simuláu

en: Dummy encoder
ast: Decodificador simuláu

en: Dummy image chroma format
ast: Formatu cromáticu d'imaxe simulada

en: Dummy input
ast: Entrada simulada

en: Dummy interface
ast: Interfaz simulada

en: Dummy stream output
ast: Salida d'emisión simulada

en: Dummy video output
ast: Salida de videu asemeyada

en: Dummy/Raw muxer
ast: Muxer simuláu/raw

en: Dump decoder
ast: Decodificador d'entornáu

en: Dump filename
ast: Nome de ficheru d'entornáu

en: Dump raw input
ast: Entrada d'entornáu raw

en: Duplicate stream output
ast: Doblar salida d'emisión

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
ast: Doblar el videu a múltiples ventanes y/o módulos de salida de videu

en: Duration
ast: Duración

en: Duration in seconds
ast: Duración en segundos

en: Dutch
ast: Holandés

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
ast: La compresión de rangu dinámicu fai de los soníos altos más nidios y los soníos nidios más altos, por que puedas escuchar más fácilmente la emisión nuna redolada ruidosa ensin fadiar a naide. Si desactives la compresión de rangu dinámicu, la reproducción va tar más afecha a un cine o una habitación acústica.

en: Dynamic range compressor
ast: Compresor de rangu dinámicu

en: Dynamic video overlay
ast: Superposición de videu dinámica

en: E&xport
ast: &Esportar

en: EGL extension for OpenGL
ast: Estensión EGL pa OpenGL

en: Early SKIP detection on P-frames
ast: Deteición temprana de SKIP en fotogrames-P

en: Early SKIP detection on P-frames.
ast: Deteición temprana de SKIP en fotogrames-P.

en: Edge
ast: Borde

en: Edge visible
ast: Cantu visible

en: Edit
ast: Editar

en: Edit Bookmarks
ast: Editar favoritos

en: Edit Input
ast: Editar entrada

en: Edit Options
ast: Editar opciones

en: Edit selected profile
ast: Editar perfil escoyíu

en: Edit settings
ast: Editar opciones

en: Effects
ast: Efeutos

en: Effects list
ast: Llista d'efeutos

en: Eject the disc
ast: Espulsar el discu

en: Elapsed time
ast: Tiempu trescurríu

en: Electronic
ast: Electrónica

en: Element aspect ratio
ast: Proporción d'elementu

en: Elementary stream output
ast: Salida d'emisión elemental

en: Elements order
ast: Orde d'elementos

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
ast: Desanicia bloques de crominancia cuando'l PSNR nun camudó enforma (por defeutu: 0,0). La especificación H264 encamienta 7.

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
ast: Desanicia bloques de lluminosidá cuando'l PSNR nun camudó enforma (por defeutu: 0.0). La especificación H264 encamienta -4.

en: Embed the file browser in open dialog
ast: Incrustar el navegador de ficheros nel diálogu abrir

en: Embed the video output in the main interface.
ast: Integrar salida de videu en interfaz principal.

en: Embedded
ast: Integráu

en: Embedded video
ast: Videu integráu

en: Embedded window video
ast: Ventana de videu integráu

en: Emboss
ast: Estampáu

en: Enable
ast: Habilitar

en: Enable DVD menus
ast: Habilitar menús DVD

en: Enable Last.fm submissions
ast: Habilitar propuestes de Last.fm

en: Enable OSD
ast: Habilitar OSD

en: Enable On Screen Display (OSD)
ast: Habilitar visualización en pantalla (OSD)

en: Enable SPU stream output
ast: Habilitar salida d'emisión SPU

en: Enable Spatializer
ast: Habilitar espacializador

en: Enable Time-Stretching audio
ast: Habilitar estiramientu de tiempu d'audio

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
ast: Habilita un simple algoritmu d'amenorgamientu de ruiu p'amenorgar el llargor de codificación y tasa de bits, al costu de fotogrames de menor calidá.

en: Enable adaptive prefiltering
ast: Habilitar prefiltráu adautativu

en: Enable audio
ast: Habilitar audio

en: Enable audio stream output
ast: Habilitar salida d'emisión d'audio

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
ast: Habilitar algoritmos dedicaos a fotogrames entellazaos.

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
ast: Habilitar tresmisión discontinua (DTX).

en: Enable dynamic range compressor
ast: Habilitar compresor de rangu dinámicu

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
ast: Habilitar algoritmos d'estimación de movimientu entellazáu. Esto requier más CPU.

en: Enable megabass mode
ast: Habilitar mou megagraves

en: Enable multiple quantizers
ast: Habilitar múltiples cuantizadores

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
ast: Habilitar múltiples cuantizadores por sub banda (unu por bloque códigu)

en: Enable noise reduction algorithm.
ast: Habilitar algoritmu d'amenorgamientu de ruiu.

en: Enable original graphic spectrum
ast: Habilitar espectru gráficu orixinal

en: Enable reverberation
ast: Habilitar reverberación

en: Enable streaming of all ES
ast: Habilitar emisión de toa ES

en: Enable sub-pictures
ast: Habilitar subimáxenes

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
ast: Habilita l'analizador espectral «planu» nel espectrómetru.

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
ast: Habilita l'algoritmu d'estimación pre-movimientu.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
ast: Habilita esta opción si quies que'l to audio nun seya encaboxáu por otru audio.

en: Enable time stretching audio
ast: Habilitar estiramientu de tiempu d'audio

en: Enable transparency effects
ast: Habilitar efeutos de tresparencia

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
ast: Habilita cuantización trellis (tasa de distorsión pa coeficientes de bloque).

en: Enable video
ast: Habilitar videu

en: Enable video stream output
ast: Habilitar salida d'emisión de videu

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
ast: Habilitar deteición d'actividá de voz (VAD). Actívase automáticamente en mou VBR.

en: Enable/disable audio rendering.
ast: Habilitar/desactivar xeneración d'audio.

en: Enable/disable video rendering.
ast: Habilitar/desactivar xeneración de videu.

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
ast: Habilita refugar fotogrames n'emisiones MPEG2. El refugar fotogrames asocede cuando l'equipu nun ye abondo potente

en: Encapsulation
ast: Encapsulamientu

en: Encapsulation Method
ast: Métodu d'encapsulamientu

en: Encoded by
ast: Codificáu por

en: Encoding
ast: Codificando

en: Encoding X coordinate
ast: Codificando coordenada X

en: Encoding Y coordinate
ast: Codificando coordenada Y

en: Encoding complexity
ast: Complexidá de codificación

en: Encoding quality
ast: Calidá de codificación

en: Encrypted connexion
ast: Conexón cifrada

en: End
ast: Fin

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
ast: Forciar una tasa de bits de codificación constante (CBR) en cuenta d'una codificación de tasa de bits variable (VBR).

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
ast: Forciar calidá de la codificación ente 0 (baxa) y 10 (alta).

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
ast: Forciar una calidá ente 1 (baxa) y 10 (alta), en cuenta d'especificar una tasa de bits concreta. Esto va producir una emisión VBR.

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
ast: Forciar l'alliniación de videu na so ventana. Por defeutu (0) va tar centráu (0=centru, 1=esquierda, 2=derecha, 4=enriba, 8=embaxo, tamién pues usar combinaciones d'estos valores, como 6=4+2 indicando derecha enriba).

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ast: Forciar la posición del gráficu de barres nel videu (0=centru, 1=esquierda, 2=derecha, 4=enriba, 8=embaxo, tamién puen usase combinaciones d'estos valores, ex. 6 = enriba-izq).

en: Enforce the complexity of the encoder.
ast: Forciar complexidá del codificáu

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ast: Forciar la posición del logo nel videu (0=centru, 1=esquierda, 2=derecha, 4=enriba, 8=embaxo, tamién puen usase combinaciones d'estos valores, ex. 6 = enriba-izq).

en: Enforce the maximal VBR bitrate
ast: Forciar la tasa de bits VBR máxima

en: Enforce the mode of the encoder.
ast: Forciar el mou del codificador.

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
ast: Fuercia alliniación de toa unidá d'accesu en llendes PES. Desactivalo pue aforrar daqué d'anchu de banda pero introduz incompatibilidaes.

en: English
ast: Inglés

en: Enter
ast: Retornu

en: Enter URL here...
ast: Introduz la URL equí...

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
ast: Introducir la URL del podcast al que suscribise:

en: Enter name for new directory:
ast: Introducir un nome pa la nueva carpeta:

en: Enter name for new folder:
ast: Introducir un nome pa la nueva carpeta:

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
ast: Indicar la llista de podcasts a recibir, dixebraos por '|' (barra).

en: Entry
ast: Accesu

en: Episode
ast: Episodiu

en: Equalizer
ast: Ecualizador

en: Equalizer preset
ast: Predefinición d'ecualizador

en: Equalizer with 10 bands
ast: Ecualizador con 10 bandes

en: Erase
ast: Desaniciar

en: Erase video filter
ast: Filtru de borráu de videu

en: Error
ast: Fallu

en: Error resilience
ast: Saltu d'fallu

en: Error while saving meta
ast: Fallu al guardar metadatos

en: Error:
ast: Fallu:

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
ast: Fallu: «goto» precisa un argumentu mayor que cero.

en: Errors
ast: Fallos

en: Errors and Warnings
ast: Fallos y avisos

en: Errors and Warnings...
ast: Fallos y avisos...

en: Esperanto
ast: Esperantu

en: Esperanto (Latin-3)
ast: Esperantu (Latin-3)

en: Essential
ast: Esencial

en: Estonian
ast: Estoniu

en: Ethnic
ast: Étnica

en: Euro-Techno
ast: Tecno européu

en: Eurodance
ast: Dancie européu

en: Every
ast: Cada

en: Exhaustive help for VLC and its modules
ast: Ayuda enantada pa VLC y los sos módulos

en: Exit fullscreen
ast: Sal de pantalla completa

en: Exit if there are no more items in the playlist.
ast: Salir si nun hai más oxetos en llista de reproducción.

en: Expand
ast: Espander

en: Expanding Spacer
ast: Espaciu espandible

en: Experimental
ast: Esperimental

en: Export SDP as file
ast: Esportar SDP como ficheru

en: Extended M3U
ast: M3O estendida

en: Extended panel
ast: Panel estendíu

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
ast: Estensión al traviés de les qu'usar Open Graphics Library (OpenGL).

en: Extensions
ast: Estensiones

en: Extra I-frames aggressivity
ast: Agresividá de fotogrames-I estra

en: Extra PMT
ast: PMT estra

en: Extra interface modules
ast: Módulos estra d'interfaz

en: Extra media
ast: Mediu extra

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
ast: Los metadatos estra y otra información amuésense nesti panel.

en: Extract
ast: Estrayer

en: Extract RGB component video filter
ast: Estrayer filtru de componente RGB de videu

en: FEC code rate
ast: Tasa de códigu FEC

en: FFmpeg audio/video decoder
ast: Decodificador d'audio/videu FFmpeg

en: FFmpeg audio/video encoder
ast: Codificador d'audio/videu FFmpeg

en: FFmpeg post processing filter chains
ast: cadenes de filtru post-procesu de FFmpeg

en: FIFO which will be read for commands
ast: FIFO que se va lleer pa comandos

en: FIFO which will be written to for responses
ast: FIFO al que van escribise les rempuestes

en: FLAC demuxer
ast: Demuxer FLAC

en: FM radio
ast: Radio FM

en: FOURCC code of raw input format
ast: Códigu FOURCC del formatu d'entrada ensin tratar

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
ast: Códigu FOURCC del formatu de la entrada ensin tratar. Esto ye una cadena de cuatro caráuteres.

en: FTP account
ast: Cuenta FTP

en: FTP input
ast: Entrada FTP

en: FTP upload output
ast: Salida de xubida FTP

en: Failed to open "%s" for writing
ast: Fallu al abrir «%s» pa escribir

en: Fake TTY
ast: Falsu TTY

en: Fallback to placeholder stream when out of data
ast: Llugar d'emisión de respaldu cuando nun hai datos

en: Faroese
ast: Faroés

en: Fast bilinear
ast: Billinial rápidu

en: Fast seek
ast: Busca rápida

en: Faster
ast: Más rápidu

en: Faster (fine)
ast: Más rápidu (precisu)

en: Favor speed over precision while seeking
ast: Favorecer velocidá sobre precisión na busca

en: Feed URLs
ast: URLs d'introducción

en: Feed images
ast: Imaxes de soscripciones

en: Fetch artwork using lua scripts
ast: Obtener ilustración usando scripts lua

en: Fetch meta data using lua scripts
ast: Obtener metadatos usando secuencies de comandos lua

en: Fijian
ast: Fixianu

en: File
ast: Ficheru

en: File Format:
ast: Formatu de ficheru:

en: File Selection
ast: Seleición de ficheros

en: File associations
ast: Asociaciones de ficheru

en: File audio output
ast: Ficheru de salida d'audio

en: File caching (ms)
ast: Caxé de ficheru (ms)

en: File corrupted
ast: Ficheru corruptu

en: File could not be verified
ast: El ficheru nun pue verificase

en: File dumper
ast: Volcador de ficheru

en: File extensions association
ast: Asociaciones de ficheru

en: File input
ast: Entrada de ficheru

en: File logging
ast: Ficheru de rexistru

en: File names:
ast: Nomes de ficheru:

en: File not verifiable
ast: Ficheru non verificable

en: File reading failed
ast: Falló llectura de ficheru

en: File stream output
ast: Salida d'emisión de ficheru

en: File that will be used to configure the projectM module.
ast: Ficheru que va ser usáu pa configurar el módulu projectM.

en: File/Directory
ast: Ficheru/Carpeta

en: File/Folder
ast: Ficheru/Carpeta

en: Filebrowser starting point
ast: Puntu inicial del esplorador

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: Filename for 2 pass stats file
ast: Nome de ficheru pal ficheru d'estadístiques de doble pase

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
ast: Nome de ficheru pal ficheru d'estadístiques de doble pase pa codificación multi-pase.

en: Filename prefix
ast: Prefixu del nome de ficheru

en: Filename to look for album art in current directory
ast: Nome de ficheru a buscar na carpeta actual p'arte d'álbum

en: Files
ast: Ficheros

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
ast: Los ficheros con estes estensiones nun se van amestar a la llista de reproducción al abrir una carpeta

en: Film Grain
ast: Granu de película

en: Film NTSC (IVTC)
ast: Película NTSC (IVTC)

en: Filter
ast: Filtru

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
ast: Penerar l'audio dos vegaes. Esto da un efeutu más intensu.

en: Filter:
ast: Filtru:

en: Filters
ast: Filtros

en: Finnish
ast: Finés

en: First Play
ast: Reproducir primero

en: Fit to Screen
ast: Axustar a pantalla

en: Fix HDTV height
ast: Afitar altor HDTV

en: Fixed quantizer scale
ast: Escala fixa de cuantizador

en: Fixing AVI Index...
ast: Reparar Index AVI...

en: Flac audio decoder
ast: Decodificador d'audio Flac

en: Flac audio encoder
ast: Codificador d'audio Flac

en: Flac audio packetizer
ast: Empaquetador d'audio Flac

en: Flat
ast: Llanu

en: Flat Button
ast: Botón planu

en: Flip horizontally
ast: Voltiar horizontalmente

en: Flip the picture horizontally.
ast: Voltiar la imaxe horizontalmente.

en: Flip the picture vertically.
ast: Voltiar la imaxe verticalmente.

en: Flip vertically
ast: Voltiar verticalmente

en: Float on Top
ast: Flotar sobre too

en: FluidSynth MIDI synthesizer
ast: Sintetizador FluidSynth MIDI

en: Folder
ast: Carpeta

en: Folder meta data
ast: Carpeta de metadatos

en: Follow the mouse
ast: Siguir al mur

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
ast: Siguir al mur al capturar una subpantalla.

en: Font
ast: Fonte

en: Font Properties
ast: Propiedaes de fontes

en: Font color
ast: Color de fonte

en: Font family for the font you want to use
ast: Familia de la fonte a usar

en: Font menu
ast: Fonte del menú

en: Font size
ast: Tamañu de fonte

en: Font size in pixels
ast: Tamañu de fonte en píxels

en: Font size, pixels
ast: Tamañu de fonte, píxels

en: Font used for the menus
ast: Fonte usada pa los menús

en: Font used for the titles
ast: Fonte usada pa los títulos

en: Force Aspect Ratio
ast: Forciar proporción

en: Force Profile
ast: Forciar perfil

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
ast: Fuercia una codificación de tasa de bits constante (CBR).

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
ast: Fuercia una calidá de codificación específica ente 0.0 (alta) y 50.0 (baxa), en cuenta d'especificar una tasa de bits concreta. Esto va producir una emisión VBR.

en: Force bold
ast: Forciar negrina

en: Force chroma (Use carefully)
ast: Forciar croma (usar con curiáu)

en: Force chroma. This is a four character string.
ast: Forciar croma. Ye una cadena de cuatro carácter.

en: Force detection of Dolby Surround
ast: Forciar deteición de Dolby Surround

en: Force index creation
ast: Forciar creación d'índiz

en: Force interleaved method
ast: Forciar métodu entellazáu

en: Force multicast RTP via RTSP
ast: Forciar multiemisión RTP via RTSP

en: Force number of slices per frame
ast: Forciar númberu de cachos per fotograma

en: Force selection of all streams
ast: Forciar seleición de toles fontes

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
ast: Forciar el saltar fotogrames p'acelerar la decodificación (-1=Nengunu, 0=Por defeutu, 1=fotogrames B, 2=fotogrames P, 3= fotogrames B+P, 4=toos).

en: Force subtitle position
ast: Forciar posición de subtítulos

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
ast: Fuercia la entrada de videu DirectShow a usar un formatu croma específicu (ex. I420 (por defeutu), RV24, etc.)

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
ast: Fuercia la salida de videu asemeyada pa crear imaxes usando un formatu cromáticu específicu en cuenta d'intentar ameyorar rendimientu usando'l más eficiente.

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
ast: Fuercia la entrada rc a usar stdin como si fuera TTY.

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
ast: Fuercia l'usu d'un croma específicu. Usa YUVA si tas camentando usar el filtru de videu Alphamask o pantalla azul.

en: Force update of this dialog's values
ast: Forciar anovar los valores d'esti diálogu

en: Force use of a specific avformat muxer.
ast: Forciar usu d'un multiplexor específicu avformat.

en: Force window style:
ast: Forciar estilu de ventana:

en: Forced chroma
ast: Forciar cromáu

en: Forces the audio language
ast: Fuercia l'idioma del audio

en: Form
ast: Formulariu

en: Format
ast: Formatu

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
ast: Formatu de les imaxes de salida (png, jpg, ...).

en: Formatted Subtitles
ast: Subtítulos formateaos

en: Forward
ast: Meyora

en: Frame By Frame
ast: Fotograma a fotograma

en: Frame buffer depth
ast: Profundidá del framebuffer

en: Frame buffer file
ast: Ficheru framebuffer

en: Frame buffer height
ast: Altor framebuffer

en: Frame buffer width
ast: Anchor framebuffer

en: Frame by frame
ast: Fotograma a fotograma

en: Frame rate
ast: Tasa de fotogrames

en: Frame rate of a video elementary stream
ast: Tasa de fotogrames d'una emisión elemental de videu

en: Framebuffer device
ast: Preséu framebuffer

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
ast: Preséu framebuffer a usar pa xenerar representación (de normal /dev/fb0).

en: Framebuffer input
ast: Entrada framebuffer

en: Framebuffer resolution to use
ast: Resolución del framebuffer a usar

en: Framebuffer uses hw acceleration
ast: Framebuffer usa aceleración hardware

en: Frames per Second
ast: Fotogrames per segundu

en: Freetype2 font renderer
ast: Xenerador de fonte Freetype2

en: French
ast: Francés

en: Freq 1 gain (dB)
ast: Ganancia de 1 freq (dB)

en: Freq 2 gain (dB)
ast: Ganancia de 2 freq (dB)

en: Freq 3 gain (dB)
ast: Ganancia de 3 freq (dB)

en: Frequency
ast: Frecuencia

en: Frequency (Hz)
ast: Frecuencia (Hz)

en: Frisian
ast: Frisiu

en: Fuchsia
ast: Fucsia

en: Full
ast: Lleno

en: Full Volume
ast: Volume completu

en: Full bass
ast: Too graves

en: Full bass and treble
ast: Too graves y agudos

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
ast: Ruta completa de los ficheros d'imaxes a usar. El formatu ye <imagen>[,<retrasu en ms>[,<alpha>]][;<imaxe>[,<retrasu>[,<alpha>]]][;...] . Si namái tienes un ficheru, cenciellamente pon el so nome.

en: Full treble
ast: Agudu total

en: Fullscreen
ast: Pantalla completa

en: Fullscreen Controller
ast: Caxa de ferramientes a pantalla completa

en: Fullscreen Video Device
ast: Preséu de videu a pantalla completa

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
ast: Opacidá del controlador a pantalla completa ente 0.1 y 1

en: Fullscreen video output
ast: Salida de videu a pantalla completa

en: Fusion
ast: Fusión

en: GNU TLS server
ast: Sirvidor GNU TLS

en: GNU TLS transport layer security
ast: Capa de tresporte de seguridá GNU TLS

en: GNU/Linux framebuffer video output
ast: Salida de videu framebuffer GNU/Linux

en: GOP length
ast: Llargor GOP

en: GOP structure
ast: Estructura GOP

en: Gaelic (Scots)
ast: Gaélicu (Escocés)

en: Gain
ast: Ganancia

en: Gain control filter
ast: Filtru de control d'entrada

en: Gallegan
ast: Gallegu

en: Game
ast: Xuegu

en: Gamma (Blue) correction
ast: Correición Gamma (Azul)

en: Gamma (Green) correction
ast: Correición Gamma (Verde)

en: Gamma (Red) correction
ast: Correición Gamma (Bermeyu)

en: Gamma adjust.
ast: Axuste gamma.

en: Gathering stream output
ast: Llograr salida d'emisión

en: Gaussian Blur
ast: Borrosu Gausiano

en: Gaussian blur video filter
ast: Filtru de videu borrosu Gausianu

en: Gaussian's std deviation
ast: Esviación std Gausiana

en: General
ast: Xeneral

en: General Audio
ast: Audiu xeneral

en: General audio settings
ast: Preferencies xenerales d'audio

en: General input settings. Use with care...
ast: Preferencies xenerales d'entrada. Usar con curiáu...

en: General playlist behaviour
ast: Comportamientu xeneral de llista de reproducción

en: General settings for audio output modules.
ast: Preferencies xenerales pa los módulos de salida d'audio

en: General stream output settings
ast: Preferencies xenerales de salida d'emisión

en: General video settings
ast: Preferencies xenerales de videu

en: Generate access unit delimiter NAL units.
ast: Xenerar allindiador d'unidá d'accesu d'unidaes NAL.

en: Generated stream output string
ast: Cadena de salida d'emisión xenerada

en: Generic
ast: Xenéricu

en: Genre
ast: Xéneru

en: Genre description
ast: Descripción de xéneru

en: Genre metadata
ast: Metadatu de xéneru

en: Geometry
ast: Xeometría

en: Georgian
ast: Xeorxanu

en: German
ast: Alemán

en: Gestures
ast: Xestos

en: Get function
ast: Función Get

en: Global Hotkeys
ast: Atayos de tecláu globales

en: Global Hotkeys interface
ast: Interfaz d'atayos de tecláu globales

en: Global gain
ast: Ganancia global

en: Go to Time
ast: Dir a tiempu

en: Go to the DVD menu
ast: Dir al menú DVD

en: Go to time
ast: Dir a tiempu

en: Goom animation speed
ast: Velocidá d'animación Goom

en: Goom display height
ast: Altor de visualización Goom

en: Goom display width
ast: Anchor de visualización Goom

en: Goom effect
ast: Efeutu Goom

en: Gothic
ast: Gótica

en: Gradient
ast: Gradiente

en: Gradient image type
ast: Tipu d'imaxe gradiente

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
ast: Tipu d'imaxe gradiente (0 ó 1). 0 va poner la imaxe en blancu mientres 1 va caltener el colores.

en: Gradient threshold
ast: Umbral de gradiente

en: Gradient video filter
ast: Filtru de videu gradiente

en: Grain
ast: Granu

en: Grain video filter
ast: Filtru de videu granu

en: Gray
ast: Buxu

en: Grayscale video output
ast: Salida de videu n'escala de grises

en: Greek, Modern
ast: Griegu, Modernu

en: Green
ast: Verde

en: Group
ast: Grupu

en: Group packets
ast: Agrupar paquetes

en: Grouping
ast: Agrupáu

en: Guarani
ast: Guaraní

en: Guard interval
ast: Intervalu de guarda

en: H.264 level
ast: Nivel H.264

en: H.264 profile
ast: Perfil H.264

en: H.264 video packetizer
ast: Empaquetador de videu H.264

en: H264 video demuxer
ast: Demuxor de videu H264

en: HAL AudioUnit output
ast: Salida AudioUnit HAL

en: HD-SDI Input
ast: Entrada HD-SDI

en: HRD-timing information
ast: Informacion de tiempu HRD

en: HTML playlist
ast: Llista de reproducción HTML

en: HTML playlist export
ast: Esportar a llista de reproducción HTML

en: HTTP (default)
ast: HTTP (predetermináu)

en: HTTP Live streaming output
ast: Salida d'emisión HTTP Live

en: HTTP authentication
ast: Autenticación HTTP

en: HTTP input
ast: Entrada HTTP

en: HTTP proxy
ast: Proxy HTTP

en: HTTP proxy URL
ast: URL proxy HTTP

en: HTTP proxy password
ast: Contraseña de proxy HTTP

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
ast: Proxy HTTP a usar. Tien de tener la forma http://[usuariu@]miproxy.midominio:mipuerto/ ; si nun s'indica, va probase la variable d'entornu http_proxy.

en: HTTP server address
ast: Direición de sirvidor HTTP

en: HTTP server port
ast: Puertu de sirvidor HTTP

en: HTTP stream output
ast: Salida d'emisión HTTP

en: HTTP tunnel port
ast: Puertu túnel HTTP

en: HTTP/TLS server certificate
ast: Certificáu de sirvidor HTTP/TSL

en: HTTP/TLS server private key
ast: Clave de sirvidor quitada HTTP/TLS

en: HTTPS input
ast: Entrada HTTPS

en: HTTPS server port
ast: Puertu de sirvidor HTTPS

en: Haar cascade filename
ast: Nome de ficheru de cascada Haar

en: Half Size
ast: Metá de tamañu

en: Handling mode for stereo streams
ast: Remanar mou pa emisiones estéreo

en: Hardware decoding
ast: Decodificación por hardware

en: Headphone effect
ast: Efeutu d'auriculares

en: Headphone virtual spatialization effect
ast: Efeutu d'espacialización virtual d'auriculares

en: Headphone virtualization
ast: Virtualización d'auriculares

en: Headphones
ast: Auriculares

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Height
ast: Altor

en: Height in pixels of the border between miniatures.
ast: Altor en píxeles del borde ente miniatures.

en: Height of video or subtitle elementary streams
ast: Altor del videu o subtítulos d'emisiones elementales

en: Help
ast: Ayuda

en: Hide Others
ast: Anubrir otros

en: Hide VLC
ast: Anubrir VLC

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
ast: Anubrir cursor y controlador de pantalla completa tres x milisegundos

en: Hide future errors
ast: Anubrir futuros fallos

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
ast: Anubrir cursor y controlador de pantalla completa tres n milisegundos.

en: Hide the interface and pause playback.
ast: Despinta la interfaz y detener la reproducción.

en: Hierarchy mode
ast: Mou xeráquicu

en: High
ast: Altu

en: High LNB voltage
ast: Alto voltaxe LNB

en: High freq (Hz)
ast: Alta freq (Hz)

en: High freq gain (dB)
ast: Ganancia d'alta freq (dB)

en: High latency
ast: Alta llatencia

en: High priority
ast: Alta prioridá

en: High-priority code rate
ast: Tasa de códigu d'alta prioridá

en: Higher latency
ast: La mayor llatencia

en: Higher value implies more prefiltering
ast: Un valor más altu implica más prefiltráu

en: Highest
ast: El más altu

en: Hindi
ast: Hindú

en: Home
ast: Aniciu

en: Hop limit (TTL)
ast: Llende de saltu (TTL)

en: Horizontal flip
ast: Xiru horizontal

en: Host
ast: Máquina

en: Host Computer
ast: Equipu anfitrión

en: Hot keys
ast: Tecles rápides

en: Hotkey
ast: Atayu de tecláu

en: Hotkeys
ast: Atayos de tecláu

en: Hotkeys management interface
ast: Interfaz de xestión d'atayos de tecláu

en: Hotkeys settings
ast: Preferencies d'atayos de tecláu

en: Hours / Minutes / Seconds:
ast: Hores / Minutos / Segundos:

en: How AQ distributes bits
ast: Cómo AQ distribuyi bits

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
ast: Cuánto tiempu esperar un paquete primero qu'una fonte expire.

