kate - en to ca translation catalogue (197 entries)

en:  canceled.
ca:  s'ha cancel·lat.

en: "%1" executed successfully: %2
ca: «%1» s'ha executat correctament: %2

en: &Open Containing Folder
ca: &Obre la carpeta contenidora

en: &Projects
ca: &Projectes

en: &Rename
ca: &Reanomena

en: '%1' is not installed on your system, %2.<br/><br/>%3. The tool will be run on all project files which match this list of file extensions:<br/><b>%4</b>
ca: «%1» no està instal·lat en aquest sistema, %2.<br/><br/>%3. Aquesta eina s'executarà a tots els fitxers de projectes que coincideixin amb aquesta llista d'extensions de fitxer:<br/><b>%4</b>

[ctx: '%1' refers to project name, e.g,. Code Analysis - MyProject]
en: Code Analysis - %1
ca: Anàlisi del codi - %1

en: <untracked>
ca: <sense seguiment>

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Base)
ca: Terminal (base)

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Build)
ca: Terminal (construcció)

[ctx: @title:tab]
en: Terminal (Project)
ca: Terminal (projecte)

en: Activate Next Project
ca: Activa el projecte següent

en: Activate Previous Project
ca: Activa el projecte anterior

en: Amend
ca: Esmena

en: Amend Last Commit
ca: Esmena de la darrera comissió

en: Amending Commit
ca: Esmena la comissió

en: Analysis failed with exit code %1, Error: %2
ca: L'anàlisi ha fallat el codi de sortida %1. Error: %2

en: Apply Last Stash
ca: Aplica la darrera modificació temporal

en: Apply Stash
ca: Aplica la modificació temporal

en: Are you sure you want to delete the selected branch? | Are you sure you want to delete the selected branches?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir la branca seleccionada?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir les branques seleccionades?

en: Are you sure you want to discard all changes?
ca: Esteu segur de voler descartar tots els canvis?

en: Are you sure you want to discard the changes in this file?
ca: Esteu segur de voler descartar tots els canvis en aquest fitxer?

en: Are you sure you want to discard the changes?
ca: Esteu segur de voler descartar els canvis?

en: Are you sure you want to remove these files?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquests fitxers?

en: Are you sure you want to remove these untracked changes?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquests canvis sense seguir?

en: Are you sure you want to remove this file?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest fitxer?

en: Back
ca: Enrere

en: Branch
ca: Branca

en: Branch %1 checked out
ca: S'ha extret la branca %1

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel Operation
ca: Cancel·la l'operació

en: Changes committed successfully.
ca: Els canvis s'han comès correctament.

en: Changes stashed successfully.
ca: Els canvis s'han fet modificació temporal correctament.

en: Checked out to new branch: %1
ca: Extracció a la branca nova: %1

en: Checkout Branch
ca: Extreu la branca

en: Checkout Git Branch
ca: Extreu la branca del Git

en: Choose a directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Close All Projects
ca: Tanca tots els projectes

en: Close Orphaned Projects
ca: Tanca els projectes orfes

en: Close Project
ca: Tanca el projecte

en: Close project
ca: Tanca el projecte

en: Code Analysis
ca: Anàlisi del codi

en: Code Index
ca: Índex del codi

en: CodeAnalysis
ca: Anàlisi del codi

en: Commit
ca: Comet

en: Commit Changes
ca: Comet els canvis

en: Commit message cannot be empty.
ca: El missatge de comissió no pot estar buit.

en: Compare Branch with...
ca: Compara la branca amb...

en: Confirm project closing: %1
ca: Confirma el tancament del projecte: %1

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Copy Location
ca: Copia la ubicació

en: Create New Branch
ca: Crea una branca nova

en: Create New Branch From...
ca: Crea una branca nova des de...

