Xfce Apps - en to ast translation catalogue (292 entries)

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
ast: %s nun pue amestase a la composición, porque pasa'l tamañu máximu de ficheru almitíu pa iso9660.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
ast: %s ye más grande que'l nivel 2 d'iso9660 almite. Esto pue ser una torga pa sistemes o software vieyos.

en: %s's home
ast: Direutoriu personal de %s

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ast: %s: %s
    Pureba %s --help pa ver una llista completa d'opciones disponibles na llinia de comandos.

en: %s: %s (code %X)
ast: %s: %s (códigu %X)

en: %s: node name not unique
ast: %s: el nome de modu nun ye únicu

en: %s: out of memory
ast: %s: ensin memoria

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
ast: <b>Nun pue recibise la llistá de velocidaes pa la unidá.</b>
    
    Ye un fallu conocíu nes unidaes. Si tas interesáu n'igualu, por favor écha-y un güeyu a la llibrería libburnIf.
    
    La grabación entá debería furrular, pero si hai torgues de toes toes, porfavor fáimoslo saber.
    
    <i>¡Gracies!</i>

en: <big>Burn _Image</big>
ast: <big>Grabar _imaxe</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
ast: <big>Composición de _datos nueva</big>

en: <big>_Audio CD</big>
ast: <big>CD d'_audiu</big>

en: <big>_Blank Disc</big>
ast: <big>_Desaniciar discu</big>

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
ast: <small>¿Prestaríate camudar el nome de composición por defeutu?</small>

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
ast: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Por favor, escueyi una imaxe pa grabar</span>

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
ast: Yá esiste un ficheru denomáu «%s» nesti direutoriu, nun s'amestó'l ficheru

en: A file with the same name is already present in the composition.
ast: Yá esiste un ficheru col mesmu nome na composición presente.

en: A problem with the burn backend occurred.
ast: Asocedió un problema col motor de grabación.

en: Aborted
ast: Albortáu

en: Aborting...
ast: Albortando...

en: Add
ast: Amestar

en: Add a new directory to the composition
ast: Amestar un direutoriu nuevu a la composición

en: Add the selected file(s) to the composition
ast: Amestar el/los ficheru(os) esbilláu(os) a la composición

en: Adding files to the composition
ast: Amestando ficheros a la composición

en: Adding home directory
ast: Amestando'l direutoriu home

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: An error occured while writing ISO: %s
ast: Asocedió un erru cuando s'escribía la imaxe ISO: %s

en: An error occurred in the burn backend
ast: Asocedió un erru nel motor de grabación

en: An error occurred in the burn backend.
ast: Asocedió un erru nel motor de grabación.

en: Are you sure you want to abort?
ast: ¿De xuru quies albortar?

en: Artist
ast: Artista

en: Audio CD playable in regular stereos
ast: CD d'audiu reproducible en stereos convencionales

en: Audio composition
ast: Composición d'audiu

en: Blank CD-RW
ast: Desaniciar CD-RW

en: Blank Disc
ast: Desaniciar discu

en: Blank mode
ast: Triba de desaniciu

en: Blanking disc...
ast: Balerando'l discu...

en: Burn Composition
ast: Grabar composición

en: Burn DVD Image
ast: Grabar imaxe de DVD

en: Burn Image
ast: Grabar imaxe

en: Burn Image (xfburn)
ast: Grabar imaxe (xfburn)

en: Burn a prepared compilation, i.e. an .ISO file
ast: Graba una compilación tresnada, exem. un ficheru .ISO.

en: Burn image
ast: Grabar imaxe

en: Burn mode is not currently implemented.
ast: Anguaño'l mou de grabación nun ta implementáu.

en: Burn speeds supported by the device
ast: Velocidá de grabación sofitada pol preséu

en: Burning composition...
ast: Grabando composición...

en: Burning device
ast: Preséu de grabación

en: Burning image...
ast: Grabando imaxe...

en: Burning track %2d/%d...
ast: Grabando pista %2d/%d...

en: CD Reader device
ast: Preseos de llectura de CDs

en: CD and DVD burning application
ast: l'aplicación pa grabar CDs y DVDs

en: CD copying finished successfully.
ast: La copia del CD finó con ésitu.

