Xfce4-settings - en to az translation catalogue (242 entries)

en: 1x (no scaling)
az: 1x (ölçəkləniş yoxdur)

en: <b>Connecting Displays</b>
az: <b>Göstərənlər Qoşulur</b>

en: <b>Identifying Displays</b>
az: <b>Göstərən Tanımlanır</b>

en: <b>No devices found.</b>
az: <b>Qurğu tapılmadı.</b>

en: <b>No profiles for the selected device.</b>
az: <b>Seçilmiş qurğu üçün cızıq yoxdur.</b>

en: <b>Profile Name</b>
az: <b>Çizilim Adı</b>

en: <b>Profiles</b>
az: <b>Cızıqlar</b>

en: <big><b>You have made changes to your previously active profile</b></big>
az: <big><b>Öncəki işlək cızığınızda dəyişimlər etmisiniz</b></big>

en: A profile of this name already exists.
az: Bu cızıq adı artıq var.

en: A_pply
az: _Uyğula

en: Acceleration _profile:
az: Sürətlənmə çi_zimi:

en: Acceleration t_ime:
az: Sürətlənmə a_nı:

en: Acceptance _delay:
az: Alınış _gecikməsi:

en: Accessibility
az: Əlçatanlıq

en: Add Profile to Device
az: Qurğuya Cızıq Artır

en: Add a profile to the currently selected device
az: İndi seçilmiş qurğu üçün cızıq artır

en: Adjust the system-wide display scaling
az: Sistem-genli göstərən ölçəkliyini ayarla

en: All Files
az: Bütün Düzümlər

en: All files
az: Bütün düzümlər

en: Always
az: Sürəkli

en: An unknown error, exit code is %d
az: Bilinməyən yanlış, çıxış kodu %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
az: Yumuşalış ya da yazı biçimi yumuşaldanı, göstəricidəki yazının görünüşünü yaxşılaşdırır

en: Appearance
az: Görünüş

en: Apply
az: Uyğula

en: Apply the currently selected display profile.
az: İndi seçilmiş göstərən cızığını uyğula.

en: Assistive _Technologies
az: Yardımçı _Texnolojilər

en: Assistive technologies will be available the next time you login
az: Yardımçı texnolojilər sonrakı girişinizdə əlçatan olacaq

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
az: Özü edən

en: BGR
az: BGR (GYQ)

en: Bind a keyboard shortcut to xfce4-find-cursor to get visual feedback of the mouse pointer's current location.
az: Siçan imləcinin indiki yerləşiminin görsəl geri bildirimini almaq üçün xfce4-find-cursor düyməlik qısayolu birləşdir.

en: Bounce Keys
az: Sıçrama Düymələri

en: Built-in Webcam
az: İç Tor Kamerası

en: Calibrate
az: Kalibirlə

en: Camera
az: Kamera

en: Cancel
az: Dayandır

en: Clear
az: Təmizlə

en: Close
az: Bağla

en: Color Profiles
az: Tüs Cizgiləri

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
az: Varsayılan CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
az: Varsayılan Boz

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
az: Varsayılan QYG (RQB)

en: Colorspace:
az: Tüs Aralığı:

en: Colorspace:
az: Tüs Aralığı:

en: Comm_and:
az: _Göstəriş

en: Compatible Profiles
az: Uyumlu Cızıqlar

en: Configure...
az: Quruluşla...

en: Create
az: Yarat

en: Create a new display profile.
az: Yeni göstərən cızığı yaradın.

en: Custom _DPI setting:
az: Özəl _DPİ qayarları:

en: Customize the look of your desktop
az: İş qoyağınızın görünüşünü özəlləşdirin

en: DPI
az: DPİ

en: Default Fon_t
az: Varsayılan _Yazı biçimi

en: Default _Monospace Font
az: Varsayılan _Təkaralıqlı Yazı Biçimi Seç

en: Default:
az: Varsayılan:

en: Delete the currently selected display profile.
az: İndiki seçilmiş göstərən çızığını sil.

