thunar.xfce-4-20 - en to be translation catalogue (747 entries)

en: %A at %X
be: %A на %X

en: %d folder | %d folders
be[0]: %d каталог
be[1]: %d каталогі
be[2]: %d каталогаў
be[3]: %d каталогаў

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
be[0]: %dх%d піксель
be[1]: %dх%d пікселі
be[2]: %dх%d пікселяў
be[3]: %dх%d пікселяў

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
be[0]: %lu гадзіна засталася (%s/sec)
be[1]: %lu гадзіны засталіся (%s/sec)
be[2]: %lu гадзін засталося (%s/sec)
be[3]: %lu гадзін засталося (%s/sec)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
be[0]: %lu хвіліна засталася (%s/sec)
be[1]: %lu хвіліны засталіся (%s/sec)
be[2]: %lu хвілін засталося (%s/sec)
be[3]: %lu хвілін засталося (%s/sec)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
be[0]: %lu секунда засталася (%s/sec)
be[1]: %lu секунды засталіся (%s/sec)
be[2]: %lu секунд засталося (%s/sec)
be[3]: %lu секунд засталося (%s/sec)

en: %s (copy %u)
be: %s (капіяванне %u)

en: %s (copy %u)%s
be: %s (капіяванне %u)%s

en: %s - Properties
be: Уласцівасці - %s

en: %s of %s
be: %s з %s

en: %s on %s
be: %s у %s

en: %x at %X
be: %x на %X

en: (some contents unreadable)
be: (змесціва немагчыма прачытаць)

en: 0 items
be: 0 аб'ектаў

en: 128px
be: 128 пікселяў

en: 160px
be: 160 пікселяў

en: 16px
be: 16 пікселяў

en: 192px
be: 192 пікселі

en: 24px
be: 24 пікселі

en: 256px
be: 256 пікселяў

en: 32px
be: 32 пікселі

en: 48px
be: 48 пікселяў

en: 64px
be: 64 пікселі

en: 96px
be: 96 пікселяў

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
be: <a href="volman-config:">Наладзіць</a> кіраванне рухомымі носьбітамі,
     прыладамі і дыскамі.

en: A destination directory must be specified
be: Патрэбна вызначыць каталог прызначэння

en: A widget to display in place of the usual page label
be: Віджэт, які адлюстроўваецца на месцы адмеціны старонкі

en: About Templates
be: Пра шаблоны

en: Acc_ess:
be: Дос_туп:

en: Acce_ss:
be: Дос_туп:

en: Accessed:
be: Апошні доступ:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
be: Назва "%s" набытая на шыне паведамленняў сеанса

en: Acquired the session message bus '%s'
be: Набытая шына паведамленняў сеанса "%s"

en: Add a new custom action.
be: Дадаць новае адвольнае дзеянне.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
be[0]: Дадаць абраны каталог на бакавую панэль хуткага доступу
be[1]: Дадаць абраныя каталогі на бакавую панэль хуткага доступу
be[2]: Дадаць абраныя каталогі на бакавую панэль хуткага доступу
be[3]: Дадаць абраныя каталогі на бакавую панэль хуткага доступу

en: Advanced
be: Дадаткова

en: All Files
be: Усе файлы

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
be: Усе файлы з гэтага каталога будуць з'яўляцца ў меню "Стварыць дакумент".

en: Allow this file to _run as a program
be: Дазволіць запу_скаць гэты файл як праграму

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
be: Дазвол на запуск ненадзейных праграм можа пашкодзіць бяспецы вашай сістэмы.

en: Always
be: Заўсёды

en: Aperture Value:
be: Значэнне аб'ектыва:

en: Appearance Conditions
be: Умовы выгляду

en: Appears if selection contains:
be: З'яўляецца, калі ў абраным:

en: Apply recursively?
be: Ужыць рэкурсіўна?

en: Apply to Folder Only
be: Ужыць толькі для каталога

en: Apply to Folder and Contents
be: Ужыць для каталога і яго змесціва

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
be: Сапраўды жадаеце назаўсёды
    выдаліць "%s"?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
be: Сапраўды хочаце выдаліць
    дзеянне "%s"?

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
be: Сапраўды хочаце забыцца на "%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
be[0]: Вы ўпэўненыя, што хочаце назаўсёды выдаліць %u абраны файл?
be[1]: Вы ўпэўненыя, што хочаце назаўсёды выдаліць %u абраныя файлы?
be[2]: Вы ўпэўненыя, што хочаце назаўсёды выдаліць %u абраных файлаў?
be[3]: Вы ўпэўненыя, што хочаце назаўсёды выдаліць %u абраных файлаў?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
be: Сапраўды хочаце выдаліць "%s"?

en: Are you sure you want to open all folders?
be: Сапраўды хочаце адкрыць усе каталогі?

en: Arran_ge Items
be: Раз_меркаванне аб'ектаў

en: Ask every time
be: Пытацца заўсёды

en: At least one filename must be specified
be: Не менш, чым адна назва файла павінна быць вызначаная

en: At least one source filename must be specified
be: Не менш, чым адна назва крыніцы павінна быць вызначаная

en: Audio Files
be: Аўдыяфайлы

en: Authentication is required to run Thunar as root.
be: Для запуску Thunar ад root патрабуецца аўтэнтыфікацыя.

en: Automatically _expand columns as needed
be: Аўтаматычна па_шыраць слупкі, калі патрэбна

en: Basic
be: Базавыя

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Browse Network
be: Агляд сеткі

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
be: Прагляд усіх лакальных і адлеглых дыскаў і каталогаў, даступных з гэтага камп’ютара

en: Browse local network connections
be: Прагляд лакальных сеткавых злучэнняў

en: Browse the computer
be: Аглядзець камп’ютар

en: Browse the file system
be: Прагляд файлавай сістэмы

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
be: Аглядзець файлавую сістэму, каб абраць праграму для адкрыцця файлаў тыпу "%s".

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
be: Аглядзець файлавую сістэму з мэтай абраць праграму для гэтага дзеяння.

en: Browse the filesystem with the file manager
be: Агляд файлавай сістэмы кіраўніком файлаў

en: Bulk Rename
be: Шматлікая змена назвы

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
be: Шматлікая змена назвы - змена назвы мноства файлаў запар

en: By D_eletion Date
be: Па даце _выдалення

en: By _Name
be: Па _назве

en: By _Size
be: Па _памеры

en: By _Type
be: Па _тыпу

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
be: Па прадвызначаным наладам слупкі будуць аўтаматычна
    пашырацца, калі гэта патрэбна для таго, каб тэкст быў
    бачным. Калі ж вам не падабаюцца гэтыя паводзіны, ніжэй
    можна вызначыць фіксаваную шырыню для слупкоў.

en: C_ase Sensitive Search
be: Пошук з у_лікам рэгістру

en: C_reate
be: Ст_варыць

en: Calculating...
be: Падлік...

en: Calculation aborted
be: Падлік скасаваны

en: Camera
be: Камера

en: Camera Brand:
be: Вытворца камеры:

en: Camera Model:
be: Мадэль камеры:

en: Cancelling...
be: Скасаванне…

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
be: Немагчыма пераўтварыць назву файла "%s" паводле лакальнага кадавання

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
be: Змяніць прадвызначаную праграму для файлаў тыпу "%s" на абраную.

en: Change the visibility of this window's menubar
be: Адлюстраванне панэлі меню

en: Change the visibility of this window's statusbar
be: Адлюстраванне панэлі статусу

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
be: Абярыце праграму, якая прадвызначана будзе выкарыстоўвацца для адкрыцця абранага файла

en: Choose another application with which to open the selected file
be: Выбраць іншую праграму, у якой адкрыць абраны файл

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
be: Абярыце парадак, у якім будзе з’яўляцца
    інфармацыя ў рэжыме падрабязнага спіса.

