gnome-sudoku master - en to bg translation catalogue (142 entries)

en: A GNOME sudoku game in dark mode featuring earmarks and warnings
bg: Игра на судоку за GNOME в тъмен режим с маркировки и предупреждения

en: A GNOME sudoku game preview
bg: Преглед на игри судоку за GNOME

en: Additionally check against the solution for warnings
bg: Освен това може да проверите решението за предупреждения

en: Adjust a scalable grid to your preferences.
bg: Настройте решетката на играта според предпочитанията си.

en: Automatically clear related earmarks on new number insertion
bg: Автоматично изчистване на свързаните маркирания при въвеждане на ново число

en: Automatically save and restore your session.
bg: Автоматично запазване и възстановяване на сесията.

en: Back
bg: Назад

en: Check earmarks against duplicates in row, column and block
bg: Проверете маркираното за повторения в реда, колоната и квадрата

en: Clear
bg: Изчистване

en: Close
bg: Затваряне

en: Color mistakes and duplicate numbers in red
bg: Оцветяване на грешките и дублиращите се числа в червено

en: Create Puzzle
bg: Създаване на главоблъсканица

en: Create and solve custom puzzles from scratch.
bg: Създавайте и решавайте ваши игри от нулата.

en: Custom Puzzle
bg: Ваша главоблъсканица

en: Difficulty
bg: Трудност

[ctx: Difficulty]
en: _Custom
bg: _Ваша главоблъсканица

[ctx: Difficulty]
en: _Easy
bg: _Лесни

[ctx: Difficulty]
en: _Hard
bg: _Трудни

[ctx: Difficulty]
en: _Medium
bg: _Средни

[ctx: Difficulty]
en: _Very Hard
bg: _Много трудни

en: Difficulty level of sudokus to be printed
bg: Трудност за отпечатаните игри

en: Display number picker on second click
bg: Показване на избор на число при второ натискане

en: Displays a big red X in a square if it cannot possibly be filled by any number and duplicate numbers are highlighted in red
bg: Поставяне на голям, червен кръст в квадратчетата, в които няма да може да поставите никое число. Повтарящите се числа се осветяват в червено.

en: Earmark Mode
bg: Режим на маркиране

en: Easy
bg: Лесни

en: Easy Difficulty
bg: Лесна

en: Error printing file:
bg: Грешка при отпечатването на файл:

en: Features:
bg: Функции:

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: GNOME Sudoku
bg: Судоку

en: GNOME Sudoku is a must-install for puzzle lovers. Based on the popular Japanese game, it comes with a simple interface that makes playing Sudoku fun for players of all skill level.
bg: Игра на популярната японска главоблъсканица с числа. Тази версия на „Судоку“ е с лесен и разбираем интерфейс, който прави играта на всяка трудност истинско удоволствие.

[ctx: General Preferences]
en: Automatically _Clean Earmarks
bg: Автоматично _изчистване на маркираното

[ctx: General Preferences]
en: Number Picker on _Second Click
bg: Избор на число при _второ натискане

[ctx: General Preferences]
en: Show Earmark _Possibilities
bg: Показване на _възможностите за маркиране

[ctx: General Preferences]
en: _Timer and Pause Buttons
bg: _Таймер и бутони за пауза

en: Generate an infinite amount of new puzzles with qqwing.
bg: Генерирайте безкрайно количество нови главоблъсканици с библиотеката „qqwing“.

en: Get help with the built-in warnings.
bg: Получете помощ от вградените предупреждения.

en: Hard
bg: Трудни

en: Hard Difficulty
bg: Трудна

en: Height of the window in pixels
bg: Височина на прозореца в пиксели

en: Highlight row, column and square that contain the selected cell
bg: Осветяване на реда, колоната и квадрата, които съдържат избраната клетка

en: Highlight the selected cell's block
bg: Осветяване на квадрата на избраната клетка

en: Highlight the selected cell's matching numbers
bg: Осветяване на съвпадащите числа от избраната клетка

en: Highlight the selected cell's row and column
bg: Осветяване на реда и колоната на избраната клетка

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight Matching _Numbers
bg: Осветяване на съвпадащите _числа

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Block
bg: _Осветяване на квадрата

[ctx: Highlighter Preferences]
en: Highlight _Row and Column
bg: Осветяване на _реда и колоната

en: Initialize the earmarks with the possible values for each cell
bg: Маркиране на възможните стойности във всяка клетка

en: Leave Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Medium
bg: Средни

en: Medium Difficulty
bg: Средна

en: Number of Puzzles
bg: Брой главоблъсканици

en: Number of Sudokus to print
bg: Брой отпечатани игри

en: Number of Sudokus to print per page
bg: Брой отпечатани игри на страница

en: Number of puzzles per page
bg: Брой главоблъсканици на страница

en: Pause
bg: Пауза

en: Paused
bg: На пауза

en: Play
bg: Начало

en: Play Custom Game
bg: Начало на ваша главоблъсканица

en: Play _Again
bg: _Нова игра

en: Play _Anyway
bg: Игра _въпреки това

en: Please enter a valid puzzle.
bg: Въведете главоблъсканица, която може да бъде решена.

[ctx: Preferences Dialog]
en: Highlighter
bg: Осветяване

[ctx: Preferences Dialog]
en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Print Multiple Puzzles
bg: Отпечатване на множество главоблъсканици

en: Print _Current Puzzle…
bg: Отпечатване на _текущата главоблъсканица…

en: Print _Multiple Puzzles…
bg: Отпечатване на _множество главоблъсканици…

en: Print puzzles to play Sudoku on the go.
bg: Отпечатвайте главоблъсканици, за да играете Судоку в движение.

