gparted master - en to be translation catalogue (474 entries)

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
be:   Калі вы перамесціце раздзел GNU/Linux з «/boot» або сістэмны раздзел Windows «C:», хутчэй за ўсё, не зможаце загрузіцца.

en: %1 (%2 B) copied
be: %1 (%2 Б) скапіявана

en: %1 - GParted
be: %1 — GParted

en: %1 B
be: %1 Б

en: %1 GiB
be: %1 ГіБ

en: %1 KiB
be: %1 КіБ

en: %1 MiB
be: %1 МіБ

en: %1 TiB
be: %1 ТіБ

en: %1 of %2 copied
be: %1 з %2 скапіявана

en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
be: %1 з %2 скапіявана (%3 засталося)

en: %1 of %2 operations completed
be: Выканана %1 з %2 аперацый

en: %1 of unallocated space within the partition.
be: %1 неразмеркаванай прасторы ў раздзеле.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
be[0]: Засталася %1 запланаваная аперацыя
be[1]: Засталіся %1 запланаваныя аперацыі
be[2]: Засталіся %1 запланаваных аперацый

en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
be[0]: Засталася %1 запланаваная аперацыя з раздзелам %2
be[1]: Засталіся %1 запланаваныя аперацыі з раздзелам %2
be[2]: Засталіся %1 запланаваных аперацый з раздзелам %2

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
be[0]: Засталася %1 запланаваная аперацыя.
be[1]: Засталося %1 запланаваныя аперацыі.
be[2]: Засталося %1 запланаваных аперацый.

en: %1 operation pending | %1 operations pending
be[0]: %1 запланаваная аперацыя
be[1]: %1 запланаваныя аперацыі
be[2]: %1 запланаваных аперацый

en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
be[0]: У гэты момант на прыладзе %2 маецца %1 актыўны раздзел
be[1]: У гэты момант на прыладзе %2 маецца %1 актыўныя раздзелы
be[2]: У гэты момант на прыладзе %2 маецца %1 актыўных раздзелаў

en: %1 seconds
be: %1 секунд

en: %1 warning | %1 warnings
be[0]: %1 папярэджанне
be[1]: %1 папярэджанні
be[2]: %1 папярэджанняў

en: (%1 remaining)
be: (%1 засталося)

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
be: (Палова новага UUID - генеруецца выпадкова)

en: (New UUID - will be randomly generated)
be: (Новы UUID — генеруецца выпадкова)

en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
be: Файлавай сістэме %1 патрабуецца раздзел большы за %2.

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
be: Немагчыма стварыць новую табліцу раздзелаў, калі ёсць актыўныя раздзелы.

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
be: Немагчыма стварыць новую табліцу раздзелаў, калі ёсць запланаваная аперацыя.

en: A partition cannot end (%1) after the end of the device (%2)
be: Раздзел немагчыма скончыць (%1) па-за канцом прылады (%2)

en: A partition cannot have a length of %1 sectors
be: Даўжыня раздзела не можа складаць %1 сектараў

en: A partition cannot start (%1) before the start of the device
be: Раздзел немагчыма пачаць (%1) па-за пачаткам прылады

en: A partition table is required before partitions can be added.
be: Перад даданнем раздзелаў неабходна стварыць табліцу раздзелаў.

en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
be: У раздзела з файлавай сістэмай %1 максімальны памер %2.

en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
be: Раздзел з колькасцю сектараў (%1) большай за яго памер (%2) з'яўляецца памылковым

en: Ac_tivate
be: _Уключыць

en: Activating Volume Group %1
be: Уключэнне групы тамоў %1

en: Activating swap on %1
be: Уключэнне swap на %1

en: Active
be: Уключана

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
be: Актыўнымі лічацца раздзелы, якія ў гэты момант выкарыстоўваюцца, напрыклад, прымантаваныя файлавыя сістэмы або ўключаная прастора swap.

en: Adding more information to the results of this step after it has been marked as completed
be: Даданне дадатковай інфармацыі да вынікаў гэтага кроку пасля пазначэння яго завершаным

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
be: Пасля выдалення гэты раздзел больш не будзе даступны для капіявання.

en: Align to:
be: Выраўнаваць па:

en: All operations successfully completed
be: Усе аперацыі паспяхова завершаныя

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
be: Падчас чытання канфігурацыі LVM2 адбылася памылка!

en: An error occurred while applying the operations
be: Падчас выканання аперацый адбылася памылка

en: Apply All Operations
be: Выканаць усе аперацыі

en: Apply operations to device
be: Выканаць аперацыі з прыладай

en: Applying pending operations
be: Выкананне запланаваных аперацый

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
be: Сапраўды выканаць запланаваныя аперацыі?

