thunar.xfce-4-20 - en to bg translation catalogue (1008 entries)

en: %.*s (copy %u)%s
bg: %.*s (копиране %u)%s

en: %A at %X
bg: %A в %X

en: %d file | %d files
bg[0]: %d файл
bg[1]: %d файла

en: %d file found | %d files found
bg[0]: Намерен е %d файл
bg[1]: Намерени са %d файла

en: %d folder | %d folders
bg[0]: %d папка
bg[1]: %d папки

en: %dx%d pixel | %dx%d pixels
bg[0]: %dx%d пиксел
bg[1]: %dx%d пиксела

en: %lu hour remaining (%s/sec) | %lu hours remaining (%s/sec)
bg[0]: Остава %lu час (%s/sec)
bg[1]: Остават %lu часа (%s/sec)

en: %lu minute remaining (%s/sec) | %lu minutes remaining (%s/sec)
bg[0]: Остава %lu минута (%s/sec)
bg[1]: Остават %lu минути (%s/sec)

en: %lu second remaining (%s/sec) | %lu seconds remaining (%s/sec)
bg[0]: Остава %lu секунда (%s/sec)
bg[1]: Остават %lu секунди (%s/sec)

en: %s (%d hidden)
bg: %s (%d скрити)

en: %s (%s) - Properties
bg: %s (%s) - Свойства

en: %s (copy %u)
bg: %s (копие %u)

en: %s (copy %u)%s
bg: %s (копие %u)%s

en: %s (link to %s)
bg: %s (връзка към %s)

en: %s (mount point)
bg: %s (точка на монтиране)

en: %s - Properties
bg: %s - Свойства

en: %s of %s
bg: %s от %s

en: %s on %s
bg: %s на %s

en: %s operation can only be partially redone
bg: %s операцията може да бъде повторена само частично

en: %s operation can only be partially undone
bg: %s операцията може да бъде отменена само частично

en: %s operation cannot be redone
bg: %s операцията не може да бъде повторена

en: %s operation cannot be undone
bg: %s операцията не може да бъде отменена

en: %s operation was redone
bg: %s операцията беше повторена

en: %s operation was undone
bg: %s операцията беше отменена

en: %s used (%.0f%%)  |  %s free (%.0f%%)
bg: %s използвано (%.0f%%)  |  %s свободно (%.0f%%)

en: %u item | %u items
bg[0]: %u елемент
bg[1]: %u елемента

en: %u item (%s, %s) | %u items (%s, %s)
bg[0]: %u елемент (%s, %s)
bg[1]: %u елемента (%s, %s)

en: %x at %X
bg: %x в %X

en: (some contents unreadable)
bg: (нечетимо съдържание)

en: - Standalone: Image Preview uses a separate pane
    - Embedded: Image Preview is embedded in the left sidepane
bg: - Самостоятелен: Визуализацията на изображението използва отделен панел
    - Вградено: Визуализацията на изображението е вградена в левия страничен прозорец

en: /executable
bg: /изпълним

en: 0 items
bg: 0 елемента

en: <a href="volman-config:">Configure</a> the management of removable drives,
    devices and media.
bg: <a href="volman-config:">Настройки</a> управление на сменяеми устройства,
    носители и медии

en: A destination directory must be specified
bg: Трябва да бъде посочено местоположението на папката

en: A maximum of %u emblems is supported per file.
bg: Поддържат се максимум %u емблеми на файл.

en: A widget to display in place of the usual page label
bg: Джаджа, която ще стои на мястото на обичайният етикет на страницата

en: About Templates
bg: Относно Шаблони

en: Acc_ess:
bg: Достъп:

en: Acce_ss:
bg: До_стъп:

en: Accessed:
bg: Достъп:

en: Acquired the name '%s' on the session message bus
bg: Придобито е името "%s" в шината на сесийните съобщения

en: Acquired the session message bus '%s'
bg: Придобита шина за сесийни съобщения "%s"

en: Add a new custom action.
bg: Създаване на ново потребителско действие.

en: Add the selected folder to the shortcuts side pane | Add the selected folders to the shortcuts side pane
bg[0]: Добавяне на избраната папка при преките пътища в страничният панел
bg[1]: Добавяне на избраните папки при преките пътища в страничният панел

en: Advanced
bg: Разширени

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All files in this folder will appear in the "Create Document" menu.
bg: Всички файлове, които се намират в тази папка, ще се появят в меню „Създаване на документ“.

en: Allow this file to _run as a .desktop file
bg: Позволяване на този файл да стартира, като .desktop файл

en: Allow this file to _run as a program
bg: Разрешаване на този файл да се _изпълнява като програма

en: Allow tree like expansion of folders
bg: Разрешаване на дървовидно разширяване на папки

en: Allowing untrusted programs to run presents a security risk to your system.
bg: Разрешаването на неудостоверени приложения да стартират, представлява риск за вашата система.

en: Always
bg: Винаги

en: Aperture Value:
bg: Размер на обектива:

en: Appearance Conditions
bg: Условия за външният вид

en: Appears if selection contains:
bg: Появява се, ако селекцията съдържа:

en: Apply recursively?
bg: Прилагане рекурсивно?

en: Apply to Folder Only
bg: Прилагане само за папката

en: Apply to Folder and Contents
bg: Прилагане за папката и нейното съдържание

en: Are you sure that you want to
    move "%s" (%s) to trash ?
bg: Сигурни ли сте, че искате да
    преместите "%s" (%s) в кошчето?

en: Are you sure that you want to
    move "%s" to trash ?
bg: Наистина ли искате да преместите "%s" в кошчето?

en: Are you sure that you want to
    move the selected file to trash? | Are you sure that you want to
    move the %u selected files to trash?
bg[0]: Наистина ли искате да
    преместите избраният файл в кошчето?
bg[1]: Наистина ли искате да
    преместите избраните %u файла в кошчето?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s" (%s)?
bg: Сигурни ли сте, че искате да
    изтриете за постоянно "%s" (%s)?

en: Are you sure that you want to
    permanently delete "%s"?
bg: Наистина ли искате да изтриете
    завинаги „%s“?

en: Are you sure that you want to delete
    action "%s"?
bg: Сигурен ли сте, че наистина искате да премахнете действие „%s“?

en: Are you sure that you want to forget "%s"?
bg: Сигурен ли сте, че искате да игнорирате "%s"?

en: Are you sure that you want to permanently
    delete the selected file? | Are you sure that you want to permanently
    delete the %u selected files?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете завинаги
    избрания файл?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете завинаги
    избраните %u файла?

en: Are you sure that you want to remove "%s"?
bg: Наистина ли искате да премахнете „%s“?

en: Are you sure you want to open all folders?
bg: Наистина ли искате да отворите всички папки?

en: Arran_ge Items
bg: _Подреждане на елементите

en: Ask every time
bg: Питай всеки път

en: At least one filename must be specified
bg: Трябва да бъде посочен поне един файл

en: At least one source filename must be specified
bg: Трябва да бъде посочен поне един изходен файл

en: Attention
bg: Внимание

en: Audio Files
bg: Аудио файлове

en: Authentication is required to run Thunar as root.
bg: Изисква се удостоверяване за да стартирате Thunar като администратор

en: Automatically _expand columns as needed
bg: Автоматично _разширяване на колоните при нужда

en: Basic
bg: Основен

en: Behavior
bg: Поведение

en: Browse Network
bg: Преглед на мрежата

en: Browse _Network
bg: Преглед на мрежата

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bg: Преглеждане на всички локални и отдалечени дискове и папки, достъпни от този компютър

en: Browse local network connections
bg: Преглед на мрежовите връзки

en: Browse recently used files
bg: Преглед на последно използваните файлове

en: Browse the computer
bg: Преглед на компютъра

en: Browse the file system
bg: Преглед на файловата система

en: Browse the file system to select an application to open files of type "%s".
bg: Преглед на файловата система за избиране на приложение, с което да се отварят файлове от типа „%s“.

en: Browse the file system to select an application to use for this action.
bg: Преглед на файловата система, за да бъде избрано приложение, което ще се използва за това действие.

en: Browse the filesystem with the file manager
bg: Преглед на файловата система с приложението за управление на файлове

en: Bulk Rename
bg: Групово преименуване

en: Bulk Rename - Rename Multiple Files
bg: Bulk Rename - Преименуване на множество файлове

en: Bulk _Rename...
bg: Групово _преименуване...

en: By D_eletion Date
bg: По дата на изтриване

en: By _Modification Date
bg: По дата на промяна

en: By _Name
bg: По _име

en: By _Size
bg: По _размер

en: By _Type
bg: По _тип

en: By default columns will be automatically expanded if
    needed to ensure the text is fully visible. If you dis-
    able this behavior below the file manager will always
    use the user defined column widths.
bg: По подразбиране колоните ще се разширяват
    автоматично, така че да бъде видим целият текст.
    Ако изключите този режим, колоните ще бъдат
    винаги със зададената ширина.

en: C_ase Sensitive Search
bg: Чувствително търсене

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Calculating...
bg: Изчисляване...

en: Calculation aborted
bg: Изчисляването е прекъснато

en: Camera
bg: Камера

en: Camera Brand:
bg: Марка фотоапарат:

en: Camera Model:
bg: Модел фотоапарат:

en: Cancel search for files
bg: Отказване търсенето на файлове

en: Cancelling...
bg: Отмяна...

en: Cannot convert filename "%s" to the local encoding
bg: Името на файла „%s“ не може да бъде преобразувано в местната кодировка

en: Capacity:
bg: Капацитет:

en: Change the active view type
bg: Промяна на типа на активният изглед

en: Change the default application for files of type "%s" to the selected application.
bg: Смяна на приложението по подразбиране за файлове от типа „%s“ с избраното приложение.

en: Change the visibility of this window's image preview
bg: Промяна на видимостта на визуализацията на изображението на този прозорец

en: Change the visibility of this window's menubar
bg: Превключване на видимостта на лентата с менюта

en: Change the visibility of this window's statusbar
bg: Превключване на видимостта на лентата на състоянието

en: Choose an application which should be used by default to open the selected file
bg: Изберете програма, която да бъде използвана по подразбиране за отварянето на избраният файл

en: Choose another application with which to open the selected file
bg: Изберете друго приложение, с което да отворите избрания файл

en: Choose the order of information to appear in the
    detailed list view.
bg: Изберете подредбата на данните в  изгледа
    като подробен списък.

en: Cl_ear Saved Folder View Settings
bg: Изчистване на настройките за преглед на запазените папки

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear the file list below
bg: Изчистване на списъка с файлове

en: Clear the keyboard shortcut for this action.
bg: Изчистете клавишната комбинация за това действие.

en: Click here to automatically fix the folder permissions.
bg: Кликнете, за да определите автоматично правата над папката.

