Pidgin - en to br translation catalogue (2182 entries)

en: 
    
    Message from Farsight:
br: 
    
    Kemennadenn adalek Farsight :

en: 
    %s is typing...
br: 
    O skrivañ emañ %s...

en: 
    <b>Description:</b>
br: 
    <b>Diskrivadur :</b>

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
br: 
    <b>Anezidi : </b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
br: 
    <b>Danvez : </b> %s

en: 
    Fetching TinyURL...
br: 
    O kerc'hat TinyURL...

en: 
    Last Seen: %s ago
br: 
    Gwelet evit ar wech ziwezhañ : %s 'zo

en:  <i>(identified)</i>
br: <i>(adanvezet)</i>

en:  <i>(ircop)</i>
br: <i>(poliser irc)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
br: Ezlinenn eo "%s" evit ar mare. Fellout a ra deoc'h enrollañ peurrest ar c'hemennadennoù en ur galv-diwall ha kas anezho ent emgefreek pa vo kennasket "%s" en-dro ?

en: "Attention" Name Color
br: Liv anv "DIwallit"

en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
br: Ermaeziet eo $(^Name) dindan ar GNU General Public License (GPL). Kinniget eo al lañvaz gant ur pal titouriñ hepken. $_CLICK

en: %.2f KiB/s
br: %.2f Ke/e

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
br[0]: Diweredekaet eo bet %d kont peogwir oc'h kennasket adalek ul lec'h all.
br[1]: Diweredekaet eo bet %d kont peogwir oc'h kennasket adalek ul lec'h all.
br[2]: Diweredekaet eo bet %d kont peogwir oc'h kennasket adalek ul lec'h all.
br[3]: Diweredekaet eo bet %d kont peogwir oc'h kennasket adalek ul lec'h all.
br[4]: Diweredekaet eo bet %d kont peogwir oc'h kennasket adalek ul lec'h all.

en: %d day | %d days
br[0]: %d devezh
br[1]: %d a zevezhioù
br[2]: %d a zevezhioù
br[3]: %d a zevezhioù
br[4]: %d a zevezhioù

en: %d hour | %d hours
br[0]: %d eur
br[1]: %d eur
br[2]: %d eur
br[3]: %d eur
br[4]: %d eur

en: %d minute | %d minutes
br[0]: %d a vunutennoù
br[1]: %d a vunutennoù
br[2]: %d a vunutennoù
br[3]: %d a vunutennoù
br[4]: %d a vunutennoù

en: %d second | %d seconds
br[0]: %d eilenn
br[1]: %d eilenn
br[2]: %d eilenn
br[3]: %d eilenn
br[4]: %d eilenn

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
br[0]: %d kemenadenn amlennet a-berzh %s
br[1]: %d kemenadenn amlennet a-berzh %s
br[2]: %d kemenadenn amlennet a-berzh %s
br[3]: %d kemenadenn amlennet a-berzh %s
br[4]: %d kemenadenn amlennet a-berzh %s

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
br: %s
    
    Ne glasko ket Finch adkennaskañ d'ar gont keit ma vo ket renket ar gudenn hag ad-weredekaet ar gont.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
br: %s
    Arver: %s [DIBARZH]...
    
      -c, --config=DIR    arverañ DIR evit ar restroù kefluniañ
      -d, --debug         moulañ ar c'hemenadennoù diveugañ e stderr
      -h, --help          skrammañ ar skoazell-mañ ha kuitaat
      -n, --nologin       chom hep kenaskañ ent emgefreek
      -v, --version       skrammañ an handelv bremanel ha kuitaat

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
br: %s %s. Klaskit `%s -h' evit muioc'h a ditouroù.

en: %s (%s) changed status from %s to %s
br: Cheñchet eo bet e/he statud gant %s (%s) eus %s da %s

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
br[0]: %s (%s) en/he deus %d kemennadenn nevez.
br[1]: %s (%s) en/he deus %d kemennadenn nevez.
br[2]: %s (%s) en/he deus %d kemennadenn nevez.
br[3]: %s (%s) en/he deus %d kemennadenn nevez.
br[4]: %s (%s) en/he deus %d kemennadenn nevez.

en: %s (%s) is no longer %s
br: %s (%s) n'eo ket %s ken

en: %s (%s) is now %s
br: %s (%s) a zo %s bremañ

en: %s Developer Information
br: Titouroù diorroerien %s

en: %s Plugin Information
br: Titouroù enlugelladoù %s

en: %s Translator Information
br: Titouroù troerien %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
br: Deuet-tre eo %s [<I>%s</I>] er sal.

en: %s ago
br: %s zo

en: %s became idle
br: %s a zo dizoberiant

en: %s became unidle
br: %s a zo oberiant

en: %s cancelled the file transfer
br: %s en deus nullet treuzkas ar restr

en: %s cancelled the transfer of %s
br: %s en/he deus nullet treuzkas %s

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
br: N'eus ket tu da %s treuzkas un doser. Ret e vo deoc'h kas ar restroù unan dre unan.

en: %s disabled
br: Diweredekaet eo bet %s

en: %s disconnected
br: Digennasket eo %s

en: %s disconnected.
br: Digennasket eo bet %s

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
br: Kudennoù a zo bet gant %s evit treuztiriañ ho arventennù adalek %s betek %s. Enklaskit mar plij ha klokait an treuztiriadenn gant an dorn. Danevellit ar gudenn-mañ da http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
br: Deuet-tre eo %s er sal.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
br[0]: %s en deus %d kemennadenn
br[1]: %s en deus %d kemennadenn
br[2]: %s en deus %d kemennadenn
br[3]: %s en deus %d kemennadenn
br[4]: %s en deus %d kemennadenn

en: %s has become idle (%s)
br: Dizoberiant eo %s (%s)

en: %s has become idle.
br: Dizoberiant eo %s.

en: %s has buzzed you!
br: Buzzet oc'h bet gant %s !

en: %s has changed the topic to: %s
br: Kemmet eo bet an danvez gant %s : %s

en: %s has cleared the topic.
br: Skarzhet eo bet an danvez gant %s.

en: %s has closed the conversation.
br: Serret eo bet ar gaozeadenn gant %s

en: %s has gone away.
br: Aet eo kuit %s.

en: %s has gone away. (%s)
br: Aet eo kuit %s. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
br: %s en/he deus pedet %s er saloñs kaozeal %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
br: %s en/he deus pedet %s er saloñs kaozeal %s :
    %s

en: %s has left the conversation.
br: Kuitaet en/he deus %s ar gaozeadenn.

en: %s has paused while typing to you (%s)
br: Ehanet en deus %s da skrivañ deoc'h (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
br: Kinniget eo bet gant %s an testeni da-heul ebet un arver ar-wech-man-nemetken :

en: %s has requested your attention!
br: Goulennet eo bet ho evezh gant %s !

en: %s has returned from being away (%s)
br: Deuet eo en-dro %s (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
br: N'eo ket dizoberiant %s ken (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
br: Ur gemennadenn a zo bet kaset deoc'h gant %s. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
br: Lakaet eo bet an danvez gant %s : %s

en: %s has signed off (%s)
br: Digennasket eo %s (%s)

en: %s has signed off.
br: Digennasket eo %s.

en: %s has signed on (%s)
br: Kennasket eo %s (%s)

en: %s has signed on.
br: Kennasket eo %s.

en: %s has started typing to you (%s)
br: Kroget eo %s da skrivan deoc'h (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
br: Paouezet en deus %s da skrivañ deoc'h (%s)

en: %s is a messaging client based on libpurple which is capable of connecting to multiple messaging services at once.  %s is written in C using GTK+.  %s is released, and may be modified and redistributed,  under the terms of the GPL version 2 (or later).  A copy of the GPL is distributed with %s.  %s is copyrighted by its contributors, a list of whom is also distributed with %s.  There is no warranty for %s.<BR><BR>
br: %s a zo un arval kemennadenniñ diazezet war libpurple hag z eo gouest da gennaskañ d'un toullad servijoù kemennadenniñ d'ar memes tro. %s a zo diorroiet e C en ur ober gant GTK+. %s a zo ermaeziet, ha a c'hall bezañ kemmet hag addasparzhet, dindan termennoù ar GPL handelv 2 (pe muioc'h). Ur skouerenn eus ar GPL a zo dasparzhet gant %s. %s a zo gant ur c'h/copyright gant e kenlabourerien, ul listenn anezho a zo dasparzhet gant %s ivez. N'eus gwarant ebet evit %s. <br/> <br/>

en: %s is no longer away.
br: Deuet eo %s en-dro.

en: %s is no longer idle.
br: n'eo ket dizoberiant ken %s.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
br: N'eo ket %s ur rest boutin. Nac'h a ran flastrañ anezhañ.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
br: %s n'eo ket ul liv reizh. Sellit '/help msgcolor' evit al livioù reizh.

en: %s is not a valid filename.
br: %s n'eo ket un anv restr reizh.

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
br: %s n'eo ket ur rummad kemennadenn reizh. Sellit '/help msgcolor' evit rummadoù kemennadennoù reizh.

en: %s is not a valid room handle
br: %s n'eo ket un dornell saloñs talvoudek

en: %s is not a valid room name
br: %s n'eo ket un anv saloñs talvoudek

en: %s is not a valid server name
br: %s n'eo ket un anv dafariad talvoudek

en: %s is now known as %s
br: %s a zo anvet %s bremañ

en: %s is now known as %s.
br: %s a zo anvet %s bremañ.

en: %s is offering to send file %s
br: Kinnig a ra %s kas ar restr %s

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
br: Emañ %s o klask kregiñ un estez media ha n'eo ket skoret ganeoc'h.

en: %s just signed off
br: %s a zo o paouez digennaskañ

en: %s just signed on
br: %s a zo o paouez kennaskañ

en: %s left the room (%s).
br: %s a zo aet kuit eus ar sal (%s)

en: %s left the room.
br: %s a zo aet kuit eus ar sal

en: %s may require plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
br: Gallout a ra %s azgoulenn un dilesa testenn blaen war ul lanv dienrineget. Aotren ha kenderc'hel gant an dilesa?

en: %s requires %s, but it failed to unload.
br: %s a azgoulenn %s, met c'hwitet eo war an digargadur.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
br: Un dilesa e testenn blaen war ul lanv dienrineget a zo azgoulennet gant %s. Aotren ha kenderc'hel gant an dilesa?

en: %s said your nick in %s
br: %s en deus lâret ho lesanv e %s

en: %s sent a message in %s
br: %s en deus kaset ur gemennadenn e %s

en: %s sent you a message
br: %s en deus kaset ur gemennadenn deoc'h

en: %s wants to send you %s (%s)
br: C'hoant en/he deus %s kas deoc'h %s (%s)

en: %s wants to send you a file
br: C'hoant en/he deus %s kas ur restr deoc'h

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
br: Ne vo ket gouest %s da welet ho hizivadurioù statud ken. Fellout a ra deoc'h kenderc'hel?

en: %s wishes to start an audio session with you.
br: C'hoant a zo gant %s da gregiñ un estez aodio ganeoc'h.

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
br: %s%s%s%s en deus lakaet %s e-touez he darempredoù%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
br: %s%s%s%s en/he deus c'hoant ouzhpennañ %s d'(h)e listenn darempredoù%s%s

en: %s%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
br: %s%s%s%s a fell dezhañ pe dezhi ouzhpennañ ac'hanoc'h (%s) d'e/he roll darempredoù%s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
br[0]: %s, %d eur
br[1]: %s, %d eur
br[2]: %s, %d eur
br[3]: %s, %d eur
br[4]: %s, %d eur

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
br[0]: %s, %d vunutenn
br[1]: %s, %d a vunutennoù
br[2]: %s, %d a vunutennoù
br[3]: %s, %d a vunutennoù
br[4]: %s, %d a vunutennoù

en: %s. Try `%s -h' for more information.
br: %s. Klaskit `%s -h' evit kaout muioc'h ha ditouroù.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
br: (%s) %s <RESPONT EMNGEFREEK>: %s

en: (Code %s)
br: (Boneg %s)

en: (Custom)
br: (Personelaet)

en: (DOES NOT MATCH)
br: (NE GLOT KET)

en: (Optional) A_lias:
br: (Diret) Alias :

en: (Optional) _Invite message:
br: (Diret) _Kemenadenn pediñ :

en: (Re-)Request authorization
br: (Ad)goulenn an aotre

en: (You probably forgot to 'make install'.)
br: (Moarvat ho 'peus disoñjet 'make install')

en: (default)
br: (dre ziouer)

en: (no topic set)
br: (danvez ebet)

en: (none)
br: (netra)

en: (self-signed)
br: (emsinet)

en: +++ %s became idle
br: +++ %s a zo dioberiant

en: +++ %s became unidle
br: +++ %s a zo oberiant

en: +++ %s signed off
br: +++ digennakset eo %s

en: +++ %s signed on
br: +++ kennasket eo %s

en: /Accounts
br: /Kontoù

en: /Accounts/Manage Accounts
br: /Kontoù/Merañ ar c'hontoù

en: /Buddies/Add Buddy...
br: /Darempredoù/Ouzhpennañ un darempred...

en: /Buddies/Add C_hat...
br: /Darempredoù/Ouzhpennañ ur _gaozeadenn...

en: /Buddies/Add Chat...
br: /Darempredoù/Ouzhpennañ ur sal flappiñ...

en: /Buddies/Add Group...
br: /Darempredoù/Ouzhpennañ ur strollad...

en: /Buddies/Add _Group...
br: /Darempredoù/Ouzhpennañ ur _strollad...

en: /Buddies/Get User Info...
br: /Darempredoù/Kaout titouroù an arveriad...

en: /Buddies/Get User _Info...
br: /Darempredoù/Kaout _titouroù an arveriad...

en: /Buddies/Join a Chat...
br: /Darempredoù/Kejañ ur gaozeadenn...

en: /Buddies/Join a _Chat...
br: /Darempredoù/Kejañ ur gaozeadenn...

en: /Buddies/New Instant Message...
br: /Darempredoù/Kemennadenn brim nevez...

en: /Buddies/New Instant _Message...
br: /Darempredoù/_Kemennadenn brim nevez...

en: /Buddies/Sh_ow
br: /Darempredoù/Sk_rammañ

en: /Buddies/Show/Buddy Details
br: /Darempredoù/Skrammañ/Munudoù an darempred

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
br: /Darempredoù/Skrammañ/_Munudoù an darempred

en: /Buddies/Show/Empty Groups
br: /Darempredoù/Skrammañ/Strolladoù goulo

en: /Buddies/Show/Idle Times
br: /Darempredoù/Skrammañ/Amzer dizoberiant

en: /Buddies/Show/Idle _Times
br: /Darempredoù/Skrammañ/Amzer dizoberiant

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
br: /Darempredoù/Skrammañ/Skrammañ an darempredoù ezlinenn

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
br: /Darempredoù/Skrammañ/Arlunioù komenad

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
br: /Darempredoù/Skrammañ/_Strolladoù goulo

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
br: /Darempredoù/Skrammañ/_Darempredoù ezlinenn

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
br: /Darempredoù/Skrammañ/Arlunioù komenad

en: /Buddies/Sort Buddies
br: /Darempredoù/Urzhiañ an darempredoù

en: /Buddies/View User _Log...
br: /Darempredoù/_Skrammañ kerzhlevr an arveriad...

en: /Buddies/_Add Buddy...
br: /Darempredoù/_Ouzhpennañ un darempred...

en: /Buddies/_Quit
br: /Darempredoù/Ku_itaat

en: /Buddies/_Sort Buddies
br: /Darempredoù/_Urzhiañ an darempredoù

en: /Help/De_veloper Information
br: /Skoazell/TItouroù an _diorroerien

en: /Help/Online _Help
br: /Skoazell/_Skoazell enlinenn

en: /Help/_About
br: /Skoazell/_A-zivout

en: /Help/_Build Information
br: /Skoazell/_Titouroù ar meziant

en: /Help/_Debug Window
br: /Skoazell/_Prenestr diveugañ

en: /Help/_Plugin Information
br: /Skoazell/Titourom _enlugellad

en: /Help/_Translator Information
br: /Skoazell/_Titouroù an droerien

en: /Tools
br: /Ostilhoù

en: /Tools/Buddy _Pounces
br: /Ostilhoù/

en: /Tools/Custom Smile_ys
br: /Ostilhoù/_Fromlunoù personelaet

en: /Tools/Mute _Sounds
br: /Ostilhoù/Di_weredekaat ar son

en: /Tools/Plu_gins
br: /Ostilhoù/_Enlugadelloù

en: /Tools/Pr_eferences
br: /Ostilhoù/_Gwellvezioù

en: /Tools/Pr_ivacy
br: /Ostilhoù/_Buhez prevez

en: /Tools/Privacy
br: /Ostilhoù/Buhez prevez

en: /Tools/R_oom List
br: /Ostilhoù/_Listenn salioù

en: /Tools/Room List
br: /Ostilhoù/Listenn ar salioù

en: /Tools/Set _Mood
br: /Ostilhoù/Dibab an _Imor

en: /Tools/System _Log
br: /Ostilhoù/_Kerzhlevr ar reizhad

en: /Tools/_Certificates
br: /Ostilhoù/_Testenioù

en: /Tools/_File Transfers
br: /Ostilhoù/_Treuzkasadennoù restroù

en: /_Accounts
br: /_Kontoù

en: /_Buddies
br: /_Darempredoù

en: /_Help
br: /_Skoazell

en: /_Tools
br: /_Ostilhoù

en: <AUTO-REPLY>
br: <RESPONT-EMGEFREEK>

en: <PurpleMain>/Accounts/
br: <PurpleMain>/Kontoù/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
br: <PurpleMain>/Kontoù/Gweredekaat ar gont

en: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s wants to add you (%s) to his or her buddy list%s%s
br: <a href="viewinfo">%s</a>%s%s%s a fell dezhañ pe dezhi ouzhpennañ ac'hanoc'h (%s) d'e/he roll darempredoù%s%s

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
br[0]: <b>%d postel nevez.</b>
br[1]: <b>%d postel nevez.</b>
br[2]: <b>%d postel nevez.</b>
br[3]: <b>%d postel nevez.</b>
br[4]: <b>%d postel nevez.</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
br: <b><font color="red">N'eus arc'hwel lenn ebet er c'herzhskriver</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
br: <b>Kont : </b> %s

en: <b>Channel Name:</b> %s
br: <b>Anv ar sanell :</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
br: <b>Eskemm gant %s war %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
br: <b>Anv-gwan despizañ :</b>

en: <b>Filename:</b>
br: <b>Anv ar restr :</b>

en: <b>Password:</b>
br: <b>Ger-tremen :</b>

en: <b>Plugin Details</b>
br: <b>Munudoù an enlugellad</b>

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
br: <b>Meziant kefluniadur ar proksi n'eo ket bet kavet</b>

en: <b>Username:</b>
br: <b>Anv arveriad :</b>

en: <b>Web site:</b>
br: <b>Lec'hienn web :</b>

en: <b>Written by:</b>
br: <b>Skrivet gant :</b>

en: <b>_Bold</b>
br: <b>_Tev</b>

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
br: <br><b>Krouer ar sanell :</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
br: <br><b>Niver a implijer :</b> %d

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
br: <font color="red"><b>N'haller ket lenn ar restr : %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
br: <font color="red"><b>N'haller ket kavout treug ar c'herzhlevr !</b></font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
br: <h1>Eskemm gant %s</h1>

en: <i>_Italic</i>
br: <i>_Stouet</i>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
br: <span foreground="red" weight="bold">Kudenn : %s
    Giwirekait war lec'hienn an enlugellad evit un hizivadenn</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
br: <span size='larger' weight='bold'>Eskemm e %s war %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
br: <span size='larger' weight='bold'>Eskemm gant %s war %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
br: <span size='larger' weight='bold'>Kudenn en ur enrollañ ar skeudenn</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
br: <span size='larger' weight='bold'>Rizh ar restr a zo dianav</span>
    
    O lakaat ar PNG dre ziouer.

