kate - en to ca@valencia translation catalogue (487 entries)

en:  [read only]
ca@valencia:  [només de lectura]

en: %1 cannot open folders
ca@valencia: %1 no ha pogut obrir les carpetes

en: %1 doesn't exist in a git repo.
ca@valencia: %1 no existix en cap repositori de Git.

en: &All Sessions
ca@valencia: &Totes les sessions

en: &Auto hide tabs
ca@valencia: &Oculta automàticament les pestanyes

en: &Backward button pressed:
ca@valencia: &Botó arrere premut:

en: &Behavior
ca@valencia: &Comportament

en: &Close Document
ca@valencia: Tan&ca el document

en: &Double click opens a new document
ca@valencia: El &doble clic obri un document nou

en: &Edit
ca@valencia: E&dita

en: &Expand tabs
ca@valencia: Ex&pandix les pestanyes

en: &File
ca@valencia: Fi&txer

en: &Forward button pressed:
ca@valencia: Botó &avant premut:

en: &Go
ca@valencia: &Ves

en: &Help
ca@valencia: &Ajuda

en: &Ignore Changes
ca@valencia: &Ignora els canvis

en: &Limit number of tabs:
ca@valencia: &Límit del nombre de pestanyes:

en: &Limit output view history:
ca@valencia: &Límit de l'eixida de la vista d'historial:

en: &Load last used session
ca@valencia: &Carrega l'última sessió utilitzada

en: &Manage Sessions...
ca@valencia: &Gestiona les sessions…

en: &Manually choose a session
ca@valencia: Tria &manualment una sessió

en: &Middle click closes a document
ca@valencia: El clic del &mig tanca un document

en: &Mouse
ca@valencia: &Ratolí

en: &Next Tab
ca@valencia: Pestanya se&güent

en: &Open
ca@valencia: O&bri

en: &Open Containing Folder
ca@valencia: O&bri la carpeta contenidora

en: &Other Application...
ca@valencia: Al&tres aplicacions…

en: &Plugins Handbook
ca@valencia: &Manual dels connectors

en: &Previous Tab
ca@valencia: &Pestanya anterior

en: &Quick Open
ca@valencia: Obertura &ràpida

en: &Recent Sessions
ca@valencia: Sessions &recents

en: &Reload
ca@valencia: Act&ualitza

en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

en: &Rename...
ca@valencia: Ca&nvia el nom…

en: &Reopen Latest Closed Document(s)
ca@valencia: To&rna a obrir els darrers documents tancats

en: &Save Session
ca@valencia: Guarda la &sessió

en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: &Show close button
ca@valencia: Mo&stra el botó de tancament

en: &Sidebars
ca@valencia: Barre&s laterals

en: &Start new session
ca@valencia: &Inicia una sessió nova

en: &Status Bar Items
ca@valencia: Elements de la barra d'e&stat

en: &Switch to output view upon message type:
ca@valencia: Canvia a la vista de l'&eixida segons el tipus de missatge:

en: &Tabs
ca@valencia: Pes&tanyes

en: &Tools
ca@valencia: &Eines

en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

en: &View Difference
ca@valencia: Vi&sualitza la diferència

en: &Window Color Scheme
ca@valencia: Esquema de color de les &finestres

en: &Windows
ca@valencia: &Finestres

[ctx: 'Next Tab'/'Previous Tab' is an existing action name. Please use the same text here as it is used in that action's translation]
en: Allow cycling through tabs. If unchecked, the action 'Next Tab'/'Previous Tab' will not go to first/last tab after reaching the end
ca@valencia: Permet anar a través de les pestanyes. Si no està marcada, l'acció «Pestanya següent»/«Pestanya anterior» no anirà fins a la primera/última pestanya després d'arribar fins al final

en: 'showtoolview $toolview_name'. Hide a toolview panel. Available panels: %1
ca@valencia: «showtoolview $toolview_name». Oculta un quadro de vista d'eina. Quadros disponibles: %1

en: 'showtoolview $toolview_name'. Show a toolview panel. Available panels: %1
ca@valencia: «showtoolview $toolview_name». Mostra un quadro de vista d'eina. Quadros disponibles: %1

en: (c) 2000-2024 The Kate Authors
ca@valencia: (c) 2000-2024 Els autors de Kate

en: <b>git</b> not found. Git is needed to diff the documents. If git is already installed, make sure it is your PATH variable. See https://git-scm.com/downloads
ca@valencia: No s'ha trobat <b>git</b>. «git» cal per a trobar les diferències dels documents. Si «git» ja està instal·lat, comproveu que estiga a la variable PATH. Vegeu https://git-scm.com/downloads

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
ca@valencia: <p>El document «%1» ha sigut modificat, però no guardat.</p><p>Voleu guardar els canvis o descartar-los?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
ca@valencia: <p>Esteu intentant obrir un o més fitxers grans:</p><ul>%1</ul><p>Voleu continuar?</p><p><strong>Cal tindre en compte que Kate podria parar-se durant una estona en obrir fitxers grans.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
ca@valencia: <qt>Els documents en la llista a continuació han canviat al disc.<p>Seleccioneu-ne un o més a la vegada i premeu un botó d'acció fins que la llista estiga buida.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
ca@valencia: <qt>Els següents documents han sigut modificats. Voleu guardar-los abans de tancar?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
ca@valencia: <qt>Ara s'ocultaran les barres laterals. Amb les barres laterals ocultes ja no és possible accedir directament a les vistes d'eina amb el ratolí, per tant, si us cal tornar a accedir a les barres laterals, utilitzeu <b>Visualitza &gt; Vistes d'eina &gt; Mostra les barres laterals</b> en el menú. Encara serà possible mostrar/ocultar les vistes d'eina amb les dreceres assignades.</qt>