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear the file list below
be: Ачысціць спіс файлаў

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
be: Ачысьціць скарот клявішы для гэтага дзеяньня.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
be: Пстрыкніце сюды, каб аўтаматычна выправіць правы на каталогі.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
be: Пстрыкніце сюды, каб скасаваць падлік агульнага памеру каталога.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
be: Пстрыкніце сюды, каб убачыць дакументацыю пра  змену назвы.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
be: Пстрыкніце гэтую кнопку, каб абраць значок, які будзе адлюстроўвацца ў кантэкстным меню ў дадатак да назвы, вызначанай вышэй.

en: Close _All Windows
be: Закрыць ус_е вокны

en: Close all Thunar windows
be: Закрыць усе вокны Thunar

en: Close tab
be: Закрыць укладку

en: Close this folder
be: Закрыць гэты каталог

en: Close this window
be: Закрыць гэтае акно

en: Collecting files...
be: Адбываецца збор файлаў...

en: Column Sizing
be: Памер слупкоў

en: Command not configured
be: Загад неналаджаны

en: Command:
be: Загад:

en: Comment:
be: Каментар:

en: Compact View
be: Кампактны выгляд

en: Compact directory listing
be: Кампактны спіс каталогаў

en: Compact view
be: Кампактны выгляд

en: Compressing files...
be: Сцісканне файлаў...

en: Computer
be: Камп'ютар

en: Con_vert to:
be: Пера_ўтварыць у:

en: Configure Columns in the Detailed List View
be: Наладзіць слупкі для рэжыму падрабязнага спіса

en: Configure _Columns...
be: Наладзіць _слупкі...

en: Configure the Thunar file manager
be: Наладзіць кіраўніка файлаў

en: Configure the columns in the detailed list view
be: Наладзіць выгляд слупкоў у рэжыме падрабязнага спіса

en: Confirm to replace files
be: Пацвердзіце замену файлаў

en: Context Menu
be: Кантэкстнае меню

en: Copy _Anyway
be: _Усё адно капіяваць

en: Copy _Here
be: Скапіяваць _сюды

en: Copy the selection
be: Скапіяваць вылучанае

en: Copying files to "%s"...
be: Капіяванне файлаў у "%s"...

en: Copying files...
be: Капіяванне файлаў...

en: Correct _folder permissions
be: Выправіць правы на _каталог

en: Correct _folder permissions...
be: Выправіць правы на _каталог...

en: Correct folder permissions automatically?
be: Выправіць правы на каталогі аўтаматычна?

en: Could not delete file "%s": %s
be: Немагчыма выдаліць файл "%s": %s

en: Could not find "%s"
be: Не атрымалася знайсці "%s"

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
be: Не атрымалася перамясціць "%s" . Збор файлаў для капіявання...

en: Could not restore "%s"
be: Немагчыма аднавіць "%s"

en: Create Action
be: Стварыць дзеянне

en: Create Document from template "%s"
be: Стварыць дакумент, узяўшы за ўзор "%s"

en: Create New File
be: Стварыць новы файл

en: Create New Folder
be: Стварыць новы каталог

en: Create _Document
be: Стварыць дак_умент

en: Create _Folder...
be: Стварыць _каталог...

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
be[0]: Стварыць спасылку на абраны файл на працоўным стале
be[1]: Стварыць спасылкі на абраныя файлы на працоўным стале
be[2]: Стварыць спасылкі на абраныя файлы на працоўным стале
be[3]: Стварыць спасылкі на абраныя файлы на працоўным стале

en: Create a new document from a template
be: Стварыць дакумент па шаблоне

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
be[0]: Стварыць сімвалічную спасылку для абранага файла
be[1]: Стварыць сімвалічныя спасылкі для абраных файлаў
be[2]: Стварыць сімвалічныя спасылкі для абраных файлаў
be[3]: Стварыць сімвалічныя спасылкі для абраных файлаў

en: Create an empty folder within the current folder
be: Стварыць пусты каталог у гэтым каталозе

en: Created:
be: Дата стварэння:

en: Creating directories...
be: Стварэнне каталогаў...

en: Creating files...
be: Стварэнне файлаў...

en: Creating symbolic links in "%s"...
be: Стварэнне сімвалічных спасылак у "%s"...

en: Cu_t
be: Вы_разаць

en: Current
be: Бягучы

en: Custom
be: Адвольна

en: Custom Actions
be: Адвольныя дзеянні

en: Cut the selection
be: Выразаць вылучанае

en: Date
be: Дата

en: Date Accessed
be: Час доступу

en: Date Created
be: Дата стварэння

en: Date Deleted
be: Дата выдалення

en: Date Modified
be: Час змены

en: Date Picture Taken
be: Дата атрымання выявы

en: Date Taken:
be: Дата атрымання:

en: Default Application
be: Прадвызначаная праграма

en: Delete all files and folders in the Trash
be: Выдаліць усе файлы і каталогі са сметніцы

en: Delete saved view settings for this folder
be: Выдаліць налады выгляду для гэтага каталога

en: Delete the currently selected action.
be: Выдаліць абранае дзеянне.

en: Deleted:
be: Выдалена:

en: Deleting files...
be: Выдаленне файлаў...

en: Description:
be: Апісанне:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
be[0]: Працоўны стол (стварыць спасылку)
be[1]: Працоўны стол (стварыць спасылкі)
be[2]: Працоўны стол (стварыць спасылкі)
be[3]: Працоўны стол (стварыць спасылкі)

en: Detac_h Tab
be: Адмацаваць _укладку

en: Detailed directory listing
be: Падрабязны спіс змесціва каталога

en: Details view
be: Падрабязны выгляд

en: Devices
be: Прылады

en: Disabled
be: Выключана

en: Display
be: Выгляд

en: Display Thunar user manual
be: Адлюстроўвае дапаможнік

en: Display folder content in a compact list view
be: Адлюстроўваць змесціва каталога як кампактны спіс

en: Display folder content in a detailed list view
be: Адлюстроўваць змесціва каталога як падрабязны спіс

en: Display folder content in an icon view
be: Адлюстроўваць змесціва каталога ў выглядзе значкоў

en: Display information about Thunar
be: Адлюстроўвае звесткі пра Thunar

en: Display information about Thunar Bulk Rename
be: Адлюстроўваць звесткі пра сродак змены назвы ў Thunar

en: Display the contents of the trash can
be: Адлюстраваць змесціва сметніцы

en: Display the trash can
be: Адлюстраваць змесціва сметніцы

en: Do _not ask me again
be: Больш н_е пытацца

en: Do _not display this message again
be: Б_ольш не паказваць гэта

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
be: Хочаце ўжыць вашыя змены рэкурсіўна для
    ўсіх файлаў і падкаталогаў?

en: Do you want to create it?
be: Хочаце стварыць?

en: Do you want to overwrite it?
be: Хочаце перазапісаць?

en: Do you want to permanently delete it?
be: Хочаце назаўсёды выдаліць?

en: Do you want to skip it?
be: Хочаце прамінуць?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
be: Хочаце прамінуць гэты файл і працягваць змяняць назвы астатніх файлаў?