en: Click here to stop calculating the total size of the folder.
bg: Кликнете тук, за да изчислите общият размер на папката.

en: Click here to view the documentation for the selected rename operation.
bg: Кликнете тук, за да видите документацията на избраната операция преименуване.

en: Click this button to select an icon file that will be displayed in the context menu in addition to the action name chosen above.
bg: Кликнете на този бутон, за да изберете иконата на файла, който ще се показва в контекстното меню в допълнение към името на действието, избрано по-горе.

en: Close Pane
bg: Затваряне на панела

en: Close Ta_b
bg: _Затваряне на раздела

en: Close _All Windows
bg: Затваряне на всички прозорци

en: Close all Thunar windows
bg: Затваряне на всички прозорци на Thunar

en: Close split pane with multiple tabs?
bg: Да се затвори ли разделения панел с множество раздели?

en: Close tab
bg: Затваряне на раздел

en: Close this folder
bg: Затваряне на тази папка

en: Close this window
bg: Затваряне на този прозорец

en: Close this window, cancel further changes.
bg: Затваряне на този прозорец, отменяне на по-нататъшните промени.

en: Collecting files...
bg: Обединяване на файлове...

en: Column Sizing
bg: Размер на колоните

en: Command not configured
bg: Командата не е настроена

en: Command:
bg: Команда:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Compact View
bg: Компактен изглед

en: Compact directory listing
bg: Сбит списък на папките

en: Compact view
bg: Компактен изглед

en: Compare contents of original file and copy in order to detect corruption. While this will attempt to compare the actual contents that are on the destination media, Thunar may be unable to bypass filesystem caches, so this comparison may not detect all instances of corruption. Enabling this option will increase copy time.
bg: Сравнете съдържанието на оригиналния файл и копието, за да откриете повреда. Докато така ще бъде направен опит да се сравни действителното съдържание, което е на целевата медия, Thunar може да не е в състояние да заобиколи кешовете на файловата система, така, че това сравнение може да не открие всички случаи на повреда. Активирането на тази опция ще увеличи времето за копиране.

en: Compressing files...
bg: Компресиране на файлове...

en: Computer
bg: Компютър

en: Con_vert to:
bg: Преобразуване в:

en: Confi_gure custom actions...
bg: Конфигуриране на персонализирани действия...

en: Configure Columns in the Detailed List View
bg: Настройка на колоните при изглед като подробен списък

en: Configure _Columns...
bg: Настройка на колоните…

en: Configure _Toolbar...
bg: Конфигуриране на лентата с инструменти...

en: Configure custom actions that will appear in the file manager's context menus and/or toolbar.
    These actions are applicable to folders or certain kinds of files.
    
    Check the <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">documentation</a> for a collection of custom action examples.
bg: Конфигурирайте персонализирани действия, които ще се показват в контекстните менюта и/или лентата с инструменти на файловия мениджър.
    Тези действия са приложими за папки или определени видове файлове.
    
    Проверете <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/custom-actions">документацията</a> за колекция от примери за персонализирани действия.

en: Configure the Thunar file manager
bg: Настройване на управлението на файлове Thunar

en: Configure the Toolbar
bg: Конфигуриране на лентата с инструменти

en: Configure the columns in the detailed list view
bg: Настройка на колоните при изглед, като подробен списък

en: Configure the order and visibility of toolbar items.
    Note that toolbar items are always executed for the current directory.
bg: Конфигуриране на реда и видимостта на елементите в лентата с инструменти.
    Имайте предвид, че елементите в лентата с инструменти винаги се изпълняват за текущата директория.

en: Configure the toolbar
bg: Конфигуриране на лентата с инструменти

en: Confirm to replace files
bg: Потвърждаване на замяната на файлове

en: Content:
bg: Съдържание:

en: Context Menu
bg: Контекстно Меню

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy _Anyway
bg: Копиране въпреки _това

en: Copy _Here
bg: Копиране тук

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: Copying files to "%s"...
bg: Копиране на файлове в „%s“…

en: Copying files...
bg: Копиране на файлове…

en: Correct _folder permissions
bg: Правилни права над папка

en: Correct _folder permissions...
bg: Корекция на права над папка...

en: Correct folder permissions automatically?
bg: Автоматично задаване на права над папка?

en: Could not delete file "%s": %s
bg: Неуспех при изтриването на файла „%s“: %s

en: Could not find "%s"
bg: Неуспешно откриване на „%s“

en: Could not move "%s" directly. Collecting files for copying...
bg: Файлът „%s“ не може да бъде преместен директно. Обединяване на файлове за копиране...

en: Could not restore "%s"
bg: Неуспех при възстановяването на „%s“

en: Could not restore "%s" (%s)
bg: Не може да се възстанови "%s" (%s)

en: Create Action
bg: Създаване на действие

en: Create Document from template "%s"
bg: Създаване на документ от шаблон „%s“

en: Create File
bg: Създаване на Файл

en: Create Folder
bg: Създаване на Папка

en: Create New File
bg: Създаване на нов файл

en: Create New Folder
bg: Създаване на нова папка

en: Create _Document
bg: Създаване на документ

en: Create _Folder...
bg: Създаване на _папка…

en: Create a link to the selected file on the desktop | Create links to the selected files on the desktop
bg[0]: Създаване на връзка към избрания файл на работния плот
bg[1]: Създаване на връзки към избраните файлове на работния плот

en: Create a new document from a template
bg: Създаване на нов документ от шаблон

en: Create a symbolic link for the selected file | Create a symbolic link for each selected file
bg[0]: Създаване на символна връзка за избраният файл
bg[1]: Създаване на символна връзка за всеки избран файл

en: Create an empty folder within the current folder
bg: Създаване на празна папка в текущата папка

en: Create bookmarks for all selected folders. If nothing is selected, the current folder is bookmarked.
bg: Създайте отметки за всички избрани папки. Ако нищо не е избрано, ще се меркара текущата папка.

en: Create directory
bg: Създаване на директория

en: Created:
bg: Създаден:

en: Creating directories...
bg: Създаване на папки…

en: Creating files...
bg: Създаване на файлове…

en: Creating symbolic links in "%s"...
bg: Създаване на символни връзки в „%s“…

en: Cu_t
bg: Отрязване

en: Current
bg: Текуща дата

en: Custom
bg: Потребителски

en: Custom Actions
bg: Потребителски действия

en: Custom date format to apply.
    
    The most common specifiers are:
    %d day of month
    %m month
    %Y year including century
    %H hour
    %M minute
    %S second
    
    For a complete list, search 'Glib.DateTime.format'.
bg: Приложими потребителски формати за времето.
    
    Най-често срещаните формати са:
    %d ден от месеца
    %m месец
    %Y година, включително века
    %H час
    %M минута
    %S секунда
    
    За пълен списък, потърсете "Glib.DateTime.format".

en: Cut the selection
bg: Отрязване на избраното

en: Date
bg: Дата

en: Date Accessed
bg: Дата на достъп

en: Date Created
bg: Дата на създаване

en: Date Deleted
bg: Датата е изтрита

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: Date Picture Taken
bg: Дата на създаване на снимка

en: Date Taken:
bg: Дата за заснемане:

en: De_fault Order
bg: Стандартна подредба

en: Default Application
bg: Стандартна програма

en: Delete (opposite of create)
bg: Изтриване (противоположно на създаване)

en: Delete action
bg: Изтриване на действие

en: Delete all files and folders in the Trash
bg: Изтриване на всички файлове и папки от кошчето

en: Delete saved view settings for this folder
bg: Изтриване на запазените настройки за изгледа на тази папка

en: Delete the currently selected action.
bg: Изтриване на текущо избраното действие.

en: Deleted:
bg: Изтрито:

en: Deleting files...
bg: Изтриване на файлове…

en: Description:
bg: Описание:

en: Desktop (Create Link) | Desktop (Create Links)
bg[0]: Работен плот (създаване на връзка)
bg[1]: Работен плот (създаване на връзки)

en: Detac_h Tab
bg: Изнасяне на раздела

en: Detailed directory listing
bg: Подробен списък на папките

en: Details view
bg: Подробен изглед

en: Devices
bg: Устройства

en: Disabled
bg: Забранено

en: Display
bg: Показване

en: Display Name
bg: Име на дисплей

en: Display Thunar user manual
bg: Показване на потребителското ръководство на Thunar

en: Display folder content in a compact list view
bg: Показване на съдържанието на текущата папка като сбит списък

en: Display folder content in a detailed list view
bg: Показване на съдържанието на текущата папка във вид на подробен списък

en: Display folder content in an icon view
bg: Показване на съдържанието на папка във вид на икони

en: Display information about Thunar
bg: Показване на сведения за Thunar

en: Display information about Thunar Bulk Rename
bg: Показване на информация за Групово преименуване в Thunar

en: Display recently used files
bg: Показване на последно използваните файлове

en: Display the contents of the trash can
bg: Показване на съдържанието на кошчето

en: Display the trash can
bg: Показване на кошчето

en: Do _not ask me again
bg: Повече не ме питай

en: Do _not display this message again
bg: Не показвай това съобщение отново

en: Do you want to apply your changes recursively to
    all files and subfolders below the selected folder?
bg: Искате ли рекурсивно да приложите промените за всички файлове и папки в тази папка?

en: Do you want to create it?
bg: Искате ли да го създадете?

en: Do you want to overwrite it?
bg: Искате ли да го презапишете?

en: Do you want to permanently delete it?
bg: Искате ли да го изтриете завинаги?

en: Do you want to rename the launcher, or the file itself?
bg: Искате ли да преименувате стартера или самия файл?

en: Do you want to skip it?
bg: Искате ли да го пропуснете?

en: Do you want to skip this file and continue to rename the remaining files?
bg: Искате ли да пропуснете този файл и да продължите с преименуването на останалите файлове?

en: Don't unload the plugin from memory
bg: Да не се зарежда плъгин от паметта

en: Draw frames around thumbnails
bg: Изчертаване на рамки, около миниатюрите

en: Dup_licate
bg: Дубликат

en: E_xpandable Folders
bg: _Разширяеми папки

en: Edit Action
bg: Редактиране на действие

en: Edit Thunar's Preferences
bg: Редактирана на предпочитанията за Thunar

en: Edit _Launcher
bg: Редактиране на _стартер

en: Edit the currently selected action.
bg: Редактиране на текущо избраното действие.

en: Edit the selected launcher
bg: Редактиране на избраният стартер

en: Eject the selected device
bg: Изваждане на избраното устройство

en: Ejecting device
bg: Изваждане на устройство

en: Embedded
bg: Вградено

en: Emblems
bg: Емблеми

en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

en: Emptying the Trash...
bg: Изпразване на кошчето…

en: Enable _Volume Management
bg: Включване на управлението на дялове

en: Enable this option if you want a waiting cursor to be shown while the action is launched. This is also highly recommended if you have focus stealing prevention enabled in your window manager.
bg: Включете тази опция, ако искате да се изчака появата на курсора до стартиране на действието. Това се препоръчва, ако сте активирали прихващане.