[ctx: @action Shortcut entry]
en: Switch to Tab %1
ca@valencia: Canvia a la pestanya %1

[ctx: @action:button]
en: Enable
ca@valencia: Activa

[ctx: @action:button]
en: Open All Files
ca@valencia: Obri tots els fitxers

[ctx: @action:button]
en: Reopen
ca@valencia: Torne a obrir

[ctx: @action:button]
en: Switch to Instance
ca@valencia: Canvia a la instància

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
ca@valencia: Canvia el nom…

[ctx: @action:inmenu Diagnostics View actions menu]
en: Diagnostics View
ca@valencia: Vista del diagnòstic

[ctx: @info]
en: %1 [suppressed: %2]
ca@valencia: %1 [suprimit: %2]

[ctx: @info]
en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

[ctx: @info]
en: Error in regular expression: %1
    offset %2: %3
ca@valencia: S'ha produït un error en l'expressió regular: %1
    desplaçament %2: %3

[ctx: @info]
en: Info
ca@valencia: Informació

[ctx: @info]
en: Log
ca@valencia: Registre

[ctx: @info]
en: Warning
ca@valencia: Avís

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear diagnostics
ca@valencia: Neteja els diagnòstics

[ctx: @menu:action]
en: Copy Commit Hash
ca@valencia: Copia el resum de la comissió

[ctx: @menu:action]
en: Copy Filename
ca@valencia: Copia el nom del fitxer

[ctx: @menu:action]
en: Copy Location
ca@valencia: Copia la ubicació

[ctx: @menu:action]
en: Show Full Commit
ca@valencia: Mostra la comissió completa

[ctx: @title:tab]
en: Commit %1
ca@valencia: Comissió %1

[ctx: @title:tab]
en: File History - %1
ca@valencia: Historial de fitxer - %1

[ctx: @title:window]
en: Open Files Recursively
ca@valencia: Obriu recursivament els fitxers

[ctx: @title:window]
en: Open Folder
ca@valencia: Obriu una carpeta

en: A high limit can increase the window size, please enable 'Allow tab scrolling' to prevent it. Unlimited tabs are always scrollable.
ca@valencia: Un límit alt pot fer augmentar la mida de la finestra. Activeu «Permet el desplaçament de les pestanyes» per a evitar-ho. Les pestanyes sense límit sempre es poden desplaçar.

en: A tool view to display context associated with the current cursor position (LSP hints, diagnostics)
ca@valencia: Una vista d'eina per a mostrar el context associat amb la posició actual del cursor (consells LSP, diagnòstics)

en: Add Global Suppression
ca@valencia: Afig una supressió global

en: Add Local Suppression
ca@valencia: Afig una supressió local

en: All
ca@valencia: Tot

en: All Projects
ca@valencia: Tots els projectes

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
ca@valencia: Tothom qui ha col·laborat i als que m'he descuidat de mencionar

en: Allow tab scrolling
ca@valencia: Permet el desplaçament de les pestanyes

en: Application Startup Behavior
ca@valencia: Comportament en iniciar l'aplicació

en: Application Startup/Shutdown Behavior
ca@valencia: Comportament en iniciar/parar l'aplicació

en: Automatically save and restore:
ca@valencia: Guarda i restaura automàticament:

en: Bad PATH value
ca@valencia: Valor incorrecte de PATH

en: Behavior
ca@valencia: Comportament

en: Behavior Options
ca@valencia: Opcions de comportament

en: Bottom Sidebar
ca@valencia: Barra lateral inferior

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document.
ca@valencia: Calcula la diferència entre el contingut de l'editor i el fitxer al disc pel document seleccionat.

en: Change Style
ca@valencia: Canvia l'estil

en: Check this if you want all your views and frames restored each time you open the application.
ca@valencia: Marqueu-la si voleu que es restauren totes les vistes i els marcs cada vegada que obriu l'aplicació.

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
ca@valencia: Marqueu-la si voleu que la configuració del document, com per exemple els punts, es guarde després de les sessions de l'editor. La configuració es restaurarà si el document no ha canviat en tornar-lo a obrir.

en: Cl&ose Current View
ca@valencia: Tanca la vista &actual

en: Clear Diagnostics Filter
ca@valencia: Neteja el filtre de diagnòstics

en: Clear Recent Files
ca@valencia: Neteja els fitxers recents

en: Clear all messages
ca@valencia: Neteja tots els missatges

en: Click here to switch to the Quick Open view.
ca@valencia: Cliqueu ací per a canviar a la vista Obertura ràpida.

en: Clos&e All
ca@valencia: Tan&ca-ho tot

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Close &All Documents
ca@valencia: T&anca tots els documents

en: Close &Window
ca@valencia: Tanca la &finestra

en: Close All
ca@valencia: Tanca'ls tots

en: Close Document
ca@valencia: Tanca el document

en: Close Inactive Views
ca@valencia: Tanca les vistes inactives

en: Close O&ther
ca@valencia: Tanca els al&tres

en: Close Orp&haned
ca@valencia: Tanca els or&fes

en: Close Other &Documents
ca@valencia: Tanca els altres &documents

en: Close Others
ca@valencia: Tanca els altres

en: Close Tab
ca@valencia: Tanca la pestanya

en: Close all documents beside current one?
ca@valencia: Tanque tots els documents excepte l'actual?

