mate-calc 1.26.0 - en to be translation catalogue (380 entries)

en:  in
be:  у

en: %s%%s
be: %%s %s

en: 16-bit
be: 16 бітаў

en: 32-bit
be: 32 біты

en: 64-bit
be: 64 біты

en: 8-bit
be: 8 бітаў

en: Absolute Value
be: Абсалютнае значэнне

en: Absolute value [|]
be: Абсалютнае значэнне [|]

en: Accuracy value
be: Узровень дакладнасці

en: Acres
be: Акр

en: Add [+]
be: Складанне [+]

en: Additional Functions
be: Дадатковыя функцыі

en: Algerian Dinar
be: Алжырскі дынар

en: Angle
be: Вугал

en: Angle units
be: Адзінкі вымярэння вуглоў

en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
be: Уласныя параметры праграмы:
      -s, --solve <раўнанне>         Рашыць раўнанне

en: Area
be: Плошча

en: Argument --solve requires an equation to solve
be: Аргумент --solve патрабуе раўнання для рашэння

en: Argument not defined for zero
be: Аргумент нуля не вызначаны

en: Astronomical Units
be: Астранамічная адзінка

en: Australian Dollar
be: Аўстралійскі даляр

en: Automatic
be: Аўтаматычны

en: Bahraini Dinar
be: Бахрэйнскі дынар

en: Binary
be: Двайковы

en: Boolean AND
be: Булева "І"

en: Boolean AND is only defined for positive integers
be: Булева аперацыя "І" мае сэнс толькі для неадмоўных цэлых лікаў

en: Boolean Exclusive OR
be: Булева строгае "Ці"

en: Boolean NOT
be: Булева "Не"

en: Boolean NOT is only defined for positive integers
be: Булева аперацыя "Не" мае сэнс толькі для неадмоўных цэлых лікаў

en: Boolean OR
be: Булева "Ці"

en: Boolean OR is only defined for positive integers
be: Булева аперацыя "ЦІ" мае сэнс толькі для неадмоўных цэлых лікаў

en: Boolean XOR is only defined for positive integers
be: Булева аперацыя строгага "Ці" мае сэнс толькі для неадмоўных цэлых лікаў

en: Botswana Pula
be: Пула Батсваны

en: Brazilian Real
be: Бразільскі рэал

en: Brunei Dollar
be: Брунейскі даляр

en: Bulgarian Lev
be: Балгарскі леў

en: Button mode
be: Рэжым кнопак

en: CFA Franc
be: Афрыканскі франк

en: C_alculate
be: _Палічыць

en: Cables
be: Кабельтаў

en: Calculate Result
be: Палічыць вынік

en: Calculating
be: Падлік

en: Calculator
be: Калькулятар

en: Canadian Dollar
be: Канадскі даляр

en: Ceiling
be: Столь

en: Celsius
be: Паводле Цэльсія

en: Centimeters
be: Сантыметр

en: Ch_aracter:
be: _Знак:

en: Chilean Peso
be: Чылійскае песа

en: Chinese Yuan
be: Кітайскі юань

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear Display [Escape]
be: Ачысціць экран [Escape]

en: Colombian Peso
be: Калумбійскае песа

en: Complex argument
be: Камплексны аргумент

en: Complex conjugate
be: Камплексны спалучаны лік

en: Cosine
be: Косінус

en: Croatian Kuna
be: Харвацкая куна

en: Ctrm
be: ТАтр

en: Cubic Meters
be: Кубічны метр

en: Currency
be: Валюта

en: Currency of the current calculation
be: Валюта дзейнага разліку

en: Currency to convert the current calculation into
be: Валюта для канверсіі дзейнага разліку

en: Czech Koruna
be: Чэшская крона

en: Danish Krone
be: Дацкая крона

en: Days
be: Дзень

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Decimal point
be: Межнік дзесятковага дробу

en: Degrees
be: Градусы

en: Displayed value not an integer
be: Значэнне на экране не цэлае

en: Divide [/]
be: Дзяленне [/]

en: Division by zero is undefined
be: Дзяленне на нуль не вызначана

en: Duration
be: Час

en: End Group [)]
be: Закрыць дужку [)]

en: Engineering
be: Інжынерны

en: Estonian Kroon
be: Эстонская крона

en: Euler’s Number
be: Канстанта Эйлера

en: Euro
be: Еўра

en: Exponent
be: Экспанента

en: Exponent [^ or **]
be: Экспанента [^ ці **]

en: Factorial
be: Фактарыял

en: Factorial [!]
be: Фактарыял [!]