en: End element handler called while in root context
bg: Извикване от кореновия контекст на указателя структурата на крайният елемент

en: Enter a list of patterns that will be used to determine whether this action should be displayed for a selected file. If you specify more than one pattern here, the list items must be separated with semicolons (e.g. *.txt;*.doc).
bg: Въведете списък с шаблоните, които ще се използват да определите, дали това действие се показва за избраният файл. Когато зададете множество модели, те трябва да бъдат разделени с точка и запетая (напр. *.txt;*.doc).

en: Enter the name:
bg: Въведете име:

en: Enter the new name:
bg: Въведете новото име:

en: Enter the text that should be used as replacement for the pattern above.
bg: Въведете текста, който ще се използва да замени горепосоченият шаблон.

en: Enter the text to search for in the file names.
bg: Задаване на текст за търсене в имената на файловете..

en: Error
bg: Грешка

en: Error removing file: %s
bg: Грешка при преместването на файла : %s

en: Error while changing file permissions
bg: Грешка при промяната на правата на файла

en: Error while copying to "%s": %s more space is required to copy to the destination
bg: Грешка при копиране в „%s“: %s необходимо е повече място за довършване на копирането

en: Error while processing file operation
bg: Грешка при обработването на файловата операция

en: Example.txt
bg: Примерен файл.txt

en: Executable Files
bg: Изпълними файлове

en: Execute shell scripts:
bg: Изпълнение на шел скриптове:

en: Execute the selected file | Execute the selected files
bg[0]: Изпълнение на избрания файл
bg[1]: Изпълнение на избраните файлове

en: Exposure Program:
bg: Режим на задържане:

en: Exposure Time:
bg: Задържане:

en: Extension only
bg: Само разширение

en: F_ile System
bg: _Файлова система

en: Failed to add new application "%s"
bg: Неуспех при добавянето на приложението „%s“

en: Failed to add new shortcut
bg: Не може да бъде добавен нов пряк път

en: Failed to browse the computer
bg: Компютърът не може да бъде прегледан

en: Failed to browse the network
bg: Не може да бъде показана мрежата

en: Failed to change icon of "%s"
bg: Не може да бъде сменена иконата на „%s“

en: Failed to change icon of "%s" (%s)
bg: Не може да бъде променена иконата на "%s" (%s)

en: Failed to change the group of "%s": %s
bg: Не може да бъде сменена групата на „%s“: %s

en: Failed to change the owner of "%s": %s
bg: Не може да бъде сменен собственикът на „%s“: %s

en: Failed to change the permissions of "%s": %s
bg: Не могат да бъдат сменени правата на „%s“: %s

en: Failed to compose new email
bg: Неуспех при създаването на ново писмо

en: Failed to compress %d file | Failed to compress %d files
bg[0]: Неуспех при архивиране на %d файл
bg[1]: Неуспех при архивиране на %d файла

en: Failed to connect to the Trash
bg: Неуспех при свързването с Кошчето

en: Failed to create a link for the URL "%s"
bg: Неуспех при създаването на връзка към адрес „%s“

en: Failed to create directory "%s": %s
bg: Неуспех при създаването на папката „%s“: %s

en: Failed to create empty file "%s": %s
bg: Неуспех при създаването на празен файл „%s“: %s

en: Failed to create symbolic link for "%s"
bg: Неуспех при създаването на символна връзка за „%s“

en: Failed to create temporary directory
bg: Неуспех при създаването на временна папка

en: Failed to determine save location for uca.xml
bg: Неуспех при определяне на адреса за съхранение на uca.xml

en: Failed to determine the original path for "%s"
bg: Не може да бъде определено началното местоположение на „%s“

en: Failed to determine the original path for "%s" (%s)
bg: Неуспешно определяне на оригиналния път за "%s" (%s)

en: Failed to display `Recent`
bg: Не могат да бъдат показани "Последно използвани"

en: Failed to display the contents of the trash can
bg: Не може да бъде показано съдържанието на кошчето

en: Failed to display the volume management settings
bg: Не могат да бъдат показани настройките за управление на дялове

en: Failed to edit launcher via command "%s"
bg: Неуспешно редактиране на стартера с командара "%s"

en: Failed to eject "%s"
bg: Неуспех при изваждането на „%s“

en: Failed to execute application "%s"
bg: Не може да бъде изпълнено приложението „%s“

en: Failed to execute file "%s"
bg: Неуспех при изпълнение на файла „%s“

en: Failed to execute file "%s" (%s)
bg: Неуспешно изпълнение на файла "%s" (%s)

en: Failed to forget "%s"
bg: Неуспешно игнориране на "%s"

en: Failed to launch action "%s".
bg: Неуспешно стартиране на действие „%s“.

en: Failed to launch operation
bg: Неуспех при стартирането на операция

en: Failed to launch search with Catfish
bg: Не може да стартира търсене с Catfish

en: Failed to mount "%s"
bg: Неуспешно монтиране на „%s“

en: Failed to open "%s"
bg: Неуспех при отваряне на „%s“

en: Failed to open "%s" (%s)
bg: Неуспешно отваряне на "%s" (%s)

en: Failed to open "%s": %s
bg: Неуспех при отваряне на „%s“: %s

en: Failed to open %d file | Failed to open %d files
bg[0]: Неуспешно отваряне на %d файл
bg[1]: Неуспешно отваряне на %d файла

en: Failed to open directory "%s"
bg: Неуспех при отварянето на папка „%s“

en: Failed to open file "%s"
bg: Неуспешно отваряне на файла „%s“

en: Failed to open location for "%s"
bg: Неуспешно отваряне на местоположението на "%s"

en: Failed to open parent folder
bg: Неуспех при отваряне на горната директория

en: Failed to open the documentation browser
bg: Не може да бъде открита програма за преглед на документацията

en: Failed to open the file system root folder
bg: Не може да бъде отворена папката на кореновата файлова система

en: Failed to open the home folder
bg: Неуспех при отварянето на домашната папка

en: Failed to parse the desktop file: %s
bg: Неуспешно прочитане на файла за работен плот: %s

en: Failed to redo operation '%s'
bg: Неуспешно повторение на операцията "%s"

en: Failed to remove "%s"
bg: Неуспех при премахването на „%s“

en: Failed to remove "%s".
bg: Неуспех при премахването на „%s“.

en: Failed to rename "%s"
bg: Неуспех при преименуване на „%s“

en: Failed to rename "%s" (%s)
bg: Неуспешно преименуване на "%s" (%s)

en: Failed to rename "%s" to "%s".
bg: Неуспешно преименуване на „%s“ на „%s“.

en: Failed to restore the folder "%s"
bg: Неуспех при възстановяването на папка „%s“

en: Failed to save "%s".
bg: Неуспех при запазване на „%s“.

en: Failed to save actions to disk.
bg: Неуспех при запазване на действието на диска.

en: Failed to set default application for "%s"
bg: Неуспех при задаване на приложение по подразбиране за „%s“

en: Failed to set default application for "%s" (%s)
bg: Не може да бъде зададена програма по подразбиране за "%s" (%s)

en: Failed to undo operation '%s'
bg: Неуспешна отмяна на операцията "%s"

en: Failed to unmount "%s"
bg: Неуспех при демонтирането на „%s“

en: File
bg: Файл

en: File Browser
bg: Файлов браузър

en: File Manager
bg: Файлов мениджър

en: File Name
bg: Име на файл

en: File Operation Progress
bg: Протича операция с файлове

en: File System
bg: Файлова система

en: File Transfer
bg: Файлов трансфер

en: File does not exist
bg: Файлът не съществува

en: File does not exist anymore
bg: Файлът вече не съществува

en: Filetype
bg: Файлов тип

en: First character uppercase
bg: Първият символ да е с главна буква

en: Flash Drive
bg: Flash устройство

en: Flash Fired:
bg: Светкавица:

en: Floppy
bg: Флопи

en: Focal Length:
bg: Фокусно разстояние:

en: Folder Permissions
bg: Права над папка

en: Folder permissions
bg: Права на папка

en: Force open in a new window
bg: Принудително отваряне в нов прозорец

en: Forget application launcher
bg: Игнориране на стартер на програма

en: Free space: %s
bg: Свободно пространство: %s

en: From the back (right)
bg: Отзад (дясно)

en: From the front (left)
bg: Отпред (ляво)

en: General
bg: Основни

en: Go to the desktop folder
bg: Отиване в папката на работният плот

en: Go to the home folder
bg: Отиване в домашната папка

en: Go to the next visited folder
bg: Към следващата посетена папка

en: Go to the previous visited folder
bg: Към предишната посетена папка

en: Go to the templates folder
bg: Отиване в папка Шаблони

en: Gro_up:
bg: _Група:

en: Group
bg: Група

en: Harddisk
bg: Хард диск

en: Help URL
bg: Адрес за помощ

en: Hi_de
bg: _Скриване

en: Hidden Files Count
bg: Брой скрити файлове

en: Highlight
bg: Подчертаване

en: Home
bg: Домашна папка

en: ISO Speed Ratings:
bg: Светлочувствителност по ISO:

en: Icon Style
bg: Стил на икона

en: Icon View
bg: Изглед, като икони

en: Icon _Size:
bg: Размер на икона:

en: Icon based directory listing
bg: Извеждане на съдържанието на папките като иконки

en: Icon size
bg: Размер на иконките

en: Icon view
bg: Изглед, като икони

en: If the command should operate on say two or three files, enter the numerical range 2-3. If there are no limits, this string should be empty.
bg: Ако командата трябва да работи с два или три файла, въведете числовия диапазон 2-3. Ако няма ограничения, този низ трябва да е празен.

en: If you choose to empty the Trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
bg: Ако изпразните кошчето, цялото му съдържание ще бъде загубено завинаги. Обърнете внимание, че можете да изтривате нещата вътре поотделно.

en: If you delete a custom action, it is permanently lost.
bg: Ако изтриете потребителското действие, то ще бъде изгубено завинаги.

en: If you delete a file, it is permanently lost.
bg: Ако изтриете файла, той ще бъде загубен завинаги.

en: If you enable this option, the pattern will be searched in a case-sensitive manner. The default is to use a case-insensitive search.
bg: Ако включите тази настройка, шаблонът ще бъде търсен в нечувствителният регистър на символите /не се прави разлика между главни и малки букви/. По подразбиране се използва нечувствително търсене.

en: If you enable this option, the pattern will be treated as a regular expression and matched using the Perl-compatible regular expressions (PCRE). Check the documentation for details about the regular expression syntax.
bg: Когато е включено, образецът ще бъде използван като израз за намиране на съвпадения, и ще бъде претърсвано с изрази, съвместими с Perl (PCRE). Подробности относно синтаксиса ще намерите в документацията.

en: If you frequently create certain kinds  of documents, make a copy of one and put it in this folder. Thunar will add an entry for this document in the "Create Document" menu.
    