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
be: Сапраўды хочаце скасаваць бягучую аперацыю?

en: Are you sure you want to delete %1?
be: Сапраўды выдаліць %1?

en: Authentication is required to run the GParted Partition Editor as root
be: Для запуску GParted ад імя суперкарыстальніка патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Available offline and online
be: Даступна адмантаваным і прымантаваным

en: Available offline only
be: Даступна толькі адмантаваным

en: Available online only
be: Даступна толькі прымантаваным

en: Because of this some operations may be unavailable.
be: З гэтай прычыны пэўныя аперацыі могуць быць недаступнымі.

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
be: Заняты (па меншай меры адзін лагічны раздзел прымантаваны)

en: C_heck
be: П_раверыць

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cancel Operation
be: Скасаваць аперацыю

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
be: Скасаванне аперацыі можа пашкодзіць файлавую сістэму.

en: Cannot format this file system to %1
be: Немагчыма адфарматаваць гэтую файлавую сістэму ў %1

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
be: Змена UUID можа пашкодзіць актывацыйны ключ Windows (WPA)

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
be: Змена UUID вонкавых носьбітаў і несістэмных раздзелаў не з’яўляецца бяспечнай.

en: Check
be: Праверыць

en: Check and repair file system (%1) on %2
be: Праверыць і аднавіць файлавую сістэму (%1) на %2

en: Clear file system label on %1
be: Ачысціць метку файлавай сістэмы на %1

en: Clear partition name on %1
be: Ачысціць назву раздзела на %1

en: Close Encryption
be: Закрыць шыфраванне

en: Closed
be: Закрыта

en: Closing encryption on %1
be: Закрыццё шыфравання на %1

en: Command yelp not found.
be: Каманда yelp не знойдзена.

en: Completed Operations:
be: Завершаныя аперацыі:

en: Confirming %1
be: Пацвярджэнне %1

en: Continue Operation
be: Працягнуць аперацыю

en: Copy
be: Капіяваць

en: Copy %1 to %2
be: Капіяваць %1 на %2

en: Copy %1 to %2 (start at %3)
be: Капіяваць %1 на %2 (пачынаючы з %3)

en: Copy of %1
be: Скапіяваць %1

en: Copy the selected partition to the clipboard
be: Скапіяваць абраны раздзел у буфер абмену

en: Could not activate Volume Group
be: Не ўдалося ўключыць групу тамоў

en: Could not activate swap
be: Не ўдалося ўключыць swap

en: Could not add this operation to the list
be: Не ўдалося дадаць аперацыю ў спіс

en: Could not close encryption
be: Не ўдалося закрыць шыфраванне

en: Could not deactivate Volume Group
be: Не ўдалося адключыць групу тамоў

en: Could not deactivate swap
be: Не ўдалося адключыць swap

en: Could not mount %1 on %2
be: Не ўдалося прымантаваць %1 на %2

en: Could not unmount %1
be: Не ўдалося адмантаваць %1

en: Create
be: Стварыць

en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
be: Стварыць %1 #%2 (%3, %4) на %5

en: Create a new partition in the selected unallocated space
be: Стварыць новы раздзел у абранай неразмеркаванай прасторы

en: Create as:
be: Стварыць як:

en: Create new Partition
be: Стварыць новы раздзел

en: Create partition table on %1
be: Стварыць табліцу раздзелаў на %1

en: Create, reorganize, and delete partitions
be: Стварыць, пераразмеркаваць або выдаліць раздзелы

en: Created directory %1
be: Каталог %1 створаны

en: Cylinder
be: Цыліндр

en: Cylinders:
be: Цыліндраў:

en: Deac_tivate
be: В_ыключыць

en: Deactivating Volume Group %1
be: Выключэнне групы тамоў %1

en: Deactivating swap on %1
be: Выключэнне swap на %1

en: Delete %1 (%2, %3)
be: Выдаліць %1 (%2, %3)

en: Delete %1 (%2, %3) from %4
be: Выдаліць %1 (%2, %3) з %4

en: Delete the selected partition
be: Выдаліць абраны раздзел

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
be: Выдаленне або перазапісванне фізічнага тома немагчыма скасаваць, гэта можа знішчыць або пашкодзіць групу тамоў.

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
be: У залежнасці ад тыпаў аперацый і іх колькасці на гэта можа спатрэбіцца шмат часу.

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Device --> Create Partition Table.
be: Прылада --> Стварыць табліцу раздзелаў.

en: Device Information
be: Інфармацыя пра прыладу

en: Device _Information
be: _Інфармацыя пра прыладу

en: Device:
be: Прылада:

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
be: Працягнуць прымусовае выдаленне фізічнага тома?

en: Documentation is available at the project web site.
be: З дакументацыяй можна азнаёміцца на сеціўнай пляцоўцы праекта.

en: Documentation is not available
be: Дакументацыя недаступная

en: ERROR
be: ПАМЫЛКА

en: EXECUTING
be: ЗАПУСК

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
be: Рэдагаванне раздзелаў можа прывесці да страты даных.