en: Don't unload the plugin from memory
be: Не выгружаць убудову з памяці

en: Draw frames around thumbnails
be: Маляваць рамкі вакол мініяцюр

en: Edit Action
be: Рэдагаваць дзеянне

en: Edit the currently selected action.
be: Рэдагаваць абранае дзеянне.

en: Eject the selected device
be: Выняць абраную прыладу

en: Ejecting device
be: Вызваленне прылады

en: Emblems
be: Эмблемы

en: Emptying the Trash...
be: Ачыстка сметніцы...

en: Enable _Volume Management
be: Уключыць кіраванне н_осьбітамі

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
be: Уключыце гэты параметр, калі хочаце, каб падчас запуску дзеяння быў бачны курсор чакання. Гэта рэкамендавана, калі ў вашым кіраўніку акон уключаная абарона ад перахопу фокусу.

en: End element handler called while in root context
be: Быў выкліканы апрацоўнік канцавога элемента ў кантэксце root

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
be: Увядзіце спіс шаблонаў, якія будуць выкарыстоўвацца для вызначэння ўжывання гэтага дзеяння для абранага файла. Калі вы вызначыце больш за адзін узор, вы мусіце размежаваць іх коскай (напрыклад, *.txt;*.doc).

en: Enter the name:
be: Увядзіце назву:

en: Enter the new name:
be: Увядзіце новую назву:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
be: Увядзіце тэкст для замены вышэй згаданага ўзору.

en: Enter the text to search for in the file names.
be: Увядзіце тэкст для пошуку ў назвах файлаў.

en: Error
be: Памылка

en: Error removing file: %s
be: Падчас выдалення файла адбылася памылка: %s

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
be: Памылка падчас капіявання ў "%s": для %s патрэбна больш месца

en: Executable Files
be: Запускальныя файлы

en: Execute the selected file | Execute the selected files
be[0]: Запусціць абраны файл
be[1]: Запусціць абраныя файлы
be[2]: Запусціць абраныя файлы
be[3]: Запусціць абраныя файлы

en: Exposure Program:
be: Праграма экспазіцыі:

en: Exposure Time:
be: Час экспазіцыі:

en: Failed to add new application "%s"
be: Немагчыма дадаць новую праграму "%s"

en: Failed to add new shortcut
be: Немагчыма дадаць новы цэтлік

en: Failed to browse the computer
be: Падчас агляду камп’ютара адбылася памылка

en: Failed to browse the network
be: Падчас агляду сеткі адбылася памылка

en: Failed to change icon of "%s"
be: Немагчыма змяніць значок "%s"

en: Failed to change the group of "%s": %s
be: Немагчыма змяніць групу "%s": %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
be: Немагчыма змяніць уладальніка "%s": %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
be: Немагчыма змяніць правы на "%s": %s

en: Failed to compose new email
be: Немагчыма напісаць новы ліст

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
be[0]: Не атрымалася сціснуць %d файл
be[1]: Не атрымалася сціснуць %d файла
be[2]: Не атрымалася сціснуць %d файлаў
be[3]: Не атрымалася сціснуць %d файлаў

en: Failed to connect to the Trash
be: Немагчыма злучыцца са сметніцай

en: Failed to create a link for the URL "%s"
be: Немагчыма стварыць спасылку для URL "%s"

en: Failed to create directory "%s": %s
be: Немагчыма стварыць каталог "%s": %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
be: Не атрымалася стварыць пусты файл "%s": %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
be: Немагчыма стварыць сімвалічную спасылку для "%s"

en: Failed to create temporary directory
be: Немагчыма стварыць часовы каталог

en: Failed to determine save location for uca.xml
be: Немагчыма вызначыць месца захавання для uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
be: Немагчыма вызначыць зыходны шлях для "%s"

en: Failed to display the contents of the trash can
be: Немагчыма адлюстраваць змесціва сметніцы

en: Failed to display the volume management settings
be: Немагчыма адлюстарваць налады кіраўніка носьбітаў

en: Failed to eject "%s"
be: Немагчыма вызваліць "%s"

en: Failed to execute application "%s"
be: Не атрымалася запусціць праграму "%s"

en: Failed to execute file "%s"
be: Немагчыма запусціць файл "%s"

en: Failed to forget "%s"
be: Не атрымалася забыцца на "%s"

en: Failed to launch action "%s".
be: Немагчыма запусціць дзеянне "%s".

en: Failed to launch operation
be: Немагчыма запусціць дзеянне

en: Failed to mount "%s"
be: Немагчыма прымантаваць "%s"

en: Failed to open "%s"
be: Немагчыма адкрыць "%s"

en: Failed to open "%s": %s
be: Немагчыма адкрыць "%s": %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
be[0]: Не атрымалася адкрыць %d абраны файл
be[1]: Не атрымалася адкрыць %d абраныя файлы
be[2]: Не атрымалася адкрыць %d абраных файлаў
be[3]: Не атрымалася адкрыць%d абраныя файлы

en: Failed to open directory "%s"
be: Немагчыма адкрыць каталог "%s"

en: Failed to open file "%s"
be: Немагчыма адкрыць файл "%s"

en: Failed to open parent folder
be: Немагчыма адкрыць бацькоўскі каталог

en: Failed to open the documentation browser
be: Немагчыма адкрыць праграму для прагляду дакументаў

en: Failed to open the file system root folder
be: Не атрымалася адкрыць каранёвы каталог файлавай сістэмы

en: Failed to open the home folder
be: Немагчыма адкрыць хатні каталог

en: Failed to parse the desktop file: %s
be: Не атрымалася разабраць файл працоўнага стала: %s

en: Failed to remove "%s"
be: Немагчыма выдаліць "%s"

en: Failed to remove "%s".
be: Не атрымалася выдаліць "%s".

en: Failed to rename "%s"
be: Немагчыма змяніць назву "%s"

en: Failed to rename "%s" to "%s".
be: Немагчыма змяніць назву з "%s" на "%s".

en: Failed to restore the folder "%s"
be: Не атрымалася аднавіць каталог "%s"

en: Failed to save "%s".
be: Немагчыма захаваць "%s".

en: Failed to save actions to disk.
be: Немагчыма захаваць дзеянне на дыску.

en: Failed to set default application for "%s"
be: Немагчыма прызначыць прадвызначаную праграму для "%s"

en: Failed to unmount "%s"
be: Немагчыма адмантаваць "%s"

en: File
be: Файл

en: File Manager
be: Кіраўнік файлаў

en: File Name
be: Назва файла

en: File Operation Progress
be: Ход аперацыі з файлам

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: File does not exist
be: Файл не існуе

en: First character uppercase
be: Першы знак верхняга рэгістра

en: Flash Drive
be: SD-картка

en: Flash Fired:
be: Выбліск:

en: Focal Length:
be: Фокусная адлегласць:

en: Folder Permissions
be: Правы на каталогі

en: From the back (right)
be: Ад канца (справа)

en: From the front (left)
be: Ад пачатку (злева)

en: General
be: Асноўнае

en: Go to the desktop folder
be: Перайсці ў каталог працоўнага стала

en: Go to the home folder
be: Перайсці ў хатні каталог

en: Go to the next visited folder
be: Перайсці да наступнага наведанага каталога

en: Go to the previous visited folder
be: Пераход да папярэдняга каталога

en: Go to the templates folder
be: Пераход у каталог з шаблонамі дакументаў

en: Gro_up:
be: Гру_па:

en: Group
be: Група

en: Harddisk
be: Цвёрды дыск

en: Help URL
be: URL-даведка

en: Hi_de
be: С_хаваць

en: ISO Speed Ratings:
be: Рэйтынг хуткасці ISO:

en: Icon View
be: Выгляд значкоў

en: Icon _Size:
be: Па_мер значкоў:

en: Icon based directory listing
be: Спіс змесціва каталога ў выглядзе значкоў

en: Icon size
be: Памер значкоў

en: Icon view
be: Значкі

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
be: Калі вы вырашыце ачысціць сметніцу, усе элементы ў ёй назаўсёды страцяцца. Калі ласка, звярніце ўвагу, што вы можаце выдаліць іх паасобку.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
be: Калі вы выдаліце адвольнае дзеянне, яно страціцца назаўсёды.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
be: Калі вы выдаліце файл, то ён страціцца назаўсёды.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
be: Калі вы ўключыце гэты параметр, шаблоны будуць шукацца з улікам рэгістру. Прадвызначаны пошук не ігнаруе розніцу паміж рэгістрамі.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
be: Калі вы ўключыце гэты параметр, шаблон будзе разглядацца як рэгулярны выраз, супадзенні будуць шукацца з выкарыстаннем PCRE (рэгуярных выразаў, сумяшчальных з Perl). Больш падрабязна даведацца можна ў дакументацыі.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
be: Калі вы часта ствараеце пэўныя дакументы, зрабіце яго копію і пакладзіце ў гэты каталог. Thunar дадасць яго асобным пунктам у меню "Стварыць дакумент".
    
    Вы зможаце абраць гэты пункт у меню "Стварыць дакумент" і копія гэтага дакумента будзе створаная ў каталозе, які вы праглядаеце.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
be: Калі вы абярэце гэты параметр, ваш выбар будзе захаваны і ў вас больш не будуць пра гэта пытацца. Пасля гэтага вы зможаце змяніць свой выбар толькі ў наладах.

en: Image
be: Выявы

en: Image Files
be: Файлы выяў

en: Image Size:
be: Памер выявы:

en: Image Type:
be: Тып выявы:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
be: Уключыць дадатковыя файлы ў спіс файлаў для змены назвы

en: Insert
be: Уставіць

en: Insert / Overwrite
be: Устаўка / Перазапіс

en: Insert Date / Time
be: Уставіць дату/час

en: Insert _time:
be: Уставіць _час:

en: Invalid desktop file
be: Хібны desktop-файл

en: Invalid filename "%s"
be: Хібная назва файла "%s"

en: Invalid filename provided by XDS drag site
be: Хібная назва файла, вызначаная XDS

en: Invalid path
be: Хібны шлях

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
be: Хібны рэгулярны выраз ля сімвала %ld: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
be: Здаецца, <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> недаступны.
    Такія важныя функцыі як падтрымка сметніцы, 
    рухомых носьбітаў і прагляд адлеглых рэсурсаў
    не будуць працаваць. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Даведацца больш]</a>

en: Job queued
be: Задача ў чарзе

en: Keep items sorted by their deletion date
be: Парадкаваць элементы па даце выдалення

en: Keep items sorted by their modification date
be: Парадкаваць элементы па часе змены

en: Keep items sorted by their name
be: Парадкаваць элементы па назве

en: Keep items sorted by their size
be: Парадкаваць элементы па памеры

en: Keep items sorted by their type
be: Парадкаваць элементы па тыпу

en: Keyboard _Shortcut:
be: Скарот _клявішы:

en: Keyboard shortcut already in use
be: Спалучэнне клавіш ужо выкарыстоўваецца

en: Kind:
be: Выгляд:

en: Label
be: Адмеціна

en: Label widget
be: Шырыня адмеціны

en: Last Active View
be: Апошні актыўны выгляд

en: Launcher
be: Запускальнік

en: Link
be: Спасылка

en: Link Target:
be: Мэта спасылкі:

en: List View
be: Спіс

en: Loading folder contents...
be: Загрузка змесціва каталога...

en: Loading...
be: Загружаецца...

en: Local Files Only
be: Толькі лакальных файлаў

en: Location:
be: Размяшчэнне:

en: Long
be: Доўгая

en: MIME Type
be: Тып MIME

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
be[0]: Ства_рыць спасылку
be[1]: Ства_рыць спасылкі
be[2]: Ства_рыць спасылкі
be[3]: Ства_рыць спасылкі

en: Mail Recipient
be: Атрымальнік

en: Medium
be: Сярэдняя

en: Menu
be: Мэню

en: Metering Mode:
be: Рэжым вымярэння:

en: Missing dependencies
be: Зніклыя залежнасці

en: Mixed file owners
be: Уладальнікі змешаных файлаў

en: Mo_ve to Trash
be: Вы_даліць у сметніцу

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
be: Сучасны стыль з кнопкамі, якія адпавядаюць асобным каталогам

en: Modified:
be: Зменена:

en: Mount and open %s (%s)
be: Прымантаваць і адкрыць %s (%s)

en: Mount the selected device
be: Прымантаваць абраную прыладу

en: Move Dow_n
be: Перамясціць _ніжэй

en: Move _Up
be: Перамясціць _вышэй

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
be: Перамясціць ці скапіяваць файлы, абраныя раней загадам "Выразаць" альбо "Скапіяваць"

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
be: Перамясціць ці скапіяваць файлы, абраныя раней загадам "Выразаць" ці "Скапіяваць" у абраны каталог

en: Move the currently selected action down by one row.
be: Перамясціць абранае дзеянне на радок ніжэй.

en: Move the currently selected action up by one row.
be: Перамясціць абранае дзеянне на радок вышэй.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
be[0]: Перамясціць абраны файл у сметніцу
be[1]: Перамясціць абраныя файлы ў сметніцу
be[2]: Перамясціць абраныя файлы ў сметніцу
be[3]: Перамясціць абраныя файлы ў сметніцу

en: Moving files into "%s"...
be: Перамяшчэнне файлаў у "%s"...

en: Moving files into the trash...
be: Перамяшчэнне файлаў у сметніцу...

en: Multimedia Player
be: Медыяпрайгравальнік

en: N_o to all
be: Н_е для ўсіх

en: Name
be: Назва

en: Name '%s' lost on the message dbus.
be: Назва "%s" згубленая на шыне паведамленняў.

en: Name only
be: Толькі назва

en: Names:
be: Назвы:

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Network
be: Сетка

en: Never
be: Ніколі

en: New Empty File
be: Новы пусты файл

en: New Empty File...
be: Новы пусты файл...

en: New File
be: Стварыць файл

en: New Folder
be: Новы каталог

en: New Name
be: Новая назва

en: New _Tab
be: Новая _ўкладка

en: New _Window
be: Н_овае акно

en: No Exec field specified
be: Поле Exec не вызначана

en: No URL field specified
be: Поле URL не вызначана

en: No application selected
be: Праграма не абраная

en: No icon
be: Значок адсутнічае

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
be: У вашай сістэме не знойдзеныя ўбудовы для змены назваў. Калі ласка,
    праверце вашую ўсталёўку альбо звяжыцеся з сістэмным адміністратарам.
    Калі вы ўсталявалі Thunar з зыходных кодаў, упэўніцеся, што ўключылі
    вонкавую ўбудову  "Simple Builtin Renamers".