    You can then select the entry from the "Create Document" menu and a copy of the document will be created in the directory you are viewing.
bg: Ако често създавате документи от определен тип, направете копие на един от тях и го поставете в тази папка. Thunar ще добави запис в менюто „Създаване на документ“, която съответства на този документ.
    
    Вие може да изберете тази възможност от менюто „Създаване на документ“ и копие от документа ще бъде създадено в папката, която разглеждате.

en: If you select this option your choice will be remembered and you won't be asked again. You can use the preferences dialog to alter your choice afterwards.
bg: Ако изберете тази опция, вашият избор ще бъде запомнен и няма да бъдете питан отново. Можете да промените избора, като използвате диалогът на настройките.

en: Image
bg: Изображение

en: Image Files
bg: Файлове с изображения

en: Image Preview
bg: Визуализация на изображението

en: Image Preview Mode:
bg: Режим на визуализация на изображение:

en: Image Size:
bg: Размер на изображението:

en: Image Type:
bg: Тип изображение:

en: Include additional files in the list of files to be renamed
bg: Включване на допълнителни файлове в списъка за преименуване

en: Include subfolders:
bg: Включване на подпапки:

en: Indicates the behavior during multiple copies:
    - Always: all copies are done simultaneously
    - Local Files Only: simultaneous copies for local (not remote, not attached) files
    - Local Files Only (Same Devices): if all files are local but on different devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Local Files Only (Idle Devices): if all files are local but on busy devices (disks, mount points), copies will be sequential
    - Never: all copies are done sequentially
bg: Показва поведението по време на множество копия:
    - Винаги: всички копия се правят едновременно
    - Само локални файлове: едновременни копия за локални (не отдалечени, неприкачени) файлове
    - Само локални файлове (същите устройства): ако всички файлове са локални, но на различни устройства (дискове, точки на монтиране), копията ще бъдат последователни
    - Само локални файлове (неактивни устройства): ако всички файлове са локални, но на заети устройства (дискове, точки на монтиране), копията ще бъдат последователни
    - Никога: всички копия се правят последователно

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert / Overwrite
bg: Вмъкване / Презаписване

en: Insert Date / Time
bg: Вмъкване на Дата / Време

en: Insert _time:
bg: Вмъкване на време:

en: Invalid desktop file
bg: Грешен файл за работен плот

en: Invalid filename "%s"
bg: Неправилно име на файл: „%s“

en: Invalid filename provided by XDS drag site
bg: Източника XDS е предоставил невярно име на файл.

en: Invalid path
bg: Невалидно местоположение

en: Invalid regular expression, at character position %ld: %s
bg: Невалиден регулярен израз в позицията на символ %ld: %s

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    Important features including trash support,
    removable media and remote location browsing
    will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
bg: Изглежда, че <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> не е налична.
    Важни функции, като поддръжката на кошче,
    сменяемите носители и достъпа до отдалечени места
    няма да работят. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Прочетете повече]</a>

en: It looks like <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> is not available.
    This feature will not work. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Read more]</a>
bg: Изглежда, че <a href="https://wiki.gnome.org/Projects/gvfs">gvfs</a> не е налична.
    Тази функция няма да работи. <a href="https://docs.xfce.org/xfce/thunar/unix-filesystem#gnome_virtual_file_system">[Прочетете още]</a>

en: Job queued
bg: Задача на опашката

en: Keep items sorted by their deletion date
bg: Запазване на елементите, сортирани по датата на изтриване

en: Keep items sorted by their modification date
bg: Запазване на подредбата по дата на промяна

en: Keep items sorted by their name
bg: Запазване на подредбата по имена

en: Keep items sorted by their size
bg: Запазване на подредбата по размер

en: Keep items sorted by their type
bg: Запазване на подредбата по тип

en: Keyboard _Shortcut:
bg: Клавишна комбинация:

en: Keyboard shortcut already in use
bg: Клавишната комбинация, вече се използва

en: Kind:
bg: Вид:

en: Label
bg: Етикет

en: Label widget
bg: Джаджи за етикет

en: Last Active View
bg: Последният активен изглед

en: Last Modified
bg: Последна промяна

en: Last Modified: %s
bg: Последна промяна: %s

en: Launcher
bg: Стартер

en: Link
bg: Връзка

en: Link Target:
bg: Цел на връзка:

en: Link Targets:
bg: Цели на връзката:

en: List View
bg: Изглед, като списък

en: Loading folder contents...
bg: Зареждане на съдържанието на папка...

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Local Files Only
bg: Само локални файлове

en: Local Files Only (Idle Devices)
bg: Само локални файлове (неактивни устройства)

en: Local Files Only (Same Devices)
bg: Само локални файлове (същите устройства)

en: Locatio_n Selector
bg: Селектор на местоположение

en: Location
bg: Местоположение

en: Location Bar
bg: Лента на местоположението

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Log no operations
bg: Няма операции в дневника

en: Log only timestamps
bg: Регистриране само на времеви отпечатъци

en: Log operations
bg: Дневник на операциите

en: Long
bg: Дълго

en: MIME Type
bg: Тип MIME

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
bg[0]: Създаване на връзка
bg[1]: Създаване на връзки

en: Mail Recipient
bg: Електронна поща

en: Mark As _Secure And Launch
bg: Маркиране като _сигурен и стартиране

en: Medium
bg: Средно

en: Menu
bg: Меню

en: Metering Mode:
bg: Режим на измерване:

en: Missing dependencies
bg: Липсващи зависимости

en: Mixed file owners
bg: Файлът има няколко собственика

en: Mo_ve to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Modern approach with buttons that correspond to folders
bg: Съвременен изглед: с икони, които съответстват на папките

en: Modified:
bg: Дата на промяна:

en: Mount and open %s (%s)
bg: Монтирай и отвори %s (%s)

en: Mount the selected device
bg: Монтиране на избраното устройство

en: Move
bg: Преместване

en: Move Dow_n
bg: Преместване на_долу

en: Move _Up
bg: Преместване на_горе

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
bg: Преместване или копиране на файловете, избрани с командите Отрязване или Копиране

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
bg: Преместване или копиране на файловете, избрани с командите Отрязване или Копиране, в избраната папка

en: Move the currently selected action down by one row.
bg: Преместване на текущо избраното действие с една позиция надолу.

en: Move the currently selected action up by one row.
bg: Преместване на текущо избраното действие с една позиция нагоре.

en: Move the selected file to the Trash | Move the selected files to the Trash
bg[0]: Преместване на избраният файл в кошчето
bg[1]: Преместване на избраните файлове в кошчето

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Moving files ...
bg: Преместване на файлове ...

en: Moving files into "%s"...
bg: Преместване на файловете в „%s“…

en: Moving files into the trash...
bg: Преместване на файлове в кошчето…

en: Multimedia Player
bg: Мултимедиен плеър

en: N_o to all
bg: Не за в_сички

en: Name
bg: Име

en: Name '%s' lost on the message dbus.
bg: Името "%s" е изгубено в съобщението на dbus.

en: Name and Extension
bg: Име и разширение

en: Name only
bg: Само име

en: Names:
bg: Имена:

en: Navigate to the folder in which the selected file is located
bg: Отидете до папката, в която се намира избраният файл

en: Navigation
bg: Навигация

en: Network
bg: Мрежа

en: Never
bg: Никога

en: New Empty File
bg: Нов празен файл

en: New Empty File...
bg: Нов празен файл...

en: New File
bg: Нов файл

en: New Folder
bg: Нова папка

en: New Name
bg: Ново име

en: New _Tab
bg: Нов раздел

en: New _Window
bg: Нов прозорец

en: No Exec field specified
bg: Липсва полето „Exec“

en: No URL field specified
bg: Липсва полето „URL“

en: No application selected
bg: Няма избрано приложение

en: No icon
bg: Без икона

en: No operation which can be redone available.
bg: Няма налична операция, която може да бъде повторена.

en: No operation which can be undone has been performed yet.
    (For some operations undo is not supported)
bg: Все още не е извършена операция, която да бъде отменена.
    (За някои операции, отмяната не се поддържа)

en: No renamer modules were found on your system. Please check your
    installation or contact your system administrator. If you install Thunar
    from source, be sure to enable the "Simple Builtin Renamers" plugin.
bg: Модули за преименуване не са намерени на вашата система.
    Проверете настройките или се свържете с вашият системен администратор
    Ако сте инсталирали Thunar от архив (сорс пакет),
    проверете, дали разширението „Simple Builtin Renamers“ е включено.

en: No templates installed in
    "%s"
bg: Няма инсталирани шаблони в
    "%s"

en: None
bg: Няма

en: None available
bg: Няма нищо налично

en: Normal Si_ze
bg: Нормален размер

en: Number - Text
bg: Номер - Текст

en: Number - Text - Old Name
bg: Номер - Текст - Старо име

en: Numbering
bg: Номериране

en: Old Name - Text - Number
bg: Старо име - Текст - Номер

en: Only For Remote Location
bg: Само за отдалечено местоположение

en: Only for local files
bg: Само за локални файлове

en: Only show thumbnails for files smaller than:
bg: Показване на миниатюри само за файлове, по-малки от:

en: Only visible when the menubar is hidden
bg: Вижда се само когато лентата с менюта е скрита

en: Ope_n With
bg: Отваряне с

en: Ope_n With Other Application...
bg: Отваряне с _друга програма...

en: Open %d New Window | Open %d New Windows
bg[0]: Отваряне на %d нов прозорец
bg[1]: Отваряне на %d нови прозореца

en: Open <i>%s (%s)</i> and other files of type "%s" with:
bg: Отваряне на <i>%s (%s)</i> и други файлове от тип "%s" с:

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
bg: Отваряне на <i>%s</i> и други файлове от типа „%s“ с:

en: Open Item _Location
bg: Отваряне на _местоположението на обекта

en: Open Shell Script
bg: Отваряне на шел скрипт

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Open _Parent
bg: Отваряне на горната директория

en: Open a new Thunar window for the displayed location
bg: Отваряне на нов прозорец в Thunar за показване на местоположението

en: Open a new tab for the displayed location
bg: Отваряне на нов раздел за показване на местоположението

en: Open current folder in a new window
bg: Отваряне на текущата папка в нов прозорец

en: Open folders
bg: Отваряне на папки

en: Open folders in new tabs on middle click
bg: Отваряне на папките в нови раздели при кликване със среден бутон

en: Open in new _Tab | Open in %d New _Tabs
bg[0]: Отваряне в нов _раздел
bg[1]: Отваряне в %d нови _раздели

en: Open in new _Window | Open in %d New _Windows
bg[0]: Отваряне в нов _прозорец
bg[1]: Отваряне в %d нови _прозорци

en: Open new thunar instances as tabs
bg: Отваряне на новите копия на Thunar, като раздели

en: Open the bulk rename dialog
bg: Отваряне на диалог за групово преименуване

en: Open the desktop folder
bg: Отваряне на папката на работния плот

en: Open the home folder
bg: Отваряне на домашната папка

en: Open the location "%s"
bg: Отваряне на местоположението „%s“

en: Open the parent folder
bg: Отваряне на горната директория

en: Open the selected directory in new tab | Open the selected directories in %d new tabs
bg[0]: Отваряне на избраната директория в нов раздел
bg[1]: Отваряне на избраните директории в %d нови раздела

en: Open the selected directory in new window | Open the selected directories in %d new windows
bg[0]: Отваряне на избраната директория в нов прозорец
bg[1]: Отваряне на избраните директории в %d нови прозореца

en: Open the selected file | Open the selected files
bg[0]: Отваряне на избрания файл
bg[1]: Отваряне на избраните файлове

en: Open the selected files with the default applications
bg: Отваряне на избраните файлове с програмите по подразбиране

en: Open/Close Split View
bg: Отваряне/Затваряне на разделения изглед

en: Optical Drive
bg: Оптично устройство

en: Optical Media
bg: Оптична медия

en: Options:
bg: Опции:

en: Original Path:
bg: Оригинален път:

en: Other Application...
bg: Друго приложение…

en: Other Applications
bg: Други приложения

en: Others
bg: Други

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Owner
bg: Собственик

en: Owner:
bg: Собственик:

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне в клипборда

en: Paused
bg: На пауза

en: Perl Scripts
bg: Скриптове на езика Perl

en: Permanently delete the selected file | Permanently delete the selected files
bg[0]: Изтриване на избраният файл
bg[1]: Изтриване на избраните файлове

en: Permission denied
bg: Отказан достъп

en: Permissions
bg: Права

en: Phone
bg: Телефон

en: Places
bg: Места

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешките на <%s>.

en: Please wait...
bg: Моля изчакайте...

en: Pr_eferences...
bg: Настройки...

en: Prepare the selected file to be copied with a Paste command | Prepare the selected files to be copied with a Paste command
bg[0]: Подготвяне на избраният файл да бъде копиран с командата Поставяне
bg[1]: Подготвяне на избраните файлове да бъдат копирани с командата Поставяне

en: Prepare the selected file to be moved with a Paste command | Prepare the selected files to be moved with a Paste command
bg[0]: Подготвяне на избраният файл да бъде преместен с командата Поставяне
bg[1]: Подготвяне на избраните файлове да бъдат преместени с командата Поставяне

en: Preparing...
bg: Подготовка…

en: Print version information and exit
bg: Показване на сведения за изданието и излизане

en: Program:
bg: Програма:

en: Properties
bg: Свойства

en: Python Scripts
bg: Скриптове на езика Python

en: Question
bg: Въпрос

en: Queued
bg: На опашка

en: Quit a running Thunar instance
bg: Изключване на работещо копие на Thunar

en: Re_name
bg: Преименуване

en: Re_name Shortcut
bg: _Преименуване на пряк път

en: Read & Write
bg: Четене и Запис

en: Read only
bg: Само четене

en: Recency
bg: Скорошна дейност

en: Recent
bg: Последно използвани

en: Recommended Applications
bg: Препоръчани приложения

en: Red_o
bg: Повтаряне

en: Redo performed
bg: Повторно изпълнение

en: Redo the latest '%s' operation (%s)
bg: Повтаряне на последната "%s" операция (%s)

en: Redo the latest operation
bg: Повтаряне на последната операция

en: Regular _Expression
bg: Регулярен израз

en: Reload the current folder
bg: Обновяване на текущата папка

en: Removable Drive
bg: Сменяемо устройство

en: Remove Characters
bg: Премахване на символи

en: Remove File | Remove Files
bg[0]: Премахване на файл
bg[1]: Премахване на файлове

en: Remove _From Position:
bg: Премахване от позиция:

en: Remove all files and folders from the Trash?
bg: Премахване на всички файлове и папки от кошчето?

en: Remove application launcher
bg: Премахване на стартер на програма

en: Remove the selected file from the list of files to be renamed | Remove the selected files from the list of files to be renamed
bg[0]: Премахване на избраният файл от списъка с файловете за преименуване
bg[1]: Премахване на избраните файлове от списъка с файловете за преименуване

en: Remove the selected files from Recent
bg: Премахване на избраните файлове от Последно използвани

en: Rena_me All
bg: Преименуване на всички

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename "%s"
bg: Преименуване на „%s“

en: Rename Launcher Options
bg: Опции на преименуване на стартер

en: Rename Multiple Files
bg: Преименуване на няколко файла

en: Rename _File
bg: Преименуване _Файл

en: Rename _Launcher
bg: Преименуване _Стартер

en: Rename items listed above, keep this window open.
bg: Преименуване на елементите, изброени по-горе, запазване на този прозорец отворен.

en: Rename the selected file | Rename the selected files
bg[0]: Преименуване на избраният файл
bg[1]: Преименуване на избраните файлове

en: Replace _All
bg: З_амяна на всички

en: Replace _With:
bg: Замяна с:

en: Replace the existing file in "%s"
bg: Замяна на съществуващият файл в "%s"

en: Replace the existing folder in "%s"
bg: Замяна на съществуващата директория в "%s"

en: Replace the link in "%s"
bg: Замяна на връзката в "%s"

en: Resident
bg: Резидент

en: Restore (opposite of trash)
bg: Възстановяване (противоположно на преместване в кошчето)

en: Restore Selected Items
bg: Възстановяване на избраните елементи

en: Restore and S_how
bg: Възстановяване и показване

en: Restore tabs on startup
bg: Възстановява не разделите при стартиране

en: Restore the selected file to its original location | Restore the selected files to its original location
bg[0]: Възстановяване на избраният файл в първоначалното му местоположение
bg[1]: Възстановяване на избраните файлове в първоначалното им местоположение

en: Restore the selected file to its original location and open the location in a new window/tab | Restore the selected files to their original locations and open the locations in a new window/tab
bg[0]: Възстановяване на избраният файл на първоначалното му място и отваряне на местоположението в нов прозорец / раздел
bg[1]: Възстановяване на избраните файлове на първоначалните им места и отваряне на местоположенията в нов прозорец / раздел

en: Restoring files...
bg: Възстановяване на файлове…

en: Resuming job...
bg: Възобновяване на задачата...

en: Resuming...
bg: Продължаване...

en: Reverse the sort order
bg: Обръщане на реда на сортиране

en: Ruby Scripts
bg: Скриптове на езика Ruby

en: Run In _Terminal
bg: Стартиране в терминал

en: Run Thunar as root
bg: Стартирай Thunar като администратор

en: Run in _terminal
bg: Изпълнение в терминал

en: Run in daemon mode
bg: Стартиране в служебен режим

en: S_kip All
bg: П_ропускане на всички

en: S_plit View
bg: Разделен изглед

en: Safely _Remove
bg: Безопасно премахване

en: Screenshot of the XFCE Thunar File Browser User Interface
bg: Екранна снимка на потребителския интерфейс на файловия браузър на XFCE Thunar

en: Search
bg: Търсене

en: Search & Replace
bg: Търсене и Замяна

en: Search for a specific file in the current folder and Recent
bg: Търсене на определен файл в текущата папка и последно използваните

en: Search with Catfish...
bg: Търсене с Catfish...

en: Search:
bg: Търсене:

en: Security
bg: Сигурност

en: Security:
bg: Сигурност:

en: Select _all Files
bg: Избиране на всички файлове

en: Select _by Pattern...
bg: Избор по шаблон...

en: Select all files but not those currently selected
bg: Избиране на всички файлове, но без текущо избраните

en: Select all files in this window
bg: Избиране на всички файлове в този прозорец

en: Select all files that match a certain pattern
bg: Избиране на всички файлове, чиито имена съвпадат със зададеният шаблон

en: Select an Application
bg: Изберете програма

en: Select an Icon for "%s"
bg: Избор на икона за „%s“

en: Select an Icon for "%s" (%s)
bg: Избор на икона за "%s" (%s)

en: Select an image to preview
bg: Изберете изображение за преглед

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Cancel
bg: Отказ

[ctx: Select by Pattern dialog: buttons]
en: _Select
bg: Избиране

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: case sensitive checkbox]
en: C_ase sensitive
bg: Разграничаване на малки и главни букви

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: match diacritics checkbox]
en: _Match diacritics
bg: _Съпоставяне на диакритични знаци

[ctx: Select by Pattern dialog: labels: pattern entry textbox]
en: _Pattern:
bg: Шаблон:

[ctx: Select by Pattern dialog: title]
en: Select by Pattern
bg: Избор по шаблон

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips on label for pattern entry textbox]
en: Files whose name matches the wildcard pattern you enter will be selected in the main window.
bg: В основният прозорец ще бъдат избрани файлове, чието име съвпада с шаблона, който въвеждате.

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: case sensitive checkbox]
en: If enabled, letter case must match the pattern.
    Examp* would match Example.txt and not example.txt
bg: Ако е активирано, главните букви трябва да съвпадат с шаблона.
    Examp* ще съвпада с Example.txt, а не example.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: match diacritics checkbox]
en: If enabled, require accents to match the pattern.
    Rés* would match Résumé.txt and not Resume.txt
bg: Ако е активирано, изисквайте акценти, за да съответстват на шаблона.
    Rés* ще съвпада с Résumé.txt, а не с Resume.txt

[ctx: Select by Pattern dialog: tooltips: pattern entry text box]
en: ? matches exactly one character,
    * matches any number of characters, including zero.
    
    For example: *.txt, file??.png, pict
    
    Without any * or ? wildcards, the pattern will match anywhere in a name. With wildcards, the pattern must match at both the start and the end of a name.
bg: ? съвпада точно с един знак,
    * съответства на произволен брой знаци, включително нула.
    
    Например: *.txt, file??.png, pict
    
    Без никакви * или ? заместващи знаци, шаблонът ще съвпада навсякъде в името. При заместващи знаци шаблонът трябва да съвпада както в началото, така и в края на името.

en: Select files to rename
bg: Избиране на файлове за преименуване

en: Select this option to display icon emblems in the shortcuts pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
bg: Ако изберете тази опция, в панела с преките пътища ще се показват емблеми на иконите.

en: Select this option to display icon emblems in the tree pane for all folders for which emblems have been defined in the folders properties dialog.
bg: Използвайте тази опция, за да се показват емблеми върху иконите в дървото на директориите.

en: Select this option to draw black frames around thumbnails.
bg: При избор на тази опция, около миниатюрите ще бъдат изчертани черни рамки.