en: Either unmount the file system or remount it read-write.
be: Або адмантуйце файлавую сістэму, або прымантуйце яе для чытання і запісу.

en: Encrypted
be: Зашыфравана

en: Encryption
be: Шыфраванне

en: Encryption:
be: Шыфраванне:

en: End
be: Канец

en: Enter LUKS passphrase to open %1
be: Увядзіце парольную фразу LUKS для адкрыцця %1

en: Enter LUKS passphrase to resize %1
be: Увядзіце парольную фразу LUKS для змены памеру %1

en: Error trying to open %1
be: Падчас адкрыцця %1 адбылася памылка

en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
be: Падчас спробы перайсці на пазіцыю 0x1c на %1 адбылася памылка

en: Error trying to write to boot sector in %1
be: Падчас спробы запісаць блок у загрузачны сектар %1 адбылася памылка

en: Error while creating partition table
be: Падчас стварэння табліцы раздзелаў адбылася памылка

en: Error while reading block at sector %1
be: Падчас чытання блока з сектара %1 адбылася памылка

en: Error while writing block at sector %1
be: Падчас запісу блока ў сектар %1 адбылася памылка

en: Extended
be: Пашыраны

en: Extended Partition
be: Пашыраны раздзел

en: Failed to find devid for path %1
be: Не ўдалося знайсці devid для шляху %1

en: Failed to open GParted Manual help file
be: Не ўдалося адкрыць дапаможнік па GParted

en: Failed to open LUKS encryption
be: Не ўдалося адкрыць шыфраванне LUKS

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: File System Support
be: Падтрымка файлавых сістэм

en: File system:
be: Файлавая сістэма:

en: First sector:
be: Першы сектар:

en: Fix
be: Выправіць

en: Flags
be: Сцягі

en: Flags:
be: Сцягі:

en: Force Cancel
be: Скасаваць прымусова

en: Force Cancel (%1)
be: Скасаваць прымусова (%1)

en: Format %1 as %2
be: Фарматаваць %1 як %2

en: Free space following (MiB):
be: Вольнае месца пасля (МіБ):

en: Free space preceding (MiB):
be: Вольнае месца да (МіБ):

en: GNOME Partition Editor
be: Рэдактар раздзелаў GNOME

en: GParted Bug
be: Памылка GParted

en: GParted Details
be: Падрабязнасці GParted

en: GParted Manual
be: Дапаможнік па GParted

en: GParted Partition Editor
be: Рэдактар раздзелаў GParted

en: GParted is a free partition editor for graphically managing your disk partitions.
be: GParted — свабодны рэдактар раздзелаў дыска з графічным інтэрфейсам.

en: GParted works with many file systems including: btrfs, exfat, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.
be: GParted працуе з вялікай колькасцю файлавых сістэм, у іх ліку btrfs, ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, linux-swap, lvm2 pv, minix, nilfs2, ntfs, reiserfs, reiser4, udf, ufs, and xfs.

en: Grow
be: Павялічыць

en: Grow %1 from %2 to %3
be: Паменшыць памер %1 з %2 да %3

en: Heads:
be: Галовак:

en: IMPORTANT
be: ВАЖНА

en: INFO
be: ІНФАРМАЦЫЯ

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
be: Калі вам патрэбна больш раздзелаў, спачатку стварыце пашыраны раздзел. У такім раздзеле могуць змяшчацца іншыя раздзелы. Гэты раздзел з’яўляецца асноўным раздзелам, таму спачатку можа спатрэбіцца выдаліць асноўны раздзел.

en: If you want support, you need to provide the saved details!
be: Для таго, каб атрымаць дапамогу, неабходна падаць захаваныя падрабязнасці!

en: Ignore
be: Не зважаць

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
be: Каб пазбегнуць анулявання ключа WPA, на файлавых сістэмах NTFS толькі палова UUID атрымае выпадковае значэнне.

en: Information about %1
be: Інфармацыя пра %1

en: Install yelp and try again.
be: Усталюйце yelp і паўтарыце спробу.

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
be[0]: Немагчыма стварыць больш %1 асноўнага раздзела
be[1]: Немагчыма стварыць больш %1 асноўных раздзелаў
be[2]: Немагчыма стварыць больш %1 асноўных раздзелаў

en: LUKS Passphrase %1
be: Парольная фраза LUKS %1

en: LUKS encryption passphrase check failed
be: Праверка парольнай фразы LUKS не пройдзена

en: Label
be: Метка

en: Label:
be: Метка:

en: Last sector:
be: Апошні сектар:

en: Legend
be: Легенда

en: Libparted Bug
be: Памылка Libparted

en: Libparted Error
be: Памылка libparted

en: Libparted Fatal
be: Крытычная памылка Libparted

en: Libparted Information
be: Інфармацыя libparted

en: Libparted Unsupported Feature
be: Функцыя не падтрымліваецца libparted

en: Libparted Warning
be: Папярэджанне libparted

en: Libparted unknown exception
be: Невядомае выключэнне libparted

en: Logical
be: Лагічны

en: Logical Partition
be: Лагічны раздзел

en: Logical Volumes:
be: Лагічныя тамы:

en: M_anage Flags
be: _Кіраванне сцягамі

en: Manage flags on %1
be: Кіраванне сцягамі на %1

en: Maximize closed LUKS encryption skipped because it will automatically fill the partition when opened
be: Максімальнае закрыццё шыфравання LUKS прапускаецца, бо яно аўтаматычна запоўніць адкрыты раздзел

en: Maximum size: %1 MiB
be: Максімальны памер: %1 МіБ

en: Members:
be: Удзельнікі:

en: MiB
be: МіБ

en: Minimum size: %1 MiB
be: Мінімальны памер: %1 МіБ

en: Model:
be: Мадэль:

en: Mount Point
be: Пункт мантавання

en: Mounted on %1
be: Прымантаваны на %1

en: Move
be: Перамясціць

en: Move %1 to the left
be: Перамясціць %1 улева

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
be: Перамясціць %1 улева і павялічыць памер з %2 да %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
be: Перамясціць %1 улева і паменшыць памер з %2 да %3

en: Move %1 to the right
be: Перамясціць %1 управа

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
be: Перамясціць %1 управа і павялічыць памер з %2 да %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
be: Перамясціць %1 управа і паменшыць памер з %2 да %3

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
be: Калі вы перамесціце раздзел, аперацыйная сістэма не зможа загрузіцца

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
be: На перамяшчэнне раздзела можа спатрэбіцца шмат часу.

en: Name
be: Назва

en: Name:
be: Назва:

en: New
be: Новы

en: New Partition #%1
be: Новы раздзел #%1

en: New UU_ID
be: Новы _UUID

en: New size (MiB):
be: Новы памер (МіБ):

en: No
be: Не

en: No devices detected
be: Прылад не выяўлена

en: No directory mount point found in %1
be: У %1 пункт мантавання каталога не знойдзены

en: No partition table found on device %1
be: На %1 не знойдзена табліцы раздзелаў

en: None
be: Нічога

en: Not Available
be: Недаступна

en: Not accessible (Encrypted)
be: Недаступна (зашыфравана)

en: Not active
be: Неактыўны

en: Not active (Not a member of any volume group)
be: Неактыўны (не ўваходзіць у групу тамоў)

en: Not active and exported
be: Неактыўны і экспартаваны

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
be: Не ўсе дзеянні падтрымліваюцца файлавымі сістэмамі, часткова гэта вызначаецца сутнасцю файлавых сістэм і абмежаваннямі праграмнага забеспячэння.

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
be: Не заняты (няма прымантаваных лагічных раздзелаў)

en: Not mounted
be: Не прымантавана

en: Ok
be: Добра

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
be: У файлавых сістэмах FAT і NTFS у якасці UUID выкарыстоўваецца серыйны нумар тома. Калі змяніць гэты нумар у сістэмнага раздзела Windows (звычайна C:), можа пашкодзіцца ключ актывацыі Windows. У гэтым выпадку вы не зможаце ўвайсці ў сістэму пакуль зноў не актывуеце яе.

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
be: У групе тамоў адсутнічаюць адзін або некалькі фізічных тамоў.

en: Open
be: Адкрыць

en: Open Encryption
be: Адкрыць шыфраванне

en: Opening encryption on %1
be: Адкрыццё шыфравання на %1

en: Operation Canceled
be: Аперацыя скасаваная

en: Operation cancelled
be: Аперацыя скасаваная

en: Partition
be: Раздзел

en: Partition --> Check.
be: Раздзел --> Праверыць.

en: Partition Editor
be: Рэдактар раздзелаў

en: Partition Name
be: Назва раздзела

en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
be: Раздзел не скапіяваны, бо ў файлавай сістэме %1 няма даных

en: Partition is too large, maximum size is %1
be: Раздзел занадта вялікі, максімальны памер %1

en: Partition is too small, minimum size is %1
be: Раздзел занадта малы, мінімальны памер %1

en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
be: Раздзел не перамешчаны, бо ў файлавай сістэме %1 няма даных

en: Partition name:
be: Назва раздзела:

en: Partition start (%1) is beyond sector 4294967295 (2^32-1).
    Windows will not be able to boot from this file system.
be: Пачатак раздзела (%1) знаходзіцца па-за сектарам 4294967295 (2^32-1).
    Windows не зможа загрузіцца з гэтай файлавай сістэмы.

en: Partition table:
be: Табліца раздзелаў:

en: Partition;
be: Partition;Раздзел;

en: Passphrase:
be: Парольная фраза:

en: Paste %1
be: Уставіць %1

en: Paste the partition from the clipboard
be: Уставіць раздзел з буфера абмену

en: Path:
be: Шлях:

en: Pending _Operations
be: С_піс запланаваных аперацый

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
be: Адмантуйце ўсе лагічныя раздзелы з нумарамі большымі за %1

en: Primary
be: Асноўны

en: Primary Partition
be: Асноўны раздзел

en: Quit GParted?
be: Выйсці з GParted?