en: Can burn Blu-ray
ast: Pue quemar Blu-ray

en: Can burn CDR
ast: Pue grabar CDR

en: Can burn CDRW
ast: Pue grabar CDRW

en: Can burn DVDPLUSR
ast: Pue grabar DVDPLUSR

en: Can burn DVDR
ast: Pue grabar DVDR

en: Can burn DVDRAM
ast: Pue grabar DVDRAM

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cancelled
ast: Encaboxáu

en: Cannot access drive (it might be in use)
ast: Nun pue accedese a la unidá (pue que tea n'usu)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
ast: Nun pue amestase los datos al discu multisesión nesti mou d'escritura (usa'l mou TAO nel so llugar)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
ast: Nun puen amestase los datos al discu multisesión nesti mou d'escritura (usa'l mou TAO nel so llugar)

en: Cannot burn audio onto a DVD.
ast: Nun pue grabase l'audio nun DVD.

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
ast: Nun pue determinase l'estáu del discu - primi enter ya inténtalo de nueves.

en: Cannot open image.
ast: Nun pue abrise imaxe.

en: Cannot recognize state of drive and disc
ast: Nun pue reconocese l'estáu de la unidá y del discu

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
ast: Nun pue reconocese l'estáu de la unidá nin del discu.

en: Capacity:
ast: Capacidá:

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
ast: Camudar estos axustes solo fadrá efeutu dempés de reaniciar el programa.

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clear the content of the composition
ast: Llimpiar el conteníu de la composición

en: Close composition
ast: Zarrar composición

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
ast: Deteutóse un discu cola sesión zarrada. Necesítase un discu baleru o ún al que puean amestase-y los datos.

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
ast: Deteutóse un discu de datos con sesión zarrada. Necesítase desaniciar el discu o ún al que puean amestáse-y datos.

en: Closing session...
ast: Zarrando sesión...

en: Closing track...
ast: Zarrando pista...

en: Completed
ast: Completáu

en: Composition name
ast: Nome de composición

en: Contents
ast: Conteníos

en: Continue to _show this notice
ast: Siguir a_mosando esta anuncia

en: Copy Data CD
ast: Copiar CD de datos

en: Copy data CD
ast: Copiar CD de datos

en: Copy data DVD
ast: Copiar DVD de datos

en: Could not create ISO source structure.
ast: Nun pudo criase la cadarma ISO d'orixe.

en: Could not create destination ISO file: %s
ast: Nun pudo criase'l ficheru ISO destín: %s

en: Could not open %s.
ast: Nun pudo abrise %s

en: Could not open %s: %s
ast: Nun pudo abrise %s: %s

en: Could not stat %s: %s
ast: Nun pudo verificase %s: %s

en: Create ISO from CD
ast: Criar imaxe ISO al partir d'un CD

en: Create a new data disc with the files of your choosing
ast: Crea un discu de datos nuevu colos ficheros de la to escoyeta

en: Create directory
ast: Criar direutoriu

en: Currently selected device
ast: Preseos esbillaos anguaño

en: DVD Reader device
ast: Preseos de llectura de DVDs

en: DVD+RW does not need blanking
ast: Nun ye necesario desaniciar un DVD+RW

en: Data %s~%d
ast: Datos %s~%d

en: Data Composition
ast: Composición de datos

en: Data composition
ast: Composición de datos

en: Default value for eject checkbox
ast: Valor por defeutu pa la opción d'espulsión

en: Detected devices
ast: Preseos deteutaos

en: Determine whether the close button is visible
ast: Determinar si'l botón de zarru ye visible

en: Device address
ast: Direición del preséu

en: Device buffer:
ast: Búfer de preséu:

en: Devices
ast: Preseos

en: Disc is not erasable.
ast: Nun pue balerase'l discu.