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
bg: Изберете тази опция, за да включите стартовите уведомления, когато командата е стартирана от управлението на файловете или от менюто. Не всички приложения поддържат стартови уведомления.

en: Select this option to list folders before files when you sort a folder.
bg: Използвайте тази опция, за да подреждате папките преди файловете при подреждане съдържанието на папка.

en: Select this option to open a new tab on middle click instead of a new window
bg: При избиране на тази опция, при кликване със среден бутон ще бъде отворен нов раздел, вместо нов прозорец

en: Select this option to open new thunar instances as tabs in an existing thunar window
bg: При избиране на тази опция, новите копия на Thunar ще се отварят, като раздели в рамките на съществуващия прозорец

en: Select this option to place the icon captions for items beside the icon rather than below the icon.
bg: Включете тази опция, за да се показват надписите на елементите до иконите. Ако бъде изключена, надписите ще се показват под иконите.

en: Select this option to remember view type, zoom level, sort column, and sort order individually for each folder
bg: Изберете тази опция, за да запомните типа изглед, ниво на мащабиране, колона за сортиране и реда на сортиране, индивидуално за всяка папка

en: Select this option to restore your tabs as they were last time you used Thunar
bg: Изберете тази опция, за да възстановите разделите, които са били отворени последния път, когато сте използвали Thunar

en: Select this option to run the command in a terminal window.
bg: Изберете тази опция, за да се стартира командата в прозореца на терминала.

en: Select this option to show file size in binary format instead of decimal.
bg: Изберете това поле, за да бъде показан размера на файла в двоични мерни единици – iB, вместо в десетични – B.

en: Select this option to show the 'Delete' action in the context menu
bg: Изберете тази опция за да се покаже действието "Изтриване" в контекстното меню

en: Select this option to show the full directory path in the tab title instead of only the directory name
bg: Изберете тази опция, за да покажете пълния път към директорията в заглавието на раздела, вместо само името на директорията

en: Select this option to trust this .desktop file. This will generate a checksum of the file and store it via gvfs. The additional check will protect from malicious launchers which e.g. pretend to be a picture, having the executable flag pre-set
bg: Изберете тази опция, за да се доверите на този .desktop файл. Това ще генерира контролна сума на файла и ще го съхрани чрез gvfs. Допълнителната проверка ще предпази от злонамерени стартери, които напр. преструвайте се на снимка, може да стартират предварително зададен флаг

en: Select this option to use symbolic folder icons instead of regular ones.
bg: Изберете тази опция, за да използвате символични икони на папките вместо обикновени.

en: Select this option to use the current folder icon as window icon
bg: Изберете тази опция, за да използвате текущата икона на папката като икона на прозорец

en: Select this to enable executable permission bit(+x). Thunar will not launch the .desktop file if not set.
bg: Изберете това, за да активирате изпълним бит за разрешение (+ x). Thunar няма да стартира .desktop файла, ако не е зададен.

en: Selection: %s
bg: Селекция: %s

en: Send "%s" as compressed archive?
bg: Изпращане на „%s“ като компресиран архив?

en: Send %d file as compressed archive? | Send %d files as compressed archive?
bg[0]: Изпращане на %d файл като архив?
bg[1]: Изпращане на %d файла като архив?

en: Send _directly
bg: Изпращане директно

en: Send as _archive
bg: Изпращане като архив

en: Send com_pressed
bg: Изпращане компресиран

en: Send email
bg: Изпращане на email

en: Send the selected file to "%s" | Send the selected files to "%s"
bg[0]: Изпращане на избрания файл към „%s“
bg[1]: Изпращане на избраните файлове към „%s“

en: Send to _Desktop
bg: Изпращане на _работния плот

en: Set Defa_ult Application...
bg: Задаване на приложение по _подразбиране...

en: Set Default Application
bg: Задаване на програма по подразбиране

en: Set _Background
bg: Задаване на фон

en: Set _Foreground
bg: Задаване на преден план

en: Set as wallpaper
bg: Задаване като фон на работният плот

en: Set this file as trusted
bg: Задаване на този файл, като доверен

en: Setup custom actions that will appear in the file managers context menus
bg: Настройване на потребителските действия, които ще се появяват в контекстното меню на управлението на файлове

en: Shell Scripts
bg: Скриптове на обвивката

en: Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Shortcuts Pane
bg: Панел с преки пътища

en: Show Icon E_mblems
bg: Показване на емблеми на иконите

en: Show Icon _Emblems
bg: Показване на емблеми на иконите

en: Show _File Highlight
bg: Покажи подчертаване на файловете

en: Show _Hidden Files
bg: Показване на скритите файлове

en: Show action to permanently delete files and folders
bg: Показване на действие за постоянно изтриване на файлове и папки

en: Show display name
bg: Показване на името на дисплея

en: Show file size in binary format
bg: Размера на файла да бъде в двоични мерни единици – iB

en: Show filetype
bg: Показване на файловият тип

en: Show full directory paths in tab titles
bg: Показване на пълните пътища към директориите в заглавията на разделите

en: Show hidden files count
bg: Показване на броя на скритите файлове

en: Show last modified
bg: Показване на последната промяна

en: Show number of containing items
bg: Показване на броя на съдържащите елементи

en: Show size
bg: Показване на размера

en: Show size in bytes
bg: Показване на размера в байтове

en: Show the contents at the normal size
bg: Показване на съдържанието в нормален размер

en: Show the contents in less detail
bg: Показване на съдържанието с по-малко подробности

en: Show the contents in more detail
bg: Показване на съдържанието с повече подробности

en: Show the menu
bg: Показване на менюто

en: Show thumbnails:
bg: Показване на миниатюри:

en: Shutter Speed:
bg: Скорост на затвора:

en: Side Pane
bg: Страничен панел

en: Side Pane (Add Bookmark) | Side Pane (Add Bookmarks)
bg[0]: Страничен панел (Добавяне на отметка)
bg[1]: Страничен панел (Добавяне на отметки)

en: Size
bg: Размер

en: Size Column of Folders
bg: Размер на колона от папки

en: Size in Bytes
bg: Размер в байтове

en: Size in bytes
bg: Размер в байтове

en: Size on Disk:
bg: Размер на диска:

en: Size:
bg: Размер:

en: Size:
bg: Размер:

en: Software:
bg: Софтуер:

en: Solid State Drive
bg: SSD устройство

en: Sort _folders before files
bg: Подреждане на папките преди файловете

en: Sort items in ascending order
bg: Подреждане на елементите във възходящ ред

en: Sort items in descending order
bg: Подреждане на елементите в низходящ ред

en: Specify a location to open
bg: Задайте адресът, който искате да намерите

en: Specify the d_elay before an item gets selected
    when the mouse pointer is paused over it:
bg: Посочва забавянето, преди да бъде избран обекта, когато показалецът на мишката се намира върху него:

en: St_atusbar
bg: Лента за състоянието

en: Standalone
bg: Самостоятелно

en: Starting... (User request)
bg: Стартиране... (Потребителска заявка)

en: Status Bar
bg: Лента на състоянието

en: Stop applying permissions recursively.
bg: Прекратяване на рекурсивното задаване на права.

en: Stop the _Multi-Disk Drive
bg: Спиране на мултидисковото устройство

en: Switch Focused Split View Pane
bg: Превключване на изгледа на разделения панел

en: Switch to Next Tab
bg: Премини към следващия раздел

en: Switch to Previous Tab
bg: Премини към предишния раздел

en: System Drive
bg: Системно устройство

en: T_emplates
bg: Шаблони

en: Tabs and Windows
bg: Раздели и прозорци

en: Tape
bg: Лента

en: Text - Number
bg: Текст - Номер

en: Text _Format:
bg: Формат на текста:

en: Text of the page's label
bg: Текст на етикета на страницата

en: The Shortcuts Editor requires a Thunar window to be present.
bg: Редакторът на преки пътища изисква наличието на прозорец на Thunar.

en: The Thunar development team. All rights reserved.
bg: Екипът по разработка на Thunar. Всички права запазени.

en: The URL to access.
bg: Адрес за достъп.

en: The URL to the documentation of the renamer
bg: Адресът на който се намира документацията на инструмента за преименуване

en: The command (including the necessary parameters) to perform the action. See the command parameter legend below for a list of supported parameter variables, which will be substituted when launching the command. When upper-case letters (e.g. %F, %D, %N) are used, the action will be applicable even if more than one item is selected. Else the action will only be applicable if exactly one item is selected.
bg: Командата (включително необходимите параметри), необходима за изпълнение на действието. По- долу са дадени описанията на достъпните параметри. Ако използвате главни букви (напр. %F, %D, %N), то действието може да се прилага за няколко избрани обекти. В противен случай, действието ще бъде приложено само за един избран обект.

en: The description of the action that will be displayed as tooltip in the statusbar when selecting the item from the context menu.
bg: Описанието на действието, което ще се показва като подсказка в лентата на състоянието, когато елементът бъде избран от контекстното меню.

en: The desktop file %s is in an insecure location and not marked as secure%s. If you do not trust this program, click Cancel.
bg: Десктоп файлът %s е на несигурно място и не е маркиран като сигурен %s. Ако нямате доверие на тази програма, кликнете върху Отказ.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
bg: Устройството „%s“ се изважда. Това може да отнеме известно време.

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
bg: Устройството „%s“ се демонтира. Моля, не го отстранявайте до приключването на операцията.

en: The directory "%s" does not exist. Do you want to create it?
bg: Директорията „%s“ не съществува. Искате ли да я създадете?

en: The file "%s" (%s) already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
bg: Файлът "%s" (%s) вече съществува. Искате ли да го замените?
    
    Ако замените съществуващ файл, съдържанието му ще бъде презаписано.

en: The file "%s" already exists
bg: Файлът „%s“ вече съществува

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
    
    If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
bg: Файлът „%s“ вече съществува. Искате ли да го замените?
    