en: None
be: Няма

en: None available
be: Адсутнічаюць

en: Normal Si_ze
be: Звычайны па_мер

en: Number - Text
be: Нумар - Тэкст

en: Number - Text - Old Name
be: Нумар - Тэкст - Ранейшая назва

en: Numbering
be: Нумараванне

en: Old Name - Text - Number
be: Ранейшая назва - Тэкст - Нумар

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
be[0]: Адкрыць %d новае акно
be[1]: Адкрыць %d новыя вокны
be[2]: Адкрыць %d новых акон
be[3]: Адкрыць %d новых акон

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
be: Адкрыць <i>%s</i> і іншыя файлы тыпу "%s" у:

en: Open With
be: Адкрыць у

en: Open _Parent
be: _Бацькоўскі каталог

en: Open a new Thunar window for the displayed location
be: Адкрыць новае акно Thunar для адлюстраванага месца

en: Open a new tab for the displayed location
be: Адкрыць бягучае размяшчэнне ў новай укладцы

en: Open current folder in a new window
be: Адкрыць бягучы каталог у новым акне

en: Open folders in new tabs on middle click
be: Адкрываць каталогі ў новых укладках па пстрычцы сярэдняй кнопкай мышы

en: Open new thunar instances as tabs
be: Адкрываць новыя асобнікі Тhunar як укладкі

en: Open the bulk rename dialog
be: Адкрыць дыялог змены назваў

en: Open the desktop folder
be: Адкрыць каталог працоўнага стала

en: Open the home folder
be: Адкрыць хатні каталог

en: Open the location "%s"
be: Адкрыць размяшчэнне "%s"

en: Open the parent folder
be: Адкрыць бацькоўскі каталог

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
be[0]: Адкрыць абраны каталог у %d новай укладцы
be[1]: Адкрыць абраныя каталогі ў %d новых укладках
be[2]: Адкрыць абраныя каталогі ў %d новых укладках
be[3]: Адкрыць абраныя каталогі ў %d новых укладках

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
be[0]: Адкрыць абраны каталог у %d новым акне
be[1]: Адкрыць абраныя каталогі ў %d новых вокнах
be[2]: Адкрыць абраныя каталогі ў %d новых вокнах
be[3]: Адкрыць абраныя каталогі ў %d новых вокнах

en: Open the selected file | Open the selected files
be[0]: Адкрыць абраны файл
be[1]: Адкрыць абраныя файлы
be[2]: Адкрыць абраныя файлы
be[3]: Адкрыць абраныя файлы

en: Open the selected files with the default applications
be: Адкрыць абраныя файлы прадвызначанымі праграмамі

en: Open/Close Split View
be: Адкрыць / Закрыць падзеленае акно

en: Optical Drive
be: Аптычны дыск

en: Optical Media
be: Аптычны носьбіт

en: Options:
be: Параметры:

en: Original Path:
be: Зыходны шлях:

en: Other Application...
be: Іншая праграма…

en: Other Applications
be: Іншыя праграмы

en: Others
be: Іншае

en: Overwrite
be: Перазапісаць

en: Owner
be: Уладальнік

en: Owner:
be: Уладальнік:

en: PDA
be: Кішэнны камп’ютар

en: Paste the clipboard
be: Уставіць з буфера абмену

en: Paused
be: Прыпынена

en: Perl Scripts
be: Скрыпты Perl

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
be[0]: Выдаліць абраны файл назаўжды
be[1]: Выдаліць абраныя файлы назаўжды
be[2]: Выдаліць абраныя файлы назаўжды
be[3]: Выдаліць абраныя файлы назаўжды

en: Permission denied
be: Доступ забаронены

en: Permissions
be: Правы

en: Phone
be: Тэлефон

en: Places
be: Адрасы

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Please wait...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Pr_eferences...
be: На_лады...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
be[0]: Падрыхтаваць абраны файл да перамяшчэння з дапамогай загаду "Уставіць"
be[1]: Падрыхтаваць абраныя файлы да перамяшчэння з дапамогай загаду "Уставіць"
be[2]: Падрыхтаваць абраныя файлы да перамяшчэння з дапамогай загаду "Уставіць"
be[3]: Падрыхтаваць абраныя файлы да перамяшчэння з дапамогай загаду "Уставіць"

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
be[0]: Падрыхтаваць абраны файл да капіявання з дапамогай загаду "Уставіць"
be[1]: Падрыхтаваць абраныя файлы да капіявання з дапамогай загаду "Уставіць"
be[2]: Падрыхтаваць абраныя файлы да капіявання з дапамогай загаду "Уставіць"
be[3]: Падрыхтаваць абраныя файлы да капіявання з дапамогай загаду "Уставіць"

en: Preparing...
be: Падрыхтоўка...

en: Print version information and exit
be: Вывесці інфармацыю пра версію і выйсці

en: Program:
be: Праграма:

en: Properties
be: Налады

en: Python Scripts
be: Скрыпты Python

en: Question
be: Пытанне

en: Queued
be: Дададзена ў чаргу спамповак

en: Quit a running Thunar instance
be: Завяршыць працэс Thunar

en: Re_name
be: _Змяніць назву

en: Re_name Shortcut
be: _Змяніць назву цэтліка

en: Read & Write
be: Чытанне і запіс

en: Read only
be: Толькі чытанне

en: Recommended Applications
be: Рэкамендаваныя праграмы

en: Regular _Expression
be: Рэгулярны _выраз

en: Reload the current folder
be: Перазагрузіць каталог

en: Removable Drive
be: Рухомы дыск

en: Remove Characters
be: Выдаленне знакаў

en: Remove File | Remove Files
be[0]: Выдаліць файл
be[1]: Выдаліць файлы
be[2]: Выдаліць файлы
be[3]: Выдаліць файлы

en: Remove _From Position:
be: Выдаліць _з пазіцыі:

en: Remove all files and folders from the Trash?
be: Выдаліць усе файлы і каталогі са сметніцы?

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
be[0]: Выдаліць абраны файл са спіса файлаў, назвы якіх будуць змененыя
be[1]: Выдаліць абраныя файлы са спіса файлаў, назвы якіх будуць змененыя
be[2]: Выдаліць абраныя файлы са спіса файлаў, назвы якіх будуць змененыя
be[3]: Выдаліць абраныя файлы са спіса файлаў, назвы якіх будуць змененыя

en: Rena_me All
be: Змяніць _назву ўсім

en: Rename "%s"
be: Змяніць назву "%s"

en: Rename Multiple Files
be: Змяніць назвы некалькіх файлаў

en: Rename the selected file | Rename the selected files
be[0]: Змяніць назву абранага файла
be[1]: Змяніць назву абраных файлаў
be[2]: Змяніць назву абраных файлаў
be[3]: Змяніць назву абраных файлаў

en: Replace _All
be: Замяніць _усе

en: Replace _With:
be: Замяніць _на:

en: Resident
be: Пакінуць у памяці

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
be[0]: Аднавіць абраны файл у яго былое месца
be[1]: Аднавіць абраныя файлы у іх былое месца
be[2]: Аднавіць абраныя файлы у іх былое месца
be[3]: Аднавіць абраныя файлы у іх былое месца

en: Restoring files...
be: Аднаўленне файлаў...

en: Resuming job...
be: Аднаўленне задачы...

en: Resuming...
be: Аднаўленне...

en: Ruby Scripts
be: Скрыпты Ruby

en: Run Thunar as root
be: Запусціць Thunar ад root

en: Run in _terminal
be: Запускаць у _тэрмінале

en: Run in daemon mode
be: Запуск у рэжыме дэмана

en: S_kip All
be: Пра_мінуць ўсё

en: Search & Replace
be: Пошук і замена

en: Security
be: Бяспека

en: Select _all Files
be: Абраць _усе файлы

en: Select _by Pattern...
be: Абраць паводле _шаблону...

en: Select all files but not those currently selected
be: Абраць усе файлы за выключэннем абраных

en: Select all files in this window
be: Абраць усе файлы ў гэтым акне

en: Select all files that match a certain pattern
be: Абраць усе файлы, што адпавядаюць пэўнаму шаблону

en: Select an Application
be: Абярыце праграму

en: Select an Icon for "%s"
be: Абярыце значок для "%s"

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
be: _Скасаваць

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
be: _Абраць

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
be: _Зважаць на рэгістр

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
be: _Узор:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
be: Абраць паводле шаблону

en: Select files to rename
be: Абярыце файлы для змены назвы

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
be: Абярыце гэты параметр для адлюстравання эмблем на панэлі хуткага доступу для ўсіх каталогаў, якія іх маюць.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
be: Абярыце гэты параметр для адлюстравання эмблем на панэлі дрэва для ўсіх каталогаў, якія іх маюць.