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
ast: Cuántes fontes distintes RTP actives dexar d'una vegada.

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
ast: Cuántes vegaes per segundu tendría d'anovase (refrescase) la pantalla.

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
ast: Cómo de pronunciáu facer l'efeutu de fonte escoyíu (dependiente del efeutu).

en: Hue
ast: Color

en: Hue or color balance.
ast: Color o balance de color.

en: Hungarian
ast: Húngaru

en: Hurry up
ast: Apriesa

en: I quantization factor
ast: Factor de cuantización I

en: I&mport
ast: &Importar

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ast: Conversiones I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: ID Offset
ast: Compensación de ID

en: INTERNET
ast: Internet

en: IP Address
ast: Direición IP

en: ISDB-S parameters
ast: Parámetros ISDB-S

en: ISDB-T reception parameters
ast: Parámetros de receición ISDB-T

en: IceCAST output
ast: Salida de IceCAST

en: Icelandic
ast: Islandés

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
ast: Si la conexón automática ta habilitada, namái los veceros JACK que los sos nomes concasen con esta espresión regular van considerase pa coneutar.

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
ast: Si ta habilitáu y especifícase la forma, el multiplexor TS va asitiar les llendes a la fin d'imaxes I. Nesi casu, la duración de forma dada pol usuariu ye una situación peor cuando nun se dispón de fotogrames de referencia. Esto ameyora la eficiencia del algoritmu de forma, darréu que los fotogrames I son de normal los más grandes de la emisión.

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
ast: Habilitáu, camudar de llugar y l'emisión normal namái va asoceder nos fotogrames I. Esto va desaniciar artefactos na emisión al costu d'un llixeru retrasu, dependiendo de la frecuencia de los fotogrames I.

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
ast: Si habilitada, esta opción va coneutar automáticamente la salida de soníu al primer JACK escribible atopáu de los veceros.

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
ast: Si ta habilitáu, el videu rellénase p'axustase nel contenedor dempués del escaláu. D'otru mou, el videu retáyase p'axustase al contenedor dempués del escaláu.

en: If nothing appears, check your internet connection.
ast: Si nun apaez, comprueba la conexón d'internet.

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
ast: Si s'especifica, úsase la imaxe pa dibuxar el punteru del mur na captura.

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
ast: Si la potencia media sobre los postreros N buffers ye mayor qu'esti valor, el volume va normalizase. Esti valor ye un númberu positivu decimal. Un valor ente 0.5 y 10 paez sensible.

en: If the file already exists, it will be overwritten.
ast: Si'l ficheru yá esiste, sobrescribiráse

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
ast: Si el ficheru yá esiste, nun va sobrescribise.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
ast: Si habilítase esta opción, la emisión na direición multiemisión SAP va controlase. Esto necesítase si quies faer anuncios nel MBone.

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
ast: Si esta propiedá ta en blancu, pónens

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
ast: Si quies abrir una emisión multidifusión («multicast»), introduz la direición IP apurrida pol fornidor. Nun mou unidifusión («unicast»), VLC usa la direición IP de la to máquina automáticamente

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
ast: Si'l to proxy HTTP requier una contraseña, ponla equí.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
ast: Si'l cartafueyu tien una URL válida
    o la ruta a un ficheru nel to equipu,
    va seleicionase automáticamente.

en: Ignore
ast: Inorar

en: Ignore files starting with '.'
ast: Inora los archivos qu'entamen con '.'

en: Ignore subtitle flag
ast: Inorar bandera de subtítulos

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
ast: Inorar la etiqueta de subtítulos, prueba esto si los tos subtítulos nun apaecen.

en: Ignored extensions
ast: Estensiones inoraes

en: Image
ast: Imaxe

en: Image Adjust
ast: Axuste d'imaxe

en: Image adjust
ast: Axuste d'imaxe

en: Image brightness (0-2)
ast: Rellumu d'imaxe (0-2)

en: Image chroma
ast: Croma d'imaxe

en: Image contrast (0-2)
ast: Contraste d'imaxe (0-2)

en: Image demuxer
ast: Demuxor d'imaxe

en: Image format
ast: Formatu d'imaxe

en: Image format (default RGB)
ast: Formatu d'imaxe (predetermináu RGB)

en: Image format which will be used to store the video snapshots
ast: Formatu d'imaxe p'almacenar les captures de pantalla de videu

en: Image gamma (0-10)
ast: Gamma d'imaxe (0-10)

en: Image height
ast: Altor d'imaxe

en: Image hue (0-360)
ast: Color d'imaxe (0-360)

en: Image mask
ast: Mázcara d'imaxe

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
ast: Mázcara d'imaxe. Píxeles con un valor alpha mayor del 50% van desaniciase.

en: Image properties filter
ast: Filtru de propiedaes d'imaxe

en: Image quality
ast: Calidá de la imaxe

en: Image saturation (0-3)
ast: Saturación d'imaxe (0-3)

en: Image to be blended onto
ast: Imaxe cola qu'entemecese

en: Image wall
ast: Paré d'imaxe

en: Image which will be blended
ast: Imaxe que va entemecese

en: Image width
ast: Anchu d'imaxe

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
ast: Nuna configuración de monitor múltiple, pue especificase el nome del preséu de Windows de la pantalla na que se quier abrir la ventana de videu, "\\.\PANTALLA1" o "\\.\PANTALLA2".

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
ast: En mou pantalla completa, facer que la pantalla onde nun hai videu amuese prietu

en: Increase
ast: Aumentar

en: Increase Volume
ast: Xubir volume

en: Increase scale factor
ast: Amontar factor d'escaláu

en: Increase the priority of the process
ast: Aumentar la prioridá del procesu

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
ast: Aumentar la prioridá del procesu va ameyorar la so esperiencia de reproducción darréu que dexa a VLC nun ser fadiáu por otres aplicaciones qu'otru mou llograríen demasiáu tiempu de procesador. Entá así, avisámos-y qu'en ciertes circunstancies (fallos) VLC podría llograr tol tiempu de procesador y dexaría bloquiáu tol sistema, lo cual pue riquir un reaniciu de la so máquina.

en: Index
ast: Índiz

en: Index file
ast: Ficheru índiz

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
ast: Índiz de pantalla (1, 2, 3, ...). Alternativu a ID de pantalla

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
ast: Tiempu a amosar imaxe individual de 0 - 60000 ms.

en: Indonesian
ast: Indonesiu

en: Influence (bias) B-frames usage
ast: Usu d'influencia (bias) de fotogrames B

en: Information
ast: Información

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
ast: Información tocante a qué ta fechu'l mediu o emisión

en: Information...
ast: Información...

en: Infrared
ast: Infrarroxu

en: Infrared remote control interface
ast: Interfaz infrarroxa de control remotu

en: Initial VBV buffer occupancy
ast: Ocupación del buffer VBV inicial

en: Initializing
ast: Anicializando

en: Input
ast: Entrada

en: Input & Codecs Settings
ast: Preferencies d'entrada y códecs

en: Input / Codecs
ast: Entrada / Códecs

en: Input FIFO
ast: Entrada FIFO

en: Input bitrate
ast: Tasa de bits d'entrada

en: Input card to use
ast: Tarxeta d'entrada a usar

en: Input has changed
ast: La entrada camudó

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
ast: La entrada camudó, incapaz de guardar favoritu. Suspendiendo reproducción con «Posa» mientres s'edita favoritos p'asegurar caltener la mesma entrada.

en: Input list
ast: Llista d'entrada

en: Input of the card to use (see debug).
ast: Entrada de la tarxeta a usar (ver debug).

en: Input repetitions
ast: Repeticiones d'entrada

en: Input slave (experimental)
ast: Esclavu d'entrada (esperimental)

en: Input/Read
ast: Entrada/Llectura

en: Input:
ast: Entrada:

en: Inputs list
ast: Llista d'entraes

en: Insert Disc
ast: Inxertar discu

en: Install
ast: Instalar

en: Install Windows Service
ast: Instalar serviciu de Windows

en: Install the Service and exit.
ast: Instalar el serviciu y salir.

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
ast: En cuenta d'escribir un ficheru raw, pues amestar un encabezáu WAV al ficheru.

en: Instrumental
ast: Presea

en: Integer from -1 (no model) to 4.
ast: Integral dende -1 (ensin modelu) a 4.

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
ast: Identificador integral pa esta emisión elemental. Esto va usase pa «atopar» esta emisión más sero.

en: Integer pixel motion estimation method
ast: Métodu d'estimación d'integral de movimientu de píxel

en: Integrate video in interface
ast: Integrar videu n'interfaz

en: Intensity
ast: Intensidá

en: Intensity of sepia effect
ast: Intensidá d'efeutu sepia

en: Inter picture DWT filter
ast: Filtros de sub-imaxe

en: Interactive Zoom
ast: Zoom Interactivu

en: Interface
ast: Interfaz

en: Interface Settings
ast: Preferencies d'interfaz

en: Interface interaction
ast: Interaición d'interfaz

en: Interface module
ast: Módulu d'interfaz

en: Interface style
ast: Estilu d'interfaz

en: Interlaced encoding
ast: Codificación enxareyada

en: Interlaced mode
ast: Módulu entellazáu

en: Interlaced motion estimation
ast: Estimación de movimientu entellazáu

en: Interlingue
ast: Interlingua

en: Internal stream record
ast: Rexistru d'emisión interna

en: Interval between appearance and disappearance
ast: Intervalu ente apaición y desapaición

en: Interval between disappearance and appearance
ast: Intervalu ente desapaición y apaición

en: Interval between two disappearances
ast: Intervalu ente dos desaparición

en: Intra picture DWT filter
ast: Filtros de sub-imaxe DWT

en: Introduces a delay in the display of the stream.
ast: Inclúi un retrasu n'amuesa de la emisión.

en: Invalid combination
ast: Combinación non válida

en: Invalid signature
ast: Robla non válida

en: Invert colors
ast: Invertir colores

en: Invert video filter
ast: Invertir filtru de videu

en: Irish
ast: Irlandés

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
ast: Ye posible desactivar la sincronización de reló d'entrada pa oríxenes a tiempu real. Úsalo si esperimentes reproducción a saltos d'emisiones en rede.

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
ast: Nun foi dable descargar una robla de cifráu pal ficheru descargáu «%s». Poro, desanicióse.

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
ast: Nun foi dable verificar con seguridá el ficheru descargáu «%s». Poro, desanicióse'l ficheru.

en: Italian
ast: Italianu

en: JACK Input
ast: Entrada JACK

en: JACK audio input
ast: Entrada d'audio JACK

en: JACK audio output
ast: Salida d'audio JACK

en: JPEG image decoder
ast: Descodificador d'imaxe JPG

en: JPEG image encoder
ast: Codificador d'imaxe JPG

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Java required
ast: Ríquese Java

en: Java was not found on your system.
ast: Nun s'alcuentra Java nel to sistema.

en: Javanese
ast: Javanés

en: Joint bidirectional motion refinement.
ast: Refinamientu de movimientu bidireccional conxuntu

en: Joint stereo
ast: Estéreo mistu

en: Jump Bac&kward
ast: Saltar at&rás

en: Jump sizes
ast: Tamaños de saltu

en: Jump to Specific &Time
ast: Saltar a tiempu específicu...

en: KDM file
ast: Archivu KDM

en: Kasenna MediaBase parser
ast: Analizador Kasenna MediaBase

en: Kasenna RTSP dialect
ast: Dialeutu RTSP Kasenna

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
ast: Los sirvidores Kasenna usen un dialeutu vieyu y non estándar de RTSP. Con esti parámetru, VLC va probar esti dialeutu pero nesti mou nun pue coneutase a sirvidores RTSP normales.

en: Kashmiri
ast: Cachemir

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
ast: Kate ye un codificador pa testu ya imaxe basáu en superposiciones

en: Kate overlay decoder
ast: Decodificador de videu falsu

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
ast: Les emisiones Kate puen xenerase usando la biblioteca Tiger. Desactivando esto, namái va xenerar testu estáticu y emisiones basaes en mapes de bits.

en: Kate text subtitles packetizer
ast: Empaquetador Kate de subtítulos de testu

en: Kazakh
ast: Cazacu

en: Keep Recent Items
ast: Caltener oxetos recién

en: Keep aspect ratio
ast: Caltener tasa d'aspeutu

en: Keep audio level between sessions
ast: Caltener niveles d'audio ente sesiones

en: Keep existing file
ast: Caltener ficheru esistente

en: Keep original audio track
ast: Caltener pista d'audio orixinal

en: Keep original size
ast: Caltener tamañu orixinal

en: Keep original video track
ast: Caltener pista de videu orixinal

en: Keep some B-frames as references
ast: Caltener dellos fotogrames-B como referencies

en: Keep stream output open
ast: Caltener abierta la salida d'emisión

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
ast: Caltener tasa d'aspeutu orixinal al redimensionar elementos del mosaicu.

en: Keep the original size of mosaic elements.
ast: Caltener tamañu orixinal d'elementos del mosaicu.

en: Key events
ast: Eventos clave

en: Key press events
ast: Eventos de pulsación de tecles

en: Key:
ast: Tecla:

en: Korean
ast: Coreanu

en: Kurdish
ast: Kurdu

en: LIBRARY
ast: Llibrería

en: LOCAL NETWORK
ast: Rede llocal

en: Language
ast: Llingua

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
ast: Llingua de la pista d'audio a usar (separtaos por comes, dos o trés de lletres del códigu del país. Pues usar «none» pa evitar escoyer l'idioma de reserva).

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
ast: Llingua de la emisión elemental como se describe en ISO639

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
ast: Llingua de pista de subtítulos a usar (separtaos por comes, dos o trés de lletres del códigu del país. Pues usar «any» como llingua de reserva).

en: Large
ast: Grande

en: Large Hall
ast: Gran salón

en: Larger
ast: Más grande

en: Last check on: %@
ast: Cabera comprobación el: %@

en: Last.fm username not set
ast: Nun s'indicó nome d'usuariu de Last.fm

en: Latest
ast: Postrera

en: Latin
ast: Llatín

en: Latvian
ast: Letón

en: Launching an update request...
ast: Llanzando solicitú d'anovamientos...

en: Layer A code rate
ast: Tasa de códigu capa A

en: Layer A modulation
ast: Modulacion capa A

en: Layer A segments count
ast: Cuenta de segmentos capa A

en: Layer A time interleaving
ast: Entellazáu de tiempu de Capa A

en: Layer B code rate
ast: Tasa de códigu capa B

en: Layer B modulation
ast: Modulacion capa B

en: Layer B segments count
ast: Cuenta de segmentos capa B

en: Layer B time interleaving
ast: Entellazáu de tiempu de Capa B

en: Layer C code rate
ast: Tasa de códigu capa C

en: Layer C modulation
ast: Modulacion capa C

en: Layer C segments count
ast: Cuenta de segmentos capa C

en: Layer C time interleaving
ast: Entellazáu de tiempu de Capa C

en: Leave Fullscreen
ast: Abandonar pantalla completa

en: Left
ast: Esquierda

en: Left to right/Top to bottom
ast: Esquierda a derecha/Enriba a embaxo

en: Length in milliseconds to output each stride
ast: Llargor en milisegundos pa dar cada saltu

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
ast: Llargor en milisegundos pa buscar la meyor posición de superposición

en: Length of TS stream segments
ast: Llonxitú de los segmentos de TS

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
ast: Cantidá de tiempu (en ms) enantes d'albortar la receición de datos.

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
ast: Permitir escalar el videu p'axustase a la ventana o a la pantalla completa.

en: Letzeburgesch
ast: Letzeburgués

en: Level of input signal
ast: Nivel de señal d'entrada

en: LibNotify Notification Plugin
ast: Complementu de notificación LibNotify

en: Libtwolame audio encoder
ast: Codificador d'audio Libtwolame

en: License
ast: Llicencia

en: Lime
ast: Llima

en: Limit the size of each slice in bytes
ast: Llendar el tamañu de cada cachu en bytes

en: Limit the size of each slice in macroblocks
ast: Llendar el tamañu de cada cachu en macrobloques

en: Line 1:
ast: Llinia 1:

en: Line 2:
ast: Llinia 2:

en: Linear
ast: Llineal

en: Linear PCM audio decoder
ast: Decodificador d'audio PCM llineal

en: Linear PCM audio encoder
ast: Decodificador d'audio PCM llineal

en: Linear PCM audio packetizer
ast: Empaquetador d'audio PCM llineal

en: Linguistic markup
ast: Marcáu lisgüistica

en: Link #
ast: Enllaz #

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
ast: Llista de códecs que VLC va usar en prioridá. Por exemplu, «dummy,a52» va probar los códecs simulaos y a52 enantes de probar otros. Namái los usuarios avanzaos tendríen de modificar esta opción darréu que pue estropiar la reproducción de toles tos emisiones.

en: List of words separated by | to filter
ast: Llista de pallabres separtaes por | pa filtrar

en: Listeners
ast: Oyentes

en: Lithuanian
ast: Lituanu

en: Live
ast: En vivu

en: Live capture caching (ms)
ast: Caxé de captura en direutu (ms)

en: Live555 stream transport
ast: Tresporte d'emisión Live555

en: Load
ast: Cargar

en: Load extensions on startup
ast: Cargar estensiones al aniciar

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
ast: Cargar esti ficheru de subtítulos. A usar cuando Autodeteutar nun pue deteutar el to ficheru de subtítulos.

en: Loading flowplayer...
ast: Cargando flowplayer...

en: Local Network
ast: Rede llocal

en: Local oscillator high frequency (kHz)
ast: Alta frecuencia d'oscilador llocal (kHz)

en: Local oscillator low frequency (kHz)
ast: Oscilador llocal baxa frecuencia (kHz)

en: Locally collect statistics
ast: Agrupar estadístiques llocalmente

en: Location
ast: Llocalización

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
ast: Llocalización de ficheru con plantía SVG pa conversión automática de cadena

en: Location:
ast: Llugar:

en: Lock Aspect Ratio
ast: Bloquiar proporción

en: Log all VLC messages to a text file.
ast: Rexistrar tolos mensaxes de VLC a un ficheru de testu.

en: Log filename
ast: Nome de ficheru de rexistru

en: Log format
ast: Formatu de rexistru

en: Log to file
ast: Rexistrar a ficheru

en: Logging
ast: Coneutando

en: Login:pass
ast: Usuariu:contraseña

en: Logo animation # of loops
ast: # de vueltes d'animación de logo

en: Logo erase
ast: Borráu de logo

en: Logo filenames
ast: Nomes de ficheru de logo

en: Logo individual image time in ms
ast: Tiempu d'imaxe logo individual en ms

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
ast: Valor de tresparencia del logo (de 0 pa tresparencia total a 255 pa opacidá total).

en: Logo overlay
ast: Superposición de logo

en: Logo position
ast: Posición de logo

en: Logo video filter
ast: Filtru de videu pa logo

en: Long backwards jump
ast: Saltu llargu atrás

en: Long forward jump
ast: Saltu llargu alantre

en: Long jump length
ast: Llargor de reblincu

en: Long jump length, in seconds.
ast: Llargor de reblincón, en segundos.

en: Look and feel
ast: Aspeutu y comportamientu

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
ast: Busca un ficheru de subtítulos tamién nestes rutes, si'l to ficheru de subtítulos nun s'atopó na carpeta actual.

en: Loop
ast: Bucle

en: Loop / Repeat
ast: Bucle / Repetir

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
ast: Parámetros AlphaC0 y Beta del filtru bucle alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
ast: Parámetros AlphaC0 y Beta del filtru bucle. Rangu -6 a 6 pa dambos parámetros alpha y beta. -6 significa filtru llixeru, 6 significa fuerte.

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
ast: Bucle continuu del puntu A al puntu

en: Loop from point A to point B continuously.
ast: Bucle continuu del puntu A al puntu B

en: Lossless mode
ast: Mou ensin perda

en: Lost
ast: Perdíu

en: Lost buffers
ast: Buffers perdíos

en: Lost frames
ast: Fotogrames perdíos

en: Loudness mode
ast: Mou loudness

en: Low
ast: Baxu

en: Low Definition (360 lines)
ast: Baxa definición (360 llinies)

en: Low Delay mode
ast: Mou de retrasu baxu

en: Low freq (Hz)
ast: Baxa freq (Hz)

en: Low freq gain (dB)
ast: Baxa ganancia de freq (dB)

en: Low latency
ast: Baxa llatencia

en: Low-priority code rate
ast: Tasa de códigu de prioridá baxa

en: Lowest
ast: El más baxu

en: Lowest latency
ast: La menor llatencia

en: Lua Art
ast: Arte Lua

en: Lua Extension
ast: Estensión Lua

en: Lua Meta Fetcher
ast: Buscador de metadatos Lua

en: Lua Meta Reader
ast: Llector de metadatos Lua

en: Lua Playlist
ast: Llista de reproducción Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
ast: Interfaz analizador de llista de reproducción Lua

en: Lua SD Module
ast: Módulu SD Lua

en: Lua interface
ast: Interfaz Lua

en: Lua interface configuration
ast: Configuración d'interfaz Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
ast: Cadena de configuración d'interfaz Lua. Formatu ye: '["<nome del módulu d'interfaz>"] = { <opción> = <valor>, ...}, ...'.

en: Lua interface module to load
ast: Módulos d'interfaz Lua a cargar

en: Luma bicubic / chroma bilinear
ast: Bicúbicu luma / croma billinial

en: Luminance elimination
ast: Eliminación de lluminosidá

en: Luminance masking
ast: Mazcaráu de lluminosidá

en: Lyrics
ast: Lletres

en: M-JPEG camera demuxer
ast: Demuxor de cámara M-JPEG

en: M3U playlist
ast: Llista de reproducción M3O

en: M3U playlist export
ast: Esportar a llista de reproducción M3O

en: M3U playlist import
ast: Importar llista de reproducción M3O

en: M3U8 playlist
ast: Llista de reproducción M3O8

en: M3U8 playlist export
ast: Esportar a llista de reproducción M3O8

en: MIDI synthesis not set up
ast: La sintetización MIDI nun ta configurada

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
ast: MIME devueltu pol sirvidor (autodeteutáu si nun s'especifica).

en: MLP/TrueHD parser
ast: Procesador MLP/TrueHD

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
ast: Les emisiones MMS puen contener delles emisiones elementales, con distintes tases de bits. Pues escoyeles toes.

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ast: Conversiones MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
ast: Conversiones MMX dende

en: MOD demuxer (libmodplug)
ast: Demuxor MOD (libmodplug)

en: MP3 fixed point audio encoder
ast: Codificado d'audio de puntu fixu MP3

en: MP4 stream demuxer
ast: Demuxor MP4 d'emisión

en: MP4/MOV muxer
ast: Muxer MP4/MOV

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
ast: Decodificador de videu I/II (usando libmpeg2)

en: MPEG Transport Stream demuxer
ast: Demuxor d'emisión de tresporte MPEG

en: MPEG Video
ast: Videu MPEG

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
ast: Decodificador de capa d'audio MPEG I/II/III

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
ast: Empaquetador de capa d'audio MPEG I/II/III

en: MPEG-4 video
ast: Videu MPEG-4

en: MPEG-I/II video demuxer
ast: Demuxor d'audio MPEG-I/II

en: MPEG-I/II video packetizer
ast: Empaquetador de videu MPEG-I/II

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
ast: Audiu MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MPEG-PS demuxer
ast: Demuxor MPEG-PS

en: MPEG4 audio packetizer
ast: Empaquetador d'audio MPEG4

en: MPEG4 quantization matrix
ast: Matriz de cuantización MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
ast: Empaquetador de videu MPEG4

en: MTP Device
ast: Preséu MTP

en: MTP devices
ast: Preseos MTP

en: MTP input
ast: Entrada MTP

en: MTU of the network interface
ast: MTU de la interfaz de rede

en: MUX for RAW RTSP transport
ast: MUX pa tresporte RAW RTSP

en: MY COMPUTER
ast: El mio equipu

en: Mac OS X interface
ast: Interfaz Mac VOS X

en: Macedonian
ast: Macedoniu

en: Magnification/Zoom
ast: Zoom

en: Magnify
ast: Magnificar

en: Magnify/Zoom interactive video filter
ast: Filtru de videu interactivu magnificar/ampliar

en: Main Profile
ast: Perfil principal

en: Main Toolbar
ast: Caxa de ferramientes principal

en: Main Window...
ast: Ventana principal...

en: Main interfaces
ast: Interfaces principales

en: Main interfaces settings
ast: Preferencies d'interfaz principales

en: Major channel
ast: Canal principal

en: Make a donation...
ast: Facer una donación...

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
ast: Fai al sirvidor públicamente disponible nes «Yellow Pages» (llista de direutorios d'emisiones) na web d'icecast/shoutcast. Requier la información de tasa de bits especificada pa shoutcast. Requier emisión Ogg pa icecast.

en: Malagasy
ast: Malagasu

en: Malay
ast: Malayu

en: Maltese
ast: Maltés

en: Maori
ast: Maorín

en: Maroon
ast: Granate

en: Marquee
ast: Marquesina

en: Marquee display
ast: Amuesa de marquesina

en: Marquee position
ast: Posición de marquesina

en: Mask
ast: Mázcara

en: Matroska stream demuxer
ast: Demuxor Matroska d'emisión

en: Max QP
ast: Máx QP

en: Max QP step
ast: Máx pasu QP

en: Max QP step between frames.
ast: Máx pasu QP ente fotogrames.

en: Max length
ast: Llargor máximu

en: Max local bitrate
ast: Máxima tasa de bits local

en: Maximal bitrate
ast: Máxima tasa de bits

en: Maximal period
ast: Periodu máximu

en: Maximal volume level
ast: Nivel máximu de volume

en: Maximum B (deprecated)
ast: B máximu (obsoletu)

en: Maximum GOP size
ast: Máximu tamañu GOP

en: Maximum RTP sequence number dropout
ast: Máximu númberu de secuencia RTP pa refugar

en: Maximum RTP sequence number misordering
ast: Máximu númberu de secuencia RTP de desorde

en: Maximum RTP sources
ast: Máximos oríxenes RTP

en: Maximum bitrate
ast: Máxima tasa de bits

en: Maximum bitrate (kbps)
ast: Máxima tasa de bits (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
ast: Máxima tasa de bits en kbps al codificar en mou constante de bits

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
ast: Máxima tasa de bits en kbps. Ye útil p'aplicaciones d'emisión.