en: Delete the currently selected profile
az: İndi seçilmiş cızığı sil

en: Desktop icons
az: İş qoyağı imgələri

en: Device
az: Qurğu

en: Digital display
az: Sayısal göstərən

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
az: İki düymə basılarkən yapışqan düymələri bağla

en: Display
az: Göstərən

en: Display:
az: Göstərən:

en: Displays
az: Göstərənlər

en: Do not wait for a window manager on startup
az: Açılışda pəncərə yönətmənini gözləmə

en: Enable
az: Aç

en: Enable _event sounds
az: Etginlik _səslərini aç

en: Enable color management for %s
az: %s üçün tüs yönətimini aç

en: Enable e_ditable accelerators
az: Düzəldiləbilən sürətləndiriciləri aç

en: Enable input feedbac_k sounds
az: Giriş geribəsləmə səslərini aç

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
az: Etginlik səslərini bütünlüklə aç/bağla ("Canberra" dəstəyi gərəklidir)

en: Enable the selected profile
az: Seçilmiş cızığı aç

en: Event sounds
az: Etginlik səsləri

en: Executable Files
az: Çalışdırılabilən Düzümlər

en: Extend to the right
az: Sağa Genişlət

en: Failed to create temporary directory
az: Keçici dizin yaratmaq alınmadı

en: Failed to extract archive
az: Arxivdən çıxarış alınmadı

en: Failed to install theme
az: Qonu qurulumu alınmadı

en: Failed to open %s for writing
az: %s yazı üçün açılmadı

en: File Manager
az: Düzüm Yönəldəni

en: Find Cursor
az: İmləci Tap

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
az: Doğru alt-piksel sırasının seçimi, yazı biçiminin nitəliyini TFT ya da LCD göstəricisində qat-qat artıra bilər

en: Full
az: Bütün

en: General
az: Topluca

en: Hintin_g:
az: A_tmaca:

en: Horizontal
az: Yatay

en: Horizontal and Vertical
az: Yatay ilə Dikək

en: Icons
az: İmgələr

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
az: Seçildiyində, seçmə ögələri üçün düyməlik qısayolları, siçanı seçmə ögəsinin üzərinə gətirib, qısayol üçün yeni düymə birgəliyi basılaraq dəyişdirilə bilər

en: If you don't update the profile your changes will be lost upon restarting your session or disconnecting or connecting a display.
az: Cızığınızı güncəlləməsəz, oturumu yenidən başladınca ya ad göstərən bağlantısını kəsincə ya da qoşarkən dəyişimlər yox olacaq.

en: Import color profile files (*.icc)
az: Tüs cızıq düzümlərini içəri al (*.icc)

en: Improve keyboard and mouse accessibility
az: Düyməlik ilə siçanın əlçatımlığını yaxşılaşdır

en: Install %s theme
az: %s qonusunu quraşdır

en: Inverted
az: Tərsinə

en: K_eystroke delay:
az: Düymə basılışı gecikməsi:

en: Keep this configuration
az: Quruluşu saxla

en: Keyboa_rd
az: Düy_məlik

en: Laptop
az: Dizüstü

en: Laptop Screen
az: Dizüstü Göstəricisi

en: Left
az: Sol

en: Ma_ximum speed:
az: Yü_ksək sürət:

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
az: Bir çox yazı biçimi, daha yaxşı çizilişi üçün artıq ipucular sağlayan bilgi içərir; özünüzə daha uyğun gördüyünüz görünüşü seçin

en: Medium
az: Orta

en: Menus and Buttons
az: Seçimlər ilə Düymələr

en: Minimal interface to set up an external output
az: Çöl çıxışı ayarlamaq üçün düşük arayüz

en: Mirror Displays
az: Yansıyan Göstərənlər

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
az: Bilinməyən

en: Mouse Emulation
az: Siçan Yamsılaması

en: Never
az: Heç vaxt

en: No
az: Yox

en: No AT-SPI provider was found on your system
az: AT-SPİ sağlayıcısı sisteminizdə tapılmadı

en: None
az: Heç Nə

en: Notifications
az: Bİldirişlər

en: Only Display 1
az: Ancaq Göstərən 1

en: Only Display 2
az: Ancaq Göstərən 2

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
az: Yazı səpkiləri çox böyük ya da çox kiçik görünərsə, sezilmiş monitorun çözünürlüyünü dəyiş

en: Perl Scripts
az: Perl Betikləri

en: Please report bugs to <%s>.
az: Böcəkləri <%s> yerinə bildirmənizi istərdik.

en: Preview
az: Önizləm

en: Primary Display:
az: Başlıca Göstərən:

en: Print version information and exit
az: Sürüm bilgisini yazdır, çıx

en: Printer
az: Basğıçı

[ctx: Profile quality]
en: High Quality
az: Yüksək Nitəlik

[ctx: Profile quality]
en: Low Quality
az: Aşağı Nitəlik

[ctx: Profile quality]
en: Medium Quality
az: Orta Nitəlik

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
az: Özəllik adları ancaq  A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' , '>' kimi ASCII simvollarını, eləcə də '/' ayırıcısını içərməlidir

en: Property names cannot end with a '/' character
az: Özəllik adları '/' simvolu ilə bitə bilməz