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
br: <span size='larger' weight='bold'>Degemer mat war %s!</span>
    
    N'ho peus kont postelerezh prim ebet kefluniet. Evit kregiñ da gennaskañ gant %s, pouezit war an afell <b>Ouzhpennañ...</b> dindan ha kefluniit ho kont kentañ. Ma fell deoc'h e kennaskfe %s da veur a gont postelerezh prim, pouezit war an afell <b>Ouzhpennañ...</b> en-dro evit kefluniañ anezho holl.
    
    Gallout a rit distreiñ d'ar prenestr-mañ evit ouzhpennañ, embann pe dilemel kontoù adalek <b>Kontoù->Merañ ar c'hontoù</b> e prenestr roll an darempredoù.

en: <span size='larger'>_Larger</span>
br: <span size='larger'>_Brasoc'h</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
br: <span size='smaller'>_Bihanoc'h</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
br: <span strikethrough='true'>Barennet</span>

en: <span style="color: #16569E"><span style="font-size: smaller">(%s)</span> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></span> %s<br>
br: <span style="color: #16569E"><span style="font-size: smaller">(%s)</span> <b>%s &lt;RESPONT EMGEFREEK&gt;:</b></span>%s<br>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
br: <span weight="bold" size="larger">Posteloù oc'h eus !</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
br: <span weight='bold' size='larger'>Degemer mat war %s!</span>
    
    N'ho peus kont gweredekaet ebet. Gweredekait ho kontoù kemennadenn brim er prenestr <b>Kontoù</b> e <b>Kontoù->Merañ ar c'hontoù</b>. Ur wech gweredekaet ar c'hontoù e vo tu deoc'h kennaskañ, dibab ho statud, ha komz gant ho mignoned.

en: <u>_Underline</u>
br: <u>_Islinennet</u>

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
br: ez ez eus dija ur fromlun evit '%s'. Grit gant ur verradenn disheñvel mar plij.

en: A custom smiley in the message is too large to send.
br: Ur fromlun personelaet er gemennadenn a zo re vras evit bezañ kaset.

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
br: Ur restr a c'haller pellgargañ adalek :
    Ostiz a-bell : %s
    Porzh a-bell : %d

en: A folder with that name already exists
br: Un teuliad gant an anv-mañ a zo dioutañ endeo

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
br: Ur strollad anvet '%s' a zo dioutañ dija en ho listenn darempredoù.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
br: Ur fazi Farsight2 diatorus a zo c'hoarvezet.

en: A non-recoverable Farstream error has occurred.
br: Ur fazi Farstream diatorus a zo c'hoarvezet.

en: A server is required to connect this account
br: Un dafariad a zo dleet evit kennaskañ d'ar gont-mañ

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
br: Handelv ABI digenglotus %d.%d.x (%d.%d.x a zo ezhomm)

en: AIM Account
br: Kont AIM

en: A_ccount
br: _Kont

en: A_lias:
br: A_lias :

en: Aborting DNS lookup in Tor Proxy mode.
br: O tilezel an daol sell DNS er mod Proksi Tor.

en: About %s
br: A-sizvout %s

en: Accept
br: Asantiñ

en: Accept certificate for %s?
br: Asantiñ an testeni evit %s ?

en: Accept chat invitation?
br: Asantiñ ar bedadenn saloñs ?

en: Accept file transfer request from %s?
br: Asantiñ ar goulenn treuzkas restr a-berz %s ?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
br: Haeziñ nac'het : difennet eo gant ar proksi HTTP ar riboulañ war ar porzh %d

en: Account
br: Kont

en: Account does not support PEP, can't set mood
br: N'eo ket skoret ar PEP gant ar gont, n'haller ket arventennañ an imor

en: Account has been disabled
br: Diweredekaet eo bet ar gont

en: Account successfully unregistered
br: Kont divarilhet gant berzh

en: Account type:
br: Doare kont :

en: Account was not added
br: N'eo ket bet ouzhpennet ar gont

en: Account was not modified
br: N'eo ket bet kemmet ar gont

en: Account:
br: Kont :

en: Account:
br: Kont :

en: Account: %s (%s)
br: Kont : %s (%s)

en: Accounts
br: Kontoù

en: Action
br: Oberenn

en: Action Message Name Color
br: Liv anv ur gemenadenn oberenn

en: Action Message Name Color for Whispered Message
br: Liv anv ur gemennadenn oberenn chuchumuchu

en: Actions
br: Oberennoù

en: Ad-Hoc Command Failed
br: C'hwitadenn an arc'had Ad-Hoc

en: Ad_vanced
br: Kemple_zoc'h

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Add / Remove
br: Ouzhpennañ / Dilemel

en: Add Account
br: Ouzhpennañ ur gont

en: Add Buddy
br: Ouzhpennañ un darempred

en: Add Buddy Pounce
br: Ouzhpennañ ur galv-diwall

en: Add Buddy Pounce...
br: Ouzhpennañ ur galv-diwall

en: Add Chat
br: Ouzhpennañ ur gaozeadenn

en: Add Group
br: Ouzhpennañ ur strollad

en: Add Smiley
br: Ouzhpennañ ur fromlun

en: Add a buddy.
br: Ouzhpennañ un darempred.

en: Add buddy to _group:
br: Ouzhpennañ un darempred d'ur _strollad :

en: Add buddy to your list?
br: Ouzhpennañ un darempred d'ho listenn ?

en: Add in group
br: Ouzhpennañ er strollad

en: Add new line in Chats
br: Ouzhpennañ linennoù nevez er saloñsoù

en: Add new line in IMs
br: Ouzhpennañ linennoù nevez er postelerezh prim

en: Add to Address Book
br: Ouzhpennañ d'ar roll chomlec'hioù

en: Add to Buddy List
br: Ouzhpennañ el listenn an darempredoù

en: Add to chat
br: Ouzhpennañ er gaozeadenn

en: Add to chat...
br: Ouzhpennañ er gaozeadenn...

en: Address
br: Chomlec'h

en: Address already in use.
br: Arveret eo ar chomlec'h endeo.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
br: Ouzhpenn un doare da gadaviñ notennoù evit darempredoù en ho roll darempredoù.

en: Affiliations:
br: Kenizili:

en: Afraid
br: Aonik

en: Albanian
br: Albaneg

en: Alias
br: Lesanv

en: Alias (optional)
br: Lesanv (diret)

en: Alias Buddy
br: Lesanv an darempred

en: Alias Chat
br: Lesanv ar gaozeadenn

en: Alias:
br: Lesanv :

en: All
br: Pep tra

en: All Conversations
br: An holl eskemmoù

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
br: An holl elfennoù dindan a zo diret. Enankit an titouroù ho peus c'hoant.

en: All people
br: An holl dud

en: Allow %s to contact you?
br: Aotren %s da vont e darempred ganeoc'h ?

en: Allow Buzz
br: Aotren Buzz

en: Allow all users to contact me
br: Aotren an holl arverien da vont e darempred ganin

en: Allow only the users below
br: Aotren arverien al listenn dindan hepken

en: Allow only the users on my buddy list
br: Aotren arverien va listenn darempredoù hepken

en: Allow plaintext SASL auth over unencrypted connection
br: Aotren dilesa SASL e testenn blaen war ur c'hennask dienrineget

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
br: Aotren an anaoudegezh testenn blaen dre lanvioù dienrineget

en: Allows control by entering commands in a file.
br: Aotre ar reolerezh dre enankañ arc'hadoù en ur restr.

en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
br: Aotren ac'hanoc'h da rediañ ar gerioù-tremen dienrollet da vezañ arveret en ur c'hennask gant berzh unel.
    Evezhiadenn : N'hall ket ar ger-tremen bezañ enrollet evit ma 'z afe en-dro.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
br: Aotren ac'hanoc'h da gefluniañ an amzer dioberiant gant an dorn

en: Alphabetically
br: Lizherennek

en: Already Registered
br: Marilhet endeo

en: Always
br: Bepred

en: Always on top
br: Bepred en a-raok

en: Amazed
br: Estlammet

en: Amharic
br: Amhareg

en: Amorous
br: Karantezus

en: An account already exists with the specified criteria.
br: Ur gont gant an dezverkoù erspizet a zo diouti endeo.

en: An email address was not found for this buddy.
br: N'eo ket bet kavet ur chomlec'h postel evit an darempred-mañ

en: An error occurred while opening the file.
br: Ur gudenn a zo bet en ur zigeriñ ar restr

en: An error occurred while updating the directory
br: Ur fazi a zo c'hoarvezet en ur hizivaat ar c'havlec'h

en: An error was encountered reading your %s.  The file has not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
br: Ur fazi a zo degouezhet o lenn ho %s. N'eo ket bet karget ar restr, hag adanvet eo bet da %s~.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
br: Un skouer enlugellad a ra traoù - gwelet an diskrivadur.

en: An unknown certificate error occurred.
br: Ur fazi testeni dianav a zo c'hoarvezhet.

en: Angry
br: Fuloret

en: Annoyed
br: Hegaset

en: Anxious
br: Nec'het

en: Apply hiding rules to buddies
br: Arloañ ar reolennoù kuzhat d'an darempredoù

en: Arabic
br: Arabeg

en: Are you sure you want to block %s?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h stankañ %s ?

en: Are you sure you want to delete "%s"
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h diverkañ %s ?

en: Are you sure you want to delete %s?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h diverkañ %s ?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
br: Ha fellout a ra deoc'h dilemel ar galv-diwall war %s evit %s ?

en: Are you sure you want to remove %s?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h dilemel %s ?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h atoren %s da vont e darempred ganeoc'h ?

en: Argentine Spanish
br: Spagnoleg Arc'hantina

en: Armenian
br: Armenianeg

en: Aroused
br: Atizet

en: Ashamed
br: Mezhus

en: Ask
br: Goulenn

en: Assamese
br: Asameg

en: Asturian
br: Asturianeg

en: Attention received
br: Evezh resevet

en: Audio
br: Aodio

en: Audio/_Video Call
br: Galv aodio/_video

en: Australian English
br: Saozneg Aostralia

en: Authenticate with SASL
br: Dilesa SASL

en: Authenticating
br: O tilesa

en: Authentication Failure
br: Dilesa c'hwitet

en: Authentication failed
br: C'hwitadenn zilesa

en: Author
br: Diorroer

en: Authorization Aborted
br: Aotre dilezet

en: Authorization mechanism too weak
br: Gwikefre aotre re gwan

en: Authorize
br: Aotren

en: Authorize buddy?
br: Aotren an darempred ?

en: Auto Accept
br: Asantiñ ent emgefreek

en: Auto Reject
br: Nac'hañ ent emgefreek

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
br: Asantiñ treuzkas restroù ent emgefreek evit an arverien diuzet

en: Auto-detect incoming UTF-8
br: Dinoiñ emgefreek UTF-8 oc'h erruout

en: Auto-join
br: Kejañ-emgefreek

en: Auto-response sent:
br: Kaset eo bet ar respont emgefreek :

en: Autoaccept
br: Asantiñ ent emgefreek

en: Autoaccept File Transfers...
br: Asantiñ an treuzkasoù restr ent emgefreek...

en: Autoaccept complete
br: Echuet eo an asantiñ emgefreek

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
br: Treuzkas restr asantet ent emgefreek eus "%s" a-berz "%s" klok.

en: Automatic
br: Ent emgefreek

en: Available
br: Hegerz

en: Away
br: Aet kuit

en: Away Text
br: Testenn aet kuit

en: Awesome
br: Dreist

en: BOSH URL
br: URL BOSH

en: Bac_kground color
br: Liv _drekleur

en: Background Color
br: Liv an drekleur

en: Bad Format
br: Rizh fall

en: Bad Namespace Prefix
br: Rakger egor fall

en: Bad Request
br: Azgoulenn fall

en: Bad mode
br: Mod fall

en: Ban on %s
br: Forbannañ war %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
br: Forbannañ war %s gant %s, lakaet %s 'zo

en: Banned
br: Forbannet

en: Based on keyboard or mouse use
br: Diazezet war implij an touchennaoueg pe al logodenn

en: Based on keyboard use
br: Diazezet war implij an touchennaoueg

en: Basque
br: Euskareg

en: Became idle
br: Deuet da vezañ dizoberiant

en: Becomes _idle
br: O vont da vezañ _dizoberiant

en: Becomes idle
br: O tont da vezañ dizoberiant

en: Beep too!
br: Bipañ ivez !

en: Belarusian Latin
br: Belaruseg Latin

en: Bengali-India
br: Bengali-Indez

en: Birth Day
br: Devezh ganedigezh

en: Birth Year
br: Bloavezh ganedigezh

en: Birthday
br: Devezh ganedigezh

en: Block
br: Stankañ

en: Block %s?
br: Stankañ %s ?

en: Block User
br: Stankañ an arver

en: Block all users
br: Stankañ an holl arverien

en: Block only the users below
br: Stankañ an arverien dindan hepken

en: Block/Unblock
br: Stankañ/Distankañ

en: Block/Unblock...
br: Stankañ/Distankañ

en: Blocked
br: Stanket

en: Bokmål Norwegian
br: Norvegeg Bokmål

en: Bold
br: Tev

en: Bonjour Protocol Plugin
br: Enlugelled komenad Bonjour

en: Bored
br: Enoet

en: Bosnian
br: Bosneg

en: Both
br: An daou

en: Bottom
br: Traoñ

en: Br_owse...
br: M_erdeiñ...

en: Brave
br: Kalonek

en: British English
br: Saozneg Breizh-Veur

en: Brows_e...
br: _Merdeiñ...

en: Browser
br: Merdeiñ

en: Buddies
br: Darempredoù

en: Buddy
br: Darempred

en: Buddy Alias
br: Alias an darempred

en: Buddy Goes _Away
br: Mont ra kuit an daremped

en: Buddy Goes _Idle
br: Dioberiant eo un darempred

en: Buddy Information
br: Tirouroù an darempred

en: Buddy List
br: Listenn darempredoù

en: Buddy List Theme:
br: Neuz al listenn darempredoù

en: Buddy List Window
br: Prenestr listenn darempred

en: Buddy Notes
br: Notennoù an darempredoù

en: Buddy Pounces
br: Galvoù-diwall

en: Buddy State Notification
br: Rebuziñ stad un darempred

en: Buddy _Signs On/Off
br: Kennasket pe digennasket eo un darempred

en: Buddy is "extended" away
br: Aet eo kuit evit pell an darempred

en: Buddy is away
br: Aet eo kuit an darempred

en: Buddy is idle
br: Dizoberiant eo an darempred

en: Buddy is mobile
br: War un hezoug emañ an darempred

en: Buddy is offline
br: Ezlinenn eo an darempred

en: Buddy logs in
br: Kennask un darempred

en: Buddy logs out
br: Digennaskadenn un darempred

en: Buddy name:
br: Anv an darempred :

en: Buddy signs on/off
br: Darempred o (di)kennaskañ

en: Buddy's _username:
br: Anv arveriad an darempred :

en: Buddylist loaded successfully!
br: Listenn an darempredoù karget gant berzh !

en: Buddylist saved successfully!
br: Enrollet al listenn darempredoù gant berzh !

en: Bulgarian
br: Bulgareg

en: Burmese
br: Birmaneg

en: Busy
br: Ac'hubet

en: Buzzing %s...
br: O vuzziñ %s...

en: By Log Size
br: Dre ment kerzhlevr

en: By Status
br: Dre statud

en: By account
br: Dre gont

en: By group
br: Dre strollad

en: By recent log activity
br: Dre oberiantiz kerzhlevr nevesañ

en: By status
br: Dre statud

en: CTCP PING reply
br: Respont PING CTCP

en: C_hat windows
br: Prenestroù kaozeadennoù

en: C_lear finished transfers
br: _Skarzhañ an treuzkasoù echuet

en: Calculating...
br: O jediñ...

en: Call in progress.
br: O c'hervel.

en: Calling...
br: O gervel...

en: Calm
br: Seder

en: Canadian English
br: Saozneg Kanada

en: Cancel
br: Nullañ

en: Cancel Presence Notification
br: Nullañ ar rebuziñ bezañs

en: Cancelled
br: Nullet

en: Cannot add a contact to the same folder twice
br: N'haller ket ouzhpennañ un darempred d'un teuliad div wech

en: Cannot add yourself
br: N'hallit ket ho ouzhpennañ ho-unan

en: Cannot ban %s: banlist is full
br: N'haller ket forbannañ %s : leun eo ar roll forbannañ

en: Cannot change nick
br: N'eus ket tu cheñch lesanv

en: Cannot create pounce
br: Dibosupl krouiñ ar galv-diwall

en: Cannot get channel information
br: N'eus ket bet tu da gaout titouroù ar sanell

en: Cannot get room list
br: Dic'houest da gaout listenn ar salioù

en: Cannot get server information
br: Dic'houest da gaout titouroù an dafariad

en: Cannot get server statistics
br: Dic'houest da gaout stadegoù an dafariad

en: Cannot join %s: Registration is required.
br: N'haller ket kevreañ ouzh %s : ret eo marilhañ.

en: Cannot join channel
br: N'haller ket kevreañ ouzh ar sanell

en: Cannot send a directory.
br: N'eus ket tu da gas ur c'havlec'h

en: Cannot send a file of 0 bytes.
br: N'eus ket tu da gas ur restr 0 eizhbit.

en: Cannot send folder %s.
br: N'eus ket tu kas an doser %s.

en: Catalan
br: Katalaneg

en: Cautious
br: Evezhiek

en: Certificate Authorities
br: Aotrouniezh testeni

en: Certificate Export Error
br: Kudenn war ezporzhiadur an testeni

en: Certificate Import
br: Enborzh testeni

en: Certificate Import Error
br: Kudenn enporzhiadur testeni

en: Certificate Information
br: Titouroù an testeni

en: Certificate Manager
br: Merour testenioù

en: Certificate for %s
br: Testeni evit %s

en: Certificates
br: Testenioù

en: Change Account Registration at %s
br: Kemmañ marilhadur ar gont e %s

en: Change Password...
br: Kemmañ ar ger-tremen...

en: Change Registration
br: Kemmañ ar marilhadur

en: Change XMPP Password
br: Kemmañ ger-tremen XMPP

en: Change password for %s
br: Kemmañ ar ger-tremen evit %s

en: Change status broadcasting
br: Kemmañ skignadur ar stad

en: Change status to
br: Kemmañ ar statud e

en: Change status when idle
br: Kemmañ ar statud pa vezoc'h dizoberiant

en: Change user information for %s
br: Kemmañ titouroù an arver evit %s

en: Channel
br: Sanell

en: Channel %s does not exist in the network
br: Ar sanell %s n'eus ket diouti war ar rouedad

en: Channel Information
br: Titouroù ar sanell

en: Chat
br: Kaozeadenn

en: Chat _name:
br: Anv ar _gaozeadenn :

en: Chat error
br: Kudenn kaozeadenn

en: Chats
br: Kaozeadennoù

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
br: An c'haozeadenoù a vo ouzhpennet d'ar c'herzhlevr ma 'z eo gweredekaet ar gwellvez "Skrivañ an holl kaozeadennoù er c'herzhlevr reizhad"

en: Chatty
br: Flapper-ez

en: Check permissions and try again.
br: Gwiriekait ar gwirioù ha klaskit en-dro.

en: Choose Location...
br: Dibab ul lec'hiadur...

en: Choose New Name
br: Dibab un anv nevez

en: Choose...
br: Dibab...

en: Cipher Test
br: Prouad enrinegañ

en: Ciphers
br: Enrienegañ

en: City
br: Kêr

en: Clear
br: Skarzhañ

en: Clear Scrollback
br: Skrazhañ an dibunañ

en: Clear finished transfers
br: Skarzhañ an treuzkasoù echuet

en: Client
br: Arval

en: Clipboard plugin
br: Enlugellad golver

en: Close
br: Serriñ

en: Close _tabs
br: Serriñ an ivinelloù

en: Close all tabs
br: Serriñ an holl ivinelloù

en: Close conversation
br: Serriñ an eskemm

en: Close other tabs
br: Serriñ an ivinelloù all

en: Close this tab
br: Serriñ an ivinell-mañ

en: Close this window when all transfers _finish
br: Serriñ ar prenestr-mañ pa vo echuet an holl treuzkasoù

en: Close this window when all transfers finish
br: Serriñ ar prenestr-mañ p'eo echuet an treuzkas

en: Co_nversations:
br: _Eskemmoù

en: Codec negotiation failed. This problem might be resolved by installing more GStreamer codecs.
br: C'hwitet eo ar c'hevraouiñ kodek. Gallout a reer diskoulmañ ar gudenn-mañ en ur staliañ muioc'h a godekoù GStreamer.

en: Cold
br: Yen

en: Collapsed Background Color
br: Liv an drekleur bihanaet

en: Collapsed Text
br: Testenn vihanaet

en: Color to draw hyperlink after it has been visited (or activated).
br: Liv a vo implijet evit an ereoù bet gweladennet (pe gweredekaet)

en: Color to draw hyperlinks.
br: Liv an ereoù.