en: Cross-Project Completion
ca: Compleció interprojectes

en: Cross-Project Goto Symbol
ca: Ves a símbols interprojectes

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Branch
ca: Suprimeix la branca

en: Delete File
ca: Suprimeix el fitxer

en: Diff - stash
ca: Diff - modificació temporal

en: Directory for index files
ca: Directori per als fitxers d'índex

en: Discard
ca: Descarta

en: Discard All
ca: Descarta-ho tot

en: Discard Selected Files
ca: Descarta els fitxers seleccionats

en: Do you want to close the project %1 and the related %2 open documents?
ca: Voleu tancar el projecte %1 i els %2 documents oberts relacionats?

en: Do you want to delete the file '%1'?
ca: Voleu suprimir el fitxer «%1»?

en: Double click action in the git status view
ca: Acció de doble clic a la vista de «git status»

en: Drop Stash
ca: Llença la modificació temporal

en: Enable indexing
ca: Activa la indexació

en: Enter name:
ca: Introduïu un nom:

en: Enter new branch name. Press 'Esc' to cancel.
ca: Introduïu el nom de la nova branca. Premeu «Esc» per a cancel·lar.

en: Execute a command in the active project's terminal.
ca: Executa una ordre al terminal del projecte actiu.

en: Extended commit description...
ca: Descripció ampliada de la comissió...

en: Failed to apply stash. Error:
ca: Ha fallat en aplicar les modificacions temporals. Error:

en: Failed to checkout to branch %1, Error: %2
ca: Ha fallat en extreure la branca %1, error: %2

en: Failed to commit: %1
ca: Ha fallat en cometre: %1

en: Failed to compare %1...%2
ca: Ha fallat en comparar %1...%2

en: Failed to create dir: %1
ca: Ha fallat en crear el directori: %1

en: Failed to create file: %1, Error: %2
ca: Ha fallat en crear el fitxer: %1, Error: %2

en: Failed to create new branch. Error "%1"
ca: Ha fallat en crear la branca nova. Error «%1»

en: Failed to discard changes. Error:
ca: Ha fallat en descartar els canvis. Error:

en: Failed to drop stash. Error:
ca: Ha fallat en llençar les modificacions temporals. Error:

en: Failed to find .git directory for '%1', things may not work correctly
ca: Ha fallat en trobar el directori «.git» per a «%1», potser hi haurà quelcom que no funcioni correctament

en: Failed to get Diff of file: %1
ca: Ha fallat en obtenir el «diff» del fitxer: %1

en: Failed to get numstat when diffing %1...%2
ca: Ha fallat en obtenir el número d'estat en diferenciar %1...%2

en: Failed to get stash list. Error:
ca: Ha fallat en obtenir la llista de modificacions temporals. Error:

en: Failed to open file at HEAD: %1
ca: Ha fallat en obrir el fitxer a HEAD: %1

en: Failed to pop stash. Error:
ca: Ha fallat en aplicar («pop») les modificacions temporals. Error:

en: Failed to remove. Error:
ca: Ha fallat en eliminar. Error:

en: Failed to stage file. Error:
ca: Ha fallat en marcar el fitxer. Error:

en: Failed to stash changes %1
ca: Ha fallat en fer dels canvis %1 una modificació temporal

en: Failed to unstage file. Error:
ca: Ha fallat en desmarcar el fitxer. Error:

en: File
ca: Fitxer

en: File name already exists
ca: El nom de fitxer ja existeix

en: Filter…
ca: Filtre…

en: Full path to current project excluding the file name, with native path separator (backslash on Windows).
ca: Camí complet del projecte actual excloent el nom del fitxer, amb el separador de camí natiu (barra inversa al Windows).

en: Full path to current project excluding the file name.
ca: Camí complet del projecte actual excloent el nom del fitxer.

en: Git Pull
ca: Git pull

en: Git Push
ca: Git push

en: Goto: %1
ca: Ves a: %1

[ctx: Groupbox title]
en: Autoload Repositories && Build Trees
ca: Carrega automàticament els repositoris i construeix els arbres