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
az: Özəl adlar iki ya da daha çox ardıcıl '/' simvolu ola bilməz

en: Property names must start with a '/' character
az: Özəllik adları '/' simvolu ilə başlamalıdır

en: Python Scripts
az: 'Python' Betikləri

en: RGB
az: QYG (RGB)

en: R_epeat interval:
az: Y_enələniş aralışığı:

en: R_esolution:
az: Çö_zünürlük

en: Ref_lection:
az: _Yansıma:

en: Refresh _rate:
az: Yeniləniş _tezliyi:

en: Rendering
az: İşləyici

en: Resolution:
az: Çözünürlük:

en: Restore the previous configuration
az: Öncəki quruluşu qaytar

en: Right
az: Sağ

en: Ro_tation:
az: Dö_nüş:

en: Ruby Scripts
az: 'Ruby' Betikləri

en: SOCKET ID
az: YUVA TN:

en: Scanner
az: Darayıcı

en: Select ICC Profile File
az: ICC Cızıq Düzümünü Seç

en: Select a default font
az: Varsayılan yazı biçimini seç

en: Select a default monospace font
az: Varsayılan təkaralıqlı yazı biçimi seç

en: Select an Application
az: Uyğulamanı Seç

en: Selected output not disabled
az: Seçilmiş çıxış söndürülməyib

en: Set color profiles
az: Tüs cızıqlarını ayarla

en: Setti_ngs
az: _Ayarlar

en: Settings Manager
az: Ayarları Yönəldən

en: Settings manager socket
az: Ayarlar yönətməni yuvası

en: Shell Scripts
az: Şell Betikləri

en: Shortcut
az: Qısayol

en: Show detailed information about the selected profile
az: Seçilmiş cızıq ilə bağlı ayrıntılı bilgi göstər

en: Show images in _menus
az: Görsəlləri seçi_mlərdə göstər

en: Show images on _buttons
az: Görsəlləri _düymələrdə göstər

en: Show location of pointer on keypress
az: Düymə basılışında imləcin yerini göstər

en: Show popup windows to identify displays
az: Göstərənləri tanımlamaq üçün açılır pəncərələri göstər

en: Slight
az: Yüngül

en: Slow Keys
az: Yavaş Düymələr

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
az: İmgələrin seçimlərdə yazı ilə yan-yana olub-olmamasını bəlirlə

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
az: İmgələrin düymələrdə yazı ilə yan-yana olub-olmamasını bəlirlə

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
az: Siçan tıklarının, başqa işlədən yeritmələrinin etginlik səsləri çıxaracağını bəlirlə

en: St_yle
az: Sə_pki

en: Standard Space
az: Standart Ara

en: Start With Session
az: Oturumla Başla

en: Sticky Keys
az: Yapışqan Düymələr

en: Sub-_pixel order:
az: Alt-_piksel sırası:

en: Supported ICC profiles
az: Dəstəklənən ICC cızıqları

en: Television
az: Televiziya

en: Test Profile
az: Sınaq Cızığı

en: Test profile:
az: Sınaq cızığı:

en: Text
az: Yazı

en: Text next to icons
az: İmgə yanı yazı

en: Text under icons
az: İmgə altı yazı

en: The Xfce development team. All rights reserved.
az: Xfce gəliştirici birliyi. Bütün özgülər qorunur.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
az: Düymə basılışları arasında millisaniyə ilə qoyulmuş sürə kəsiyi

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
az: Düymə basılışının alınışı öncəsi keçilməsi gərəkli olan millisaniyəli sürə

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
az: Sonuncu işlək çıxış söndürülə bilməz, sistem işlənilməz olar.

en: The maximum pointer speed after acceleration
az: Sürətlənmədən sonrakı imləcin ən yüksək sürəti

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
az: İmləcin ən yüksək sürətinə çatmaq üçün işlədilən sürüşgən

en: The root element ('/') is not a valid property name
az: Kök ögənin ('/') keçərli özəllik adı yoxdur

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
az: Yenələnən eyləmlər arasındakı millisaniyə sürə dilimi

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
az: Millisaniyə ilə ölçülən, düymənin ilk basılışı ilə ilk yenələnən eyləm arasındakı sürə

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
az: Yüksək sürətə çatılacaq millisaniyəli an

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
az: Bu yazı biçimi, işlədən arayüzü yazısı çizilərkən varsayılan yazı biçimi kimi işlənəcəkdir

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
az: Bu yazı biçimi, örənyin terminal yamsılayıcıları üçün, təkaralıqlı yazı biçimi kimi işlənəcək