    Ако замените съществуващия файл, съдържанието му ще бъде презаписано.

en: The file "%s" seems to be executable. What do you want to do with it?
bg: Файлът "%s" изглежда изпълним. Какво искате да направите с него?

en: The folder "%s" does not exist anymore but is required to restore the file "%s" from the trash
bg: Папката „%s“ вече не съществува, но е необходима, за да бъде възстановен файлът „%s“ от кошчето.

en: The folder permissions are inconsistent, you may not be able to work with files in this folder.
bg: Правата за папката са несъвместими и вие може да не успеете да работите с файлове в тази папка.

en: The folder permissions will be reset to a consistent state. Only users allowed to read the contents of this folder will be allowed to enter the folder afterwards.
bg: Правата над папката ще бъдат зададени автоматично. Само потребители, на които е разрешен прочит на съдържанието ще могат да я открият.

en: The following command parameters will be substituted when launching the action:
bg: Параметрите на следните команди ще бъдат заменени, когато стартирате това действие:

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to redo and cannot be restored:
bg: Следните файлове бяха презаписани при операцията, която се опитвате да повторите и не могат да бъдат възстановени:

en: The following files were overwritten in the operation you are trying to undo and cannot be restored:
bg: Следните файлове бяха презаписани при операцията, която се опитвате да отмените и не могат да бъдат възстановени:

en: The format describes the date and time parts to insert into the file name. For example, %Y will be substituted with the year, %m with the month and %d with the day. See the documentation of the date utility for additional information.
bg: Този формат описва датата и времето, което да бъде зададено в името на файла. Например, вместо %Y да бъде поставена  година, вместо %m - месец, а вместо %d - ден. Прегледайте документацията на командата date за още възможности.

en: The generic name of the entry, for example "Web Browser" in case of Firefox.
bg: Общо име, например „Интернет браузър“, ако това е Firefox.

en: The icon size for the path entry
bg: Размер на иконките в лентата на местоположението

en: The item will be removed from the history
bg: Елементът ще бъде премахнат от историята

en: The keyboard shortcut for the action.
bg: Клавишна комбинация за действието.

en: The name of the action that will be displayed in the context menu.
bg: Името на действието, което ще бъде показвано в контекстното меню.

en: The number of source and target filenames must be the same
bg: Броят на изходните и целевите файлове трябва да бъде еднакъв

en: The operation you are trying to redo does not have any files associated with it, and thus cannot be redone.
bg: Операцията, която се опитвате да повторите, няма свързани с нея файлове и следователно не може да бъде повторена.

en: The operation you are trying to undo does not have any files associated with it, and thus cannot be undone.
bg: Операцията, която се опитвате да отмените, няма свързани с нея файлове и следователно не може да бъде отменена.

en: The other split pane has multiple open tabs. Closing it will close all these tabs.
bg: Другият разделен панел има множество отворени раздели. Затварянето му ще затвори всички тези раздели.

en: The path "%s" does not refer to a directory
bg: Пътят „%s“ не посочва директория

en: The program to execute, possibly with arguments.
bg: Програма, която ще бъде стартирана, с възможните аргументи.

en: The root folder has no parent
bg: Кореновата папка няма родителска папка

en: The selected application is used to open this and other files of type "%s".
bg: Избраното приложение ще бъде използвано за отваряне на този файл и други файлове от типа „%s“.

en: The selected files seem to be executable. What do you want to do with them?
bg: Избраните файлове изглеждат изпълними. Какво искате да направите с тях?

en: The submenu in which the action will be displayed. Leave empty for no menu. Use '/' for nested menus.
bg: Подменюто, в което ще се покаже действието. Оставете празно за никакво меню. Използвайте '/' за вложени менюта.

en: The user visible name of the renamer
bg: Видимото от потребителя име на инструмента за преименуване

en: The working directory for the program.
bg: Работната директория за програмата

en: The working directory must be an absolute path
bg: Работната папка трябва да бъде посочена като абсолютен път

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
bg: Има данни, които трябва да бъдат записани на устройството „%s“, преди то да бъде извадено. Не го изваждайте до пълното приключване на операцията.

en: There is no operation to redo
bg: Няма операция за повторно изпълнение

en: There is no operation to undo
bg: Няма операции за отмяна

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
bg: Няма достатъчно място. Опитайте да изтриете някои файлове, за да освободите място.

en: There is nothing on the clipboard to paste
bg: Системният буфер за копиране е празен

en: This column is reserved for special locations
bg: Тази колона е запазена за специални местоположения

en: This folder already contains a file "%s" (%s).
bg: Тази папка вече съдържа файл "%s" (%s).

en: This folder already contains a file "%s".
bg: Тази папка вече съдържа файл „%s“.

en: This folder already contains a folder "%s".
bg: Тази папка вече съдържа подпапка „%s“.

en: This folder already contains a symbolic link "%s".
bg: Тази папка вече съдържа символна връзка „%s“.

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
bg: Клавишната комбинация, вече е използвана от: "%s"

en: This page lists the conditions under which the action will appear in the file managers context menus. The file patterns are specified as a list of simple file patterns separated by semicolons (e.g. *.txt;*.doc). For an action to appear in the context menu of a file or folder, at least one of these patterns must match the name of the file or folder. Additionally, you can specify that the action should only appear for certain kinds of files.
    
    ** The custom action will be eligible to appear in the toolbar.
bg: Тази страница изброява условията, при които действието ще се появи в контекстните менюта на файловия мениджър. Шаблоните на файловете са посочени като списък с прости файлови шаблони, разделени с точка и запетая (напр. *.txt;*.doc). За да се появи действие в контекстното меню на файл или папка, поне един от тези модели трябва да съвпада с името на файла или папката. Освен това, можете да посочите, че действието трябва да се показва само за определени видове файлове.
    
    ** Персонализираното действие ще отговаря на условията за показване в лентата с инструменти.

en: This will dissociate the application launcher for this file type, but will not uninstall or remove the application launcher itself.
bg: Това ще премахне обвързването на стартера на приложение с този тип файл, но няма да деинсталира или премахне самия стартер на приложение.

en: This will open %d separate file manager window. | This will open %d separate file manager windows.
bg[0]: Това ще отвори %d отделен прозорец на файловия мениджър.
bg[1]: Това ще отвори %d отделни прозореца за управление на файлове.

en: This will remove the application launcher that appears in the file context menu, but will not uninstall the application itself.
    
    You can only remove application launchers that were created using the custom command box in the "Open With" dialog of the file manager.
bg: Това ще премахне прекия път за приложението, който се появява в контекстното меню на файла, но не и самото приложение.
    
    Можете да премахнете от този списък само онези приложения, които са били добавени с помощта на прозореца „Отваряне с“ в управлението на файлове.

en: Thumbnails
bg: Миниатюри

en: Thunar Bulk Rename is a powerful and extensible
    tool to rename multiple files at once.
bg: Thunar Bulk Rename е мощен инструмент за едновременно преименуване на няколко файла.

en: Thunar File Manager
bg: Управление на файлове Thunar

en: Thunar Preferences
bg: Thunar Предпочитания

en: Thunar is a fast and easy to use file manager
    for the Xfce Desktop Environment.
bg: Thunar предоставя бързо и лесно управление на файлове
    за графичната среда Xfce.

en: Thunar is a file browser specifically designed for the Xfce Desktop, but also can serve as an alternate file browser for other Desktop environments. It has a simple, clean two-pane design for browsing all your files.
bg: Thunar е приложение за управление на файлове, разработено специално за работната среда Xfce, но може да се използва и в други графични среди. Той е с изчистен двупанелен дизайн за управление на всички ваши файлове.

en: Title Case
bg: Заглавие

en: Today
bg: Днес

en: Today / Custom
bg: Днес / Персонализирано

en: Today at %X
bg: Днес в %X

en: Toggles the display of file highlight which can be configured in the file specific property dialog
bg: Превключването на показването на подчертаването на файла може да бъде конфигурирано от диалога със свойствата на файла

en: Toggles the display of hidden files in the current window
bg: Превключване на показването на скритите файлове в текущият прозорец

en: Toggles the visibility of the shortcuts pane
bg: Превключване на видимостта на панела с преките пътища

en: Toggles the visibility of the tree pane
bg: Превключване на видимостта на панела с дървото на директориите

en: Too many emblems selected
bg: Избрани са прекалено много емблеми

en: Tooltip for the entry, for example "View sites on the Internet" in case of Firefox. Should not be redundant with the name or the description.
bg: Подсказка, например „Преглед на сайтове в интернет“ в случая с Firefox. Не бъркайте тази област с име или описание.

en: Traditional text box showing the current path
bg: Традиционно текстово поле, показващо текущия път

en: Transfer files in parallel:
bg: Паралелно прехвърляне на файлове:

en: Trash
bg: Кошче

en: Trash Applet
bg: Кошче

en: Trash contains %d file | Trash contains %d files
bg[0]: Кошчето съдържа %d файл
bg[1]: Кошчето съдържа %d файла

en: Trash contains files
bg: Кошчето съдържа файлове

en: Trash is empty
bg: Кошчето е празно

en: Tree Pane
bg: Панел с дърво на директориите

en: Trying to move "%s"
bg: Опит за премахване на „%s“

en: Trying to restore "%s"
bg: Опит за възстановяване на „%s“

en: Type
bg: Тип

en: UPPERCASE
bg: ГЛАВНИ БУКВИ

en: URL:
bg: Адрес:

en: USB Drive
bg: USB устройство

en: U_nselect all Files
bg: Премахване на избора всички файлове

en: Undo performed
bg: Отмяната е извършена

en: Undo the latest '%s' operation (%s)
bg: Отмяна на последната "%s" операция (%s)

en: Undo the latest operation
bg: Отмяна на последната операция

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown closing element <%s>
bg: Непознат затворен елемент <%s>

en: Unknown file owner
bg: Собственикът на файла е неизвестен

en: Unknown user "%s"
bg: Неизвестен потребител „%s“

en: Unlimited
bg: Неограничено

en: Unlink
bg: Прекратяване на връзката

en: Unmount the selected device
bg: Демонтиране на избраното устройство

en: Unmounting device
bg: Демонтиране на устройство

en: Unselect all files in this window
bg: Премахване на избора на всички файлове в този прозорец

en: Untitled document
bg: Неозаглавен документ

en: Untrusted application launcher
bg: Стартер на несигурно приложение

en: Untrusted link launcher
bg: Стартер на несигурна връзка

en: Uppercase / Lowercase
bg: Главни букви / Малки букви

en: Usage:
bg: Използване:

en: Use "%s" to open the selected file | Use "%s" to open the selected files
bg[0]: Използване на „%s“ за отваряне на избрания файл
bg[1]: Използване на „%s“ за отваряне на избраните файлове

en: Use De_fault
bg: _Използване по подразбиране

en: Use Startup Notification
bg: Използване на стартово уведомяване

en: Use _startup notification
bg: Използване на стартови уведомления

en: Use a _custom command:
bg: Използване на потребителска _команда:

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
bg: Използване на потребителска команда за изпълнение на приложение, което не е налично в списъка.