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
br: Al liv a vo graet ganti evit livañ anv ur gemennadenn a endalc'h ho anv.

en: Color to draw the name of a message you received.
br: Al liv a vo graet ganti evit livañ anv ar gemennadenn resevet ganeoc'h.

en: Color to draw the name of a message you sent.
br: Al liv a vo graet ganti evit livañ anv ar gemennadenn kaset ganeoc'h.

en: Color to draw the name of a whispered action message.
br: Al liv a vo graet ganti evit livañ anv ar gemennadenn oberen chuchumuchu.

en: Color to draw the name of a whispered message.
br: Al liv a vo graet ganti evit livañ anv ar gemennadenn chuchumuchu

en: Color to draw the name of an action message.
br: Al liv a vo graet ganti evit livañ anv ar gemennadenn oberenn.

en: Colors
br: Livioù

en: Command
br: Arc'had

en: Common name: %s
    
    Issued By: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
br: Anv boutin : %s
    
    Skignet gant : %s
    
    Roudoù biz (SHA1) : %s
    
    Deiziad ar weredekaat : %s
    Deiziad an diamzer : %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
br: Anv boutin : %s
    
    Roud biz SHA1 : 
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
br: Anv boutin :  %s %s
    Roudoù biz (SHA1) : %s

en: Computer
br: Urzhiataer

en: Conference error
br: Fazi

en: Confident
br: Fizius

en: Configuration error
br: Fazi kefluniadur

en: Configure Ciphers and other Settings for the NSS SSL/TLS Plugin
br: Kefluniañ an enrinegañ hag an arventennoù all evit an enlugellad NSS SSL/TLS

en: Configure Pl_ugin
br: Keflunian an _enlugellad

en: Configure Plugin
br: Kefluniañ an enlugellad

en: Configure _Browser
br: Kefluniañ ar _merdeer :

en: Configure _Proxy
br: Kefluniañ ar _proksi

en: Configure your microphone and webcam.
br: Kefluniañ ho mikro hag ho webkam

en: Confirm Remove
br: Kadarnaat an dilammadenn

en: Confirm certificate delete
br: Kadarnait diverkadenn an testeni

en: Conflict
br: Tabut

en: Confused
br: Abafet

en: Connect port
br: Porzh kennaskañ

en: Connect server
br: Dafariad kennaskañ

en: Connected
br: Kennasket

en: Connecting
br: O kennaskañ

en: Connection Error
br: Fazi kennaskadenn

en: Connection Timeout
br: Kennask diamzeret

en: Connection failed
br: Kennaskadenn c'hwitet

en: Connection interrupted by other software on your computer.
br: Harzhet eo bet ar c'hennask gant ur meziant all war hoc'h urzhiataer

en: Connection refused.
br: Nac'het eo bet ar c'hennask.

en: Connection security
br: Surentezh ar c'hennask

en: Connection timed out.
br: Diamzeret eo ar c'hennask

en: Console Beep
br: Trouz penel

en: Contact
br: Darempred

en: Contact Text
br: Testenn darempred

en: Contact/Chat Background Color
br: Liv an drekleur darempred/saloñs

en: Contemplative
br: Arvester-ez

en: Contented
br: Gwalc'het

en: Continue
br: Kendec'hel

en: Conversation
br: Eskemm

en: Conversation Colors
br: Liv an eskemmoù

en: Conversation History
br: Roll istor an eskemm

en: Conversation in %s on %s
br: Eskemm e %s war %s

en: Conversation with %s on %s
br: Eskemm gant %s war %s

en: Conversations
br: Eskemmoù

en: Conversations in %s
br: Eskemmoù e %s

en: Conversations with %s
br: Eskemmoù gant %s

en: Core Pidgin files and dlls
br: Restroù ha levraouegoù kreizh Pidgin

en: Could not change nick
br: N'eus ke ttu cheñch lesanv

en: Could not connect to the remote party
br: N'haller ket kennaskañ d'an trede a-bell

en: Could not kill user
br: N'eus ket be ttu lazhañ an arveriad

en: Could not open %s: Redirected too many times
br: N'haller ket digeriñ %s : adheñchet re a wech

en: Could not query the directory server.
br: N'haller azgoulenn an dafariad kavlec'h

en: Could not recognize the host of the username you entered
br: N'haller ket adanavezout ostiz an anv arveriad enanket ganeoc'h

en: Could not send
br: N'haller ket kas

en: Could not unload plugin
br: N'eus ket bet tu diskargañ an enlugellad

en: Couldn't find X display
br: N'eo bet kavet skrammadenn X ebet

en: Couldn't find window
br: N'eo bet kavet prenestr ebet

en: Couldn't load buddylist
br: n'eus ket bet tu kargañ al listenn darempredoù

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
br: N'eus ket bet tu skrivañ listenn an darempredoù eus %s da %s.

en: Country
br: Bro

en: Cranky
br: Tagnous

en: Crazy
br: Sod

en: Create
br: Krouiñ

en: Create New Room
br: Krouiñ ur saloñs

en: Create _this new account on the server
br: Krouiñ _ar gont nevez-mañ war an dafariad

en: Create a new directory for each user
br: Krouiñ ur c'havlec'h nevez evit pep arveriad

en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
br: Krouiñ ur verradenn davet Pidgin war ar Burev

en: Create this account on the server
br: Krouiñ ar gont-mañ war an dafariad

en: Creative
br: Krouer-ez

en: Croatian
br: Kroateg

en: Curious
br: Fri-furch

en: Current Developers
br: Diorrerien bremanel

en: Current Translators
br: Troerien bremanel

en: Currently on
br: War

en: Custom Smiley
br: Fromlun personelaet

en: Custom Smiley Manager
br: Merour ar fromlunoù berradenn

en: Czech
br: Tchekeg

en: DBus Example
br: Skouer DBus

en: DBus Plugin Example
br: Skouer enlugellad DBus

en: D_evice
br: T_robarzhell

en: Danish
br: Daneg

en: Date
br: Deiziad

en: Debug Window
br: Prenestr diveugañ

en: Decrease Font Size
br: Bihannat ment an nodrezh

en: Default
br: Dre ziouer

en: Dejected
br: Digalonekaet

en: Delete
br: Diverkañ

en: Delete Account
br: Diverkañ ar gont

en: Delete Status
br: Diverkañ ar statud

en: Deny
br: Nac'h

en: Department
br: Departamant

en: Depressed
br: Diwasket

en: Description
br: Deskrivadur

en: Desktop
br: Burev

en: Detach this tab
br: Distagañ an ivinell-mañ

en: Device
br: Trobarzhell

en: Different
br: Disheñvel

en: Directory
br: Kavlec'h

en: Directory Query Failed
br: C'hwitadenn war an azgoulenn kavlec'h

en: Directory is not writable.
br: N'haller ket skrivañ er c'havlec'h.

en: Disable _smileys in selected text
br: Diweredekaat ar _fromlunoù en destenn diuzet

en: Disable when away
br: Diweredekaat pa 'z on aet kuit

en: Disabled
br: Diweredekaet

en: Disappointed
br: Disouezhet

en: Disconnected.
br: Digennasket

en: Disgusted
br: Heuget

en: Dismayed
br: Mantret

en: Display notification message in conversations
br: Skrammañ ar gemennadenn rebuziñ er gaozeadenn

en: Distracted
br: Dievezh

en: Do Not Disturb
br: Arabat direnkañ

en: Do not ask. Always save in pounce.
br: Chom hep goulenn. Enrollañ er galv-diwall bepred.

en: Do not disturb
br: Arabat direnkañ

en: Domain
br: Domani

en: Don't use encryption
br: Na arverañ an enrinegañ

en: Download %s: %s
br: Pellgargañ %s : %s

en: Download Now
br: Pellgargañ bremañ

en: Draw Markerline in
br: Tresañ al linenn-merkañ evit

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
br: Tresañ ul linenn evit lakaat war-vel kemenadennoù nevez en un eskemm.

en: Duplicate title
br: Titl eilet

en: ERROR
br: KUDENN

en: Edit
br: Embann

en: Edit Buddy Pounce
br: Embann ar galv-diwall

en: Edit Chat
br: Kemmañ ar gaozeadenn

en: Edit Notes...
br: Embann an notennoù...

en: Edit Settings
br: Embann an arventennoù

en: Edit Smiley
br: Embann ar fromlun

en: Edit Status
br: Embann ar statud

en: Edit XMPP vCard
br: Embann vCard XMPP

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
br: An anv ostiz pe an niverenn porzh enlakaet ganeoc'h evit ar proksi a zo direizh.

en: Email
br: Chomlec'h postel

en: Email Address
br: Chomlec'h postel

en: Email:
br: Chomlec'h postel :

en: Emails
br: Posteloù

en: Embarrassed
br: Strobet

en: Empty groups
br: Strolladoù goulo

en: Enable Account
br: Gweredekaat ar gont

en: Enable Logging
br: Kroget da skrivañ er c'herzhlevr

en: Enable Sounds
br: Gweredekaat ar son

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: Encodings
br: Bonegadurioù

en: End of ban list
br: Dibenn ar roll forbannañ

en: Enforce that passwords are used only once.
br: Rediañ ar gerioù-tremen da vezañ arveret ur wech nemetken.

en: Enter Password
br: Enlakait ur ger-tremen

en: Enter a Conference Server
br: Mont en un dafariad prezegenn

en: Enter a User Directory
br: Enankit ur c'havlec'hiad arveriad

en: Enter an XMPP Server
br: Enlakait un dafariad XMPP

en: Enter an alias for %s.
br: Enlakait ul lesanv evit %s.

en: Enter an alias for this chat.
br: Enlakait ul lesanv evit ar gaozeadenn-mañ

en: Enter an alias for this contact.
br: Enlakait ul lesanv evit an darempred

en: Enter empty string to reset the name.
br: Enlakait ur chadenn goulo evit adderaouekaat an anv.

en: Enter password for %s (%s)
br: Enlakait ar ger-tremen evit %s (%s)

en: Enter the name of the group
br: Enlakait anv ar strollad

en: Enter your notes below...
br: Skrivit ho notennoù dindan...

en: Envious
br: C'hoantaus

en: Error
br: Kudenn

en: Error
br: Kudenn

en: Error Messages
br: Kemenadennoù kudenn

en: Error Reading %s
br: Fazi en ul lenn %s

en: Error accessing %s: 
    %s.
br: Kudenn en ur tizhout %s :
    %s.

en: Error adding buddy
br: Kudenn en ur ouzhpennañ an darempred

en: Error adding group
br: Kudenn en ur ouzhpennañ ar strollad

en: Error changing password
br: Fazi en ur kemmañ ar ger-tremen

en: Error communicating with local mDNSResponder.
br: Fazi en ur eskemm gant an mDNSResponder lec'hel.

en: Error communicating with server
br: Fazi en ur c'hehentiñ gant an dafariad

en: Error converting %s to punycode: %d
br: Fazi en ur amdreiñ %s da b/punycode : %d

en: Error creating session: %s
br: Fazi krouidigezh an estez : %s

en: Error displaying MOTD
br: Fazi en ur skrammañ ar MOTD

en: Error in chat %s
br: Fazi er saloñs %s

en: Error initializing the call. This probably denotes problem in installation of GStreamer or Farsight.
br: Fazi en ur zeraouiñ ar galv. Peurvuiañ e talvez kement-se ez eus ur fazi e staliadur GStreamer pe Farsight.

en: Error joining chat %s
br: Fazi en ur c'hevreañ ouzh ar saloñs %s

en: Error launching "%s": %s
br: Kudenn en ul lañsañ "%s" : %s

en: Error launching %s: %s
br: Kudenn en ul lañsañ %s : %s

en: Error loading plugin
br: Kudenn en ur c'hargañ an enlugellad

en: Error loading the plugin.
br: Kudenn en ur c'hargañ an enlugellad.

en: Error reading %s: 
    %s.
br: Kudenn en ur lenn %s :
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
br: Kudenn en ul lenn ar restr %s :
    %s

en: Error reading from %s: %s
br: Fazi en ul lenn adalek %s : %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
br: Fazi en ul lenn %s : re hir eo ar respont (bevenn %d eizhbit)

en: Error reading from resolver process:
    %s
br: Fazi en ul lenn adalek ar c'hewerier diskoulmer
    %s

en: Error resolving %s
br: Fazi en ur ziskoulm %s

en: Error resolving %s:
    %s
br: Fazi en ur ziskoulmañ %s :
    %s

en: Error resolving %s: %d
br: Fazi en ur ziskoulmañ %s : %d

en: Error retrieving room list
br: Fazi en ur gerc'hat roll ar saloñsoù

en: Error running %s
br: Kudenn en ul lañsañ %s

en: Error unregistering account
br: Fazi en ur zivarilhañ ar gont

en: Error with your microphone
br: Kudenn gnat ho mikro

en: Error with your webcam
br: Kudenn gant ho webkam

en: Error writing %s: 
    %s.
br: Kudenn en ur skrivañ %s :
    %s.

en: Error writing to %s: %s
br: Fazi en ur skrivañ da %s : %s

en: Error: invalid PONG from server
br: Fazi : PONG didalvoudek eus an dafariad

en: Escape the filenames
br: Gwareziñ anv ar restroù

en: Esperanto
br: Esperanteg

en: Estonian
br: Estoneg

en: Event
br: Darvoud

en: Excited
br: Birvilhet

en: Execute a command
br: Erounit un urzh

en: Existing window
br: Prenestr a zo diouti

en: Expanded Background Color
br: Liv an drekleur kresket

en: Expanded Text
br: Testenn gresket

en: Export to .anyone
br: Ezporzhiañ davet .anyone

en: Export to .zephyr.subs
br: Ezporzhiañ davet .zephyr.subs

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
br: C'hwitet war ezporzhiadur ar restr %s.
    Gwirirekait ho peus ar gwirioù skrivañ evit an hent dibabet

en: Exposure
br: Kizvezh

en: Extended Address
br: Chomlec'h hir

en: Extended Away
br: Aet kuit e-pad pell

en: Extended away
br: Aet kuit pad pell

en: Extra conversation placement options.
br: Dibarzhioù lec'hiadur eskemmoù ouzhpenn

en: Failed
br: C'hwitet

en: Failed to get connection: %s
br: N'haller ket kaout ar c'hennask : %s

en: Failed to get name: %s
br: N'haller ket kaout an anv : %s

en: Failed to get serv name: %s
br: N'haller ket kaout anv an dafariad : %s

en: Failed to initialize SASL authentication: %s
br: C'hwitet war deraouiñ an dilesa SASL : %s

en: Failed to load image
br: C'

en: Failed to store image: %s
br: C'hwitet war enrolladenn ar skeudenn : %s

en: Family Name
br: Anv familh

en: Fast size calculations
br: Jedadennoù ment prim

en: Feature Not Implemented
br: N'eo ket bet kefloueret

en: Feeling
br: O n'em santout

en: Female
br: Plac'h

en: File
br: Restr

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
br: N'eus ket bet tu enporzhiañ ar restr %s.
    Gwiriekait ez eus tu lenn ar restr hag ez eo er rizh PEM.

en: File Control
br: Reolerezh restr

en: File Send Failed
br: C'hwitadenn evit kas ar restr

en: File Transfer
br: Treuzkas restr

en: File Transfer Failed
br: C'hwitet war an treuzkas restr

en: File Transfers
br: Treuzkasadennoù restr

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
br[0]: Treuzkasadennoù restr - %d%% war %d restr
br[1]: Treuzkasadennoù restr - %d%% war %d restr
br[2]: Treuzkasadennoù restr - %d%% war %d restr
br[3]: Treuzkasadennoù restr - %d%% war %d restr
br[4]: Treuzkasadennoù restr - %d%% war %d restr

en: File is not readable.
br: N'eus ket tu lenn ar restr.

en: File transfer _details
br: _Munudoù an treuzkas restroù

en: File transfer cancelled
br: Treuzkas ar restr nullet

en: File transfer complete
br: Echuet eo treuzkas ar restr

en: File transfer from %s failed.
br: C'hwitet war an treuzkas restr a-berz %s

en: File transfer proxies
br: Proksioù treuzkas restroù

en: File transfer to %s failed.
br: C'hwitet war an treuzkas restr da %s

en: Filename
br: Anv ar restr

en: Filename:
br: Anv ar restr :

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
br: Leugnit ur vaezienn pe ouzhpenn evit klask arveriaded XMPP.

en: Fill out all fields completely.
br: Leuniit an holl maeziennoù penn-da-benn.

en: Filter
br: Sil

en: Filter:
br: Sil :

en: Find
br: Kavout

en: Find Rooms
br: Kavout saloñsoù

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
br: Kavit un darempred en ur enankañ an dezverkoù enklask er maeziennoù roet. Evezhiadenn: pep maezienn a skor an arouezennoù rumm (%s)

en: Find buddies
br: Klask darempredoù

en: Find buddies...
br: Klask darempredoù...

en: Finished
br: Echuet

en: Finnish
br: Finneg

en: First Name
br: Anv bihan

en: First name
br: Anv bihan

en: First name:
br: Anv bihan :

en: Flirtatious
br: Hoaler-ez

en: Font
br: Nodrezh

en: Font Face
br: Fas an nodrezh

en: Fonts
br: Nodrezhioù

en: For rooms with more than this many people
br: Evit ar salioù gant muioc'h eget an niver-mañ a dud

en: Forbidden
br: Difennet

en: Foreground Color
br: Liv ar rakleur

en: French
br: Galleg

en: From
br: Adalek

en: From (To pending)
br: Adalek (o c'hortoz)

en: From last sent message
br: Adalek ar gemennadenn ziwezhañ

en: Frustrated
br: Laeret

en: Full Name
br: Anv klok

en: GG server
br: Dafariad GG

en: GStreamer Failure
br: C'hwitadenn GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
br: C'hwitet deraouadur GStreamer

en: GTK+ Interface Font
br: Nodrezh etrefas GTK+

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
br: Komenad enlugellad Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
br: Kavlec'h foran Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
br: Arveriad Gadu-Gadu

en: Galician
br: Galizeg

en: Gender
br: Jener

en: General
br: Hollek

en: General Log Reading Configuration
br: Kefluniadur hollek lenn ar c'herzhlevr

en: General Text Replacement Options
br: Dibarzhioù hollek eillec'hiañ testenn

en: Geolocation
br: Douarlec'hiadur

en: Georgian
br: Jorjianeg

en: German
br: Alamaneg

en: Get
br: Kaout

en: Get Info
br: Kaout titouroù

en: Get User Info
br: Kaout titouroù war an arveriad

en: Get _Info
br: Tapout _titouroù

en: Given Name
br: Anv implijet

en: Glorious
br: Brudek

en: Goes a_way
br: _O vont kuit

en: Goes away
br: O vont kuit

en: Gone
br: Aet kuit

en: Grateful
br: Anaoudek

en: Greek
br: Gresianeg

en: Grieving
br: Dic'hoanag

en: Group
br: Strollad

en: Group Items
br: Strollañ an elfennoù

en: Group Name
br: Anv ar strollad

en: Group:
br: Strollad :

en: Grouping
br: Strollañ

en: Grumpy
br: Grignous

en: Guilty
br: Kablus

en: Gujarati Language Team
br: Skipailh Yezh Gujarati

en: HTTP proxy connection error %d
br: Fazi kennask proksi HTTP %d

en: Half Operator
br: Hanter-merour

en: Hangup
br: Stokañ

en: Happy
br: Laouen

en: Hebrew
br: Hebraeg

en: Hide Joins/Parts
br: Kuzhat ar c'hemennadennoù mont-tre/mont-kuit

en: Hides extraneous join/part messages.
br: Kuzhat ar c'hemennadennoù mont-tre/mont-kuit

en: History
br: Roll istor

en: History Plugin Requires Logging
br: Azgoulennet eo ar c'herzhlevr gant an enlugellad roll istor