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
be: Абярыце гэты параметр, каб вакол мініяцюр адмалёўваліся чорныя рамкі.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
be: Абярыце параметр, каб уключыць інфармаванне пра запуск праграм у кіраўніку файлаў ці праз меню. Не кожная праграма гэта падтрымлівае.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
be: Абярыце гэты параметр, каб каталогі размяшчаліся перад файламі.

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
be: Абярыце гэты параметр, каб па пстрычцы сярэдняй кнопкай мышы адкрываць новыя ўкладкі замест новых акон

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
be: Абярыце гэты параметр, каб адкрываць новыя асобнікі Тhunar у выглядзе укладак у наяўным акне

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
be: Абярыце гэты параметр, каб размяшчаць подпісы значкоў побач з імі, замест таго, каб размяшчаць іх пад значкамі.

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
be: Абярыце гэты параметр, каб праграма запамінала выгляд, узровень маштабавання, парадак сартавання слупкоў, парадак сартавання асобна для кожнага каталога

en: Select this option to run the command in a terminal window.
be: Абярыце гэты параметр, каб запускаць загад у акне тэрмінала.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
be: Абярыце гэты параметр, каб памер файла паказваўся ў двайковым фармаце замест дзесятковага.

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
be: Абярыце гэты параметр, каб адлюстроўваць дзеянне "Выдаліць" у кантэкстным меню

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
be: Адзначце гэты параметр, каб выкарыстоўваць значок бягучага каталога як значок акна

en: Selection: %s
be: Абрана: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
be: Адправіць "%s" у выглядзе сціснутага архіва?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
be[0]: Адправіць %d файл як сціснуты архіў?
be[1]: Адправіць %d файлы як сціснуты архіў?
be[2]: Адправіць %d файлаў як сціснуты архіў?
be[3]: Адправіць %d файлаў як сціснуты архіў?

en: Send _directly
be: Адправіць наў_прост

en: Send as _archive
be: Адправіць як ар_хіў

en: Send com_pressed
be: Адправіць с_ціснуўшы

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
be[0]: Адправіць абраны файл у "%s"
be[1]: Адправіць абраныя файлы у "%s"
be[2]: Адправіць абраныя файлы у "%s"
be[3]: Адправіць абраныя файлы у "%s"

en: Set Default Application
be: Зрабіць прадвызначанай праграмай

en: Set as wallpaper
be: Прызначыць фонам працоўнага стала

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
be: Наладзіць адвольнае дзеянне, якое з'явіцца ў кантэкстным меню

en: Shell Scripts
be: Скрыпты Shell

en: Shortcuts Pane
be: Панэль хуткага доступу

en: Show Icon E_mblems
be: Паказваць _эмблемы значкоў

en: Show Icon _Emblems
be: Паказваць эм_блемы значкоў

en: Show _Hidden Files
be: Паказваць с_хаваныя фалы

en: Show action to permanently delete files and folders
be: Паказваць дзеянне для незваротнага выдалення файлаў і каталогаў

en: Show file size in binary format
be: Паказваць памер файла ў двайковым фармаце

en: Show the contents at the normal size
be: Паказваць змесціва у звычайным памеры

en: Show the contents in less detail
be: Паказваць менш падрабязнасцяў

en: Show the contents in more detail
be: Паказваць больш падрабязнасцяў

en: Show thumbnails:
be: Паказваць мініяцюры:

en: Shutter Speed:
be: Хуткасць засаўкі:

en: Side Pane
be: Бакавая панэль

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
be[0]: Бакавая панэль (дадаць закладку)
be[1]: Бакавая панэль (дадаць закладкі)
be[2]: Бакавая панэль (дадаць закладкі)
be[3]: Бакавая панэль (дадаць закладкі)

en: Size
be: Памер

en: Size in Bytes
be: Памер у байтах

en: Size:
be: Памер:

en: Software:
be: Праграма:

en: Solid State Drive
be: Цвёрды назапашвальнік

en: Sort _folders before files
be: Размяшчаць _каталогі перад файламі

en: Sort items in ascending order
be: Упарадкаваць элементы ад меншага да большага

en: Sort items in descending order
be: Упарадкаваць элементы ад большага да меншага

en: Specify a location to open
be: Вызначце месца, якое трэба адкрыць

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
be: Прызначце за_трымку перад вылучэннем элемента,
    калі курсор мышы знаходзіцца па-над ім:

en: St_atusbar
be: Рад_ок статусу

en: Starting... (User request)
be: Запуск... (запыт карыстальніка)

en: Stop applying permissions recursively.
be: Спыніць рэкурсіўныя змены правоў.

en: Switch to Next Tab
be: Пераключыцца на наступную ўкладку

en: Switch to Previous Tab
be: Пераключыцца на папярэднюю ўкладку

en: System Drive
be: Сістэмны назапашвальнік

en: T_emplates
be: Ша_блоны

en: Tape
be: Стужка

en: Text - Number
be: Тэкст - Нумар

en: Text _Format:
be: _Фармат тэксту:

en: Text of the page's label
be: Тэкст адмеціны старонкі

en: The Thunar development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Thunar. Усе правы абароненыя.

en: The URL to access.
be: URL доступу.

en: The URL to the documentation of the renamer
be: URL дакументацыі праграмы для змены назвы

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
be: Загад (разам з неабходнымі параметрамі) для выканання дзеяння. Глядзіце ніжэй апісанне параметраў загаду і спіс зменных параметраў, якія будуць выразаныя падчас запуску загаду. Калі выкарыстоўваюцца вялікія літары (напрыклад, %F, %D, %N), то дзеянне можна будзе выкарыстоўваць калі абрана некалькі элементаў. Інакш дзеянне будзе выконвацца толькі калі абраны адзін элемент.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
be: Назва дзеяння, якая будзе адлюстроўвацца ў падказцы, калі будзе абраны адпаведны элемент кантэкстнага меню.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
be: Прылада "%s" зараз вызваляецца. Гэта можа заняць некаторы час

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
be: Прылада "%s" адмантоўваецца сістэмай. Калі ласка, не вымайце дыск і не адключайце дыскавод

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
be: Каталог "%s" не існуе. Хочаце стварыць яго?

en: The file "%s" already exists
be: Файл "%s" ужо існуе

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
be: Файл "%s" ужо існуе. Замяніць яго?
    
    Калі вы заменіце файл, усё яго змесціва страціцца.