en: Factorize
be: Раскладанне на множнікі

en: Factorize [Ctrl+F]
be: Раскладанне на множнікі [Ctrl+F]

en: Farenheit
be: Градус Фарэнгейта

en: Fathoms
be: Марская сажань

en: Feet
be: Фут

en: Fixed
be: Фіксаваны

en: Floor
be: Падлога

en: Fractional Component
be: Дробавая частка

en: Function '%s' is not defined
be: Функцыя "%s" не азначана

en: Fv
be: ПрЗн

en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
be: Параметры GTK+:
      --class=КЛАС                    Клас праграмы для кіраўніка вокнаў
      --name=НАЗВА                    Назва праграмы для кіраўніка вокнаў
      --screen=ЭКРАН                  Патрэбны экран X-сістэмы
      --sync                          Сінхронна выконваць запыты X-сістэмы
      --gtk-module=МОДУЛІ             Загрузка дадатковых модуляў GTK+
      --g-fatal-warnings              Лічыць усе перасцярогі непапраўнымі

en: Gallons
be: Галон

en: Gradians
be: Грады

en: Grams
be: Грам

en: Hectares
be: Гектар

en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
be: Даведачныя параметры:
      -v, --version                   Паказаць версію выдання
      -h, -?, --help                  Паказаць спіс даведачных параметраў
      --help-all                      Паказаць спіс усіх даведачных параметраў
      --help-gtk                      Паказаць параметры GTK+

en: Hexadecimal
be: Шаснаццатковы

en: Hong Kong Dollar
be: Ганконгскі даляр

en: Hours
be: Гадзіна

en: Hungarian Forint
be: Венгерскі форынт

en: Hyperbolic Cosine
be: Гіпербалічны косінус

en: Hyperbolic Sine
be: Гіпербалічны сінус

en: Hyperbolic Tangent
be: Гіпербалічны тангенс

en: Icelandic Krona
be: Ісландская крона

en: Imaginary Component
be: Уяўная частка

en: Inches
be: Цалі

en: Indian Rupee
be: Індыйская рупія

en: Indicates whether any trailing zeroes after the numeric point should be shown in the display value.
be: Ці трэба паказваць нязначныя канцавыя нулі пасля коскі.

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
be: Ці трэба паказваць для вялікіх лікаў знакі-межнікі тысячных разрадаў.

en: Indonesian Rupiah
be: Інданезійская рупія

en: Insert Character
be: Уставіць знак

en: Insert Character Code
be: Уставіць код знака

en: Integer Component
be: Цэлая частка

en: Inverse
be: Адваротны лік

en: Inverse [Ctrl+I]
be: Адваротны лік [Ctrl+I]

en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
be: Адваротны косінус не вызначаны для значэнняў па-за дыяпазонам [-1, 1]

en: Inverse hyperbolic cosine is undefined for values less than one
be: Адваротны гіпербалічны косінус не вызначаны для значэнняў, меншых за адзінку

en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
be: Адваротны сінус не вызначаны для значэнняў па-за дыяпазонам [-1, 1]

en: Iranian Rial
be: Іранскі рыял

en: Israeli New Shekel
be: Ізраільскі новы шэкель

en: Japanese Yen
be: Японская іена

en: Kazakhstani Tenge
be: Казахстанскі тэнге

en: Kelvin
be: Паводле Кельвіна

en: Kilograms
be: Кілаграм

en: Kilometers
be: Кіламетр

en: Kuwaiti Dinar
be: Кувейцкі дынар

en: Latvian Lats
be: Латвійскі лат

en: Length
be: Даўжыня

en: Libyan Dinar
be: Лівійскі дынар

en: Light Years
be: Светлавы год

en: Lithuanian Litas
be: Літоўскі літ

en: Litres
be: Літр

en: Logarithm
be: Лагарыфм

en: Logarithm of zero is undefined
be: Лагарыфм нуля не вызначаны

en: MATE Calculator
be: Калькулятар MATE

en: Malaysian Ringgit
be: Малайзійскі рынгіт

en: Malformed expression
be: Выраз хібнай формы

en: Malformed expression at token '%s'
be: Выраз хібнай формы ў токене "%s"

en: Mauritian Rupee
be: Маўрыкійская рупія

en: Memory
be: Памяць

en: Meters
be: Метр

en: Mexican Peso
be: Мексіканскае песа

en: Microlitres
be: Мікралітр

en: Micrometers
be: Мікраметр

en: Microseconds
be: Мікрасекунда

en: Miles
be: Міля

en: Millilitres
be: Мілілітр

en: Millimeters
be: Міліметры

en: Milliseconds
be: Мілісекунда

en: Minutes
be: Хвіліна

en: Modulus divide
be: Дзяленне па модулі

en: Modulus division is only defined for integers
be: Дзяленне па модулю вызначана толькі для цэлых лікаў