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
br: Pouezit war 'Enankañ' evit kavout muioc'h a salioù er rummad-mañ.

en: Homepage
br: Pennbajenn

en: Hong Kong Chinese
br: Sinaeg Hong-Kong

en: Hopeful
br: Goanagus

en: Host Gone
br: Aet eo kuit an ostiz

en: Host Unknown
br: Ostiz dianav

en: Host name
br: Anv ostiz

en: Hostname
br: Anv ostiz

en: Hot
br: Tomm

en: Humbled
br: Fromet

en: Humiliated
br: Dismegañset

en: Hungarian
br: Hungareg

en: Hungry
br: Naonek

en: Hurt
br: Poaniet

en: Hyperlink Color
br: Liv an ere

en: Hyperlink visited color
br: Liv an ereoù gweladennet

en: I'dle Mak'er
br: Saver dioberiantiz

en: I'm not here right now
br: N'on ket amañ evit ar mare

en: IP Address
br: Chomlec'h IP

en: IPC Test Client
br: Prouad arval IPC

en: IPC Test Server
br: Prouad dafariad IPC

en: IRC Protocol Plugin
br: Enlugellad komenad IRC

en: IRC nick and server may not contain whitespace
br: N'hall ket al lesanv hag an dafariad IRC enderc'hel esaouennoù

en: I_M
br: Kemennadenn _brim

en: Ident name
br: Anv pivelezh

en: Idle
br: Dizoberiant

en: Idle %dd %dh %02dm
br: Dizoberiant %dd %de %02dm

en: Idle %dh %02dm
br: Dizoberiant %de %02dm

en: Idle %dm
br: Dizoberiant %dm

en: Idle Text
br: Testenn dioberiant

en: Idle for
br: Dizoberiant e-pad

en: If user has not spoken in this many minutes
br: Ma n'eus ket komzet an arveriad e-pad un toullad munutennoù

en: If you look real closely
br: Ma sellit pizh

en: Import from .anyone
br: Enporzhiañ adalek .anyone

en: Import from .zephyr.subs
br: Enporzhiañ adalek .zephyr.subs

en: Impressed
br: Sebezet

en: Improper Addressing
br: Chomlec'hiañ direizh

en: In Love
br: E karantez

en: In awe
br: Estlammet

en: In love
br: e karantez

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
br: Enkorfañ a ra kerzhlevrioù arvalien kemennadenn brim all e alberz ar c'herzhlevr.

en: Incompatible protocol version
br: Handelv komenad digeverlec'h

en: Incorrect Password
br: Ger-tremen direizh

en: Incorrect encoding in authorization
br: Bonegadur direizh en aotre

en: Incorrect password
br: Ger-tremen direizh

en: Incorrect username or password
br: Anv arveriad pe ger-tremen didalvoudek

en: Increase Font Size
br: Brasaat ment an nodrezh

en: Indignant
br: Brouezet

en: Indonesian
br: Indonezeg

en: Info
br: Titrouroù

en: Info for %s
br: Titouroù evit %s

en: Info for Group %s
br: Titouroù evit ar strollad %s

en: Information
br: Titouroù

en: Initializing SSL/TLS
br: O teraouekaat SSL/TLS

en: Initializing Stream
br: O teraouekaat al lanv

en: Initiate Media
br: Deraouiñ media

en: Initiate _Chat
br: Deraouiñ _Kaozeadenn

en: Input
br: Enkas

en: Input and Output Settings
br: Arventennoù kas hag ezkas

en: Insert Image
br: Enlakaat ur skeudenn

en: Insert Link
br: Enlakaat an ere

en: Insert Smiley
br: Enlakaat ur fromlun

en: Insert in message
br: Enlakaat er gemennadenn

en: Install Plugin...
br: Staliañ un enlugellad...

en: Instant Messaging Client
br: Arval postelerezh prim

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
br: Kemennadennoù brim a vo ouzhpennet d'ar c'herzhlevr ma 'z eo gweredekaet ar gwellvez "Skrivañ an holl kemennadennoù brim er c'herzhlevr reizhad"

en: Interested
br: Dedennet

en: Interface
br: Etrefas

en: Internal Server Error
br: Kudenn diabarzh an dafariad

en: Internet Messenger
br: Postelerezh Kenrouedad

en: Intoxicated
br: Mouget

en: Invalid Authorization Mechanism
br: Gwikefre aotre direizh

en: Invalid Directory
br: Kavlec'hiad direizh

en: Invalid ID
br: Naoudi direizh

en: Invalid Namespace
br: Egor anv direizh

en: Invalid Room Handle
br: Dornell saloñs didalvoudek

en: Invalid Room Name
br: Anv sal direizh

en: Invalid Server
br: Dafariaf didalvoudek

en: Invalid Server Name
br: Anv dafariad direizh

en: Invalid XML
br: XML direizh

en: Invalid XMPP ID
br: Naoudi XMPP didalvoudek

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
br: Naoudi XMPP didalvoudek. An domani a rank bezañ roet.

en: Invalid XMPP ID. Username portion must be set.
br: Naoudi XMPP didalvoudek. Lodenn an anv arveriad a rank bezañ roet.

en: Invalid authzid
br: Authzid direizh

en: Invalid challenge from server
br: Dae didalvoudek a-berzh an dafariad

en: Invalid nickname
br: Lesanv direizh

en: Invalid proxy settings
br: Arventennoù proksi direizh

en: Invalid response from server
br: Respont direizh eus an dafariad

en: Invalid title
br: Titl direizh

en: Invincible
br: DIdrec'hus

en: Invitation only
br: Pedadenn hepken

en: Invite
br: Pediñ

en: Invite Buddy Into Chat Room
br: Pediñ un darempred er gaozeadenn.

en: Invite message (optional)
br: Kemennadenn pediñ (diret)

en: Invite to chat
br: Pediñ er gaozeadenn

en: Invite...
br: Pediñ...

en: Irish
br: Iwerzhoneg

en: Is no longer i_dle
br: N'eo ket dizoberiant _ken

en: Is no longer idle
br: N'eo ket dizoberiant ken

en: Italian
br: Italianeg

en: Italic
br: Stouet

en: Item Not Found
br: N'eo ket bet kavet an elfenn

en: Japanese
br: Japaneg

en: Jealous
br: Gwarizius

en: Job Title
br: Titl ar micher

en: John Noname
br: Yann Dianav

en: Join
br: Kejañ

en: Join Chat...
br: Kejañ ar gaozeadenn

en: Join a Chat
br: Kejañ er gaozeadenn

en: Join/Part Hiding
br: Kuzhat ar c'hemennadennoù mont-tre/mont-kuit

en: Joining %s requires an invitation.
br: Ur bedadenn a zo azgoulennet evit kevreañ ouzh %s

en: Jump to markerline
br: Mont d'al linenn-merkañ

en: Just logged in
br: O paouez kennaskañ

en: Just logged out
br: O paouez digennaskañ

en: Kannada
br: Kanareg

en: Kannada Translation team
br: Skipailh Troidigezh Kanareg

en: Kazakh
br: Kazak

en: Key length
br: Hirder an alc'hwez

en: Kicked (%s)
br: Skarzhet (%s)

en: Kicked by %s (%s)
br: Skarzhet gant %s (%s)

en: Kill User
br: Lazhañ an arveriad

en: Korean
br: Koreaneg

en: Kurdish
br: Kurdeg

en: Kurdish (Sorani)
br: Kurdeg (Sorani)

en: Last Name
br: Anv familh

en: Last Seen
br: Gwelet evit ar wech ziwezhañ

en: Last created window
br: Prenestr krouet diwezhañ

en: Last name
br: Anv familh

en: Last name:
br: Anv familh :

en: Lastlog plugin.
br: Enlugellad lastlog.

en: Later
br: Diwezhatoc'h

en: Latvian
br: Latvieg

en: Layout
br: Pajennaozañ

en: Left
br: Kleiz

en: Level
br: Live

en: List of %d user:
     | List of %d users:
br[0]: Listenn gant %d implijer :
br[1]: Listenn gant %d implijer :
br[2]: Listenn gant %d implijer :
br[3]: Listenn gant %d implijer :
br[4]: Listenn gant %d implijer :

en: Lithuanian
br: Lituaneg

en: Load Buddylist...
br: O kargañ al listenn darempredoù...

en: Load buddylist from file...
br: Kargañ al listenn darempredoù adalek ur restr...

en: Loads .NET plugins with Mono.
br: Kargañ enlugelladoù .NET gant Mono.

en: Local File:
br: Restr lec'hel :

en: Local Port
br: Porzh lec'hel

en: Local Time
br: Amzer lec'hel

en: Locality
br: Kêr

en: Localizations
br: Troidigezhioù

en: Location
br: Lec'hiadur

en: Log Directory
br: Kavlec'h ar c'herzhlevr

en: Log IMs
br: Enrollañ ar gemennadennoù brim er c'herzhlevr

en: Log In
br: Kennaskañ

en: Log Out
br: Digennaskañ

en: Log Reader
br: Lenner ar c'herzhlevr

en: Log chats
br: Enrollañ ar c'haozeadennoù er c'herzhlevr

en: Log format
br: Rizh ar c'herzhlevr

en: Log status change events
br: Enrollañ an darvoudoù kemmadur statud er c'herzhlevr

en: Logged In
br: Kennasket

en: Logged Off
br: Digennasket

en: Logging
br: Kerzhlevriñ

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
br: Gallout a rit gweredekaat ar c'herzhlevr adalek Ostilhoù -> Gwellvezioù -> Kerzhlevr.
    
    Gweredekaat ar c'herzhlevr evit kemennadennoù brim ha/pe saloñsoù a weredekaio ar roll istor evit an hevelep doare kaozeadenn(où).

en: Logging of this conversation failed.
br: C'hwitet eo bet kerzhskrivañ ar gaozeadenn.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
br: Kroget da skrivañ er c'herzhlevr. Ar c'hemenadennoù a vo skrivet en eskemm-mañ a vo skrivet ennañ.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
br: Paouezet eo bet da skrivañ er c'herzhlevr.

en: Login Options
br: Dibarzhioù kennaskañ

en: Login Redirected
br: Kennask dleet

en: Login name
br: Anv kennaskañ

en: Logo
br: Siel

en: Lonely
br: (H)e-unanik

en: Lost
br: Kollet

en: Lost connection with server: %s
br: Kollet ar c'hennask gant an dafariad : %s

en: Loud
br: Kreñv

en: Louder
br: Kreñvoc'h

en: Loudest
br: Kreñvañ

en: Lucky
br: Chañsus

en: MOTD for %s
br: MOTD evit %s

en: Macedonian
br: Makedoneg

en: Malay
br: Malayseg

en: Male
br: Paotr

en: Male or female
br: Paotr pe plac'h

en: Malformed BOSH URL
br: URL BOSH savet fall

en: Malformed XMPP ID
br: Naoudi XMPP stummet fall

en: Malicious challenge from server
br: Dae touellus a-berzh an dafariad

en: Manual
br: Dre zorn

en: Manually
br: Dre-zorn

en: Markerline
br: Linenn-merkañ

en: Master archive is misconfigured
br: Kefluniet fal eo an diell vestrez

en: Maximum Version
br: Handelv brasañ

en: Maximum size:
br: Ment vrasañ :

en: Mean
br: Drouk

en: Media Initiation Failed
br: Fazi deraouiñ media

en: Media error
br: Kudenn media

en: Merge Groups
br: Kendeuziñ ar strolladoù

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
br: En ur gendeuziñ an darempredoù-mañ e vo rannet ganto un elfenn e roll an darempredoù hag ur prenestr e-pad ur gaozeadenn. Gallout a rit dispartiañ anezho en-dro en ur dibab 'Kreskaat' adalek lañser kemperzh an darempred

en: Message
br: Kemennadenn

en: Message (Nick Said) Text
br: Testenn kemennadenn (meneget al lesanv)

en: Message Text
br: Testenn kemennadenn

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
br: N'eo ket bet kaset ar gemennadenn peogwir eo oa hiroc'h hag an hirder vrasañ.

en: Message could not be sent.
br: N'haller ket kas ar gemennadenn.

en: Message delivery to %s failed: %s
br: C'hwitet war treuzkas ar gemennadenn da %s : %s

en: Message from %s
br: Kemennadennoù a-berzh %s

en: Message of the Day
br: Kemenadenn an devezh

en: Message received
br: Kemenadenn resevet

en: Message received begins conversation
br: Kemennadenn resevet o kregiñ gant ar gaoz

en: Message sent
br: Kemenadenn kaset

en: Message was not sent, because you are not signed on.
br: N'eo ket bet kaset ar gemenadenn dre ma n'oc'h ket kennasket.

en: Message:
br: Kemennadenn :

en: Messaging Menu
br: Roll kemennadenniñ

en: Method:
br: Hentenn :

en: Microphone
br: Mikro

en: Microphone Test
br: Amprouenn mikro

en: Middle Name
br: Anv kreizh

en: Minimum Version
br: Handelv bihanañ

en: Minutes
br: Munutennoù

en: Minutes before changing status
br: Munutennoù a-raok kemmañ ar statud

en: Missing protocol plugin for %s
br: Mankout a ra an enlugellad komenad evit %s

en: Mobile Phone
br: Pellgomz hezoug

en: Modify
br: Kemmañ

en: Modify Account
br: Kemmañ ar gont

en: Mongolian
br: Mongoleg

en: Mono Plugin Loader
br: Karger enlugelladoù Mono

en: Mood
br: Imor

en: Mood Comment
br: Evezhiadenn an imor

en: Mood Name
br: Anv an imor

en: Mood Text
br: Testenn imor

en: Moody
br: Imoret fall

en: Move to
br: Dilec'hiañ davet

en: Multiple plugins will be unloaded.
br: Meur a enlugellad a vo diskarget

en: Mute _Sounds
br: _Tennañ ar son

en: NSS Preferences
br: Gwellvezioù NSS

en: N_ew conversations:
br: Eskemmoù _nevez

en: Name
br: Anv

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
br: Anv : %s
    Handelv : %s
    Diskrivadur : %s
    Krouer : %s
    Lec'hienn : %s
    Anv ar restr : %s

en: Nepali
br: Nepaleg

en: Nervous
br: Fuloret

en: Nested Grouping (experimental)
br: Savidigezh strolladoù kenempret (arnodel)

en: Nested Subgroup
br: Is-strollad kenempret

en: Network
br: Rouedad

en: Network Statistics
br: Stadegoù ar rouedad

en: Network error.
br: Kudenn rouedad.

en: Network is empty
br: Goulo eo ar rouedad

en: Neutral
br: Neptu

en: Never
br: Morse

en: New Account
br: Kont nevez

en: New Buddy Pounce
br: Galv-diwall nevez

en: New Event
br: Darvoud nevez

en: New Instant Message
br: Kemennadenn brim nevez

en: New Line
br: Linenn nevez

en: New Mail
br: Postel nevez

en: New Person
br: Den nevez

en: New _Message...
br: Kemennadenn _Nevez

en: New _mail notifications
br: Rebuzadurioù _posteloù nevez

en: New mail notifications
br: Rebuzadurioù postel nevez

en: New password
br: Ger-trmeen nevez

en: New password (again)
br: Ger-tremen nevez (adarre)

en: New passwords do not match.
br: Ar gerioù-tremen nevez n'int ket heñvel

en: New status...
br: Statud nevez...

en: New tab
br: Ivinell nevez

en: New window
br: Prenestr nevez

en: New...
br: Nevez..

en: Next >
br: Goude >

en: Nick
br: Lesanv

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
br: N'eo ket skoret kemmadur al lesanv e saloñsoù nann-MUC

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
br: Dihegerz eo al lesanv pe ar sanell evit ar mare

en: Nickname
br: Lesanv

en: Nickname in use
br: Implijet eo al lesanv

en: No
br: Ket

en: No Grouping
br: Strollañ ebet

en: No MOTD available
br: MOTD hegerz ebet

en: No Message of the Day available
br: N'eus kemenadenn an devezh ebet

en: No Proxy
br: Proksi ebet

en: No Sound
br: Son ebet

en: No actions available
br: Gwezh ebet hegerz

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
br: N'eo bet kavet kodek ebet. Stailhit kodekoù GStreamer bet kavet er pakadoù askouezh GStreamer.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
br: Kodek ebet o chom. Re strizh eo ho kwellvezioù kodek e fs-codecs.conf.

en: No configuration options for this plugin.
br: N'eus arventenoù kefluniañ ebet evit an enlugellad-se.

en: No logs were found
br: N'eo bet kavet kerzhlevr ebet

en: No matching users found
br: N'oe bet kavet arveriad ebet

en: No message
br: Kemennadenn ebet

en: No name
br: Anv ebet

en: No proxy
br: Proksi ebet

en: No reason
br: Abeg ebet

en: No server statistics available
br: Stadegoù dafariad ebet

en: No session ID given
br: Naoudi estez ebet roet

en: No sounds
br: Son ebet

en: No such channel
br: Sanell ebet evel-mañ

en: No such command (in this context).
br: N'eus ket eus an urzh-se (er c'hemperzh-mañ)

en: No such command.
br: N'eus ket eus an urzh-se.

en: No such nick or channel
br: Lesanv pe sanell ebet evel-mañ

en: No topic is set
br: N'eus danvez ebet

en: No users found
br: Arveriad ebet kavet

en: Non-matching Hosts
br: Ne glot ket an ostizoù

en: None
br: Hini ebet

en: None (To pending)
br: Hini ebet (o c'hortoz)

en: None of your accounts are idle.
br: N'eus kont ebet a zo dizoberiant

en: Normal
br: Boutin

en: Norwegian Nynorsk
br: Norvegeg Nynorsk

en: Not Acceptable
br: N'eus ket tu asantiñ

en: Not Allowed
br: N'eo ket bet asantet

en: Not Authorized
br: Ket aotreet

en: Not Supported for NSS < 3.14
br: N'eo ket skoret evit NSS < 3.14

en: Not connected to the server
br: Digennasket eus an dafariad

en: Not implemented yet.
br: N'eo ket bet kefloueret.

en: Not started
br: Ket kroget

en: Not supported
br: N'eo ket skoret

en: Note
br: Notenn

en: Notes
br: Notennoù

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
br: Rebuziñ e prenestr ur gaozeadenn pa teu da vezañ, pe pa n'eo ket ken dioberiant un darempred.

en: Notify When
br: Rebuziñ pa

en: Notify buddies when you are typing
br: Kemennañ an darempredoù pa vezoc'h o skrivañ