en: Disc status
ast: Estáu del discu

en: Display information about Xfburn
ast: Amosar información tocante Xfburn

en: Display name
ast: Amosar nome

en: Done
ast: Fecho

en: Drive can't burn on the inserted disc
ast: La unidá nun pue grabar nel discu inxertáu

en: Drive is empty
ast: La unidá ta balera

en: Duplicate filename '%s' for '%s'
ast: Nome de ficheru duplicáu '%s' por '%s'

en: E_ject disk
ast: E_strayer discu

en: Eject the disc
ast: Estrayer el discu

en: Empty speed list
ast: Llista de velocidá balera

en: Error determining disc
ast: Erru al determinar el discu

en: Error(s) occured while adding files
ast: Asocedió(ieron) un erru(os) cuando s'amestaron ficheros

en: Estimated writing speed:
ast: Velocidá d'escritura estimada:

en: FIFO buffer size (in kb)
ast: Tamañu del búfer FIFO (en kb)

en: FIFO buffer:
ast: Búfer FIFO:

en: Failed
ast: Falló

en: Failed to change songs while transcoding
ast: Fallu al camudar les canciones al trescodificar

en: Failed to get image size
ast: Fallu al consiguir el tamañu de la imaxe

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
ast: Fallu al aniciar el trescodificador %s: %s
    	(tornando a la implementación básica)

en: Failure
ast: Fallu

en: File
ast: Ficheru

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
ast: El ficheru %s nun caltién ondes d'audiu PCM ensin comprimir

en: File %s does not have a .wav extension
ast: El ficheru %s nun tien una estensión .wav

en: File browser
ast: Restolador de ficheros

en: File(s) to add to composition
ast: Ficheru(os) p'amestar a la composición

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Filesystem
ast: Sistema de ficheros

en: Flushing cache...
ast: Vaciando caché...

en: Folder
ast: Carpeta

en: Formatted.
ast: Formatéu.

en: Formatting failed.
ast: Formatéu fallíu.

en: Formatting...
ast: Formateando...

en: Full Blank (slow)
ast: Desaniciu completu (lentu)

en: Full Deformat (slow)
ast: Desformatéu completu (lentu)

en: Full Format
ast: Formatéu completu

en: General
ast: Xeneral

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
ast: Gstreamer nun quixo entamar la trescodificación (escosóse'l tiempu llímite)

en: ISO images
ast: Imáxenes ISO

en: Image
ast: Imaxe

en: Image file '%s' does not exist.
ast: El ficheru d'imaxe '%s' nun esiste.

en: Image to burn
ast: Imaxe a grabar

en: Initializing...
ast: Aniciando...

en: Inserted disc is already blank
ast: El discu inxertáu yá ta desaniciáu

en: Inserted disc is full
ast: El discu inxertáu ta enllenu

en: Inserted disc is unsuitable
ast: El discu inxertáu nun ye l'afayadizu

en: Is it a valid combination
ast: ¿Ye una combinación válida?

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
ast: ¿Ye la combinación de hardware y discu válida pa grabar la composición?

en: Is the disc erasable
ast: El discu pue desaniciase

en: Label
ast: Etiqueta

en: Length
ast: Llonxitú

en: List of devices
ast: Llist_a de preseos

en: Local Path
ast: Camín llocal

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
ast: Asegúrate d'esbillar un ficheru válidu y de tener los permisos afayadizos p'acceder a él

en: Max
ast: Máx

en: Min. fill was %2d%%
ast: El enllena mínima foi %2d%%

en: Name
ast: Nome

en: New audio composition
ast: Composición d'audiu nueva

en: New data composition
ast: Composición de datos nueva

en: New directory
ast: Direutoriu nuevu

en: No burners are currently available
ast: Nun hai denguna grabadora anguaño disponible

en: No disc detected in drive
ast: Nun se deteutó dengún discu na unidá

en: No disc detected in drive.
ast: Nun se deteutó dengún discu na unidá.

en: No disc detected in the drive.
ast: Nun se deteutó dengún discu na unidá.

en: Node
ast: Nodu

en: Number of burners in the system
ast: Númberu de grabadores nel sistema

en: Number of drives in the system
ast: Númberu de preseos nel sistema

en: Number of drives in the system (readers and writers)
ast: Númberu de preseos nel sistema (llectores y grabadores)

en: On the _fly
ast: Al _vuelu

en: Only create _ISO
ast: Namái criar _ISO

en: Options
ast: Opciones

en: Please insert a recordable disc and hit enter
ast: Por favor, inxerta un discu grabable y primi enter

en: Please insert a recordable disc.
ast: Por favor, inxerta un discu grabable.

en: Possibly the disc(s) are in use, and cannot get accessed.
    