en: Multiply [*]
be: Множанне [*]

en: Nanometers
be: Нанаметры

en: Natural Logarithm
be: Натуральны лагарыфм

en: Nautical Miles
be: Марская міля

en: Need an integer to factorize
be: Раскладанне на множнікі прыдатна толькі для цэлых лікаў

en: Nepalese Rupee
be: Непальская рупія

en: New Romanian Leu
be: Новы румынскі лей

en: New Turkish Lira
be: Новая турэцкая ліра

en: New Zealand Dollar
be: Новазеландскі долар

en: No redo history
be: Журнал паўтору аперацый адсутнічае

en: No sane value to bitwise shift
be: Няма значэння, для якога можна было б ужыць пабітавы зрух

en: No sane value to store
be: Няма значэння, якое б можна было запомніць

en: No undo history
be: Журнал адраблення аперацый адсутнічае

en: Norwegian Krone
be: Нарвежская крона

en: Number _Format:
be: _Фармат лікаў:

en: Number format
be: Фармат лікаў

en: Numeric Base
be: Аснова сістэмы злічэння

en: Octal
be: Васьмярковы

en: Omani Rial
be: Аманскі рыял

en: Ones' Complement
be: Дапаўненне да адзінкі

en: Ounces
be: Унцыя

en: Overflow. Try a bigger word size
be: Перапаўненне. Паспрабуйце павялічыць памер слова.

en: Pakistani Rupee
be: Пакістанская рупія

en: Parsecs
be: Парсек

en: Percentage [%]
be: Адсоткі [%]

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
be: Арыфметычныя, навуковыя і фінансавыя разлікі

en: Peruvian Nuevo Sol
be: Перуанскі новы соль

en: Philippine Peso
be: Філіпінскае песа

en: Pi [Ctrl+P]
be: Пі [Ctrl+P]

en: Pints
be: Пінта

en: Pmt
be: ППл

en: Polish Zloty
be: Польскі злоты

en: Pound Sterling
be: Фунт стэрлінгаў

en: Pounds
be: Фунт

en: Preferences
be: Настáўленні

en: Pv
be: БгЗн

en: Qatari Riyal
be: Катарскі рыял

en: Quarts
be: Кварта

en: Radians
be: Радыяны

en: Rankine
be: Градус Ранкіна

en: Rate
be: Стаўка

en: Real Component
be: Рэчаісная частка

en: Root [Ctrl+R]
be: Здабыванне кораня [Ctrl+R]

en: Round
be: Акругленне

en: Russian Rouble
be: Расійскі рубель

en: Saudi Riyal
be: Саўдаўскі рыял

en: Scientific
be: Навуковы

en: Scientific Exponent
be: Навуковая экспанента

en: Scientific exponent [Ctrl+E]
be: Навуковая экспанента [Ctrl+E]

en: Seconds
be: Секунда

en: Shift Left
be: Зрух улева

en: Shift Right
be: Зрух управа

en: Shift is only possible on integer values
be: Зрух прыдатны толькі для цэлых лікаў

en: Show %d decimal _places
be: Паказваць %d разрадаў пасля _коскі

en: Show History
be: Паказаць гісторыю

en: Show Thousands Separators
be: Паказваць знакі-межнікі тысячаў

en: Show Trailing Zeroes
be: Паказваць нязначныя канцавыя нулі

en: Show _thousands separators
be: Паказваць знак-межнік _тысячаў

en: Show trailing _zeroes
be: Паказваць _нязначныя канцавыя нулі

en: Sign
be: Сігнум

en: Sine
be: Сінус

en: Singapore Dollar
be: Сінгапурскі долар

en: Source currency
be: Арыгінальная валюта

en: Source units
be: Арыгінальная сістэма вымярэння

en: South African Rand
be: Паўднёваафрыканскі ранд

en: South Korean Won
be: Паўднёвакарэйская вона

en: Square Centimeters
be: Квадратны сантыметр

en: Square Meters
be: Квадратны метр

en: Square Millimeters
be: Квадратны міліметр

en: Square [Ctrl+2]
be: Квадрат [Ctrl+2]

en: Square root [Ctrl+R]
be: Здабыванне квадратнага кораня [Ctrl+R]

en: Sri Lankan Rupee
be: Рупія Шры-Ланкі

en: Start Group [(]
be: Адкрыць дужку [(]