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
ca@valencia: Tanca tots els documents de la llista de fitxers que no es poden tornar a obrir, perquè ja no són accessibles.

en: Close all documents?
ca@valencia: Tanque tots els documents?

en: Close all open documents.
ca@valencia: Tanca tots els documents oberts.

en: Close documents with the window they belong to
ca@valencia: Tanca els documents amb la finestra a la qual pertanyen

en: Close every view but the active one
ca@valencia: Tanca totes les vistes excepte l'activa

en: Close other open documents.
ca@valencia: Tanca els altres documents oberts.

en: Close the application entirely when the last file is closed
ca@valencia: Tanca totalment l'aplicació quan es tanque l'últim fitxer

en: Close the current document.
ca@valencia: Tanca el document actual.

en: Close the currently active split view
ca@valencia: Tanca la vista dividida actualment activa

en: Close this window
ca@valencia: Tanca esta finestra

en: Closing Aborted
ca@valencia: Tancament interromput

en: Collapse All
ca@valencia: Reduïx-ho tot

en: Compare
ca@valencia: Compara

en: Compare with Active Document
ca@valencia: Compara amb el document actiu

en: Compare with Active Document Using
ca@valencia: Compara amb el document actiu emprant

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
ca@valencia: Configura les associacions de les dreceres de teclat de l'aplicació.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
ca@valencia: Configura diversos aspectes d'esta aplicació i del component d'edició.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
ca@valencia: Configura quins elements hauran d'aparéixer en les barres d'eines.

en: Configure...
ca@valencia: Configura…

en: Control view space splitting
ca@valencia: Control de la divisió de l'espai de la vista

en: Copies the file path of the current file to clipboard.
ca@valencia: Copia el camí del fitxer actual a dins del porta-retalls.

en: Copy &Location
ca@valencia: Copia la &ubicació

en: Copy Filename
ca@valencia: Copia el nom del fitxer

en: Copy Location
ca@valencia: Copia la ubicació

en: Copy all text to clipboard
ca@valencia: Copia tot el text en el porta-retalls

en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

en: Core Developer
ca@valencia: Desenvolupador principal

en: Could not save the document 
    '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el document 
    «%1»

en: Create a new document
ca@valencia: Crea un document nou

en: Create a new window.
ca@valencia: Crea una finestra nova.

en: Created
ca@valencia: Creat

en: Current Project
ca@valencia: Projecte actual

en: Currently, there is one more document open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here. | Currently, there are %1 more documents open. To see all open documents, switch to the Quick Open view by clicking here.
ca@valencia[0]: Actualment, no hi ha obert cap document més. Per a veure tots els documents oberts, canvieu a la vista Obertura ràpida clicant ací.
ca@valencia[1]: Actualment, hi ha oberts %1 documents. Per a veure tots els documents oberts, canvieu a la vista Obertura ràpida clicant ací.

en: D&etach Document
ca@valencia: S&epara el document

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
ca@valencia: Les dades que heu demanat que es guarden no han pogut ser escrites. Trieu com voleu procedir.

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Delete file
ca@valencia: Suprimix el fitxer

en: Delete unused meta-information after:
ca@valencia: Suprimix la meta-informació sense utilitzar després de:

en: Deleted
ca@valencia: Suprimit

en: Deleted file %1
ca@valencia: Fitxer suprimit %1

en: Deletes the file belonging to the current document.
ca@valencia: Suprimix el fitxer que pertany al document actual.

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Designer of Kate's mascot 'Kate the Cyber Woodpecker'
ca@valencia: Dissenyador de la mascota de Kate «Kate, el picot cibernètic»

en: Detach Active Document
ca@valencia: Separa el document actiu

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Diagnostics
ca@valencia: Diagnòstics

en: Diagnostics View
ca@valencia: Vista del diagnòstic

en: Diagnostics limit reached, ignoring further diagnostics. The limit can be configured in settings.
ca@valencia: S'ha arribat al límit de diagnòstics, s'ignoren la resta. El límit es pot configurar en la configuració.

en: Diagnostics limit:
ca@valencia: Límit dels diagnòstics:

en: Diff Style:
ca@valencia: Estil del Diff:

en: Disable Suppression
ca@valencia: Desactiva la supressió

en: Discard Hunk
ca@valencia: Descarta un bloc

en: Discard Line | Discard Lines
ca@valencia[0]: Descarta la línia
ca@valencia[1]: Descarta les línies

en: Do you really want to delete file "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir el fitxer «%1»?

en: Documents Modified on Disk
ca@valencia: Documents modificats al disc

en: Documents to open.
ca@valencia: Documents que s'obriran.

en: Don't ask again
ca@valencia: No ho tornes a preguntar

en: Downward Split View
ca@valencia: Vista dividida a baix

en: Duplicate...
ca@valencia: Duplica…

en: Edit Line
ca@valencia: Edita la línia

en: Elide tab text
ca@valencia: Elidix el text de les pestanyes

en: Enable Suppression
ca@valencia: Activa la supressió

en: Enable tool view
ca@valencia: Activa la vista d'eina

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Error Creating Diff
ca@valencia: S'ha produït un error en crear «diff»

en: Expand All
ca@valencia: Expandix-ho tot

en: Failed to enable <b>%1</b> plugin
ca@valencia: No s'ha pogut activar el connector <b>%1</b>

en: Failed to get file history: %1
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre l'historial de fitxers: %1

en: Failed to get file history: git executable not found in PATH
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre l'historial de fitxers: no s'ha trobat l'executable «git» en la PATH

en: File "%1" could not be deleted.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el fitxer «%1».