en: Removed directory %1
be: Каталог %1 выдалены

en: Required Software
be: Патрэбнае праграмнае забеспячэнне

en: Rescan For Supported Actions
be: Паўторна праверыць даступныя дзеянні

en: Resize
be: Змяніць памер

en: Resize %1
be: Змена памеру %1

en: Resize/Move
be: Змяніць памер/Перамясціць

en: Resize/Move %1
be: Змена памеру/Перамяшчэнне %1

en: Resize/Move the selected partition
be: Змяніць памер/Перамясціць абраны раздзел

en: Retry
be: Паўтарыць

en: Root privileges are required for running GParted
be: Для запуску GParted патрабуюцца правы суперкарыстальніка

en: Run GParted as root
be: Запусціць GParted ад імя суперкарыстальніка

en: SUCCESS
be: ПАСПЯХОВА

en: Save Details
be: Захаваць падрабязнасці

en: Scanning %1
be: Сканаванне %1

en: Scanning all devices...
be: Сканаванне ўсіх прылад…

en: Searching %1 partitions
be: Пошук раздзелаў на %1

en: Sector size:
be: Памер сектара:

en: Sectors/track:
be: Сектараў на дарожку:

en: See %1 for more information.
be: Каб даведацца больш, глядзіце %1.

en: See the details for more information.
be: Каб атрымаць больш дакладную інфармацыю, адкрыйце падрабязнасці.

en: Select new partition table type:
be: Абраць новы тып табліцы раздзелаў:

en: Serial:
be: Серыйны нумар:

en: Set UUID on %1 to a new, random value
be: Прызначыць %1 новае выпадковае значэнне UUID

en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
be: Прызначыць новае выпадковае значэнне UUID для файлавай сістэмы %1 на %2

en: Set file system label "%1" on %2
be: Задаць метку файлавай сістэмы «%1» на %2

en: Set file system label on %1
be: Задаць метку файлавай сістэмы на %1

en: Set file system label to "%1" on %2
be: Задаць метку файлавай сістэмы «%1» на %2

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
be: Прызначыць для %1 палову UUID з выпадковым значэннем

en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
be: Прызначыць для %1 (файлавая сістэма %2) палову UUID з выпадковым значэннем

en: Set partition name "%1" on %2
be: Даць назву раздзелу «%1» на %2

en: Set partition name on %1
be: Даць назву раздзелу на %1

en: Set partition name to "%1" on %2
be: Даць назву раздзелу «%1» на %2

en: Shrink
be: Паменшыць

en: Shrink %1 from %2 to %3
be: Паменшыць памер %1 з %2 да %3

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
be: GParted магутны інструмент, які можа знішчыць табліцы раздзелаў і даныя, таму яго можа запусціць толькі суперкарыстальнік (root).

en: Size
be: Памер

en: Size:
be: Памер:

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
be: Пэўных або ўсіх даных можа не быць альбо яны могуць быць хібнымі.

en: Start
be: Пачатак

en: Status:
be: Стан:

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
be: На дадзены момант нельга змяніць памер фізічнага тома LVM2, бо том уваходзіць у экспартуемую групу тамоў.

en: The activate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
be: Дзеянне ўключэння групы тамоў немагчыма выканаць пакуль для раздзела ёсць запланаваныя аперацыі.

en: The cause might be a missing software package.
be: Магчыма, у вас адсутнічае патрэбнае праграмнае забеспячэнне.

en: The close encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
be: Дзеянне закрыцця шыфравання немагчыма выканаць пакуль для раздзела ёсць запланаваныя аперацыі.

en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
be: Калі выканаць гэтую аперацыю, даныя на %1 страцяцца.

en: The deactivate Volume Group action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
be: Дзеянне выключэння групы тамоў немагчыма выканаць пакуль для раздзела ёсць запланаваныя аперацыі.

en: The device entry %1 is missing
be: Запіс прылады %1 адсутнічае

en: The file system can not be resized while it is mounted read-only.
be: Немагчыма змяніць памер файлавай сістэмы, бо яна прымантаваная толькі для чытання.

en: The file system is damaged
be: Файлавая сістэма пашкоджана

en: The file system is unknown to GParted
be: GParted не ведае такой файлавай сістэмы

en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
be: Для падтрымкі файлавай сістэмы %1 патрабуецца наступнае праграмнае забеспячэнне: %2.

en: The mount action cannot be performed when an operation is pending for the partition.
be: Дзеянне прымантавання немагчыма выканаць пакуль для раздзела ёсць запланаваныя аперацыі.

en: The open encryption action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
be: Дзеянне адкрыцця шыфравання немагчыма выканаць пакуль для раздзела ёсць запланаваныя аперацыі.

