eom 1.26.0 - en to bg translation catalogue (318 entries)

en:  (invalid Unicode)
bg:  (грешен Уникод)

en: %.1f (35mm film)
bg: %.1f (mm приравнено)

en: %.1f (lens)
bg: %.1f (mm)

en: %a, %d %B %Y
bg: %A, %d %B %Y

en: %a, %d %B %Y  %X
bg: %A, %d %B %Y %X

en: %d / %d
bg: %d / %d

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
bg[0]: %i×%i пиксел, %s — %i%%
bg[1]: %i×%i пиксела, %s — %i%%

en: <b>%f:</b> original filename
bg: <b>%f:</b> оригинално име на файла

en: <b>%n:</b> counter
bg: <b>%n:</b> брояч

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
bg: Не може да бъде открито кошче, където „%s“ да бъде преместено. Искате ли да премахнете това изображение завинаги?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
bg: Стойност, по-голяма от 0, определя секундите, в които изображението да стои на екрана докато не бъде заменено от следващото. 0 спира автоматичното разглеждане.

en: About this application
bg: Относно тази програма

en: Active plugins
bg: Включени приставки

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Images
bg: Всички изображения

en: Allow zoom greater than 100% initially
bg: Позволяване на по-голям мащаб от 100%

en: Aperture Value:
bg: Стойност на блендата:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
bg: Сигурни ли сте, че искате да преместите
    „%s“ в кошчето?

en: As _background
bg: Като _фон

en: As check _pattern
bg: Като _шахматна дъска

en: As custom c_olor:
bg: Като _цвят:

en: As custom color:
bg: Като цвят:

en: At least two file names are equal.
bg: Поне два файла имат еднакви имена.

en: Author:
bg: Автор:

en: Automatic orientation
bg: Автоматично завъртане

en: Background
bg: Фон

en: Background Color
bg: Фонов цвят

en: Both
bg: По двете оси

en: Browse and rotate images
bg: Преглед и завъртане на изображения

en: Bytes:
bg: Байтове:

en: C_enter:
bg: _Центриране:

en: Camera
bg: Фотоапарат

en: Camera Model:
bg: Модел на фотоапарата:

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
bg: Промяна видимостта на панела с колекцията в текущия прозорец

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
bg: Промяна видимостта на страничния панел на текущия прозорец

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
bg: Промяна видимостта на лентата за състоянието на текущия прозорец

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
bg: Промяна видимостта на лентата с инструментите на текущия прозорец

en: Choose a folder
bg: Изберете папка

en: Close _without Saving
bg: _Без запазване

en: Close main window without asking to save changes.
bg: Затвори главния прозорец без запазване на промените.

en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

en: Collection
bg: Колекция

en: Color for Transparent Areas
bg: Оцветяване на прозрачните зони

en: Copy the selected image to the clipboard
bg: Копиране на избраното изображение в буфера за обмен

en: Copyright:
bg: Авторски права:

en: Could not display help for Eye of MATE
bg: Ръководството на Eye of MATE не може да бъде показано

en: Could not load image '%s'.
bg: Неуспех при зареждане на изображението „%s“.

en: Couldn't access trash.
bg: Нямате достъп до кошчето.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
bg: Недостатъчна свободна памет за зареждане на файла във формат JPEG

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
bg: Временният файл за запазването на %s не може да бъде създаден

en: Couldn't delete file
bg: Файлът не може да бъде изтрит

en: Date
bg: Дата

en: Date in statusbar
bg: Показване дата в лентата за състояние

en: Date/Time:
bg: Дата и час:

en: Delay in seconds until showing the next image
bg: Секунди между показване на изображенията

en: Description:
bg: Описание:

en: Destination folder:
bg: Целева папка:

en: Details
bg: Подробности

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are checked, color and none. If color is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
bg: Определя как прозрачността да бъде показвана. Проверява се валидността на стойностите - цвят и без определение. Ако цвят е избран, копчето за транс-цветността определя величината на цвета.

en: Disable image collection
bg: Изключване на колекцията от изображения

en: EXIF not supported for this file format.
bg: За този файлов формат не се поддържа EXIF.