en: File "%1" could not be moved to "%2"
ca@valencia: El fitxer «%1» no s'ha pogut moure cap a «%2»

en: File Act&ions
ca@valencia: Acc&ions de fitxer

en: Filename
ca@valencia: Nom del fitxer

en: Files
ca@valencia: Fitxers

en: Files with unsaved changes
ca@valencia: Fitxers amb canvis sense guardar

en: Filter Sessions
ca@valencia: Filtre de sessions

en: Filter…
ca@valencia: Filtre…

en: Focus %1
ca@valencia: Dona el focus a %1

en: Focus Navigation Bar
ca@valencia: Focus en la barra de navegació

en: Focus Toolview
ca@valencia: Dona el focus a la vista d'eina

en: Focus the navigation bar
ca@valencia: Dona el focus a la barra de navegació

en: Focus the next tab.
ca@valencia: Dona el focus a la pestanya següent.

en: Focus the previous tab.
ca@valencia: Dona el focus a la pestanya anterior.

en: Folders can only be opened when the projects plugin is enabled
ca@valencia: Les carpetes només es poden obrir quan està habilitat el connector de projectes

en: Force start of a new kate instance (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened), forced if no parameters and no URLs are given at all.
ca@valencia: Força l'inici d'una nova instància de Kate (s'ignora si s'ha utilitzat «start» i una altra instància de Kate ja té oberta la sessió indicada), forçada si no se li proporcionen paràmetres ni els URL.

en: Former Core Developer
ca@valencia: Antic desenvolupador principal

en: Fuzzy Filtering
ca@valencia: Filtratge difús

en: Get involved
ca@valencia: Col·laboreu-hi

en: Go to Next Location
ca@valencia: Ves fins a la ubicació següent

en: Go to Previous Location
ca@valencia: Ves fins a la ubicació anterior

en: Hamburger Menu Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines del menú d'hamburguesa

en: Help
ca@valencia: Ajuda

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
ca@valencia: Ací podeu veure tots els connectors de Kate disponibles. Aquells que tenen una marca de selecció estan carregats i es tornaran a carregar la pròxima vegada que inicieu Kate.

en: Hide All Tool Views
ca@valencia: Oculta totes les vistes d'eina

en: Hide Button
ca@valencia: Oculta el botó

en: Hide Inactive Views
ca@valencia: Oculta les vistes inactives

en: Hide every view but the active one
ca@valencia: Oculta totes les vistes excepte l'activa

en: Hide menu bar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

en: Highlighting for Ferite
ca@valencia: Ressaltat per a Ferite

en: Highlighting for ILERPG
ca@valencia: Ressaltat per a ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
ca@valencia: Ressaltat per a LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
ca@valencia: Ressaltat per als fitxers en Make, Python

en: Highlighting for Python
ca@valencia: Ressaltat per a Python

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
ca@valencia: Ressaltat per als fitxers «spec» dels RPM, Perl, «diff» i més

en: Highlighting for SQL
ca@valencia: Ressaltat per a SQL

en: Highlighting for Scheme
ca@valencia: Ressaltat per a Scheme

en: Highlighting for VHDL
ca@valencia: Ressaltat per a VHDL

en: History back
ca@valencia: Retrocedix en l'historial

en: History forward
ca@valencia: Avança en l'historial

en: Icon size for left and right sidebar buttons:
ca@valencia: Mida de les icones dels botons de la barra lateral esquerra i dreta:

en: If disabled, an untitled document will be shown for new windows.
ca@valencia: Si està marcada, es mostrarà un document sense títol en les finestres noves.

en: If enabled, a modal dialog will be used to show all of the modified files. If not enabled, you will be individually asked what to do for each modified file only when that file's view receives focus.
ca@valencia: Si està marcada, s'utilitzarà un diàleg modal per a mostrar tots els fitxers modificats. Si no està marcada, se us demanarà individualment què fer per a cada fitxer modificat només quan la vista d'este fitxer reba el focus.

en: If enabled, each document will be opened in its own window. If not enabled, each document will be opened in a new tab in the current window.
ca@valencia: Si està marcada, cada document s'obrirà en la seua pròpia finestra. Si no està marcada, cada document s'obrirà en una pestanya nova de la finestra actual.

en: If enabled, the application will shutdown when the last file being edited is closed, otherwise a blank page will open so that you can start a new file.
ca@valencia: Si està marcada, l'aplicació es tancarà quan es tanque l'últim fitxer en editar-se, altrament, s'obrirà una pàgina en blanc per a començar un fitxer nou.

en: If unchecked the new tab will open at the end.
ca@valencia: Si no està marcada, la pestanya nova s'obrirà al final.

en: If using an already running kate instance, block until it exits, if URLs given to open.
ca@valencia: Si s'està utilitzant una instància de Kate en execució, la bloqueja fins que eixiu, si se li han proporcionat els URL que s'obriran.

en: In order to open folders, the <b>%1</b> plugin must be enabled. Enable it?
ca@valencia: Per tal d'obrir carpetes, cal activar el connector <b>%1</b>. L'active?