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
be: Раздзел немагчыма адмантаваць ад наступных пунктаў мантавання:

en: The swapoff action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
be: Дзеянне выключэння swap немагчыма выканаць пакуль для раздзела ёсць запланаваныя аперацыі.

en: The swapon action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
be: Дзеянне ўключэння swap немагчыма выканаць пакуль для раздзела ёсць запланаваныя аперацыі.

en: The unmount action cannot be performed when there are operations pending for the partition.
be: Дзеянне адмантавання немагчыма выканаць пакуль для раздзела ёсць запланаваныя аперацыі.

en: There is no file system available (unformatted)
be: Файлавая сістэма адсутнічае (раздзел нефарматаваны)

en: This build of gparted is configured without documentation.
be: У гэтай зборцы gparted адсутнічае дакументацыя.

en: This chart shows the actions supported on file systems.
be: Дыяграма паказвае, якія дзеянні падтрымліваюцца файлавымі сістэмамі.

en: This is because other partitions are also mounted on these mount points.  You are advised to unmount them manually.
be: Гэта звязана з тым, што іншыя раздзелы таксама мантуюцца ў гэтыя пункты. Зрабіце гэта ўласнаручна.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
be: Каб пазбегнуць знішчэння або пашкоджання групы тамоў, рэкамендуецца скасаваць гэтае дзеянне і выкарыстаць вонкавыя загады LVM, каб вызваліць фізічны том перад аперацыяй.

en: To create a new partition table choose the menu item:
be: Каб стварыць новую табліцу раздзелаў абярыце:

en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
be: Каб павялічыць памер файлавай сістэмы, запоўніўшы ўвесь раздзел, абярыце раздзел і пункт меню:

en: Total sectors:
be: Сектараў агулам:

en: Type
be: Тып

en: Unable to delete %1!
be: Немагчыма выдаліць %1!

en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
be: Немагчыма выявіць файлавую сістэму! Магчымыя прычыны:

en: Unable to find mount point
be: Немагчыма знайсці пункт мантавання

en: Unable to open GParted Manual help file
be: Немагчыма адкрыць дапаможнік па GParted

en: Unable to read the contents of this file system!
be: Немагчыма прачытаць змесціва гэтай файлавай сістэмы!

en: Unable to resize read-only file system %1
be: Немагчыма змяніць памер файлавай сістэмы, якая даступна толькі для чытання %1

en: Unallocated
be: Неразмеркавана

en: Unallocated:
be: Неразмеркавана:

en: Undo Last Operation
be: Скасаваць апошнюю аперацыю

en: Unlock
be: Разблакаваць

en: Unmounting %1
be: Адмантоўванне %1

en: Unpartitioned
be: Не падзелена

en: Unused
be: Не выкарыстана

en: Unused:
be: Не выкарыстоўваецца:

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
be: Выкарыстайце пункты меню «Раздзел», напрыклад, «Адмантаваць» або «Выключыць swap», каб выключыць усе раздзелы на дыску перад стварэннем новай табліцы раздзелаў.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
be: Выкарыстайце пункт меню «Рэдагаванне», каб скасаваць або выканаць усе аперацыі перад стварэннем новай табліцы раздзелаў.

en: Use the Edit menu to undo, clear or apply pending operations.
be: Выкарыстоўвайце пункт меню «Рэдагаванне», каб скасаваць, ачысціць або ўжыць запланаваныя аперацыі.

en: Used
be: Выкарыстана

en: Used:
be: Выкарыстоўваецца:

en: Volume Group:
be: Група тамоў:

en: WARNING
be: УВАГА

en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
be: УВАГА: дзеянне ВЫДАЛІЦЬ УСЕ ДАНЫЯ на ЎСІМ ДЫСКУ %1

en: Warning:
be: Увага:

en: With GParted you can resize, copy, label, and move partitions without data loss. These actions enable you to grow or shrink your C: drive, create space for new operating systems, or attempt data rescue from lost partitions.
be: З дапамогай GParted можна без страты даных змяняць памер, капіяваць, перамяшчаць раздзелы і прызначаць ім меткі. Гэта дазваляе паменшыць або павялічыць раздзел «C:», вызваліць прастору для новых аперацыйных сістэм, а таксама аднавіць даныя са страчаных раздзелаў.

en: Yes
be: Так

en: You are advised to backup your data before proceeding.
be: Перад тым як працягнуць рэкамендуецца стварыць рэзервовую копію даных.

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
be: Вы выдаляеце непусты фізічны том LVM2 %1

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
be: Вы фарматуеце непусты фізічны том LVM2 %1

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
be: Вы ўстаўляеце непусты фізічны том LVM2 %1

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
be: Інфармацыю па аднаўленню загрузачных налад можна знайсці ў FAQ па GParted.

en: You have pasted into an existing partition
be: Вы ўставілі ў бягучы раздзел

en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
be: Чакаецца аперацыя па перамяшчэнню пачатковага сектара раздзела %1.