en: Use as _default for this kind of file
bg: Използване по подразбиране за този тип _файлове

en: Use current folder icon as window icon
bg: Използване на иконата на текущата папка като икона на прозорец

en: Use custom window decorations (only applied to new windows)
bg: Използване на персонализирани декорации на прозорците (прилага се само за нови прозорци)

en: Use custom, client-side window decorations instead of global, server-side ones. - Only applied to new Thunar windows
bg: Използване на персонализирани декорации на прозорците от страна на клиента, вместо глобални такива от страна на сървъра. - Прилага се само за нови прозорци на Thunar

en: Use intermediate file '*.partial~' to copy files. This will prevent fragmented files. The new file will only be shown after the copy was successfully finished.
bg: Използване на междинен файл '*.partial ~', за копиране на файлове. Това ще предотврати фрагментирането на файловете. Новият файл ще бъде показан само след успешно копиране.

en: Use intermediate file on copy:
bg: Използване на междинен файл при копиране:

en: Use symbolic folder icons
bg: Използване на символични икони на папките

en: Use symbolic icons instead of regular ones (if available).
bg: Използване на символични икони, вместо обикновени такива (ако е налично).

en: Varying (no change)
bg: Вариращ (без промяна)

en: Verify file contents on copy:
bg: Проверка на съдържанието на файла при копиране:

en: Verifying file contents...
bg: Проверка на съдържанието на файла...

en: Video Files
bg: Видео файлове

en: View
bg: Изглед

en: View Settings
bg: Настройки на изгледа

en: View Switcher
bg: Превключвател на изгледа

en: View _new folders using:
bg: Преглед на _нови папки с:

en: View the properties of the selected file
bg: Преглед на свойствата на избраният файл

en: Visible Columns
bg: Видими колони

en: Volume Management
bg: Управление на дялове

en: Volume:
bg: Дял:

en: Warning
bg: Внимание

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
bg: Внимание: Вие използвате администраторски акаунт. Това може да застраши вашата система.

en: When changing the permissions of a folder, you
    can also apply the changes to the contents of the
    folder. Select the default behavior below:
bg: При промяна на права над папка, вие можете да приложите промените и за нейното съдържание. Изберете поведението по подразбиране:

en: When sending a file via email, you can either choose to send the file directly, as is, or compress the file before attaching it to an email. It is highly recommended to compress large files before sending them.
bg: При изпращане на файл по електронната поща, можете да изберете или директно да изпратите файла, както е, или да компресира файла, преди да го включите към имейл. Препоръчително е да компресирате големи файлове, преди да ги изпратите.

en: When sending multiple files via email, you can either choose to send the files directly, attaching multiple files to an email, or send all files compressed into a single archive file and attach the archive. It is highly recommended to send multiple large files as archive.
bg: При изпращане на множество файлове по електронната поща, можете да изберете да изпратите файлове директно, като всеки от тях е прикрепен към имейл, или да изпратете всички файлове, компресирани в един архивен файл и да прикрепите архива. Препоръчително е да изпрати няколко големи файла като архив.

en: When single-click activation is enabled, pausing the mouse pointer over an item will automatically select that item after the chosen delay. You can disable this behavior by moving the slider to the left-most position. This behavior may be useful when single clicks activate items, and you want only to select the item without activating it.
bg: Когато е активирана избиране с едно кликване, спирайки показалеца на мишката върху даден елемент автоматично ще изберете този елемент след като изтече избраното закъснение. Можете да изключите това поведение чрез преместване на плъзгача най-лявата позиция. Това поведение може да бъде полезно, когато  активирате елементи е едно кликване, и искате само да изберете елемента, без да го активирате.

en: Window
bg: Прозорец

en: Window Settings
bg: Настройки на прозореца

en: Working Directory:
bg: Работна директория

en: Write only
bg: Само запис

en: Writing data to device
bg: Записване на данни на устройството

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
bg: Автор: Бенедикт Моуре <benny@xfce.org>.

en: Yes to _all
bg: Да за _всички

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Yesterday at %X
bg: Вчера в %X

en: You can either choose to skip this file and continue to rename the remaining files, or revert the previously renamed files to their previous names, or cancel the operation without reverting previous changes.
bg: Вие можете да пропуснете този файл и да продължите да преименувате останалите файлове, можете да върнете старите имена на преименуваните файлове или можете да отмените операцията, без да връщате старите имена.

en: ZIP command terminated with error %d
bg: Командата ZIP завърши с грешка %d

en: Zoom I_n
bg: Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: Намаляване

en: _About
bg: Относно

en: _Access:
bg: _Достъп:

en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: _Add Files...
bg: Добавяне на файлове...

en: _Apply
bg: _Приложи

en: _Apply the action to all files and folders
bg: _Приложи действието за всички файлове и папки.

en: _Ascending
bg: _Възходящ ред

en: _At position:
bg: На позиция:

en: _Audio Files
bg: Аудио файлове

en: _Back
bg: На_зад

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: _Browse...
bg: _Преглед…

en: _Buttons Style
bg: Стил на _бутоните

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: Затваряне

en: _Close Window
bg: Затваряне на прозорец

en: _Command:
bg: Команда:

en: _Compact View
bg: _Компактен изглед

en: _Computer
bg: _Компютър

en: _Contents
bg: Съдържание

en: _Copy
bg: Копиране

en: _Delete
bg: Изтриване

en: _Descending
bg: _Низходящ ред

en: _Description:
bg: Описание:

en: _Desktop
bg: _Десктоп

en: _Directories **
bg: _Директории **

en: _Disconnect
bg: _Прекъсване

en: _Double click to activate items
bg: Двойно кликване за активиране на обект

en: _Edit
bg: Редактиране

en: _Eject
bg: Изваждане

en: _Empty File
bg: Празен файл

en: _Empty Trash
bg: _Изпразване на кошчето

en: _Execute
bg: _Изпълнение

en: _File
bg: Файл

en: _File Pattern:
bg: Шаблон на файл:

en: _Forget
bg: _Игнориране

en: _Forget Association
bg: _Игнориране на асоциацията

en: _Format:
bg: Формат:

en: _Forward
bg: На_пред

en: _Go
bg: Отиване

en: _Help
bg: Помощ

en: _Home
bg: Домашна папка

en: _Icon Size:
bg: Размер на икона:

en: _Icon View
bg: Изглед, като _икони

en: _Icon:
bg: Икона:

en: _Image Files
bg: Файлове с изображения

en: _Image Preview
bg: _Визуализация на изображението

en: _Invert Selection
bg: Обръщане на селекцията

en: _Launch Anyway
bg: _Изпълнение въпреки това

en: _Link Here
bg: Връзка тук

en: _List View
bg: Изглед, като _списък

en: _Lock
bg: _Заключване

en: _Menubar
bg: Лента с менюта

en: _Mount
bg: Монтиране

en: _Move Here
bg: Преместване тук

en: _Name:
bg: Име:

en: _Next Tab
bg: _Следващ раздел

en: _No
bg: _Не

en: _Number Format:
bg: Формат на номерация:

en: _OK
bg: _ОК

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Open Location...
bg: Отваряне на местоположение...

en: _Open With "%s"
bg: _Отваряне с „%s“

en: _Open With Default Applications
bg: _Отваряне с програмите по подразбиране

en: _Open With:
bg: Отваряне с:

en: _Other Files
bg: Други файлове

en: _Paste
bg: Поставяне

en: _Paste Into Folder
bg: Поставяне в папка

en: _Previous Tab
bg: _Предишен раздел

en: _Properties...
bg: _Свойства…

en: _Range (min-max):
bg: _Диапазон (мин-макс):

en: _Recent
bg: _Последно използвани

en: _Reload
bg: Обновяване

en: _Remember view settings for each folder
bg: _Запомняне на настройките на изгледа за всяка папка

en: _Remove
bg: Премахване

en: _Remove Launcher
bg: _Премахване на стартер

en: _Remove Shortcut
bg: Премахване на пряк път

en: _Remove from Recent
bg: _Премахване от Последно използваните

en: _Rename
bg: Пре_именуване

en: _Rename...
bg: Преименуване...

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Reset
bg: Нулиране

en: _Restore
bg: Възстановяване

en: _Retry
bg: Нов опи_т

en: _Reversed Order
bg: _Обръщане на подредбата

en: _Revert Changes
bg: Отмяна на промените

en: _Search For:
bg: Търсене за:

en: _Search for Files...
bg: _Търсене на файлове...

en: _Send To
bg: Изпращане към

en: _Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _Show
bg: _Показване

en: _Side Pane
bg: Страничен панел

en: _Single click to activate items
bg: Единично кликване за активиране на обект

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: _Skip This File
bg: Пропускане на този файл

en: _Start With:
bg: Стартиране с:

en: _Submenu:
bg: _Подменю:

en: _Symbolic Icons
bg: _Символични икони

en: _Text Files
bg: Текстови файлове

en: _Text Style
bg: _Текстов стил

en: _Text beside icons
bg: Текст до иконите

en: _Text:
bg: Текст:

en: _To Position:
bg: На позиция:

en: _Trash
bg: _Кошче

en: _Tree
bg: Дърво на директориите

en: _Undo
bg: _Отмяна

en: _Unmount
bg: Демонтиране

en: _Video Files
bg: Видео файлове

en: _View
bg: Изглед

en: _Yes
bg: _Да

en: broken link
bg: повредена връзка

en: bulk;renamer;renaming;thunar;files;folders;directory;directories;
bg: групово;инструмент за преименуване;преименуване;thunar;файлове;папки;директория;директории;

en: file manager;explorer;finder;browser;folders;directory;directories;partitions;drives;network;devices;rename;move;copy;delete;permissions;home;trash;
bg: управление на файлове;изследовател;търсачка;браузър;папки;директория;директории;дялове;носители;мрежа;устройства;преименуване;преместване;копиране;изтриване;права;домашна папка;кошче;

en: file name of the selected file
bg: име на избрания файл

en: file names of all selected files
bg: имена на всички избрани файлове

en: gvfs metadata support is required
bg: необходима е поддръжка на gvfs метаданни

en: link %u to %.*s%s
bg: връзка %u до %.*s%s

en: link to %.*s%s
bg: връзка до %.*s%s

en: link to %s
bg: връзка към %s

en: lowercase
bg: малки букви

en: mixed
bg: смесено

en: mount point
bg: точка на монтиране

en: mountable
bg: монтируем

en: path of the selected file including the file name
bg: пътя до избрания файл, включително името на файла

en: path of the selected file's directory
bg: пътя до директорията на избрания файл

en: paths of all selected files including the file names
bg: пътища до всички избрани файлове, включително имената на файловете

en: paths of all selected files' directories
bg: пътя до директориите на всички избрани файлове

en: shortcut
bg: пряк път

en: thunar;settings;preferences;configure;thumbnails;file size;date format;shortcuts pane;tree view;tabs;
bg: thunar;настройки;предпочитания;приспособяване;миниатюри;файлов размер;формат на данните;панел с преки пътища;дървовиден изглед;раздели;

en: unknown
bg: неизвестно

en: with the following file?
bg: със следният файл?

en: with the following folder?
bg: със следната папка?

en: with the following link?
bg: със следната връзка?