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
ast: Máxima distancia pa buscar cálculu de movimientu, midida dende posicion(ye) prediches. 16 por defeutu ye bonu pa la mayoría de metraxe, secuencies d'enforma movimientu puen beneficiase d'axustes ente 24 y 32. Rangu de 0 a 64.

en: Maximum encoding bitrate
ast: Máxima tasa de bits de codificación

en: Maximum level
ast: Nivel máximu

en: Maximum motion vector length
ast: Llargor máximu del vector de movimientu

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
ast: Llargor máximu del vector de movimientu en píxeles. -1 ye automática, basada en nivel.

en: Maximum motion vector search range
ast: Rangu máximu de busca de vector de movimientu.

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
ast: Máximu númberu de caráuteres amosaos en pantalla.

en: Maximum number of connections
ast: Máximu númberu de conexones

en: Maximum output video height.
ast: Máximu altor del videu de salida.

en: Maximum output video width.
ast: Máximu anchor del videu de salida.

en: Maximum quantizer parameter.
ast: Parámetru de cuantizador máximu.

en: Maximum video height
ast: Máximu altor del videu

en: Maximum video quantizer scale
ast: Escala máxima de cuantizador de videu

en: Maximum video quantizer scale.
ast: Escala máxima de cuantizador de videu.

en: Maximum video width
ast: Máximu anchor del videu

en: Mean
ast: Promediu

en: Media &Information
ast: Información &multimedia

en: Media Angle
ast: Ángulu mediu

en: Media Audio Track
ast: Pista d'audiu del mediu

en: Media Files
ast: Ficheru multimedia

en: Media Forward
ast: Avanzar mediu

en: Media Information
ast: Información multimedia

en: Media Information...
ast: Información multimedia...

en: Media Library
ast: Biblioteca multimedia

en: Media Manager Edition
ast: Edición de xestor multimedia

en: Media Manager List
ast: Llista del alministrador multimedia

en: Media Menu
ast: Menú mediu

en: Media Next Frame
ast: Siguiente frame multimedia

en: Media Next Track
ast: Siguiente pista multimedia

en: Media Play Pause
ast: Posar el mediu

en: Media Prev Frame
ast: Fotograma previu

en: Media Prev Track
ast: Pista previa

en: Media Record
ast: Grabar mediu

en: Media Repeat
ast: Repitir mediu

en: Media Resource Locator (MRL)
ast: Llocalizador de fonte multimedia (MRL)

en: Media Rewind
ast: Rebobinar mediu

en: Media Select
ast: Seleicionar mediu

en: Media Shuffle
ast: Mediu aleatoriu

en: Media Stop
ast: Parar mediu

en: Media Subtitle
ast: Subtítulos de mediu

en: Media Time
ast: Tiempu de mediu

en: Media View
ast: Vista de mediu

en: Media data size
ast: Tamañu de datos del mediu

en: Media: %s
ast: Mediu: %s

en: Meditative
ast: Meditativa

en: Medium
ast: Mediu

en: Medium backwards jump
ast: Mediu saltu atrás

en: Medium forward jump
ast: Mediu saltu alantre

en: Medium jump length
ast: Llargor de saltu mediu

en: Medium jump length, in seconds.
ast: Llargor de saltu mediu, en segundos.

en: Mega bass
ast: Megagraves

en: Mega bass cutoff
ast: Corte de megagraves

en: Mega bass level
ast: Nivel megagraves

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
ast: Frecuencia llende en mou megagraves, en Hz. Esta ye la máxima frecuencia pa la que s'aplica l'efeutu megagraves. Valores válidos son de 10 a 100 Hz.

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
ast: Nivel mou megagraves (de 0 a 100, por defeutu 0).

en: Memory input
ast: Entrada de memoria

en: Menu
ast: Menú

en: Menu language
ast: Llingua de los menús

en: Menus language:
ast: Llingua de menús:

en: Mesh height
ast: Altor de la malla

en: Mesh width
ast: Anchor de la malla

en: Messages
ast: Mensaxes

en: Messages...
ast: Mensaxes...

en: Mi&nimal Interface
ast: Interfaz mí&nima

en: Microsoft Media Server (MMS) input
ast: Entrada Microsoft Media Server (MMS)

en: Middle
ast: Mediu

en: Min QP
ast: Mín QP

en: Minimal Mac OS X interface
ast: Interfaz Mac VOS X mínima

en: Minimal period
ast: Periodu mínimu

en: Minimum B (deprecated)
ast: B mínimu (obsoletu)

en: Minimum GOP size
ast: Mínimu tamañu GOP

en: Minimum bitrate (kbps)
ast: Mínima tasa de bits (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
ast: Mínima tasa de bits en kbps al codificar en mou constante de bits

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
ast: Mínima tasa de bits en kbps. Preséu pa codificar a una canal de tamañu fixu.

en: Minimum buffer space between threads
ast: Mínimu espaciu de buffer ente filos

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
ast: Mínimu espaciu de buffer ente filos. -1 ye automáticu, basáu en númberu de filos.

en: Minimum encoding bitrate
ast: Mínima tasa de bits de codificación

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
ast: Parámetru de cuantizador mínimu. 15 a 35 paez ser un rangu útil.

en: Minimum video quantizer scale
ast: Escala mínima de cuantizador de videu

en: Minimum video quantizer scale.
ast: Escala mínima de cuantizador de videu.

en: Mirror
ast: Espeyu

en: Mirror orientation
ast: Espeyar orientación

en: Mirror video
ast: Espeyar videu

en: Mirror video filter
ast: Filtru de videu d'espeyu

en: Misc
ast: Miscelánea

en: Miscellaneous
ast: Dellos

en: Miscellaneous Options
ast: Opciones varies

en: Miscellaneous audio settings and modules.
ast: Preferencies varies d'audio y módulos.

en: Mode
ast: Mou

en: Model
ast: Modelu

en: Modulation / Constellation
ast: Modulación / Contelación

en: Modules Tree
ast: Árbol de módulos

en: Moldavian
ast: Moldavu

en: Mongolian
ast: Mongol

en: Monitor pixel aspect ratio
ast: Proporción d'aspeutu de píxel de monitor

en: Mono
ast: Monu

en: More information...
ast: Más información...

en: Mosaic
ast: Mosaicu

en: Mosaic alignment
ast: Alliniación de mosaicu

en: Mosaic bridge
ast: Ponte de mosaicu

en: Mosaic bridge stream output
ast: Salida d'emisión puente de mosaicu

en: Motion Detect
ast: Deteición de movimientu

en: Motion blur
ast: Movimientu borrosu

en: Motion blur filter
ast: Filtru de movimientu borrosu

en: Motion detect
ast: Deteutar movimientu

en: Motion detect video filter
ast: Filtru de videu pa deteición de movimientu

en: Motion masking
ast: Mazcaráu de movimientu

en: Motion threshold (10-100)
ast: Umbral de movimientu (10-100)

en: Mount Point
ast: Puntu de montaxe

en: Mouse Gestures
ast: Xestos del mur

en: Mouse Wheel Down
ast: Rueda abaxo del mur

en: Mouse Wheel Left
ast: Rueda esquierda del mur

en: Mouse Wheel Right
ast: Rueda derecha del mur

en: Mouse Wheel Up
ast: Rueda arriba del mur

en: Mouse events
ast: Eventos de mur

en: Mouse gestures control interface
ast: Interfaz de control de xestos de mur

en: Mouse pointer image
ast: Imaxe del punteru del mur

en: Move To Trash and Relaunch VLC
ast: Mover a la papelera y reaniciar VLC

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
ast: Mover tolos capítulos. Esti valor tien de definise en milisegundos.

en: Multicast
ast: Multidifusión

en: Multicast output interface
ast: Interfaz de salida multiemisión

en: Multipart JPEG muxer
ast: Muxor JPEG multiparte

en: Multipass ratecontrol
ast: Tasa de control multipase

en: Multiplexer
ast: Multiplexador

en: MusePack demuxer
ast: Demuxor MusePack

en: Music
ast: Música

en: Mute
ast: Silenciu

en: Mute the audio.
ast: Silenciar audio.

en: Mux Control
ast: Control Mux

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
ast: Mux PMT (requier --sout-ts-ye-id-pid)

en: Mux module
ast: Módulu mux

en: Muxer
ast: Muxor

en: Muxer to use for the stream.
ast: Muxor a usar pa la emisión.

en: Muxer:
ast: Muxor:

en: Muxers
ast: Multiplexores

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
ast: Los muxores creen los formatos d'encapsulamientu usaos pa poner xuntes toles emisiones elementales (videu, audio, ...). Esta opción permite forciar siempres un multiplexor específicu. Probablemente nun tendríes de facelo

en: My Computer
ast: El mio equipu

en: My Music
ast: La mio música

en: My Pictures
ast: Les mios imaxes

en: My Videos
ast: Los mios vídeos

en: N&ormal Speed
ast: Velocidá nor&mal

en: NET ID
ast: ID de NET

en: NT Service
ast: Serviciu NT

en: NTSC M Japan
ast: NTSC M Xapón

en: NTSC M South Korea
ast: NTSC M Corea del Sur

en: Name
ast: Nome

en: Name of XML file containing Haar cascade description
ast: Nome de ficheru XML conteniendo descripción de cascada Haar

en: Name of current instance
ast: Nome d'instancia actual

en: Name of desired display device
ast: Nome de preséu monitor deseyáu

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
ast: Nome del complementu del filtru internu OpenCV a usar

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
ast: Nome de la ponte de destín. Si nun precises más d'una ponte coles mesmes, pues inorar esta opción.

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
ast: Nome de ficheru al que va entornase la emisión en brutu.

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
ast: Nome del preséu de videu que va usar el complementu DirectShow. Si nun especifiques res, va usase'l preséu predetermináu.

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
ast: Nome d'esta instancia de ponte. Si nun precises más d'una ponte coles mesmes, pues inorar esta opción.

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
ast: Nome a dar a esta canal/emisión nel sirvidor shoutcast/icecast.

en: Name:
ast: Nome:

en: Narrow-band (8kHz)
ast: Banda estrecha (8kHz)

en: Native American
ast: Nativa americana

en: Native Slider
ast: Eslizador nativu

en: Navajo
ast: Navaxu

en: Navigate down
ast: Navegar abaxo

en: Navigate left
ast: Navegar a esquierda

en: Navigate right
ast: Navegar a derecha

en: Navigate up
ast: Navegar arriba

en: Navy
ast: Azul marín

en: Ncurses interface
ast: Interfaz ncurses

en: Ndebele, North
ast: Ndebele, Norte

en: Ndebele, South
ast: Ndebele, Sur

en: Ne&xt
ast: &Siguiente

en: Nearest neighbour (bad quality)
ast: Vecín mas próximu (mala calidá)

en: Negate colors
ast: Invertir colores

en: Negative
ast: Negativu

en: Nepali
ast: Nepalín

en: Network
ast: Rede

en: Network Access Policy
ast: Política d'accesu a la rede

en: Network Protocol
ast: Protocolu de rede

en: Network Sync
ast: Sincronización de rede

en: Network caching (ms)
ast: Caxé de rede (ms)

en: Network identifier
ast: Identificador de rede

en: Network interaction failed
ast: Falló interaición de rede

en: Network master clock
ast: Reló de rede maestru

en: Network name
ast: Nome de rede

en: Network name to create
ast: Nome de rede a crear

en: Network settings
ast: Preferencies de rede

en: Network streams (SAP)
ast: Emisiones de rede (SAP)

en: Network synchronisation
ast: Sincronización de rede

en: Network synchronization
ast: Sincronización de rede

en: Never
ast: Enxamás

en: Never fix
ast: Enxamás iguar

en: New Age
ast: Nueva era

en: New ES ID
ast: Nuevu ES ID

en: New destination
ast: Nuevu destín

en: New profile
ast: Nuevu perfil

en: New winamp 5.2 shoutcast import
ast: Importar nuevu shoutcast de winamp 5.2

en: Next
ast: Siguiente

en: Next / Forward
ast: Siguiente / Alantre

en: Next Chapter/Title
ast: Capítulu siguiente

en: Next chapter
ast: Capítulu siguiente

en: Next frame
ast: Siguiente fotograma

en: Next media in the playlist
ast: Mediu siguiente en llista de reproducción

en: Next title
ast: Títulu siguiente

en: No check was performed yet.
ast: Nun se fixo nenguna comprobación entá.

en: No decoding of Dolby Surround
ast: Ensin decodificación de Dolby Surround

en: No description for this codec
ast: Nun hai descripción pa esti códec

en: No input
ast: Ensin entrada

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
ast: Entrada non atopada. Una emisión tien d'executase o posase pa que funcionen los favoritos.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
ast: Nun s'atopó nengún módulu coincidente. Usa --list o --list-verbose pa llistar tolos módulos disponibles.

en: No pre-filtering
ast: Ensin prefiltráu

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
ast: Nun s'atopó una instancia de v4l2

en: No video or audio device selected.
ast: Nun hai nengún preséu de videu o audio escoyíu.

en: No, Thanks
ast: Non, gracies

en: Noise
ast: Ruiu

en: Noise reduction
ast: Amenorgamientu de ruiu

en: Non-deterministic optimizations when threaded
ast: Optimizaciones non deterministes cuando por filos

en: Non-key
ast: Ensin tecla

en: Non-ref
ast: Ensin ref

en: None
ast: Nengún

en: Normal Size
ast: Tamañu normal

en: Normal rate
ast: Tasa normal

en: Normal/Loop/Repeat
ast: Normal/Bucle/Repitir

en: Normalize volume to:
ast: Normalizar volume a:

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
ast: De normal l'empaquetador sincronízase col siguiente fotograma completu. Esta etiqueta ordena al empaquetador a sincronizar col primer Intra Fotograma atopáu.

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
ast: De normal usamos los calquieres de tiempu de los ficheros MPEG pa calcular posición y duración. Entá y too, dacuando esto nun pue usase. Desactiva esta opción pa calcular dende la tasa de bits.

en: Northern Sami
ast: Sami Norteñu

en: Norwegian
ast: Noruegu

en: Norwegian Bokmaal
ast: Noruegu Bokmaal

en: Norwegian Nynorsk
ast: Noruegu Nynorsk

en: Not Set
ast: Ensin definir

en: Note:
ast: Nota:

en: Notification
ast: Notificación

en: Notify
ast: Notificar

en: Now Playing
ast: Reproduciendo agora

en: Now playing
ast: Agora reproduciendo

en: NullSoft demuxer
ast: Demuxor Nullsoft

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
ast: Númberu de fotogrames B a codificar ente dos fotogrames referencia.

en: Number of DWT iterations
ast: Númberu d'iteraciones DWT

en: Number of Tracks
ast: Númberu de pistes

en: Number of audio buffers
ast: Númberu de buffers d'audio

en: Number of audio channels
ast: Númberu de canales d'audio

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
ast: Númberu de canales d'audio nes emisiones trescodificaes.

en: Number of blank pixels between bands.
ast: Númberu de píxeles vacíos ente bandes.

en: Number of channels
ast: Númberu de canales

en: Number of clones
ast: Númberu de clones

en: Number of columns
ast: Númberu de columnes

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
ast: Númberu de fotogrames B consecutivos ente fotogrames I y P. Rangu de 1 a 16.

en: Number of days between two update checks
ast: Númberu de díes ente dos comprobaciones d'anovamientos

en: Number of frames (0 to 100)
ast: Númberu de fotogrames (0 a 100)

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
ast: Númberu de fotogrames a codificar pa un fotograma clave.

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
ast: Númberu de ventanes horizontales de videu nes que partilu.

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
ast: Númberu de milisegundos ente anovamientos de cadena. Util principalmente al usar metadatos o secuencies de cadena de formatu de tiempu.

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
ast: Númberu de milisegundos que la marquesina tien d'amosase. Valor per defeutu ye 0 (quédase siempres).

en: Number of output channels
ast: Númberu de canales de salida

en: Number of parallel operations
ast: Númberu d'operaciones paraleles

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
ast: Númberu de píxeles a retayar d'abaxo de la imaxe.

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
ast: Númberu de píxeles a retayar de la esquierda de la imaxe.

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
ast: Númberu de píxeles a retayar de la derecha de la imaxe.

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
ast: Númberu de píxeles a retayar d'arriba de la imaxe.

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
ast: Númberu de píxeles a rellenar embaxo de la imaxe tres d'el retayu.

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
ast: Númberu de píxeles a rellenar a la izquierda de la imaxe tres d'el retayu.

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
ast: Númberu de píxeles a rellenar a la derecha de la imaxe tres d'el retayu.

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
ast: Númberu de píxeles a rellenar enriba de la imaxe tres d'el retayu.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
ast: Númberu de fotogrames previos usaos pa predicir. Esto ye efectivu n'Anime, pero nun paez tener efeutu en material d'imaxe real. Dellos decodificadores son incapaces de tratar con grandes valores frameref. Rangu 1 a 16.

en: Number of puzzle columns
ast: Númberu de columnes del rompecabeces

en: Number of puzzle rows
ast: Númberu de fileres del rompecabeces

en: Number of reference frames
ast: Númberu de fotogrames referencia

en: Number of rows
ast: Númberu de fileres

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
ast: Númberu de segundos ente cada refrescu forzáu de les introducciones. 0 significa que les introducciones enxamás s'anoven.

en: Number of segments
ast: Númberu de segmentos

en: Number of segments to include in index
ast: Númberu de segmentos a incluyir nel índiz

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
ast: Númberu de la pantalla a usar de forma predetrerminada p'amosar vídeos a pantalla completa». La correspondencia de númberos de pantalla pue topase nel menú de seleición de preséu de videu.

en: Number of threads
ast: Númberu de filos

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
ast: Númberu de filos usaos pa decodificación, 0 significa automáticu.

en: Number of threads used for the transcoding.
ast: Númberu de filos usaos pa la trescodificación.

en: Number of time the same input will be repeated
ast: Númberu de vegaes que la mesma entrada va repitise

en: Number of time to blend
ast: Númberu d'hora pa entemecer

en: Number of vertical windows in which to split the video.
ast: Númberu de ventanes verticales de videu nes que partilu.

en: Number of video windows in which to clone the video.
ast: Númberu de ventanes de videu nes que clonalu.

en: Nuv demuxer
ast: Demuxor Nuv

en: OGG demuxer
ast: Demuxor OGG

en: OK
ast: Aceutar

en: OSS input
ast: Entrada OSS

en: Off
ast: Desactivar

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
ast: Compensación a amestar a les IDs d'emisión especificaes en bridge_out pa llograr les IDs d'emisión bridge_in que se van rexistrar.

en: Offsets in order
ast: Axustes n'orde

en: Ogg Vorbis Quality
ast: Calidá Ogg Vorbis

en: Ogg/OGM muxer
ast: Muxor Ogg/OGM

en: Olive
ast: Verde oliva

en: On
ast: Activar

en: On Screen Display
ast: Amosar en pantalla

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
ast: Una vegada que la emisión se cree, la ventana del <i>Visor multimedia</i> va amosar la emisión.

en: Online Documentation...
ast: Documentación en llinia...

en: Online Forum...
ast: Foru en llinia...

en: Opacity
ast: Opacidá

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
ast: Opacidá (opuestu de tresparencia) de testu superpuestu. 0 = tresparente, 255 = totalmente opacu.

en: Opacity of the logo
ast: Tresparencia del logo

en: Opaqueness
ast: Opacidá

en: Open
ast: Abrir

en: Open &Capture Device...
ast: Abrir preséu de &captura...

en: Open &Disc...
ast: Abrir &discu...

en: Open &File...
ast: Abrir &ficheru...

en: Open &Folder...
ast: Abrir carpe&ta...

en: Open &Location from clipboard
ast: Abrir dende'l &cartafueyu

en: Open &Network Stream...
ast: Abrir fluxu de &rede...

en: Open &Network...
ast: Abrir &rede...

en: Open &Recent Media
ast: Abrir medios &recientes

en: Open Capture Device...
ast: Abrir preséu de captura...

en: Open D&irectory...
ast: Abrir carpe&ta...

en: Open Directory
ast: Abrir carpeta

en: Open Disc...
ast: Abrir discu...

en: Open File
ast: Abrir ficheru

en: Open File...
ast: Abrir ficheru...

en: Open Folder
ast: Abrir carpeta

en: Open Media
ast: Abrir mediu

en: Open Network...
ast: Abrir rede...

en: Open RTP/UDP Stream
ast: Abrir emisión RTP/UDP

en: Open Recent
ast: Abrir recién

en: Open Source
ast: Abrir fonte

en: Open URL
ast: Abrir URL

en: Open VLM configuration...
ast: Abrir configuración VLM...

en: Open a medium
ast: Abrir un mediu

en: Open a skin file
ast: Abrir un ficheru de pieles

en: Open media...
ast: Abrir mediu...

en: Open playlist
ast: Abrir llista de reproducción

en: Open playlist...
ast: Abrir llista de reproducción...

en: Open subtitles
ast: Abrir subtítulos

en: Open subtitles...
ast: Abrir subtítulos...

en: Open the file with synchronous writing.
ast: Abre'l ficheru nel mou d'escritura sincronizada.

en: OpenCV example
ast: Exemplu OpenCV

en: OpenCV face detection example filter
ast: Filtru d'exemplu de deteición de cara OpenCV

en: OpenCV filter chroma
ast: Filtru croma OpenCV

en: OpenCV internal filter name
ast: Nome de filtru internu OpenCV

en: OpenCV video filter wrapper
ast: Envoltoriu de filtru de videu OpenCV

en: OpenGL ES 2 extension
ast: Estensión OpenGL ES 2

en: OpenGL extension
ast: Estensión OpenGL

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
ast: Salida de videu pa sistemes embebíos OpenGL 2

en: OpenGL video output
ast: Salida de videu OpenGL

en: OpenMAX DL image processing
ast: Procesáu d'imaxe OpenMAX DL

en: Opening
ast: Abriendo

en: Optical SDI
ast: SDI ópticu

en: Optical drive
ast: Unidá óptica

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
ast: Optimiza la captura fragmentando la pantalla en cachos d'altor predefinida (16 pue ser un bon valor y 0 significa desactiváu).

en: Option Setup
ast: Configuración de preferencies

en: Options
ast: Opciones

en: Ordinate of the capture region in pixels.
ast: Ordenada de la rexón de captura píxeles.

en: Orientation
ast: Orientación

en: Original
ast: Orixinal

en: Original Format
ast: Formatu orixinal

en: Original ID
ast: ID orixinal

en: Original Size
ast: Tamañu orixinal

en: Original audio
ast: Audiu orixinal

en: Ossetian; Ossetic
ast: Ossetianu; Osséticu

en: Other
ast: Otru

en: Outline
ast: Perfil

en: Outline Thickness
ast: Grosor de contornu

en: Outline color
ast: Color de fondu

en: Outline opacity
ast: Esquema d'opacidá

en: Outline thickness
ast: Grosor de contornu

en: Output
ast: Salida

en: Output (canvas) image height
ast: Altor d'imaxe de salida.

en: Output (canvas) image width
ast: Anchor d'imaxe de salida.

en: Output FIFO
ast: Salida FIFO

en: Output URL
ast: URL de salida

en: Output access method
ast: Métodu d'accesu de salida

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
ast: Croma de salida pa la imaxe de memoria, en cadena de 4 caráuteres, ex. «RV32».

en: Output destination
ast: Destín de salida

en: Output device
ast: Preséu de salida

en: Output file
ast: Ficheru de salida

en: Output format
ast: Formatu de salida

en: Output height
ast: Altor de salida.

en: Output method to use for the stream.
ast: Métodu de salida a usar pa la emisión.

en: Output module:
ast: Módulu de salida:

en: Output modules
ast: Módulos de salida

en: Output muxer
ast: Muxor de salida

en: Output picture aspect ratio
ast: Proporción d'imaxe de salida

en: Output video height.
ast: Altor del videu de salida.

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
ast: Salida de videu n'escala de grises. Como la información de color nun se decodifica, esto pue aforrar daqué de potencia del procesador.

en: Output video width.
ast: Anchor del videu de salida.

en: Output width
ast: Anchor de salida.

en: Output:
ast: Salida:

en: Overlap Length
ast: Llargor de la superposición

en: Overlay
ast: Superposición

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
ast: «Overlay» ye la capacidá d'aceleración por hardware de la tarxeta de videu (capacidá de xenerar videu direutamente). VLC va intentar usala por defeutu.

en: Overlay subtitles on the video
ast: Superponer subtítulos sobre'l videu

en: Overlay video output
ast: Tresparencia de salida de videu

en: Overlays
ast: Superposiciones

en: Overlays/Subtitles
ast: Superposiciones/Subtítulu

en: Override page
ast: Invalidar páxina

en: Override parameters
ast: Anular parámetros

en: Override the default track description.
ast: Anula la descripción de pista predeterminada.

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
ast: Inorar la páxina indicada, intente esto si los tos subtítulos nun apaecen (-1 = autodeteutar dende TS, 0 = autodeteutar dende teletestu, >0 = númberu de páxina actual, usualmente 888 o 889).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
ast: Anular les preferencies de fotogrames per segundu normales. Namái funciona con subtítulos de MicroDVD y SubRIP (SRT).

en: Overwrite
ast: Sobrescribir

en: Overwrite existing file
ast: Sobrescribir el ficheru esistente

en: P&layback
ast: &Reproducción

en: PAL N Argentina
ast: PAL N Arxentina

en: PCR interval (ms)
ast: Intervalu PCR (ms)

en: PES maximum size
ast: Máximu tamañu PES

en: PLS playlist import
ast: Importar llista de reproducción PLS

en: PMT Program numbers
ast: Númberos de programa PMT

en: PNG video decoder
ast: Decodificador de videu PNG

en: PS muxer
ast: Muxer PS

en: PSNR computation
ast: Cálculu de PSNR

en: PVA demuxer
ast: Demuxor AU

en: Pace
ast: Ritmu

en: Packet Size
ast: Tamañu de paquete

en: Packet size in bytes to decrypt
ast: Tamañu del paquete en bytes a descifrar

en: Packet size in bytes to encrypt
ast: Tamañu del paquete a cifrar en bytes

en: Packetizers
ast: Empaquetadores

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
ast: Los empaquetadores úsense pa «preprocesar» les emisiones elementales enantes del multiplexáu. Esta opción déxa-y forciar siempres un empaquetador. Probablemente nun tendríes de face lo

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
ast: Los paquetes puen unviase ún por ún nel momentu exautu o por grupos. Esto permite dar el númberu de paquetes a unviar nun momentu. Ayuda a amenorgar la carga d'organización en sistemes bien cargaos.

en: Pad video
ast: Videu integráu

en: Padd
ast: Rellenar

en: Page Down
ast: Baxar páxina

en: Page Up
ast: Xubir páxina

en: Panoramix: wall with overlap video filter
ast: Panoramix: paré con filtru de videu superpuestu

en: Parametric Equalizer
ast: Ecualizador paramétricu

en: Partitions to consider
ast: Particiones a considerar

en: Party
ast: Fiesta

en: Password
ast: Contraseña

en: Password that will be requested to access the stream.
ast: Contraseña que se va solicitar al acceder a la emisión.