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
be: Вы не павінны змяняць раздзелы LVM2.

en: _Apply All Operations
be: _Выканаць усе аперацыі

en: _Clear All Operations
be: _Ачысціць спіс аперацый

en: _Contents
be: _Змест

en: _Create Partition Table
be: _Стварыць табліцу раздзелаў

en: _Device
be: _Прылада

en: _Devices
be: _Прылады

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: _File System Support
be: _Падтрымка файлавых сістэм

en: _Format to
be: _Фарматаваць у

en: _Help
be: _Даведка

en: _Label File System
be: _Задаць метку файлавай сістэмы

en: _Mount
be: _Прымантаваць

en: _Mount on
be: _Прымантаваць

en: _Name Partition
be: _Даць раздзелу назву

en: _New
be: _Новы

en: _Partition
be: _Раздзел

en: _Refresh Devices
be: _Абнавіць спіс прылад

en: _Resize/Move
be: _Змяніць памер/Перамясціць

en: _Save Details
be: _Захаваць падрабязнасці

en: _Swapoff
be: _Выключыць swap

en: _Swapon
be: _Уключыць swap

en: _Undo Last Operation
be: _Адрабіць апошнюю аперацыю

en: _Unmount
be: _Адмантаваць

en: _View
be: _Выгляд

en: attempt to rollback failed change to the partition
be: не ўдалося адрабіць змены раздзела

en: calculate new size and position of %1
be: вылічыць новы памер і пазіцыю %1

en: calibrate %1
be: калібраванне %1

en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
be: праверыць файлавую сістэму %1 і, па магчымасці, выправіць памылкі

en: checking is not available for this file system
be: праверка недаступна для гэтай файлавай сістэмы

en: clear old file system signatures in %1
be: выдаліць сігнатуры старой файлавай сістэмы ў %1

en: cleared
be: ачышчана

en: copy %1
be: скапіявана %1

en: copy %1 using a block size of %2
be: скапіяваць %1, выкарыстоўваючы памер блока %2

en: copy file system from %1 to %2
be: скапіяваць файлавую сістэму з %1 у %2

en: create empty partition
be: стварыць пусты раздзел

en: create missing %1 entries
be: стварыць адсутныя элементы %1

en: create new %1 file system
be: стварыць новую файлавую сістэму %1

en: delete %1 entry
be: выдаліць элемент %1

en: delete %1 file system
be: выдаліць файлавую сістэму %1

en: delete affected %1 entries
be: выдаліць закранутыя элементы %1

en: delete partition
be: выдаліць раздзел

en: destination partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
be: раздзел прызначэння змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку капіявання файлавай сістэмы

en: device
be: прылада

en: encryption path: %1
be: шлях шыфравання: %1

en: end: %1
be: канец: %1

en: finding optimal block size
be: пошук аптымальнага памеру блока

en: flush operating system cache of %1
be: ачысціць сістэмны кэш аперацый %1

en: grow encryption volume to fill the partition
be: павялічыць аб'ём шыфравання для запаўнення раздзела

en: grow file system to fill the partition
be: павялічыць памер файлавай сістэмы запоўніўшы ўвесь раздзел

en: grow partition from %1 to %2
be: павялічыць раздзел з %1 да %2

en: growing is not available for this encryption volume
be: павелічэнне недаступнае для гэтага аб'ёму шыфравання

en: growing is not available for this file system
be: павелічэнне памеру гэтай файлавай сістэмы не падтрымліваецца

en: growing the file system is currently disallowed
be: на дадзены момант немагчыма павялічыць памер файлавай сістэмы

en: impossible to shrink a closed LUKS encryption volume
be: немагчыма сціснуць закрыты аб'ём, зашыфраваны ў LUKS

en: libparted messages
be: паведамленні libparted

en: mkudffs prior to version 1.1 does not support non-ASCII characters in the label.
be: mkudffs да версіі 1.1 не падтрымлівае не ASCII сімвалы ў метках.

en: mounting %1 on %2
be: мантаванне %1 на %2

en: move file system
be: перамясціць файлавую сістэму

en: move file system to the left
be: перамясціць файлавую сістэму ўлева

en: move file system to the right
be: перамясціць файлавую сістэму ўправа

en: move partition to the left
be: перамясціць раздзел улева

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
be: перамясціць раздзел улева і павялічыць памер з %1 да %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
be: перамясціць раздзел улева і паменшыць памер з %1 да %2

en: move partition to the right
be: перамясціць раздзел управа

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
be: перамясціць раздзел управа і павялічыць памер з %1 да %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
be: перамясціць раздзел управа і паменшыць памер з %1 да %2

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
be: у новай і старой файлавай сістэмы аднолькавая пазіцыя, таму аперацыя прапускаецца