en: Include &window configuration
ca@valencia: Inclou la &configuració de les finestres

en: Info
ca@valencia: Informació

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Invalid hash
ca@valencia: Resum no vàlid

en: Jump to Next File
ca@valencia: Salta fins al fitxer següent

en: Jump to Next Hunk
ca@valencia: Salta fins al bloc següent

en: Jump to Previous File
ca@valencia: Salta fins al fitxer anterior

en: Jump to Previous Hunk
ca@valencia: Salta fins al bloc anterior

en: KWrite - Text Editor
ca@valencia: KWrite - Editor de text

en: KWrite Author
ca@valencia: Autoria de KWrite

en: KWrite Undo History, Kspell integration
ca@valencia: Historial «Desfés» de KWrite, integració amb Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
ca@valencia: Implementació del ressaltat de la sintaxi XML en KWrite

en: KWrite port to KParts
ca@valencia: Port de KWrite a les KPart

en: Kate - Advanced Text Editor
ca@valencia: Kate: Editor avançat de text

en: Keep &meta-information past sessions
ca@valencia: Conserva la &meta-informació de les sessions antigues

en: Last opened
ca@valencia: Última obertura

en: Left Sidebar
ca@valencia: Barra lateral esquerra

en: Left Split View
ca@valencia: Vista dividida a l'esquerra

en: List of %1 seperated directories where Kate will look for programs to run. This list will be prepended to your PATH environment variable. E.g '/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin'
ca@valencia: Llista de %1 directoris separats on Kate buscarà programes que s'executaran. Esta llista s'anteposarà a la variable d'entorn PATH. P. ex., «/home/USER/myapps/bin/:/home/USER/.local/bin»

en: Location
ca@valencia: Ubicació

en: Log
ca@valencia: Registre

en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Make the next split view the active one.
ca@valencia: Torna activa la vista dividida següent.

en: Make the previous split view the active one.
ca@valencia: Torna activa la vista dividida anterior.

en: Make the split view intuitively downward the active one.
ca@valencia: Crea la vista dividida intuïtivament a baix de l'activa.

en: Make the split view intuitively on the left the active one.
ca@valencia: Crea la vista dividida intuïtivament a l'esquerra de l'activa.

en: Make the split view intuitively on the right the active one.
ca@valencia: Crea la vista dividida intuïtivament a la dreta de l'activa.

en: Make the split view intuitively upward the active one.
ca@valencia: Crea la vista dividida intuïtivament a dalt de l'activa.

en: Manage Sessions
ca@valencia: Gestiona les sessions

en: Manage Sessions...
ca@valencia: Gestiona les sessions…

en: Max number of diagnostics allowed in the Diagnostics toolview.
ca@valencia: Nombre màxim de diagnòstics permesos en la vista d'eina de Diagnòstics.

en: Maximum number of entries in recent file list:
ca@valencia: Nombre màxim d'entrades en la llista de fitxers recents:

[ctx: Menu entry Session->New Session]
en: &New Session
ca@valencia: Sessió &nova

en: Modified
ca@valencia: Modificat

en: Move Document to New Horizontal Split
ca@valencia: Mou el document a una divisió horitzontal nova

en: Move Document to New Vertical Split
ca@valencia: Mou el document a una divisió vertical nova

en: Move Splitter Down
ca@valencia: Mou el divisor avall

en: Move Splitter Left
ca@valencia: Mou el divisor a l'esquerra

en: Move Splitter Right
ca@valencia: Mou el divisor a la dreta

en: Move Splitter Up
ca@valencia: Mou el divisor amunt

en: Move To
ca@valencia: Mou cap a

en: Move the splitter of the current view down
ca@valencia: Mou cap avall el divisor de la vista actual

en: Move the splitter of the current view to the left
ca@valencia: Mou cap a l'esquerra el divisor de la vista actual

en: Move the splitter of the current view to the right
ca@valencia: Mou cap a la dreta el divisor de la vista actual

en: Move the splitter of the current view up
ca@valencia: Mou cap amunt el divisor de la vista actual

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Navigate to this column.
ca@valencia: Navega fins esta columna.

en: Navigate to this line.
ca@valencia: Navega fins esta línia.

en: Navigation Bar
ca@valencia: Barra de navegació

en: Never
ca@valencia: Mai

en: New &Window
ca@valencia: &Finestra nova

en: New File
ca@valencia: Fitxer nou

en: New Session
ca@valencia: Sessió nova

en: New file %1
ca@valencia: Fitxer nou %1

en: New file name
ca@valencia: Nom nou del fitxer

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
ca@valencia: S'ha obert un fitxer nou mentre s'intentava tancar Kate, s'interromp el tancament.

en: Newly-created unsaved files
ca@valencia: Fitxers sense guardar acabats de crear

en: Next Item
ca@valencia: Element següent

en: Next Split View
ca@valencia: Vista dividida següent

en: Next tab
ca@valencia: Pestanya següent

en: No differences found
ca@valencia: No s'ha trobat cap diferència

en: No recent documents
ca@valencia: No hi ha cap document recent

en: No recent documents or projects
ca@valencia: No hi ha documents ni projectes recents

en: No saved sessions
ca@valencia: No hi ha cap sessió guardada

en: No toolview found for name: '%1'. Is the plugin for it disabled or the name is misspelled?
ca@valencia: No s'ha trobat cap vista d'eina per al nom: «%1». El connector està desactivat o el nom està mal escrit?

en: One Down
ca@valencia: Una avall

en: One Left
ca@valencia: Una a l'esquerra

en: One Right
ca@valencia: Una a la dreta

en: One Up
ca@valencia: Una amunt

en: Only try to reuse kate instance with this pid (is ignored if start is used and another kate instance already has the given session opened).
ca@valencia: Intenta només utilitzar la instància de Kate amb este PID (s'ignora si s'ha utilitzat «start» i ja hi ha una altra instància de Kate amb la sessió indicada oberta).

en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

en: Open File...
ca@valencia: Obri un fitxer…

en: Open Folder...
ca@valencia: Obri una carpeta…

en: Open Selected Files...
ca@valencia: Obri els fitxers seleccionats…

en: Open W&ith
ca@valencia: O&bri amb

en: Open a form to quick open documents.
ca@valencia: Obri un formulari per a obrir documents amb rapidesa.