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
ast: Contraseña a usar pa coneutar al proxy SOCKS.

en: Password:
ast: Clave:

en: Paste
ast: Apegar

en: Path
ast: Ruta

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
ast: Ruta del ficheru de mapéu de memoria del framebuffer.

en: Path to the index file to create
ast: Ruta al ficheru índiz a crear

en: Path to the projectM preset directory
ast: Ruta a la carpeta predetermináu projectM

en: Path to the skin to use.
ast: Ruta de la piel a usar.

en: Pause
ast: Posar

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
ast: Posar cada elementu de la llista nel últimu fotograma.

en: Pause on the last frame of a video
ast: Posar nel últimu fotograma del videu

en: Pause only
ast: Namái posar

en: Pause playback when minimized
ast: Posar reproducción cuando tea minimizáu

en: Pause the playback
ast: Posar reproducción

en: Pause the video playback when minimized
ast: Posar la reproducción del videu cuando tea minimizáu

en: Paused
ast: Posáu

en: Peak extra width
ast: Anchor extra de picu

en: Peak height
ast: Altor del picu

en: Peak protection
ast: Proteición de picos

en: Percentage of stride to overlap
ast: Porcentaxe del saltu pa superponerse

en: Performance (prioritize faster ciphers)
ast: Rendimientu (priorizar cifradores más rápidos)

en: Performance options
ast: Preferencies d'optimización

en: Persian
ast: Persa

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
ast: Decodificador Philips OGT (subtítulu SVCD)

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
ast: Empaquetador Philips OGT (subtítulu SVCD)

en: Phosphor
ast: Fósforu

en: Physical channel
ast: Canal física

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
ast: Escoyendo formatu cromáticu fuérzase una conversión a esi formatu

en: Picture
ast: Imaxe

en: Picture aspect-ratio n:m
ast: Proporción d'imaxe n:m

en: Picture brightness or black level.
ast: Brillu de la imaxe o nivel de prieto

en: Picture coding mode
ast: Mou de codificación d'imaxe

en: Picture gain.
ast: Ganancia d'imaxe.

en: Picture rotation angle (in degrees).
ast: Ángulu de rotación d'imaxe (en graos).

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
ast: Imaxes provenientes de los elementos del mosaicu van retrasase d'alcuerdu a esti valor (en milisegundos). Pa valores altos vas precisar aumentar el caxé d'entrada.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
ast: Imaxes provenientes de les salíes d'imaxe de videu van retrasase d'alcuerdu a esti valor (en milisegundos, tendría de ser >= 100 ms). Pa valores altos precises aumentar los valores de caxé.

en: Pitch
ast: Tonu

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
ast: Altor en píxeles de la rexón de captura o 0 p'altor completu

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
ast: Anchor en píxeles de la rexón de captura o 0 p'anchor completo

en: Pixels to crop from bottom
ast: Píxeles a retayar embaxo

en: Pixels to crop from left
ast: Píxeles a retayar de la esquierda

en: Pixels to crop from right
ast: Píxeles a retayar de la derecha

en: Pixels to crop from top
ast: Píxeles a retayar enriba

en: Pixels to padd to bottom
ast: Píxeles a rellenar embaxo

en: Pixels to padd to left
ast: Píxeles a rellenar a la izquierda

en: Pixels to padd to right
ast: Píxeles a rellenar a la derecha

en: Pixels to padd to top
ast: Píxeles a rellenar enriba

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
ast: Llugar del videu au amosar el títulu (por defeutu na parte inferior-central).

en: Placeholder delay
ast: Retrasu del llugar d'emisión

en: Play
ast: Reproducir

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
ast: Reproducir
    Si la llista de reproducción ta erma, abrir un mediu

en: Play List
ast: Llista de reproducción

en: Play and exit
ast: Reproducir y salir

en: Play and pause
ast: Reproducir y pausar

en: Play and stop
ast: Reproducir y detener

en: Play another media synchronously
ast: Reproducir otru mediu de forma sincronizada

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
ast: Reproducir otru mediu de forma sincronizada (ficheru d'audio estra, ...)

en: Play as is
ast: Reproducir como

en: Play chapters in the order specified in the segment.
ast: Reproducir los capítulos nel orde como s'especifica nel segmentu.

en: Play files randomly forever
ast: Executar ficheros aleatoriamente indefinidamente

en: Play locally the stream while streaming it.
ast: Reproducir llocalmente la emisión mientres s'emite.

en: Play only
ast: Namái reproducir

en: Play playlist bookmark 1
ast: Reproducir favoritu 1 de la llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 10
ast: Reproducir favoritu 10 de la llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 2
ast: Reproducir favoritu 2 de la llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 3
ast: Reproducir favoritu 3 de la llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 4
ast: Reproducir favoritu 4 de la llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 5
ast: Reproducir favoritu 5 de la  llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 6
ast: Reproducir favoritu 6 de la  llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 7
ast: Reproducir favoritu 7 de la llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 8
ast: Reproducir favoritu 8 de la llista de reproducción

en: Play playlist bookmark 9
ast: Reproducir favoritu 9 de la llista de reproducción

en: Play&list
ast: &Llista de reproducción

en: Play/Pause
ast: Reproducir/Posar

en: Playback
ast: Reproducción

en: Playback Buttons
ast: Botones de reproducción

en: Playback Rate
ast: Ratio de reproducción

en: Playback Speed
ast: Velocidá de reproducción

en: Playback control
ast: Control de reproducción

en: Playback failure
ast: Fallu de reproducción

en: Playback speed
ast: Velocidá de reproducción

en: Played
ast: Reproducíos

en: Played buffers
ast: Buffers reproducíos

en: Player...
ast: Reproductor...

en: Playing some media.
ast: Reproduciendo dalgún mediu.

en: Playlist
ast: Llista de reproducción

en: Playlist Files
ast: Llistes de reproducción

en: Playlist bookmark 1
ast: Favoritu 1 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 10
ast: Favoritu 10 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 2
ast: Favoritu 2 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 3
ast: Favoritu 3 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 4
ast: Favoritu 4 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 5
ast: Favoritu 5 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 6
ast: Favoritu 6 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 7
ast: Favoritu 7 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 8
ast: Favoritu 8 de la llista de reproducción

en: Playlist bookmark 9
ast: Favoritu 9 de la llista de reproducción

en: Playlist...
ast: Llista de reproducción...

en: Please enter a network URL:
ast: Introducir una URL:

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
ast: Introducir un nome d'usuariu y contraseña válidu pa la conexón sftp a %s.

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
ast: Afitar un nome d'usuariu y contraseña válidu pal dominiu %s.

en: Please enter a valid login name and a password.
ast: Introduz un nome de conexón y una contraseña válidu.

en: Please enter the new profile name.
ast: Introduz el nome del perfil nuevu.

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
ast: Indicar un nome d'usuariu o desactivar el plugin audioscrobbler y reiniciar VLC

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
ast: Espera mentanto se reconstrúi'l caxé de fontes.
    Esto pue llevar menos d'un minutu.

en: Plu&gins and extensions
ast: Complementos y &estensiones

en: Plugins
ast: Complementos

en: Plugins and extensions
ast: Complementos y estensiones

en: Podcast Author
ast: Autor Podcast

en: Podcast Category
ast: Categoría Podcast

en: Podcast Copyright
ast: Copyright Podcast

en: Podcast Duration
ast: Duración Podcast

en: Podcast Info
ast: Info Podcast

en: Podcast Keywords
ast: Claves de Podcast

en: Podcast Link
ast: Enllaz Podcast

en: Podcast Publication Date
ast: Data d'espublización Podcast

en: Podcast Size
ast: Tamañu Podcast

en: Podcast Subcategory
ast: Subcategoría Podcast

en: Podcast Subtitle
ast: Subtítulu Podcast

en: Podcast Summary
ast: Sumariu Podcast

en: Podcast Type
ast: Tipu de Podcast

en: Podcast URLs list
ast: Llista de URLs podcast

en: Podcast parser
ast: Analizador podcast

en: Polarization (Voltage)
ast: Polarización (Voltaxe)

en: Polish
ast: Polacu

en: Polyphony
ast: Polifonía

en: Pop-Folk
ast: Pop folk

en: Port
ast: Puertu

en: Port to use for the RTP source of the session
ast: Puertu a usar pa la fonte RTP de la sesión

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
ast: Puertu a usar pa túnel RTSP/RTP sobre HTTP.

en: Portuguese
ast: Portugués

en: Position
ast: Posición

en: Position control
ast: Control d'allugamientu

en: Position of video title
ast: Posición del títulu del videu

en: Positioning method
ast: Métodu d'allugamientu

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
ast: Métodu d'allugamientu pal mosaicu. Autu: automáticamente escueye'l meyor númberu de files y columnes. Fixu: usa'l númberu de fileres y columnes definíu pol usuariu. Compensar: usa les compensaciones definíes pol usuariu pa cada imaxe.

en: Post processing
ast: Post-Procesáu

en: Post processing quality
ast: Calidá de post-procesu

en: Post-Processing Quality
ast: Calidá de post-procesu

en: Posterize
ast: Posterizar

en: Posterize video filter
ast: Filtru de videu posterizar

en: Power line frequency
ast: Frecuencia de llinia de poder

en: Pre&vious
ast: &Anterior

en: Pre-motion estimation
ast: Estimación pre-movimientu

en: Preamp:
ast: Preamplificador:

en: Prefer native stream recording
ast: Preferir grabación d'emisión nativa

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Preferences file could not be saved
ast: L'ficheru de preferencies nun pudo guardase

en: Preferences...
ast: Preferencies...

en: Preferred Audio language
ast: Llingua d'audio preferíu

en: Preferred audio language:
ast: Llingua preferida d'audio:

en: Preferred decoders list
ast: Llista de decodificadores preferida

en: Preferred encoders list
ast: Llista de codificadores preferida

en: Preferred packetizer list
ast: Llista d'empaquetadores preferida

en: Preferred video resolution
ast: Resolución preferida de videu

en: Prefilter
ast: Prefiltrar

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Prefix of the destination file automatically generated
ast: Prefixu del ficheru destín xeneráu automáticamente

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
ast: Prefixu del nome de ficheru de les imaxes de salida. Los nomes de ficheru de salida va tener la forma «prefixuNUMBERU.formatu» si trocar nun ye verdaderu.

en: Preload MKV files in the same directory
ast: Precargar ficheros MKV na mesma carpeta

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
ast: Precargar ficheros matroska na mesma carpeta pa buscar segmentos enllazaos (nun ye bono pa ficheros frañaos).

en: Preset
ast: Predefiníu

en: Preset to use for the equalizer.
ast: Predefinida a usar pal ecualizador.

en: Press new keys for
    "%@"
ast: Pulsie nueves tecles p

en: Prev
ast: Previu

en: Previous
ast: Anterior

en: Previous / Backward
ast: Previu / Atrás

en: Previous Chapter/Title
ast: Capítulu anterior

en: Previous chapter
ast: Capítulu anterior

en: Previous media in the playlist
ast: Mediu anterior en llista de reproducción

en: Previous title
ast: Títulu anterior

en: Print
ast: Imprentar

en: Print stats for each frame.
ast: Imprentar estatus pa cada fotograma.

en: Privacy / Network Interaction
ast: Interaición de rede / Privacidá

en: Privacy and Network Access Policy
ast: Polítiques de privacidá y rede

en: Producer
ast: Productor

en: Production
ast: Producción

en: Profile
ast: Perfil

en: Profile Name
ast: Nome de perfil

en: Program
ast: Programa

en: Program Guide
ast: Guía de programa

en: Programs
ast: Programes

en: Protect against sound clipping
ast: Protexer escontra cortes de soníu

en: Protocol
ast: Protocolu

en: Pseudo raw video decoder
ast: Decodificador de videu Pseudo raw

en: Pseudo raw video packetizer
ast: Empaquetador de videu Pseudo raw

en: Psychedelic
ast: Sicodélicu

en: Psychedelic video filter
ast: Filtru de videu sicodélicu

en: Psycho-acoustic model
ast: Modelu psico-acústicu

en: Publisher
ast: Editor

en: PulseAudio input
ast: Entrada PulseAudio

en: Pulseaudio audio output
ast: Salida d'audio Pulseaudio

en: Pure-interlaced mode.
ast: Mou entellazáu puru.

en: Purple
ast: Púrpura

en: Puzzle
ast: Frañetiestes

en: Puzzle game
ast: Xuegu frañetiestes

en: Puzzle interactive game video filter
ast: Filtru de videu de xuegu frañetiestes interactivu

en: QP curve compression
ast: Compresión de curva QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
ast: Compresión de curva QP. Rangu 0.0 (CBR) a 1.0 (QCP).

en: QP difference between chroma and luma
ast: Diferencia QP ente croma y luma

en: QP difference between chroma and luma.
ast: Diferencia QP ente croma y luma.

en: QP factor between I and P
ast: Factor QP ente I y P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
ast: Factor QP ente I y P. Rangu 1.0 a 2.0.

en: QP factor between P and B
ast: Factor QP ente P y B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
ast: Factor QP ente I y P. Rangu 1.0 a 2.0.

en: Qt interface
ast: Interfaz Qt

en: Quality level
ast: Nivel calidable

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
ast: Nivel calidable pa la codificación de vectores de movimientu (esto pue frenar enforma la codificación).

en: Quality-based VBR
ast: VBR calidable

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
ast: Factor de cuantización de fotogrames I, comparaos colos P (p. ex. 1.0 => mesma escala q pa fotogrames I y P.)

en: Quechua
ast: Quéchua

en: QuickTime Media Link importer
ast: Importador d'enllaz multimedia QuickTime

en: Quiet mode
ast: Mou silenciosu

en: Quiet synchro
ast: Sincronización silenciosa

en: Quit
ast: Salir

en: Quit VLC
ast: Salir de VLC

en: Quit after Playback
ast: Salir dempués de reproducir

en: Quit at the end of playlist
ast: Zarrar al finalizar la llista de reproducción

en: R&B
ast: Rithim & Blues

en: RAM playlist import
ast: Importardor de llista de reproducción RAM

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
ast: Decisión de mou basada en RD pa fotogrames-B. Esto requier subme 6 (o más).

en: RGB component to extract
ast: Componente RGB a estrayer

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
ast: Componente RGB a estrayer. 0 pa Bermeyu, 1 pa Verde y 2 p'Azul.

en: RSS and Atom feed display
ast: Visualización de soscripciones RSS y Atom

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
ast: Soscripciones RSS/Atom separtaes por «|» (barra).

en: RTCP (local) port
ast: Puertu RTCP (local)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
ast: Los paquetes RTCP van recibir nesti puertu del protocolu de tresporte. Si ye cero, úsase RTP/RTCP multiplexáu.

en: RTP over RTSP (TCP)
ast: RTP sobre RTSP (TCP)

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
ast: Los paquetes RTP van refugase si tán bien retrasaos (p.ex. nel pasáu) según esto tantos paquetes dende l'últimu paquete recibíu.

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
ast: Los paquetes RTP van refugase si tán bien adelantraos (p. ex. nel futuru) según esto tantos paquetes dende l'últimu paquete recibíu.

en: RTP source timeout (sec)
ast: Caducidá del orixe RTP (seg)

en: RTP stream output
ast: Salida d'emisión RTP

en: RTP/RTCP multiplexing
ast: Multiplexado RTP/RTCP

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
ast: demuxor RTP/RTSP/SDP (usando Live555)

en: RTSP VoD server
ast: Sirvidor VoD RTSP

en: RTSP authentication
ast: Autenticación RTSP

en: RTSP server address
ast: Direición de sirvidor RTSP

en: RTSP server port
ast: Puertu de sirvidor RTSP

en: RTSP/RTP access and demux
ast: Accesu y demux RTSP/RTP

en: RV32 conversion filter
ast: Filtru de conversión RV32

en: Radio device
ast: Preséu de radio

en: Radius
ast: Radio

en: Radius in pixels
ast: Radio en píxeles

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
ast: Alza'l cuantizador pa macrobloques en borde del fotograma (por defeutu: 0.0).

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
ast: Alza'l cuantizador pa macrobloques con una alta complexidá temporal (por defeutu: 0.0).

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
ast: Alza'l cuantizador pa macrobloques bien brillosos (por defeutu: 0.0).

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
ast: Alza'l cuantizador pa macrobloques bien escuros (por defeutu: 0.0).

en: Random
ast: Aleatoriu

en: Random Off
ast: Aleatoriu desactiváu

en: Random On
ast: Aleatoriu sí

en: Rate control buffer aggressiveness
ast: Agresividá del buffer de control de tasa

en: Rate control buffer aggressiveness.
ast: Indicar agresividá del buffer de control.

en: Rate control buffer size
ast: Tamañu del buffer de control de tasa

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
ast: Tamañu del buffer de control de tasa (en kbytes). Un buffer mayor va dexar meyor control de tasa, pero va causar un retrasu na emisión.

en: Rating
ast: Puntuación

en: Ratio
ast: Proporción

en: Ratio of B frames
ast: Proporción de fotogrames B

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
ast: Tasa d'imaxes a grabar. 3 indica que se graba una imaxe de trés.

en: Ratio of key frames
ast: Proporción de fotogrames clave

en: Raw audio demuxer
ast: Demuxor de videu en brutu

en: Raw audio encoder
ast: Codificador d'audio en brutu

en: Raw video demuxer
ast: Demuxor de videu en brutu

en: Raw/Log Audio decoder
ast: Decodificador Raw/Log Audiu

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
ast: Lleer un ficheru de configuración VLM asina VLM empecípiese.

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
ast: Lleer y refugar elementos EBML desconocíos (nun ye bono pa ficheros frañaos).

en: Read at media
ast: Lleíu del mediu

en: Read meta data using lua scripts
ast: Lleer metadatos usando secuencies de comandos lua

en: Read size
ast: Tamañu de llectura

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
ast: Lleer la emisión d'audio a ritmu de VLC en cuenta de ritmu Jack.

en: Real RTSP
ast: RTSP Real

en: Real demuxer
ast: Demuxor real

en: Real-Time Protocol (RTP) input
ast: Entrada del protocolu en tiempu real (RTP)

en: Real-time
ast: Tiempu real

en: Rear center
ast: Traseru centru

en: Rear left
ast: Traseru esquierdu

en: Rear right
ast: Traseru derechu

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
ast: Salida de videu encamentada pa Windows Vista y versiones posteriores

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
ast: Salida de videu encamentada pa Windows XP. Incompatible cola interfaz Aero de Windows Vista

en: Record
ast: Grabar

en: Record access filter start/stop.
ast: Empecipiar/detener filtru d'accesu de grabación

en: Record directory or filename
ast: Carpeta o nome de ficheru de grabación

en: Record stream output
ast: grabar emisión de salida

en: Recording
ast: Grabando

en: Recording done
ast: Grabación fecha

en: Recording ratio
ast: Tasa de grabación

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
ast: Refaer un índiz pal ficheru AVI. Úsalu si'l to ficheru AVI ta frañáu o incompletu (non buscable).

en: Red
ast: Bermeyu

en: Red balance
ast: Balance bermeyu

en: Red chroma balance.
ast: Balance bermeyu.

en: Reduce fluctuations in QP
ast: Amenorgar fluctuaciones en QP

en: Refresh period in ms
ast: Períodu de refrescu en ms

en: Refresh time
ast: Tiempu de refrescu

en: Region code
ast: Códigu de rexón

en: Region left column
ast: Rexón columna esquierda

en: Region top row
ast: Rexón filera cimera

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
ast: Llamentablemente, eses tecles nun puen asignase como atayos de tecláu.

en: Relative font size
ast: Tamañu relativu de la fonte

en: Relative to source content
ast: Relativu al conteníu orixe

en: Release function
ast: Función Release

en: Reload extensions
ast: Recargar estensiones

en: Remember the audio volume
ast: Recordar el volume d'audiu

en: Remote control interface
ast: Interfaz de control remotu

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
ast: Interfaz de control remotu anicializada. Escribi «help» p'ayuda.

en: Remote-OSD
ast: OSD-Remotu

en: Remote-OSD over VNC
ast: OSD remotu sobre VNC

en: Remove
ast: Quitar

en: Remove Selected
ast: Desaniciar seleicionáu

en: Remove old preferences?
ast: ¿Desaniciar preferencies antigües?

en: Remove this podcast subscription
ast: Desaniciar esta soscripción de podcast

en: Remove zones of the video using a picture as mask
ast: Desaniciar zones del videu usando una imaxe como mázcara

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
ast: Desanicia tolos efeutos de tresparencia usaos nos subtítulos DVD.

en: Rename Directory...
ast: Renomar direutoriu...

en: Rename Folder...
ast: Renomar carpeta...

en: Rendering quality
ast: Calidá de codificación

en: Repair AVI Files
ast: Iguar ficheros AVI

en: Repeat
ast: Repetir

en: Repeat All
ast: Repetir too

en: Repeat Off
ast: Repetir non

en: Repeat One
ast: Repetir unu

en: Repeat all
ast: Repetir too

en: Repeat current item
ast: Repetir oxetu actual

en: Repeat delay:
ast: Repetir retrasu:

en: Repeat:
ast: Repetir:

en: Replay gain
ast: Reproducir ganancia

en: Replay gain mode
ast: Mou de reproducción de ganancia

en: Replay gain mode:
ast: Mou de reproducir ganancia:

en: Replay preamp
ast: Reproducir preamplificación

en: Requirements
ast: Requerimientos

en: Resampling quality
ast: Calidá de codificación

en: Reset
ast: Restaurar

en: Reset All
ast: Restaurar too

en: Reset Preferences
ast: Restaurar preferencies

en: Reset controls
ast: Restaurar controles

en: Reset controls to defaults.
ast: Restablecer controles a predeterminaos

en: Reset defaults
ast: Restaurar predeterminaos

en: Resize interface to the native video size
ast: Redimensionar interfaz al tamañu nativu del videu

en: Resize interface to video size
ast: Redimensionar interfaz al tamañu del videu

en: Resolution
ast: Resolución

en: Respect ordered chapters
ast: Respetar orde de capítulos

en: Reveal in Finder
ast: Amosar en Finder

en: Reverb
ast: Reverberación

en: Reverberation delay
ast: Retrasu de reverberación

en: Reverberation level
ast: Nivel de reverberación

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
ast: Nivel de reverberación (de 0 a 100, por defeutu 0).

en: Reverse
ast: Invertir

en: Reverse stereo
ast: Estéreo invertíu

en: Revert to normal play speed
ast: Volver a velocidá normal de reproducción

en: Right
ast: Derecha

en: Right to left/Bottom to top
ast: Derecha a esquierda/Embaxo a enriba

en: Ripple
ast: Rizu

en: Ripple video filter
ast: Filtru de videu d'onda

en: Roll-off factor
ast: Factor de «Roll-off»

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Room size
ast: Tamañu de l'habitación

en: Room width
ast: Anchor del videu

en: Rotate
ast: Rotar

en: Rotate (degrees)
ast: Rotar (graos)

en: Rotate by 180 degrees
ast: Rotar 180 graos

en: Rotate by 270 degrees
ast: Rotar 270 graos

en: Rotate by 90 degrees
ast: Rotar 90 graos

en: Rotate or flip the video
ast: Rotar o invertir la imaxe

en: Rotate video filter
ast: Rotar filtru de videu

en: Rows
ast: Fileres

en: Run as daemon process
ast: Executar como proceso degorriu

en: Run fb on current tty
ast: Executar fb en tty actual

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
ast: Executar framebuffer nel actual preséu TTY (de forma predeterminada habilitáu. Tener curiáu al desactivar tty).

en: Run manually
ast: Executar manualmente

en: Run on schedule
ast: Executar n'horariu

en: Run time
ast: Tiempu d'execución

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
ast: Executar VLC en prioridá a tiempu real va dexar una programación muncho más precisa y un meyor manexu, especialmente al emitir conteníu. Entá y too, pue bloquiar tola so máquina, o ponela bien, bien lenta. Namái debieras d'activar esto si sabes lo que tas faciendo.