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
br: Rebuziñ gant un diflugell p'eo echuet un treuzkas asantet emgefreek
    (nemet pas n'eus kaozeadenn ebet gant ar c'haser)

en: Notify with a toaster when
br: Rebuziñ gant ur grazerez pa

en: Now Listening
br: O selaou ouzh

en: Number of conversations per window
br: Niver a eskemm dre prenestr

en: OK
br: &Mat eo

en: Occitan
br: Okitaneg

en: Offended
br: Anaozet

en: Offering to send %s to %s
br: O kinnig kas %s da %s

en: Offline
br: Digennasket

en: Offline Buddies
br: Darempredoù digennasket

en: Offline Message
br: Kemennadenn digennasket

en: Offline Message Emulation
br: Kendarvanerezh kemennadennoù ezlinenn

en: Offline Text
br: Testenn ezlinenn

en: Offline buddies
br: Mignoned ezlinenn

en: Old flat format
br: Mentrezh plad kozh

en: On Mobile
br: War hezoug

en: One Time Password
br: Ger-tremen unel

en: One Time Password Support
br: Skor ar ger-tremen unel

en: One or more messages may have been undeliverable.
br: Ur gemennadenn pe ouzhpenn n'eo ket bet kaset.

en: Online
br: Kennasket

en: Online Buddies
br: Darempredoù kennasket

en: Online Services
br: Servijoù enlinenn

en: Online Status
br: Statud enlinenn

en: Online Text
br: Testenn enlinenn

en: Online since
br: Enlinen abaoe

en: Online/Offline
br: Kennasket/Digennakset

en: Online: %d
    Total: %d
br: Enlinenn : %d
    En holl : %d

en: Only buddies
br: Darempredoù hepken

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
br: Krouiñ TinyURL evit an URLoù eus ar ment-mañ pe berroc'h

en: Only enable for users on the buddy list
br: Gweredekaat evit an arveriaded er roll darempredoù nemetken

en: Only online
br: Enlinenn hepken

en: Only replace _whole words
br: Eillec'hiañ gerioù a-bezh nemetken

en: Only when available
br: Pa 'z eo hegerz nemetken

en: Only when not available
br: Pa n'eo ket hegerz nemetken

en: Opacity:
br: Teñvalder

en: Open All Messages
br: Digeriñ an holl kemennadennoù

en: Open File...
br: Digeriñ ar restr...

en: Open an IM window
br: Digeriñ ur prenestr kemennadenn brim

en: Open...
br: Digeriñ...

en: Operating System
br: Reizhad korvoiñ

en: Operator
br: Merour

en: Optional information:
br: Titouroù diret :

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Organization Name
br: Anv an aozadur

en: Organization Unit
br: Unannenn an aozadur

en: Original password
br: Ger-tremen orin

en: Others talk in chat
br: Tud all a gomz er gaozeadenn

en: Output
br: Ezkas

en: Outraged
br: Dismegañset

en: Overwrite
br: Flastrañ

en: P.O. Box
br: Boest P.O.

en: PEM X.509 Certificate Export
br: Ezporzhiadur testeni PEMX.509

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
br: Respont PING -- Dale : %lu eilenn

en: P_auses while typing
br: O _ehaniñ da viziate

en: P_lay a sound
br: _Lenn ur son

en: P_lugin
br: E_nlugellad

en: P_ort:
br: P_orzh :

en: P_roxy
br: P_roksi

en: Pa_ssword:
br: Ger-_tremen :

en: Pashto
br: Pachto

en: Passphrase
br: Lavarenn-tremen

en: Passphrase (retype)
br: Lavarenn-tremen (adskrivañ)

en: Password
br: Ger-tremen

en: Password (again)
br: Ger-tremene (adarre)

en: Password Changed
br: Ger-tremen kemmet

en: Password has expired
br: Diamzeret eo ar ger-tremen

en: Password is required to sign on.
br: Ezhomm a zo ur ger-tremen evit kennaskañ

en: Password:
br: Ger-tremen :

en: Past Translators
br: Troerien bet

en: Paste as Plain _Text
br: Pegañ evel un destenn _blaen

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
br: Treug evit enrollañ ar restroù
    (Roit an treug a-bezh)

en: Pause
br: Egan

en: Paused while typing
br: Ehanet ar viziata

en: Pauses while typing
br: O ehaniñ ar biziata

en: Payment Required
br: Paeañ dleet

en: Perl Plugin Loader
br: Karger enlugelladoù Perl

en: Persian
br: Perseg

en: Person enters chat
br: Unan bennak a teu er gaozeadenn

en: Person leaves chat
br: Unan bennak a za kuit eus ar gaozeadenn

en: Phone
br: Pellgomz

en: Photo
br: SKeudenn

en: Pidgin Internet Messenger
br: Postelerezh Kenrouedad Pidgin

en: Pidgin smileys
br: Fromlunoù Pidgin

en: Ping failed
br: C'hwitet ar ping

en: Ping timed out
br: Diamzeret eo ar ping

en: Place tagged
br: Plasennoù merket

en: Plain text
br: Testenn blaen

en: Plaintext Authentication
br: Dilesa testenn blaen

en: Play
br: Lenn

en: Play a sound
br: Lenn ur son

en: Playful
br: Sigodiezhet

en: Please Update the necessary fields.
br: Hizivait ar maeziennoù ret mar plij.

en: Please enter a buddy to pounce.
br: Lakait anv un darempred evit krouiñ ur galv-diwall.

en: Please enter a different title for the status.
br: Enlakait un titl disheñvel evit ar statud-mañ.

en: Please enter a non-empty title for the status.
br: Enlakait un titl nann-goulo evit ar statud-mañ

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
br: Enlakait un alias hag an titouroù a-zere evit ar gaozeadenn ho peus c'hoant ouzhpennañ d'ho listenn darempredoù.

en: Please enter buddy information.
br: Enlakait titouroù an darempred mar plij.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
br: Enlakait URL ha diskrivadur an ere ho peus c'hoant enlakaat. Diret eo an diskrivadur.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
br: Enlakait URL an ere ho peus c'hoant enlakaat.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
br: Enankit an titouroù a-zere a-zivout ar saloñs kaozeal a fell deoc'h kevreañ outañ.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
br: Enalakit anv ar gaozeadenn lec'h m'ho 'peus c'hoant kejañ

en: Please enter the name of the group to be added.
br: Enlakait anv ar strollad ho peus c'hoant ouzhpennañ

en: Please enter the name of the user you wish to block.
br: Enalakit anv un arver ho peus c'hoant stankañ

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
br: Enlakait anv an arveriad ho peus c'hoant pediñ, gnat ur gemennadenn pediñ diret.

en: Please enter the new name for %s
br: Enlakait an anv nevez evit %s mar plij...

en: Please enter the person's information below.
br: Enlakait titouroù an den dindan

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
br: Enlakait anv pe lesanv an arveriad evit gwelet he/e z/ditouroù.

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
br: Enlakait lesanv pe alias an den ho 'peus c'hoant gwelet (h)e kerzhlevr.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
br: Enlakait anv implijer pe lesanv an den ho peus c'hoant da stankañ/distankañ.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
br: Enlakait anv implijer pe lesanv an den ho peus c'hoant eskemm gantañ/ganti.

en: Please enter your current password and your new password.
br: Enlakait ho ker-tremen bremanel hag ho ker-tremen nevez mar plij

en: Please enter your new password
br: Enlakait ho ker-tremen nevez

en: Please fill out the information below to change your account registration.
br: Leugnit an titouroù dindan evit kemmañ marilhadur ho kont.

en: Please fill out the information below to register your new account.
br: Leugnit an titouroù dindan evit marilhañ ur gont nevez.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
br: Digorit ar prenestr diveugañ ha klaskit en-dro evit gwelet ar gemennadenn fazi resis.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
br: Diuzit loaz %s a fell deoc'h kas ur restr dezhañ

en: Please select the resource of %s with which you would like to start a media session.
br: Diuzit al loaz eus %s a fell deoc'h kregiñ un estez media gantañ.

en: Please specify a new nickname for you.
br: Erspizit ul lesanv nevez evidoc'h

en: Please update the necessary fields.
br: Hizivait ar maeziennoù dleet.

en: Please wait while TinyURL fetches a shorter URL...
br: Gortozit p'emañ TinyURL o kerc'hat un URL berroc'h...

en: Please, enter your search criteria below
br: Enankit ho dezverk enklask dindan, mar plij

en: Please, select who can see your status
br: Diuzit piv a c'hell gwelet ho stad, mar plij

en: Plu_gins
br: _Enlugadennoù

en: Plugin Information
br: Titouroù enlugellad

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
br: N'eo ket kefloueret an holl arc'hwelioù dleet gant an enlugellad (list_icon, login ha close)

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
br: Enlugellad hud digenglotus %d (%d a zo ezhomm)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
br: Rankout ra bezañ karget an enlugellad a-raok bezañ gouest da kefluniañ anezhañ

en: Plugins
br: Enlugadelloù

en: Policy Violation
br: Gwallerezh reolenn

en: Polish
br: Poloneg

en: Polish popular IM
br: Postelerezh prim polonat

en: Pop up a notification
br: Digeriñ ur rebuzadur

en: Port
br: Porzh

en: Ports
br: Porzhioù

en: Portuguese
br: Portugaleg

en: Portuguese-Brazil
br: Portugaleg Brazil

en: Postal Code
br: Boneg post

en: Postal code
br: Boneg post

en: Pounce When Buddy...
br: Galv-diwall pa vez an darempred...

en: Pounce on Whom
br: Galv-diwall evit Piv

en: Pounce only when my status is not Available
br: Galv-diwall pa n'eo ket va statud war "Hegerz"

en: Pr_eferences
br: _Gwellvezioù

en: Pre_view
br: _Rakwel

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: Preferred Contact
br: Darempredoù karetañ

en: Preferred Language
br: Yezhoù karetañ

en: Prepends a newline to displayed message.
br: Ouzhpennañ ul linenn nevez d'ar c'hemennadennoù skrammet.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
br: Ouzhpennañ ul linenn nevez da' c'hemennadennoù evit ma vefe peurrest ar c'hemennadennoù dindan anv an arveriad e prenestr ar gaozeadenn.

en: Priority
br: Tevet

en: Privacy
br: Buhez prevez

en: Private Key file
br: Restr alc'hwez prevez

en: Private key file
br: Restr alc'hwez prevez

en: Pro_tocol:
br: Kom_enad :

en: Profiles
br: Aeladoù

en: Progress
br: Araokadenn

en: Protocol
br: Komenad

en: Protocol:
br: Komenad :

en: Proud
br: Loc'hus

en: Provides SSL support through GNUTLS.
br: Kinnig skor SSL dre GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
br: Kinnig skor SSL dre Mozilla NSS

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
br: Kinnig un ambaperenn tro-dro levraouegoù skor SSL

en: Provides alternate buddylist grouping options.
br: Kinnig dibarzhioù all evit strollañ ar roll darempredoù

en: Provides support for loading Tcl plugins
br: Kinnig skor kargañ enlugelladoù Tcl

en: Provides support for loading perl plugins.
br: Skor evit kargañ enlugelladoù Perl.

en: Proxy
br: Proksi

en: Proxy Server
br: Dafariad proksi)

en: Proxy _type:
br: _Doare proksi :

en: Proxy preferences are configured in GNOME preferences
br: Gwellvezioù ar proksi a zo kefluniet e gwellvezioù GNOME

en: Psychic Mode
br: Mod diougan

en: Psychic mode for incoming conversation
br: Mod diougan evit ar c'haozeadennoù o tont

en: Public Key file
br: Restr alc'hwez foran

en: Public _IP:
br: IP _foran :

en: Public key file
br: Restr alc'hwezh foran

en: Purple Person
br: Den Purple

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
br: Dafariad D-BUS Purple n'eo ket lañset evit an abegoù listennet dindan

en: Quiet
br: Didrouz

en: Quieter
br: Didrouzoc'h

en: Quietest
br: Didrouzañ

en: Raise psychic conversations
br: Sevel kaozeadennoù diouganet

en: Raw
br: Glan

en: Re-enable
br: Adweredekaat

en: Re-enable Account
br: Adweredekaat ar gont

en: Re-initializing Stream
br: Oc'h adderaouekaat al lanv

en: Re-read gtkrc files
br: Adlenn ar restroù gtkrc

en: Real Name
br: Anv gwir

en: Real name
br: Anv gwir

en: Really delete certificate for %s?
br: Diverkañ an testeni evit %s da vat ?

en: Realm
br: Domani

en: Received
br: Resevet

en: Received Message Name Color
br: Liv anv ar gemennadenn resevet

en: Received Messages
br: Kemennadennoù resevet

en: Receiving
br: O resevout

en: Recipient Unavailable
br: Resever dihegerz

en: Reconnect
br: Adkennaskañ

en: Recurring
br: Askizus

en: Region
br: Rannvro

en: Register
br: Marilhañ

en: Register New Account at %s
br: Marilhañ ur gont nevez e %s

en: Register New XMPP Account
br: Marilhañ ur gont XMPP nevez

en: Registration Error
br: Fazi marilhañ

en: Registration Failed
br: C'hwitadenn war ar marilhadur

en: Registration Required
br: Marilhadur dleet

en: Registration Successful
br: Marilhet gant berzh

en: Registration error
br: Fazi marilhañ

en: Registration from %s successfully removed
br: Dilamet marilhadur %s gant berzh

en: Registration of %s@%s successful
br: Marilhet %s@%s gant berzh

en: Registration to %s successful
br: Marilhet da %s gant berzh

en: Reject
br: Nac'h

en: Relaxed
br: Sioul

en: Relieved
br: Disammet

en: Remaining
br: A chom

en: Remember pass_word
br: Derc'hel soñj eus ar _ger-tremen

en: Remember password
br: Dec'hel soñj eus ar ger-tremen

en: Remorseful
br: Leun a vorc'hed

en: Remote Connection Failed
br: Kennask a-bell c'hwitet

en: Remote Server Not Found
br: N'eo ket bet kavet an dafariad a-bell

en: Remote Server Timeout
br: Re bell eo bet an dafariad a-bell o respont

en: Remote host closed connection.
br: Serret eo bet ar c'hennask gant an ostiz a-bell

en: Remove
br: Dilemel

en: Remove Al_l
br: Dilemen an holl

en: Remove Buddy
br: Dilemel an darempred

en: Remove Chat
br: Dilemel ar gaozeadenn

en: Remove Contact
br: Dilemel an darempred

en: Remove Group
br: Dilemel at strollad

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
br: Dilemel an darempred-mañ a tiverko ivez an holl mignoned en darempred

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
br: Dilemel ar strollad-mañ a tiverko ivez an holl mignoned er strollad

en: Rename
br: Adenvel

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
br: Eillec'hiañ testenn er c'hemennadennoù kaset hervezh reolennoù dibabet ganeoc'h.

en: Reply time from %s: %lu seconds
br: Amzer respont a-berzh %s: %lu eilenn

en: Report Idle time
br: Danevelliñ an amzer dioberiant

en: Requesting %s's attention...
br: O c'houlenn evezh %s...

en: Require encryption
br: Azgoulennet eo an enrinegañ

en: Required parameters not passed in
br: An arventenn azgoulennet n'eo ket bet tremenet e

en: Reset
br: Adderaouekaat

en: Resolver process exited without answering our request
br: Kuitaet en deus ar c'hewerier diskoulmer hep respont d'hor azgoulenn

en: Resource
br: Loaz

en: Resource Conflict
br: Tabut loaz

en: Resource Constraint
br: Destrizh loaz

en: Restless
br: Kabalet

en: Restricted XML
br: XML bevennet

en: Resubscribe
br: Adkoumanantiñ

en: Ret_urns from away
br: O _tistreiñ

en: Retired Developers
br: Diorroerien bet

en: Retrieve subscriptions from server
br: Adkavout ar c'houmanantoù adalek an dafariad

en: Retrieving...
br: Oc'h adkavout..

en: Returned from being away
br: Deuet eo en-dro

en: Returned from being idle
br: N'eo ket dizoberiant ken

en: Returns from away
br: O tistreiñ

en: Right
br: Dehou

en: Right click for more options.
br: Klikit dehou evit kaout dibarzhioù ouzhpenn.

en: Right-click for more unread messages...
br: Kilkit-dehou evit muioc'h a kemennadennoù dilennet...

en: Rockin'
br: Bourus

en: Role
br: Perzh

en: Roles:
br: Perzhioù:

en: Romanian
br: Romañcheg

en: Room Configuration Error
br: Fazi kefluniadur ar saloñs

en: Room List
br: Listenn ar salioù

en: Room _List
br: _Roll ar saloñsoù

en: Roomlist
br: Listenn salioù

en: Run the command in a terminal
br: Erounit an arc'had en un dermenell

en: Russian
br: Rusianeg

en: SASL authentication failed
br: C'hwitadenn war an dilesa SASL

en: SASL authentication failed: %s
br: C'hwitet war dilesa SASL : %s

en: SASL authentication failed: Initializing SASL failed.
br: C'hwitadenn war an dilesa SASL : c'hwitet eo bet deraouekaat SASL

en: SASL authentication failed: No worthy authentication mechanisms found.
br: C'hwitet war dilesa SASL : n'eus gwikefre dilesa dereat ebet.

en: SASL authentication failed: No worthy mechanisms found
br: C'hwitet war dilesa SASL : n'eus bet kavet gwikefre dereat ebet.

en: SASL authentication failed: Server does not support SASL authentication.
br: C'hwitet war dilesa SASL : n'eo ket skoret an dilesa SASL gant an dafariad

en: SASL error: %s
br: Fazi SASL: %s

en: SSL Certificate Error
br: Fazi Testeni SSL

en: SSL Certificate Verification
br: Gwiriadur an testeni SSL

en: SSL Connection Failed
br: C'hwitet war ar c'hennask SSL

en: SSL FAQs
br: FAG SSL

en: SSL Handshake Failed
br: C'hwitet war sevenadur ar c'hennask SSL

en: SSL Host Certificate
br: Testeni ostiz SSL

en: SSL Peers Cache
br: Krubuilh par SSL

en: SSL Servers
br: Dafariad SSL

en: SSL peer presented an invalid certificate
br: Un testeni didalvoudek a zo bet kinniget gant an hebar SSL

en: SSL support unavailable
br: Skor SSL dihergerz

en: S_hortcut text:
br: _Testenn berradenn :

en: Sad
br: Trist

en: Sarcastic
br: Goapaus

en: Satisfied
br: Sevenet

en: Save
br: Enrollañ

en: Save Buddylist...
br: Enrolañ listenn an darempredoù...

en: Save File
br: Enrollañ ar restr

en: Save File...
br: Enrollañ ar restr...

en: Save Image
br: Enrollañ ar skeudenn

en: Save and Use
br: Enrollan hag Arveriñ

en: Save buddylist to file...
br: Enrollan listenn an darempredoù en ur restr...

en: Save buddylist...
br: Enrollañ al listen darempredoù...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
br: Enrollañ ar c'hemennadennoù kaset d'un arveriad ezlinenn evel ur galv-diwall

en: Save offline messages in pounce
br: Enrollañ ar c'hemennadennoù ezlinenn er galv-diwall

en: Save password
br: Enrollañ ar ger-tremen

en: Saved Statuses
br: Statudoù enrollet

en: Saved statuses...
br: Statudoù enrollet...

en: Saved...
br: Enrollet...

en: Scroll/Search:
br: Dibunañ/Klask :

en: Search
br: Klask

en: Search Directory
br: Klask er c'havlec'hiad

en: Search Results
br: Disoc'hoù an enklask

en: Search for Users...
br: Klask arverien...

en: Search for XMPP users
br: Klask war-lec'h arveriaded XMPP

en: Search for a user
br: Klask un arveriad

en: Search results
br: Disoc'hoù an enklask

en: Search results for '%s'
br: Disoc'hoù an enklask evit '%s'

en: See Other Host
br: Gwelet un ostiz all

en: Select Background Color
br: Diuzañ liv an drekleur

en: Select Buddy
br: Diuzañ un darempred

en: Select Color
br: Diuzañ al liv

en: Select Color for %s
br: Diuzit al liv evit %s

en: Select Folder...
br: Diuzañ un doser

en: Select Font
br: Diuzañ an nodrezh

en: Select Font for %s
br: Diuzañ an nodrezh evit %s

en: Select Interface Font
br: Diuzañ nodrezh an etrefas

en: Select Sound File...
br: Diuzit ur Restr Son ...