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
be: Каталог "%s" больш не існуе, але можна аднавіць файл "%s" са сметніцы

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
be: Правы на доступ несумяшчальныя. Магчыма, вы не зможаце працаваць з файламі ў гэтым каталозе.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
be: Правы на каталог будуць узгодненыя. Толькі тыя карыстальнікі, якім дазволена чытаць змесціва гэтага каталога, змогуць адкрываць яго.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
be: Наступныя параметры загаду будуць замененыя падчас запуску дзеяння:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
be: Фармат вызначае дату і час, якія будуць падстаўленыя ў назву файла. Напрыклад, %Y будзе заменена на год, %m на месяц і %d - дзень месяца. Падрабязнасці глядзіце ў дакументацыі праграмы date.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
be: Агульная назва элемента. Напрыклад "Аглядальнік Сеціва" у выпадку Firefox.

en: The icon size for the path entry
be: Памер значка элемента шляху

en: The item will be removed from the history
be: Аб'ект будзе выдалены з гісторыі

en: The keyboard shortcut for the action.
be: Спалучэнне клавіш для дзеяння.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
be: Назва дзеяння, якая будзе адлюстроўвацца ў кантэкстным меню.

en: The number of source and target filenames must be the same
be: Колькасць зыходных і выніковых файлаў павінна супадаць

en: The path "%s" does not refer to a directory
be: Шлях "%s" не спасылаецца на каталог

en: The program to execute, possibly with arguments.
be: Праграма для выканання; магчыма з параметрамі.

en: The root folder has no parent
be: У каранёвага каталога няма бацькоўскага каталога

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
be: Абраная праграма выкарыстоўваецца для адкрыцця гэтага і іншых файлаў тыпу "%s".

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
be: Падменю, у якім будзе паказвацца дзеянне. Пакіньце пустым, каб не паказвалася. Выкарыстоўвайце "/" для ўкладзеных меню.

en: The user visible name of the renamer
be: Назва праграмы для змены назвы, бачная карыстальнікамі

en: The working directory for the program.
be: Працоўны каталог праграмы.

en: The working directory must be an absolute path
be: Працоўны каталог мусіць вызначацца абсалютным шляхам

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
be: Патрэбна запісаць даныя, перш чым можна будзе вызваліць прыладу "%s". Калі ласка, не вымайце дыск і не адключайце дыскавод

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
be: Не стае дыскавай прасторы ў месцы прызначэння. Паспрабуйце выдаліць непатрэбныя файлы, каб вызваліць месца.

en: There is nothing on the clipboard to paste
be: У буферы абмену нічога няма

en: This folder already contains a file "%s".
be: У гэтым каталозе ўжо ёсць файл "%s".

en: This folder already contains a folder "%s".
be: Каталог ужо змяшчае каталог "%s".

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
be: Каталог ужо змяшчае сімвалічную спасылку "%s".

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
be: Спалучэнне клавіш ўжо выкарыстоўваецца для: '%s'

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
be: Гэтае дзеянне прывядзе да адключэння сродку запуску праграм для файлаў гэтага тыпу, але не прывядзе да выдалення альбо выдалення сродку запуску.

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
be[0]: Дазволіць адкрыць %d асобнае акно кіраўніка файлаў.
be[1]: Дазволіць адкрыць %d асобныя акна кіраўніка файлаў.
be[2]: Дазволіць адкрыць %d асобных акон кіраўніка файлаў.
be[3]: Дазволіць адкрыць %d асобных акон кіраўніка файлаў.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
be: Гэтае дзеянне выдаліць запускальнік праграмы, які з'яўляецца ў кантэкстным меню файла, але не выдаліць саму праграму.
    
    Вы можаце выдаліць толькі тыя запускальнікі, якія былі створаныя з выкарыстаннем адвольнага загаду ў дыялогу "Адкрыць у" кіраўніка файлаў.

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
be: Шматлікая змена назвы - гэта магутны 
    сродак для змены назвы некалькіх файлаў запар.

en: Thunar File Manager
be: Кіраўнік файлаў Thunar

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
be: Thunar - гэта хуткі і просты ў выкарыстанні
    кіраўнік файлаў для працоўнага асяроддзя Xfce.

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
be: Thunar - кіраўнік файлаў, распрацаваны для працоўнага асяроддзя Xfce, але таксама можа выкарыстоўвацца ў якасці альтэрнатыўнага кіраўніка файлаў для іншых працоўных асяроддзяў. У яго просты дызайн з магчымасцю двухпанэльнага выгляду для прагляду ўсіх файлаў.

en: Title Case
be: Назва

en: Today
be: Сёння

en: Today / Custom
be: Сёння / Адвольна

en: Today at %X
be: Сёння ў %X

en: Toggles the display of hidden files in the current window
be: Кіруе бачнасцю схаваных файлаў у дзейным акне

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
be: Кіруе бачнасцю панэлі хуткага доступу

en: Toggles the visibility of the tree pane
be: Кіруе бачнасцю дрэва каталогаў

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
be: Падказка для элемента. Напрыклад, "Прагляд сайтаў у Internet" ў выпадку Firefox.

en: Transfer files in parallel:
be: Паралельная перадача файлаў:

en: Trash
be: Сметніца

en: Trash Applet
be: Аплет сметніцы

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
be[0]: У сметніцы %d файл
be[1]: У сметніцы %d файлы
be[2]: У сметніцы %d файлаў
be[3]: У сметніцы %d файлаў

en: Trash contains files
be: Файлы ў сметніцы

en: Trash is empty
be: Сметніца пустая

en: Tree Pane
be: Дрэва каталогаў

en: Trying to move "%s"
be: Спроба перамясціць "%s"

en: Trying to restore "%s"
be: Спроба аднавіць "%s"

en: Type
be: Тып

en: UPPERCASE
be: ВЯЛІКІЯ ЛІТАРЫ

en: USB Drive
be: USB-назапашвальнік

en: U_nselect all Files
be: Ад_кінуць выбар

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown closing element <%s>
be: Невядомы канцавы элемент <%s>

en: Unknown file owner
be: Невядомы ўладальнік файла

en: Unknown user "%s"
be: Невядомы карыстальнік "%s"

en: Unmount the selected device
be: Адмантаваць абраную прыладу

en: Unmounting device
be: Адмантаванне прылады

en: Unselect all files in this window
be: Адкінуць выбар усіх файлаў у гэтым акне

en: Untitled document
be: Дакумент без назвы

en: Untrusted application launcher
be: Ненадзейны запускальнік

en: Untrusted link launcher
be: Ненадзейная запускальная спасылка

en: Uppercase / Lowercase
be: Вялікія/малыя літары

en: Usage:
be: Выкарыстанне:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
be[0]: Выкарыстаць "%s" для адкрыцця абранага файла
be[1]: Выкарыстаць "%s" для адкрыцця абраных файлаў
be[2]: Выкарыстаць "%s" для адкрыцця абраных файлаў
be[3]: Выкарыстаць "%s" для адкрыцця абраных файлаў

en: Use De_fault
be: Пра_двызначаны

en: Use Startup Notification
be: Выкарыстоўваць апавяшчэнні падчас запуску

en: Use _startup notification
be: Выкарыстоўваць _апавяшчэнне пра запуск

en: Use a _custom command:
be: Ад_вольны загад:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
be: Выкарыстоўваць адвольны загад для праграмы, якая адсутнічае ў гэтым спісе.

en: Use as _default for this kind of file
be: Прад_вызначыць для файлаў гэтага тыпу

en: Varying (no change)
be: Зменная (не змяняецца)

en: Video Files
be: Відэафайлы

en: View Settings
be: Налады выгляду

en: View _new folders using:
be: Адлюстраванне каталогаў:

en: View the properties of the selected file
be: Прагляд уласцівасцяў абранага файла

en: Visible Columns
be: Бачныя слупкі

en: Volume Management
be: Кіраванне носьбітамі

en: Volume:
be: Раздзел:

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
be: Увага: вы выкарыстоўваеце root-акаўнт і можаце пашкодзіць сістэму.