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
ast: Executar vlc cola interfaz predeterminada. Usa «cvlc» pa usar vlc ensin interfaz.

en: Runs VLC as a background daemon process.
ast: Executa VLC como un procesu degorriu en segundu planu

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
ast: Executa'l filu del codificador opcional na prioridá OUTPUT (salida) en cuenta de VIDEO.

en: Russian
ast: Rusu

en: S&tatistics
ast: Es&tadístiques

en: SAP Strict mode
ast: Mou estrictu de SAP

en: SAP announcement interval
ast: Intervalu d'anunciu de SAP

en: SAP announcing
ast: Anunciu de SAP

en: SAP multicast address
ast: Direición multiemisión SAP

en: SAP timeout (seconds)
ast: Anulación SAP (segundos)

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
ast: Decisión basada en SATD pa tresformamientu 8x8 en inter-MBs.

en: SDI Demux
ast: Demuxáu SDI

en: SDI Input
ast: Entrada SDI

en: SDL Image decoder
ast: Decodificador de SDL Image

en: SDL_image video decoder
ast: Decodificador de videu SDL_image

en: SDP Descriptions parser
ast: Analizador de descripciones SDP

en: SDP URL
ast: URL de SDP

en: SDP required
ast: SDP requeríu

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
ast: Descriptores SDT (requier --sout-ts-ye-id-pid)

en: SFTP authentication
ast: Autenticación SFTP

en: SFTP input
ast: Entrada SFTP

en: SFTP port
ast: Puertu SFTP

en: SFTP port number to use on the server
ast: Númberu de puertu SFTP a usar nel sirvidor

en: SMB domain
ast: Dominiu SMB

en: SMB input
ast: Entrada SMB

en: SMF demuxer
ast: Demuxor SMF

en: SOCKS password
ast: Contraseña SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
ast: Sirvidor SOCKS proxy a usar. Tien de tar en formar direición:puertu . Va usase pa toles conexones TCP

en: SOCKS server
ast: Sirvidor SOCKS

en: SOCKS user name
ast: Nome d'usuariu SOCKS

en: SPS and PPS id numbers
ast: Númberos id de SPS y PPS

en: SPU PID
ast: PID de SPU

en: SRC resampler
ast: Codificador SRC

en: SRTP key (hexadecimal)
ast: Clave SRTP (hexadecimal)

en: SRTP salt (hexadecimal)
ast: Salt SRTP (hexadecimal)

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ast: Conversiones SSE2 I420,IYUV,YV12 a RV15,RV16,RV24,RV32

en: SSE2 conversions from
ast: Conversiones SSE2 dende

en: SSIM computation
ast: Cálculu SSIM

en: SVCD subtitles
ast: Subtítulos SVCD

en: SVG template file
ast: Ficheru plantía SVG

en: Samba (Windows network shares) input
ast: Entrada Samba (comparticiones de red Windows)

en: Samoan
ast: Samoanu

en: Sample aspect ratio
ast: Tasa d'aspeutu d'exemplu

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
ast: Tasa d'aspeutu d'exemplu del destín (1:1, 3:4, 2:3).

en: Sample format
ast: Formatu d'amuesa

en: Sample rate
ast: Tasa de muestréu

en: Sample rate converter type
ast: Tipu de conversor de tasa de muestréu

en: Sample rate of an audio elementary stream
ast: Tasa de muestréu d'una emisión elemental d'audio

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
ast: Tasa de muestréu de la emisión d'audio trescodificáu (11250, 22500, 44100 o 48000).

en: Samplerate
ast: Tasa de muestréu

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
ast: Tasa de muestréu de la emisión d'audio capturáu, en Hz (p. ex.: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: Sanskrit
ast: Sánscritu

en: Sardinian
ast: Sardu

en: Satellite azimuth
ast: Azimut de satélite

en: Satellite azimuth in tenths of degree
ast: Azimut de satélite en décimes de grau

en: Satellite elevation
ast: Elevación de satélite

en: Satellite elevation in tenths of degree
ast: Elevación de satélite en décimes de grau

en: Satellite equipment control
ast: Control d'equipamientu de satélite

en: Satellite longitude
ast: Llargor de satélite

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
ast: Llargor de satélite en décimes de grau. Oeste ye negativu.

en: Satellite range code
ast: Códigu d'algame de satélite

en: Saturation
ast: Saturación

en: Save
ast: Guardar

en: Save File
ast: Guardar ficheru

en: Save Metadata
ast: Guardar metadatos

en: Save Playlist
ast: Guardar llista de reproducción

en: Save Playlist to &File...
ast: Guardar llis&ta de reproducción...

en: Save Playlist...
ast: Guardar llista de reproducción...

en: Save VLM configuration as...
ast: Guardar configuración VLM como...

en: Save and close the dialog
ast: Guardar y zarrar el diálogu

en: Save file...
ast: Guardar ficheru...

en: Save log file as...
ast: Guardar ficheru de rexistros como...

en: Save playlist
ast: Guardar llista de reproducción

en: Save playlist as...
ast: Guardar llista de reproducción como...

en: Save raw codec data
ast: Guardar datos de códec raw

en: Save recently played items
ast: Guardar los elementos reproducíos apocayá

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
ast: Guarda los datos del códec raw si escoyisti/forzáu'l decodificador simuláu nes opciones principales.

en: Save the recently played items in the menu
ast: Guardar los elementos reproducíos nel menú

en: Save...
ast: Guardar...

en: Saves all the displayed logs to a file
ast: Guarda tolos rexistros amosaos nun ficheru

en: Saving file failed
ast: Fallu al guardar ficheru

en: Scale
ast: Escala

en: Scale factor
ast: Factor d'escaláu

en: Scale factor (0.1-2.0)
ast: Factor d'escala (0'1-2'0)

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
ast: Factor d'escala a aplicar al videu mientres se transcodifica (ex.: 0.25)

en: Scaled to screen
ast: Escalar a pantalla

en: Scaletempo
ast: Escala de tempo

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
ast: Factor d'escaláu usáu cuando'l autoescaláu ta deshabilitáu.
    Valor por defeutu ye 1.0 (tamañu videu orixinal).

en: Scaling mode
ast: Mou d'escaláu

en: Scaling mode to use.
ast: Mou d'escaláu a usar.

en: Scaling quality
ast: Calidá d'escaláu

en: Scene filter
ast: Filtru d'escena

en: Scene video filter
ast: Filtru de videu d'escena

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
ast: Deteición de corte d'escena. Remana cómo d'agresivamente inxertar fotogrames-I extras. Con valores pequeños de cortes d'escena, el códec de cutiu tien que forciar un fotograma-I cuando entepase keyint. Bonos valores de corte d'escena puen topar un meyor llugar pal fotograma-I. Valores grandes usen más fotogrames-I de los necesarios, asina gastando bits. -1 evacúa la deteición de cortes d'escena, polo que los fotogrames-I ensertar namái cada fotograma keyint, lo cual probablemente produz feos artefactos de codificación. Rangu 1 a 100.

en: Schedule
ast: Horariu programáu

en: Schedule:
ast: Horariu programáu:

en: Scope
ast: Osciloscopiu

en: Score
ast: Puntuación

en: Scrambled
ast: Codificáu

en: Screen
ast: Pantalla

en: Screen Input
ast: Entrada de pantalla

en: Screen capture
ast: Captura de pantalla

en: Screen capture (with X11/XCB)
ast: Captura de pantalla (con X11/XCB)

en: Screen index
ast: Índiz de pantalla

en: Scroll with feed
ast: Mover con soscripción

en: Search
ast: Guetar

en: Search Length
ast: Buscar llargor

en: Search in Playlist
ast: Buscar en llista de reproducción

en: Search the playlist
ast: Guetar en llista de reproducción

en: Season
ast: Temporada

en: Second CSA Key
ast: Segunda clave CSA

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
ast: Seguro 128-bits (escluyir cifradores 256-bits)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
ast: Seguro 256-bits (priorizar cifradores 256-bits)

en: Seek based on percent not time
ast: Busca basada en porcentaxe, non en tiempu

en: Seek based on percent not time.
ast: Busca basada en porcentaxe, non en tiempu.

en: Segment length
ast: Llargor de segmentu

en: Select
ast: Seleicionar

en: Select "Advanced Options" to see all options.
ast: Escueyi «Opciones avanzaes» pa ver toles opciones.

en: Select All
ast: Esbillar too

en: Select Audio Device
ast: Escoyíu preséu d'audio

en: Select Directory
ast: Seleicionar carpeta

en: Select File
ast: Escoyer ficheru

en: Select Folder
ast: Seleicionar carpeta

en: Select Input
ast: Escoyer entrada

en: Select Output
ast: Escoyer salida

en: Select a color effect.
ast: Escoyer un efeutu de color.

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
ast: Escoyer un preséu o la carpeta VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
ast: Escoyer un preséu o la carpeta VIDEO_TS

en: Select a directory
ast: Seleicionar una carpeta

en: Select a file
ast: Seleicionar un ficheru

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
ast: Escueyi un mou de videu afayadizu pa usar por KVA.

en: Select an action to change the associated hotkey:
ast: Escoyer una aición pa camudar l'atayu de tecláu asociáu:

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
ast: Escoyer formatu d'entrada d'audio colos bits/amuesa daos (si nenguna 0)

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
ast: Escoyer formatu d'entrada d'audio col númberu de canales d'audio (si nengunu, 0)

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
ast: Escoyer formatu d'entrada d'audio cola tasa de muestréu dada (si nenguna 0)

en: Select channel to keep
ast: Escoyer canal a caltener

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
ast: Escoyer en porcentaxe (50 ye'l centru) la posición del puntu mediu (Lagrange) de la zona entemecida

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
ast: Escoyer en porcentaxe l'altor de la zona entemecida (casu de paré 2x2)

en: Select in percent the length of the blended zone
ast: Escoyer en porcentaxe'l llargor de la zona entemecida

en: Select next DVD chapter
ast: Escoyer capítulu siguiente del DVD

en: Select next DVD title
ast: Escoyer títulu siguiente del DVD

en: Select one color in the video
ast: Escoyer un color nel videu

en: Select one or more files to open
ast: Abrir ún o más ficheros

en: Select one or multiple files
ast: Escoyer unu o dellos ficheros

en: Select prev DVD chapter
ast: Escoyer capítulu anterior del DVD

en: Select previous DVD title
ast: Escoyer títulu anterior del DVD

en: Select profile:
ast: Escoyer perfil:

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
ast: Escoyer calidá de xeneración, por cuenta de velocidá. 0 ye lo más rápido, 1 ye la meyor calidá.

en: Select skin
ast: Escoyer piel

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
ast: Escueyi la configuración d'altavoces que quies usar. Esta opción nun entemez escontra arriba polo que nun hai conversión d'estéreo a 5.1.

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
ast: Escoyer preséu d'audio especial o dexar que windows decida (predetermináu), VLC tien de reaniciase p'aplicar el cambéu.

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
ast: Escoyer el nivel de prietu de la zona fundida (Azul o componente V)

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
ast: Escoyer el nivel de prietu de la zona fundida (Verde o componente O)

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
ast: Escoyer el nivel de prietu de la zona fundida (Bermeyu o componente Y)

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
ast: Escoyer el nivel de blancu de la zona fundida (Azul o componente V)

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
ast: Escoyer el nivel de blancu de la zona fundida (Verde o componente O)

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
ast: Escoyer el nivel de blancu de la zona fundida (Bermeyu o componente Y)

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
ast: Escoyer la fonte d'entrada d'audio. Ver la opción entrada de videu».

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
ast: Escoyer el tipu de salida d'audio. Ver la opción entrada de videu».

en: Select the capture device type
ast: Escoyer el tipu de preséu de captura

en: Select the file
ast: Escueyi el ficheru

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
ast: Escoyer la gamma pa la corrección de la zona entemecida (Azul o componente V)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
ast: Escoyer la gamma pa la corrección de la zona entemecida (Verde o componente O)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
ast: Escoyer la gamma pa la corrección de la zona entemecida (Bermeyu o componente Y)

en: Select the hotkey to display the position.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu p'amosar la posición.

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa pasar al siguiente fotograma de videu.

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa faer un saltu llargu atrás.

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa faer un reblincón alantre.

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa faer un saltu mediu atrás.

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa faer un saltu mediu alantre.

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa faer un saltu curtiu atrás.

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa faer un curtiu saltu alantre.

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa facer un saltu bien curtiu atrás.

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa faer un saltu bien curtiu alantre.

en: Select the hotkey to quit the application.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa salir l'aplicación

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa establecer la reproducción a tasa normal.

en: Select the hotkey to stop playback.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa detener la reproducción.

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa reproducción rápida.

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa reproducción lenta.

en: Select the hotkey to use to pause.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa posa.

en: Select the hotkey to use to play.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa reproducir.

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa saltar al oxetu siguiente en llista de reproducción.

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa saltar al oxetu previu na llista de reproducción.

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
ast: Escueyi'l tayo de tecláu pa camudar l'estáu de pantalla completa.

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
ast: Escueyi l'atayu de tecláu pa camudar l'estáu de posa.

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
ast: Escueyi la tecla p'activar l'oxetu escoyíu nos menús DVD.

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
ast: Escoyer tecla pa pasar al siguiente capítulu del DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
ast: Escueyi la tecla pa pasar al siguiente títulu del DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
ast: Escueyi la tecla pa pasar al capítulu previu del DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
ast: Escueyi la tecla pa pasar al títulu previu del DVD

en: Select the key to decrease audio volume.
ast: Escoyer tecla pa baxar el volume

en: Select the key to decrease the audio delay.
ast: Escoyer tecla p'amenorgar el retrasu d'audio.

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
ast: Escoyer tecla p'amenorgar el retrasu de subtítulos.

en: Select the key to increase audio volume.
ast: Escoyer tecla pa xubir el volume.

en: Select the key to increase the audio delay.
ast: Escoyer tecla p'aumentar el retrasu d'audio.

en: Select the key to increase the subtitle delay.
ast: Escoyer tecla p'aumentar el retrasu de subtítulos.

en: Select the key to move subtitles higher.
ast: Escoyer la tecla pa mover los subtitulos más arriba.

en: Select the key to move subtitles lower.
ast: Escoyer la tecla pa mover los subtitulos más embaxo.

en: Select the key to mute audio.
ast: Escoyer tecla pa callar audio.

en: Select the key to play this bookmark.
ast: Escoyer la tecla pa reproducir esti favoritu.

en: Select the key to set this playlist bookmark.
ast: Escoyer la tecla pa establecer esti favoritu de llista de reproducción.

en: Select the key to take you to the DVD menu
ast: Escueyi la tecla pa dir al menú DVD

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
ast: Escoyer el númberu de ventanes horizontales de videu nes que partilu

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
ast: Escoyer el númberu de ventanes verticales de videu nes que partilu

en: Select the replay gain mode
ast: Escoyer el mou de reproducción de ganancia

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
ast: Escoyer el resolvimientu pal framebuffer. Anguaño sofita los valores 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=autu (predetermináu 4=autu)

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
ast: Escoyer la emisión cola tasa de bits máxima baxo esa llende.

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
ast: Escoyer el tipu d'entrada de sintonizador (Cable/Antena).

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
ast: Escueyi la fonte d'entrada de videu, como compuesta, s-videu o sintonizadora. Desque estes preferencies son específiques del hardware, tien de buscar configuraciones bones n'área de «Configuración de preséu» y usar esos númberos equí. -1 significa que les preferencies nun se van camudar.

en: Select the video output type. See the "video input" option.
ast: Escoyer el tipu de salida de videu. Ver la opción entrada de videu.

en: Select your audio output device
ast: Escoyer preséu d'audio de salida

en: Selected ports:
ast: Puertos escoyíos:

en: Semantic annotations
ast: Anotaciones semántiques

en: Send key events to VNC host.
ast: Unviar eventos clave a host VNC.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
ast: Unviar eventos de mur a host VNC. Nun se precisa usar como veceru ffnetdev VDR.

en: Send your video to picture files
ast: Unviar el to videu a ficheros d'imaxe

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
ast: Dixebrar páxines teletestu/dvbs en ES independientes. Pues ser útil desactivar esta opción cuando s'usa emisión de salida.

en: Separate words by | (without space)
ast: Palabres separtaes por | (ensin espacios)

en: Sepia intensity
ast: Intensidá sepia

en: Sepia video filter
ast: Filtru de videu de sepia

en: Sequential numbering
ast: Numberación secuencial

en: Serbian
ast: Serbiu

en: Services
ast: Servicios

en: Services discovery
ast: Descubrimientu de servicios

en: Services discovery modules
ast: Módulos de descubrimientu de servicios

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
ast: Los módulos de descubrimientu de servicios son los qu'automáticamente amiesten oxetos a la llista de reproducción.

en: Session
ast: Sesión

en: Session URL
ast: URL de sesión

en: Session description
ast: Descripción de sesión

en: Session email
ast: Corréu de sesión

en: Session failed
ast: Falló sesión

en: Session name
ast: Nome de sesión

en: Set ES Lang
ast: Afitar ES lang

en: Set ES id
ast: Afitar ES id

en: Set FFmpeg debug mask
ast: Afitar mázcara de depuración d'fallos FFfmpeg

en: Set ID
ast: Afitar ID

en: Set Lang
ast: Afitar lang

en: Set PID to ID of ES
ast: Indica PID a ID de ES

en: Set QP
ast: Indicar QP

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
ast: Afitar númberos id de SPS y PPS pa dexar emisiones concatenaes con distintes configuraciones.

en: Set as Wall&paper
ast: Afitar como &fondu d'escritoriu

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
ast: Pon a qué intervalu les PCRs (Referencia de Reló del Programa) van unviase (en milisegundos). Esti valor tendría de tar per debaxo de 100ms. (de forma predeterminada ye 70ms).

en: Set edge visibility.
ast: Afitar visibilidá de borde.

en: Set id of ES to PID
ast: Indica id de ES a PID

en: Set playlist bookmark 1
ast: Afitar favoritu 1 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 10
ast: Afitar favoritu 10 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 2
ast: Afitar favoritu 2 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 3
ast: Afitar favoritu 3 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 4
ast: Afitar favoritu 4 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 5
ast: Afitar favoritu 5 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 6
ast: Afitar favoritu 6 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 7
ast: Afitar favoritu 7 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 8
ast: Afitar favoritu 8 de la llista de reproducción

en: Set playlist bookmark 9
ast: Afitar favoritu 9 de la llista de reproducción

en: Set the ID of the elementary stream
ast: Afitar el ID de la emisión elemental

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
ast: Poner la fuercia de Definición, ente 0 y 2. Por defeutu a 0'05.

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
ast: Poner la canal de TV al qu'el sintonizador va ponese (0 significa por defeutu).

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
ast: Afitar proporción (como 4:3) del llenzu del videu. si s'omite, asúmese la mesma proporción que la entrada.

en: Set the category of the elementary stream
ast: Afitar la categoría de la emisión elemental

en: Set the codec of the elementary stream
ast: Afitar el codec de la emisión elemental

en: Set the encoding used in text subtitles
ast: Activar la codificación usada en subtítulos de testu

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
ast: Indica la ganancia global en dB (-20 ... 20).

en: Set the group of the elementary stream
ast: Afitar el grupu de la emisión elemental

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
ast: Afitar el rellumu d'imaxe, ente 0 y 2. Predetermináu a 1.

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
ast: Afitar el contraste d'imaxe, ente 0 y 2. Predetermináu a 1.

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
ast: Afitar la gamma d'imaxe, ente 0.01 y 10. Predetermináu a 1.

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
ast: Afitar el color d'imaxe, ente 0 y 360. Predetermináu a 0.

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
ast: Afitar la saturación d'imaxe, ente 0 y 3. Predetermináu a 1.

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
ast: Establez el ID internu de cada emisión elemental remanada por VLC al mesmu valor qu'el PID na emisión TS, en cuenta de 1, 2, 3, etc. Útil pa faer '#duplicate{..., select="ye=<pid>"}'.

en: Set the justification of subtitles
ast: Afitar la xustificación de subtítulos

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
ast: Indica'l tamañu PES máximu permitíu al producir emisiones MPEG PS.

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
ast: Afitar la tresparencia de la salida de videu. 1 ye non tresparente (predetermináu) 0 ye totalmente tresparente.

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
ast: Afitar el códigu de país del sintonizador qu'establez el mapeáu actual de canal-a-frecuencia (0 indica por defeutu).

en: Set up associations...
ast: Afitar asociaciones de ficheru...

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
ast: Pon una máxima tasa de bits local (en kbits/s).

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
ast: Establez un númberu máximu de macrobloques por cachu

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
ast: Establez un tamañu máximu de cachu en bytes (Includes NAL overhead in size)

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
ast: Afita l'intervalu mínimu ente fotogrames-IDR. En H.264, los fotogrames-I nun se venceyen necesariamente a un GOP zarráu porque se dexa predicir un fotograma-P dende más fotogrames que l'anterior (ver tamién opción de fotograma de referencia). Por eso, nun ye necesariu buscar los fotogrames-I. Los fotogrames-IDR acuten a fotogrames-P subsiguientes que se refieran a cualquier fotograma anterior al fotograma-IDR

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
ast: Afita la opacidá del controlador ente 0.1 y 1 pa la interfaz principal, la llista de reproducción y el panel estendíu. Esta opción namái funciona con Windows y X11 con estensiones de composición.

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
ast: Pon la ocupación del buffer inicial como una fraición del tamañu del buffer. Rangu 0.0 a 1.0.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
ast: Afita la contraseña pa la conexón, si nun s'establez usuariu o contraseña na URL.

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
ast: Pon la opción de tiempu escosáu na cadena de sesión RTSP

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
ast: Afita l'usuariu pa la conexón, si nun s'establez usuariu o contraseña na URL.

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
ast: Afita la opacidá de la ventana ente 0,1 y 1 pa la interfaz principal, la llista de reproducción y el panel estendíu. Esta opción namái funciona con Windows y X11 con estensiones de composición.

en: Setting
ast: Preferencia

en: Settings
ast: Preferencies

en: Settings for VLC's control interfaces
ast: Preferencies pa interfaces de control de VLC

en: Settings for VLC's interfaces
ast: Preferencies pa les interfaces de VLC

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
ast: Preferencies pa entrada, demultiplexación, decodificación y codificación

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
ast: Preferencies pa codificadores y decodificadores esclusivos d'audio.

en: Settings for the main interface
ast: Preferencies pa la interfaz principal

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
ast: Preferencies pa los codificadores y decodificadores de videu, imaxes o videu+audio.

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
ast: Preferencies rellacionaes a información en pantalla (OSD), subtítulos y superposición de sub-imaxes.

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
ast: Preferencies rellacionaes col comportamientu de la llista de reproducción (p. ex., mou de reproducción) y con módulos qu'automáticamente amiesten oxetos a la llista de reproducción (módulos de «Descubrimientu de serviciu»).

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
ast: Preferencies rellacionaes colos distintos métodos d'accesu. Les preferencies comunes que pue deseyar modificar son proxy HTTP o preferencies de caxé.

en: Settings...
ast: Preferencies...

en: Setup schedule
ast: Configurar horariu

en: Shadow
ast: Solombra

en: Shadow angle
ast: Ángulu de solombra

en: Shadow color
ast: Color de solombra

en: Shadow distance
ast: Distancia de solombra

en: Shadow opacity
ast: Opacidá de solombra

en: Shaping delay (ms)
ast: Tamañu del retrasu (ms)

en: Shared memory framebuffer
ast: Memoria compartida framebuffer

en: Sharpen
ast: Agudizar

en: Sharpen strength (0-2)
ast: Fuercia de nitidez (0-2)

en: Sharpen video filter
ast: Filtru de videu definíu

en: Sharpness
ast: Apináu

en: Sharpness filter adjust.
ast: Axuste de filtru d'apináu.

en: Short backwards jump
ast: Saltu curtiu atrás

en: Short forward jump
ast: Saltu curtiu alantre

en: Short jump length
ast: Llargor de saltu curtiu

en: Short jump length, in seconds.
ast: Llargor de saltu curtiu, en segundos.

en: Shortcut
ast: Atayu

en: Show &more options
ast: Amosar &más opciones

en: Show 80 bands instead of 20
ast: Amosar 80 bandes en llugar de 20

en: Show All
ast: Amosar too

en: Show Basic
ast: Amosar básicu

en: Show Containing Directory...
ast: Abrir carpeta contenedora...

en: Show Containing Folder...
ast: Abrir carpeta contenedora...

en: Show Fullscreen controller
ast: Amosar controlador a pantalla completa

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
ast: Amosar emisiones de videu clasificaos NC17 al usar llistes de reproducción de videu shoutcast.

en: Show Name
ast: Amosar nome

en: Show VLC on the taskbar
ast: Amosar VLC na barra de xeres

en: Show a controller in fullscreen mode
ast: Amuesa un controlador en mou pantalla completa

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
ast: Amuesa una pantalla de notificación col artista y el nome de la pista cuando l'oxetu actual de la llista de reproducción camuda, cuando VLC ta minimizáu o anubríu.

en: Show a systray icon for VLC
ast: Amosar iconu nel área de notificación pa VLC

en: Show advanced options
ast: Amosar opciones avanzaes

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
ast: Amosar preferencies avanzaes y non preferencies simples al abrir el diálogu preferencies.

en: Show advanced preferences over simple ones
ast: Amosar preferencies avanzaes

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
ast: Amuesa un iconu na área de notificación dexándote remanar el reproductor multimedia VLC con aiciones básiques.

en: Show controller in fullscreen
ast: Amosar controlador a pantalla completa

en: Show controls in full screen mode
ast: Amosar controles en mou pantalla completa

en: Show errors and warnings
ast: Amosar fallos y avisos

en: Show everything including debug messages
ast: Amosar too incluyendo mensaxes de depuración

en: Show extended options
ast: Amuesa opciones estendíes

en: Show extended settings
ast: Amosar preferencies estendíes

en: Show hidden files
ast: Amuesa archivos ocultos

en: Show media title on video
ast: Amosar títulu del mediu nel videu

en: Show media title on video start
ast: Amosar títulu del mediu al empecipiar el videu

en: Show notification popup on track change
ast: Amosar notificación al camudar de pista

en: Show only errors
ast: Amosar solu fallos

en: Show playing item name in window title
ast: Amosar el nome d'oxetu en reproducción nel títulu de la ventana

en: Show settings
ast: Amosar axustes

en: Show shoutcast adult content
ast: Amosar conteníu adultu de shoutcast

en: Show stream position
ast: Amuesa posición de la emisión

en: Show systray icon
ast: Iconu d'área de notificación

en: Show the contextual popup menu.
ast: Amosar el menú emerxente contestual.

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
ast: Amuesa la posición actual en segundos dientro de la emisión de xemes en cuando.

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
ast: Amuesa'l nome del cantar o'l videu nel títulu de la ventana del controlador.

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
ast: Amuesa'l diálogu propiedaes del preséu escoyíu enantes d'aniciar la emisión.

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
ast: Amuesa la páxina de propiedaes de la sintonizadora [seleición de canales].

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
ast: Amosar el títulu del videu n milisegundos, por defeutu ye 5000 ms (5 segs.)

en: Show unimportant error and warnings dialogs
ast: Amuesa diálogos d'avisos y fallos non importantes

en: Show video title for x milliseconds
ast: Amosar títulu del videu por x milisegundos

en: Show video within the main window
ast: Amosar videu dientro de la ventana principal

en: Show/Hide Playlist
ast: Amosar/anubrir llista de reproducción

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
ast: Amuesa un controlador «lucent» moviendo'l mur nel mou a pantalla completa.

en: Shuffle
ast: Al debalu

en: Side left
ast: Delanteru esquierdu

en: Side right
ast: Delanteru derechu

en: Silver
ast: Plata

en: Similarity
ast: Semeyanza

en: Similarity threshold
ast: Umbral de semeyanza

en: Simple Karaoke filter
ast: Filtru simple de Karaoke

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
ast: Decodificador simple pa emisiones codificaes en Dolby Surround

en: Sinhalese
ast: Sinhalés

en: Size
ast: Tamañu

en: Size of code blocks in each subband
ast: Tamañu de los bloques de códigu en cada subbanda

en: Size of motion compensation blocks
ast: Tamañu de los bloques de compensación de movimientu

en: Size of stream in bytes
ast: Tamañu del fluxu en bytes

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
ast: Tamañu del paquete TS a cifrar. Les rutines de cifráu desanicien l'encabezáu-TS del valor enantes de cifrar.

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
ast: Nome del preséu d'audio que va usar el complementu DirectShow. Si nun especifica nada, va usar el tamañu predetermináu pal to preséu. Pues especificar un tamañu estándar (cif, d1, ...) ó <anchura>x<altura>

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
ast: Ficheros de piel (*.vlt;*.wsz)|*.vlt;wsz|Ficheros de piel (*.xml)|*.xml

en: Skin resource file:
ast: Ficheru de piel:

en: Skin to use
ast: Piel a usar

en: Skinnable Interface
ast: Interfaz con piel

en: Skins
ast: Pieles

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
ast: Omisión de filtru de desbloquéu en bucle H.264

en: Skip ads
ast: Omitir publicidá

en: Skip frame (default=0)
ast: Omitir fotograma (por defeutu=0)

en: Skip frames
ast: Saltu de fotogrames

en: Skip idct (default=0)
ast: Saltar idct (por defeutu=0)

en: Skip loop filter
ast: Omitir filtru de bucle

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
ast: Omitir el filtru bucle pa decodificación H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
ast: La omisión del filtru bucle (o desbloquiar) de normal afeuta perxudicialmente la calidá. Aínda y too, da gran velocidá n'emisiones d'alta definición.

en: Slides (images)
ast: Diapositives (imaxes)

en: Slides (text)
ast: Diapositives (testu)

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
ast: Llixeramente ameyorar la calidá de SMP, al costu de repetibilidá.

en: Slo&wer
ast: Más &lentu

en: Slovak
ast: Eslovacu

en: Slovenian
ast: Eslovenu

en: Slower
ast: Más lentu

en: Slower (fine)
ast: Más lentu (precisu)

en: Small
ast: Pequeña

en: Small Volume
ast: Volume baxu

en: Smaller
ast: Más pequeña

en: Snapshot
ast: Captura de pantalla

en: Soft
ast: Nidiu

en: Soft rock
ast: Rock nidiu

en: Soften
ast: Nidiu

en: Somali
ast: Somalín

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
ast: Delles canales franceses nun etiqueten les sos páxines de subtítulos correchamente por cuenta d'un fallu históricu d'interpretación. Prueba esta interpretación incorreuta si los tos subtítulos nun apaecen.