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
be: у новага і старога раздзела аднолькавыя памер і пазіцыя; працягнуць усё роўна

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
be: у новага і старога раздзела аднолькавыя памер і пазіцыя, таму аперацыя прапускаецца

en: new end: %1
be: новы канец: %1

en: new partition flag: %1
be: новы сцяг раздзела: %1

en: new partition type: %1
be: новы тып раздзела: %1

en: new size: %1 (%2)
be: новы памер: %1 (%2)

en: new start: %1
be: новы пачатак: %1

en: not a %1 file system for a recreate %1 only step
be: не %1 файлавая сістэма для перастварэння %1

en: old end: %1
be: стары канец: %1

en: old size: %1 (%2)
be: стары памер: %1 (%2)

en: old start: %1
be: стары пачатак: %1

en: optimal block size is %1
be: аптымальны памер блока — %1

en: original end: %1
be: першапачатковы канец: %1

en: original size: %1 (%2)
be: першапачатковы памер: %1 (%2)

en: original start: %1
be: першапачатковы пачатак: %1

en: other
be: іншае

en: partition
be: раздзел

en: partition contains open LUKS encryption for a change file system UUID only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку змены UUID файлавай сістэмы

en: partition contains open LUKS encryption for a check file system only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку праверкі файлавай сістэмы

en: partition contains open LUKS encryption for a create file system only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку стварэння файлавай сістэмы

en: partition contains open LUKS encryption for a delete file system only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку выдалення файлавай сістэмы

en: partition contains open LUKS encryption for a format file system only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку фарматавання файлавай сістэмы

en: partition contains open LUKS encryption for a label file system only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку пазначэння меткі файлавай сістэмы

en: partition contains open LUKS encryption for a maximize file system only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку максімальнага шыфравання файлавай сістэмы

en: partition contains open LUKS encryption for a resize file system only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку змены памеру

en: partition contains open LUKS encryption for a shrink file system only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку сціскання файлавай сістэмы

en: partition contains open LUKS encryption for an erase file system signatures only step
be: раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку выдалення сігнатур файлавай сістэмы

en: partition does not contain LUKS encryption for a maximize encryption only step
be: раздзел не змяшчае шыфравання LUKS толькі для кроку максімальнага шыфравання

en: partition does not contain LUKS encryption for a resize encryption only step
be: раздзел не змяшчае шыфраванне LUKS для кроку змены памеру

en: partition does not contain open LUKS encryption for a shrink encryption only step
be: раздзел не змяшчае адкрытага шыфравання LUKS толькі для кроку сціснутага шыфравання

en: path: %1 (%2)
be: шлях: %1 (%2)

en: real resize
be: рэальная змена памеру

en: recreate %1 file system
be: перастварыць %1 файлавую сістэму

en: requested end: %1
be: запытваецца канец: %1

en: requested size: %1 (%2)
be: запытваецца памер: %1 (%2)

en: requested start: %1
be: запытваецца пачатак: %1

en: resize/move %1
be: змяніць памер/перамясціць %1

en: resize/move partition
be: змяніць памер/перамясціць раздзел

en: rollback failed file system move
be: не ўдалося адрабіць перамяшчэнне файлавай сістэмы

en: rollback last change to the partition
be: адвярнуць апошнюю змену раздзела

en: run simulation
be: запусціць сімуляцыю

en: set partition type on %1
be: прызначыць тып раздзела на %1

en: shrink encryption volume
be: аб'ём сціснутага шыфравання

en: shrink file system
be: паменшыць памер файлавай сістэмы

en: shrink partition from %1 to %2
be: паменшыць раздзел з %1 да %2

en: size of the partition is changing for a move only step
be: памер раздзела змяняецца толькі на крок

en: size: %1 (%2)
be: памер: %1 (%2)

en: source partition contains open LUKS encryption for a file system copy only step
be: зыходны раздзел змяшчае адкрытае шыфраванне LUKS толькі для кроку капіявання файлавай сістэмы

en: start of the partition is changing for a resize only step
be: пачатак раздзела змяняецца толькі для кроку змены памеру

en: start: %1
be: пачатак: %1

en: the destination is smaller than the source partition
be: раздзел прызначэння меншы за зыходны раздзел

en: the new partition size is larger or the same for a shrink only step
be: новы памер раздзела большы або такі самы для кроку сціскання

en: unallocated
be: неразмеркавана

en: unformatted
be: нефарматавана

en: unknown
be: невядома

en: unrecognized
be: нераспазнана

en: unused
be: не выкарыстана

en: update %1 entry
be: абнавіць элемент %1

en: update boot sector of %1 file system on %2
be: абнаўленне загрузачнага сектара файлавай сістэмы %1 на %2

en: used
be: выкарыстана

en: using internal algorithm
be: выкарыстанне ўнутранага алгарытму

en: using libparted
be: выкарыстанне libparted