en: Open an existing document for editing
ca@valencia: Obri un document existent per a edició

en: Open as Template
ca@valencia: Obri com a plantilla

en: Open each document in its own window
ca@valencia: Obri cada document en la seua pròpia finestra

en: Open new tabs to the right of the current tab
ca@valencia: Obri les pestanyes noves a la dreta de l'actual

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
ca@valencia: Obri el document actual utilitzant una altra aplicació registrada per este tipus de fitxer o una aplicació de la vostra elecció.

en: Opening Large File
ca@valencia: Obriu un fitxer gran

en: Opens the active document in a new window and closes it in the current window
ca@valencia: Obri el document actiu en una finestra nova i el tanca en la finestra actual

en: Opens the document in a new window and closes it in the current window
ca@valencia: Obri el document en una finestra nova i el tanca en la finestra actual

en: Output
ca@valencia: Eixida

en: Output timestamps with date
ca@valencia: Marques de temps d'eixida amb la data

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
ca@valencia: Sobreescriu els documents seleccionats, descartant els canvis al disc

en: Own Section
ca@valencia: Secció pròpia

en: PHP Keyword/Datatype list
ca@valencia: Llista de les paraules clau/tipus de dades de PHP

en: Patches and more
ca@valencia: Pedaços i més

en: Plugin Manager
ca@valencia: Gestor dels connectors

en: Plugins
ca@valencia: Connectors

en: Previous Item
ca@valencia: Element anterior

en: Previous Split View
ca@valencia: Vista dividida anterior

en: Previous tab
ca@valencia: Pestanya anterior

en: Project: %1
ca@valencia: Projecte: %1

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Python Plugin Developer
ca@valencia: Desenvolupador del connector en Python

en: QA and Scripting
ca@valencia: QA i creació de scripts

en: Quick Fix
ca@valencia: Esmena ràpida

en: Quit the application
ca@valencia: Ix de l'aplicació

en: Raw
ca@valencia: En brut

en: Read handbook
ca@valencia: Llegiu el manual

en: Read the contents of stdin.
ca@valencia: Llig el contingut de l'entrada estàndard.

en: Recent Documents
ca@valencia: Documents recents

en: Recent Documents and Projects
ca@valencia: Documents i projectes recents

en: Recent Files
ca@valencia: Fitxers recents

en: Reload A&ll
ca@valencia: Actua&litza-ho tot

en: Reload all open documents.
ca@valencia: Actualitza tots els documents oberts.

en: Reload selected documents from disk
ca@valencia: Torna a carregar els documents seleccionats des del disc

en: Remove Global Suppression
ca@valencia: Elimina la supressió global

en: Remove Local Suppression
ca@valencia: Elimina la supressió local

en: Remove modified flag from selected documents
ca@valencia: Elimina l'indicador de modificació dels documents seleccionats

en: Rename file
ca@valencia: Canvia el nom del fitxer

en: Renames the file belonging to the current document.
ca@valencia: Canvia el nom del fitxer que pertany al document actual.

en: Reopen the document or documents that were most recently closed
ca@valencia: Torna a obrir l'últim document o documents que s'han tancat més recentment

en: Reopening files from the last session...
ca@valencia: S'estan tornant a obrir els fitxers de l'última sessió…

en: Restore
ca@valencia: Restaura

en: Right Sidebar
ca@valencia: Barra lateral dreta

en: Right Split View
ca@valencia: Vista dividida a la dreta

en: Running this editor with kdesu can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
ca@valencia: Executar este editor amb «kdesu» pot provocar errors i exposar-vos a vulnerabilitats de seguretat. En lloc d'açò, utilitzeu este editor normalment i se vos demanaran privilegis elevats en guardar documents si cal.

en: Running this editor with sudo can cause bugs and expose you to security vulnerabilities. Instead use this editor normally and you will be prompted for elevated privileges when saving documents if needed.
ca@valencia: Executar este editor amb «sudo» pot provocar errors i exposar-vos a vulnerabilitats de seguretat. En lloc d'açò, utilitzeu este editor normalment i se vos demanaran privilegis elevats en guardar documents si cal.

en: Sa&ve All
ca@valencia: Guarda-ho &tot

en: Save As
ca@valencia: Anomena i guarda

en: Save As (%1)
ca@valencia: Anomena i guarda (%1)

en: Save Documents
ca@valencia: Guarda els documents

en: Save Session &As...
ca@valencia: Anomena i gu&arda la sessió…

en: Save all open, modified documents to disk.
ca@valencia: Guarda al disc tots els documents oberts modificats.

en: Saved Sessions
ca@valencia: Sessions guardades

en: Script error. Expected a toolview name. Available: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de l'script. S'esperava un nom de vista d'eina. Disponible: %1

en: Scripting
ca@valencia: Creació de scripts

en: Se&lect All
ca@valencia: Se&lecciona-ho tot

en: Search...
ca@valencia: Busca…

en: Sele&ction
ca@valencia: Sele&cció

en: Session
ca@valencia: Sessió

en: Session '%1' is already opened in another Kate instance. Switch to that or reopen in this instance?
ca@valencia: La sessió «%1» ja es troba oberta en una altra instància de Kate. Voleu canviar-hi o tornar-la a obrir en esta instància?

en: Session Chooser
ca@valencia: Selector de sessió

en: Session Elements
ca@valencia: Elements de la sessió

en: Session Management
ca@valencia: Gestioneu les sessions

en: Session Name
ca@valencia: Nom de la sessió

en: Session Renaming
ca@valencia: Canviant de nom una sessió

en: Session name:
ca@valencia: Nom de la sessió:

en: Session will be deleted on dialog close
ca@valencia: La sessió se suprimirà en tancar el diàleg

en: Set encoding for the file to open.
ca@valencia: Establix la codificació del fitxer que s'obrirà.