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
ast: Dellos formatos de subtítulos permiten formatéu del testu. VLC implementa esto parcialmente, pero pues escoyer desactivar tol formatéu.

en: Sort by
ast: Ordenar por

en: Sotho, Southern
ast: Sotho, Suriegu

en: Sound Delay
ast: Retrasu de soníu

en: SoundFont file
ast: Archivu SoundFont

en: SoundFont file to use for software synthesis.
ast: Archivu SoundFont pa la síntesis de software.

en: Soundtrack
ast: Banda sonora

en: Source
ast: Fonte

en: Source aspect ratio
ast: Proporción de fonte

en: Source directory
ast: Carpeta fonte

en: Source:
ast: Fonte:

en: Sout stream
ast: Emisión sout

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
ast: Los módulos d'emisión sout dexen crear una cadena de procesu sout. Llei'l «Streaming Howto» pa más información. Equí pues configurar opciones predeterminaes pa cada módulu d'emisión sout.

en: Sp&eed
ast: &Velocidá

en: Spacer
ast: Espaciu

en: Spanish
ast: Español

en: Spatializer
ast: Espacializador

en: Speaker configuration
ast: Configuración del altavoz

en: Special modules
ast: Módulos especiales

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
ast: Especifica los módulos de descubrimientu de servicios a cargar, dixebraos por dos puntos. Un valor típicu ye «sap».

en: Specify AAC audio profile to use
ast: Especificar perfil d'audio AAC a usar

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
ast: Especifica un retrasu (en ms) pa esti fluxu elemental. Positivu significa retrasu y negativu significa adelantu.

en: Specify an identifier string for this subpicture
ast: Indica una cadena identificadora pa esta sub-imaxe

en: Specify the deinterlace module to use.
ast: Especifica'l módulu de desentellazáu a usar.

en: Specify the log filename.
ast: Especifica'l nome de ficheru de rexistru

en: Spectral sections
ast: Secciones espectrales

en: Spectrometer
ast: Espectrómetru

en: Spectrum
ast: Espectru

en: Spectrum analyser
ast: Espectrómetru

en: Spectrum inversion
ast: Inversión d'espectrómetru

en: Speed of feeds
ast: Velocidá de les soscripciones

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
ast: Velocidá de les soscripciones RSS/Atom en microsegundos (mayor ye más lentu).

en: Speed: %.2fx
ast: Velocidá: %.2fx

en: Speex
ast: Velocidá

en: Speex audio decoder
ast: Codificador d'audio speex

en: Speex audio encoder
ast: Codificador d'audio speex

en: Speex audio packetizer
ast: Empaquetador d'audio speex

en: Speex resampler
ast: Codificador speex

en: Split segments anywhere
ast: Dividir los segmentos en cualesquier llugar

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
ast: Estremar el videu en múltiples ventanes p'amosar nun muru de pantalles

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
ast: Estrema'l videu en dos partes iguales, como nun espeyu

en: Splitter
ast: Separtador

en: Standard
ast: Estándar

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
ast: Definición estándar (576 o 480 llinies)

en: Standard stream output
ast: Salida d'emisión estándar

en: Start
ast: Aniciar

en: Start Time
ast: Tiempu d'entamu

en: Start VLC with only a systray icon
ast: Aniciar VLC con sólo un iconu nel área de notificación

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
ast: Empecipiar VLC con

en: Start directly in menu
ast: Empecipiar direutamente en menú

en: Start in minimal view (without menus)
ast: Aniciar en vista mínima (ensin menús)

en: Start in minimal view mode
ast: Aniciar en mou vista mínima

en: Start playback of new items immediately once they were added.
ast: Empecipiar la reproducción de nuevos oxetos n'añediéndolos.

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
ast: Empecipiar el DVD direutamente nel menú principal. Esto va intentar omitir toles introducciones inútiles d'avisos.

en: Start time
ast: Tiempu d'entamu

en: Start video in fullscreen mode
ast: Aniciar videu en mou pantalla completa

en: Starting Position
ast: Posición inicial

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Statistics video output
ast: Estadístiques de salida de videu

en: Stats
ast: Estadístiques

en: Stats decoder
ast: Estadístiques de decodificador

en: Stats decoder function
ast: Función estadístiques de decodificador

en: Stats demux
ast: Estadístiques de demuxor

en: Stats demux function
ast: Función estadístiques de demuxor

en: Stats encoder function
ast: Función estadístiques de codificador

en: Status
ast: Estáu

en: Status Bar
ast: Barra d'estáu

en: Step Backward
ast: Saltu atrás

en: Step Forward
ast: Saltu alantre

en: Step backward
ast: Pasu atrás

en: Step forward
ast: Pasu alantre

en: Stereo
ast: Estéreo

en: Stereo audio mode
ast: Mou d'audiu estereu

en: Stereo audio output mode
ast: Mou de salida d'audiu

en: Stereo mode
ast: Mou estéreo

en: Stop
ast: Detener

en: Stop playback
ast: Detener reproducción

en: Stop the A to B loop
ast: Detener el bucle d'A a B

en: Stop the playlist after each played playlist item.
ast: Detener llista de reproducción tres cada oxetu reproducíu.

en: Stop time
ast: Tiempu de detención

en: Stream
ast: Emitir

en: Stream %d
ast: Emisión %d

en: Stream Announcing
ast: Anunciando emisión

en: Stream ID of the audio track to use.
ast: ID d'emisión de la pista d'audio a usar.

en: Stream ID of the subtitle track to use.
ast: ID d'emisión de la pista de subtítulos a usar.

en: Stream MP3
ast: Emitir MP3

en: Stream Output
ast: Salida d'emisión

en: Stream all elementary streams
ast: Emitir toles emisiones elementales

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
ast: Emitir toa emisión elemental (videu, audio y subtítulos)

en: Stream bitrate
ast: Tasa de bits d'emisión

en: Stream description
ast: Descripción d'emisión

en: Stream filter module
ast: Módulu de filtru d'emisión

en: Stream filters
ast: Filtros d'emisión

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
ast: Los filtros d'emisión son módulos especiales que permiten operaciones avanzaes nel llau d'entrada de VLC. Usar con curiáu...

en: Stream identifier
ast: Identificador de fluxu

en: Stream name
ast: Nome d'emisión

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
ast: Númberu d'emisión de la pista d'audio a usar (de 0 a n).

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
ast: Númberu d'emisión de la pista de subtítulos a usar (de 0 a n).

en: Stream output
ast: Salida d'emisión

en: Stream output muxer caching (ms)
ast: Cacheáu de multiplexor de salida d'emisión (ms)

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
ast: La salida d'emisión ye lo que dexa a VLC actuar como sirvidor d'emisión o guardar emisiones entrantes

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
ast: Cadena de salida d'emisión

en: Stream output to memory buffer
ast: Unviar salida a búfer de memoria

en: Stream public
ast: Emisión pública

en: Stream...
ast: Emitir...

en: Streaming / Transcoding failed
ast: Fallu emitiendo / trescodificando

en: Streaming and Transcoding Options
ast: Opciones d'emisión y trescodificación

en: Streaming deinterlace mode
ast: Emitiendo mou de desentellazáu

en: Strength
ast: Fuercia

en: Strength of AQ
ast: Fuercia de AQ

en: Strict standard compliance
ast: Compatibilidad estándar estricta

en: Stride Length
ast: Llargor del saltu

en: Stuff
ast: Coses

en: Subdirectory behavior
ast: Comportamientu con subcarpeta

en: Submission of played songs to last.fm
ast: Unviu de cantares reproducíos a last.fm

en: Submit played tracks stats to Last.fm
ast: Unviar informe d'estadístiques de cantares reproducíos a Last.fm

en: Subpicture position
ast: Posición de subimaxe

en: Subpictures
ast: Sub-imaxes

en: Subpictures filter module
ast: Módulu de filtru de sub-imaxes

en: Subpictures source module
ast: Módulu de fonte de sub-imaxes

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
ast: Estimación de movimientu de subpíxel y calidá de decisión de partición

en: Subscribe
ast: Soscribise

en: Subscribe to a podcast
ast: Socribise a un podcast

en: Subti&tle
ast: Subtí&tulu

en: Subtitle
ast: Subtítulu

en: Subtitle Delay
ast: Retrasu de subtítulos

en: Subtitle File
ast: Ficheru de subtítulos

en: Subtitle Track
ast: Pista de subtítulos

en: Subtitle autodetection fuzziness
ast: Exactitú en autodeteición de subtítulos

en: Subtitle autodetection paths
ast: Rutes d'autodeteición de subtítulos

en: Subtitle codecs
ast: Códecs de subtítulos

en: Subtitle delay %i ms
ast: Retrasar subtítulos %i ms

en: Subtitle delay down
ast: Menos retrasu de subtítulos

en: Subtitle delay up
ast: Más retrasu de subtítulos

en: Subtitle language
ast: Llingua de subtítulos

en: Subtitle position down
ast: Posición de subtítulos embaxo

en: Subtitle position up
ast: Posición de subtítulos enriba

en: Subtitle renderers using libass
ast: Xeneradores de subtítulos usando libass

en: Subtitle track
ast: Pista de subtítulos

en: Subtitle track ID
ast: ID de pista de subtítulos

en: Subtitle track: %s
ast: Pista de subtítulos: %s

en: Subtitles
ast: Subtítulos

en: Subtitles (advanced)
ast: Subtítulu (avanzáu)

en: Subtitles (images)
ast: Subtítulos (imaxes)

en: Subtitles / OSD
ast: Subítulos / OSD

en: Subtitles Track
ast: Pista de subtítulos

en: Subtitles/Video
ast: Subtítulu/Videu

en: Surround
ast: Soníu envolvente

en: Surround 4.0
ast: Envolvente 4.0

en: Surround 4.1
ast: Envolvente 4.1

en: Surround 5.0
ast: Envolvente 5.0

en: Surround 5.1
ast: Envolvente 5.1

en: Surround delay (ms)
ast: Retrasu de soníu envolvente (ms)

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
ast: Retrasu de soníu envolvente, en ms. Valores usales son de 5 a 40 ms.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
ast: Nivel d'efeutu envolvente (de 0 a 100, por defeutu 0).

en: Surround level
ast: Nivel envolvente

en: Swahili
ast: Suah.ili

en: Swedish
ast: Suecu

en: Switch to full preferences view
ast: Camudar a preferencies completes

en: Switch to simple preferences view
ast: Camudar a preferencies cencielles

en: Symbol rate (bauds)
ast: Tasa de símbolu (baudios)

en: Sync on Intra Frame
ast: Sincronizar en Intra Fotograma

en: Synchronization
ast: Sincronización

en: Synchronize left and right
ast: Sincronizar esquierda y derecha

en: Synchronize top and bottom
ast: Sincronizar enriba y embaxo

en: Synchronous writing
ast: Escritura sincronizada

en: System's default
ast: Predetermináu del sistema

en: Systray icon
ast: Iconu d'área de notificación

en: T&itle
ast: &Títulu

en: T.140 text encoder
ast: Codificador de testu T.140

en: TCP command input
ast: Entrada de comandos TCP

en: TCP connection timeout
ast: Tiempu d'espera de conexón TCP

en: TCP input
ast: Entrada TCP

en: TCP/UDP timeout (ms)
ast: Tiempu d'espera TCP/UDP (ms)

en: TLS cipher priorities
ast: Propiedaes de cifráu TLS

en: TS ID
ast: ID de TS

en: TS muxer (libdvbpsi)
ast: Muxor TS (libdvbpsi)

en: TTA demuxer
ast: Demuxor TTA

en: TTML decoder
ast: Descodificador TTML

en: TTML subtitles decoder
ast: Descodificador de sotítulos TTML

en: TV - digital
ast: TV - dixital

en: TY Stream audio/video demux
ast: Demuxor d'audio/videu emisión TY

en: Tagalog
ast: Tagalu

en: Tahitian
ast: Tahitianu

en: Take &Snapshot
ast: Capturar &pantalla

en: Take a snapshot
ast: Capturar pantalla

en: Take video snapshot
ast: Tomar captura de pantalla de videu

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
ast: Toma una captura de pantalla de videu y escribir en discu.

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
ast: Tasa de bits oxetivu de la emisión d'audio trescodificáu.

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
ast: Tasa de bits oxetivu de la emisión de videu trescodificáu.

en: Target output frame rate for the video stream.
ast: Tasa oxetivu de fotogrames de salida pa la emisión de videu.

en: Teal
ast: Verde azuláu

en: Techno
ast: Tecno

en: Techno-Industrial
ast: Tecno industrial

en: Teletext
ast: Teletestu

en: Teletext Activation
ast: Activación teletestu

en: Teletext alignment
ast: Alliniación de teletestu

en: Teletext configuration
ast: Configuración Teletestu

en: Teletext language
ast: Llingua teletestu

en: Teletext page
ast: Páxina de teletestu

en: Teletext subtitles
ast: Subtítulos de teletestu

en: Teletext subtitles decoder
ast: Decodificador de subtítulos de teletestu

en: Teletext subtitles: hearing impaired
ast: Subtítulos teletestu: persones con problemes auditivos

en: Teletext text subtitles
ast: Subtítulos de testu teletestu

en: Teletext: additional information
ast: Teletestu: información adicional

en: Teletext: program schedule
ast: Teletestu: axenda de programes

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
ast: Facer saber a VLC que ta llanzándose por cuenta d'una asociación a ficheru nel SO

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
ast: Indicar a lirc que llea esti ficheru de configuración. Por defeutu gueta na carpeta del usuariu.

en: Terrestrial reception parameters
ast: Mou de receición terrestre

en: Text
ast: Testu

en: Text default color
ast: Color de testu predetermináu

en: Text identifier for the callback functions
ast: Identificador de testu pa les funciones de llamada de retornu

en: Text opacity
ast: Opacidá del testu

en: Text position
ast: Posición del testu

en: Text renderer
ast: Xenerador de testu

en: Text rendering module
ast: Módulu de xeneración de testu

en: Textual audio descriptions
ast: Descripciones testuales d'audio

en: Texture size
ast: Tamañu de la testura

en: Thanks
ast: Gracies a

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
ast: El sirvidor HTTP va escuchar nesti puertu TCP. El númberu de puertu estandar HTTP ye'l 80. Sicasí, la reserva de númberos de puertu per debaxo de 1025 de normal ta acutáu pol sistema operativu.

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
ast: El sirvidor HTTPS va escuchar nesti puertu TCP. El númberu de puertu estandar HTTPS ye'l 443. Sicasí, la reserva de númberos de puertu per debaxo de 1025 de normal ta acutáu pol sistema operativu.

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
ast: El sirvidor RSTP va escuchar nesti puertu TCP. El númberu de puertu estandar RSTP ye'l 554. Sicasí, la reserva de númberos de puertu per debaxo de 1025 de normal ta acutáu pol sistema operativu.

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
ast: El módulu SAP de normal escueye les direiciones correutes a les qu'escuchar. Entá así, pues especificar una direición concreta.

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
ast: El preséu d'audio «%s» nun pue usase:
    %s.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
ast: El preséu de captura «%s» nun soporta los parámetros requeríos.

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
ast: Pue especificase la tasa de códigu pa la Correición progresiva de fallos

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
ast: El color del testu que se va xenerar nel videu.

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
ast: La robla de cifráu pal ficheru descargáu «%s» yera inválida y nun pudo usase pa verificalu con seguridá. Poro, desanicióse'l ficheru.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
ast: L'elementu en reproducción actual va emitise. Si nun hai elementu en reproducción, el primer elementu escoyíu de la <i>Llibrería</i> va ser l'oxetu de la emisión.

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
ast: El decodificador pue decodificar parcialmente o omitir fotograma(es) cuando nun hai tiempu abondo. Ye útil con CPU de baxa potencia pero pue producir imaxes aburuyaes.

en: The degree of blurring from 1 to 127.
ast: El grau borrosu de 1 a 127.

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
ast: El retrasu introducíu pol algoritmu físicu, dacuando pue ser cafiante pa la sincronización ente movimientu de llabios y la fala. Nesi casu, activa esto pa compensalo.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
ast: El demuxor va avanzar marques de tiempu si la entrada nun pue caltener la tasa.

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
ast: El mou escritoriu déxate amosar el videu nel escritoriu.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
ast: Nun pue usase'l preséu qu'esbillesti porque la so triba nun ta sofitada.

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
ast: El codificador pue facer intercambios calidable al vuelu si'l to CPU nun pue caltener la tasa de codificación. Esto va desactivar la cuantización trellis, depués la tasa de distorsión de vectores de movimientu (hq) y va alzar l'umbral d'amenorgamientu de ruiu pa facilitar la xera del codificador.

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
ast: Clave de cifráu CSA. Tien de ser una cadena de 16 caráuteres (8 bytes hexadecimales).

en: The height of the effects video window, in pixels.
ast: L'altor de la ventana d'efeutos de videu, en píxels.

en: The height of the mesh, in pixels.
ast: L'altor de la malla, en píxeles.

en: The height of the video window, in pixels.
ast: L'altor de la ventana del videu, en píxels.

en: The image blended onto the base image
ast: La imaxe entemecida sobre la imaxe base

en: The image which will be used to blend onto
ast: La imaxe sobre la que se va usar pa entemecer

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
ast: Algamóse'l númberu máximu de filtros (%o).

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
ast: La biblioteca multimedia ye guardada automáticamente y recargada cada vegada que s'empecipia VLC.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
ast: La nueva versión foi descarga con éxitu. ¿Quies zarrar VLC y instalala agora?

en: The number of time the blend will be performed
ast: El númberu d'hora que se va faer l'amiestu

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
ast: La opción déxate activar o desactivar el mou de salida d'audio float32 de gran calidá (que delles tarxetes de soníu nun soporten bien).

en: The password of your last.fm account
ast: La contraseña de la to cuenta last.fm

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
ast: La llista de reproducción pue usar un árbol pa categorizar dellos oxetos, como'l conteníu d'una carpeta.

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
ast: La polifonía afita cuántes voces puen sonar al empar. Los valores más grandes riquen más capacidá de procesamientu.

en: The requested RTSP session could not be established.
ast: La sesión RTSP solicitada nun pudo afitase.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
ast: El preséu de salida d'audio escoyíu ta usándose puramente por otru programa.

en: The size of the texture, in pixels.
ast: El tamañu de la testura, en píxeles.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
ast: La emisión va crease usando les prefrencias predeterminaes, pa una configuración más avanzada o pa modificar les preferencies predeterminaes, escueyi'l botón a la derecha: <i>Alministrar emisiones</i>

en: The stream will run this duration (in seconds).
ast: Duración de la emisión (en segundos).

en: The stream will start at this position (in seconds).
ast: La emisión va aniciase nesta posición (en segundos).

en: The stream will stop at this position (in seconds).
ast: La emisión va parar nesta posición (en segundos).

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
ast: La tresparencia del VNC OSD pue camudase dando un valor ente 0 y 255. Un valor menor especifica más tresparencia, unu mayor significa menos. De forma predeterminada ye nun ser tresparente (valor 255) y el mínimu ye totalmente tresparente (valor 0).

en: The username of your last.fm account
ast: El nome d'usuariu de la to cuenta last.fm

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
ast: El volume puede guardase y restaurase automáticamente la siguiente vez qu'uses VLC

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
ast: El mou fondu d'escritoriu permite amosar el videu como'l fondu d'escritoriu.

en: The width of the effects video window, in pixels.
ast: L'anchor de la ventana d'efeutos de videu, en píxels.

en: The width of the mesh, in pixels.
ast: L'anchor de la malla, en píxeles.

en: The width of the video window, in pixels.
ast: L'anchor de la ventana del videu, en píxels.

en: Theora video decoder
ast: Decodificador de videu Theora

en: Theora video encoder
ast: Codificador de videu Theora

en: Theora video packetizer
ast: Empaquetador de videu Theora

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
ast: Nun hai módulu d'accesu de salida d'emisión afayadizu pa «%s/%s://%s».

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
ast: Estes opciones déxen-y configurar les interfaces usaes por VLC. Pue escoyer la interfaz principal, módulos d'interfaz adicionales y definir delles opciones rellacionaes.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
ast: Estes opciones dexen modificar el comportamientu del subsistema d'audio y amestar filtros d'audio que puen usase pa postprocesu o efeutos visuales (analizador espectral, etc.). Habilita equí estos filtros y configúralos na seición de módulos «filtros d'audio».

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
ast: Estes opciones permite modificar el comportamientu del subsistema d'entrada, tales como'l preséu DVD o VCD, les opciones d'interfaz de rede o la canal de subtítulos.

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
ast: Estes opciones déxen-y modificar el comportamientu del subsistema de subimáxenes. Por exemplu, pue habilitar filtros de sub-imaxes (logo, etc.). Habilítelos equí y configúrelos na seición de módulos «filtros de subimáxenes». Tamién pue poner delles opciones de subimáxenes.

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
ast: Estes opciones déxen-y modificar el comportamientu del subsistema de salida de videu. Por exemplu, pue habilitar filtros de videu, (desentellazáu, axuste d'imaxe, etc.). Habilítelos equí y configúrelos na seición de módulos «filtros de videu». Tamién pue afitar delles opciones de videu.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
ast: Estes opciones déxen-y escoyer módulos per defeutu. Nun les toques nun siendo que sepas lo que realmente tas faciendo.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
ast: Estes opciones déxen-y configurar opciones globales por defeutu pal subsistema de salida d'emisión.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
ast: Estes opciones definen el comportamientu de la llista de reproducción. Dalgunes puen anulase na caxa de diálogu de llista de reproducción.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
ast: Estes opciones son les tecles enllazaes globales de VLC, conocíes como «atayos de tecláu».

en: Thick
ast: Gruesu

en: Thin
ast: Fina

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
ast: Esto amiesta filtros de postprocesu d'audio, pa modificar la xeneración de soníu.

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
ast: Esto amiesta filtros de post-procesu p'ameyorar la calidá d'imaxe, por exemplu desentellazáu, o distorsionar el videu.

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
ast: Esto amiesta los llamaos «filtros de sub-imaxe». Estos filtros superponen delles imaxes o testu sobre'l videu (como un logo, testu arbitrariu, ...).

en: This adds video splitters like clone or wall
ast: Esto amiesta filtros de salida de videu como clon o paré

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
ast: Esto amiesta módulos de visualización (analizador espectral, etc.).

en: This allows hardware decoding when available.
ast: Permite decodificación por hardware cuando ta disponible.

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
ast: Permite reproducir audio a menor o mayor velocidá ensin afeutar al tonu

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
ast: Esto permite un manexu correutu del formatu de videu HDTV-1080 inclusive si un codificador corruptu pon l'altor a 1088 llinies. Namái tendría de desactivase esta opción si'l videu tien un formatu non estándar que requier les 1088 llinies.

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
ast: Esto déxa-y camudar nivel oxetivu predetermináu (89 dB) pa emitir con información de reproducir ganancia

en: This allows you to define playlist bookmarks.
ast: Esto déxa-y definir favoritos de la llista de reproducción.

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
ast: Esto permite forciar un módulu d'accesu. Pues usase si l'accesu correutu nun se deteuta automáticamente. Nun se debería poner como una opción global nun siendo que sepas lo que faes.

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
ast: Esto déxate dar una direición de corréu de contautu pa la emisión, que se va anunciar nel SDP (Descriptor de sesión).

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
ast: Esto déxate dar una curtia descripción con detalles sobre la emisión, que se va anunciar nel SDP (Descriptor de sesión).

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
ast: Esto déxa-y caltener una única instancia de salida d'emisión al traviés de múltiples oxetos de llistes de reproducción (automáticamente enserta la salida d'emisión conxunta si nun s'especifica)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
ast: Pues reproducir dende delles entraes coles mesmes. Esta carauterística ye esperimental, nun se soporten tolos formatos. Usa una llista d'entraes separtaes por «#».

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
ast: Esto permite sincronizar remotamente relós de sirvidor y veceru. Les preferencies detallaes tán disponibles n'Avanzáu / Sincronización de rede.

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
ast: Esto permite escoyer una llista de codificadores que VLC va usar prioritariamente.

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
ast: Esto déxa-y escoyer l'orde nel que VLC va escoyer los sos empaquetadores.

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
ast: Esto déxate poner la velocidá d'animación (ente 1 y 10, por defeutu a 6).

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
ast: Esto déxate camudar el resolvimientu de la visualización Goom (a mayor resolvimientu va ser más vistosu pero de más trabayu pa la CPU).

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
ast: Esto permite especificar el puertu base usáu pa la emisión RTP.

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
ast: Esto permite indicar el puertu d'audio per defeutu pa la emisión RTP.

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
ast: Esto permite indicar el puertu de videu per defeutu pa la emisión RTP.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
ast: Esto déxate indicar el multiplexor usáu pa la salida d'emisión. Por defeutu ye nun usar multiplexor (emisión RTP estándar).

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
ast: Esto déxa-y emitir emisiones d'audio MPEG4 LATM (ver RFC3016).

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
ast: Esto evita anubrir el rexistru de mensaxes con salida de depuración del mecanismu de sincronización de la salida de videu.

en: This combination is already taken by "%@".
ast: Esta combinación yá ta usada por «%@».

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
ast: Esto define les direiciones RTSP que se van escuchar nel sirvidor, al traviés de la ruta base del mediu VOD RTSP. La sintaxis ye: direición/ruta. Por defeutu, el sirvidor va escuchar en cualquier direición IP llocal. Especifica una direición IP (ex. ::1 o 127.0.0.1) o un nome de sirvidor (ex. localhost) p'acutalos a una interface de rede específica

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
ast: Define'l máximu tiempu de retrasu que los algoritmos de sincronización tendríen d'intentar compensar (en milisegundos)

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
ast: Esto define la velocidá de reproducción (la velocidá nominal ye 1.0).

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
ast: Esto retrasa la salida d'audio. El retrasu tien de dase en milisegundos. Pue ser útil si notes un retrasu ente'l videu y l'audio.

en: This display the resulting media, but can slow things down.
ast: Esto amuesa'l mediu resultante, pero pue ralentizar les coses.

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
ast: Esto refuga fotogrames qu'aporten tarde (lleguen a la salida de videu tres la so data d'amuesa propuesta).

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
ast: Esti efeutu apurre la sensación de tar nuna habitación con un conxuntu d'altavoces 7.1 mientres uses namái unos auriculares, dando una esperiencia de soníu más realista. Tamién tendría de ser más confortable y menos agotador cuando s'escucha música mentanto llargos períodos de tiempu

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
ast: Esti efeutu, tamién conocíu como «pantalla verde» o «clave cromática» amiesta les «partes azules» de les imaxes en primer planu del mosaicu col fondu (como nes predicciones del tiempu). Pues escoyer el color «clave» pa entemecer (azul de forma predeterminada).

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
ast: Esto habilita los atayos de tecláu na ventana de videu (non enllastrada).

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
ast: Esto habilita l'analís actual de los anuncios pol módulu SAP. Sinón, tolos anuncios van analizase pol módulu "live555" (RTP/RTSP).

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
ast: Esto habilita'l manexu de los clics del mur nel videu.

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
ast: Esto fuercia'l retayu de la fonte de videu. Formatos aceutaos son x:y (4:3, 16:9, etc.) espresando l'aspeutu global d'imaxe.

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
ast: Esto fuercia la tasa d'aspeutu de monitor. La mayoría de monitores tienen píxeles cuadraos (1:1). Si tienes pantalla de 16:9, podría precisar camudase a 4:3 pa caltener proporciones.

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
ast: Esto fuercia la proporción de fonte. Por exemplu, dellos DVDs dicen ser 16:9 cuando realmente son 4:3. Esto pue usase tamién como pista pa VLC cuando una película nun tien información de proporción. Formatos aceutaos son x:y (4:3, 16:9, etc.) espresando l'aspeutu global de la imaxe, o un valor flotante (1.25, 1.3333, etc.) espresando cuadradura del píxel.