en: Select Text Color
br: Diuzañ liv an destenn

en: Select User
br: Diuzañ an arveriad

en: Select a PEM certificate
br: Diuzit un testeni PEM

en: Select a Resource
br: Diuzit ul loaz

en: Select a chat for buddy: %s
br: Dibabit ur saloñs evit an darempred : %s

en: Select a conference server to query
br: Diuzit un dafariad prezegenn da azgoulen

en: Select a file
br: Diuzañ ur restr

en: Select a user directory to search
br: Diuzañ ur c'havlec'hiad arveriad evit klask ennañ

en: Select an action
br: Dibabit un oberenn

en: Select color
br: Diuzañ ul liv

en: Select plugin to install
br: Diuzit an enlugellad da staliañ

en: Select the debug filter level.
br: Diuzit al live sil diveugañ.

en: Send Email
br: Kas ur postel

en: Send File
br: Kas ur restr

en: Send IM...
br: Kas ur gemenadenn brim...

en: Send Instant Message
br: Kas ur gemennadenn brim

en: Send Message
br: Kas ar gemenadenn

en: Send To
br: Kas da

en: Send a _message
br: Kas ur _gemennadenn

en: Send a message
br: Kas ur gemennadenn

en: Send image file
br: Kas ur restr skeudenn

en: Sender
br: Kaser

en: Sending
br: O kas

en: Sends a _message
br: O kas ur _gemennadenn

en: Sends a message
br: O kas ur gemennadenn

en: Sent
br: Kaset

en: Sent Message Name Color
br: Liv anv ur gemennadenn kaset

en: Sent Messages
br: Kemennadennoù kaset

en: Sent a message
br: Kaset ur gemennaden

en: Serbian
br: Serbeg

en: Serbian Latin
br: Latin Serbeg

en: Serious
br: Sirius

en: Server
br: Dafariad

en: Server Information
br: Titouroù an dafariad

en: Server Instructions: %s
br: Ditouroù an dafariad: %s

en: Server Overloaded
br: Dafariad dreistkarget

en: Server Statistics
br: Stadegoù an dafariad

en: Server closed the connection
br: Serret eo bet ar c'hennask gant an dafariad

en: Server does not exist
br: N'eus ket eus an dafariad

en: Server does not use any supported authentication method
br: N'eo arveret hentenn dilesa skoret ebet gant an dafariad

en: Server doesn't support blocking
br: N'eo ket skoret ar stankañ gant an dafariad

en: Server may require plaintext authentication over an unencrypted stream
br: Gallout a ra an dafariad azgoulenn un dilesa testenn blaen war ul lanv dienrineget

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
br: TLS/SSL a zo dleet gant an dafariad me n'eo bet kavet skor TLS/SSL ebet.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
br: Un dilesa testenn blaen war ul lanv dienrineget a zo azgoulennet gant an dafariad

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
br: Krediñ a ra an dafariad eo echuet an dilesa, met an arval ne ra ket

en: Service Unavailable
br: Gwazerezh dihegerz

en: Set
br: Arventennañ

en: Set Account Idle Time
br: Arventennañ amzer dioberiant ar gont

en: Set Alias
br: Lakaat ul lesanv

en: Set Autoaccept Setting
br: Arventennoù asantiñ emgefreek

en: Set Idle Time for All Accounts
br: Arventennañ amzer dioberiantiz an holl kontoù

en: Set Nickname...
br: Arventennañ ul lesanv...

en: Set URGENT for the terminal window.
br: Arventennañ MALLUS evit prenestr an termenel

en: Set User Info
br: Lakaat titouroù an arveriad

en: Set User Info...
br: Arventenniù titouroù an arveriad...

en: Set User Nickname
br: Arventennañ lesanv an arveriad

en: Set _Mood...
br: Dibab an _Imor...

en: Shocked
br: Feuket

en: Shortcut
br: Berradenn

en: Shortcut Text
br: Testenn berradenn

en: Shortcuts
br: Berradennoù

en: Shortcuts for starting Pidgin
br: Berradennoù evit lañsañ Pidgin

en: Show
br: Skrammañ

en: Show Buddy _List
br: Skrammañ al listenn _darempredoù

en: Show Custom Smileys
br: Diskouez fromlunioù personelaet

en: Show Idle Time
br: Diskouez an amzer dizoberiant

en: Show Offline Buddies
br: Diskouez an darempredoù digennasket

en: Show Timestamps
br: Diskouez ar stampamzerioù

en: Show dates in...
br: Skrammañ an deizadoù e...

en: Show status to:
br: Diskouez ar stad da :

en: Show when offline
br: Diskouez p'eo digennasket

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
br: Diskouez ar c'haozeadennoù lakaet nevez 'zo er c'herzhlevr er c'haozeadennoù nevez.

en: Shy
br: Lentik

en: Si_gns on
br: O _kennaskañ

en: Sick
br: Klañv

en: Signals Test
br: Prouad arhentoù

en: Signed off
br: Digennasket

en: Signed on
br: Kennasket

en: Signs o_ff
br: O _digennaskañ

en: Signs off
br: O tigennaskañ

en: Signs on
br: O kennaskañ

en: Simple Plugin
br: Enlugellad  simpl

en: Simplified Chinese
br: Sinaeg simplaet

en: Single-use Certificate Verification
br: Gwiriadur testeni arveret simpl

en: Size
br: Ment

en: Sleepy
br: Kouskus

en: Slovak
br: Slovakeg

en: Slovenian
br: Sloveneg

en: Small
br: Bihan

en: Smaller versions of the default smileys
br: Stummoù bihanoc'h ar fromlunoù dre ziouer

en: Smile!
br: Mouzc'hoarzhit !

en: Smiley
br: Fromlun

en: Someone says your name in a chat
br: Unan bennak o lârout ho anv

en: Someone says your username in chat
br: Unan bennak a lâr ho anv er gaozeadenn

en: Someone speaks in a chat
br: Unan bennak o komz er gaozeadenn

en: Sort
br: Urzhiañ

en: Sound Command
    (%s for filename)
br: Arc'had son
    (%s evit anv ar restr)

en: Sound Events
br: Darvoudoù son

en: Sound Method
br: Hentenn son

en: Sound Options
br: Dibarzhioù son

en: Sound Preferences
br: Gwellvezioù son

en: Sounds
br: Sonioù

en: Sounds when conversation has focus
br: Seniñ p'eo stiet ar gaozeadenn

en: Spanish
br: Spagnoleg

en: Specify a hostname
br: Espizañ un anv ostiz

en: Speed
br: Tizh

en: Speed:
br: Tizh :

en: Spontaneous
br: Trummet

en: Spooky
br: Spouronus

en: Started typing
br: Kroget da viziata

en: Starting transfer of %s from %s
br: O kregiñ an treuzkaz eus %s betek %s

en: Starts _typing
br: O kregiñ da _viziata

en: Starts typing
br: O kregiñ da biziata

en: State
br: Stad

en: Statistics Configuration
br: Kefluniadur stadegoù

en: Status
br: Statud

en: Status / Idle
br: Statud / Dizoberiant

en: Status Selector
br: Diuzer statud

en: Status Text
br: Testenn ar statud

en: Status:
br: Statud :

en: Statuses
br: Statudoù

en: Stop
br: Paouez

en: Stopped typing
br: Paouezet da viziata

en: Stops t_yping
br: O _paouez da viziata

en: Stops typing
br: O paouez da biziata

en: Store notes on particular buddies.
br: Kadaviñ notennoù war darempredoù.

en: Stored Image
br: Skeudenn gadavet

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
br: Skeudenn gadavet. (mat vo evit ar mare)

en: Stream Error
br: Fazi lanv

en: Street Address
br: Chomlec'h

en: Stressed
br: Ankeniet

en: Strikethrough
br: Barennet

en: Strong
br: Kreñv

en: Subject
br: Sujed

en: Subscription
br: Koumanant

en: Subscription Required
br: Koumanant dleet

en: Substatus
br: Is-statud

en: Supported debug options are: plugins version
br: An dibarzhioù diveugañ skoret a zo : handelv an enlugellad

en: Surprised
br: Estlammet

en: Swedish
br: Svedeg

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
br: Fazi kevreadur : biziataet ho peus un niver direizh a arguzenn d'an urzh-mañ.

en: System Log
br: Kerzhlevr ar reizhad

en: System Messages
br: Kemennadennoù reizhad

en: System Shutdown
br: Lazhadenn ar reizhad

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
br: An darvoudoù reizhad a vo ouzhpennet d'ar c'herzhlevr ma 'z eo gweredekaet ar gwellvez "Skrivañ an holl cheñchamantoù statud er c'herzhlevr reizhad"

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
br: T.M.Thanh ha skipailh Gnome-Vi

en: TLS/SSL Versions
br: Handelvoù TLS/SSL

en: Tabs
br: Ivinelloù

en: Tamil
br: Tamileg

en: Tcl Plugin Loader
br: Karger enlugelladoù Tcl

en: Telephone
br: Pellgomz

en: Telugu
br: Telougou

en: Temporarily Hide From
br: Kuzhat eus

en: Temporary Authentication Failure
br: Dilesa padennek c'hwitet

en: Terminal
br: Termenel

en: Test
br: Amprouadenn

en: Test plugin IPC support, as a client.
br: Prouadiñ skor an enlugellad IPC, evel un arval.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
br: Prouadiñ skor an enlugellad IPC, evel un arval. Lec'hiañ a ra an dafariad enlugelladoù ha gervel a ra an arc'had enrollet.

en: Test plugin IPC support, as a server.
br: Prouadiñ skor an enlugellad IPC, evel un dafariad.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
br: Prouadiñ skor an enlugellad IPC, evel un dafariad. Enrollañ a ra an arc'hadoù IPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
br: Prouad evit gwiriañ ez a an holl arhentoù en-dro.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
br: Prouadiñ an enrinegañ roet gant libpurple.

en: Tests to see that most things are working.
br: Prouad evit gwiriañ ez a pep tra en-dro.

en: Text replacement
br: Eillec'hiañ testenn

en: Thankful
br: Trugarekaus

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
br: An darempred-mañ n'eo ket war ar memes komenad hag ar gaozeadenn.

en: That command doesn't work on this protocol.
br: N'ez a ket en-dro an urzh-mañ gant ar c'homenad-mañ.

en: That command only works in IMs, not chats.
br: An urzh-se a za en-dro er postelerezh brim, get er c'haozeadennoù.

en: That command only works in chats, not IMs.
br: An urzh-se a za en-dro er c'haozeadennoù, ket er postelerezh brim.

en: That file already exists
br: Bez ez eus eus ar restr-mañ dija

en: The BOSH connection manager terminated your session.
br: Paouezet eo bet hoc'h estez gant an ardoer kennaskañ BOSH

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
br: An enlugellad komenad IRC n'eo ket ken drastus a-se

en: The IRC server received a message it did not understand.
br: Ur gemennadenn n'eo ket bet komprenet a zo bet degemeret gant an dafariad IRC.

en: The IRC server's local time is:
br: Eur lec'hel an dafariad IRC a zo :

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will automatically rejoin the chat when the account reconnects.
br: Digennasket eo bet ar gont ha n'oc'h ket mui er gaozeadenn. Adkejet e voc'h en emgefreek pa vo adkennasket ar gont.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
br: Digennasket eo ar gont ha n'oc'h ket mui er gaozeadenn. Adkejañ a rait d'ar gaozeadenn pa vo adkennasket ar gont.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
br: N'hall ket bezañ kemmet komenad ur gont p'emañ kennasket d'an dafariad.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
br: N'hall ket bezañ kemmet anv-implijer ur gont p'emañ kennasket d'an dafariad.

en: The background color for the buddy list
br: Liv an drekleur evit roll an darempredoù

en: The background color of a collapsed group
br: Liv an drekleur evit ur strollad bihanaet

en: The background color of a contact or chat
br: Liv an drekleur evit un darempred pe ur saloñs

en: The background color of an expanded group
br: Liv an drekleur evit ur strollad kresket

en: The call has been terminated.
br: Paouezet eo bet ar galv.

en: The certificate chain presented is invalid.
br: Didalvoudek eo ar chadenn testeni kinniget.

en: The certificate claims to be from "%s" instead. This could mean that you are not connecting to the service you believe you are.
br: Diskleriañ a ra an testeni emañ o tont eus "%s". Galloud a ra talvezout n'emaoc'h ket o kennaskañ d'ar gwazerezh a gredit.

en: The certificate for %s could not be validated.
br: N'haller ket talvoudekaat an testeni evit %s.

en: The certificate has been revoked.
br: Dizorniet eo bet an testeni.

en: The certificate has expired and should not be considered valid.  Check that your computer's date and time are accurate.
br: Diamzeret eo an testeni-mañ ha n'hall ket bezañ talvoudek. Gwiriekait deiziad hag eur hoc'h urzhiataer.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
br: N'haller ket kaout fiziañs en testeni-mañ dre ma n'eus testeni fiziet ebet a c'hellfe gwiriekaat anezhañ.

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
br: N'eo ket fiziet an testeni-mañ c'hoazh. Gwiriekait eo talvoudek deiziad hag eur hoc'h urzhiataer.

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
br: Emsinet eo an testeni-mañ ha n'hall ket bezañ gwiriekaet ent emgefreek.

en: The certificate presented is not issued to this domain.
br: N'eo ket skignet d'an domani-mañ an testeni kinniget.

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
br: An arc'had arveret evit dornata an URLoù "aim", m'eo gweredekaet.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
br: An arc'had arveret evit dornata URLoù "gg", m'eo gweredekaet.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
br: An arc'had arveret evit dornata an URLoù "icq", m'eo gweredekaet.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
br: An arc'had arveret evit dornata an URLoù "irc", m'eo gweredekaet.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
br: An arc'had arveret evit dornata an URLoù "sip", m'eo gweredekaet.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
br: An arc'had arveret evit dornata an URLoù "xmpp", m'eo gweredekaet.

en: The default Pidgin sound theme
br: Ar son Pidgin dre ziouer

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
br: Re vras eo ar restr '%s' evit %s. Klaskit ur skeudenn vihanoc'h mar plij.

en: The file was saved as %s.
br: Enrollet eo bet ar restr dindan an anv %s.

en: The following are the results of your search
br: Emañ disoc'hoù hoc'h enklask da-heul:

en: The following plugins will be unloaded.
br: Diskarget a vo an enlugelladoù-mañ

en: The handler for "aim" URLs
br: Dornataour an URLoù aim

en: The handler for "gg" URLs
br: Dornataour URLoù gg

en: The handler for "icq" URLs
br: Dornataour an URLoù "icq"

en: The handler for "irc" URLs
br: Dornataour an URLoù "irc"

en: The handler for "sip" URLs
br: Dornataour an URLoù "sip"

en: The handler for "xmpp" URLs
br: Dornataour an URLoù "xmpp"

en: The installer is already running.
br: Lañset eo ar stalier dija.

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
br: Pajennaozañ an arlunioù, anvioù ha statud evit roll an adrempredoù

en: The message is too large.
br: Re vras eo ar gemenadenn.

en: The nickname "%s" is already being used.
br: Al lesanv "%s" a zo dija implijer.

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
br: N'eus ket bet tu diskargañ an enlugellad evit ar mare, met diweredekaet e vo ar wech a zeu ma vo lañset ar meziant

en: The required fields are underlined.
br: Ar maeziennoù ret a zo islinennet.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
br: N'eo ket bet kavet an enlugellad %s. Stailhit an askouezh-mañ ha klaskit en-dro.

en: The required plugin %s was unable to load.
br: An enlugellad %s n'eo ket bet gouest da gargañ.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
br: Peurrest ar c'hemennadennoù a vo enrollet evel galvoù-diwall. Gallout a rit embann/dilemel ar galv-diwall adalek an emziviz 'Galv-diwall an darempred'.

en: The selected account is not online.
br: Ar gont diuzet n'eo ket enlinenn.

en: The selected file is not a valid plugin.
br: N'eo ket un enlugellad reizh ar restr diuzet.

en: The server could not access the directory
br: N'hall ket an dafariad haeziñ ar c'havlec'h

en: The server is unavailable; try again later
br: Dihegerz eo an dafariad; klaskit en-dro diwezhatoc'h

en: The text information for a buddy's status
br: An titouroù testenn evit statud un darempred

en: The text information for when a buddy has an unread message
br: An titouroù testenn p'en deus un darempred ur gemennadenn anlennet

en: The text information for when a buddy is away
br: An titouroù testenn p'eo aet kuit un darempred

en: The text information for when a buddy is idle
br: An titouroù testenn p'eo dioberiant un darempred

en: The text information for when a buddy is offline
br: An titouroù testenn p'eo ezlinenn un darempred

en: The text information for when a buddy is online
br: An titouroù testenn p'eo enlinenn un darempred

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
br: An titouroù testenn pa vez ur gemennadenn anlennet o menegiñ ho lesanv en ur saloñs kaozeal.

en: The text information for when a contact is expanded
br: An titouroù testenn p'eo kresket un darempred

en: The text information for when a group is collapsed
br: An titouroù testenn p'eo bihanaet ur strollad

en: The text information for when a group is expanded
br: An titouroù testenn p'eo kresket ur strollad

en: The text-shortcut for the smiley
br: Ar verradenn destenn evit ar fromlun

en: The topic for %s is: %s
br: An danvez evit %s a zo : %s

en: The topic is: %s
br: An danvez a zo : %s

en: The user has blocked you
br: Stanket oc'h bet gant an arveriad

en: The user is either offline or you are blocked
br: Ezlinenn eo an arveriad pe stanket oc'h bet

en: Theme Selections
br: Diuzadennoù neuz

en: Theme failed to copy.
br: C'hwitet eilañ an neuz

en: Theme failed to load.
br: C'hwitet kargadenn an neuz

en: Theme failed to unpack.
br: C'hwitet dibakadenn an neuz

en: There are no protocol plugins installed.
br: N'eus enlugellad komenad ebet staliet

en: There are no users matching your search criteria.
br: N'eus arveriad ebet o klotañ gant ho dezverk enklask.

en: There is no MOTD associated with this connection.
br: N'eus MOTD ebet liammet gant ar c'hennask-mañ

en: There is no application configured to open this type of file.
br: N'eus arload ebet kefluniet evit digeriñ ar rizh restr-mañ

en: Thirsty
br: Itiket

en: This chat name is already in use
br: Implijet eo dija an an kaozeadenn-mañ

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
br: An handelv amprouiñ-mañ ne aotre ket ac'hanoc'h da gennaskañ gant ouzhpenn dek arveriad d'ar memes mare

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
br: Gwelus eo an titour-mañ dan holl darempredoù war roll ho darempredoù, dibabit un dra bennak dereat.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
br: Sed aze un enlugellad driest a ra ur bern traoù :
    - lârout a ra deoc'h gant piv eo bet skrivet ar poellad pa kennaskit
    - tuginañ a ra an holl testennoù resevet
    - Kas a ra ur gemennadenn d'an dud war ho listenn diouzhtu pa gennaskont

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
br: N'eo ket bet karget an enlugellad dre ma n'eo ket bet savet gant evit skoriñ X11.

en: This plugin has not defined an ID.
br: N'eo ket bet erspizet un naoudi gant an enlugellad.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
br: Kuzhet e vez gant an enlugellad-mañ ar c'hemennadennoù mont-tre/mont-kuit er saloñsoù bras, war-bouez evit an arveriaded o kemer perzh er gaozeadenn.

en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
br: Talvoudus eo an enlugellad-mañ evit diveugañ dafariadoù pe arvaloù XMPP.

en: This protocol does not support chat rooms.
br: N'eo ket skoret ar salioù flapiñ gant ar c'homenad-mañ.

en: This protocol does not support fetching the public alias.
br: N'eo ket skoret kerc'hat al lesanv foran gant ar c'homenad-mañ.

en: This protocol does not support setting a public alias.
br: N'eo ket skoret arventennañ ul lesanv foran gant ar c'homenad-mañ.

en: This room is not capable of being configured
br: N'eo ket gouest ar saloñs da vezañ kefluniet

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
br: Diweredekaet eo ar fromlun dre ma 'z eus dija eus ur fromlun evit ar verradenn-man :
    %s

en: This theme has no available smileys.
br: N'eus fromlun ebet en neuz-mañ

en: Thread creation failure: %s
br: Fazi war krouidigezh an neudennad : %s

en: Time Elapsed:
br: Amzer tremenet :

en: Time Remaining:
br: Amzer a chom :

en: Time Response
br: Respont amzer

en: TinyURL (or other) address prefix
br: Rakger chomlec'h TinyURL (pe unan all)

en: TinyURL for above: %s
br: TinyURL evit a-us : %s

en: TinyURL plugin
br: Enlugellad TinyURL

en: Tired
br: Skuizh

en: Title
br: Titl

en: To
br: Betek

en: Toaster plugin
br: Enlugellad krazerez

en: Toggle Tag
br: Trec'haoliñ ar merk

en: Topic
br: Sujed

en: Topic for %s set by %s at %s on %s
br: An danvez evit %s a zo bet lakaet gant %s da %s da %s

en: Topic too long
br: Sujed re hir

en: Topic:
br: Sujed :

en: Tor/Privacy (SOCKS5)
br: Tor/Buhez prevez (SOCKS5)

en: Total Buddies
br: Hollad an darempredoù

en: Total log size:
br: Ment hollke ar c'herzhlevr :

en: Traditional Chinese
br: Sinaeg hengounel

en: Transfer of file %s complete
br: Echuet eo treuzkas ar restr %s

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
br: Echuet eo treuzkas ar restr <A HREF="file://%s">%s</A>

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
br: Gwir ma rank an arc'had erspizet gant an alc'hwez "arc'had" drnata URLoù "aim".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
br: Gwir ma rank an arc'had erspizet en alc'hwez "arc'had" dornata URLoù "gg".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
br: Gwir ma rank an arc'had erspizet gant an alc'hwez "arc'had" dornata URLoù "icq".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
br: Gwir ma rank an arc'had erspizet gant an alc'hwez "arc'had" dornata URLoù "irc".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
br: Gwir ma rank an arc'had erspizet gant an alc'hwez "arc'had" dornata URLoù "sip".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
br: Gwir ma rank an arc'had erspizet gant an alc'hwez "arc'had" dornata URLoù "xmpp".