[ctx: Groupbox title]
en: Cross-Project Functionality
ca: Funcionalitat interprojectes

[ctx: Groupbox title]
en: Project Index
ca: Índex del projecte

[ctx: Groupbox title]
en: Projects Properties
ca: Propietats del projecte

[ctx: Groupbox title]
en: Session Behavior
ca: Comportament de la sessió

en: Indexing is not enabled
ca: La indexació no està activa

en: Kind
ca: Classe

en: Last Commit
ca: Darrera comissió

en: Line
ca: Línia

en: Lookup
ca: Cerca

en: Lookup: %1
ca: Cerca: %1

en: Malformed JSON file '%1': %2
ca: Fitxer JSON «%1» amb format incorrecte: %2

[ctx: Message to the user that analysis finished. %1 is the name of the program that did the analysis, %2 is a number. e.g., [clang-tidy]Analysis on 5 files finished]
en: [%1]Analysis on %2 file finished. | [%1]Analysis on %2 files finished.
ca[0]: [%1]Ha finalitzat l'anàlisi de %2 fitxer.
ca[1]: [%1]Ha finalitzat l'anàlisi de %2 fitxers.

en: Modified
ca: Modificat

en: Name
ca: Nom

en: New File
ca: Fitxer nou

en: New File…
ca: Fitxer nou…

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: New Folder…
ca: Carpeta nova…

en: No Action
ca: Cap acció

en: No cmd provided
ca: No s'ha proporcionat cap ordre

en: No diff for %1...%2
ca: No hi ha «diff» per a %1...%2

en: Nothing to commit. Please stage your changes first.
ca: No hi ha res a cometre. Primer, marqueu els vostres canvis.

en: Open &Folder...
ca: Obre una &carpeta...

en: Open .gitignore
ca: Obre el .gitignore

en: Open Commit...
ca: Obre una comissió...

en: Open External Terminal Here
ca: Obre aquí un terminal extern

en: Open File
ca: Obre un fitxer

en: Open Internal Terminal Here
ca: Obre aquí un terminal intern

en: Open With
ca: Obre amb

en: Open at HEAD
ca: Obre a HEAD

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: Open projects list
ca: Obre la llista de projectes

en: Pop Last Stash
ca: Aplica («pop») la darrera modificació temporal

en: Pop Stash
ca: Aplica («Pop») una modificació temporal

en: Project
ca: Projecte

en: Project Command
ca: Ordre del projecte

en: Project Completion
ca: Compleció del projecte

en: Project Manager
ca: Gestor de projectes

en: Project TODOs
ca: TODO del projecte

en: Project ctags index settings
ca: Paràmetres de l'índex de les «ctags» del projecte

en: Project plugin is able to autoload repository working copies and build trees when there is no .kateproject file defined yet.
ca: El connector Projecte és capaç de carregar automàticament les còpies de treball i construir els arbres quan encara no hi ha cap fitxer «.kateproject» definit.

en: Project plugin is able to perform some operations across multiple projects
ca: Connector de projecte que pot portar a terme diverses operacions a múltiples projectes

en: Projects
ca: Projectes

en: Projects Index
ca: Índex dels projectes

en: Properties
ca: Propietats

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Refresh git status
ca: Actualitza l'estat del «git»

en: Reload Project
ca: Torna a carregar el projecte

en: Reload project
ca: Torna a carregar el projecte

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove All
ca: Elimina-ho tot

en: Remove Selected Files
ca: Elimina els fitxers seleccionats

en: Restore Open Projects
ca: Restaura els projectes oberts

en: Search
ca: Cerca

en: Select Branch...
ca: Selecciona la branca...

en: Select branch to checkout from. Press 'Esc' to cancel.
ca: Seleccioneu la branca a extreure. Premeu «Esc» per a cancel·lar.

en: Select branch to checkout. Press 'Esc' to cancel.
ca: Seleccioneu la branca a extreure. Premeu «Esc» per a cancel·lar.