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
ast: Esta entrada aplícase a la salida de síntesis. Los valores altos puen causar saturación cuando se toquen muches notes al empar.

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
ast: Esta ye la interfaz de VLC predeterminada, con un aspeutu y una sensación nativa.

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
ast: Esta ye la interfaz personalizable de VLC. Pues descargar otres pieles dende

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
ast: Coeficiente que modifica l'altor de les bandes.

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
ast: Esta ye una entrada heredada pa dexa-y configurar módulos de salida d'accesu

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
ast: Esta ye una entrada heredada pa dexa-y configurar módulos mux

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
ast: Este ye'l puertu TCP al que la interfaz va escuchar. De forma predeterminada ye 4212.

en: This is the audio codec that will be used.
ast: Códec d'audio a usar.

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
ast: Módulu codificador d'audio a usar (y les sos opciones acomuñaes).

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
ast: Métodu de salida d'audio usáu por VLC. El comportamientu predetermináu ye escoyer automáticamente el meyor métodu posible.

en: This is the default Audio CD device to use.
ast: Preséu CD d'audio a usar de forma predeterminada.

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
ast: Unidá (o ficheru) Audiu CD a usar de forma predeterminada. Nun escaezas los dos puntos tres la lletra d'unidá (p. ex. D:)

en: This is the default DVD device to use.
ast: Preséu DVD a usar de forma predeterminada.

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
ast: Unidá (o ficheru) DVD a usar de forma predeterminada. Nun escaezas los dos puntos tres la lletra d'unidá (p. ex. D:)

en: This is the default VCD device to use.
ast: Preséu VCD a usar de forma predeteminada.

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
ast: Unidá (o ficheru) VCD a usar de forma predeterminada. Nun escaezas los dos puntos tres la lletra d'unidá (p. ex. D:)

en: This is the default muxer method that will be used.
ast: Métodu multiplexor predetermináu a usar.

en: This is the default output URI.
ast: Esta ye la salida URI predeterminada.

en: This is the default output access method that will be used.
ast: Métodu d'accesu de salida a usar.

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
ast: Tamañu predetermináu de les fontes a xenerar sobre'l videu. Si pones daqué distinto a 0, esta opción va anular el tamañu relativu de fonte.

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
ast: Esta ye la tasa de fotogrames deseyada al reproducir MJPEG dende un ficheru. Usa 0 (valor predetermináu) pa emisión en vivu (dende una cámara).

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
ast: Tasa de fotogrames usada como acuta al reproducir emisiones elementales de videu MPEG.

en: This is the gain used for stream without replay gain information
ast: Esta ye la ganancia usada pa emisión ensin información de ganancia de reproducción

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
ast: Este ye'l saltu llende (tamién conocíu como «Time-To-Live» ó TTL) de los paquetes multiemisión unviaos pola salida d'emisión (-1 = usa por defeutu integráu en sistema operativu).

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
ast: Máquina na que la interfaz va escuchar. De forma predeterminada pa toles interfaces de rede (0.0.0.0). Si quies que la interfaz tea disponible namái na máquina llocal, usa «127.0.0.1».

en: This is the language of the audio stream.
ast: Llingua de la emisión d'audio.

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
ast: Esta opción déxa-y escoyer la interfaz usada por VLC. El comportamientu predetermináu ye escoyer automaticamente el meyor módulu posible.

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
ast: Tamañu máximu de paquetes de capes d'aplicación que puen tresmitise sobre la rede (en bytes).

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
ast: Tamañu máximu de los ficheros temporales en bytes a usar p'almacenar les emisiones de cambéu de tiempu.

en: This is the muxer that will be used for audio.
ast: Muxor a usar p'audio.

en: This is the muxer that will be used for video.
ast: Muxor a usar pa videu.

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
ast: Este ye'l nome de la sesión que se va anunciar en SDP (Descriptor de sesión).

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
ast: Númberu de buffers d'audio sobre'l que se fai la midida de potencia. Un númberu mayor de buffers va aumentar el tiempu de respuesta del filtru a un picu pero facer menos sensible a variaciones curties.

en: This is the output URI that will be used for audio.
ast: Esta ye la salida URI a usar p'audio.

en: This is the output URI that will be used for video.
ast: Esta ye la salida URI a usar pa videu.

en: This is the output URL that will be used.
ast: Esta ye la URL de salida que se va usar.

en: This is the output access method that will be used for audio.
ast: Métodu d'accesu de salida a usar p'audio.

en: This is the output access method that will be used for video.
ast: Métodu d'accesu de salida a usar pa videu.

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
ast: Tamañu relativu predetermináu de les fontes que se xeneren nel videu. Si afites un tamañu de fonte absolutu, el tamañu relativu va ser anuláu.

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
ast: Métodu de salida de videu usáu por VLC. El mou predetermináu ye escoyer automáticamente el meyor métodu posible.

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
ast: Nivel de detalle (0=solu fallos y mensaxe estándar, 1=avisos, 2=depuración).

en: This is the video codec that will be used.
ast: Códec de videu a usar.

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
ast: Módulu codificador de videu a usar (y les sos opciones acomuñaes).

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
ast: Esto llenda'l númberu máximu de veceros que puen coneutar al RTSP VOD. 0 ye ensin llende.

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
ast: Esta ganancia llinial va aplicase al audiu de salida.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
ast: Esti módulu unvia la emisión trescodificada a una rede al traviés d'HTTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
ast: Esti módulu unvia la emisión trescodificada a una rede al traviés de RTP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
ast: Esti módulu unvia la emisión trescodificada a una rede via RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
ast: Esti módulu unvia la emisión trescodificada a una rede al traviés de UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
ast: Esti módulu unvia la emisión trescodificada a una rede al traviés del protocolu mms.

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
ast: Esti módulu unvia la emisión trescodificada a un sirvidor Icecast.

en: This module writes the transcoded stream to a file.
ast: Esti módulu escribe la emisión trescodificada nun ficheru.

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
ast: Esta opción amiesta una compensación (positiva o negativa) a les prioridaes predeterminaes de VLC. Pues usala p'afinar la prioridá de VLC énte otros programes, o énte otres instancies VLC.

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
ast: Esta opción permite afitar el títulu d'alcuerdu a lo que se ta reproduciendo<br>$a: Artista<br>$b: Álbum<br>$c: Derechos d'autor<br>$t: Títulu<br>$g: Xéneru<br>$n: Númberu de pista<br>$p: Reproduciendo agora<br>$A: Data<br>$D: Duración<br>$Z: «Reproduciendo agora» (Recurrir a Títulu - Artista)

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
ast: Esta opción déxa-y especificar la carpeta que l'esplorador ncurses amosarálu primeramente.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
ast: Esta opción pue usase p'alteriar el mou en que VLC escueye los sos códecs (métodos de descompresión). Namái los usuarios avanzaos tendríen d'alteriar esta opción, darréu que pue estropiar la reproducción de toles tos emisiones.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
ast: Esta opción ye útil si quies amenorgar la llatencia al lleer una emisión

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
ast: Esta opción escueye un algoritmu d'amiestu d'estéreo a monu que s'usa nel mezclador de canal d'auriculares. Da l'efeutu de tar nuna habitación llena d'altavoces.

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
ast: Esto sobreescribe la canal. Midíu en Hz.

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
ast: Esti parámetru remana la compensación calidable frente a la velocidá arreyada nel procesu de decisión n'estimación de movimientu (más baxu = más rápidu y más altu = meyor calidá). Rangu 1 a 9.

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
ast: Esti ficheru de clave privada (formatu PEM) úsase pa TLS llateral al sirvidor.

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
ast: Esto amenorga les fluctuaciones en QP enantes de la curva de compresión. Temporalmente aborrona la complexidá.

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
ast: Esto xenera la fonte usando «YUV paletizáu». Esta opción namái precísase si quies codificar con subtítulos DVB

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
ast: Esto escueye'l cuantizador a usar. Valores menores dan meyor fidelidá, pero tamién mayores tases de bits. 26 ye un bon valor predetermináu. Rangu 0 (ensin perdes) a 51.

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
ast: Esto escueye qué protocolu de tresporte usar pa RTP.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
ast: Esto unvia y recible paquete RTCP multiplexáu sobre'l mesmu puertu que paquetes RTP.

en: This setting is deprecated and not used anymore
ast: Esta opción ta obsoleta y yá nun s'usa

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
ast: Esto especifica l'altor en píxels de la emisión de videu en brutu.

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
ast: Esto especifica l'anchu en píxels de la emisión de videu en brutu.

en: This stream will always be opened at VLC startup.
ast: Esta emisión siempres va abrise al aniciar VLC.

en: Threads
ast: Filos

en: Three component motion estimation
ast: Estimación de movimientu de trés componentes

en: Threshold
ast: Umbral

en: Tibetan
ast: Tibetanu

en: Ticker text
ast: Teletestu

en: Time
ast: Hora

en: Time Control
ast: Control de tiempu

en: Time Slider
ast: Eslizador de tiempu

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
ast: Opción de sincronización de tiempu pa salida. Si ye verdaderu, la emisión va xenerase como de normal sinón va ser xenerada tan rápido como seya dable.

en: Time Synchronized output
ast: Salida sincronizada

en: Time Toolbar
ast: Control de tiempu

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
ast: Tiempu ente dos mensaxes d'alarma en ms. Esti valor úsase pa evitar saturación d'alarmes (predetermináu 2000)

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
ast: Tiempu en milisegundos del retrasu mediu.

en: Time:
ast: Tiempu:

en: Timeout
ast: Tiempu d'espera

en: Timeout (ms)
ast: Tiempu d'espera (ms)

en: Timeshift directory
ast: Carpeta de cambéu de tiempu

en: Timeshift granularity
ast: Granularidá de timeshift

en: Title
ast: Títulu

en: Title %i%s
ast: Títulu %i%s

en: Title display mode
ast: Mou d'amosar títulu

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
ast: Mou d'amosar títulu. De forma predeterminada ye 0 (ocultu) si la suscripcion tien una imaxe y les imaxes de soscripción tán habilitaes, 1 en casu contrariu.

en: Title font
ast: Fonte del títulu

en: Title metadata
ast: Metadatu de títulu

en: Title to put in ASF comments.
ast: Títulu a poner en comentarios ASF.

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
ast: P'abrir una emisión de rede usual (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc), namái introduz la URL nel campu d'arriba. Si quies abrir una emisión RTP o UDP, primi'l botón d'abaxo.

en: To get exhaustive help, use '-H'.
ast: Pa llograr ayuda exhaustiva, usa '-H'.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
ast: Pa parar la emisión y volver a entamar los controles normales, fai clic de nuevu nel botón <i>Abrir emisión</i>.

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
ast: Camudar ente moos normal/bucle/repitir

en: Toggle autoscaling
ast: Camudar autoescaláu

en: Toggle random playlist playback
ast: Camudar reproducción aleatoria de la llista de reproducción

en: Toggle the video in fullscreen
ast: Camudar el videu a pantalla completa

en: Toggle the video out fullscreen
ast: Intercambiar mou a pantalla completa

en: Toggle wallpaper mode in video output
ast: Camudar mou fondu d'escritoriu en salida de videu

en: Toggle wallpaper mode in video output.
ast: Camudar mou fondu d'escritoriu en salida de videu.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
ast: Tolerancia del entemecedor de pantalla azul a variaciones de color pal planu O. Un valor ente 10 y 20 paez sensible.

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
ast: Tolerancia del entemecedor de pantalla azul a variaciones de color pal planu V. Un valor ente 10 y 20 paez sensible.

en: Tonga (Tonga Islands)
ast: Tonga (Isles Tonga)

en: Tool
ast: Ferramienta

en: Toolbar Elements
ast: Controles

en: Toolbar position:
ast: Posición

en: Toolbars Editor
ast: Editor de caxa de ferramientes

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
ast: Silenciar

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
ast: Desilenciar

en: Top
ast: Enriba

en: Top 40
ast: Los 40

en: Top Menu
ast: Menú superior

en: Top left corner X coordinate
ast: Coodenada X d'esquina cimera esquierda

en: Top left corner Y coordinate
ast: Coodenada Y d'esquina cimera esquierda

en: Top-Left
ast: Cimeru-Esquierda

en: Top-Right
ast: Cimeru-Derecha

en: Total height of the mosaic, in pixels.
ast: Altor total del mosaicu, en píxels.

en: Total pixel height of the peak items.
ast: Altor total del píxel de los oxetos pico.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
ast: Anchor total del mosaicu, en píxels.

en: Total/Remaining time
ast: Total/Tiempu restante

en: Track
ast: Pista

en: Track ID
ast: ID de pista

en: Track Synchronization
ast: Sincronización de pista

en: Track number
ast: Nᵁ de pista

en: Track replay gain
ast: Reproducir ganancia de pista

en: Track settings
ast: Preferencies de pista

en: Tracks
ast: Pistes

en: Transcode
ast: Trescodificar

en: Transcode stream output
ast: Trescodificar salida d'emisión

en: Transcoding options
ast: Opciones de trescodificación

en: Transcript
ast: Trescripción

en: Transform
ast: Tresformar

en: Transform type
ast: Tipu de tresformamientu

en: Transformation
ast: Tresformamientu

en: Transmission mode
ast: Mou transmisión

en: Transparency
ast: Tresparencia

en: Transparency mask
ast: Mázcara de tresparencia

en: Transparency of the bargraph
ast: Tresparencia del gráficu de barres

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
ast: Tresparencia d'el color de fondu predetermináu si la emisión Kate nun especifica un color de fondu particular.

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
ast: Tresparencia d'el color de fonte predeterminada si la emisión Kate nun especifica un color de fonte particular.

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
ast: Tresparencia de les imaxes del mosaicu en primer planu. 0 indica tresparente, 255 opacu (predetermináu).

en: Transparency of the mosaic picture.
ast: Tresparencia de la imaxe mosaicu.

en: Transparent
ast: Tresparente

en: Transponder symbol rate
ast: Tasa símbolu de trespondedor

en: Transponder/multiplex frequency
ast: Frecuencia de trespondedor/multiplex

en: Transport protocol
ast: Protocolu de tresporte

en: Transport stream ID
ast: ID d'emisión de tresporte

en: Treat as a pipe rather than as a file
ast: Tratar como tubería más que como ficheru

en: Treble adjustment of the audio input.
ast: Axuste de los agudos de la entrada d'audio

en: Treble level
ast: Nivel d'agudos

en: Trellis RD quantization
ast: Quantización RD trellis

en: Trellis quantization
ast: Cuantización trellis

en: Trickplay Reverse
ast: Invertir ordenación

en: Trigger button
ast: Botón activador

en: Trigger button for mouse gestures.
ast: Botón activador pa xestos de mur.

en: Trust MPEG timestamps
ast: Confiar en calquieres de tiempu de MPEG

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
ast: Intenta iguar dellos fallos

en: Try to parse the announce
ast: Intentar analizar l'anunciu

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
ast: Intentar usar aceleración hardware pa conversiones YUV->RGB. Esta opción nun tien efeutu al usar cubiertes.

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
ast: Intentar usar triple búfer al usar superposiciones YUV. Esto da muncha meyor calidá de videu (ensin ceguñu).

en: Tuner
ast: Sintonizador

en: Tuner Frequency
ast: Frecuencia de sintonizador

en: Tuner TV Channel
ast: Canal de Sintonizador de TV

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
ast: Audiu monu/estéreo de sintonizador y seleición de pista.

en: Tuner card
ast: Tarxeta sintonizador

en: Tuner country code
ast: Códigu de sintonizador de país

en: Tuner input type
ast: Tipu d'entrada de sintonizador

en: Tuner properties
ast: Propiedaes del sintonizador

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
ast: Construyir RTSP y RTP sobre HTTP

en: Turkish
ast: Turcu

en: Turkmen
ast: Turkmeno

en: Two pass
ast: Dos pasaes

en: Type
ast: Tipu

en: Type:
ast: Tipu:

en: UDP input
ast: Entrada UDP

en: UDP stream output
ast: Salida d'emisión UDP

en: UDP timeout (in ms)
ast: Tiempu d'espera UDP (en ms)

en: UNIX socket command input
ast: Entrada de comandos socket UNIX

en: URL metadata
ast: Metadatu d'URL

en: USF subtitles decoder
ast: Decodificador de subtítulos USF

en: Ukrainian
ast: Ucraín

en: Ukrainian (KOI8-U)
ast: Ukrainian (KOI8-O)

en: Ultra-wideband (32kHz)
ast: Banda ultra ancha (32kHz)

en: Un-Zoom
ast: Alloñar zoom

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
ast: Amiesta un píxel al llau inferior del videu

en: Uncrop one pixel from the left of the video
ast: Amiesta un píxel a la izquierda del videu

en: Uncrop one pixel from the right of the video
ast: Amiesta un píxel a la derecha del videu

en: Uncrop one pixel from the top of the video
ast: Amiesta un píxel a la parte cimera del videu

en: Undefined
ast: Ensin definir

en: Unicast
ast: Unidifusión

en: Unidentified codec
ast: Códec ensin identificar

en: Uninstall Windows Service
ast: Desinstalar serviciu de Windows

en: Uninstall the Service and exit.
ast: Desinstalar el serviciu y salir.

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
ast: Nome únicu de rede nel «System Tuning Spaces»

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
ast: Frecuencia universal de conmutación LNB (kHz)

en: Universal Plug'n'Play
ast: Plug'n'Play Universal

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Unknown Video
ast: Videu desconocíu

en: Unknown category
ast: Categoría desconocida

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
ast: Comandu desconocíu «%s». Escribi «help» p'ayuda.

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Unknown type
ast: Tipu desconocíu

en: Unset
ast: Ensin establecer

en: Unspecified
ast: Non especificáu

en: Unspecified (0V)
ast: Non especificáu (0V)

en: Unsubscribe
ast: Encaboxar soscripción

en: Untitled
ast: Ensin títulu

en: Up
ast: Arriba

en: Update VLC media player
ast: Anovar reproductor multimedia VLC

en: Update the tree
ast: Anovar l'árbol

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
ast: Usa los sensores de movimientu HDAPS, AMS, APPLESMC ó UNIMOTION pa rotar el videu

en: Use Psy-optimizations
ast: Usar Psy-optimizations

en: Use RTP over RTSP (TCP)
ast: Usar RTP sobre RTSP (TCP)

en: Use S/PDIF when available
ast: Usar S/PDIF si ta disponible

en: Use Tiger for rendering
ast: Usar Tiger pa codificación

en: Use VLC pace
ast: Usar ritmu VLC

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
ast: Usar tasa de bits variable. De forma predeterminada úsase tasa de bits constante (CBR).

en: Use YUVP renderer
ast: Usar xenerador YUVP

en: Use a local picture as logo on the video
ast: Usar una imaxe local como logo del videu

en: Use a plugins cache
ast: Usar un caxé de complementos

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
ast: Usa un caxé de complementos que va ameyorar enforma'l tiempu d'entamu de VLC.

en: Use a skinned playlist
ast: Usar una llista de reproducción con piel

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
ast: Usar toles optimizaciones visuales pue empiorar PSNR y SSIM

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
ast: Usar una canal alpha d'imaxe como mázcara de tresparencia.

en: Use assembler CPU optimizations.
ast: Usar optimizaciones d'ensamblador de CPU.

en: Use chapter codecs found in the segment.
ast: Usar códecs de capítulu topaos nel segmentu.

en: Use chroma as part of the motion estimation process
ast: Usar croma como parte de la estimación de movimientu

en: Use custom skin
ast: Usar piel personalizada

en: Use downmix algorithm
ast: Usar algoritmu reductor d'amiestu

en: Use float32 output
ast: Usar salida float32

en: Use hardware YUV->RGB conversions
ast: Usar conversiones hardware YUV->RGB

en: Use hardware blending support
ast: Usar soporte de hardware d'esfumináu.

en: Use input chroma unaltered
ast: Usar croma d'entrada inalteráu

en: Use keyframes
ast: Usar fotogrames clave

en: Use mb-tree ratecontrol
ast: Usar control de tasa mb-tree

en: Use media library
ast: Usar biblioteca multimedia

en: Use muxers rate control mechanism
ast: Usar el mecanismu de tasa de control de los multiplexores

en: Use native style
ast: Usar estilu nativu

en: Use only one instance when started from file manager
ast: Usa esta instancia solo cuando anicies dende'l xestor de ficheros

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
ast: Usar opciones de llista de reproducción pa prevenir publicidá y evitar que s'amieste a la llista de reproducción.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
ast: Usar númberos secuenciales en cuenta de marques de tiempu

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
ast: Usar númberos secuenciales en cuenta de marques de tiempu pa numberar captures de pantalla

en: Use subtitle file
ast: Usar ficheru de subtítulos

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
ast: Usar la matriz de quantización MPEG4 pa codificación de MPEG2. Esto xeneralmente da una meyor imaxe y caltién la compatibilidá con decodificadores MPEG2 estándar.

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
ast: Usar les preferencies completes pa configurar los valores de caxé personalizaos pa cada módulu d'accesu.

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
ast: Usa esto cuando sepas que la to emisión ta (o non) codificada con Dolby Surround, pero falla pa deteutase como tal. Inclusive si la emisión nun ta anguaño codificada con Dolby Surround, activando esta opción podríes ameyorar la to esperiencia, especialmente cuando se combina col entemecedor de canal d'auriculares.

en: Use triple buffering for overlays
ast: Usar buffering triple pa cubiertes

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
ast: Usar códigos de llargor variable, preséu pa tases de bits altes

en: Use video buffers in system memory
ast: Usar buffers de videu en memoria de sistema

en: User
ast: Usuariu

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
ast: Nome d'usuariu a usar pa coneutar al proxy SOCKS.

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Uzbek
ast: Uzbecu

en: V&iew
ast: V&er

en: V-plane color
ast: Color planu-V

en: VBI & Teletext
ast: VBI y teletestu

en: VBI and Teletext decoder
ast: Decodificador de VBI y teletestu

en: VBR mode
ast: Mou VBR

en: VBV buffer
ast: Buffer VBV

en: VC-1 packetizer
ast: Empaquetador VC-1

en: VC1 video demuxer
ast: Demuxor de videu VC1

en: VC2 Main Profile
ast: Perfil principal VC2

en: VC2 Simple Profile
ast: Perfil simple VC2

en: VCD device
ast: Preséu VCD

en: VCD input
ast: Entrada VCD

en: VDR recordings
ast: Grabaciones VDR

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
ast: VLC pue evitar crear títulu de ventana, marcos, etc. alredor del videu, dando una ventana mínima».

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
ast: VLC pue amosar mensaxes sobre'l videu. Esto llámase OSD (Amosar en pantalla, On Screen Display).

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
ast: VLC nun pue afitar el títulu del DVD. Dablemente nun pueda descifrar tol discu.

en: VLC could not connect to "%s:%d".
ast: VLC nun pudo coneutase a «%s:%d».

en: VLC could not connect with the given server.
ast: VLC nun pudo coneutar col sirvidor proporcionáu.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
ast: VLC nun pue decodificar el formatu "%4.4s" (%s)

en: VLC could not identify the audio or video codec
ast: VLC nun pue identificar el códec d'audiu o videu

en: VLC could not open the %s module.
ast: VLC nun pudo abrir el módulu %s.

en: VLC could not open the decoder module.
ast: VLC nun pudo abrir el módulu decodificador.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
ast: VLC nun pudo abrir el ficheru «%s» (%s).

en: VLC could not read the file (%s).
ast: VLC nun lleer el ficheru (%s).

en: VLC could not read the file: %s
ast: VLC nun pue lleer el ficheru: %s

en: VLC failed to load the ASF header.
ast: VLC nun pudo cargar la testera ASF.

en: VLC is started from file association
ast: VLC aníciase dende asociación a ficheru

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
ast: VLC ye incapaz d'abrir el MRL «%s». Comprueba'l rexistru pa más detalles.

en: VLC media player
ast: Reproductor multimedia VLC

en: VLC media player - Web Interface
ast: Reproductor multimedia VLC - Interfaz Web

en: VLC media player Help...
ast: Ayuda del reproductor multimedia VLC...

en: VLC media player updates
ast: Anovamientos del reproductor multimedia VLC

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
ast: VLC de normal usa Freetype pa la xeneración, pero esto permítite usar svg por exemplu.

en: VLC preferences
ast: Preferencies de VLC

en: VLC skins website
ast: sitiu web de pieles VLC

en: VLC version %s (%s)
ast: Versión de VLC %s (%s)

en: VLC was unable to save the meta data.
ast: VLC foi incapaz de guardar los metadatos.

en: VLC will keep playing the current playlist item.
ast: VLC va caltenese reproduciendo l'actual oxetu de la llista.