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
br: Gwir ma rank an arc'had arveret evit dornata an doare URL-mañ bezañ erounezet en un dermenell.

en: Tune Album
br: Albom an ton

en: Tune Artist
br: Arzour an ton

en: Tune Comment
br: Evezhiadenn an ton

en: Tune Genre
br: Doare an don

en: Tune Time
br: Padelezh an ton

en: Tune Title
br: Titl an ton

en: Tune Track
br: Roud an ton

en: Tune URL
br: URL an ton

en: Tune Year
br: Bloavezh an ton

en: Turkish
br: Turkeg

en: Type
br: Biziata

en: Type a user to block.
br: Enalakit un arver da stankañ

en: Type a user you permit to contact you.
br: Skrivit un arver a aotreit da vont e darempred ganeoc'h.

en: Type the host name for this certificate.
br: Biziatit anv an ostiz evit an testenni-mañ

en: Type the host name this certificate is for.
br: Bizskrivit an anv ostiz evit an testeni-mañ.

en: Ubuntu Georgian Translators
br: Troerien Jorjianeg Ubuntu

en: Ukranian
br: Ukraineg

en: Un-hide From
br: Diguzhat eus

en: Un_block
br: Di_stankañ

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
br: N'haller ket ouzhpennañ %s da roll an darempredoù (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
br: N'haller ket ouzhpennañ %s d'ho roll darempredoù. Fazi en ur grouiñ an teuliad eus tu an dafariad (%s).

en: Unable to add group: group exists
br: Dic'houest da ouzhpennañ ar strollad : bez ez eus dioutañ dija

en: Unable to add user
br: N'haller ket ouzhpennañ an arveriad

en: Unable to add user: user not found
br: Dic'houest da ouzhpennañ an arveriad : n'eo ket bet kavet

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
br: N'haller ket kenezelañ an arveriad %s evel "%s"

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
br: N'haller ket derannañ trawalc'h a vemor evit dec'hel an endalc'had diouzh %s. Marteze e klask an dafariad un dra bennak touellus.

en: Unable to ban user %s
br: N'haller ket forbanniñ an arveriad %s

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
br: N'haller ket buzziñ dre ma n'eo ket skoret gant %s, pe ne fell ket dezhañ/dezhi degemer buzzoù bremañ.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
br: N'haller ket buzziñ dre ma c'hall %s bezañ ezlinenn.

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
br: N'haller ket buzziñ, dre ma n'anavezer netra diwar-benn %s.

en: Unable to canonicalize password
br: N'haller ket destlelañ ar ger-tremen

en: Unable to canonicalize username
br: N'haller ket destlelañ an anv arveriad

en: Unable to configure
br: N'haller ket kefluniañ

en: Unable to connect
br: Dic'houest da gennaskañ

en: Unable to connect to %s
br: N'haller ket kennaskañ da %s

en: Unable to connect to %s: %s
br: N'haller ket kennaskañ da %s : %s

en: Unable to connect: %s
br: Dic'houest da gennaskañ : %s

en: Unable to create connection
br: Dic'houest da grouiñ ur c'hennask

en: Unable to create new resolver process
br: N'haller ket krouiñ ur c'hewerier diskoulmer nevez

en: Unable to create socket: %s
br: N'haller ket krouiñ ar c'hennask : %s

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
br: N'haller ket dinoiñ staliadurioù ActiveTcl. Ma fell deoc'h arverañ enlugelladoù TCL, stailhit ActiveTCL adalek http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
br: N'haller ket skrammañ disoc'hoù an enklask.

en: Unable to establish SSL connection
br: N'haller ket sevel ur c'hennask SSL

en: Unable to establish a connection with the server
br: N'haller ket sevel ur c'hennask gant an dafariad

en: Unable to establish a connection with the server: %s
br: N'haller ket sevel ur c'hennask gant an dafariad: %s

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
br: N'haller ket sevel ur c'hennask gant an dafariad mDNS lec'hel. Lañset eo ?

en: Unable to find Issuer Certificate
br: N'haller ket kavout an testeni skigner

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
br: N'haller ket deraouiñ media gant %s : JID didalvoudek

en: Unable to initiate media with %s: not subscribed to user presence
br: N'haller ket deraouiñ media gant %s : n'hoc'h ket koumanantet da vezañs an arveriad

en: Unable to initiate media with %s: resource is not online
br: N'haller ket deraouiñ media gant %s : n'eo ket enlinenn al loaz

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
br: N'haller ket deraouiñ media gant %s : n'eo ket enlinenn an arveriad

en: Unable to invite user (%s).
br: N'haller ket pediñ an arveriad (%s).

en: Unable to kick user %s
br: N'haller ket skarzhañ an arveriad %s

en: Unable to listen for incoming IM connections
br: N'haller ket selaou kennaskadurioù postelerezh prim oc'h erruout

en: Unable to load the plugin
br: N'haller ket kargañ an enlugellad

en: Unable to load your plugin.
br: N'haller ket kargañ hoc'h enlugellad.

en: Unable to login: %s
br: N'haller ket kennaskañ: %s

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
br: N'haller ket dilec'hiañ an arveriad %s d'an teuliad %s e roll an dafariad. Fazi en ur grouiñ an teuliad (%s).

en: Unable to open URL
br: Dic'houest da zigeriñ an URL

en: Unable to open a listening port.
br: N'haller ket digeriñ ur porzh selaou

en: Unable to open file.
br: Dic'houest da digeriñ restroù

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
br: N'haller ket dezrannañ respont ar proksi HTTP : %s

en: Unable to ping user %s
br: N'haller ket kas ur ping d'an arveriad %s

en: Unable to read from network
br: N'haller ket lenn eus ar rouedad

en: Unable to read from socket
br: N'haller ket lenn adalek ar c'hennask

en: Unable to resolve hostname: %s
br: N'haller ket diskoulmañ an anv-ostiz : %s

en: Unable to save new account
br: N'haller ket enrollañ ar gont nevez

en: Unable to send email
br: Dic'houest da gas ur postel

en: Unable to send file to %s, invalid JID
br: N'haller ket kas ar restr da %s, JID didalvoudek

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
br: N'haller ket kas ar restr da %s, n'hoc'h ket koumanantet da vezañs an arveriad

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
br: N'haller ket kas ar restr da %s, n'eo ket skoret an treuzkas restroù gant an arveriad

en: Unable to send file to %s, user is not online
br: N'haller ket kas ar restr da %s, n'eo ket enlinenn an arveriad

en: Unable to send message (%s).
br: N'haller ket kas ar gemennadenn (%s).

en: Unable to send message to %s.
br: Dic'houest da gas ar gemennadenn da %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
br: N'haller ket kas ar gemennadenn da %s. N'haller ket krouiñ ar saloñs kaozeal (%s).

en: Unable to send message to %s:
br: Dic'houest da gas kemennadennoù da %s :

en: Unable to send message.
br: Dic'houest da gas ar gemennadenn.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
br: N'haller ket kas ar gemennadenn. N'haller ket krouiñ ar saloñs kaozeal (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
br: N'haller ket kas ar gemennadenn. N'haller ket kaout munudoù an arveriad (%s).

en: Unable to send message:
br: Dic'houest da gas kemennadennoù :

en: Unable to send message: The message is too large.
br: Dic'houest da gas ar gemennadenn : re vras eo.

en: Unable to send request to resolver process
br: N'haller ket kas an azgoulenn d'ar c'hewerier diskoulmer

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
br: N'haller ket kas ar gemennadenn, n'eo ket bet kroget ar gaozeadenn.

en: Unable to set role "%s" for user: %s
br: N'haller ket arventennañ ar perzh "%s" evit an arveriad : %s

en: Unable to validate certificate
br: N'haller ket talvoudekaat an testeni

en: Unable to write to network
br: N'haller ket skrivañ d'ar rouedad

en: Unblock
br: Distankañ

en: Undefined
br: Dianav

en: Undefined Condition
br: Diferadenn dianav

en: Underline
br: Islinennet

en: Unexpected Request
br: Azgoulenn dic'hortoz

en: Unexpected response from server
br: Respont dic'hortoz a-berzh an dafariad

en: Ungroup Items
br: Distrollañ an elfennoù

en: Unit
br: Unanenn

en: Unknown
br: Dianav

en: Unknown Error
br: Kudenn dianav

en: Unknown Error in presence
br: Fazi dianav

en: Unknown SSL error
br: Fazi SSL dianav

en: Unknown affiliation: "%s"
br: Kenezeladur dianav : "%s"

en: Unknown command.
br: Urzh dianav.

en: Unknown command: %s
br: Arc'had dianav : %s

en: Unknown error
br: Kudenn dianav

en: Unknown error: 0x%X
br: Fazi dianav: 0x%X

en: Unknown message
br: Kemennadenn dianav

en: Unknown message '%s'
br: Kemennadenn dianav '%s'

en: Unknown pounce event. Please report this!
br: Darvoud galv-diwall dianav. Danevellit an dra-mañ mar plij !

en: Unknown reason
br: Abeg dianav

en: Unknown role: "%s"
br: Perzh dianav : "%s"

en: Unknown server response
br: Respont dafariad dianav

en: Unknown.
br: Dianav

en: Unknown.... Please report this!
br: Dianav... Kasit un danevell mar plij !

en: Unload Plugins
br: Diskargañ enlugelladoù

en: Unread Messages
br: Kemennadennoù amlennet

en: Unregister
br: Divarilhañ

en: Unregistration Error
br: Fazi divarilhañ

en: Unregistration Failed
br: C'hwitadenn war an divarilhadur

en: Unregistration Successful
br: Divarilhet gant berzh

en: Unset
br: Diarventennet

en: Unset Account Idle Time
br: Diarventennañ amzer dioebriantiz ar gont

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
br: Diarventennañ amzer dioberiantiz an holl kontoù dioberiant

en: Unsubscribe
br: Digoumanantiñ

en: Unsupported Encoding
br: Bonegañ anskoret

en: Unsupported Stanza Type
br: Rizh Stanza anskoret

en: Unsupported Version
br: Handelv anskoret

en: Unsupported version of BOSH protocol
br: Handelv komenad BOSH anskoret

en: Uptime
br: Amzer enlinenn

en: Urdu
br: Ourdou

en: Use
br: Arveriñ

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
br: Arverit "/help &lt;command&gt;" evit kaout skoazell evit un urzh resis.
    An urzhioù dindan a zo hegerz er c'hemperzh-mañ :

en: Use Environmental Settings
br: Ober gant an arventennoù endro

en: Use GNOME Proxy Settings
br: Ober gant arventennoù proksi GNOME

en: Use Global Proxy Settings
br: Ober gant an arventennoù proksi hollek

en: Use SSL
br: Ober gant SSL

en: Use _silence suppression
br: Arverañ an dilamadur _didrouz

en: Use a _different status for some accounts
br: Ober gant ur statud disheñvel evit ul lodenn eus ar c'hontoù

en: Use a different status for some accounts
br: Ober gant ur statud disheñvel evit ul lodenn eus ar c'hontoù

en: Use encryption if available
br: Arverañ an enrinegañ ma vez dioutañ

en: Use name heuristics
br: Arverañ darnoderezhioù anv

en: Use old-style SSL
br: Arverañ SSL mod kozh

en: Use proxy
br: Ober gant ur proksi

en: Use this buddy _icon for this account:
br: Arverañ an _arlun darempred evit ar gont-mañ :

en: Use tzc
br: Arverañ tzc

en: User
br: Implijer

en: User Limit
br: Bevenn arveriad

en: User Name
br: Anv arveriad

en: User Options
br: Dibarzhioù arveriad

en: User _details
br: _Munudoù an arver

en: User is not logged in
br: N'eo ket kennasket an arveriad

en: User is offline
br: Ezlinenn eo an arveriad

en: User is offline.
br: Digennasket eo an arveriad.

en: User not found
br: N'eo ket bet kavet an implijer

en: Username
br: Anv implijer

en: Username of an account must be non-empty.
br: Arabat eo da anv-implijer ur gont bezañ goulo

en: Username:
br: Anv implijer :

en: Users
br: Arverien

en: Users on %s: %s
br: Arverien war %s : %s

en: Uzbek
br: Ouzbekeg

en: V_olume:
br: _Ampled :

en: Valencian-Catalan
br: Valañseg-Katalaneg

en: Video Camera
br: Kamera video

en: Vietnamese
br: Vietnameg

en: View All Logs
br: Gwelet an holl kerzhlevrioù

en: View Issuer Certificate
br: Gwelout testeni ar skrigner

en: View Log
br: Gwelet ar c'herzhlevr

en: View Log...
br: Gwelet ar c'herzhlevr...

en: View MOTD
br: Gwelout ar MOTD

en: View Message of the Day
br: Gwelet kemenadenn an devezh

en: Visit the Pidgin Web Page
br: Gwelladenniñ pajennad web Pidgin

en: Visited Hyperlink Color
br: Liv an ereoù gweladennet

en: Voice
br: Mouezh

en: Voice/Video Settings
br: Arventennoù mouezh/video

en: Volume(0-100):
br: Ampled(0-100) :

en: Volume:
br: Ampled :

en: Waiting for network connection
br: O c'hortoz ur c'hennask rouedad

en: Waiting for transfer to begin
br: O c'hortoz krogfe an treuzkas

en: Wake Me Up
br: Dihuniñ arc'hanon

en: Wallops from %s
br: Flac'had digant %s

en: Warning
br: Diwall

en: Weak
br: Gwan

en: Welcome back!
br: Degemer mat en-dro !

en: Went away
br: Aet kuit

en: When a file-transfer request arrives from %s
br: Pa vez ur goulenn treuzkas restroù o tont eus %s

en: When a file-transfer request arrives from a user who is
    *not* on your buddy list:
br: Pa vez ur goulenn treuzkas restroù o tont eus un arveriad
    n'eo *ket* war ho roll darempredoù :

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
br: P'eo digoret ur gaozeadenn nevez e vo enlakaet gant an enlugellad-mañ ar gaozeadenn ziwezhañ er gaozeadenn vremanel.

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
br: Pa 'z eo kemmet endalc'had ar golver gnt, lakaet eo da vezan hegerz an endalc'had evit X, m'eo posupl.

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
br: Pa vezit o lenn ar c'herzhlevr e vo enkorfet kerzhlevrioù arvalien kemennadenn brim all. Evit ar mare eo skoret Adium, MSN MEssenger, aMSN ha Trillian.
    
    DIWALLIT : En handelv alpha eo an enlugellad-mañ ha gallout a ra sac'hañ alies. Arverit anezhañ gant evezh !

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
br: Penaos e rank an arc'had dornata URLoù "aim"

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
br: Ma rank an arc'had erspizet dornata URLoù "gg"

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
br: Penaos e rank an arc'had dornata URLoù "icq"

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
br: Penaos e rank an arc'had dornata URLoù "irc"

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
br: Penaos e rank an arc'had dornata URLoù "sip"

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
br: Penaos e rank an arc'had dornata URLoù "xmpp"

en: Whisper Message Name Color
br: Liv anv ur gemenadenn chuchumuchu

en: Whiteboard
br: Taolenn

en: Whole words only
br: Geriù leun hepken

en: Worried
br: Ankeniet

en: Would you like to overwrite it?
br: Ha fell ra deoc'h flastrañ anezhañ ?

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
br: Skrivañ an arventennoù da %s%sgtkrc-2.0

en: X display to use
br: skrammadenn X da implijout

en: X.509 Certificates
br: Testenioù X.509

en: X.509 certificate export failed
br: C'hwitet war ezporzhiadur an testeni X.509

en: X.509 certificate import failed
br: C'hwitet war enporzhiadur an testeni X.509

en: XML Not Well Formed
br: XML stummet fall

en: XML Parse error
br: Fazi dezrannañ XMPP

en: XMPP Account
br: Kont XMPP

en: XMPP Message Error
br: Fazi kemennadenn XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
br: Enlugellad komenad XMPP

en: XMPP Version Mismatch
br: Ne glot ket an handelv XMPP

en: XMPP stream header missing
br: Mankout a ra an talbenn lanv XMPP

en: XMPP stream missing ID
br: Mankout a ra un naoudi gant al lanv XMPP

en: Year of birth
br: Bloavezh ganedigezh

en: Yes
br: Ya

en: You _send:
br: _Kasit a rit :

en: You _type:
br: _Skrivit a rit :

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
br: Emaoc'h o vont da dilemel ar strollad anvet %s er strollad anvet %s. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
br: Emaoc'h o vont da zilemel %s eus o listenn darempredoù. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
br: Emaoc'h o vont da zilemell ar gaozeadenn %s eus ho listenn darempredoù. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
br[0]: Emaoc'h o vont da dilemel an darempred oc'h enbarzhiañ %s ha %d darempred all eus ho listenn darempredoù. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?
br[1]: Emaoc'h o vont da dilemel an darempred oc'h enbarzhiañ %s ha %d darempred all eus ho listenn darempredoù. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?
br[2]: Emaoc'h o vont da dilemel an darempred oc'h enbarzhiañ %s ha %d darempred all eus ho listenn darempredoù. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?
br[3]: Emaoc'h o vont da dilemel an darempred oc'h enbarzhiañ %s ha %d darempred all eus ho listenn darempredoù. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?
br[4]: Emaoc'h o vont da dilemel an darempred oc'h enbarzhiañ %s ha %d darempred all eus ho listenn darempredoù. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
br: Emaoc'h o vont da zilemel ar strollad %s hag holl e izili eus ho listenn darempredoù. Ha fell ra deoc'h kenderc'hel ?

en: You are banned from %s.
br: Forbannet oc'h eus %s

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
br: O krouiñ ur saloñs nevez emaoc'h. Fellout a ra deoc'h kefluniañ anezhañ, pe asantiñ an arventennoù dre ziouer ?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
br: Digennasket oc'h evit ar amre. Ne vo ket tu deoc'h resevout kemennadennoù keit ha ma n'ho po ket kennasket.

en: You are not connected.
br: N'oc'h ket kennasket.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
br: N'oc'h ket kennasket gant ur gont a c'hell pediñ an darempred-mañ.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
br: N'oc'h ket kennasket gant ur c'homenad gouest da gaout salioù flapiñ evit ar mare.

en: You are now known as %s
br: Anvet oc'h %s bremañ

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
br: Ober a rit gant %s, met %s a zo goulennet gant an enlugellad

en: You can (un)load plugins from the following list.
br: Tu zo deoc'h (dis)kargañ enlugelladoù adalek al listenn-mañ.

en: You can edit more information from the context menu later.
br: Tu vo deoc'h embann muioc'h a ditouroù adalek ar roll meizad diwezhatoc'h.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
br: Gallout a rit embann/dilemel ar galv-diwall adalek an emziviz 'Galvoù-diwall an darempred'.

en: You can enable/disable accounts from the following list.
br: Tu zo deoc'h (di)weredekaat kontoù adalek al listenn-mañ.