en: Session settings for projects
ca: Configuració de la sessió per als projectes

en: Show Commit
ca: Mostra les comissions

en: Show Diff
ca: Mostra el «diff»

en: Show Git History
ca: Mostra l'historial del Git

en: Show History
ca: Mostra l'historial

en: Show Last Commit
ca: Mostra la darrera comissió

en: Show Stash Content
ca: Mostra el contingut de la modificació temporal

en: Show history
ca: Mostra l'historial

en: Show in External Git Diff Tool
ca: Mostra-ho en l'eina de «git diff» externa

en: Show stash failed. Error:
ca: Ha fallat en mostrar la modificació temporal. Error:

en: Sign off
ca: Tanca la sessió

en: Single click action in the git status view
ca: Acció d'un sol clic a la vista de «git status»

en: Stage / Unstage
ca: Marca / Desmarca

en: Stage All
ca: Marca-ho tot

en: Stage File
ca: Marca el fitxer

en: Stage Selected Files
ca: Marca els fitxers seleccionats

en: Staged
ca: Marcat

en: Start Analysis...
ca: Inicia l'anàlisi...

en: Stash
ca: Modificació temporal

en: Stash (Include Untracked)
ca: Modificació temporal (inclou les no seguides)

en: Stash (Keep Staged)
ca: Modificació temporal (mantén marcada)

en: Stash applied successfully.
ca: Les modificacions temporals s'han aplicat correctament.

en: Stash dropped successfully.
ca: Les modificacions temporals s'han llençat correctament.

en: Stash message (optional). Enter to confirm, Esc to leave.
ca: Missatge de modificació temporal (opcional). Premeu «Retorn» per a confirmar, «Esc» per a sortir.

en: Stash popped successfully.
ca: Les modificacions temporals s'han aplicat correctament.

en: The directory already exists
ca: El directori ja existeix

en: The file already exists
ca: El fitxer ja existeix

en: The index could not be created. Please install 'ctags'.
ca: No s'ha pogut crear l'índex. Si us plau, instal·leu «ctags».

en: The system temporary directory is used if not specified, which may overflow for very large repositories
ca: S'usa el directori temporal del sistema si no s'especifica, que pot desbordar amb repositoris molt grans

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' branch is checked out]
en: Active branch: %1
ca: Branca activa: %1

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' commit is checked out]
en: HEAD at commit %1
ca: HEAD és a la comissió %1

[ctx: Tooltip text, describing that '%1' tag is checked out]
en: HEAD is at this tag %1
ca: HEAD és en aquesta etiqueta %1

en: Type to filter, Enter to pop stash, Esc to leave.
ca: Escriviu per a filtrar, premeu «Retorn» per a aplicar una modificació temporal, «Esc» per a sortir.

en: Unable to load %1 based project because either %1 is not installed or it wasn't found in PATH environment variable. Please install %1 or alternatively disable the option 'Autoload Repositories && Build Trees' in project settings.
ca: No s'ha pogut carregar %1 en funció del projecte perquè %1 no està instal·lat o no s'ha trobat en la variable d'entorn PATH. Instal·leu %1 o de manera alternativa desactiveu l'opció «Carrega automàticament els repositoris i construeix els arbres» a la configuració del projecte.

en: Unstage All
ca: Desmarca-ho tot

en: Unstage File
ca: Desmarca el fitxer

en: Unstage Selected Files
ca: Desmarca els fitxers seleccionats

en: Untracked
ca: Sense seguiment

en: Using %1 installed at: %2.<br/><br/>%3. The tool will be run on all project files which match this list of file extensions:<br/><b>%4</b>
ca: S'utilitza %1 instal·lat en: %2.<br/><br/>%3. L'eina s'executarà a tots els fitxers de projectes que coincideixin amb aquesta llista d'extensions de fitxer:<br/><b>%4</b>

en: Write commit message...
ca: Escriviu el missatge de comissió...