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
ast: VLC va caltenese reproduciendo la llista indefinidamente.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
ast: VLC va reproducir ficheros aleatoriamente de la llista hasta ser atayáu.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
ast: La conexón de VLC al sirvidor proporcionáu refugóse.

en: VLC's implementation of Video On Demand
ast: Implementación de VLC de videu so demanda (Video On Demand)

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
ast: Configuración VLM (*.vlm);;Too (*.*)

en: VLM configuration file
ast: Ficheru de configuración VLM

en: VLM configurator
ast: Configurador VLM

en: VNC Host
ast: Host VNC

en: VNC Password
ast: Contraseña VNC

en: VNC Port
ast: Puertu VNC

en: VNC hostname or IP address.
ast: Nome de host VNC o direición IP.

en: VNC password.
ast: Contraseña VNC.

en: VNC poll interval
ast: Intervalu de votación VNC

en: VNC polling
ast: Votación VNC

en: VNC port number.
ast: Númberu de puertu VNC.

en: VOC demuxer
ast: Demuxor VOC

en: VU meter
ast: Vúmetru

en: Variance
ast: Diferencia

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
ast: Dellos codificadores/decodificadores d'audio y videu proporcionaos pola biblioteca FFmpeg. Inclúi (MS)MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG y otros códecs

en: Verbosity
ast: Nivel de detalle

en: Verbosity (0,1,2)
ast: Nivel de detalle (0,1,2)

en: Version
ast: Versión

en: Vertical flip
ast: Xiru vertical

en: Very Low Definition (240 lines)
ast: Mui baxa definición (240 llinies)

en: Very short backwards jump
ast: Saltu bien curtiu atrás

en: Very short forward jump
ast: Saltu bien curtiu alantre

en: Very short jump length
ast: Llargor de saltu bien curtiu

en: Very short jump length, in seconds.
ast: Llargor de saltu bien curtiu, en segundos.

en: Video
ast: Videu

en: Video &Track
ast: Pista de &videu

en: Video Auto Scaling
ast: Autoescaláu de videu

en: Video Effects
ast: Efeutos de videu

en: Video FPS
ast: FPS de videu

en: Video Files
ast: Ficheros de videu

en: Video ID
ast: ID de videu

en: Video On Demand ( VOD )
ast: Videu so demanda (VOD)

en: Video PID
ast: PID de videu

en: Video Settings
ast: Preferencies de videu

en: Video Track
ast: Pista de videu

en: Video X coordinate
ast: Coodenada X de videu

en: Video Y coordinate
ast: Coodenada Y de videu

en: Video alignment
ast: Alliniación del videu

en: Video bitrate
ast: Tasa de bits de videu

en: Video bitrate tolerance
ast: Tolerancia de tasa de bits de videu

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
ast: Tolerancia de tasa de bits de videu en kbit/s.

en: Video capture
ast: Captura de videu

en: Video capture (Video4Linux)
ast: Captura d'audio (Video4Linux)

en: Video codec
ast: Códec de videu

en: Video codecs
ast: Códecs de videu

en: Video connection
ast: Conexón videu

en: Video cropping
ast: Retayu de videu

en: Video device
ast: Preséu de videu

en: Video device name
ast: Nome del preséu de videu

en: Video encoder
ast: Codificador de videu

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
ast: Codificador de videu (usando OpenMAX IL)

en: Video filter
ast: Filtru de videu

en: Video filter module
ast: Módulu de filtru de videu

en: Video filtering using a chain of video filter modules
ast: Filtráu de videu usando una cadena de módulos de filtru de videu

en: Video filters are used to process the video stream.
ast: Los filtros de videu úsense pa procesar la emisión de videu.

en: Video filters will be applied to the video stream.
ast: Los filtros de videu van aplicase a la emisión de videu.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
ast: Los filtros de videu van aplicase a les emisiones de videu (n'aplicando capes). Pues introducir una llista de filtros separtaos por dos puntos.

en: Video frame-rate
ast: Tasa de fotogrames de videu

en: Video height
ast: Altor del videu

en: Video input
ast: Entrada de videu

en: Video input chroma format
ast: Formatu cromáticu d'entrada de videu

en: Video input frame rate
ast: Tasa de fotogrames d'entrada de videu

en: Video input pin
ast: Pin d'entrada de videu

en: Video memory
ast: Memoria de videu

en: Video memory buffer height.
ast: Altor del búfer de memoria de videu.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
ast: Tamañu de memoria buffer de videu en bytes.

en: Video memory buffer width.
ast: Anchor del búfer de memoria de videu.

en: Video memory output
ast: Salida de memoria de videu

en: Video mode
ast: Mou de videu

en: Video output URL
ast: URL de salida de videu

en: Video output access method
ast: Métodu d'accesu de salida de videu

en: Video output module
ast: Módulu de salida de videu

en: Video output modules
ast: Módulos de salida de videu

en: Video output muxer
ast: Muxor de salida de videu

en: Video output pin
ast: Pin de salida de videu

en: Video pictures blending
ast: Entemecíu d'imaxes de videu

en: Video port
ast: Puertu de videu

en: Video post processing filter
ast: Filtru post-procesu de videu

en: Video quality post-processing level
ast: Nivel de postprocesamientu calidable de videu

en: Video resolution
ast: Resolución de videu

en: Video scaling
ast: Escaláu de videu

en: Video scaling factor
ast: Factor d'escaláu videu

en: Video scaling filter
ast: Filtru d'escaláu de videu

en: Video settings
ast: Preferencies de videu

en: Video size
ast: Tamañu del videu

en: Video snapshot directory (or filename)
ast: Carpeta de captures de pantalla de videu (o nome de ficheru)

en: Video snapshot file prefix
ast: Prefixu del ficheru de captura de pantalla

en: Video snapshot format
ast: Formatu captura fotográfica de videu

en: Video snapshot height
ast: Altor de captura fotográfica de videu

en: Video snapshot width
ast: Anchor de captura fotográfica de videu

en: Video snapshots
ast: Captures de videu

en: Video splitter module
ast: Módulu de filtru de videu

en: Video standard
ast: Videu estandar

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
ast: Estándar de videu

en: Video title
ast: Títulu del videu

en: Video transformation filter
ast: Filtru de tresformamientu de videu

en: Video width
ast: Anchor del videu

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
ast: El videu va amosase nesta patalla X11. Si ta erma, va usase la pantalla predeterminada.

en: VideoLAN Website...
ast: Sitiu web de VideoLAN...

en: Vietnamese
ast: Vietnamés

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
ast: Campu de visión

en: Visualization
ast: Visualización

en: Visualization:
ast: Visualización:

en: Visualizations
ast: Visualizaciones

en: Visualizations selector
ast: Seleutor de visualizaciones

en: Visualizer
ast: Visualizador

en: Visualizer filter
ast: Filtru de visualizador

en: VoD server module
ast: Módulu de sirvidor VoD

en: Vobsub subtitles parser
ast: Analizador de subtítulos Vobsub

en: Vocal
ast: A capella

en: Voice activity detection
ast: Deteición d'actividá de voz

en: Volume Down
ast: Baxar volume

en: Volume Mute
ast: Silenciar volume

en: Volume Up
ast: Xubir volume

en: Volume control
ast: Control de volume

en: Volume down
ast: Baxar volume

en: Volume normalization
ast: Normalización de volume

en: Volume normalizer
ast: Normalizador de volume

en: Volume of the audio input.
ast: Volume d'entrada d'audio.

en: Volume up
ast: Xubir volume

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
ast: El volume va remanase pol reproductor y non polos <i>Controles principales</i>.

en: Vorbis audio decoder
ast: Decodificador d'audio Vorbis

en: Vorbis audio encoder
ast: Codificador d'audio Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
ast: Empaquetador d'audio Vorbis

en: WAV demuxer
ast: Demuxer WAV

en: WAV muxer
ast: Demuxor WAV

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
ast: Decodificador d'audio WMA v1/v2 de puntu fixu

en: WMServer RTSP dialect
ast: Dialeutu WMServer RTSP

en: WPL playlist import
ast: Importar llista de reproducción WPL

en: Wait for I frame before toggling placeholder
ast: Esperar a un fotograma I enantes de camudar el llugar

en: Wall
ast: Paré

en: Wall video filter
ast: Filtru de videu de paré

en: Wallpaper
ast: Fondu d'escritoriu

en: Warning
ast: Avisu

en: Water effect
ast: Efeutu d'agua

en: Wave
ast: Onda

en: Wave video filter
ast: Filtru de videu de fola

en: Waves
ast: Ondes

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
ast: Atopóse una versión más antigua de los ficheros de preferencies de VLC.

en: Website
ast: Sitiu web

en: Weighted prediction for B-frames
ast: Predicción de pesu pa fotogrames-B

en: Weighted prediction for B-frames.
ast: Predicción de pesu pa fotogrames-B.

en: Weighted prediction for P-frames
ast: Predicción de pesu pa fotogrames-B

en: Welsh
ast: Galés

en: Wet
ast: Moyáu

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
ast: Cuando seya posible, la emisión d'entrada va grabase en cuenta d'usar el módulu d'emisión de salida

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
ast: Cuando tien valor «non», esti parámetru da una oportunidá a les pieles antigües de reproducir videu anque la etiqueta nun tea implementada

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
ast: Cuando haya dellos formatos de videu disponibles, escueyi unu que la so resolución tea más cercana (pero nun seya mayor que) esta preferencia, en númberu de llinies. Usa esta opción si nun tienes abonda capacidá de CPU o anchu de banda pa reproducir mayores resoluciones.

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
ast: Cuando se desactiva'l control d'emisión SAP, esto permite poner l'intervalu fixu ente anuncios de SAP.

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
ast: Al habilitar esto, la interfaz va amosar una caxa de diálogu cada vegada que se riquir dalguna entrada del usuariu.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
ast: Cuando esto ta activao, les preferencies y/o interfaces van amosar toles opciones posibles, incluyendo les que la mayoría d'usuarios nun tendríen de tocar enxamás.

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
ast: Al activase esto, l'analizador SAP va refugar anuncios non estándar.

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
ast: Al usar la entrada PVR (o una fonte bien irregular), tendríes d'afitar esto a 10000.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
ast: Al usar la opción de sólo una instancia, amestar oxetos a llista de reproducción y siguir reproduciendo l'oxetu actual.

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
ast: Qué descripción de fonte usar si la emisión Kate nun especifica parámetros de fontes particulares (nome, tamañu, etc.). Un nome en blancu déxa-y a Tiger escoyer los parámetros de fonte más afayadizos.

en: White
ast: Blancu

en: White Level for Blue
ast: Nivel de blancu p'azul

en: White Level for Green
ast: Nivel de blancu pa verde

en: White Level for Red
ast: Nivel de blancu pa bermeyu

en: White balance temperature (K)
ast: Balance de temperatura de blancos (K)

en: Wide-band (16kHz)
ast: Banda ancha (16kHz)

en: Width
ast: Anchor

en: Width in pixels of the border between miniatures.
ast: Anchor en píxeles del borde ente miniatures.

en: Width of the virtual room
ast: Anchor de l'habitación virtual

en: Width of video or subtitle elementary streams
ast: Anchor del videu o subtítulos d'emisiones elementales

en: Window
ast: Ventana

en: Window decorations
ast: Decoraciones de ventana

en: Window handle (HWND)
ast: Remanador de ventana (HWND)

en: Window properties
ast: Propiedaes de ventana

en: Window size
ast: Tamañu de ventana

en: Windows GDI video output
ast: Salida de videu Windows GDI

en: Windows Media NSC metademux
ast: Metademux Windows Media NSC

en: Windows Service interface
ast: Interfaz de serviciu de Windows

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
ast: Configuración de windows de la cabera piel usada. Esta opción anóvase automáticamente, nun la modificar.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
ast: Opacidá de ventanes ente 0.1 y 1

en: Workaround bugs
ast: Manexu d'fallos

en: Workaround for France
ast: Manexu d'fallos pa Francia

en: Wrapper filter output
ast: Salida de filtru envolvedoriu

en: Write process id to file
ast: Escribir id del procesu a ficheru

en: Writer
ast: Escritor

en: Writes process id into specified file.
ast: Escribe la identificación del procesu al ficheru especificáu.

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
ast: Coordenada X de la esquina cimera esquierda del mosaicu.

en: X coordinate
ast: Coodenada X

en: X coordinate of the bargraph.
ast: Coordenada X del gráficu de barres.

en: X coordinate of the encoded subtitle
ast: Coordenada X del subtítulu codificáu

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
ast: Coordenada X del logo. Pues mover el logo faciéndo-y clic esquierdu.

en: X coordinate of the mask.
ast: Coordenada X de la mázcara.

en: X coordinate of the rendered subtitle
ast: Coordenada X del subtítulu xeneráu

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
ast: Coordenada X de la esquina cimera esquierda del mosaicu si nun ye negativa.

en: X offset
ast: Compensación X

en: X offset, from the left screen edge.
ast: Axuste X, dende'l borde de pantalla esquierdu.

en: X11 display
ast: pantalla X11

en: X11 video output (XCB)
ast: Salida de videu X11 (XCB)

en: X11 video window (XCB)
ast: Ventana de videu X11 (XCB)

en: X11 window ID
ast: ID de ventana X11

en: XA demuxer
ast: Demuxor XA

en: XDG screen saver inhibition
ast: Inhibidor de curiapantalles XDG

en: XDG-screensaver
ast: Curiapantalles XDG

en: XML Parser (using libxml2)
ast: Analizador XML (usando libxml2)

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
ast: Formatu de llista de reproducción compartible XML (XSPF)

en: XSPF playlist
ast: Llista de reproducción XSPF

en: XSPF playlist export
ast: Esportar llista de reproducción XSPF

en: XSPF playlist import
ast: Importar llista de reproducción XSPF

en: XVideo adaptor number
ast: Númberu d'adautador XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
ast: Adautador de pantalla XVideo a usar. Por defeutu, VLC va usar el primer adautador funcional.

en: XVideo output (XCB)
ast: Salida XVideo (XCB)

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
ast: Coordenada Y de la esquina cimera esquierda del mosaicu.

en: Y coordinate
ast: Coodenada Y

en: Y coordinate of the bargraph.
ast: Coordenada Y de'l gráficu de barres.

en: Y coordinate of the encoded subtitle
ast: Coordenada Y de'l subtítulu codificáu

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
ast: Coordenada Y de'l logo. Pues mover el logo faciéndo-y clic esquierdu.

en: Y coordinate of the mask.
ast: Coordenada Y de la mázcara.

en: Y coordinate of the rendered subtitle
ast: Coordenada Y de'l subtítulu xeneráu

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
ast: Coordenada Y de la esquina cimera esquierda del mosaicu si nun ye negativa.

en: Y offset
ast: Compensación Y

en: Y offset, down from the top.
ast: Axuste Y, de baxo a enriba.

en: YUV output
ast: Salida YUV

en: YUV video output
ast: Salida de videu YUV

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
ast: Cubu Color YUV camudando pol planu V ( 0 - 127 ).

en: YUVP converter
ast: Conversor YUVP

en: Yellow
ast: Mariellu

en: Yes
ast: Sí

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
ast: Pues desactivar totalmente la salida d'audio. La decodificación d'audio nun se va facer y asina va aforrase daqué de potencia de procesamientu.

en: You can completely disable the sub-picture processing.
ast: Pues desactivar dafechu'l procesu de subimáxenes.

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
ast: Pues desactivar totalmente la salida de videu. La fase de decodificación de videu nun va asoceder, lo que va aforrar daqué de potencia del procesador.

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
ast: Pues desactivar tolos efeutos de transparencia si quies. Esto ye útil principalmente cuando al mover ventanes nun se porta correcho.

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
ast: Pues desactivar usar árbol-macrobloques en control de tasa

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
ast: Pues forciar les compensaciones (x,y) de los elementos nel mosaicu (namái usáu si'l métodu d'allugamientu ta puestu en «compensaciones»). Tienes de dar una llista separtada por comes de coordenaes (ex: 10,10,150,10).

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
ast: Pues forciar l'altor de la captura fotográfica del videu. De forma predeterminada va caltener l'altor orixinal (-1). Usando 0 va escalase l'altor pa caltener la proporción.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
ast: Pues forciar l'altor d'imaxe. Por defeutu (-1) VLC va axustar a les carauterístiques del videu.

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
ast: Pues forciar l'anchor d'imaxe. De forma predeterminada (-1) VLC va axustar a les carauterístiques del videu.

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ast: Pues forciar la posición de la marquesina nel videu (0=centru, 1=esquierda, 2=derecha, 4=enriba, 8=embaxo, tamién puen usase combinaciones d'estos valores, ex. 6 = enriba-esquierda).

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ast: Pues forciar l'alliniación del mosaicu nel videu (0=centru, 1=esquierda, 2=derecha, 4=enriba, 8=embaxo, tamién puen usase combinaciones d'estos valores, ex. 6 = enriba-dcha).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
ast: Pues forciar la posición de la esquina cimera esquierda de la ventana de videu (coordenada X).

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
ast: Pues forciar la posición de la esquina cimera esquierda de la ventana de videu (coordenada Y).

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
ast: Pues forciar la posición de la subimaxe nel videu (0=centru, 1=esquierda, 2=derecha, 4=enriba, 8=embaxo, tamién pues usar combinaciones d'estos valores, p.ex. 6=enriba-derecha).

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
ast: Pues forciar la posición del teletestu nel videu (0=centru, 1=esquierda, 2=derecha, 4=enriba, 8=embaxo, tamién puen usase combinaciones d'estos valores, ex. 6 = enriba-derecha).

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
ast: Pues forciar la posición del testu nel videu (0=centru, 1=esquierda, 2=derecha, 4=enriba, 8=embaxo; tamién puen usase combinaciones d'estos valores, ex. 6 = enriba-derecha).

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
ast: Pues forciar l'altor de videu. Por defeutu (-1) VLC va axustase a les carauterístiques del videu.

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
ast: Pues forciar l'anchor de videu. Por defeutu (-1) VLC va axustase a les carauterístiques de videu.

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
ast: Pues forciar l'anchor de la captura de videu. De forma predeterminada va caltenese l'anchor orixinal (-1). Usando 0 va escalase l'anchor pa caltener la proporción.

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
ast: Pues poner equí una cadena de salida d'emisión predeterminada. Mira la documentación pa deprender cómo crear tales cadenes. Avisu: esta cadena va habilitase pa toles emisiones.

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
ast: Pues apurrir una llista d'entraes, dixebraes por comes, que van concatenase tres la normal.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
ast: Pues apurrir manualmente una llista de favoritos pa una emisión na forma «{name=nome-del favoritu,time=tiempu-de compensación opcional,bytes=byte-de compensación opcional},{...}»

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
ast: Pues escoyer «interfaces adicionales» pa VLC. Van llanzase en segundu planu amestaes al interfaz predeterminada. Usa una llista de módulos d'interfaz separtaos por dos puntos (valores comunes son «rc» (control remotu), «http», «gestures», ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
ast: Pues escoyer interfaces de control pa VLC.

en: You can select local files with the following list and buttons.
ast: Escueyi ficheros llocales cola siguiente llista y botones.

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
ast: Pues usar módulos de salida de videu específicu para clonar. Usar una llista de módulos separtaos por comes.

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
ast: Pues usar esta opción p'asitiar los subtítulos so la película, en cuenta de tar sobre la película. Prueba delles posiciones.

en: You can zoom the video by the specified factor.
ast: Pues ampliar el videu col valor especificáu.

en: You have the latest version of VLC media player.
ast: Tienes la cabera versión del reproductor multimedia VLC.

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
ast: Tien dos opciones

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
ast: Namái precises rellenar unu de los siguientes parámetros, VLC va deteutar l'otru usando usando la proporción orixinal

en: You must set a name for the profile.
ast: Tienes  d'afitar un nome pa ficheru pal perfil.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
ast: De normal tienes qu'alimentar el módulu shoutcast con emisiones Ogg. Tamién ye posible emitir MP3, pa unvialo al sirvidor shoutcast/icecast.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
ast: El to Mac nun paez tar forníu con un preséu d'entrada afayadizu. Comprueba los tos conectores y controladores.

en: Your account was rejected.
ast: La to cuenta refugóse.

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
ast: La to pantalla va abrise y reproducise pa emitila o guardala.

en: Your input can't be opened
ast: Nun pue abrise la to entrada

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
ast: La to llibrería de decodificación del sistema BD+ nun funciona. ¿Configuraciones sumíes?

en: Zoom In
ast: Ampliar

en: Zoom Out
ast: Amenorgar

en: Zoom mode: %s
ast: Mou zoom: %s

en: Zoom video
ast: Ampliación de videu

en: Zooming reset
ast: Reanicializar ampliación

en: Zulu
ast: Zulú

en: [Display]
ast: [Pantalla]

en: [Filebrowser]
ast: [Esplorador de ficheros]

en: [Loop]
ast: [Bucle]

en: [Player]
ast: [Reproductor]

en: [Playlist]
ast: [Llista de reproducción]

en: [cdda:][device][@[track]]
ast: [cdda:][preséu][@[pista]]

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
ast: amiesta --advanced a la to llinia de comandos pa ver opciones avanzaes.

en: antiflicker
ast: antiparpaguéu

en: ask for extra verbosity when displaying help
ast: pide más llocuacidá al amosar l'ayuda

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
ast: auto - dexar al codificador decidir en base a la entrada (lo meyor)

en: blocks
ast: bloques

en: boolean
ast: booleanu

en: clean effects
ast: llimpiar efeutos

en: core program
ast: programa principal

en: debug
ast: depurar

en: decoder
ast: Decodificador

en: device, fifo or filename
ast: preséu, fifo o nome de ficheru

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
ast: preséu, fifo o nome de ficheru pa escribir tamién fotogrames yuv

en: errors
ast: fallos

en: fixed
ast: fixu

en: float
ast: flotante

en: force coding frame as separate interlaced fields
ast: forciar codificar fotograma como campos enxareyaos separtaos

en: force coding frame as single picture
ast: forciar codificación del fotograma como imaxe individual

en: frames
ast: fotogrames

en: full
ast: completu

en: full - One code block per subband
ast: completu - un bloque de códigu por subbanda

en: hearing impaired
ast: incapacidá auditiva

en: height of the overlapping area (in %)
ast: altor de la área superpuesta (en %)

en: iTunes Music Library importer
ast: Importador de biblioteca de música iTunes

en: integer
ast: enteru

en: large - use large code blocks
ast: grande - usar bloques de códigu grandes

en: large - use large motion compensation blocks
ast: grande - usar bloques de compensación de movimientu grandes

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
ast: Nome d'usuariu last.fm o contraseña ye incorreutu. Verifica les tos preferencies y rellanza VLC.

en: last.fm: Authentication failed
ast: last.fm: Falló autenticación

en: length of the overlapping area (in %)
ast: llargor del área superpuesta (en %)

en: libavformat AVIO access
ast: accesu libavformat AVIO

en: libavformat AVIO access output
ast: Salida d'accesu libavformat AVIO

en: libprojectM effect
ast: Efeutu libprojectM

en: medium - use medium motion compensation blocks
ast: medianu - usar bloques de compensación de movimientu medianos

en: medium - use medium sized code blocks
ast: medianu - usar bloques de códigu medianos

en: middle position (in %)
ast: posición media (en %)

en: motion
ast: movimientu

en: motion control interface
ast: Interfaz de control de movimientu

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
ast: nun va cargase opción de configuración nin va guardase al ficheru de configuración

en: none
ast: nengún

en: offsets
ast: axustes

en: packetizer
ast: Empaquetador

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
ast: parcial - los bloques de compensación namái se superponen parcialmente

en: perceptual distance
ast: distancia percibida

en: print a list of available modules
ast: imprenta llista de módulos disponibles

en: print a list of available modules with extra detail
ast: imprenta llista de módulos disponibles con detalles estra

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
ast: imprenta ayuda de VLC (pue combinase con --advanced y --help-verbose)

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
ast: imprenta ayuda de VLC y los sos módulos (pue combinase con --advanced y --help-verbose)

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
ast: imprentar ayuda d'un módulu específicu (pue combinase con --advanced y --help-verbose). Preciede'l nome del módulu con = pa coincidencies esautes.

en: print version information
ast: imprentar información de versión

en: projectM configuration file
ast: Ficheru de configuración projectM

en: projectM preset path
ast: Ruta predeterminada de projectM

en: reset the current config to the default values
ast: restaurar l'actual configuración a los valores predeterminaos

en: resets the current plugins cache
ast: restaura'l caxé de los complementos actuales

en: sec.
ast: seg.

en: small - use small code blocks
ast: pequeñu - usar bloques de códigu pequeños

en: small - use small motion compensation blocks
ast: pequeñuu - usar bloques de compensación de movimientu pequeños

en: string
ast: cadena

en: use alternate config file
ast: Usar ficheru de configuración alternativu

en: v4l2 controls
ast: Controles v4l2

en: v4l2 driver controls
ast: Controles de controlador v4l2

en: visual impaired commentary
ast: comentariu incapacidá visual

en: warnings
ast: avisos

en: x264 profile and level selection
ast: Seleición de perfil y nivel x264

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
ast: | achan [X]  . . . . . . . .  afitar/llograr canales d'audio

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
ast: | add XYZ . . . . . .  amiesta XYZ a llista de reproducción

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
ast: | atrack [X] . . . . . . . . .  afitar/llograr pista d'audio

en: | audio decoded    :    %5li
ast: | audio decodificáu         :   %5li

en: | audio decoded    :    %5lli
ast: | audio decodificáu         :   %5lli

en: | buffers lost     :    %5li
ast: | buffers perdíos            :   %5li

en: | buffers lost     :    %5lli
ast: | buffers perdíos            :   %5lli

en: | buffers played   :    %5li
ast: | buffers reproducíos        :   %5li

en: | buffers played   :    %5lli
ast: | buffers reproducíos        :   %5lli

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
ast: | chapter [X]  . . . afitar/llograr capítulu n'oxetu actual

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
ast: | chapter_n  . . . . capítulu siguiente n'oxetu actual

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
ast: | chapter_p  . . . . .  capítulu previu n'oxetu actual

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
ast: | clear . . . . . . . . .  llimpiar llista de reproducción

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
ast: | tasa de bits de demux      :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
ast: | bytes de demux lleíos : %8.0f KiB

en: | demux corrupted  :    %5li
ast: | demux conrotu : %5li

en: | demux corrupted  :    %5lli
ast: | demux conrotu : %5lli

en: | discontinuities  :    %5li
ast: | discontinuidaes : %5li

en: | discontinuities  :    %5lli
ast: | discontinuidaes : %5lli

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
ast: | enqueue XYZ . . .  encolar XYZ a llista de reproducción

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
ast: | f [on|off] . . . . . .  intercambiar pantalla completa

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
ast: | faster . . . . . . . . . reproducir emisión más rápida

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
ast: | fastforward  . . . . . . . .  poner a máxima velocidá

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
ast: | frame. . . . . . . . . .  reproducir fotograma a fotograma

en: | frames displayed :    %5li
ast: | fotogrames amosaos       :   %5li

en: | frames displayed :    %5lli
ast: | fotogrames amosaos       :   %5lli

en: | frames lost      :    %5li
ast: | fotogrames perdíos        :   %5li

en: | frames lost      :    %5lli
ast: | fotogrames perdíos        :   %5lli

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
ast: | get_length . . . . . . . llargor de la emisión actual

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
ast: | get_time . .  segundos pasaos n'empecipiando la emisión

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
ast: | get_title  . . . . . . . . títulu de la emisión actual

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
ast: | goto . . . . . . . . . . . . . . dir a oxetu n'índiz

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
ast: | help  . . . . . . . . . . . . .  esti mensaxe d'ayuda

en: | info . . . . .  information about the current stream
ast: | info . . . . . . . información sobre la emisión actual

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
ast: | tasa de bits d'entrada    :   %6.0f kb/s

en: | input bytes read : %8.0f KiB
ast: | bytes d'entrada lleíos : %8.0f KiB

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
ast: | is_playing . . . .  1 si reproduz emisión, 0 si non

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
ast: | key [nome atayu de tecláu] . simular pulsación d'atayu de tecláu

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
ast: | logout  . . . . . . salir (tando en conexón socket)

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
ast: | loop [on|off] . . . .  camudar bucle de llista de reproducción

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
ast: | next . . . . oxetu siguiente de llista de reproducción

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
ast: | normal . . . . . . . . . . . reproducir emisión normal

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
ast: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . . . camudar posa

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
ast: | play . . . . . . . . . . . . . . .  reproducir emisión

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
ast: | playlist  . . amosar oxetos en llista de reproducción

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
ast: | prev . . . . . . . . . oxetu previu de llista de reproducción

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
ast: | quit  . . . . . . . . . . . . . . . . . . salir de vlc

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
ast: | random [on|off] . . . . . . .  camudar saltu aleatoriu

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
ast: | repeat [on|off] . . .  camudar repetir oxetu de llista

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
ast: | rewind . . . . . . . . . . .  poner a mínima velocidá

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
ast: | seek X . . . . . . buscar en segundos, p. ex. «seek 12»

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
ast: | slower . . . . . . . . .  reproducir emisión más lenta

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
ast: | snapshot . . . . .  tomar captura de pantalla de videu

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
ast: | stats  . . . . . . . . amosar información estadística

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
ast: | status . . . .  estáu actual de llista de reproducción

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
ast: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . detener emisión

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
ast: | title [X]  . . . . . afitar/llograr títulu n'oxetu actual

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
ast: | title_n  . . . . . . siguiente títulu n'oxetu actual

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
ast: | title_p  . . . . . . .  títulu previu n'oxetu actual

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
ast: | vcrop [X]  . . . . . . . .  afitar/llograr retayu de videu

en: | video decoded    :    %5li
ast: | videu decodificáu         :   %5li

en: | video decoded    :    %5lli
ast: | videu decodificáu         :   %5lli

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
ast: | voldown [X]  . . . . . baxar volume d'audio X puntos

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
ast: | volume [X] . . . . . . . .  afitar/llograr volume d'audio

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
ast: | volup [X]  . . . . . . xubir volume d'audio X puntos

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
ast: | vratio [X] . . . .  afitar/llograr proporción de videu

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
ast: | vtrack [X] . . . . . . . . .  afitar/llograr pista de videu

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
ast: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . afitar/llograr zoom de videu