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted.
az: Yanlış düymə basılışlarını əngəlləmək üçün yavaş düymələr, düymə basılışlarının alınışına kimi kəsinləşmiş az bir sürə içində tutuluşunu istəyir.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes.
az: Çoxsayılı düymə basılışlarının qarşısını almaq üçün, sıçrama düymələri, düymə basılışıları arasına ənazlıq gecikmə yükləyir.

en: Type '%s --help' for usage.
az: İşləniş üçün '%s --help' yazın.

en: Unable to initialize GTK+.
az: GTK+ hazırlanışı alınmır

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
az: İşlədilən RandR artırmasının sürümünü soruşmaq olmur

en: Unknown
az: Bilinməyən

en: Unknown format, only archives and directories are supported
az: Bilinməyən biçim, ancaq arxivlər, dizinlər dəstəklənir

en: Update Display Profile
az: Göstərən Cızığını Güncəllə

en: Update an existing profile.
az: Var olan cızığı güncəlləyin.

en: Use _bounce keys
az: S_ıçrama düymələrini işlət

en: Use _startup notification
az: _Başlanış bildirişini işlət

en: Use slow _keys
az: Yavaş _düymələri işlət

en: Vendor:
az: Ürətici:

en: Version information
az: Sürüm bilgisi

en: Vertical
az: Dikək

en: Vertical BGR
az: Dikək GYQ

en: Vertical RGB
az: Dikək QYG

en: Warning
az: Uayrı

en: Webcam
az: Tor kamerası

en: When enabled, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time.
az: Açı,

en: When enabled, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad.
az: Açıq ikən, düyməliyin sayı alanını işlədərək siçak göstəricisini yönəltmək olar.

en: When enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers.
az: Oturum yönəldəni açıq ikən, göstərici oxuyucuları və böyüdücülərini üçün gərəkli uyğulamaları başladacaq.

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
az: Seçilmişkən, (Control, Alt, Shift kimi) dəyişim düymələri bir daha basılana kimi basılmış durumunda tutulacaq

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
az: Seçilmişkən, iki düymə bir anda basıldığında "yapışqan düymələr" özəlliyi etkisiz ediləcək

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
az: Seçilmiş ikən, düyməliyin sayı alanını işlədərək siçan imləcini yönəltmək olar.

en: Xfce Panel
az: Xfce Paneli

en: Yes
az: Hə

en: _Acceleration delay:
az: _Sürətlənmə gücikməsi:

en: _Add
az: _Artır

en: _Advanced
az: _Gəlişmiş

en: _Cancel
az: _Dayandır

en: _Close
az: _Bağla

en: _Enable anti-aliasing
az: Yumuşalışını _aç

en: _Enable assistive technologies
az: Yardımçı texnolojiləri  _aç

en: _Fonts
az: _Yazı Səpkiləri

en: _General
az: _Başlıca

en: _Help
az: _Yardım

en: _Icons
az: _İmgələr

en: _Import
az: _İçəri al

en: _Lock sticky keys
az: Yapışqan düymələri _açarla

en: _Mirror displays
az: _Güzgü göstərənlər

en: _Mouse
az: _Siçan

en: _OK
az: _Oldu

en: _Open
az: _Aç

en: _Remove
az: _Sil

en: _Scale:
az: _Ölçək:

en: _Update
az: Gü_ncəllə

en: _Use mouse emulation
az: Siçan yamsılayışını _işlət

en: _Use sticky keys
az: Yapışqan düymələri _işlət

en: _Window Scaling
az: _Pəncərə Ölçəkliyi

en: assistive;technologies;keys;sticky;bounce;emulation;screen readers;magnifiers;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;impairment;
az: yardımçı;texnologiyalar;düymələr;yapışqan;sıçrayış;yamsılanış;göstərici oxuyucuları;böyüdücülər;a11y;i18n;l10n;AT-SPI;ATK;əngəllilik

en: color;settings;management;display;monitors;printers;webcams;scanners;
az: tüs;rəng;ayarlar;yönətim;göstərən;monitorlar;basğıçılar;tor kameraları;darayıcılar;

en: msec
az: msan

en: pixels/sec
az: piksel/san

en: themes;user interface;styles;icons;fonts;anti-aliasing;hinting;sub-pixel;subpixel;rendering;ClearType;DPI;RGB;BGR;menu accelerators;keyboard shortcuts;event;sounds;window scaling;HiDPI;Retina display;
az: qonular;işlədən arayüzü; səpkilər;imgələr;yazı səpkiləri;yumuşaltma;ipuculama;alt-piksel;altpiksel;işləyiş;renderləmə;ClearType;DPI;RGB;QYG;BGR;GYQ;seçmə sürətləndiriciləri;düyməlik qısayolları;etkinliklər;səslər;pəncərə ölçəklənişi;HiDPI;Retina göstərəni;