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
be: Калі змяняюцца правы на каталог, вы таксама можаце змяніць іх і на змесціва каталога. Абярыце прадвызначаныя паводзіны:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
be: Калі файл адпраўляецца поштай, вы можаце абраць, альбо адправіць яго як ёсьць, альбо сціснуць яго перад адпраўкай. Вельмі пажадана сціскаць вялікія файлы перад тым, як адпраўляць іх.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
be: Калі файлы адпраўляюцца поштай, вы можаце абраць, альбо адправіць іх як ёсць, далучыўшы іх паасобку да ліста, альбо адправіць іх у выглядзе аднаго архіва. Вельмі пажадана адпраўляць некалькі файлаў у выглядзе аднаго архіва.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
be: Калі ўключана актывацыя пстрычкай, прыпыненне курсора мышы па-над элементам прывядзе да аўтаматычнага выбару пасля абранай затрымкі. Вы можаце адключыць гэтыя паводзіны перамясціўшы паўзунок у левы канец. Гэтыя паводзіны могуць быць вельмі карыснымі, калі вы жадаеце толькі вылучаць элементы.

en: Working Directory:
be: Працоўны каталог:

en: Write only
be: Толькі запіс

en: Writing data to device
be: Запіс даных на прыладу

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
be: Стваральнік Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
be: Так для _ўсіх

en: Yesterday
be: Учора

en: Yesterday at %X
be: Учора ў %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
be: Вы можаце альбо прамінуць гэты файл і працягваць, альбо адрабіць раней змененыя файлы да ранейшых назваў, альбо скасаваць дзеянне без вяртання папярэдніх змен.

en: ZIP command terminated with error %d
be: Загад ZIP завяршыў працу з памылкай %d

en: Zoom I_n
be: Набл_ізіць

en: Zoom _Out
be: Адда_ліць

en: _About
be: _Пра праграму

en: _Access:
be: _Доступ:

en: _Add Bookmark
be: _Дадаць закладку

en: _Add Files...
be: Д_аданне файлаў...

en: _Apply
be: _Ужыць

en: _Ascending
be: Ад _меншага да большага

en: _At position:
be: _Ад пазіцыі:

en: _Audio Files
be: _Аўдыяфайлы

en: _Bookmarks
be: _Закладкі

en: _Browse...
be: Аг_ляд...

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Close Window
be: _Закрыць акно

en: _Command:
be: _Загад:

en: _Compact View
be: _Кампактны выгляд

en: _Contents
be: _Змест

en: _Copy
be: _Скапіяваць

en: _Delete
be: В_ыдаліць

en: _Descending
be: Ад _большага да меншага

en: _Description:
be: Ап_ісанне:

en: _Disconnect
be: _Адлучыць

en: _Double click to activate items
be: Задзейнічаць элементы пад_военай пстрычкай

en: _Edit
be: _Рэдагаванне

en: _Eject
be: Вы_зваліць

en: _Empty File
be: Пу_сты файл

en: _Empty Trash
be: _Ачысціць сметніцу

en: _Execute
be: _Запуск

en: _File
be: _Файл

en: _File Pattern:
be: _Файлавы шаблон:

en: _Forget
be: _Забыцца

en: _Forget Association
be: _Забыцца на асацыяцыю

en: _Format:
be: _Фармат:

en: _Go
be: Пера_ход

en: _Help
be: _Даведка

en: _Home
be: _Хатні каталог

en: _Icon Size:
be: _Памер значкоў:

en: _Icon View
be: _Выгляд значкоў

en: _Icon:
be: _Значок:

en: _Image Files
be: _Выявы

en: _Invert Selection
be: _Адкінуць вылучэнне

en: _Launch Anyway
be: _Усё адно запусціць

en: _Link Here
be: _Стварыць спасылку

en: _List View
be: _Спіс

en: _Lock
be: _Заблакаваць

en: _Menubar
be: _Панэль меню

en: _Mount
be: Пры_мантаваць

en: _Move Here
be: _Перамясціць сюды

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Next Tab
be: _Наступная ўкладка

en: _No
be: _Не

en: _Number Format:
be: Фармат _лічбаў:

en: _OK
be: _Добра

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Open Location...
be: Адкрыць _месца...

en: _Open With "%s"
be: _Адкрыць у "%s"

en: _Open With Default Applications
be: _Адкрыць у прадвызначанай праграме

en: _Open With:
be: _Адкрыць у:

en: _Other Files
be: Ін_шыя файлы

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Paste Into Folder
be: Ус_тавіць у каталог

en: _Previous Tab
be: _Папярэдняя ўкладка

en: _Properties...
be: _Уласцівасці...

en: _Reload
be: Пера_загрузіць

en: _Remember view settings for each folder
be: _Запамінаць налады выгляду для кожнага каталога

en: _Remove
be: _Выдаліць

en: _Remove Launcher
be: Вы_даліць запускальнік

en: _Remove Shortcut
be: Вы_даліць цэтлік

en: _Rename
be: _Змяніць назву

en: _Rename...
be: _Змяніць назву...

en: _Replace
be: _Замяніць

en: _Reset
be: Ск_інуць

en: _Restore
be: Адна_віць

en: _Retry
be: Паў_тарыць

en: _Revert Changes
be: Ад_хіліць змены

en: _Search For:
be: _Шукаць:

en: _Send To
be: Ад_правіць

en: _Shortcuts
be: Панэль _хуткага доступу

en: _Show
be: _Паказаць

en: _Side Pane
be: _Бакавая панэль

en: _Single click to activate items
be: Задзейнічаць элементы _адной пстрычкай

en: _Skip
be: Пра_мінуць

en: _Skip This File
be: Пра_мінуць гэты файл

en: _Start With:
be: _Пачынаць з:

en: _Submenu:
be: _Падменю:

en: _Text Files
be: _Тэкставыя файлы

en: _Text beside icons
be: Т_экст побач са значкамі

en: _Text:
be: _Тэкст:

en: _To Position:
be: Д_а пазіцыі:

en: _Tree
be: Д_рэва каталогаў

en: _Unmount
be: Ад_мантаваць

en: _Video Files
be: _Відэафайлы

en: _View
be: Вы_гляд

en: _Yes
be: _Так

en: broken link
be: зламаная спасылка

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
be: масавая змена назвы;thunar;файлы;каталогі;каталог;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
be: кіраўнік файлаў;аглядальнік;пошукавец;браўзер;каталогі;раздзелы;дыскі;сетка;прылады;змяніць назву;перамясціць;скапіяваць;выдаліць;дазволы;хатні каталог;сметніца;

en: gvfs metadata support is required
be: патрабуецца падтрымка метаданых gvfs

en: link to %s
be: спасылка на %s

en: lowercase
be: малыя літары

en: mixed
be: змешаны

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
be: thunar;налады;наладка;мініяцюры;памер файлаў;фармат даты;панэль хуткага доступу; выгляд дрэва;укладкі;

en: unknown
be: невядома

en: with the following file?
be: гэтым файлам?

en: with the following folder?
be: гэтым каталогам?

en: with the following link?
be: гэтай спасылкай?