en: Store
be: Запомніць

en: Subscript
be: Ніжні індэкс

en: Subscript mode [Alt]
be: Ніжні індэкс [Alt]

en: Subtract [-]
be: Адніманне [-]

en: Superscript
be: Верхні індэкс

en: Superscript mode [Ctrl]
be: Верхні індэкс [Ctrl]

en: Swedish Krona
be: Шведская крона

en: Swiss Franc
be: Швейцарскі франк

en: Switch conversion units
be: Пераключыць кірунак канверсіі

en: T&T Dollar (TTD)
be: Долар Трынідада і Табага

en: Tangent
be: Тангенс

en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
be: Тангенс не вызначаны для вуглоў з перыядам π (180°), пачынаючы з π∕2 (90°)

en: Target currency
be: Мэтавая валюта

en: Target units
be: Мэтавая сістэма вымярэння

en: Temperature
be: Тэмпература

en: Term
be: Тэрмін

en: Thai Baht
be: Тайскі бат

en: The angle units to use
be: Адзінкі вымярэння вуглоў

en: The button mode
be: Рэжым кнопак

en: The format to display numbers in
be: Фармат паказу лікаў

en: The number of digits displayed after the numeric point
be: Колькасць лічбаў пасля дробнай часткі

en: The numeric base
be: Аснова сістэмы злічэння

en: The power of zero is undefined for a negative exponent
be: Узвядзенне нуля ў ступень не вызначана для адмоўнай экспаненты

en: The size of the words used in bitwise operations
be: Памер слова пры выкананні пабітавых аперацый

en: Tonnes
be: Тона

en: Tunisian Dinar
be: Туніскі дынар

en: Two's Complement
be: Дапаўненне да двойкі

en: UAE Dirham
be: Дырхам ААЭ

en: US Dollar
be: Даляр ЗША

en: Unable to open help file
be: Не выйшла адкрыць файл даведкі

en: Undo
be: Адрабіць

en: Undo [Ctrl+Z]
be: Адрабіць назад [Ctrl+Z]

en: Units of the current calculation
be: Адзінка вымярэння для дзейных разлікаў

en: Units to convert the current calculation into
be: Адзінка вымярэння для канверсіі дзейных разлікаў

en: Unknown argument '%s'
be: Невядомы аргумент "%s"

en: Unknown conversion
be: Невядомы тып канверсіі

en: Unknown variable '%s'
be: Невядомая зменная "%s"

en: Uruguayan Peso
be: Уругвайскае песа

en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
be: Правілы карыстання:
      %s — Праграма для матыматычных разлікаў

en: Venezuelan Bolívar
be: Венесуэльскі балівар

en: Volume
be: Гучнасць

en: Weight
be: Вага

en: Word _size:
be: _Памер слова:

en: Word size
be: Памер слова

en: Yards
be: Ярд

en: Years
be: Год

en: _About
be: _Пра аплет

en: _Advanced
be: _Адмысловы

en: _Angle units:
be: Адзінка вымярэння _вуглоў:

en: _Basic
be: _Просты

en: _Calculator
be: _Калькулятар

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Contents
be: _Змесціва

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: _Financial
be: _Фінансавы

en: _Help
be: _Даведка

en: _Insert
be: _Уставіць

en: _Mode
be: _Рэжым

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Preferences
be: _Настáўленні

en: _Programming
be: _Для праграмавання

en: _Quit
be: _Выйсці

en: _Redo
be: _Вярнуць

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: _View
be: _Выгляд

[ctx: unit-format]
en: %s L
be: %s л

[ctx: unit-format]
en: %s T
be: %s т

[ctx: unit-format]
en: %s acres
be: %s акраў

[ctx: unit-format]
en: %s au
be: %s а.а.

[ctx: unit-format]
en: %s cb
be: %s кабельтавых

[ctx: unit-format]
en: %s cm
be: %s см

[ctx: unit-format]
en: %s cm²
be: %s см²

[ctx: unit-format]
en: %s days
be: %s дзён

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
be: %s градусаў

[ctx: unit-format]
en: %s ft
be: %s футаў

[ctx: unit-format]
en: %s ftm
be: %s марскіх сажняў

[ctx: unit-format]
en: %s g
be: %s г

[ctx: unit-format]
en: %s gal
be: %s галонаў

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
be: %s градаў

[ctx: unit-format]
en: %s ha
be: %s га

[ctx: unit-format]
en: %s hours
be: %s гадзін

[ctx: unit-format]
en: %s in
be: %s цаляў

[ctx: unit-format]
en: %s kg
be: %s кг

[ctx: unit-format]
en: %s km
be: %s км

[ctx: unit-format]
en: %s lb
be: %s фунтаў

[ctx: unit-format]
en: %s ly
be: %s св.г.