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
br: Tu 'zo deoc'h kas ar skeudenn-se dre treuzkas restr, enlakaat anezhi er gemennadenn-mañ, pe lakaat anezhi da vezañ ikon an daremrped-mañ.

en: You cancelled the transfer of %s
br: Nullet ho peus treuzkas %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
br: N'halit ket ouzhpennañ an hevelep den div wech d'an hevelep kaozeadenn

en: You do not have any accounts.
br: N'ho peus kont ebet.

en: You do not have permission to uninstall this application.
br: N'ho 'peus ket ar gwirioù dleet evit distaliañ an arload-mañ.

en: You feel a disturbance in the force...
br: Santout a rit ur strafuilh en Nerzh...

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
br[0]: %d a zarempredoù a zo anvet %s. Ha c'hoant ho peus da gendeuziñ anezho ?
br[1]: %d a zarempredoù a zo anvet %s. Ha c'hoant ho peus da gendeuziñ anezho ?
br[2]: %d a zarempredoù a zo anvet %s. Ha c'hoant ho peus da gendeuziñ anezho ?
br[3]: %d a zarempredoù a zo anvet %s. Ha c'hoant ho peus da gendeuziñ anezho ?
br[4]: %d a zarempredoù a zo anvet %s. Ha c'hoant ho peus da gendeuziñ anezho ?

en: You have been kicked by %s: (%s)
br: Skarzhet oc'h bet gant %s : (%s)

en: You have been kicked: (%s)
br: Skarzhet oc'h bet : (%s)

en: You have entered an incorrect username
br: Un anv arveriad direizh a zo bet enanket ganeoc'h

en: You have left this chat.
br: Kuitaet ho peus ar gaozeadenn.

en: You have mail!
br: Posteloù oc'h eus !

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
br: N'ho peus stlennvon testenioù gwrizienn ebet, n'hal ket bezañ talvoudekaet an testeni-mañ.

en: You have parted the channel%s%s
br: Kuitaet ho peus ar sanell%s%s

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
br: Tizhet ho peus ar vevenn evit an niver a zarempredoù aotreet

en: You have rejected the call.
br: Nac'het ho peus ar galv.

en: You have signed on from another location
br: Kennasket oc'h adalek ul lec'hiadur all

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
br: Kemennadennoù amlennet ho peus. Ha sur oc'h e fell deoc'h serriñ ar prenestr-mañ ?

en: You must create an account first before you can create a pounce.
br: Ret eo deoc'h krouiñ ur gont a-raok krouiñ ur gal-diwall.

en: You must fill all the required fields.
br: Ret eo deoc'h leuniañ an holl maeziennoù.

en: You must give a name for the group to add.
br: Ret eo deoc'h reiñ un anv d'ar strollad a vo ouzhpennet.

en: You must provide a group.
br: Ret eo deoc'h reiñ ur strollad.

en: You must provide a username for the buddy.
br: Ret eo deoc'h reiñ ul lesanv d'an darempred.

en: You must select an account.
br: Ret eo deoc'h diuzañ ur gont.

en: You receive an IM
br: Resev a reoc'h ur gemenadenn brim

en: You require encryption, but it is not available on this server.
br: Enrinegañ ho peus azgoulennet met n'eo ket skoret gant an dafariad.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
br: Azgoulenn a rit enbonegañ met n'eo bet kavet skor TLS/SSL ebet.

en: You send
br: Kas a rit

en: You talk in chat
br: Komz a rit er gaozeadenn

en: You type
br: Biziata a rit

en: You were disconnected from the server.
br: Digennasket oc'h bet eus an dafariad.

en: Your Current Mood
br: Ho imor bremanel

en: Your Current Status
br: Ho statud bremanel

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
br: Diweredekaet eo bet ho kont peogwir eo bet enanket re a ger-tremen direizh

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
br: Goulo eo listenn ho darempredoù, n'eo bet skrivet netra er restr.

en: Your command failed for an unknown reason.
br: C'hwitet war an urzh evit un abeg dianav.

en: Your password has been changed.
br: Kemmet eo bet ho ker-tremen

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
br: Nac'het eo bet ho anv kont gant an dafariad. Moarvat ez eus arouezennoù direizh.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
br: Nac'het eo bet ho lesanv gant an dafariad. Moarvat ez eus arouezennoù direizh.

en: Your system administrator has disabled this operation
br: Diweredekaet eo bet ar gwezhiadur gant ho ardoer reizhiad

en: Zephyr Protocol Plugin
br: Enlugellad Komenad Zephyr

en: _Accept
br: _Asantiñ

en: _Accept Defaults
br: _Arventennoù dre ziouer

en: _Account
br: _Kont

en: _Account:
br: _Kont :

en: _Accounts
br: Kon_toù

en: _Add
br: _Ouzhpennañ

en: _Add Custom Smiley...
br: _Ouzhpennañ ur fromlun personelaet

en: _Add...
br: _Ouzhpennañ...

en: _Alias
br: _Lesanv

en: _Attention!
br: _Diwallit !

en: _Audio Call
br: Galv _aodio

en: _Basic
br: _Diazez

en: _Blink on New Message
br: _Lugerniñ pa vez ur gemennadenn nevez

en: _Block
br: _Stankañ

en: _Browse
br: _Merdeiñ

en: _Browse...
br: _Merdeiñ...

en: _Browser:
br: _Merdeer

en: _Buddy name:
br: _Anv an darempred :

en: _Buddy:
br: _Darempred :

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Change Status
br: Kemmañ ar _statud

en: _Channel:
br: _Sanell :

en: _Configure Room
br: _Kefluniañ ar saloñs

en: _Copy Email Address
br: _Eilañ chomlec'h an ere

en: _Copy Link Location
br: _Eilañ lec'hiadur an ere

en: _Description
br: _Diskrivadur

en: _Device
br: _Trobarzhell

en: _Disable
br: _Diweredekaat

en: _Edit
br: _Embann

en: _Edit Account
br: _Embann ar gont

en: _Enable sounds:
br: _Gweredekaat ar son :

en: _Font
br: _Nodrezh

en: _Get Info
br: _Kaout titouroù

en: _Group:
br: _Strollad :

en: _Handle:
br: _Dornell

en: _Horizontal rule
br: _Reolenn horizontalek

en: _Host:
br: _Ostiz :

en: _Image
br: _Skeudenn

en: _Image:
br: _Skeudenn :

en: _Import...
br: _Enprozhiañ...

en: _Insert
br: _Enlakaat

en: _Invite
br: _Pediñ

en: _Link
br: _Ere

en: _Local alias:
br: Lesanv _lec'hel :

en: _Login
br: _Kennaskañ

en: _Manage custom smileys
br: _Merañ ar fromuloù personelaet

en: _Manual:
    (%s for URL)
br: _Dre zorn :
    (%s evit URL)

en: _Merge Groups
br: _Kendeuziñ ar strolladoù

en: _Message:
br: _Kemennadenn :

en: _Modify...
br: Kemmañ...

en: _More...
br: _Muioc'h...

en: _Name
br: _Anv

en: _No
br: _Ket

en: _Normal
br: _Boutin

en: _Open File
br: _Digeriñ ar restr

en: _Open Link
br: _Digeriñ an ere

en: _Open Mail
br: _Digeriñ ar bostel

en: _Open link in:
br: _Digeriñ an ere e :

en: _Password:
br: -Ger-tremen :

en: _Pause
br: _Ehan

en: _Play Sound
br: _Lenn ar son

en: _Plugin
br: _Enlugellad

en: _Port:
br: _Porzh :

en: _Quit
br: _Kuitaat

en: _Remove Buddy
br: _Dilemel an darempred

en: _Remove Chat
br: _Dilemel ar gaozeadenn

en: _Remove Contact
br: _Dilemel an darempred

en: _Remove Group
br: _Dileme ar strollad

en: _Reset
br: Ad_deraouekaat

en: _Reset formatting
br: _

en: _Room:
br: _Sal :

en: _Save
br: _Enrollañ

en: _Save File
br: _Enrollañ ar restr

en: _Save Image...
br: _Enrollañ ar skeudenn...

en: _Search for:
br: _Klask war-lerc'h :

en: _Send File...
br: _Kas ur restr...

en: _Send Message
br: _Kas ar gemennadenn

en: _Server:
br: _Dafariad :

en: _Set
br: _Arventennañ

en: _Smile!
br: _Mousc'hoarzit !

en: _Status:
br: _Statud :

en: _Title:
br: _Titl :

en: _Unread Messages
br: Kemennadennoù _amlennet

en: _Unset
br: _Diarventennañ

en: _Username:
br: _Anv arveriad :

en: _Video Call
br: Galv _video

en: _View Certificate...
br: _Gwelout an testeni...

en: _Voice and Video
br: _Mouezh ha Video

en: _Yes
br: _Ya

en: accounts
br: kontoù

en: accounts: Show the accounts window.
br: accounts : Skrammañ prenestr ar c'hontoù

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
br: action &lt;oberiadenn da ober&gt;:  Arloañ un oberiadenn.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
br: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [lesanv1] [lesanv2] ...: kaout an arveriaded kenizili pe arventennañ kenizili ar saloñs.

en: artist
br: arzour

en: authserv: Send a command to authserv
br: authserv: Kas un arc'had da authserv

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
br: away [kemennadenn]:  Lakaat ur gemennadenn ezvezañs, pe arverit hep kemennadenn evit distreiñ eus ar prantad ezvezañs.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
br: ban &lt;arveriad&gt; [abeg] : forbannañ un arveriad eus ar saloñs.

en: buddy list
br: listenn darempred

en: buddylist: Show the buddylist.
br: buddylist : Skrammañ listenn an darempredoù

en: buzz: Buzz a user to get their attention
br: buzz: Buzziñ un arveriad evit kaout e evezh

en: call: Make an audio call.
br: call: Ober ur galv aodio.

en: channel %s not found
br: N'oe ket bet kavet ar sanell %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
br: chanserv : kas un arc'had da chanserv

en: clear: Clears the conversation scrollback.
br: clear : Skarzh dibunadenn an eskemm.

en: config:  Configure a chat room.
br: config : kefluniañ ur saloñs kaozeal.

en: configure:  Configure a chat room.
br: configure : kefluniañ ur saloñs kaozeal.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
br: cctp <lesanv> <kemennadenn> las ur gemennadenn ctcp d'al lesanv

en: current topic is: %s
br: an danvez a zo : %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
br: debug &lt;option&gt;:  Kas titouroù diveugañ liesseurt d'an eskemm bremanel.

en: debugwin: Show the debug window.
br: debugwin : Skrammañ ar prenestr diveugañ

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
br: deop &lt;lesanv&gt; [lesanv2] ...:  Dilemel ar statud a oberataer diouzh unan bennak. Ret eo deoc'h bezañ oberataer ur sanell evit en ober.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
br: devoice &lt;lesanv1&gt; [lesanv2] ...:  Dilemel statud mouezh sanell unan bennak evit difenn dezhañ pe dezhi da gomz m'eo meret ar sanell (+m). Ret eo deoc'h bezañ un oberataer sanell evit en ober.

en: display the current version and exit
br: skrammañ an handlev bremanel ha kuitaat

en: display this help and exit
br: skrammañ ar skoazell-man ha kuitaat

en: don't automatically login
br: chom hep kennaskan ent emgrefreek

en: execute
br: Ober

en: hacker and designated driver [lazy bum]
br: diorroer ha blenier dibabet [lañfre]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
br: help &lt;command&gt;:  Skoazell war un urzh resis.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
br: invite &lt;lesanv&gt; [sal] :  Pediñ unan bennak da gejañ ganeoc'h er sanell erspizet, pe ar sanell vremanel.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
br: invite &lt;arveriad&gt; [kemennadenn]:  Pediñ un arveriad er sal.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
br: j &lt;sal1&gt;[,sal2][,...] [alc'hwez1[,alc'hwez2][,...]]:  Mont-tre en un pe meur a sanell, en ur reiñ un alc'hwez sanell evit pep hini m'eo dleet.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
br: join &lt;sal1&gt;[,sal2][,...] [alc'hwez1[,alc'hwez2][,...]]:  Mont-tre en un pe meur a sanell, en ur reiñ un alc'hwez sanell m'eo dleet.

en: join: &lt;room[@server]&gt; [password]:  Join a chat.
br: join: &lt;saloñs[@dafariad]&gt; [ger-tremen]:  Kevreañ ur gaozeadenn

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
br: kick &lt;lesanv&gt; [kemennadenn] :  Skarzhañ unan bennak eus ar sanell. Ret eo deoc'h bezañ oberataer ar sanell evit en ober.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
br: kick &lt;arveriad&gt; [abeg]: Skarzhañ un arveriad eus ar saloñs.

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
br: lastlog: Klask un is-chadenn er c'herzhlevr.

en: lead developer
br: diorroer pennañ

en: libfaim maintainer
br: merour evit libfaim

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
br: list:  Skrammañ roll ar saloñsoù kaozeal war ar rouedad. <i>Diwallit, gallout a ra dafariadoù 'zo digennaskañ ac'hanoc'h evit en ober.</i>

en: loading plugin failed
br: c'hwitet war kargadenn an enlugellad

en: maintainer
br: merour

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
br: me &lt;oberiadenn da lañsañ&gt;:  Lañsañ un oberiadenn.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
br: me &lt;action&gt;:  Kas un oberenn doare IRC d'un darempred pe d'ur gaozeadenn.

en: memoserv: Send a command to memoserv
br: memorserv : Kas un arc'had da v/memorserv

en: minutes
br: munutennoù

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
br: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;lesanv|sanell&gt;:  lakaat pe tennañ ur sanell pe ur mod arveriad.

en: mode (%s %s) by %s
br: mod (%s %s) gant %s

en: mood: Set current user mood
br: mood: Lakaat an imor bremanel

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
br: msg &lt;lesanv&gt; &lt;kemennadenn&gt;:  Kas ur gemennadenn brevez d'un arveriad (ha n'eo ket d'ur sanell).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
br: msg &lt;arveriad&gt; &lt;kemennadenn&gt;:  Kas ur gemennadenn brevez d'un arveriad all.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
br: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Arventennañ al liv evit rmmadoù kemennadennoù er prenestr eskemm.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>SKOUER:<br>    msgcolor send cyan default

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
br: names [sanell]: Roll an arveriad e sanell.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
br: nick &lt;lesanv nevez&gt;:  Kemmañ ho lesanv.

en: nickserv: Send a command to nickserv
br: nickserv: Kas un arc'had da nickserv

en: no such channel
br: sanell ebet evel-mañ

en: none
br: netra

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
br: notice &lt;bukenn&lt;:  Kas ur gemenn d'un arveriad pe d'ur sanell.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
br: op &lt;lesanv1&gt; [lesanv2] ...:  Reiñ ar statud a obertaer d'unan bennak. Ret eo deoc'h bezañ oberataer ar sanell evit en ober.

en: operserv: Send a command to operserv
br: operserv: Kas un arc'had da operserv

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
br: operwall &lt;kemennadenn&gt;:  Ma ne ouezit ket petra eo n'ouzit ket ec'h arverañ.

en: original author
br: aozer orin

en: part [message]:  Leave the room.
br: part [kemennadenn] : kuitaat ar saloñs.

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
br: part [saloñs] [kemennadenn]:  Kuitaat ar sanell vremanel, pe ur sanell erspizet, gant ur gemennadenn diret.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
br: ping &lt;jid&gt;:	Ping un arveriad/elfenn/dafariad.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
br: ping [lesanv]:  Goulenn pegement a zale rouedad a zo gant un arveriad (pe un dafariad ma n'eo ket roet un arveriad).

en: plugins: Show the plugins window.
br: plugins : Skrammañ prenestr an enlugadelloù

en: prefs: Show the preference window.
br: prefs : Skrammañ ar prenstr gwellvezioù

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
br: query &lt;lesanv&gt; &lt;kemennadenn&gt;:  Kas ur gemennadenn brevez d'un arveriad (ha n'eo ket d'ur sanell).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
br: quit [kemennadenn]: Digennaskañ eus an dafariad, gant ur gemennadenn diret.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
br: quote [...]: Kas un arc'had diaoz d'an dafariad.

en: register:  Register with a chat room.
br: register : Marilhañ er saloñs kaozeal.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
br: remove &lt;lesanv&gt; [kemennadenn]:  Dilemel unan bennak eus ur saloñs. Ret eo deoc'h bezañ oberataer ur sanell evit en ober.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
br: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [lesanv1] [lesanv2] ...: Kaout an arveriaded gant ur perzh pe arventennañ perzhioù arveriaded evit ar sal.

en: saved statuses
br: statudoù enrollet

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
br: say &lt;message&gt;: Kas ur gemennadenn evel ma ne vefec'h ket oc'h arverañ un urzh.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
br: statuses : Skrammañ ar prenestr statudoù enrollet

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
br: time: Skrammañ eur bremanel an dafariad IRC.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
br: topic [danvez nevez]: gwelout pe kemmañ an danvez bremanel.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
br: topic [danvez nevez] : gwelout pe kemmañ an danvez.

en: tzc command
br: arc'had tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
br: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Lakaat pe tennañ ur mod arveriad.

en: unloading plugin failed
br: c'hwitet war digargadenn an enlugellad

en: use DIR for config files
br: Grit gant DIR evit ar restroù kefluniañ

en: users:  Show the list of users in the chat.
br: users:  Diskouez listenn an arveriaded all er gaozeadenn.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
br: version [lesanv]: kas un azgoulenn CTCP VERSION d'un arveriad

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
br: voice &lt;lesanv1&gt; [lesanv2] ...:  Reiñ ar statud a vouezh sanell d'unan bennak. Ret eo deoc'h bezañ un oberataer sanell evit en ober.

en: voice and video
br: mouezh ha video

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
br: wallops &lt;kemennadenn&gt;:  Ma ne ouezit ket petra eo n'hallit ket ec'h arverañ.

en: webmaster
br: mestr-gwiad

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
br: whois [dafariad] &lt;lesanv&gt;:  Kaout titouroù diwar-benn un arveriad.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
br: whowas &lt;lesanv&gt;: Kaout titouroù diwar-benn un arveriad a zo digennasket.

en: win32 port
br: azasadenn win32

en: you can see the butterflies mating
br: e c'hallit gwelet ar balafenned o pariñ