en: E_xpand images to fit screen
bg: Раз_ширяване на изображенията за напасване към екрана

en: East
bg: Изток

en: Edit Image
bg: Редактиране на изображението

en: Edit the application toolbar
bg: Редактиране лентата с инструменти на програмата

en: Edit the current image using %s
bg: Обработи сегашното изображение, използвайки %s

en: Enlarge the image
bg: Увеличаване на изображението

en: Error on deleting image %s
bg: Грешка при изтриването на изображението %s

en: Error printing file:
    %s
bg: Грешка при печата на файла:
    %s

en: Exposure Time:
bg: Време на експозицията:

en: External program to use for editing images
bg: Изполване на външна програма за редактиране на изображения.

en: Extrapolate Image
bg: Екстраполиране на изображението

en: Eye of MATE Image Viewer
bg: Програма за преглед на изображения EoG

en: Eye of MATE Preferences
bg: Настройки на програмата

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
bg: Програмата не може да определи поддържан файлов формат на основата на файловото име.

en: File Name Preview
bg: Преглед на файловото име

en: File Path Specifications
bg: Характеристики на файловия път

en: File format is unknown or unsupported
bg: Файловият формат е непознат или неподдържан

en: Filename format:
bg: Формат на името:

en: Fit
bg: Наместване

en: Fit the image to the window
bg: Вместване на изображението съобразно прозореца

en: Flash:
bg: Светкавица:

en: Flip _Horizontal
bg: _Хоризонтално обръщане

en: Flip _Vertical
bg: _Вертикално обръщане

en: Focal Length
bg: Фокална дължина

en: Focal Length:
bg: Фокусно разстояние:

en: Folder
bg: Папка

en: Fullscreen with double-click
bg: Цял екран с двойно натискане с мишката

en: General
bg: Общи

en: Go to a random image of the collection
bg: Отиване на случайно изображение от колекцията

en: Go to the first image of the collection
bg: Отиване на първото изображение от колекцията

en: Go to the last image of the collection
bg: Отиване на последното изображение от колекцията

en: Go to the next image of the collection
bg: Отиване на следващото изображение от колекцията

en: Go to the previous image of the collection
bg: Отиване на предишното изображение от колекцията

en: Height:
bg: Височина:

en: Help on this application
bg: Помощ за тази програма

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: ISO Speed Rating:
bg: Чувствителност по ISO:

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
bg: Ако е истина и в активния прозорец не е заредено изображение, прозорецът за избор на изображения ще показва потребителската папка за изображения според XDG. Ако е лъжа или не е настроена папка за изображения, ще се покаже текущата работна папка.

en: If activated, Eye of MATE won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
bg: Ако е истина, програмата няма да пита за потвърждение при преместване на изображенията в кошчето. Когато поради някаква причина изображенията не могат да бъдат преместени в кошчето, а ще бъдат изтрити, все пак ще се иска потвърждение.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
bg: Ако е истина, допълнителните подробни за изображението ще бъдат преместени в собствен прозорец. Така програмата ще се ползва по-лесно на малки екрани (напр. при ултра преносими компютри). Ако е лъжа, данните се показват в страницата „Допълнителни данни“.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
bg: Ако ключът за прозрачността има стойността „COLOR“, тогава той определя цвета, който ще бъде използван за изобразяване на прозрачността.

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
bg: Ако е истина, цветът зададен чрез ключа background-color, ще се използва за запълване на областта зад изображението. Ако е лъжа, цветът ще се определи от текущата тема на GTK+.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
bg: Ако тук е ЛЪЖА, малките изображения няма да бъдат разтягани, за да паснат на големината на екрана.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
bg: Ако не запазите промените, те ще бъдат изгубени.

en: If you don't save, your changes will be lost.
bg: Ако не запазите промените, те ще бъдат изгубени.

en: Image
bg: Изображение

en: Image Data
bg: Данни на изображението

en: Image Enhancements
bg: Подобряване на изображението

en: Image Properties
bg: Настройки на изображението

en: Image Settings
bg: Настройки

en: Image Taking Conditions
bg: Условия за заснемане

en: Image View
bg: Преглед на изображения

en: Image Zoom
bg: Мащаб

en: Image collection pane position.
bg: Позиция на панела за колекцията.

en: Image loading failed.
bg: Неуспех при зареждане на изображението

en: In
bg: Увеличаване

en: Inches
bg: инчове

en: Interpolate Image
bg: Интерполиране на изображението

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Leave Fullscreen
bg: Напускане на режим „Цял екран“

en: Left
bg: Ляво

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
bg: Списък с включените приставки. Не съдържа „местоположението“ на включените приставки. За да разберете къде е дадена приставка, проверете във файла .eom-plugin.