[ctx: unit-format]
en: %s m
be: %s м

[ctx: unit-format]
en: %s mL
be: %s мл

[ctx: unit-format]
en: %s mi
be: %s міляў

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
be: %s хвілін

[ctx: unit-format]
en: %s mm
be: %s мм

[ctx: unit-format]
en: %s mm²
be: %s мм²

[ctx: unit-format]
en: %s ms
be: %s мс

[ctx: unit-format]
en: %s m²
be: %s м²

[ctx: unit-format]
en: %s m³
be: %s м³

[ctx: unit-format]
en: %s nm
be: %s нм

[ctx: unit-format]
en: %s oz
be: %s унцый

[ctx: unit-format]
en: %s pc
be: %s пс

[ctx: unit-format]
en: %s pt
be: %s пінтаў

[ctx: unit-format]
en: %s qt
be: %s квартаў

[ctx: unit-format]
en: %s radians
be: %s радыянаў

[ctx: unit-format]
en: %s s
be: %s с

[ctx: unit-format]
en: %s yd
be: %s ярдаў

[ctx: unit-format]
en: %s years
be: %s гадоў

[ctx: unit-format]
en: %s μL
be: %s мкл

[ctx: unit-format]
en: %s μm
be: %s мкм

[ctx: unit-format]
en: %s μs
be: %s мкс

[ctx: unit-symbols]
en: K
be: К

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
be: акр,акры,акраў

[ctx: unit-symbols]
en: au
be: а.а.

[ctx: unit-symbols]
en: cable,cables,cb
be: кабельтаў,кабельтавы,кабельтавых

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
be: сантыметр,сантыметры,сантыметраў,см

[ctx: unit-symbols]
en: cm²
be: см²

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
be: дзень,дні,дзён

[ctx: unit-symbols]
en: degC,˚C
be: ˚C

[ctx: unit-symbols]
en: degF,˚F
be: ˚F

[ctx: unit-symbols]
en: degR,˚R,˚Ra
be: ˚R,˚Ra

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
be: градус,градусы,градусаў,°

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
be: марская сажань,марскія сажні,марскіх сажняў

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
be: фут,футы,футаў

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
be: галон,галоны,галонаў

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
be: град,грады,градаў,град

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
be: грам,грамы,грамаў,г

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
be: гектар,гектары,гектараў,га

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
be: гадзіна,гадзіны,гадзін

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
be: цаля,цалі,цаляў

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
be: кілаграм,кілаграмы,кілаграмаў,кг

[ctx: unit-symbols]
en: kilometer,kilometers,km,kms
be: кіламетр,кіламетры,кіламетраў,км

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
be: светлавы год,светлавыя гады,светлавых гадоў,св.г.

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
be: літр,літры,літраў,л

[ctx: unit-symbols]
en: meter,meters,m
be: метр,метры,метраў,м

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
be: мікраметр,мікраметры,мікраметраў,мкм

[ctx: unit-symbols]
en: microsecond,microseconds,us,μs
be: мікрасекунда,мікрасекунды,мікрасекунд,мікрасекундаў,мкс

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
be: міля,мілі,міль,міляў

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
be: мілілітр,мілілітры,мілілітраў,мл,см³

[ctx: unit-symbols]
en: millimeter,millimeters,mm
be: міліметр,міліметры,міліметраў,мм

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
be: мілісекунда,мілісекунды,мілісекунд,мілісекундаў,мс

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
be: хвіліна,хвіліны,хвілін

[ctx: unit-symbols]
en: mm²
be: мм²

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
be: мікралітр,мікралітры,мікралітраў,мм³,мкл

[ctx: unit-symbols]
en: m²
be: м²

[ctx: unit-symbols]
en: m³
be: м³

[ctx: unit-symbols]
en: nanometer,nanometers,nm
be: нанаметр,нанаметры,нанаметраў,нм

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
be: унцыя,унцыі,унцый

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
be: парсек,парсекі,парсекаў,пс,пк

[ctx: unit-symbols]
en: pint,pints,pt
be: пінта,пінты,пінтаў

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
be: фунт,фунты,фунтаў

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
be: кварта,кварты,кварт,квартаў

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
be: радыян,радыяны,радыянаў,рад

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
be: секунда,секунды,секунд,секундаў,с

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
be: тона,тоны,тон,тонаў,т

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
be: ярд,ярды,ярдаў

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
be: год,гады,гадоў