en: Sho&w Path in Titlebar
ca@valencia: Mo&stra el camí en la barra de títol

en: Show %1
ca@valencia: Mostra %1

en: Show %1 Button
ca@valencia: Mostra el botó «%1»

en: Show &Tabs
ca@valencia: Mostra les &pestanyes

en: Show File Git History
ca@valencia: Mostra l'historial de Git dels fitxers

en: Show Hover Info
ca@valencia: Mostra la informació en passar-hi per damunt

en: Show Navigation Bar
ca@valencia: Mostra la barra de navegació

en: Show Side&bars
ca@valencia: Mostra les &barres laterals

en: Show current symbol in navigation bar
ca@valencia: Mostra el símbol actual a la barra de navegació

en: Show text for left and right sidebar buttons
ca@valencia: Mostra el text dels botons de la barra lateral esquerra i dreta

en: Show the complete document path in the window caption
ca@valencia: Mostra el camí complet cap al document en la llegenda de la finestra

en: Show the welcome page
ca@valencia: Mostra la pàgina de benvinguda

en: Show welcome page for new window
ca@valencia: Mostra una pàgina de benvinguda en les finestres noves

en: Show welcome view for new windows
ca@valencia: Mostra una vista de benvinguda a les finestres noves

en: Show/Hide Commit Info
ca@valencia: Mostra o oculta la informació de la comissió

en: Shows a hint how to compare documents.
ca@valencia: Mostra un consell quant a comparar documents.

en: Side By Side
ca@valencia: En paral·lel

en: Sidebar Buttons
ca@valencia: Botons de la barra lateral

en: Specify a name for this session
ca@valencia: Especifiqueu un nom per a esta sessió

en: Specify a new name for session: %1
ca@valencia: Especifiqueu un nom nou per a la sessió: %1

en: Split &Horizontal
ca@valencia: Dividix en &horitzontal

en: Split Ve&rtical
ca@valencia: Dividix en &vertical

en: Split View
ca@valencia: Dividix la vista

en: Split the currently active view horizontally into two views and move the currently active document to view below.
ca@valencia: Dividix horitzontalment en dues parts la vista actualment activa i mou el document actualment actiu a la vista inferior.

en: Split the currently active view horizontally into two views.
ca@valencia: Dividix horitzontalment en dues parts la vista actualment activa.

en: Split the currently active view vertically into two views and move the currently active document to right view.
ca@valencia: Dividix verticalment en dues parts la vista actualment activa i mou el document actualment actiu a la vista dreta.

en: Split the currently active view vertically into two views.
ca@valencia: Dividix verticalment en dues parts la vista actualment activa.

en: Stage Hunk
ca@valencia: Marca el bloc

en: Stage Line | Stage Lines
ca@valencia[0]: Marca la línia
ca@valencia[1]: Marca les línies

en: Start Kate with a given session.
ca@valencia: Inicia Kate amb una sessió indicada.

en: Start Kate with a new anonymous session, implies '-n'.
ca@valencia: Inicia Kate amb una sessió anònima nova, implica «-n».

en: Starting Up
ca@valencia: S'està iniciant

en: Status on Disk
ca@valencia: Estat al disc

en: Sync section size with tab positions
ca@valencia: Sincronitza la mida de la secció amb posicions de tabulació

en: Synchronize Scrolling
ca@valencia: Sincronitzeu el desplaçament

en: Synchronize scrolling of this split-view with other synchronized split-views
ca@valencia: Sincronitza el desplaçament d'esta vista dividida amb les altres vistes dividides sincronitzades

en: Testing, ...
ca@valencia: Proves…

en: The Editing Commands
ca@valencia: Les ordres d'edició

en: The cool buffersystem
ca@valencia: El fantàstic sistema de memòria intermèdia

en: The diff command failed. Please make sure that git is installed and in your PATH.
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'ordre «diff». Assegureu-vos que «git» està instal·lat i que es troba en la PATH.

en: The document "%1" has been modified. Do you want to save your changes or discard them?
ca@valencia: S'ha modificat el document «%1». Voleu guardar els canvis o descartar-los?

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
ca@valencia: El fitxer «%1» no s'ha pogut obrir, este no és un fitxer normal, és una carpeta.

en: The file '%1' does not exist
ca@valencia: El fitxer «%1» no existix

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ca@valencia: Els fitxers/URL oberts per l'aplicació se suprimiran després d'utilitzar-los

en: The path '%1' doesn't exist
ca@valencia: El camí «%1» no existix

en: The plugin required to open folders was not found
ca@valencia: No s'ha trobat el connector requerit per a obrir carpetes

en: The session contains the list of open documents, recently opened files list, bookmarks, cursor position etc. When the session is loaded all elements are restored.
ca@valencia: La sessió conté la llista dels documents oberts, la llista dels fitxers oberts recentment, els punts, la posició del cursor, etc. Quan es carregue la sessió, es restauraran tots els elements.

en: The session could not be renamed to "%1". Failed to write to "%2"
ca@valencia: La sessió no es pot canviar de nom a «%1». No s'ha pogut escriure a «%2»

[ctx: The special case of 'Delete unused meta-information after']
en: (never)
ca@valencia: (mai)

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en: %v day | %v days
ca@valencia[0]: %v dia
ca@valencia[1]: %v dies

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in all projects (right click to configure)
ca@valencia: Busca fitxers en tots els projectes (clic dret per a configurar)

[ctx: The text is shown as a placeholder in an input line edit, keep it short]
en: Search files in current project (right click to configure)
ca@valencia: Busca fitxers en el projecte actual (clic dret per a configurar)

en: There is already an existing session with your chosen name: %1
    Please choose a different one.
ca@valencia: Ja hi ha una sessió existent amb el nom triat: %1
    Trieu-ne un de diferent.