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Loop through the image sequence
bg: Повтаряне на последователността на изображенията

en: Maker Note
bg: Бележка на създателя

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
bg: _Скриване

en: Metadata
bg: Допълнителни данни

en: Metering Mode:
bg: Режим на мерене:

en: Millimeters
bg: милиметри

en: Mirror the image horizontally
bg: Хоризонтален огледален образ

en: Mirror the image vertically
bg: Вертикален огледален образ

en: Move the selected image to the trash folder
bg: Преместване на избраното изображение в кошчето

en: Move the selected item on the toolbar
bg: Преместване на избрания обект в лентата с инструменти

en: Move to _Trash
bg: Преместване в _кошчето

en: Name:
bg: Име:

en: No image loaded.
bg: Няма заредено изображение.

en: No images found in '%s'.
bg: Не са открити изображения в „%s“.

en: None
bg: Без

en: Normal
bg: Нормален

en: North
bg: Север

en: Open Containing _Folder
bg: Отваряне на съдържащата _папка

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Open Image
bg: Отваряне на изображение

en: Open _with
bg: Отваряне _с

en: Open a file
bg: Отваряне на файл

en: Open in fullscreen mode
bg: Зареждане в режим на цял екран

en: Open in slideshow mode
bg: Зареждане в режим на прожекция

en: Open the selected image with a different application
bg: Отваряне на избраното изображение с друга програма

en: Opening image "%s"
bg: Отваряне на изображението „%s“

en: Options
bg: Настройки

en: Other
bg: Други

en: Out
bg: Намаляване

en: Page Setup
bg: Настройки на страницата

en: Pause Slideshow
bg: Временно спиране на прожекцията

en: Pause or resume the slideshow
bg: Продължаване или временно спиране на прожекцията

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
bg: Опитайте с различно разширение, като .png или .jpg.

en: Plugins
bg: Приставки

en: Position
bg: Позиция

en: Prefere_nces
bg: _Настройки

en: Preferences for Eye of MATE
bg: Настройки на Eye of MATE

en: Preview
bg: Преглед

en: Print the selected image
bg: Разпечатване на избраното изображение

en: Prope_rties
bg: Под_робности

en: Properties
bg: Свойства

en: Question
bg: Въпрос

en: Randomize the image sequence
bg: Случайно повторение на изображенията

en: Reload Image
bg: Презареждане на изображението

en: Reload current image
bg: Презареждане на текущото изображение

en: Remove the selected item from the toolbar
bg: Премахване на избрания обект от лентата с инструменти

en: Remove the selected toolbar
bg: Премахване на избраната лента с инструменти

en: Rename from:
bg: Преименуване от:

en: Replace spaces with underscores
bg: Замяна на интервалите с долни черти

en: Right
bg: Дясно

en: Rotate Counterc_lockwise
bg: Завъртане на_ляво

en: Rotate the image 90 degrees to the left
bg: Завъртане на изображението 90° наляво

en: Rotate the image 90 degrees to the right
bg: Завъртане на изображението 90° надясно

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: Изпълнете „%s --help“, за да видите списък с наличните опции за командния ред.

en: S_elect the images you want to save:
bg: И_зберете изображенията, които искате да се запазят:

en: S_lideshow
bg: С_лайдшоу

en: Save As
bg: Запазване като

en: Save Image
bg: Запазване на изображение

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Save changes in currently selected images
bg: Запазване на промените на избраните изображения

en: Save changes to image "%s" before closing?
bg: Запазване на промените в „%s“ преди затваряне?