    Please unmount and restart the application.
    
    If no disc is in the drive, check that you have read and write access to the drive with the current user.
ast: Posiblemente el/los discu(os) tean n'usu y nun puean accedese a ellos.
    
    Por favor, desmonta y reanicia l'aplicación.
    
    Si nun hai dengún discu na unidá, comprueba que tengas permisu de llectura y escritura na unidá col usuariu d'anguaño.

en: Prefere_nces
ast: Prefere_ncies

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
ast: Tresna'l discu regrabable pa una grabación nueva

en: Proceed to Burn
ast: Entamar la grabación

en: Profile name as reported by libburn
ast: Nome perfil, según informó libburn

en: Profile no. as reported by libburn
ast: Nᵁ perfil, según informó libburn

en: Quick Blank
ast: Desaniciu rápidu

en: Quick Deformat
ast: Desformatéu rápidu

en: Quick Format
ast: Formatéu rápidu

en: Quit Xfburn
ast: Colar de Xfburn

en: Reading CD...
ast: Lleendo CD...

en: Ready
ast: Preparáu

en: Refresh
ast: Refrescar

en: Refresh file list
ast: Refrescar la llista

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Remove the selected file(s) from the composition
ast: Desaniciar el/los ficheru(os) esbilláu(os) de la composición

en: Rename
ast: Renomar

en: Rename Artist
ast: Renomar artista

en: Rename Title
ast: Renomar títulu

en: Rename the artist of the selected file
ast: Renomar l'artista del ficheru esbilláu

en: Rename the selected file
ast: Renomar el ficheru esbilláu

en: Rename the title of the selected file
ast: Renomar el títulu del ficheru esbilláu

en: Sc_an for devices
ast: Guet_ar preseos

en: Select command
ast: Escueyi comandu

en: Show _hidden files
ast: Amosar ficheros _anubríos

en: Show a text entry for the name of the volume
ast: Amosar una entrada de testu pal nome del valor

en: Show close button
ast: Amosar botón de zarru

en: Show file browser
ast: Amosar restolador de ficheros

en: Show human_readable filesizes
ast: Amosar tamaños de ficheros más _llexibles

en: Show mode selection
ast: Amosar escoyeta de mou

en: Show mode selection combo
ast: Amosar menú estenderexable d'escoyeta de mou

en: Show preferences dialog
ast: Amosar el diálogu de preferencies

en: Show speed selection
ast: Amosar escoyeta de velocidá

en: Show speed selection combo
ast: Amosar menú estenderexable d'escoyeta de velocidá

en: Show toolbar
ast: Amosar la barra de ferramientes

en: Show volume name
ast: Amosar el nome del volume

en: Show warning on _empty speed list
ast: Amosar avisu en llistes de velocidaes baleres

en: Show writers only
ast: Amosar namái grabadores

en: Show/hide the file browser
ast: Amosar/anubrir el restolador de ficheros

en: Show/hide the toolbar
ast: Amosar/anubrir la barra de ferramientes

en: Size
ast: Tamañu

en: Sorry, multisession is not yet supported
ast: Perdón, la multisesión entá nun ta sofitada

en: Stream _Recording
ast: G_rabación de fluxu

en: Temporary directory
ast: Direutoriu temporal

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
ast: El trescodificador básicu ta incluyíu,
    y nun necesites denguna biblioteca.
    Pero namái pue remanar ficheros .wav
    ensin comprimir.
    Si te prestaría criar composiciones
    d'audiu de distintes tribes de ficheros
    d'audiu, por favor, compila con
    sofitu pa gstreamer.

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
ast: El mou de desaniciu amuesa mensaxes d'estáu de discu distintos que'l mou normal

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
ast: El trescodificador de gstreamer usa la llibrería
    de gstreamer pa criar composicones d'audiu.
    