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
ca@valencia: Mostra una llista dels fitxers oberts recentment i us permet obrir-los amb facilitat una altra vegada.

en: This shows help files for various available plugins.
ca@valencia: Mostra els fitxers d'ajuda pels diferents connectors disponibles.

en: This will close all open documents beside the current one. Are you sure you want to continue?
ca@valencia: Tancarà tots els documents oberts excepte l'actual. Segur que voleu continuar?

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
ca@valencia: Tancarà tots els documents oberts. Segur que voleu continuar?

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
ca@valencia: Ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.

en: To save a session, you must specify a name.
ca@valencia: Per a guardar una sessió, heu d'especificar un nom.

en: Toggle Orientation
ca@valencia: Alterna l'orientació

en: Toggle Scroll Synchronization
ca@valencia: Alterna la sincronització del desplaçament

en: Toggle scroll synchronization for the current view
ca@valencia: Alterna la sincronització del desplaçament de la vista actual

en: Toggles the orientation of the current split view
ca@valencia: Alterna l'orientació de la vista dividida actual

en: Tool &Views
ca@valencia: &Vistes d'eina

[ctx: Tooltip for a button]
en: Show diff with full context, not just the changed lines
ca@valencia: Mostra les diferències amb el context complet, no només les línies canviades

[ctx: Tooltip for a button, clicking the button reloads the diff]
en: Reload Diff
ca@valencia: Actualitza «diff»

en: Toolview Manager
ca@valencia: Gestor de vista d'eina

en: Top Sidebar
ca@valencia: Barra lateral superior

en: Unified
ca@valencia: Unificat

en: Unlimited
ca@valencia: Sense límit

en: Unstage Hunk
ca@valencia: Desmarca el bloc

en: Unstage Line | Unstage Lines
ca@valencia[0]: Desmarca la línia
ca@valencia[1]: Desmarca les línies

en: Upward Split View
ca@valencia: Vista dividida a dalt

en: Use a separate &dialog for handling externally modified files
ca@valencia: Utilitza un &diàleg separat per a gestionar els fitxers modificats externament

en: Use the Tabbar context menu to compare two documents
ca@valencia: Utilitzeu el menú contextual de la barra de pestanyes per a comparar dos documents

en: Use this command to show or hide the tabs for the views
ca@valencia: Utilitza esta ordre per a mostrar o ocultar les pestanyes en les vistes

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
ca@valencia: Utilitza esta ordre per a mostrar o ocultar la vista de la barra d'estat

en: User Feedback
ca@valencia: Comentaris de l'usuari

en: Very nice help
ca@valencia: Ajuda molt valuosa

en: Visit homepage
ca@valencia: Visiteu la pàgina web

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Warnings
ca@valencia: Avisos

en: Welcome
ca@valencia: Benvinguda

en: Welcome Page
ca@valencia: Pàgina de benvinguda

en: Welcome to %1
ca@valencia: Us donem la benvinguda a %1

en: When a window is closed the documents opened only in this window are closed as well.
ca@valencia: Quan es tanca una finestra, els documents oberts només en esta finestra també es tanquen.

en: When checked double click opens a new document.
ca@valencia: Si està marcada, el doble clic obrirà un document nou.

en: When checked each tab will display a close button.
ca@valencia: Si està marcada, cada pestanya mostrarà un botó de tancament.

en: When checked middle click closes a document.
ca@valencia: Si està marcada, el clic del mig tancarà un document.

en: When checked tab text might be elided if it is too long.
ca@valencia: Si està marcada, el text de les pestanyes es podrà elidir si és massa llarg.

en: When checked tabs take as much size as possible.
ca@valencia: Si està marcada, les pestanyes prendran tota la mida que siga possible.

en: When checked tabs will be hidden if only one document is open.
ca@valencia: Si està marcada, les pestanyes s'ocultaran si només hi ha un document obert.

en: When checked this will allow scrolling in tab bar when number of tabs is large.
ca@valencia: Si està marcada, es permetrà desplaçar la barra de pestanyes quan el nombre de pestanyes és gran.

en: When enabled the section size will be determined by the position of the tabs.
    This option does not affect the bottom sidebar.
ca@valencia: Quan es marca, la mida de la secció es determinarà per la posició de les tabulacions.
    Esta opció no afecta la barra lateral inferior.

en: When enabled, the output line timestamp headers will be prefixed with date.
ca@valencia: Quan es marca, les capçaleres amb les marques de temps de les línies d'eixida estaran prefixades amb la data.

en: Wildcard Filtering
ca@valencia: Filtratge amb comodins

en: You dropped the directory %1 into Kate. Do you want to open all files contained in it?
ca@valencia: S'ha deixat anar el directori %1 en Kate. Voleu obrir tots els fitxers continguts?

en: You have unsaved changes. Do you want to apply the changes or discard them?
ca@valencia: Hi ha canvis sense guardar. Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

en: [NEW]
ca@valencia: [NOU]

en: [OLD]
ca@valencia: [ANTIC]

en: [urls...]
ca@valencia: [URL…]

en: column
ca@valencia: columna

en: encoding
ca@valencia: codificació

en: line
ca@valencia: línia

en: pid
ca@valencia: PID

en: session
ca@valencia: sessió