en: Save the selected images with a different name
bg: Запазване на избраните изображения под друго име

en: Saving image "%s" (%u/%u)
bg: Запазване на изображението „%s“ (%u/%u)

en: Saving image locally…
bg: Запазване на изображението локално…

en: Scroll wheel zoom
bg: Увеличение с колелцето на мишката

en: Separator
bg: Разделител

en: Sequence
bg: Последователност

en: Set as _Desktop Background
bg: Задаване като _фон

en: Set the selected image as the desktop background
bg: Задаване на избраното изображение като фон на работния плот

en: Show the application's version
bg: Показване на версията на програмата

en: Show the current image in fullscreen mode
bg: Показване на текущото изображение на цял екран

en: Show the image at its normal size
bg: Показване на изображението в нормалния му размер

en: Show the properties and metadata of the selected image
bg: Показване на допълнителните данни на избраното изображение

en: Show “_%s”
bg: Показване на “_%s”

en: Show/Hide the image collection pane scroll buttons.
bg: Показване/скриване на плъзгачите на панела за колекцията.

en: Show/Hide the image collection pane.
bg: Показване/скриване на панела за колекцията.

en: Show/Hide the window side pane.
bg: Показване/скриване на страничния панел.

en: Show/Hide the window statusbar.
bg: Показване/скриване на лентата за състоянието.

en: Show/Hide the window toolbar.
bg: Показване/скриване на лентата с инструментите.

en: Shrink the image
bg: Смаляване на изображението

en: Side _Pane
bg: Страничен _панел

en: Simple image viewer
bg: Опростен преглед на изображения

en: Size
bg: Размер

en: Slideshow
bg: Прожекция

en: Smooth images when zoomed-_in
bg: Заглаждане при _увеличаване

en: Smooth images when zoomed-_out
bg: Заглаждане при _намаляване

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
bg: Някои от избраните изображения не могат да бъдат преместени в кошчето и ще бъдат премахнати завинаги. Искате ли да продължите?

en: South
bg: Юг

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
bg: Стартиране на нов процес вместо преизползване на съществуващ

en: Start a slideshow view of the images
bg: Прожектиране на изображенията

en: Start counter at:
bg: Стартиране брояча на:

en: T_oolbar
bg: Лента с _инструменти

en: Tag
bg: Етикет

en: Taken on
bg: Заснето на

en: Temporary file creation failed.
bg: Създаването на временния файл е неуспешно.

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
bg: Цветът, който се използва за запълване на областта зад изображението. Ако ключът use-background-color е лъжа, цветът се определя от текущата тема на GTK+.

en: The desktop file name (including the ".desktop") of the application to use for editing images (when the "Edit Image" toolbar button is clicked). Set to the empty string to disable this feature.
bg: Името на иконката на работния плот (включително „.desktop“) на програмата за редактиране на изображения (когато бъде натиснат бутонът „Редактиране на изображението“ в лентата с инструменти). Оставете празно, за да изключите тази възможност.

en: The given locations contain no images.
bg: Указаното местоположение не съдържа изображения.

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
bg: Изображението „%s“ е променено от друга програма.
    Искате ли да то да бъде заредено отново?

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
bg: Изображението „%s“ се използва за фон на плота.
    Искате ли да го редактирате?

en: The image whose printing properties will be set up
bg: Изображението, за което ще бъдат задавани настройки за печат

en: The information for the page where the image will be printed
bg: Информация за страницата, където ще се печата изображението

en: The multiplier to be applied when using the mouse scroll wheel for zooming. This value defines the zooming step used for each scroll event. For example, 0.05 results in a 5% zoom increment for each scroll event and 1.00 result in a 100% zoom increment.
bg: Коефициентът, който да се използва при увеличение с колелцето на мишката. Тази стойност определя стъпката за увеличение при всяко движение на колелцето. Например 0.05 означава коефициент 5% увеличение или намаляване при движение на колелцето, а 1.00 означава 100% промяна на увеличението.

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
bg[0]: Има %d изображение с незапазени промени. Да се запазят ли промените преди затваряне?
bg[1]: Има %d изображения с незапазени промени. Да се запазят ли промените преди затваряне?