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: Redo Action
bg: Повтаряне на последния ход

en: Select Difficulty
bg: Избор на трудност

en: Select Puzzle Difficulty
bg: Избор на трудност

en: Set the difficulty level of the sudokus you want to print. Possible values are: "easy", "medium", "hard", "very_hard"
bg: Ниво на трудност за отпечатваните игри на судоку. Възможните стойности са: „easy“ (лесни), „medium“ (средни), „hard“ (трудни), „very_hard“ (много трудни).

en: Set the number of sudokus you want to print
bg: Задайте броя на игрите за отпечатване

en: Set the number of sudokus you want to print per page
bg: Задайте броя на игрите за отпечатване на страница

en: Set up advanced strategies like X-Wings with earmarks.
bg: Използвайте стратегии като „X-Wings“ с маркиране.

[ctx: Shortcuts Window]
en: Clear Cell
bg: Изчистване на клетката

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Mode
bg: Режим на маркиране

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmark Picker
bg: Избор на маркировка

[ctx: Shortcuts Window]
en: Earmarks
bg: Маркировки

[ctx: Shortcuts Window]
en: Fullscreen
bg: Цял екран

[ctx: Shortcuts Window]
en: Game
bg: Игра

[ctx: Shortcuts Window]
en: Go Back
bg: Назад

[ctx: Shortcuts Window]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: Shortcuts Window]
en: Highlighter
bg: Осветяване

[ctx: Shortcuts Window]
en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

[ctx: Shortcuts Window]
en: Menu
bg: Меню

[ctx: Shortcuts Window]
en: Move
bg: Навигиране

[ctx: Shortcuts Window]
en: New Game
bg: Нова игра

[ctx: Shortcuts Window]
en: Number Picker
bg: Избор на число

[ctx: Shortcuts Window]
en: Pause
bg: Пауза

[ctx: Shortcuts Window]
en: Preferences
bg: Настройки

[ctx: Shortcuts Window]
en: Print Current Puzzle
bg: Отпечатване на текущата главоблъсканица

[ctx: Shortcuts Window]
en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: Shortcuts Window]
en: Redo
bg: Повтаряне

[ctx: Shortcuts Window]
en: Reset Puzzle
bg: Връщане на главоблъсканицата

[ctx: Shortcuts Window]
en: Undo
bg: Отмяна

[ctx: Shortcuts Window]
en: Warnings
bg: Предупреждения

[ctx: Shortcuts Window]
en: Window
bg: Прозорец

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Out
bg: Намаляване

[ctx: Shortcuts Window]
en: Zoom Reset
bg: Нормален мащаб

en: Show release version
bg: Показване на версията

en: Sudoku
bg: Судоку

en: Take advantage of the highlighter to narrow down possibilities.
bg: Маркирайте, за да ограничите възможностите.

en: Test yourself in the classic puzzle
bg: Пробвайте логическите си умения в тази класическа игра с числа

en: The popular Japanese logic puzzle
    
    Puzzles generated by QQwing %s
bg: Популярната японска игра с числа.
    
    Главоблъсканиците са генерирани чрез библиотеката „QQwing“ %s

en: The puzzle you have entered has multiple solutions.
bg: Въведената главоблъсканица може да се реши по повече от един начин.

en: The puzzle you have entered is not a valid Sudoku.
bg: Въведената главоблъсканица е сгрешена и не е правилно судоку.

en: The puzzle's difficulty
bg: Трудност на главоблъсканицата

en: Time yourself to keep track of your progression.
bg: Измервайте времето си, за да си следите напредъка.

en: Toggle timer and pause buttons
bg: Превключване на таймера и бутоните за пауза

en: Undo Action
bg: Отмяна на последния ход

en: Unknown Difficulty
bg: Непозната трудност

en: Use the mouse, keyboard or touch to complete the puzzles.
bg: Използвайте мишката, клавиатурата или докосване, за да решите главоблъсканицата.

en: Valid Sudoku puzzles have exactly one solution.
bg: За да е правилно едно судоку, то трябва да има точно едно решение.

en: Very Hard
bg: Много трудни

en: Very Hard Difficulty
bg: Много трудна

[ctx: Warning Preferences]
en: Check _Against Solution
bg: Проверяване _спрямо решението

[ctx: Warning Preferences]
en: _Earmark Warnings
bg: _Предупреждения за маркираното

en: Well done, you completed the puzzle in %d minute! | Well done, you completed the puzzle in %d minutes!
bg[0]: Завършихте главоблъсканицата за %d минута!
bg[1]: Завършихте главоблъсканицата за %d минути!

en: Width of the window in pixels
bg: Широчина на прозореца в пиксели

en: Zoom
bg: Мащабиране

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom level
bg: Ниво на мащабиране

en: _About Sudoku
bg: _Относно

en: _Back
bg: _Назад

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Highlighter
bg: _Осветяване

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _New Game…
bg: _Нова игра…

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Print
bg: _Отпечатване

en: _Reset Puzzle
bg: _Нова главоблъсканица

en: _Start Game
bg: _Начало на игра

en: _Warnings
bg: _Предупреждения

en: magic;square;
bg: судоку;числа;цифри;квадрат;magic;square;

[ctx: preferences dialog]
en: General
bg: Общи

en: true if the window is fullscreen
bg: Истина, ако прозорецът е на цял екран

en: true if the window is maximized
bg: Истина, ако прозорецът е максимизиран