    Esencialmente tolos ficheros d'audiu deberíen
    sofitase si los complementos necesarios tan
    instalaos. Si un ficheru d'audiu nun ye
    reconocíu, asegúrate que tienes los
    paquetes de complementos 'good', 'bad'
    y 'ugly' instalaos.

en: The inserted disc is already blank.
ast: El discu inxertáu yá ta desanciáu.

en: The selected image does not fit on the inserted disc
ast: La imaxe esbilladada nun cueye nel discu inxertáu

en: The text of the label
ast: El testu de la etiqueta

en: The write mode is not supported currently.
ast: Anguaño'l mou d'escritura nun ta sofitáu.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
ast: Nun hai espaciu abondo disponible nel discu inxertáu.

en: Time total:
ast: Tiempu total:

en: Title
ast: Títulu

en: Toolbar Editor
ast: Editor de barra de ferramientes

en: Tune how Xfburn behaves
ast: Personalizar el comportamientu de Xfburn

en: Type
ast: Triba

en: Unable to determine image size.
ast: Nun pue determinase'l tamañu de la imaxe.

en: Unable to grab the drive.
ast: Nun pue coyese la unidá.

en: Unable to initialize the burning backend.
ast: Nun pue aniciase'l motor de grabación.

en: User Aborted
ast: Albortáu pol usuariu

en: Volume name :
ast: Nome del volume:

en: Welcome
ast: Bienllegáu

en: What files can get burned to an audio CD?
ast: ¿Qué ficheros puen grabase nun CD d'audiu?

en: Write Blu-ray
ast: Escribir Blu-ray

en: Write CD-R
ast: Escribir CD-R

en: Write CD-RW
ast: Escribir CD-RW

en: Write DVD-R
ast: Escribir DVD-R

en: Write DVD-RAM
ast: Escribir DVD-RAM

en: Write _mode:
ast: _Mou d'escritura:

en: Write-once disc, no blanking possible
ast: Discu d'una sola escritura: nun ye posible desanicialu

en: Writing CD...
ast: Escribiendo CD...

en: Writing ISO...
ast: Escribiendo imaxe ISO...

en: Writing Lead-In...
ast: Escribiendo Lead-In...

en: Writing Lead-Out...
ast: Escribiendo Lead-Out...

en: Writing pregap...
ast: Escribiendo pregap...

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
ast: Tas a piques d'amestar el to direutoriu home a la composición. Ye dable qu'esto tarde munchu tiempu y tamién que seya enforma grande pa caber nun discu.
    
    ¿De xuru quies siguir?

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
ast: Tas intentando grabar más datos de los que'l discu pue caltener.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
ast: Namái pues tener un máximu de 99 pistes.

en: You must give a name to the file.
ast: Tienes de da-y un nome al ficheru.

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Actions
ast: _Aiciones

en: _Blank
ast: _Desanciar

en: _Burn Composition
ast: _Grabar la composición

en: _Burn image
ast: _Grabar imaxe

en: _Clean temporary directory on exit
ast: _Llimpiar el direutoriu temporal al colar

en: _Copy CD
ast: _Copiar CD

en: _Copy DVD
ast: _Copiar DVD

en: _Dummy write
ast: _Simular grabación

en: _Edit
ast: _Editar

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Help
ast: A_yuda

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Quit after success
ast: _Colar dempués del ésitu

en: _Speed:
ast: _Velocidá:

en: _View
ast: _Ver

en: abandoned
ast: abandonáu

en: aborted
ast: albortáu

en: addr:
ast: dir:

en: basic
ast: básicu

en: default
ast: por defeutu

en: ended
ast: fináu

en: ending
ast: finando

en: failing
ast: fallando

en: length
ast: llonxitú

en: libburn PACKET block types
ast: Tribes de bloques libburn PACKET

en: libburn RAW block types
ast: Tribes de bloques libburn RAW

en: libburn SAO block types
ast: Tribes de bloques libburn SAO

en: libburn TAO block types
ast: Tribes de bloques libburn TAO

en: no info
ast: ensin información

en: not implemented
ast: non implementáu

en: see console
ast: ver consola

en: standby
ast: n'espera

en: unknown
ast: desconocíu

en: unused
ast: ensin usar