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Eye of MATE) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Time
bg: Време

en: To:
bg: До:

en: Toolbar Editor
bg: Редактор на лентата с инструменти

en: Transformation failed.
bg: Неуспешно преобразуване.

en: Transformation on unloaded image.
bg: Преобразуване на незаредено изображение.

en: Transparency color
bg: Цвят на прозрачността

en: Transparency indicator
bg: Индикатор на прозрачността

en: Transparent Parts
bg: Прозрачни части

en: Trash images without asking
bg: Преместване в кошчето без питане

en: Type
bg: Вид

en: Type:
bg: Вид:

en: Undo the last change in the image
bg: Възстановяване на последната промяна по изображението

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Use "%s" to open the selected image
bg: Използвайте „%s“ за отваряне на избраното изображение

en: Use a custom background color
bg: Използване на цвят на фона, избран от потребителя

en: Value
bg: Стойност

en: Vertical
bg: Вертикално

en: West
bg: Запад

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
bg: Дали прозорецът за избор на изображения ще показва потребителската папка за изображения, ако не е заредено изображение.

en: Whether the image collection pane should be resizable.
bg: Дали панелът на колекциите да се преоразмерява или не.

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
bg: Дали изображението да бъде екстраполирано при увеличение или не. Това води до по-мъгляво качество при големи увеличения и по-бавно показване.

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
bg: Дали изображението да бъде интерполирано при увеличение или не. Това води до по-добро качество и по-бавно показване.

en: Whether the image should be rotated automatically based on EXIF orientation.
bg: Дали изображението да бъде завъртано автоматично в зависимост на ориентацията в EXIF.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
bg: Дали допълнителните подробни данни от прозореца с информация за изображението да се преместят на собствена страница.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
bg: Включване на възможност за увеличение с колелцето на мишката.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
bg: Дали последователността от изображения да бъде показвана чрез безкраен процес на повтаряне.

en: Whether the sequence of images should be shown in an random loop.
bg: Дали последователността от изображения да бъде показвана чрез случаен процес на повтаряне.

en: Width:
bg: Широчина:

en: XMP Other
bg: Друго в XMP

en: XMP Rights Management
bg: Управление на правата по XMP

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU GPL заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Zoom _Out
bg: На_маляване

en: Zoom multiplier
bg: Коефициент на увеличение

en: [FILE…]
bg: [ФАЙЛ…]

en: _About
bg: _Относно…

en: _Automatic orientation
bg: _Автоматично завъртане

en: _Best Fit
bg: Напасване по _екрана

en: _Bottom:
bg: Дол_у:

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Delete Toolbar
bg: П_ремахване на лентата с инструменти

en: _Do not ask again during this session
bg: _Без повторно запитване през тази сесия

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _First Image
bg: Пър_во изображение

en: _Fullscreen
bg: _Цял екран

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Height:
bg: _Височина:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Image
bg: _Изображение

en: _Image Collection
bg: _Колекция от изображения

en: _Last Image
bg: П_оследно изображение

en: _Left:
bg: _Ляво:

en: _Loop sequence
bg: П_оследователност на завъртанията

en: _Move on Toolbar
bg: П_оставяне в лентата с инструменти

en: _Next
bg: _Следващ

en: _Next Image
bg: _Следващо изображение

en: _Normal Size
bg: Но_рмален размер

en: _Open Background Preferences
bg: _Настройки на фона

en: _Open…
bg: _Отваряне…

en: _Previous
bg: _Предишен

en: _Previous Image
bg: _Предишно изображение

en: _Print…
bg: _Печат…

en: _Random Image
bg: Слу_чайно изображение

en: _Random sequence
bg: Случайна последователност

en: _Reload
bg: П_резареждане

en: _Remove from Toolbar
bg: Пр_емахване от лентата с инструменти

en: _Reset to Default
bg: _Обратно към стандартните настройки

en: _Retry
bg: Повторен опит

en: _Right:
bg: _Дясно:

en: _Rotate Clockwise
bg: Завъртане на_дясно

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Scaling:
bg: Ма_щабиране:

en: _Statusbar
bg: Лента за _състоянието

en: _Switch image after:
bg: _Смяна на изображението след:

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: _Tools
bg: И_нструменти

en: _Top:
bg: _Горе:

en: _Undo
bg: _Връщане

en: _Unit:
bg: _Единица:

en: _View
bg: _Изглед

en: _Width:
bg: _Широчина:

en: _Zoom In
bg: _Увеличаване

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
bg: Кошче

en: as is
bg: както е

en: pixel | pixels
bg[0]: пиксел
bg[1]: пиксела

en: seconds
bg: секунди
